.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

26 Aralık 2014 Cuma

BEDİÜZZAMAN'IN TALEBESİ ABDÜLKADİR BADILLI VEFAT ETTİ

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Abdülkadir Badıllı (78), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.


Abdülkadir Badıllı, 26 Aralık 2014 günü nefes darlığı nedeniyle tedavi gördüğü Ankara'daki Gazi Üniversitesi Hastanesinde yaşama veda etti.

ŞANLIURFA'YA DEFNEDİLECEK

Badıllı'nın cenazesinin Cumartesi günü Şanlıurfa'da ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından defnedileceğini belirten Yüce, "Cenaze törenine, Bediüzzaman Hazretlerinin hayatta olan talebeleri ile yurt içi ve dışından birçok insan iştirak edecek" dedi.
Badıllı, "Mufassal Tarihçe-i Hayat" adlı 3 ciltlik eseri ile de tanınıyor.

ABDULKADİR BADILLI KİMDİR?

1936 yılında Şanlıurfa'ya bağlı Akziyaret nahiyesinin Şeyhzeliha köyünde dünya geldi. Babası Abdurrahman annesi Havvadır. 1953 yılında Bediüzzaman Said Nursi hazretlerini iki üç kere ziyaret etti ve Said Nursi kendisini talebeliğe kabul etti. 1953'ten bügüne kadar risale-i nur hizmetinde hayatına devam etmiştir. Harran Üniversitesi tarafından kendisine fahri doktora ünvanı verilmiştir. Arapça, Farsça, Osmanlıca ve Kürtçe biliyor. Urfa'daki mekânı bir Bediüzzaman arşiv hanesi gibi kullanılmıştır. Sait Nursi'ye ait birçok kıymetli eşya ve bu arada Mevlana Halid-i Bağdadi hazretlerinin de meşhur cübbesi orada bulunmaktadır.

BAŞLICA ESERLERİ

Üç ciltlik Mufassal Tarihçe,Risale-i Nurun Kudsi Kaynakları, İşarat-ül İcaz tercümesi, Mesnevi-yi Nuriye tercümesi, Bediüzzaman Ve Din Tılsımları,İslam kardeşligi içnde türk-ilişkileri,Güneş üflemekle sönmez, son olarak risale-i nurda cuma hutbeleri adında bir çalışması var.


Abdulkadir Badıllı ağabey son yolculuğuna uğurlandı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi cenaze merasiminin ardından Balıklıgöl Yerleşkesindeki vatandaşlara yemek ikramında bulundu.

Abdülkadir Badıllı ağabey Şanlıurfa’da ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından dualarla defnedildi. 

147 yorum:

 1. Allah rahmet eylesin. Uzun bir hukukumuz olmuştur.

  YanıtlaSil
 2. Bir müslümanın ilk önce ilmihal bilgisini ve itikatını ehLi sünnette göre ögrenmesi zamanımızın en önem verilmesi gereken görevlerinden olmuşdur. İSLAMIN ŞARTI 5 DİR.___(1) ŞAHADED GETİRMEK_ Eşhedu enLa ilahe illallah ve eşhedu enLa Muhammeden Resullullah ___ (2) NAMAZ KILMAK___(3) ZEKAT__ (4) ORUÇ__(5) Hacca gitmek___ zekat imaknı olan zengine İslam fıhında bu ölcü belirtilmiş. haç a gitmek ömründe 1 seferde olsa KISA ca belirtim ŞİMDİ İMANIN 6 ŞARTI NEDİR___ (1) ALLAH IN BİRLİGİNE (EHAD BİR LERİN İÇİNE GİRMİYEN )İNANMAK __(2) MELEKLERE İNANMAK__ (3) KİTABLARA İNANMAK (EN SON KİTAB KURANI KERİME İNANMIYAN İMAN ETMİYENİN İMANI YOKDUR.)___(4) PEYGAMBERLERE İNANMAK (KURANI KERİMDE GECEN TÜM PEYGAMBERLERE VE SON PEYGAMBER MUHAMMMED ALEHİSELAMAN İNANMAK İMAN ETMEK- BU ZAMANDA İNANMIYANIN SON PEYGAMBERE İMANI YOKDUR.)__ (5) AHİRET HAYATINA İNANMAK (ÖLÜMDEN SONRAKİ CENNET VE CEHENDEM)_(6) HAYIRIN VE ŞERRİN ALLAH DAN GELDİGİNE İNANMAK____ hayıra mufakat olunması ile Allaha hamd şükür Şerre günah işlendiginde edebsizligi nefismize isnatt edip Allahı töhmet altına almadan tevbe etmek) ___ bu zamanda ister Alim ister se ilmi yutmuş olsun Kalbi harakete gelmiyen bi zahir Alim zındıkalık tesilerinden kendini kurtarması müşküleşmişdir. bediu zaman saidi nurside rahmettullah ve bazı EhLi sünnet alimleri izah etmilerdir.. şeytan adem oglunun düşmanındır. ilim olarak cok yüksek dereceli bi Alim kadar ilmi vardı ki kibir den dolayıhelaka maruz kalmışdır. insanın kalbine ve dimagına vesvese verir. muhatabını altetme yöntemlerinden biride 99 dogru söyler 1 yanlış iman götürcek itikat aşılar ve adamı iman dan eder. eüzu billah il azim ve bivechiL kerim ve sultanih il kadim . euzü billahimineşeytanirracim Bismilallahirrrahmanirrahim elif lam mim Allahu la ilahe illa huv eL hayyuL kayyum u ve netubi ileyh. amin Allah şeytanın ve saptırdıklarının şerinde biz Müslümanları korusun yanlışitikat aşıladıgı cukura sürükleridi arkadaşlarıda kurtarsın_ amin Allahumme salli vessellim ve barik ala seyyidine Muhammed gadakat Hiletine etrikne ya Seyidi ya Rasullullah amin İLLA Kİ TASHİHİ İTİKAT yOKSA Mehdi alehjiselam gelse bile Allah korusun inkar edilmesinden korkulur iLim bile maksat degiL Allaha Kullukdur ilim ögrenmekden maksat cedeL degildir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir Müslüman Ömer nasuhi Bilmenin dahi İlmihaL eserini okusa dahi bir cok sapık itikat ve görüşden Kuranı kerimi indi görüşlerine göre yorumluyan Mutezile vahabi şia teymiye ve Türkiyemizde son zamanlarda Türiyen bazı Hak üzere olan evliyaların ismini kulanarak sabık fikirlerini__ kuranı kerimi hadisi şerifleri mücdehid gibi yorumlamaya kalkanların fitnesinden bilgi birikimi ile korunur Allahın izniyLe-- üstaz necip FAZILKISA KÜREK şeyhi ZAMANIN daki Evliyaların en Büyük lerinden biri olan Seyyid AbduLhakimin avrasi rahmettullahın talebesi olup müslümanlara fikirde önderlik yapmışdır. üstaz necip fazılında eserleri güzeldir Özelikle Reşahat Nakşibendi sadadlarından Ubeydullah ahrarın kudise surruhun menkibeleri yaşantısınada yer vermiş __ Bu zamanda CübbeLi Ahmed hoca ilmeL yakın EhLi, sünnet dir cogu abiyi de cebinden cıkarır ilim olarak. Asrımızın Tüm meşreb ve mesleklere hitab eden yaşadı zamanın en büyük evLiyalarından Şeyh seyyid İsmaİL çetin el abbasi (rahmetullah) diLara yayınları adlı eserleri noktasına kadar kendi El YAZMASI OLUP ümmette kendini vakfeden Allah dostlarından dır BU ZAMANDA GÖRDÜGÜM EN DÜZGÜN ESERLER. EHLİ SÜNNET AKADİNE GÖRE__ Seyda yı Konyevi rahmettullah da eserleri vardır. en azın dan bu zamanda Müslümanın Mehdi alametlerinden cok itakat okuması daha elzem dir. ki Hazreti mehdi zuhurunda ona karşı gelenlerin peşinden gitmesin Medine de bile ilk vahabi Alimleri ona kuran Ayet lerini yorumluyarak karşı cıkcaklar. çünki 4 Hak üzere olan mezheb ve itikat imalarına İMAM MATURİDİ ve İMAM EŞARİ itikata ehlİ SÜNNETE öncüdürler. 4 hak üzere 1 Rinle İMAMI AZAM EBU HANEFİ ve ŞAFİ .HANBELİ, VEYA MALİKİ, bunların anlıyışıyla islamı yaşamak adamı şaşırtmaz ilmen. Tarikat imamLarı Ekser Seyyid MUHAMMED BAHADİNİ ŞAHI NAKŞİBEN vE Seyyid ABDULKADİR GEYLANİ VE 1000 YILIN Asrın İlim imamlarınında İMAMI OLAN İMAMI RABBANİ AHMED EL FARİKİ. yolunda Vuslat__ bir İfşaat desemi demesem mi diye Cogu Mehdi bekliyenler dahi Deccaliye fikre sabacak Müslüman fırkalardan .Allah bizleri kourusun Mehdi Alehiselam zuhur etmeden cok ölümler olcak Allahu alem sadece bir ifşaata göre 500 ile 700 milyon gözü cekik bi kavmin yaşadıgı ülkeden ölüm göüzküyor eski ehLi keşife göre Dünya ülkelrinin Nüfüsü her ülkedenin yarı bazıları 3 1 düşüyor Allahu alem belKi burda yorum yapan arkadaşlar bile göremiyebiliriz. bazıalrımız. ALLAH kimseyi iman nimetinden mahrum etmesin burda yorum yazan arkdaşlarımızı ve kardeşlerimizi. beni TÜRKİYEYİ paylaşmıcam ilerde işlh Amerika rus ya beter Allahu aLEm eskiden işitime göre İLLAKİ İTİKAT olayların nasıL olcandan daha cok İTİKAT İTİKAT AKAİD. NAMAZ_ NAMAZ NAMAZ

   Sil
  2. 7 1 BİLE DÜŞEN ALLAHU ALEM

   Sil
 3. 'Bu millette fıtrî bir kahramanlık seciyesi vardır. Bu seciye eğer Risale-i Nur'la inkişaf ederse, hiçbir millet karşılarında duramaz. Hattâ Rus'u dahi teslim alırlar."

  Bediüzzman'nın sohbetlerinden sık sık yaptığım bu alıntı meğer Üstadın Badılli ağabeye söylediği sözler imiş.

  YanıtlaSil
 4. Paralel tetikçi, Abdülkadir Badıllı'ya kin kustu!

  Bugün yazarı Tuncay Opçin’den büyük ahlaksızlık!
  Risale Haber-Haber Merkezi

  Bugün gazetesi yazarı Tuncay Opçin, merhum Abdülkadir Badıllı ağabeye adeta öfke ve kinini kustu. Opçin, genelde gayrımüslimler için kullanılan "Toprağı bol olsun. Allah dinince dinlendirsin" ifadelerini kullandı.

  Badıllı ağabeyin Risale-i Nur'un sadeleştirilmesi, ardınan 17 ve 25 Aralık operasyonlarına karşı Fethullah Gülen'e yönelik eleştirilerini hazmedemeyenlerden olan Opçin, Badıllı ağabeyin vefatını attığı hakaret ve seviyesiz twitlerle duyurdu. Opçin, Badıllı ağabeyin yanında Bediüzzaman Hazretlerinin hayattaki diğer talebelerini de tehdit etmeden geçmedi.

  Twitlerinin ardından Opçın'a çok sayıda tepki geldi.

  Opçın'ın mesajları şöyle:

  "Abdülkadir Badıllı ölmüş. Toprağı bol olsun. Allah dinince dinlendirsin.

  Bazı insanlar vefat eder. Bazıları ölür, bazıları da geberir. Ölenin arkasından kötü konuşmamak için farklı tabirler vardır.

  Bazısına rahmet dilersiniz. Bazısı için üzüntü bildirirsiniz. Bazısı için de, toprağı bol olsun der geçersiniz. Osmanlı adetidir.

  Binlerce insanı yaralayıp, Yezit'in yanında duran bir insana babam olsa rahmet dilemem.

  Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Rahmet isteyen, durduğu yere iyi baksın.

  Abdülkadir Badıllı öldü. İnş. bu ölüm, geriye kalan beş "ağabey"in uyanmasına vesile olur.

  http://www.risalehaber.com/paralel-tetikci-abdulkadir-badilliya-kin-kustu-226093h.htm


  kurgucu notu : valla ben o.ç. dedim bu opçine Allahım affetsin beni..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tuncay O biçimve gibilerinin ağızlarından ve kalemlerinden çıkan zift katran saçmalıklar ve zırvalar ve iftrilar, merhum Abdülkadir Badıllı gibi has Nur talebelerinin hanesine gıybet cihetinden hayr ü hasenat olarak intikal eder. O biçimlerin defter-i amelinde ki hasenattan ise düşme yapılır.

   O biçimlerin Mesih mi, Mehdi mi, Kainat İmamı mı bir türlü sıfat yakıştıramadıkları modern mecnun Cibali Baba ‘ya karşı çıkan bu dünyadan berzah alemine vazifesini yapmış olarak gider gibi. Çünkü ahir zamanın en büyük fitnesi olan deccalizmin her iki kanadına şirinlik dağıtıp şirin görünen bir batıl cemaate karşı çıkan da Mehdi’nin askeri gibi muamele görür.

   Her ne ise ne demişler kervan yürür. Biz sonsuzluk kervanını bir müntesibini daha uğurluyoruz. Güle güle gitsin. O Başta fahr-i kainat olmak üzere bütün evliya ve asfiyayı, tabi başta ashab ve müçtehid imamlarının alime gidiyor. O biçimlerin olduğu bir dünyadan kurtuldu. Fatiha ve dualarımızla onu uğurluyoruz. Ehl-i sünnet velcemaat ve de onların has hadimleri gibi yarın gece Abdülkadir Badıllı abimizi alkışlarla karşılayacaklar. Ne mutlu ona.

   O biçim ve gibilerini kim uğurlayacak. Ve ya mezarın ötesinde kim karşılayacak. Şimdi satırları kirletmeyelim.

   Sil
  2. Bu herifin haberini okuduğumda içimi müthiş bir öfke kapladı. Ama sonra Abdulkadir ağabey madem artık Hakkın huzuruna gitmiştir. Artık onun sahibi inşaallah onun hukukunu koruyacaktır. Bu adamı affetmiyoruz. Ama mesleğimiz kavl-i leyyin olduğundan içimiz mahzun olarak o adamı Allaha havale ettik. Sahibimiz bilir...

   Sil
  3. Kainat imamı olan şahıs Abdülkadir Badıllı ağabeyi mahkemeye vermişti. Demek ki davaları var. Bu dava huzur-u mahşerde görülecek. Biz de inşallah seyredeğiz. Müdahil olacağız. Bakalım Papa'sı o adama fayda verecek mi?

   Sil
  4. Paralel gazete yazarı T.O. "Abdülkadir Badıllı öldü. İnş. bu ölüm, geriye kalan beş "ağabey"in uyanmasına vesile olur." demiş..
   Yani "Pensilvanya imamına" karşı çıktığı için Badıllı Ağabeyin vefatı ile Bediüzzaman'ın varis talebelerini tehdit ediyor.

   Sil
  5. Allah bunların şerlerinden korusun.Vefat eden Müslümana bile dil uzatıyorlar.Beddua,lanet kalplerine işlemiş olanlardan başka bir şey beklenmez.Abdülkadir Badıllı efendi yi duymakla birlikte çok tanımam.Ama gülenlerin aleyhte şehadet etmeleri kötü gibi görünse de hakkında iyidir,İnşaallah.Allah bunları Müslümanlara ,ülkemize musallat etmesin.Ölüm er yada geç her insana gelecektir.Ne mutlu Allah için yaşayıp ölenlere.

   Sil
  6. Yönetici yazı için email nasıl göndereceğim sana?

   Sil
  7. Ahirzaman şahsiyetlerinin özellikleri birbirine karıştırılır.süfyani,Cabir,Mehdi,mahzumi,Mansur…

   Mehdi’yi insanlar Hz.Ömer karakterli bekleyedursun Mehdi Hz.Ebubekir karakterlidir.Mehdi’ye düzen hazırlayan Mansur’dur.Mansur Hz.Ömer karakterlidir.Mansur son devleti kuracak olandır. süfyani,Cabir,Mehdi,mahzumi,Mansur isimlerinin hepsi lakaptır.

   Cabir Müslümanların kendisinde toplanmaya başladığı kimsedir.Cabir, R.Tayyip Erdoğan’dır.R.Tayyip Erdoğan,Abdülhamid’in devrilmesiyle başlayan zalimler döneminden sonra gelmiştir.

   “Zalimlerden sonra Cabir çıkar. Öyle ki Allah Muhammed (s.a.v.)’in ümmetini ona tabi kılar. Sonra Mehdi, sonra Mansur, sonra Selam ve sonra da Emirül-Usub. Bundan sonra ölmeye muktedir olan ölsün.(İmamı Suyuti)”

   Cabir’in yönetim biçimi zorla hükmetmektir.Zorla hükmetmek demek,birilerince onaylanmasa bile kararından vazgeçmemek demektir.Cabir’in yani R.Tayyip Erdoğan’ın bu özelliği kısmen Abdülhamid Han’a benzer…Batı ve batı uşakları bu yönetim tarzına “istibdat” der.Hayatın hikmetlerinden biri baş ve sondakilerin birbirine benzemesidir.Cabir’in yönetim anlayışı kısmen Abdülhamid’e benzer.

   Cabir ile Mansur’un bazı özellikleri karıştırılır.Mansur düzeni hazırlarken ve Mehdi’den sonra mahzumi’yi öldürüp başa geldikten sonra ALLAH’ın emirlerini uygulamada sert olacaktır ve Mehdi’den dun değildir.Cabir ile Mansur’u ayıran en önemli fark;Cabir dengeler uğruna bazen yanlış yapabilmektedir Mansur ise dengeler HAKK tarafından değilse tüm dengeleri bozup doğru olanı hep uygulayacaktır.Zaten Mansur’u düzelten görmediği doğrultan meleği vardır.Cabir, 3 kesik elif harfine denk gelir.3 kesik elif Cabir’in kendisindeki hikmetleri ortaya çıkarır.3 kesik elifi temsil ettiği için Cabir, “Karizmatik Lider”dir.Mansur’un hikmeti 4 tam elif harfi…Hikmetlerdeki harfler “elif” olunca düzen hazırlayanlar karıştırılıyor ruhlarda,zihinlerde…

   Cabir’in gitmesi gereken yol cim harfi üzerinedir.Cim harfi’nin her hali…3 dönem üst üste gelmesindeki hikmetlerinden biri yaptıklarının Cim’e karşılık gelmesidir.Cabir’in kurduğu hükümet Abbasoğulları hükümetidir.Esheb ve Ailesi,Cabir ve ailesidir.

   Cabir’in denk geldiği 3 padişah vardır; 1.Mehmed,2.Murad,Yıldırım Bayezid…Fetreti bitirir,yükselişe geçer ancak Yıldırım’ın Timur karşısındaki hatalara düşer.Yıldırım,hapsolduktan sonra zehirlenerek ölmüştü.Cabir öldüğünde herkes eceliyle öldü düşünürken esasen zehirlenerek öldüğünü biliniz.Cabir şu an Yıldırım döneminde ve karşısında süfyan cinsinden bir süfyani var.Yıldırım’ın karşısında Moğol cinsinden Timur vardı!Şimdi fetret daha acımasız olacak!

   Sil
  8. süfyan tek,süfyani tek…süfyani’nin tahribatı daha büyük.süfyani, süfyan’ın açtığı yol sebebiyle Müslümanlarca en baştan kabullendi.Tersinirlik önemli.süfyan ve süfyani ise en başta müslümanı kazandı kafirlerin karşısında gözüktü.Kahramanlar ve hocalar pek sorgulanmaz.

   süfyani fetulahtır.1977’de imanını kaybetti.süfyani fetulah küçükken kaşıntılı bir hastalık geçirdi.Keza geçenlerde ölen abisinde de kaşıntılı hastalık izi gördüm anlaşılan hastalık ya genetik ya da bulaşıcı…1977’den 1978’e kadar rüyalar görmeye başladı.1978’de 3.rüyası sonunda ona biat eden 7 kişiyi karşısında buldu.Bu 7 kişi kafir olup,NATO’da şu an etkin durumdalar.

   “Süfyani elinde, vurduğu kimseyi öldürecek, üç kılıçla çıkar.”Hadis-i Şerif


   süfyani fetulah,deccal’in yıldızı olup İslam’ı değiştirme adına deccal’e büyük hizmetlerde bulundu.süfyani fetulah, 1980-1983 yıllarında saklanma uğruna “Dehhak” lakabını o yıllar için kullandı.Kendisi kim olduğunu 1998-1999 yıllarında öğrense bile,ona biat eden ilk 7 kişi onun kim olduğunu zaten biliyorlardı.Dehhak,geçmişte İran halkına zulmeden kötü hükümdarlardan biridir.süfyani fetulah’ın ve ona aldanmışların,Cabir’i eleştirirken “acem veya İrancı” söylemleri boşu boşuna değil.Zaten Cabir’i yıkmak için yurtdışına çıkartıldı.Yani Abbasoğulları hükümetini günü geldiğinde devirmek için.

   süfyani fetulah,1978’den beri çevirdiği dolapların fark edilmemesinin sebebi ona biat eden ikinci bir 7 kişinin olmasıdır.Bu son 7ler Müslüman olup,süfyani fetulahı Mehdi veya Mesih olarak gören kimselerdir.Son 7 kişi,fetulahın kalabalık ekibinin batırıldığını bildikleri anda tevbe edecek.

   süfyani fetulah Doğu’dan Batı’ya geçerken imanını ilminde delalete düştüğü için kaybetti.süfyani fetulah ve ekibinin özellikle kahtani olarak sunmak istedikleri biri var;o kişi orduda Hava kuvvetlerinde olsa gerek...Küçük sarıklı genç,Mansur,Kahtani,Yemani aynı kişi olup sahte Mehdileri,sahte Mesihleri,sahte kahtanileri açıklayacak.

   süfyani fetulah’ı deccal’den ayıran fark ise,deccal kafir olarak hareket ederken,fetulah kulağı tersten tutuyor yani Müslüman gibi hareket edip kafire hizmet veriyor.süfyani fetulaha biat eden siyasi partiler kırmızı bayraklı olmak zorundadır.süfyani fetulahı temsil eden sayı “5”.süfyani fetulaha biat eden kişilerde genelde 5 ile ilgili bir mesaj verir.11.cumhurreisin son toplantısının yapıldığı yere 5.kapıdan girilmesi tesadüfi değil veya cemaatin bugünlerde saat 17:00’yi işaret etmesi sadece 17 aralık değil.

   Sil
  9. süfyani fetulah bugüne kadar dinlediği,izlediği şeyleri bilmiyormuş gibi yaparak ve buna göre tavsiyelerde bulunarak ve birilerini hedefe koyarak kendini kamufule etti.Hedefe koyan kendisiydi ancak birilerinin ağzıyla söyletti.Kendisi “Mevlana” gibi gözükmek istedi.Aslında süfyani fetulah her yahudi hizmetçisi gibi ırkçı ve yalancıdır.Hitler yahudilik planı için yahudileri katletmişti.
   süfyani fetulah:
   • Alim olduğu halde ilmiyle delalete düştü.1977 yılında imanını kaybetti.1978’de ilk biat edenleri geldi
   • Dehhak olmasından ötürü İranlıları hiç sevmez.1998-1999 yılıyla süfyani olduğunu anlamaya başladı.
   • Devlet reisi olmadığı halde,5 devlet reisi gücündedir.Doğu,Güneydoğu bölgeleri hariç 5 bölgede çok aktiftir.Zaten 2 bölgede pek sevilmez.
   • İslam’a gölge oluşturarak ılımlı İslam’ı meydana getirmeye çalıştı.
   • Kur’an ayetlerinin yorumlarını değiştirmeye çalıştı.
   • Kendisini önce Mehdi,şimdi Mesih olarak düşünüyor.Bunu yaparken birilerine Said Nursi Mehdi’dir dedirtiyor.
   • Yurtdışına çıkaran Ecevit gibi daima masum rolüne bürünerek başkalarının planını işletti ve yurt dışına çıkma sebebi Cabir’in kurduğu hükümeti yani Abbasoğulları hükümetini yıkmak içindir.Ecevit ve süfyani fetulah’a yol açan süfyan’ın mezarları yan yanadır kabir hayatlarında esasen.
   • Cabir’i yıktıktan sonra tabanına kahtani olarak sunacağı komutanına ışid veya K.Irak operasyon emri verecektir.Basın ile meşru gösterip orada katliam yapacaktır.Ordusu batırılınca gerçek “Mansur”u süfyani fetulaha biat eden 7 müslüman bilecek.
   • Süfyan’ın açtığı yolu çokça büyüterek Türkçe kılıfı altında Türkçe’ye ve Türk’e ihanet ediliyor.
   • Irkçı olmasından ötürü Kürt halkını asla sevmez.

   Cabir ile diyeceklerim ise Cabir’in beyni şu an deccale hizmet eden birilerince kontrol ediliyor.Ruslar’ın Avrupa’ya kızgınlığı artması isteniyor.Yurt içi tamam ancak yurt dışında gerekli şartların oluşması bekleniyor.Cabir’in kendisiyle çelişmesi “Karizmatik Liderin” karizmasını halk gözünde bitirmek.Cabir,bazı şii kaynaklarında gösterildiği gibi(esheb ve ailesi) kafir değildir.Bazı keşifler hatalıdır.Cabir müslümandır,iyi niyetinden ötürü bu duruma gelmiştir ve başına gelecekler vardır.

   Bu konu ile ilgili diyeceklerim bunlardır.Yazdıklarımdan ötürü kimseyle tartışmayacağım.Şüpheleriniz üzere istihare kılınız ve hala şüpheleriniz gitmezse Komutanımız(sav)ı görene kadar istihareye yatınız ve beni Komutanımız(sav)a sorunuz!

   ALLAH’ın selamı üzerinize olsun.

   Sil
  10. Hz Mehdiden niçin yazmadınız ? Veya deccalden ? Deccalin yıldızı süfyanidir demişsiniz ama deccal kimdir belirtmemişsiniz.Süfyan zamanında Hz Mehdi çıkar diyebilirsek,süfyan da kendisini biliyor ve faaliyet halinde ise Hz Mehdi kendisini biliyor mu ? siz biliyormusunuz ?
   --Tartışmak maksatlı sormadım.

   Sil
  11. Allah' ın selamı senin de üzerine olsun.

   Sil
  12. Mehdi bu Muharrem'den itibaren kendini biliyor ve Mansur'u bekliyor.deccal çirkin bir adam sol gözünü yaptırsa bile sağ gözündeki siskinliği şaşılığı ve siyaha yakın esmer rengini gideremedi.Ameliyat geçirecek micheal Jackson bir deneydi başarısız oldular deneydeki başarısızlığın sebebini yakında çözecekler.Ameliyattan sonra yüzü zayıf saçının bir kısmında sarı renk olacak aralıklı.

   Sil
  13. Bu bilgileri rüya yoluyla mı alıyorsunuz ? Rüya ise tabirini siz mi yapıyorsunuz ? Bağlı olduğunuz mürşid var mı ?

   Sil
  14. İsrailin durumu nedir ? deccal israildemi farklı ülkede mi ? İsrailin suriyeyi alacak olması ihtimali üzerinde düşündünüz mü ? bazı evliyalar bu şekilde rivayet ediyor

   Sil
  15. Efendimiz(sav) dısında kimseye bağlı olmam,veli olan şeyhler beni bilir ve susmak zorundalar.Keza Mehdi kendisini biliyor ancak elde etmesi gereken bir bilgi var o bilgi sebebiyle Mehdi...Tekbiri o bilgi vesilesiyle getirecek insAllah.

   Sil
  16. Değişik bir görüş sizinki.Hz Mehdi kendisinin Mehdi olduğunu bu Muharremden beri his mi ediyor ? yoksa Hadisi şeriflerde belirtilen biat olayı oldu mu ?
   ------Bu konuları da yazarsanız.

   Sil
  17. Hz Mehdi demiş olduğunuz zat Nakşibendi tarikatının içinde bulundu mu geçmişte ?

   Sil
  18. Biat olmadı.His değil zaten isaretleri alıyordu.Efendimiz(sav)in yardımıyla kendinden emin oldu.Ancak bu haliyle değil,o bilgi önemli.O bilgi olmadan düzenin hileleri deccalde demektir.Her ne kadar Büyük Savaştan sonra deccaldeki korku büyük olsa bile...

   Sil
  19. Tekbiri getirdiğinde Barut ateş almayacak demişti Şeyh Nazım kıbrisi doğrumudur ?

   Sil
  20. Mehdi, Nakşibendi üzerine yetişti ,Nakşibendi yolu üzerine.Naksibendi tarikatından...Naksibendiden kastım menzil değil!Gavs'ın bir oğlu sıkıntı.

   Sil
  21. Büyük savaş oldu bitti mi ? yeni bir dünya savaşı bekleniyor mu ?

   Sil
  22. Nazım Efendi doğru söylüyor o bilgi vesilesiyle tekbir ile güneşten kaynaklanan sebeple teknoloji bitecek.Teknoloji üstü donemin gelmesiyle borun değeri fazlaca olacak.Bor ile insan yapısı arasında olumlu bağ var, petrol gibi değil.

   Sil
  23. Mansur'un komuta edeceği büyük savaş başlamadı Mansur'un Medine'ye gidip Komutanımız(sav)dan emanetleri alması gerek Mehdi de orada bekliyor olacak.deccalin kendisi ile yapılan savaş,Büyük Savastan küçük olacak.

   Sil
  24. Size göre Bu Muharrem ayında farketmişse ,İskender mihr,adnan oktar gibilerin görüşlerinden değilsiniz.değil mi ?
   Mehdi olarak bildiğiniz hadis-i Şeriflere uyuyor mu ? adı,soyu vs...

   Sil
  25. Kendisini bizzat henüz tanımadım.iskender,adnan,Ahmed hasan ve benzerleri gerçeği örtmek kullanılan mason perdeleri.Mehdi'nin ismi Muhammed.Suayb bin Salih ile uzaktan akrabalığı var.Yaratılışı,Efendimiz(sav)den farklı.Hz.Ebubekir karakterli.

   Sil
  26. Süfyanı Mehdi mi öldürecek ? mansur mu ? yoksa eceliyle mi ?
   Mansur Türkiyede mi çıkacak ? Horasan tarafından çıkacak siyah sancaklılar kimler ?

   Sil
  27. Sakarya Seyf

   Bu anlattıklarının hiçbirinin gerçek Mehdi ile bir alakası yok. Hepsi hayal ürünü. Veya yanlış bilgiler. Bazı rivayetlerin yanlış okunuş ve ifadesi. İlmi bir izahı yoksa, ki yoktur, hikayeden ibaret. Ahir zamanın hizmetlerini bu kadar şahıslara indirgemek ilmi izaha aykırıdır. Beşer ilminin sınırın sonuna geldiği bir zamanda yontma taş devri kahramanları ile ahir zamanın hizmetinin yapılacağı ancak masallarda veya hikayeler de olur. Yazık zihinleri meşgul etme. İsrafa girer.

   Sil
  28. Abdullah baba diye bir zat vardı.Deccal israil kimliği taşıyor diye.Onun o sözü doğrumudur ?

   Sil
  29. süfyaniyi,Mansur Anadolu'da Mehdi adına öldürecek.Mansur,Kayı Boyundan geliyor Abdülhamid'in gizlediği soy üzerine.Nazım Efendinin selim keşfi hatalı.Gerci koruma amaclı savas hilesi kullanmıstı.İsmi selim değil kendisi selim.

   Sil
  30. deccal İsrail kimliği keşfi hatalı değil ancak deccalin tek taşıdığı kimlik İsrail kimliği değil.

   Sil
  31. Arkadaşa tartışma maksatlı müdahale etmeyelim.Her kes bildiğini kendisine saklasın.Sakarya Seyf de tartışmam dedi.İsteyen okur istemeyen okumaz.O kadar masal hikaye var.Her kesin hikayesi kendisine.

   Sil
  32. deccal şuan kaç yaşlarında ? mehdi şu an kaç yaşlarında ?

   Sil
  33. deccalin yaşı hakkında bilgim yok sadece deccal yaşından büyük gösteriyor Mehdi ile aralarındaki yas farkı 1 veya 2 olabilir.

   Sil
  34. Sen alenen yazıyorsun ama neden veliler açıkça söylemiyor ? izin alıyormusun yoksa izinsiz mi yazıyorsun

   Sil
  35. Emri sadece Hz.Peygamber(sav)den alırım.Son diyeceğim budur.

   Sil
  36. Yani demek istediğim Hz Peygamber izin veriyor mu ? alenen yazılmasına ,söylenmesine onu diyorum.

   Sil
  37. Dünya Gurbet Avukatı mısın?. Tartışmıyoruz. Gülünç olunmasın diyoruz, Bu Pansilvanyalı'yı da geçti. Hz. Peygamber'den izini nasıl alıyormuş. Cebrail aracılık etmesin?

   Sil
  38. Avukatıysam sana ne.bu arkadaşınki senin ki kadar gülünç değil onu da diyim sana.en azından şahsı manevisi demiyor.

   Sil
  39. Peygamberimizden haber alınır ,alınır da senin aklın ermez.Aklen sana da izah edecek değilim.Bu arkadaş doğru mu söylüyor söylemiyor mu onu zaman gösterir.Yalan söylüyorsa zaten ahirdeki yerini biliyordur.O da onun sorunu

   Sil
  40. Sakarya Seyf e burada bir çok kişi yaz dedi.O da yazdı,kaynağını Peygamberimiz olarak veriyor.Olabilir mi ? olabilme ihtimali varsa da doğrudur veya yanlışdır diyemeyiz.Mürşidi olanlar gitsin sorsunlar böyle deniliyor böylemidir değil midir diye.Benim kafama takılan menzil oldu.Menzilden çıkmayacak demesi değil tabi.Çıkmaması normal de sıkıntılı olması nedir ? gülen Tayyip Erdoğanı devirebilecek mi ? Sonra hadislerde belirtilen süfyan faaliyetlerine benzer şimdilik faaliyeti yok...vsss

   Sil
  41. Yine de Sakarya Seyf arkadaşımıza teşekkür ederiz.Kırmadı en azından yazdı

   Sil
  42. Şahs-ı manevi tabiri Bediüzzaman'a aittir. Çünkü bir şahsın değil bir cemaatin, Seyidler cemaatinin de içinde bulunduğu bir cemaat ki, ahirzamanın bütün hizmetini deruhte eder. Sonra sizin kafanızdaki ve sembolik olarak ifade edilen şahısları, ki akla aykırı şahıslar ve öyle harika şahıslar ki, hikmet ve sebepler mekanı dünya şartlarına ve mantığına aykırı, Mehdiler, Kahtaniler gelecek, garson gibi size yeni bir alem sunacak. Din akıl ve mantığı olanındır. Aklı olmayanın ne dini ne Mehdisi olur.

   Deccali göremeyen, hüviyetini bile teşhis edemeyen Mehdi'yi nasıl bulacak merak ediyorum? Gözünü dört aç, ahirzamanın bütün şahısları geldi ve gitti. Siz daha neyi bekliyorsunuz.Şahs-ı manevi Mehdi'nin açtığı yolun adıdır. Şeyhlerle Mehdi'ye karıştırmayın. .

   Sil
  43. Bediüzzamanın şahsı manevi tabiri ile sizin şahsi manevi tabiriniz aynı değilse ne olacak.Ne Mehdi geldi ne Deccal.Şu an ufak tefek şahısları çok abartıyorsunuz.Fitne devridir .henüz Mehdi devrine girmedik.

   Sil
  44. Halife nerede?. Kur'an harfleri nerede? Ümmet-i Muhammed nerede? İslam ülkeleri niçin batılı emparyalistlerin önce işgali sonra vasıtayle işgali altında. Nerede aklı başında din alimleri? Hiç biri yok?

   Hazret-i Ali ('ra) Celcelutiye'de Süfyanın çıkış zamanını açık açık veriyor. Tarif ettiği biri, ama herkesin bildiği birini görebilmek için iman nurunu ihtiyaç var.

   Sil
  45. Mahmud Efendi Hazretleri,Seyda Muhammed Konyevi Hazretleri,Şeyh Abdülgani Hazretleri,Seyyid Fevzeddin Hazretleri,Seyyid Abdülbaki Hazretleri gibi büyük zatların onaylamadığı hiç kimseye Mehdi demem.
   --Bu benim şahsi görüşüm ve istikametimdir.

   Sil
  46. Ama onların bilmesi gerekmez. Onaylaması da. Mhedi Allah tarafından vazifelendirilecek. Melek-i ilham vasıtasiyle. Ona vazifesi öğretilecek, o da bunun yapıp gidecek.

   İsmini verdiğin mübarek zatların vazifesi zaten var. Onların o vazifeleri bilerek veya bilmeyerek ona destek olacak. Unutma, Mehdi ve deccal sırr-ı teklife tabi.

   Sil
  47. Tamam bu şahıslar Meleki İlhama açık kimseler.Mehdi de tek başına görev yapmayacak,kimse bilmeden tanımadan tek başına hareket etmeyecek.Sırrı Teklif dediğin de teklif vardır,teklif olmadan sır olmaz.İhtiyari elinden alınmaz demek de aynen öyledir.O teklife ihtiyari ile ya kabul ya red veya kayıtsız kalınır.İman bile sırrı teklife tabidir.İhtiyari kimsenin elinden alınıp zorla iman ettirilmez

   Sil
  48. şüpheniz varsa istihare kılınız demiş iyi demiş.müminin rüyası nübüvvetin 46 bölümünden birisidir.

   Sil
  49. Neyse, senin bu halin bile Mehdi'ye manen destektir. Here şey Mehdi'ye yükleme. Onun zamanında olacaklar ona mal edildiği için cemaatlerin, Seyyidler cemaatinin hizmeti de onun gibi gösterilmiş. Şu var ki, Allah dilediğini yaptığı bir dönem olduğundan ve müessir-i hakiki o olduğundan Mehdi dahi mana-yı harfi sırrı ile onu hatırlatır. Herşey Allah için yapıldığından esas hüküm onundur.

   Onun için iman teklifi ile Mehdi'nin teklifi aynı değildir. İmanı herşeyin nurudur. Onunla tek tek herşey anlaşılır. Mehdi bilinmese de olur. Belki mevcudiyeti anlaşılır ama şahsı bilinemez, şahsı bilinir ama onu ulaşılamaz. Ama iman öyle değil. imanla yola çıkan bütün meratibi kat eder ve Allah'a anında ulaşır. Değil mi?

   Sil
  50. Rüya öyledir ama onunda tabiri gerekebilir.Sonra Rahmani olanları var,nefsi olanları,şeytani olanları,bunları ehline sormak gerekir.

   Sil
  51. İman varsa hiç kimsenin Mehdi'ye ihtiyacı yok.İmanı kaybetmemek kaydıyla-.Allah muhafaza- ama Mehdi dönemi öyle bir dönem ki,iman gidebilir,hatta deccali görmeye gitmeyin diye Hadis var,mü'min olarak gidip de ona tabi olma ihtimaline karşılık.Ben de öylesine ilimsel olarak takip ediyorum.Kendimce hissi olarak takılıyorum.
   Aklımı İslama kullanıyorum.Aklımla öğrenir ,kalbime danışırım,karar veririm.Benim karar mercii akıl değil kalptir.

   Sil
  52. Rüya özeldir. Hz. Peygamberi görmedikçe veya bir şeyi görüp de vuku bulmadıkça rüyaya itibar doğru değildir. O pek ender olur. Veliler rüyalarını ve keşiflerini umuma ait olmadıkça yani kapsamadıkça söylemezler. Sır kalır. Ama ona göre de hareket ederler. Kendilerine ait olmayan bir vazifeye de müdahale etmezler. Hüsnü niyet belirtir veya takdir ederler. Neyse, sen Haziran 2015'e bak, bir de 2017'ye.

   Sil
  53. Sakarya Seyf Kardeşim,

   Öncelikle teşekkür ederim paylaştığın için. Yine de ketum olduğunu söylemek isterim bazı şeyleri yazmıyorsun,buna da şükür.

   Yazdıklarının içinde kendime göre mantıklı bulduğum yerler var. Onları yazacağım.

   Gülen'in Süfyanî olma ihtimali ve bahsettiğin doğuya yürümesi.

   Yalnız yine bazı sorularım var müsaadenizle Sakarya Seyf kardeş :

   -Süfyani'nin imanını kaybetmesi neden ve nasıl olmuş ?

   ***
   -http://www.dipnot.tv/wp-content/uploads/2013/06/fethullah-gulen.jpg
   -Kaşıntılı hastalıktan kastınız şu suratındaki lekeler mi ?

   ***
   -Kim olduğunu 98-99'da öğrendi derken yani açık açık Süfyani olduğunu mu anladı ? Bahsettiğiniz 7 kafir buna biat etti derken demek ki daha önceden bunun geleceğini biliyorlardı ?? Birde Nato'da etkin durumdalar derken neden Nato ? Gülen'i bu kadar önemli kılan ne yani ne özelliği varda çok önemli kimseler peşinden gidiyor ? Hazar yahudilerinden falan soyu mu geliyor ? Yapılan araştırmalar Hazarlar ve Yahudilerin bir kısmının dna sının uyuştuğunu gösteriyor.

   ***

   Kalabalık ekibin batırıldığından kastınız Beyda olayına gönderme yapıyor sanki,yanılıyor muyum ?

   ***

   -Hava Kuvvetleri meselesi de ilginç.

   ***

   -İranlıları sevmeme meselesini biraz açar mısınız ?

   ***

   -'''Cabir’i yıktıktan sonra tabanına kahtani olarak sunacağı komutanına ışid veya K.Irak operasyon emri verecektir.Basın ile meşru gösterip orada katliam yapacaktır.Ordusu batırılınca gerçek “Mansur”u süfyani fetulaha biat eden 7 müslüman bilecek.'''

   Bahsettiğiniz mesele inanın benimde kalbimden geçmişti. Ya dedim RTE'yi bir güç yıkarda süreci bitirip bütün doğuyu askerî anlamda ateşe verirse ? Yani doğuda çol çocuk katliam yaparsa ? Fırat'ı geçince kâfir olursa ? Irkçılığı ağır basarsa ? Bunu ihtimal dışı görmüyorum. Bazı şeylerde yerine oturuyor.

   ***

   -Mansur hakkında başka diyecekleriniz yok mudur ?

   ***

   -Mehdi'nin elde etmesi gereken bilgiden kasıt nedir ? Bu bilgiyi almasında Er-Rakib isminin bir tecellisi olacak mı ? Ayrıca bir gecede ıslah meselesi nasıl olabilir ?

   ***

   -Nakşibendi yolu üzerinde derken Mehdi bu tarikata girip çıktı mı yoksa halen devam ediyor mu ? Benim anladığım kadarı ile girip çıkmış olması gerekiyor. Bununla birlikte Menzil dememişsiniz,ben Ramazanoğlu Sami'nin yoluna girip çıkacağını tahmin ediyorum. Mahmut Sami Efendi bir yakınına altın bırakmış Mehdi gelince verirsin diye.

   ***

   -Mansur fetoyu Anadolu'da öldürecekse Türkiye'ye gelmesi gerekiyor. Bu saatten sonra da RTE yıkılmadan gelmez. Mansur'da asker kökenli mi,muvazzaf mı emekli mi ? O da mı Havacılardan ?

   ***

   -Deccalin ikinci taşıdığı kimlik İngiliz pasaportu mu ?

   ***

   -Son olarak yazdıklarının bir kısmını okuyunca yıllar önce benzer bilgiler veren bir arkadaşımı hatırladım. İlginç bilgiler gerçekten. Bende teferruata girmeyeceğim zira çok benziyor. Nato,Havacılar,Doğuya askeri harekat ve o ordunun yere batması vb.

   Çok teşekkür ederim şimdiden ve Senden birşey isteyeceğim mümkünse : Sana bu satırları yazanı Efendimiz sallallahu aleyhisselam'a bir sor,rüyasında kendisinin bizzat gösterdiği ve gördüğü kandili kullanma zamanı gelmiş mi diye ? Geldiyse gücü kuvveti yokmuş,anlamış ki herşeyi an be an yaratan Cenabı Allah'tır ,parmak kaldırmamızın bile O'nun gücüyle olduğunu anlamış de. Desen de demesen de Allah razı olsun.

   Sil
  54. İşte bütün bu yanlış bilgiler ve iftilaflar da ahir zamanın alametlerinden biridir.
   Cübbeli Ahmet Mahmut Ünlü Hoca bir sohbetinde: ''Nasıl İsrailoğulları Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) Efendimiz'in gelmesisıni dört gözle bekliyorlardı, ama gelince bir kısmı onu nasıl da inkar etti. Aynı şey Mehdi için de olacak ha! Mehdi bir an önce gelsin diye sabırsızlananlar var ya, geldiği zaman nasıl da inkar edecekler onu. Çünkü ondan önce onun soyundaki Haşimoğulları'ndan çok eziyetler görecekler bu insanlar. Tabi diğer sebebi de imanın ihlaslı olmamasından kaynaklanıyor. İstediği kadar müslümanım desin, namaz kılsın, oruç tutsun, sadaka versin, hacca gitsin. Öyle yok. Hatta Mehdi'nin ordusuna katılıp bırakanlar da olacak. Öyle Mehdi'nin ordusuna katılmak kolay bir iş değil. Bunların hepsi hadislerde geçen olaylar. Onlar bir avuç orduyla bütün dünyanın münafıklarına ve kafirlerine meydan okuyacaklar.'

   Sil
  55. Teşekkürler Sakarya Seyf, lütfen devam et.

   Sil
  56. Batılı güçlerin Erdoğan'dan nefret edip devirmek istemesinin sebeplerinden birisi Türkiye'nin Suriye vs. girip sonuçsuz maceralara atmaması, telef etmemesidir. O açıdan Sakarya Sefy kardeşimizin söylediklerine katılmaktayım. Eğer Süfyani Cabiri devirirse yapacakları ilk iş Türkiyeyi Suriye ve Kuzey Iraka sokup perişan etmektir.

   Sil
  57. Bir arkadaşın manevi meşhudtında beş-altı yıl evvel o Tağuttur denmişti. Biz o zaman için hizmet ehli zannettiğimiz adama tağut denmesinin hikmetini anlayamamıştık. Sakarya Seyf kardeşin ifadeleri bu manaya mutabık olarak görüyorum.

   Sil
  58. Yine Nur cemaatinin web sitelerinden birisinde islam deccalı olan süfyanın büyük bir alim olup ilim ile dalalete gireceği belirtilerek F.G nin o şahıs olduğu yazılmıştı. O zaman da arkadaşlar yorumlarında fazla mı ileri gitmişler derken meğer ileri görüşlü imişler..

   Sil
  59. Sakarya Seyf kardeşin ihbar ettiği sıkıntılı zamanlar 2002 yılından beri meşhudat olarak ifade edilmektedir. O meşhudatın sahibi ben değilim. Ama iki gün ölmemeye bakın denmiştir. Merak etmeyin size bir şey olmayacak diye güvence verilmiştir.

   Sil
  60. G. için her yakıştırmayı yapabilirsiniz ama Süfyan diyemezsiniz. Yandaşı diyebilirsiniz. Ama ona Süfyan demek gerçek Süfyanı ibra etmek ve gizlemektir ki, büyük bir vebali gerektirir. Süfyanın gerçek kimliği hakkında bu blogda doğru dürüst bir bilgi sahibi olanı görmedim. Deccal, tamam da ne yapar? Tın tın.

   Dünyanın sıfır noktası size ne hatırlatır. Dikilitaşı. Süfyan ölünce, yani İslam Deccali ölünce oradan bütün dünyaya ilan edilir. Nasıl edilir. Çünkü öldüğü yıllarda radyoevinin anteni orada idi. Ve neşriyat oradan yapılırdı. 1927-1945 arası.

   G.nin ilmi kıymetine gelince. Hafızası güçlü kimseler teyp gibidir. Her şeyi ezberler ve söylerler. Ama nasıl ki teybin bir muhakeme melekesi yoksa böylelerinin de yoktur. Dolayısiyle ona alim demek doğru değildir. Muhakeme kabiliyeti yoktur. Onu yakından bilenlerin de ifadesi o dur ki orta halli bir zeka ve ilme sahiptir. Kendisi derin mihrakların bir tasarımıdır. 1962 yılında başladığı bu işe 50 yıl sonra ayan beyan ortaya çıktı. Ama bilenler biliyordu. Onun için kaç tane kitap yazıldı, kimsenin gıkı çıkmadı.

   Ona yakışsa yakışsa meczubiyet tam tamına muvafıktır. Böyleleri muhakemeli ve akil görünürken aslında meczupturlar. Ama hem kendileri ehl-i bid’a ve dalalete taraftar olurlar hem de ehl-i iman ve İslam’ı meş’umane mesleklerine girmeye zorlarlar. Bunun da böyle özellikleri var.

   Hem enaniyetli, hem bencil hem de kendini beğendirmeye meraklı biri. Onu yıkan da bu üç özelliğidir. Meczupları kullanmak ve yönlendirmek kolaydır.

   Süfyan 20. Yüzyılın ilk yarısında yaşayan Yahudi asıllıdır. Hem askeri, hem siyasi dehadır. Bulduğu bir vezir ve kumandanla he rşeyi becerdi. Bu kadar rivayetin içinde o zatın teşhis edilememesini, nur-u iman eksikliği, hayalperestliğe ve muhakeme noksanlığına bağlıyorum. Süfyan aldatandır. O da öyle suret-i haktan görünüp küfr-ü mutlakı hakim kılmaya çalıştı. G. ise zavallı kendine çalıştı. Tarihe büyük adam geçmek istedi ve bu hale düştü. İşin hazin tarafı Nur dairesinden gelen bir yığın talebesi oldu, Risaleleri okudu ama anlamadı. Sadece egosuna hizmet edecek konuların peşinden gitti,. Bunu açıkça deklere etti ama kimse uyanamadı.

   Risale-i Nur’u hakkıyla okuyup anlayan bu zamanın ciddi bir alimi olur. Bu olsa olsa meczup bir çete reisi olup çıktı. Biraz Hasan Sabbah, biraz, Cibali Baba, biraz Humeyni, biraz Battal Gazi, biraz Mehdi, biraz Mesih işte çorba gibi bir önder olup çıktı. Ama tadı gibi kıymet-i harbiyesi yoktur.

   Sil
  61. Sakaryalı,

   3 kez hacca gitmiş biri Süfyani olabilir mi?

   Mekkede arapça vaaz vermiş olan biri Süfyani olabilir mi?

   Herşeyi direkt Peygamberin SAV gösterdiğini ima ediyorsun ve şeytan Onun SAV suretine giremeyeceği için insanlar sana inanmak zorunda kalıyor.

   Ama yazılarında çelişen çok ifadeler var. Senaryoyu sağlam yazamamışın.

   Allah CC sana da hidayet versin. Başka birşey diyemem. Bu sitede yorum yazanlar büyük gaflet içinde...

   Vakit çok kalmadı zaten, 10 Muharrem 1437de Ak Koyun Kara Koyun belli olacak. Allahu Alem...

   Sil
  62. süfyani fetulah hiçbir zaman Mekke ve Medine'ye gitmedi.Gitti gösterildi.Dikkat edersen,sözlerimde istihare yatın diyorum hatta gerekirse Efendimiz(sav)e beni sorun diyorum.Bizzat senin gibi şüphelenenlerin yatmasını istiyorum.Şaşırma!

   Sil
  63. O ŞAhıs 1436 Haccında Mekkede olursa nasıl açıklama yapacaksın? Rüyamda gördüğüm Efendimiz SAV değildi mi diyeceksin...

   Sil
  64. el turco,cemaatteki en alt grubun 2.kademesindesin.Seni ve senin gibileri bu gibi şeylerle avutuyorlar.süfyani fetulah Anadolu'ya dönecek Anadolu'dan çıkamayacak.

   Sil
  65. Deccal Mekke ve Medineye giremez şeklinde Hadis-i Şerif var ama Süfyan giremeyecek diye Hadis veya bir itiraz var mı ?

   Sil
  66. Sakaryalı,

   Efendimiz SAVe sordum.

   Ben senin kademeni değil, Adını Soyadını bile biliyorum ama korkma burada açıklamayacağım.

   Gelecek yıl hepiniz kaçacak delik arayacaksınız. Benden bu kadar...

   Sil
  67. el turco,gelecek yıla yaşamayacaksın.İçindeki kibir seni gün be gün eritecek.Sendeki kibir ebu cehil kibri değil,düşük insanlardaki kibir...Tevbe etmeyi düşüneceksin ama etmeyeceksin.Efendimiz(sav)e sormadın ayrıca ben "Sakaryalı" değilim neyse efendin süfyani fetulah batırılmadan sonra dengesini kaybedecek!

   Sil
  68. Gülenin süfyan olma ihtimali zayıf bir ihtimal gibime geliyor.Sakarya Seyf in
   vermiş olduğu bilgilerin doğru olup olmadığı zaman ister.70 küsür yaşında birisi Şam mimberinde nasıl edebsizlik yapacak ? hasta üstelik,ceketinin tansiyonundan gider.Çok yaşlı.şahıslarda hata olabilme ihtimalini Sakarya Seyf dikkate aldımı bilmiyorum.Tam mutmain olarak cevap yazıyor.Görüşlerine saygılı olmakla beraber tam da onaylamıyorum.Ancak bu konularda farklı bilgiler taşıyor.Tabiki aklen ve fiziksel olarak değerlendirirsek de bizler hataya düşebiliriz.Güleni ben de şuan için süfyan lakabına uygun bulmuyorum.İlerde neler olur bakalım

   Sil
  69. süfyani fetulah zaten edepsizlik yaptı yıllar önce ancak bir tane daha yapacak,edepsizliğine sadece yanındaki bazı kişiler şahit olacak.

   Sil
  70. Kardeşim Sakarya Seyf ne manada kullanıyorsun ? Sakıncası yoksa.Ben de Sakaryalı sanmıştım,veya sakaryada ikamet ediyor anlamında.Genelde bunun için kullanılır

   Sil
  71. Sakaryalı,

   Ben o cemaatten değilim. Nakşibendiyim. Burada çok emin yazılar yazıyorsun. Bak bu keşfinde yanıldın.

   Süfyani olduğunu iddia ettiğin O şahsın müntesibleri, Onun Mehdi veya Mesih olduğuna inanıyor. Bence Mehdi veya Mesih değil. O cemaatten olsam Ona Mehdi derdim değil mi en azından.

   Bana gösterilen, O şahsın iyi biri olduğu ve Mekkede öldürüleceği. O öldükten bir süre sonra Mehdi Efendimizin zuhur edeceği.

   Yani ne süfyani, ne mehdi, ne mesih.

   Ben O şahsın bir yıl içinde öldürüleceğini o cemaatten bazı kimselere söyledim ve benimle dalga geçtiler.

   Sen beni o cemaate soktun, üzerine bir de kademe verdin. 2. kademeye ne zaman çıkmışım, hayret...

   Neyse, keşifler türlü türlüdür, kimse tam emin konuşmamalıdır. Ben illa ki haklıyım demiyorum, sen çok emin konuşuyorsun. Vatandaş gerçek süfyaniyi pas geçebilir, dikkatli olmak lazım.

   Sil
  72. gülen de bazı kendi görüşlerinin doğruluğu için Peygamber Efendimizi kullanır.Bana çok samimi gelmemişti.El Turko da Maşallah ışık hızıyla sormuş cevabını almış.El-Turco ney ? Türkçe değil.Sakarya Seyf ise beni sorun diyerek açık kapı bırakıyor.Ben rüyada sormadım hiç,direkt sordum,istedim Allah da her zaman verendir.Peygamberimizden değil de Allah'tan.Zaman her iddia sahibinin iddiasının doğruluğu hakkında açıklama yapar.

   Sil
  73. el turco nakşibendi değilsin.cemaatin en alt kademesinden bir üstsün yan, 2.kademe.Efendimiz(sav)i de görmedin.süfyani fetulahtır!Benimkisi keşif değildir.Diriler ve ölüler şahit olacaklar.

   Sil
  74. El Turko benim bildiğim kadar Nakşibendilerden hiç birisi gülene mehdi veya mesih olduğuna inanmıyor.Hangi nakşibendi dedi 1 tane örnek ver.Şahsen ben gülen süfyan olmasa bile İslam alimi olabilecek kapasitede görmüyorum.Hangi tarikata gidersen git sor.Beddualarını yaz bunu yaparsam ne olur diye ????

   Sil
  75. Sakarya Seyf kardeşim sen de görüşlerinizi onaylamıyoruz diye kırılmazsın umarım.Yukarıda da yazdığım gibi gülen bile Peygamberimizi kullanmaya kalktı.Her Peygamberden haber alıyoruz diyene de inanmam.Peygamberimiz hakkında yalan yanlış söyleyenlerin yeri Hadis-i Şerife göre ateştir.yerlerini bu dünyadayken hazırlarlar.O bakımdan ben mesafeli duruyorum , yakınen bilgi sahibi olmadıktan sonra bir görüşe katılmam mümkün değil.Zaten görüşünüze katılmıyoruz diye de sizden de bir sitem görmedik.

   Sil
  76. Sakarya Seyf bir soru sorsam cevabını biliyorsan cevaplarsan sevinirim.Hz Mehdi ile ilgili Risale-i Nurlar arasında nasıl bir bağ olacak.Var mı ?

   Sil
  77. yok insanların ne dediğini önemsemem.Doğru olanı yapmaya devam ederim.Zaten "istihare kılın,Efendimiz(sav)e beni sorun" diyorum.ALLAH'ın takdiri olacak bu sebeple bir şeyleri yazarak endişelenmiyorum.

   Sil
  78. Yanlış anlamışın, Gülenciler Mehdi diyor, Mesih diyor. Nakşibendiler demiyor. Ben Gülenci olsam Ona Mehdi derim, benim tanıdığım Gülenciler Mehdi diyor, ama ben demiyorum. Ben böyle yazdım, niye yanlış anladınız anlamadım.


   Neyse, ben şunu diyorum. Gülen Hoca öldürülecek, o cemaat çok büyük umutsuzluğa düşecek.

   Nakşibendi yolundan bir Mübarek zuhur ettiğinde her cemaatten temiz insanlar biat edecek. Belki Gülencilerin bir kısmı da biat eder, bilemem.
   Onların bileceği iş.

   Ben zar zor geçinen fakir biriyim. Zaman abonesi, Sızıntı abonesi yapacaklar diye, onları gördüğümde yolumu değştiriyorum. Nasıl 2. kademeye çıkmışım. Gerçekten merak ediyorum.

   Sil
  79. Mehdi'ye düzen teslim edilecek.Mehdi ile Risale-i Nur arasında tam bir bağ olmaz."Zaman tarikat zamanı değil." cümlesi hatalı bir cümleydi.Sarıklı Gencin çalışması Risale-i Nur ve Büyük Doğu karışımı olacak.Nur talebelerinin sakal bırakmama sebebi sarıklı gençte sakalın çıkmamasından ötürü...Hafif sakal.

   Sil
  80. El Turko ,Evet yanlış anlamışım Hakkını helal et.

   Sil
  81. El turco gerçek süfyaniden kastın Tayyip Erdoğan mı?

   Sil
  82. EL-TURCO28 Aralık 2014 03:10
   Neyse, ben şunu diyorum. Gülen Hoca öldürülecek, o cemaat çok büyük umutsuzluğa düşecek.
   Nakşibendi yolundan bir Mübarek zuhur ettiğinde her cemaatten temiz insanlar biat edecek. Belki Gülencilerin bir kısmı da biat eder, bilemem.
   Onların bileceği iş
   Sakarya Seyf de aşağı yukarı aynı şeyleri söylüyor.Şahıslarda bulunan vasıflarda (gülen süfyan veya değil) çelişiksiniz.Sakarya Seyf de gülen öldürülecek diyor.Hz Mehdi Nakşibendi de yetişti diyor.Oradan çıkmış sayılır (şu an orada bulunmuyorsa bile)

   Sil

  83. Süfyani Tayyip Erdoğan değil. Bu da Gülenci olmadığıma başka bir delil olsun.

   Tayyip Erdoğan İslama hizmet etmiş bir zattır. Gerçek değerini yıllar sonra anlayacağız.

   Gülenciler ve Tayyip Erdoğan'ı Şamdaki mızraklılar olarak düşünün. İki taraf da kesinlikle ben haklıyım diyor. İki taraf da karşıyı Süfyani olarak görüyor.

   Bunlar Süfyani veya Mehdi değil. İki tarafda da iyiler ve kötüler var. Allah CC niyetlerine göre muamele edecektir.

   VE şamın batısındaki büyük depremi bekleyin. O depreme kadar bu kavga sürecek.

   Sil
  84. yanlış anlama önceki bir yazını hatırlıyordumda onun için sordum demekki fikrin değişmiş, çünkü benimde fikrim değişiyor bazen..

   EL-TURCO16 Aralık 2014 20:30
   Türkiye veyahut Anadolu veyahut büyük Şam bölgesi ahirzaman olaylarında Süfyana aittir. Halifeliğin kaldırılması ile birlikte SÜFYANİ devir başlamıştır. Bu 100 yıllık devirde dine az da olsa hizmet eden Türkiyeli liderler Turgut Özal ve Necmettin Erbakandır. Tayyip Erdoğan din düşmanları ile anlaşma yapıp iktidara gelmiş, Necmettin Erbakanı satmıştır. Küçük Süfyan halifeliği kaldıran kişi, Büyük Süfyan ise Tayyip Erdoğandır.

   Mehdi Efendimiz Mekkeden açık açık çağrı yapacaktır. PEnsilvanyadan veya İstanbuldan veya Ankaradan değil. Hiç kimsenin kaçırırım diye endişelenmesine gerek yoktur. Sıcak yatağını terk edip gitmek zordur ama O çağırınca gitmeyenin Vay Haline. Mehdi Efendimizin tüm dünyadan toplayacağı ordu, Tayyipin ordusu ile savaşacaktır...

   Hadisler ışığında gerçekler böyledir. Bu sitede hadisler yanlış tevil ediliyor ve müslümanlar yanlış adrese yönlendiriliyor...

   Sil
  85. Bu yazıyı yazdığım doğrudur lakin ondan sonra çok manevi sıkıntı yaşadım.

   Bu sıkıntılı dönemde bana bildirilen Tayyip Erdoğan'ın süfyan olmadığı, fakat çevresinde çok bozuk adam olduğu. Yakınlarda Tayyip Erdoğan'ın da başına birşey gelebilir. Ben hapis olacağını zannediyorum ama Sakaryalı ölüm diyor.

   Net olarak şunu söyleyeyim, Şam(Anadolu) ile Mekke savaşacak. Süfyanı bu savaşda anlayacağız.

   Bu savaştan önce Gülen cemaatinden bazı insanlar ve zannımca Gülen'in kendisi de Mekke'ye gidecek. Ama Gülen öldürüldüğünde afallayacaklar.

   O alıntı yaptığın yazıda da yazdığı üzere Mehdi Efendimiz Pensilvanyalılardan veya İstanbuldan veya Ankaradan olmayacak. Allahu Alem.

   Sil
  86. Ahmet Arşın

   Necmettin Erbakan’ın muhariki kimdi? Erbakan politikaya kimin desteğiyle girdi. Biliyor musun? 27 Mayıs ertesi DP’nin devamı olan parti iktidar olunca cuntalarda büyük korku oldu. O partiyi bölmek için atağı geçtiler. 1948’de Fevzi Çakmak’a parti kurdurdukları gibi iki grubu partileşmeye itti. Irkçıları ve dindarları. Ayrıca sokağı çalıştırdılar. Buna rağmen 1969 seçimlerde o parti yine kazanınca bu kez askeri müdahaleye karar verildi. ABD ve İngiliz yanlıları anlaşamayınca 12 Mart muhtırasıyla işi noktaladılar.

   1971 Mart Muhtırası sonrası İsviçre’ye kaçan Erbakan, anayasal yasağa rağmen getirilip 1973 seçimlerinde meydan meydan dolaştırıp devrilen partinin kazanmasını önlediler. ABD’nin adayı Ecevit’in kazanmasını sağladılar. Ve seçimden sonra Orta’nın Solcusu Ecevit’in iktidar dayanağı oldu.Kıbrıs için Kissinger Türk ordusunun Kıbrıs’a çıkmasını destekliyordu. Çünkü Kıbrıs‘ta Rumlar arasında komünizmin kuvvet bulması İsrail’i ürküttü. Neticede NATO askeri Kıbrıs’a çıktı. Hasan Aksay , Şevket Kazan hayatta git sor. Kıbrıs Harekatı kabinede MSP’lilerin oylarıyla alındı ve harekat başlatıldı. Çünkü asker de çıkarmayı istiyordu.

   Erbakan dini siyasete alet etmiştir. Kendini hak onun dışındakileri batıl ilan etti. Bu İslam camiaları arasında bölünmelere sebep oldu.Türkiye’nin iki büyük cemaati ona karşı durdu.

   Anlatmak istediğim Erbakan hep derin mihrakların adamı oldu. Tayyip Erdoğan’a Süfyan demek küfre girer. Bir mü’mine küfür istinad edilemez. Gülen’e bile istinad edilemez. Erdoğan bugün bütün dini cemaat ve grupların desteğini almıştır, Türkiye’de erkeklerin erkekliği gösteremeyip başörtüsü yasağına öküzün suya baktığı bir zamanda başörtüsünü sebest bıraktı.

   Türk istiklal harbinin meş’alesini şu bu değil Antepli 6 yaşındaki Küçük Şehit Kamil ile Maraşlı sütçü imam yaktı. Çünkü başörtüsüne gavur askeri el uzattı. O eli kırıldı. Buna rağmen bu ülkede Türk kadının namusna uzatılan el 50 sene sürdü.

   Tayyip, Risale-i Nur’un üzerindeki tahrifatı engelledi ve Diyanete bastırdı. Ona nasıl Süfyan veya süfyani dersiniz. Siz aklınızı tasavvufi heyecanlarla karıştırıp hezayanlaştırmışsınız. Tarikat hakikatlerine rağmen.

   Tarikaların bütün mevcudiyeti hususi dini terbiye vermektir. O da terk-i dünya ile mümkündür. Siyaset ve dünya ile uğraşmak tarikat değil, din kisvesi altında menfaat gütmektir. Çünkü Tarikat veraset-i nübüvvetin hamili ehl-i beytin önderliğinde din-i Hakk’a hizmettir. Türkiye’de birçok tarikat şeyhi ya seyyid ya şeriftir. Konyalı mürşid dahi ne diyor: Mehdi gelsin onun maiyetine girerim, diyor Niçin?

   Türkiye son 250 yılın en güçlü durumunda. Dini uyanış bakımında İslam dünyasının çok ilerisinde. Bunu sağlayan insanlar Menderes-Demirel-Özal-Çiller-Erbakan-Tayyip. Hepsinin kendine göre az veya çok hizmeti olmuştur. 2010 Türk tarihinde bir devrimdir. Anlatsam kafanız almaz.

   Tarikatlar ehl-i takvanın eğitim alanlarıdır. Orada dünyevi iş olmaz. Siyaset olmaz, sadece Kur’an ve iman hizmeti olur. Ha seçimde de ehil insanlara destek vermek ayrıdır.. Ebu Vefa Hazretleri 3 defa kapısına gelen Fatih’i içeri almadı. Sebebini müritlerine “ O BURAYA GİRERSE EVLADIM DÜNYA İŞLERİNİ KİM YAPACAK.” Ehl-i tarik değil, ehl-i siyaset. Anlaşıldı mı? Manevi sultanlık bütün tahtlara bedeldir. Tabi anlayana.

   Sil
  87. El Turco

   Keşke lakabın El Türki olsaydı. El Turco Latincedir. Bizden değildir Senin bahsettiğin bütün savaşlar 100 yıl önce oldu.

   O mahut adamın cemaati Tayyib’in hayatına kast etti. Ama hıfz-f ilahi devreye girdi. Nasıl olduğunu şimdi söylemeyeyim…. Bu tutmayınca beddua seanslarına başladılar. Bu tarafgir ve meczuplar gibi misyon uydurma hastalığı bütün sapık cemaatlerin en önemli özelliğidir. Meczup bir mecnun, insanları manevi güçleriyle etkileyip peşinden sürükler sonra da ehl-i bid’a ve dalalete destek verir. Öyle olmuyor mu?

   Türkiye ile Mekke niçin savaşsın? İçimizdeki bir yığın kefere dururken neyin savaşını yapacaklar. Ahir zamanın vazifeli şahısları ehl-i beytten ve ilim irfan sahibi insanlardır. Dini temelden başlayarak ihya edecek ve dindar siyasilere destek vererek dolayısiyle ülkenin ihyasına onu takiben de İslam Alemi’nin ihyasına sebep olacaklar. Yani vesile olacaklar.

   Onların elinde sünnet ve Kur’an var. İlim ve irfan var. Eli kanlı diktatoryal caniler değil ki silah olsun. Hayalinizdeki harp-darp veya rivayetçilerin zamanındaki muharebe tarzı şimdi geçerli değildir. El Turca burası bilad-ı İslam’dır. Herşey Kur’an ve sünnet dahilinde manevi bir cihadla, ki öyle oluyor, kansız darbesiz halledilecek. İçinizdeki vahşiyane hisleri ehl-i tarike, iman hizmetlilerine, dini cemaatlere teşmil etmeyin. Onlar karıncayı incitmez,şeytana iman sillesine tokatını indirip uşağı deccalin fikriyatını öldürerek İslam’ı ihya eder. Hangi tarikat şeyhimizin eli kanlı.Tövbeler olsun mübarkleri zımnen ve manen iftira ediyorsunuz.

   Sil
  88. adım Ahmet Arslan sorun değil ama düzelteyim dedim. ben Tayyip Erdoğana süfyan demedim başka bir meseleden bahsettim.lafa ortadan girdiğim için öyle anlaşıldı galiba.bana yazdıklarını okuyunca sanki öyle anlaşılmış. yanlış anlaşılma varsa açıklayım dedim.
   neyse hayırlı sabahlar herkese ve Selamün aleyküm

   Sil
  89. Birbirlerinize hakaretler yağdırmaktan vazgeçin! Kimin yaşayıp yaşamayacağını siz değil, Allah Teala bilir. Kim bilir belki hiçbirimiz yaşamayacağız. Onun için yok F.G. Süfyani, yok Siyah Bayraklılar'ın bir kısmı Nurcu olacak! Bunların hepsi tamamen safsatanın daniskası!!!

   Sil
  90. Saygıdeğer Admin, 'Batılı güçlerin Erdoğan'dan nefret edip devirmek istemesinin sebeplerinden birisi Türkiye'nin Suriye vs. girip sonuçsuz maceralara atmaması, telef etmemesidir.' diyorsun da Suriye ve Irak'a girmek isteyen zaten hkümetimizdi, bunu Batılı ülkeler engelledi. Çünkü hükümetin girmek için tek şartı: zalim Beşşar Esed hükümetini devirmek. Hain Batı güçleri de şimdilik bunu kabul etmiyorlar.
   Batı'nın tek isteği IŞİD'İ bitirmekti. Belli bir başarı elde ettiler. Bakalım savaş duracak mı!

   Sil
  91. Batının tek isteği ışıdi bitirmek mi ??? ışıdi kim çıkardı ? desteği kim veriyor ? geçen gün yine uçakla silah atmışlar kim attı ?

   Sil
 5. Allah Rahmetiyle Muamele etsin.

  YanıtlaSil
 6. Bir ekleme daha yapayım:

  Merhum Abdülkadir Baddılı çok yönlü bir zattı. Çok önemli hizmetleri olmuştur. Bu arada memleket meselelerine olan alakadarlığı sebebiyle dönen dolapları iyi bilir ve teşhis ederdi. Bediüzzman bu özelliğini sezmiş hatta bir defasında daha gencecik yaşta bunu yüzüne vurarak “ sen siyasete de karışabilirsin” demiştir. (Bu siyasete karışmayı iyi-kötüyü tefrik anlamında anlayalım) Tabi tek teşhisi bu değildi. Konumuz dışı olduğu için es geçiyorum.

  Pansilvanylı ve cemaatinin baştan beri Nur’a muhalif ve entrika dolu meşreplerini bilen biri olarak Badıllı, Risale-i Nur’un tahrifatı ve bunda güdülen gayeyi bilen biri olarak bu konuda yazılan kitabın önsözünde çok önemli tesbitlerde bulundu. Aynen şöyle:

  ”Tağyir edicilerin başındaki şahıs (Pansilvanyalı meczubu kast ederek) aşinali aşiyanlarla değil, ecnebi ağyarla müşaverelerde bulunur ve hiçbir haklı örgütü dinlemeden Müslümanları, hasseten Nur Talebelerini birbirlerini düşürmek gibi bir planı uygulamaktadır. Bu planı uygularken sırtını nereye ve kimlere dayadığını bilir misiniz? Bu şahsın artık neredeyse aleniyete çıkmış gibi olan iki tane istinadgahı görülmektedir.

  Birisi: Halen bulunduğu coğrafyanın (ABD) gizli servislerinin Yahudi karışımı sırr-ı kuvveti.
  İkincisi: Mal, para, debdebe ve hükümet içinde hükümetlik sürme kabadaylığı.

  Ama ashab-ı fil gibi, zahiren tantanalı siyasetli kuvvetlerine, -içi boş ve kof kuvvetlerine- dayanarak bu ifsadı ve fitneli vaziyeti eğer devama kararlı iseler, bilinsin ki çok yakında Allah’ın ebabil kuşları tepelerine zembu-ru belayı yağdıracaklardır.
  ****
  Şimdi niçin kiralık kalemlerin Badıllı’ya vefat anında bile saldırdığını anladınız mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet anladık Abdürrahim Abi, Allah gani gani rahmet etsin..Milletin bir kısmı anlamamakta ısrar ediyordu ve bende dahil çok hüsnü zan vardı ortalıkta ama yaşananlar herşeyi tüm çıplaklığı ile ortaya serdi çok şükür.

   Bu Cemaatin sonu nereye varır Allah bilir tabi ama seçime kadar ortalığı velveleye verip yangın yakacaklar diye korkmuyor değilim. M.Ş.Eygi'nin ayaklanma,talan,anarşi vb. yazıları vardı 5-6 aya kadar bekliyorum dediği..Allah muhafaza buyursun bu Cemaat malum çevrelerle işbirliği yapıp ortalığı karıştırır diye düşünüyorum. Sizin görüşünüz nedir bu konuda Abi ?

   Sil
  2. Millet, akl-ı selimini kullanmasını öğrendi. Sonra, cemaatler işin farkında, eskiden tek tük idi, şimdi bu halka genişledi. Yani genel bir uzlaşma var. Şevket Abi’nin gayesi, muhtemel provokasyonlar karşı ikazdır. Olacak anlamında değil. O muhtemel olaylara karşı tedbirin elden bırakılmamasını salık veriyor. Çünkü tecrübesi bunu gerektiriyor. Karşı tarafın azgınlık ve sabırsızlığı onu endişelendirmiş. Ama Türkiye eski Türkiye değil.

   Olay Arap baharını hazana çevirerek sömürge düzenini ve İsrail’in güvenliğini ile geleceğini garantiye almak isteyenler Türkiye’yi de te’dip etmek istediler. Ama başaramadılar. Monarşik Arap ülkelerini kandırarak geçici zafer kazandılar. Ama sular geriye akıtılamaz.

   Ne olursa olsun beğenseniz de beğenmeseniz de Türkiye istikrarı sürdürmeli. Bu da seçimde iktidara destek vererek gösterilmeli. Ondan sonra 4 yıl seçim olmayacak ve iktidarın elinde zaman olacak. Aslında iş Ortadoğu’da genel bir hesaplaşmaya gidiliyor. Gidilirken Türkiye 60 yıldır ektiklerinin bir manada sonuçlarını alıyor. Şimdi bunu ittihad-ı İslam’la geliştirmeli. Her cemaat ve grup kendini muhafaza ederken genel konularda iktidara destek vermeli. Bu el birliği şart. Dini uyanış kendi kulvarını geliştirirken, dünya işlerini ehline vermek durumunda. Manevi saltanat güçlenmedikçe dünya işleri düzene girmez.

   Faraza sokak çalıştırıldı. Sokakların çalıştırılarak istikrar bozulmak istense bile netice alınması zor. Çünkü bu denendi. Ve millet yutmadı. Ki 3 önemli seçim de ağır yenilgi aldılar. 2015 Kur’ana göre bizim için razı olanın verileceği bir yıl. Ondan sonra 2017’de yol ağzına gelinecek. Ve yeni 10 yıl ile yüzyılın imarı söz konusu.

   Çok kimse Mehdi bekliyor. Millet aklını Mehdi, ordusu, kumandanları ile aklını bozarken, işin aslı ne olduğu anlaşılacak. 1926’da yani 1345’te başlayan fiili Mehdiyet dönemi iki faslı tamamlayarak üçüncüye girdi. Yüzyıl sonra 2019-2021-2022, hakimiyet-i İslamiye’nin zirve yılları olacak. 1. İttahad-ı İslam’ın önü açılacak. 2. Mesihiyet ile Hıristiyan aleminde imani tashihat hız kazanacak.. Bunu idrak için bazı kıstaslara sahip olunmalı. Geçmiş 7 yılda devrim niteliğinde olaylar oldu. Kimse bile farkında değil. Askeri ve kanlı fütuhat Osmanlı ile son buldu. Yeni İslam medeniyeti şimdiki medeniyetin inkişafından doğacağı için kılıç, kan, ölüm vahşet araçları bu inkişafın araçları değildir.

   Tabi bir mesele var. İsrail’in te’dibi meselesi, kanlı mı kansız mı? Bu tebeyyün edecek. Kader bu noktada çok ketum davranıyor ve hiç ipucu vermiyor. Sadece alamet var. O kadar. Bu işin Kürt meselesi ile çok yakın münasebeti bulunuyor. Çünkü Mesih-Mehdi ittifakına yol açacak son Deccalizmin ideolojik ve ekonomik menfaati birleşti. Bu da azgınlığa sebep oluyor. Allah azgınları sevmez. İşte hüküm orada. Kürt kartı zayıflayan ve 1930 ve 1960’lardan beri buna yatırım yapan deccalist Yahudiler yeni bir çılgınlığa kalkışacak. Ve…Yahudiler dünya hakimiyetin zirve noktasında iken yıkılacaklar.

   Biiznillah korkulacak bir şey yok. Zira Aslan uyandı. Ondan sonrası İlahi irade ve işine bakıyor. O sevk edecek. Ehl-i din hayalperest değil, ehl-i tahkik ve hakikat olmak durumunda. O zaman işler rayına girer.

   Sil
 7. Badıllı merhumu rahimullah, bu sabah rüyada gördük.

  Kendisi ve davutoğlu ile tasavvufi bir sohbet ediyorduk.Rüyada Badıllı merhum çok latif, hilmli,mütevazi ve nazlı idi.

  Ben kendilerine birşeyler anlatıyordum ve mübarek aşka geliyor ayağa kalkıp kalkıp oturuyordu. Davutoğlu da dediklerimi tasdik ediyordu. Ben ise ikisine birden bu anlattıklarımın kendimden olmadığını, mürşidimden geldiğini hakikatte onun sohbet ettiğini söylüyordum.

  Son olarak ise kendilerine "irşad"ın namaz ile olduğunu fakat bu namazın da kamil mükemmil bir mürşidin cemaatinde kılındığında irşad olduğunu söylüyordum. Burada mübarek aşka geldi yerinde duramadı.

  Allah rahmet etsin.

  YanıtlaSil
 8. dünya gurbet kardeşim yukarda Mehdi a.s zuhuru onayı için söylediğin usül ve bahsettiğin mübarekler k.s ecmain haktır ve doğrudur. Bunca ümmeti muhammedin terbiyesi ile memur bu mübarekleri Allah c.c, Mehdi a.s zuhurundan bihaber bırakır mı? Onlar sarraftırlar. Hakikisini ve sahtesini anlamak onların mübarek meslekleridir.

  YanıtlaSil
 9. GÜLEN SON NEFESİNE KADAR ABDÜLKADİR BADILLI İLE UĞRAŞTI

  Bediüzzaman Said Nursi’nin hayattaki kalan son talebelerinden biri olan Abdulkadir Badıllı dün vefat etmesiyle birlikte şaşırtıcı bir gerçek de ortaya çıktı. Gülen bir cümlesinden dolayı 80 yaşındaki alim Abdulkadir Badıllı’ya dava açmış. Badıllı hakkında 8 yıl hapis cezası istenmiş.
  Bediüzzaman Said Nursi'nin hayattaki kalan son talebelerinden biri olan Abdulkadir Badıllı dün vefat etmesiyle birlikte şaşırtıcı bir gerçek de ortaya çıktı.

  Gülen bir cümlesinden dolayı 80 yaşındaki alim Abdulkadir Badıllı'ya dava açmış. Bugün Zaman gazetesine bir taziye ilanı veren Fethullah Gülen'in son nefesine kadar Abdulkadir Badıllı ile uğraştığı öğrenildi.
  Abdulkalkadir Badıllı'nın Yeni Akit Gazetesine verdiği röportajdan dolayı Fettullah Gülen'in Avukatı Nurullah Albayrak aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına Suç duyurusunda bulunmuştu.

  İşte Fethullah Gülen'in Abdulkadir Badıllı hakkında dava açmasına neden olan o cümleler:


  ABDULKADİR BADILLI: GÜLEN MÜSLÜMANLARLA DEĞİL İSRAİL İLE İŞBİRLİĞİ YAPIYOR

  -Gülen hareketi bir kimlik hareketi midir? Türkiye'de ılımlı bir Müslüman oluşturmaya mı çalışıyorlar? Bir cemaat midir, hizmet hareketi midir, cemiyet midir?
  Bunlar başlangıçta iyi idiler. Siyasi bir cemiyet gibi oldular. Bilahere. Böyle bir cemiyet şekline dönüşmeleri daha çok Risale-i Nur'dan uzaklaşmaları demektir. Zaten Risale-i Nurla fazla bir alakaları kalmamıştır. Sadece Nurdan birkaç kelimeyi kullanıyorlar.
  Fethullah Gülen'in Vatikan'a, ABD'ye, Papa'ya karşı hoşgörülü davranırken; Müslümanlara karşı mesafali davranışını nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusuna "Birkaç yıl önce Amerika'da İslâm aleminin fiilen varlığı söz konusu olmadığına dair bir beyanat verdi. Ona göre Hıristiyanlar vardır. Hıristiyanlar niçin vardır? Çünkü zengindir, silahı vardır. Bu nedenle de zayıf olan İslâm alemi ile işbirliği yapmak yerine, Amerika ve İsrail ile işbirliği yapıyor. Ben de buna şaşırıyorum." diye konuşmuştu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Devamı:
   'GÜLEN ÇİRKEF BİR SİYASETİN İÇİNE GİRDİ'
   Badıllı röportajında "Bu grup içinde esnaftan, halktan birçok samimi insan var. Bu insanlar Risalelere karşı da samimidirler. Bizi ziyarete gelen, dinlemeye gelen birçok insan var. Fakat bu işin içine bir fesat komitesi girmiş. Bu menfi dolapları çeviren, o komitedir. Yoksa geri kalan samimi insanlar mesul değiller. Bilmiyorlar çünkü. Eğer Fethullah Gülen, Üstadın yolundan gitmiş olsaydı; şimdiki cemaati de sağlam bir cemaat olurdu. Bir kalabalık var, para var, okulları da var. Kendileri buna çok güveniyor. İşin içinde bir gizem var. Suudi Arabistan, Suriye gibi birkaç yer dışında her yerde okul açmıştır. Abdullah abi (Abdullah Yeğin) diyor ki; Yahudiler ne derse, o da onu yapıyor. Amerika ile İsrail ile özdeşleşmiş olması çok gariptir. Bu durumu çok şüphe veriyor. Gülen'in bir din alimi iken çirkef siyasetler içine girmesi çok gariptir. Niyeti iyi olabilir. Ama fiiliyatı iyi görünmüyor.

   'DERSANELER KAPATILINCA SULARI KESİLECEK'
   Bazen haberlerini izliyordum. Dershane meselesinden sonra aleyhte konuşmaya başladılar. Televizyonlarıyla, yayınlarıyla, gazeteleriyle, dergileriyle hükümetin üzerine hücum ettiler. Çünkü dershaneler kapatılınca kendilerinin suyu kesilecek. Mesela gazetelerinin bu kadar tirajının fazla olması talebeleri abone etmeleri ve buna mecbur bırakmalarıdır. Kendilerinin öyle fazla oyları yok ve çok tesirleri olmayacak. Çevremde gözlemlediğim kadarıyla insanlar da cemaatten çekiliyor" demişti


   'SEÇİMİ KAYBEDİNCE BANA DAVA AÇTILAR'


   Kendisine dava açıldığını öğrenince bir haber sitesine konuşan Abdulkadir Badıllı Fethullah Gülen hakkında sert ifadeler kullanmıştı.
   Badıllı, "İki ay önce konuşma yaptım. Seçimi kaybedince bana dava açtılar. Fetullah Hocanın Amerika'da çok kritik işleri var. Elimde birçok belge bulunuyor. Dava açılırsa mahkemeye ibraz edeceğim. Resmi mahkeme evrağı elime ulaşırsa farklı konuşacağız" dedi.

   Sil
 10. Fetullah Loca AsıL beklenen Şam minberine cıkcak olan degildir. yaşı ve Alemetleri tutmuyor Süfyan ise Mehdi Alehiselamn dan takribi 1 sene civarı 1 5 sene civarı önce cıkar ve Süfyanın Orduları vardır resmen silah Lı catışır şehir leri kasabaları katlederler IŞID yanında mum aranır zülümlerinde Keşif ler cok çeşitlidir. en itiba edileni Allahın esma sı İle müşeref olmuş tevhidi kalbinde teklemiş nefsin 70 küsür şubesinden bir cogun dan hayvancık süretinden kurtulmuş nurlanmış halaslanmış Allah dostların keşfi basireti__. bazıalrı namaz abderst olmadan dagörür. istitraç denir. dimagıdan dır. kalb de tık yok dur. kalb cok önemlidir. kalb de burhan olmadan. zor. yine bi zümre vardır baglı oldugu sinsileden bazı Allah dostlarından bilgi alır gayb konusunda Özelikle Mehdi alehiselam konusunda cok ender Allah dostları 1 ve 3 net bilgi sahibi olabilir. velide olsa keşfide olsa 1 yere kadardır. sadece zamanı yakın mualaklı kesnin şu tarih denmez. Şeriatin zahirin deki hadisi şefilere zı t olan keşifebek itibaa yokdur. ismini zikretiniz Allah dostlarınından da gaybi konularda demiş oldulrını işitim . Ne kadar Allah dostu varsa Mehdi Alehiselamın Zuhurunun Bu asırda Olcana işaretleri var. cok kafa bulnamasına gerek yok. meczup keşfi başkadır keşifler bazen anlatımlıdır. Nakşibendi ler keşfe bek önem vermemiş nisbete önem vermişdir. Recep tayip erdogan Allahın izniyel indiremicekler Seçimleri ak Alıyor gözüküyor Allahu alem bir ehLi keşfin sözlerineistinaden fetullah artık az kafa kaldırıyo gibi gözüksede onun ii bitik o tmm dır. Allahu Alem Türkiye daha güçlenerek yoluna devam eder. ilerde Daha Dinadar daha tavizsiz birinin gelcegini eN GÜVENDİM Kaynaklardan işitmişdim zamnın en büyük evliyasından aliminden işitenlerden işitim nasıl olcanı bilmiyom. ama daha tavizsiz islam cı biri gelcek Büyük savaşa ramak kala Türkiye saldırıya ugradıgı zaman bile başımızdakiler Müslüman idareciler . Allahualem Türkiyeye savaşa Ramak Kala Pa......... az............. Tü............ öz................ vE dİGER DEVLETLERLE daha yakon bi birlik olcak ve savaş Dünyayı sardıgında her ülke kırıldıgında nüklerler kulanıldıgında Mehdi zuhur eder. Allahu alem saten bu TARTIŞMALAR biter. MİLET karnını doyurma derdinde Dini tartışcak kimsenin güçü olmaz kendini kurtarma derdine düşer BüYÜK şEHİRLERDEKİ sOSYETE kÖYLÜLER KIRSALDAKİ KADAR RAHAT OLMAZ Bazı larını yerlerde sürüklüyenler olcak yagmacılık. Allahu alem . AkILI MÜSLÜMAN Ahiretini ve dünyasını dengelemelidir. gaybi konular kalbi zikri olmuyan kişilere faydadan cok zarar verebilir hayaL ve evham hastalıgına yakalanır Allah korusunun ve bulundugu Toplumda deli muamelesi görür ham olursa nerde nasıL konuşcanı bilmese İlgi görmek için her sohbete atlarsa madara olur. en güzeli sukut kendini kurtarmaya bakmalı bir salik NAMAZ NAMAZ NAMAZ

  YanıtlaSil
 11. Tarikat evLiya Mürşitlerin keşif leri dikkat deger. 100 100 öyle olcak diyede bi kaide yokdur. Çünki sinsileyi sadadan içazeli sahdekar mürşit degilse. keşfi ne itiba ya deger. yoksa sahdekar olanlar şeriatsizler zındılar mevzu bahsimiz degil. meczubane bazı şahıslar vardır .. bunlarda sevgiden işdigal ederler bazıları hayal ve evhama kapılır. 3 5 olan dışı zuhuratları deryada kaptan olduk sanırlar kimi bir bardak feyz berekete deniz sanır. onların da keşfi işte benim komutanım mehdi bana söyledi filan yok ben Ali yim yok hüseyn bana dedi bek itinba yokdur. fazlada ses edilmez meczublara akıL da şalteler az yanıksa Manen ÖzürlÜ sayıılır mesuliyetleri azdır.

  YanıtlaSil
 12. 1) Sakarya Seyf kardeşim önceki yazılarınızda Cabirin yanındaki artistin Cabir'i satıp Süfyani'nin safına geçeceğinden bahsetmiştiniz.Bu artist kimdir?

  2) "İslam parıldamaya başladı ancak Türkiye için karanlık günler yeni başlıyor.Çünkü Türkiye'yi İngiliz yahudi birliği masonlar kurdu ve Kraliçe'nin ilk defa Türkiye'de prensi yok.İlk defa hem cumhurbaşkanı hem de başbakan hainlik yapmayacak düzeyde.Abdullah Gül bir prens idi.fetulah süfyani, bu kadar rahatken başka bir şey planlıyor." demiştiniz. Bu planladığı şey askeri darbe ile Abbasoğullarını yıkıp Askeriyenin içindeki Sahte Mansur ile Dış müdahale yapmak ve Türkiye'nin de dahil oluğu savaş dönemine girmek mi?

  3) bir başka yazınızda "Kınık'ın neden Kayı'yı perdelediği,Selçuklu'nun neden Osmanlı'dan önce kurulması gerektiği,Cabir'in(R.Tayyip Erdoğan) Kınık'tan geldiği,Kınık'ın yine Kayı'yı perdelediği...Hikmet ve düzen "2"den ilerler ancak önce "5"den görünmesi gerekir yoksa "5i" yiyecek bir "5" vardır. Moğollar ve şimdiki "5i" yiyecek olan 5 olan süfyani fetulah...Sırların bir kısmının açıklanacağı gün daha çok şaşıracaksınız!" demiştiniz. Ve bugünki yazınızda da süfyani fetulahı temsil eden sayı “5”.süfyani fetulaha biat eden kişilerde genelde 5 ile ilgili bir mesaj verir.11.cumhurreisin son toplantısının yapıldığı yere 5.kapıdan girilmesi tesadüfi değil veya cemaatin bugünlerde saat 17:00’yi işaret etmesi sadece 17 aralık değil.”demiştiniz. Bu 5 neyi ifade ediyor. Daha açık yazabilir misiniz?5’i yiyecek 5 kimdir?RTE’nin dünya 5ten ibaret değildir dediği bu 5lerin bir ilgisi var mıdır?

  4) Cabir’in gitmesi gereken yol cim harfi üzerinedir.Cim harfi’nin her hali…3 dönem üst üste gelmesindeki hikmetlerinden biri yaptıklarının Cim’e karşılık gelmesidir. Buradaki cim nedir?
  5) gri canavar kimdir/nedir?
  6) Şeyh Nazım Kıbrısinin 6 kasım 2011 tarihli videosunda Hz. Mehdi’nin 5kasım arefe günü vakfe zamanı kendisinin de içinde bulunduğu dua ehline zuhur ettiğini söylemişti.Ancak bu zuhurun umuma açık olmadığını söylemişti. Bununla ilgili ne söylemek istersiniz?
  7) Şeyh Nazım Kıbrısi, Cübbeli Ahmet Hoca ile yaptığı bir konuşmada Hz. Mehdi sizden çıkacaktır demişti. Sizden derken neyi kasdetmiş olabilir?
  8) Cabir kendisinin Cabir olduğunun farkında mı?
  9) Cabir 3 kısa elif harfine denk gelir ne demek?( رجب طيب اردوغان )
  10) Davud’un kılıcı ve kalkanı (üzerinde yazılan şifreli yazılar) ile hz. Mehdi arasındaki bağlantı sizce nedir? Keza Mehdi kendisini biliyor ancak elde etmesi gereken bir bilgi var o bilgi sebebiyle Mehdi...Tekbiri o bilgi vesilesiyle getirecek insAllah. Bu nasıl bir bilgi acaba?
  11) Bir yaznızda “Sarışın gencin komutasındaki ordu Horasan Siyah Sancak zafere taşıyacak lakin şu an sarışın genç adım atmadı.Keza Hz.Mehdi'ye hazırlanan program Risale-i Nur ve Büyük Doğu anlayışına uygun olacak çok kısa zamanda hedeflenen Kızılelma'ya ulaşılacak.ışid ırak topraklı suriye görünümlü israil demek.Saldırı ışidden gelecek.İşte tüm soru işaretleri saldırılar ne zaman ve müslüman idareciler sağlandı mı?” demiştiniz. Sizce Hz. Mehdi, Necmettin Erbakan’ın Adil Düzen programını da uygulayacak mı?

  YanıtlaSil
 13. 12)"süfyani fetulah 14 Safer 1435te darbe yaptı ancak ilk saldırısını tam 5 sonra 14 Recep 1435te gerçekleştirdi. 6+1 ay sonra dönüm noktasıydı.Yani 14 Safer 1436 dönüm noktasıydı.14 Safer 1436dan sonraki günler 1 yıl hükmündedir.Çünkü efendisi deccali taklit ediyor.Önümüzdeki hafta çok önemli.Operasyon Cabir'in son hamlesi olabilir." demiştiniz. Süfyani ile Soma olayları arasındaki bağlantı nedir?

  YanıtlaSil
 14. 13) Selim ismi değil,kendisi olacak ve Abdülhamid'in bilinmeyen soyu üzerine olacak.Keza ismi selim olmayan selim kendisinin aslında kim olduğunu 26 yasında öğrendi.Devletin imanlı kanadı Mehdi'ye düzen hazırlayacak olan kişiyi bulmak üzere...Burada devletten kastınız nedir?Milli Türk derin devleti hakkında ne düşünüyorsunuz?
  14)Başka yazınızda "Kendisinden sonraki yakın zaman gecti.Mahzum kabilesine mensup olan menzil dikkatli konuşmak zorunda çünkü büyük bir sıkıntı onları bekliyor." ve "Gavs'ın bir oğlu sıkıntı." demiştiniz. Eğer bir mahsuru yoksa burayı biraz açabilir misiniz? Son MGK toplantısında kırmızı kitaba menzil grubu da dahil edildi mi gerçekten?

  YanıtlaSil
 15. Sakarya Seyf; önce Cabire hukuk darbesi yapılacak dedin, ardından dün geceki yorumlarında zehirlenmeden bahsettin. Bugünlerde senin süfyani dediğin kişinin yayın organlarında Cabir diye bahsettiğin RTE'nin "anayasal suç işlediği ile ilgili" yoğun bir propaganda var. Belki bunun üzerinden gidebilirler, ancak AYM ne karar verirse versin uygulamada Cabir'i devirecek bir mekanizma kaldı mı? AYM'nin verdiği kararı kim uygulayacak, hangi polis hangi kolluk kuvveti? Bundan dolayı ben hukuk darbesiyle Cabir'e bir zararın dokunacağını düşünmüyorum. Bu denenebilir belki, işe yaramayınca mı son olarak zehirlemeye kalkacaklar? Daha önce birkaç kez zehirlenmeden geçen ve bu konuda oldukça hassas/titiz korunan RTE'yi zehirleme de akim kalacak bir adım gibi geliyor bana. Şunu sormak istiyorum ayrıntılı cevap vermeni rica ederim: Süfyani Cabiri nasıl devirecek? Hele hele daha önce yazdıklarından yola çıkarak bu darbenin 3 hafta içinde gelmesi gerekiyor.

  YanıtlaSil
 16. Ruya..

  Yıl 2011..

  Kalbimden bir ses ..

  Kulagimla duyuyorum..

  "Allahu teala beni vazifelendirdi."diyor..

  Sesin sahibi mubarek zat..

  Ve devam ediyor..

  "Yeryuzunde her kim benden bahsediyorsa Allahu teala beni haberdar ediyor."..

  Bir ruya daha..

  3 gün önce..

  Bir mürşidi kamil beldesindeyim..

  Binlerce insan kuyrukta bekliyor..

  Kazanlarla yemekler pişiyor,soruyorum..

  Bu telaş nedir diye ?

  "Haberin yok mu ? Hz.Mehdi buraya gelecekmis."diyorlar..

  Kendi kendime madem öyle bende gider gelecegi yolda beklerim diyorum..

  Ve yolda karşima çikiyor..

  Tebessum ediyor mubarek elini öpüyorum..

  Acaba gercekten O mu diye bir tereddute dusuyorum..

  Basimi kaldirip nurlu yuzune bakiyorum ..

  Yanagindaki ben dikkatimi çekiyor.

  Oh be diyorum icimden ferahliyorum.

  Elhamdulillah..

  (Ruyanin gectigi beldeyi ve mursidi kamilin ismini reklam olmasin diyerek vermiyorum.)

  Allahuzulcelal en guzelini bilendir.

  Hasbiyallahu ve nimel vekil.

  Lebbeyk ya Mehdi..

  Ferrecallahu acelehum..

  Vesselam...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Serdar kardeşim merhaba,

   Bence yeri söyle, sonuçta rüya, Salih bir rüya olup - olmadığı, manasının ne olduğunu Allah ve bildirdikleri bilir..

   Sonuçta bize küfür telkin etmiyorsun, propoganda yapmıyorsun..

   Söylediklerin istişare konusudur o kadar..

   Allah razı olsun ilgin için..

   Sil
  2. Serdar kardeşim,

   Ben o yerin Adıyaman - Menzil olarak biliyorum, yanlış da duymuş olabilirim,

   Birde bugün sorduğum soruyu tekrar soruyorum,

   Muhammed Konyevi hzlerinin yakın zamanda Hz Mehdinin kalkması ile ilgili bir kanaati veya hissyatı var mı ?

   Menzil tarafını soruyorsan çok ketumlar, Vakıflara bu aşamada iş icabı uzak Olduğum için şuanda olayı irdeleyemiyorum ama yakın zamanda konuyu soracağım oranın önde gidenlerine ve kesin Cevapları burada da paylaşacağım..

   Allah'a emanet ol,

   Hayırlı geceler,

   Sil
  3. Konyevi'nin tek görevi var o da Mehdi'ye ensar olmak.

   Sil
  4. Ehl-i hak ve hakikat rüya ile amel etmez. Ahirzamanda iman esaslarının zedelendiği ve küfr-ü mutlakın şercesine musallalt olduğu bir zamanda rüyının Rahmani mi şeytani olduğu bilinemez. Kaldı ki sünentullahı iman kadar ihya ile vazifeli zatın rüya ile amel etmesi veya rüya ile kendini izhar etmesi akla aykırıdır.Onun en büyük hücceti her İslam alimi gibi eserleridir. Tasavvufi neşeler ve süluklar değildir.

   Sil
  5. Başka alimler de Konya da bir dönem için Hz Mehdinin bulunacağını söylerler.Abdullah Baba öyle demişti.Arabistandan bir şeyh Hz Mehdi ile ilgilenen müridini askeri olmak istiyorsan,Konya'ya git,orada bekle diyerekten.Bu şahışı da internetten duymuştum.Sonuçta Konya'nın kaynağı da Menzildir.Menzil ve Konya ayrılmazlar.Diğer taraftan Seyda Muhammed Konyevi Hazretlerinin videosunu izledim ''ayağa kalkarsa ''ifadesi sanki bana oturuyor(yaşıyor),kalkmak için zamanını bekliyor gibi bir intiba uyandırdı.En doğrusunu Allah bilir.

   Sil
  6. Hatta Rahmetli Necmettin Erbakan Hoca da Konya rivayetlerinden dolayı,kendi memleketinden değil hep Konya dan adaylığını koymuştu.Yanlışım olabilir ama Muhyiddini Arabi nin rivayetlerinde geçiyormuş.Muhyiddini Arabi Hazretleri de Konyada bulunmuş bir düreliğine.Sadrettini Konevi Hazretlerinin üvey babası ve mürşitliğini yapmıştır.

   Sil
  7. Dünya Gurbet dalgana taş atmayayım. Konya'da zuhur edecek zat Mehdi'ye bitişik çıkacak olan Kahtanidir. Kahtani Mehdi'nin talebesidir. Ve ondan sonra 10 yıl kadar hizmet görecek. Hizmetinin yerleşmesini temin edecek.

   Bir husus daha var, Davutoğlu bir karambola gelmezse, ki öyle bir tehlike küçük de olsa var, çok büyük bir hizmete imza atacak.

   Hep sen rivayet üretecek değil sin ya?

   Sil
  8. Ben rivayet kaynaklarını verdim kendim üretmedim.Bol keseden atmam ben,nakilciyim nakilci.Ha akıl yarıştırmaya kalkarsak o zaman da çok sıkıntı çıkar başkaları açısından hiç girmeyecem

   Sil
  9. Ahmed Davutoğlu da karambole gelmesin hizmetlere İmza atsın İnşaallah.Destekliyoruz.

   Sil
 17. Not " Mansur eski türk isimlerinden birisini taşıyor.

  Gercek ismi yani..

  Allahu alem Allahu alem Allahu alem

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hikmeti bozacak hamlelere girişme.Mansur lakabını mahzumiyi öldürdükten sonra alacak.İnsanlar belli bir süre onu kendi ismiyle veya farklı lakaplarla bilecekler.

   Sil
 18. Fetullatçılar "üstadın emanetleri, üstadın emriyle fethullaha verildi" diyor. Bu doğru mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ömer Gül

   Emanetlerin hepsi Baddıllı Abi'nin evinde. Müze gibi sergileniyor
   Risale-i Nur'un mesleğe hak ve hakikattir. Orada vekil, halife gibi tarikatvari ünvanlar yoktur. Risale-i Nur dairesinde şahsın önemi yoktur, şahs-ı manevi vardır. Tek üstad Risale-i Nur'dur. Kardeşlik vardır. Bilgililer ağabey gibidir. Böyle olunca değil o adama feriştahı gelse öyle bir şey verilmez.

   Kaldı ki o adam Bediüzzaman’a Pir-i Mügan diyerek hakaret etmiş ve piri mertebesine ıskat etmek istemiştir ki, teveccüh ona olsun Ayetullah gibi sağa sola emir ve nizamat versin. Ayrıca Beidüzzaman’ı Kürt olduğu için sevmediğini açıkça ifade etmiştir.Beidüzzaman vefat ettiğinde o derin mihrakların elinde eğitim alıyordu.

   Bediüzzaman anne ve baba tarafından ehl-i beyttendir. Şeçeresi yayınlandı. Bu blyog için bir tane hazırlayıp vereceğim.

   Kur’an, size bir haber getirildiği zaman onu araştırılmasını emreder. Akıllı Müslüman ehl-i tahkiktir. Her dolmuşa binerse işi var demektir. Ahir zaman öyle bir zamandır ki, kişinin değil istikametini imanını bile muhafazada zorluk çekebileceği bir zamandır.

   Bediüzzaman her konuyu Risale-i Nur’da işlemiştir. Tabi meraklısına. Sonra Risale-i Nur’da diğer meslek ve meşreplerle çatışmaya ve dalaşmaya kesinlikle izin verilmemiştir. Ama sapıklara haddini bildirmek hariç.

   Sil
 19. Komutanımız(sav) dün sabaha karşı Mansur'a "Doğduğum evi sana emanet ediyorum,süfyani fetulaha biat eden 7 kafir yakında Türkiye'yi karıştıracak.Mehdi seni bekliyor.Medine'de seninle görüşeceğiz" dedi ve Mansur kendisinin sonunda Haşimi olduğunu ve Kayı'nın Haşimoğullarına mensup olduğunu anlayabildi.Kayı-Zülkarneyn-Haşim-Hz.İsmail...

  süfyani,Esheb ve Ailesi,Abka...abka, apodur ve kafirdir. Esheb,Cabir,Abbas R.tayyip Erdoğan'dır müslümandır. süfyani fetulahtır ve münafıktır. süfyani iki grubu alt ettikten sonra Yemani(Mansur,Kahtani,sarıklı genç vs.) mücadele edecek.Sonunda süfyani fetulah hakkındaki hüküm uygulanacak.

  süfyani fetulah gelmeye başladı burada önemli olan ahtapota benzer canavarın aktif hale ne zaman geleceğiydi?Ahtapot artık devrede...Hz.Musa'nın 30 günde gerçekleşeceği dediği şey 40 günde gerçekleşmişti.Hz.Nuh'un 1 defada gerçekleşeceği şey 10.defada gerçekleşmişti.Bizim imtihanımız benzeyecek mi benzemeyecek mi İki Peygambere...Şahıslar ve olayların ilerleyişi hakkında dediğim gibi söylüyorum,istihare kılınız şüpheleriniz gidene kadar eğer şüpheleriniz gitmezse Efendimiz(sav)i görene kadar istihare kılınız ve beni Efendimiz(sav)e sorunuz.

  YanıtlaSil
 20. Kardeşlerim Fettullah denen şahsa sevmiş gönül vermiş kişler bu memleketin insanıdır. aslen bediu zaman saidi Nursi rahmettullah gibi Allah dostlarına muhabetlerinden bu Fetullah beyi onun talabesi sandılar ve piskolojik algı ile bu kardeşelri bu şahıs kendi hizmet eksenine soktu Allah ımız RabbuL alemin rahman ve rahim olan Allahımız bu adamın peşinden gidenleri kurtarsın en azından risale nur islam dairesine iman dairesine ceksin üzücü bi durum degilmi . Bilerek kim se bilinçliler sızmalar demiyom halk avam istermi yanlış bir şahsın fikren bozulmuş birinin peşindne gitmeyi inşallah Allahımız kurtarsın yazıkdır. ÜSTAZ BEDİU ZAMAN SAİDİ NURSİ RAHMETULLAH Resullullah ümmetine hizmet etmiş emanet ide Allah resullullah nereye dediyse onadır onalr emin dir emin olmuyanlara Asla emanet vermezler hatta bazı Tarikat şeyhleri bile bir cok veli yetişdirdi halde meşrebleri gereyi kutbiyet makamına gelmiyene hilafet biLe vermeişlerdir Alim lik içazesi verse bile Allah izin vermeden resullullah veya sadadlar kimse manen emanet verlimez nefsinden HALAS olmaya hiç verilmez

  YanıtlaSil
 21. her müslümanın Allah katında bi degeri vardır NasıL ki bi asker er yeşil elbiseyi giyerse en rütbeli bi paşada yeşilelbiseyi giyer yetki görev farkları vardır islam dairesi de böyledir. manen her Alllah dostunun muhiplerine baglılarına eger gercek mürşid yada Allah dostuysa gören biat edeni ashabı gibidir muhakkak durumuna göre onun güzelinden bi zerre bazıları parca taşır. taşımaya elverişli olmuyanları Allahım gözümüzün gördigü bizim dir diye naz ve niyaz Allah la aralarında sevgi münasebeti vardır şefaatine naiL olur hiç bi emaresi olmasa bile kamiL evliyanın dünyada bikaremetini görmese bile muhip seven muhakkak inanırız ki şeytan cübbe sarık takar cok sinsidir sekarete imanı çalmaya gelir. işte kamiL evliya nın ruhaniyeti sevgi bagladıgı zevat şeytanı kovar ve müridinin imanlı gitmesine vesile olur. saten şu fani Alemden iman üzere emaneti teslim etmek eger ki iman dercesi ne kadar yüksese kabir de serbet ruh olur azatlı lardan berat lılardan olur ...hatta velayeten pay aldıysa küçük veli bu zamandaki küçük veli ler büyük günahdan sakınan ehLi sünnete göre itikatı olan ve küçük günahlara tevbe eden virdi olan kişi Müslüman mümin küçük velidir. (velayeten pay almışdır.)

  YanıtlaSil
 22. Sarışın bir genç Mehdi öncüsü cıkar savaşır bunun tipi siyreti Rüyasına bi tanıdık görmüş dogu tarfında gökyüzünü başı kaplamış bi anlatıma göre Tarifi Kral abdullahı andırıyo ama degildir. ona cok benzer kumraL sag kaşının üstünde mercimek büyüklünde ben var dır birde yanak tarafında ben var Allahu alem anlatmışdı Allah hayır etsin demişlerdi. Rüya sadece

  YanıtlaSil
 23. Guncel kardesim..

  Duydugun dogru ..

  Ruyamdaki belde menzil koyu idi..
  ..

  Mursidim Seyda Muhammed Konyevi hz.kim 2015 yilindan once ben Mehdiyim diye ortaya cikarsa o kimse yalancidir..buyurmustu.

  Tahminime gore "Allahu alem"bu şu demek oluyor ki 2015 den sonra her an zuhur edebilir.
  ..
  Allahuzulcelal tez vakittr O na kavusmayi nasip eyleye..

  Amin..

  Hayirli geceler dilerim.

  Vesselam

  YanıtlaSil
 24. Kardeşlerim hadisi şerfilerin zahirine uymuyan keşiflere bi bek itiba yokdur. Aslın da imamlarımız ima etmişler Mesla Üstaz bediu zaman 2025 yılı islamın Güneşi Mesla hem Üstaz Alim hem Mürşid Bi Alah dostu zaman ve zemin tamamdır. imasında 2020 ler 2028 geçmez Gibi imada bulunmuş Allahu alem Yine Başka Allah dostlarından 2020 lere 2023 lere ekseri 2016 sonrası Allah ileride alır geride ama analdımız 2016 2028 arası cok yüksek bi ihdimal zuhur. büyük savaşalr biz sadece Türkiyedekinleri işitiyoz süriyedede bahseden ler . yogunluK bu yüz yıl da mehdinin zuhuru iman larınızı muhafaza ediniz fitnelerden uzak durunuz sokaklarda cıgırtkanlık yapanlardan olmayınız . amelerinizi düzeltiniz gibi nasihatler saten ehLi irşaad şu an bek konuşmuoyr 5 10 yıldır sukut tarih yük cektiklerine bedenen rahatsız gözüküyolar. Şu an bi ehli keşifce işitim Recep tayip erdogan üzerinde cokyorumlar var Allahın izniyle destek dua himmet var. tutan evliyaLar manen istişare edenler vefat eden Allah dostlarınla Tayipin üzerinde iyi adam yazıyor. diger ona savaş acanın ehvali hoş degiL. ve başaramazlar.Çünki kuran ayetleri zikir hediye edilen okuyan kalbi diri Allah dostuysa cokzor istersemilyonlar dünya ALEYHİNDE OLSUN zor biri manevi bir dev gök yüzüne kadar boyu dua edenleri diger kızanlar sivrisinek kadar RTE tutuyolar. ha ondan sonra gelcek da ha dindar ilk bi savaşdan sonramı yeni oluşum bi hükümet kurulur __ onu bilmiyom futllah ı keşifde görenler gömdüler onu arkasında bir tane duran yok.diyeişitim. Görene göre Allahu alem maneviyataise burda zahirdeki gibi ayrım yok ümmet olan her keze dua var.

  YanıtlaSil
 25. keşif de görülen zat tam görülmeli azası eksikse bulanıksa ititba yokdur. ses ise yine itiba yok dikkat etmek gerek buda başka bi bilgi bizi aşan konular ama PAYLAŞTIM en güzeL bilen Allahdır. Fenafillah olan Allah dostlarının şeytan süretine giremez. rüya da olsun keşif de ___ sarık cübbe islam degildir__ İSLAMİ kıyafettir_ sünnetir

  YanıtlaSil
 26. Şu an evliyalar dahi imanların kurtuşlması için otuyo gibi gözüküyolar. hayır cok şeyler yapıyolar. gecelri uyumuyolar bile Allahu alem bek konuşmuyolar. Mehdi alehiselamın zuhuruna yakın ksırf ümmet güme gitmesin diye içraat göstercek ALLA H dostları var. ozaman halk daha yakini artaç ümmeti başı boş bırakmaz lar imtihanımız agır Allah yardımcımız olsun EhLİ TARİK OLANLAR MÜRŞİTLERİNİN DEDİGİNE GÖRE AmeL etmeleri ve bek fitneye karışmamaları elzem dir. eski vefat etmiş Allah dostlarına sevgi baglıyanlar onların Ruhlarına fatihalar ihlaslar salavatlar okusunlar sevgi bagları oluşur. Eserleri varsa eserleri okunması Allahın kelamı Kuranı kerim maddi manevi her Derde devadır. Alem de her ne varsa Toprakdaki elementlerin birleşitirilip İçatlar dahi Kuranı kerimde vardır her hastalıgın şifası bile Kuran tilaveti okunan yere sekinler iner feyz bereket zikir cekilen meçlislere sekine feyz bereket melekler gelir irşaat eder. Evliyaların Ruhaniyetleri gelir ayrım yapmazlar. enaniyet yokdur. Ümmetcidirler. yeterki sevgi ihlas samimiyet olsun azcıkda olsa. kabri azabı ekser ayakda bevletmekden necaset cımkımasından ve Gıybeten olur . Her müslüman her ügün akabinde Allahım bilerek bilmiyerek senin rızana uygun olmuyan hallerimeden Estağfirullah el azim el kerim diyip afını taleb etmelidir. bilerek bilmiyerek senin hoşnut olmadın hal sudur etiyse merhametine sıgınırım demesi gerekir. inşallah bende tatbik edenlerden olurum cok bilmek önem li degiL ömnemLi olan sevgi ve samimiyetle Allahımızı hoşnut etmek o hoşnutsa tamam Meleklerde Hoşnut evliyalarda HEPSİ Allah bizleri burda yorum yapan kardeşelrede benide hoşnut oldugu sevdigi zümreye dahiL etsin.

  YanıtlaSil
 27. (1) üstazı azamın Ahlaki receteler eserinden Konu_TEVHİDİN BİRİNCİ MÜEYYİDESİ ŞERİAT-I AHMEDİYE Yİ TANIMAKDIR____Umum cevher ve arazların zatından ve sıfatlarından munezzeh , bizzat kainatın tedbirinde olan ve mahlukundan ihdiyaçsız Zat-ı akdes tealanın Bismillah demekle eL hayyu eL kayyumu ismimlerine inanırız, Ki Er-rahman isiminLe Lutf u kereminden bunca alemi yokdan var etmişdir. idare eder, nimet olarak rızıklarını onlara ulaştırır. onlarıda rızkına iletir, mahlukdan hiç bir zerreyi başı boş bırakmaz. zira kainat, O nun icad ve imdadıyLa var olup devam etmekdedir. Er- rahim sıfatıyLa peygamberin davetlerine bir fiiL içabet edenLeri afuv ve mağfiret eder, uhrevi nimetleri sadece O zümreye tahsis eder... ,__Tevhidi Muhkemleştiren, üç HAKİKATTİR__ Birincisi, İMAN = Kalbi tasdik le Uluhiyet ve Rububiyeti sadece Zat-ı Akdes Tealaye (Allaha) tahsis etmekdir... __ İkinci,: yine ittikaten bütün peygamberleri ve özelikle Hazreti Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem i KabuL etmekdir... __ Üçüncüsü :bütün peygamberleri temsiL eden Hazreti Muhammed Sallallahu aleyhi ve sellem in buyruklarını dogrulamakla birlikde Ona (resullullaha) itiiba etmek, bildirmiş oldugu şeriat _ kanun _ nizam _ahlak dustürlarını tatbik etmekdir.. bu tatbikatla TEVHİD muhkemleşir..... devam edecek

  YanıtlaSil
 28. (2) Devamı Bismillahirrahmanirrah elif lam mim___ Tatbikatsız bir TEVHİD, yani mücerred iman cevizin sert kabugundan ibaret kalır.. eger cevizin sert kabugu delinmez, içine kurt girip özünü yemezse ve içindeki öz çürümese, şübhesiz sahibi cehennemde muvakkat degil, ebedi yanmakdan kurtarır, Allah korusun, kabuk delinse kurt :: şeytan ve nefis arzusu içine girse, özünü yese yani büsbütün ahlakı bozarsa, ebedi azabdan kurtaramaz.. özüyle birlikde yakıt olur.... __ Hazreti Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem in şeriatini ihya etmesinden ibaret ittiba, ve tatbikata islam ve ihsan denir.. bir cihetLe islam ve ihsan imanla birleşse de zahirde birbirinden farklı olmakdadır, yani Paygambere (resullullaha) itiiba şeriatini ihya ve islami tatbikat, Tevhidin birinci müeyyidesidir... Bu itibarla bütün peygamberler ümmetlerine HAKİKAT-İ MUHAMMEDİYYE Yİ tanıtmışLardır.. ve şeriatinin mükemmeliyetinden bahsetmişlerdir. tatbiki olarak teşvik etmişlerdir ümmetlerini...... .______ Peygamber in (Resullullahın ) vefatından sonra da ekabir tabi lerine alimler, talabelerine, Meşayıh müridlerine HAkikat-i Ahmediyye yi tanıtmışlardır.. ve Şeriat in ihyasını tavsiye etmişlerdir....devamı gelcek

  YanıtlaSil
 29. (3) devamı Bismillahirrahmanirrahim elif Lam mim ___ Bu noktadan haraketle rahatlıkla diyebiliris ki: Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem in doguşundan önce nurundan aksederek şeriatın bir cüz ünü Ümmetlerine bildirmeye mecbur olan ResuL_, bildirmeye mecbur olmuyana nebi deniR.. __ Bütün peygamberleri temsiL eden Hazreti muhammed mustafa alehiselam dogdukdan sonra şeriatini kamilen bildirdigi için , sadece önceki zamanların imakan ve maslahatına göre uygulanmış şeriatinin cüzlerini neshetmişdir. işte nesh bundan ibaret olmakdır.. ____ Peygamberin (Resullullahın) vefatından sonra kalben ilham keşifle, kitabeden senede şeriatini bildirene Veli-i Mürşid, bildirmeye imkan bulamayana sadece veli ... (kalbinde tevhidolan) denilmekdedir...şu kadar ki kendisinden önce ki Resuller ve Nebiler Onun şeriatinin cüzlerini bizzat cİbRiL (Melek) den ögrendiler... kendisinden sonra ise Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem ağzından ashabı şeriatini aldılar ve kendisinden sonrakilere şeriatini bildirdiler.... Artık böylece devam etmekdedir, Bundan dolayı şeriati artık neshi kabuL etmez. değişmesi imaknasız dır, ve ebediyen Kalacakdır... bu itibarlada VeLi-i Mürşid Resullerin,,, VeLİ ise nebilerin Rütbesine ulaşamaz.. Dolayısıyla kendisinden önceki nebi ve resuller halkı bizzat kendilerine İman etmeye davet etmişlerdir.. amma Peygamber alehiselatı ve sellam ın vefatından sonra, VeLİ-İ Mürşid - Halifeleri - ve Mirasçı Ulema ise bizzat kendilerine degil, Kendilerinin vesilesiyle Peygamber e (Resullullaha) Davet etmektedirler... Mesela dört mezheb imamları ve Hasan basri, Cüneyt bagdadi, gibi tasavvuf imamLarı, kendi benliklerine degiL Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem in benligine iman etmeyi talim etmişlerdir. bundan dolayı Allahu TeaLa ALİ İMRAN-31- süresinin (mealen)____ (Habibim) De ki: EGER ALLAHI SEVİYORSANIZ BANA UYUNUZ Kİ ALLAH DA SİZİ SEVSİN VE GÜNAHLARINIZI BAGIŞLASIN . ALLAH SON DERECE BAĞIŞLAYICI VE ESİRGEYENDİR____ mealindeki 31. ayet kendi zatını (Allah ı) sevmeyi, Bütün Peygamberleri temsil eden Hazreti MuhammeD Mustafa (Alehiselam) ya uymakLa tefsiR ve izah buyurmuşdur..... devamı gelcek

  YanıtlaSil
 30. (4) devamı Bismillahirrahmanirrahim elif lam mim ___Ve akabinde (melaen)_ De ki: ALLAH A VE RESULÜ NE İTTAT EDİN. EĞER YÜZ ÇEVİRİRLERSE BİLMİŞ OLSUNLAR Kİ ALLAH KAFİRLERİ ASLA SEVMEZ___ diye 32. ayetinde gerek önceki nebi resullulerin CibRiL ve vahiy vasıtasıyla tanıtılan, gerekse kendinden sonra ASHAB, TABİİN VE TEBEİ TABİİ N vasıtasıyla tanıtmış olan hazreti AHMED alehiselatu vsesellam a boyun eğmeyi yani emirlerine uymayı, yasaklarından sakınmayı EMRETMİŞDİR.. .Demek, peygamber sallallahu aleyhi ve sellem ümmetini hem Allah Teala ya itaat etmeye hem kendisine itaat etmeye DAVET etmişdir.. Davetine icabet etmeyen yani Tasdik etmiyen KAFİR, Tasdik edip de tatbik etmeyen fasık ve asidir.... __ Allahu Tealayı sevmek yani ilahi aşk ve muhabbet, yani gerek insan fıtratında merkezleşmiş hak ma`bud un sevgisi ve gerekse kesbi ve iradi ile tahsiL edilcek peygamber in (Resullullahın ) şeriatine boyun eğmenin -dini tatbikatın mahsülü olan ilahi aşk ve muhabbet , ittiba ve ittatten başkasıyla elde edilmez ve kazandırmaz... işte bu cihetLe ahlaken peygamber e ittiba ve fiilen şeriatine boyun egmek, TEVHİD in ve TENZİHİN Müeyyidesi - Kal`ası - ve koruyucusu sayıLmışdır... Bu itibarla imam Kureyşi hazretleri diyor ki: -ilk ve son önderi Hazreti Muhhamed mustafa (alehiselam) dır Bu öndere ahlaken ve fiilen uymuyanlara Allah Teala, kendisine VUSLAT kapısını kapatmışdır, Sed cekmişdir......... devamı gelcek

  YanıtlaSil
 31. (5) devamı bismillahirrahmanirrahim elif lam mim ___ Kutb-u Rabbani (geylani) el Gunye adlı eserinde dini müeyyideleri izah ederek diyor ki:: Allah azze ve celle mahlukunu TEVHİD ine ve kendisine boyun egmeye davet etmiştir. Va dini (cennet gibi nimetleri vermeyi) vaidi (başkaldıranları azablandıracagı) in beyan etmişdir. peygamberler vasıtasıyla nimetlerine terğibde, azablarına terhibde bulunmuşdur... Binanaleyh mahlukunu sakındırmış, korkutmuş ve hüccet takviye ederek __ En -nisa süresinin 165. ayetinde (melalen) __ MÜJDELEYİCİ, SAKINDIRICI OLARAK PEYGAMBERLER GÖNDERDİK Kİ İNSANLARIN PEYGAMBERLERDEN SONRA ALLAH`A KARŞI BİR BAHANELERİ OLMASIN . ŞÜBHESİZ ALLAH MÜLKÜNDE GALİB, HÜKÜM VE HİKMET SAHİBİDİR.___Yine Taha süresinin (mealen) 143. ayetinde __EĞER BİZ BUNDAN (Peygamberleri göndermeden) ÖNCE HELAK ETSEYDİK, ŞÜPHESİZ Kİ ŞÖYLE DİYECEKLERDİ: YA RABBİBİZE BİR ELÇİ GÖNDERSEYDİN ŞU AŞALIĞA VE RÜSVAYA DÜŞMEDEN ÖNCE AYETLERİNE UYARDIK ___ yine el -isra süresinin 15. ayetinde (mealen) ___ ELBETTE BİZ PEYGAMBER GÖNDERMEDİKCE KİMSEYE AZAB EDECEK DEĞİLİZ___ yine Allah azze veccelle bütün insanlıga hitaben yunus süresi 57. ayetinde (mealen) ___ EY İNSANLAR! SİZE RABB`NİZDEN BİR ÖĞÜT GÖNÜLLERDE BİR ŞİFA, MÜMİNLER İÇİN BİR HİDAYET VE RAHMET GELMİŞDİR.__ (dİLara yayınları risalesinden alıntı idi ahlaki receteler)

  YanıtlaSil
 32. Recep Tayip erdogan Müslüman siyasi bi liderdir. ahmed davut ogluda imalı bi müslüman liderdir. manen destekleniyolarbazı evliya ve müslüman lar tarafundan ben da Allah yar ve yardımcıları olsun derim . Hased cileri Türkiye düşmanlarının fesad ların beduacıların buguz edenelrin Şerinden Allaha niyaz ederim ki onları korusun vatana milete Müslümanlanra faydalı olsunlar, Allahım selamet versin La havle veLa kuvvette illa billahiL aliyiL azim . kalasınla kalanlandırsın . Amin

  YanıtlaSil
 33. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tayyip Erdoğan'ın devrilmesi uzak bir ihtimal gibi duruyor.Müslüman müslümanı terketmez,yalnız bırakmaz hadisi şerifleri gereğince sonuna kadar arkasında durmamız gerekir.

   Sil
 34. şahsen hiç siyaset le hendem olmadım olmayıda düşünmem amma bakıyom düzgün siyasi müslüman liderlerede haksız lık yapılıyor Bilmesem Görenlerden işitmesem ses etmem ha ne zaman evliyalar tutmayı bırakır ozaman bilmem şu an RTE tutuluyor Müslüman imanlı müslümanlara faydalı bi lider bırak onu bunu Ülke olsa Ülkeyi bile tokatlıcak Allahın öyLe kuları var ki daha atak yapmıyolar. manevi yıkar atarlar. ilerde nolur degişir mibilmem şu an RTE yıkmaya calışanlar kendileri yıkılıyor seçim öncesi yıkmaya calışanlar bir sürü hayali ifşşat dedeler zan ve hayalerine istek ve arzularına göre noldu. boş Bu işler kalıp işi degiL. Dünyanın bile 4 tarafından tutan kutbuL medarlar var dır. Alem boş degildir. Allahın dedigi olur zamanı dolmadan kimse kimseyi indiremez. Türkiye devleti büyük savaşda İSLAM devletleri iLE öncü olcak bi ülke dir. her gecen gün bozulsada ZAFER islamın olacakdır Hilafet düştügü yerden elbet kalkacak ve Mehdi alehiselam zuhurunda birleşcekleridr. Allahın izni ile

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tayyip Erdoğan bu kadar hizmet yapmamış olsa ben de hiç savunmam siyaseten cevap bile vermem.Örneğin Erbakan,o da siyaset sahnesine çıktı ama faaliyet tam tersi olarak neticelendi.Bir bakıma da yol açtı ama başaramadı.Çok Erbakanı savunma ve yerme girişiminde bulunmam.Amaç siyaset değil çünkü.Amaç İslamsa bu sistemde ne yapılabiliyorsa Tayyip Erdoğan onu yapıyor.Hissediyoruz ki samimidir.O bakımdan destekleniyor,seviliyor.Aleyhine konuşanlar ise ya siyasi kaygı güdüyor,ya da menfaat kaygısı.Menfaat ve siyasete bulaşmamış tarikatler ve evliyalar onu destekliyor.Ama çizgisi bu olduğu müddetçe böyledir.Allah değiştirmesin,şaşırtmasın İnşaallah

   Sil
 35. OKadar islam ümmet düşmanı ülkeler duruken müslüman bi siyasi lidere Türkiyeye düşman vari yorumlar nerden buluyolar bu hayali konuları BIRAKIN ÜLKELERİ bİR Seyyid abduL kadirgeylani bir şahı nakşibend bir mezheb imamımız Bir gavsu azam Allah izin verse bırakın ülkleri DünyayLa TOP gibi oynlar lar. irade gereyi hesab verme gereyi Allah kularını iradesi ile istiyor. onca Alim evliya şehit yatan bu vatan toprakların da enbiya ashabı keyf dahi ashabı kiram lar kolay degildir Türkiye yoksa elini biri bi ülkeye kaldırısa sadece bi Yaşayan veya vefat eden YIKILIR dünya toplansa kaldıramaz. Allahın emir vermesi Mehdi alemetlerinin gercekleşmesi ademoglunun günahlarına kefaret dünya sıkıntısı eza Allah merhamet etsin biz Müslümanlara Türkiye daha güçlencek daha kuvvetlencek ALLAHIN İZNİYLE OLUMSUZLUKLARA CELMELERE RAHMEN

  YanıtlaSil