.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

30 Aralık 2014 Salı

MALEZYA UÇAKLARI NİYE DÜŞÜYOR?

Katili gördüm!

Ergün DİLER

Yeni yıl kapımıza dayandı!
Gazetelerde eski alışkanlıktır!
Geride kalan yılın fotoromanı yapılır!
Önemli olaylar, skandallar, suikastlar, ekonomik dalgalanmalar, başarılı sporcular, aktörler, siyasetçiler ve ilginç olan her şey kısa kısa özetlenir! Dedim ya adettir! Ne işe yarar bilemem!
Belki okurların hafızasını tazeler! Ben de kendi kendime yaşanan ve üzerinde durulmayan olaylara bir bakayım istedim! Kendimce hafiyelik yapacaktım!
Çok önemli olduğu halde TESADÜFLE açıklanamayacak olayları alt-alta getirip bir sonuca varacaktım!
Başlangıçta küçük bir merakla başladığım OKUMA sonunda beni öyle bir yere taşıdı ki ben bile şaşırıp kaldım!
Gelin birlikte yürüyelim! Bakalım sizler de şaşıracak mısınız? Dediğim gibi adım adım... 

8 MART 2014: Malezya Havayolları'na ait 370 sefer sayılı Kuala Lumpur-Pekin uçağı 239 kişiyle birlikte havada kayboldu! HİNT Okyanusu'nda 60 bin metrekarelik bir alanda oluşturulan ve son teknoloji ile donatılan arama-kurtarma ekiplerine rağmen hala bir sonuç alınamadı!
Düşen uçakla ilgili hiçbir ipucu bulunamadı! Belki havacılık tarihinde ilk kez böyle bir şey oluyordu! Denizin üzerinde kaybolan uçaktan geriye küçük bir parça bile kalmıyordu!
Bütün dünya "Uçak nerede acaba?" diye kafa patlatırken bir başka facia bu kez UKRAYNA üzerinde yaşandı! 
17 TEMMUZ 2014: Amsterdam - Kuala Lumpur seferini yapan Malezya Havayolları'na ait dev uçak Ukrayna'nın doğusunda vuruldu!
298 yolcusuyla birlikte yere çakılan uçaktan kurtulan olmadı! Hollanda Devleti saldırıyla ilgili uluslararası bir heyeti görevlendirdi! Ancak yapılan araştırmalardan hiçbir sonuç alınamadı! Bütün araştırmalara rağmen sorumlu ya da şüpheli tek bir kişini ismi bile gündeme gelmedi!

Bizim gibi sıradan insanlar tesadüflere bayılırdı! Olayların arka planına gitmeyi sevmezdik!
Durum böyle olunca da BİRİLERİ istedikleri gibi at oynatırlardı! Bizler de işin sonunda her şeyi TESADÜFE bağlar rahat ederdik!
Bu iki İLGİNÇ kazadan sonra üçüncüsü de önceki gün gerçekleşti! 
28 ARALIK 2014:Endonezya'nın Surabaya kentinden havalanan Malezyalı AirAsia şirketine ait yolcu uçağı 162 yolcu ve mürettebatı ile Singapur'a giderken kayboldu. Yetkililer QZ8501 sefer sayılı uçağın düştüğünü açıkladı!
Bu kazadan da şimdiye kadar kurtulan yoktu!
Önümüzde iki seçenek vardı!
Ya "Birileri MALEZYA'yı cezalandırıyordu!" ya da "Bütün bu olanlar kötü talihti" diyecektik! AKIL ilk şıkta ısrar ediyordu!
Zaten HAYAT tercihti! İlk seçeneğe yüklendiğinde pencereler peşpeşe açılıyordu!
Bambaşka bir yere yolculuk ediyordunuz! Ben de bunu seçtim! DEVAM... Tarihler 2007'yi gösterdiğinde MALEZYA'da çok ilginç bir şey oldu! MAHATHİR Muhammed bir komisyon kurulması için öncülük etti! Bu komisyona Prof. Dr. Michel Chossudovsky, Dr. Denis Halliday, Musa İsmail, Dr. Zulaiha İsmail, Dr.Yaacob Merican, Dr. Hans Von Sponeck gibi çok önemli isimler de destek verdi! Film de burada başladı! Bu oluşumun adı Kuala Lumpur Savaş Suçları Komisyonu (KLWCC) idi...
Normal hayatlarında annelerinden emdiği sütler burnundan getirilen bu üyeler geri adım atmadı! Bütün baskılara rağmen hayatta kaldılar! Bu KOMİSYON kimsenin el atmaya cesaret edemediği alanlara girdi! Bu mahkeme, sadece İSRAİL'i savaş suçlusu ilan etmedi. George W.
Bush, Tony Blair, Dick Cheney, Donald Rumsfeld 
ve eski Başsavcı Alberto Gonzales gibi pekçok kişi, Irak Savaşı'nda savaş suçu işledikleri gerekçesiyle yargılanıyordu! Tabii yargılama GIYABEN yapılıyordu!
Ama çıkardığı ses bize kadar gelmese de gittiği yere çoktan gitmişti!
Ebu Garib ve Guantanamo'daki işkence mağdurlarını bir hafta dinleyen KOMİSYON, ABD eski Başkanı Bush, eski Başkan Yardımcısı Dick Cheney , eski Savunma Bakanı Donald Rumsfeld , eski Müsteşar Yardımcısı avukatlar Genel John Yoo ve Jay Bybee, eski Başsavcı Alberto Gonzales ve eski danışmanları David Addington ve William Haynes'i DEŞİFRE etti! Ağır itham etti!
Bir MÜSLÜMAN ülke bir başka MÜSLÜMAN ülkedeki suçları inceliyor ve ADALETİ sağlamaya çalışıyordu! En azından sesini çıkarıp görevini yerine getiriyordu! Kuala Lumpur Mahkemesi,'İnsanlığa Karşı Suçlar' konusunda İsrail'i suçlu buldu. İsrail Devleti'ni, Filistin halkına soykırım yapmak suçundan mahkum etti.
Bu kadar mı? Değil elbette! 1982 Sabra ve Şatilla mülteci kampındaki katliamdan kurtulan 23 kişi, 18 Haziran 2001'de şikayet başvurusu yaptı! Bu şikayet başvurusu Sabra-Şatila kasabı olarak bilinen Ariel Şaron'un, dönemin İsrail Silahlı Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Amos Yaron ile birçok İsrail askeri yetkilinin SAVAŞ SUÇU işlediğine hükmetti!
Toplu ölümlerde imzası bulunan ŞARON ile YARON, SAVAŞ SUÇLUSUYDU ARTIK! Tabii bunları bizler bilmiyorduk! MEDYA bunları yazmaz, yazamazdı!
Bunları bilmediğimiz için de her olup biteni TESADÜFE havale ederdik!
Ariel Şaron ile Amos Yaron'un KASIM AYINDA SUÇLU ilan edilmesinden sonra araya girenler KOMİSYONA geri adım attırmaya çalıştı! Ama başarılı olamadı! Bunun üzerinden birkaç ay geçti geçmedi MALEZYA HAVAYOLLARI'na ait uçakların havada kalamadığı ortaya çıktı!
Belki bu komisyon geri adım atmadığı sürece de MALEZYA'nın uçakları birbir düşmeye devam edecekti!
Dünyanın herhangi bir yerinde İSRAİL'e ve onun destekçilerine dil uzattığın anda başına gelmeyen kalmıyordu!
Bizde de her şey ONE MINUTE ile başlamadı mı?
Erdoğan, İSLAM alemi için örnekti! Karşıdakiler için ise kötü örnekti! Müslüman coğrafyasını ayağa kaldıracak birine katlanmayı akıllarından bile geçirmek istemezlerdi!
Kavga buydu!
Ayağa kalkan Türkiye'yi kimsenin durduramayacağını biliyorlardı! Bu nedenle içeriden ve dışarıdan gelmeye çalışıyorlardı!
Belki uçak düşüşleri gibi bu yazdıklarım da hayal ürünü!
Yine de siz bilirsiniz!
Takıldığım yerleri sizlerle paylaştım!
Aklınıza yatarsa sizler de paylaşın!
Belki DÜŞÜRMEK için gelenlere, gelmeye çalışanlara hep birlikte "SOBE" deriz!
Fena mı olur!

Takvim Gazetesi

120 yorum:

 1. Dünyada İsrail'e ve batıya karşı gelen herkes yada devlet mutlaka cezalandırılmakta... Ancak hadislerde Yahudi'nin garkad ağacı dışında hiç bir şeyin arkasına saklanamayacağı zamanlar gelecektir.

  YanıtlaSil
 2. Erdoğan’ı yıkmak için (sözde) “Milliyetçi Muhafazakar” tezgâh!..
  Serdar ARSEVEN / Yeni Akit

  http://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/serdar-arseven/erdogani-yikmak-icin-sozde-milliyetci-muhafazakar-tezgah-9017.html

  Gelelim “Yeni Tezgâh” meselesine…
  Maksat belli;
  Ünlü “SİYONİST” örgüt Simon Wiesanthal, “17-25 Aralık Operasyonları” öncesinde işaret fişeğini çakmıştı:
  -(Silinmesi gereken) 10 Siyonizm karşıtı!..
  İlk sırada ‘İran’ın en güçlü lideri” olarak işaretlenen Ayetullah Ali Hamaney,
  İkinci sırada ise “Türkiye’nin ve bölgesinin en güçlü lideri” Recep Tayyip Erdoğan!
  Baktık;
  “EKMEL İTTİFAKI”na büyük katkılarda bulunmuş “proje yazarlarından” biri, önümüzdeki seçimlerde yapılması gerekenleri işaret etmiş…
  Bir işaret fişeği!..
  Dediklerini özetleyecek olursak…
  .....
  Haziran 2015 seçiminden Recep Tayyip Erdoğan’ı yok edebilmemizi sağlayacak bir netice çıkmayacakmış gibi görünüyor.
  Recep Tayyip Erdoğan’ı yok edebilmek için YENİ bir model kurmalıyız!..
  Peki bunu nasıl yapacağız?..
  Bunun için…
  “Milliyetçilik ve muhafazakarlık” kavramlarını bünyesinde toplayacak bir “model” ortaya koymalıyız!..
  Bir “MİLLİYETÇİ MUHAFAZAKAR İTTİFAKI!”
  Bunu bir an evvel sağlamalıyız!..
  ......
  CHP bu şartlarda bin kez seçime girse de kazanamaz!..
  Biz “MİLLİYETÇİ MUHAFAZAKAR GÖRÜNÜMLÜ” ittifakı oluşturursak, Recep Tayyip Erdoğan’ın kemikleşmiş tabanından olmasa bile, Recep Tayyip Erdoğan’a hafiften bağlı olan kesimden ciddi manada oy çekebiliriz.
  AK Parti bazı illerde çok küçük oy farklarıyla milletvekili çıkartabiliyor.
  Biz “MİLLİYETÇİ MUHAFAZAKAR İTTİFAKI”nı gerçekleştirirsek, AK Parti’ye ciddi mânâda zarar verebiliriz…
  Verebiliriz değil, kesin veririz!..
  Bunu yapmazsak, ‘Paralel Tezgâhı’ diye diye zafere ulaşırlar!..
  Küçük hedefleri bir kenara bırakalım ve Recep Tayyip Erdoğan’ı yıkma hedefine odaklanalım!..
  Evet…
  Mevzu bu!..
  ..........................
  “Milliyetçi Muhafazakar İttifak” ve “benzeri” oluşumlara dikkat!..
  Etrafınıza iyi bakın!..

  YanıtlaSil
 3. Bu yazıyı İsrail'in kendisine karşı çıkanları cezalandırmak ve yok etmek istemesi babında buraya aldık. İlk bakışta Malezya uçakları ile ilgisi yok sanılmasın.
  Bundan 2 yıl evvel Nur cemaatlerinden birinin sohbetinde en sonda MHP nin başa geleceği konu edilmiş. Ben de buna delalet eden bir yer var mı diye bakmıştım. Lahikalarda Türkçü eğilimli partinin başa geçmesi halinde bu milletin başına gelmesi (muhtemel) durumlardan bahsedilmiş..
  Benim kanaatim bir konu eğer risalelerde yer alıyorsa büyük bir ihtimalle (bana göre kesinlikle) ilerideki bir olaydan haber verilmektedir. Buna karşı tedbir alınması gerekir.
  Sol ve liberal medyada Gezi olaylarının neden başarısız olduğu yorumları yapılırken bir yazar (tahminen Çandar) Gezi'nin akim kalmasının sebebi olarak muhafazakarların bu olayın içine dahil edilememiş olmasını göstermişti.
  Milliyetçi-Muhafazakar-Dindar kesimleri Erdoğana karşı kullanmanın yolu olarak yolsuzluk iddialarının bilinçli seçildiği kanaatindeyim.
  Paralelciler ve ona katılan bir kaç dindar grubun amacı Erdoğanın bundan sonra Nurcular ve Menzil cemaati hakkında operasyonlar yapılacağı söylentileri ile bu kesimleri ürkütmeye çalıştılar. Sanırım en ziyade Erdoğana destek veren Nur cemaatlerini Risalelerin devlet korumasına alınması ve yayım izni konusunda etkilemeye çalışıyorlar. Yani şu anda Erdoğanın desteğini parçalar kopararak azaltmak.

  YanıtlaSil
 4. Bakalım bu milliyetçi muhafazakar oluşumun başına Kraliçenin prensi mi geçecek göreceğiz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu ülkede ekonomik darbe olmadıktan sonra yeni kurulacak oluşumların siyasette geçerliliği olmaz. Başına kim geçerse geçsin, etiketi ne olursa olsun şu an hükümet alternatifsiz. 2001 benzeri bir ekonomik kriz çıkarsa, o zaman dengeler altüst olabilir. Halk yeni arayışlara ister istemez ondan sonra girer. Yoksa şu an işler öyle ya da böyle "tıkırında", tabiri amiyane ile mangırlar yerinde. Halk, yani çoğunluk buna bakar. Kimse yeni maceraya soyunmaz.

   Sil
 5. Prens gecmeyecek.Ancak mehapenin önünü açıyorlar.sufyani fetulahın peşinden giden kırmızı bayraklardır.cehapeyi karıştırarak bbpyi mehapeye monta ederek mehapeyi tertip donemine hazırlıyorlar.Bu toprakların anahtarını ruslara veren mehape olacaktır.O vakit milliyetçilerin gerçek yüzü bilinecek.Anahtar rusların elinde 3 vakitten fazla durmaz asıl sahibine gelir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yapılacaksa bu haftalarda, aylarda yapılmalı.. Yazdıklarının nasıl gerçekleşeceğine dair tek bir mantıklı yaklaşımım (özellikle yaklaşamıN demedim, kendi açından düşüncelerin tutarlı olabilir) yok, yani açıklayamıyorum kendime. Hele hele 2015 seçiminde Davutoğlu güçlenerek çıkarsa artık tertip dönemi falan hikaye olur. Süfyani dediğinin Cabir dediğini nasıl devireceği ile ilgili şu an elde hiçbir geçerli yöntem bulamıyorum. Hukuk darbesini geçiniz lütfen. Daha önce de söyledim, AYM kararı ne olursa olsun uygulanabilirliği yok. Kim uyguluyacak?

   Sil
  2. senin görüşüne göre Süfyani ne zaman gelecek mhp öncesi mi,onunla mı,sonrası mı ? sakarya aldığın bilgilerden yanıldığın oldu mu hiç,bir bilgiyi işaret şeklinde mi alıyon yorumlatıyon yoksa direk böyle yazışır gibi açık,aleni mi ? mesela şöyle olacak diye düşündün de olmadığı oldu mu ? bu bedduacı ülkeye gelirse çok fena olur ,evlere direk ateş ateş saçar,yakar Allah korusun

   Sil
  3. Süfyani mi mehdi mi mesih mi çılgın mı bilmem (ilgisizim) ama F. Gülen'in bu şartlar altında Tayyibi nasıl devireceği hâlâ aklım almıyor. Devirecektir diyenlerden de beni ikna etmesini isterdim. (Devrilmesini değil tabi)

   Sil
  4. Teoriye göre :

   Hatay'ı vururlar,

   Alevîler ayaklanır,

   Olayların önü alınamaz,

   Ak Parti oyları inişe geçer,

   Seçimlerde Koalisyon ihtimali görünür,

   Erdoğan bunu kabul edemez,

   Meclisi fesh eder,

   Yeni bir yönetim atar,

   Koalisyonun hedefi Erdoğan'ı mahkum ettirip tüm kazanımları sonlandırıp ülkeyi Küresel Sermaye'ye teslim etmek,

   Işid'İ Hatay'a salacaklar,bir taşla birkaç kuş vurmayı planlıyorlar,

   Ayaklanmalar başlayınca yatırımcılar parasını da çekecek,

   Ekonomik kriz diyorduk ya işte kriz..

   Allahu alem tabii ki.

   Sil
  5. .Sakarya Seyf devirecek diyor.Aklen mümkün değil,devirilmeden de ispatı da mümkün değil.
   gülen açığa çıktığı için gizli yürütemiyor artık işleri,bir şekilde devlet ona karşı önlemlerini alıyor.3-4 sene önceki gücü yok,ergenekonun olduğu gibi onunda değeri düştü,güvenirliği kalmadı,ama yinede gevşemeyip teyakkuzda olmak lazım,kendi adıma gülenden veya bu ülke içinden süfyan istemiyorum...Allah ne dilemişse öyle olur.

   Sil
  6. Eee biz bu teorileri, öngörüleri biliyoruz da, bu gibi teorilerin on katını şu an Hükümet, Mit bilmiyor mu, onların da karşı hamleleri oluyordur, olacaktır elbette.

   Sil
  7. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  8. Dünya Gurbet, nasıl devireceğini sormakla bunun ispatını istemek ayrı. Ben şartların buna uygun olmadığını söylüyorum, lütfen devrileceğini iddia edenlerin nasıl şartlar oluşacağını açıklamasını da bekelemek hakkım değil mi? İspat beklemiyorum, sadece nasıl olacağını soruyorum, darbe diyorlar nasıl darbe, hukuk deniyor, ben uygulanamaz diyorum. gelecek olayların ispatını isteyecek kadar aklımı yitirmedim :)

   Sil
  9. Biliyor tabii ki ve tedbirlerini ona göre alıyor ancak gücümüz yetmeyecek..Bir süre kaynama olduktan sonra muhtemelen Abd millî kanadı yardım edecek yoksa kazanamayız. Karşımızda Kraliçenin şeytanî siyasî aklı ve hükmettiği trilyonlarca dolar var. Belki de yüzbinlerce kişilik bir ayaklanmadan bahsediyorum. Bunun yanında İngiliz-Alman-Fransız-Cia özel birliklerinin aralarında olduğu İşid'in saldırılarından bahsetmiyorum. Böyle bir ayaklanma ve saldırıya yeryüzünde ancak Abd dayanabilir onun dışında buna gücü yetecek Devlet yok..Kendi devletimi tabikide hafife almıyorum ama karşımızda irice bir Calut var. Allah'tan yardım dileyelim de Davut'u göndersin.. O Davut Ahmet Davutoğlu değil,olaylar onun elinde patlayacak zaten..O Davut başka Davut..

   Sil
  10. Zaten bu olaylar olmalı ki Şer'i kurallar yürürlüğe konmalı ve akabinde İşid'İn sahte bayrağına karşılık Devletimiz Hilafet Sancağını kaldırmalı.

   Bu arada yeni kurulacak rejim Nurculuk ve Tasavvuf karışımı bir şey olacak gibi duruyor Allahu alem.

   Sil
  11. Bu dedikleriniz Şevket Eygi'nin beklediği tarzda ve zaman diliminde mi (Mart-Nisan 2015 gibi) olacak sizce?

   Sil
  12. Normal şartlar altında Ekim'den itibaren gerçekleşmesi gerekiyordu.

   Geç kaldı. Olsun diye söylemiyorum. Tahminlerimiz o yöndeydi bir iki arkadaşla. Yalnız küfür birbiriyle uğraştığı için bize henüz gelemediler. Uygun anı kolluyorlar.

   Yani geciktiler demek istiyorum. Her an olabilir Allahu Alem.

   Kıvılcım Hatay'dan çakılacak gibi duruyor. Ak Saraymış,Yolsuzlukmuş tutmadı. Ama Hatay'dan bir çakarlarsa ortalık yangın yerine döner.

   Eygi Üstadın beklediği tarz Gezi'nin yüz misli.. Evet bende aynen öyle düşünüyorum. Alevî ayaklanması diyorum o yüz misli olaylara..

   Zaman dilimi de çok uygun. Seçimler gelmeden önce Ak Parti'nin oyları tek başına hükümet olamayacak, anayasa yapamayacak düzeye indirilmeli ve Koalisyon Hükümeti (CHP-MHP) Erdoğan'ı yargılamalı.

   Hesap özetle bu.

   Sil
  13. Ben de bu ayaklanmanın çok denediği halde bir türlü tutmadığı için Türk-Kürt çatışması çıkarılamadığından Alevi isyanı olarak ön görüyorum.
   Zira Bediüzzaman Alevileri işaret etmiştir. Zındıka cereyanının Alevileri Sünnilere karşı kullanacağını "zındıka cereyanı, birinizi diğeri aleyhinde âlet edip, ezmesinde istimal edecek. Bunu mağlûp ettikten sonra, o âleti de kıracak." cümlelerinde bildiriyor.

   Sil
  14. Yalnız bunun da hayırlı bir neticesi olacak inşallah. Cuma Hutbelerinde Ehli Beyt'e dualar başlayacak,Seyyidler toplanıp yeni yönetime destek olacak ve Alevî kesimin Camiye gelmesine öncülük edecekler. Ayrıca Şia ile Sünnilerin arasını da yapacaklar ancak temel imanî ve itikadî konularda tam mutabakat sağlanacak ve bu mutabakat tabii ki Ehli Sünnet'e daha yakın olacak. Sahabeyi tekfir,Hz.Aişe'ye iftira vb. meseleleri halletmeye çalışacaklar.

   Her şerde bir hayır vardır derler ya Allahu alem bu şekilde cereyan edecek gibi görünüyor.

   Sil
 6. Zekeriya Öz ve 3 savcı görevden uzaklaştırıldı
  Cumhuriyet savcıları Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç, görevden uzaklaştırıldı.

  http://www.haber7.com/guncel/haber/1260119-zekeriya-oz-ve-3-savci-gorevden-uzaklastirildi

  YanıtlaSil
 7. Bu savcılar ergenekon davalarına bakan savcılardı genelde,ergenekon da hesaplaşmaya başladı demek ki.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hükümetin kıymetini bilemediler,biz yaptık biz ettik sanıyorlardı,demek ki bir şey yapamazlarmış,anlamışlar mıdır onu da bilmiyorum.ilerde hesaplaşmalar daha da artar.hükümetin ergenekona da güvenmemesini diliyorum.

   Sil
 8. Zek'ten kehanet twitleri.. "Sonu Saddam gibi Kaddafi gibi olacaktır"

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kim için atmış Erdoğanı mı kastetmiş.

   Sil
  2. Ne zaman atmış bunu?

   Sil
  3. Kaynak:
   http://www.internethaber.com/zekeriya-oz-son-dakika-aciga-alindi-752188h.htm

   Sil
 9. Mümtazer Türköne'den çılgın iddia
  Zaman yazarı Mümtazer Türköne'ye göre Başbakan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ocak ayında darbe yapacak.

  http://www.internethaber.com/mumtazer-turkoneden-cilgin-iddia-752066h.htm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tevrat Samuel II'de Saul (Talut) Davud'un Golyatı öldürünce büyük ün kazanması üzerine onu kıskanır. Kendisine suikast yapılacağını düşünür. Onu ortadan kaldırmaya çalışır.
   Bu konu daha önce blogumuzda Ahmet Taşgetiren'in "Mene tekel ufarsin ha!" başlıklı yazısında işlenmişti.
   Şimdi Paralelciler arkasındaki üst aklın kendisine verdiği akıl gereğince Tevrattaki bu olay temelinde Talut ile Davud'un arasını açmaya çalışıyorlar.
   Davud Golyatı öldürecek ve Taluttan sonra parlak bir lider olacak.

   Sil
  2. Karşı tarafın telepatları varsa bizim de rical-i gaybimiz var.

   Sil
 10. Türkiye Devleti içinden zayıflatılma algı oparosyanları ve terör odakları fitneleri olmasa şu andaki konumundan her yönden daha güçLü olacak ki bunu Bike yabancılar ve yaL verdikleriişbirlikcileri satılık Köşe yazarları Loca ya kayıtLı her kesimden Medyacı ve digerleri devamLı hükümet ALEYHİNE KARA PROGABANDA YAPIYOLAR. Aynı yine YaL yiyen işbirlikci bazı Pkk uzantılarıda fırsatan istifade hükümeti köşe ye sıkıştırıp asıL niyetleri özerk bi yönetim tarzı ve KoltuK ama o KoLtugun asıL sahibi ise İsraİL__ Türkiye dost tane sömürülmeden Müslümanlara zülm edilmedne her ülke Kafir de olsa kendi işine yolun abaksın bizler kafirlerin ülkelrini karıştırıyozmu sistemlerine onlar hiç durmadanm 90 yıLdır sömürü düzenin devam etmesini bagımsızlaşmamaız için elerindne gelen her yöntemi ve Ve Her Asİ munafık gurubu kulanıyor. işi bitesiye kadar. Ne kadar Türkiyenin büyümesini güçlenmesini engelersek o kadar sömürü emparyelist düzenleri devam eder. Eger Türkiye şu an ki güçü İle aga babalarının neokonların korumasında olan ÜLKEYİ 24 SAATE HARİTADAN SİLCEK GÜÇDE NÜKLERİNİ DAHİ KULANAMADAN Türkiye İle ugraşmanın bedeLi cok vahim ve Agır sonuçlara Süper globan Güçlerin dahi yok olmasına sebeb olacakdır. Bir Allah dostu niyet Alıp da tek bişr LAFZAYI CELAL (Allah) demesi bir ülkenin cökmesine kadar sebeb olur buda madolyonun hakikat yüzü görünmeyen yüzü. Şu an Türkiye MiLLİ leşme yolunda silah sanayi olsun ilaç sanayiolsun yerLi alet edevat makina olsun ar-ge calışmalaerı olsun cok yoLkatetmişdir .. yeterLi hayır degiL. devam engelere rahmen daha kuvvetLi devam ya bagımsız şerefli sözü gecen itibarLı müslüman inaçlI İMAN LI Türkiye yada emparyelislerin uşaklarının yönetigi sömürülen horlanan aşalanan Allah 2 . şıkdan korusun. HiÇ kimse merak etmesin çekilen sıkıntılar içimizde ki Asi munafık ların yüzündendir.vatan Hainlerinin İSLAM KARŞITLARI nın yüzünden dir Zalim lik olursa islam karşıtı Zülüm yagar_ İslam i yaşantı Allaha ve reullullaha ittat olur sa rahmet feyz bereket yagar. Bir Mümin ve Müslüman Allaha yakararak akıtıgı bir damla göz yaşını bir atom bobası yapamaz. Eger ki gayrettullaha daha falza dokunulursa Müslümanlar eskisi gibi sokakalarda sürüklenir. başörtüleri zorlaaçılmak istenirse bela üstüne dünyaya bela Allah korusun İylerin kıymetini bilmek Müslümanların samimi olanlarını incilt memek Allah dostlarının duasını Almak zülm etmem en önemLi gereksinim dir OSMANlLı nın saten dünyaya haimiyetinin uzun sürmesi Allah dostlarına ehLi beyte cok deger vermesi Kuranı kerim ögrenilmesine okunmasına okuyanlara cok kıymet vermesinden idi ADAMA bakın laf sihirbazlını nasıL anlarsınız konuşmalarında İSLAM yoksa şu şunu demiş bu bunu demiş siyasetcilerin itibar etmeyin yalandır. aşgı oluşturmak içindir.

  YanıtlaSil
 11. Sakarya Seyf,
  Hadislerde Ebka Mısır topraklarında bulunan bir ordu olmasına rağmen nasıl Apoya yorumluyorsun anlamış değilim.

  Bu arada ahirzaman olaylarını sadece Türkiye ve F.gülene yorumlanmasına şaşırıyorum.Hadis ve islam alimlerini kaynak göstermeden yazılanlara yorum gözüyle bakılmalı.

  Hadislerde Şam Suriye,Lübnan,İsrail ve Türkiye güneyidir.
  Abbasoğulları da Irak'tır.

  Hadisler de asıl Süfyan Şam topraklarında çıkacaktır.Kelp kabilesi kendisini destekleyecektir. Kelp kabilesi Suriye ve Arabistanın kuzeyinde yaşayan bir kabiledir. F.Gülen olsa olsa Süfyancık (küçük süfyan) dır. Kelp kabilesinin F.Güleni desteklemesi için ne sebep var?

  Müslümanların kafasını karıştırmayın.

  YanıtlaSil
 12. Yanıtlar
  1. Kelb kabilesi İngilizlerdir.İnsanların kafasını karıştıran sizlersiniz Anadoludaki ates Avrupaya sıcrayacak Anadolu'da iç isyandan sonra Avrupada da iç isyanlar başlayacak abka(apo)nın iceriden kaçırılmasıyla süfyani fetulah-abka apo arasında savaş başlayacak;Türk Kürt...Bu sırada ortadan gelenler olacak her iki kanattaki müslümanları çağıran bir ses;siyah sancak...Şam Anadolu'dur.

   Sil
  2. E yukarda bi sürü şey yazdık, niye bize cevap yazmıyosun :(

   Sil
  3. süfyani fetulah dışarıdaki şartların olgunlaşmasını bekliyor.Cabir'in yanında haddinden fazla hain var.Cabir'in göremediği bugün ikide bir ağız değiştirenler yarın ilk yapacakları Cabir'i satmak olur.Tehlikede olan Cabir ve ailesi,bilinçsiz duyarsız Anadolu müslümanları.Olacaklar bir günde olmaya başlar. pkk yakında yine kendini büyük olarak hatırlatacaktır mehapeyi basa getirebilmek için pkkdan faydalanıyorlar.

   Sil
 13. Sakarya kardeş,
  Ahirzaman olaylarında her ne kadar benzetme ya da tekerrür sebepler tevafuk etmişse de hadislerdeki şahıs ve olayların kesinliği islam evliya ve alimleri tarafından kabul edilmiştir. İnkar edilemez.
  Ebka Mısırdan çıkacaksa bunu Apoya yorumlamak hadislere terstir. Senin düşüncen veya yorumum bu yönde ise saygı duyarım. Yorum olduğunu yazın bari.
  Kelbin ne olduğunu bilmemize rağmen ingilizlere yorumlanması gerçekten ilginç...

  YanıtlaSil
 14. Ahir zaman ile ilgili Hadisleri en müstakim şeklide yorumlayan Bediüzzaman Hazretleri’dir. Onun dışında bu tevillei esas alarak yorum yapan iki grup daha oldu. Adnan Hoca ve Tahşiye grubu. Ancak onlar da sadece meselenin kıyısından geçebildiler.

  Ahir zamanın İslam Deccali 1924 yılın esas alırsak hurucu tam tamına 90 yıl oldu. Ama hala bazı yorumcular Süfyan bekliyor, iyi beklemeler. Alem-i İslam’ın 100 yıldır yaşadığı zilleti Deccal fitnesine bağlayamayanlar dedikodu yapıyorlar.

  Al-i Beyt’in Deccal konusundaki bütün mesaisi Süfyan üzerindir. Çünkü o hepimizi “köpek yerine koyarak” yönetti çekip çevirdi ama biz hala onu bekliyoruz.
  Saray’daki Mesih kitabının yazarı Adem Özbay bundan 10 yıl kadar önce Mlili Gazete’de bir röportajı çıkmıştı. O röportajda Adem Özbay, Sabatay Sevi’nin “Bu Osmanlı var ya ona tasma takıp köpek gibi peşimde dolaştıracağım” dediğini anlattı. Nasıl ki, bizim rivayetlerimiz var, Yahudi meczupların da var. Onların da keşfiyatı bu şeklide. Ve aynen tecelli etti. 5 kuruşluk maziye bakılırsa bunun böyle olduğu anlaşılır. Bize hükmeden Osmanlı Hanedanı yerine Selanik Hanedanı hükmediyor mu etmiyor mu? 1400’den beri bu yıkılıyor.

  Zamanımızın hadisatı neye bağlanır. Mehdiyet’in tam hükümranlığına. O da 2002 yılı 3 kasım tarihinden itibaren 20 yıllık bir süreç içinde tecelli ediyor. İslam’ın Mehdi ve cemaatinin hizmeti nazara alınmadan yapılacak bütün rivayetler palavra sadedinde kalır. Çünkü Ahir zamanın hükmü ona aittir. Onun dediği olacaktır. Daha doğrusu Halifetullah üzerinden Fütuhat-ı Rabbani tecelli edecektir. Etmekte olan ve olacak olan odur. Ehl-i tarik bu konuda bir keşfiyata mazhar değildir.

  Paralel yapı Türkiye’deki derin devletin emniyetteki artıklarının marifetidir. Dikkat edilirse uygulamaları aynen Süfyanist rejimin uygulamları gibi. Ulume-i Su’yu kullanan Süfyan gibi, o derin odaklar Pansilvanyalı meczubu kullanıyor. İsbatı: Kürt düşmanığı için Türk-Kürt ihtilafı, dini hayatın yaygınlaşmasını önelmek için dini cemaateler ve liderlerin komplo düzenlemek, abdessiz-namazsız mücahidler ve de gayri mütesettir mücahideler üretmek, Bediüzzaman’ın destek verdiği Demokratları yobaz ve ırkçıları kullanarak siyaseten çökertmeye çalışmak, Batı vesayetini sürdürmek, Arap ve Acem düşmanlığı yaymak, Yahudi muhabbeti vesaire. Bunları hepsi Süfyanist rejimin amalindendir..
  Peki ne olacak. 3 parti gelip geçti devrildi. Ama her gelen Süfyanistler için gideni arattı. Türkiye sür’atle fecr-i sadıkına gidiyor. Bunu önlemenin hiçbir imkan ve ihtimali yoktur. Alevileri ve Kürteri düşman görüp onların üzerine komplolar üretmekten vazgeçilmeli. Türkiye fiilen 1962 yılından beri ırkı ve dini etnisiteyi kullanan Deccalizmin çıkardığı düşük yoğunluklu iç savaş içinde. Ortadoğu’da şimdi yaşananları biz 50 yıldır yaşıyoruz. Ye’cüc ve Me’cüc taifesinden en çok biz zarar gördük.

  Mustafa Kardeşim şimdi gene alay etti diyeceksin, haşa. Aleviler zaten Süfyan tarafından kullanıldı. İngiliz fitnesinin delaletiyle. Emniyette, kamuda, orduda, yargıda onlar kullanıldı. Onlara zulm edip ehl-i sünnetin üzerine attılar. Hatta mum söndü fitnesini bile onlar çıkarıp ayrılığı tahrik ettiler. Küfür tefrikadır. İman ittihad sulh ve müselamettır. Bana kızmayın. Ama gerçek bu. Ahir zamanın hükmü başka olduğu içine Hilafet-i Nebevi yerine Halifetullah icra-yı faaliyet ediyor. Velayet-i Ahmediye ve sünnet-i Resullulah tahtında.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :-)

   Bediüzzaman hadislerin mana-yı işari külliyetinden bir ferdi olarak kendi zamanındaki şahıslara tatbik etmiştir. Bazı kardeşler bu hikmeti bilemediklerinden Nur cemaatindeki umumi kanaati hadislerin zahirini inkar zannetmişlerdir. Bediüzzaman hüve hüvesine Kur'an ve hadise ittiba etmiştir.
   Aleviler hakkında beyan uzun bir süreci göstermektedir. Aynen çıkmış ve çıkmaktadır. İnşallah Aleviler ve Sünniler ehl-i beyt muhabettinde birleşeceklerdir.Aralarındaki nizaı ortadan kaldıracaklardır.

   Sil
  2. Yani şimdi de münkir-i hadis mi icad ediliyor. Bediüzzaman’ın ihtarı vardır “Hakaik-i imaniyeye girmeyen cüz’i hadisat-ı istikbaliye nazar-ı Nübüvvette ehemmiyetsizdir” diye. Öneme ahiz olmayan meselelerin hükmü yoktur ve onun içinde kafa yormak israftır.

   Ahir zaman bir tanedir. Ve eşhası bellidir. Başka devir ve zaman yoktur. Bundan sonra 3. Büyük ve son deccal çıkacak. 1525. Onun da ileri karakolu veya huruç tarihi1425’tir. Yani bir nevi Mehdiyet’in başlangıcında. Ahir zamanın hususiyeti takarrübü zamandır. 1 yılda yüzyıllık hadisatın vukuudur. Fitnelerin, hadisatın dal dalga geleceği yönündedir.

   Şimdi bazı yorumcular bazı olaylara öyle yakıştırmalar yapılıyor ki, çoğu zuhur edip bitmiş. Onunla nazarları yanlış noktalara sevk ettiriyor. Bu zamandan sonraki merhale ittihad-ı İslam’dır. Hilafet-i İslamiye’ye bina etmektir. O da Ortadoğu’daki çıban başı devletin ortadan kaldırılması veya tesirinin yok edilmesidir. Ki bununla ilgili çok mühim gelişmeler beliriyor. Mısır Hadisesi onun başlangıcıdır. Son atım kullanıldı. Yu tutar ya tutmaz, ki tutmayacak. Nükleer silahlarına güvenip eyleme kalktığı an…….

   2006’da başlayan 10 yıllık bir dönem vardır. Seneye bitiyor. 2017 ise ehl-i feraset için her şeyini ortaya dökecek.

   Talut-Calut kısası çok ağızda dolaştırılıyor. O hadise bu zaman için sadece Mehdi-Süfyan için tatbiki olabilir. 314 kişilik maiyeti olan Mehdi, Süfyanı yok eder. 100 yılda. Cemaat bunu çok kullanıyor çünkü kendilerin Mehdi sanıyorlar. Tabi Süfyansız Mehdi olur mu? Cerbezede olur. Sanmak değil hakikisi önemlidir.

   Sil
  3. Abdürrahim kardeş sen bazı şeyleri karıştırıyorsun.
   Süfyan ve Süfyaniyeti Bediüzzaman açıklamıştır. Risaleleri nasıl okudunuz anlamadım. Anlatın da anlayalım..

   Süfyaniyet devri Said Nursi hazretlerine göre 1340 yılında başladı. 100 yıl sürececeğini belirtmiştir. 1440 yılında (2019) yılında bitecektir.Allahu alem

   Bununla beraber Süfyanın önceleri alim sonraları zalim biri olarak açıklamıştır. Demekki şahıs ve şahsi maneviyatı açıklamıştır. Senin gibileri karıştırmasın diye bu evliya üstüne basa basa açıklamıştır.

   O zaman bu evliyanın keşfinden yola çıkarak asıl Süfyan, şahıs olarak en geç 2019 yılında kadar çıkacaktır. Said Nursi hazretlerine göre yazıyorsan gel de burdan yak ozaman...

   Ehli beyt kaynaklarında (Kimileri şii rivayetleri ile karışmış), asıl Süfyanın çıkışı ile öldürülmesi arasında 15 ay olduğu yazar. Hz. Mehdi'nin çıkacağı yılda çıkar. Bunu da bir kenara not edin..


   Sil
  4. Tutturmuş gidiyorsun bir şahsı maneviyat, şahsı maneviyat....
   Said Nursi hazretlere zıt yazacaksan Risalelerden örnek verme bari.. Bir Müslüman olarak çok rahatsız oluyorum referans göstermenden...

   Bediüzzaman hazretleri risalelerde Hz.Mehdi'yi Deccali,Süfyan'ı hem şahsi hem de şahsi maneviyat babında açıklamıştır. Bunu daha öncede yazmıştım. Tekrar yazdırtmayın.. Bu blogu takip eden müslümanların kafasını karıştırmayın.. Benim bloğum olsaydı böyle bidat tarzı yorumlara müsade etmezdim. Yeter artık...Milleti Hz.Mehdiden soğutmayın..


   Sil
 15. Ebubekir Sifil Hoca: Gerek Mehdi'nin, zuhurunu haber veren hadislerde mezkûr özellikleri, gerekse Said Nursi merhumun eserlerinde müteaddit yerlerde Mehdi hakkında söyledikleri göz önünde bulundurulduğunda, Said Nursi'nin "ahir zaman mehdisi" olduğunu söylemek mümkün görünmemektedir. Said Nursi merhumun Mehdi olduğunu söyleyenler ise lokal bir durumu ve onun aktörlerini çeşitli zorlama tevil ve benzetmelerle –deyim yerindeyse–"anlam genişlemesine uğratarak" rivayetlerle mutabık hale getirmeye çalışmaktadırlar. "Ahir zaman mehdisi"nin hadislerde bildirilen kişisel özellikleri ile Said Nursi merhumun özellikleri birbirine uymamaktadır. (Milli Gazete - 1 Haziran 2004)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayatı siyasal İslam zaviyesinden gören gazete yazılarıyla olaya bakarsan bu dünya yoktur. Çünkü Erbakan Başbakan değil. Öyle olunca kahrolsun dünya. Mantık bu.

   Bediüzzaman Mehdiyim demiyor. Kör gözler görmüyorsa sağır kulalar işitmiyorsa ne yapalım. Bediüzzaman Risale-i Nur'u gösteriyor. Diyor ki bunları benim değil Kur'an'ın malıdır. Kur’an’ın arşında geliyor. Kur’an’ın manevi mucizesi. 33 Ayeti delil olarak getiriyor. Ve diyor ki Mehdi bir şahs-ı manevi. Bir şahıs değil. Kabul etmek zorunda değilsiniz. Ama abuk sabuk laf edip kendinizi harcamayın. “Kabul etmiyorum” dersiniz biter. Dinde zorlama yoktur. Dinin her meselesi bir cehd ve cihad ister ki ona sahip olabilesiniz. Decaaliyet çağır aynı zamanda cahiliyet çağıdır. Kur’ın’ın boğazdan geçemediği bir zamandır. Herşey açık olmaz. Cehd lazım.


   Ahir zamanın hizmeti Al-i Beyt’inve mümemssillerine aittir. O da şahs-ı manevidir. Mehdi ve Mehdiyet budur. Kıyamete kadar hüküm sürecek. Beyinsizlerin çoğunluk olduğu bir zamanda iki defa gaybubiyeti söz konusu. Ayrıca Süfyan yani Süfyan rejimin onu iki defa ortadan ikiye ayıracak ki. Hükmünü sürdürsün. Neyle kılıçla, yani silahlı. Yani iki darbe sonrası iki tane o şahs-ı maneviyi bölecek iki fitne çıkacaktır. İkisi de yobaz dindardır. İki hocadır. Ve siyasi dünyevi araçlarla hareket edecekler. Kim bunlar.Ve öyle oldu.

   Ne yapalım. Kısmetimiz bu. Hadislerin ya müteşabih veya Nassa gibi kesindir. Tevilleri ihbarların tahakkukundan sonra, olmazsa Mahşer’de öğrenilecek. Mehdi geldiği zaman herkes onu bilemeyecek. Herkes ona tabi olamayacak. Ama o olduracak. Bir yerde okumuştum, Mehdi’nin en büyük Muhalifleri fıkıhçılar olacak, ki Mehdi’nin talebeleri olmaza imiş onu yok ederlermiş.

   Kimmiş Ebubekir Silfil Hoca. Hüccet-ül İslam mı? Yoksa Allame-i Cihan mı? Yok Bir hoca. Biz hocalara değil imamlara üstelik büyük imamlara tabiyiz. Ufaklar idare etmez.

   Sil
  2. Tabi, Huccetul Islamın 2 numarali kavline tabi olmayanda sensin.
   İmanın dereceleri vardır. Mü’minin imanından başka yani ehl-i İslam’ın mü’minlerinden başka ehl-i kitabın mü’minleri vardır. Onlar ehl-i necattır. Bunlar Peygamberimize (as) inanmasalar bile tevhide uygun Allah’a inanıyor.
   Peygamberimize inanmasalar bile demek duymuşlar inanmıyorlar demektir.
   Sen bunlara mumin diyorsun
   Huccetul Islam , kafir
   Al sana Huccet

   Sil
  3. Hz. Peygamber’in ahir zaman hizmetkarlarına tavsiyesi: Siyasetle muvaffakiyet yoktur. Kur'an ve iman hakikatleri ile muvaffakiyet var.

   Siyasi İslam ehl-i beytin muarızıdır. Çünkü kader Al-i Beyt'e dünyevi değil, uhrevi saltanatı, yani büyük halifeliği, yani iman halifeliğini bahşetti. Siyasi İslamcılar ise Ebu Süfyan’a yani Emevilere tabi. Türkler ise Ebu Horasan'dan beri Al-i Beytin amca oğlu Abbasi koluna oradan da Al-i beyt’e mensup olarak Hz. Ali'nin evladı ahir zaman Mehdisi'nin en büyük gücü olacak.

   Evethkiki iman elde eden bu kainatın sahibi olur. Kim takar siyasi iktidarı ve şürekasına ve fetvacılarını. Batman dolusu Al-i Beyt nimeti varken mekruh lokmayı kim tercih eder?

   Sil
  4. Bende bunu anlatmaya çalışıyorum.

   Olayların gidişatına bakacak olursak seçimler yapılamazsa -ki ben öyle düşünüyorum- karşımıza yepyeni bir yönetim çıkacak. Şöyle ki :

   Bir kişi yahut kurul yahut ekip yahut konsey yahut yuvarlak masa vb. birşey kurulup buradan ülke yönetilecek. Eski yasama-yürütme-yargı muhabbetleri kaldırılacak. Bu yönetime Seyyidlerde bizzat destek verecekler. Onların destekleri öncelikle Alevî-Sünnî bütünleşmesine dair olacak.

   Mesela hutbelerde Ehli Beyt'e dualar edilir,menkıbeleri okunur,özlü sözleri okunur. Bunlar daha başlangıç olacak ancak daha da büyüyecek inşallah ve Şia'ların sapık iman ve itikatlıları dahi inşallah ya yola gelecek ya arka planda kalacaklar..

   İşte tüm bunları olabilmesi,Şer'i tarzda bir yönetime geçilmesi için maalesef bir kaos ortamının olması gerekiyor ki yönetim değişsin,kanunların yaptırım gücü artsın..

   Küresel Sermaye Alevîleri ayaklandırarak Erdoğan'ı bulunduğu makamdan indirmek istiyor.Kurgusunu yazmıştım..Herkes biliyor ki şu an ki Hükümet ancak ekonomik kriz ile yıkılabilir..Bu da nasıl olur ? İç kargaşa..Hemde büyük çapta..Ve terör..

   Söyleye söyleye dilimde tüy bitti.. Birazda Kraliçe gibi düşünelim,Alman gibi düşünelim yahu ! Empati yapalım..İngiliz kendi kurdurduğu sömürgesinden İslâmı silmek istedi. Bunu da içeriden adam satın alarak yaptı.Kemal Paşa,İnönü ve benzerleri silmeye çalıştı ama hamdolsun Nakşiler ve Nurcular karşılarında set oldu bunu kimse inkâr edemez..Bu sefer baktı ki küçük oğulcuğu Amerika Türkiye üzerinde hakimiyet kurmak istedi. Sağlı sollu darbeler yaptırdılar..O ara İngiliz şeytan aklıyla 'Ben bunlardan İslâmı kazıyamıyorsam o zaman İslâm dünya görüşlerini bozup diğer Amerika'ya yanaşan Rusya'ya yanaşan eski sömürgelerimi Ilımlı İslam altında kukla bir halifeyle yöneteyim..Adayı hepimiz biliyoruz..Olmadı.Cenabı Allah fırsat vermedi..

   İngiltere katıksız İslâm düşmanıdır. Abd'de o kadar İslâm düşmanlığı yoktur.İslâm düşmanı olanlarda Abd'de ki İsrail taraftarları özellikle Evangeliklerdir.Bunları biliyoruz tekrar ediyorum özür dilerim..

   Bundan sonra ne olabilir ?

   Yine evvelden bahsettiğim gibi Abd'nin bir kanadı güçlü bir Türkiye istiyor işbirliği yapabileceği zira önünde iri kıyım bir Çin var. Birde burada daha önceden biraz bahsettiğim bir plan vardı. Abd Çin'in karşısında acizleşeceğini önceden beridir hesaplamış ve o bana saldırmadan ben ona saldırayım ama benim saldırmamdan önce o saldırsın,ben SALDIRTAYIM diye planlar yapmış.

   Araplara petrol musluğunu kestirip Çin'i Ortadoğu'ya yürütecekler. Çin bir kısım kuvvetini doğudan Abd'ye saldırtacak,balistik füzeler ve gemileri vb. Yalnız esas kara kuvvetini Ortadoğu'ya yürütecek. Bu da Afganistan-Pakistan sınırından olacak zira tek randımanlı yer orası..Bir kısım kuvvetleri İran'ın kuzeyinden Türkiye'ye,bir kısmı da güneyden Basra taraflarından Irak,Suud'a akacak. ABD Hava Kuvvetleri Çin kara ordusunu dar anadolu topraklarında bombardımana tabi tutacak. Diğer yandan Irak'a dalacak diğer Çin ordusunu da tahminim biyolojik silahlarla vuracaktır.

   Gaybı Allah bilir bunlar bu fakirin tahminleridir(bir iki arkadaş dahil).

   Benden küçükte olsalar tüm Nakşibendilerin ve hakikî Nurcuların ayaklarından öpüyorum,dualarınızı eksik etmeyin.

   Not : Türker kardeşim Sizin Şeyhiniz kim mahsuru yoksa yazar mısınız ? Teşekkürler.

   Sil
  5. Ben böyle bir hadis bulamadım nerede geçiyor?

   Sil
  6. Yani şeriat kan dökücülük ile mi gelecek. Bu rahmet-i İlahiye'yi görmemezlikten gelmek demektir ki, reddedilir. Mehdi yani Mehdiyet Allah'ın iki isminin tecelli ettiği bir hidayet cereyanıdır. Hakim ve Rahim. O hikmetle ve şefkatla çalışacak ve muvaffak olacak. Ahir zamanın hizmeti Kur'an ve iman hakikatleriyle temelden başlayarak medenice bir yükseliş ve fütuhattır.

   Küresel sermaye şu odak veya bu odak, Türkiye'yi zaten 2006'dan beri her yolu deniyerek zaptu rapt altına almak istiyor. Ama deniz bitti. Sonra Türkiye'in gücünü küçümsemek için kör olmak lazım. Türkiye'nin batıda müttefikleri vardır. Yani şer güçler kadar hayırhah güçler.Türkiye her sabah kalkıp aynadan önce haritaya bakanları derin derin düşündüren bir ülke.

   Mustafa Kardeşimiz bir hakikati söylüyor ama modası geçen bir gerçek. Bir baronesi 250 yıl önce Osmanlı topraklarında gezdirerek istihbarat toplamakla işe başlayan İngiliz mel’unu, öyle ki bir Osmanlı Padişahı nasıl düşünür diye onun şartlarına havi bir kişiyi öyle yaşatarak tahminde bulunmaya bile çalışmışlardır. Sonra Osmanlı’nın nüfus topografyasını çıkarıp azınlıkları tesbit edince, ki Yahudiler de bu konuda yardımcı olunca, 1811’den itibaren iç isyanları ve vesayet tesisini başlattılar. Yine de tam yıkamayınca bu sefer Kur’an’ı elimizden alma yoluna giderek muvaffak oldular. Ve Lozan’da emperyalizmin İslam Alemi'nde rahat çalışması için bize Hilafeti ilgayı telkin ettiler.

   Cumhuriyetin kurulmasından sonra Lozan müttefiklerine bazı tavsiyelerde bulunarak bazı azınlıkları kamuda alt düzeyde istihdam edilerek Kur’an ve iman ehlini kontrol ettiler. Öyle ki Halk Evleri’nden tutun malum partinin her programını İngilizler hazırlıyordu.

   Alevileri kullanmak da böyle bir çalışmanın eseri. Ama şimdi ittihad zamanı. Kimse milli iradenin üzerine artık ipotek koyamayacak. Kendi hüsn-ü kuruntularınızı kendinize saklayın. Türkiye Çin’den Atlas Okyanusu’na kadar olan bölgenin yıldızıdır. Aşağılık komplekslerinden vaz geçin.

   Bediüzzaman dış yardımları, ki senede birkaç yüz milyon dolardı, rüşvet olarak niteleyerek bundan ve onlardan vazgeçilmesini istedi. Türkiye bu yolu 4. Kez deniyor. Ve başarıyor. İttihad-ı İslam kazanıyor. Düşünün Alem-i İslam müttehid olsa Arakan Müslümanları, Uygur Türkleri ezilebilir miydi? Bir ambargo kararı iplerini çekerdi.

   Şimdi bazı gelişmeler var. Anlatması uzun, Kissenger’ın da içinde bulunduğu bir küresel güç bir oyun oynuyor. Çünkü fena bir kazık yemişler ki, yeni bir oyun tezgahlıyorlar. Ondan da kazıklanıyorlar. Rusların son hamlesi güzel oldu.

   Unutulmasın Yahudi deccal hakimiyeti zirvede iken yıkılacak. Şimdi tek hakim o. Günleri sayılı. Nasıl mı? Mehdi ve Mesih bekleyenler kızacak ama, onların planı tıkır tıkır çalışıyor, onu unuttular. Görürsünüz inşallah..

   Türkiye’nin istikbali için bırakın 2015 için bile menfi düşünenlere Allah’ı hatırlatırım. Tuzakların en iyisin o kurur. Tuzak kuran cemaat şimdi nasıl cıyak cıyak bağırıyor, sanki canı derisinden çekilircesine avaz avaz zırlıyorlar. Bu işler böyledir.

   Şu istikbal inkılabatı içinde en gür seda İslam'ın olacaktır, sözü ninni olmasa gerek.

   Sil
  7. Abdürrahim şeriat kan dökücülük ile mi gelecek sorun da olmamış,İslam kan dökücülükle mi geldi.Hz Peygamber başa dönersiniz buyurmuş demek ki İslamın ilk zamanlarını incelemek lazım.Kurban kesenler de kan dökücüler,vahşiler felan filan diyorlar.Bu tür söylemleri yazmayın.Ayetlere aykırı,Hadislere aykırı.Düşüncen belli,bizimki de belli.Ama şimdi hadislerde belirtilen hususlara kan dökücülük dersen olmaz.Karşı tarafın görüşlerini kabul etme ,ama usluplara dikkat edelim.İslamda olmayan hiç bir şey yapmayacak Mehdi,ne varsa onu yapacak,Hz Peygamber ne yapmışsa aynen onları yapacak.

   Sil
  8. Çok rahat yazabiliyorsunuz ona hayret ediyorum.Çok büyük sözleri hiç umursamadan yazıya dökebiliyorsunuz.Söz söylesen orada bulunanlar duyar,ama yazı kalır.Bu yazılar 1 hafta 1 ay burada kalacaklar.her okuyana etkiniz oluyor.İslamı çok basit bir dinmiş gibi gösteriyorsunuz.İslam Allah'ın dinidir.Benim senin veya şunun bunun değil.İslam güzellik dinidir,ama o güzelliği bozmak isteyenlere karşı da belirli şartlarda cihad emri vermiştir.Bu kan dökücülük değil.Peygamberimiz de bir çok savaş yapmış,mehdinin de belirli yerleri fethedeceğinden bahsetmiş,sadece İstanbulun fethine ilişkin fethin tekbirlerle olacağı belirtilmiş,deccalle olan savaşlar,süfyanla olan savaşlardan bahsedilmiş ,bunların hiç birisinde savaşsız olacak dememiş,Mehdi belki bizzat kan akıtmayabilir,ordu komutanı olacağından dolayı.Peygamberimiz ne yapmışsa her sünneti ihya edecek.Cihad hem farz hem Hz Peygamber de katıldığı için sünnettir.

   Sil
  9. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  10. Said-i Nursi hazretleri şu yazdıklarınızı görse heralde ne yapacağını bilemiyorum..Demez mi ben de Ruslara silah attım,esir düştüm, kan dökücümüyüm demez mi ? İslamla bu kadar bir mehdi iddiamızın ispatı,karşı tarafın iddiasını çürütmek için oynamayalım.Mehdi için değmez.Varsın senin iddia ettiğin şahsı manevi Mehdi olsun,kabul ediyorum ama sadece ,said-i Nursi Hazretlerinden yaz.

   Sil
  11. Şimdi konu mehdiyet degilki ,eğer edep sınırları içinde tartisacaksak tartışalım,konu itikad ,eninde sonunda yukarıda itiraf ettinki alimlerinizin fetvasını tanimyorum,Huccet ül Islam dedin kendin dedili getirdin bana kendi delilini inkar ettin ,hoş ettiğin alim degilki kurandir ,özellikle soyluyoruzki resulullahi inkar eden mumin değildir,
   Sen diyorsunki mumindir ve hemen mehdiyete bagliyorsun benim için mehdiyetten daha önemli konudur ebedi hayatımız imanimiz bize bahsşedilen en büyük nimettir.
   Sizin fetvalarinizi takmiyorum .ne demek onlar alimlerin değil kuranı kerimin.Allahın fetvasidir.
   Amacım bugün seni tekfir etmek değil ama sen işte kendin söylüyorsun resmen.Ilmin var ama seni imanin kurtarır.
   Sana Allahtan hidayet diliyorum
   Ve tekrar ediyorum Resulullahi S.A.V. inkar duyupta bilipte inkar eden ,Allaha inansada mumin değildir ,ve ebedi cehennemde kalıcıdır.
   Onlarada Allahtan hidayet diliyorum.
   Dünya gurbet kardesim hadisleri geçtik tekrar vermeme gerek varmı ayetler inkar ediliyor.

   Sil
  12. m gazi sen niye istatistik getirdin şimdi,hangi amaçla getirdin ? İslam istatistik dini değil ki.Nolacak o % 0,75 i inkar mıı edecen az diye.Kimi inkar edecen,peygamberimi Kur'an-ı mı ,beni mi ? beni inkar et.ama % 0,75 i inkar etme

   Sil
  13. Ömer Kardeş boş ver şimdi ayetlerin inkarına mahal vermeyelim.kan dökücü kitap neyim derler,kapatalım.Sinirlerim gerildi bir zaman girmeyecem.Allah'a emanet olun.

   Sil
  14. Ben kan dökücülük ile gelecek demiyorum,şartlar sistemin Şer'i kuralları uygulamasını mecbur kılacak. İdam cezası gibi..Rahmet-i İlâhiye'yi görmezden gelmek çok uç bir yorum olmuş zira Şeriat'ta kan dökmekte var. Kısas'a,kâfire karşı savaşmaya,recm etmeye(kan akıyor),sopa-değnek cezalarına(kırbaçla yaparsan kan akar). İslâmı cici göstermek için Cenabı Allah'ın koyduğu hükümleri uygulamayacak mıyız? Halbuki hükümleri uygularken merhametiniz tutmasın diyor(bir yerde geçiyordu tam hatırlamıyorum).Zaten şu an genelde dünya özelde Ülkemizde Şer'i kurallar olmadığı için kan dökülmüyor mu ? Sarhoş araba süren(İçkinin haram olması) çarpıyor öldürüyor kan dökmüyor mu ? Sanki uzun zamandan beridir bize dikte ettirilen beşerî sistemler az kan dökücü ki onların kan dökücülüğü batıl kanunlarından ileri geliyor. Şer'i kan dökmenin örneklerini yukarıda saydım,hayat veriyor. Meselâ 'Kısas'ta hayat vardır.' diyor Cenabı Allah.Şöyle ya da böyle gelecek,gelebilir demekten ziyade ben şartların Şer'i düzeni getirmek için çok elverişli hale geleceğinden bahsediyorum. Gerçi elverişli olsa da olmasa da Cenabı Allah her şekilde getirir o ayrı mesele..Sizin medenîce bir yükseliş ve fühühat sözünüze katılıyorum ancak bazı toplumlara bazı sistemler ya dar gelir ya da bol gelir. Bize şu anki kanunlar bol geliyor,kanunların yaptırım gücü az. Bu yüzden bahsettiğim hadiseler sonucunda Şer'i sisteme yakın bir sistemin geleceğini tahmin ediyorum. Ben alim,hadis yorumcusu,dindar bir adam değilim sadece stratejik olarak olayları okuyorum ve bazı çıkarımlar yapmaya çalışıyorum bir iki arkadaşla birlikte o kadar..Belki ilimde,takvada,ibadette kısacası dinî her bakımda benden üsttesiniz,tevazu etmeye lüzum yok ancak ben bütün kalbimle Şeriatı istiyorum çünki problemlerimizin yegane çözüm yolunu Şer'iatta görüyorum. Rabbim evvelki günahlarımızı bağışlasın inşallah..

   Sil
  15. Küresel Sermaye ile ilgili olarak bence Siz onların gücünü küçümsüyorsunuz. Kıyamete kadar Hakk ile batılın savaşı olacaktır. Yahudiler hakkında İsrail Devletine son verileceğinden bahsetmişsiniz. Bende katılıyorum. Ancak bu lanetli kavim bu sefer Çin üzerinden iş çevirecektir.Batıl kıyamete kadar sinsede,pussada var olacaktır.
   Türkiye'nin gücünü küçümsemek gibi bir niyetim yok lakin karşımızda dehşet şeytanî İngiliz siyasî aklı ve trilyonlarca parası var.. Türkiye'nin de dahil olduğu uluslararası bir sistemi onlar yönetiyor. İsteseler ambargoyla,yaptırımla vb. bizi de kendi tabirleri ile yola getirirler ama yapamıyorlar zira onlarında Abd-Rus Millî devletlerinin de bize ihtiyacı var. Hem enerji geçişleri hem de Müslüman coğrafyasını yönetmek için.
   Türkiye'nin batıda müttefikleri vardır,doğrudur. Meselâ Abd'nin bir kanadı bizim yanımızda. Bu demek değil ki bize dost. Menfaatleri icabı yanımızdalar. Yoksa küfür tek millettir,kâfirle dost olunmaz. Devletler siyaseten menfaatleri icabı dost görünürler. Bunları Size öğretemeyecek kadar tecrübesizim ancak bildiğimi anlatmaya çalışıyorum.
   Bahsettiğiniz gibi Küresel Sermaye millî iradeye darbe veyahut seçim yoluyla ipotek koyamayacağını anladı şimdi başkaca bir yöntem deneyecekler ve ellerinde gerçekten büyük bir koz var. İnşallah teorilerim hüsnü kuruntumdur ancak ortada bir gerçek var ki etrafımızda mezhep savaşları cereyan ediyor. Gerçi Şia'yı mezhepten saymıyorum ancak genel anlatım bu. Irak ve Suriye örneğinde görüldüğü gibi hep mezhepten vuruyorlar,ayrılıklardan vuruyorlar.Irak'ta Şiiler Sünnîlere resmen yani devlet eliyle kan kusturdu. Suriye'de Nusayri Şii'ler yine Sünnîlerin haklı taleplerini görmezden gelip ka kusturdu. Sırada İran ve biz varız. İran'ı Vahabimeşrep Araplarla vuracaklar(belki önce İran saldırır). Türkiye'yi de içeriden Alevî ayaklanması ile kontrol altına almak isteyecekler diyorum sadece..Bu bir teoridir.Kabul edilir ya da edilmez o ayrı konu. Ancak zaman ve şartlar Türkiye'de İşid eliyle bir Alevî katliamı yapıp,suçu hükümete atıp,seçimlere kadar hükümet oylarını dip yaptırıp,seçimlerde chp-mhp koalisyonuna ülkeyi teslim etmek için çok müsait.Tabi bu koalisyonun ne belaları başımıza açacağı malum ama önce Erdoğan'ı indirirler..Karşı teoriyi de yazmıştım. Erdoğan akıllı adam. Baktı ki Hükümet işi idare edemiyor(ALLAH YARDIMCILARI OLSUN) fesh eder ya da yeni yönetim atar ama bir şekilde bu olayları milletimizin menfaatine çevirir inşallah.Türkiye gelişti,büyüdü çok şükür ama karşısında bir dev var. Ve bu dev çok akıllı ve zengin. O dev'e karşı Talut'a yardımcı Davut gelir diye düşünüyorum ama Davutoğlu olarak düşünmüyorum. Sert biri olmalı. Belki Hakan Fidan olabilir.Allah bilir olabilir.Ben aslında iyimserim çünki Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır biliyorum..

   Sil
  16. Sizde Allaha emanet olun kardesim

   Sil
  17. Eğer Allah dinini yeniden hakim kilacaksa ki kılacak bu onun murad ettiği şekilde olur.
   Mektubati Rabbani 259 .mektup Ey yavrum! Bu fakîr, çok geniş ve çok derin düşünüyorum da, Peygamberimizin “aleyhi ve alâ âlihissalâtü vesselâm” haberi yetişmiyen, yer yüzünde, hiçbir yer kalmadığını anlıyorum. Bütün dünyânın, Onun da’vet nûru ile, güneş gibi aydınlandığı görülüyor. Hattâ, dıvâr arkasında bulunan, Ye’cûc ve Me’cûca bile ulaşmış bulunuyor.

   Sil
  18. Abdürrahim belki bir daha görüşmek nasip olmaz,sana son kez söylüyorum,seni bu haldeyken,ne said-i nursi,ne risale-i nur,ne mehdi,ne şahsi manevisi kurtaramaz.git tevbe et okuduklarına hiç bir yorum katmadan iman et.yorumlarının tamamını unut,kalbinden aklından çıkar.ölüm var bu gün olmazsa yarın,ölüm gelmeden bu kibrinden vazgeç.senin anladığın din islam değil,senin beklediğin mehdiyet değil,sen bu itikadınla ancak deccalin elindeki suyu,cenneti mehdiyet sanar iman edersin,şu an da öylesin....son uyarım,Allah da şahidim.

   Sil
  19. abdurrahime uyarı gelecek ve bu uyarıdan sonra yazmayı bırakıp tevbe edecek.

   Sil
  20. Sakarya Kardeş Size bazı sorular sormuştum ama cevabını alamamıştım..Bir bakarsanız..

   Sil
  21. Dünya Gurbet

   İyi ya ben de onu eleştiriyorum. Din kan ile mi gelecek. O sözler şu sözleri için yazılmıştır: “Şer'i tarzda bir yönetime geçilmesi için maalesef bir kaos ortamının olması gerekiyor ki yönetim değişsin,kanunların yaptırım gücü artsın.” Bunun bir örneğini 6-8 Ekim’de yaşadık.

   Yani böyle bir tarif ile mi din takdım edilecek. Çünkü, 1. İslam rahmet dinidir. 2- İslam medeni beşerin dinidir. Yani Yesrib olan şehrin adını medeniyeti çağrıştıran Medine ile isimlendiren bir din böyle mi kalplere, beyinlere gönüllere girecek. Yoksa ilmi ve ikna ile mi?

   Eğer kaos ile Türkiye’de kanun hakimiyeti olacak olsa şimdiye kadar olurdu. 20. Yüzyılın terör olaylarının yüzde 30’u bu topraklarda oldu. Ama din-i mübin hakimiyeti olmadı. Kaos tahrip içindir. Tahrip olması için anarşi, terör ve sokak kullanılıyor. Zir-ü zeber olan yerden hayat çıkmaz.

   Bediüzzaman ahir zamanın hizmetinin boğazlama yoluyla olan cihadın yerine manevi, yani ilim, Medeni ölçüler, akıl ölçüleri ve asrın idrakiniı ifade eden manevi cihad ile olacağını öngörür. Benimle ilgili ön yargılarınız olunca olaya biraz öyle bakmamışsınız. Şeriatta düşmanla savaştan önce sulhun görüşülmesi esastır. Sulh ile anlaşma olmaz ve tecavüz sürerse kan dökücü savaş olur.

   Bu zamandaki hizmetin askeri ve siyasi yolla değil. Çin buraya saldıracak, Rusya buraya vuracak, iki ordu şurada karşılacak , Mehdi gelecek şunları öldürecek yorumları bana ait değil. Ananevi ve mazi hayranı yorumcuların ifadesi. Mazinin kurallarını günümüze nakledip onun üzerinden tahmin yürütülüyor. Bu bir nevi irticadır. Zamanın icabatına uymuyor.

   Şehirli daha nazik ve medeni, kırsal kesimin insan kaba ve vahşiyanedir. Mehdiyet medeni alem içindir. Suçlamanız nerede muradım nerede.

   Sil
  22. abdurrahim havadan yazıyorsun.Bugünlerde yazmaman gerektiğine dair bazı işaretler sana verildi.İşaretleri görmesen de bazıları sana göre sertti.Her ne kadar görmek istemesen de...Ailene yönel!

   Sil
  23. Havadan yazmıyorum. Yere tam basan sözler ki, havadan yazanlara uymuyor Heleki senin yazdıklarınla taban tabana zıt olması ikimizden birin havdan yazdığını gösterir. Ben Kur'an'ın bir haber gelirse tahkik edin emrine harfiyen uyan ve araştıran biriyim. Ehl-i taklid değil ehl-i tahkikimdir. Kolay kolay yemem. Hele ki şu gaybi haberler. Çok zuhur edecek olayları önceden sezme, hissetme gibi bir hususiyetim olduğu gibi, neyse. Rahatsız oluyorsanız yazmam.

   Türkiye'de hasis, mahteris, dünyevi, siyasi hisle hareket eden ve ecnebiye alet olan bir cereyan var ki, bize 12 yıldır, hatta 22 yıldır patinaj yaptırıyor. Sebebini internetteki yorumlarla amme efkarını şahit olunca anladım. Bilgi yok fikir ganimet, esen rüzgara kapılan çok.Sen işaretleri kendine sakla. Beni tanımadığın belli.

   Sil
  24. Türkiye'de hasis, mahteris, dünyevi, siyasi hisle hareket eden ve ecnebiye alet olan bir cereyan var ki, bize 12 yıldır, hatta 22 yıldır patinaj yaptırıyor. Sebebini internetteki yorumlarla amme efkarını şahit olunca anladım. Bilgi yok fikir ganimet, esen rüzgara kapılan çok.Sen işaretleri kendine sakla. Beni tanımadığın belli.''
   4*4 lük bir tesbit face de twitterde bak şu sözün hükmün yanlış bu cebriye nin mutezile nin görüşüdür deyip delil gösteriyorum ya engelleniyorum yada hakaret herkes beyenilmeye talip kimse eleştiriye tahammülü yok

   Sil
  25. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  26. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 16. Sacramental Kardeşimize

  Ben sigara içmediğim için senden yakamam. Işığımız ise Nur olduğundan onu ben değil Rahmet-i İlahi yakıyor. O da ezeli ve ebedidir. Sadece gözünü kapatan ondan faydalanamaz.

  Her dönem başlangıcı başlatanın adına izafeten verilir. Osman Gazi Osmanlı, Nakşibendi Nakşi gibi. Süfyan çıkmadan Süfyanizm başlamaz. Deccal çıkmadan Deccalyiet çıkmaz. Ahir zaman son kertesi 300 yıldır. 1222 Deccal ve Decalin ileri karakolları. 1322 ve 1343 Deccal ve Süfyan Hurucu (bunlar 2. diccal Deccal 3 tanedir. Sonuncu kıyamete sebep olur). Aynı tarihte Mehdiyet başlar. Mehdiyet de Mehdi ile başlar. Mehdiyet ise 100 yıl sonra zirve noktaya gelir. Tıpki Deccalin 1222’de başlayıp yüz yıl sonra zirveye noktaya gelmesi gibi. Mehdi Süfyanın mutlak iktidarında muhalif olarak az kuvvetle hizmet eder.

  Tahşiye grubunun başlattığı arkasında Adnan Hocanın işlediği bu konuda ehl-i iman ve İslam’ın dikkat ve rağbetini çekti ve dedikodu gibi bir iken bin oldu. Tahşiye grubu üstelik Mehdi’yi 3’e çıkarıp ortalığı daha da karıştırdı. Her ebcedi ve cifri rakamın manevi bir illiyeti yoksa hükmü hiçtir. Mehdiyet fıkıh ve eski tarz cihad ürünü değildir ki, Tahşiyecilerin bilgisi sahih olsun.

  Şahs-ı manevi bana ait bir söz değildir. Ahir zaman şahıs zamanı değil cemaat zamanıdır. Cihana hükmedecek bir cereyanda elbette şahsın hükmü sıfırdır. Bir cemaat adeta bir fert gibi, bir şahıs gibi hizmet edecektir. Mehdi’nin vefatından sonra da.

  Bu konuların ihtilaflı olması sırrı- tekliftendir. Fitne ve fesad bellidir. Ama şahısları imtihana tabi. Onlar ancak nru-u imanla bilinecek. Kaldı ki bilinmeleri de gerekmiyor. Bediüzzaman, Deccallerin dahi kendilerinn deccal olduğunu bilmediğini söyler..

  2019 tarihi kesin değil esas 2021’dir. Çünkü fecr-i sadıkın alamet-i 1991-2001’dir. Değilse 20 yıl sonradır. Çünkü verilen sürenin toplamı 70 yıldır. İman faslının içinden hayat faslına oradan da 3. Fasla gidiş suresi 70 yıldır. 1951+70=2021. 2019’un şu önemi var (susmak lazım). Fecr-i sadık Mehdi ve cemaatinin çok kızdığınız şahs-ı manevinindir. Bu şahs-ı maneviyi bir ara yazacağım. Mehdiyet öyle bir şey ki, dünyevi ilimlerin doruk noktasında hizmet görecek bir hidayet cereyanıdır. Ve zamanın icabatına uygun hareket eder. Ananevi İslam anlayışı ve cemiyet anlayışıyla hatta tarik mantığıyla (tariki küçümsemiyorum) beşerin olgun çağının anlayışına denk olacaktır.

  Ufka bakış birdir. Ama kimi dağın eteğinden, kimi ilk konak yerinden, kimi ondan sonraki noktadan kimi ise zirveden olduğunda, manzara giderek genişler. Evliya keşfi de böyledir. Biri duman görür, biri ateş,i biri ise onu yakanı. Hepsi doğru ama hakikat, zirvedir. Herkes bulunduğu noktadan yorum yapıyor. Doğru ama eksik. Sonra Meşiet-i ilahi vardır. Onu hesaba katmak lazım. Çok evliya müjdesinin gerçekleşmemesi şartalarırın oluşmamasından ya iptal ya tehir olmuştur. Tıpki fecr-i sadık gibi. Düşünün bir cemaat bütün cemaatleri kandırıyor ve güç devşirip ehl-i iman ve İslam’ın gücünü Süfyana teslim ediyor. Ne fecr-i sadık olur ne Ayasofya’da ezan, biz de hepimiz güya Müslümün. Oku atarsın ama hedefi vuramazsın. Fetih de müyesser olmaz.

  Bediüzzaman bunarı bilerek ihbarını yapmış. Ha inanıp inanmakta serbestsin. Bu müsademi-i efkar yani fikir çatışması değil, mübadele-i efkar, görüş alışverişi. Kiminki çıkarsa çıksın hepimizin. Siz fecr-i sadıka yoğunlaşın niçin gecikiyor? Normal doğum olmuyor, sezeryan da imkansız. Ne olacak şimdi. Cümlemize feraset niyazı ile.

  YanıtlaSil
 17. Ben bunları tek tek bu blogta yazdım. Şahs-ı manevi tabiri bana değil Bediüzzaman Said Nursi'ye aittir. Risaleleri iyi okuyan biri olarak derim ki.bu sözlerinle Bediüzzama8'aın fikriyatına bühtanda bulunuyorsun.

  Mehdiyet tarikat değildir. Şahsın önemi yoktur. Bir şeyhin dersi değildir. Şeyh tarikatının başının halifesidir. Mehdi ise Halifetullahtır. Anlamadınsa ne yapalım. Rezervin o kadar.
  Sonra herkes ilmi kadar görü ve konuşur. Şimdi sana şahs-ı manevi konusunda biraz fikir vermesi için birkaç örnek verilyorum. Hakaik-i imanye ve Kur’aniyye o kadar geniştir ki, değil sen, ataların bütün beşer bunu idrakten açız, olmakla beraber belki atom altı parçacığı kadar da olsa idrak edebilrsen bir daha sözlerine dikkat edersin. Biliyorum fikr-i sabiteleri ikna zordur ama ya tutarsa. Allme yarsın.

  * Mehdî gibi eşhâsın hakkındaki rivâyâtın ihtilâfâtı ve sırrı şudur ki: Ehâdisi tefsir edenler, metn-i ehâdisi tefsirlerine ve istinbâtlarına tatbik etmişler. Meselâ, merkez-i saltanat o vakit Şam'da veya Medîne'de olduğundan, vukuât-ı Mehdiye ve Süfyâniyeyi merkez-i saltanat civârında olan Basra, Kûfe, Şam gibi yerlerde tasavvur ederek öyle tefsir etmişler. Hem de, o eşhâsın şahs-ı mânevîsine veya temsil ettikleri cemaate âit âsâr-ı azîmeyi o eşhâsın zâtlarında tasavvur ederek öyle tefsir etmişler ki, o eşhâs-ı hârika çıktıkları vakit bütün halk onları tanıyacak gibi bir şekil vermişler. Halbuki, demiştik, bu dünya tecrübe meydanıdır. Akla kapı açılır, fakat ihtiyârı elinden alınmaz. Öyle ise, o eşhas, hattâ o müthiş Deccâl dahi çıktığı zaman çokları, hattâ kendisi de bidâyeten deccâl olduğunu bilmez. Belki nur-u imânın dikkatiyle o eşhâs-ı âhir zaman tanınabilir. (24. Söz)

  *Risâle-i Nur'un şahs-ı mânevîsiyle yalnız bir devleti değil, dünya yüzündeki milletlerin idâresi ona verilse, onları selâmet ve saadet içinde idâre edecek bir iktidar ve inâyete mâliktir." (Sözler Konfernas)

  *Âhirzamanda, felsefe-i tabiiyenin verdiği cereyan-ı küfrîye ve inkâr-ı ulûhiyete karşı, İsevîlik dini tasaffi ederek ve hurafattan tecerrüd edip İslâmiyete inkılâp edeceği bir sırada, nasıl ki İsevîlik şahs-ı mânevîsi, vahy-i semâvî kılıcıyla o müthiş dinsizliğin şahs-ı mânevîsini öldürür. Öyle de, Hazret-i İsâ Aleyhisselâm, İsevîlik şahs-ı mânevîsini temsil ederek, dinsizliğin şahs-ı mânevîsini temsil eden Deccalı öldürür; yani, inkâr-ı ulûhiyet fikrini öldürecek. (1. Mektup)

  *Nifak perdesi altında risalet-i Ahmediyeyi (a.s.m.) inkâr edecek, Süfyan namında müthiş bir şahıs, ehl-i nifakın başına geçecek, şeriat-ı İslâmiyenin tahribine çalışacaktır. Ona karşı, Âl-i Beyt-i Nebevînin silsile-i nuranîsine bağlanan ehl-i velâyet ve ehl-i kemâlin başına geçecek, Âl-i Beytten Muhammed Mehdî isminde bir zât-ı nuranî, o Süfyanın şahs-ı mânevîsi olan cereyan-ı münafıkaneyi öldürüp dağıtacaktır. (15. Mektup)
  *Hazret-i Mehdînin cemiyet-i nuraniyesi, Süfyan komitesinin tahribatçı rejim-i bid'akârânesini tamir edecek, Sünnet-i Seniyyeyi ihyâ edecek, yani Âlem-i İslâmiyette risalet-i Ahmediyeyi (a.s.m.) inkâr niyetiyle şeriat-ı Ahmediyeyi (a.s.m.) tahribe çalışan Süfyan komitesi, Hazret-i Mehdî cemiyetinin mucizekâr mânevî kılıcıyla öldürülecek ve dağıtılacak. (29.Mektup)

  *Âl-i Beytin şahs-ı mânevîsi ise Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâmın bir nevi mahiyetini gösteriyor. .....Hazret-i Ali (r.a.) şahs-ı mânevî-i Âl-i Beytin mümessili ve şahs-ı mânevî-i Âl-i Beyt bir hakikat-i Muhammediyeyi (a.s.m.) temsil ettiği cihetle, muvazeneye gelmez. (4.Lem’a)

  "Risale-i Nurun şahs-ı mânevîsi, asrın içtimaî ve ruhî ve dinî hastalıklarını teşhis etmiş ve müzminleşmiş içtimaî illetleri tedavi edecek. (14. Şua)

  YanıtlaSil
 18. kurgucu kardesim net.te mursidimin ismini direkt yazamiyorum.

  Birisi bana kizar O`na k.s munkir olur vebal aliriz diye bir sakinca var.

  turkereraslan9@gmail.com adresine mail atarsan soyleriz kardesim.

  Unutmamak gerek ki Allah c.c tum alemi insi ve cinni ancak O`nu bilsinler ve kulluk etsinler diye yaratmis.

  O`nu bilen Arifleri k.s bulmak ve onlara yapismak gerek. Biz belki hicbir zaman o ariflerden biri olamasak bile en azindan kurani kerimdeki sadiklarla beraber olmamizi emreden emrin geregini yerine getirmis oluruz.

  Onlari k.s ecmain takip ve taklid eder ve de seversek umulur ki merhameti Rahman`i celb etmis oluruz.

  Allahin umum adeti vesileler yaratmaktir ki bize de kurani kerimde kendisine yaklastirici islerle mesgul olmamizi hatta vesile aramamizi emrediyor.

  Asri saadette bir insan icin Efendimiz sav`den daha fazla bir insani Allah`a yaklastiran birsey yoktu.

  Bu zamanda ise sunneti seniyyeyi ihya eden ve efendimiz sav`yi buyuk bir titizlikle takip ve taklid eden varisi enbiyadan daha fazla yaklastirici birsey yoktur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kardeş Size mail attım.

   Sil
  2. Bu arada birşey fark ettim,sürekli aynı teoriyi yazıp duruyorum. Kelimeler tükendi. Artık oturup Cenabı Hakk'tan Müslümanları koruması için dua etme zamanı.Benden bu kadar..Yeni gelişmeler olursa yazarım inşallah.

   Birde tavsiyelerim : Ehli Sünnet itikadını çok iyi öğrenmek geliyor ki tufaya gelmeyelim. Bununla ilgili bir iki kitap vardı elimde onları okuyorum. Birde Said Nursî'nin Sözler kitabı var ona da başlayacağım. İtikat çok önemli. Ben insan arası ilişkilerimde borcuma çok dikkat ederim. Geçenlerde düşündüm ki Namaz borcum çok. Ömrüm yetse de yetmese de borçlarımı ödemeye niyet ettim. Kılmaya çalışıyorum Allah kabul etsin.İşyerinde yalnız farzları kılabiliyorum. Evde farzların arkasına kazaları kılmaya çalışıyorum. İtikat kitapları okumaya çalışıyorum.İnşallah namaz borcum olmadan bu dünyadan göçerim. Fırsatını bulursam oruç borcumda çok onları da tutacağım inşallah..

   Selametle herkese..

   Sil
  3. KuRgUcU DaVuT abi Allahın selameti yardımı üzerine olsun. en güzeL bi niyet almışsın. Kaza Namaz ı Allah daim etsin Allahım fitnelerden seni muhafaza etsin işin güçün rast gelsin

   Sil
 19. Sakarya Seyf kardeş... Uzun yıllar evvel Hz. Peygamberimizi rüyada gördüm. Yanında küçük bir çocuk duruyor. Onu işaret ederek "Bu Seyf'tir" dedi. Peygamber Efendimizin bu isimde evladı olmadığından tabir gerekiyor. Şimdiye kadar tabir edilmedi. Bilmem ne manaya geliyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Ehl-i Beytten olduğunu yeni anlayan yani Haşimi...Peygamberimiz(sav)in ve 4 halifenin olduğu arabada sadece 6.olarak bulunan(6 sonlugu ifade eder),Hz.İsa-Mehdi-Suayb ile irtibatlı,Cebraili bilen mahşer meydanını gören, cehennemin nereye konulacağını gösteren, Kayı boyundan gelen Kayı'nın Zülkarneynden Zülkarneynin Hz.İsmailden geldiğini öğrenen,ölülerin ve dirilerin emir beklediği, Mehdi'ye düzeni hazırlayacak hatta...O çocuk sarıklı genc(sarışın Genç) ve...Mehdi ile o cocuğun özellikleri karıstırılıyor.Mehdi'yi Hz.Omer gibi düşündükleri için Mehdi'yi çok uzecekler o cocuk Ömer karakterli neyse cevabını aslında belli bir zaman önce almıstın.Hala şüphelerin var acaba 'o mu' diyorsun.

   Sil
  2. Sakarya Seyf bu işaretleri de mi Hz. Peygamberden (as) aldın? Çünkü “Ben Peygamberden başkasından işaret almam” diyorsun da merak ettim. Malum Mehdi’yle ilgili bilgilerinin çoğu sakat olduğundan i acaba araya şeytan mı giriyor da kafan karışıyor. Zülkarneyn Yemenli. Kayı Orta Asyalı nasıl bir bağlantı kurdun anlayamadım. Sonra Mhed Hz. Hasan'ın yarıda kalan hizmetini sürdürecek. Mhedi 5. büyük halife mi oluyor altıncı mı? Sallamanın sonu yoktur.

   Sil
  3. Hayır,yöneticinin gördüğü kişi son halife oluyor.Her ne kadar ondan sonra halifeler gelse bile.Abdürrahim sen aklını bunlara yorma.İhmal ettiğin insanlarla ilgilen.Yöneticinin gördüğü rüyadaki küçük çocuk şu an 27 yaşına girmek üzere yakında...Mehdi,şu an Mekke'de,o küçük çocuk Medine'ye geçeceği vakit Mehdi de Medine'ye geçecek. Zaten Hz.Peygamber(sav) bekliyor o küçük çocuğu.O çocuk esasen Mehdi'den dun değil çünkü...

   Sil
  4. Bu konular sizin gibi zatların inhisarı altında mı? Ki her şeyi tekelinize alıp kafanıza göre yorumluyorsunuz.

   Mehdi geldi ve gitti. Şu anda Mehdiyet hüküm sürüyor. Mehdiyet 3 devirdir. 3 faslın sonunda ehl-i iman ve İslam rahat ve huzura kavuşacaktır. Küfrü-ü mutlak içimize kadar girmişken ve ibadetlerimize bile karışmış iken bunu icra eden deccaller cirit atmışken Mehdi gelmeyecekti de sizin hayal kahramanlarınız mı gelecekti. İslam’ın galibane devri başlamış siz daha Mehdi bekliyor ve tekelinize alıp ona buna bir de bu işlere karışmayın diyorsunuz. Biraz ayıp oluyor.

   Sonra mükellefiyetlerimizi Allah’tan ailemize kadaryerine getiren insanlarız, sen kendine bak ve başkasına nizamat vermeye kalkma. İlim Allah’ındır. Ve o kim isterse verir. Hiç geri çevirmesi olmaz.Bak Einstein bir Yahudi çalıştı ve bu çalışması dua olduğu ki, zerrenin mahiyetine vakıf olup ilmen açıkladı. O zaman sizinki ne nane molla olmaktır.

   Sil
  5. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  6. Yusuf isimli bir genç daha var. 30 yaşlarına basmamış.
   Şu 7 alimlerin toplanma vakti çok yaklaştı. Birbirlerinden habersiz Mekke'ye gidip Hz.Mehdi'ye biat etmeleri meselesi. Toplanma yılının 2019 olduğuna dair işaretler var. Süfyanın Haddam isminde komutanın zulümlerini sebep göstererek Hz.Mehdi'yi göreve çağıracak alimler...

   Manevi hazırlıklar yakında başlayacak Allahu alem. 313lerin mertebeye yükselmeleri ve kimilerinin gafletten uyanma vakitleri çok yaklaştı.

   Size bir bilgi..
   Pi sayısı matematikte çok çok önemli sayıdır.
   3,14.... diye geçer....
   Hazreti Peygamber ve Bedir ashabı toplam 314 tü
   Aynı şey Hz.Mehdi ve 313 ashabı toplam 314....

   3.14159265359.... diye gider...
   Burada işaretler var. Alimlerden birinin ya da kimilerinin takip edeceği işaretler....İlgili kardeşler zaten mesajımı alır.

   Abdurrahim kardeş,
   Manevi pencereler senin bugün yaptığın yorumlardan farklıdır. Yakında İNŞALLAH anlayacaksın.

   Sil
  7. İsmi Yusuf değil piramidi Yusuf piramidine benziyor.

   Sil
  8. Ayrıca Mehdi,gelmedi.Mehdiyet diye de bir şey yoktur.Her şey ALLAH için Hz.Peygamber(sav) adına yapılır.Said Nursi bazı keşfi hatalarına rağmen velidir.süfyani fetulahın arkasını sizin gibi düşüncesizler koruyor,siz farkında olmasanız bile.Said Nursi süfyan'a odaklanarak süfyaninin görmesini engelledi.Bunu bilinçli yapmadı.Ancak bu hatadır.
   Bak Abdurrahim zorlama!Tartışan şüphelenen kişilere Efendimiz(sav)e beni sorun istihare kılın diyorum,sen beni Said Nursi'ye sor yoksa sen anlamazsın!
   Nur talebeleri kızdırıyor!Sen de Cübbeli gibisin sadece şeriatta kalıyorsun hakikate geçemezseniz burda da cezanız günü geldiğinde verilecek!

   Sil
  9. Son olarak Mehdi gelmedi sözümden kasıt artık Mehdi,kendisinin Mehdi olarak biliyor ama henüz Son devletin başına geçmedi.Kaldı ki henüz "bir genç" son devleti kurup düzeni Mehdi'ye teslim etmedi.

   Sil
  10. Sacramental Kardeşimize

   Ya yanıldı isen. İlim kimsenin tekelinde değildir. Her şey bir iki tufeylinin yorumlarına da tabi değildir. İkincisi 20. yüzyılda katledilen insan sayısı 250-300 milyon civarındadır. Bunu hangi fitne yaptı. Hilafet kaldırıldı, ezanlar susturuldu, Kur'anlar yakıldı, mahremimize bile girildi. İslam ülkeleri düşman çizmesi altında ezildi. Bütün bunlar olurken bunlara karşı tedbir alacak olan biri vardı. Daha doğrusu Rahmet-i İlahi bir kulunu melek-i ilham ile vazifelendirdi. .

   Bu zat sıfınrdan başladı. Harap bir dünyada. Birkaç talebesi ile ilmi eserini hazırladı, yani Kur’an ve iman hakikatlerini açıklayarak dinde yenilemeyi yani tecdidi sağladı. Bu bir fasıl 50 yılın 23 yılı böyle geçer. Sonra Bu iman hakikatlerinin hayata geçişi vardır. Sonra ise İslam’ın hakimiyet devri gelir. Ve ehl-i islam ittihad ile istiklalini kazanır ve tevhidi bütün dünyaya yayar. Bu bir kişinin işi değildir. Bu şahs-ı manevinin yani bir hidayet cereyanının işidir. Bu safhada bütün ehl-i imanın meslek ve meşrepleri hizmetin faal bir üyesidir. Asr-ı saadette olduğu gibi.

   Ehl-i iman ve tarik o zamanda gıkı bile çıkamadı. Çünkü baskın yedi ve tarumar oldu. Tekke ve zaviyeler kapandı, zikirhanelere kilit vuruldu. Mehdi’nin çalışması sonucu ve siyaseti sonucu ehl-i iman ibadet etme ve sünneti yaşama imkanına kavuştu. Türkiye’de bir dönem bütün dini eser sayısı 200’ü geçmezdi. Şimdi herkes bir ayaklı kütüphane gibi.

   Rivayetler tevil ve tefsire muhtaç. Açık değildir. Sırr-ı imtihan gereği. Mehdi’nin şu hususiyeti var, O Allah dilediğini yapar ayetine vesile olacaktır. Onun için Halifetullah’tır. Sonra 7 kişi mi karar verecek Allah mı? Mehdi bir allemedir. Bir gecede Cenab-ı Allah onu vazifelendirir. Ahir zaman ilim çağıdır ve ilimle hareket eder. Hz. Ali (ra) ve Geylani Hazretleri (ks) bizzat mana aleminden onu yönlendirirler. Çünkü o evlatlarıdır. Rivayetler tevile muhtaç ve çoğu zayıftır nakileden nakile ravilerin kelimeleri karışır ve mana gizlenir.

   313 sırrı Sebe Suresi (Bu sure Çiller ve Erdoğan'a işareti vardır) ile kendini gösterir. Sebe Melikesi'nin Meclisi 313’tür. Talut’un ordusu da 313 kişidir. Mehdi’nin ilk hizmet yıllarında 313 kişi ile Süfyana karşı koyar. Yani hizmet eder. Bu 313 kişi daha sonra bu hizmtei şahs-ı manevi ile sürdürür ve yayar. Bu 313 sırrı 13 tevafuk sırrını da kapsar ki, geçen yıl bunu yaşadık. Hem de defalarca ben bunu çok yazdım bütün sitelere. 1435=13 1453=13 ve Tayyibi seçen Meclis 313. 30 Mart 13 sırrına mazhar oldu. Çok kimse tam olarak farkında değil. 27 Mayıs, 12 Mart 12 Eylül ve 28 Şubat toplam şiddetinde Türkiye hücuma maruz kaldı. Ama 13 tevafukunun sırrı ile atlattı. Daha başka önemli hususlar var, onların açıklanması doğru değil.

   Fetih Suresi çok önemilidir. Direkt Mekke’nin fethini gösterir. 2. Dereçcede ise Çanakkale Zaferi’ne. Çanakkele’nin ilk zaferi Sülyeman Şah’ın İslam adına Avrupa’ya ayak bastığı Çanakkale’dir 1353. 100 yıl sonra 1454=13 İstanbul Fethi oldu. İkinci Fetih ise 1915 Çanakkale Zaferi + 100 yıl sonra ise….söylemem meraktan çatla.

   Sil
  11. Abdurrahim kardeş,
   İlim kimsenin tekelinde değildir. Müslüman yanılabilir, hata yapabilir. Müslüman kendi penceresinden bakarak yorum yapar. Gaybi geleceği sadece Allah bilir.

   Tayyip Erdoğan ve meclisinin 313 sayısı tevafüktur ama asıl mesele değildir. Çünkü gelecek gerçek 313 ler sahabe mertebesindedir. Hz.Mehdi'nin geldi-geçti yorumlarına katılmıyorum. Küçük mehdiler geldi geçti Rabbani,Said Nursi hazretleri gibi..Mehdi Azam gelmedi, Hz.İsa as önünde imam olup namaz kıldıracak kişi gelmedi. Bu geldi-geçti iddialarını savunmak hadisleri ret etmek demektir.

   2016 yılı sürecin yani kargaşa,anarşi,savaşların,depremlerin başlayacağı yıl olabilir. İşaretlerin başlangıcı 2016 yılına denk geliyor.

   Sil
  12. Sakarya kardeş,
   Halifelerden birinin ismi Yusuf. Mana penceresinde bazı şeyler şifreli olabiliyor. Bu pek önemli değil.

   Nur talebeleri ile Nurcuların arasına sızmış F.Gülen destekli kriptolarını ayırman gerekir. Herkesin yaptığı genelleme hatasına düşme.

   Yazdığın sarışın genç, Siyah sancağı açan sarışın genç mi? Yoksa farklı gençten mi bahsediyorsun? Çünkü Siyahsancağı açacak sarışın genç harekete geçmek üzere Allahu alem...Alnında yara izi olan hakkında bir bilgin var mı?   Sil
  13. Sarışın Gence,Efendimiz(sav) doğduğu evi emanet etti.ismi yusuf değil.Bazı nur talebeleri farkında olmadan süfyani fetulahın arkasını kolluyor.süfyani fetulahın arkasından hamle yapacakken o nur talebeleri, hamle yapanı deşifre ederek ya da fark ettirerek hamlenin uzamasına sebep oluyor.Sarışın genç harekete geçmek üzere.Sarışın gencin önündeki 10 kara duvar yıkılmak üzere.Önce sessizliğe çekilecek sonra sarışın gence hazırlanan ordu sarışın gence emanet edilecek.Sarışın genç,Haşimi-Mansur ve Kayı Boyu'ndan geliyor Abdülhamid'in sakladığı bir soy var.

   Sil
  14. ilginç fakat süfyanın fiziki özellikleri uyuşuyor mu

   Sil
  15. Sacramental'e

   2016 yılında felaketler, savaşlar, kargaşa çıkacağını belirterek felaket dellallığı yapmak bundan fayda beklemek anlamındadır. Bu ehl-i tarikin meşrebine uygun bir tavır değildir. Siz felaket nedir, ümmetin fitneye düçar olması nedir biliyor musunuz.? Baharda gelmiş bulutlu bir havayı kar-kış fırtına sanıyorsunuz ve bundan halas için durumla mütenasip olmayan kurtarıcı bekliyorsunuz.

   Herkesin aklı Mehdi’de ama ona sebep olan küfr-ü mutlakın ve taifesinin ve ideolojisinin mahiyeti ve evsafı hakkında tek kelime yok. Mücadele onlarla.

   Mehdi ümmetin yardımına gelecektir. Bu çok zorlu bir mücahededir. Masal kahramanı veya Battal Gazi değildir. Bir din alimidir. Görevi dini ihyadır. Onun rehberliğinde din-i tecdiddir. Zamanı geçen birini beklemek beyhudedir. Mehdi’nin kendilerinden çıkmadığını gören veya sanan veya reyting kaybedeceğini düşünen rivayete sarılıp ahkam kesiyor. O bir cemaat veya grubun mümessili değil ümmet-i Muhammed'e (as), Rahmet-i İlahi canibinden gelecek bir Hadidir. Böyle bir zat bir dini meşrebin veya tarikin veya mesleğin mensubu değildir. Yani hususi bir dini eğitim ekolünün temsilcisi değildir. Onun makamına uygun bir durum değildir. Tarikler ümmet-i Muhammedi (as) tam temsil etmez. Onların içinde bir meşrebin temsilcisidir. Mehdi ise ümmetin umumi temsilcisi olarak umumi mümessili ve rehberdir. Bu herhangi bir mesleği iptal ve iskat etmek anlamı çıkmaz. Herkesin mesleği hak ama tek değildir. Ve her birinin vazifesi yarıdır.

   İkide bir Bediüzzaman’ın adı veriliyor. O zat açık açık diyor ki, “Bana tek bir vazife verilmiştir, imana hizmet, Onun dışında başka hiçbir şeyle uğraşmama izin yok. Hatta ahiretim için çalışmaya dahi izin yok Mehdi, veli gibi görünmek veya bir makama talibi olmak sırr-ı ihlasa aykırıdır, Ve ahir zaman hizmetini şahs-ı manevi ifa edecek” Hal böyle iken büyük bir makama talip olurcasına paniğe kapılmak ihlasa ve uhhuvvete zarar veri. Böyle bir vazifeye talip olunmaz. Verilir. Verecek olan Cenab-ı Allah’tır. Onun bilinmesi de gerekmiyor. Zaten herkes bilemeyecek.

   Senin tarikin hak ve güzel. Başkasına ilişme. Çünkü yarış yok. Tesanüd var. Ona zarar gelebilir.

   Sil
  16. Sarışın gencin adı Yusuf değil biliyorum. Sen yanlış anladın. Halifelerden birinin adı Yusuf Allahu alem. Hz.Mehdi zamanında islam ülkelerini yöneten halifeler olacaktır. Bir hadiste benzer okumuştum, Allah ona vezirler tayin etmiştir ve halkın arasında gizlidir. Bu halife Siyah Sancağı açan kişi olan sarışın gençten makam olarak üstündür.

   Bi yerde okumuştum hatırlamıyorum. Hz.Mehdi zamanında Mısırı yöneten halifenin isminin Yusuf olduğunu okumuştum. Acaba bahsedilen Yusuf o Yusuf mu diye kendime sormaktan edemiyorum.

   Hadisleri okuduğumuz zaman İran sınırları içerisinde Siyah Sancaklıların Süfyani orduya karşı ilk galibiyeti olacaktır. Özet olarak İran saldırıya uğramadan bu Siyah Sancak açılmayacak.

   Süfyan Şam topraklarında kuru vadiden (yabis) çıkacak. ABD çölleri nerde Şam nerde..Bu nasıl tevil Sakarya kardeş..

   Süfyan alim, hayatında Mekke ve Medine'ye gitmemiş ve Haddam adında bir zalim komutanı olan kişidir. Hadisler üzerinde yoğunlaşın.

   Sil
  17. Abdurrahim kardeş felaket tellallığı yapmıyorum. Elime ne geçecek ki, ne dünyada ne de Allah katında birşey kazanırım.

   Demek istediğim 2016, felaketlerin yavaş yavaş başlayacağı ilk yıldır. Kapanan site olan Gaybi Hadisler sitesinde gördükleri şifreli bir rüya sonucunda Deprem süresinin son ayetinin son cümlelerinin 2016 yılına işaret ettiğine dair işaretlere ulaşmışlar. Ebced hesabı....

   Aynı şey Hz.Ali'nin kasidesinde Besmele tamamlandığında veya Besmelenin sonunda Hz.Mehdi'yi bekleyin cümlesi tekrarlanan ebced hesaplamasında 2016 yılına denk gelir.

   Günümüze bakın! Bir terslik yok mu? Fırtına öncesi sessizlik.

   Sil
  18. Sacramental Kardeşe

   Herhalde ehl-i iman ve İslam pikniğe gitmedi. Siz niçin varsınız. Bugünler için değil mi?. Korkmayın. Bu karmaşa İsrail'in dişleri sökülünceye kadar sürecek. Bunlar bugün başlamadı. 1773 yılında tekrar ediyorum 1773 yılında başladı. İşte finale geldik.

   Mehdi'ye işi yıkmak kolaycılıktır. Mehdi gelse ne yapabilir ki, O da sebeplere mahkum.

   Demek ki sonuç alınacaksa, bu iş pişirilmiş. Meyvasını devşirmek kısa görüşlüler için zuhur olarak algılanıyor. Yani maç bitiyor. Biten maçın hocası yeni mi gelecek_.

   Alem-i İslam'ın ittihadı, tevhid dinin hakimiyet, anarşi ve terörün ve de savaşların sona ermesi, umumi sulh ve sükun ve dünya halklarını refahı bu sırda yatıyor. Çünkü küresel fitneyi bütün şebekeleriyle kışkırtıyorlar. Kaşınıyorlar gelin bizi dövün diyorlar.

   Zifafa girecek damat sabırsızlığı içinde büyük vatanlarına kavuşmayı bekliyorlar. Bunun için her şeyi mübah görüyorlar. Bak düşen uçağın arkasındaki fitne neden? Bir dini cemaati her türlü alevar dalevra ile nasıl kullanılıyorlar. Sır burada. Türkiye ne zaman rahat ve huzur gördü ki? Öyle moralini bozma, maç bitmedi. Son gongu Türkler çalacak.Sahi çalınmadı mı? One minute please.

   Türklerin izmihlali deccalin hurucu iledir. Ya 2. yükseliş yani salat-ı kübrayı kıldırma vazifesi? Yüzyıl sonra. Çanakkale mi desem, Sevr mi desem, Lozan mı desem yoksa --- kaldınılması mı desem. ?

   Yani 1917' mi desem, 1922 mi desem 1924 mi desem? Hicri mi Rumi mi desem. Mübarekler, çorap söküğü gibi. Bir türlü tutturamıyoruz


   Hesap çok.Birnide10'u, birinde 11'i vurduk. Amma Allah'ın hesabı tam cuk. 12'den.

   Sil
 20. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 21. Sakarya Seyf bir daha benimle muhatap olma. Senin kimlğin beni ilgilendirmiyor. Ben şahıslara önem vermem. İstersen allame-i cihan ol, istersen kutb-u azam vız gelir vız gidersin. Bir daha ilişirsen seni fena yaparım. Sen git kime müntesipsen onunla oyna. Bir daha da Bediüzzaman ve talebeleri hakkında ileri geri konuşma, biz meczup taifesini hakikat denizinde boğar, mecnunlar bostanına gömeriz. Meslek ve meşrep taasubu içinde hareket kişileri felakete götürür. Çünkü ihvan arasındaki muhabbeti ve ehl-i İslam arasındaki ittihadı bozuyor. Herkes knedini hak görebilir ama tek hak değildir. Şafi eli kanasa abdesti bozulmaz, ama hanefide bozulur. Heresin meşrebi ayrı. Biz decallerle uğraşıyoruz, meczuplarla değil.

  YanıtlaSil
 22. @Sakarya seyf in ...
  Anlattığı birçok şey dikkatlerimi çekti.
  Mehdi a.s. ın nakşibendi halifesi olarak söylemesı dikkat çekici nokta.
  İmamı rabbani hazretleri k.s. de belirtmiştir. Mehdi a.s. nakşi halifesi olacaktır.
  Mehdiden önce ümmedin başındaki kişi mansuru tarifide olumlu karşıladım.
  Bir iki nokta dışında söyledikleri hadisi şeriflerle örtüşüyor...
  Örtüşmedığını gördüğüm noktalardan biri süfyaninin şamdan kuru bir vadiden çıkması ve ırak ta faaliyet göstermesi...
  Bu durum hadisi şeriflerde sabittir. Bu durumun fgülen in süfyan olması durumunu engelliyor.
  Birde şüfyaninin mekkeye saldırırken beydada çöle batması fgülenin süfyan olması ihtimalini zayıf kılıyor.

  Kendim adına konuşuyorum
  Batini ısaretler ve gelişmeler vardır, doğrudur.
  Falat kendim zahiri olarak elimizdeki rivayetlere göre değerlendirme yapıyorum.

  Sakaryaseyf kardeşimizede tesekkürler ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kuru vadi a.b.d ki abd toprakları verimsiz.süfyani fetulaha koşulsuz biat eden bir komutan var.Bu komutan sanırım Hava Kuvvetlerinde...O komutanı başarırlarsa -ki başaramayacaklar- Kahtani olarak sunacaklar ve fetulahı Mesih...Yöneticinin gördüğü çocuk Medine'ye ulaşıp Efendimiz(sav)den serumlarını aldığında o zaman gerçek kahtani, sahte kahtani ve hocası süfyani fetulahı bitirecek.süfyani fetulahın bu komutanı önce abka(apo) ve taraftarlarıyla(pkk) sonra K.Irak'ta zorbacı ışid ile mücadele edecek.Hem süfyani fetulah hem de fetulahı mesih sanan sahte kahtani aynı yıl içinde öldürülecek.Önce komutanı sahte kahtani ve büyük savaş sonrası süfyani fetulah öldürülecek,Haris'in görevi sahte kahtaniyi ve emrindeki bazı askerleri öldürmek.Bu arada abd büyük kuraklık yaşayacak öyle ki günler gelecek abdnin bazı bilinen yerlerinde insan dahi yaşamayacak.

   Sil
  2. Sakarya Seyf hala süfyaniden cabir'e gelecek atağın darbenin 2-3 hafta içinde olacağını düşünüyor musun? Bir yorumunda Rebiülevvel sonuna kadar olacak demiştin.

   Sil
  3. Evet;Hz.Musa ve Hz.Nuh gibi imtihan olmazsa...Çünkü birisi sahile ulaştığında Cabir o kişiye muhabbetle yakınlaştığında canavar onu yutacak.Rebiülahire bir şeyleri yetiştirmek zorundalar.Canavarın artık hukuk olduğunu biliyorum.O birisi yarı yolu geçti.Efendimiz(sav) doğduğu evi o birisine emanet etti ve o birisine süfyani fetulaha biat eden 7 kafirin Türkiye'yi karıştıracağını söyledi.

   Sil
  4. Dediklerini anlayamasam da seni seviyorum Allah için.. Dikte etmiyorsun, asabi tavırlar sergilemiyorsun, üstten bakışla küçümsemiyorsun muhatabını.

   Sil
  5. İddia: Tarikler bir çeşit bid’a anlamındadır. Ama 1. Kur’an’a istinad ettiği ve dayandığı 2. Sünnete uygunluğu ise sofa ehlinin varlığı ile sabit olduğundan bu iddiayı çürütür. Tarikatlar Kur’ani birer meslektir. İmanın inkişafı ve sünnetin ihyasını esas alır. Hususan dünyevi hiçbir gaye ve menfaat gütmez. Hatta Hz. İsa (as) meşreptir. Böyle olduğu içindir ki, Osmanlı’da bazı ehl-i tarik silahlı cihattan muaf tutulmuştur. Kısacası Kur’an ve sünnet dairesinde hususi bir eğitim yerleridir. Böyle olunca hususiliği ona umum hizmetin dışında tutar.

   Mehdi’nin ne meşrep olacağı tartışma konusudur. Nakşi olursa diğer tarikler, veya Kadiri olursa diğer turuk ona iltifat etmeyecektir. Ama o hepsini de kapsıyorsa hilafet sırrıyla, o zaman mesele değişir. Onun en mümeyyiz vasıflarında biri de tefrika ve dağınıklık içindeki ümmeti ittihad-ı İslam’la toparlayacağı için herhangi bir turuka mensubiyeti söz konusu olamaz. Ama vazife öncesi şu veya bu ocaktan yetişmesi ayrı bir meseledir.

   Mehdi al-i beytten olacağı ve manevi sultanlık o hanedandan olduğu için o kanadın büyükleri tarafından manen yönetilmesini gerektirir. Çünkü ahirzaman hizmeti al-i beytin seyyidleri üzerindedir.

   Daha önce yazdım Tahşiye grubunun 3 Mehdi nazariyesi ve büyük Mehdi safsatası (yani Mehdiyeti 4 şahsa bölmeleleri) bütün dini grupların alakasını ve dikkatini üzerine çekmiş,. Hele ki bir iki yazarının dini bir gazetede verdiği gazlar meselenin çoluk çocuğun eline düşmesine yol açmıştır. Çünkü pasta çok büyük ve herkes ona kapmak yarışındadır. Unutulan bir şey var o zat onların düşüncesinin fevkinde ve vazifesinin mebde-i melek-i ilham vasıtasıyla Kur’an’dır.

   Onun için Mehdi hakkında hizipçilik gibi paylaşım yapılmamalı. Nazari söylemler olabilir, ama şahsını münasebtsiz bir isme indirdiğiniz zaman ona layık olmadığı sıfatı yakıştırmış bulunursunuz. Bu da ayıp ve cehalettir. Ha bazı gavslar bilmek zorunda değildir. Bazıları bilebilir ve hüsn-ü niyetle davranır. O ayrı bir mesele.

   Zülkarneyn ahir zamanın Ye’cüc ve Me’cüc taifesi anarşi ve terör ile komünizmin önünde Sedd-i Zülkarneyn gibi dikilen Kur’andan tereşşüh etmiş olan Risale-i Nur’dur. Kabul etmek zorunda değilsin. Mahlasın bu olunca hatırlatayım dedim. O manevi sedd-i Zülkarneyn olarak büyük deccal komünizmin (kısa fikirliler kabul etmese de) önünde sed çekerek alem-i İslam’ı korumuştur. Kabul etmeyebilirsin ama hatırlatmak da fayda vardır.

   Sil
  6. Niye dolaylı yoldan meramınızı anlatmaya çalışıyorsunuz?Hulasası Hz mehdi, risaliye nurdur, diyebilirsiniz.

   Sil
 23. Sakarya seyf kardesim,

  kutsal emanetlerdeki kiliçlarin arasinda sahabeden Cafer-i Tayyar hazretlerinin ,Allah rahmet etsin, kilicinda ejderha ve kanatli hayvan resmi var, bunun sebebini hiç bir yerde bulamadim. Nedeni nedir acaba ?

  Ustelik Davut aleyhisselamin kilici Deccal'i yok etmek için kullanilacak Allahu alem, belki haddimi asar ama, bu kullanma bir anahtar gibi mi, biçak gibi mi olacak ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hz.Cafer'in kılıcındaki durumu bilmiyorum.deccali ve ordusuni alt ederken Hz.Ali,Hz.İsa'ya yardım edecek. Hz.Ali gerçekten de geniş omuzlu boyu ortaya yakın biri Hz.İsa daha zayıf ve omuzları birbirine daha yakın biri...Mansur-Hz.İsa-Hz.Ali...Hz.Ali'nin şehit olmasındaki hikmetlerden biri budur deccal konusunda görevi bulunmaktadır.Gerçi Hz.İsa ve Mansur dışında 3.kişinin Hz.Ali'yi bilen olmayacak.

   Sil
  2. Hz.İsa'nın da boyu ortaya yakın saçı ıslak gibi ve siyah.

   Sil
  3. bence bu arkadaş manipülasyon yapıyor.yazılarından birinde mehdinin 1978 doğumlu olduğunu yazmıştı.bu büyük ihtimalle yalan olan bir bilgi.imam-ı rabbani kuyruklu yldızdan sonra mehdinin geleceğini söylemiş.kuvvetle muhtemel mehdi 1986 doğumlu.bence söyledikleri içinde sadece fethullah'ın süfyani olması doğrudur.başka doğru şeyler söylese bile bazı konularda yalan söylediği çok açık.Allah (c.c) mehdi'yi tarikat büyüklerinden velilerden bile gizlemişken ayan beyan birinin çıkıp net bilgi vermesi hiç mantıklı değil.

   Sil
  4. Sn.Furkan kardesim

   Hz.Cafer radiyallahu anhin kilicindaki resimlerin ne manaya geldigini ogrenmek istiyorsan genis izahati
   www.16yildiz.com

   Sitesinde "kulbak bilge 14-15-16"
   Serisinde bulabilirsin.

   Fiemanillah

   Sil
 24. "bilen söylemez,söyleyen bilmez"

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  2. İskender kardeş
   Yorumunuzu okuyunca ''işte bu''dedim.Bilen söylemez, söyleyen bilmez..
   Birşeyler bilen ya da bildirilmiş kişilerin bu sitede ya da başka sitelerde birşeyler yazacağını bence kimse beklemesin.Sakarya seyf kardeşi de kimse gözünde büyütmesin..Ne bilgileri ne de tavrı doğru .Rabbimiz hepimizin yar ve yardımcısı olsun..
   Selam ve dua ile..

   Sil
  3. Ehli sunnet itikadina gore Mehdi A.s tipki İsa As gibi kanli canli gelecektir.

   Biz İmam-i Rabbaninin Rh.A mektubati varken sapkin tevillere kanmayiz.

   Eger sen oyle inanmiyorsan ve dogruyu bildiginden eminsen neden surekli hakaret halindesin?

   Zira dindarligin mihenk tasi , guzel ahlaktir.
   Gerisi lâf ile güzaf

   ''Cennet kılıçların gölgesi altındadır'' (Buhari, Cihad, 22)

   Sil
  4. Hz Mehdi, elbette ki bir şahıstır. Ve ehl-i beyttendir. Anne baba tarafı Hasani ve Hüseyni’dir. Türklerin içinden çıkacağı rivayeti kuvvetlidir.Talebeleri de Türk’tür. 313 talebesi ile hizmetini yapacaktır. Hizmeti 3 esasa dayanır. Onun hepsini de kendisinin yapmasının ömrü vefat etmez. Onun için hizmetini ondan sonra bu esaslar üzere devam eder. İkinci ve üçüncü safhaları talebeleri yani cemaati hatta hatta ehl-i sünnet cemaatlerinin ittihadı ile yerine getirlir.

   Cihan çapında ki bir davanın hakimiyeti geniş bir dairede ittihadı da gerektirir. Hz.Mehdi’nin bir hususiyeti de ölümünden sonra tasarruf sahibi olması hasebiyle hizmetini manen destekleyecektir. Mehdi’yi herkes bilemeyecek. Onun tanınması nur-u iman ve ilm-i Kur’an ile mümkün olabilecektir.

   Hayatta en kötü şey ben bildim havasına girmektir., Ayrıca her önüne gelen dini konularda ahkam kesmemesi ona buna sataşmaması usuldendir. Bediüzzaman "dinde bir fikre davet cumhur-u ulemanın kabulüne vabestedtir, aksi halde bid’attır reddedilir" der. Ayrıca dini cemaatler arsında his ve hevada ittihad olmaz, esasta olur. Din bir imtihan olduğundan anlamak bilmek cehd ve yoğun çalışmayı gerektirir.

   Bu din kainatı oluşturan zerrat kadar hakikatlere sahiptir. Herkes her şeyi bilmek durumunda olmadığı gibi takatı da yoktur. Binaenaleyh İslam büyüklerinin maziden bugünlere ait ihbarları açık ve vazıh değildir. Rivayette kullanılan zahiri manaya kesin kesin mutabık olmayacağı gibi de; şartları oluşmayan keşfiyatın da müjdelerin de tehiri veya iptali söz konusu.

   Levh Mahfuz’daki hüküm ile levh-i mahv ispattaki farklıdır. Biri kesinken biri tebeddüle uğrayabilir. İmam-ı Mübin ile Kitab-ı Mübin&in aynı olmaması da bu hakikattendir. Dini hakikatler arzdan arşa kadar daireleri olduğundan herrkes ilmi kadar terakki eder. Velayet bile aynı değil ki, beşerin her tabakası aynı olsun.

   Dinin esasıatı dünyevi felsefe akımlarının aksine teavünü esas alır. Müsademe-i efkar yoktur, mübadele-i efkar vardır. Her hakikatin bütün veçhelerinin ortaya konması önem arz etmektedir. İlim beşikten mezara olması bu hakikattendir.

   Ehl-i sünnet deyip meseleyi bir noktaya bağlamak doğru değildir. Dinde hakikat teaddüd eder. Yani birden fazla olabilir. Mezheplerin farklılığı da bu sırdandır. Aya baktığınız zaman daima bir tarafı görülür. Hiçbir insan karanlık yüzünü görebilmiş değildir. Ama bir rokete biner etrafından tur atarsanız bu imkana sahip olablirsiniz. Dinde de böyledir ve herkesi ilim roketine binme imkanına sahip değildir.Ki herkes Mehdi'nin sırlarına vakıf olsun. İlmi rokete ihtiyaç vardır.

   Dindarlık başka ehl-i ilim olmak başkadır. Ama cahilin ahlakı ile alimin 'iman derecesi aynı olmadığı gibi) ahlakı da aynı olmasa gerektir. Mehdi sana bana tabi değildir. O vazifesini melek-i ilhamdan alır ve velayet-i Muhammediye’nin gölgesinde ve onun sünnetinde ve Kur’an’ın irşadında icra eder. Onu tanımak bilmek bazı iddiaların aksine herkes bilemeyecek. Evet dinde hakikat bir tane, mektepleri bin tane. Hepsi de bir yönünü anlatır. Bunların cem’i nisbetinde kişi derece alır. alınır.

   Sil
 25. HÜCCETÜLİSLAM Zeynüddin İmam Gazalî hazretleri buyuruyor: Bir kimse eliyle bir ağaca dokunsa, ağaç altın oluverse, şayet o adamda sahih itikada ve Şeriata aykırı bir hal varsa, onun bu yaptığı keramet değil, istidractır. Bunu beyandan sonra: Ehl-i Sünnete göre Rahmanın velilerinin kerametleri haktır, doğrudur. Onların kerametleri, bağlısı oldukları peygamberin (Hepsine selam olsun) dolaylı bir mucizesidir. Gerçek veliler kendilerinden sadır olan kerametleri ve harika halleri duyurmazlar. Duyulursa bundan üzülürler, hayâ ederler. Hayızlı bir kadının, hayızlı olduğunu söylememesi ve bu halini gizlemesi gibi veliler de kerametlerini gizler. Gizleyemezlerse kerametleriyle öğünmezler. Diğer bir konu: Resulullah (Salat ve selam olsun ona) vefat etmiştir ama nasibi olan büyük zatlardan bazısına rüyada ve yakazada görünebilir. Bu bir nasip ve tecelli meselesidir. Hiçbir veli bu konuda reklam yapmaz, bu konuyu şahsî ve nefsanî menfaat, nüfuz ve prestij elde etmek için kullanmaz. Sahih bir itikada sahip olmayan, Şeriat-ı Garra-ı Ahmediyyeye harfiyyen uymayan kimseler gerçek veli değildir ve onlar Resulullah Efendimizi görmez. Rüyasında veya yakazada görsünler görmesinler bütün gerçek veliler Resulullah Efendimizle irtibatlıdır.

  YanıtlaSil
 26. Arkadaşlar uzun bir süredir yorumları takip ediyorum, yorumlarda genel kanaat Hazreti Mehdinin şu an sag oldugu ve Türkiyeden çıkacagı yönünde dogrusunu alemlerin Rabbi olan ALLAH c.c bilir ama bu durum dogru ise şunu düşündünüzmü Hazreti Mehdi de bu çagda ve zamanda yaşadıgına göre Türkiyede ve dünyada olan bitenleri takip ettiğini internet kullandıgını ve internette Mehdi ile ilğili konuları takip ettiğini filan düşündünüzmü bilmem ama ben düşünüyorum.

  Benim araştırmalarım sonucunda edindiğim kanaat şudur ki Hazreti Mehdi hiç bir cemaate veya meşrebe baglı olmayacaktır ve hatta peygamber efendimiz gibi ümmi olacaktır yani arapça ve islami bilğisi olmayacaktır yani islam hakkında bütün bilğileri zuhuru ile birlikte kendisine ALLAH c.c verecektir.

  Hazreti mehdiyi inkar eden görüşlerde vardır bunların temel dayanagı mukaddes kitabımız Kuranda Mehdinin olmadıgını delil gösterirler halbuki Mehdinin ismininde Muhammed olması sebebiyle özellikle Muhammed süresinde ve pek çok ayetde hazretiye işaret eden ayetler vardır.


  Diğer bir konu olan süfyan konusunda herkesin bir görüşü var,benim görüşüm süfyan Türkiyededir ve devlete hakim bir şahıstır,bunun delili ise Hazreti mehdi İstanbulu süfyan zamanında fetih edecektir yani süfyan türkiye devletine hükmeden bir şahıstır ve hazreti mehdi istanbulu süfyandan alacaktır.

  Süfyan ve mehdi konusunun merkezi Türkiyedir.

  Bazı arkadaşlar Hazreti mehdiyi tanıdıgını veya şeyhlerinin tanıdıgından filan bahsetmişler ama bana göre ALLAH c.c zuhur vaktine kadar Mehdinin güvenliği için kimliğini gizli tutacaktır yani şu an dünyada kimse Mehdi as tanımıyor tanıdıgını veya gördüğünü zannedenler ya yalan söylüyor yada yanılıyorlar.


  Yaptıgım yorumlarda yanılabilirimde,isabet ettirebilirimde hatalar şahsıma aittir.


  Benim tahminim Hazreti Mehdinin Zuhuru bu yıl veya önümüzdeki yıl içerisinde gerçekleşebilir.En dogrusunu alemlerin Rabbi olan ALLAH c.c bilir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. muhterem kardeşim,

   bende Mübareğin sağ olduğunu düşünenlerdenim yalnız bizim aramızdan ve Türk olarak çıkacağı gibi yorumları zorlama buluyorum..Zira hadislerde Mekke ve Medine'den bahsediyor. İşte bu noktada Hadis Uzmanı olmadığımız için Mekke'den Ankara,Medine'den de İstanbul olarak bahsetmemiz zorlaşıyor..İlim erbabının dediğine bakılmalı.

   Benimde hüsnü zannım aramızdan çıkacağı ve Seyyid asıllı Türk olacağı ancak dediğim gibi Cenabı Allah bilir bunu.

   Şuna da dikkat etmek gerekir : Mehdi muhakkak Seyyid olacaktır. Bundan dolayı kendisini Mehdi sananlar yahutta Mehdi'yim diye çıkanların soy kütüğü iyi araştırılması gerekir. Said Nursi'nin yahutta Fethullah Gülen'in Seyyid olduğuna dair hiçbir resmî belge vs.yoktur. Konu ile alâkalı Gülen'ciler Seyyidlik belgesini zaten veremiyor ki ayrıca Mehdi'lik Gülencileri kesmiyor Mesih diyorlar. Said Nursî'nin Seyyidliği meselesinin de ilmî dayanağı yoktur.Bir tane profesör zorlama belgelerle birşeyleri ispatlamaya kalkıştı ama yana yattı çamura battı. Kendisine reddiyeyi de internet ortamından bulabiliriz.

   Seyyidlik için Osmanlı'dan kalan Nakibüleşraf belgelerine bakılması yeterlidir. Bugün bunu sağlayanlar benim bildiğim birtek Hamîdî Ailesidir(Türkiye'de bulunan). Diğerlerini veya diğer ülkelerdekileri bilemiyorum.

   Neyse,bir giriş yaptıktan sonra düşüncelerimi yazayım müsaadenizle :

   İnternet kullanma ihtimali tabii ki de var. Belki bu siteye bile girip bakmış olabilir eğer Türkçe biliyorsa,aramızdaysa. Ümmeti Muhammed'e üzülüp birilerinin işleri rayına koymasını arzuladığını sanıyorum ve bu yüzden de O'nun da Mehdi beklentisi içinde olduğunu düşünüyorum.

   Bende cemaat ya da meşrebe bağlı olduğunu düşünmüyorum ancak girip çıkmış olabilir..Ana damarlar belli : Nakşibendi,Kadirî ve Nurcular..Bence bunlarla bir teması olmuş olabilir,hatta tarikatlardan ders almış olabilir,sohbetlere gitmiş olabilir ancak bir süre sonra irtibatını kesmiş olduğunu da düşünüyorum. Şeyhinin ya da Üstadının olmayacağını da düşünüyorum ancak gönül bağı olduğunu zannediyorum..

   Arabistan'da yahut başka memlekette yaşasa dahi bir şekilde tasavvufla bir bağlantısı olmuş olması gerekiyor aynı zamanda Risalei Nurlarla da. Zira kendisi bir program dahilinde öncelikle imanî ve ahlâkî konulara ağırlık verecek gibime geliyor. Ahlâkî derken nefis tezkiyesi öncelikli diye düşünüyorum..

   Seyyidliği dışında herhangi önemli bir özellik taşımayacağını,o bahsettiğiniz bir gecede ilimden sonra ilimde zirvede olacağını düşünüyorum. Yani o geceden,andan vb.önce sıradan bir insandan pek farkı olmayacağını düşünüyorum.

   Evet,Cenabı Allah bence de O'nu gizliyor.Çünki bence Yahudilerde O'nu araştırıyor gibime geliyor. Bulsalar öldürürler gibime geliyor. Zira bahsettiğimiz kişi çok güçlü ve kuvvetli bir devleti kuracak ve imanı yayacak biiznillah. Ve bunun yanında kimileri zırvalasa da İslâmî Ekonomik Sistemi de kuracak.

   Bahsettiğiniz Muhammed suresindeki işaretler veya ayetleri okumadım. Eğer Adnan Oktar'ın kaynaklarında okuduysanız kendisi doğruyla yanlışı karıştıran Ehli Sünnet'ten sapmış birisidir.Onun dışında bilmiyorum.

   Süfyan'ın Türkiye'de olduğu ya da başka yerde olduğu hakkında kesin konuşamamakla birlikte Fethullah Gülen'in küçük Süfyanlardan birisi olma ihtimali de vardır. Kendisi İslâm dininde 1400 seneden beri denenen tahrif etmenin dindar kılıklı versiyonudur,Ehli Sünnet -kesinlikle- değildir.

   Evet bence de Hz.Mehdi'yi tanıyan veya bilen çıkana kadar olmayacak. Cenabı Allah O'nu gizliyor. Ha tahmin edebiliriz ancak Seyyid bir tanıdığımız varsa fiziksel özelliklerinden sadece tahmin edebiliriz şu ya da bu kişi diyemeyiz. Dediğim gibi kendini Mehdi zannedenler ya da Mehdi'yim diyenlere ilk sorulacak iş 'Seyyidlik Belgesi'dir. Gerisi hava cıva..

   Bende bu yıl veya seneye bekliyorum ancak yanılabiliriz sonuçta beşeriz.

   En doğrusunu Cenabı Allah bilir.   Sil
  2. Muhterem Abdürrahim Abi,

   Size muhabbet ve hürmet besliyorum bunu en başta belirteyim. Yazdıklarınızdan bilgi sahibi birisi olduğunuz göze çarpıyor. Yalnız bir konuda kusuruma bakmayın Sizi ihtar etmem gerekecek. Bu aslında ilim olarak haddime değil gibi yalnız bir Müslüman kardeşiniz olarak şunu söyleyeceğim :

   Pergelin merkezî ucunu Said Nursî'ye dayayıp diğer hadisatı,şahısları,fikirleri o merkezden başlayıp çizmeye başlarsanız yanılırsınız..

   İslâm Ümmeti o kadar büyüktür ki içinden sayısız alimler,evliyalar vb. çıkarmıştır. Anlıyorum seviyorsunuz,takip ediyorsunuz ancak muhabbette aşırıya kaçıyorsunuz.

   Said Nursi kesinlikle ama kesinlikle ahirzaman Mehdi'si değildir. Bununla beraber yine söylüyorum bahsettiğiniz profesörün iddialarına reddiyeler yazılmıştır ki ana mesele zaten Said Nursi'nin Mehdiliği,Seyyidliği vb.değildir. Eminim yaşasaydı bize iman,ahiret hakikatleriyle uğraşın bunlarla uğraşmayın diye hiddetlenecekti.

   Bahsetmiş olduğunuz ve bir iki kitap derecesine düşürdüğünüz kitaplar sahih hadislerimizin toplandığı bilindik kitaplardır. Hamolsun biz Risalei Nurlardan iman ve ahiret meselelerini okuduğumuz gibi Sahih Hadis kitaplarımızı,fıkıh kitaplarımızı vb.'de okuyoruz,elimizden geldiğince uygulamaya çalışıyoruz.

   Benim bahse konu rektörü karalamak gibi bir iddiam yok. Yalnızca o konu hakkında reddiyeler var diyorum o kadar. İsteyen açıp bakabilir. Bunun yanında benim Said Nursi'nin şahsiyetiyle çokta işim olmaz,fikirleri önemli. Nasıl benim imanımı parlatıyor,ahiret inancımı pekiştiriyor o önemli..Yoksa Seyyid olması,Kürt olması,Rusya'da savaşması vb. O'nun mükafatını Rabbi verir zaten. Allah razı olsun.

   Ama Ehli Sünnet bir kaledir. Nakille gelir. Esasları bellidir. Aykırı görüş bildiren reddedilir. Orası nettir.

   Benim Mehdilik beklentim 'Zulümle dolu olan dünyayı adaletle doldurur' ifadesinde gizlidir. Bu dünyanın zulüm çarkı İngiliz-Yahudi çetesinin elindedir,ekonomi anlayışındadır.

   Benim ya da babamın ya da dedemin ya da onun babasının neslinin içine düştüğümüz bir utancı yoktur çok şükür. Müslümanız,orta halli büyümüşüz,bazen fakir olmuşuz,hamdolsun haram yememişiz. Bazı şeyler elimizden gelmemiş. Demekki yüklenecek gücümüz yokmuş ki Cenabı Allah bize yüklememiş..

   Benim çamur attığım falan yok Abi,yazdıklarımın arkasındayım. Geveze vaiz ya da meczup bir iki tarik derken benim kimseye bağlılığım da yok ancak belli başlı hareketleri Allah için severim. Ha bunlara meczup diyorsan :

   Osman Nuri Topbaş (Erenköy Cemaati)(Mahmud Sami Ramazanoğlu)
   Cübbeli Ahmet Hocaefendi
   Seyyid Abdülbaki El Hüseyni(Menzildeki Mübarek)
   Ubeydullah el Kadiri(Kadiri Şeyhi)
   Ve birkaç Nurcu kardeşler(Altınbaşak ve Envar grubu)

   Kusuruma bakma benim Size meczup demem gerekiyor. Çünki bu saydıklarım Ehli Sünnetin sarsılmaz Nakşî,Kadirî ve Nur talebeleridir. Bunun yanında Hüseyin Hilmi Işık'ın Tam İlmihal kitabı da Ehli Sünneti esas alır..

   Ben Elhamdülillah dinimi dosdoğru anlıyorum. Ehli Sünnet itikadımı ara ara tashih ediyorum,ibadetlerime dikkat etmeye çalışıyorum.

   İtikat olmassa ibadetler yanında çarpı sıfır elde var sıfır oluyor muhterem Abi.

   Bunun yanında Sizin celalli tavırlarınızı tanıştığım hiçbir Nur talebesinde görmedim. Bu halinizle kusuruma bakmayın Fethullah Gülen'i eleştirdiğim zaman hiddetlenen Gülencilerin tavırlarına benziyorsunuz..Oysa Nur talebeleri çok halim selim kimselerdi,severim kendilerini..

   O bahsettiğiniz güzel günlerin sebebini Mehdiyet olarak değil ben Allah'tan biliyorum.İstese kızıl çin'de fütühat yaptırır,isterse kuzey korede..

   Bir şahsı bu kadar büyütmeyin bence..Tarikat erbabının Şeyhlerine olan muhabbetlerini de meczupluğa yormayın,onlar muhabbetlerinden dolayı şirke kaçmamak kaydıyla aşağılanamazlar,sevmek çok ayrı bir duygu.

   Efendimiz sallallahu aleyhi vesellem yumuşak huylu idi,yumuşak konuşur idi. Siz maşallah saydırıyorsunuz muhterem Abi.

   Sil
  3. Müminler kardeştir.... Kardeş olalım.. Kardeşliğimizi bilelim. Kardeşlerimizi üzmeyelim. Kendi fikrimizi abartmayalım. Her geceyi kadir, herkesi Hızır bilelim. Hüsn-ü zan edelim. Birbirimizi sigaya çekmeyelim. Allah huzurunda hepimizi en ince hallerimize kadar bizi hesaba çekecektir. İtikadımızı ehl-i sünnete uygun hale getirelim. Birbirimizi tenkid ve alaya almayalım.

   Sil
 27. Mehdi A.s in yolu Naksibendi yoludur.
  Hz.Ebubekir Mesrepli demisti bir arkadas, oyle olmasi kuvvetle muhtemel.
  Allahu Alem.

  Mektubat-i Rabbani 251. Mektup
  Evliyâlık yolları arasında Silsile-tüz-zeheb yolu, Sıddîk-i ekberin “radıyallahü anh” yolu olduğundan, bu yolun yolcuları uyanık olur. Onun için de, yolların en üstünüdür. Başka yoldaki Evliyâ, bunların kemâlâtına nasıl yetişebilir? Onların içyüzünü nasıl anlıyabilir? Bu yolun yolcularının, bu işde kârları müsâvîdir demek istemiyorum. Belki milyonda biri böyle olabilirse ni’metdir, se’âdetdir. Peygamberimizin “sallallahü aleyhi ve sellem” haber verdiği hazret-i Mehdî, vilâyetin en yüksek derecesinde olacağına göre, o da bu yoldan yetişmiş ve bu yolu temâmlamış ve düzeltmiş olacakdır. Çünki bütün vilâyet yolları, bu yoldan aşağıdır ve ulaşdıkları vilâyetlerde, Peygamberlik makâmının kemâllerinden az birşey vardır. Bu yoldan kazanılan Evliyâlıkda ise, Sıddîk-ı ekberin “radıyallahü anh” yolu olduğu için, o kemâlâtdan pekçok bulunur.

  YanıtlaSil
 28. Evet, ehli sunnet itikadi diyerek meseleyi bir noktaya bagliyoruz.

  Hz Ali R.a in buyurdugu gibi : "ilim bir nokta idi , cahiller onu cogaltti."

  YanıtlaSil