.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

15 Aralık 2014 Pazartesi

MOLLA MUHAMMED'İN ESERİ RUMUZU'L KUR'AN

O kitap Gülen Hareketi'nin 2014'te zayıflayacağını nasıl bildi? 

Molla Muhammed ismiyle tanınan Mehmet Doğan, Bediüzzaman hazretlerinin birinci talebesi olan, Albay Hacı Hulusi Yahyagil’in öğrencisidir. Kur’an, hadis, fıkıh çerçevesinde Risale-i Nur'la alakalı ilmi çalışmalar yapan Mehmet Doğan, 2005 yılında yazdığı Rumuzul Kur’an 4 adlı eserinde Gülen Hareketi'nin 2014'te sönmeye başlayacağını ifade ediyor.

Molla Muhammed ismiyle tanınan Mehmet Doğan, Bediüzzaman hazretlerinin birinci talebesi olan, Albay Hacı Hulusi Yahyagil’in öğrencisidir.Kur’an, hadis, fıkıh çerçevesinde Risale-i Nur'la alakalı ilmi çalışmalar yapan Mehmet Doğan, Risale-i Nur’daki bazı cümlelere ters mana veren Fetullah Gülen ve ekibi ile ilmi olarak mücadele etmiş ve bu mücadeleyi Reddül Evham serisi ile kitaplaştırmıştır. Gülen Hareketine karşı Mehmet Doğan ilmi olarak mücadele etmiş ve tespit ettiği ilmi delilleri Rumuzul Kur’an isimli serisiyle kitaplaştırmıştır.

Doğan, Risale-i Nur’daki bazı cümlelere ters mana verdiğini ifade ettiği Fetullah Gülen ve ekibi ile ilmi olarak mücadele etmiş ve bu mücadeleyi Reddül Evham serisi ile kitaplaştırmıştır. Doğan'a göre Fethullah Gülen ve ekibi sadece Risale-i Nur’u tahrifle kalmamış, aynı zamanda Kur'an’ın bazı ayetlerine de ters mana vererek, “Yahudilik ve Hristyanlık hak dindir. Yahudiler ve Hristiyanlar Cennet’e girecektir. Onlar da kurtuluş ehlidir. Muhammedun Resulullah demeden Cennet’e girilir” gibi İslam’la ilgili olmayan iddialarda bulunmuştur.Muhammed Doğan Hoca 2005 yılında yazdığı Rumuzul Kur’an 4 adlı eserinde ise Gülen Hareketi'nin 2014'te sönmeye başlayacağını bakın nasıl ifade ediyor..

GİZLİ ZINDIKA KOMİTESİ

Tahşiye Yayınevi’nden Abdurrahman Aktepe müstear ismiyle Molla Muhammed Doğan’nin kaleme aldığı Rumuzul Kur'an külliyatının 4. Eseri’nde Kur’an-ı Kerim’in bir mucizesinden bahsediliyor. . Eserde, "gizli zındıka" komitesinden bahsediliyor. Yaklaşık 250 sene evvel kurulmuş bu komite, 300 kişiden müteşekkil Yahudi hahamlarından oluşuyor. Bu komite dünyada özellikle İslam âleminde ne kadar fitne ve harp ateşi varsa yakan komite olmakla birlikte alemi İslam’ın nurunu söndürmek için mücadele ediyor.

2014 İÇİN MÜJDE DE VAR

Söz konusu yazıda komitenin, İslam alemine attığı fitneler, bu fitnelerden birinin de Yahudilik ve Hıristiyanlığın hak din olduğu, onların da ehli cennet ve ehli necat (kurtuluş ehli) olduğu anlattığı aktarılıyor. Bu cereyanın vuku bulacağı söylenen yazıda, 250 senedir sönmenin eşiğindeki Hıristiyanlığın ve Yahudiliğin yeniden alevlendirildiği anlatılıyor. Ayrıca bu fitnenin 2014 yılında biteceği de vurgulanıyor. Yazıda 2014 yılıyla ilgili bir müjde de veriliyor. Yazıda Allah’ın izniyle 2014’te Hıristiyan ve Yahudilik akımının sönmeye başlayacağı söyleniyor. Doğan, 2014 yılını ifade ederken özellikle Gülen Hareketi'ni işaret ettiğini ve bunu da Kur'an'a göre belirlendiği ifade ediliyor.

GÜLEN GRUBU MUHAMMED DOĞAN'I HEDEF ALDI

Mehmet Doğan ve arkadaşlarına reva görülen bu muameleyi yakın dostu ve gazeteci Murat Çetin Sabah Gazetesi'ne şöyle anlatmıştı:

Okyanus ötesindeki zatın ve ekibinin Molla Muhammed ‘i hedef almasını üç ana başlıkta toplayabiliriz. Birincisi, Fethullah Gülen şu ana kadar Risale-i Nur camiasında bir duayen ve bilir kişi olarak kamuoyuna lanse edilmiştir. Mehmet Doğan’ın yaptığı ilmi mücadele, elindekileri kaybetme kaygısı yaşayan “Cemaat”i telaşlandırmıştır.

İkincisi, zengin ile fakir arasında hassas bir ölçü ve yardım köprüsü olan zekat müessesi, cemaate tarafından farklı amaçlar için kullanılmıştır. Şöyle ki; İslam’ın önemli şartlarından biri olan zekat müessesi, Kur'an’ın ifadesine göre fakire verilmesi lazım gelirken Allah’ın bu hükmüne ters mana veren Gülen ekibi, zekatları hile ve hud-a ile alarak kirli işlerinde kullanmaktadırlar. Zekatın bir ibadet olduğunu ve dolayısıyla bu ibadetin Allah’ın emri dahilinde yapılması lazım geldiğini beyan eden Mehmet Doğan zekatla alakalı ilmi tespitlerini üç cilt halinde kitaplaştırmıştır. Yani bu ilmi tespitler bir nevi Fethullah Gülen ve ekibinin işlerini sekteye uğratmıştır. Neticede haksız yere toplanan paraları kısmen toplayamaz hale gelmişlerdir.

Üçüncüsü ise; takdir edilir ki şanlı ecdadımızın üç kıtada kılıç sallayarak yaptığı mücadele neticesinde bizlere emanet ettiği bu mukaddes topraklar, kem gözler tarafından sürekli taarruza ve tehdide maruzdur. Fetullah Gülen ve ekibi ise hoşgörü ve dinlerarası diyalog safsatasıyla milletimizi özellikle gençlerimizi uyutmaktadır. Molla Muhammed ise yazdığı eserlerle gençlerimizi teyakkuza davet ederek, planlanan oyuna karşı ilmen mücadele etmiştir.


Muhammed Doğan Hoca 2005 yılında yazdığı Rumuzul Kur’an 4 adlı eserinde Gülen Hareketi'nin 2014'te sönmeye başlayacağını ifade ediyor. İşte kitapta söz konusu bölüm:

80 yorum:

 1. Tahşiyeciler diye bir grubun varlığını ilk defa 14 Aralık operasyonu sırasında işittim. F.Gülen'in bir konuşmasında Tahşiyeciler'den bahsettiğini, sonra STV nin bunu bir dizi içinde senaryoya dahil ettiğini bunun ardından Tahşiye yayınevine paralelci polisler tarafından baskın yapıldığını ve yayınvinden el bombaları çıktığını öğrendim. Yargı sürecinde yapılan incelemelerde el bombalar üzerindeTahşiyeci sanıklara ait parmak izine rastlanmazken bilakis polislerin parmak izine rastlanması olayın bir düzmece olduğunu gösteriyor. Bu olay nedeniyle Tahşiye grubu önderi Molla Muhammed ve mensupları uzun bir süre hapiste kalıyor.

  Bu olay ilk defa kanunsuz bir eylem ile F.Gülen arasında doğrudan illiyet bağı kurulmasını kanıtlıyor. 14 Aralık operasyonun asıl sebebi bu oluyor.

  Bu yazıyı Tahşiyeciler hakkında araştırma yaparken bulduk. Molla Muhammed yazdığı Rumuzu'l-Kur'an adlı eserde F.Gülen cemaatinin 2014'te zayıflamaya başlayacağını haber vermiş. Ayrıca Tahşiyecilerin Gülen cemaatinin uygulamalarını eleştirmesi sonucu özellikle doğu illerinde cemaatin adam devşirmesi ve finans toplaması engellenmiş. İşte tahşiyecilerin F.Gülenin hedefi haline gelmesinin sebebi bu...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. DAcaba Tahşiyeciler grubuna dahil arkadaşımız var mı ? onlar da Said-i Nursi Hazretlerini,risalelerini veya şahsi manevisini Mehdi diye mi düşünüyorlar.Ben de bu grubu ilk kez duydum.Böyle bir kitaptan da ilk kez haberim oluyor .İncelemekte fayda var.2014 le ilgili zayıflamaya başlayacaklar sonucunu doğuran çalışmaları zahiren isabetli gibi duruyor.

   Sil
  2. http://haber.stargazete.com/guncel/paralel-devletin-cekilmis-en-net-fotografi/haber-980922

   Yukarıdaki linkte özetlediğim olayların detaylı açıklaması bulunmaktadır.

   Sil
  3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  4. Hükümetleri deviren "ekonomik çöküntü" için her türlü iç/dış oyun sergilenecektir. Kehanet veya tahmin değil. Bunun emareleri görünüyordu, bugünlerde şiddetini artırdı. Deneme mahiyetinde olabilecek siber saldırılarda değişik durumlar yaşanıyor bugünlerde, kritik kurumlara (bankalar düzleminde) elektronik saldırı yapılıp bir siber kaos oluşturulabilir. Şimdiye dek görülmemiş bir 'system failure' oluşturulabilir.

   Sil
  5. http://www.haber10.com/makale/40192/#.VI-3NdKsWBg
   yazıdan...WIKILEAKS BELGELERİNDE YER ALDI!
   Hadisenin bir başka ilginç yanı ise bu olayın Amerika’da ortaya çıkan Wikileaks belgelerinde dile getirilmesidir. Belgelerde bu grubun El Kaide ile alakasının olmadığı, meselenin rekabet ve güç meselesi olduğu şeklinde ifadelere yer verilmişti. Yani Amerika’nın Türkiye’deki istihbaratı olayı çözmüştü. Ama Türkiye’de grup çoktan silahlı örgüt yaftasını yemiş ve yargılanmaya başlanmıştı......
   Av. Ahmet Sait Öner yazısı

   Sil
  6. mustafa bey olayı çok güzel gözlemlemişsiniz inşaellah eserleri okudukça ufkunuzun daha genişleyeceği kanaatindeyim

   Sil
  7. mustafa bey olayı çok güzel anlamışsınız ve inşaellah eserlerden istifade ettikçe ufkunuzun daha çok açılacağından emin olabilirsiniz

   Sil
  8. Dünya Gurbet Molla ve talebeleri said nursi yi mehdi görmemekte. inşaellah eserlerden istifade ederseniz aklınızda kalanlara cvp bulacağınızdan emin olabilirsiniz

   Sil
 2. GEREKEN DERSİ ALIYORLAR

  Türkiye'nin eski Türkiye'ye dönmesi için kirli irtifaklara girenlerin gereken dersi alıyor olduklarını ve almaya da devam edeceğini söyleyen Erdoğan, ''Ben tüm vatansever vatandaşlarıma sesleniyorum bunlara asla taviz vermeyin. Paralel yapılara kol kanat gerenler er ya da geç mahçup olacaklar.'' diye konuştu.
  ....
  http://ekonomi.haber7.com/turkiye-ekonomisi/haber/1248058-erdogandan-operasyonlara-ilk-tepki

  YanıtlaSil
 3. Amerika, İngiltere, İsrail şimdilik topuyla füzesiyle gelmiyor, onun yerine onların koç başlarından biri olan F.Gülen örgütü ile geliyorlar. Dolayısıyla olayı Erdoğan'ın otoriterleşmesi ile açıklamaya çalışanların tümü aynı güçlerin adamıdırlar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kurtuluş savaşı dahil daha sonra zaten hep öyle geldiler.Kurtuluş savaşında da bir çok işgalci savaşmadan çekti gitti.Ama sistemlerini,örgütlerini,yasalarını... yerleştirdiler.Hayırlısı bakalım her bir yaratılan, sistem,devlet,örgüt....... fanidir ancak baki Allah.

   Sil
 4. Molla Muhammed, sarıklı genç icin dua etsin.Sarıklı Genc sufyani fetulahı bitirecek ve İslam alemini kurtarıp Mehdi'ye düzeni kuracak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki de sarıklı genç sizin adını zikrettiğiniz Molla Muhammed' dir.

   Sil
 5. Molla muhammed tanımyom ama tesbitleri f gülen hakında katılıyorum bediu zaman saidi Nursi (RAHMETTULLAH) F gülen locanın bi Alakası yokdur. o şahıs kulanılan piyon dur verdi fetvalardan belidir.. para şan şöhret içinde onla beraber hareket eden elit bi kesim var.

  YanıtlaSil
 6. http://www.youtube.com/watch?v=Ub2FyfVnnrg
  1995 yılında

  YanıtlaSil
 7. Odun geldin odun gidecek şuayb gibiler şimdi bana kız anda olur böyle kaba kaba yazdım diye ama vicdanlarınız az bile diyecek eyyy fetocular hak ettiğiniz yerdesiniz fetonun yanındasınız oradada kalacaksınız.

  YanıtlaSil
 8. ''Tapelerdeki konuşmaları nasıl elde ettiniz?'' demek nasıl montajladınız manasına gelmiyor mu?

  YanıtlaSil
 9. YÜKSEK DİKİLİTAŞ AYANAYA BAKIPTA KONUŞUYON GALİBA VARSA İDDİAN VARSA ELİNDE DELİL VARSA BİLDİĞİN SÖYLERSİN... YOKSA SUSARSIN AKSİNDE İSE ODUN DEĞİL KÖMÜR OLURSUN.... KARA VİJDANLI....

  YanıtlaSil
 10. Kavgaya ve hakaretlere gerek yok. Nefsani haller bunlar. Herkes fikrini söylesin yeterli. Bize GÖRE yanlış gelen hususlarda fikrimizi sataşmadan, sayı çerçevesinde söyleriz, kabul edip etmemesini dert etmeden.

  YanıtlaSil
 11. SUAYB BİN SALİH;
  Su verdigim linkteki yaziyi bastan sonra dikkatlice okumani tavsiye ederim

  http://m.yeniakit.com.tr/yazarlar/hasan-karakaya/hangi-fetullah-gulen-dindar-olani-mi-kindar-olani-mi-5331.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah razı olsun. yazıdaki Bediüzzaman k.s'nin şu uyarısı çok mühim gerçekten de.


   SANKİ, BUGÜNE İŞARET!

   Gerçekten enteresan...
   Said Nursi Hazretleri, “60 yıl önce” söylediği sözlerle, sanki “bugünleri” işaret ediyor... “Risale-i Nur Şakirtleri”ne”siyasetten uzak durun” diyor ve siyasete girenleri de şöyle “ikaz” ediyor;
   “Siyasete girerseniz, istiklâlinizi ve ihlâsınızı muhafaza edemezsiniz!”
   Sonra, bir “cereyan”dan bahsediyor ve o cereyanın “hareketi kendi hesabına alacağını” ve de “dünyevi maksadına alet edeceğini” söylüyor!..
   “Ama” diyor;
   “Hizmetin kudsiyetini bozacak!..”
   Evet;
   “Hizmet”ten bahsediyor,
   “Bozulma”dan söz ediyor!..
   Son olarak da, şöyle uyarıyor:
   “Birinin hatası ile onun masum çok taraftarını ezmek lâzım gelecek!..”
   Yoksa;
   “Ezmeyen mağlûp düşecek!”
   Gerçekten enteresan...
   Bu uyarıyı, “okuyucumun yorumladığı” gibi yorumlayacak olursak; burada sadece Fetullah Gülen’e değil, Tayyip Erdoğan’a da “işaret” ediliyor!..
   Demek oluyor ki;
   “Kavga büyüyecek!”
   Tek çıkış yolu var:
   Fetullah Gülen; ya, “Tayyip Erdoğan’a duyduğu kin ve intikam duygusu”ndan vazgeçip, eski “dindar” günlerine dönecek!..
   Ya da;
   “14. Şua, Beşinci Esas!”

   ****************************************************************************

   Sil
  2. TÜRKER ERASLAN ZORLAM KENDİNİ BİZ BEDİUZZAMAN HAZRETLERİNİN KENDİSİNDEN SONRA GELEK ZATIN SİYASETLE MÜNASEBETİ OLACAĞINI ÇOK RAHATLIKLA RİSALELERDEN OKUYABİLİYORUZ... SİYASET KÖTÜDÜR TIPKI ŞEYTAN GİBİ O YÜZDEN ONUN İPİNİ TUTMAK İHLAS VE SAMİMİYET İSTER ALLAH DOSTLARINDA OLDUĞU GİBİ... BEDİUZZAMAN BUNA DİKKAT ÇEKİYOR.....

   Sil
 12. Yukaridaki yazi cok seye cevap veriyor ama ilaveten...
  Arkadaslar diyor ki ; Said Nursi Hz. ''O zat Risale i Nuru bir hayat programi olarak nesredecek ve tatbik edecek, İsevi Ruhanileriyle ittifak yapacak.
  1- Risale i Nurlari neşr ve tatbik degil daha ziyade kendi eserlerini neşr ve tatbik ediyor
  2- Tatbik etseydi yukaridaki linkteki yazidaki soyledigi gibi siyasetten ve yonetim isine karismaktan uzak dururdu
  3- Bediuzzaman Hz lerinin birinci derecedeki talebeleri kesinlikle sadelestirmeye izin vermedigini soyledikleri halde sadelestirdiler, Hz Aliden ve Gavs Hz lerinden diyor, tek harfi degisse manasi degisebilir diyor
  4- İsevi Ruhanileriyle ittifak diyor, iyileriyle diyor, Hem Musevi Hem İsevi demiyor, ve de iyileriyle diyor, her turlu dumen dolabi Muslumanlarin basina ören devletlerin yoneticileriyle demiyor..
  5- Simdi dusunun ; Bediuzzaman hz sadelestirmeye izin vermedigi halde sadelestirip bastiran mi dogru , Osmanlicayi nesillere ogretmeyi hedefleyen ve boylece harfine dokunmadan insanlarin Risaleleri okumasini sagliyacak olan hukumet mi dogru
  6- Son olarak Abd siyle İngilteresiyle İsrailiyle Almanyasiyla topyekun hukumete saldiran mi dogru , hukumet mi dogru...Atalarimiz ne de guzel soylemis " Bana arkadasini soyle , sana kim oldugunu soyleyim "... Ulkemiz bi İrak bi Suriye olduktan sonra mu uyanacaksinzi arkadaslar kendinize gelin...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kim Bilir

   Sen bilmişsin ya. Şahs-ı maneviyeye dahil birilerinin bir hakikati bilmesi halinde bilmeyenlerin durumu bilenler gibidir. Ve ondan payını alır. Bediüzzaman böyle diyor.

   Sadeleştirme ise iki sebepten ileri geliyor. 1. Anlamadıkları için. Bizzat Fetoş için yöneltilen en büyük suçlama budur.? Anlamıyor, anlamıyor, anlamıyor. Ve anlamak istemiyor. Eenesinin peşinde.

   2. Risale-i Nur sadeleştirilirken (şerh değil) tahrifat yapılmasının sebebi, herkese şirin görünüp şirin görmek, yani eyyamcı zihniyete zemin hazırlamak içindir. Tahrif edilmiş Risaleleri piyasaya sür, orijinalini yok et. Ve sonra muharref Risale-i nur diye meslek-i batıla ile ortalığı karıştır. Çünkü baronlar, siyonistlear, neoconlar, kemalistler, fasıklar nasıl dost gösterilecekti. Yani müttefik? Hükümein devlet korumasının birinci sebebi budur. Muharref Risale-i Nur’a geçti vermedi ki, şahs-ı manevi vazifesini yapsın. Bunun karşılığını ise a. Darbeci çete faş oldu. b. İki seçimi arka arkaya kazandı. 3. Türkiye’nin ittihad-ı İslam vazifesinin tehirini engelledi. C.Huzur ve asayişin sürdürülmesine zemin hazırlandı.

   Ahir zaman “Cenab-ı Allah’ın dilediğini yapar” ayetinin tecellisine mazhardır. Ne cilveler göreceğiz, neler. Tabi sırr-ı imtihan ve hikmet-i ibham perdelerin aşanlar için. 1930 Türkiyesi ile bugünü kıyas imkanı bulabilenler, Hazreti Ali’nin (ra) sevinçli bir haberi aldığı zaman Mevlevi gibi döne döne sevincini izhar ederdi. Ama nerede?

   Sahi Hz. Ali (ra) bir gün ahirzaman için bir müjdeyi verince ne yapmıştı? Eliyle havada 9 rakamını yazıp “bitt, bitti” diye sevincini Mevlevivari izhar etmişti. Ehl-i hikmet bunun manasını bilir. Bu 2000 ve 2007’ye işareti vardır. Bulun bakalım Ne?

   Sil
 13. Var bir bildiğim söyleyemem hele size asla söylemem çünkü siz ondan nasiplenemeyeceksiniz.

  YanıtlaSil
 14. Yazılanlara bakınca niçin 73 gruba ayrılan müslümanların 1 grubu cennete gireceğini anladım. Allah kimi kullarinin ruyalarinda f.guleni kötü ve simas

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Simasini kara gösteriyor. Hic idrak ettiniz mi?

   Sil
 15. Efkan Ala: Her şey 'One Minute'dan sonra başladı

  Latif Erdoğan:Eğer 17 Aralık başarılı olsaydı, Gülen Türkiye'ye halife olarak gelecekti" dedi.

  gaybihadislerden bizi tanıyan arkadaşlar bu iddiaları bundan yaklaşık1 sene önce dile getirdiğimizi hatırlarlar.

  Biz o zaman inşallah ferasetle bunları bilebilmiştik. Şimdi de hem gazeteciler hem de devlet, ellerindeki muhaberat ve istihbaratla teyid ediyorlar.

  Elhamdülillah.

  ----------------------
  Sacramental kardeşim ben de bundan çok önce, o zatı rüyamda kara ve kötü bir şekilde görmüştüm ancak bunu o kişinin sapıklığına delil getirmedim.

  Zaten bu adamlarla temel çatışmalarımızdan biri de onların rüyayı veya istidracı delil getirerek haramı helalleştirmesi (BKnz türkçe olimpiyatları ve Efendimiz sav geldi iftirası) . O rüyayı görmeden çok önce zaten ben bu adamın sapıklığına delalet etmiştim. Rüya da şahsi bir teyid olmuş oldu benim için.

  YanıtlaSil
 16. yazıklar olsun...yazıklar olsn yazıklar olsun...hiçmi utanmadınız bu el kaideci ye evliya demekten...islamın alnına bu kadar kara çalmış...islamafobiyi dünyaya yaymış...müminleri terörist olarak lanse ettirmiş...çock katilleri...yobaz ordusu...hayvandan aşağı...sapık...liderlerini cia eğitmiş olan ...el kaideyi...ve onun kçöpek lideri usameyi....siyah sancak gibi gösterip katılmak farzdır diyen bu şarlatana evvliya diyorsanız...

  YAZIKLAR OLSUN...ZERRE SAMİMİYET YOK....ZERRE FERASET YOK...ZERRE İNSAF YOK SİZDE...

  SİZ MEHDİDE DE SAMİMİYETSİZSİNİZ...

  İŞİNİZE GELMEYEN HERŞEYİ REDDEDEN İNSANDAN NE BEKLENİRKİ...

  YAZIKLAR OLSUN BANAKİ SİZİNLE SOHBET ETTİM...
  BU KADAR SAMİMİMYETSİZ VE KÖR OLDUĞUNUUZU BİLSEYDİM VALLAHİ MUHATAB OLMAZDIM SİZİNLE...

  O KANLI ELLERİNİZLE SİZE HAYATTA MUTLULUKLAR...

  EL KAİDENİN DÖKTÜĞÜ MASUM KANLAR ELİNİZE BULAŞMIŞ...

  SİZ HALLACI MANSURUN ELLERİNİ KESENLERLE...İMAMI AZAMI HAPİSLERE ATANLARLA ...AHMET BİN HAMBELİ YERLERDE SRKLEYENLERLE...MUHİDDİN ARABİYİ GÖMENLERLE...MEVLANAYA İFTİRA ATANLARLA VE HZ HÜSEYÜNİ ŞEHİD EDENLERLE AYNI KAFAYI YAŞAMAYA DEVAM EDİN...

  BEKLEYİN SİZ ....BU KAFAYLA MEHDİYİ ÇOK BULURSUNUZ....

  FİTNECİLER...

  HAKKIM HARAM OLSUN....ETMİYORUM...HOCAEFENDİ HELAL EDİN DİYOR...

  AMA BEN ETMİYORUM...

  ALIN BLOGUNUZU BAŞINIZA ÇALIN...HAYRINI GÖRÜN...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. SIMDI BU DARBE GIRISIMI VE 2016 DA GIZLI KOMITENIN MASASI OLAN FETÒ NUN INKIRAZA UGRAYACAGINI SOYLEDIGI HALDE INANMADIGIN BU ZATIN ARKASINDA OLACAK MISIN ? OZUR DILEMEN GEREKIYOR

   Sil
 17. mustafa kardeşim blog senin olduğuna göre sana diyor herhalde...:)
  üzerimize az biraz bir salya sıçradı ama önemsemedik biz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1- kime evliya demişiz
   2- ne fitnesi yapmışız.
   3-El kaideyi kaidecileri nerede destekledik
   4- Ne hakkın varsa söyle de bilelim,ama helal etme ahirde istersin :)))
   5- gülen önce bu milletin,bu devletin zararlarını ödesin,helalleşsin,(13 aralıktan sonra bu güme kadar ölenlerden helallik alamaz) sonra kendi hakkını helal etmeye kalksın.
   FİTNECİ kim = gülen. ben gülenin yanlılarını kırmıyım diye uğraşıyorum da sanmayın gülene saygım var.İsraile,abd,ye,koça,chp ye ne kadar muhabbetim varsa gülene de o kadar var.Onlarla aynı safta,bırakın mehdi olmasını,islam alimi bile değil.müslümandır değildir Allah bilir o kadarına gitmem.Beddua ,lanet çığrını açtı.Her yapılan bedduaya sebebiyet verdiğinden, her yapılandan ona da pay var.o haktan hukuktan bahsetmesin.güleni savunacaz diye de yazıklar olsun moduna girmeyin.mehdi gülendir diyorsanız mehdinizle size hayırlı olsun.lakin müslümanlara,beddua,hakaret,tehdit,küfür yapmayın.

   Sil
  2. Yanlış yanıt altına yazmışım turker kardeşim hakkını helal et.Sana yazmadığımı anlamışsındır zaten:)

   Sil
  3. ben seni "vav"ından tanırım kardeşim. Allah razı olsun...

   Sil
  4. gurbet kardeşim bu çakma imamı hala takip edenlerin hepsinin farklı farklı sebepleri var.

   Fakat ekserisinin gördüğümüze göre nefisleri

   "ben bu kadar zaman bu adamların iddia ettiği işleri yapan bir adamın ardından gitmiş olamam, ben hata etmiş olamam, olsa olsa bunu diyenler hata ediyordur " diye sayıklayıp duruyor.

   Oysa insanlar bu hallerinden tevbe etseler ve "Allahım ben senin rızan için bir cemaate tabi oldum ama bu adam böyle bir ..... çıktı. Ben bu halimden tevbe ediyorum. Bana razı olduğun sadık kullarınla birlikte olmayı nasip et" deseler Allahın fazlı keremi ve merhameti geniştir. Bak bakalım ne kapılar açılıyor. Umulur ki geçmişte bir yanlış günah yapılmış ise Allah c.c onları da sevaba çevirir inşallah..

   Tabi herkes cüzi iradesi ölçüsünde serbesttir...İş ki gidip külli iradeye toslamasın. O iş deAllahın yeryüzündeki nur kapları dediği Evliyaullah k.s ecmain ve onların hak tarikatleriyle dalaşmaktır. Allah bundan herkesi muhafaza buyursun. Çünkü Allah dostlarıyla savaşanları hadisi kutside Allah c.c kendisine harp açmış sayıyor.

   Sil
  5. Valla hangi el-kaideciye evliya demişiz bilemediğim için felsefem kardeşin sözlerini üzerime almadım. Evliyaullah derken genel bir tabir kullanmaktayız. Falanca şahıs evliyadır demedik. Zira levh-i mahfuz önümüzde açık değil...
   Mesela ben F.Gülen'in halen kamuoyu tarafından bilinmeyen çok gizli ve dehşetli mahiyeti hakkında endişeli tahminim var, ama bunu ifşa etmeye niyetim yok. Bu konuda bazı yerlerde detaylı şekilde F.Gülen'in serencamı yazılıdır. Delil var mı? İşte burada susmak lazım gelir.
   Şimdi F.Gülen kendi aleyhine laf etmiş herkesi bir şekilde içeri attırmış bir adamdır. Ayağına takılan kim varsa kullandığı kurumlar vasıtasıyla onların defterini dürmeye çalışmıştır.
   Bunlar arasında belki de evliya olanlar da vardır. Bilmem.
   Blogumuz lehte ve aleyhte herkese açık... Kimin kucağında neyi varsa döksün. Hakarete varan sözlere de tahammül ediyoruz. Ama tekfir ve sövme karşısında mecburen bir iki yerde yorum silmek zorunda kaldık. Bu gönül genişliğini de herhalde hiç bir yerde bulamazlar. .. Allah hepimize hakka dönmek nasip etsin. Selam ve dua ile.

   Sil
  6. Çoğu vefat etmiş islam büyükleri hakkında evliya tabirini kullanmamız bir nevi dua içindir. Kişilerin hakikat-ı halini bilemeyiz. Birinin evliya dediğine başkası kafir demiş. Hüsn-ü zannı esas alıyoruz. Hüsn-ü zanda hata o kadar zarar vermez, ama makbul bir kimse için fena sözler söylemek daha çok zararlıdır. (F.Gülen'in artık hüsn-üzan edilecek bir durum kalmamıştır. Ama yine de kayd-ı hayat yani ölmeden önce tevbe edip hakka dönmek her zaman mümkün olduğundan bir ümid vardır. Ama islama verilen zararı elbette tazmin etmek zorunda kalacaktır.

   Sil
  7. Halife olacaktı adam, ama mani oldular. Onu da anlayışla karşılayın artık. Ömrü boyunca bir hedefe kilitlenmiş, tam elini uzatıp alacakken kuş uçtu gitti. Siz nasıl davranırdınız?

   Sil
  8. Kem alat ile kemalat olmaz. Yani sınav sorusu çalıp kendi adamlarına dağıtıp, başkasının hakkını yiyerek makamları ele geçirenler, tam iktidara uzanınca elleri boşa çıktı. Üstelik şimdi içerde hükümet bunların defterini dürerken, dışarıda da onları satranç tahtasında öne sürenler işe yaramayan bu piyonu kırıp atacaklar. Onlar için çok zor durum... Hizmet içinde halis niyetli olanlara Allah yardım etsin.

   Sil
  9. Saray saray diyorlar. F.Gülen için de saray hazırlandı. Neye niyet neye kısmet.. Kendi sarayı söndü, başkasının sarayı cıvıl cıvıl... Biz ise saraya kafayı takmıyoruz. Türkiye artık büyük bir devlettir. Onun temsil yeri de ona göre olmalı.

   Sil
  10. Mustafa kardeşim ağzına sağlık. Bizim içinde dua et inşallah.

   El kaideci olayına gelince... bu şahıs bu iftirayı yazar yazmaz ben durumu anladım.

   Bunu aslında direkt olarak size demiyor, bu başlık altında yazmasının sebebi bunun "hoca"sının tahşiye grubunu el kaideci olmak iftirasına binaen içeri attırmasına dayanıyor. Yani "hoca"sının iftirasını tekrar ediyor.

   Bu blogda yazan bir başka paralel ruhlu "hoca"sına dünya şehvetine bulanmış dediğimde olayı kadın olarak algıladı. Tabi bu damarın, dünya şehvetlerinden en kuvvetlisinin ve nefislerden de en son çıkan şehvetin "baş olma sevdası" olduğunu bilmemesi normaldir.

   Daha helali haramı bilmeyenlerin, insanların YEDİ SÜLALESİNE evine barkına çoluk çocuğuna lanet okuyanların, nefis terbiyesinden bi haber olması danormaldir.

   Sil
 18. Tek bişey sorcam bu fetulah gülene seven onu büyük hak yoL üzere olan arkadaşLara Bir amerikaLı alman veya yunan veya rus deseki ben de Allaha iannıyom ama ben İSA alehiselama tabiyim dese Muhameden resulullah demem dese bunun hakında HÜKÜM NEDİR kURANI KERİME GÖRE HADİSİ ŞERFLERE GÖRE .bİ israİL İ Deseki bende ALLAHA inanıyom ama ben musa peygamberim Muhammed Alehiselamı kabuL etmem dese bunu diyen cennetlikmidir. ehLi kitabmıdır. bakın bu zamanda bu incile bu tevrata inanlar. Fetllah gülene yakın Amerikada yanında bulunanlardan işitme göre evet böyLe dedikleri için sizler de aynımı fikirdesiniz. İSLAM KURANI KERİM İNANCINA GÖRE __LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDEN RESULULLAH__ denmedi sürece iman etmiş sayılmaz ve cennet ona haramdır .....Asrı saadeden bu zamana kadar hiç bir evliya, ulema, kutub, ebdal gavs, veya müceddid veya mücdehit veya mezheb imamı yokdur. fetulah gülenin cıkardı bu fetva cok tehlikeli degilmi Fetulah gülenin peşinden giden arkadaşalr siz ne düşünüyosunuz bakın en mahrem Konu dahi onun sayesinde konuşulur hale geldi .... az sakin olup bu insanlar neden böyLe yazıyolar. ak ben kendimLe cemaat tarikat olarak başka da olsa da ehLi sünnet oldu sürece elime belime dilime sahip olurum. FETULAH GÜLEN İn eserinden de size bunu paylaşmışdım... buyurun cevap nedir. buna nasıL bi kılıf bulcaz arkadaşlar imani mesle bu Mehdi alehiselam geldi yok o degil yok şurda cıkmaz mevzusuunun coooooooooooook fevkinde iman meselesi az sakin olup peşinden gitinizin ne dedini bi okuyun bi dinleyin adamı iman dan edermi etmezmi. yazık degiL mi buinsanlara kim hangi vicadanLı insan bu şekilde aldananlara bunu demek istemezmi uyarmak istemezmi deseniz ki zamanın en büyük evliyası inanın o kadar tepkim olmaz sevdiklerine abartıyolar denir ..Ama peygamberi devreden cıkaran NasıL bi cennetlik anlayışı olur adam dememzmi ozaman ben sizin peygamberinize son peygambere iman etme şartım yok bende Allah ve isa iman etiim deseki digeri bende Allah ve musa ya iman etiim sizin de pensilvanyadaki hocalarınız bizim de cennetlik oldumuzu saten size dedi dese nediccez. BöyLe bi fetva kuranı kerim ayetlerine ve hadisi şeriflerle bagdaşırmı Aslaaaa bakınız bu imani mesele şan şöhrete aldanmayın buyurun araştırın isterseniz Amerikayı arayın sorun iftiramı ben aratırdıma eminim dedikleri onlar anlamaz. hocamızı her kesin üstünde böyLE Bİ YAKLAŞIM OLUR MU pEYGAMBERDEN DAHA ÜSTÜN MÜ VAR HADİSİ ŞERİFLE AYETLE ÇELİŞEN HOCAMI EVLİYAMI VAR.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gülen zaten ben alim değilim diye bas bas bağırıyor.Hatta sınırları zorlayıp mü'min değilim bile diyor (hadisi şeriflere göre) hatta kafirlerle bir olanların durumuna ayet ve hadislere bakılırsa durumu daha vahim.Hal böyleyken,göz göre göre ülkeyi yakmaya kalkışıyorken,müslümanları birbirine düşürmeye çalışıyorken birileri yazıklar olsun diye nutuk atıyor.Kime atıyor ,adamlarda bir şey kalmamış,yanıyorlar ateşlerle beddua ettikleri için haberleri yok.ama müslümanlara yazıklar olsun diyorlar.Hayret yahu

   Sil
  2. hakdan kardeşim soruyu sorduğun zümreye sorunu şu şekilde sorarsan belki daha fark ettirici olur.

   Bir müslüman Hz.muhammede inanıyorum ama Hz.Musayı veya Hz.İsayı kabul etmiyorum diyebilir mi?

   Bu sorunun cevabına göre hristiyanların ve musevilerin durumu anlaşılır galiba?

   Sil
  3. Turker Eraslan kardeşim onuda sen demiş oL işte)) sagolasın Allah bizleri istikametten ayırmasın kardeşim

   Sil
 19. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 20. ÖzeL kişilerin konusu olduna son yorumu sildim okunmuşdur heralde . her kez kaderini yaşar Alahın dedigi olur . yapcak bişey yok . Melekler dahi Amelin süretine bakar. KabuL derhagına cıkarırlar bazıların kini bazıları yerde sürünür hiç çıkmaz bile ........ Allahu zülcelal ise Amelin içindeki niyet ve ihlasa nazar eder . ... ..İsterse KABuL EDER İSTERSE RED eder bilen gören Allah dır.

  YanıtlaSil
 21. önümüzdeki kış sonu ve bahar içinde çok ciddi bir meydan savaşı yaşanacak. Mehmet Şevket Eygi ve bir çok kimse bunun uyarılarını yapmakta... Bu meydan savaşında devlet, millet ve vatanın selametini diliyoruz. Dindar cemaatlerin huzur bulduğu bu dönemin sona ermesinden endişe ediyoruz. Gelecek olanlar dindarlar üzerinden silindir gibi geçebilir. Müslümanlar terörist ilan edilip kıtal ve tenkile maruz kalabilir. Hoş eğer F.Gülen cemaati de başa geçseydi diğer cemaatler ya boyun eğdirilecekti, ya da terörist ilan edilip yok edilecekti. F.Gülen'in Cübbeli'den başlayıp pek çok kimse ve cemaate yaptığı operasyonları yapacaklardı. Bu farazi bir tahmin değil... Hani bir ara şimdiki hükümetin dindar cemaatlere baskıya hazırlanıyor diye bazılarını kışkırtmaya çalışıyorlardı. Bu iddialar tutmadı. Dindar cemaatler halen Erdoğanı islam menfaati adına korumağa devam ediyorlar. Eğer Erdoğan devrilirse muhtemelen bunun acısı müslümanlardan çıkacaktır. Haberiniz olsun. Bizim derdimiz siyaset ve particilik değil, islamın ve müslümanların selametidir. Şimdilik olayı bu çerçevede görüyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mustafa ABi Allah ın Bereketi üzerine olsun Sayın abi Allahın ziniyLe yıkamazlar inşallah daha Ayaga kalkıyo gibi gözükcekler.. ama cok kişi bazı hakikatleri gercekelri görünce inşaallah bizlere bile kusra bakmayınız.. size cok kızdık buguz ettik ama yazdıklarınız gercekmiş diyebilirler ilerde inşaaLLAH O aDAMIN peşinden gidenler pensilvanyalının kurtulurlar. birazdaha zaman

   Sil
 22. Yani Erdoğanın kara kaşı ve kara gözünün hatırı değil, islam ve müslümanların selametidir düşündüğümüz. Erdoğan şu veya bu, bizim bildiğimiz Erdoğan gibi sağlam ve dirençli bir lider olmasaydı, Türkiye şimdiye kadar çoktan boyun eğdirilmiş ve sindirilmişti.

  YanıtlaSil
 23. tahşiye operasyonu yapan polis: Tuncay bu işi batıracak..!
  diğer bir polis: sal gitsin sal..!

  YanıtlaSil
 24. 1- el kaideci dediğim molla muhammeddir....kendisi el kaideye katılmayın gerçek siyah sancak gibi gösterip farzdır demiştir...dieyen videosunu izleyebilir heryerde vardır...

  bu konuyu açmamanız zaten arkniyetinizi belli ediyor....arkniyetlisiniz...

  diğer yandan yine bu zatın el kaideyi siyah sancak olarak yutturması ve sizin susmanız mehdi konusundada samimiyetsiz oluşunuzun ıspatıdr...

  ayrieten size cevap yazmak için değil....takip edenler için bir açıklama yazıyorum...mademki la ilahe illallah mevzunu anlayamamışsınız....(ANLAYAMICAKSINIZ)

  gülen bir sohbetinde şöyle demiştir...

  ""bir kişinin la ilahe illallah dediğini duymuşsanız muhammedün resulullah dediğini duymasanız bile ona müslüman nazarıyla bakın...öyle kabul edin..""

  sizde buna karşılık tüm akaid ve ilmihalllerde yazılı olan

  ""kişi la ilahe illallah deyip inanasa ama muhammedün resulullah a inanmasa kafit olur""
  kaidesine muhalefet ılduğuunu idda edip onu tekfir ettiniz...

  vallahi çarpıttınız....

  şöyleki...siz bu cümleyi alıp farkına varmadan şu şekilde değiştirdiniz...

  ""kişi la ilahe illallaha inanıp muhammedün resulullaha inanmazsa yüzüne karşı kafir denir...müslüman hükmü verilmez...kafir muamelesi yapılır...kanı helaldir...vurun kafire..""".

  oysaki imamı azam hz leri bir kişide 99 küfür alameti olsa bir tanede iman alameti olsa kişinin müslüman olduğuna hükmedilir demiştir...

  kafir olma ayrı şey...kafir deme ayrı şey...

  bu işin mantaliteside şudur....kişi la ilahe illlallaha inanıp mhammedün resulullaha inanmazsa kafir olur o an...evet o an...bu o ana mahsustur...kişi muhammedün resulullah dediği an o müslümandır...

  peki müslüman olduğu an yani mıuhammedün resulullah dediği an ne zamandır...?
  belki 1 saniye belki bir dakika belki 1 yıl...belki yüz yıl...

  gaybı yalnız allah bilir..kişinin kalbini yalnız allah bilir...bu yüzdedndirki 1 iman aameti gösterene tekfir yapılmaz...bu küfür olur...kişi bu tekfiri yaparsa gaybı bende bilirim tövbe haşa demeye gelir ...

  misalki kişi la ilahe illallah dese muhammedün resulullah demese 1 saniye sonra allah iman nasip etsede muhammedün resulullaha iman etse bizde ona kafir desek imanımız gider...

  şeriat bu riski almaz....kısacası allah katında kafirlik için 1 alamet yeterlidir...kişi kafirdir...fakat kul katında 1 iman alameti kafir demeye engeldir:..tekfir edilemez...zira kul kalpleri bilmez..gaybı bilmez...bildiğini zannederse bu küfre gider...zira allah zamanın sahibidir...kul ise an zamanda yaşar...anı yaşar...

  şia ve vahabi mesheblerine gelince bu meshebler küfürdür...bu meshebler tekfir edilir...ama mezhep tekfir edilir...meshebe mensup kişi tekfir edilemez...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Felsefem, sen yazdıkların konusunda samimisin ? niye sordum çünkü samimi değilsiniz demişsin yukarıdaki yazılarında.
   1- O senin Molla Muhammed dediğini biz yeni duyduk.Biz ona hiç evliya demedik.Tahşiyeciler olarak duyuldular biz de öyle dedik.Belki de evliyadır orasını bilemem şimdilik.
   2-Biz şimdi tahşiyecilerin gülenle ilgili iddialarını yazdık diye niye ona destek vermiş olalım.o el kaideci olsa bile biz niye el kaideci olalım.Tahşiyeciler ne dedi biz gülen aleyhine kitap çıkardıktan sonra tehdit aldık,hapse attılar dediler.Evet öyle bir kitapları varmış.Bu adam el kaideye destek verdiği için mi yoksa gülen aleyhine kitap çıkardığı içinmi hapse atıldı?(el kaideci olduğunu da bilmiyorum) şimdi bunu sorguladık diye niye biz el kaideci oluyoruz ????
   Bak gülen hakkında bir sürü ayet hadis var biz yinede o ayetleri,hadisleri zikretsek de gülen kafir demedik.Öyle bir sonuç çıkarıp da güleni destekleyenlere de öyle dememişken siz nasıl sonuç çıkarıyorsunuz da bizleri el kaideci olarak ima ediyorsunuz ???
   Güleni mehdi olarak kabul etseydik veya makbul birisi olarak kabul etseydik sen bize bunları yazacakmıydın ????
   Git bir sürü site var Atatürkün bilmem nesiyiz,askeriyiz diyen bir çok site var samimiysen burda attığın nutuğu orada at.Orada atamazsın çünkü onlar artık gülen hakkında hocaefendi diyorlar.
   Samimiyet bu mu ?

   Sil
  2. gülen benim için mehdi değildir.Gülen benim için İslam alimi de değildir.eğer varsa itirazı,gülen kendisi gelsin ispat etsin.Bir alim için bu zor bir şey değildir.Gerçekten bir alim,bir evliya ise ispat eder.(Mehdi ise demiyorum).Birileri de ben güleni sevmiyorum diye yok samimi değilsiniz,yok kaidecisiniz derse o da söyleyeni bağlar.Ya ben samimi değilimdir ya söyleyen ya ben el kaideciyimdir ya da söyleyen el kaidecidir.
   Bir de Mehdi konusunda samimi değilsiniz demişsin ya :Burda görüşlerine katılmadığım bir çok insan samimidir.Yanlış düşünüyor olabilirler ama samimiler.güleni mehdi kabul etmedik diye,Said-i Nursi Hazretlerini mehdi olarak kabul etmiyoruz diye samimiyetimizi niye sorguyorsunuz.

   Sil
  3. ve sübhan Allah nasıL AKLICAZ Diye şaşkın şaşkın yorumlar vahabi yi şiaa yı tekfir edilirde yahudi hristiyan onlardan dahamı imanlı Arkadaş madem yanlış anlaşıldı ise Açıklama yapabilir 3 dün kardeşligi ne ki bu kadarı inat degilmi? biz ehLi sünnet La ilahe iLLaLLaH Muhammeden rasulullah diyen islama geçmiş zahiren umulurki cennetlik dir. zahiren son nefesi Allah bilir kalkıpda hristiyani adam son nefesde iman eder o ayrı yahudi ise bu ehLi kitab denemz bu zamandakilere ve cennete yahudi hristiyan girermi resullullahıkabuL ETMEDİKCE ne kadar inat sizlere fetulahın yolundan gidenler ne kadar ehLi sünentenm admaın sapıtıgını görmüyonuz mu gayb yalnız Allah bilir demişsiniz resullullah alehiselam 1400 sene sonrasını dahi Allah bildirmedimi evliyalarına gayb dan diledi kadar bildirmedimi bediu zaman saidi nursi 3 kişi görürü 50 yıl sonralarını eserinde Allah bana gösterdi der Aklama ya ugraşmaya gerekyok ben eserinden aktardım ne yazdıkalrını hocanızın fettullah gülen kolay dicek sözüm yanlış anlaşıldı müslümanlar kardeşdir Allah ve resullullah iman etmiyen e ehLi kitab cennet lik denemzdicek tamm bitiii sorun yok burda karşı cıkılan ılım lı islam ayagına cok cidi fetva var hiç bir evliya alim böyle bir şey dememişken ne kadar aklıyalım derken itikati ters konular işkenmiş Allah kurtarsın diyelim

   Sil
  4. birdin adamıbu kadar fitne ye fesada vesile olurmu buguzlaşmalara yazık ya kusra kalman iman meselesi olduna ifşaa etmek zorundayız istedi kadar para lı adamları olsun ya düzeltir yada onun İSLAM akaidiyle bi alakası olmadını yazdıklarından delilerle paylaşırız bana göre mason locasına yurt dışı yabancı lara hizmet eden biri

   Sil
  5. kırmıyalım dedikce devlet in bekkasınla ugraşıyor adam körmüsünüz fetulah ın i,slama aykırı bir sürü fasosu var en tehlikelisi papa ile 3 dinokulu kurma teklifidir.. Allah a inanç konusunda itifak kurmak kardeş olunuyormu hangi Kuranda ayet var ne carbıtması

   Sil
 25. dünya gurbet...
  molla muhammet el kaide diye googledan yazarsan bi zahmet...görürsün ne olduğunu....ben sizi konu başluğu niçin suçladım...konu başlığında admin neler yazmış bi bak...hulusi abiye hakarettir bu? hulusi, abinin böyle biriyle işi olmaz....

  arkadaşın biride hulusi abi o evliyadır demim miş dedi...ona istinaden yazdım...

  siz el kaidecisiniz demedim...gidip neden araştırmıyosunuz diye kızdım...insan gider bi araştırır ya....adam resmen usame bin ladine şuay bin salih diyor....bu bloğun görevi ne zamandır siyaset...ve inan zerre yanlış onlama ihtimali olsa yazmam...ben sizin gibi değilim...

  ben rest çektim....bana bu adamların yanlışını gösterin derhal cemaati brakırım diye...işte bu kadar samimiyim...

  şimdi yukarıda cevabını verdiğim iftiranın sahipleri samimimi?

  şeriatte bir insanın iftiracı olması için hafizenallah bu çukura düşmesi için kaç iftira atması gerekiyor 1 iftira kafi değilmi?100 oldu 500 oldu kardeşim...

  bu mu samimiyet...sen bana gülenin la ilahe illallah diyene müslüman nazarıyla bakın sözünü çarpıtanlara yanlış yaptılar deki ben sende samimiyet var diyeyim...

  ama ben 1 değil 1000 iftiraya cevap yazsam gene siz samimiyetsizliğinize devam edeceksiniz...

  hadi ben,i yanıltta iftira atmışlar...helallik almaları lazım de....

  diyebilirmisin?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kardeşim şimdi usame bin ladine şuayb bin salih diyormuş,bazıları da ona mehdi diyorlar.bazıları da gülene mehdi diyor.Napalım şimdi bu diyenler böyle diyor diye ipleri mi koparalım ? Yoksa ilmi olarak mı Hz Mehdiyi ,Şuayb Bin salihi mi anlatalım.Ya bu insanlar gerçekten samimi iselerde bilmediklerinden 3-5 kişinin göz boyamasıyla öyle düşünüyorlarsa...
   Biz Hz Muhammed s.a.v. in ümmetinsek Onları affet Ya Rabbi ,''bilmiyorlar'' diyeceğiz.'' Söylemiş olduğun La İlahe İllallah sözü tüm ehli kitabın ortak sözüdür.Tüm Peygamberlerin ortak sözüdür.Muhammeden Resulüllah sözünü dille söylemek,ikrar etmek de Hz Muhammed S.a.v. ümmetinden olmaya vesiledir.(İnşaallah) .Diğer türlü kafirdir, değildir,müslümandır gibi düşünceler bize aittir.Hükmü Allah verir.Biz de görebildiğimiz kadar ,şeri manada nasıl fetva verilmişse öyle diyebiliyoruz.Ama kafirdir demek çok sakıncalı,denmemesi tavsiye ediliyor.
   Bakınız ben ne Said-i Nursi Mehdidir diyenlerden rahatsızlık duyuyorum,ne gülendir,ne de başkasıdır diyenden.Ben bildiğim kadar Hz Mehdi ile bildiklerimi anlatırım,varsa delilim söylerim.İsteyen bunlara inanır,isteyen kendi düşüncesinde devam eder.Ama müslümanları kırmayın,incitmeyin.Hz Peygamber bile Allah'ın yanına giderken de ,yaşarken de ,son nefesini verirken de ''ümmetim,ümmetim'' demiş.Onun ümmeti kırılır mı ?

   Sil
 26. ayrieten ben gülene ahirzamanın büyük mehdisidir diye asla demedim...asla asla asla...kimsede demiyor...tam tersi o zatın mekkede zuhur edeceğine tam iman ettim...herkezde şahittir...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. vede biz kime iftira atmışsak yada atmışsam söyle gidip helallik alayım...vallahi gider alırım...samimiyim kardeşim....biz üzerimizde hak brakmayız..

   Sil
  2. Benim takip edebildiğim kadar (Mustafa kardeşimiz buranın yönetici galiba)
   ben onun samimi olduğunu biliyorum.Her ne kadar siyasi konulara değinse de Derdinin siyaset olmadığını da biliyorum.Hata insanlara mahsustur.Hepimiz hata ve günah sahibiyiz.Bu hatalarımızdan dolayı ipler koparılmaz.Kırılmaz insanlar.Diğer kardeşlerimiz de öyleler.Senin nasıl bir düşüncen varsa herkesin bir düşüncesi var.Kimin haklı olduğu ilerde anlaşılır ,bu dünyada olmasa bile ahirette mutlaka anlaşılır.Ama bunları hak ve hukuk meselesi yapıp da dışlamak,kırmak müslümana yakışmaz diye düşünüyorum.Allah hepimize hakikatı bu dünyada iken göstersin ve hakka tabi eylesin.Bu fitneleri üzerimizden kaldırsın İnşaallah.Günahlarımızı bağışlasın.

   Sil
  3. Ben helalliği gülen için söyledim ,önce kendisi helallik alsın sonra helal etsin diye.17 aralık 2013 den sonra devlet ne kadar zarara uğramışsa,yetiminden fakirine ,her bir vatandaşa,vergi verenlere de vermeyenlere de hakkı geçti.Fitneleri demiyorum.Reel zarardan bahsediyorum.Ama helallik istese de helalleşmesi mümkün değil artık.1 yılda kaç binler ahirete intikal etti hala da ediyorlar.güleni sevenler biraz samimi olsalardı o zaman devlet zarara uğratılırken ne yapıyoruz deselerdi,şimdi akkonak hakkında devlet zarara uğratıldı dediklerinde biz de bunlar samimi diyecektik.Kendi açımdan maddi beklentim olmadığından ,devletten de beklentim olmadığından farketmez.Fitne dursun yeter.Müslümanlar müslümanlara hakaret etmesin,beddua,lanet etmesin,bir olsunlar haklarımın hepsini vereyim.

   Sil
  4. amin....ufak bir ekleme....la ilahe illallah arabça söylenildiğinde biz bunu iman alameti kabul ediyoruz...the god is being...ı bleewe god...the god is one gibi sözler kişinin hüsnüzanıdır...şeriati bağlamaz...tekfir edene bir şey demeyiz...

   ama arabça şekliyle ayne la ilahe illallah diyeni müslüman kabul ediyorz...hatta damgalıyoruuz.....

   hain diyolar kardeşim bize sırf bu yüzden...biz hangi cemaate tarikate laf ettik...hepsine allah razı olsun dedik....demedikmi?

   kim zerre taş koyduysa allah razı olsun demedikmi?

   "allahım onları cennete sokmazsan bizde girmek istemiyoruz " demedikmi?

   neden bize hain diyorsunuz...

   bu hükümet samimiyetle geldiğinde en büyük desteği biz vermedikmi?

   mezardan adam kaldırıp bu adamlara oy verdirebiliyorsanız verdirin demedikmi?

   şimdi bunlar iranın tezgahıyla cami kuşu ümmi seleme gibi sapıttılarsa...

   sapıklıklarını örtmek için bize zılm ediyorlarsa...hain diyorlarsa paralel diyorlarsa...geçek paralel islam başörtüsü ve kuran düşmanı ergenekon ve kck yı sırf koltuktan olmamak için salıyorlarsa...bizim suçumuz ne.?

   bize diyorlarki darbeye kalkıştınız...vallahi biz yapmadık...billahi biz yapmadık....yapanın allah belası nı versin....o irana allah kan kustursun inşallah....o ashabı kirama lanet edenlere allahta lanet etsin inşallah...

   Sil
  5. siz yapmamış olsanız bile gülenin o dönemde bir sözü vardı,arabuluculuk için gidenler olmuş da ''bundan sonra geri dönüş yapılmaz'' diye.hatta misaller vermişti.kim ne derse desin gülen yapmamış olsaydı engellemesi elindeydi.Çıkardı derdi grubuna devlete,millete zarar vermeyin,kaybeden millet oluyor demiş olsaydı fitne dururdu.gülen grubunun o dönemde diğer cemaatlere de destek için elçiler gönderdiğinden haberin var mı bilmiyorum.ama diğer cemaatler bu zararları öngördüğü için ''devletimizin yanındayız ''diyerek fitneye alet olmadı.Hatta bazıları gülenin o elçilerini uyardı da.yapmayın diye.Bunların gerçek olduğunu ben biliyorum.Bazılarınız gerçekten bilmiyorlar.Vallahi diye yemin etme bilmediğin konularda.En azından bilmiyorum diye yemin etsen daha iyi olur.Yapanları da Allah ıslah etsin,ıslahı ve hidayeti mümkün değilse Allah onların zararlarını bu ümmetten dilediği şekilde bertaraf etsin,zararlarından muhafaza eylesin.gülen yapmamışsa da alet oldu...

   Sil
  6. işte hak konuşmuyorsun...

   hz ömer mimbere yeni gömlekle çıktığı zaman "konuşamazsın ya ömer önce üzerindeki gömleğin hesabını ver"" diyen selman bin farisi r.a. ehli beytten olmadığı halde ehli beytendir müjdesini alan adam fitnecimiydi?

   sen sana soruyorum cevap ver......bakan oğlunu milletin parasını cukka yaparken yakalasan söylermiydin saklarmıydın...

   allah için konuş....peygamberimiz s.a.v. için konuş....allah sana iman vermişse o iman hatrına allah için konuş...

   yalvarırım söyle allah rızası için söyle....saklarmıydın söylermiydin....peygamberini seviyorsan söyle...

   Sil
  7. Bakan oğlu,başbakan oğlu kim çalmışsa hırsızdır.(Çalmadık diyorlar).Sorun hırsızlık meselesi değil felsefem,bizi öyle uyutmak istedikleri için hırsızlık diyorlar.Hırsız Allah için himmet verenlerin paralarını şerli bir insanla 1 fotoğraf çektirmek için para teklif edendir.(doğruysa).Hırsız bakanın oğlu para çalıyor deyip devleti zarara uğratanlardır.Bakanın oğlu 1 çaldıysa kaç milyon dolar ülkeden uçtu.Hangisi hırsız.
   Hz Ömer e o sözü söyleyenlerin zamanında Hz Ömerden yüzlerce vardı.Kıyas için değil de Hz Ömer iner Hz Ali,Hz Osman çıkardı veya hangi sahabe yönetimi alsa o işi götürürdü.
   Bu gün hırsızlık yaptı desek (bilmiyoruz) akp indirsek chp mi gelse ????
   gülen mi ????
   Kusura bakmada samimiyet anlayışınızı siz taraflı olarak yorumluyorsunuz.

   Sil
  8. felsefem ah arkadaşım seni anlıyom yılarını vermişsin bak kendinde yazdın la ilehe illallah- diyeni müslüman kabul ediyoz. ah be arkadaş sen hiç bediu zaman saidi nurside dahil böyLE Bİ FETVA VEREN AVLİYA ALİM GÖRDÜN MÜ AYETLERLE NE KADAR TESRS YORULDUM AMA SIRF SEN GİBİ İYİ DÜŞÜNMEK İSTEYEN ARKADAŞLAR KURTULSUN DİYE İSTERSEN TERS DÜŞEN AYAETLERİ YAZAYIM ___LA İLAHE İLLALLAH MUHAMEDEN RESULLULLAH DENMEDİKCE MÜSLÜMAN KABUL edilmez. asıl sıkıntı bu ya işte başarmış bak siz bile inanmışsınız adam maksadına varmış sokmuş fitneyi tartışılmıcak en mahremi dahi soktı al burdan yak tartışsınm müslüman coocukları en mahrem nasıL MÜSLÜMAN KELİMEYİ ŞAHADED GETİRMEDEN OLURMU HANGİ KİTAB YAZAR BUNU HANGİ EHLİ SÜNNETE yapmayın ya yazık

   Sil
  9. çalmadık demiyorlar...asla...ah bi deseler...çalmadık diyen gider aklanır...satt alan şerefsizdir diyip sonradan hediye geldi demez...bakara makaracılarında himmeti yoktur...

   artı chp de gelmicek mhp de...sahibiniz asker kökenli gelecek korkma giderlerse diye...memleket batarsa diyede korkma...samimi ol...her 6 dan 5 i ölmeden mehdi çıkmaz...işte samimiyetsizliğiniz burda...

   bir yandan can pazarı olacak milyarlar telef olacak diyorsunuz...bir yandanda olmucak gibi mhp chp ayağına yatıyonuz...ilk söylediğiniz doğru...

   şeriat incelir ama kopmaz derken ülkenin sahibi çıkıverir...

   şeriatın inceldiği yer tayyip değil...zira o tayyip kopacak...yerine müslümanlar gelecek...chp mhp değil garibim tamammı...

   Sil
  10. Samiyetimiz şurda her 6 dan 5 ölmeden mehdi gelmeyecek diye pisi pisine niye ölüyoruz.Mehdi gelecek diye ölmek nerede samimiyet oluyor.
   Korkma Mehdiyi gördüğümüzde Tayyip ten alır Mehdiye veririz.Ama sahtekarlara değil.Görelim Mehdiyi bir.Bak 2013 den 1 yıl geçti hala gelmedi.Bu ülkeyi de sahtekarlara teslim edecek halimiz yok.

   Sil
  11. arkadaşlar siz göremediniz diye mehdiyi, mehdi gelmedi değildir. üstad der onu çok az kişi tanır ve belki anlar diye.
   yaptığı işler öyle alanen gözönünde apaçık değildir. risalei nurda kim olduğuna dair çokça işaretler mevcut. evet mehdi 40 yaşında gelmiştir. ve şu an 70 yaşlarındadır. azcık bırkalarsanız bulursunuz kim olduğunu:)

   Sil
  12. Mehdi’den çok Mehdiyet önemlidir. Nasıl ki eshab-ı kiram İslam’ı bütün dünyaya yaydı, önün gibi Türk milleti de Mehdi’nin Mehdiyeti’ne yani hakimiyetine zemin hazırlamakla mükellef. Yani şahs-ı manevinin çokça çalışması lazım. O da o zatın kim olduğunu bilmek değil, iman ve Kur’an hakikatlerini öğrenmek ve öğretmek vazifesidir.Sırrı imtihan bunu gerektirir.Mehdi’nin zatı değil hizmeti yani eserlerindeki dini hakikatlerdir ehemmiyet arz eder. Mehdi’ye mana-yı ismiyle değil mana-yı harfiyle bakmak lazım. Sizin kast ettiğiniz zat ise MHedi olamaz. Çünkü...

   Sil
  13. Burak Salgın, Mehdiyi tanıyorsunuz galiba. İsmini söylemenizde neden sakınca olsun?

   Sil
 27. menderesin sonu ne oldu biliyormusun..?üstad ona hep destek verdi...mektuplaştılar sürekli....ölmeden bir 2 yıl evvel üstad 3 kez randevu istedi...3 ünüde reddedtti..

  üstad şı cümleyi söyledi menderes için...""kendi kaybetti"

  sonrası malum...üstadın talebelerinden dinleyebilirsiniz bunu...

  siz sanuıyormusnuzki lojmanları sattıran adamla vatandaşla iftar açan adamla...ergenekon 150 yıllık örgüttür diyen adamla...pkk lıları it gibi azarlayan adamla...vatandaşla konuşmayan saray yaptıran sebataycıları salan kck nın ayağına adam gönderen adam aynı adam...

  vallahi değil billahi değil...

  tıpkı üstad için uğrunda ölrüm diyipte sonra randevvu bile vermeyen menderes gibi....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tayyip Erdoğanı sevmeyebilirsiniz bak ona bir şey demem.Ama beddua ediyorsunuz.Tayyip Erdoğan tam tamına ''La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah''diyen birisidir.Yani Müslümandır.Müslümana beddua,lanet edilmez.Diğer siyasi işleri yanlış olabilir,hata edebilir.Gidersiniz Mhp ye destek olursunuz,Chp ye olursunuz o da sizin bileceğiniz iş.
   Diğer husus Recep Tayyip Erdoğanın arkasında şu an en az 100 Tane Said-i Nursi Hazretlerinden (kıyas olsun diye değil de evliya olarak yazdım) vardır.Olmasaydı şuana kadar düşmüştü zaten.Darbeye de gerek yok seçimde kaybederdi.Hatta gülene bağlılar beddua muhakkak tutacak diye günler saymıştı.en son 40 gün mü demişlerdi ne öyle bir zaman sonra beddua tutacaktı.Biz de aldığımız haberlere dayanarak hayır tutmayacak Erdoğana evliyalar dua ediyorlar demiştik.Allah'a şükür yanılmadık.
   Erdoğan şuan için de korunuyor.Şu an menderes gibi olmayacak,sonrasını Allah bilir.

   Sil
  2. sen tayyibi korunduğu içinmi iktidarda olduğunu sanıyorsun...vah garibim...

   ergenekonu ve kck yı salması için onu tehdid edenler tehdid ettikleri şeyle onu iki günde indirirler..

   ne evliyası?

   sen böylemi zannediyordun...kürdistanın temeli atılmadan niye indirsinler tayyibi...

   tayyib ellerinde zaten...

   Sil
  3. Yahu menderesi Said-i Nursinin koruduğuna inanıyorsun,koruma kalkınca inrildi diyorsun ( gülene yapılanlara bağlantı kurmak için) de Erdoğanı evliyaların koruduğuna niçin inanmıyorsun.
   gülen beddua etmedi mi ? o bedduayı abd mi bertaraf etti.ergenekon mu ?
   demek istediğim şuydu gülenden büyük alimler var.İspatı gecesiyle ,gündüzüyle beddua üstüne beddua ediyorsunuz ama tutmuyor ? tutmaması ne demek ????

   Sil
  4. Said-i Nursi Hazretleri zannımca beddua da etmemiştir Menderese.O halde bile Erdoğanla kıyaslayıp gülenle ters düştüğü için onun gibi olacak diyorsunuz.Öyle değil beddua ettiğiniz halde Menderes gibi olmayacak diyorum.İster inan ister inanma Erdoğanı evliyalar destekliyorlar.desteklemeyen yok gibi.O evliyaları sever,evliyalar da onu.Hayat ise Allah'ın elindedir.Muhsin Yazıcıoğlunun şehit olmasından 4 gün önce şehit olacağını haber veren evliyalar var bu ülkede.Ben şahsen Tayyip Erdoğanın ömrünün sonunda bu mertebeyi almasını isterim.Vadesi geldiğinde tabii ki.İşte o zamana kadar boşuna beddua,lanet okuyup günaha girmenize gerek yok.

   Sil