.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

30 Aralık 2014 Salı

DOĞU TÜRKİSTAN'DA NAMAZ VE TESETTÜR YASAKLANIYOR

Doğu Türkistan'da Namaz ve Tesettür YasaklandıDoğu Türkistan'da yeni yıldan itibaren Müslümanların işyerleri ve resmi kurumlarda namaz kılması ve tesettür yasaklanıyor...
Doğu Türkistan’da resmi kurumlar, okullar ve iş yerlerinde 1 Ocak’tan itibaren Müslümanların namaz kılmaları yasaklanıyor. Namaz yasağının yanında dini giysilerle iş yerlerine gelme, kadınların başörtüsü takması ve kişinin İslam dini mensubu olduğunu gösteren diğer sembollere yasak geliyor.
Yeni yasa 1 Ocak 2015 tarihinde yürürlüğe girecek.
Bu arada Çin yönetiminin Müslümanları sindirmek için Doğu Türkistan’da başlattığı operasyonlar da hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Çin mahkemesinin 8 Uygur Müslüman’a ölüm cezası verdiği bildirildi.

Dünyabülteni

8 yorum:

 1. Doğu Türkistan'ın hürriyet mücadelesi kahramanı olan ve 1951 yılında Çinlilerce şehit edilen Osman Batur şöyle demiştir."Bir gün biz bu kafirleri çölün öbür tarafına atacağız. Sayıları isterse Taklamakan çölündeki kumların sayısı kadar bile olsa..."

  Yine Evliyaullah Çin'in küçük küçük parçalara ayrılacağını haber vermiştir. İnşaallah Doğu Türkistan tekrar istiklaline kavuşacaktır.

  YanıtlaSil
 2. MGK BİLDİRİSİ

  - MGK bildirisinden: "Paralel devlet yapılanması ve illegal oluşumlarla yürütülen mücadele hakkında kurula bilgi arz edilmiş, mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği vurgulanmıştır.
  ÇÖZÜM SÜRECİ

  - Terörün sona erdirilmesi ve çözüm sürecinde gelinen aşama ele alınmıştır.
  İSRAİL'E KINAMA

  - İsrail'in İslam dininin kutsal mekanlarına yönelik menfur saldırıları ve insan hakları ihlalleri şiddetle kınanmış; Filistin Devleti'nin tanınması yolunda uluslararası alanda kaydedilen gelişmeler memnuniyetle karşılanmıştır.

  http://www.haber7.com/siyaset/haber/1260543-2014un-son-mgksinda-paralel-vurgusu

  YanıtlaSil
 3. Allah ın emrini kırmak isteyen Çin seni Alemlerin sahibi Allaha havale etiim senin zalimligini kadiri Mutlak olan Allah a Havale etttim. Aciz zaif bir Müslüman kulu olarak. ey Çin senin hakından Allah gelsin. Yarabbiii yarabbiii yarabbiii Ey Muhammed Mustafa alehiselamın Rabbi ey İSA alehiselamın rabbi ey musa alehiselamın rabbi ey davud aleliselamın ÇiN sana havale ediyorum Ey MüLKÜN Sahibi ey Mülkünde gaLip olan Aziz Sen Çin deki Müslüman kardeşlerimize YARDIM EDERMİSİN ALLAHIM (AMİN)

  YanıtlaSil
 4. iŞTE osmanLı sistemi güçümüz olsa Halifemiz CİHADI ekber fetvası dahi çin Önce uyarırlar dı ya vazgeç yada Halifenin Cihadı ekber emri ile Tüm DünyadaKi Müslümanalr savaşmak zorunda kalcan dan ÇiN ZALİM KAFİR ZELİL AŞALIK lar Bu zülmü yapmaya Allahın emrine savaş açmaya hadsiz lik edemezlerdi

  YanıtlaSil
 5. Aslında böyle bir dönemi Türkiye yaşadı. O dönemin tortuları 1950'den başlayıp 60 yıldır temizlenmeye çalışılıyor. Hala tam temizlenebilmiş değil..
  Çin'in yaptığı dünyadan islamı silme şeytani planlarının bir örneğidir. Diğer taraftan Papalığın 3.bin yılda Asya'nın hristiyanlaştırılması süreci ile paralel gidiyor.
  İşte onun içindir ki Mehdi'nin geliş zamanıdır.

  YanıtlaSil