.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

28 Ocak 2015 Çarşamba

ABD VE RUSYA'NIN ADI KONMAMIŞ SOĞUK SAVAŞI

ABD ve Rusya''nın son dönemdeki karşılıklı hamleleri adeta adı konmamış "Soğuk Savaş" gibi

ABD ve Rusya'nın adı konmamış soğuk savaşıRusya, ABD ve AB'ye ilk darbeyi Ukrayna ile vurdu. ABD ise Rusya'ya karşı ilk hamlesini Suudi Arabistan petrolleriyle yaptı. Ardından Kredi derecelendirme kuruluşları Moody's ve Standard & Poor's'la ikinci hamleyi yapan ABD, Rusya'nın (BBB-) olan notu (BB+) seviyelerine düşürdü.
"Rusya artık yatırım yapılacak ülke statüsünü kaybetmiştir" durumuna geçildi. Rusya, AB ülkelerini ilgilendiren açıklamayı dün yaptı. Türkiye'ye petrol akışı 2016'da başlayacak. ABD'de federal savcılar, dün New York dışında "bir casusluk zincirinin üyesi" olduğu iddia edilen üç Rus hakkında dava açtı. ABD'nin yeni bir algı operasyonu başlattığı belirtildi.

6 yorum:

 1. Hazreti Mehdi Alehiselamın zuhuruna cok yaklaşıLdıgında Amerika ve Rusya savaşı olacagını işitim düşünenlerdenim. hatta nükler kulanılcanık moskova civarı Newyork civarı Allahu AleM buna mukabİL Çin abd ,, japoN rusa çine , Alman rusa ......... sadece Rusyanın 5 civarı savaşca bölge ülKe var Allahu alem işitim. onların akabinde iş Müslüman larla haçLı yahudiler arası savaşa dönüşür. Mehdi zuhur eder. ne Amerikası kalır ne rusu

  YanıtlaSil
 2. Selamün aleyküm dostlar.

  Nasılsınız?

  Hz.Mehdi AS geliyor İnşaallah.

  Rabbim cümlemize kavuşmak nasip etsin İnşaallah.

  Allah'a emanet olunuz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aleyküm selam... Allah razı olsun.. Allah sühulet ve selametle ihsan eylesin. amin..

   Sil
 3. GORBAÇOV UYARDI: SICAK SAVAŞ KAPIDA...
  Batı ile Rusya arasındaki krizi değerlendiren Gorbaçov "Soğuk savaş zaten sürüyor. Maalesef sıcak savaş da başlayabilir" dedi
  Sovyetler Birliği'nin son lideri Mikhail Gorbaçov, Ukrayna krizindeki çatışmalarda artan ölü sayısı ve Avrupa Birliği'nin Rusya'ya yönelik yaptırım kararı üzerine "sıcak savaş" uyarısında bulundu. Rus haber ajansı Interfax'a konuşan Gorbaçov, Batı ile Rusya arasındaki gerginliğin giderek arttığını ve Avrupa ülkelerinin Rusya'yı resmen savaşın içine sürüklediğini ifade etti.
  Gorbaçov, Ukrayna'daki vahşetten dolayı Batı'nın Rusya'yı sorumlu tutması ve yaptırım planlarıyla Avrupa pazarından Rusya'yı koparmaya çalışmasının, dünya genelinde vahim sonuçlar yaratabileceğini belirtti. Durumdan endişelendiğini belirten Gorbaçov, "Soğuk savaş zaten açık şekilde devam ediyor. Maalesef bu durumun bir sıcak savaşa dönüşmeyeceğini söyleyemem" dedi. Gorbaçov bundan önce de Ukrayna kriziyle alakalı "Yeni bir nükleer savaş çıkabilir" uyarısında bulunmuştu.

  YanıtlaSil
 4. RUS BOMBARDIMAN UÇAKLARI İNGİLTERE SEMALARINDA
  Rusya Hava Kuvvetleri'ne ait iki bombardıman uçağının İngiltere hava sahası yakınlarında uçuş yapması iki ülke arasında gerilime yol açtı.
  Bombardıman uçakları Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne ait iki uçağın eskortluğunda bölgeden uzaklaştırılırken Rusya'nın Londra Büyükelçisi İngiltere Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

  Önceki gün Rusya'ya ait Tu-95 Bear H model iki muhabere uçağının Manş Denizi çevresinde uçuş yapmasının tespit edilmesi üzerine Kraliyet Hava Kuvvetlerine ait iki jet Rus uçaklarına eşlik ederek, hava sahasından uzaklaştırıldı.

  YanıtlaSil
 5. http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28086612.asp

  Kardak’ta çelenk gerginliği

  YUNANİSTAN’da Başbakan Aleksis Çipras’ın Savunma Bakanı yaptığı, koalisyonun küçük ortağı Bağımsız Yunanlar Partisi Genel Başkanı Panayiotis Kammenos’un, helikopterle Kardak Kayalıklarına gelip, 19 yıl önce ölen Yunan subayları için denize çelenk bırakacağını açıklamasının ardından, Kardak Kayalıklarında gergin anların yaşanmasına neden oldu.

  YanıtlaSil