.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

17 Aralık 2014 Çarşamba

ABD'DEN ŞOK TÜRKİYE ÇAĞRISI

Freedom House'un Avrasya Uzmanı Nate Schenkkan, Avrupa'ya çağrı yaparak "Türkiye'nin katılım sürecinin dondurmanın tam zamanıdır" dedi.

ABD'den şok Türkiye çağrısı

ABD'nin saygın düşünce kuruluşlarından Freedom House'un Avrasya Uzmanı Nate Schenkkan, Avrupa'ya çağrı yaparak "Türkiye'nin katılım sürecinin dondurmanın tam zamanıdır" dedi.
Nate Schenkkan, Freedom House'un internet sitesinin 'blog' bölümünde 'Türkiye'nin Avrupa'daki Sonu' başlıklı bir yazı kaleme aldı. 16 Aralık tarihli yazıda, öncelikle geçtiğimiz yıl 17 Aralık'ta başlayan yolsuzluk operasyonu süresinde yaşananlar hatırlatıldı. Schenkkan, geçtiğimiz pazar günü düzenlenen 14 Aralık operasyonunun ise 17 Aralık'ın "intikamı" olduğunu belirtti.
DIŞ AKTÖRLER TÜM ETKİSİNİ KAYBETTİ

Yazıda Türk medyasına ve kamuoyuna da seslenen Schenkkan, "Bu baskıyı durdurmak Türk medyasına ve sivil toplum kuruluşlarına düşüyor. Gerçek şu ki, artık dış aktörler Türkiye üzerindeki tüm etkisini kaybetti" ifadelerini kullandı.
14 Aralık operasyonun ardından AB'den gelen kınama açıklamasına Erdoğan'ın "Kendi fikrinizi kendinize saklayın" diye yanıt verdiğini söyleyen Nate Schenkkan, "En azından Türkiye'nin üyeliğini destekleyen bir Avrupa Parlamentosu üyesi Türkiye'nin adaylığının resmi olarak dondurulmasını teklif etti. Bu sert adımı atmanın zamanı geldi" dedi.
AVRUPA'NIN DIŞINDA BİR TÜRKİYE

Kendisinin de Türkiye'nin AB üyeliğini destekleyenlerden biri olduğunu belirten Nate Schenkkan, "Ancak bu hükümetle Türkiye'nin bir Avrupa vizyonu hiçbir zaman ileriye gitmeyecek. Üyelik sürecini dondurmanın ve süresiz olarak Avrupa'nın dışında kalacak bir Türkiye'ye hazırlanmanın zamanı geldi. Bu ülke için demokratik bir gelecek hayali kuranların, bu hedefi desteklemek için daha farklı şekilde düşünmeleri gerekiyor" ifadeleriyle yazısını noktaladı.
Kaynak: http://www.internethaber.com/abdden-sok-turkiye-cagrisi-748355h.htm

97 yorum:

 1. Medineli Osman Efendi gaybi haberinde Türkiye'nin Avrupa'dan dışlanacağı ve Türkiye'nin NATO'dan da çıkacağını ifade etmiştir. "Bazıları bu duruma çok üzülecekler ama bu durum 3. Dünya savaşı başladığında Türkiye için rahmet olacaktır " demiştir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 12 yıl öncesinden Avrupa bizi alacaz diye oyalıyordu.Son 12 yılda da biz Avrupa ya girecez diye onlarla oyalandık.Ben hükümetin Avrupaya girme konusunda samimi olarak girmek için değil , zaman gerektiği için öyle bir strateji izlediğini ve bunu kazandığını sanıyorum.Artık şu saatten sonra Avrupa bizim için cazip değil.Ülkemiz ayağının üzerinde durabiliyor.Bir de kültürlerini iade edebilirsek geriye çok güzel olacak.

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  3. Geçmişte Bugünleri Yorumlarken,

   Mustafa 31 Mart 2014 11:25

   Bizim duamız siyasi değil, devlet ve millet içindir. Millet sözünü söylemiştir. Milletin iradesine saygı göstermek lazımdır. Ancak küresel sermayenin ve onların ülke içindeki şubelerinin seçim dışı yöntemlere başvurması kaçınılmaz görünüyor. Türkiye onların kontrolundan çıkmıştır. Seçimden sonra cemaatin devlet içindeki örgütünün tasfiyesi gerçekleştirilecektir. Kaotik ortamın cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar sürmesi beklenmelidir. Erdoğan cumhurbaşkanı seçilirse parti içi hareketlenmeler olacak, istifalar gelecek, belki de parti yeniden revize edilecektir.

   Eğer AKP nin ömrü 12 yıl ise kaotik ortam içinde AKP'nin kendini yeniden yapılandırması olacak demektir. Eğer AKP krizi iyi yönetemezse çatlayabilir. Bu durumda küresel güçler duruma hakim olabilir.
   Bu yorumları evliyaullahın görüşlerine göre yapmaya çalışıyoruz. Geleceği bilmiyoruz. Gaybı bilmek Allah'a mahsustur.

   Siyahtepe BLackhiLL1 Nisan 2014 00:45

   Sonra haberlere bakıp öle düşüneyim dedim ve baktığım ilk haber rusyanın (putin) ülkemizdeki seçim sonuçları nedeniyle yaptığı tebrik görüşmediydi.Gelen ilk tebrik bana manidar geldi......

   Mustafa1 Nisan 2014 08:26

   Putin'in Erdoğanı tebrik etmesini de not ediyorum

   Sacred Spirit1 Nisan 2014 12:25

   Dolarda düşüş beni endişelendirdi.. Birileri vurguna mı hazırlanıyor? Doları tırmandıracak gelişmeler mi yaşanacak önümüzdeki günlerde? Sorular sorular...

   Geçmişte bugünler için yaptığımız yorumlara bakıldığında aldığımız notlar neticesinde rusya(putin) yakınlaşmamız doların yükselişi.....6-7 ekim olaylarını birçoğumuz cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi bekliyordu.Ne hikmetse cumhurbaşkanlığı seçimi sessiz sedasız geçmiş ardında gelen günlerde kopan fırtınalar......

   http://gaybihaberleri.blogspot.com.tr/2014/03/dua.html

   Sil
 2. bazıları ifşaat olarak açıklananları Türkiye 3 bölüncekmişde yok biri rusların yok biri avrubanın yok biri de amerikanın olcakmış gibi art niyetli yansıtlamalrı dogru degildir... İfşaat Amerika rusyaavruba bir birine karıştında Türkler kimin tarafında olalım manasını taşır 2 .ci ise Türkiye nin sadece bir bölgesi kISa süre işgale ugrar köminist bi idare kısa zamanda ise tekrar Alınır... Bu ifşaatları dahi kimi iran adamları kimi amerika özentileri şakşakçıları kimi Avruba kimi köminizm hasreti ceken Rusya YANLILARI Şu an ki, Siyasi Lider Recep tayip erdogan ve hükümet Milli manevi OsmanLı zihniyetLi müslüman imanLı yöneticilerdir... Gülenin dahi tv leri Avruba amerika dan destek almak için sabahlara kadar Avruba amerika kapılarında Türkiyeye baskı yapılması için el ovuşturcak konuma gelmişler.. Ne kadar HaiN varsa Allahın izniyLe başaramıcaklar Bu oLaylarıda T
  Türkiyeyi kendine rakip gören bazı mezhebci İRAN süriye rejimi Yalakalarıda Bu olaylardan istifade Türkiye Aleyhi ne başka Kulvarda progabanda yapıyolar.... Miletin itikatını bozmak Şia cılık Biride vahabiciLik bU iki Akım da Mehdi Alehiselam iLe savaşcak olanlardan dır hepsi degiL bunuda belirteyim ... REY bölgesi rey tahran Bölgesi Mehdi alehiselam ile savaşcak bölge eskiden bölge ismiydi rey iran dadır Vahabiler savaşcakdır Mehdi İle Mehdi Alehiselam imamı rabbani rahimehullaha göre Nakşibendilerden İlim kolundan dır benim nisbetimden demişdir. eserlerinde Yani, EhLi sünneten cıkar.....Mekke medinede VahabiLer kuranı kerim ayetlerini kendi akılarınca yorumluyup imamları Mehdiye orda ilk karşı cıkcaklardan dır.. şia ise bu bizim bekledimiz degiL diyip Şia nında içinden verdigi fetvaları kabUl etmiyim kılıç çekcekler vardır... Türkiyey gelince halk iki ye bölünmesi Mehdi alehiselam ve Karşıtlarıdır... mehdi Alehiselam tarafdarları gaLiP GELİR.. .Şimdide saten fikir olarak iki ye ayrıLmışdır.. .Mehdi Alehiselamın Askerleri azdır. özeL dir zikir ehLi dir kalblerinde sultani zikir vardır...evLiya zümresidir EhLi beyten dir ...Mehdi alehiselam 15 bin kişilik ordusu zamanla milyonları Bulur tabi olurlar farkLı aralıklarLa Türkiyeden cok tarafdarı cıkardan neden bazı kesimler rahatsız Olur anlıyamıyom Mezheblerinemi ters acıkca dİyebilirler. Allahım Türkiyemizi güçlendir.. Allahım Müslüman saglam idarecilerimizin mert vakar kafir yalakası olmuyan Liderlerin sayısını Müslüman ların sayısını cogalt yarabbi..Türkiyede Gözü olan kardeş kavgası cıkması için caba gösterenlerin fitnelerini izeetini hakkı için kendilerine cevir yarrabbi benim Ülkemi kan fitne yerine cevirmek istiyenlerin kendi Ülkelerini darmadagın et Yarabbi ya Rabbi ya Rabbi amin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hakdan kardeş, Türkiye'nin üçe bölünmesi art niyet değil, rahmetli Şeyh Nazım Kıbrısi'nin ifşaatıdır ve büyük harbin (3. Cihan Harbi) sebebinin Türkiye olacağını, Türkiye'deki hareketin büyük harbe döneceğini ve ilk Rus'a bağlanalım diyenlerin galip geleceğini söylemiştir.

   Sil
  2. Mehdi alametleri kardeş bende dinledim şeyh nazım kıbrısının ama bek paylaşmadım. ben anladım sadece Türkiyenin 1 bölgesi 3 aylık bi köminit tertibin eline gecer geçiçi diye sonra Rusa mı avrubayamı amerikayamı baglanalım dan kasıt toprakları bölünmüş ülke degil şimdide oldugu gibi hangi tarafdan olalım babında yoksa Türkiye 3 ayrı toprak bölüncek ben dinlemedim okumadım da .... savaşların akabinde marmara bölgeside daha sonra istanbuL avruba yakasıda işgala ugrar 6 ay kadar onuda başka yerden ifşşat olarak dinlemişdim..yoksa ifşşatlara göre Türkiye yine İsraiLe komşu olcagı Limanalrına gemi demirlice de var şam la Türkiyenin sınırırın kalkacagı hatta sudiilerle şam Türkiye kadar daha sonra rusyanın yenilip kafkaslardan dahi düşcegi ermenilerin 1 2 bin kadar kalacagı ifşaat cok.. internetlerdede .Ama kardeş Türkiyeyi Mehdi İle savaşcak ÜlKE GÖSTERMEYE KALKANLAR HADİSİ ŞERFİ DEMELİ nerde ben Kürtlerin dese tamm mervan kürtler Mehdi ile savaşcanı okudum arabların bazı kabilleri okuudm REY bölgesi Tahran ve daha büyük tahran civarında tahranıda içine alan halkın MEHDİ ile savaşcagı 13 halk hatta siz aktardınız ..Türklerin süfyanla savaşcagını okudum.burda şunu algıladım dan kardeş bazıları gönlü istiyo diye mezhebseL yaklaşıldını algıladıma illa Türkiyeyi hayalerinde ki katagoride görmek istiyolar ben şahsen şia bazı ları dogrudur . ama bek paylaşmıyom. Bak dagınıkTÜRK Bayrakları evladım Mehdi ye yardım edecekler. o bile var demem savaşda olan Türkiyeye mehdi Alehiselam efendimiz ilk kurdugu orduyu Türklerle savaşan haçlılara göndercek Amerika işte ozmaan perişan olcak diye nalıyom...Ha beşeriz 100 100 böyle evliya bile demezdemiyor keşif de cok katmanları var imamı rabbani açıklamış en şaşmıyan basar esması ile şereflenen kübbarı evliya kenvi keşif var varda var gözlük var türbün var teleskop var. keşif erbabının kapasitesine göre bazen görüntü anlatım dır bazen degişken dir. bizim işimiz degiL..ben ehlİ sünnet en evliyalardan eserlerinden işitim ifşşatlardan analdımı yoksa Gaybı Allah bilir .Hadisi şeriflerden en saglamıda hadisi şerif . Evliyaların ise en iyi sünnetle amel eden hem mürşit hem Alim lik yönü olan daha itiba ederim

   Sil
  3. Mehdi alametleri kardeş şia kaynagında bile horasani cıkcagı bunun bile iyi biri olmucanı okudum dogrumu şam bölgesinde savaşcagı Allahu alem farslılardan gelcegi iam tabionu demiyolar.

   Sil
  4. Cümlenin son kısmını anlayamadım, yeniden yazarsan kardeşim.

   Sil
  5. En azından şunu diyebiliriz ki, Türkiye dediğin gibi taraf tutup bağlanma babında üçe ayrılacak. Türkiye'nin yarısının düşmana silah atmadan teslim olması o halkın kaçtığını değil, savaşmayı zayıflığını, güçsüzlüğünü ve savaşmayı bilmediğini gösterir. Ayrıca Bizans ile işbirliği yapacak olan Türkler hepsi değil bir bölümüdür. Gaybet-i Numani rivayetinde anlatıldığı gibi Allahulalem Türkler'den imanı ihlaslı olanlar kıyıya köşeye (yüksek köylere, mağaralara, dağlara) çekilecekler ve Hz. Mehdi a.s.'ın Anadolu'yu fethetmeye geldiğini duyduklarında uzun bir sabır sonucunda esaretten kurtularak toparlanacaklar ve ona biat etmeye koşacaklar. İnşallah o zamanlara yetişirsek eğer bizler de o grubun içinde oluruz diye Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyoruz.

   Sil
  6. Mehdi alametleri kardeş Türkiyenin yarısının düşmana silah atmadan teslim olcanı ben hiç bi ifşaata denk gelmedim.. bi hadisi şerifde görmedim nerde bu bi ifşaat mı tahmin mi? bizans Lılarla işbirligi demişsiniz siz kendiniz biLe buna inanıyonuzmu! Bizans Mı kaldı. Nato diyosanız Şu zamanda hangi ülke yok ki itifak etmedigi bi kafir ülke olsun İran bile rusya çin le içLi dışLı degilmi ?Mısır ona keza ordada bölünme var ...acizane Türkiyenin yarısı demek düşmanla savaşmadan teslim olcak ben buna zerre kadar ihdimaL vermiyom böyLe bişeyde okumadım.. Ha şu ise kasıt 1 milyon kacar 2 bi milyon şehit olur 3. 1 milyon ise Haçlıları yener islam galib gelir. buise kasıt Bu sadece Türkiye degiL ..Tüm Haçlılara karşı İslam ordusu arasından şam amik de gecer. 3 . dünya savaşı biLe Avruba rusya Amerika eksenLi daha cok Türkiye rus savaşında ben hiç Türklerin yarısı kaçar okumadım böyLe bi ifşaata görmedim sadece bu savaşda cok köminist faşist temizlenir diye işitim. Saten son cumhur başkanından sonra Allahu alem savaşlardan bizde sistem daha islami olur ki Hilafet bile tekrar gelebilir Türkiyedeki Müslümanlar o 1 milyon 1 milyon 1 milyon a Asker gönderir. 380 400 bin civarı Hiç bunun Türkiyenin yarısı kaçar buna inanıyomusunuz? ben inanmıyorum. çünki bazıları anlamak istedigi gibi yorumluyor. bazılarıda şia mezhebinden olduna İranı hayalinde kurtarıcı ordan cıkmasını istedine kendilerinden olmuyanları azcık bi teseli verip Türkiyenin de haçlılarlaolduna dair progabandanın parcası oluyolar buna keza vahabilerde aynı bunlar mezhebseL taktikseL yaklaşımlardır. Mehdi alametleri kardeş Allahımız bizlere selamet versin. Türkiye 3 bölünmesi yok Allahu alem şimdi nasıL fikir oLarak belirginse Pkk tarafdarları belli gizli niyetleri Alahu alem özerklik. Kemalist kesim beLli fransız ideolojisi ya Müslüman kesim 100 70 Ccivarı baglanalımdan kasıt fikirler .. yoksa 3 ce bölünmüş Türkiyede degiL.İRAN da bile reformcular la Molla kesim nasıL 2 ayrı bölünme ise fikirse hatta ordada bastırıLmış kürt özerk bölge isteyen ler var 20 Milyonsa Azerbaycandan kopalılan Topraklardan kalan Azeri Türkler yaşıyor..Mısır da 3 .ce fikir olarak ihvan .. sisi.. selefiler.. degilmi suudi lerde aynı bu her ülkdede var. Türkiyeyi yok bizans la filan yok yarısı kaçakmış bunun en begenmedimiz kominis fikirde bi Türk veya Türkiyede yaşıyan vatandaşa sorsan anasını bacısını bırakcak da colunu coocugunu kaççak Bu Milletin kanına özüne ters dir. o 1 milyon kaçar. dan kasıt Tüm haçlılarLa olcak savaşda Türkiye yok orda tüm ortadogu milletleri var..karıştırılıyor.

   Sil
  7. devamı o 1 Milyon kacarda Türkiye var sriye var kuzey ırak var . HayırLı sı olsun inşaaLLah. Allah Kafirlerin ülkemizi işgaL etmesine izin vermesin lehfu mahfuzda bile varsa Allah degiştirsin İnşallah Kaderi muala bile degişkendir ..Degişmiyen kaderi mutLakdır.. Kafir devletleri zehirlerini birbirine akıtsın diyeLim şimdiden Piskolojik algı İle miletimizi kaçak yok işgaL olcak bitcek filan Bu tarz yakLaşımlar benimsemiyorum .Ki Rusya savaşcak olsa sanki rusya nın içinde 25 milyon civarı Müslüman Ve türklerde cok ya içinden bitirimeler başlarsa onlarıda göz önünde buşundurmak lazım serhoş bir Milleten kaçam şerefini kaybetmiş idamıda hak etmişdir.

   Sil
  8. işte AsıL sıkıntı Müslümanların Tasupdan mezhebseL farkLlılıkdan birleşememsinden yoksa düşünse k bi 78 milyonLuk Türkiye 70 milyonLuk iran 90 milyonluk mısır 160 milyonLuk takribi suudiarabistan ve diger 20 30 milyonLuk müslüman kimLik li ülkler birleşmiş olsalar saten iş tamma dır... Her biririnin içinde batı işbirlikcileri oldugu için mezheb kartını devamLı sıcak tutuyolar ki kin ve nefret tohumunu ekiyolar hele İran İLE Suudiarabistan bu işin bayraktarı konumunda. Mehdi ALehiselam işte bu ayrışmaya son noktayı koyacak Muazam biri olacak hilafetullah dır.. Karşıda cıkamıcaklar ÇünKi Allah onu melekleri ile evliya sı ile Tüm yaşayan vefat etmiş yer gök ne kadar imanlı ruhani olan yaşayan varsa cebraİl alehiselam dahi hızır alehiselam dahi ashabı keyf onunladır. Zahir ve batın ordusu vardır.. Uçak uydu atom ona sökmez. şaltelini indiriri verir. muazam Tasaruflarla donatılcak büyük bi Hükümdar Sultan dır. Allah ve resuLUNUN YOLUNDA olan büyük bi Mürşid Alim kumandan hükümdar ve zengin dir.Allah her yönüyLe donatacakdır onu ve ordusunu evliyaların kerametleri dahi ozaman daha acıga cıkar. insanların İslamın hak yoL olduguna deLiL niteliginde olan dışı harikulade olaylar olur ... ki SIRADAN BİRİ DEGİl DİR. MEHDİ aLEHİSELAM DA HER GİRDİGİ CEPHEDE SAVAŞ KAZANIR.. ÇETİN SAVAŞLAR YAPAR. İLK. Kralıklar dahi boyun büker başka yok. Allah görmeyi safında olmayı bizlere nasiP etsin Göremesekde şimdiden iman etiik Allahım.safımız İSLAM safıdır Ahiretede sevdigin kullar zümresine biz Müslümanalrı dahiL edermisin Allahım amin

   Sil
  9. 160 milyonluk arab alemi idi pakistanı var 180 milyon da hinsitanda var 150 milyon müslüman tek sıkıntı birlik olmamakdan yoksa 100 cin der 100 rus gelse de başka bi interneten okudum ifşaata İslama galip gelemezler kacanlar ya işbirlikcileridir. yada kanı bozuk olanlardır.

   Sil
  10. Mehdi alametleri kardeşim ımran hüseyin Hz mehdinin ruslarla ittifak yapacağını söylüyordu ,ne diyorsun

   Sil
  11. Hakdan Aydemir kardeşim, ülkenin yarısının düşmana silah atmadan teslim olacağını, vefat etmiş bir evliyaullah demiştir. Biz durumu Nakşibendi tarikatının deyimiyle, Rusların doğal afetin ardından bir gece ansızın ülkemizde ona destek veren hainler sayesinde ülkemize saldırmasıyla ilişkilendiriyoruz. O Ruslar ve yandaşları Karadeniz ve Marmara'dan Akdeniz'e kadar koridor açsalar da sonunda hak ordusu tarafından süpürülecektir ve bizler de her türlü fitnelerden kurtulup o zamana yetişebilirsek eğer o şanlı ordunun yanında yer alıp cihad ederiz biiznillah.

   ömer kocaaslan kardeşim, Hz. Mehdi as Ruslarla değil, Avrupalı Batılılarla ittifak yapacak, çünkü onlar teslim olup fitne çıkarmayacaklarına ve müminlerin lehine savaşacaklarına söz verecekler ve onlardan Heraklius ehlinden bir adamla sulh yapacak ve onlar bu sulhu 7-9 sene sonra doğu ülkelerinde yeşil bir ovadayken bozacaklar ve büyük muharebe için A'mak/Dabık bölgesine inerler.

   Sil
  12. Mehdi alametleri kardeş ben ülkenin yarısını işitmedim öyLe bi ifşaat sonuçda Allah İslamı Müslümanları bizleri Muzaffer eylesin Türkiyeden ve Diger Müslüman devletlerden Müslümanların sayısı cok olsun inşallah temenimiz. Ben acizane bir bölge nin diye ifşaat duymuştum fitne olmasın diye bek açmıyom 2 kesim var. bu ihaneti yapcak. Ama şunu paylaşayım Mehdi Alehiselamın tarafdarlarına karşı gelcek kesim de sloganları gericiler yobazlar dır. 1 sologanları orta cag zihniyetcileri gibi din tacirleri gibi slogan atanlar ekseri deccaliye fikre sabanalardır. din eksen Li bi oluşumu benimsemiyen bi kesim dogudada batıdada Türkiyenin ırkları farkLı gibi gözüksede farkLı kulvarlarda gözükselerde beraber emir altıkları üst akıL var. ama silinecekleridir. şimdide bunlarla beraber olan sözde loca peydah oldu amerikaLı locaya destek oluyolar şu anda

   Sil
  13. Mehdi Alametleri kardeşim hadisi şeriflerde bek yazmadına Evliyanın da keşif leri daha önce belirtim gibi makamına göredir. başka ifşaatlara görede doguda Ruslar teslim alıncakdır ....Bir kısa aktarayım daha iyi anlaşılır. . Eskilerden bi evliya zevata mürşide bagLı bi seveni efendim ben hicaza hitmek orda calışmak isterim ne buyurusunuz cok fakirim der ..hocası gitme der. senin için iyi gözkmüyor. adam bitür Lü anlama vermez her giden zengin liyor. tmm efendim der aradan yine az zaman cok fakir duyar Ki şehirlerine seyyid abduL kadir geylani gelmiş. .ona da bi danışayım der hocamın saten hocası der ve sorar tamm git der ama dönerken kazandın ne varsa kaldınız konagın önündeki agaça as der.adam gider calışır ve dönüş zamanı kazandını tam mubaregin dedigi yere asar ve içeri girer. o anda uykuya dalır .rüyasında kaldıgı yeri eşkiya basar her kesi kılıçdan geçirir ordakilerin yanında ne varsa Alır kazançlarını ve adam korku içinde uyanır ki rüyada gördükleri gercek kimse sag kalamış bunuda ölü sanmışlar üzerindede bişey olmuyunca gitmişler adam cıkar dışardaki astıgı ile şehrine varırı olayı seyyit abduLkadir geylaniye anlatır. senin hocanın gitme dedigi dogru idi. öldürülcekdin biz ise senin yaşıcanı rüyanda geçiştirdik sözümü dinledin kurtuldun der. Buna benzer Asrı saadede nde sarışın genç alakalı 3 içinde ölce kısası var dır. yine burdan anlaşılan Keşiflerde kadame kadame birde az sadaka cok belayı savar.. hadisi şerif olmadıkca matamat keşifdeki gibi olcak diye bi şart yok. Allah dua ile de geçitirir. Kaderi muala ise degişir kaderi mutlak ise degişmez. Musa alehiselam zamanındada vardır buna benzer kısalar cocogun olmucak senin kısası gibi.

   Sil
  14. Mehdi Alametleri hocam, Türkiye'nin geleceği ile ilgili bir tarikatın sayesinde çok önemli bilgiler bulduk, bunları sizinle mail yoluyla paylaşabilir miyim? Çünkü burada paylaşmam büyük fitnelere sebep olur ve gerçekleri iletince bizler suçlu oluyoruz sonra.
   Mesela; Rusların doğuda esir alınması ifşaatı yanlıştır ve hadislerle uyumlu değildir, sadece Bediüzzaman'ın o zamanki Türk halkını esas alarak hüsn-ü zanna dayanarak söylediği bir keşiftir.
   Şunu unutmamak gerekir, kader yazılmıştır ve kalem kırılmıştır, artık hiçbir şey değişmez, faraza değişseydi o yönde hadisler var olurdu zaten. Arkadaşların dediğine göre olsaydı zaten Mehdi'ye ihtiyaç olmaz.
   Ama şu da var ki buradaki arkadaşların hepsine saygım büyük, sonuçta bir şeyin sonucu kötü olsa da onun için bile hüsn-ü zan beslenir ve arkadaşlar yapılması gerekeni yapıyorlar.
   Detayları paylaşmak için haberinizi bekliyorum değerli mehdi alametleri hocam.

   Sil
  15. Kardeşim çok kişinin içinde fısıldaşmayın diye uyarı duymadın mı ? tarikat ismi verme ama bilgileri paylaş.Bilgi paylaşımı önemli.Hakdan kardeşim bakın ne güzel paylaşıyor. Faydalanıyoruz. Siz de genelde bilgileri paylaşın ,kimlerin söylediğini soran olursa özelden cevap verebilirsiniz,

   Sil
  16. Degişebilen kaza kadere kaza-i Muallak denilir. Hadisi şerife mealen __kaza-i muallakı hiçbirşey değiştirmez. yalnız dua degiştiririr__(Hakim). yine mealen __sıla yı rahim ömrü uzatır. (Teberani) .YİNE mealen___ SADAKA ÖMRÜ UZATIR, KÖTÜ ÖLÜMDEN KORUR. KİBRİ VE TEFAHÜRÜ DE GİDERİR.__(TEBARANİ) ..yine Mealen __Sadaka vermekte acele edin, Çünkü BeLa sadakayı gecemez. ( sadece bir kaçını paylaştım ehLi sünnetitikatına göre KADERİ MUTLAK DEGİŞMEZ----- KADERİ MUALLAK DUA ve SADAKA İLE ALLAH DİLERSE DEGİŞTİRİR itikati bi konudur .

   Sil
  17. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  18. Ahir zaman kardeş Seninde benimde Peygamberimiz oLan Gölgesi olmuyan hazretİ Muhammed salallahu Aleyhi vessellem efendimiz. gibi bi Peygamberimiz var yaratıLmışların en şereflisi Allah Alem leri onun Hürmetine yaratmış güneş dahi nurunu ondan Alır... yer küresi Mubarek Ayagın La şereflendigi için nebahat mahsuL verir. Allahın izni İle Müslüman Lar BöyLe bi peygamberi varken ümmetim ümmettim diyen MAGLUP OLAMAZLAR. Şahısıma Müslümanalrı hepsini severim tutarım. Vatanımıda ecdad yadigari oldugu için Müslüman Toprakları her metresinde şehit kanı oLdugu için severim -vatan sevgisi imandandır.... Hiç Kafir devletin başka bir Müslüman ülkeyi Sömürmesini istemem sevmiyorum da Allah biz Müslümanlara Selamet versin.

   Sil
  19. Kafir ler hiçbi Müslüman Ülkeye Baş OLamaz onların yalaksı da para şan şöhret için adamalrı olsalarda bundansonra baş olamıcaklar.. olamıcaklar. içimizde Allahı seven resulallah salavat cekenler ehLi beyt duaları evliyalarımız oldugu sürece Arifi Billah Kuları oldugu onlara Zülüm edilmedikce zor. Kafir baş Olamaz.Olamıcakda ArtıK onların devri bitme sürecine girrdi mezheb kargaşasıda mehdinin İslam Birligi Kurması iLE ODA BİTECEK İNŞALLAH ALLAHU EKBER

   Sil
  20. Ahir zaman kardeşim,

   Biz Hz Mehdi (As) yaşadığını bileceğiz, hatta bazılarımız yaş tahmininde bulunacak kadar, daha Hadislerin Arapçasını bilmeden - Fıkıh ilmi olmadan, bilecek, Hz Peygamberin Ümmedin Allah dostları hemde Alim olanlarda dahil onun zuhur - huruç ettiğini bilemeyecek ve Ümmedi Muhammedi uyarmayacak

   Belki Haşa Dünya'da Allah dostu kalmadı, farkında değiliz ki insanlık tarihinin en kötü dönemi bu açıdan bildiğim kadarıyla Hz Peygamber gelmeden önceki dönemdir

   Sil
  21. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  22. Hahaha,

   Hz Mehdi Avrupalılar ile ittifak yapıyor diye onu da eleştirirler bazı aklı evveller !!! ki kesin olur Allahu Alem

   Bilgilendirme için teşekkür ederim..

   Hz Mehdi gelene kadar bizi inşallah (Nakşibendi, Kadiri, Nurcu ve tüm Ehli Sünneti) Kur'an ve Sünnet üzeri savaşır görecek inşallah..

   Hz Mehdi inşallah aramıza sokulacak Süfyan fitnesini hallettikten sonra bizim Hz Mehdiye ilhak olmamız için hiçbir engel kalmayacak..

   Hz Mehdinin devrinde yaşarsak, Zuhur ettikten sonra hele bir Şeytan, Müfteri, Münafık, FİTNECİ Süfyan fitnesini indirsin, arada inşallah birşey kalmayacak, kalırsa da iki cepheden vuracağız Gavuru..

   Sil
  23. Mehdi alametleri kardeşim,öncelikle teşekkür ederim ,
   Aslında şeyh hadisli seriflerden çok ,Kuranı Kerimden bu yoruma.varıyor,Rum dan kasıt Rus lardir,çünkü onlar katolikler gibi pagan değil ,hatta Isa a.s nuzul edince irsada onlardan başlayacak ,en çok desteği onlardan alacak diyordu,yanlış hatırlamıyorsam.
   Bir sorum daha olacak ,arkadaşlar derken kendinize münhasır bir heyetinizmi var?
   Birde hadislerde mutesabih yorumlara girmiyorsunuz,mesela konyadan bir alim esheb ve ailesinden kasıt esadtir dedi,abbasogullarinin değirmeni faiz,
   Zeytin ağaçlarına atlarini bağlayanlar nato,
   Esastan sonra sam minberine kim oturursa sifyan
   Sizin bu hadisi şerife yorumunuz uygunmu?

   Sil
  24. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  25. Alamet kardeşim,

   Sadece Istanbul - Tepeörende Şeriat-ı Garraya uyan ve Cumhuriyet tarihi de dahil Kafir - Fasık, Ehli Bidat (Şii, Vahabbi, Selefi ve diğerleri) ile maddi ve manevi cihat yapan 100 binlerce kişiyi tek seferde gördüm, bir kesitte - günde, diğer günler ayrıca gelenleri göremeden, sadece Nakşibendi kolunun bir tanesinde bu kadar kişi gördüm, Diğer Nakşiler, Kadiriler, Nurcular ve diğer Ehli Sünneti saymadım bile,

   Şehid ola ola sayılarımızıda azaltmayacaklar inşallah

   Allah'ın izni ile, Allah'ın tarafından yetkilendirilmiş, Güç ve Kuvvet verdiği Hz Mehdi, Süfyani fitnesini, Ehli Bidatı ve diğer dinsizleride indirsin aşağıya,

   Gene Allah'ın izni ile sıra Ehli Kitabada gelecek,

   O zaman Ehli Kitap Anadoludan da geçemeyecek, en az 300 bin kişilik ordumuzu da karşısında görecek,

   Şehit olacağımızı bile bile, Allah-u Teala hzlerinin yardımı gelmeden onları yenemeyeceğimizi bile,

   Kur'an ve Sünneti bu Anadolu insanı nefsine bile satmadı Elhamdulillah,

   Ne mutlu Kur'an ve Sünnete uyan

   Sil
  26. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  27. Ahir Zaman kardeşim, sonuçta bu 300 binin içinde Türk-Batılı karışık olacak ama bizim zaten olayı sadece Türkler olarak değerlendirdiğimiz yok, Türkiye olarak değerlendiriyoruz. Allah (c.c.) haçlılara Türkiye için birbirini yedirecek elhamdulillah! Ama sonunda İstanbul'un başındaki Hristiyan melik fetihle yok edilecek biiznillah. Burada önemli olan zorla baskı altındaki Türklerin Hz. Mehdi (a.s.)'ın Şam bölgesinde zor durumda olduklarını duyunca galeyana gelmeleri ve fitne çıkarmak istemeyen Hristiyanların da tevbe ederek iman etmeleri ve o Türklere katılarak 300 bin kişilik grup oluşturarak Mehdi için savaşmaları ve sonunda Mehdi İstanbul'a 70 bin kişilk ordusuyla imdada yetişince onlardan sağ kalan 100 bin kişiyi kurtarması ve o orduların Deccal Horasan'da kötü karakterde çıkıncaya kdar geriye kalan kuzey ve batı diyarlarını da fethetmeleridir.

   Sil
  28. mehdi alametleri hocam, Cübbeli'nin Mehdi ile ilgili bir videosunda şunları diyordu: Bu millet Amerika'dan korkusuna şeriat demeye ödü kopuyor ya. Nedir bu korkaklık ya. 1,5 milyar müslümana yuh olsun. Amerika'dan korkusuna ödleri kopuyor hepsinin ya. Niçin? Çünkü ehli sünnet üstüne taka müslüman değiller. Müslümanlığın adı kalmış. 313 tane doğru müslüman olsa iş bitecek. 313 tane adam yok. Cami dolu cemaat dolu ne yapayım. Allah yoluna gelen yok. Cihad eden yok. Herkes korkuyor. Makam mevki para rütbe. Allah cümlemizi hidayet eylesin. Başta konuşan en bozuğunuz benim kesinlikle konuşuyorum. Kimi tenkid ediyorum zannetmeyin nefsimi tenkid ediyorum. Kimden bahsediyorum diye de aramayın böyle hoca kimden bahsediyor. Şahsımdan bahsediyorum. En bozuğu benim. Ben adam olsam zaten belki çok adam olan çıkar. Yok işte hepimiz böyle görünüşteyiz yani böyle görünüşte. Allah için ne mal verebiliyoruz ne can verebiliyoruz. Ödlek korkak bişeyiz ya. Türkiye'de bu nedir ya. Türkiye'de bugün müslümanım diyen bu kadar insan var ya. Bugün bu memlekette İbrahim aleyhisselam'ın, Sare validemizin namusuna sövüyorlar. Tempo dergisi, hürriyet gazetesi, milliyet gazetesi. Şeriata hakaret, şeriata sövmek. Hadisleri inkar. Efendimiz'in namusu Ayşe anamıza iftira, Peygamberimiz'e iftira. Bunları hep yazdı bu gazeteler bu dergiler. Cayır cayır basıyor satıyor ya. Bu kadar müslümanız Alla aşkına ya. Biz ne haldeyiz ya biz ne haldeyiz. Nerede biz Mehdi aleyhisselama asker olacağız! Bekle Mehdi aleyhisselam belki de bizi kesecek doğrayacak ya. Bizim gibi adam mı olur ya. Allah yolunda ne yaptık, Allah için ne yaptık, kaç müslümanı yola getirdik, ne davet yaptık, hiçbir şey yok. Neme lazım banane. Böyle olmaz!
   Gerçekten ben de başta kendimi tenkid ediyorum, herkes bu halde ne yazık ki, sonuç oldukça vahim...

   Sil
  29. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 3. Rus savaşında Türkiyenin yarısı kaçarmış ben böyLe bi ifşaat duymadım baqzılarıda carpıtarak ifşaatmı anlatır ne Rusları dogu esir Alcak dadaş ve Kürtlerdir.. Bediu zaman saidi nursi rahimehullahın ifşaatına eserinde yazdına göre 1 milyon kaçar 1 milyon savaşır 1 milyon galip gelir ..ise HAÇLI İSLAM SAVAŞINDA olur... işine geldi gibi evliyanın iFŞAATINI istedigi gibi Türkiye olarak göstermek isteyenler var art niyetli asıL kendileridir..

  YanıtlaSil
 4. Allahın izniyle en Alim evliya mürşidi kamiL bi zevatın ifşaatına göre sohbetinden Avruba birligi iflaz edecekdir... Amerikada cökecekdir.. İnşallah Türkiyede cüzzi Tehvid ve bereket oldugu için iflaz etmez .. bu diyen evliyada Bir cok tarikat şeyhini hürmet etigi ilminden istifade etiigi eserlini okudugu bi zevatıır.(isim kulanmıcam)

  YanıtlaSil
 5. Savaş olduğunda milletin yarısı silah atmadan teslim olur. Bunu ehl-i keşif olan bir arkadaşım söyledi. Kendisine ait bir keşif mi yoksa o da 106 yaşında vefat eden şeyhinden mi işitti. Şimdilik bunun ayrıntısını bilemiyorum.
  Ülkenin ikisi büyük biri küçük üçe bölüneceğini Uğur Tanış kardeşin makalesinde okudum. Buna benzer bir ifadeyi Nostradamus yazmıştı.
  Hadislerede islam ordusunun üçte birinin kaçacağı yazılıdır.
  Nazım Kıbrısi ülkenin Amerikaya, Avrupa'ya ve Rusyaya bağlanalım diyenler arasında anlaşmazlık olacağını ve Rusyaya bağlanalım diyenlerin galip geleceğini söylemiştir. Rusyaya meyledince büyük savaş olacaktır demiş. Savaş Türkiye yüzünden çıkacaktır.
  Bediüzzaman İman sırrı şarkta inkişaf ederse -o milletin ordusuna hiç kimse larşı koyamaz demiş. Aynı şekilde "Son Şahitler" adlı kitapta yazar ki: Benim hemşerilerim (Şarklılar yada Kürtler) hatta Rusu dahi teslim alırlar demiş.
  Yazdıklarımızın delil ve kaynakları budur.Ama bunların hangisi isabetli, kimin keşfi doğru çıkar bilemiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mustafa abi ben acizane bu üç ifşaatan en cok Asrın imamı Bediu zaman rahmetullaha itibaa ederim bu konuda Nastradamus kim istitraç sahibi imanı olmuyandan felsefeciden gaybi haberine itiiba yok tur. Bediu zamanın dedigi gibidir .Allahu aLem. Rus ermeni işbirligi İle azerbaycanı yakar ordan bİle ozaman Türkiyey gelen ler olur Süriyeden gelindi gibi konular bir birinLe Allahu alem baglantıLı Sİzin savaştınız bir gayri müslüman karşı yine başka bi gayri müslüm devlet size yardıma gelir onun da yardımı üstlerim Türkiye cebhesini Ruslara kaptırmıyım diye yine savaşanlar bu bölgenin müslüman evladıdır. sonra galibiyeti kendilerine maL etmek isterler. Ruslar kafkaslardan Bile düşer PERİŞAN OLUR LAR. kİ BU SEFER hAÇLı batı ile Aramız açılır işte ozmaan da Mehdi ilk kurdugu orduyu savaş başlasında şam civarından Türkiyey yardıma gönderir. işte Dünya geneline yayılcaknüfüsün yarından fazlası gitcek olan savaş o dur.Amerika biLe milyonlarca Askeri toroslarda kalır.cesetlerini dahai topluyamaz. Allahu alem savaş bir tane degildir.. ki işte ozaman Bile Türklerle Kürtler tekrar itifak ederler süreç 1 2 yılın içöine sıgcak süreç degiL dengeler hep degişken olur. Suudiarabistanda bölünmesiİle ikdidarı ele geçiren haşimiler ehLi sünnet başlarına hükümdar Mehdi Alehiselam gelir Çin jabon jabon yine rusa saldırır.uraL daglarına kadar gelir. perişan olan avruba tekrar rusa saldırır. tek savaş yok. büüyük savaş öncesi Kürdistan gecici kurulur süfyan bitiri tekrar onları.Kürtlerde 2 görüş agırLıkda olur bi İSLAM tarafdarı bi Bölücü ler.hainler. her msülüman kimlikli ırklarda ikilem üçlem olur. FARS savaşcıları geldiginde onları dışlamamk ikram da bulunmak diye gecer dememk onlardan bile farkLı gurublar cıkar . ilk aralarında savaşanlar Mehdi alehiselamın saten en Büyük yapcagı iş mezhebleri, emşrebleri uzlaştırıp islam bayragı altında tek catıda toplaması dır.

   Sil
 6. Müslümanların halis duası inşaalllah bu keşiflerde belirtilen endişe verici olayların hafif geçmesini sağlayabilir. Eğer biz layık olursak Allah musibetleri hafifletir inşaallah.

  YanıtlaSil
 7. Bediüzzaman risalelerde Kürdistan tabiri kullanmış olduğundan şu yada bu şekilde bir Kürdistanın kurulması mümkündür. Ancak Bediüzzaman Kürtleri bölücü bir unsur olmayıp bilakis islam birliğien vesile olacaklarını söylemiştir. Türk, Kürt, Arap vesaire müslümanlar islam birliği çatısı altında bir olacaklardır. Hadiste Mehdi sayesinde Arap ve Acem (Arap olan ve olmayanlar) arasında fitne ve nifakın kalkacağını ve ülfet yerleşeceğini ifade edilmiştir.

  YanıtlaSil
 8. Abdürrahim Çokgüngör arkadaşımıza ne oldu?

  YanıtlaSil
 9. Şu an Rusyaya bağlandık gibi zaten, Putinin kankası olduk.

  Batı aslında bizi özellikle Rusyanın yanında konumlandırıyor. Siyonistlere göre Gog ve Magog (Yecüc-Mecüc) Ruslar ve Türkler. Bunlar biraraya gelince Armagedon başlar diyorlar. Ve artık başlatmak istiyorlar. Çünkü 2018 sonunda Armagedon bitmiş olmalı ve büyük İsrail kurulmuş olmalı.

  Allahu alem, belki de bu ilkbaharda 3. dünya savaşı başlayacak ve 200 gün civarı sürecek.

  Bu arada, Mehdi Efendimizin biatı ile kıyamı aynı yılda mı olacak? Biat daha önceden gizli alınmaz değil mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nazım Kıbrısi'nin sohbetlerinde ifade edilen durum halen aynen vakidir. Yani devlet içinde bir grup Amerikancı, bir grup AB'ci, başka bir grup ise Rus yanlısı dır. Şimdiki konjonktür Amerikalıların Türkiyeye gadri, AB ülkelerinin Türkiyeyi dışlaması karşısında Türkiye Rusyaya meylediyor. Batı muhabbeti ve müttefikliği Türkiyeye istediğini vermedi. Halbuki Türkiyenin Rusyaya yönelmesi de sonuçta Türkiyenin başına ciddi gaileler açacaktır. ABD-AB belalı bir müttefiktir. Türkiyeyi asla bağımsız ve şerefli bir politika izlemesini kabul etmezler. Onlar sadece kendilerine boyun eğmiş sefil bir sömürge isterler.

   Sil
  2. 3. dünya savaşında Prag şehrinin kiraz ağaçlarının çiçek açtığı bir zamanda tahrip olacağına dair kehanet vardır. İnanma açısından delil niyetine söylemiyorum. Allahu a'lem...

   Sil
 10. Mehmet Ali BULUT / Haber 7
  Osmanlı Aydınları başlıklı yazısından….
  “Milli görüş çizgisinden gelen AK Partinin (Yani İslamcıların) en büyük başarısı Demokrat geleneği benimsemiş Nurcuları (Osmanlıcı) kendilerine oy vermeye ikna etmiş olmalarıdır. Aman yaman bu ittifakı bozmayın. Bozarsanız iktidarınız uzun ömürlü olmaz” dedim. Okurlarım bunu hatırlarlar.
  Bu ittifak son seçimlere kadar geldi. Son seçimlerden önce Osmanlıcı kesim kendi içinde parçalandı. Daha doğrusu, İslamcı akım, her dönemde yaşanan hatayı bir kere daha tekrarlayarak tek başına iktidarı sürdürebileceğini var sayarak Osmanlıcı akımı dışladı. Haklıyı haksızı tartışmıyorum. Durumu tespit ediyorum. Şu anda bu ayrışmaların devinimine tanıklık ediyoruz. İş nereye var, Osmanlıcı ve İslamcı akımın ittifakı bütün cepheleriyle yeniden tesis edilir mi edilmez mi bilmiyorum ama eğer bu ayrışma devam ederse sistem, İslamcı akıma tek başına iktidarda kalma hakkını uzun süre vermez.
  Zira, AK Parti iktidarı Osmanlıcı ve İslamcı akımların bir ittifakıydı. Bu ittifak bozuldu. En azından eskisi kadar güçlü değil. Şu anda AK Parti İslamcı akımın temsilcisi olarak iktidarda. Bu durum henüz tam belirgin hal almamış olsa da öyle. Osmanlıcı kesim yeniden ayrışmaya başladı. İktidar için asıl tehlike bu. Hizmet hareketine karşılık, merkez nurculuk hala iktidarın yanında. Ama ayrışma başladı.
  Eğer iktidar Osmanlıca akımı yanında tutmayı sürdüremezse önümüzdeki dönemde yeni bir koalisyonlar çağı yaşanabilir.
  Tabi bu durum yeni ittifaklar da getirebilir. İlginç olanı, ta baştan itibaren birbirinin temel zıddı olan Osmanlıcılık ile Batıcılık arasında flört dönemine girilmiş olmasıdır. Şu anda denilebilinir ki İslamcı iktidara karşı Batıcılar, Türkçüler ve Osmanlıcılar bir ittifaka doğru gidiyorlar. Birileri, bu mekanizmayı harekete geçirdi. Haberiniz olsun. Tuhaf bir dönemden geçiyoruz. Türk milleti ya topyekün kaybedecek, ya da 300 yıldır kaybettiği şeyi birlikte elde edecek!
  Mevla görelim neyler neylerse güzel eyler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hizmet hareketi ve Yeni Asya gruplarının derdi siyaset olduğundan siyasi amaçları uğruna davranıyorlar. Ancak Nur cemaatleri imani ve Kur'ani hizmetler açısından baktıkları için siyasetle ilgileri şerrin başa gelmemesi, mümkünse hayırlı insanların başa gelmesi esastır. Bu açıdan mevcut siyasi ortamda Erdoğan varken ona siyasi hesaplar ile desteğin kesilmesi söz konusu olmaz. Şimdiki iktidara karşı Nur camiası; Batıcılar, Türkçüler ve Osmanlıcılar (bunlar artık kimse ?) ile kol kola girmez.

   Sil
 11. Nurcular ile hükümetin yolu ayrılmak üzere. 1 aya kalmaz Pensilvanya gibi muamele görür Nurcular.

  Menzil hala hükümetin yanında ama temkinli destek söz konusu. Hoşumuza gitmeyen bazı şeyler var. Yukarlarda değişik planlar yapılıyor, bizleri saf zannediyorlar ama herşeyin farkındayız.

  YanıtlaSil
 12. Ekrem Dumanlı'nın şovu boşuna değildi. Sn. Cumhurbaşkanı çok büyük tuzağa düşürüldü. Dumanlı ve Karaca acilen serbest bırakılıp konu kapatılmalıdır. Dumanlı show ile yeni bir Türkçü koalisyon doğuyor.

  Aslında Pensilvanya yıllardır kendi içinde çekişiyordu. Hüseyin Gülercenin hükümetin yanında olması RTEyi sevdiğinden değil, Ekrem Dumanlı ile çekişmeli olduğundan. Dumanlı Türkçülüğü cemaatin içinde etkinleştirdi.

  Mehmet Ali Bulut Bey'in yazısı iyi etüt edilmeli. Kendisi Türkiye'deki en samimi, doğruyu yazmaya çalışan, dedikodu yapmayan yazarların başında gelir. Yazdıkları benim için çok kıymetlidir.

  YanıtlaSil
 13. Mustafa18 Aralık 2014 09:25
  Abdürrahim Çokgüngör arkadaşımıza ne oldu?

  Abdürrahim ajan değil de gerçek nurcu ise, bu hafta devletin tepesinde yaşanan tartışmaları duyunca kendi içine kapanıp nefis muhasebesi yapıyordur şu an.

  Bediüzzamanın Mehdi olduğunu iddia eden Nurcular yüzünden RTE Risalei Nura topyekun cephe almak üzere.

  Siyasal İslama göre Mehdilik ile Nurculuk çok alakasız hareketler. Siyaset yapmayanın Mehdi olması imkansız olarak düşünülüyor. Mehdinin Siyaset adamı olacağı beklentisi var. Böyle düşünmeseler siyaset yapmazlar zaten.

  Dolayısıyla, siz çıkıp hiç siyaset yapmamış birine Mehdi derseniz, siyasal islam sizi kapıya koyar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sayın cumhur reis ve başbakanımız cogundan daha iti risaleyi bilir onlar samimilerle ajan ları tahribatcıları ayrıt ediyor etmese Risale Nur lar diyanet eli ile basılmaz idi.

   Sil
  2. Ben de Risale-i Nurların devlet eliyle bastırılmasını ''kerhen bastırıldı'' olarak algılıyorum.Tabi istemeseler bastırılmazdı.Risale-i Nurlara karşılar demiyorum.Ama zamanlamasına dikkat edin.Gülen hareketinden sonra olmuştur.Risale-i Nurlar veya hakiki Nur cemaatlerini dışarda tutuyorum kullanılmaya elverişli hal almış neticede devletin ve müslümanların başına sıkıntı yaratmıştır.Bilinen anlamıyla tarikatlerde olduğu gibi silsile ile gelmediklerinden bu işin ehli kimdir o da belli değildir.Bir vaiz ,bir hoca bir abi çıkıp o Risaleleri kullanıp başa bela olabiliyor.Daha önceki hükümetler Risalelere karşı olduklarından böyle bir yola başvurmadılar.Önceden devlet sahip çıksa biraz daha Risaleleri kendi amaçları doğrultusunda kullananların işi zor olurdu.Devlet risalelere karşı olduğundan,yasakladığından devlete karşı oluşumlar da bunu kullandılar.(Yazdıklarım risalelere veya Nur cemaatlerine karşı olduğum manasına yüklenmesin,tespit açısından yazdım)

   Sil
  3. Ahmet Dorukkaya kardeş: "RTE Risalei Nura topyekun cephe almak üzere" demiş. 12 Nur cemaatinde sadece 2 si Erdoğan aleyhindedir. 10 cemaat ve üstadın varis talebeleri Erdoğan lehindedir. CHP nin bile zulümlerine karşı müspet hareketten ayrılmayan Nur talebeleri böyle ihtimalin gerçekleşmesi durumunda elbette müspet hareketten ayrılmayacaktır.
   Ancak ben açıkça Risalelerin diyanete devredilmesinin ne manaya geldiğini henüz çözemedim. Risale-i Nur eserleri kendi cemaatinin ve varis talebelerin elinden alınırsa bu cemaat neşir hizmetini nasıl yapacak. Bandrol verme konusunda zaten bir kontrol mekanizması vardı. Bazıları Risale-i Nuru tahrif etti diye bu işin sahibi olan Nur talebelerini küstürmek olmaz. Varis talebe olan ağabeyler Risale basma işinin diyanete devredilmesini üstadın bir nevi vasiyetinin yerine getirilmesi olarak kabul ettiler.
   Nurcular şimdilik bu konuda Yeni Asyacılar ve F.Gülenciler tarafından üretilen dedikodulara kulak asmayacaklardır. Zira CHP nin başaramadığını zaten Erdoğan gibi dindar bir insana atfetmek akıl alır gibi değil.. Şimdilik bu konu Erdoğana destek veren Nurcuları terddüde düşürmek içindir.
   Son söz: Bu ülkede dini hizmetlere engel olmak ülkenin düşman çizmeleri altında çiğnenmesine zemin hazırlamaktır.

   Sil
  4. Risale-i Nur ile alakalı kanuni düzenleme Bediüzzaman’ın varis talebelerinin, Pansilvanya cemaatinin sadeleştirme adıyla başlattığı tahrifat fitnesi üzerine hükümete başvurması üzerine yapılmıştır.
   Önüne her gelen kanuni müsaade aldık diyerek başvurup (yalan beyanla) bandrol alıyordu. Bu aldatmaca sadeleştirme bid’a uygulaması üzerine su yüzüne çıktı. Varis talebelerin mahkemeye yaptığı müracaat sürüncemede kalınca bandrol verilmiyordu.

   Sonuçta varis talebeler zamanın Başbakanı Tayyip Erdoğan’a başvurarak hem tahrifatın önlenmesi, hem de mahkemenin neticelenememesi yüzünden bandrol verilmesinin sağlanması istedi. Ve kanunu düzenleme yapıldı. Bu tebrike şayan bir tutumdur. Bu uygulama ile Bediüzzaman’ın 3 vasiyetinden biri olan Risalelerin Diyanet tarafından basılması mümkün olurken, orijinaline sadık kalarak yayınlamak isteyenlerin de önünü açıyor.

   Bu konuda 3 Aralık günü yayın evleri temsilcilerine Diyanet İşleri Bakanı Mehmet Görmez tarafından bir toplantı yapıldı. Orijinal nüshanın tesbiti için ilmi bir heyet oluşturulacağını belirten Görmez, konunun uzaması halinde kısa süreliğine de olsa basım izni ve bandrol verileceğini belirtti. Yayın evleri temsilcileri de Üstadın vasiyetinin yerine getirilmesinden duydukları memnuniyeti beyan ettiler. Ve orjinaline sadık kalınarak basım yapılmasının önemi üzerinde durdular.

   Görüldüğü gibi basım ve neşir meselesi hal olmuş vaziyettie.

   Risale-i Nur için getirilen devlet güvencesi hayırlı olmuştur. Nur talebeleri Hükümeti bundan dolayı kutladılar ve kamuoyuna açıklama yaptılar. Burada paralel çetenin zırlamasının bir önemi yoktur. Çünkü bütün bu sıkıntı, onların tahrifatçı kafaları yüzünden çıktı. Bediüzzaman dememek için Pir-i Mügan diyerek hakarette bulunan sümük salya ağlayan Pansilvanyalı ile yalakaları artık Nur’un yakasını rahat bırakacaklardır. Zaten onların Nur cemaati ile bir ilgilerinin olmadığını başta Pansilvanya imamı ile onun sinekleri açıkça deklere etmişlerdi. Şimdi dertlerine yanıyorlar.

   Yeni Asya’ya gelince bazı insanların çocukluklarından kurtulamaması gibi bunlar da hizmetin baskı dönemindeki hizmet tarzından bir türlü kurtulamadılar. Hizmetin gösterdiği tekamül ve gelişmenin farkında değieller. Knedileri çalıp kendileri oynuyorlar. Ayrıca bandrol dondurulması arifesinden 30 bin nüsha basılan Risaleleri ellerinde kaldı. Bu da maddi müzayakaya sebep oldu. Onların sızlanması bu sebeptendir.

   Seçim arifesinde AK Parti’yi müşkül durumda bırakmak için her türlü fitne odağının paralelinde durmak ehl-i imanın ferasetine yakışmaz. Deccalist siyasetin yalakalığını yamak ise ancak şaşkolozlara kalır ki, onlar mum gibi sönmeye mahkumdur..

   Sil
 14. Abdürrahim'e ajan dedim diye bana yüklendiniz burda.

  Ajan değil ise çok saf biri. Buraya geldi, günlerce Bediüzzamanın Mehdi olduğunu anlattı.

  Ve ne dedi. İtthadı İslam gerçekleşmek üzere dedi.

  Burada hepimiz uyardık onu, Bediüzzaman Mehdi değil, ısrar etme dedik.

  Neticede Siyasal İslamın Mehdisi Siyasetçi olacağı için, Mehdisi yanlış olanlar ile siyasal islam beraber yürümez. Bu bağlamda, Siyasal İslam ile Nurcular ittihad EDEMEZ.

  Bediüzzamana Mehdi diyen, İttihadı İslamı bozar. Ağzı İttihadı islam der, kendi itilafı islam için çalışır.

  İttihadı İslam için çalışan, nurculuku ikinci plana atıp hepimiz müslümanız demelidir.

  Tekrar söylüyorum, Mehdi için 3. dünya savaşını bekleyin, Mekke'yi gözleyin. Belki gerçekten siyasetçi olacak, belki de asker kökenli biri olacak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bedüzzaman Mehdidir, kardeş bi daha yazayım Bedüzzamanmehdidr.
   Abdürrahim Çokgüngör gibi tozunu bile yutamayacağın bir ilim ehline ajan dedin ya Onunla helalleşmen gerekecek...

   Sil
  2. Bilgisayara ulaşım ımkânım yoktu. Bu sebeple Gelişen hadise hakkında yorumu yapamadım. Ama ilahi adalet budur. Mehmed Doğan Hoca’ya çömez bile olamayacak “plastik kainat imanın” kurşun askerlerinin 5 yıl önce düzenlediği komplonun ceremesini şimdi böyle çekiyorlar. İplikleri pazara çıkarıldı. Bunun böyle olacağını söylemiştik. Ama Siyonist-neocon kuklalarının hesabına ehl-i iman ve İslam’ı yönlendirilebileceğini ve onları kandırarar-k güç devşirerek entrika ile darbe-i hükümet ile aleme nizamat vereceğini sananlar ve onlara inanlar işte böyle apışıp kaldılar. Daha bu ne ki. Daha neler olacak neler.

   Okuma özürlüsü olana ne anlatırsan anlat o bildiği ile görür ve anlar. Bediüzzaman kendini değil Risale-i Nur’a işaret ediyor. Kur’an’ın arşından gelen ve Kur’an’ın manevi mu’cizesi olan Risale-i Nur’a işaret ediyor. Ve şahs-ı maneviye işaret ediyor. Şahs-ı manevi ne demek bilmemek değil öğrenmemek ayıp. Bediüzzaman “Baki hakikatlerin fani şahıslara yüklenemeyceğini” söyler. Kıyamet’e kadar hizmet edecek bir hidayet cereyanı elbette bir şahsa yüklenemez.

   Mehdi meselesinin bir sırrı-ı ımtihan olduğu ve onu herkesin bilmesi gererekmediğinin bilinmesi lazım.

   Ajanın Türkçede karşılığı casustur. Casusluk yapmak güzel de kimin için. Onun bunun sözünden korkacak olsa idik dünyaya gelmezdik.

   Dinimizde cemaatleşmek, cemaat oluşturmak teşvik edilmiştir. Kainat çapında hakikatler vazeden irade-i İlahi, elbette her bir hakikati izhar ederek nazara verecek cemaatlerin oluşmasına Kur’an hakikatlerine temessük ile izin verecektir. Bütün dini cemaatler ve ehl-i turuk Kur’an’a dayanır ve ondan cadde-i kübra-yı İslamye’de gideceği şeridi seçer.

   Ayrıca esmaya ayinadarlık eden mü’minlerin başka başka isimleri mazhariyeti sebebiyle aynı isme mazhar olanların cemaat teşekkülünü gerektirir. Bilenle bilmeyen bir olmadığı gibi her cemaatin hizmeti şekli bir olmaz. İlmi, hizmeti tesirli olan elbette kendi mesleğinin adıyla hizmetini sürdürecektir.

   İttihad-ı İslam his ve hevada olmaz. İttihad-ı İslam Hüda’dadır. İttihad-ı İslam hilafet-i İslamiye’nin gereğidir. Herkes kendi meslek ve meşrebinde kalarak hizmete ederken ana konularda yekvücud olarak ehl-i bid’a ve dalaletin ve ahirzamının deccallerinin karşısına dikilerek teavün sırrıyla hem Türkiye’nin hem alem-i İslam’ın istiklalinin korumaktır.

   Üçüncü dünya savaşı zaten sürüyor. Neyin savaşını bekleyeceksiniz. Bu savaşın finali İsrail’in ortadan kaldırılmasıdır. Ondan sonra hem ittihad-ı İslam’ın önü açılacak, hem bölge ve dünya özlediği sulh-u umumiye kavuşacaktır. Mehdiyet’in 3 safhası vardır. Artık 3. Safhadayız.


   Sil
  3. ABDURRAHİM ÇOKGUNGOR20 Aralık 2014 02:46
   Bilgisayara ulaşım ımkânım yoktu. Bu sebeple Gelişen hadise hakkında yorumu yapamadım......Ajanın Türkçede karşılığı casustur. Casusluk yapmak güzel de kimin için...''
   Bilgisayara ulaşamayan ilk casus olacan:) tabiki bilgisayara ulaşım imkanı olmayandan casus olmaz. latife yaptım kardeşim Hoşgeldin.

   Sil
  4. Abdürrahim kardeşimiz tekrar geldiler.. Blogda onun eksikliği çok hissediliyordu. Hoş âmedi...

   Sil
 15. Nur Cemaatlerinin (gülen demiyorum) akp Tayyip Erdoğana cephe aldığını nereden çıkardınız ben mi bir şey kaçırdım ?

  YanıtlaSil
 16. Nur cemaatleri AKPye cephe aldı demedim. AKP içindeki siyasal islam kanadı, nurculara cephe aldı dedim.

  Mehmet Ali Bulut da yazısında siyasal islamı uyarıyor, nurculara cephe almayın diyor.

  YanıtlaSil
 17. Yani ben tersini de algılamadım.Tayyip Erdoğan veya akp nin Nur cemaatlerine cephe alması diyede bir şey yok.Bazı fitnelere kapılır gidersek bu iş zor olur.Aynısını tarikatlker ve diğer cemaatlere de yapıyorlar.Sadece Nur cemaatleri için söylemler yok.Ortada hükümetle ,cemaatlerin karşı karşıya getirilmesi adına büyük bir fitne var.Ama bunun herkes farkında.Nur cemaatleri de farkındadır İnşaallah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hükümetmiz şu an samimi müslümanların önünü açıyor sadece şaklaban olan sözde hocalarla mücadele içinde elerinde deme ki önemLi istikbaratlar var 17 25 aralIkda eger başırıLı olunsaydı Müslümanlar tüm kazanımları gidebilirdi israİl abd avruba şu an söz geçiremiyor Türkiyeye Türkiye ajanlardan hainlerden kurtulma savaşında kurumlarımızdan temizleme onların adamlarını temizleme derdinde karşı tararf Müslüman maskesi altında yabancılardan destek alıyor. yabancılar direk Türkiyeyi karşılanrına alamıyolar. işbirlikciler iLe faliyetleri çünki emirlerinde olmuyan bi hükümet var her ne kadar az da adamları olsa her partide malisef şükür söz geçiremiyolar istiyolar ki piyon hükümetler olsun Tayip erdogan şaklaman hocalara ders vercek kadar onlardan daha ihlas Lı bi müslüman lider davut ogluda öyLe içlerinde hatası olan yokmu elbete vardır. digerlerinden daha düzgünlerdir.ama

   Sil
 18. Şuan ki siyasal İslam diye adlandırılan bir yapılanma olamaz.İslamın siyasalı olmaz.Sanıldığı gibi Hz Mehdi de bir partiyle iştigal etmeyecek.(Allah en doğrusunu bilir) şu an Müslümanlardan oluşan bir grubun idarede bulunması gerekir.Akp de siyasal İslam grubuna dahil değildir.Siyasetle uğraşırlar ama Siyasi İslamcı değillerdir.

  YanıtlaSil
 19. Abdurrahim Kardeşin savunduğu görüşü Nur talebelerinden bir grup savunuyor.Hatta Mehmet Ali Bulut Beyin 6-7 yıl öncesi kadar bir tv proğramını izledim.Orada Mehdi 1 tane değildir.1 taneden fazladır demişti.Siyasi Mehdi olacağını söylemişti.O görüşte yanlış bana göre.Nasıl Mehdinin 3 görevini 3 aşama olarak algılayanlar yanlışsa 3 tane Mehdi olacak diyenlerin görüşleri de yanlış.Ama bunlara ajan diyemeyiz.Mehdi 1 tanedir bu da benim katıldığım görüş.

  YanıtlaSil
 20. gurbet kardeşim bu işler malesef çoğunlukla "nefis" lerden kaynaklanıyor.

  Mehdi a.s çıkmadıkça insanlar da malesef işi "nefis"lerine uydurup olsa olsa şöyledir, çıkmadığına göre şahsı manevidir, üçtür beştir vs. gibi sözlerle kafalarına göre bir Mehdi algısı uydurup hadisi şeriflere karşı geliyorlar.

  Oysa ki Allah cc.nin isimlerinden biri de Sabr dır. Acele etmek biz nefsi terbiye olmamış iradesi zayıf kişilerin işidir. Allah'a hakiki manada dost olmuş veli kullara bakın hiç aceleleri yoktur.

  Hakiki müslüman, kendi dahli dışındaki işlere yani kadere yani olmakta olana rıza gösterir.

  Şunu hiç unutmamak gerekir ki bizim için hayırlı ne ise Allah onu yaratmaktadır. Başımıza gelen şer, bela ve musibetler ise ancak nefislerimiz sebebi iledir. Allah bize zulm etmez ancak biz kendi nefislerimize zulmederiz.

  Samimi olarak kişi nefsine vursa bakalım Mehdi a.s çıktığında ve onunla cihad ettiğinde ayaklarının üstünde durabilecek mi?

  Allah bize rahmetini hep kolaylıkta versin inşallah.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Turker Eraslan18 Aralık 2014 13:31 ''Oysa ki Allah cc.nin isimlerinden biri de Sabr dır. Acele etmek biz nefsi terbiye olmamış iradesi zayıf kişilerin işidir. Allah'a hakiki manada dost olmuş veli kullara bakın hiç aceleleri yoktur.''

   Evet doğrudur Turker kardeşim.Yukarıda söylemiş olduğun yoruma benzer bir hadis-i şerif var.''....dünyadan 1 gün kalsa Allah o günü uzatır.'' Bu hadisin tamamından benim anladığım Hz Mehdi muhakkak gelecektir.Ama zamanla kayıtlı kalmamak gerekir.Şu zaman gelmek zorunda demek Hz Mehdiyi çıkartmaz,alametler tamam olduktan sonra artık Hz Mehdi nin zuhuru Allah'ın işidir.''o günü Uzatır'' manasını da düşünürsek geç de gelebilir.Hatta bazı rivayetlerde Hz Mehdi ''Mehdi diye birisi yokmuş denmedikçe çıkmaz'' dır.Bu rivayet (Hadis mi bilmiyorum) Allah o günü uzatır hadis-i şerifiyle bu anlamda paralellik gösteriyor.
   Bizler Müslümanız.Müslüman olmak neyi gerektiriyorsa Hz Mehdi gelsin veya gelmesin görevlerimizi yapmalıyız.Fitneye kapılmamalı,bölünmemeliyiz.

   Sil
  2. Amin Turker Eraslan kardeşim

   Sil
 21. Fitne topyekün gelebilir,tüm güçleriyle de gelebilirler ama o kadar güçlü değiller Müslümanlar fitneye kapılmasın yeter.Abdürrahim Kardeşin söylemiş olduğu ittifak doğru.Ama ittifağı gerçekleştirecek olan Hz Mehdidir. ''.....Hilafet evinde otururken gelir.'' Hadisi şerifi var bu da demektirki Hz Mehdi halife olmak için,Mehdi olmak için çaba sarfetmeyecek.O görev ona verilecek.Mehdi olacam diye mücadele edenlerden hiçbirisi Mehdi olamayacak.Hz Mehdi mehdi olmak için siyasi mücadele,askeri mücadele göstermeyecek.O görev ona verilince,halifelik ona verilince mücadeleye başlayacak.Evinde otururken gelir manasındaki hadis-i şerif ile zorla Mehdi olduğu kabul ettirilir hadisi şeriflerine bakınca uyum var.Bunlara işaret eder. (Allah-u Alem)

  YanıtlaSil
 22. mustafa bey fethullah hocanın halife olarak gelmesi ile ilgili şu haber var ancak alman kaynaklı erdoğan la ilgili işid halifesi diye haber de var bununla alakalı başlık açarsanız iyi olur kanaatindeyim
  17 ARALIK BAŞARILI OLSAYDI GÜLEN HALİFE OLARAK GELECEKTİ VE 3 ŞEY OLACAKTI
  Eğer 17 Aralık gerçekleşseydi, bir müddet sonra bu projenin başındaki insan buraya halife olarak gelecekti. Bunun alt yapısı hazırlandı.
  Peki sonra ne olacaktı? Üç şey olacaktı:
  1. Işid'le savaş başlayacaktı. O da halife çünkü.
  2. İran'a savaş açılacaktı. İsrail'in yapmak istediği her şey İran'a yaptırılacaktı. İran devreye sokulacaktı.
  3. İdam cezası geri getirilecekti. Türkiye'de iş görebilecek, toplumu derleyip toparlayabilecek, aklı başında kim varsa hepsi darağacına gönderilecekti.
  erdoğanla ilgili haber:;KK liderlerinden Cemil Bayık, Alman Die Zeit gazetesine verdiği demeçte, “IŞİD’in halifesi El Bağdadi değil, Erdoğan’dır’ diyerek aslında bu konuda herkesin bildiği ama konuşmaktan sakındığı bir hakikati ifade ediyor
  http://www.dw.de/bay%C4%B1k-i%C5%9Fidin-halifesi-erdo%C4%9Fan/a-18136987

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu haberi blogda mesaj olarak paylaştık. Link verdiğiniz habere baktım.
   Başlık olarak demiş ki:
   PKK lideri Cemil Bayık, Alman Die Zeit gazetesine verdiği demeçte, “IŞİD’in halifesi El Bağdadi değil, Erdoğan’dır’ diyerek Cumhurbaşkanı’na ağır suçlamalarda bulundu.
   Bayık tahminimce PKK nın Avrupa kanadıdır. Avrupa Erdoğan konusunda algı operasyonu yapıyor. Yani düşmanını şeytan olarak algılatmak için bu tür iddiaları öne sürüyor.

   Sil
  2. Türkiye Cumhurbaşkanı Almanya için IŞİD'in halifesidir. Diğer yandan Amerika YPG'yi terörist olarak saymaz. Artık Deccalın zamanındayız. Deccal dünyayı yalanlarıyla aldatır.

   Sil
 23. İlk başta Türkiye ihtiyaç duyduğu ek gazı bizden almış olacak. Türkiye üzerinden geçecek boru hattı Yunanistan sınırına ulaştığında ne olacağını bana sormayın. Onu Avrupa ülkeleri düşünsün. Ben sadece Türkiye üzerinden Avrupa sınırına dayanacak doğalgaz boru hattının en güvenilir ve ekonomik güzergah olduğunu söyleyebilirim" dedi.
  Putin, ayrıca "Türkiye'de bulunulduğum zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, bazı konuları basın önünde konuşmayalım yarın Ab'den buraya gelirler, dedim. Erdoğan bana hiçbir çekincelerinin olmadığını söyledi. Erdoğan çok sağlam bir adam. Bizim bir şey saklamaya niyetimiz yok" dedi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Putinin 'ab den gelebilirler '' sözüne karşılık Recep Tayyip Erdoğan'ın ''bizim bir şey saklamaya niyetimiz yok.'' sözü ab ye karşı rusya kılıcını çektiğini gösterir.Bağımsızlık onu gerektiriyor.Ülke menfaati nerede ise ,hangi ülkedeyse o tarafla anlaşma yapılır.Ab istiyor diye ülke menfaatlerinin aleyhine olarak işlemler yapmak bağımsızlık değildir.bağımlı siyasettir.Bu siyasi anlayıştan kurtulmaya başladığımızı ve bağımsızlık yolunda mesafe katettiğimizi gösterir.Bu tek taraflı da değil,ab ülkeleri ile de menfaatlerimiz doğrultusunda işbirliği yapılacağında rusya istemiyor diye menfaatlerden feragat etmek bağımsız değildir.Bağımsız ülke kim ne derse desin kendi menfaatlerine göre,dengelerine göre hareket eder..İnşaallah başarı sağlanır.

   Sil
 24. Akdogan;
  FG nin halifeligi ile konusulabilir ama alttaki ISid in halifesi Erdogan diyen bi haberi ciddiye alip da konusmiya gerek yok ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hayır yanlış anladın buna dayanılıp erdoğana operasyon yapılmak istenecek gavur un amacı bu

   Sil
 25. Evet bu konuda haklisin, İsid e destek verdigi yalanini cok yazdilar..

  YanıtlaSil
 26. Birşey diyeyim belki bir muhasebe vesilesi olur.

  Allahu teala bize diyor ki sabah namazını kıl. Biz sabahları yerimizden sıçrayarak havf ve huşu ile sabah namazlarımızı hiç ama hiç kazaya bırakmadan kılıyor muyuz?

  Efendimiz sav bize emretmiş ki yumuşak başlı olalım, selamı yaygınlaştıralım, akrabayı gözetelim. Biz bu emirleri bihakkın yapıyor muyuz?

  Allah dostları diyor bize şu zikri şu kadar çek. Biz bunu yapıyor muyuz veya yapıyorsak ne kadar samimi ihlaslı ve şevk ile yapıyoruz

  Nefsim adına yukarıdakileri yapmadan Mehdi a.s'a nasıl asker olurum? Daha biz sıcak evimizde bu işleri yapmıyoruz. Soğuk cephede canını vermek için niyet ederek cihad etmek bu işlerden çok mu kolay sanıyoruz?

  Biz bir niyet yapıyoruz ama hakikatte ne kadar samimiyiz? Hiç niyetlerimizi kontrol ediyor muyuz? Yoksa kendimizi mi kandırıyoruz..

  Allah bize taşıyamayacağımız yükü yüklemez ama biz de O'ndan taşıyamayacağımız yükü istemeyelim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah razı olsun.Tefekkür etmek lazım.2 rekat namaza kalkamazken,canımızla,eşimizle,çocuğumuzla, malımızla ...bir kalkışa davet edene nasıl icabet edecez.

   Sil
  2. Türker kardeşim face den bir mesaj attım bakarmisin

   Sil
 27. Türkiyenin kafa kaldırıp bagımsız hareket etmesini bazı haçLı ülkelrri hazmedemiyor sözde dost mütefikler.. Çin den sadece savunmamız için kendilerinin batının, vermek istemedigi Silahları almak ve üretmek istememizden dolayı Türkiyenin güçlenmesinden piyon hükümetler yöneticiler oLamadıgı bagımsızlaşma yolunda Türkiyenin ciidi atılımları olması onLarı emparyelist batıyı cok rahatsız ediyor israiLide rahatsız ediyor..Yunan lara biLe bize veriLMiyen Nato üyesi olmuayn İsraİL e Bile Türkiyeye verilmiyen silahları satmayı bırakın hediye ediliyor Türkiye ise 90 küsür yılarda biz ufakdık . hatrılıyoz pkk ile bile almanlar bizim verdimiz TANKLARI leoparları Kulanamsınız derlerdi Türkiyeyi takan yokdu. bu Liderlerle Allah onlardan RAZI OLSUN . Türkiye haysiyetine dışarıya karşıda ONUR lu duruş sergilenmöeye başlandı ...IMF DENEN YAHUDİ modern sömürülere faizcilere borç ödendik ce Türkiye hürüyetine kendi ayakları üzerinde durmaya başladı şimdide MiLLİ devlet anlayışıyLa özelikLe yerli savaunma sanayindeki büyümesi ve kendi ihdiyacını görcek seviyeyi yakalaması batılıları ve İsraİLi ve Türkiyenin güçlü olmasını istemeyen ülkeleri cok rahatsız etmişdir......... % .Şu anda avruba Amerikası finansaL cöküş süreçleri devam etmek dedir. Türkiye ise afrika ve başka asyaya açılımlarla Büyümesini devam etirmekdedir.. Allaha hamd olsun şu zamanda Müslümanalr daha inanaç özgürlügüne saygıLı medreselere iftira atmıyan genç Müslüman tesetürlü bacılarımızın başörtülerini alıp yerlere atılmasına izin vermiyen bi yönetim var şükür Allaha. bunu bari gördük.. .Allah diyen Allah dostlarını seven Müslüman idarecilerimizde var her ne kadar içlerinde mama yı seven akbabalarda olsa o akbaba taifesi için fark etmez GüçLü kimse ondan oluverirler. dindar larsa menfat için içlerine giren olur olmuştur da bu tarih boyunca o yoluna para ya bakar .. İş parti konusu degiL devlet miLLileşme meselesi HATTA şurda yazdımızı bazıları hazmedemedine pasaportlarınızı hazırlayın demeyi bile cüret ederler.. hayaL aleminde Bu bayrak cekilmiş dir... İslam Dünyada zafer yap olmadan inmez Artık isterse Türkiyenin İSLAM aLEMİN YARISI GİTSEDE Zafer Yine İSLAMIN DIR şübhemiz yok...ÇünKi Allahın yaratıgı en şerefLi insan hemd e Nur gölgesi olmuayn peygamber Muhammed salallahu aleyhi vessellem efendimiz. VadİL emindir dediklerini Allah Namusu Ekber hz CebRaİL vasıtasıyLa bildirmişdir... İsLam SAFINDA YER Alan öldürülse bile kurtulanlardan dır..... Müslüman kardeşelrim Dua edeLim NAMAZ lardan AsLa taviz vermiyelim zikir ceken Kuran okuyan Ların Allah sayısını cogaltsın MesLa bir _____La havLe vela Kuvvette İLLa bİLLahiL aLİyiL AZİM. . Cennet hazineelrinden bir hazinedir Allah 99 şer kapısını kapatır 99 hayır kapısını açar. bazen Müslümanlara da okuyup hediye etmek güzeL dir salavatı şeriflerde belaları kaldırır. işin AsLı Allahı hoşnut etmekdedir... Maksat da saten fani geçiçi olan Dünyadan İmanı Kurtarıp AsLi vatanımızda Cennete Allah ımızın cemali iLe şereflenmek degilmi?

  YanıtlaSil
 28. Şu zamanda iş parti burtu işinden daha önemLidir ... BAGIMSIZlIK MiLLİ devlet olma daha fazla bagımsızlaşma mücadelesidir....Allaha hamd olsun ki Müslüman yöneticilerimiz var Ve daha eskilerden Müslüman bacılar başörtüsü taktıgı için ünüversite önlerinde joplatırışlıyordu ... 90 LA 2000 YILARI ARASI ne cabuK unutuldu... Türkiye Pkk ya leopar alman tankını kulandı diye Almanya kulanamsın diye diktatörce konuşurdu... Medreselere gitmek suç sayılcak duruma geldi 3 5 müslüman Allah zikri kelamı yapıldın da hemen İrticcacı damga sı vurulur 2 .sınıf vatandaş muamelesi görülürdü.. Cok şükür 2002 den sonra bu zihniyetler cöküşe geçti kırıntıları cılgına dönse de yorumlarımıza bileayırt etmeden sadece Müslüman kimlimizi ön plana cıkardımız için yazılarımızda pasaportlarınızı hazırlayın bpoş konuşma sevdaları devam ediyor...ama Bu SANCAK AYAGA kalk dı Dünay Nüfüsün yarısı da gitse Zafer İSLAMINDIR... Allahın resulu Gölgesi olmuyan peygamber Muhammed salallahu aleyhi vessellem efendimzi VadiL EMİNDİR. NE DEMİŞSE CIKTI ZAMANI GELMİYENLERDE CIKACAKDIR. ZAFER İSLAMINDIR. Şu an Avrubası abd israili kendilerine calışan piyon hükümetler. istiyolar. Bu hükümet Milli üretime önem vermesi ONLARI RAHATSIZ EDİYOR ımf BORLARI BİTİRMESİ ilkokularda küçük coocujlarımızın 1 din egitimi verilcek olmasıhaçlıları rahatsız ediyor.. İÇİMİZDEKİ işbirlikçileride koltuk sevdalıları bazı Hainlerde onların sözcülü peşindeler. kardeşlerim Allaha ve resulune iman edenLer. Arkadaşlarında belirtigi gibi Namazlardan taviz vermiyelİm maksad Sonuç Allah ımızın Rızasıdır.... Müslümanlara ülkemize müslüman yöneticilerimize ihvan kardeşlerimize dua edelim. Mesla . LA HAVLE VELA KUVVETTE İLLA BİLLAHİL ALİYYİL AZİM. zikri en az 99 hayır kapasını açar 99 şer kapısını kapatır . cenet hazineleriden bir hazinedir..veya salavatı şerifler bunları okumak osmanLı da sade yaşantısı olan bir müslüman bİle Günde en az 100 salavatı şerife okurdu resullullah alehiselam efendimizin en azından şefaatine vesile olur. ve ülkemize insanımıza belalar kalkar.

  YanıtlaSil
 29. Külliyatta Ahirzamanda gelecek Büyük Mehdi tabirinden başka Mehdi-misal zatlar tabiri var. Bediüzzaman bu zatlar hakkındaki rivayetlerin büyük Mehdi hakkındaki rivayetlerle karıştırıldığını bahseder.
  Külliyatta ayrıca asıl deccaldan önce 30' a yakın deccal geleceğinden bahsedilir. Demek ki bir asıl şahıs var, bir de ondan önce onun gibi hayırlı ya da şerli kimseler gelmiş geçmiş olur.
  Ayrıca külliyatta 3 büyük deccal tabiri var. Bazıları buna benzeterek 3 Mehdi geleceğini iddia etmiş ama 3 Mehdi tabiri külliyatta hiç geçmez. Mehdinin 3 vazifesinin herbirine ayrı bir Mehdi vehmedilmiş.
  Bediüzzaman külliyatta açıkça bir asır sonra gelecek ve hakiki beklenilen zat olarak Mehdi'den haber verir. Kendisini o zatın öncüsü olarak görür. Risale-i Nurun bir müceddid olduğunu ve Ona zemin hazırladığını söyler.
  Külliyatta "Mehdi'nin Risale-i Nuru bir programı olarak neşir ve tatbik edeceği" yazılıdır. Buna binaen Nur talebeleri tatbikatçı diye hadislerde Cehcah adındaki zatın Mehdiden sonra geleceğini yorumlayarak asıl Mehdi Bediüzzaman, tatbikatçı zat ise Cehcah olacak demişler. Ayrıca Mehdiyet Nur hizmetinin aşamaları olduğuna göre gelecek bu zatın da Nur dairesinden çıkacağını düşündüler.
  Risalelerde bu manaya kuvvet veren başka bir kayıt “Mehdi’nin Nurun geniş dairesinde geleceği ve bu daireyi genişlendireceği”dir.
  Bediüzzaman kendisinin Mehdi olduğunu ima dahi etmemiş ve bu konudaki imaları red etmiş olmasına rağmen, Nur talebeleri Onun Mehdi olduğuna kanaat getirmişlerdir. Bu kanaat sarsılmaz bir iman halindedir. Bu hüsn-ü zannının bir neticesidir. Bediüzzaman tarihteki Mehdici hareketlerin vahim neticeleri bilen bir kimse olduğu için bu imaları üzerine almamış ve ülkeyi badirelere sürüklemekten sakınmıştır.
  Nur talebelerini üstadın Mehdi olduğuna kani kılan sebeplerin başında Kur'anın Risale-i Nur ile ilgili işari haberlerine, Hz. Ali'nin Kaside-i Celcelutiyesi, Gavs-ı Azam Abdülkadir-i Geylaninin Risale-i Nuru haber veren işaretleri, ayrıca Sikke-i Tasdik-i Gaybi eserinde toplanmış olan Risale-i Nurun makbuliyetine dair gaybi işaretlerin vermiş olduğu bir kanaate dayanmaktadır.
  Bana göre bunların hepsi de üstadın Mehdi olduğunu ispat eden deliller değil, Risale-i Nurun ve onun müellifini zatın makbul olduğunu ispat eden delillerdir.
  Şahsen üstadın Mehdi olmadığını bizzat kendisinin bu isnadı kabul etmediğine dair delilleri sıralamak benim için rahatsızlık veren bir girişim olduğundan bu kardeşlerime karşı fikir beyan etmek istemiyorum. Ama 40 yıldır külliyatı okumaktan kaynaklanan kanaatimi hakikat namına beyan ediyorum. Bu konuda kimseyle tartışmaya girmek istemiyorum.
  Bediüzzaman kendi başına çok değerli bir zat olarak bana yeter. Onu sevmek için illa onun Mehdi olması benim için şart değildir. Mehdidir ya da değildir bilmem. Bildiğim Risale-i Nurdan benim hasıl ettiğim kanaattir.
  Dini yolların önderlerinin aşırı büyütülmesine taraftar değilim. Bediüzzaman halkın türbelere olan rağbetinin dini sınırların dışına taştığını görüp mezarının dahi bilinmemesini vasiyet etmiştir. Bana göre galiba kendisini aşırı büyütenlere karşı kendini korumak istemiştir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mustafa Abi katıLıyorum

   Sil
  2. Said Nursi,Mehdi değil ki Mehdi su an Mekke'de...Said Nursi veli ancak abartılıyor ve abartanlar 'sarıklı genci' kızdırıyor.Mehdi tektir,Cehcah-Kahtani-Sarıklı Genç tektir.

   Sil
  3. Hakdan Aydemir kardeş... Bediüzzaman acaba kendini kimlere karşı korumak istemiş olabilir, düşündün mü?

   Sil
  4. Mustafa abi üstazı azam Bediu zaman saidi Nursi rahmettullah kabrinin gizli kalması Allahu alem bir yönüyLe üveysi meşrebdir ki eveysimeşreblerin kabri ekser gizlidir. Çünki Allah korusun bazı cahiler abartarak kabrini putlaştırabilirler suistimal edebilirlerdi. Bediu zaman hazretleri öyle sıradan bi ALim degil abi İlmi cok derin dir. bazı takva Alimler bile kapasitesinde anlar. kendini korumasından kasıt ilerde Allahu alem bazıları onun meşrebini suistimal edip abartcaklar. Mehdi gibi lanse etceklerini ta ozamaanlardan Allahın izni ile bildigi için eserlerinde uyarı yapmış belirmiş ve red etmişdir bu zümrenin isnatından . yine eserlerinde cımbızlama yapcak ve şahsi mefaatlerine kulancak başka bi zümreyi ise yine yaşarken bazı yakınlarına bildirmiş. dikkat edilmesini tenbihlemiş, yine başka bi zümreyi bunlar hep nur cu yum derler ekser eserlerini sadeleştirme adı altında düzenleme yapılmasını istememiş. bu zmaanları nazarı itibare alarak. risale nur önem verilmesi itikati olarak bir müslümanı donatacagı en az tabirle imansızlık zındıkasına karşı ilaç olacagını belirtmiş. şunu belirtmek gerekir ki tarihde en büyük alim bin yılın imamıda olsa eserleri asla bi kuranı kerim gibi veya hadisi şerif i gibi lanse edilmez. risale de olsa diger degerli ehli sünnet eserleride olsa kaynakları yine kuranı kerim ve hadisi şeriflerdir. deryadan acılmış ırmaklar nehirler gibilerdir kısaca Abi Ahir zaman olması münasabetiyle ben de şaşırdıgım risalelerde yazdıgı halde açık aleni üstaz belirmiş yinede anlamak istedikleri gibi anlıyan ve yorumluyanlar var bazı konuları üstaz bu tür görüşler olcagı için hepsine karşı belirtmiş kendinin kendisinde olmuyan vasıflarla mehdu sena edilmesinden beri oldugu belirtmiş ve bir nevi korunmuş şu an ble 12 civarı gercek Nurcu lar Risale nur okur. kuranı kerim hadisi şerfi okur. siyaseten içli dışlı olmazlar. hiç bi tarikat şeyhi de olmaz olmamalıdır. dua ve manevi destek olurlar müslümanlara faydalı olanlara. Yoksa imanlı nesil yetişmesi için hizmet etmeliler yeterki niyet hizmet olsun yolu coktur. bediu zaman rahmettullah vazifesini yapmışdır. Allah razı olsun Allah sırıını artırsın dua ve himmetinden Allah bizleri müslümanları mahrum etmesin. aslında bizim mubareyi anlatcak kapasitemiz hiç yok da baktık abi abduk subduk isnatlar mecbur bildimzi paylaşıyoz bazı sırLı konular var açılması uygun olmadıgına hiç bahsetmiyorum fitne cıkabilir. Uyanın bi müslüman asLa kendi meşrebim den degiL diye hiç biAllah dostunu aşalıyamaz bu tür tasub yapanlar zarar ları kendilerine döner. bir insanı tanımak için eserlerini en azından okumak lazım ki o kişi hakında fikir beyan edebilsin Bediu zaman saidi nursi rahmetullah da Allahın mahfuz korudu zevatlardan dır.

   Sil
  5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  6. Bediüzzaman'ın kabrinin Isparta vilayeti sınırları içinde bir yerde olduğu söylenmişti.

   Sil
  7. evet abi bir kamil mürşid de bazen ziyaret etiginde sohbetleşirlermiş diye işitim sır olarak kalması gerek Allahu alem ki suistimal edilmesin diye eserleri tahkiki iman iman kurtulması üzerinedir. ama eserlerinde bazı salavatlarıda almış okunmasını müntesiplerine tavsiye etmişdir. sadece okumak la degil tatbikata gerekir okumakla itikat düzeltlir. Allaha yakınlaşmak için ise Ayet ve hadisi şeriflerde geçen dua ve zikileride bazılarını mubarek paylaşmışdır.

   Sil
  8. Bediu zaman saidi nursi rahmettullah meşrebi gereyi Mehdi alehiselam zemin hazırlıyan büyük Allah dostu dur. Aynı zamandan onun zamanında ve daha sonra yine zemin hazırlıyan Büyük evliya Alimler gelmişdir.

   Sil
  9. yine cok degerli EhLi sünnet Alimi üstazı azam olan kamil mürşid İsmaİL çetin hoca efendiye bediu zaman saidi nursi rhmettullahı sorduklarında demiş ki o(bediu zaman) bir konuda bişey demişse digerlerinin ne dedine bakılmaz .. Üstaz azam kamiL mürşid seyyid ismaİL çetin hoca efendi kendisi iLe gençliginde görüşmüş anılarından okumştum. bediu zamanın cemuL cem makamıyla şereflenen cok az Allah dostuna nasip olan bi mevzu oldugunu ilmini derya oldugunu belirtmiş. bazı zamanında ehLi tarikle olan farkLı düşünceler ise mesla AbduL hakim avrasi gibi zevatlarla ihtilafları oldukları konular rahmettir. asla birini tuutp digerine diL uzatmak küçük göstermek tavsiye edilmemişdir.

   Sil
 30. Bu konular forum sitesinde paylaşılsa çok daha güzel olacaktı...
  @mustafa kardeşimiz böyle bir düzenleme yapabilirse çok daha güzel olacaktır.
  O kadar çok ve değerli mesajlar varki blog sitesi yetersiz geliyor gibi...
  Yinede böyle bir platform oluşturduğu ve değerli bilgilerin paylaşılmasına vesile olduğu için teşekkür ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet çok zahmet vermeyecekse blog sitesi iyi olurdu

   Sil
  2. Web sitesi elbette gayet iyi olur (du). Ancak bu iş benim boyumu çok aşar. Blog ile dahi zaman zaman ilgilenemiyorum. Çünkü o zaman daha çok vaktimi ayırmam gerekecek. Bu konunun halihazırda ilgilenenler için önemli bir ihtiyaca cevap verdiği kanaatindeyim. Web sitesi için bir ekip lazım. Eğer bir kardeşimiz bir web sitesi açarsa ben de ona içerik sağlama açısından yardımcı olabilirim. Daha önce açılıp da kapanan siteler gibi olmak istemiyorum. İstikrar ve devamlılık çok önemli...
   Şahsi olarak ilgilendiğim daha bir çok alanda çalışmalarım var. Onlara da zaman ve emek sarfetmek durumundayım.
   Eğer arkadaşların hazırladığı yazılar varsa onu ana sayfada yayınlarım. Şimdilik fazla ön planda görünmenin uygun olmadığı bir zaman...

   Sil