.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

14 Ocak 2015 Çarşamba

YENİ SYKES-PICOT: PAYLAŞIM ve GÜÇ SAVAŞI

Ergün Diler’in Takvim gazetesindeki son beş yazısını özetledim. Dünya üzerindeki paylaşım ve güç savaşını yazarın gözüyle anlamak ve yansıtmak istedim.

Her şey oyun! / 14.01.2014

Gelin biz hep birlikte FİKİRLERİN peşinden gidelim! Bize tuzak kuranları aklımızla yakalayalım! Ülkemizi silahla, duygu seliyle değil de AKILLA koruyabileceğimizi keşfedelim! Çünkü AKIL gerçeği bulduğu anda yayılır! Küresel SİHİR böylece bozulur!

IŞİD, SYKES-PICOT için, yani İngiliz ve Fransızlar tarafından paylaşılan Osmanlı topraklarının yeni dengeye oturtulması amacıyla icat edildi! Dünyada her yerden ADAM TOPLAYACAK iki güç vardı! Biri ABD, biri de İngiltere! IŞİD artık her taşın altından çıkacaktı! Hem Müslüman, hem acımasız, hem de denileni eksiksiz yapıyordu! İYİ FİGÜRDÜ yani!


Washington bu ekibi kurup oyun sahasına bıraktı! Kendi askeriyle yapamadığını şimdi MÜSLÜMAN kıyafeti üzerinden hayata geçirmeye çalışıyordu!

***
Stüdyoda öldürülen gazetecilerden sonra Charlie Hebdo vahşeti yaşandı!
Bunun nedeni gazete ve televizyonlarda yoktu!

Hollande yeni Sykes-Picot'u bildiği için "Filistin'i tanımanın artık zamanı geldi!" gibi çok önemli bir sözü medya ile paylaştı! Hatırlayın! İsrail 1948'de değil 1917'deki BALFOUR DEKLARASYONU'yla kuruldu! Sahneye çıkması biraz zaman aldı sadece!

Hollande, ABD'nin emperyal planlarının kendisinin zararına olduğunu biliyordu! Bunu gördüğü için Erdoğan'a yanaştı! Washington'un saldırısından sonra Erdoğan'ın ve ardından da Putin'in önemli AKTÖR olduğu düşündü! Ankara'nın FÜZE SAVUNMA SİSTEMİNİ Fransa'ya verme eğilimi göstermesi de bu adımlara cevaptı!

GEZİ olayları ve MURSİ'nin indirilmesiyle Ankara'nın kontrole girdiğini düşünen Washington yanılmıştı! Anglo Sakson-Yahudi ittifakı Türkiye'de bir kez daha yanlışa düşüyordu!

Hollande saldırılardan bir süre önce de "Washington'un Rusya'ya uyguladığı yaptırımlardan bir an önce vazgeçmesi gerekiyor!" dedi!

Zaten Filistin'e doğru kayan Avrupa, bildiğimiz ODAKLARI rahatsız ediyordu! Belli ki Fransa bu konuda BAYRAĞI taşıyordu! Rusya, Türkiye, İslam coğrafyası, Çin ve Avrupa'yı yan yana getirecekti!

Ama ABD buna izin verme niyetinde değildi! Bu nedenle herkes CENAZEDE bir araya geliyordu!

***

Washington kendi yörüngesinden çıkanları uyarıyordu!
Bu nedenle operasyon PARİS'in kalbinde yapıldı! Çünkü FİKİRLERİ tartışmadığımız için günlük yaşıyor ve günlük kararlar alıyorduk! Oysa Amerika'da NEO-CON'lar planlarını henüz tamamlamamıştı!

Suriye, İran, Hizbullah ve Suudi Arabistan hala tam istedikleri durumda değildi

***

Amerikan planının karşısında, Anglo-Sakson-Yahudi ittifakının karşısında hiç de az olmayan bir BLOK vardı! Hızla kolkola girmeleri Washington'a uyarıydı: BİZİ HAFİFE ALMAYIN! ABD, Putin'i cezalandırırken dünyada başka bir DENGE oluşmasını istemiyordu! ABD-RUSYA dengesinin yerini AVRUPA-RUSYA formülünün almasını asla istemiyordu! Hem bunu önlüyor, hem de hiç görmediğimiz bir DENKLEMİ hayata geçirmeye çalışıyordu!

***

Washington da tam yanında olmayan Müslüman alemini TERÖRİST gösterip yanına almaya çalışıyordu! Avrupa ile kapıştırıp, en azından SOĞUK rüzgarlar estirip Ortadoğu ve Afrika'ya "Bakın sizi bir tek ben anlıyorum!" diyecekti!

Yeni denge Amerika-İslam arasında kurulacaktı! Ama İSLAM'da BATI'nın hoşuna giden şekilde ILIMLI olacaktı! İddiasız ve küçük! Etkisi sınırlı! Hesap buydu!

Paralel de zaten bunun için vardı! Ortodokslar'dan, Katolikler'den, Protestanlar'dan sonra Müslümanlar'ın da bir SİMGE LİDERİ olacaktı!

Bu olmadan DENGE sağlanamazdı! Bunun için de uğraşacaklardı!

Faili belli! / 13.01.2014


Başta Türkiye olmak üzere herkes "Bizim ne suçumuz var ki!" savunmasını yapmakla meşgul! Yanlış!

Bu olayı Amerika Birleşik Devletleri yaptı! CIA bu işi herkesten daha iyi yapacak güce ve yeteneğe sahip! Bu da benim değil ABD'de en üst düzeyde görev yapmış bir dostumun sözü!

Ne mi söyledi dostum! "Müslümanlar Müslümanlar'a karşı savaşlarda Fransa'nın yanında yer aldı. Washington Müslümanlar'ı hep karşısında buldu... İşte bundan rahatsız olan Müslümanlar bu saldırıyı gerçekleştirdi! CIA, kullanacağı çok adam devşirdi ve bunları bir örgüt şemasında topladı..."

Yani Fransa'nın Müslümanlar'ın olduğu topraklardan gitmesi gerekiyordu! Bu mesajı da MÜSLÜMAN kılığındaki birilerine tetiği çektirerek veriyordu!
***

Fransa NATO'NUN KUKLA DEVLETLERİNİ HAREKETE GEÇİREREK Moskova ile itişip kakıştığını gördü!

***

Amerika'nın planı Paris'i rahatsız ediyordu!

Bu nedenle de cenazelere ABD'den üst düzey kimse gelemedi! İstenmedi!

***
Amerika kendi varlığı için MÜSLÜMAN coğrafyasına ihtiyaç duyuyordu! Müslüman toprakları İngiliz, Fransız, Alman, Çin, Rus ve daha sonra da Amerikan etkinliği içindeydi! Bu denge Washington'a yetmiyordu! Değişmeliydi!

Özellikle AFRİKA büyük sorundu! Fransızlar her yere girmişti! Peşlerinden de garip bir şekilde ÇİN geliyordu!

Suudi Arabistan, PUTİN gidinceye kadar petrol fiyatlarını indirip Moskova'nın düşmesini sağlayacaktı! Ortadoğu ve Afrika'daki Müslüman nüfus da bir şekilde başta Fransa olmak üzere Avrupa ile karşı karşıya gelecekti! Plan buydu!

Bunlar olurken Müslüman dünyasına yol gösterecek, ABİ'lik yapacak kimse de istenmiyordu! Çünkü Avrupa buralara girerken karşısında kimseyi görmedi! ABD de aynı tabloyu bekliyordu! Ancak Erdoğan'ın direnişi her şeyi bozuyordu!

***
Avrupa ile Müslümanlar arasına mesafeyi koyup, yalnız kalan Müslümanlar'ı ise yönetmek ve kontrol etmek tek amaçtı! Erdoğan ve Ankara bu oyuna gelmediği için hedefti!

***

Müslümanlar'la Fransa ve Avrupa'yı koparacaklar, egemenlik ABD'ye geçecekti! "Hollande ile yakınlaşan Erdoğan engel olmasın!" diye de terörizmin arkasında "ANKARA VAR!" yalanı ortaya atılacaktı! Ortadoğu ve Afrika hem Avrupa'dan hem Türkiye'den kurtulacaktı!

Böylece Türkiye'nin Avrupa ile ilişkisi ABD'yi tehdit etmeyecek, Ankara "Terörist olduğu için (!)" İslam'ın bayrağını taşıyamayacaktı!

***

Türkiye olmadan kimsenin bu coğrafyalarda yaşaması mümkün değildi! Büyük planda unutulan buydu!


Tamamen tesadüf! / 09.01.2014

TÜRKİYE bu işin tam göbeğindeydi

***

Yeni SYKES-PICOT'a Türkiye ile Rusya karşı çıkıyordu!

Ruslar, Akdeniz'e DONANMA göndererek "Oyunu biliyoruz!" mesajı veriyor ancak başka bir el de PETROL FİYATLARINI yere sererek Kremlin'in cebindeki parayı çekip alıyor ve güçsüz bırakıyordu! Büyük oyun kurucu Putin'i dışarıda tutuyordu!

***

Avrupa'nın Çin'le bağlantısını kesmek, ileride kendisine rakip olacak tüm oyuncuları kontrol altında tutmak derdindeydi! Çin en büyük tehlikeydi onlar için!

Hele EURO talep eden ÇİN! Bu nedenle AVRUPA öteden beri Washington'un hedefiydi! Avrupa'ya bakıldığında da kaynaklarını MÜSLÜMAN COĞRAFYASINDAN sağladığı görülüyordu!

Bugün hemen hemen her Müslüman devlette İngiliz, Alman, Fransız ve İtalyan rüzgarı görmek fazlasıyla mümkündü! Yıllardır başa gelen isimler de zaten ABD karşıtıydı! Saddam, Kaddafi ve Esad gibi...

Bu isimlerin pek çoğu ARAP BAHARI ile tasfiye oldu! Ancak dengenin ABD tarafına döndüğünü tam olarak söylemek zordu!

Ama SAVAŞ buradaydı! Yeni SYKES-PICOT'un hayata geçmesi içindi! Sınırlar değişecek, yeni ülkeler yeni liderler ortaya çıkacaktı! Bir uçtan Avrupa, diğer uçtan da ABD çekiştiriyordu! Çin ile Rusya da ABD'ye karşı TUTUM içinde yer alıyordu!

***

Amerika, Avrupa'yı sıradan insanlar olarak bizlerin göremeyeceği şekilde AÇIK AÇIK tehdit ediyordu!

Yeni SYKES-PICOT'a direnen Moskova'yı da petrol fiyatlarını aşağı çekerek DOLARLA vuruyordu! Buna itirazı olan Erdoğan da PARALEL YAPI ile tasfiye edilmek isteniyordu!

Bu nedenle Ankara, ÇİN'i bölgeye FÜZE SAVUNMA SİSTEMİYLE davet ederek karşı hamleyi başlatmış, Putin'le ilişkileri geliştirmiş, GAZ KORİDORU açarak yeni bir adım daha atmıştı!

Fransız lider Hollande da Türkiye'nin ipine sarılıp bölgede kalmaya çalışmıştı!
***
Ancak yeni SYKES-PICOT herkesi korkuya sürüklemişti!
Hatırlayın!

Fransız petrol devi TOTAL'in CEO'su Christophe de Margerie, Rusya'daki uçak kazasında hayatını kaybetti. İhtimal dahilinde olmayan oldu! Uçak pistteyken kamyona çarptı! Ve haliyle acı son!

Oysa Christophe de Margerie'nin ölmesi gerekiyordu! CEO, Avrupa'yı Rusya ile barıştırmak istiyordu! "Kavgayı bırakalım! Avrupa'nın çıkarı Rusya'nın yanındadır!" diyordu!

Yani gaz sorunu olsa da asıl rakibimiz RUSYA değil, ABD demek istiyordu! Ama dengeyi değiştirmek istediği yerde öldürüldü!

PKK'lı 3 kadının Paris'te öldürülmesi, Galatasaray Üniversitesi'nin yanması da tesadüf değildi!

Aynı şekilde son haftalarda ALMANYA'da başlayan MÜSLÜMAN karşıtlığı da ŞANS eseri gelişen bir olay değildi, olamazdı! Almanya'nın Ortadoğu'daki hedeflerinden çekilmesini isteyenler, Müslümanlar üzerinden yeni OYUNU sahneye koymaya çalışıyordu! Tıpkı Fransa'daki gibi!

Amerika'nın bütün bunları yapabilmesi mümkün değildi! Aynı anda Çin, Rusya, Avrupa ve Türkiye ile didişemezdi! Didişse de sonuç alamazdı! Türkiye yanında olsa ve Ankara bir denge kursa her şey çok daha sağlıklı olacaktı! Ama onlar cevabı KOBANİ ile verdi! İşi daha da zora soktu!

Washington'ın bir an önce Ankara'nın gönlünü ve güvenini kazanması şarttı!
Biz, OSMANLI'yı geri getirebilmek için, onlar da buralarda yaşayabilmek için buna mecburdu!

Türkiye büyürse Rusya ve Avrupa dengeleri de yerine otururdu! Yok KOBANİ kartını, Kürt kartını kullanmaya devam etmek isterlerse PASAPORTLA bile buralara gelemezlerdi! Tercihlerini yakında göreceğiz!

Olay budur! PAYLAŞIM ve GÜÇ SAVAŞI! Maalesef biz tam ortasındayız!
Amaçları bizle anlaşmak değilse kavga giderek büyüyecek!

Paris-Pekin hattı / 08.01.2014

7 OCAK neden önemli …

Günlük hayatımızda hiç yeri olmayan ancak ULUSLARARASI SORUN haline getirilen bir mesele Ankara'da karara bağlanacaktı! HAVA SAVUNMA SİSTEMİ'nin kiminle, hangi ülkeyle yapılacağı netleşecekti! Peki, ne oldu?

Dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, resmi bir ziyaret için ÇİN'e gitti! Yanılmıyorsam tarih 23 Haziran 2009'du! Abdullah Bey, Çin'in hassasiyetini bildiği için URUMÇİ'ye gitmek için talepte bulunmamış ama yetkililer JESTLE karşılık vermişti!

Abdullah Bey ziyarette "Uygur Türkleri, tabii ki Çin'in vatandaşları. Ama onlar, Türkiye ile ilişkilerin geliştirilmesinde köprü görevi yapıyorlar. Uygur Türkleri ile aynı kökten geliyoruz, aynı dine inanıyoruz. Bunu, Çin yönetimi dahil kimse inkár etmiyor. Önemli olan, herkesin olduğu yerde ülkesiyle bütünleşmesi, hem de bulunduğu yerden Türkiye ile dostluk ve işbirliğine köprü vazifesi görmesidir" dedi...

Normalde söylenmesi gerekenlerdi! Ama öyle değildi! Dünya dengesini yerinden oynatacak bir hamleydi bu! Zaten öyle oldu!

ANKARA-PEKİN yakınlaşmasını istemeyen Washington hemen devreye girdi! Amerika'da yaşayan RABİA KADİR isimli zengin bir kadını harekete geçirdi! URUMÇİ karıştı!

***

Yani bir güç bize "ÇİN'le biraraya gelemezseniz! Bu öyle kolay değildir! Faturası vardır!" demek istiyordu!

***
7 Ocak: Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Paris'teki merkezine uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi, saldırıda 12 kişi hayatını kaybetti. Saldırganların kaçarken "Allahüekber" diye bağırdığı açıklandı.

Bir el FRANSA'yı MÜSLÜMANLAR üzerinden uyarıyordu! Saldıranlar Müslüman, zarar görenler Fransız'dı!

GARİPTİ DOĞRUSU! Türkiye FÜZE SAVUNMA SİSTEMİNİ Çin'e vermeye kalkmış, bir anda KOBANİ dünyanın sorunu oluvermişti! 6-7 Ekim olayları patlak vermiş ve 45 vatandaşımız hayatını kaybetmişti!

Aynı senaryo şimdi Fransa'nın başındaydı! Büyük güçler zar atmazdı! Kobani olaylarından sonra HOLLANDE ile yakınlaşma tavan yapmış ve Fransız lider Esad'ı bile "ŞEYTAN!" diye tanımlamaya başlamıştı!

Bütün bunlar olurken Ankara, "Çin tek seçenek değil! Belki Fransa ile FÜZE SİTEMİ konusunda anlaşma olabilir!" deyivermişti! Bu haber en çok Hollande'ı mutlu etmişti!

Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra İngiltere ile birlikte Ortadoğu'da en etkili devlet olan Fransa, Erdoğan'ın çizgisine yanaşıyordu!

Türkiye dünyadaki kilit ülke tanımına tam uyan tek devletti! Eğer Pekin ile yakınlaşma olursa enerji trafiğinden Çin'in ürettiği ucuz malların dolaşımına kadar gerçekleşecek her hamle ABD'yi bitirir, bölgeden silip atardı!

Bu nedenle Ankara'nın asla ve kat'a Çin'e yanaşmaması gerekiyordu!

Bağımsız politikalar peşinde koşarken FRANSA da seçenek değildi!

Bu yüzdendir ki Hollande "Allahüekber" diyerek olay yerinden ayrılan teröristler tarafından zor duruma düşürülüyordu! Erdoğan da zaten GEZİ ve SARAY konularında görüldüğü gibi İSLAMCI BİR TEHLİKEYDİ!

Yani ÜST AKIL olayları önceden kurguluyor ve "Türkiye Çin'e yanaşamayacağı gibi Fransa'dan da uzak durmalı!" diyordu! Zaten Paris MEDYASININ feryatlarıyla Hollande'ın da Erdoğan'a uzattığı el bir şekilde kesilmeye çalışılacaktı!

Barış sürece başladı! 3 PKK'lı kadın Paris'te infaz edildi! FÜZE SİSTEMİ masaya geldiğinde Çin'in adı anıldı, KOBANİ patladı! 6-7 Ekim olaylarında 45 canımız gitti!

Dün de Paris'te vahşi saldırı yaşanmadan önce DOLMABAHÇE ve SULTANAHMET uyarısı yapıldı!

Hesabı olan güçler Türkiye'nin yanında Fransa'ya da ceza kesiyordu! Bir yanda işi isteyen Çin, diğer tarafta vermeyen ABD vardı!

NOT: Bu yazı bittiğinde Fransa'da saldırı gerçekleşmiş, SAVUNMA SANAYİ toplantısı yeni başlamıştı...

Keskin sirke / 07.0. 2014

GALİBA artık yavaş yavaş anladık! Dışarıda yazılan senaryolar gereği, içerisi karışıyor! Türkiye gibi muazzam önemde bir ülkeyi, kimse kendi haline bırakmıyor! Herkes ROTAYI kendi gücüyle belirlemek istiyor!

Bunu yaparlarken de çoğu zaman içerideki ADAMLARINA TARİHİ görevler veriyorlar! İçeride peş peşe operasyon yememizin nedeni budur!

***

Daha önce iptal edilen SAVUNMA SANAYİİ İCRA KOMİTESİ 7 Ocak'ta yani bugün toplanacak!

Toplantıda Uzun menzilli yüksek irtifalı hava savunma sistemi ihalesi masaya yatırılacak! Son söz söylenecek! İhalenin Fransa'ya mı yoksa Çin'e mi gideceği karara bağlanacak!

Ayrıca Altay'ın seri üretimi ile MİLLİ SAVAŞ UÇAĞI dosyası, raftan inecek! Bu toplantı sonucunda, hangi model uçakta karar kılındığı büyük ihtimalle açıklanacak!

Yani ÇİN ile yakınlaşan ve FÜZE SAVUNMA SİSTEMİNİ ortaklaşa yapma kararı alan Ankara'nın koyacağı son nokta, dünya tarafından ilgi ile izleniyor! KOBANİ olaylarının çıkışındaki en büyük etken ÇİN ile füze arkadaşlığının başlamasıydı!

BÜYÜKLER, Türkiye'nin kendi ayakları üzerinde durmasını asla ve kat'a istemiyor! Bağımlı, söz dinleyen, sınırlı, iddiasız, küçük düşünen Ankara ilk tercih! Bölgeyi hedef aldığın an çullanmak istiyorlar! En zayıf nokta olan KÜRT sorunundan gelmek istiyorlar!

Demirtaş da tam bu nedenle 7 Ocak'tan önce, yani İMZALAR atılmadan önce çıkıp boyunu aşan laflar ediyor! Ayar vermeye çalışıyor!
***
Güçlü ANKARA'nın kardeşleriyle, bölgeyle buluşması sıkıntı veriyor! Yaşadıkları sancıyı da içerideki ADAMLARININ KESKİNLEŞEN dilinden anlıyoruz!
***

Paralel'in mucidi Graham Fuller, geçenlerde önemli şeyler yazdı: "2015 yılında Erdoğan, güç kaybının ne demek olduğunu anlayacak. Erdoğan'ın bu tavırları, hem partisini hem de kurumların elde ettiği kazanımlarını yok edecek. Ancak o kurumların, Erdoğan bitene kadar, ülkeyi demokratik ve şiddet dışı yolda tutmaya devam edeceğine inanıyorum..." Galiba ne demek istediği açık ve net! Saldırı olacak! Topyekun saldırıya geçecekler! İçerideki adamları emin olun "EMİR" bekliyor!

Lafın tamamı deliye söylenir! Kimse GÜÇLÜ ve BÜYÜK olmamızı istemiyorlar!