.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

17 Aralık 2014 Çarşamba

SÜFYANÎ'NİN ELİNDEKİ ÜÇ KILIÇ

Hadis-i Şerif:

Naim b. Hammad, Halid b. Said’den tahric etti. Dedi ki:
Süfyani elinde, vurduğu kimseyi öldürecek, üç kılıçla çıkar.
Blogumuzdaki bazı arkadaşların kanaatleri bu yöndedir. Hadisin muhtemel bir manası bu olabilir.  Gerçeği Allah bilir.

6 yorum:

 1. Şimdilik üç kılıç benzerliğinden başka bir alaka bulamadım. Arkadaşlar her halde izah ederler.

  YanıtlaSil
 2. Ebu Abdullah Nuaym b. Hammad, Halid b. Ma'dadan şöyle rivayet etmiştir: "Süfyani, elinde üç sopa olduğu halde çıkacaktır. O sopalarla kimi korkutursa, o kişi ölür."
  Naim b. Hammad, Halid b. Said’den tahric etti. Dedi ki: Süfyani elinde, vurduğu kimseyi öldürecek, üç kılıçla çıkar.
  “Süfyani, elinde üç sopa/değnek/baston olduğu halde çıkacaktır. O sopa/bastonlarla kime dokunursa, o kişi ölür.” (bk. Naim b. Hammad, el-Fiten, 1/282)
  Burada “YAKRAU” fiili kullanıldığı ve dürtmeyi ve dokunmayı ifade ettiği söylenmektedir.
  Biz de bazıları gibi burada farklı silah türlerinden söz edildiğini düşünüyoruz. Yani Nato amblemi ile bir ilgisi yoktur. Zira Nato örgütünün dağılmasından sonra ortaya çıkacak olan Süfyani her ülkeden kendisine kimi kitleler biat etse de, genel itibariyle birçok devletin yanı sıra o (Nato) devletlerden de bazılarıyla savaşacaktır.

  YanıtlaSil
 3. Süfyani'nin elinde kara,deniz ve hava gücünün olacağına işaret sanırım.

  YanıtlaSil
 4. En doğrusunu Allah bilir silahlardan biri Amerikanin yeni ölüm makinesi lazer silahı bunlardan biri olabilir ABD ordusu, insansız hava araçlarını düşürmede ve gemileri etkisiz hale getirmede kullanacağı ilk lazer silahını Basra Körfezi'nde faaliyete geçireceğini duyurdu

  YanıtlaSil
 5. Süfyani başlangıcta müslüman bir kişidir. Hatta alimdir.
  Fakat Zalimdir. Mescid ve türbeleri yıkar.
  Işid nasıl birdenbire ansızın çıkmışsa....
  Süfyanide ansızın çıkar...
  Hadisi şerifleri gözönüne aldığımızda süfyaninin ilkbaşta müslüman ve alim kimliği ile ortaya çıkacağı haber verilmiştir.

  Süfyaninin alimleri katledeceği, mescid ve türbeleri yıkacağı belirtmiştir.
  Sufyaniyi nato yada bm gibi hristiyan kuruluşlarında değilde ...
  Kendi içimizde aramalıyız.

  Işid hadisi şerifteki alametleri çok ama çok uyuyor.
  3 kılıcı ışid e göre düşünebiliriz.
  Birde süfyaninin eli delik olacaktır.
  Bu konu ile 3 kılıç birarada düşünülebilr.

  YanıtlaSil
 6. Süfyan bir tanedir. Yani İslam Deccali’dir. Ondan sonra takipçilerine Süfyani adı verildiği gibi Arap dünyasından çıkacak Süfyan taslakları da yahni diktatörler de Süfyani olarak nitelenir. Çünkü onlar aynı Süfyan gibi hem askeri hem de siyasi gücü ıolan cebbarlardır. (Not: Süfyan ve iki yardımcısı hem asker hem siyasetçidir.Ve isimlerinin ebced toplamı Mehdi’nin lakabına denktir.)

  Eğer hâlâ Süfyan bekleyen varsa, adama sorarlar siz hiç mi tarih okumadınız. Hiç mi bu ülkede cami yıkan, Kur’an yaktıran, şeari-i İslamiye’yi ortadan kaldırıp imanı ilişen cebbar görmediniz. Süfyan iki nehir arasından yani Anadolu’dan çıkar. Akşemseddin Hazretleri’nin rivayeti ne idi?

  Süfyana karşı çıkacak olan Mehdi ve şakirtleridir. Onların başlatacağı mücahedenin adı Mehdiyettir.

  NATO ve IŞİD’in Süfyan deccalle zerre kadar alakası yoktur. NATO büyük Deccal’e karşı kurulan askeri bir ittifaktır. Hadislerde ihbarı yapılan Ahirzamanda, Hırisityanlarla kurulacak ittifakın adıdır. NATO’ya deccaliyet izafe etmek kadar cahilce bir benzetme olamaz. Dünya azgınlaşan komünizm tehlikesine karşı 1945 yılından sonra müttefiklerin oluşturduğu Atlantik İttfiakı’nın adıdır.

  NATO’ya katılmamız sayesinde Türkiye komünizmin tehlikesine karşı Ortadoğu için Sedd-i Zülkarneyn vazifesi yapmıştır. Beyler her rivayeti lafzı manasına bakar ve gerçek gibi sanırsanız,sizin ferasetinizden şüpheye düşülür.

  NATO komünizm tehlikesinin ortadan kalkmasından sonra, fonksiyonunu epeyce yitirmiştir. ABD’nin neocon kanadının bir nevi yardımcı askeri kuruluşuna dönüştü. Fonksiyon kaybına karşı Mesih ve Mehdi’nin ortak operasyonu ile ortadan kaldırılacak ana deccal yani siyonizmin bir nevi yardımcı kurulşu haline geldi. Bu ayrı bir mesele. Ama NATO geçmişte güvenliğimizin teminatı olmuştur. Kars-Ardahan’ı isteyen Stalin’e karşı bize ve alem-i İslam’a korunak olmuştur. Şaş beş olmayalım.,.

  YanıtlaSil