.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

14 Ocak 2015 Çarşamba

İSPANYA’DA MÜSLÜMANLARA KARŞI YASA TASARISI: ŞOK PLAN

Bütün dünya’da global bir 28 Şubat hüküm sürüyor. Daha önce Bangladeş’te Müslümanlara yönelik baskı, mahkemeler ve idam cezalarının ardından Çin’de Müslümanlara baskı uygulayan yasalar yürürlüğe girmişti. Bu sürecin yeni bir aşamasında Paris saldırısının şoku içinde İspanya hükümeti ülkedeki Müslümanlara karşı şok yasa tasarısı hazırlığında…

"Cihatçılara karşı şok plan" başlığı altında hazırlanan tasarıda, komşular, öğretmenler ve hatta doktorlar bile çevresinde gördüğü, eğitim verdiği veya muayene ettiği radikal dincileri en yakın yetkiliye ihbar edebilecek. Bu kişiler aynı zamanda dedektör görevi yapacak ve çevresindeki genç yaştaki Müslümanların radikal eğilime olup olmadığına karar verebilecek.
İspanya'da yaşayan yaklaşık 1 milyon 500 bin Müslümanı töhmet altında bırakacak olan bu tasarının amacının cihatçı gençlerin önüne geçmek olduğu iddia edildi.
İspanya Devlet Güvenlik sekreteri Francisco Martínez tasarı hakkında bilgi vermekten kaçınarak önemli olanın eylemden sonra değil öncesinden bu saldırıları engellemek olduğunu söyledi. Planın kurumlar arası işbirliğini geliştirmek ve sivil halkın yardımı ile bir koordinasyon sağlamak olduğuna işaret eden Martinez, "Herhangi bir yerde veya zamanda bir gösteri veya radikal eylem eğilimi içinde olanlar tespit edilecek ve bunun önüne geçilecektir" sözleri etti.
"Cihatçılara karşı şok plan" tasarısının ilk olarak İspanya'da nüfusu ağırlıklı Müslüman olan semtlerde başlatılacak. Buradaki mahallelere özel bir yetkili atanarak Müslüman gençler gözlem altında tutulacak, bölgenin öğretmenlerine ve doktorlarına özel yetkiler verilecek.
Bu kişiler elini tokalaşmaya vermeyen, doktor muayanesinde soyunmak istemeyen Müslümanları fişleyebilecek. Planda ayrıca İspanya'da açık bulunan cami ve helal işletme yerleri denetlenecek yeni düzenlemeler getirilecek.