.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

21 Aralık 2014 Pazar

PARALEL TİYATROYA DİKKAT !

Blogumuzda 14 Aralık operasyonunun gidişatındaki tuhaflıklar dikkatimizi çekmiş ve bunu ifade etmiştik. Zaman içinde bu işin ardından mutlaka bir çapanoğlu çıkacağını düşünüyoruz. Medyadaki yorumlardan yaptığımız iki alıntıyı nazara veriyoruz. Yazıların tamamını almadık. Dileyen makalelerin tamamını linklerden okuyabilir. Bakalım bu işin sonu nereye varacak… Gaybi Haberler…

Alıntı: 1 Ersoy DEDE / Yeni Akit
Gülen'in iadesi tuzak mı ? başlıklı yazıdan...

Fethullah Gülen’e dönük yakalama kararı çıkarılması ve bunun hızla ‘kırmızı bülten’e dönüşeceği yönündeki irade, açık açık söylüyorum, paralel yapının bir an evvel tasfiye edilmesini bekleyenler için, paralel yapı mensuplarına oranla daha büyük sürpriz oldu.. Zira savcının böyle bir talepte bulunacağını ve bunun hızla mahkeme kararına dönüşeceğini paraleller çok çok iyi biliyorlardı.. Hatta bir adım daha ileri götüreyim sizleri.. İşlerin bu aşamaya gelmesi için emniyetteki ifadelerinde yoğun gayret sarfetmiş dahi olabilirler... Bakın bu kadar da net söylüyorum size.. Dışarıdan bakınca ‘Amman da Hocamız’a yakalama kararı çıkmış’ diye ağlaşmalarına bakmayın, bu kararın çıkmasını pek çok açıdan avantaja dönüştürebileceklerini bilmeseler, çok rahatlıkla (aidiyet-mensubiyet saikiyle) savcıya çıkıp, “Bütün o metinleri Yenibosna’daki toplantı odamızda bir kararlaştırdık, Fethullah Gülen ‘Yapmayın günaha girersiniz’ demiş olmasına rağmen, onu dinlemedik ve bugün iyot gibi açığa çıkmış olan kumpası biz kurduk” derlerdi.. Demediler.. Göz göre göre işin Fethullah Gülen’e kadar uzamasını sağladılar... İşleri güçleri hukukla-yargıyla olan, kökü ABD’de, kolları İsrail’de bir yapının, hem uluslararası hukuk boyutunu hem de ülkelerin Türkiye’ye karşı tutumunu ta en başından analiz etmediğini düşünmek, saflık olacaktır...

14 Aralık’tan beri öncelikli gündemimiz ne bizim? Ekrem Dumanlı, Hidayet Karaca, diziler, filmler vesaire... Oysa Tahşiye’ye kumpas operasyonunun baş kahramanı bu kişiler yahut en önemli delili televizyon dizileri mi?.. Polis şefleri var, bombalar var, baskın görüntüleri var.. İyi de neden bir haftadır Ekrem Dumanlı ile yatıp Basına müdahale ile kalkıyoruz?.. Cevap; çünkü paralel yapı öyle istiyor...

Kaynak:  http://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/ersoy-dede/gulenin-iadesi-tuzak-mi-8909.htmlAlıntı 2: Merve Şebnem Oruç / Yeni Şafak

Fethullah Gülen Türkiye’ye gelecek mi yoksa gidici mi? başlıklı yazısından...

“Gülencilere önerim beddua seansları bırakılıp tez dua seanslarına başlansın ve liderlerinin faydadan çok zarar getirmeye başladığı düşünülüp ‘Zaten çok yaşlı ve hastaydı’ diyerek üstünü örtecekleri bir Amerikan istihbaratı fecaati yaşanmasın” demiştim. Son günlerde sık sık sosyal medyaya düşen “Fethullah Gülen öldü” haberleri bana o günkü tahminimi hatırlatıyor ve bir senaryonun test edildiğini düşündürüyor.

Genelde bozuk bir Türkçe’yle kaleme alınan internet haberlerinden bir örneği, dilbilgisi düzeltmesi yapmadan paylaşıyorum: “Hastalanan ve kalp krizi geçiren Gülen Pocono Mountains den Pennsylvania Hospital hastanesine kaldırıldı.Gülenin son göz altılardan dolayı çok sarsıldıgı bugün kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldıgı idda ediliyor.Hastaneye kaldırıldıgı sır gibi saklanıyor.Gülenin kalp krizi geçirdigi ve hastanaye kaldırıldıgı Türkiyedeki çevresinden saklanıyor.”

Aylar süren “Bunları Gülen yapmadı, onu dinlemeyen derin bir yapı yaptı,” veya “Dinlemelerin sorumlusu paralel yapı değil, Alman istihbaratı,” türü yönlendirmelere ne Erdoğan ne de kamuoyu geldi. Peki, hedefi Gülen’den başka yere saptıramayanlar, bir hasar tespit analizi yapıp onu ve örgütün bir kısmını feda ederek devasa yatırımı kurtarma yoluna gider mi? Bence gider, onlar için en rasyoneli de budur. ABD, Gülen gibi hem örgütün lideri hem de en zayıf halkası olan, yani kısa sürede çözülebilecek birini, eğer örgütün CIA vb istihbari örgütlerle bağlantısı dolaylı değil direktse ve artık ülkesinde tutmak kendisine zarar veriyorsa, Türkiye’ye teslim etmektense farklı bir çözüm bulabilir. 2014’ten çok umutlulardı, olmadı; tahminim, 2015 Gülen ve örgütü için pek de iyi geçmeyecek.

Kaynak: http://www.yenisafak.com.tr/yazarlar/mervesebnemoruc/fethullah-gulen-turkiyeye-gelecek-mi-yoksa-gidici-mi-2006704

Not: Aslında bu yazının başlığı F.Gülen'in Türkiye'ye dönmesi yada iade edilmesi gibi bir şey olabilirdi. 

233 yorum:

 1. Alıntı: 3
  http://www.aksam.com.tr/yazarlar/kurtulus-tayiz/the-end-of-the-cemaat/haber-365200
  Kurtuluş Tayiz / Akşam gazetesi

  17-25 Aralık’ta darbeye kalkan Cemaat, bir yıl bile geçmeden yenildi. Devlet içine sızan paralel yapı mensupları, işledikleri suçlar ve düzenledikleri kumpaslar tek tek açığa çıkarılarak, devletten temizlenmeye başlandı. Örgütün lideri konumundaki Fethullah Gülen içinse dava açılarak hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Seçilmiş hükümete karşı darbeye girişen bu yapıya hala umut bağlayanların anlamadığı, Gülen’in aktör olmaktan çoktan çıktığı gerçeğidir; bu körlük yüzünden de Ahmet Hakan Coşkun gibi isimler, her gün yeni bir kumpası açığa çıkan, kriminalize olan bu yapıdan “Merkez sağa yeni bir lider” çıkabileceğini düşünüyor.
  Ancak Batılılar bizim vesayetçi takımı kadar hayalperest değil; oldukça gerçekçiler. Onlar Gülen’in aktör olmaktan çıktığını çoktan fark ettiler. Bunun yol açacağı hasarı azaltmaya, yeniden organize olmaya çalışıyorlar. Bundan sonra yola Gülen ile devam edecek halleri yok. ABD, Almanya ve İsrail yeni bir değerlendirme yaparak Türkiye ile ilişkilerini yeniden yapılandıracaklardır.
  Fethullah Gülen’e yapılacak en sağlıklı öneri Cemaat’i kurtarmak için yönettiği istihbarat çetesini, paralel yapıyı dağıtıp Türkiye’ye dönmesi olabilir. Yargı karşısına çıkıp yeni bir başlangıç yapabilir. Hiçbir şey için geç değil; ama bunun kolay olmadığı da bir gerçek. 17-25 Aralık’tan sonra Cemaat’in tutumu “Ya hero, ya mero” oldu. Bir defa darbeye kalkınca geri dönüşü zor olur. Bunu bildiklerinden sonuna kadar gitmeyi ve sonuna kadar suça batmayı tercih ettiler. Ve sanırım hala tüm umutlarını, hükümetin devrilmesine bağlamış durumdalar; hükümet devrilirse kendileri için yeni bir dönemin başlayabileceğini sanıyorlar. Bunun çaresizce kapıldıkları bir umut olduğundan kuşku yok; bu yüzden de, öyle kolay kolay bu umudu terk etmeyeceklerdir; ama kendilerinin sonunu getirenin de bu ruh hali olduğunu belirtmek gerekiyor.

  YanıtlaSil
 2. F.Gülen döner mi?
  Bir kaç yıl önce imkan varken dönmeyen bir çuval incir berbat olduktan sonra döner mi? Miadı dolmuş F.Güleni bir nevi Apo olarak bize verecekler mi? Yoksa F,Gülen Hakkın rahmetine mi kavuşur? Acaba üst akıl ne düşünüyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fethullah Gülen anında tutuklanacak!
   http://www.internethaber.com/fethullah-gulen-aninda-tutuklanacak-749649h.htm

   Sil
  2. Gülen’in hatası nedir? Bu hatasını anladı mı? Bütün ruh-u canımla size garanti verebilirim ki, hayır. O hatasını anlamadı, anlamıyor ve anlayamayacak.

   Öncelikle şunu ifade edeyim, mağlup yenişe doymaz. İkincisi onun tasavvufi düşünce sistemi buna müsait değildir. O manevi coşkusu içinde enaniyete kapıldı ve onun kurbanı oldu. Erbabı bunun ne manaya geldiğini çok ama çok iyi bilir. Ve kendinde bir takım manevi güçler vehmetti. Sinek iken tavus kuşu olduğunu sandı.

   Zamanın kutbunu yani müceddidini tanımayan ne kadar alim olursa olsun cahildir. Her zamanın hizmet tarzı veraset-i nübüvvetle o zata verildiğinden, herhangi bir mürşid müstakil de hareket etse onun çizdiği dairenin dışına çıkması tehlikelidir. Çıkar. Ve çıkınca haddini aşarsa işte bunun gibi vartaların içinde çırpınır durur.

   Hakiki Nur camiası ona Cibali Baba yakıştırması yaptı. Çünkü o manevi dengeyi, yaptığı siyasi ve maddi hatalarla bozuyordu. Kaç kez ihtar edildi, ama o enaniyeti yok mu? O enaniyet ah o enaniyet. O bir çuval inciri berbat etti. Kaldı ki, doğup büyüdüğü yörenin acem mübalağasına açık mefahir söylemleri böyle enaniyetli insanları gaza getirerek hatalara sürükler. Akıl çağında milli his zamanı geçtiğinden kişiyi ve müntesiplerini hataya düşürür.

   Sonra çevresine dolanan yerli ve dış istihbaratçılar onun kandırdı. O da kandı. İngilizce eğitim veren okulların neresi Türk ya da milli olur. Bulunduğu ülkenin müfredatını uygulayan okulların neresi Türk’tür. Efendim İstiklal Marşı okunuyormuş ya da çocuklar şarkı türkü söylüyormuş. Bunun hizmet-i imaniye ve Kur’aniyye ile ne alakası olabilir? Bunun için gözleri yaşarıyormuş. Zaten ağlama makinesi. Onun ağlama hislerini tatmin etmek için sahte Türk okullarının neresi ümmet-i Muhammed için övünç vesilesidir. Ha öğretmenleri Türk’müş. Ne kazandılar? Para. Manevi hizmet mafiş. Hizmet de mafiş. Al sana bir safsata iş.

   Mossad ve CIA ajanlarının varlığı iddiaları neyle izah edilecektir. Onu da rüyada gördüğü zatların emriyle mi yaptı. Yoksa Cebrail (as) vahiy mi getirdi? Meczupluğun sonu yoktur. Mübarek mecnunların mes’uliyeti yoktur, ama ya ehl-i aklın hükmü?

   Benim en çok üzüldüğüm nokta, Risale-i Nur’a ilişmesidir. Kur’an’ın arşından gelen ve Kur’an’ın manevi mucizesi olan eserleri enaniyetinin neticesinde sadeleştirtmesiyle müellifi Bediüzzaman Said Nursi’nin vasiyetine ihanet etti. Ve zecri tokadı yiyecekti ve yedi.

   Refahyol hükümetine yaptığı istifa çağrısı yetmemiş olacak ki, belki de onun çöküşünden manevi haz ve güç alarak, bir sonraki muhalifini birkaç zibidi ile devirmeye yeltenmesi bu gurur ve enaniyetinin neticesidir. Yakında gireceği mezardan başlayarak ta mahşere kadar ve mahşerde belki de sırat köprüsünde onu sıkıntılardan sıkıntıya sokacaktır. Kainatın Efendisi’nin (as) bayraktarı olduğu sarahatle müsellem bir millet-i merhumeyi darbe suikasti ile hak ve hukukunu çiğnemenin vebali elbette büyük olacaktır. Rabb-i Rahim’in hükmüne müdahale olmaksızın sadece vicdani bir üzüntü ile dile getirdiğim bu hususlar intibahına yol açmayacak biliyorum. Ama paralel çetenin mensupları, o sefil güruhun hak ve hukukumuzu çiğneme noktasında payıma düşeni af etmeyeceğim. Yamani ve kemani sakallı beynamaz, abdessiz, riyakar, dünyevi, şöhret, para ve makam peşinde koşanların sonu daima hüsrandır.

   Cemaat tabanını oluşturan muhterem, aziz ve sıddık mensupları bu sözlerimin dışındadır. Hadisin delaletiyle Mü’min bir kere aldatılır. İkinci defa asla. Kimsenin bir daha aldatılmaması dileğimi tekraren belirtirken, Hz. Resullah’ın ahirzaman hizmetkarlarına yaptığı tavsiyeyi hatırlatırım. Siyasi mesainin bir zafer hükmü yoktur. Her şey iman ve Kur’an hakikatlerine hizmettedir.Kulun vazifesi bu. Dünyevi muvaffakiyet ise meşiet-i İlahiye’ye bakar. O nasıl isterse öyle yapacak. Bu onun vazifesidir. Karışan nar-ı cehennmi boylar.

   Sil
  3. Fethullah Gülen anında tutuklanacak!
   Türkiye ile ABD arasında imzalanan 'Suçluların İadesi ve Ceza İşlerinde Karşılıklı Yardım Anlaşması' gereğince Gülen'in iadesinin önünde hiçbir olmadığı öne sürüldü.
   Ankara ile Washington arasındaki anlaşma gereğince Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iadesi kuvvetle muhtemel... Yapılması gereken tek şey dosyanın hazırlanıp talebin diplomatik yollarla gerekli makamlara iletilmesi. ABD, karar çıkana kadar Gülen'i tutuklayabilir.

   Sil
  4. Bozdağ: Fethullah Gülen kaçabilir
   Adalet Bakanı Bekir Bozdağ katıldığı televizyon programında, hakkında yakalama kararı çıkarılan Gülen'in iadesi konusunda açıklama yaptı.
   Bozdağ, Fethullah Gülen için hem kırmızı bülten çıkarılacağını hem iade talebinde bulunulacağını açıkladı. Bozdağ gerekçenin ise "Gülen'in bulunduğu adresten kaçma ihtimali" olduğunu söyledi.
   Bozdağ, Amerika'nın iade talebine olumlu cevap vermesini beklediklerini de belirtti.
   ''HER SEFERİNDE TARİHE GÖMÜLDÜLER''
   Bozdağ, ''paralel yapıların tarih boyunca görüldüğünü ancak her seferinde tarihe gömüldüklerini'' ifade etti.

   Sil
 3. Sayın :ABDURRAHİM ÇOKGUNGOR yazınızı anlatılabilecek en güzel şekliyle izah ettiniz,bu konuda tebrik ederim.Anlaşılan oki konuya cok iyi hakimsiniz.Blogu yakınen takip ediyorum,konular güzel ve iştirakcilerinde katkıları kayda değer.Ayrıca blog sahiplerinede ayrıca teşekkür ediyorum bu güzel platformu oluşturdukları icin.İnşallah ilerleyen zaman diliminde bende katkı sağlamayı ümit ediyorum ALLAH bir zaval vermesse...

  YanıtlaSil
 4. Alıntı: 4
  Avrupa'nın hizmetinde...
  Paralel yapıya yönelik başlatılan operasyonu yorumlayan Zaman eski yazarı Hüseyin Gülerce, Gülen örgütünü kast ederek Hizmet Hareketi'nin yanlış yola sürüklendiğini ve cemaatin içindeki tertemiz insanların artık uyanması gerektiğini söyledi. "Fethullah Gülen'in yerinde olsam gelir ifade verirdim" diyen Gülerce şöyle devam etti: "Hizmet Hareketi yanlışa sürüklendi. Tabandaki tertemiz insanları uyarmaya çalışıyorum. Hareket millete, vatana zarar veriyor. Amerika'yı İsrail'i, Avrupa'yı arkasına alarak kimse bir yere varamaz."

  YanıtlaSil
 5. Bundan yıllar önce bir söyleşi okumuştum.Gülen ve akp ittifağı devam eden yıllardı.Gülen hareketinin en güçlü olduğu yıllarda.Gülen hareketine bağlı ismini şuan hatırlamadığım bir kişiye ''gülenin yurt dışında olması hizmeti nasıl etkiliyor '' şeklinde soru sorulmuştu.o kişi de özetle '' gülenden sonra lider seçmeyeceğiz.bir kurul yönetecek,gülenin hayattayken yurt dışında olması bu yönetim şeklinin icra edilmesine olanak sağladı'' demişti.
  Öcalan Türkiyeye iade edildiği zaman çok sevinmiştik ,ama kürt bir arkadaşım bu iyi olmadı aslında demişti.Neden diye sorduğumda pkk bu güne kadar silahlı güçle mücadele ediyordu.Bundan sonra yapılanmaya gidiyor.Siyasi olarak da mücadele edecek demişti.Ülkeye daha büyük bela olacak demişti.Kısmen söylediği doğru çıktı.Öcalan iade edildi ama pkk sona ermedi daha da kuvvetlendi.
  gülen hareketi de eğer kurumsallaşmayı tamamlamışsa ki o zamandan bu güne kadar uzun zaman geçti,yeteri kadar zamanları oldu.Gülen iade edilsin veya ölsün bir anlamı yok.gülenin yerine bir kişi geçmeyecek.ama bu yapılanma yine faaliyetlerine devam edecek.Kim güdümüne alırsa onların güdümünde devam ederler.Dikkat ettiğim gülene alenen kimse karşı çıkmıyor ama güleni de çok fazla takan yok.Şovmenler var topsakallar ,ekrem dumanlı gibi.Bunlara yapılan hareketler gülene yapılandan daha fazla tepki topluyor.gülenin gizli telefon konuşmalarından da anladığım kadar,gülene sadece bilgi veriyorlar.Faaliyetleri yapanlar başkaları.Gülen de sadece onaylıyor.dua almak için aranıyor genelde....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gülen nasıl Said-i Nursi Hazretlerini kullanmış ise,bu hareket de artık güleni kullanıyor.gülenin kullanım süresi doldu.İtibar kaybetti.İslam alimi olmadığı anlaşıldı.Daha da batmadan onu teslim ederler veyahut başka yollara başvururlar,bertaraf ederler.
   Bundan 10 yıl önceki cemaat tabanını da değiştirdiler.1-2 site açmışlar o sitelerde tanrının varlığının kanıtı gibi bölümler vardı.Bu da şu demek tanrı eski türklerin dininde kullanılan terimdir.Bunu zamanımızda da dile getiren gruplar var.Örneğin ergenekon.Allah-u alem bu gruplarla ya ittifak ettiler yada onların güdümüne girdiler veyahut kendi tabanlarını kaybedeceklerini anlayınca İslami terimlerden vazgeçip onları güdümlerine almak için denenen bir yol.

   Sil
 6. fuatavni @fuatavnifuat · 16 sa. 16 saat önce
  8. Yeni kurulan özel bir ekip, bazı cemaatleri tehditle bazılarını da vaatlerle Gülen Cemaati'nin karşısında birleştirme gayretinde.
  --YORUMUM: ZATEN TÜM CEMAATLER 2013 ARALIKTA GÜLENE KARŞI BİRLEŞTİ.BU BİRLİKTELİĞİ BOZMAK İÇİN GÜLENCİLER HER FİTNEYİ DENİYOR.
  -------------------------------
  fuatavni @fuatavnifuat · 16 sa. 16 saat önce
  7. Tiran'ın en büyük korkusu tarikat ve cemaatlerin kendi aleyhine dönmesi. Cübbeli Ahmet Hoca'nın ikna edilmesini istedi.
  YORUMUM: CÜBBELİ AHMED HOCAYI hapse attıranlar bunlar olabilir Allah-u Alem.Bundan sonra daBaskılarını artırabilirler.Çünkü Gülen grubuna en fazla reddiye yazan alimlerdendir kendisi.
  ----------------------
  fuatavni @fuatavnifuat · 16 sa. 16 saat önce
  5. Hırsızdan, çocuk tacizcisine kadar bir çok kişiyle görüşüldü. Ayrıca illegal bir çok örgütün mensubu aranıp 'Şikayetçi olun' deniyor.
  YORUMUM: Aralık 2013 de kendilerinin Erdoğana yapmak için uyguladıkları senaryodur.Yakında da bu ve benzeri uygulamalar yapabilirler.
  --------------------------
  fuatavni @fuatavnifuat · 16 sa. 16 saat önce
  4. Dar Oligarklar, cezaevlerinde özel bir ekip kurdu. Mahkumlarla görüşülüyor. 'Cemaat bize komplo kurdu' diyenlere tahliye sözü veriliyor.
  17 ARALIKTAN SONRA KENDİ YAPMIŞ OLDUKLARI İŞLERDENDİR.
  -----------------------
  fuatavni @fuatavnifuat · 18 sa. 18 saat önce
  Koca koca akademisyenlerin, 'Medyaya baskın yapmanız yanlış' demek yerine 'Böyle yapmayın, makul çerçevede yapın' demesi ilme ihanettir.
  GÜLENE BAĞLI OLDUĞUNUN KANITI.BİNLERCE BU ŞEKİLDE MESAJI VAR
  ----------------------------
  fuatavni @fuatavnifuat · 20 Ara
  1. Güzel insanlar, şunu hepiniz not edin. Ben Gülen'in adamı değilim. Gülenci değilim. Onun talimatıyla hareket etmiyorum.
  Zulme dur diyorum
  YORUMUM :)
  --------
  FUAT AVNİ nin twetter hesabından aldığım son twetlerinden bir kaç örnek.Son zamanlarda sanki bu hesap yeni çıkmış gibi bir algı var.Benim 2014 ocak aylarından beri takip ettiğim bir hesap.CEMAATLER HAKKINDAKİ SÖZLERİNE BAKIN.BUNU YAPAN GÜLEN CEMAATİYKEN AKP ye atıyor.Kendi grubunun yaptığı tüm pislikleri akp,erdoğana atıyorlar.O bakımdan Akp ve Erdoğana yöneltilen tüm iftiraları,gülen grubuna yorduğunuzda gerçekler görülür.

  YanıtlaSil
 7. HİTLER O KADAR GADDAR OLMASINA RAĞMEN 400 TANE KÜFÜR KULLANMAMIŞTIR

  Dün, arkadaşlar sadece en galizlerini seçmişlerdi, kocaman bir dosya, bir seneden beri tam 400 tane küfür lafı var. İnanın Lenin, Allah’ı inkar ettiği halde, Marksizm çizgisinde, o ezip öldürdüğü insanlara o kadar küfür lafı etmemiştir. Her şeyi Nazizm’e bağlamak isteyen ve ona muhalif gelen herkesi yok etmek suretiyle bir yönüyle dünyada farklı bir şey tesis etmeye çalışan Hitler, o kadar merhametsiz, o kadar gaddar olmasına rağmen 400 tane küfür kullanmamıştır.
  KÜFÜR MÜCTEHİDİ

  Bunlara dense dense küfür müctehidi denir. Oturup kalkıp sürekli kafalarını o istikamette kullanmak suretiyle kafalarında küfür üretiyorlar ve lisanları da ona tercüman oluyor.
  BİR İNSAN İTE İT DESE

  İnsan bir söz söylediğinde; bir, o söz onu ne derece dinin dışına iter, dalalete sürükler bakması lazım; bir de konumuna bakması lazım. Cemaat içinde sıradan bir insan bir ite -afedersiniz- it dese, insanlar biraz bunu mazur görürler. Fakat milletin önündeki imam kalkar dilini bununla kirletirse şayet, belki onu tutup camiden dışarı atmak icap eder. Bu da konuma yakışıksız düştüğünden dolayıdır. Enbiya-i izam hazretleri, onca olumsuz şeye maruz kalmalarına rağmen, onun milyonda biri, onların lisan-ı nezihlerinden sadır olmamıştır.
  DENGESİZ VE DENSİZ BİR KISIM MAHLUKLAR

  Efendimiz, onca kötülüklerine rağmen kime it demiştir, kime eşşek demiştir, kime haşhaşi demiştir. Kime sülük demiştir. Ölçü O ise şayet, bence O’nun ortaya koyduğu ölçülere uymayan şeyler ölçüsüzlüktür. Bu ölçüsüzlükleri irtikap eden insanlar da ölçüsüz, muvazenesiz, dengesiz ve densiz bir kısım mahluklardır.


  http://www.haber7.com/guncel/haber/1253631-gulenden-erdogana-sert-sozler
  -----------------------

  ACABA gülen kendi konuşmalarını,beddualarını hesaba katmıyor mu ? kendisini imam yerine mi koymuyor ? Peygamber Efendimiz onca kötülüğe rağmen evlerine ateş düşsün diyerek tüm ev halkını (çoluk,çocuk,masum) gözetmeden beddua etmiş mi ? kendisinden sonra bağlılarının da bu laneti,bedduayı zevkle yaptığını mı bilmiyor ? Kendisi karşısındakileri hitlerle,elin gavurlarıyla mukayese ediyor da (kendisini bir din alimi sanaraktan) ,din alimi iddiası olmayan bir siyasi liderin haşhaşilerle kıyaslamasına neden küfür e denktir diyor.
  Şahsen ben fazlaca hayret etmiyorum gülene.Konuştuğunun ne olduğunu,nereye gideceğini,sonucunun ne olacağını dahi analiz etme yeteneğine bile sahip değil.Allah fitnesinden Müslümanları korusun.

  YanıtlaSil
 8. Fethullah Gülen sapıtmış, ne dediğinin farkında değil şu habere baksanıza!
  Fethullah Gülen: Lenin ezip öldürdüğü insanlara o kadar küfür lafı etmemiştir
  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27822551.asp

  YanıtlaSil
 9. KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR... KRAL ÇIPLAK DEMEKTEN KENDİMİ ALAMAYACAĞIM... HERKESİN MEHDİ KONUSUNDA HEMEN HEMEN AYRI BİR FİKRİ OLMASINA RAĞMEN NEDENSE PENSİLVANYADAKİ ZAT HAKKINDA BİRLEŞİP ALEYHİNDE HEMFİKİR OLMUŞLAR...
  EVET SAMİMİ DEĞİLSİNİZ... VALLAHİ BİLLAHİ SAMİMİ DEĞİLSİNİZ ... KALDI Kİ PENSİLVANYADAKİ ZAT SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİ VE O VESİLEYLE ONA SIRTINIZI DÖNDÜNÜZ AÇTINIZ AĞZINIZI YUMDUNUZ GÖZÜNÜZÜ E BE GÖZÜM BU HIRSIZIN HİÇ Mİ SUÇU YOK NEDEN VURMAZSINIZ...
  AMA YOK SİZ TERCİHİNİZİ YAPMIŞSINIZ ... BENDE BAĞIRIYORUM O ZAMAN KRAL ÇIPLAK KRAL ÇIPLAK...
  DÜNYA GURBET KÜFÜRDEN BAHSETMEK BAHSEDEN KİŞİNİN KÖTÜLÜĞÜNE DELALET ETMEZ... ETSEYDİ KURANI KERİMDE KÜFÜR LAFZI BU KADAR ÇOK TEKRARLANMAZDI...
  HARAM LOKMA YİYEN ZATEN BU HARAMI YEDİ SÜLALESİNE BULAŞTIRIR... BU DURUM LEDÜN İLMİNE SAHİP KİŞİLER TARAFINDAN ÇOĞU KEZ DİLE GETİRİLMİŞTİR... BU SÖYLEMLER DE PENSİLVANYADAKİ ZATIN BU İLME SAHİP OLDUĞUNUN KANITIDIR...
  PENSİLVANYADAKİ ZAT BİZDENDE SİZDEN DİYEREK DAİREYİ GENİŞLETMİŞ BUNU CESURCA DİLE GETİRMİŞTİR ALINMANA HİÇ GEREK YOK YÜZÜNÜ SAKLAMASI GEREKENLER BU DENAATİ İŞLEYENLERDİR... ZİRA ÇALINAN TEK BİR FERDİN DEĞİL TÜM MİLLETİN MENFAATİDİR... ÇÜNKÜ HIRSIZLIĞI YAPANLAR MİLLETİ TEMSİL EDEN MAKAMLARDIR....
  ÇORBACI EĞER KAFATASININ İÇİNDEKİ AKIL DENEN MEFHUMUN EMARELERİ BİRAZ BELİRGİN OLSAYDI İÇİNDE BULUNUDUĞUMUZ DURUM YADA ŞU GELİNEN NOKTA İTİBARIYLA KİMİN FATİHİ KİMİN AKŞEMSEDDİNİ YADA KİMİN CİBALI BABAYI TEMSİL ETTİĞİNİ ANLARDIN...
  SÖZ KONUSU HÜKÜMET O ZAMAN BU ZATI DİNLEYİP GEREKENİ YAPSAYDI EN AZ İKİ KAT GÜÇLENEREK İKTİDARA GELMESİ YÜKSEK İHİTİMALDİ... BUNUN TECRÜBESİ HALİHAZIRDA MEVCUT HÜKÜMET TARAFINDAN BİRÇOK KEZ TEST EDİLMİŞTİR...
  EVET HAKKA MİLLETE DİNE VE İNSANLIĞA ADANMIŞ KOSKOCA BİR ÖMÜR DAĞ GİBİ BİR ADAM...
  ALLAH BOŞA ÇIKARIR MI SANIRSINIZ BU EMEKLERİ... EY VALLAHİ ÇIKARMAZMIŞ... BEKLEYECEĞİZ GÖRECEĞİZ....
  SİZ DEVAM EDİN BAKALIM KARALAYIP KARALAYIP TERSİNDEN OKUMAYA....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hırsızlığı yapanlar bana göre bu ülkenin parasını yurt dışı sermayelere,faiz lobilerine,dolara.... peşkeş çekenlerdir.2000 lerde bankaları soyanlardır.O paralar bu ülkeye harcansa yanlış harcama denebilir,israf denebilir.Ama ülkeye akmadı,harcanmadı.2013 aralık ayında devletin uğradığı zarar millete mi harcandı.Kim çaldı ? her 10 yılda bu ülkede darbe yapıp da paralarımızı pul edenler,fazileri yükseltenler mi hırsız yoksa ak konak yapan,yol yapan,borçları ödeyen,yaşlılar bakım merkezlerine atılmasın,sakatlar terkedilmesin,çocuklar cami bahçelerine,çöp tenekerine atılmasın diye onlara bakanlara teşvik primi verenler mi hırsız.Kusura bakmayın da hırsız çalandır.Sizin topladığınız paraların nerelere harcandığına değinmiyorum.Çok da dallanıp budaklanmasın.Eğer hükümetten çalan varsa hesabını Allah'a verir.Aynen gülen devlete vermiş olduğu zararın hesabını verecek diyorsak ,hükümette verecek.Allah soracak kim ne yapmışsa...

   Sil
 10. bir KEZ DAHA İSPAT İSTEYENLERE YAZAYIM FETULLAH GÜLENİN NE LER YAZDIGINI DEDİGİNİ FETTULLAH GÜLENİN SÖZLERİNDEN KUR`AN DA YAHUDİ VE HRİSTİYANLAR TARİH 24-25 -05-1996 NE SÖYLEMİŞ FETTULLAH GÜLEN____( KURANI KERİM DE HRİSTİYANLIK VE YAHUDİLİK HAKKINDA KULLANILAN -İFADELER ÇOK SERT OLDUGU SÖULENİR- BENCE (FETTULLAH GÜLEN) BU MESELEYE YAKLAŞIRKEN ÇOK DİKKATLİ OLMAK GEREKİR. -GEÇMİŞ DÖNEMDEKİ BAZI HRİSTİYAN VE YAHUDİLERİN APAÇIK GERCEK KARŞISINDA GÖSTERDİKLERİ İNAT,AYAK DİREME VE DÜŞMANLIĞI İFADE İÇİN KURANIN KULLANDIGI AYNI ÜSLÜP - HER ZAMAN DA YAHUDİ VE HRİSTİYANLAR İÇİNDE KULANILCAK DİYE BİR ŞART Bİ,R MECBURİYET OLMAZ- BU TÜR AYETLERİN SÜBUT-U KAT ARANDIGI GİBİ DALALET KATİ YE ARANMALIDIR. (COK DİKKATLİ OKUNSUN) YANİ BU AYETLERİN İLK GÜNDEN BU YANA BÜTÜN HER YAHUDİ VE HRİSTİYAN I İÇİNE ALDIGI KESİN DEGİLDİR_______ Buyurun iftira atıynuz diyenler bu nedir bu küfürdür. kuranın kerimin ayetlerini bu zamanda nedemiş sizin anlıyışınıza bırakıyom kuranı kerim ayetleri her zamanda gecerlidir unutulmasın BU GFETULAH NE KADAR COK SEVİYO BU YAHUDİ VE HRİSTİYANLARI SAİFELER DOLU KONU YAZMIŞ SESLİ SÖZLER

  YanıtlaSil
 11. EhLi sünnet en olan cübbeLi Ahamed hoca vasiyetini açıkladı son dakka haberi bir bölümünü paylaşmak isterim __Vahded gazetesinde ki köşesinde Türkiyenin önünde 3 tehlike var (1) Dinler Arası diyaloğ (2) vahabilik (3) Şia tehlikesi ________ ve CübbeLi Ahmed hocanın en büyük tehlike listesinde koydugu dinler arası diyoloğ fettullah gülen projesi hatırlanacagı gibi bunun için papayLa görüşmüştü.. CübbeLi ahmed hoca dinler Arası diyaloğ için şunları yazıyor.____ Dinler arası diyaloğ öyle bir BELA ki yahudi hristiyan cennete gidecek diyor. Kaidedir, EhL-i kitabdan kız alınır. ama kız verilmez. Ama bu Diyaloğun içinde KIZ VERİLİR TEHLİKESİ VAR ben (cübbeli ahmed hoca) bunları bircok programlarda ve sohbetlerde beyan ettim DinLer arası diyaloğ MASON LOCALARININ, YAHUDİ LOBİLERİNİ ETKİLİYOR. ARKA PLANDA HRİSTİYAN LOBİLERİ ETKİLİYOR .. Dinler arası Diyalog BÜYÜK POROJE MİSYONER POROJESİ____ CübbeLi Ahmed Hocanın vasiyetinden bir kısımdı sevenlerini bu grubun taktikleirne karşı uyarıyor ilerde ölür kalırsam ŞİA VE VAHABİLİK HAKINDADA UYARILARI VAR.Allah cübbeLi Ahmet hoca efendiye selamet versin Allah razı olsun hizmetlerinden dolayı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cübbeli Ahmed Hoca'nın tüm sözleri ehli sünnete uygundur.Ne demişse doğrudur.Ancak bildiğim kadar zahiri ilimlerde ne derece ilerdeyse batını olarak da o kadar ilerde değildir.(Yanılıyorsam da izlenimimdir).Şeyh değildir.Zahiri ilimlerde,fıkıhta söylediği her husus ehli sünnete uygundur.Allah yardımcısı olsun.Rabbim onu bu işaret ettiklerinin şerlerinden korusun.Saymış olduğu tehlikeler de ümmetin çıbanıdır.Dikkate alınmalıdır.

   Sil
 12. İslam fıkında ise kafire kız verilmez dinden mürted ir.

  YanıtlaSil
 13. Dünya Gurbet evet kardeşim Fikirlerinize bende katılıyorum ekseri Allah ın selameti üzerinize olsun CübbeLi ahmed hoca ehLi sünnet Alimdir. benim bildigim kadar şeyh filan duymadım mahmut efendini rahmettullah talabesidir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cübbeli Ahmet Hocamız batını olarak ilerde olamasa da Mahmut Efendi k.s. ona yeter.Onun batını makamı büyüktür,makamını bilemeyiz ,tartışamayız.Allah onlardan razı olsun.Hizmetleri daim olsun.

   Sil
  2. Hakdan kardeş cübbeli Ahmet Hocanın vasiyet haberi bu günmü çıktı.Link atabilirmisin ? okuyalım.Bazı sitelere girdim de rastlamadım habere...

   Sil
  3. Tamam buldum kardeş.Her arayan bulamasa da bulanlar arayanlardır demişler:) her ne kadar farklı manada söylense de.. .

   http://www.gazetevahdet.com/uc-vasiyetim-var-168yy.htm

   Sil
  4. Dünya gurbet link bilmiyom nedir SON DAKKA HABERLERİNDE cıktı VAHDED gazetesinde köşesinde yazmış.

   Sil
 14. Ülke TV ekranlarında yayınlanan Bıçak Sırtı programında GENAR Genel Müdürü Mustafa Şen, gündemi sarsacak bir iddiada bulundu.
  Paralel Yapının, bürokratların terfileri üzerinde oynadığı oyunu anlatan Şen, çarpıcı bir örnek verdi.
  İşte Mustafa Şen'in o açıklaması:
  Örnek vereyim size bir bürokrat, yurt dışına gidiyor, geliyor. Geldikten sonra da bir üst mertebeye bir yere tayin edilecek, hemen dosyası yukarıya veriliyor, diyorlar ki; "Kendisi çok başarılı biri. Fakat hanımının bir problemi var; Ne problemi? Bu yurt dışındayken, hanımı falan otelde falan adamla.. Görüntüler de bu" Ama olayın aslı ne.. Adam yurt dışındayken hanımı annesinde kalıyor. Bunlar uydurma bir kredi kartıyla kadın adına otelde bir oda kiralıyorlar. Odaya bir adam girip çıkıyor ve görüntüye alınıyor. O görüntüler de adama veriliyor. Bir Müslüman böyle bir şey yapmaz. Tabi ki olayın aslı kadın eşiyle konuştuktan sonra anlaşılıyor.

  http://www.haber7.com/televizyon/haber/1254143-paralel-yapidan-burokratlara-terfi-engeli
  Eğer doğruysa vah ki vah.Böyle bir tane olsa neyse adamlar hipnozmu oldu ne ? böyle binlerle isnat var.Takmışlar hırsızlığa

  YanıtlaSil
 15. FETULAH GÜLENİN İSLAM AKAİDİNE TERS DÜŞEN KİTABINDAN BÖLÜMLERi__insan özündeki sevgi kitabın 220 . saifesinden sayfasında şöyLe diyor__Bir YAHUDİNİN hazret-i isa ya dolayısıyLa incile ve HZ Muhammed Le birlikde kur`an a İNANMASI GEREKMEZ.. yani bir YAHUDİ bunlara inanmasa da DİNDAR SAYILABİLİR. Bir HRİSTİYAN da hz MUHAMMED e sav .Kur`an a inanmasa da DİNDAR KABUL EDİLEBİLİR. çünki bu dinler kendilerinden sonraki ilahi sistemleri, kitabları Şümullerine almazlar ... Bu sebeb Yahudilik ve Hristiyanlıktan çıkan geniş ilahi din yelpazesinde kendine bir yer bulabilir. bu yelpazede sıgınacak bir kitab, bir peygamber her zaman vardır. ve dolayısıyla o bütün bütün tefessüh etmez. bi mütefekkirin (üstaz bediu zamanı kast ediyor haşa) dedigi gibi Bozulmuş süt gibi olur ve bir ölcüde bir işe yarar _____ Fetullah gülen bu yazısında bir mütefekkir diye bahsetigi kişi üstaz azam bediu zaman saidi nursi (rahmettullah) dir.. Yahudi ve hristiyanların diinlerinde kalabileceklerine delil olarak gösterdigi üstaz bediu zaman rh risale nurdaki yazılarının bu cımbızcılarla zerre kadar alakası yokdur konuyu saptırma taktigi dir. üstaz bediu zaman asLa eserinde hristiyan ve yahudiler kendi DİNLERİNDE KALABİLECEKLERİNİ KATİYEN SÖYLEMEMİŞDİR. BAKINIZ HRİSTİYAN VE YAHUDİLERLE ALAKALI OKADAR KONUYA DEGİNMİŞ Kİ nasıl AKLAMAKMI İSTİYO ANLAMADIM şimdide fetulah denen şahıs sevenelrine öyle sakat bi itikat aşılıyor Ki Allah a inanmanın yetrli oldugunu La iLahe illallah demenin yetrli oldugunu yahudi ve hristiyanlarından cennete girceni bu Allah inancı üzerinde 3 din diyologu olabilceni FETVASINI VEREN kişi islam tarihin de ilk kez FETULAH g denen KİŞİ

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu anki incil ve hristiyanlar Hz İsa -Haşa- Allah'ın oğludur dedikleri için onları ehli kitap ve dindar olarak alamayız.Hatta gülenin mülaane ye delil olarak sunmuş oldukları bir ayet vardı.Orada karşılıklı lanetleşme vardı. Peygamberimize Allah-u Teala (Allah'ın oğludur diyenlere) lanetleşmeye izin verdi.Allah'a o kadar büyük bir iftiradır.Ne dinle,ne incille,ne Hz İsa' ile alakaları yoktur.(Bunu delil gösterip müslümanı mülaaneye,lanetleşmeye davet edenlere hayret ediyorum,hristiyana gelince de böyle işte;ehli kitap,cennetlik vs..) Binler söylesek de sözlerimiz boş ama dua etmek anlatmak lazım.Hakdan kardeşim Allah razı olsun.

   Sil
 16. FETULLAH GÜLENİN PAPAYA yazdıgı mektubdab kısa bir bölüm zaman gazetesi 10 şubat 1998 günü yayınlanmışdır..__ PEK MUHTEREM PAPA CENAPLARI... diye başlılla başlıyor __ devamı nda__ DİNLER ARASI DİYALOG İÇİN PAPALIK KONSEYİ (KCID) MİSYONUN BİR PARCASI OLMAK ÜZERE BURDA BULUNUYORUZ. BU MİSYONUN TAHAKKUK EDİŞİNİ GÖRMEYİ ARZU EDİYORUZ.... İSLAM YANLIŞ ANLAŞILAN BİR DİN OLMUŞTUR, VE BUNDAN EN COK SUÇLANACAK OLAN MÜSLÜMANLARDIR.... AMACIMIZ BU ÜÇ BÜYÜK DİNİN İNANALARI ARASINDA HOŞGÖRÜYÜ ANLAYIŞ YOLARINI BİR KARDEŞLİK TESİS ETMEKDİR... papa ya fetullahın mektubundan bi bölümdü kARDEŞLERİM mÜSLÜMANLAR TEK MİLLETİR MÜSLÜMAN MÜSLÜMANIN KARDEŞİDİR. O KADAR VARTALAR SİSNSİLİKLER VAR Kİİ adam yahudi hristiyan aşıgımı ne Kuran ayetleri ile çelişiyor PAPA kim Müslümanlıgı omu kurtarcak KENDİLERİ CALIP KENDİLERİ OYNAMIŞLAR REKLAM FETULAH sen İSLAM LİDERİMİİZN DE BİİZM ADIMIZA KARAR VERİYOSUN HAKIMIZI SANA HELAL DEGİL. PAPA DAN MEDED BEKLİYOSUN ADALET

  YanıtlaSil
 17. Bakara süresi 89. ayete göre (mealen) Allahın Laneti tüm kafirlerin üzerindedir.___ ___ KURANI KERİMDE BİR SÜRÜ HRİSTİYANLAR VE YAHUDİLER HAKINDA AYET VARDIR. Allaha ve resullullaha iman etmiyen islam kardeşi din kArdeşi degildir Sadece Allah a son peygambere Muhammed alehiselam iman edenelr kardeşdir. Kuranı kerime iman edenler kardeşdir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kardeş olanlar Allah ve Resulüne İman edenler (diğer Peygamberileri de kabul edenler)dir.La İlahe İllallah Muhammeden Resulüllah diyenlerdir.Gerçek şu ki Hz Musa ve Hz İsa ya indirilen kitaplar tahrif edilmiş,o peygamberlere dahi iftiralar atılmış,neticede İslam dininin gelmesi ile o dinler yürürlükten kaldırılmıştır.
   Bazıları akli delil isterler, ben şimdi tedavülden kaldırılmış bol sıfırlı bir parayla bu günün 100 TL sine denk gelen banknotla bakkala gitsem ekmek bile vermezler.Tedavülden kalkmış bir banknotla ekmek bile alamıyorken,tedavülden kalkmış,değiştirilmiş,Allah'a ait olmayan kitaplarla cennetin alınabileceğini söylemek ne demektir ?
   Bu günkü incilde,tevratta Allah'ın kitabı değildir.İnsanlar yazmışlardır.Allah'ın yürürlükte olan şu an tek kitabı vardır O da Kur'andır,Tek din vardır O da İslamdır.Diğer kitapları ve Peygamberleri kabul ederiz ama kitapları Allah'ın indirdiği şekliyle.....

   Sil
  2. Aynen dünya gurbet kardeş yoksa KURAN göndermiş. son peygamber göndermiş uyana cennet vaad etmiş. istemezmiyiz iman etsin yahudi ve hristiyanlık ozaman Müslüman olurlarsa kardeşdir ırk fark etmez iman eden yok ki bazıları piyon oyun peşinde zayıf imanlıları bilgisizleri kandırma peşindemi aklımı kıt nedir ................. kafasına göre içatlar cıkarıyolar

   Sil
 18. KUR`ANI KERİM dE Tevbe,9/30 ayete mealen ___ Yahudiler 'UZEYİR ALLAH.IN OGLUDUR` Dediler, Hristiyanlar da MESİH (İSA) ALLAH IN OGLUDUR, Dediler. Bunların kendi agızlarıyLa uydurdukları sözlerdir. Daha önce inkara sapmış olanlar sözlerine benzetiyorlar. Allah onaları kahretsin , Nasılda sapıtıyorlar. (Tevbe 9/30). şu an bile Hristiyanlıkda İSA alehiselam Peygamber degiL kutsaL ruh Allahı oglu olarak kabuL EDERLER .. yahudilerde buna keza UZEYİR alehiselamı Allahın ogLu olarakkabuL ederler. fetullah gülene bunları bi okutunuz kendileri dahi bizim İSLAM DİNİNİ PEYGAMBER OLARAK KABUl etigi peygamberleri ONLAR Allahın OGLU olarak kabul ederler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorun şurda,bunlara ehli kitapsınız,yolunuz doğru desek bu sefer onların doğru olduğuna inandırdık demektir.Bak müslümanlar da bizim hak yolda olduğumuzu söylüyorlar,cennete gidebileceğimizi söylüyorlar diyecekler.EEE adam o zaman neden İslamı kabul etsin ? neden oruç tutsun ? neden 5 vakit namaz kılsın ? o da ben de cennete gideceksek neden İslamı tercih etsin ?
   Ya öyle değilse ? ahirette La İlahe İllallah deyipde Muhammeden Resulüllah demeyen gidemezse sorumlusu kim.(hristiyanlar La İlahe İllallah demiyorlar) Allah derse ki (cennette,cehennemde,kullarda onundur,hüküm ona aittir) Ben size uyarıcı gönderdim,kitap gönderdim neden onu kabul etmediniz derse,şimdi ağzından bal damlayarak fetva verenler ne yapacak,hangi deliğe kaçacak.Bizim görüşümüze göre dayanağımız var.Allah'ım senin dinin olan islamı tebliğ ettik deriz ki bize bile cennet garanti değil.Müslüman olan bile garanti değil Allah affetmez,rahmetiyle muamele etmezse.Ki şimdi kendimizi kurtardık,hristiyanı yahudiye de katıverdik.Ne güzel de bizim olmayana katıyoruz,çıkarıyoruz.Mutlak Hüküm sahibi Allah'tır Azze ve Celle

   Sil
  2. Şunu da belirteyim ben cehenneme gidecekler demiyorum.Öyle bir hüküm verme ve fetva verme makamında değilim.Ehli sünnet alimleri,fakihler ne demişlerse öyledir derim.Ama ne cennete,ne cehenneme birilerini katma yetkisine sahip değilim.Allah'a sığınırım.(Kafire yalakalık yapacam,iyi geçinecem,islamı tebliğ ediyorum diye birilerini cennetlik yapmaktan veya düşmanımdır sevmiyorum diye cehennemlik yapmaktan.) 2 ihtimali var ya cennet ya cehennem bunlarla Allah kullarını dolduracak.Allah cehennemi yaratmamış olsa,hükmünü açıklamamış olsaydı belki Allah'ın yarattıkları cehenneme gitmesin isterdim ama hüküm kesin.Allah ümmeti Muhammedi cehennem azabından muhafaza eylesin,bizleri de onun ümmetinden olmaya nail eylesin İnşaallah.

   Sil
  3. zahiren islama göre iman eden islami tatbik eden amel eden NE bile ehLi sünnete göre cennetlik denmez cenetlik alameti var dır denir. çünki son nefes hüküm Allahındır. Yine ki islam aykırı yaşayan Allaha ve resullullaha iman etmiyenlerede cehendem Lik alameti var denir . son nefes hükmü Allahındır. ama Cennetlikler LA İLAHE İLLALLAH MUHAMEDEN RESULLULAH demek şartır. DİL İLE İKRAR KALB İLE TASDİK.. denmez ise cennet demiyene haramdır. ayetleride baylaşdık bazılarını

   Sil
  4. Allah cenetİNDE cemaLini görmeyi nasip etsin Son nefesimizde kavi iman nasiP ETSİN, kabirazabından cehendem ateşinden biz müslümanları iman ehLini beni muhafaza etsin .Cezzallahu anna Muhammeden ma hu ve ehLuhu. AMİN. VeL hamdullillahi rabbİL aLemiN

   Sil
  5. Hakdan kardeşim Mustafa kardeş İnşaallah kızmıyordur.Burası Hz Mehdi ile ilgili bir siteydi ne hale çevirdiniz diye:) Böyle düşünen arkadaşlar varsa da haklarını helal etsinler.Napalım Hz Mehdi de iman hakikatleri üzerinde duracağına hepimiz hem fikiriz.Biz de bu hakikatler üzerine paylaşım yapıyoruz zaman zaman.Çok da alakasız değil:) tabiki sadece iman hakikatlerini anlatmayacak bu görevi her evliya yapmış ve yapıyor bize göre bir çok alanda faaliyet gösterecek diyelim ve Hz Mehdiye bağlayalım:)

   Sil
  6. Dünya gurbet kardeşim ,mustafa kardeş ne der bilemem ama bence sohbetimiz ilmi kelama güzel bir giriş olmuş.Aslında her müslümanın yakîninin artması için biraz kelam ilmi öğrenmesi şarttır.Hatta ahirzamanda artan şia,vehhabi, diyalog gibi batıl itikadlara karşı ;kalbini mutmain edecek çevresinde sözü geçenlere anlatacak kadar reddiyeleri öğrenmek elzem olmuştur ,günümüzün en önemli cihadı Ehli Sünnet itikadini anlatmak,yaymak ve neşretmektir,bu bağlamda güzel bir sohbet.
   Aslında mustafa kardeş birazda bu konularla reddiyelerle ilgili paylasimlar yapsa çok iti olur.Bloğun takipçisi hayli var bu da dine hizmettir.

   Sil
  7. Yazılarını ana sayfadan yayınlamak isteyenler bunu belirtirlerse kendi adlarına yayınlarım. Yolumuz Ehl-i sünnet yoludur. Bütün ümmet genişliğindedir. Dar cemaatçilik yapmıyoruz. Bütün hak cemaatlere sevgi ve saygımız var.

   Sil
  8. Mustafa kardeşim madem onay veriyorsun bende başlangıç yapmak istiyorum,mezhepsizlerin bozuk itikadlarinin neler oldugunu maddeler halinde siralayan bir çalışma ; Mezhepsizlerin fikirlerinden bazıları
   İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki: Bir hükmün doğru veya yanlış olduğu Ehl-i sünnet âlimlerinin bildirdiklerine uygun olup olmamasıyla anlaşılır, çünkü Ehl-i sünnet âlimlerinin bildirdiklerine uymayan her görüş, yanlıştır. Her sapık, kendi görüşünün Kur’an-ı kerime ve hadis-i şeriflere uyduğunu ve sapıklığının doğru olduğunu sanır. Nitekim Kur’an-ı kerimde mealen, (Kur'an-ı kerimdeki misaller, çoğunu küfre sürüklediği gibi, çoğunu da hidayete ulaştırır) buyuruluyor. (Bekara 26) [1/ 286]

   Ehl-i sünnet itikadı ve diğer doğru bilgiler bilinirse, bunun zıddını savunanların yanlış yolda olduğu anlaşılır. Piyasadaki sapıkların Ehl-i sünnete aykırı görüşlerinden bazıları şunlardır: 1- Amentü’deki altı esastan birini inkâr etmek, mesela (Hayır Allah’tan, şer şeytandandır) demek veya kaderi inkâr etmek,

   2- (Amel, imandan cüzdür demek) [mesela namaz kılmayana kâfir demek],

   3- (İman artıp eksilir) demek [Parlaklığı, kuvveti artıp eksilir demeli.],

   4- Kur’an-ı kerime mahlûk demek,

   5- (Allah Arş’ta) demek. İstiva kelimesine yanlış mana verip (Allah Arş’a oturdu) demek,

   6- Kabir sualine, kabir azabına, şefaate, Sırat’a, hesaba veya Mizan’a inanmamak,

   7- (Allah gaybı, enbiya veya evliyasına bildirmez) demek,

   8- Evliyanın kerametini inkâr etmek,

   9- Eshab-ı kiramın hepsi cennetlik iken, herhangi birini kötülemek,

   10- İki kayınpederi [Hazret-i Ebu Bekir’le hazret-i Ömer’i] diğer sahabeden üstün bilmemek. İki damadı [Hazret-i Osman’la hazret-i Ali’yi] sevmemek,

   11- Mirac’ın, ruh ve bedenle birlikte olduğunu inkâr etmek,

   12- Peygamberlerin günah işlediğini söylemek,

   13- Dindeki dört delili kabul etmeyip, (Yalnız Kur’an, yalnız Kitap ve Sünnet) demek,

   14- Bugün için, dört hak mezhepten birinde olmamak. (Bütün mezhepleri tahkik ederim, doğru olanı alırım) veya (Mezhebe girmeyi caiz görürüm) demek, yani mezhepsizliği de caiz görmek. Dört hak mezhep tabirini kullanmamak,

   15- (Resulullah’tan sonra, nebi gelmez, ama resul gelir) demek,

   16- Öldürülenin, intihar edenin eceliyle öldüğünü inkâr etmek,

   17- (Peygamberin üstünlüğü, çalışmakla elde edilmiştir) demek,

   18- Deccal’in, Dabbet-ül-arz’ın, Hazret-i Mehdi’nin geleceğine, Hazret-i İsa’nın gökten ineceğine ve diğer Kıyamet alametlerinden birine bile inanmamak,

   19- (Âhirette de Allahü teâlâ görülmez) demek,

   20- (Kâfirler Cehennemde sonsuz kalmaz, Cehennem ebedi değildir) demek,

   21- (Günahkâr müminler Cehenneme girmez, Cehenneme giren hiç çıkmaz) demek,

   22- Mest üzerine meshi caiz görmemek,

   23- Sultana [devlete] isyanı caiz görmek,

   24- (Yahudiler de, Hristiyanlar da Cennete girecek) demek,

   25- (La ilahe illallah diyen Cennete girer, Muhammedün Resulullah) demeye gerek yok demek,

   Sil

  9. 26- (Deccal bir akımdır, İsa ve Mehdi de manevi şahıs yani ruh olarak gelecekler) demek,

   27- (Hazret-i İsa gelince hakiki Hristiyanlığı yayacak) demek,

   28- Hazret-i Mehdi’nin vasıfları uymadığı hâlde, birilerine Mehdi demek,

   29- Enbiya ve evliyanın kabirlerine gidip onların hürmetine dua etmeyi caiz görmemek,

   30- (Vehhabi olsun, Mutezile olsun, yani bid’at ehli de olsa, herkesi severim) demek,

   31- (Ruh ölür, ruhlar ve ölüler işitmez) demek. Telkini, devir ve iskatı inkâr etmek,

   32- Naylon çoraba meshi caiz görmek,

   33- İslam halifelerini, Osmanlı sultanlarını kötülemek,

   34- (Ölmeden önce ruhunu Allah’a ulaştırmak gerekir) demek,

   35- (Kaza namazı kılmak gerekmez) demek,

   36- İhtiyaç veya zaruret halinde dört hak mezhepten birini taklit etmeyi kabul etmemek veya her mezhepten kolay gelen hükümle amel etmek,

   37- İslâm âlimlerini kötülemek maksadıyla, kitaplarında uydurma hadis olduğunu söylemek,

   38- Organ nakline haram demek,

   39- Tesadüf kelimesini kullanmak caiz değildir demek,

   40- Mezhebe bağlanmak için, mezhep taassubu tabirini kullanmak, ictihad kapısı açıktır demek,

   41- Zuhr-i âhir diye bir namaz yoktur demek,

   42- İslami görüş, İslam düşüncesi, İslam felsefesi, İslamcı gibi tabirler kullanmak,

   43- Ahmet Kadiyani; Behaullah, Beykiyef, C. Efgani, Ebul ala Mevdudi, Hasan el Benna, Hasan Sabbah, İbni Hazm, İbni Kayyimi Cevziyye, İbni Rüşd, İbni Sebe, İbni Teymiye, İzmirli İsmail Hakkı, M. Şevkani, M. Abduh, M. bin Abdülvehhab Necdi, Makdisi, M. Hamidullah, M. Ebu Zehra, M. İkbal, M. Sıddık Hasan Han, N. Elbani, Reşat Halife, Reşit Rıza, S. Kutup, Seyyid Sabık, Şeyh Bedrettin, Yusuf Kandehlevi, Yusuf Kardavi, Zuhayli gibi mezhepsizleri ve bid'at ehlini savunmak, kaynak göstermek.

   (Yukarıdaki bilgiler, Fıkh-ı ekber, Nuhbet-ül-leali, R. Nasihin, Mekt. Rabbani, S. Ebediyye, F. Fevaid’den alınmıştır.)
   Dinimiz Islam.com

   Sil
  10. 23,24 ,25 .26,27,28,29, maddeler üzerinde düşünmek gerekir

   Sil
  11. Dinde hak da hüküm de bir değildir. Taaddüt eder. Sonra dinin temel kitabı olan Kur’an’ın bazı hükümleri müteşabihtir. Yani örtülüdür. Yani birden fazla manası vardır. Birden fazla hakikate işaret eder. Herkes kendi mertebesine göre mana verirken ayetin tarif ettiği rasihler tam anlar.

   Ayrıca her zamanın hükmü faerklıdır. Ata binip seyahet eden biri ile otomobile binip seyahat eden birinin anlayışı farklıdır. Dinde her ikisine de tatminkar hükü leri mücedditlerverir. Sonra Bilinenin aksin fırka-i naciye bir tane değildir. 73 fırkanın 72’si de ehl-i necattır. Ancak dereceleri farklıdır.

   Sonra Bediüzzaman’ın bir sözü vardır : “Her müstaid nefsi için içtihad edebilir, teşri' edemez Bir fikre davet, cumhur-u ülemanın kabulüne vâbestedir . Yoksa davet bid'attır, reddedilir.”

   Senin bu sıraladığın maddeler içinde zırva denecek kadar hükümler vardır. Onları sen kendine uygula ama, ehl-i sünnetin diye yutturmaya kalkma. Bir örnek vereyim mağfur ve şehid Seyyid Kutup için terbiyesizce laf etmek, zulmen şahid olmuş bir zat ve onun milyonlarca sevenini incitir. Hele ki onu ve Hasan el Bennayı, Mevdudi’yi, Seyyid Kutbu Hasan Sabbah ile bir arada zikretmek terbiyesizlik ve münafıklıktır.

   Bir iki kitabı karıştırıp oradan kendine göre bir şeyler devşirip arkasından onu ehl-i imana yutturmaya kalkmak yeni bir fitne demektir. Unutma dinde doğru ve hak bir değildir. Öyle olsa idi mezhepler olmazdı. Demek ki doğru bir değildir.

   Ahir zamanın küfür hareketleri bellidir. Ancak onu temsil eden şahıslar bilinemez. Ayrıca onlara karşı koyacak olan ahirzamanın manevi önderleri de bilinemez. O bir teklif meselesidir. Herkes sevdiğini Mehdi sanabilir. Bir hatadır. Ama dinden çıkarmaz. Bediüzzaman Mehdivari zatlardan bahseder. Mehdi değil ama bulunduğu ortam için Mehdi gibi hizmetler yapar. Ve Mehdi sanılabilir. Mhedi değil ama yapılan haktır ve Allah rızası için olduğu için makbuldür. Bugüne kadar 27 Mehdi’nin geldiği saraheten biliniyor. Seninki ne nane yemektir.

   Sen git hangi cemaate veya gruba mensupsan onlarla aşna fişna ol, ama sakın ola ki başkasını kötülemeye kalkma. Vebali var. Sevapların bile ödeyemez. Siyaseten farklı olduğumuz ama dinen esasta bir olduğumuz nice insan ve cemaat ve grup vardır. Ama hepimiz cadde-i kübra-yı İslamiye’nin aynı istikamet yolcularıyız. Beğenmediğin Vehhabinin en büyük hizmeti ve vasfı şudur. Namazdan sonra en büyük hakikat olan Namaza büyük önem verirler. Bizim gibi tayyareci değiller.

   Ehl-i beytin bir hak ve hukuk kıstası vardır. O hak ve hukukta esas kıstas adalet-i mahzadır. Yani tam adalettir. Bir kişinin 9 cani sıfatından başka bir masum sıfatı varsı o kötülenemez, batırılamaz, öldürülemez. O ismini verdiğin zatların içinde öyleleri var ki, senin 70 ceddinin manevi mahsulatı onların yanında hiç kalır.

   Tenekeleri bize altın diye satmaya kalkma.

   Sil
  12. Ömer kardeşim Allah razı olsun.

   Sil
  13. Sen kendi zirvalarini .safsatalarini bidatlerini burda isl diye satma asıl mezhepsiz edepsiz ne mal olduğun meydanami çıktı sapık sen bidat fikirlerini bana satmaya kalkma burdakiler yutsada ben yutmam benim kaynaklarını bellidir bunlar ehli Sünnet kaynaklardir senin gibi bagirsaklarimdan konuşmuyorum hadsiz sapık.
   Övdüğün s.kutupun isllam diye sosyalizm asiladigini bilmiyormuyum ,bennada ,mevdudide senin gibi sapiktir kaynak göster delil göster sakin kurandan söylüyorum deme allamede fukahada olsan cumhurun ihtilafina laf söylersen mezhepsizsin.
   Senin osmanliya dil uzattığını gün anladım ne mal olduğunu ortaya koydun corbaci abduh.

   Sil
  14. ömerkocaaslan kardeşim evet isim verdiklerinden tek biri hassan eL benna biraz daha ehLi sünnete yakındır.

   Sil
  15. Her hangi bir konu geldiğinde katılmadığımız görüşlere ilmi olarak karşı duralım. Katılmadıklarımıza hakaret etmek,aşağılamak pek de makul değil.Abdürrahim kardeşimiz ilimle ,hakareti karıştırmasa sorun yok,ömer kardeşimiz de cevap vermeseydi iyiydi.Bu konuda çok eksikliğimiz var diye düşünüyorum.Şu haklı bu haklı demiyorum ama hakaret,tekfir,aşağılama gibi fiiller haklı olanı haksız kılar.Günümüz İrşadı değişti geçen yüzyılın başka olabilir.Bu yüzyılda Hal ile tebliği evliyalar tavsiye ediyor.O hal de müslümanda bulunan vasıflardır.

   Sil
  16. ömerkocaaslan evet kardeş bazıları mezhebleri red etmişlerdir heLe ebu ala mevdudi paygamberin masum olmadıgını şimdi tek tek yazarsak EhLi sünnete cok ters fetvaları var saydın isimler içinde EhLİ sünnet alimleri cok iyi seciyolar bunların eserlerinden nerde hatalı olduklarını EhLi sünnete ters olduklarını mesla bazı ları şeriat devleti olmuyan bi yönetimde cocuklarını okutuyolarsa devlet memuru oluyolarsa müşrik dir derler haşa millet bilmeden onları hacı hoca ulema sanar fetva verirler haklısınız bazı noktalarda EhLi sünnete cok ters olan var saydıgınız isimlere peygamberin ismet sıfatlarını red edenler de bir kaçı ise azcık

   Sil
  17. Zilal-il Kur’an” tefsirinin sahibi Seyyid Kutup dikkat edilirse bir gazetecinin ve bir politikacının tabi’i sanatı olan yaldızlı ve heyecanlı yazıları ile okuyuculatını vecde getiren bir hatiptir. O, kapalı bir hazineyi satılıa çıkaran bir tellal gibi, slamiyeti yalnız övmekte, içini açıp cevherleri tehir etmeyip, slam alimlerini ve onların kitaplarını sanki gençlerden saklayıp, kendi görülerini din bilgisi olarak tehir etmektedir.

   Bir artist rolü ile okuyucularını teshire çalıırken, çok yerde tezatlara dütüünü, kendi kendini yalanladıını anlayamamıtır.

   slamiyeti kendine göre yorumlaması, yazdıklarını benimseyenlerin küfre kadar götürmektedir.

   Bakınız mesela Maide suresinin 115. Ayetini tefsir ederken “Semadan sonra inme kıssası, hıristiyan kitaplarında, Kur’an-ı Kerimde varid olduu gibi zikredilmez. Hazreti sa’nın vefatından çok sonra kaleme alınmı olan bu ncillerde…) demektedir. Halbuki “hazreti sa’yı öldürmediler, Onu asamadılar” ayeti kerimesini daha önce kendisi uzunca açıklamıtı. Ayeti kerimeler sa Aleyhisselam’ın öldürülmediini açıkça belirtiyor. Nisa suresi 157. Ayetinde: “O’nu öldürmediler ve asmadılar” buyruluyor. Seyid kutub’un öldürüldü diyerek tefsir ettii ayete ise “teveffi” dedildiini, yani göe çıkarılma iinin tam olduunu haber veriyor.

   sa (Aleyhisselam’ın) öldürüldüünü savunarak Ehli sünnetten ayrılan Seyyid Kutup’un ne denli cahil olduunu imdi daha iyi anlayacaksınız.

   BN TEYMYYE’Y ÖVÜYOR “Cihan Sulhü ve slam” kitabında ibni Teymiyye’ye balılıını göstermekten geri kalmayan Seyyid kutup’un sapıklıını göstermesi açısında bazı misaller vereceiz. nanın bu birkaç tanesini yüzlercesi arasından sizin için seçiyoruz.

   Yine Cihan Sulhü ve ve slam kitabında öyle diyor: “Devletçilik sahasında çalımalar henüz pek azdır. slamın bu tarafı gerei kadar açıklanamamıtır.”

   Kutup, slamın bu tarafını kendisi açıklayacakmı. Hâlbuki 600 senelik Osmanlı devletini, kanunları, anayasaları, fetvaları, arivlerdeki fetvaları, sayılamayacak kadar çoktur. slam’da devletçilii anlatan binlerce kitabı incelemek için bir ömür harcamak gerekir.

   Sil
  18. Dunya gurbet kardeş insanalr da fıtrat fıtrak evliyalar da meşreb meşreb bazıları sen gibi Halİm olur bazıları haksızLık karşısında celaLLİ OLabilir aynen adam ilmi varsa araştırır. hakaret etmeden cevaplar

   Sil
  19. Bu yüzyılda ışıddir,el kaidedir veya diğer islami görünen örgütler,İslamdan insanların nefret etmesi için aktif rol oynuyor.Bu gün Alamnayada İslam karşıtı gösteri düzenlendi.Sebebi müslüman görünümlü bu örgütler.Bizler artık Müslüman olmak neyi gerektiriyorsa o vasıflarla donanmalı ve o vasıflarla hareket etmeliyiz.Bu da İslam da bulunan güzel ahlaktır.edebtir.İstediğiniz kadar ilim bilin,anlatın çok etki doğurmaz.Ama hiç anlatmasan da yaşarsan güzel etki bırakır.İslamı kabul etmeyenler hiç olmasa Müslümanlar iyi kimseler,güzel insanlar desinler.İslamı kabul edip etmemeleri bizim elimizde ,sorumluluğumuzda değil.Onun için çalışırız,netice Allah'tan.Ama bizde bulunan kötü vasıflar nedeniyle inkara sürükler,müslümanlar böyle kötü kimseler dedirttirsek onun da vebali var.Özellikle tarikat mensupları çok dikkat etmelidir.İslam elbisesinden başka elbise giymeyelim.Kafirden farkımız olsun.

   Sil
  20. Şimdi Mevdûdî’nin HİLAFET VE SALTANAT isimli mezhebsizlik zehiriyle dolu kitabına bir göz atalım: 1- Kitabın çeşitli yerlerinde “İslâm nazariyesi” tabirini kullanmaktadır. Halbuki İslâmda nazariye yok, edillei şer’iyye vardır. 2- Bir İslâm memleketinde, müslüman olmayanların iman edenlere verilmiş bulunan bütün medenî haklardan aynı şekilde istifade imkânına sahip bulunduğunu iddia etmekte S.58. Halbuki bir gayri müslim, müslüman bir kadınla evlenemediği gibi seçme ve seçilme hakkına da sahip olamaz. Mevdûdî’nin savunduğu demokratik rejimlerdedir. 3- “Benim nazarımda bütün insanlar eşittir.” Demekte ve “Bizden olsun olmasın” diye de bir ilâve yapmakta. S.68 Halbuki insanlar ancak insan olarak eşittir. Fakat bir müslümanla bir kâfir eşit değildir. Müslümana namaz kılması icbar edildiği halde kâfire icbar edilemez. 4- “Ancak mü’minler kardeştir.” Âyet-i kerimesine istinaden bütün vatandaşların eşit olduğu hükmünü çıkarmakta S. 69-70. 5- S. 89’da Kâinatın Efendisinin kendisinden sonra bir şahsın yerine geçmesi hususunda işaret buyurmadığını iddia ederken hemen S. 90’da Hazret-i Ömer ile Hazreti Ebu Bekir’i hilafete tensip buyurduğunu söylemektedir. 6- Eshâb-ı Kirâm’dan Sa’ad bin Ubade Radiyallahü Anh’a, farklı ictihadını kabilecilik taassubu olarak vasıflandırmaktadır. S. 112. Halbuki dört halifenin sünneti, Resulullahın sünneti olduğu hadis-i şerifle sabitken son iki halifenin nümune teşkil etmediği intibaını çıkarmak suretiyle mezkûr Hadis-i şerifi tekzip etmektedir. 8- Hazret-i Osman Radiyallahü Anh’ın Hülefa-i Raşidinin tesis ettiği hükûmet nizamının aydınlattığı meşaleyi de söndürdüğünü iddia ederek köpek dilini göstermektedir. S. 117. 9- Hulefa-i Raşidinin doğru yolu gösterdiklerini fakat gitmedikleri intibaını vermek için, “Bu zevat-i kirama hülefa-i raşide-doğru yolda giden halifeler- demekten ziyade, Hülefa-i Mürşide- Doğru yolu gösteren halifeler- demenin daha doğru olduğunu söyleyebiliriz.” diyebilmektedir. S. 122. 10- Dinî mevzularda ince değil, çok ince düşünmenin gerektiğine ehemmiyet vermiyerek “Her şeyin üzerinde bu kadar ince düşünürsek o takdirde İslâm tarihinin %90’nını bir tarafa bırakmamız icap eder.” demektedir. S.129.

   Sil
  21. Ömer kardeşim Allah razı olsun.Son 2-3 paylaşımın ilmi olmuş.Bize düşen anlatmaktır.Alan alır almayan kendisi bilir.Biz yükümlülükten kurtuluruz.

   Sil
  22. Hakdan Aydemir23 Aralık 2014 21:35
   ''Dunya gurbet kardeş insanalr da fıtrat fıtrak evliyalar da meşreb meşreb bazıları sen gibi Halİm olur bazıları haksızLık karşısında celaLLİ OLabilir aynen adam ilmi varsa araştırır. hakaret etmeden cevaplar ''
   Fıtrat farklılıkları hakaret etmeye sebep değildir.En celal li bildiğimiz Hz Ömer R.A. dır.Ama ashab-ı Kiram ile ilmi tartışmalarında haklısın diyebilmiş.Hakaret farklı bir şey celallenmek farklı birşey.Kızgınlık,buğz da farklı dır.Celalli anlarda,kızgınlık anlarında dahi İslami hududları gözetmeliyiz.Hele bu zamanlarda buna çok ihtiyaç var.

   Sil
  23. İslam dini rahmet dinidir. Bir kavme bir aşirete gelmiyor. Ehl-i sünnet velcemaat çok geniş bir dairedir. Öyle geniş bir daire ki, onun trilyonda birini bile kavramaktan insan acizdir. Rahmeti her şeyi kuşatan bir İlahi kudret, zerre kadar bir iyiliği hesaba katarak hüküm verir. Onun hüküm vereceği bir konuda aciz, fakir, günahkar, akılsız kulların ne hükmü olabilir. Ki sen ona buna sapık diyebiliyorsun.

   Müslüman Kardeşler ve liderleri İslam dünyasının bugünkü halinden yüzde 100 sorumlu İngiliz emperyalistlerine isyan etmiş, Mısır halkının istiklali için mücadele etmiş, ama saf din ehli oldukları için bizde olduğu gibi askeri diktatörlerin kurbanı olmuştur. Onların bir hatası vardı ahir zamanın hizmetinin siyasi yolla olamayacağını bilemedi ve anlayamadı. Onun dışında bir kusurları yoktu. Onların dini veçhesini bile bilmen için oturup onların eserlerinin tamamını okuman, onların şartlarını incelemen ve ondan sonra bir karar vermek gerekirdi.

   İmam-ı Rabbani onların dönemine gelmedi. İmam-ı Rabbani onların imtihanı ile imtihan olmadı. Nasıl olur da Rabbani adına hüküm vermeye kalkabilirsiniz? Önce siz Türkiye’nin ayıplarını örtün. Türkiye’de din adına ne vardı hepsi yok edildi. Köye bile jandarma ile girildi. Siz ne yaptınız.? Bugün Ye’cüc ve Me’cüc taifesinin yarısına yakın kadar terörist yetiştirdiniz. Niçin önleyemediniz. Ortada bir sapıklık var. Önce Türki sapıklara bak sonra başkasını ayıpla. Önce evini ve önünü temizle.

   Türkiye’deki dini hareketlerin hiçbiri Arap ve Hint dünyasındaki dini hizmeti siyasi olarak telakki eden cereyanlardan etkilenmedi. Ama deccalist derin devletin bazı tarikat ve cami imamlarını teşvik ederek siyasi iktidarları yıpratmak için ta 1948-50’den başlayarak din kisveli partilere izin verdiler. O zaman neredeydiniz? Darbelerde hedef alınan siyasi liderler ya asıldı ya da iktidardan men edilirken tahrik edilen din kisvelilere dokunmadılar niçin?

   Çünkü kafa yapıları senin gibilerinin kafa yapına benzediği için. 484 yıl Alem-i İslam’a imamet eden bu milletin sonunda gitti Süfyanlara tabi oldu. Bu ayıp hepimize yeter de artar. Sen önce kendi ayıbın temizle sonra saçmala ne saçmalayacaksın. Lozan’da İslam mülkünü peşkeş çekenlerle, İngiliz’e karşı silah çekenler mahşerde bir olmayacaktır herhalde.

   Dini konular akıl işidir. Fıkıh kafasıyla meselelere çözüm getirilemez. Akıl niçin ihsan edilmiştir? Niçin yaratıldık, niçin bu dünyaya geldik, niçin bu kainatın bir yaratanı var sorularına akıl cevap verir. Ama dinde hassa muvazene-i akliyeden yoksun kafalar ona buna iftira atarken, hiç aynaya bakıp da 1400 yıllık İslam ümmetinden utandıran yüze tüküremez.

   Sil
  24. Benim kafa yapım senin gibi reformistleri tanımaz,edebiyat yapma ilmi delilin varsa sun.Imam i Rabbani adinada içinndrn konuşma reddiyenin başında ondan gerekli açıklamayı verdim.Yol haritamizi çizmiş ,ilmi delilin varsa bu sapiklara karşı sunarsin yoksa polemik yapma bir daha benle konuşurken sectigin kimselere dikkat et tekfiretmek senin gibilerin işi ancak sana döner edebini bozma adam gibi cümle kur.Hak batildan hiç bir zaman korkmaz.

   Sil
  25. Dini konular NakiL İŞİDİR akLı ile her kez her dini konuyu yorumlarsa bir sürü mezheb birsürü görüş ondan sonra her kez derki bu benim görüşüm 73 fırka degiL 77777773 FIRKAYA BÖLÜNÜR. DİGERİ YOK ÖYLE DEGİL BEN BÖYLE DÜŞÜNÜYOM DİGERİ yok ben ben ben ben diye diye din de kalmaz yaşantıda Din NakiL DİR Allahın resulu ashabı tabin tebbei tabiin 4 hak üzere olan mezheb imamlarımızın VE Ardınca giden ittikat eden EhLİ sÜNNET aLim ulemasının anlıyışıyLa dini anlamaya calışan ögrenen kolay kolay sapıtmaz ___ yoksa her kez okudugu kuranı okudugu hadisi fetvalık fıkıh konularını aklı dedilerle ortaya koymaya kalkarsa bitmişdir. Allah korusun

   Sil
  26. Dünya gurbet kardeşim bidat ehline sert davranana Allah karında ecir vardır ,bunlara yumuşak davranan dinini yıkmaya yardım etmis olur bunların bize verdiği zararı kadir veremez,Ehli sünnetin usulu bellidir,kuran da bu mesele aslında şuna işaret eder diye nefsini devreye sokarsa ,birde gelenekcisiniz dedimi bilki onlar kuranist denen bidatcilerdir.

   Sil
  27. Dünya Gurbet kardeşim,

   Dediklerinize %100 katılmak ile beraber,

   Hz Ömer hilafet zamanında bir komutan Sahabe (Ra) ismini hatırlamadığım "Hay Annesi ölecise" diye hitap ettiğini Ehli Sünnetsünnet kaynaklarında okudum, ki zannımca Sahabe (Ra) hzleri orada iyi niyetle ve derin fitneyi Önleme amaçlı bir iş yapmıştı ama Hz Ömer (Ra) delilide çok çok çok sağlamdı

   Hz Peygamber zamanında çok büyük hata yapan ki bunu bizden biri yapsa hain damgasını hak ederdi, Bedir Ashabı olan kişi(Ra) için, Hz Peygamber'e bırak suçunuda kabul etti, öldüreyim dediğini, ki zannımca çok hatalı olmasına rağmen çok güzel ilmi cevap vermiştir O Sahabe hzleri,

   Tabi burada Hz Ömer (Ra) Kur'an ve Sünneti ve diğer Alim Sahaberleri, ve İstişareyide dikkate alarak benim gördüğüm - anladığım kadarıyla bazen Tatlı - Sert, Bazen Sert, Bazen tatlı fitneyi çok güzel önlediğini, bu işte mahir olduğunuda bilmek lazım, Ilmi ve Feraseti çok kuvvetli idi Hz Ömer (Ra) okuduğum - bildiğim kadarıyla

   Tabi genede üstün olan meşrep

   Hz Peygamberin (Sav) meşrebi,

   Hz Ebubekir (Ra) meşrebi idi,

   Hz Ebubekir'in (Ra) kaç kere Hz Ömer (Ra) bir sözü ile hiddetini dindirdiği, bir sözü ile Hüngür Hüngür ağlayarak yanından ayrıldığını kitaplar yazar,

   Hz Ömer meşrep mümkün olduğunca az kullanılması, yeri gelince ilim ile - Ehli Sünnet ilmi ve fitne Önleme amaçlı kullanılmalı zannımca,

   Bu arada cevap yazamadığım arkadaşlardan özür dilerim, en kısa sürede edep, muhabbet ve saygı - hürmet dairesi için kalmaya çalışarak istişarelere devam edeceğim

   Sil
  28. Madem senin dediğin gibi olsun,fıkhı değilde (Allah muhafaza) aklı esas aldık. O zaman aklına göre cevap ver.Madem tarikatlere bulaşıyon
   1- Sultan Abdülhamid Han'ı İttihat terakkilerle bir olup kim indirdi ?
   2-Hangi tarikat İttihat terakkicilerle beraber hareket etti ?
   3-Hangi tarikat şeyhi süfyandir,deccaldir dediğiniz MKA ile aynı mecliste bulundu ?
   4- Hangi tarikat şeyhi Siyaseten bir ilerleme yeteneğinin (Aklen diyorum) olmadığını farkedip siyasetten çıktı
   5- Tarikatler,tekkeler,zaviyeler ,sarıklar,camiler kapatılırken kimlerin önü açıldı ?
   6-Sarıklılar asılırken neden Said-i Nursi Hazretleri asılmadı ??
   Madem akli soracaz fıkıhtan hüsnü zandan şaşacaz,madem edebi gececez yazarım daha da gerek yok.Bu yazdıkalrımdan da Allah'a sığınırım hepsi doğru olsa bile.

   Sil
  29. Ömer ve Abdurrahim kardeşlerim,

   Bu konuda Ömer kardeşimide, tepkisinide haklı buluyorum,

   Allah'a emanet olun..

   Sil
  30. Dünya gurbet kardeşim evet güzeL insan kişi yazar diger yorumcu arkadaş ona hakaret etmesi uygun degil dir adam hep hakaret fırca yemeye gelmiyo bazıları var karşıyı tahrik ediyor bu tuutmları dogru degiL hemde arada caktırmadan tarikat larada cakıştırıyor mezheb düşmnaı görüşleri aklamaya calışıyor olmaz ya düzgün ilmi cevap vermeLi tebaden bakmamalı kastım bu yoksa kırıcı olmak asla güzeL bişey degiL ömerkocaaslan yazdıkları kişilercogu EhLi sünneti tarikatleri yerden yere vuran vahabi selefi akımlardır. bazıları ehli sünnete bazı ters fetvaları omuşdur karşı tarafda ilmi cevap verir hakaret ettimi olmuyor .. tektarafLı devamlı hoş görü olmaz her kez edebini takınsın madem Aadam sert cakcak cakcak her kez suscak olmaz

   Sil
  31. 73 firka hadisininde tevili aciktir,bidat ehli cennete giremez,cehennemde cezasını cekmedikce,oda bidatinda kalmayı başarip kufre düşmezse.
   Kurtulacak firka Ehli Sünnetten sasmayanlardir Bid'at ehlinin hiç biri Sırattan geçemez, Cehenneme düşer.) [İbni Asakir]

   (Bid’at çıkarıp, onunla amel edenlere lanet olsun.) [Dare Kutni]

   (Bid’at çıkarana da, onu himaye edene de lanet olsun.) [Buhari]

   (Bid'at ehlini beğenmeyenin kalbi, iman ile dolar.) [Gunye]

   (Bir zaman gelir, sünnetim unutulur, bid'atler çıkar. Sünnete uyanlar garip olur, yalnız kalır. Bid'atlere uyan ise, kendilerine çok yardımcı bulur.) [Şir’a]

   (Amellerin en hayırlısı farzlar, en kötüsü de bid'atlerdir.) [Beyheki]

   (Bid’at ehli, yaratıkların en kötüsüdür.) [Ebu Nuaym]

   (Bid'at ehline sert davran! Allahü teâlâ, onlara düşmandır.) [İbni Asakir]

   (Ümmetim gruplaşacak, bid'atlere bulaşacak, tıpkı kuduzun ısırıp da, kuduranda hiçbir yer kalmayıp her tarafını sardığı gibi, bu bid'at de onların her hallerine bulaşacaktır.) [Ebu Davud]

   (Ümmetim 73 fırkaya ayrılır, [bid’at ehli olan] 72’si Cehenneme gider. Yalnız bir fırka kurtulur. Cehennemden kurtulan fırka, benim ve Eshabımın gittiği yolda gidenlerdir.) [Tirmizi] (Bu fırkanın ise, Ehl-i sünnet vel-cemaat olduğu icma ile bildirildi.) [Mekt. Rabbani, Hadika]

   Sil
  32. Abdurrahim kardeş,İmam-ı Rabbani Hazretleri bu devirde gelmedi diyorsun kendin 100 yıl önceki alime bağlısın.Şu an hangi evliyaya bağlısın ? madem aklen diyeceğiz ki İmam-I Rabbaninin devri bitti niye Said-i Nursinin devri bitmedi.Onunda bitti.Bizim bu gün bağlı olduğumuz evliyalar var.Onlar ne diyorsa öyle hareket ediyoruz.O hareket 1400 senedir yaşayan bir harekettir.100 yıl önce icat edilmiş bir hareket değil.Sen bazı hududları aşıyorsun,Abdurrahim kardeş.Eğer İmam-ı Rabbani Hazretlerinin sözünü bilmem kimin sözlerine kıyas edersen İmam-ı Rabbani 1000 Yılın müceddidir daha onu da tanımıyorsun.1000 yılda da kendisini inkar edenleri siler süpürür:Said-i Nursi Hazretleri evliya olarak kabul görmüşse ona bulaşmadığı içindir.Aklınızı başınıza alın.Madem aklı temel kabul ediyorsunuz öyle hareket edin.

   Sil
  33. Allah resulűne bildirmiş bidat ehlinin hiç bir ameli.kabul değildir,itikadi bidatten bahsediyorum,yoksa amellerde hepimizin kusuru var.Neymis vahabiler namaz kiliyormiş ,namazları kufurlerini kurtariyormu,yani su görüşlerle kufurden kurtuluyorlarmi.
   Vehhabilerin bozuk yönleri

   Aşağıdaki yazılarda önce vehhabilerin görüşleri yazılmış, sonra bunlara cevap verilmiştir.

   1- Allah yarattıklarına benzemez

   Vehhabiler, Allah’ı insana benzeterek (Allah Kürsüye oturmuştur) diyorlar. (Feth-ul-Mecid, Abdurrahman bin Muhammed bin Abdulvahhab. s.256. Darusselam Yayınevi Riyad) Vehhabi İbni Baz diyor ki: Allah hakkında, organ ve cismi reddetmek yanlıştır. (Tenbihat firreddi ala men teevveles-sıfat İbni Baz s.19 Müftülük Genel Başkanlığı. Riyad) Allah, kendisinin suretine benzeyen insanı yarattı. (İman ehlinin Âdem’in Rahman suretinde yaratılmasıyla ilgili akidesi [İbni Baz bu kitabı övdü], Mahmud el-Tuveyciri s.76 Dar el-Liva, Riyad) CEVAP Allahü teâlâ ne Arş’a ne de Kürsü’ye oturmaz; çünkü oturmak insanların sıfatlarındandır. Allahü teâlâ hâşâ cisim değildir, uzuvlardan da münezzehtir. Yarattıklarına da kesinlikle benzemez. Bir âyet-i kerime meali: (O’nun eşi ve benzeri yoktur) [Şura 11] (Eli var, ayağı var, oturur, kalkar) gibi yapılan her türlü benzetmeler, bu âyet-i kerimeye aykırı olur.

   2-Allah mekandan münezzehtir

   Allah zatiyle Arşın üstündedir. (Hac Dergisi Yıl 49 11. bölüm s. 73–74 H. 1425 Mekke) CEVAP Bu da, (O’nun eşi ve benzeri yoktur) mealindeki âyet-i kerimeye aykırıdır. Arş sonradan yaratılmıştır. Allahü teâlâ, mekândan münezzehtir. Bir hadis-i şerif meali: (Allah ezelde varken O’ndan başka hiç bir şey yoktu.) [Buhari]

   3- İstiva

   İstivayı istila manasında açıklayan kâfirdir. (Halakatün Memnua, Hüsam el-Akkad, s.26 Darüssahabe Tanta) Allah Arş’a oturdu. (Nazarat ve Takibat ala mafi kitap el-selefiye, Salih el-Fozan, s.40, Dar el-Vatan, Riyad) Kürsü Allah’ın ayaklarının bastığı yerdir. (Tefsir Ayet-ül Kürsi, s.19 İbnül Cevzi kütüphanesi) CEVAP Bu da, (O’nun eşi ve benzeri yoktur) mealindeki âyet-i kerimeye aykırıdır. Bir âyet-i kerime meali şöyledir: (O, gökleri ve yeri altı günde yaratan, sonra Arş’a istiva edendir. Nerede olsanız, O sizinle beraberdir.) [Hadid 4] Vehhabiler hem tevili inkâr ediyorlar, hem de bu âyetin ikinci kısmını, yani (Nerede olursanız olun, sizinle beraberdir) kısmını tevil ediyorlar. Allah’ın sıfatları tevil edilmez dedikleri halde, (Nerede olsanız, O sizinle beraberdir) kısmını tevil ederek tezada düşüyorlar. Beraberliği ilmen diye tevil ediyorlar da, istivayı dine uygun tevil etmeye yanaşmıyorlar. İmam-ı Gazali hazretleri buyuruyor ki: Ehl-i bâtıl, istiva, vech, yed gibi kelimeleri tevil etmedikleri için sapıtmışlardır. İstiva demek, Arşa hükümran olması, Arş’ı hükmü altına alması demektir. (Hükümdar, Irak’ı kansız olarak istiva etti) demek, (Irak’ı kansız olarak ele geçirdi) demektir. (İlcam-ül-avam)

   Sil
  34. Dar görüşlüler, cahiller, İslamcılık taslayıp siyasi hüküm vermeye kalkanların elinde demokratik haklar dışında, ki şeriata uygundur, bir hüccet ve delil yoktur. Demokrasi İslam’a aykırı değildir. İslam demokrasiyi kapsar ve üstelik eksikliklerini de tamamlar. İslam’da cumhuri rejim daha doğrusu hakiki hilafet yani meşru iktidar sadece ve sadece 30 yıl sürmüştür. Ve bunu bilerek haber veren Resulullah, hayıflanarak ondan sonra saltanata inkılab edeceğini söylemiştir. O saltanat ki istibdattır. Adalet-i izafiyeyi uygular, mahz-ı adaleti dışlar.

   Yani demokratik seçim sonucu tayin edilen halifelik sadece 30 yıldır. Sonra cebbar halifeler gelir. Onların hükmü kanunda mı, kuvvette mi? Tabi kuvvet idi.. Ve o dönemden başlayarak hükümler cabbar meliklerin halifelerin döneminde vaz edilmiştir. Ne derece hak ve hürriyetlere uygun. Bir fermanla boyun vurulur, bir fermanla bir idarecinin aşireti sürülür. Bu mudur şeriat?

   Halbuki hür halife dönemi nedir? Onun da hususiyeti liderlerin seçimle işbaşına gelmesidir. Demokrasi şahıs hakimiyetini red eder. Demokraside üstünlük kanundadır, İslam’da da. Kanun nezdinde Müslüman da ehl-i kitapta eşittir. Öyle olmasa Fatih bir Rum ile yargılanmazdı. Değil mi?

   Sonra Kur'an niçin şura ve meclisi emrediyordu? Hangi halifenin meclisi ve şurası vardı? yoktu. Bu mudur şeriat?

   Dinin tekamül ve tecdid kaidesine uyamayan ya da o akla sahip olmayan, kalkar geçmişin batıl hükümlerini ve uygulamalarını örnek verir. Eğer Halifeler seçimle iş başına gelecekse muhalifi de haktır. Hz. Peygamber reyini söylemiş. Tavsiyesini söylemiş. Ona uymamak dinden çıkartmaz. Zaten çıkılmamış ve Ebu Bekir sonra Hz. Ömer (r.a) seçilmiş. Hz. Peygamber bunları seçileceğini haber vermiş, seçin diye zorlamamış. Gayb aşina nazarla başa geçeceklerini haber vermiş. Çünkü o ümmetine güveniyordu. Size değil.

   “İslâmiyetin bir kanun-u esasîsi olan, hadis-i şerifte ‘Seyyidü’l-kavmi hadimühüm’ yani, ‘Memuriyet, emirlik ise, reislik değil, millete bir hizmetkârlıktır.’ Demokratlık, hürriyet-i vicdan, İslâmiyetin bu kanun-u esasîsine dayanabilir. Çünkü kuvvet kanunda olmazsa şahsa geçer. İstibdad, mutlak keyfî olur” (Emirdağ Lâhikası)

   Biz bu kafaya sahip olamadığımız için 1909’dan beri cebbarların oyuncağı olduk. Milletin kahir ekserisinin oyuna alan, ki bu şer’idir, yabancı parmaklı tahriklerle cuntacılar tarafından alaşağı edildi. Demokrasi olsa idi bunlar olmazdı. Din lafızda değil hem nazari hem tatbikidir. Hak ve hukukun geçerliliği nisbetinde mevcudiyeti olur.

   Yabancı dilden tercüme edilen bütün eserler hem batıdan hem İslam dünyasından çoğu orijinaline sadık değildir. Orjinalinin anlam muhtavasına da şamil değildir. Nazari demek yani kanunda, usulde, icmada kast edilir, bizim turfa mütercimler ise onu nazariye yapar. Hükmü nazariye yapar. Senin gibiler de kalkar onun üzerinden ahkam keser. Ama kaynağı öyle değil. İkinizde yalancı olursunuz.

   Şahs-ı manevi derler siz kalkan ruh anlarsınız. Cumhuriyet çocuğu değil misiniz. Türkçeniz uyduruk çöplük Türkçesi ve kalkar ahkam kesersiniz. Arapçan var mı Arapçan, yok. İngilizcen yok. Yok. Çöplük diliyle uydurmasıyla konuşup yazıyoruz. İfade ne derece doğru olabilir. Ki Mevdudi’nin fesahat ve belagatla yazdığını anlayabilelim. Huni mantığıyla geniş bir dili nokta bir iğneden geçirir gibi tercüme ediyoruz.

   Sil
  35. Dünya Gurbet kardeşim çok mantıklı cevap vermiş Abdürrahim Efendi'ye.

   Açıkcası sadece mantık olarak baktığımda Pensilvanya'yı Abdürrahim Efendi'nin cemaatinden daha masum buluyorum. Niye diyeceksiniz. En azından onların mehdisi şu an hayatta. Mİlyonda bir ihtimal bile olsa ölmeden İtthadı İslamı gerçekleştirebilir. Abdürrahim Efendinin Mehdisi İtthadı islamı sağlayamadan vefat etmiş. Bu da Hadislerle çelişen sakat bir düşünce.
   Arkadaşın ağzı iyi laf yapıyor, süslü cümlelerle bizi hipnotize ediyor ama söylediği şeyler İtthadı İslama zarar veriyor.

   Sil
  36. Nakşibendi Tarikatının Azizan Sadadlarından Seyyiduna Şeyh Yusuf EL Hemedani Kudisse sırruh hayatından bazı bölümler __ Bu zat 440 civarından dogmuş Şeyh hasan es-simnani ve Ebu Alİ eL-farmedi hazretlerinden calışmış, Bu zat mukaşefe ve kerametleri ile zamanın en meşhurlarından dır... Çok cellalli ve sert bi zevat idi Hatta bir gün meclisin de oturan iki fıkıh alimin (mubarege) Sen bid`at çi bi insan sın sus .... diye( bagırmalarına ) hidedlenerek YAŞAYAMASINIZ... siz susun deyince ikiside birden ölmüşlerdir.. Kendisinden ayrılıp münkirlik yapan eski mürdinin huzurunda şikayet edene BIRAK BIRAK onu o öldürecekdir. demiş .. az bir müded sonra da öldürülmüşdür.. yine bir gün hemadanLı bir kadın yanına gelmiş ihdiyar .ağlamış sızlanmış yalvarmış ŞEYH ne oluyor sana ? deyince kadın derdini söylemiş, -OgLum frenklere esir oldu.. bu kapıda cok hizmet ettim sabrım tahamülüm kalmadı.... Bunun üzerine Şeyh yusuf el hemadani rahmettullah Allahım, oğlunu kelebcelerden ve esareten kurtar.. diye dua ettikden sonra kadına evine git onu bulursun demişdir.. Kadın evine gidince ne baksın oglu orda.. ve annesine şu anlatır, Ben bu saate Kostantineyede elim kolum bagLı başımda nöbetciler oldugu halde iken, bir şahıs bana geldi kaldırdı ve bir göz kapatıp açıncaya kadar.buraya getirdi..__ İbnu Hacer heytemi El-fedavi hadisiye adlı eserinde onun bazı menkıbelerini almışdır ..ŞEYH SEYYİD ABDUL KADİR GEYLANİYE rahmettullah Bagdata irşaad ve vaaz da bulunacagının Müjdesini veren bu zaattır... Çok konuşkan fasih ve belig lisanlı bir zat idi.. şeyhuL ekber de ondan çok bahsetmişdir. Hicri 535 de vefat etmiş bir cok Halifeler yetiştirip, bir cok insanı Allaha kavuşturmuşdur. Onun irşaadı ve Nisbeti Nakşibendi tarikatının manevi Lideri AbduL haLıkGucdevani Kudise sırruha naklolmuştur... Allah dua ve himmetinden feyzinden mahrum etmesin ..Demmek ki Allah dostlarının da esma tecelisine göre halimi ve celalileri vardır. Azraİl meşreb Allah dostları bile vardır.. AzraİL alehiselam sadece ölüm melegi oldugu gibi nisbeti olan evliyalarda vardır.

   Sil
  37. Vallahi yalan söylüyor hadis var
   (Benden sonra şu ikisine, Ebu Bekir ve Ömer’e uyun!) [Tirmizî, İbni Mace] (Eğer Ebu Bekir’le Ömer’e itaat ederseniz rüşde erersiniz.) [Müslim]
   YALaN I BIRak HAkkı Konuş

   Sil
  38. Sultan Abdülhamid Han Halife idi.Ama onunda bağlı olduğu mürşidi vardı.Onun bir kumandanı anlatır ''yasalara göre emekli olma hakkım vardı.Sultana 1-2 kez gittim sana ihtiyacım var şu savaş bitsin emekli olursun dedi.Bir kaç kez daha ısrar edince emekli dilekçemi kızarak imzaladı.emekliye ayrıldım '' Sonra Peygamber efendimizi rüyamda gördüm ''Osmanlı ordusunu teftiş ediyordu.Birliğin birisi başı bozuktu.Abdülhamid Hana sordu bu bölüğün komutanı nerde ? Aldulhamid Han da emekliliğini istedi azlettim dedi.Senin azlettiğini biz de azlettik dedi'' Bu komutanın rüyası.Şimdi kim Osmanlı Sultanlarına,Özellikle Abdulhamid Han a söz söylerse,hilafeti şöyleydi,istibdattı,kızıl sultandı ... derse kendisi bilir.Onlar ittihatçılarla ,yahudilerin iftiralarıdır.O dönemde Sultan Abdülhamid Han a karşı duranlar sonrada çok iflah olmamıştır.Bakarsanız görürsünüz.

   Sil
  39. Demokrasi demokratis adLı yunan felsefecinin akLı görüşLe buldugu devlet yönetim sistemidir .. halkın kendi kendisini yönetme şeklidir.. Allahın kanunu degildir. şeriat degildir osmanLı sistemi degildir. Batı HaçLı ların batı degerlerine önem veren bi sistemdir.. islami yönetim sistemleride kadına insana önem verir. fakire miskine dula yaşam hakkı tanır.. öksüze yardım hakkı tanır yetime yardım hakkı tanır. insanca dünyada yaşama hak hukuk bu zamanda kim hukukdan adaleten menmun sadece zenginler ölümden korktugu içinsömürgeci sistemi bide islam i sohbet edenler savunmaz mı yunan felsefesici demokratisi de kutsaL biri yapın da tam olsun töbe neler görcez bakalım demek MEHDİ ALEHİSELAMIN ZAMANI CİDEN COK YAKIN alemetleri bunlar hep şimdikiler geçmiş büyükleri begenmiyim zamanın sistemlerine tabi olmuşlar. Bazı ları kendi görüşlerine geçmiş Büyükleri pensilvanyadakinide burdakilerinde yapğtıgı gibi kılıf peşinde bediu zaman Allaha kurana hadisi şerife tabbi idi yunan demokratisin sistemine degiL onuda kutsaLaştımadı.

   Sil
  40. O hadisle Hz. Peygamber (as) Hz. Ebu Bekir ve Ömer’e (ra) işaretidir. İşaret ediyor. Tavsiye ediyor. Övüyor ki, onlar vazife alsınlar. Mecbur etmiyor. Unutmasın, onlar bir müşkülle karşılaşınca adeta gizi şeyhülislam gibi Hz. Ali’nin (ra) görüşünü alıyorlardı. Çünkü Kur’an’ın hükmü kesin. Meşveret ve şura. O meclise Hz. Peygamber (asa) tavsiyesi var. Aksi olsaydı, ayet gelirdi. Dünya imtihan dünyası.

   Nasıl ki her Müslüman cennetlik değil, hatta mü’min de değil se ehl-i kitap içinde bazı insanlar da kafir değildir. Onlar da ehl-i necattır. Yahudiler için Araf Suresi’nin 159 ayetinde denir ki: (Musa'nın kavminden hakka ileten ve onunla adalet yapan bir topluluk vardır) Bu topluluk kıyamete kadar var olacaktır. Hz Musa’nın bir duasının makbuliyeti gereği.

   Yine Kur’an Maide 82’de ne buyurur: (İman edenlere sevgide insanların en yakını olarak da 'Biz Hıristiyanız' diyenleri bulacaksın. Çünkü onların içinde keşişler ve rahipler vardır ki, bunlar büyüklük taslamazlar. )

   Bu ayetlerin bir hakikate işaret etmesi gerekir. İslam’ın siyaseten, iktidarda bulunmadığı rejimlerde bunların ne gibi hükmü olur. Kur’an’ın 4 esası içinde bir esası da adalettir. Adalet ile hükmetmek dünyevi vazifelerin başında gelir. İngiliz işgali ve vesayeti altındaki bir ülkede bir alimin görüşüne şartları gereği karşı çıkılıp kötülenemez.

   Şeriatın yüzde 99’u iman, ibadet ve muamelattır. Yüzde biri olan siyasi konuları alıp nazara getirmek, sonra da oturup tartışmak iman ve Kur’an hizmetinin geri planda kalmasına ve hakikatlerinin ihmaline yıl açar. La ilahi illallah dinin temelidir. Buna inan ehl-i necattır. Günahı varsa cehennemde cezasını görür sonra gideceği yer cennettir. Çünkü yalnız iman kurtuluşa vesile olmuyor. İslam da gerekir. Yani ibadet hükümleri.

   Siz bunları atlayın enten püften tartışmalı konuları gündeme getir, sonra da içinizdeki kompleksin ya da hodfuruşluk doğrultusunda ona buna saldır. Müslüman dilinden ve elinde emin olunandır. Yoksa iblisin ortağıdır.

   Sil
  41. Yalan 2 halifelerin divanı sura dan başka nedir.

   Sil
  42. Kur’an" yönettiklerinize danışın" diyor. Nasıl danışacak. Karşı reyi olanla destekleyen tartışacak sonra sandığa gidilecek Ve karar verilecek. Demokrasi bu. Allah zaten emrini bildirmiş. Onun dışındaki husus için halka danışılması Allah’ın emri.

   Hendek Savaşı’nda ne diye sordu Salman-ı Farisi. “Ya Resullah bu Allah’ın emri mi” Ve sonra Salman-ı Farisi’nin dediği oldu. Değil mi?Sonra Yunan işi deyip beğenmiyorsunuz. Allah’ın emri var.

   Sizin kafa yapınızdakiler sayesinde Deccalist zihniyet yani “cebri, keyfi, küfri ve askeri” rejim demokrasisiz bir hayatla keyfini sürdü. Osmanlı Hanedanını alaşağı eden Selanik Hanedanı 105 yıldır saltanatını sürdürüyor. Ve senin kafandakiler ona manen ortak alıyor. Mahşerde ödülünüzü alırsınız.

   Sil
  43. Hristiyan eğer Hz İsa-haşa- Allah'ın oğludur diyorsa,bana yakın değil.Keşişi de ,papazıda öyle diyorsa bana yakın değil.Ona yakın olanlar düşünsün.Mü'minler birbirlerinin kardeşidir.Ayetler böyledir.Hristiyan,yahudi,veya müslüman olmayanlar kardeşim değildir,bana yakın da değildir.
   Şu an yahudiler ve hristiyanlar ittifak halinde Müslümanları katletmektedir,hatta müslümanları müslümanlara katlettirtmektedir.İçlerinde azınlık varmış,birbirleri ile mücadeleleri varmış bizi ilgilendirmez.Bizim mücadelemiz hepsine karşı olmaktır.Ama kendi aramızda bir olamadıktan sonra bu mücadelede galibiyet zordur.Müslümana en yakın olan müslümanlardır.Müslümanın dışında da dost edinen ayete ,hadislere göre onlardandır.Kesin emir var.Tevil götürmez.Maide 82 yi bir evliyanın anlatması gerekir.Bir ayet alınıp da 20 tane ayete ters mana verilemez.O işin ehli olanlar bunu açıklar.

   Sil
  44. La ilahe iallah demek yeterli ise ozaman muhameden resullullah denmesine gerek yokmu isteyen istedigidine tabi olsun isaviyim desin museviyim desin fetulah gülen den ne fark kı kaldı bu görüşün onca ayet paylaştık .kURANI KERİM İNDİKDEN SONRA TÜM DİNLER ONA TABİ OLMADIGI SÜRECE İMANLARI GECERSİZ DİR. LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDEN RESULULLAH. DENMEDİKCE CENNET HARAMDIR .. La ilahe illallah demek Le yeterliyse son peygamber neden geldi bu görüşü savunan sapkınlara sorulur. muhameden reulullah demesine gerek mi yok nerden cıktınız siz ya Allah bunların şerinden biz müslümanları koru Allahım

   Sil
  45. Şuan ki demokrasi de İslamdan değildir.Yönettiklerinize danışın sözüde demokrasiye delil olmaz.O istişareyi işaret eder.İşlerinizde,kararlarınızda danışın manasındadır.Salman-ı Farisi Müslümandır.Müslüman müslümana danışır.Yunan olmuş,faris olmuş Müslümansa farketmez.İslamda demokrasi var mıdır ? Kısmen vardır.Örneğin Hz Mehdi R.A. 313 kişi bulup açığa çıkaracak,seçecektir.Hz Ebubekir,Hz Ömer,Hz Osman,Hz Ali bunlar bugünkü manada seçilmemiştir.5-10 senede sandık kuralımda değiştirelim,yönetimini beğenmedik diyenler haricilerdir.Hz Ömeri Hz Ali yi Hz Osman ı şehit edenlerdir.Bu konuları nefsi değilde tam manasıyla öğrenip konuşmak en iyisidir.

   Sil
  46. Dünya Gurbet bir birinci sınıf iş var bir ikinci bir üçüncü sınıf. Hulefa-i Raşidin birinci sınıf idareci. Ondan sonra gelenler onlar gibi faziletli değil. Daha düşük bir derecede. Seçimle değil kuvvetle işbaşına geliyor. Bu bir zaman için geçerli olabilir. Deccalin saltanatı ile Osmanlı saltanatı herhalde aynı olmasa gerek. Deccalin iyisi, Hulefa-i Raşidinin kötüsü. Hatta Kur’an’a bir anlamda aykırı bir hilafet. Bunun nüansları var. Dangul dungul meseleyi girmemek lazım.

   Tarikata müntesip olmak bana sana bir şey kazandırmaz. O hususi bir dini eğitim alma yoludur. Mükellefiyeti ve mecburiyeti yoktur. Yani herkese mükellefiyeti yoktur. Mecburi değildir. Yapan efdal olur. Şu makam mış bu makam mış beni ırgalamaz. Onun yapanın fazileti var. Kaldı ki, dünyevi bir makam değil uhrevidir. Dünya şöhreti için yapılırsa riyaya girer. O da makbul değildir..

   Sapla saman karıştırılmamalı. Eşeğin konusunu, atın konusu yapılmamalı. Eşek yük taşır, diğeri binek hayvanı. İkisi de bir değil ki.

   Sil
  47. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  48. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  49. Araf süresi ayet 159 mealen __ Musa nın kavminde (insanları) hak ile dogru yola ileten onunla adaletli davranan bir topluluk vardır.____ şimdi bu Musa alehiselam zamanında Musa Alehiselama tabi olan ümmeti heralde ümmetdir nasıL Kİ İSA aLehiselama tabi olan havarileri ashabı keyf kuranda gecer onlarda isa alehiselamın ümmetidir..... şimdi kalk sen bu ayeti KURANI KERİM indikden sonra sanki o adaletle hükmeden musa Alehiselam efnedimizn tabilerini buzamanda devam ediyo havası ver siz ilmi nerden alıyonuz sizdemi yahudi hristiyan aşıgısınız. Ayet leri EhLi sünnet anlıyışıyla anlanır. saptırılmaz kuranı kerim geldikden sonra tüm EhLi tevhid Allaha son peygambere kuranı kerime tabi olmasa onda adalette yokdur. Musa Alehiselamın kavmi de denmez. bunlar aklama ayetleri hayalerine göre yorumlayıp altatmacadır . ikinci fetullahcılarda varmış haberimiz yok hatta HADİSİ ŞERİFE MEALEN __ MUSA ALEHİSELAM HAYATTA OLSAYDI BANA UYMAKDAN BAŞKA ÇARE BULAMAZDI__(aliyuL kari) Musa aleyhiselam dahi hazreti Muhammed alehiselam tabii olcaksa onun zamanından olcak bi zümre bu zamana nasıL islamı secmeden yorumlarnır ki MEHDİ ALEHİSELAM tabi olup islamı seççek olan zümre var Müslüman olcak yahudiler var dense tamam islamı seçmeden hak yol da olamaz kimse

   Sil
  50. Sayfayı takip eden değerli kardeşlerim,

   Çoğunuz biliyorsunuz diye tahmin ediyorum ama bilmeyenleriniz için söyleyim,

   Hz Peygamber, Hz Ebubekir için kalbimdekini kalbine akıttım diye Hadisi Şerifleri ve nice güzel beyanatları,

   Hz Ömer için, Benden sonra Peygamber gelecek olsa idi Ömer olur idi Hadisi Şerifleri ve nice güzel beyanatları,

   Hz Osman ve Hz Ali ve Sahabelerin nice önde gidenleri için Hadisi Şerifleri ve nice güzel beyanatları,

   Ashabı için, Her biri yıldızdır, hangisine tutunsanız sizi Allah'a götürür Hadisi Şerifleri ve nice güzel Beyanatları,

   Ümmetimin Alimleri Beni İsrail peygamberleri gibidir Hadisi Şerifleri ve nice güzel beyanatları vardır,

   Kur'an ve Sünnet hakkında da Hadisi Şerifleri ve güzel beyanatları vardır,

   Dinde kıyas - delil yukarıdaki Değerli delil - kıyastır,

   Şeytan kıyas etti ama yanlış kıyas etti, Allah'ın sözünü haşa yarattıkları ile kıyas etti..

   Allah'a emanet olun,

   Hayırlı geceler

   Sil
  51. Güncel mevzuyu anlamamışsın. Bizim bunları tartışmıyoruz. Bunlar konumuzun dışında. Konu şura ve meşveret ayetinin teknik uyulması ile. O da sünnete göredir.
   Sonra Peygamber gelirdi Hz. Ömer (ra) için değil Hz. Ebu Bekir (ra) için söylenmiştir.

   Sil
  52. Furbet Dünya
   Avrupa’ya Amerika’ya gitmeden oradakiler hakkında ahkam kesmeyiniz. ABD’de çok dini cemaat var, Allah’ın bir olduğuna inanır. Sonra nasıl ki bütün Türkiye ehl-i iman ve İslam değil Avrupa da öyledir. İyiler var kötüler var. Sana bir şey söyleyeyim, bir Yahudi mü’mini, bir milyon zındık Müslüman değişmem. Onun gibi Tevhide inanan hıristiyanı da. Bizim sözümüzde geçerli olanlar onlar.

   Yahudiler ve Hıristiyanlar topyekün bize karşı birleşmedi.Neocon-siyonist-neliberal-müslüman Pansilvanyalı ittifakı var. Ayrıca bunların her ülkede yansımaları var. Geniş anlamda ele alınırsa decaaliyet ve karşısında İseviyet-Mehdiyet var. Artık dünya bir köy kadar küçüldü, siyasi sınırlar yok. Devletlerin savaşının yerine insan topluluklarının savaşı var. Artık silahlı değil. Süngülü söz savaşı var. Yani bir tarafta deccaliyetin şahs-ı manevisi öbür yandan Mehdiyet’in şahs-ı manevisi var. Savaş böyle oluyor.

   Eski hal muhal, eski hükümler muhal. Ya yeni hal ya da izmihlal. Geçmişin kafasıyla bugünü ve yarını izah edemezsiniz. Meseleleriyle baş edemezsiniz. Artık şu bu yok. Halifetullah ile Ruhullah birleşti dünyaya tevhidle nizamat verecek. Tabi bizim münafık Pansilvanyalılardan fırsat bulursak. Bizim bütün derdimiz cehalet. Cehalet diz boyu değil. İnsan boyu. Onun için herkes ahkam kesiyor. Din bir ihtisas işidir. Medreselerde 20 yıl dirsek çürütülmüş. İki üç kitapla değil.
   Not: Şimdi şahs-ı manvi dedik ya, aşiretçi kafa cismi var, nasıl manevi dersin diyecek. Anlamıyorlar.

   Sil
  53. Abdürrahim Kardeş ''Tarikata müntesip olmak bana sana bir şey kazandırmaz'' demişsin sana kazandırmaz ama bana kazandırıyor.Tarikata girmek şart değildir.Ancak bir cemaatle hareket etmenin bir çok kazancı vardır.Ben vefat ettikten sonra bile Allah'ın izniyle faydalanmaya devam edeceğim.Yalnız bir insan 3-4 çocuk yetiştirse arkasından kaç kişi kur'an okur veya fatiha gönderir ? Bu gün bizler milyonlarca geçmiş ehli tarikat kardeşlerimize hediye gönderiyoruz.Onların soyu bile belki onları hatırlamaz.Bir yönüyle söyledim.Tarikat ve cemaatte bulunmanın yaşarken de milyonlar faydası var.Birlikte hareket etmekte rahmet vardır.Ferdi hareket eden de olabilir,kendi gayreti,ilmiyle başbaşadır.

   Sil
  54. pensiLbvanyadakinden zeree itikat farkınız yok küfre sebeb veren itikatınız var sapık sınız Eskİ haL muhaL eski hükümler muhaL (türkce sözlük anlamı olamaz demek dir) ozaman kuran kerim hükümleri hadisi şerif hükümleri ise kasıt adamın küfründe şübhe yokdur. Yahudi mümin den kasıt bu zamanda kurana muhammmed alehiselam tabi olmuyan dindar yahudi ise küfür dür. hiç cevap vermeye degmez sapıklın kralı demek dir.

   Sil
  55. Hayır konu mezhepsizler güncel kardeşim,
   Abdurrahim onları aklasin önce ,konudan konuya atlayıp kaçmak olmaz,
   Sen vehhabi şii seviciligi yapacaksın sonra burda ehli sunneye hakaretler edeceksin bende susucam senin gibi mezhepaize karşı

   Sil
  56. Ben de bu ümmetin en alt derecesinde bulunan,en günahkarını 1 tane sini Müslüman olmayan tüm gelmiş,geçmiş ve gelecek insanların tamamına değişmem.Sen değiştirmediklerinle ol bende değiştirmeyeceklerimle olayım.Bu kadar basit mesele

   Sil
  57. süslü kelimelerle siharbaz lık edenler muhatabını piskolojik tahakümü altına almaya calışan müslüman ları aşalıyan lar kafiri yere göye sıgdıramayan lar Allahın bunun hesabını elbet bir gün verirsiniz hadisi şerfileri hafife alan zamanımza kafi degil dir gibi görenler bunların hali bidad degiL daha beterdir. az ilmi olan bilir. ayetleri saptıranlar Büyük evliyaların eserlerine akLi yorum getirip mana degiştirmeye calışanlar ya cahilsiniz ya da şeytanın oyuncagı olmuşsunuz. sizin gibi düşünenlerden beriyim Allaha sıgınırım sizlerin şerinden Allaha müslümanalrı korusun. SİZLERİN DİNİ SİZE BENİM BİZLERİN DİNİ BİZE MEHDİ YE DE AKILCILIK ETCEK COK KELESİ GİTCEK ALİM GEÇİNEN ŞEYTANİ SAPIK FIRKALAR VAR

   Sil
  58. Abdürrahim , eğer sen o söylemiş olduğun yahudi ve hristiyanların tamamını 1 müslümana değiştirmediğin sürece sana kardeşim demek bana haramdır.Ta ki tevbe edip de alenen söylemediğin müddetçe kardeşim de değilsin.

   Sil
  59. Vehhabisine şiisine gelmeden önce, bu Abdürrahim Efendi geçenlerde diskocu Adnan'ın da dine hizmetleri oldu falan demişti, onu da aklamaya çalıştı. Diskocu Adnan 30 üstü derece masondur, belki de 33tür. İslama zarar vermeye çalışan münafıkların önde gidenidir. Evrim teorisini çürütüyor görünüp Müsümanların kalbine girmeye çalışmakta, sonra estetik ameliyatlı kedicikleri ile program yapıp İslamı dianmitlemektedir. Ayrıca, bu Abdürrahim Efendi'nin çoban Sülo ile de arası iyidir ki o da 30 üstü masondur.

   Dostu diskocu Adnan ile mason Sülo olan bu şahıs İslam dinine mi hizmet edecek? Bu kafayla devam edin siz, Allah CC birgün sizi de, dostunuz masonları da temizler. Masonlar temizlenmediğine göre Mehdi efendimiz henüz gelmemiştir. Bediüzzaman Mehdi olsa idi Mason Sülo ve diskocu Adnan şu an İslama zarar veriyor olmazdı.

   İşte bu durum bile Bediüzzamanın mehdi olmadığının, Mehdi efendimizin henüz gelmediğinin ispatı...

   Sil
  60. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  61. Abdurrahim,

   Sana ilk hitabımda Alim misin diye sordum, sende Ümmiyim dedin, ama Ümmiliğini hiç bilmiyorsun, Hadisi Şerifleri kafana göre Islam dışı tevil ediyorsun, Ömer kardeşin tepkisi sana az bile, biraz vicdanlı ol lütfen..

   Sende cahillerin - az bilgililerin düştüğü hataya düşüyorsun, o söz Hz Ömer için söylenmiştir,

   Madem Hz Ebubekir için iddia ediyorsun, Hz Ebubekir (Ra) cevabı al;

   Mesâbîh-i Şerifte zikredildiğine göre bir gün Hz.Ömer (RA), Hazret-i Ebûbekir'e: "Ey Resülüllah'dan sonra beşerin en hayırlısı" diye hitap etti. Bunun üzerine Hz.Ebûbekir (RA) Peygamber Efendimizin (SAV), "Benden sonra peygamber gelecek olsaydı Ömer bin Hattâb peygamber olurdu," buyurduklarını naklederek şöyle dedi: "Ey Ömer, sen bana böyle söylüyorsun ama ben Resûl-i Ekrem'den duydum : Ömerden daha hayırlı bir kimse üzerine gün doğmamıştır."

   Hz Ömer'in bir çok fazileti vardır, kaynaklardan bir kaynak araştıran daha çok bulur,

   http://www.mehmedkirkinci.com/index.php?s=article&aid=667

   http://www.sorularlaislamiyet.com/article/16470/peygamberimiz-asm-benden-sonra-peygamber-gelseydi-omer-olurdu-diyor-hz-ebubekir-icin-ise-butun-insanlarin-imani-terazinin-bir-kefesine-ebubekir-in-imani-diger-kefeye-konulsa-daha-agir-gelir-buyuruyor-neden-hz-ebubekir-degil-de-hz-omer.html

   Abdurrahim,

   Hak gelince batıl zayi olur, seni yaşadığın hayal dünyasında başbaşa bırakıyorum,

   Sil
  62. Hz Mehdi R.A. kesin olarak şahıs olacaktır.Ne Said-i Nursi,ne eserleri ne de şahsi manevisi Hz Mehdi değildir.
   Şahsi manevi olacak demek,aklen hareket ediyoruz diyenlerin akli tutulma yaşadığını gösterir.Hiç bir akıl sahibi de kabul etmez.Bu güne kadar Allah Peygamberleri,evliyaları, şahıs olarak göndermiştir Hz Mehdi de öyle olacaktır.Tanınmayacak hususu yanlıştır.Tanınsa bile kabul edilmeyebilir,İhtiyari elinden alınmazdan kasıt budur.Bu gün nasıl ki biz evliyaları biliyoruz,görüyoruz,kabul ediyoruz Hz Mehdi yi de aynen öyle görüp tanıyacağız.Nasıl bir evliyaya her kes tabi olmuyorsa her kes Hz Mehdi ye de tabi olmayabilir.Ama her evliya (evliya görünümlüler değil) Hz Mehdiyi tanıyacak,bilecek,hatta onlar Hz Mehdi ye Mehdiliğini kabul ettirecek.

   Sil
  63. Adnan Oktar şöyledir,niyeti budur demek istemiyorum.Ama uslubu,tarzı İslami değildir.Kendisini kabul etmeyen evliyalara yobaz demesi,Abdürrahimin düşünce karşıtlarına sataşmasıyla aynı tarzdır.Halbu ki Hak ise,Hak dan sapmamasını gerektirir.Hak bellidir.Bu gün Kur'an,sünnet acze düşmüş olsaydı Allah yeni bir din gönderirdi.Göndermeyecek kıyamete kadar da Kur'anın ,Hadislerin hükmü kalacak.Kim bunlardan şaşarsa sapıtır,Hükümler kesindir,sabittir.Bu hükümlerle amel etmeliyiz,etmeye gücümüz yetmiyorsa tevbe etmeliyiz,inkar eden küfre girer.Uygulamayan günahkar olur.

   Sil
  64. Arkadaşlar Cübbeli hocaefendi daha dün vahdet te diyalog tehlikesine karşı uyardı hala devam ediyor zindiklar peygamber efendimizede s.a.v iman etmeyene mumin diyor ve bizden değerli görüyor bu bloglara kadar sarktilar.Ayrıca ahmet kardeşim o mason oktar cüzi iradeyi resmen inkar etti tv sinde.

   Sil
  65. Birde dikkat edin Abdurrahim korku algisi salmaya çalışıyor yani benim dediğim gibi dusunmezseniz mahserde görürsünüz.Sen haşa Allah adına itikadini imanını tashih et kendini kurtarmaya bak.

   Sil
  66. Diyalog eğer hristiyan ve yahudilerle İslamın belirlediği sınırlar içinde olursa kabulümdür.Ama diyalog adı altında 3 din birleştirilirse bu yeni bir din olur buna iman eden yeni bir dine iman etmiş olur.Diyalog eğer Hristiyan ve yahudilerle dost olmayı,onları sevmeyi gerektirecekse din olarak reddederim.Ama insani olarak sevmekte sakınca olmayabilir.Örneğin Allah onları da yarattı nazarı ile bakış açısıyla bakılırsa olabilir.Ama dinlerinden dolayı sevilir,dostluk kurulursa Kur'an-a ,Hadise aykırıdır o da onlardan olur.Diyalog kuracağız diye İslamın 1 hükmünden vazgeçilemez.Hükmü koyan Allah'tır hiç bir canlının o hükmü değiştirmeye yetkisi yoktur.

   Sil
  67. Devlet eliyle veya ticari olarak anlaşmalar yapılması olabilir.Bu anlaşmalara bile müslümanın sadık kalması gerekir.Bunlar dinler arası diyalog ile alakası yoktur.Muaeşeret kuralları bellidir.Bir çoğu bu gibi hususları delil getirip dinler arası diyaloğa delil gösteriyor.Abdürrahimin dediği gibi sapla samanı,altınla tenekeyi karıştırıyor.

   Sil
  68. KONU-1 Maide Suresi__ Andolsun, insanlar arasında iman edenler düşmanlıkta en şiddedli olanların, Yahudi ve müşrikler olduklarını bulacaksınız. İMAN edenlere sevgi bakımından en yakınlarında Biz Hristi yanlarız Diyenler oldugunu göreceksiniz. Bunun sebebi aralarında Keşişlerin rahiplerin olmasıdır ve onların büyüklük taslamamalarıdır. (maide-82) .__ Mealen Maide 83___ Peygambere indirileni dinledikleri vakit hakkı bildikleriden gözlerinin yaşla dolup taştıgını görürsün. Derler ki 'Rabbimiz iman ettik' Artık biz şahit olanlarla beraber yaz. (maide-83) ___mealen maide 84____ Rabbimiz bizi de salihler zümresine katmasını ümit edip duruken ne diye Allah a ve bize gelen hakka İMAN etmiyelim _(maide-84)____ mealen maide-85___ İşte Allah onları söylediklerinden dolayı altından nehirler akan cenetlikleri orada ebedi kalmak üzere mukafat olarak ihsan etti. İŞTE İHSAN EDENELRİN mükafatı budur.(maide-85-)____Mealen maide-86__ İnanmayıp da KAFİR OLANLAR ve ayetlerimizi yalanlayanlar ise (işte onlar) o çılgın ateşin arkadaşlarıdır.(maide süresi 86 kadar) şimdi bu AYETLERİN NUZUL sebebi __ İBni ebi Hatim, Said b.el museyyeb İle ebu bekir b. Abdurrahman ve ur-ve b. ez Zubeyr'den şöyle dediklerini RİVAYET ETMEKDEDİR. RESULLULLAH SALLALLAHU ALEYHİ VESSELLEM___ Amr. b. Umeyye ed Damri yi beraberinde yazdıgı bir mektup la birlikde NECEŞİ' (odevirdeki habeşisdan kralı hristiyan ) ye gönderdi... Amr Necaşi nin Huzuruna vardı, Resullullahın (alehiselam) mektubunu okudu. daha sonra (Necaşi) Cafer b. ebi talib ile onunla birlikde hicret eden diger müminleri cağırdı. RAHİPLERLE KEŞİŞLERE de haber gönderdi, Arkasından onun istegi üzerine Cafer b. ebi TaliB (radıyallahuanh) onlara MERYEM süresini okudu. Bunlar da okunan KUR'AN-I KERİM'E İMAN ETTİLER.. ve GÖZLERİ YAŞLA DOLUP TAŞTI. İŞTE YÜCE ALLAH -İnsanlar arasında İMAN edenlere SEVGİ bakımından en yakınların... Artık bizi şahit olanlarla bereber yaz. Buyurdugu bunlar hakında İNDİRİLMİŞDİR. _________________

   Sil
  69. Bir bidat ehlinden duyduğum sőzlerin zulmeti 40 sene kulaklarımdan çıkmadı. diyor bir evliya

   Sil
  70. Devamı Konu -2- __ Yine ibni ebi HATİM, Said b. cübeyr den Şöyle dedigini RİVAYET eder___ NECAŞİ arkadaşlarının en iyilerinden otuz kişi Resullullahın (alehiselam) huzuruna gönderdi. O da onlara Yasin süresini okudu, AĞLADILAR ve şöyle dediler, Bu İSA (alehiselam) ya indirilen buyruklara ne kadar da benziyor. Bunun üzerine AYETİ KERİME ONLAR HAKINDA NAZİL OLDU (MAİDE-82-86)

   Sil
  71. Güncel'e aktüel cevap

   Sen meseleyi getirdin kimin Peygamber olacağına oturttun. Galat-ı meşhur dahi olsa özellikle Nakşi kollarda dolaştırılan bir Hadise göre, ”Hz. Ebubekir’in Peygamber olurdu” dediği nakledilir. Bazı Hadisler Hz. Ömer’e işaret ettiği yönündedir. Sonra bir Hadi'sde (Ümmetimden Ebu Bekir'den daha üstün bir kimse üzerine güneş doğmadı) hadisi geçer. Bir gün alim bir zata sordum. Dedi ki, şu alandaki hususiyeti sebebiyle Hz. Ömer’e, (ra) şu hususiyeti sebebiyle Hz. Ebu Bekir’e (ra) rivayet eder. Yani ikisine karşı ayrı hususiyetlerrinden taltifi var. Ama Hz. Ali için de "en iyi hükmü o verir” dediğini de ekledi. Sözün kısası bu hadislerden yola çıkarak Hz. Ebubekir’in ilk halife olması, ikinci olarak Hz.Ömer’in oluşu bu rivayetleri önemine göre değerlendirdi.

   Mesele, geçmişin kavgasına yapmak ve afaki konular ile ümmetin ilgisini başka yere çekip diktatoryal veya şahıs üzerine kurulu rejimleri yaşatmak meselesi. Demokrasi bunun ilacı. Demokrasi küfür işi ama, cebri, küfri diktatörler iyi havası estirilirse netice felaktet olur. Unutmayınız deccal ve süfyan hürriyet düşmanı askeri-siyasi diktatörlerdi.

   Muhammed Abduh ve Cemalelddin Afgani’ye laf atıldı. Bu iki zatın çürük çarık tarafı var ama, onların ittihad-ı İslam’a verdikleri önemin anlaşılmaması sonucu İslam dünyasında 150 yıldır gavur vesayetine yol açtı. Sultan Abdülhamit’in en büyük gayretlerinden biri de bu idi. Ama muvaffak olamadı. Ve İslam dünyası çöktü. Şimdi yeniden ittihad-ı İslam gündemde.

   Siz bir doktorsunuz. Batıda bir üniversiteye gidip ihtisasa yapıyorsunuz.Ve akademik bütün kariyerinizi gavur ve zındık bir doktorun yanında yapıyorsunuz. Dönünce, ilmi bir tıbbi mesele olunca o adamı me’haz gösterip övüyorsunuz. Bu bir kafiri övmek mi, yoksa sanatını övmek mi? İşte selahat ve mahareti tefrik edemeyen zihinler yani dünyevi işle uhrevi işi, siyasi işle dini işi birbirinden ayıramayanlar cehaletlerini sergiliyorlar. Bunlar sapık bunlara inanmayın. İyi de ittihad-ı İslam’ın ilk hocaları onlar oldu. Sultan Abdülhamid’i bile etkilediler. Hayır onlar sapık. Konu siyasi bir mesele fıkhi değil. Lakin laf anlatamıyorsunuz. Fikr-i sabite var.

   Bir adam çıkmış 30 yıldır sümük salya ağlayarak Allah, Hadis Peygamber diyor ve bir gün bakıyorsunuz ki, 20 asrın deccalleri ile darbe-i hükümete girişıyor. Derdi batılı odaklarla oynaşarak Kainat Olmak istiyor. Bunu açık açık söylüyor. Siteleri bu laflarla dolu. Ama başını maziye gömen ona buna sapık diyen bunları görmüyor. Niçin? Adam veli olsa çevresinin melanitini anlardı. Velinin ferasetini istihbarat kullanarak, adam katip ettirerek sağlamaya çalışıyor. 25 yıldır bunu söylüyoruz. Ama..

   Tabi sizin gibi alleme-i cihan olmadığımızdan atmasyon tutmasyon yapamıyoruz. Hayal etmek güzel bir şeydir. Hayale din hayır üzere olursa izin veriyor. Şeaytani desiselerle uğraşmaktan ona buna bühtanda bulunmaktan evladır. Kusura bakma. Ben cahilim. İlmi sana bırakıyorum. 4 darbeye 5. ekleyin.. Nasıl olsun mezhepsizler sapıklar meselesi daha mühim.Yoksa Hz. Ömer Peygamber olurdu yok Ebu Bekir. 6. darbede olsa ne fark eder.

   Maziye düşmanlık hazırı kurtarmıyor, riza-yı ilahiyeyi kazandırmıyor.

   Sil
  72. Allah'a iman edenler Allah'ın razı olduğu İslam dininde sabit kalsınlar.Başkalarının tevilleriyle,akli delilleriyle,sapla samanı,altınla tenekeyi karıştırmasıyla,suyu bulandırmalarına kanmasınlar.Deccali,süfyani,şeytani vesveslerle beslenen akıllardan uzak dursunlar.İslam 1 tane dindir.Bunların hükmünün değiştirilmesi,yumuşatılması,kaldırılması İslami değildir.Muhammeden Resulüllahsız bir dünya hamiyeti olsa bu İslami bir hakimiyet değildir.İslam hakim olacaksa ''La ilahe İlallah ve Muhammeden Resulullah'' birbirinden ayrılmaz.Ne zaman hakim olacak Hz Mehdi ve Hz İsa döneminde.Hz İsa Hz Mehdiye tabi olacak ,yani islama ve La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah demek için gelecek,kendisi Peygamberimizin Ümmetinden olma şerefine nail olacak.Bir çok geçmiş Peygamber,Peygamberimizin ümmetinden olabilmek için dualar etmişken şimdiki sapık dinlerin insanlarını bu ümmetin bir mensubuna değiştirmek akıl tutulmasıdır.Hz Muhammed s.a.v. ümmetinden olan en günahkar bir kimse Allah'ın lütfuna mazhar olmuş,Allah bir çok Peygambere nasip etmediğini nasip etmiş.(Peygamberler her zaman üstündür,ümmetin mensubu üstün manasında yazmadım)
   Bu halde bilmem en güzel yahudiyi ,en güzel hristiyanı La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah demiş bir müslümana değişmek akılsızlıktan başka bir şey değildir.Bir de hayret ediyorum İslam akıl dinidir deyip akılsızlık üzere yol alıyorlar.Aklı şeytani vasıtalarla kullanıyorlar.Hayret...

   Sil
  73. Devamı konu-3- ___ nesei de Abdullah b. Zubeyr den şöyle dedigini RİVAYET etmektedir__Şu peygamber e indirileni dinledikleri vakit ... buyurdugu NECAŞİ ve arkadaşları hakkında NAZİl OLMUŞTUR__ Teberani de ibni Abbas tan buna yakın bir RİVAYET kaydedilmekdedir..(1) ibni Abbas, said b. cübeyr ATa ve es-Sürddi dedi ki: Burada kastedilenler (hrsitiyanlar ozaman ki) NECAŞİ ve Habeşistan dan gelip RESULLULLAH (MUHAMMED ALEHİSELAMA) IN HUZURUNA CIKARAK KAVMİNDEN -İMAN- EDEN KİMSELERDİR__

   Sil
  74. Devamı konu -4- Teberani bu konuya istinaden şöyLe der__ Konu ile ilgili görüşler arasında Bence dogru oalnı şudur: Yüce Allah biz hrisitiyanız diye bir toplulugu bir takım niteliklerle vasfetmişdir.. Allah ın peygamberi bu gibi kimseleri, ALLAHA ve RESULLULLAHA İMAN EDEN kimselere karşı insanlar arasında en cok sevgi besleyen kimseler bulunmakdadır. Ancak yüce ALLAH bizlere bu kimselerin isimlerini vermemiş tir. Bu buyruklarla NECAŞİ nin arkadaşlarının KASTEDİLMİŞDİR.. olabilir... Aynı şekilde Hazreti İSA nın şeriatinde olap İSLAM IN GELİŞİNİ GÖREN, KUR'AN-I KERİMİ İŞİTİP ONUN HAK OLDUGUNU BİLDİKLERİ VAKİT ONA KARŞI BÜYÜKLÜK TASLAMAKSIZIN -İSLAMA GİREN BİR TOPLULUK DA KASTEDİLMİŞ OLABİLİR___ bütün RİVAYETLERDEN Anlaşıldıgı gibi ALLAHA RESULLULLAHA VE KURANI KERİME İMAN EDEN ZÜMRE__ yoksa hayali DegiL MEHDİ aLehiselam geldigi zaman gelen nida neydi MUHAMMED SALLALLAHU ALEYHİ VESLLEMİN ÜMMETLİGİNDEN BAŞKA HİÇ KİMSEDE ŞEREF YOKDUR ZALAİMLERİN ZÜLM EDENELRİN SONU GELMİŞDİR. Allahın ayetlerini bilmiyen kişileri etkileyipde sapık fikirlere alet edenler rivayetler var yediremesiniz hadisi şerifler var yalanlarınızı yorumlarınızı Allaha resullullaha kurana İMAN etmemiş leri iman ehli gibi lanse edenler evliyaların eserlerini MENFAATLERİNE KULANANLAR NEFSİ NE GÖRE YORUMLUYANLAR ALLAHDAN KORKUN

   Sil
  75. Bizim yolumuz Hak mı ? La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah demek hakmıdır ? Eğer haksa biz hak üzere ısrar edelim.Sapıtmış,bozulmuş dinlerin mensubu taviz versin.Biz niye Muhammeden Resulullah'tan taviz verecez.
   Neden gocunup,neden aşağılık kompleksine girelim,neden onları üstün tutalım.Hak isek Hak la kalalım.Tavizsiz olalım.Öbür türlü bu gün Muhammeden Resulullah'ı La İlahe İllallah'tan ayırırsak,o peygamberin Allah'tan aldığı,insanlara tebliğ ettiği kur'andan sonra vazgeçmek zorunda kalırız.Peygamberine inanmayan ona indirilen kitaba da bir gün gelir inanmaz.Bunu bu gün hadisleri inkar eden başka gruplar başka şekilde yoketmeye çalışıyor.Amaç Peygamberi devreden çıkarmak.Sonra Kur'an-ı istediği gibi tevil edip yutturmak.Hadislere ve evliyalara bundan dolayı nefret besliyorlar.Çünkü onlar bunun müdafasını yapıyorlar.

   Sil
  76. hadisi şerifleri inkar eden kamiL bir evliyaya ve EhLİ SÜNNETE GÖRE KAFİRDİR. Unutmuyalım ki Kuranı kerim Muhammed alehiselam indi. yokkuranı kabuL ederiz hadisi şerifleri takmazyız inanmayız diyen KAFİRDİR.

   Sil
  77. eBu bekir radıyallahu, ömeriL hattab radıyallahu , Osman radıyallahu, ALİ keremmellahu radıyalllahu an tertip hilafet EhLİ SÜNNETE GÖRE BÖYLEDİR.. birde fark ediyonuzmu bazı şaşılar munafıklar 4 hailefin sanki arasında diktatorluk savaşı var gibi hava veriyolar .. İLAÇ DEMOKRASİ İMİŞ BUNU DİYENLER MUNAFIK DIR.

   Sil
  78. Said-i Nursi Hazretleri müçtehitmi dir ? fakih midir ? değildir.Hz Mehdi hakkında en büyük Müçtehid demiştir.Hem Mehdi olduğunu kabul etmemiş,hem de Hz Mehdinin özelliklerini ve faaliyetlerini anlatarak Mehdi değilim demek istemiştir.
   Peki Şahsı maneviden ,cemaaten,bir eserden Mehdi olur mu ? sayılan özelliklere,faaliyetlere göre olması mümkün değildir.Mezhepleri birleştirecek,kaldıracak şeklindeki rivayetler Fıkıhla ilgilidir.Fakif olmasını,en büyük müçtehid olmasını gerektirir.Said-i Nursi Hazretleri de İman esasları üzerinde durmuş fıkhi hükümlerde değişikliğe gitmemiştir.Yani müçtehid değildir.Mezheplere dokanmamıştır.Bu gün hem fıkıh konusunda günümüz meselerine fetva verebilen hem de İman esaslarını her yönüyle açıklayan evliyalar mevcuttur.Bunlar bile Mehdi değildir.Said-i Nursi Hazretlerini,eserlerini çok fazla abartıp Hz Mehdi vasfı verilmesi yanlıştır..

   Sil
  79. Dünya zulümle dolmuştur.Hem maddi hem manevi zulmet yeryüzünü kaplamış.İslamı yaşayanlar garip kalmış.Üç beş kelime öğrenen alim olmuş,Allah dostlarına kafa tutar olmuşlar,kendilerine göre tevil yapar olmuşlar.Bunlar gerçekten de rağbet görüyor,hakkı söyleyen ise rağbet görmüyor.Bana göre ülkemiz nezdinde Allah'ın lütfu olarak bir güzelleşme varsa da genel itibari ile İslam coğrafyasında 100 yıl öncesinden daha kötüyüz.Hz Mehdi de baharda gelmeyecek Hadisi Şeriflere göre kışta gelecek.Her ne kadar genel itibari ile çiçekler baharda da açsa da Hz Mehdi bir kış çiçeği olacak.Bu süre ne kadar geçer bilinmez.1 sene mi 10 sene mi 100 senemi bilinmez.Ama o gelene kadar da İslam ittihad edemeyecek.Bu devirler böyle devam edecek....Bu görüş de bana aittir.Yanlış olabilir.

   Sil
  80. Said-i Nursi Hazretlerinin çiçekler baharda açar sözü,ülkemiz açısından doğrudur.Genel İslam alemi açısından söylememiş olabilir.Başka ülkelerden teklif geldiği halde ülkemizi terketmemesi hizmetini burada yürütmesi delilimdir.Hadisi Şeriflerle sözlerinin çelişmesi mümkün değildir.

   Sil
  81. Eğer çiçekler baharda açar sözünü ülkemiz açısından ele alırsak da şu an bahardayız diyebilirmiyiz ? bilemem.Ülkemiz açısından bir yönü kışa,bir yönü bahara benzer hal var.Bu konular üzerinde de tefekkür edip,Hadislerden şaşmamak kaydıyla değerlendirme yapmak lazım.Eğer bu süre uzarsa görünen o ki Risale-i Nurlarda farklı mecralarda kullanılacak,alet edilecek,teville bilmem akli anlatımlarla hadis-i şeriflere karşı,Evliyalara karşı silah olarak kullanılacak gibi bir görüntü oluşuyor.Allah-u Alem yakınız gibi içimde bir hissiyat var.

   Sil
  82. Bediu zaman saidi Nursi rahimehullahın kılıf ediyolar cogunun onLa alakası yok BİLERİNE ŞEYHLERİ OLAMUŞ onlarda menfaat leri gereyi siyasete bulaşmışlar Deccaliye fikirleri Tarikat EvLiya mürşid mÜnkirligini Aşılıyolar Sırf kalabalık gözükmek için imani konulardaki Mevzulara dahi bazıları fetva vercek cüreteee bulunyor HADİSİ ŞERİF ravilerini dahi bek önemsemiyolar Üstaz bediu zaman rahimehullahın eserlerinden bazı yerleri akılarınca yorumlayıp işte burda bunu demek istedi gibi indi benliklerine davet ediyolar üstaz BEDİU ZAMAN SAİDİ NURSİ 1900 YILARIN İTİKATA sadece meceddidlerinden Yoksa eserlerinde VusLat ilmine (Allaha vasıL olma) dair fıkıh ilmine dair hadisi şerfi küliyatları bek bulunmamakdadır.. üstaz bediu zaman saidi nursi hocaları hep TARİKAT ŞEYHLERİDİR Nurşinde Bazı has talabeleri vefatından sonra işareti üzerine Bazı KAMİL MÜRŞİTLERE GİTMİŞLERDİR .. bunların şanı şöhreti olmuyanlar ekser Allaha sevgisiyle iştigal eden siyasetle degiL. şu an Nur cematini 12 KOLA BÖLDÜLER EN AZ YARISI iİTKATI DAHİ BOZUK TEVİLCİ yorum cu olsu KİTAB YAZARLAR SÖZDE NURCU hristiyanlık la alakalı konuları yahudilikle alakalı konuları carpıtırlar Bazı aga babalarına şirin yalakalık yapmak için___ GER CEK ihlas Lı Allah sevgisiyle iştigal eden Nur cu lar bek medyatik degiller. Bediu zamanın eserlerini Arabcadan Türkceye cevirken ayar cekenler oldu HER RİSALE NUR ORJİNAL DEGİL.. medem gercekleri yazalım .. şunuda BELİRTEYİM Kİ BEDİU ZAMAN SAİDİ NURSİ ZAMANINDA BEDİU ZAMANDAN RAHMETTULLAHDAN DAHA YÜKSEK MAKAM SAHİBİ EVLİYA GAVSUl AZAMLARDA VARDI HADİSİ ŞERİF LERDE BELİRTİM DAHA ÖNCEDEN 1 LER OLARAK VE ÜSTAZ BEDİU ZAMANDAN SONRA ESER KİTAB YAZAN VE DAHA KAPSAMLI ESERİ OLAN HEM MÜRŞİD HEM ALLAME EKMEL ALİM VARDI EHLİ BEYT (2011 VEFAT ETMİŞDİR) _____ Kİ bu zamandada ESER leri olan evliyalar vardır. KAMİL MÜRŞİT vardır. Yİne icazetsiz izinsiz ŞEYH LİK YAPAN SAHDEKARLARDA MEVCUUTUR. BURDAN FİTNE OLMASIN DİYE HİÇ PAYLAŞMADIM __ CEHRİ YÖNÜMDE VARDIR DİCEM __ İFŞAAT COK BÜYÜK ALLAH DOSTUNA GÖRE BÜYÜK Bİ CEMATİN İÇİNDEN DECALLİYE FİKRE SABANLAR OLCAK DİYE 15 SENE ÖNCE İŞİTİM . İSİM DEMİCEM SATEN ALAMETLERİ BELİRGİNLEŞTİ___ YİNE KAMİL BİR MÜRŞİT DEN BETONU GÖSTERİR ŞU BETON İMAN EDERDE TARİKAT MÜNKİRİ ZOR DEMİŞ. BEDİU ZAMAN SAİDİ NURSİ MEHDİ DEGİLDİR .. ESERLERİNDE RED ETMİŞDİR ONA MEHDİ DİYENLER İFTİRACIDIR.

   Sil
  83. BU TARİKAT LARI AŞALIYAN DÜŞMANLIK YAPANLAR BEDİU ZAMAN RAHİMEHULLAHIN ESERLERİNDE TARİKAT IN DEGERİNİ ANLATI KONULARI ES GEÇERLER TARİKAT MÜNKİRLERİ EHLİ SÜNNET OLMADIGI GİBİ BEDİU ZAMAN SAİDİ NURSİNİN ESERLERİN DE ÖVDÜGÜ TARİKAT KONULARINI İNKAR ETMİŞ OLUR BİR COGU BURNUNUN UÇUNU GÖRMEZ ALLAME KESİLİR.. KİMİ PAPAYA YALAKALIK EDER KİMİ DEMOKRASİ İALÇ DER SAPIK LAŞMIŞAR BİRDE O BEDİU ZAMAN SAİDİ NURSİ GİBİ EVLİYANIN SEVENLERİ GİBİ GÖZÜKÜP ALLAH KORUSUN MÜNKİR ETMEYE CALIŞIRLAR YA BUNLARIN ABİLERİ BU İTİKATLARI AŞILIYANLAR İRADELERİNİ BAZI YABANCI ÖRGİÜTLERE SATMIŞLAR. RİSALE NURLARIN ORJİNALERİ ARABCA İDİ NE FİLİM LER VAR MİLLET BİLMEZ MADEM KONUŞTURDUNUZ. BAKALIM ÜSTAZ BEDİU ZAMANLA BU FİTNLERİ YAPANLAR NASIL HELALEŞCEK.. TARİKATLERE EVLİYAYA LA BU İNSANLARI KÖTÜLEYENLER NASIL HELALEŞCEK EY MÜSLÜMANLAR EY NURCULAR BU ABİ DENEN BAZILARI NURCU DEGİL SİZİ KANDIRIYOLAR AYETLERE HADİSİ ŞERİFLERE TERS YORUM YAPIP SİZ BİLMESİNİZ DİYOLAR CEHENDEM LE ZARAR GÖRMEKLE SİZİ KORKUTUYOLAR...__ SİZLER EGER NURCU İSENİZ RİSALENUR (ENVAR YAYINLARI) OKUYUN BEDİU ZAMANA SALAVAT FATİHALAR GÖNDERİN AMAN DİYİM HRİSTİYAN YAHUDİ AŞIKLARINI ABİ EDİNMEYİN AHİRETİNİZ GİDER EVLİYALARADA SAKIN DİL UZATMAYIN

   Sil
  84. EY NURCULAR KULANDIRMAYIN KENDİNİZİ KURANI KERİME TERS DÜŞEN HADİSİ ŞERİFLERE TERS DÜŞEN KONULARDA ABİ LER BÖYLE EMRETTİ DİYE ALLAHIN EMRİNDEN RESULLULLAHIN HADİSİ ŞERİFLERİNDEN ÖDÜN VERMEYİNN_ RESULLULLAHA İMAN ETMİYEN KAFİR DİR. İNANMAYIN AHİR ZAMAN FİTNELER COGALDI.. FAİZCİLİK BANKACILIK BUNU HİZMET GİBİ GÖSTERENLERE DİKKAT EDİN KENDİNİZİ KULANDIRMAYIN SOKAKLARA DÖKÜP SİZİ MAŞA OLARAK KULANMAK İSTEYENLER OLABİLİR ... RİSALE NURLARI SAPIK GÖRÜŞLERİNE ALET ETMEK İSTEYEN COK POPİLER MEDYATİK KİŞİLER VAR BUNLAR ŞİMDİDE BEDİU ZAMAN ZÜLM EDEN PARTİLERLE KOL KOLA OLDULAR SÖZDE BUNLARA KARŞI GELİYO GİBİ GÖZÜKEN BAŞKA NUR CU LAR YİNE İTİKAT LARI EHLİ SÜNNETE TERS. SADECE 12 BÖLÜNMEDEN 6 sı CIGIRTKANLIK YAPMIYANLAR ALLAHA KULLUK TAVSİYE EDENLER MİLLETİN COOCGUNUN COOCGUNUN KURSANA GİRCEK LOKMADA GÖZÜ OLMUYANLAR PARA PUL BANKA FAİZLE İŞİ OLMUYANLAR.KURANI KERİME UYMAYI AMEL LERİNİZİ DÜZETMEYİ TAVSİYE EDENLER DÜZGÜN YARISI SAPITMIŞ DURUMDA PARA FAİZ ŞAN ŞÖHRET GÖSTERİŞ MAL YARIŞTIMA ŞEHVETİNE TABİİ İSİMLERİ SADECE NUR CU ALDANMAYINIZ. PARALARINIZI HİZMET ADINA CENNET VAAD EDENLERE YEDİRMEYİNİZ GİT HİZMETSE RİSALE AL DAGIT KURANI KERİM AL DAGIT. FAKİRLERİN HAKKI ZEKKAT I HİZMET ETCEZ DİYE VERİLMEZ FAKİRİN HAKIDIR. ÖGRETMEZLER PARA DÖNEN YERLERDEN UZAK DURUN SÖMÜRÜLMEYİN DİNDEN SOGURSUNUZ. YOKSA ALTANMAYINIZ EY MÜSLÜMANLAR

   Sil
  85. Hakdan kardeşim .2011 de vefat eden zat Hz Mehdi hakkında ne söylemiş yazabilir misin.Diğer evliya sözleriyle karıştırmadan sadece onunkini.Söylediğine göre Said-i Nursi nin eserlerinden de faydalanmış bir kimse değil mi yanlış mı anladım

   Sil
  86. YOK KİMİ DEMOKRAT PARTİ YE OYVERİN ÜSTAZIM ÖYLE DEMİŞ YOK KİMİ HÜKÜMETEN NEMALANMAK İÇİN TAVİZ KAR YOK KİMİ HRİSTİYANLARA YAHUDİLERE YALAKALIK YAPAR KORUNUN BUNLARIN ŞERİNDEN ___HİZMET NEDİR BİLİYONUMU KURANI KERİMİMİ ÖGRETİLER, KURANI KERİM OKUNMASI İÇİNMİ GENÇLİK YETİŞTİRDİLER İSLAM DİNİ YÜCELSİN DİYEMİ İMANLI NESİLMİ YETİŞDİRDİLER İŞLERİ GÜÇLERİ BAZI PİYONLARIN DEVLETE DİZAYN VERMEK İÇİ BOŞALTILMIŞ ILIMLI İSLAM PROJELERİ İÇİN BAZI YABANCI ÖRGÜTLERİN MAŞASI OLDULAR. ALLAHA DÖNÜN NAMAZ ININDAN TAVİZ VERMEYİN KİMSENİN ADAMI OLMAYIN SİYASETEN UZAK DURUN OYLARINI ALLAH YOLUNDA OLMUYAN BEDİU ZAMAN SAİDİ NURSİ YE ZÜLÜM ETMİŞLERE CIKAR KARŞILIGI SATIRANLAR VAR UYANIK OLUNUZ. EY EHLİ TARİKAT ŞEYH OLARAK GİTİKLERİNİZ ŞERİATE SÜNNETE AYETE HADİSİ ŞERİFE UYMUYORSA İNANMAYIN ŞERİATSİZ TASAVUF CUYUZ DİYENLERDEN UZAK DURUN_ İÇAZESİ OLMUYANLARA DİKKAT EDİN GERCEK EVLİYA ŞAN ŞÖHRET DEVLET KAPILARINININ ADAMI OLMAZ. ALLAHA VE RESULLULLAHA DAVET EDENEDİR NEFİSNE BENLİGİNE DEGİL.. TASUB YAPMAYIN KARDEŞ OLUN EHLİ SÜNNET İTİKATINDA OLAN KARDEŞLERİNİZİ KENDİ CEMMAT TARİKATINIZDAN OLMASADA ALLAH İÇİN SEVİNİZ

   Sil
  87. 2011 VEFAT EDEN ZEVAT COK EKMEL ZAMANIN EN BÜYÜK EVLİYASI ALİMİ İDİ BİR COK TARİKAT ŞEYHİDE YANINDAKİLERE SIR OLARAK DEMİŞ BENDE İŞİTİM ŞANI ŞÖHRETİ OLMUYAN BİRİ İDİ ESERLERİ COK KAPSAMLI İDİ FIHIH TASAVVUF HADİSİ ŞERİF AHLAK ZİKİR DUA VE BU ZEVAT ADINI ESERİNDE YAZDIGIM MEVZUSUNU PAYLAŞTIIGIM ALLAH ADAMI YANIMA GELMESE ONDAN RİVAYET ETMEDİM DEMİŞ COK YAKINLARINA BEDİU ZAMANIN DA İŞARET ETTİİGİ Bİ ALLAH DOSTU OLDUGUNA İNANIYOM BENDEN SONRA 25 30 YIL BİR ZEVAT GELİR İLMİ İLE AMİL HANGİ MAKAMA CIKTIM SA AYAK İZİNİ GÖRDÜM DEDİGİ ZAAT __ ÜSTAZ BEDİU ZAMAN DAN ESERLERİ DAHA KAPSAMLI HEM MÜRŞİD HEM ALLAME ALİM İDİ bunu paylaştım HANİ BAZILARI ŞİŞİRDİKCE ŞİŞİRİYOLAR BİLDİKLERİMİZİ EDEBSİZ LİK TASUB OLMASIN DİYE DEMİYOZ ____ YİNE BU ZAAT ESERİNDE 2 ALLAH DOSTU DERKİ EKMEL ULEMANIN DAHİ TEDAVİSİNDE MÜŞKÜLAT CEKTİGİ İNSANDAKİ BİR LETAİFİ GAVS ABDUL HAKİM EL HÜSEYNİ VE ABDULHAK EL ABBASİ TEK NAMAZLARI İLE BU MÜŞKÜLATI CÖZERDİ DİYE YAZMIŞ____ SUSYOZ DUNYA GURBET KARDEŞ OLALIM DİYE MİLLET DE BÜYÜK EVLİYAYI YAPIYOLAR MEHDİ YA BİR TEK OMU VAR DAHA KAPSAMLI EHLİ SÜNNET ESERLERİ YAZANLARDA OLSU DEMEK İSTİYOZ

   Sil
  88. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  89. Allah razı olsun hepsinden.Tarikat,cemaat eğer kardeşliğe değil de ayrıştırmaya meyil veriyorsa zaten hakiki tarikat,cemaat değildir.Kardeşlik cemaatler üstü bir kavramdır.Bölmezler ,parçalamazlar hatta birleştirirler.Kim bu kardeşliğe görüş,cemaat,nefsani sebeplerle karşı çıkarsa kendisi bilir.O dairenin dışına çıkma tehlikesi vardır.Bize de bunlar tavsiye diliyor.O bakımdan ben de mürşidimin adını zikretmiyorum.Sakıncası yoktur ama birisi bir laf söyler de sebebiyet veririm diye demiyorum.Önemi de yok.Her evliya benim büyüğümdür.Başım üzere yerleri vardır.Allah onların yolundan ayırmasın

   Sil
  90. 2011 VEFAT EDEN ZEVATI GAVZU AZAMIN ABDUL HAKİM EL HÜSEYNİN ONU SEVMİYEDEN FEYZİMİ KESERİM DEDİGİ Bİ ALLAH DOSTU İDİ. SÜRİYEDE ŞAHI HAZNEDEN GENÇLİGİNDE İLİM ALMIŞ. BİRİ İDİ. BİR COK İLİMİ KONUYU COK DERGAHLARDAN MOLLAR GELİP DANIŞIRDI ÜSTAZ BEDİU ZAMAN LADA MOLLA OLDUGU ZAMAN GÖRÜŞMÜŞ İSTİŞARELERİSOHBET LERİ OLMUŞ VE HAYATA İKEN ESERLERİM İRŞAAT EDER BİZE BU ALLAHIN BİR LÜTFÜDÜR DİYEN Bİ ALLAH DOSTU İDİ .. BİZLE SOHBET ETMEK İSTEYEN ESERLERİMİ OKUSUN DİYEN Bİ ALLAH ADAMIYDI . VE 60 CİVARI İÇLERİNDE SADECE ARABÇA OLANLAR DA VAR ZERRESİ NOKTASI ELENMEMİŞ KENDİ ELERİ İLE YAZDIGI PARA TOPLAMAYN HEDİYE KABUL ETMİYEN BİRİ İDİ 12 SAAT EN AZ DİZ LERİN ÜSTÜNDE OTURUR NASIR BAGLARDI İLİM CALIŞTIRCAM DİYE COK GÖREN LER VARDIR. 500 ADED ÖZEl SADECE EVLİYA EHLİ İRŞAAD İÇİN ARABCA Bİ KİLİYETİ VAR PİYASADA YOK BAZI EVLİYA KAMİL MÜRŞİTLERDE. MİLLET TVV CIKINCA BİRİLERİNİ ŞAN ŞÖHRET OLUNCA PİYASAYI EHLİSÜNNET ALİMLERİNDEN YOK SANIYOLAR DÜNYAYA TENEZÜL ETMMEİŞLER VASİYETİNDE BİLE HİÇ KİMSENİN ADAMI OLMADIM DEMİŞ. DUNYA GURBET NAMAZI BEKLİYOM DA SAATE İLERLEDİ KENDİMİZ YAZIYOZ KENDİMİZ OKUYOZ GİBİ OLDUK ALLAHA EMANET OL KİM ALLAH DOSTLARINI SEVERSE O SEVDİKLERİYLE HAŞR OLUR ŞİMDİ BU ZAMANDA BİLE YAŞAYAN DEGERLİ ALLAH DOSTLARI VAR KONYADA VAR ISPARTADA VAR DİYARBEKİRDE VAR ADIYAMANDA VAR İSTANBUL FATİHDE VAR. SİİRDE VAR ANTALYADA VAR URFA DA VAR VAR ALLAHA HAMD OLSUN ...ALLAHA EMANETOL FAZLA KAPTIRDIK SANALA CIKAYIM EN GÜZELİ HER KEZ AHİR ZAMAN BEK KARIŞMAMAK İNAT HASTALIGI ZOR DUR ADAM GERCEKLERİ BİLMESE İŞİTİGİ İNANDIGI GİBİ YAŞAR. SAYGILAR

   Sil
  91. Allah razı olsun kardeşim.Yazdıkların değerli.bizlere de dua et İnşaallah.

   Sil
  92. Dünya gurbet ve hakdan kardeşlerim amenna ve sadakna.
   Imam muhammed ,Ebu yusuf,Imam Zufer, Imam Gazali v.b rh.a ecmain hazeratida muctehid idiler ama hiçbiri mezhep imamlarinin ictihadlarini kotuleyip yeni bir mezhep kurmadilar,Imamlarinin mezhebine uydular.
   Bana gece dediniz ya keşke hakaret etmeden yumuşak soyleseydin.ben dinin şeriat kapisindayim kısas yaptım,sizler marifet kapısında okuyorsunuz,
   Elin zindigi. Yahudiyi. Hristiyani ,vahhabiyi ve ne kadar mezhepsizl bidat ehli varsa ki bunlar sahabeyi bile haşa zem edenler,bunları ıslamın mucahidi ,şiari,savunucusu gibi lanse ediyor.Bu adamlarda Abdurrahimin kendiside mezhepsizdir ,görüşlerine itibar eden görüş diyorum çunku adamın kendisi yukarda aklını Islam Nakillerinden,ulemanin cumhurun ittifak ettiği mesellerden üstün tutuyor,
   Yahudi mumin mis Muhammedun Resulullah demeyen mumindir diyen KAFIRDiR Allahın tek olduğuna Inansa bile o zaman Abdurrahim bunu söylüyorsa mulhiddir ZINDIKTIR ,ıslam diye tutturduğu aklı safsatalarina itibar edilmez.
   Allah bu ve bunun gibi bidat ehlinin şerrinden ehli sünneti halas etsin imkanlarını kissin, önlwrini kessin,planlarını bozsun.
   Amin.

   Sil
  93. Her önüne gelen kuranda şöyle demek istiyor aslında böyledir derse ortaya koyduğu ıslam değil,kuran değil kendi nefsinin fısıltılaridir. Planları çoktur. Fakat özellikle şu yollarla saldırıyorlar: Âlimlere olan itimadı yıkmak, Mezhepleri birleştirerek herkesi mezhepsiz yapmak, Eshab-ı kirama olan itimadı sarsmak, halifeleri gözden düşürmek, kapalı ictihad kapısını kırarak açmak, Hadis-i şeriflere olan itimadı sarsmak, meal okumayı teşvik.

   Şimdi bunları teker teker cevaplandıralım: 1- Âlimlere olan itimadı yıkmaya çalışıyorlar. Halbuki Allahü teâlâ buyuruyor ki: (Bu misalleri ancak âlimler anlar.) [Ankebut 43]

   (Bilmiyorsanız âlimlerden sorun!) [Nahl 43]

   (Bilenle bilmeyen bir olur mu?) [Zümer 9]

   Peygamber efendimiz de buyuruyor ki: (Âlimlere tâbi olun.) [Deylemi]

   (Âlimler, kurtuluş rehberleridir.) [İbni Neccar]

   2- Mezhepleri birleştirerek herkesi mezhepsiz yapmak istiyorlar. Mason Abduh’un çömezi Reşit Rıza ile onları taklit eden mezhepsizler, mezheplere saldırıyorlar. Halbuki mezhepler kardeştir. Birinde yapılması güç olan şey, ötekine göre yapılır. Bunun için Peygamber efendimiz, (Âlimlerin farklı ictihadları, mezheplere ayrılmaları rahmettir) buyuruyor. (Beyheki)

   3- Eshab-ı kirama olan itimadı sarsmaya çalışıyorlar. Maksatları onların rivayet ettiği hadis-i şeriflere ve onların topladığı Kur'an-ı kerime gölge düşürmektir. Halbuki Allahü teâlâ hepsinden razı olduğunu, hepsinin Cennetlik olduğunu bildiriyor. (Tevbe 100, Hadid 10)

   Rafizi meşrepli kimseler de, “Müslüman müslümanla savaşmaz” diyerek Hazret-i Ali ile savaşan eshab-ı kirama kâfir diyerek hakaret ediyorlar. Halbuki iki müslüman ordunun savaşabileceği Kur’an-ı kerimde bildiriliyor. İki tarafa da kâfir denmez. Çünkü, (Eğer müminlerden iki grup birbiriyle savaşırlarsa aralarını düzeltiniz) buyurulmuştur. (Hücurat 9)

   Sil
  94. 4- Asırlardır gelen halifelerin gerçek halife olmadığı, onların hilafetinin sahih olduğunu söyleyen binlerce âlimin de gerçek âlim olmadığı, dolayısıyla bu âlimlerin sözlerine itimat edilemeyeceği fikrini yaymak istiyorlar. [Âlimlere itimat sarsılınca, onların bildirdikleri dine de itimat kalmaz.]

   5- Geri kalışımızı yeni ictihadlar yapılmayışına bağlamaya çalışıyorlar. Kur'an-ı kerimin yanlış şekilde tevil ve tefsirleri yapılarak yeni görüşler çıkarmak suretiyle dini bozmaya çalışıyorlar.

   6- Hadis-i şeriflere olan itimadı sarsmaya çalışıyorlar. Halbuki hiçbir hadis kitabında ve hiçbir İslam âliminin kitabında uydurma hadis yoktur. İslam Âlimleri din düşmanları tarafından, din kitaplarına sokmaya çalıştıkları sözleri kitaplarına almamışlardır. Bazı cahil okuyucular, bir hadisi Kur’ana göre ölç ona göre yaz diyorlar. Sanki imam-ı Buhari ve diğer hadis âlimleri bir hadisi kitaplarına alırken Kur’ana uyup uymadığını anlamamışlar da biz mi anlayacağız?

   7- Herkesin meal okumasını teşvik ediyorlar. Böylece her anlayışa göre farklı görüşler meydana çıkmasına, yani dinde anarşi çıkarmaya çalışıyorlar. Mesela Kur’anı yanlış tevil ederek, namaz üç vakittir, tesettür farz değildir, tavuktan, balıktan kurban olur diyorlar. Allahü teâlâ, Peygamber efendimize Kur’anı açıklamasını emretmiştir. (Nahl 44)

   Peygamber efendimiz de, Kur'an-ı kerimi açıklamıştır. Onun için Kur’anı yorumlamak için Resulullahın açıklamasına bakmak şarttır. Onun açıklamasından farklı yorumlar getirmek dinde reform olur.

   Sil
  95. Ömer'e

   Kur'an ve sünnet cahil cühelanın oyuncağı değildir. Kimseye dini temsil etme hakkı vermez. Kimseyi ilahi irade yerine koyarak ona buna suçlama ve yargılama hakkı vermez.

   Dinin iki temel unsuru Kur'an ve sünnet, birini inkar küfre götürür. Hadislerin inanırlığını sarsmaya kalkışan alçaktır. Değilse bunu iddia edip cahilane Hadisleri kullanıp etrafa bilgiçlik kaslayan alçak oğlu alçaktır. Azab-ı şedit cehennemi zümera mekanı olsun.

   Öne sürdüğünüz hususların çoğu ucb ve fahra takılmış beyninizin hezeyanlarıdır. Türkiye'de mezhepsizlik cereyanı yoktur. Türkiye'de küfri, cebri, keyfi bir rejimi ihdas ederek İslam’a saldıran Süfyan ve taifesinin dinsizlik cereyanı vardır. Türkiye’nin bütün manevi hazineleri tarumar eden, nesilleri dinsizleştiren bu cereyanlara mukabele etmeden ehl-i iman ve İslam’ın arasına mezhepsizlik ve sapıklık iddialarıyla tefrika yaratan hasta beyinler, şeytana hizmet etmektedir.

   Sizin bütün enbiya ve mürselinin haber vermediği ve Allah’a sığındığı, Hz. Ali’nin bütün ihbarı Süfyan olan Yahudi asıllı sahte Türk’ün ideolojisi yerine ehl-i iman ve İslam’ı haksız ithamlarla şeytani bir aksiyon sergilemektesiniz. Bu tefrika sebebiyle Süfyanist cereyan güç bulmaktadır ve hakmiyetini sürdürmektedir. Bu utanç hepimizin. Allah’ın huzuruna ne yüzle gidilecek.

   İman ve İslam’ın şeairini ortadan kaldıran ve mahremimize bile tasallut ve tecavüz eden küfr-ü mutlakla mücadele yerine hayali veya mevhum iddialar isnat ettiğiniz kimselere saldırmak dini hizmet değildir. Şu bu sapık demeden önce siz kendinizi bir testten geçiriniz. Zamanın icabatı nedir ona bakınız. Bu ülkede Türk kadının başörtüsü üzerinden namusuna tasallut edenlerle mücadele yerine ehl-i iman ve İslam’ın görüşlerinize uymayanları teferruat hususları bahane ederek saldıracağınıza önce emanet edilen mahremlerin hak ve hukukuna sahip çıkınız.

   Dini hususlar husumet üzerinden değil, sevdirerek imrendirerek yapılır. Düşmanlık etmek istiyorsanız nefs-i emmareniz ne güne duruyor. İttihad-ı İslam ancak ve ancak iman ve hayata geçirilen İslam’ın üzerine bina edilecek hilafet-i İslamiye’ye işaret eder. Osmanlı 30 milyona siyaseten hükmederdi, ama 300 milyonun hilafet makamı sebebiyle manevi merkezi idi. A, B demeden c diyemezsiniz. Önce öğrenin sonra yazın.
   Sonra tarikat, cemaat şu bu, hususi temayüllerdir. Onları düsturları umumu bağlamaz. Herkes mesleğinde sadık ve hür olacak ama, İslam’ın şahs-ı manevisinin ifadesi olan ümmetin bir müntesibi olduğunu unutmamalıdır.

   Ahir zaman hizmeti hiçbir ideoloji, tarikat ve meşrebe ait olmayan yepyeni bir hizmettir. Öyle olduğu içindir ki, Mehdi (ra) Halifetullah makamıyla hizmet edecektir. Çünkü mevcut meslek ve meşrepler zaafa uğramış, başarısız olmuş ve Deccallerin çıkışına mani olamamış. Demek ki, bambaşka bir yenilenme olacaktır.

   Ahirzamanın şerli insanları ve kahramanları sır-ı teklif sebebiyle bilinemeyecek. Onları bilmek apayrı bir meziyeti gerektirir ki, bu da ona buna sapık demeden olacak iştir. Sapıklık isnadında şeytani ve nefsi ve fahr ve gurur vardır ki, onları hakikati ancak Mahşerde anlayacaktır. Çünkü bol bol zamanları olacak. 50 bin yıl süren bir günde bunları tek tek görecek ve “ah biz ne yaptık” diyecekler. Lakin vakit geçmiş olacak. İyisi mi muhebbet-i ihvanı zedelemeden Kur’an’a ve sünnete uyan hizmet yapılacaktır.

   Sil
  96. Türkiyede bütün cemaatler olumsuz bir tek sizde var bir tek siz anlıyorsunuz kuranı sünneti ,kuran ve sünnetin yanına icma i ve kıtası fukahayi niye koyamiyorsun çünkü kibirin mani oluyor o büyük alimlerden yaptığımız nakillere tahammülun yok, abdurrahim sen onların ayağının tozu olamazsın sapık deyince kızma çünkü Ehli sunnetyen ayrilmissin sapiksin,akşamda söyledim.senin ilmi delilin varsa ortaya çıkar içinden konuşma çünkü bir kıymeti yok kendin çal kendin oyna,mevdudi gibi mezhepsiz zindiklarla hasr ol.

   Sil
  97. ''Ahir zaman hizmeti hiçbir ideoloji, tarikat ve meşrebe ait olmayan yepyeni bir hizmettir. Öyle olduğu içindir ki, Mehdi (ra) Halifetullah makamıyla hizmet edecektir. Çünkü mevcut meslek ve meşrepler zaafa uğramış, başarısız olmuş ve Deccallerin çıkışına mani olamamış. Demek ki, bambaşka bir yenilenme olacaktır.''
   Abdürrahim deccalin çıkışına Allah'tan başka hiç bir güç mani olamayacak.Ümmetin eksikliği,yanlışlığı olabilir (ferdi olarak) ama mevcut meşrebler de hak olanları için söylüyorum bir zaafiyet yoktur.Bazı hususları inkara mahal vermemek adına yazamıyorum.Sizin süfyan veya kimine göre deccal dediğiniz MKA ya bazı alimler toplanmışlar akşamdan ''Kahhar '' zikri veyahut başka zikirle defetmek için.İstihare veyahut sabah namazına müteakip çekelim diye karar almışlar yatmışlar.Gece Hz Muhammed s.a.v. rüyalarında gördüklerinde Osmanlı topraklarını paylaştırır vaziyette görmüşler.Şurayı buna ,burayı şuna verin diye söylüyormuş.MKA a yada sırtı dönük vaziyette Türkiye sınurlarını kastederek şuna verin demiş.'' Sabah olunca hepsi dağılmış.Zaafa düşenler zahiri yenilgi karşısında sabredemeyip,İslamdan başka din arayan,Allah dan başka dost arayanlardır.Mü'min her halde (galip olsun,mağlup olsun) Haktan şaşmamak,vazgeçmemek hususunda sınav vermelidir.Kimisi kazanır ,kimisi kaybeder.Mevcut meşreplerden kim kendisini diğer meşreplerden ayırır,gayri olarak görürse zaafiyet onlardadır.Ahir zamanın Mehdisi de bilinir,deccali de bilinir.Allah bilinmedik bir sınavla kullarını sınava tabi tutmaz.Kopya çekmek serbesttir bu sınavda.Kur'an Hadis açıktır.Dileyen açar bakar.Kur'an ve sünnetten şaşmayan,Ayağını Peygamberimizin ayak izinden başka ize basmayan evliyalarla dahi Allah bu dini desteklemektedir.Bunlar Allah'ın sıfatlarından,isimlerindendir.Allah kullarını bir an olsun yalnız ,çaresiz,bırakmaz,Kaldıramayacağı yük yüklemez,.....

   Sil
  98. Duyduğum başka bir rivayet Said-i Nursi Hazretleri dahi MKA yı öldürmeye niyet etmiş,hançerine eline attığında manevi olarak izin verilmemiş.Çünkü o da sınavın bir parçasıdır.Nasıl şeytan öldürülemiyor,nefis yok edilemiyorsa bu dünyada da bazı kimseler sınav aracıdır.Onların olması da gerekir.Onlara tabi olanlar vardır karşılarında da her zaman Hakkı haykıran Allah dostları vardır.Dileyen dilediğine uyar.Sınav bunlardır.Hem zordur hem de kolaydır.

   Sil
  99. Eğer şu düşünceyle hareket edip de Said-i Nursi neden MKA öldürmedi zaafiyete düştü.Mehdi onun yapmadığından dolayı gelecek demek ne kadfar yanlış düşünce ise ,senin düşüncen de aynıdır.

   Sil
  100. Deccal çıkacaktır bu hüküm verilmiş,hadislerle bizlere ulaşmıştır.Hz Mehdi çıkacaktır,Hz İsa A.S. inecektir.Bu hususlar Hadis-i Şeriflerle bildirilmiş,bize kadar ulaşmıştır.Bize kadar ulaştırılanlarla amel etmek bizim için kafidir.Bu hadislerin yorumlarını bizler değerlendirsek bile,yanlış olma ihtimali var.Onları ancak o işin ehli hem zahiri ilmi ile hem batını ilim sahibi Allah'ın veli kulları,evliyaları açıklayabilir.Hz Mehdi konusunda da bunu rahatlıkla iddia ediyorum ---Allah'ın veli kulları onu tanıyacak ve ona destek olup,hizmetinde bulunacaklar.Bilinmez,farkedilmez demek genele değil,ferde bakar.Evliyaları takip edenler kendileri farkedemese de evliyalar onlara haber eder.

   Sil
  101. Son olarak; herkes kıyamette sevdikleriyle hasrolur hadisi şerifi haşa boşuna soylenmemistir tıpkı diğerleri gibi.
   Bizim kardeşlik mefhumumuz Allahın resulüne ,şerefli ashabina temiz ve pak ehli beytine Ve de Allahu Tealaya hakaret ,edepsizlik eden ve hatta küfreden kafirlerden,mezhepsizlerden,sapiklardan,bidat ehlinden beridir,
   Biz itikadimizin bereketiyle,onlara olan sevgimiz ve saygımız ,ve onlara hakaret ve düşmanlık edenlere olan tavrımız nedeniyle umuyoruzki onlarla Peygamber efendimizin s.a.v livayi hamd sancaginin altında insaallah hasr oluruz.
   Ya bunlara hakaret ,nakislik, addedenlere destek verenler ,kardeşlik bağı kuranlar,ayet ve hadisleri nefislerinden yorumlayıp ,alim ,muctehid,evliya, tanımayan senin gibi zumreler.
   Türkiyede küfür tehlikesinden çok. Bidat tehlikesi vardır,sen üstünü örtmek.istesende bu vardır ve daha tehlikelisiniz siz vallahi kafirden tehlikelisiniz.
   Rahmetli erbakan;bu milleti uflrsen altından iman çıkar derdi,doğru senin sufyanin küfür tehdidi 30 yıl devam etti ama bu millet imanindan geçmedi,bugün çığ gibi büyümüş müslüman bir millet var fakat alim az, mezhepsizin,siasi ,vahhabisi,reformisti,mealisti avcı olmuş senin gibi kimi.avlarsa.

   Sil
  102. Ömer'e

   Senin aklından zorun var galibe. Senin bu söylediklerini Türkiye'de mesele yapan yoktur. Senin gibi hastalıklı insanlar bunların geçerliliğini olmadığını iddia edip kendilerine eleştirme payı çıkarıyor. Bunların tartışması bile olmaz. Senin söylediklerine kim itiraz ediyor. Seni bunları alet ederek ona buna sapık deyip yeni bir sapıklık örneği gösteriyorsun. Mü’mini tekfir küfür olduğu gibi mü’mine sapıklık yani dalalet yüklemek de dalalettir.

   İşi siyasi liderlere dökme. Konumuz siyaset değil. Bir meczup cami imamının kışkırtması ve derin devletin teşvikiyle cuntasal hakimiyet için meşru iktidarlara karşı şantaj alet olarak kullanılan birini bana örnek gösteremezsin. O siyasi biridir. Siyasetin Kur’an’da payı trilyon birdir. Kur’an makine profesörü hastalıklı, hakkı tekeline alan ve herkesi batıl ilan eden hastalıklı tipler tarafından temsil edilmez.

   Hüküm ekserin olduğuna göre niçin milletin dörtte üçü ona oy vermedi. Oy vermeyenlerin hepsini ehl-i bid’a ilan eden ve imanlarına tasallutta bulunan hastalıklı münafıkane tiplerin halini ne olduğunu bilir misin? Sana 1971’de Antalya Valisi olan zatın hatıratını okumanı tavsiye ederim. O adama bir general bir gün ne demiş. Bir bilsen gebermeyi tercih ederdin.

   Bak işin sırrı Şualarda Bediüzzaman şöyle ifade ediliyor:

   (Hem şimdi hükmeden öyle kuvvetli cereyanlar içinde siyasete girenlerden hiçbir kimse, istiklâliyetini ve ihlâsını muhafaza edemez. Herhalde bir cereyan onun hareketini kendi hesabına alacak, dünyevî maksadına âlet edecek, o hizmetin kudsiyetini bozacak. Hem maddî mübarezede şu asrın bir düsturu olan eşedd-i zulüm ve eşedd-i istibdat ile, birinin hatâsıyla onun mâsum çok taraftarlarını ezmek lâzım gelecek. Yoksa, mağlûp düşecek. Hem dünya için dinini bırakan veya âlet edenlerin nazarlarında Kur'ân'ın hiçbir şeye âlet olmayan kudsî hakikatleri, bir poraganda-i siyasette âlet olmuş tevehhüm edilecek. Hem milletin her tabakası, muvafıkı ve muhalifi, memuru ve âmisinin o hakikatlerde hisseleri var ve onlara muhtaçtırlar.)

   İşte böyle siyasete giren dindarların neye alet olduğunu bil ve öğren. Ve senin gibi ona tabi olanlar küfr-ü mutlaka alet oluyor. Kudsi hakikatler nerede, dini siyasi kaprislerine alet edenler nerede?

   Sil
  103. Ömer'e

   Sormaya unuttum. Milli Görüşçü Erbakancılar, siyasal İslam söylemlerine kimin kitaplarını okuyarak maceralarına atıldıklarını istersen bir araştır.

   O kitapların basılması için kim ön ayak oldu. Hangi Mit müsteşarı? Niçin? DP'nin devamı iktidar oldu diye paniğe kapılanlar kimdi? İçerde ve dışarda. Londra'da NewYork'tan dönen öğretim üyeleri niçin veledlerini sokağa dökerken, Erbakan ve arkadaşlarının önünü kim açtı. Hasan Aksay hayatta git sor.

   1960’ların best seller kitapları Mevdudi, Kutup ve benzerlerinindi. Peynir ekmek gibi satılıyordu. Necip Fazıl, DP’yi destekledi, AP’nin iktidar olmasına şiirle katıldı, sonra MHP’yi destekledi, Erbakan’a destek verdi. Sonra 12 Eylül oldu. Bütün suçu CHP’ye atarken AP için onlar mazur dedi. Sonra Özal’ı destekledi ve ABD’ye hep göz kırpt? Bundan ne mana çıkar. Binbir mana çıkar. Bunu da kişinin sahip olduğu nefs-i emmare tayin eder. Ha Necip fazıl kim diye sorarsan “Saf çocuğu masum Anadolu’nun” ben bbb atmayasın diye önceden belirteyim. Ama ufak tefek kusurları var ki, onları görmemezlikten gelmek lazım.

   Bütün mesele şu. O eserler ülkelerinin ihtiyacı için yazıldı. 30-40-50 sene gavur çizmesi altında inleyen bir ülkenin entelleri idi. Ehl-i İslam’ın koyun sürüsü gibi olmasına karşı bir tavrı vardı. Ehl-i dinin sessizliği hayret ettiriyordu. O eserler oraya göre bihakkın geçerlidir. Ya bize onları tercüme ettirenler, kaldı ki yalan yanlış tercümeler. Ama müthiş para kazandılar.Biraz beynini çalıştır. Sen kendi ülkene bak. Kafirin elindekinin hükmü başka, deccalin elindekinin hükmü başka. Ama bunları gröme yeni sapıklık icad et. Bu da bir başka iblis işi.

   Sil
  104. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  105. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  106. Arkadaşlar yeter... Kem söz sahibine aittir. Kendimizi küçük düşürmeyelim. Müslüman müslümanın küfrünü temenni etmez. İnsaflı olalım. Karşımızdaki küfre düşüp cehenneme gidince kâr mı etmiş olacağız? Gayretimiz müslümanları cehennemden kurtulmasına vesile olmaktır. Bu tip tartışmaların kazananı olmaz. Sadece ve sadece islam zarar görüyor.

   Sil
  107. Mustafa kardeşim,

   Değerli kardeşim sen bu lafları söylerken yukarıda yazılanları ve sonradan yazılanları okudun mu ? Yazdıklarını okumuyor musun Abdülün ?

   Sözün hepimize, itidala çağırıyorsun sağol, fakat Abdül kardeşimizin bu sözlerden sonra Allah korusun Ebedi Cehenneme girdiğinde senin Vicdanın rahat edecek mi ?

   Söylediği Sözlerin Hükmü Şeriat-ı Garrada nedir ? Küfür değil mi ? Bana söylesene Hükümleri değerli kardeşim ? Hadisler hakkında da çarpıtmaları Ehli Sünnete göre küfre kadar gider, hadi onda Allah'a Tevekkül ediyoruz,

   Bizim sözlerimiz onun küfür dolu sözlerine ve Haşlama nefsine,

   Hakdan ve Dünya Gurbet kardeşlerim edeple uyardı,

   Ömer kardeşim sert ama edeple uyardı,

   Türker kardeşim o sözlerden beri olduğunu söyledi, tatışmaya girmedi ama sözleri red etti, uyardı Abdülü,

   Ben çok sert uyardım,

   Bu sayfa Alim geçinenler ise saçma sapan sorulara - dalga geçip - geçmedikleri belli değil - cevap veriyorlar, nefsani arzularına biat edenler ağzını açmıyorlar, Asıl küfre kelam bile etmiyorlar, kavga etsinler demiyorum, bir kere muhalefet etsinler, bu sözler küfür, haşa küfür değilse bizi uyarsınlar

   Şu aşağıdaki sözlere bir muhalefet kelamı bile söylemedin, sen Ehli Sünnetsin,

   Bak paragraflı yazıyorum daha iyi anla diye Abdülün yazısını,

   "Ehl-i kitabın mü’minleri İslam ile imtihan olmazsa ehl-i necattır.

   Bilip de uymayan ancak tevhide uygun Allah’a inanan cehennemden sonra ehl-i cennettir.

   Vatikan bizi ehl-i kurtuluş kabul ediyor ve dolaylı Hz. Peygamberi onaylıyor, kabul ediyor.

   Eğer tevhide uygun imanı varsa ve güzel ameli varsa kurtulmuştur.

   Çünkü iman ediyor. Hz. Mesih’in cemaatinin öncüleridir onlar. Müslüman Hıristyanlardır. İnşallah 2021’den sonra bunların sayılarının çoğaldığı görülecek."

   Kavga etme ama uyar, bu sözlerden de beri olduğunu söyle, bloğunu okuyan bu sözlere kanabilecek cahil kişilere muhalefet ettiğini belirt, Abdülde belki düşünür,

   Sonuçta bloğunu kaç kişi takip ediyor, 100 mü, 1,000 mi, 10,000 mi ? Fazla değildir bence ama özellikle bir Müslüman bir kainata bedeldir değer olarak,

   Ben senin yerinde aşikâr küfür dolu sözleri silerim veya Çokça muhalefet ederim, vebali var,

   Allah'a emanet ol

   Sil
  108. Bu alemin ilk ırkçısı şeytandır. Sonra dalalete düşen Beni İsrail’dir. Her şeyin onlar için olduğu sapık iddiasındadırlar. Aşiretçilik de, ırkçılık da böyle olduğu gibi Rahmet-i İlahiye’yi tekeline alan ahir zamanın cahil cühelası Alemlere Rahmet gelen bir dini bırakın kendi ümmetini, bağlı oldukları yobazane meslek ve meşrebin inhisarına aldılar. Ama kör görmese de güneş parlar, üflemek le Rahmet-i İlahi zail olmaz. Araf Suresi 156 ile “Rahmetim ise herşeyi kaplamıştır” diye buyuran Rabb-i Rahim’in ismini has isim yapan ve bütün mevcudatta ve kainatta cilveleri görülen Rahim ismini bu alemden tard ettiler.

   Rabb-ı Rahimin’in inhisarcısını beyinsizler, bırakın Vatikan’ı, 1984 Viyana kararları var. Haçlı ve Siyonist batının engellediği kararlar. O kararlarda tevhid tasdik edilerek tanrı yerine “Allah” isminin denilmesini onayladılar. Irkçı ve aşiretçi zihniyetli ve şeytani tekelciler buna ne diyecek(

   Rahman ismi kim olursa olsun rızık ve nimetini veren Rabbı- Rahim’in rahmetini karartan kara bulutlar hidayet güneşinin önünden çekilin. Mesih ve cemaati Mehdi’nin imametinde namaza geliyor. Mani olan mezar-ı şerifi değil, cehennemi zümerayı boylar.

   Türkiye’nin yüz yıldır maruz kaldığı harici küfür cereyanlarına paşa paşa uyanlar bize müftülük taslamasınlar. Önce ayıbınızı temizleyin sonra ötün.

   Sil
  109. Sana cevap değil, bir papazdan özür dilemek için yazdım bunları. Hakikat hakikattir. Ahir zamanda bazı insanlar sabah evinden mü’min çıkar akşam kafir dönermiş. Kimi de kafirken, akşam mü’min olarak. O hesap ve hakikat uğruna.

   Prof. Ahmed Akgündüz anlatıyor. Bunu Prof. Özcan Hıdır da bir başka yönüyle başka zaman doğruluyor. Hem 1984 Viyana Kararlarını hem de Müslüman İsevileri. Şimdi dinleyelim:

   ‘’ Hollanda'nın Kampen Protestan Universitesi'nde bir uluslararası sempozyuma katılmıştım, tebliği sunduktan sonra yakından tanıdığım bir Protestan papaz itiraz etti bana; neden Hristiyanlık'la da ilgileniyorsun, sadece İslam'ı anlatsan daha iyi olmaz mı diye. Ben de bu mümkün değil çünkü Hz. İsa aynı zamanda bizim de peygamberimiz;- Tevrat ve İncil kitabımız; biz sizin gibi değiliz; maalesef siz Hz. Muhammed'in peygamberliğine inanmıyorsunuz demiştim. Hollanda'nın önde gelen Protestan Papazı Dr.Slomp: "Hayır, dedi, yanılıyorsun, biz Hz Muhammed'in peygamberliğine inanıyoruz." Ve şunu anlattı:


   1984 yılında Avrupa'nın 114 kilisesi toplandı, bu konuyu tartıştı ve sonunda Hz. Muhammed'in hayatının, Tevrat'taki peygamberlik kıstaslarına uyup uymadığı tartışıldı ve altı kriter birer birer uygulandı. Sonunda peygamber olduğu ortaya çıktı ve 114 kilise mensubu ortak imza ile açıkladık. Ben bu kitabı Hollandaca, İngilizce ve Fransızca olarak yayınladım. Müslümanlardan alkış bekliyorduk ama kimseden bir tepki almadık."

   Protestan Papazı Dr.Slomp senden cahil cühela ve mail-i tekfirci muhakem-i akliyeden mahrum Müslümanlar adına özür diliyorum. Ve seni geç de olsa hem alkışlıyor hem de tebrik ediyorum. Tevhid dinin salikleri hesap gününde Rabb-ül Alemin’den mükafaatını şüphesiz alacaktır. Biz Müslüman bir ülkede doğduk Müslüman terbiyesi gördük, ama siz öyle değilsiniz. Sizi batıl bir dinin yaygın olduğu bir ülkede doğdunuz, bizim kuyruksuz aslanlar ve son kullanma tarihi geçmiş güncellere rağmen hakikati buldunuz. Tekfirci taife-i tayyareler adına bir kez daha hatta bir trilyon defa özür dilerim.

   Kur’an sizi ve bizi mü’min olarak kabul ediyor ve Rabb-i Rahim’in tebşiratı ile müjdeliyor. Korku ve hüzün yoktur.Veyl olsun tekfirci taifesine, kainat çapında cinayet işlediler. Çünkü insan, nur-u İmân ile âlâ-yı illiyyîne çıkar; Cennete lâyık bir kıymet alır. Ve zulmet-i küfür ile esfel-i sâfilîne düşer; Cehenneme ehil olacak bir vaziyete girer. Çünkü, İmân insanı Sâni-i Zülcelâline nispet ediyor. İmân bir intisabdır. Öyle ise, insan, İmân ile insanda tezâhür eden san'at-ı İlâhiye ve nukuş-u esmâ-i Rabbâniye itibâriyle bir kıymet alır.

   İşte bu hakikati bilmeden veya bilerek tefirci taifesi böyle cinayet işlediler.

   Benim adım Abdürrahim, Ancak kanatsız baykuşlar Rahim isminden ve nurundan korkar ve abdül der.

   Sil
  110. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  111. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  112. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  113. YAlaninda ortaya çıktı sen ne dedin resulullaha inanmasalarbile müminler dedin
   Bekle zor müminler...

   Sil
  114. Ömer kardeşim,

   Mustafa Abdülün terbiyesizliklerine sesiz kalıyor fakat ona hakettiği zaman müdahale edince hemen yorumlarımızı siliyor,

   Mustafa dilsiz şeytanlığında önüne geçti, e tabi Abdülde bunun avantajını kullanıyor hem sana rahatça hakaret ediyor hemde daha kötüsü Allah'a küfür ediyor

   Allah'a haşa küfür serbest di mi ?

   Sil
  115. Güncel kardesim,
   Bu blogda her dem pensilvanyalilarin diyalogcu zumresinin itikadi bozukluklarına küfür hükmünü kolayca verenler eğer ilimleri varsa açığa cikarmayip susan ve hadisi serifle hükümleri bellidir bunlarin samimiyetleri ne kadardır,ha elhamdülillah ben ona mahmud efendi hz.ka. cemaatinin hazırladığı reddiyeleri yapistirdim bendede bişey yok.ama benimki karınca misalidir, çünkü ben alimlerin nakillerine göre onların verdiği hükümleeri yazıyorum abdurrahim istediği kadar konussun beni kesinlikle bağlamaz o nefsinden konuşuyor, ne ayet ne hadis,ne kaynak yok,itibar etmem kaldiki. hükmü verilmiş Bir meseledir
   Resullullaha iman etmeyen mumin DEĞILDIR .
   Allahın Rahim sıfatı sadece Muminleri kapsar,
   Kafirler cehennemde ebedi kalıcıdır,
   Dediğin hadisi serifede Amenna tabiki ,ayeti kerimeyede amenna
   Sanki bilinmeyen bir mesele pensilvanyali açıkça söylemedi adam hemen kifrune hükümettiler ,burdaki söyleyince açıkça sarih bir şekilde çıt yok
   Adamın yazısını okuyanın beyni sulaniyor susuyor acaba diyorlar belkide acabasi yok kelime kalabaligi tefsirleri verdik herkesçe malum ne korkuyorsunuz din gayret i denen bi şey var,biraz cübbeli dinlemek lazım
   Dünya gurbet ve hakdan kardeşimi tenzih ederim

   Sil
  116. Necip Fazıl o hatadan nasıl döndü?

   Gazeteci Yazar Mustafa Özcan, çok değerli ve yönlü çalışmaları olmuştur. Bu kardeşimiz 10 yıl önce diyalog konusun cemaat tarafından istismar edilmesi üzerine tuttu Müslüman İseviler diye bir kitap yazdı. İsevi tabirini kullanması çok manidar çünkü Hz. Mesih cemaati ile Hz. Mehdi ve talebelerine katılacak ve iki cemaatin çalışması sonucu ki, (bu çalışma bütün şiddetiyle sürüyor Avrupa’daki son İslamfobia hadiselerinin bir sebebi de Hıristiyan dünyasında tevhidin yükselişinden yobaz ırkçılarla siyonistlerin korkmasından) tevhid dini va’di ilahi gereği cihana hakim olacak.


   Merhum Necip Fazıl Kısakürek,Mehmed Şevket Eygi’nin 1960’larda çıkardığı meşhur Bugün Gazetesi’nde yazı yazarken Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri hakkında ehl-i necat İseviler konusunda aleyhte iki yazı yazar. Bunun üzerine hayattaki Nur talebeleri toplanır ve Necip Fazıl’a misafir olur. Aralarında Mehmed Kırkıncı Hoca da var.

   Görüşmede N.Fazıl Tarihçe-i Hayatı getirir ve aleyhte yazı yazdığı konuyu okur ve Kırkıncı Hoca’ya “Bu fikirler Ehl-i Sünnet ve’Cemaat mezhebine uygun mu, değil mi? Sen ne dersen ben ona razı olacağım” der. Kırkıncı Hoca da İmam-ı Gazali’nin Faysalü’t Tefrika adlı eserinden aktararak der:

   (Efendim keşke o yazıları yazmadan evvel bizimle görüşseydiniz. Üstad Hazretleri itikaden Eş’ari mezhebindendir. Biz ise Maturudi mezhebindeniz. Bu konuda Eş’ari ile Maturudi mezhebi arasında görüş farklılığı vardır. Eş’ariler (Biz peygamber göndermediğimiz kavme azap etmeyiz. İsra 64) ayetine dayanarak, kendilerine peygamber gelmemiş, davet ulaşmamış insanları ehl-i necat kabul ederler.)

   Sonra Risale-i Nur’dan Mektubat kitabını açarak alakalı yeri okudum: “…Zaman-ı fetrette : sırrıyla; ehl-i fetret, ehl-i necattırlar. Bil'ittifak, teferruattaki hatiatlarından muahazeleri yoktur. İmam-ı Şafiî ve İmam-ı Eş'arîce; küfre de girse, usûl-i imanîde bulunmazsa, yine ehl-i necattır. Çünki teklif-i İlahî irsal ile olur ve irsal dahi, ıttıla' ile teklif takarrur eder. Madem gaflet ve mürur-u zaman, enbiya-i salifenin dinlerini setretmiş; o ehl-i fetret zamanına hüccet olamaz. İtaat etse sevab görür, etmezse azab görmez. Çünki mahfî kaldığı için hüccet olamaz.” (Mektubat 386)   Okuduktan sonra Kırkıncı Hoca : İşte İmam-ı Gazalî de Eş’ari Mezhebindendir ve kitaplarında aynı fikirleri savunmaktadır.

   Necip Fazıl Bey çok hakperest bir insan olduğundan söylediklerini kabul ve tasdik ederek ayağa kalkar: “Şimdi o yazıları yazdığıma pişman oldum” diyerek hakkı teslim eder. Ertesi gün aynı gazetede: “Akşam Nurcuların kurmay grubuyla görüştük…” diye başlayan bir yazı yayınlayarak hatasını tashih ve telâfi etmiş oldu.
   Devamı var...

   Sil
  117. Devam ediyoruz:
   Mehmed Kırkıncı Hoca anlatır:
   İmam-ı Gazali’nin Faysalü’t Tefrika adlı kitabındaki mevzuumuz ile ilgili bölümü aynen şöyledir:
   “İnancıma göre, İnşallah Allah-ü Teâlâ, zamanımızdaki Rum, Hrıstiyan ve Türklerin pek çoğunu da Rahmet-i İlâhiye şümûlüne alacaktır. Bunlardan maksadım, uzak memleketlerde yaşayan ve kendilerine İslâm’ın dâveti ulaşmayan Rum ve Türklerdir. Bunlar üç kısımdır:
   1.Hazret-i Muhammed’in (asv) ismini hiç duymamış olanlar
   2.Hazret-i Peygamberin ismini, sıfatlarını ve gösterdiği mu’cizelerini duymuş olanlar. Bunlar İslâm memleketlerine komşu olan yerlerde veya Müslümanlar arasında yaşayan kimselerdir. Bunlar kâfir ve mülhidlerdir.
   3.Bu iki derece arasında bulunan gruptur. Hazret-i Peygamber’in ismini duymuşlarsa da vasıf ve hususiyetlerini duymamışlardır. Daha doğrusu bunlar Hazret-i Peygamber’i tâ küçüklüklerinden beri “İsmi Muhammed olan, peygamberlik iddiasında bulunan birisi” olarak tanımışlardır. Tıpkı bizim çocuklarımızın “El Mukaffa adında birisinin Allah’ın kendisini peygamber olarak gönderdiğini iddia ettiğini” duymaları gibi. Kanaatime göre bunların durumu birinci grupta olanların durumu gibidir. Çünkü bunlar Hazret-i Peygamber’in ismini, haiz bulunduğu vasıfların zıdlarıyla birlikte duymuşlardır. Bu ise hakikatı araştırmak için insanı düşünmeye ve araştırmaya sevk etmez. Bunlar da birinci grup gibi ehl-i necattırlar.”

   İmam-ı Gazalinin bu yazısını Necip Fazıl’a gönderdim. Aynı zamanda Alûsi’nin, Ruhül-Meâni tefsirinin 15. cilt 42. sayfasında, İbrahim Lekkâni’nin Cevheretü’t-Tevhid adlı kitabının 29. sayfasında aynı görüşü savunduğunu kendisine yazdım.

   Seneler sonra Üstad’la alakalı düzenlenen sempozyumlarda gördük ki Bediüzzaman’ın bu mektubunun Hristiyanlar âleminde ne kadar takdir-i şâyanla karşılanmıştır. Ve İttihad ve birliğin temel taşını oluşturduğunu, bir nevi üstadımızın bir kerameti olduğunu hep beraber müşahede ettik.

   Not: Allah rızası için N.Fazıl’a bir Fatiha ve 3 ihlas.

   Sil
  118. Tamam bunlardan 1 ve 3 bende okumuştum.
   Bizim söylediğimiz 2
   Bu teknoloji çağında ismini sifatlarini mucizelerini duyupta efendimize s.a.v. ve getirdiği dine iman etmeyen sadece tevhide inanan nedir.Mumin degildir.

   Sil
  119. Onlar (2 numara) iki kısımdır. 1. Deccalizmin tesirinde olanlar. 2.Hem siyaseten hem dinen İslam’a muhalif olanlar. Bu taife de Deccalizmi doğuran Yahudilerin tesir ve güdümündedir. (Küresel sermaye tarikiyle)

   Her iki taife Hz. Mesih tarafından tesirsiz hale getireceklerdir. Ama ondan önce Mehdi ve cemaatinin tevhid esaslarını Kur’an ve sünnete göre ortaya koymaları ile mümkündür. Bu da ehl-i tarikin işi değildir. Mehdi, ehl-i tarik değildir. (Ama onun dairesindedirler ve dışlanamazlar) Mehdi sadece iman esaslarını zedeleyen küfrü mutlakın temsilcisi Süfyan’a (ve cemaatine) karşı mücadele ederek onun tenkil edecek. İşte o aşamada Hz. Mesih’in cemaati devreye girecek. Bunun başlangıç tarihi 1951, 1962 Vatikan Konsülü 1984 Viyana toplantısı ilk üç emaredir. Daha ana menzile gelemediler. (Bunlarla ve abileriyle NATO’da müttefiktik. müttehid değil. Ne zarar gördük. Böyle ittifak sünnette uygundur) Ana cemaat ise yolda.
   Şimdi meseleye gelelim. Süfyan ve Deccalin etkisini kaybetmesi üzerine (ki her ikisi de Yahudi menşelidir. Selanik ve Almanya) ana Deccal Siyonizm, Evangelist, neocon ve neo liberalleri kullanarak Yinon Planı ile Büyük İsrail’i kurmak faaliyetine başladılar. 9-10 İslam ülkesini (Türkiye dahil) küçük 22 devlete bölüp Kudüs başkentli Ortadoğu Birleşik Devletleri’ni kurmaktır. (Büyük İsrail) Arap Baharı’nın söndürülmesi ile Türkiye’deki darbe teşebbüsleri aynı kaynaklıdır. Cemaat hepimizi değil kahır ekseriyetimizi enayi yerine koyup onlara alet oldu. Şimdi bu cemaat safları ayıklanıp lider kadrosu tenkil edilince, Mehdiyet katıksız hükmedecek. Bu konu çok esrarlı olduğundan anlatmak icap etmiyor.

   Şu unutulmamalı ittihad-ı İslam olmadıkça (yani herkes kendi fikrini yaşayarak kendini hak bilerek faaliyet gösterme hakkı baki kalmak üzere) Anadolu’da ve Alem-i İslam’da ana konularda ittihad etmedikçe geniş dairede fütuhat yolu kapalıdır. Bütün dini cemaatler birbirini eleştirmeden kötülemeden işine bakacak ama ana konularda birleşmelidir. Cemaatler dinin gereğidir, yaşamalıdır, herkes kabiliyetine göre kendini ifade eden makamda hizmet etmelidir. Yarış yok, bir tek maksad var Rıza-yı ilahi. Hepsi birden kazanabilir mi, tabi kazanacak çünkü hak üzeredirler. Hak da bir değil esmanın adedi ve cilveleri kadar çoktur. Taaddüt eder. Bayramları Kandilleri beraber kutlandığı gibi zafer de öyledir. Herkesin hissesi var. Bu da şahs-ı manevi ile temsil edilir ki adı Ümmet. Manevi merkezi Hilafet. Yani Meşihat Meclisi ile temsildir ki, o da Cemahir-i müttefikanın oluşmasından sonra mümkün olacaktır. Hilafet makamı iki esastan oluşur. Saltanat-siyaset ve Meşihat.

   CIA, Moossad, BND, MI6 bu sırra vakıflar. Cemaat gibi şaşkınlar kullanlıdığı gibi yerli istihbarat örgütleri ile ve derin odaklarla bunu önlemeye çalışıyor. Biz de enayi gibi birbirimizi yiyoruz. Has dairelerimiz cemaatlerimiz başka, oradan ta küfre kadar daireler başka. Akıllı olmak lazım. Tabi onu yitirmedik ise.

   Sil
 19. KURANI KERİMDEN MEALEN __ EY İMAN EDENLER ! YAHUDİLERİ VE HRİSTİYANLARI DOSTLAR EDİNMEYİN. ONLARIN BAZISI, BAZISININ DOSTLARIDIRLAR. İÇİNİZDEN KİM ONLARI DOST EDİNİRSE ŞÜBHE YOK Kİ, ODA ONLARDANDIR, MUHAKKAK Kİ ALLAH O ZALİMLERİ HİDAYETE DOGRU YOLA İLETMEZ.(Maide süresi,5:51)

  YanıtlaSil
 20. ALLLAH IN KELAMI SZÖLERİ KUR`ANI KERİMDEN MUHAMMED SALLALLAHU ALEYHİ VESELLEME UYULMASI GEREKEN AYETLER mealen_______________ Resule ita`at eden,Allah a İta`at etmiş olur (Nisa-80) __ ResuL size ne verdiyse onu alın, size neyi yasakladıysa ondan sakının..(Haşr-7) ___ De ki - Eger Allah ı seviyorsanız bana uyun ki Allah da sizi sevsin.( Al-i imran-31) ___De Allah`a ve peygambere ita`at edin.. Eğer ( peygambere uymayıp) yüz cevirilerse, (kafir olurlar) eLbette Allah Kafirleri sevmez. (Al-i imran-32)____ KİM ALLAH`A RESULÜNE İSYAN EDER VE HUDUDULLAHI AŞARSA ALLAH ONU, TEMELLİ KALACAĞI CEHENDEME SOKAR.(NİSA-14) ___ALLaH`a ve Resulüne karşı gelen ,bilsin ki Allah`ın azabı çetindir. (EnfaL-13)___Ey iman edenler, sizi hayat verecek şeylere (dinin emirlerine ) da`vet edince, Allah`a ve Resulüne icabet edin. (EnfaL 24) ____ ALLAH`A VE RESULÜNE KARŞI GELEN ,APAÇIK BİR SABIKLIGA DÜŞMÜŞ OLUR. (Ahzab-36) payşatım bu kadarını Allah Müslümanlara selamet versin Sahdekarların peşinden gidenleri Allahım kurtarsın

  YanıtlaSil
 21. BismiLLahirrahmanirrahim Kuranı kerimden Ayet (mealen) HABİBİM DE Kİ: EGER ALLAH I SEVİYORSANIZ BANA UYUN Kİ ALLAH SİZİ SEVSİN VE SUÇLARINIZI ÖRTSÜN. ÇÜNKÜ ALLAH YARGILAYICI, ÇOK ESİRGEYİCİDİR. DE Kİ: ALLAH`A VE PEYGAMBERİN (Muhammed alehiselamın) BUYURDUGU EMR VE YASAKLARA İTAAT EDİN... (Al-i imran ayet 31-32)

  YanıtlaSil
 22. Bismillahirrahmanirrahim Kuranı kerimden Ayet mealen__İMAN eden o zat dedi ki: Ey kavmim, siz bana uyun rüşd yoLunu, dogru yoLu göstercegim, Ey Kavmim ,Bu dünya hayatı ancak fani bir eğlencedir, Ahiret ise o durulcak yurdun Ta Kendisidir. (eL- mümin süresi ayet 38,39 mealen) Aslı arabi yazılması gerekir Ki imkan bu kadar hebimiz okuyamıcamız anlıyamıcamız için mecburen

  YanıtlaSil
 23. Bir bilgilen dirme : Menfi vasıtalar __ Allahu teala nın emrinin dışında tutulan vasıtalardır. Putprestlik diye tabir olunan şeylerdir. Hristiyanlık isa alehiselamı vesile Kıldıkları için kafir degilerdi ,İSA Alehiselam Allahın ogludur dedikleri için kafir oldular.YahudiLer de Üzeyr alehiselamı peygamberi vasıta kıldıkları için degiL, Üzeyr Allahın oglu dur dedikleri için kafirdirler. ta ozaman dan bide bu zamaandakiler alakabile yok yine bu zamandakiler öyle inanırlar... kalmamış kitabları dahi degiştirilmişdir. Allah onun üzerine son kitab kuranı kerimi göndermiş ve ona tüm insanlıgın uymasını emretmişdir. Anlaşılmışdır ki Tevhid ve Rububiyet mefhumunun anlamlarını bozan vasıtaların hepsi zülmani vesilelerdir. Kuranı kerimde menfi vesile şöyLe beyan olunmuştur.._. Ayete mealen __De ki: O nu =Allah`ı bırakıpda boş yere Allah dan başka Tanrı diye söylediklerinizi Çagırın.. sizen hiçbir sıkıntıyı gideremiyecekleri gibi değiştiremezler de. Onların Taptıkları İlah dedikleri melekler İSA VE ÜZEYR ALeyhimesselam gibiler de, Hangisi rabb lerine daha yakın olacak diye bizzat vesile arıyorlar , O nun rahmetini umuyorlari onun azabından korkuyorlar. Çünkü Rabb`inin azabı korkunçtur. (eL -İsra süresi ayet 56-57) Malumdur ki 56 . ayet i kerimede ilah dedikleri için Allah tealan ın onları tekzib etmişdir. Burda yaratılmışları ilah lık derecesine getirmenin yasaklandıgı anlaşılmakdadır Bu ayet ise bazı Vahabi zihniyetlLi ler müslümanlarıda işin içine katıp NURANİ vesileleri red etmek için delil gibi sunarlar hatadır yanlışdır .. evliyayı sevmeyi onların nurani vesile oladugunu red etmek için vahabiler bu ayeti gösterir aslında bu ayet kerime hristiyan ve yahudilerin vasıtayı ilahlaştırdıkları için red nitelindedir. anladıgım yine Allahın dostlarının hakında Ayet kerime mealen ___DİKKAT ! ALLAH`IN DOSTLARINA KORKU YOKTUR.VE ONLAR ÜZÜLMÜYECEKLERDE .ONLAR, İMAN EDİP DE FİKREN KAVLEN VE FİİLEN GÜNAHDAN SAKINIP ALLAH`IN EMİRLERİNİ YERİNE GETİRENLERDİR. ONLAR İÇİN DÜNYA HAYATINDA DA AHİRETEDE MÜJDELER VARDIR ALLAH`IN SÖZLERİNDE ASLA DEGİŞME YOKTUR. İŞTE BU BÜYÜK KURTULUŞUN TA KENDİSİDİR.(Yunus Süresi ayet 62-64 mealen) bu ayeti kerime inince Adamın biri ey Allahın resulü onları bize vasıfla umulur ki biz onları severiz dedi bunun üzerine Resulullah alehiselam buyurdu _ OnLARDIR Kİ GÖRÜLDÜKLERİ ZAMAN ALLAH ANILIR__buyurdular Yine resulullah Alehiselam efendimiz buyurmuşlar ___ GERCEKDE ALLAH IN KULARINDAN ÖYLE İBADET EDEN VARDIR Kİ, ENBİYA VE ŞEHİTLER ONLARA GIBTA EDERLER (Hadise mealen )

  YanıtlaSil
 24. Müslüman lar eski kavimler gibi elerinle heykel yapıp inek yavrusu buzagı yapıp tapmamışlardır. eski kavimlerde dikkat edildiyse arkolojik calışmalarda hep heykel bulurlar kanatlıfilan işte ozaman ki melek ve kutsallaştırdıkları elerinle heykel yaptıkları zeus tanrıcası faln filan diye TEHVİD inancını bozdular..müslümanlar sadece Allaha secde eder. Vesileyi Allah için severler failin yaratıcının sacede Allah oldugunu bilirler. ALLAHU TEALA BÜTÜN İNSANLIGA SON PEYGAMBERİ MUHAMMED ALEHİSELAMI GÖNDERDİ. SON KİTAB KURANI KERİMİ GÖNDERDİ. TÜM İNSANLIGIN UYMASINI EMRETTİ UYANA CENNET UYMUYAN İMAN ETMİYENE EBEDİ CEHHENDEM 2 SECENEK

  YanıtlaSil
 25. Nur Cemaati'nden Cumhurbaşkanı'na teşekkür
  Bediüzzaman Said Nursi'nin hayattaki talebeleri Risale-i Nur külliyatını korsancılar ve tahrifatçıların tekelinden kurtaran yasal düzenlemeyi hazırlanmasına katkıları olan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'na gazete ilanı ile teşekkür etti.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Süleyman Demirel’in ağzından düşürmediği bir söz vardır: Neyin olabileceğini görebilmek için önce nelerin olmayacağını görelim. Evet, fecr-i sadık için içimizdeki bedbahtları görmemiz lazım. Neyin kiminle yapılacağı ya da neyin kiminle yapılmayacağının anlaşılması lazım. İlmi ve dini hiçbir hücceti olmayan birilerinin çıkıp dini cemaat kisvesine bürünüp ahir zamanın en büyük nimetlerinden Risale-i Nur’u kendi meczubane ve batıl fikriyatına göre düzenlemeye kalkışanların olmaması gerekirdi. Çünkü hizmete ayak bağı olurlar. Ehl-i iman ve İslam’a mani olurlar. Ve kader onları ağını örer ve tuzağa düşürür.

   Neredeyse 90 yıldır Anadolu’da ve İslam Alemi’nde Kur’an hakikatlerinin dellalı ve naşiri Risale-i Nur’u suikast gibi uygulamalarla perdelemeye kalkışanlara, millet adına onun vekaletini yürüten iktidar, hem de kanuni yolla engel oldu. Bu fecr-i sadık’a giden yolu aydınlattı. Bu uygulama, bütün ehl-i iman ve İslam cemaatlerini sürura gark edecek bir Nurani sabahı getirecektir. İnşAllah.
   Bu, hem ehl-i keşfin hem de Risale-i Nur müellifinin sözünü ettiği müjde paketlerinin art arda gelecek yılların habercisidir. İnanın Mele-i Ala bile o günleri hasretle bekliyor. Cibali Babalar’ı ıskat edilmedikçe fütühat olmazmış. Birkaç gün sonra 1915 zaferinin miladi asırlık günlerine gireceğiz. Bediüzzaman Fetih Suresi’nin birinci işaratının açıkça Mekke’nin fethinei haber verdiğini belirttikten sonra 2. Sırada 1915 Çanakkale Zaferi’ne işaret ettiğine ve baktığını söyler.

   Bu Çanakkale öyle bir işaret ki, 1353’de Süleyman Paşa ve fedailerinin sahiline çıktığı bu Çanakkale, Kostantiniyye’nin fethini haber verdiğini belirten Biediüzzaman tam yüz yıl sonra Ulubatlı Hasan’ın çıktığı surların düşmesiyle ümmet-i Muhammedi’nin bayraktarı ordu İstanbul’a giriyordu. Fatih Sultan’ın o zamanlar kullandığı ünvanların biri de Doğu’da Batı’da Allah’ın yardımcısı, idi.

   Ne dersiniz. Zaferden yüzyıl sonra 2. Fethi Mübin’in kokusunu alıyor musunuz? Bu minval üzerine Risale-i Nur’u tahrifatçı bid’a zihniyetinden koruyanlara kalpten dualarla teşekkür ediyoruz. Değmez mi yani?

   Unutulmasın Ayasofya’da ezan okunduğu an (ki herşey hazır) Türkiye, İstiklal Harbi’nin hedefine asırlık mücadeleden sonra ulaşarak hakiki istiklaline kavuştuğunun alamet-i farikası olacaktır.

   Sil
  2. Gazete ilanı ile teşekkür eden benim anlayabildiğim kadarıyla sadece 3 cemaat.

   Hep sizler derdiniz, 12 cemaat var, 2si AKPye karşı 10u AKPnin yanında diye. Ben detaylı bilmiyorum bu cemaatlerin hepsini ama karşı olanlar galiba Yeni Asya ve Pensilvanya oluyor.

   Şimdi bu geriye kalan 10 cemaatin 7si nerede? Niye teşekkür etmediler?

   Abdürrahim Efendi burada Nurculuk ile ilgili çok detaylı bilgiler veriyor.
   Mustafa Abimiz ise onun anlattıklarından çok farklı bir anlayışa sahip.

   Baştan beri şunu söylüyorum: Bediüzzaman mehdidir diyenle aynı safta olmam ben. Nedeni çok basit: Mehdi hadislerinin hiçbirine uymuyor. Dolayısıyla otomatik olarak hadis inkarcısı oluyorlar.

   Evet, şu an itibariyle 3 nur cemaati AKPnin yanında, 9 tanesi karşısında görünüyor. Zamanla bu 3 tanesi de bir şekilde karşı tarafa geçecek. Çünkü, Abdürrahim Efendi'nin de ispat ettiği üzere, ilk bakışta masum gibi görünen ama derinlere inince Ehli Sünnetten sapan fikirleri var.

   Biz burada nurculara itiraz ederek Ehli Sünneti bölmeye çalışmıyoruz. Adamın biri gelmiş, itthadı İslam'dan bahsediyor. Ve de ittihad kendi liderinin çatısı altında olacakmış, ısrarla liderinin mehdi olduğunu iddia ediyor.. Akla fikre mantığa aykırı birşey bu. AKPnin de, Cumhurbaşkanının da buna izin vereceğini zannetmiyorum.

   Sil
  3. Ahmet kardeşim vaktiyle buraya r.ah erbakani 1. mehdi fatih erbkni ahir zaman mehdisi diye lanse eden bir arkadaşta olmuştu ama yapamadı bu da olsa olsa başka bir tahsiyeci

   Sil
  4. Şahsen tevil işlerinden uzak durmanızı öneriyorum.Tevili yanlış yaparsanız iman gider Allah korusun.Tefsir Etmek ise ancak ehli olan,nefsi ile hareket etmeyen evliyaların işidir.Tefsirde başka mana verildiğinde diğer manaya terslik teşkil etmez,diğer manayı kaldırmaz.Başka bir bakış açışısı oluşturur.Kur'an-ı Kerimi ve hadisleri tevil etmek öyle ilim işi değildir.Şimdi zekeriya beyaz da ilim sahibidir gülen de ilim sahibidir.Bu ilimlerini eğer önceki ilimleri kaldırmak maksadıyla yapıyorlarsa kesinlikle yanlıştır.Hz Mehdi gelse İmam-ı Rabbaninin sözlerini onaylar ama farklı tefsirler yapabilir.Bunlar çok önemli konular.

   Sil
  5. Ahmet Dorukkaya kardeşimiz böyle demiş:
   "Evet, şu an itibariyle 3 nur cemaati AKPnin yanında, 9 tanesi karşısında görünüyor. Zamanla bu 3 tanesi de bir şekilde karşı tarafa geçecek. Çünkü, Abdürrahim Efendi'nin de ispat ettiği üzere, ilk bakışta masum gibi görünen ama derinlere inince Ehli Sünnetten sapan fikirleri var."

   1) 12 Nur cemaatini bana say deseniz sayamayacağım. Ama bilinen 2 cemaat AKP iktidarına karşıdır. Diğerlerinin AKP yi desteklediklerini düşünüyoruz. Bunu zaman zaman medyada açıklamaktalar.
   2) Hükümetin risaleleri yayınlama hakkını Diyanete devretmesine Ağabeylerden üçünün ismi ile teşekkür mektubu yayınlaması sanki diğerlerinin buna karşı olduğu şekilnde yansıtılıyor. Ben en az 10 yıldır aktif hizmetin dışında olduğumdan bu konudaki güncel gelişmeleri bilmiyorum. Gerçekten bir anlaşmazlık mı var, yoksa sadece üç ağabeyin ismiyle yayın uygun mu görüldü bilemiyorum.
   3) Zamanla bütün Nurcuların hükümet karşıtı bir pozisyona geçeceği iddiasının gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini zaman gösterecek. Çünkü çok iddialı bir kehanet olmuş. Bu Bediüzzamanın talebelerini öngörüsüzlükle ve basiretsizlikle nitelemek manasına gelir.
   4) Yanlış mı anladım ama Abdürrahim kardeşimin yazdıklarından Nurcuların derinlere inince ehl-i sünnetten sapan fikirleri var demek de en azından maksadını aşan bir iddia olmuş.

   Sil
  6. Nur cemaatlerini ben çok ayrıntılı olarak bilmiyorum.Said-i Nursi Hazretlerinin talebeleri olarak bilirdim,o şekilde muhabbetim vardı.Gerçek şu ki,Nur cemaatleri için değil,hangi cemaat veya oluşum olursa olsun,şu an için akp ye karşı duran kendisi kaybeder.Bunu gülen hareketi ( en güçlü yapılanma olarak bilirim) karşı durduğunda da söylemiştim,akp de büyük bir düşüş olmaz.gülen grubu kendisinden o kadar emindi ki,hesaplarına göre akp % 25 den fazla oy alamayacaktı.Bunlar şundan ileri geliyor hak ve hakikati kibirle devşirip kendilerini olduğundan büyük görüyorlar.Allah ise kibirli olanları muhakkak batırır.Kimler bu kibir anlayışıyla devam ediyorsa ( Nur cemaatleri olarak demiyorum her kesim için böyledir,) kimler evliyaları yok sayıp bu ülke bizim sayemizde böyle oldu,diğer cemaatler şöyledir böyledir diyorsa,kimler Allah dostlarını kendi görüşleri doğrultusunda küçültüyorsa bunlar bir yere toslar.Bu akp duvarı olur veya başka bir duvar.Gülen hareketinde bu anlayış var,Abdürrahimin anlayışında da bu var,eğer abdürrahimin anlayışında olan ,görüşüne katılan grubun tamamı bu anlayıştaysa muhakkak diyorum ayrışacaklar.Ama akp olur,ama başka şekilde olur.Çünkü bu ümmetin ekserisi ve genel itibari ile cemaat,tarikatlerin çoğunluğu onların görüşlerine katılmıyor.Görüş ayrı bir şeydir bu görüşü zorla dikte ettirmek,kabul etmeyeni aşağılamak,evliayaları hiçe saymak başka birşeydir.Bu konu çok su götürür zamana bırakmak lazım.Nur cemaatlerini çok tanımadığımdan bir şey diyemiyorum.İnşaallah abdürrahim gibi düşünenler bu kibirlerle hareket etmezler.

   Sil
 26. Gülen için çarpıcı iddia!
  Vatan yazarı Hüseyin Yayman bugünkü yazısında ilginç bir kulis bilgisine yer verdi. Yayman, ABD’nin Gülen’i Haziran 2015 seçimleri öncesinde iade edebileceğini iddia etti.
  Seçim öncesi sürpriz olur mu?

  Genel kanaat ABD'nin Gülen'i iade etmeyeceği yönünde. Ancak Türkiye-ABD ilişkilerini bilenler farklı bir noktaya dikkat çekiyorlar. Uzmanlara göre ABD yönetimi Gülen'in ülkeden ayrılmasını isteyebilir.

  Böyle bir durumda Gülen için yeni bir süreç başlamış olacak. ABD'den çıkarılan Gülen, Türkiye'nin baskıları sonucu hiçbir ülke tarafından kabul edilmez. Bir anlamda Glaspie'nin Saddam'a örtülü onay verip, sonra ABD'nin bölgeye yerleşmesine olanak sağlayan iki savaş gibi yeni bir hikaye yaşanabilir.

  Son tahlilde ABD için Gülen konusu hukuk meselesi olmaktan çok siyasi bir sorun. ABD yönetimi, Erdoğan'la yapacağı pazarlık sonrası Gülen'i 2015 seçimi öncesi ülke dışına gönderebilir. Nasıl ki Öcalan'ı Suriye'den çıkartıp Ecevit'e seçim kazandırdıysa benzer bir tavrı 2015'te de Davutoğlu için yapabilir.

  Ne karşılığında mı? Suriye'de, Afganistan'da, Irak'ta tanımlı sorunlar yaşayan ve İsrail'in güvenliği konusunda kaygıları olan ABD, Türkiye'yle pekçok konuda müzakere yapabilir.

  YanıtlaSil
 27. Bugün uluslararası güce sahip, Batının birçok ülkesinde azım etkisi olan neocon-siyonist-neoliberal ittifak Gülen’i Türkiye’ye vermez. Gülen’i iyi takip etmeyen onun fikirlerini ve buna paralel ilişkilerini bilmeyen iadeden falan bahsedebilir. Ehl-i iman ve İslam’ı uyutan, iktidarlara sinsice yaklaşıp nemalanan birinin böyle bir ihtimali gözden kaçırdığını mı sanıyorsunuz.

  Ta 1980’lerin başından CIA ve 1990’ların başından Yahudi lobileri ile yatıp kalkan gazetesinde Strateji sayfası açıp Prof. Moshe Ma’oz, Prof. Eyal Zıesser gibilerine sayfa ayıran bir zihniyet bunu hesaba katmadı mı sanırsınız. Diyalog adı altında Siyonist çevrelere şirinlik dağıtan birini o çevreler harcar mı sandınız? Hele ki, Ortadoğu’nun kan ve ateşe boğdukları bir zamanda, Türkiye’ye dişler bilendiği bir zamanda bunu yapacak kadar ehl-i daleleti ve küfrü bizim gibi saf mı sandınız.

  Uyanın beyler uyanın. Beğenseniz de beğenmeseniz de Tahşiye grubu dahil kendilerine muhalif ehl-i iman ve İslam'ı dahil herkesi entrika ve devlet gücünü kullanarak zindanlara gönderen merhametsiz bir zihniyet bu kadar saf mı? Herkes sarığını, takkesini, kalpağını önüne koyup düşünmeli. Mehdiylet’in 2. Faslını gerçekleştireceğim diye ortaya çıkıp gizli güçlere alet olan biri bu kadar şapşal mı?

  CIA’nın müsaadesi ile oturma izni alan, belki de ABD vatandaşlığına bile geçen birini Türkiye isteyecek, onlar da buyurun alın mı diyecek sandınız. ABD’de iki yıl sonra seçim var. Ve neocon-neoliberal çevreler bundan yararlanarak mahkemeleri bile etkileyecek ve bu bizim modern Cibali Baba’mızı teslim edecek. Güleyim bari.

  YanıtlaSil
 28. Bir zamanlar FG cemaatinin sohbetlerine katıldığımı söylemiştim, o zamanlarda sohbet hocamızın fısıltıyla bize söylediği bişey vardı; '' Hocaefendi göreceksiniz 5 yıl içinde Kabe den milyonlara hitap edecek'' ....Amacın halife olmak olduğunu o an çözememiştim doğrusu...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Demek saman altından su yürütülen dünya çapında müslümanları yeniden dizayn edecek büyük bir proje yürülmekteymiş.

   Sil
 29. Şüpheli Fethullah Gülen hakkında, "terör örgütü kurma ve yönetme suçundan tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi. Bakalım ne olacak.

  YanıtlaSil
 30. Gelelim Hilafet ve demokrasi meselesine , CEVAP Mezhepsizler tarafından da kitapları muteber kabul edilen Şah Veliyullah-ı Dehlevi hazretleri, İzalet-ül-hafa kitabında buyuruyor ki:

  ("Halife dört şekilde seçilir: Birincisi, âlimlerden, hakimlerden, kumandanlardan ve diğer söz sahiplerinden, bir araya toplanmaları kolay olanların seçmesi ile olur.

  İkincisi, halifenin, birini seçerek vasiyet etmesidir. Hazret-i Ömer’in seçilmesi böyle oldu.

  Üçüncüsü, halifenin vasiyet ettiği bir kaç kişi arasında birini seçmektir.

  Dördüncüsü, birinin güç kullanarak, hilafetli zor ile elde etmesidir. Böyle güç kullanarak hilafeti ele geçiren zat, ya hilafete ehildir veya değildir. Ehil ise, mesele yoktur. Hilafet şartlarına malik değilse, böyle olan halifenin İslamiyet’e uygun olan emirleri kabul edilir. Bunun emri ile cihada gidilir. Abdülmelikin hilafeti böyle idi.") [Böyle halifelere de beyat edilince meşru olacakları, İbni Abidin’de ve Hadika’da da bildirilmektedir.]

  Osmanlı halifelerinin seçilme şekilleri, Hazret-i Ömer’in seçilişine benzemektedir. Halife, kendisinden sonra gelecek olanı vasiyet ediyor. Halife dilerse, kardeşini veya oğlunu tavsiye edebilir. Nitekim Hazret-i Ömer’e (Yerine halife olarak oğlunu tayin et!) dediklerinde onlara, (Hilafet zor bir iştir. Bir aileden bir kurban kâfidir) buyurarak oğlunu halife olarak vasiyet etmedi. Etseydi elbette caiz olurdu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah razı olsun.Ben de okumuştum ama tekrar araştırmak istemiştim.

   Sil
 31. Bu yaptığım nakillerin üzerine ne söylesen batildir,boştur,senin karnının gurultusudur reformist mezhepsiz ,
  Çünkü ehli sünnetin hucceti ıslam ulemasinin fukahasinin icmasidir,gerisi safsatadir,itibar edilmez
  Bloğu takip eden kardeşlerim bu mezhepsizin kurandan kendine göre yaptığı güya açıklamalar nefsi yorumlaridir.Hiç kimse gerekli ilmi vede icazeti olmadan tefsir yapamaz yaparım diyen KAFIRDIR,kesindir.Kuranı kerimle amel etmek için hadisi şerifleri bilmek amel etmek hadisi şeriflerle amel etmek içinde MEZHEPLER den birine uymak ŞARTTIR. . İzm’ler, liberalizm, komünizm, faşizm gibi beşeri ideolojileri gösterir. Allah’ın koyduğu nizama din denir. İzm’leri insanlar kurmuştur. Dinde reformcular, genellikle şu tabirleri çok kullanırlar: İslam düşüncesi, İslam nazariyesi, Kur’an düşüncesi, Kur’an felsefesi, Kur’anizm.Islam alimleri derki böyle söylemek kufurdur.Bir insanın kuranı tefsir edebilmesi için sarf,belagat,nahv,gibi 14 ilmi iyi bilmesi icazet alması gerekir onunda tefsirine itibar etmek için 4 hak Mezhepte olup olmadığına bakılır,degilse yine boştur.

  YanıtlaSil
 32. övülen mevdudinin sevgili peygamber s.a.v efendimize iftirasi mevdudi seviciler okusun Mevdudi’nin (Tarih Boyunca Tevhid Mücadelesi) ve (Hazret-i Peygamberin Hayatı) adlı kitaplarında, vahiylerin arası uzadıkça Peygamberimizin sıkıntısının arttığı, bazen Sebir, bazen Hira tepesine gidip oradan kendini atmak [intihar] istediği yazılıdır Doğru değildir. Mevdudi’nin sapıklığı hakkında çok eser yazılmıştır. Resulullah’a ancak Mevdudi gibi mezhepsizler iftira eder. (İntihara teşebbüs etti) demek ne kadar büyük iftiradır. Bu söz, ya (İntihar meşrudur) demektir veya hâşâ (Peygamber intihar edecek kadar büyük günahtan çekinmiyordu) anlamına gelir. Her ikisi de büyük felakettir. Mearicün-nübüvve kitabında deniyor ki: Resulullah, (Cebrail aleyhisselam gözümden kaybolduysa da, onun heybet, şiddet ve korkusu üzerimde sabit kaldı. Bana mecnun diyeceklerinden ve bana dil uzatıp kötüleyeceklerinden korkuyorum) buyurunca, Hazret-i Hatice, (Allah korusun. Hak teâlâ, sana hayır ihsan eder. Hayrından başka şey dilemez. Allah hakkı için, benim ümidim şöyledir ki, sen bu ümmetin peygamberi olacaksın. Sen misafiri seversin. Doğru söylersin ve emin kimsesin. Âcizlere yardım eder, yetimleri korur, gariplere iyilik edersin. İyi huylusun. Bu hasletlerin sahibi olanın, korkulacak hâli olmaz) dedi. Görüldüğü gibi, Resulullah efendimizin korktuğu doğru, intihara teşebbüsü iftiradır.

  YanıtlaSil
 33. Allah mevdudi ve onun gibileri sevenleriyle hasretsin senide mevdudiyle hasretsin abdrrhm.
  Hezeyanlara devam sen işte böyle bir adamı müslüman diye savunuyorsun aklını kullanmayi bizlere tavsiye eden sen, akıl ve izan dan yoksun nefsinin ve cemaatinin saplantilarina saplanmış bir zavallisin.
  Mevdudi, ulemasıyla, muhaddisiyle, fukahasıyla bütün İslam âlimlerine cahil demiştir. (s. 173)

  (Peygamber, peygamberlik farzında kusur ettiği için Allah ona istiğfar emretmiştir) diyor. (s. 173)

  (Her peygamber günah işler) diyor. (s. 174)

  (Peygamberimiz Kur’anın eşitlik esasıyla ameli terk etti) diyor. (s. 176)

  Mevdudi, Resail Mesail isimli eserinde 57. sayfada, (Resulullah Deccal’ın kendi zamanında çıkacağını sanıyordu, ama bu zannı üzerinden 1350 sene geçmesine rağmen, Peygamberin zannı doğru çıkmamıştır) diyerek Resulullah'ı bile suçlamaktan çekinmiyor. (s. 179)

  Yazılarında bunlara benzer saçmalar çoktur. (s. 178)

  Necip Fazıl Kısakürek özetle diyor ki: Mevdudi, İslamda İhya Hareketleri isimli eseriyle İslam'da imha hareketinin temsilcilerinden biri. İşi gücü, Ehl-i sünnet büyüklerine çatmaktır. Efgani ve Abduh'a hayran. İbni Teymiyye'ye ise kara sevdalı. Sapık fikirlerin sapık ihtilalcisi olarak defalarca hapsi boyladı. Derken Vehhabilik dünyasına kapılandı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah Razı olsun.Güzel bilgiler derlemişsin.Bazılarını ben de ilk defa gördüm.

   Sil
 34. Cübbeli Ahmet Hoca!nın 'İtikat Risalesi'nden :

  ''''Yine böylece zamanımızda bulunan bazı kimselerin, Mehdi ve Deccal ile ilgili hadis-i şerifleri kendi görüşlerine göre yorumlamaları, gerçek Mehdi ile hiç alakası olmayan kimseleri Mehdi ilan edip, hakiki Deccal’dan çok uzak olanları Deccallıkla vasıflamaları, Ehl-i Sünnetin görüşlerine hiç uymamaktadır.

  Evet! Hazreti Mehdi’den evvel onun öncüsü olmak üzere bir takım Mehdi denebilecek alimler, Deccal’dan önce de onun hazırlıkçısı olan Deccalların çıkacağı hadis-i şeriflerde zikredilmiştir.

  Fakat gerçek Mehdi’nin kıyamete yakın çıkacağı, hakiki Deccal ile savaşacağı ve İsa (Aleyhisselam) in ona yardım etmek üzere gökten ineceği hakkında, inkarı insanı kafir edecek derecede kati ve mütevatir hadis-i şerifler bulunmaktadır ki biz bunların bir kısmını “Nüzü’l-i Mesih” isimli (5 numaralı) risalemizde açıklamışızdır.

  Bu sapıkların iddiasına göre ise Mehdi de Deccal da gelmiş geçmiş fakat ne İsa

  (Aleyhisselam) inmiş ne de kıyamet kopmuştur.''''

  *Cübbeli Ahmet Hoca alimdir,sözün bittiği yer yukarıdakı satırlarıdır. Kimse kusura bakmasın..

  Said Nursî önemli hizmetler yapmıştır ama Büyük Mehdî değildir. İsevî cemaati dediğimiz şey henüz ortaya çıkmadı. Evet ABD zamanında komünizmle iyi mücadele etmiştir o ayrı konu. Lenin,Stalin vs. Deccal olduklarını iddia etmemiz ne kadar doğrudur ? Küçüklerden olabilirler ancak Büyük Deccal henüz çıkmamıştır.

  Büyük Deccal Allahu alem şahsî kanaatime göre Çin ve etrafındaki ülkelerin bir inanç birliği oluşturmasından sonra bu birliğin başına geçecek Şahıstır. Uzakdoğu dinine inananlar kendi aralarında bir birlik oluşturacaklar zamanı geldiğinde de Büyük Deccal bunların başına geçecektir. İsrail'in haritadan silinme meselesi doğrudur. Bu da ihtimal Rusya eliyle olabilir tam bilemiyorum.

  Ayrıca Büyük Deccalin alnında kâfir yazması meselesini çok araştırdım. Uzakdoğu dillerinin alfabelerinde K-F-R harflerine benzer harfler mevcuttur.Öyle bir yazı olabilir alnında. Allahu alem..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İsevî olarak ortaya çıkacak cemaat Rus-Avrupa kapışması ve Yahudilerin büyük çapta Abd'den sermayeyi Çin'e çıkaracağı,Doların değerinin sıfırlanacağı bir süreçten sonra ortaya çıkabilir.

   Zira : Eski atalarının(Avrupa'nın) yıkıma uğradığını gören Abd'de yıkıma karşı yapıcı bir siyaset güdülecek,

   Yahudi sermayesinin Çin'e büyük çapta geçişi ekonomisini iflasa yakın noktaya getirecek fakat yardımlaşma duygusunu arttıracak,

   Ve Doların değerinin sıfırlanmasının-Ekonomilerinin tepetaklak olmasının sonucu olarak Yahudi ve faiz sistemine karşı bir sistem geliştirecek ve inşallah kurulacak İttihadı İslam ile beraber hareket edeceklerdir. Bu sistem yüksek ihtimalle altın-gümüş sistemi olacaktır.

   Abd'nin tamamını bu sisteme dahil etmiyorum. Sıkıntılarla beraber birkaç parçaya ayrılacağını,bir parçasının İslâm Âlemiyle beraber hareket edeceğini zannediyorum Allahu alem.

   Sil
 35. Kur’an-ı kerimde, Ehl-i kitabın kâfir olduğunu bildiren âyet-i kerimelerden bazıları şöyledir:
  Ey habibim, Ehl-i kitaba] de ki: (Eğer Allah’ı seviyorsanız, bana uyun ki Allah da sizi sevsin.) [Al-i İmran 31] (Yani Ehl-i kitap, Resulullaha iman etmedikçe, Allah onları sevmez.)

  (De ki: “Ey Ehl-i kitap, gelin aramızda şu müşterek söze uyalım: “Ancak Allah’a kulluk edelim, Ona şirk koşmayalım, Allah’ı bırakıp insanları Rabler edinmeyelim” Yine de, yüz çevirirlerse, “Şahit olun ki, biz Müslümanız” deyin!) [Al-i İmran 64] (Ehl-i kitap kâfir olduğu için, onlara biz Müslümanız deyin buyuruluyor.)
  İbrahim ne Yahudi, ne de Hristiyandı. O Allah’ı tanıyan doğru bir Müslüman idi.) [Al-i İmran 67] (Her peygamber gibi Hazret-i İbrahim de Müslüman idi. Ehl-i kitap hak olsa idi, böyle denmezdi.)
  Ehl-i kitap [İslam’a] iman edip, [kötülüklerden] sakınsalardı, kötülüklerini örter ve onları nimetleri bol Cennete sokardık.) [Maide 65] (Ehl-i kitap hak olsa idi, imana davet edilmezdi.)

  İbrahim ne Yahudi, ne de Hristiyandı. O Allah’ı tanıyan doğru bir Müslüman idi.) [Al-i İmran 67] (Her peygamber gibi Hazret-i İbrahim de Müslüman idi. Ehl-i kitap hak olsa idi, böyle denmezdi.)

  YanıtlaSil
 36. [Ehl-i kitap] "Yahudi ve Hristiyanlar hariç hiç kimse Cennete girmeyecek" dediler. Bu, onların kuruntusudur. De ki: "Doğru söylüyorsanız delilinizi getirin." Hayır onların dedikleri gibi değildir.) [Bekara 111,112] (Şu halde Ehl-i kitabın iddiaları kuruntudur, gerçek değildir.)

  (Yahudiler, Üzeyr’e, Hristiyanlar da Mesih’e Allah’ın oğlu dediler. Daha önceki kâfirlerin [“melekler Allah'ın kızlarıdır” diyenlerin] sözlerine benziyor. Allah onları kahretsin! Nasıl da sapıtıyorlar.) [Tevbe 30] (Ehl-i kitap kâfir olduğu için lanete uğradı.)

  YanıtlaSil

 37. Diyalogcularıin. IMAN

  SARTLARINI indirgemek için delil olarak

  kabul edip ihanetlerine perde yapmaya

  çalıtıkları ayetleri, tafsilata girmeden,

  kelime kalabalıında kaybolmadan sade

  bir ekilde anlatmaya çalıalım…

  Bildiiniz gibi Kur’an-ı Kerim bir bütündür, tamamıyla deerlendirilir ve çeliki yoktur. Bir ayet dieri ile kesinlikle çelimez aksine tefsir eder. Önünüze gelen bir ayeti alarak hüküm çıkarmanız sadece cehaletinizin hükmünü vermeniz olur.

  Dolayısıyla bir ayeti alarak Yahudi ve Hıristiyanlar hakkında “cennetlik” fetvasını verenler bu büyük kaideyi çineyerek kendi cehalet veya art niyetlerini ortaya koymaktadırlar.

  şimdi konuyu genileterek Yahudi ve Hıristiyanlar için iman artının ne olduunu anlatmaya çalıacaız.

  BAKARA 62 – MADE 69

  Öncelikle size ayetlerin manasını verelim sonra izah edelim:

  “Şuphesiz o kimseler ki, iman etmitirler, bir de o kimseler ki Yahudi olmuturlar, ayrıca Hıristiyanlar ve Sabiiler; Allah’a ve o son güne inanmı, Salih bir amel de ilemise; onlar için Rableri nezdinde ecirleri vardır. Onlar üzerine hiçbir korku yoktur ve onlar mahzun olmayacaklardır.” (Bakara 62)

  “… O kiiler ki, Yahudi olmulardır. Bir de o sabiler ile Hıristiyanlar; ite her kim Allah’a ve o son resulüne inanır ayrıca Salih bir amel de ilerse, artık onlar üzerine hiçbir kork yoktur ve ancak onlar mahzun olmayacaklardır.” (Maide 69)

  Ayetlerin yalın manalarını verdik. Kur’an’ı açıp ilk olarak bu ayetleri gören Müslüman veya herhangi bir insan muhakkak ki çeitli evhamlara kapılacaklar, biraz arsızlık var ise bu ayetlerden hüküm bile çıkaracaktır.

  lk olarak u bilinmelidir ki, bu ayetler Peygamber Efendimize kavuamayan ve tek Allah inancına sahip olan bozulmamı ehli kitap hakkında nazil olmutur. Fakat bazıları gibi bu ayetler o zamanda geçerliydi bu zamanda geçerli deil diyemeyiz. Ayetler kıyamete kadar tazeliini koruyacaktır.

  YanıtlaSil
 38. Ancak en bata da dediimiz gibi Kur’an bir bütündür ve tamamını ele almadan hususi mana ifade eden bir ayeti umumi ekilde anlayamazsınız.

  Bu nedenle dier ayetlere göz atacaız bakalım ne olacak…

  Her gece okuduumuz “Amenerrasulü” de bakınız Mevla Teala ne buyuruyor:

  “O Peygamber de, Rabbinden kendisine indirilmi olana iman etmitir, müminler de. Her biri Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve resullerine inanmıtır” (Bakara 285)

  Ne görüyorsunuz bu ayette? man artları kaça tamamlandı?

  Yukarıda “Allaha, resulüne ve ahirete” iman zikredilirken bu ayette ise “Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve resullerine” inanmak da zikrediliyor. Bunu teyit eden ve ters istikamette gidenleri tehdit eden bir baka ayeti kerime okuyalım:

  “Ey inanmı olan kimseler! Allah’a, Resulüne peyderpey indirmi olduu o kitaba ve daha önce topyekün indirmi olduu kitaplara iman edin (imanda sebat edin)

  Her kim Allah’ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini ve o son günü (bunlardan birini) inkâr ederse, muhakkak ki o, pek uzak bir sapmayla sapıtmıtır.” (Nisa 136)

  Görüldüü üzere iman artları sadece Allah’a ve son güne inanmaktan ibaret deil. Ve iin ince noktası bu artları inkâr edenler dalalete dümü, hidayet yolundan sapmis sapık olarak nitelendiriliyor.

  YanıtlaSil
 39. ALLAH KATINDA TEK DN SLAMDIR

  “Şuphesiz ki Allah katında tek din slam’dır…” (Al-i mran 19)

  Bazıları bu ayete karılık “o halde neden Allah Kur’an-ı Keriminde dier dinleri muhatap alıyor” diyebilir. te onların bu yanlı anlamalarına fırsat verilmemesi için baka bir ayet yukarıdaki ayeti hem tefsir etmekte hem de manasını kuvvetlendirmektedir:

  “Peki onlar, Allah’ın dininden baka bir din mi arıyorlar? Oysa göklerde ve yerde her ne varsa -istese de istemese de- O’na teslim olmutur ve O’na döndürülmektedirler.” (Al-i mran 83)

  “Kim slam’dan baka bir din ararsa asla ondan kabul edilmez. O, ahirette de hüsrana urayanlardandır.” (Al-i mran 85)

  Görüldüü üzere Allah katında tek din slam’dır ve her kim slam’dan baka herhangi bir dine uymu olursa ondan kabul olunmayacak, ahirette hüsrana urayacak yani batıl yolda olduunu anlayacak, eli bo kalacak, cehenneme gönderilecektir.

  EHL KTAP MAN ETSEYD!

  Bu ayette ise slam dinine iman etmeyenlerin fıska saptıklarını, hayrın slam’da olduu beyan ediliyor..

  “Kitap Ehli de inanmı olsaydı, elbette kendileri için hayırlı olurdu. çlerinden iman edenler vardır, fakat çounluu fıska sapanlardır. (Al-i mran 110

  YanıtlaSil
 40. Diyalogcu ve misyonerlerin ehli kitabın mumin olmadıklarını irdeleyen bu reddiye ihvanlar.net ten alınmıştır.Emeği geçenlerden Allah razı olsun.
  Necip Fazıl ustad cevabı kendisi veriyor;
  Benim için kuran okuyunuz,çok gunahkardi ama Allah ve resulüne iliklerine kadar bağlıydı.
  Üstad her ne kadar hepimiz kadar günah işlemisse ki adem demek hata demektir,sen ben, sütten çıkmış ak kaşık değiliz ama arada fark vark Necip Fazıl iliklerime kadar ehli sünnettir.Abdulhakim Arvasi k.s hz.lerine intisap ettikten sonra kullukta dahada tekamül etmiştir.1 Necip Fazıl i
  Bozuk 1000 mevdudiye ,kutup a değişmeyiz.
  Erbakani da aynı şekilde bilir ve rahmet okuruz.
  Yani bizden sana ekmek yok bunu bil.

  YanıtlaSil
 41. Ali ımran 64 ayeti kerime meali ey müminler demiyor. Ehli kitap diyor.

  YanıtlaSil
 42. Paralel çetenin ihanetleri gün yüzüne çıktığına göre artık hükümet, aselsan cinayetleri, yazıcıoğlu cinayeti, malatya cinayetleri ve hırant dink cinayeti gibi dosyaları yeniden ele almalıdır.

  Hatta bu davalar için mit desteği de almalıdır.

  Çünkü çok büyük ihtimalle ortaya dış istihbaratla ilintili paralel çete bağlantıları ve işleri dökülecektir.

  YanıtlaSil
 43. http://www.youtube.com/watch?v=ck1AU38zbu0

  Mahkeme görüntüleri heryerde dolaşıyor. Bu nasıl olur? İlk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Gerçekten çok ilginç bir mizansen bu. Evet sanki bir tiyatro.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer bu görüntüler hala dışarı sızdırılıyorsa, paralel yapının nerelerde hala hakim olduğunu görebiliriz. Kendi yargılandıkları yerler de kendilerinin kontrolünde mi yoksa? Eğer öyleyse, vahim bi noktadayız. Kimse kimseyi kandırmasın.

   Sil
 44. "Müminler Ancak Kardeştirler. Öyleyse Kardeşlerinizin Arasını Düzeltin ve Allah'tan Korkun ki Rahmete Eresiniz. " HUCURAT SURESİ/10 AYET

  YanıtlaSil
 45. "Bir de sakın zulmedenlere meyletmeyin, sempati duymayın. Yoksa size ateş dokunur. Sizin Allah'tan başka dostunuz yoktur; sonra yardım da göremezsiniz." (Hud, 11/113)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğru söyledin kardeşim...Amenna...

   Sil
  2. Blogumda fena sözleri ayıklamaya çalıştım. Kimden olursa olsun. Güzel söz söyleyenlere açığım. İmam Rabbani her küp içindekini sızdırır demiş. Mektubat'ında okudum. Kim olursa olsun kişinin üslubu kalbinin kalitesini göstermektedir. Hiç bir kardeşimin kendi sözleriyle kendini küçük düşürmesine razı değilim. Artık blogumda bu şeyleri görmek istemiyorum.
   Selam ve dua ile ... Bu konu kapanmıştır.

   Sil
  3. Mustafa,

   Küfür olan sözlerle ilgili aynı hassasiyetin var mı ?

   Sil
  4. Ben kimsenin bilerek yada bilmeyerek kelime-i küfür ve isyan söylemesine razı değilim kardeşim. Hiç bir kardeşimin de cehenneme gitmesine taraftar değilim. Herkes ağzından çıkanı tartacak ve sonunda o sözlerinin vebalini yüklenecektir.
   Bunun dışında bilmem ne dememi istiyorsunuz. Abdürrahim kardeşin üslubunu uygun bulmuyorum.

   Sil
  5. Mustafa kardeşim,

   Aynı fikirdeyiz - mutabıkız, fakat burada çok açık itikat dışı - dinden çıkartacak sözler söylüyor,

   Sizin orada en azından Hakdan ve Dünya Gurbet kardeşimiz gibi delilli - delilsiz ki burada asıl referans Ehli Sünnet alimleridir, muhalefet şerhi koymanız gerekmekte Sayfa Sahibi olarak,

   Sözü söyleyen ile herkesin lehinedir durum, belki aklı başına gelecek,

   Bir beldeye azap için giden Melekler geri dönüyor (Düşün bak Melekler geri dönüyor, emir sektirmeyen yaratıklar), Yarabbi alnı secde de 70bin kişi var, azap indirelim mi diyorlar,

   Allah-u Teala hzleride indirin diyor, çünkü onlar diğer Müşrik insanları uyarmadılar, doğru yola çağırmadılar diyor,

   Haşırda inşallah ayrı kalkacaklar fakat maddi ve manevi azap onlarıda vurdu..

   Sil
  6. Hadi cevap vermiyorsun dilsiz şeytan oluyorsun neden benim cevaplarımı siliyorsun,

   Küfür ile Allah'ın, Allah'ın dinin küçük düşürülmesine razısın, onda sorun yok

   Sil
  7. 1)
   Güncel kardeşimin ve Abdülkadir kardeşimin galiz tabirleri, hakaretleri silinmiştir. Blogda müslüman kardeşlerimin birbirine karşı medeni islami ahlaka uygun şekilde davranmasını umuyorum. Tekraren söylüyorum... Bazılarının içinde maalesef akrep taşıdığını görüp üzülüyorum. Bunlara karşı Peygamber Efendimiz nasıl sabırla davranmışsa öyle sabırlı olmayı düstur edindim. Her Peygamber kavmi tarafından taşlanmış ve sabretmiştir. Peygamber ahlakı budur.
   Abdülkadir kardeşin üslubunu uygun görmediğimi Güncel kardeşime söyledim. Abdülkadir kardeşin sık sık başvurduğu küçümseyici ve alaya alıcı tavırlar Risale-i Nurun kavl-i leyyin düsturuna uygun değildir. Bana göre Mehdi konunda Risale-i Nurun değil ama Nur cemaatinde hakim olan görüşü yansıtmaktadır.Ancak burada herkes kendi görüşünü yansıtmakta olduğundan buna saygı duymak lazım.
   İslam müslümanların birbirini tekfirle cehenneme atma dini değildir. Biz Ehl-i sünnet vel-cemaat ehliyiz. Buna göre bir kimseden sarih küfür görmedikçe o kişiyi küfrüne hüküm vermeyiz. İmanımız İmam Matüridi esası üzerinedir.
   Hiç kimsenin küfrüne razı olmayız. Hiç kimsenin küfründen hoşlanmayız. Bu konuda bazıları kendini hemen ateşe atma eğilimindeler. Biz de beter olun değil, aman kardeşim dikkat deriz.
   Bu blogda islami ve şer'i esaslara uygun davranmaya çalışıyoruz. Bilerek değil, bilmeyerek bir hata işlediysek devamlı imanımızı tecdide çalışıyoruz. İlmimiz yoktur. İlim ehl-i sünnet alimlerinin kitaplarından öğrendiklerimizdir.
   Bediüzzamanın haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır demesi üzerine amel ederiz. Lakin bunu muhatabı tahkirle yapmıyoruz. Susmamızın sebebi kardeşlerin bir vakit sonra hatasını düzelteceğine olan hüsn-ü zannımızdan kaynaklanıyor. Cezalandırmada hata yapmak yerine hüsn-ü zanda hatanın daha iyi olduğunu düşünüyoruz. Ateşi alendirmekten kaçınıyoruz. Kendi hatalarımızı görmek ve düzeltmekle meşgulüz, nazarımız kendimizedir. Başkasının kusurunu bulup onları mağlup etme telaşesinde değiliz. Hem ben şahsım adına hareket ediyorum. Bir cemaat adına hareket etmiyorum. Nur cemaatini desteklemekle beraber Nur cemaatini temsil etmiyorum. Şahsen Bediüzzamanın varis talebelerinin temsil ettiği Nur cemaatinin Gülenci ve Yeni Asycılara nazaran kah ve doğru olduğuna kanaatim var.
   Bu arada çok önemli olarak cemaatçilerin en önemli hastalıklarından biri olup kendi cemaatini yüceltip başkalarına kusur bulmaktan sakınıyorum. Bütün ehl-i sünnet alimlerine bağlılığımı ilan ediyorum. Ehl-i sünnet dışı yollardan beriyim.
   Blogda yorum yapan bazı arkadaşlarımın fena sözleri yüzünden sıklıkla üzülüyorum. Giderek bana sıkıntı vermekten başka bir şeye yaramayan, Kur'an, zikir ve diğer ibadetlerimi aksatan blog çalışmalarımı sonlandırmayı ciddiyetle düşünüyorum. Ama sanırım bazı kimseler bu blogun kapanmasını çok arzu ediyorlar, ama bu nedenle onların güzel hatırlarına uymayacağım. Sabırla yoluma devam edeceğim. Biz istesek de istemesek de huzur-u ilahiye çıkıp muaheze olunacağız. Şimdi kardeşini tekfirde pek cüretkar olanları o vakit göreceğiz. Keşki böyle davranılmasa, müslümanlar birbirine şerefle, saygıyla davransa zarar mı edecekler...

   Sil
 46. Mehdi aleyhisselamın zuhuruna bu ümmetin çok ihtiyacı var. Zira ümmetin yarası çok derin... Müslümanlar arasındaki kalb ve zihin dağınıklığı son haddedir. Müslüman müslümanın hatasından sadece üzülür, elinden ve dilinden gelirse kurtarmaya çalışır. Ama onun dalaletine hükmetmek kimseye fayda sağlamaz. Şu anda müslümanlar cennetin kapısında dövüşüyorlar. Birbirlerinin cennete girmesine engel olmaya çalışıyorlar. Cehennemim yedi kapısı varsa, cennetin sekiz kapısı var. Allahın rahmeti gazabını geçmişken, müslüman müslümana tahammül edemiyor.
  Birbirimize çok dua etmeliyiz. Birbirimize hidayet duası etmeliyiz. Ümmetin ihtilafı rahmettir. Ama ihtilaf inşikaka sebep olmamalıdır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mustafa katdesim kimsenin cennetin kapısı için ırkçılık için dovustugu yok ,batıl bir söze, resulullaha efendimize inanmayanlarada mumin denmesine tepkimiz,elimizle,dilimizle,kalbimizle karşı dururuz olayları bu safaya getiren abdurrahimin gıcık,kendini beğenmiş,insanlara tepeden bakan,herkesin yorumuna kibirle yilişan,ben herkesten iyi biliyorum tavrıdır,insan gibi konuşmuyor,kibir akıyor yahu sen kimsin ,herkes hz.mehdiyi bir şekilde bekliyor,yok benim cemaatimin inandığı gibi inanacaksiniz vari tavırlar,inanmıyoruz senin dediğin gibi alimlerimize göre gelmedi,bi sürü alim ulema evliya bekliyor sen kimsin seni takan kim.
   Velhasıl biz isterizki herkes müslüman olsun ve ölsün.,hz, mehdi beklemtimizde bütün dünuanin ıslam şeriatı ile yönetimi ve müslüman olmasıdır vesselam,.

   Sil
 47. '' Mahmud efendi hazretleri biliyorsunuz çok yaşlı. Geçenlerde hastaneye kaldırıldı. Sünnete en çok yapışan camia olmaları hasebiyle herkesçe çok kolay bilinecek bir guruptur. neyse, efendi hazretlerine hastanede benim de bulunduğum ortamda bu rüyayı anlattılar ve kendileri dediler ki:

  “Artık bu suyu gaybi alemde içmiş olmamla birlikte sağlığım çok iyi oldu. Direncim arttı. Çok şükür. Allah cc. Beni sevindirdi. Bu sevincim hazreti Mehdi aleyhisselama biat etmeden ölmeyeceğimin müjdesidir'

  Yukarıdaki yazıyı bir internet sitesinden aldım.2013 de meydana gelen bir olay.
  Mahmud Efendi Hazretlerine bağlı olan arkadaşlar var mı ? bu hadise doğru mu acaba.

  YanıtlaSil