.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

14 Aralık 2014 Pazar

14 ARALIK OPERASYONUTürkiye bu pazar sabahına yeni bir operasyon haberiyle uyandı. Polis, çok sayıda çevik kuvvetin desteğiyle Zaman gazetesinin Yenibosna'daki merkezine baskın düzenlerken, bazı dizi yapımcıları da sabahın erken saatlerinde gözaltına alındı. Hakkında gözaltı kararı bulunan kişi sayısının 32 olduğu ifade ediliyor. Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Medya Grup Başkanı Hidayet Karaca hakkında da gözaltı kararı alındı.

İstanbul'da ve bazı illerde başlatılan 'Paralel Yapı' operasyonu kapsamında, emniyet güçleri bazı adreslere eş zamanlı baskın düzenledi. Operasyonun Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Batman, Eskişehir, Tunceli, Elazığ, Şırnak, Van Erzurum ve Ankara'da başlatıldığı belirtildi.

Bülent Arınç Twitter fenomeni Fuat Avni’nin önceden sızdırdığı haberler için “umarım çıkmaz” demişti.

AK Parti ve CHP'den 14 Aralık operasyonuna ilişkin açıklamalar yapıldı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 'Bu bir darbe sürecidir' derken, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş 'Yapılan işlemin sonucunu göreceğiz' diye konuştu. MHP'li oktay vural: “zamanlama manidar” dedi. HDP’li Hasip Kaplan, "aslında Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'inlerine giriyoruz' diyerek operasyonun işaretini vermişti" dedi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan aralarında emniyet görevlileri ve medya çalışanlarının da yer aldığı 32 kişinin, 2009 yılında 'Tahşiyeciler' olarak bilinen gruba yönelik düzenlenen operasyonda 'suç ve delil uydurdukları' 'kumpas kurdukları' iddia edildi.

Sabah Gazetesi haberi “Paralel yapıya şafak operasyonu: Paralel yapıya yönelik emniyet ekipleri eş zamanlı olarak İstanbul ve bazı illerde operasyon başlattı.” başlığıyla verdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul'da belirlenen adreslere sabah erken saatlerde gitti. Soruşturma kapsamında 8 kişi gözaltına alındı.

Soruşturmada, aralarında polis ve medya çalışanlarının da bulunduğu 32 kişi hakkında gözaltı kararı bulunduğu bildirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Hasan Yılmaz tarafından yürütülen soruşturmada, hakkında gözaltı kararı bulunanlar arasında Sungurlar dizisinin yapımcısı Salih Asan, Sungurlar dizisinin yönetmeni Engin Koç, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, gazeteci Nuh Gönültaş, Tek Türkiye dizisinin senaristi Ali Kara, eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Tufan Ergüder bulunuyor.


270 yorum:

 1. Serdar Turgut 13 Aralık 2014 tarihli yazısının başlığı
  "Fuat Avni ya MOSSAD’sa"
  http://www.haberturk.com/yazarlar/serdar-turgut-2025/1018698-fuat-avni-ya-mossadsa

  Ahmet Taşgetiren de "Fuatavni bir kişiden ziyade bir istihbari odak olabilir” demiş.

  Demek ortada ciddi bir durum var. Ciddi bir zaman dilimindeyiz. Hadi biz de 7-8 yıl öncesinde zuhur eden bir keşfi dile getirelim. Keşif bana ait değil. O yüzden yazıyorum. Zira o keşifte tam da Mevlana'nın şeb'i aruz törenleri zamanı Kurtuluş günü bugün denmişti. Bilmem bir manası var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkiye Fuat Avni’nin Twitter üzerinden yaptığı deşifreleri konuşurken bir dönem Fethullah Gülen hareketinin ikinci adamı olan Latif Erdoğan’dan önemli bir açıklama geldi. Latif Erdoğan, bütün Paralel yapıyı etkileyecek paylaşımlar yapan Fuat Avni’nin gerçek sahibi Fethullah Gülen olduğunu yazdı.

   Sil
 2. Fuatavni yapılacak operasyonu önceden haber vermekle etkisini kırmak istemişti. Operasyon onun dediği gibi Cuma günü olmadı, ama Pazar günü yapıldı. Yani operasyonu engelleyemedi.
  Ben şimdi düşünüyorum. Bu operasyon gerçekten hükümetin Paralel yapıya yaptığı bir operasyon mu, yoksa karşı tarafın yine hükümeti sıkıştırmaya hatta bir iç isyan çıkarma girişimi midir?
  Ancak Erdoğan'ın inlerine gireceğiz sözü bu ikinci ihtimali şimdilik zayıflatıyor.

  YanıtlaSil
 3. Ahmet Taşgetiren: Camia'nın savaş gücü başlıklı yazısından...

  Camia’nın belli bir güç kullandığı açık.

  40 yıllık geçmişinde meydan okuma geleneği bulunmayan bir yapının gece yarısı “Yiğitseniz gelin” çağrılarıyla miting yapar hale gelmiş olması gerçekten bir güç kullanımı konseptini devreye soktuğu gerçeğini içinde barındırıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fetlah son karıştırma kozlarınık kulanıyor halk tabanını yokluyor o Amerikada keyfine bakar Türk insanı bir birini kırsa umuruna takmaz saten görevi o Fitne fesad son cırbınışları deneme yapıyolar yazık saf alt tabakaya olur olan Sakın kanmayın Bediu zaman saidi nursiyi seven kardeşlerim Bu fetulah Nurcu degiL kulandırmayın kendinizi sakın sizi kulanmaya calışıyolar Para destegi oldukları bazı popüler kişileri halk üzerinde etkisi olan saten kulanıyolar onlarda maaş makam ugruna razı siz .kulanılmayın Dikkat edin Risale Nur okuyun bu adamın sabık fetvalarına kanmayın imanınızLa oynuyor..

   Sil
 4. http://www.odatv.com/n.php?n=fenerbahceye-operasyonun-beyin-ismine-gozalti--1412141200

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Odatv, Şike, Ergenekon ve Balyoz operasyonlarını yöneten ekibin beyin takımı arasında yer alan Emniyet Müdürü Mutlu Ekizoğlu'nun adı da gözaltı listesinde.

   Sil
 5. Ahmet Taşgetiren:
  “Fuatavni hadisesi”, aslında Camianın gücü adına bir iddianın göstergesidir. Ne deniyor? “Bir yıldan bu yana mücadele ediyorsunuz ama biz hala sizin kılcal damarlarınızda dolaşıyoruz ve başbakan yardımcılarınızın haberinin olmadığı şeyi biliyoruz.” Bu iddia gerçek veya değil, ama bir güç vehmini seslendirdiği açık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İŞTE LATİF ERDOĞAN'IN O AÇIKLAMALARI:

   "Emniyet, MİT, Askeri İstihbarat birimlerinde yerleşik paralelcilerin koordineli çalışmasıyla elde edilen bilgilerin en üst seviyede denetimi ancak Fethullah Gülen'e ait bir yetkidir. Bu yetkiyi onun başkasıyla paylaşması asla söz konusu olamaz. Bu açıdan bakıldığında çok net söylenebilir ki, Fuat Avni isminin gerçek sahibi Fethullah Gülen'in kendisidir. Bilgilerin güncellenmesi ise onun bildirdiği ölçüde olmak kaydıyla, yanındaki bir ekip tarafından yapılmaktadır. Son gelişmeler de gösteriyor ki, devlet bilgi akışının koordinatlarını tespit etmiş bulunuyor. Bu arada yanıltıcı bilgiler sızdırarak da Fuat Avni'ye hem yanlış yaptırıyor hem de kendini deşifre ettiriyor." (Kaynak: Sabah)

   Sil
  2. Bu habere göre de devlet bilerek istihbarat paylaşarak gülene yanlış yaptırtıyor.Olabilir mi olabilir.

   Sil
 6. EN BÜYÜK İHANET!

  GÜLEN ÖRGÜTÜNÜN BU İHANETİ KAN DONDURDU!

  Paralel yapının Selam Tevhid adı altında dinlediği TRT Kahire Temsilcisi Mehmet Akif Ersoy’un Mısır’daki tünellerden Gazze’ye geçişi takip edilerek tünel koordinatlarının not edildiği tespit edildi.

  TRT Kahire Temsilcisi Mehmet Akif Ersoy’un tünellerden geçmek için irtibat kurduğu Mısır ve Filistinli yetkililerle yaptığı görüşmeler tek tek tespit edilip görüşme notları ve tünellere ait bilgiler yabancı istihbarat örgütleriyle paylaşıldı.

  Ersoy’un Gazze-Mısır arasındaki tünellerden giriş çıkışlarına ait tünel bilgileri, hangi tünelden Gazze’ye giriş yaptığı ve bu yerlere ait koordinatlar tespit edilmiş.

  Selam Tevhid soruşturmasını yürüten İstanbul Savcısı İrfan Fidan paralel yapının uluslararası casusluk faaliyetleri yaptığını tespite göre, paralel yapı, Gazze’nin dış dünya ile bağlantısını sağlayan bu tünel bilgilerini İsrail ile de paylaştı.

  GÜLEN ÖRGÜTÜ MEDYASI DAHA ÖNCE DE FİLİSTİN'LİLERE 'TERÖRİST' DEMİŞ, FİLİSTİN KASABI İSRAİL ESKİ BAŞBAKANI ŞARON İÇİN DE 'ÇIĞIR AÇAN LİDER' İFADESİNİ KULLANMIŞTI!

  YanıtlaSil
 7. Cemaat nereden öğrendi?

  Sandığınız gibi, son polis operasyonunu öğrenen Fuat Avni ve sonrasında Cemaatin yaptığı sokak gösterilerini kast etmiyorum. Daha derinlerde bir konudan bahsedeceğim.
  Her zaman söylüyorum, sonucu tartışmaktan asıl nedeni bir türlü tartışamıyoruz diye. Cemaat krizi patladığı günden bugüne kafamı kurcalayan bir sorunun peşindeyim, Cemaat tüm bu taktikleri, yöntemleri, istihbarat operasyonlarını, yargıda kumpas kurmasını, uluslararası operasyon yapmasını nereden öğrendi?

  Üst akıl Türk ve Müslüman aklı değil

  Cumhurbaşkanı Erdoğan sürekli olarak bir üst akıldan bahsediyor. Gezi’yi, Cemaati, Kobanicileri yönlendiren bu üst aklın kim olduğu konusunda olağan şüpheliler var ama kesin bilgi yok. Gezi ve Kobanicileri yönlendiren üst aklın çok üzerinde durulacak akıllar olduğu kanaatinde değilim.
  Ben Cemaatin ilişkide olduğu üst aklın çok etkileyici ve sofistike olduğunu düşünüyorum. Cemaatin örgütlenme biçimi, yaptıkları ve taktikleri kesinlikle bir Türk aklının üreteceği şeyler değil. Hatta bir Müslüman aklın üreteceği şeyler de değil. Bizler, ne kadar kriminal işlere bulaşırsak bulaşalım, bazı şeylere engel olacak İslami kurallarımız, reflekslerimiz var. Örneğin içki içmek gibi, İslam’ın en büyük günahlarını gerekirse hizmet için işleyebilmek herkesin aklına gelebilecek bir şey değil.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. (2)

   İslam tarihinde bir benzeri yok

   İslam tarihi içerisinde Cemaatin yöntem ve usullerini kullanan başka bir yapıya rastlanmaz. Hep benzetilen Hasan Sabbah örgütü belki biraz benzeyebilir ama yine de Cemaatin kendine has, eşsiz sayılabilecek yöntemleri var. Şunu da belirteyim, Cemaatin tüm örgütlenme biçimi ve yaptıklarının tam anlamıyla çözüldüğü kanaatinde de değilim. Şu anda kadar öğrendiklerimiz bizi şok ediyor, tümünü öğrendiğimizde ne olacak bilemiyorum.

   Sadece İzmir’deki casusluk ve fuhuş dosyasının detayları ortaya çıksa, akıllara durgunluk veren suç oluşturma taktiklerini görmüş oluruz. Bunu araştıran üst düzey emniyet yöneticilerinin bana söylediği cümle şuydu: “Bu, bütün polis tarihinde karşılaştığımız en tuhaf ve akıl almaz suçlu üretme biçimi.”

   Bence en büyük şoku yaşayanlar şu anda İstanbul Adliyesi’ndeki usulsüz dinlemeleri araştıran savcılar. Onlar, Cemaatin hukuk içerinde suç oluşturma, suçlu üretme ve buradan örgüt çıkarma konularına vakıf oluyor. Öğrendikçe de ne büyük şok yaşadıklarını etrafındakilerle paylaşıyorlar. Onların da söylediği, bugüne kadar yargı ve hukuk tarihi içinde böyle akıl almaz bir suç ve suçlu üretme taktikleri görmedikleri yönünde.

   Eğer Milli Eğitim Bakanlığı’nda Müsteşar Sayın Yusuf Tekin rahat konuşacağı bir ortam oluşsa, bakanlık içinde Cemaatin yaptıklarını kamuoyu ile paylaşır sanırım. O da sınavlarda ve terfilerde gördüğü akıl almaz usulsüzlüklere şaşırıyor. TSK, TÜBİTAK, Maliye gibi kurumlarda olanları siz düşünün artık.

   “Akıl Almaz”

   Polis, yargı ve bürokrasi içerisinde Cemaatin yaptıkları konusunda sürekli “akıl almaz” tabirini kullanıyorum dikkat ettiyseniz. Gerçekten de en çok duyduğum kelime bu çünkü. Hiçbirimizin aklı almıyor yapılanları. Cemaatten bazılarının da aklı almıyor bunları, çünkü bilmiyorlar. Bu sofistike işlerin, sahadaki elemandan Hocaya kadar uzanan direk bir bağlantı hattı var ve kimse araya giremiyor, etraftakilerin de haberi olmuyor doğal olarak.
   Bütün bu okuduklarınıza bir de medyadaki karmaşık ilişkileri, algı operasyonlarını, iletişim taktiklerini, sosyal medya çalışmalarını, sivil toplum kuruluşlarını, yardım organizasyonlarını ve finans hareketlerini eklerseniz daha çok “akıl almaz” kavramını kullanırız.

   Sil
  2. (3)
   Çok kritik bir eğitim

   Soruya hala cevap bulmadık, Cemaat nereden öğrendi bu taktikleri? Bir konuşmasında Cemaatin eski yöneticilerinden Latif Erdoğan, Cemaatin CIA bağlantısından ve CIA içindeki Yahudi damarıyla olan ilişkisinden bahsetmişti. Hoca’nın bu ekiple görüştüğünü, zaman zaman hesap verme durumunda kaldığını söylemişti. Diyelim ki Latif Bey duruma vakıf değil ya da kızgınlıkla böyle şeyler söylemiş olsun.

   Türk polis teşkilatı resmi olarak FBI ile iş birliği yapar. Uzun yıllar FBI bazı Türk polislerine kriminal suçlar, suç delilleri, suçlu profilleri, suçluya ulaşma taktikleri konusunda önemli eğitimler verdi. Burada mesleki olarak çok kritik bir şey öğrendiler: “Kimsenin fark etmediği ipuçlarından suçluya ulaşmak ve bu ipuçlarını yargıda kullanılabilir delil haline getirmek.” Şimdi bu eşsiz bilgiyi kötü amaçlı kullanmak istersek şu cümleyi kurmalıyız: : “Kimsenin fark etmediği ipuçlarından suçlu üretmek ve bu ipuçlarını yargıda kullanılabilir delil haline getirmek.”
   Bu çok özel eğitime gönderilenler ve dünyadaki en ileri taktikleri öğrenen polislerin Cemaatten polisler olup olmadığını acaba İçişleri Bakanı Efkan Ala araştırmış mıdır?
   Eminim, “evet neredeyse hepsi Cemaatten polislermiş” diyecektir Bakan Bey. Bence daha önemli olan şey şudur, bunların da üzerinde olan bir üst akıl, bu polislere öğrendiği stratejik bilgileri farklı şekilde kullandırıyor.

   Üst akıl sahipleri kimler?

   Cemaatin kitap yayınları bölümünde çalışan bir tanıdığım şöyle demişti, “İngiltere’den düzenli olarak bir İngiliz danışman İstanbul’a geliyor. Yayınlarımız, tercü- melerimiz ve yayın politikalarımız konusunda bizi kontrol ediyor. Kim olduğunu hiç sormadık, hizmete destek olan biri olduğunu söylediler.”
   Eğitim, finans, güvenlik ve yargı alanlarında farklı bir aklın işinde olduğu kesin. Bir bilgiye dayanmadan, tüm bu olanları dışardan gözleyen biri olarak söylüyorum:
   Bu aklın bir İngiliz/Yahudi aklı olduğunu düşünüyorum. Dünyada İngilizler ve Yahudiler kadar bu konularda ileri gitmiş başka millet yoktur.
   Twitter.com/alinurkutlu

   Sil
 8. Merve Şebnem Oruç: Diren Fuatavni
  Yeni Şafak

  Twitter’daki derin Gülenci ‘Fuat Avni’ hesabının Perşembe gecesi yaktığı işaret fişeğinin görünenden öte bir boyutu olduğunu düşünmeden edemiyorum. İki yıldır Türkiye aleyhindeki operasyonlar için yoğun şekilde kullanılan Twitter’da, Erdoğan’ın yurt dışına kaçtığından öldüğüne, seçimleri kaybettiğinden bir başka ülkeye iltica talebinde bulunduğuna ve hatta asılacağına pek çok şey okuduk. Bu tür itham, iftira ve iğrençliklerin çoğunun ardında, Fuat Avni ve benzeri Gülenci derin hesaplar vardı. Yazdıklarının hiçbirinin elle tutulur yanı yoktu, dolayısıyla bu tür hesapların peşine takılanların sadece Fethullah Gülen hipnozu altındakiler olduğunu biliyoruz.

  Merdi Kıpti şecaat arz ederken sirkatin söylermiş; Fuat Avni hesabı, “Cemaat geneline, medya ayağı, yargı ayağı ve emniyet ayağı gibi geniş çaplı operasyon yapılacak.” derken aslında örgütün ayaklarını sıralayıveriyor. Ekrem Dumanlı önce Zaman Gazetesi, sonra Adliye önünde şov yapıyor, o sırada Fethullah Gülen yeni bir beddua seansı başlatarak, “Zalimin işini kolaylaştırmak bir vebaldir. Zorlasın, göbekleri çatlasın, beyin kanamasından gitsinler,” diyerek “Direnin” çağrısı yapıyor. Ecele çare yok. Bu örgütün suça karışmış olanları ister gazeteci olsun, ister polis, ister ‘abla-abi’ olsun, ister Pensilvanya’da yaşıyor olsun, adalete hesap vermekten kurtulamayacak. Dolayısıyla böyle bir şey gerçekleşecek olduğunda, Fuat Avni hesabından yazıldığı gibi “Operasyonu deşifre ettik. Ondan yapılmadı.” gibi saçmalıklar yüzünden durmaz. İster Independent gazetesi ister AB Parlamenterleri çanak tutsun…

  YanıtlaSil
 9. iddialar o ki Genel kurmay , mit, hükümet ortak çalışıyor bakalım sonuç ne olacak makul şüphe sonuç getirecekmi

  YanıtlaSil
 10. Türkiye devletini bagımsızlaşmasını engelemek İngiliz ve yahudi kuruluşları ile bir ne vi Bagımsız Lık savaşı veriliyor .. Türkiyenin Milli leşmesi üretimlerine önem vermesi bazı kapitalist leri cok rahatsız etmişdir sayın Recep tayip erdoganın bunları en cok rahatsız ettigi cıkış Van Minit İsraİL cumhurbaşkanını dünya kamu oyu önünde fırcalaması ve gercekleri yüzüne söylemsi bütün yahudi lerle iş yapan onların destekledikleri oluşum bundan rahatsız olmuş Türkiyenin egemenliklerinden cıkmaması için şu an dolayLı bir nevi piskolojik kurumlarda egemenLişk savaşı veriliyor Yahudi ve ingiliz ler cok farkLı taktikleri vardır.. Her kesimin içine adamlarını maddi güçle medya destegi iLe yerleştirirler bazı içimizdeki işbirlikcileri ile devamLı sansasyoneL kendilerine muhalif boyun bükmüyen hükümet ve devlet adamalrına oparyon yaptırılardı.. Şimdi ise bu Müslüman bir siyasi Lider olan erdogan bunların tekerine comak soktu daha düne kadar 1998 lerde bizim askeriyenin içininde mosaad cılar elini kolunu salıyarak gezer di... Bu fetula gülen denen kişi hiç dikkat etinizmi Asla israİLe ingiltereye dİL uzatmaz onun şakşakcılıgını yapan yayın organlarıda özelikLe tdays Zaman yurt dışında hep Türkiye Alehine yayınlar yapmaktadır lar..iş sanıL dıgı kadar masum bi olay degiL devletin bekası iLe alakalıdır..

  YanıtlaSil
 11. cemmat denen örgüt derin yapı cok farkLı grublardan oluşuyor. saf anadoLu cocouklarına yine kendi okutukları gençlerle hücre tarzı evlerde 3 5 li egitim veriyolar egitim veren de ALan da aSıL büyük yönetimin nerye Hizmet etitiginden habersiz dir.. bu yetiştirilen gençler onların destegi İle bir yerlere geldikleri için onların emrine göre emir lerini sorgulmadan abicilik sistemi iLe emir komuta zincirinde ilişkileri devam ediyor Hepimiz de bildigi gibi lider hoca eleştirilemez fikri zarar görürüsünüz ahiretiniz gider bakın gibi piskolojik kumbasa Alıp DEVLETİMİZİN İÇİNE YERLEŞTİRDİKLERİ YİNE BİZDEN OLAN GENÇ lerimizi kardeşlerimizi devletin yıkımı için kulanıyorlar... Yine zenginlerle düşüp kalkmak içki sofralarında olasalar onlarla haşir neşir olmayı sempatisiz adı altında işret meclislerinde bulunup amaçlarına hizmet etcek kişileri bulmak içinde başka bir grublarıda vardır Asla fakir fukara ile işleri olmaz yeterki para kokusunu aldıkları kişileri cok ziyaret edip dinin hep şirin taraflarından ve karşının malı faiz helal haram demeden onu kazanıp maksat islami yaşantı degiL kalabalIk gözükmek dir....benim bunların bir cok şeriate muhalif halerine vakıfım.. seçim zamanı para Limitine göre bölgelerde oylarını satarlar sag sol köminis fark etmez soran oldumuda siz anlamasınız o bizim kardeşlerimize destek oluyor gibi ama tam islam din düşmanıda olan bi yönetici olsa fark etmez sırf bize yoL veren olsun bizde onu destekleriz zihniyeti vardır. sohbete avlama taktikleri güler yüz modern ılımLı gözükmek dir.. işte bunların yöneticileri haşhaşi grubunun Amerikada ki babaları nın yanında kiler bazı yahudi ve ingiliz amerikan para babaları emparyelistlerle içli dışlıdır.. emir komuta zinciri gibi calışırlar. en alt sayısaL cogunlugu oluşturanlar yazık evlerinde sohbet kardeşlik islam bagı insan toplamk ile işdigaL ederken amerikadakiler ise Türkiye devletini ele geçirip israİl ve ingiliz lerin istedi şekiL de içi boşaltılmış sözde islami gözüküp onlara calışan bi zihniyetir bu peLsilvan Ya teşkilatı

  YanıtlaSil
 12. Ahir zaman olması münasebetiyLe paranın güçü karşısında şatavat karşısında cogu egilmekdedir.. Fetulah güle nin yazdıgı eserlerin içinde ılımLılık adına şeriate muhalif sözler yerleştirilmiş yüzlerce yerde yahudi ve hristiyanlıga hep Şirin gözükülmüş Ve en BÜYÜK TEHLİKE İSE yAHUDİ VE HRİSTİYANLARINDAN CENNETE gİRCEGİ inancını aşılamış olmasıdır ki işte bam teli denen yer maksat budur. ÖyLe inanç aşılamak ki toplumu müslümanları bölmek ... kendi gibi düşünen genç sözde dindar ama kuranı kerim hükümlerini kuranı kerime göre degiL fetulahın anlıyışıyLa anlıyan izaah eden bir topluluk 3 dinden karma bi inanç sistemi ortaya cıkarmak istemişdir. kısmen de ona verielen bu görevde başarıLı olmuş ve Müslümanları arasında tartışmaya sebeb olmuş dur. Allah inanan yahudi hristiyanın muhammeden resullullah deme şartı varken bu fetula gülen bunu esneterek cok kurnaz bi plan la tabi olanlarını aşılamız dır... onlarda zavalı bunu ilim sanmaları kuranı kerime hadisi şeriflere muhalifidr.. .La iLAHE iLLALLAH MUHAMMEDEN RESULULLAH İSLam a geçmiş olur Ameli yoksa Allaha inandım diyip hazreti muhammed alehiselama tabi olmuyan KAFİR DİR. . Fetulah Loca bey bunu esnetip sadece hristiyan yahudi de Allaha inanır cennete girer inancını Müslümanlara yerleştirmek için cok güzeL egitilmiş bir şahıs dır. hatta 2 tane ilim içazeti asrı saaded olaylarına iyi bilen Hitabeti güzeL etkileme sanatında başarıLı ama İHANET HALİNDEDİR. KULAKDAN DOLMA DEGİL kim den duyarsak duyalım Allaha ve son peygamber muhammed Alehiselam iman şart dır. cok merhametLi havası cok kucaklıyıcı tezhag bunlar . Adna oktar denen 33 kadeLi Mason da mason lunu inkar etmiyor saten gül
  üyor bunlar her biri egitilmiş farklı kulvarlarda faliyetleri olan içimizdekİ .......................... lerdir Allah ımız bunların şerinden vatanımızı dinimizi insanımızı ALLAH ALLAH ALLAH korusun . bazı savunanlar bilmeden inat ugruna savunuyolar eserlerinden ne işler cevirdiklerinden haberleri bile yok ALLAHIN İZNİYLE YIKILACAKLAR.

  YanıtlaSil
 13. yURT DIŞINDAKİ okularında cia ve mossad ajanları faleyetleri o ülke hakında bunların üzerinden filim cevirmekdelerdir Türkiyeye ise bunu hizmet faliyetleri gibi empoze etmekdedirler.. gercekden içlerinde iyi niyetli fedakar insanlar vardır ama bunların üst yönetime karşı bi olmaları düşünelmez sistmeleri birbirlerinden bagımsız dır.. şöyLe apılcak emrine göre onlarda uyar ekseri gurublarına girenler maddi şatavatan dolayıdır.. sizin yolunuz yoL degil deseniz hemen savunmak adına bilmeden karşı cıkarlar.. çünki bilmiyolarlar f gülenin kimlere hizmet etigini okumalarıda yokdur hayalerine işte dünyaya islami yayıyoruz hizmetlerimizi kıskanıyolar .. gibi piskolojik algı ileAsıL vatikan ingiliz yahudilerle içLi dışlılardı r ergenokon un zülmün... den kurtarıyoz din düşmanlarının beli kırıyoz gibi kamu oyunu arkalarına alırlar ve daha tehlikeli içi boşaltılmış islam inançı gibi gözükselerde Hristiyanlık yahudilik müslümanlık karması bir inançı oluşturmak ve tamiri cok zor olan bi ekoLun peşindedirler..Pelsilavyaya gidenelr bilir cia ve mosad cı ların gülenin uzak korumalıgını yaptıklaırnı görürler.. onu biLe farKlı lanse ederler burda bile baskı altında islam hizmet için ugraşıyoz algısını yayarlar cok sinsi bi hareketttir.. bazı EhLi keşife görede maneviyata arkasında hiç bir evliya yokdur... buna bile onlar bizi anlıyamaz gibi progobanda yaparlar biz çünki velayetinde üstündeyiz havası oluşturu abileri tasub ugruna ki isterse kutub olsun risale nur u onlar bile anlıyamaz diye risaleden hemen bi yericımbızlarla f gülenin faliyetlerini aklamak adına Bilseler ki peşlerinden gitikleri adam cok tehlikeli biri .ama anlıcak cogu Allah izniyLe ve ben naptım Allahım kimin için bir cok insnala tartışmışım dicekler. Banka faizine cevaz veren kişi ona bile kılıf bulurlar. Allahın iki zümreye harb ilan edecegi bir Faizcilere iki Dostuna eza cefa verenlere hadisi şerif ve Ayetlerde gecer.. o kadar cok fasoları var ki hangi birini birde siz istemezmisin hocamız merhamet ediyor kimse cehendeme girmesin diye demezlermi Arkadaşım kim ister ki cennet cehendem Allahın kurannı kerim hadisi şerifler ortada bunu kimse degiştirmeye Cüret edemez İslamı kabUl ederse evet cennete gitmesi umulur ki son nefes Allaha aitir kuranı kerim göndermiş son peygamber hazreti muhammed Alehiselamı göndermiş..

  YanıtlaSil
 14. başka Algı Türkiyede müslümanalr arasında tartışma cıkartıp islami bilgisi olmuyan kişlerinde aman be Müslümanlık bumu diyip sogutmak içindir cok yönLü hesablanmışdır. bunların faliyetleri ADnan Loca ya tv açarlar fetulaha başka faliyet iskender evren başka tarikatleri sabık göstertmekiçin her yerde adamları vardır. Siyasi parti içlerinde uşak mileti vekili kendi partisi başkan yardımcısı için halk cı sözde CİA ajanı demidşir ört bas edilmişdir .. Müslüman uyanık olmalI dır kimsenin adamı olmamalıdır. Kuranı kerim hadisi şerife göre inanmalıdır. EhLi sünnetin eserlerini okumalıdır ki böyLe sözde dindar gözken iyi egitiLmiş gurub liderlerinin agına yakalanmamalıdır.

  YanıtlaSil
 15. Bunlar Hep Büyük Bagımsız GüçLü Türkiyenin ayak sesleridir.. MiLİ DEVLET OLmanın sancılarıdır.. Çünkü Tüm batı bilirki bunlar güçlenirse 300 milyon türk müslüman 2 milyarda müslüman bunları konturoL edemem korkuları sarmış ve YIKILMAYA kraLıkları SÖMÜRÜLERİ bitme sürecine girmişdir..Allahın da onlara bi hesabı vardır eLbet doguda petroL yataklarımızı kulanmıyalım diye PKK kartları hep elerindedir.elbete onlarda Yıkılcaklardır. avrubası amerikası rusuda

  YanıtlaSil
 16. bu konular abdürrahim beyin doktora alanı inşaallah sağlık ve sıhhattedir
  Gecen yıl bu vakitler Hükümeti düşüreceğiz kendi bakanlar kurulumuzu kuracağız diyenlerin bir çoğu şuan gözaltına alınıyor
  2013 aralığında mit müsteşarı hakan fidanı tutuklayıp yerine kendi adamını koyamayan paralel yapı; öyle bir güce ulaşmıştı ki, ben ne dersem o olur istediğim adamı istediğim yere getiririm formatındaydı şimdi işler tersine döndü... artık istediği adamı istediği yerlere getirememeye başladı... çalınan kpss, askeri lise, polis koleji sınav sorularını elde edememeye başlayınca o güç ellerinden gidince şimdi açıktan atamayla falan bakanın akrabası terfi etmiş diye feryat figan etmeye başladılar... tabii chp ve mhp de bunların dolmuşuna bindi... daha düne kadar bütün işlerini torpille halledenler şimdi ne oluyor neden ağlıyorlar güç para kaynaklar kuruyor
  hukumet cemaati bu sekilde sadece sarsar, hirpalar ama bitiremez. karakutular yurt dışındadır bir zamanlar kuzey ırakdan bazı kürtleri abd guam a götürmüş eğitmiş vatandaş yapmıştı
  ırak işgal edilince bunlar abd adına ırak a geldiler
  bu arkadaşlarda gün gelir böyle bir şey için hazırlanıyor olabilir
  https://www.facebook.com/SilahveSavasTeknolojileri/posts/357339260968912
  veya MILLENIUM CHALLENGE 2002
  Ve bu isim altında 24 Temmuz 2002'de Nevada Çölü'nde
  Türkiye'yi işgal tatbikatı yaptı. Bu, ABD tarihinin en büyük askeri tatbikatı deniyor bakalım nasrettin tusi moğolları bağdata getidiği gibi tarih tekerrürmü edecek

  YanıtlaSil
 17. nasreddin tusi halifeyle kavgası yüzünden moğolları bağdat a saldırtan kişidir
  .... Bağdat'ı kuşatıp esir aldığında Hülagu, Halife'yi ve onun çevresindeki bilim insanlarını öldürtmek ister. Fakat bazı vicdanlı danışmanları Moğol'un Şaman inançlarını kullanarak o insanları kurtarmak için hamle yapar ve 'Halife kutsal biridir, öldürürseniz başınıza kötü şeyler gelir,' derler. Hace Nasreddin Tusi araya girer ve bunun yalan olduğunu söyler. Böylece hem Halife ile ailesinin, hem de iyi niyetli danışmanların boynu vurulur.
  İkincisi, Anadolu kültürünü yağmalayan Moğol yetkililer, Hace Nasreddin Hoyi'nin, yani Ahi Evren'in eserlerini ele geçirirler ve Tusi'den ondaki "kötü" bölümleri çıkarmasını, yerine kendi fikirlerine uygun ilaveler yapmasını, hatta kitaplara Tusi imzasını atmasını isterler. O da bu emri sorun etmeden yerine getirir. Hatta marifetmiş gibi bu yaptıklarını eserlerin girişlerine övünerek yazar.
  üçüncüsü: Son Alamut lideri Hürşah'ı Moğol'a teslim olmaya ikna eden odur. 1258'de Alamut gizli geçitlerinin yerini söyleyerek Moğol'un Alamut Kalesi'ni yıkmasına ve kendisini yetiştiren o dillere destan kütüphaneyi yakmalarına yardımcı olmuştur. Tarihçi Cüveyni ve Hace Nasreddin Tusi, kütüphaneden işlerine yarayacağına inandıkları bilimsel eserleri ayırır, yanlarına alırlar.
  Tusi, bu kanlı mirasla Meraga'da ünlü rasathanesini kurar.

  YanıtlaSil
 18. Burada yazan nurcuları tarikatçileri okudukça gülmekten kırılıyorum.

  Siz alevilerden alınan vergilerle diyanet işlerine mersedes alacaksınız, cami imamlarına maaş vereceksiniz, biz de sizin ittihad-ı islam saçmalığınıza ses çıkarmayacağız öyle mi...

  Pensilvanya bitmek üzere, sonra sıra diğer nurcularda, sonra diğer tarikatlarda...

  Pensilvanya biterse gerisi kolay, diğerlerinin 1 günlük işi var, abilerini, şeyhlerini toplayıverirsin evlerinden...

  YanıtlaSil
 19. Nurcular, tarikatçılar, hepiniz laik düzeni yıkmak için makul şüphelisiniz, canını seven pasaportunu vizesini hazır tutar... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elinden geleni ardına koyma ,senin gibi itlerin hirlamasina kulak asmayiz ,canimizda kaderimizde Allahın c.c. kudret elindedir.

   Sil
  2. Ali haydar 1400 senedir hapse atmakla,asmakla,bu dediklerini bitiremişsiniz. hala anlayamdıysanız bitiremeyeceğinizi o da sizin gülmekten değil de başka şekilde kırıldığınızı gösterir.Pensilva dediğin kuruluş en fazla 50 senelik mesele tarikatlarla da alakası yok.Nurcuların da tarikatlarla alakası yok.Senin atan bile yasaklamış da bitirememiş.Sizin ne haddinize...

   Sil
  3. alihaydar efendin süfyani fetulah,müslümanları tasfiye edecek.Keza sol gözünü düzeltse bile,sağ gözündeki şişkinliği düzeltemeyen deccalin gözünden düştü.süfyani fetulah saferde bir şeyler yapmalı ki Rebiülahirde büyük ateş yanmaya başlasın!Bu efendisi deccalin planı.

   Sil
  4. ali haydar kardeş.. Bizim hazırladığımız tek şey abdest ve namaz'dır... Yolumuz da elimize, dilimize ve belimize hakim olmaktır. Hacı Bektaş Veli'ye selam olsun...

   Sil
 20. Cabir,Yıldırım Bayezidin hatasına düştü.süfyani fetulan harekete gececek.Artık sufyani fetulah,Cabir'i yıkacaktır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dikkat ediyorum sürekli, aylardır "fethulah süfyani yıkacak, cabir -RTE- yıkılacak" diyorsunuz.. Sorunca da cevap vermiyorsunuz son kez sorayım: bi açıklasanız şu işi nasıl ve ne zaman yıkacak? yine cevap gelmezse, hayal dünyanızdan konuştuğu hükme bağlanır.

   Sil
  2. Hayal mi :), süfyani fetulah 14 Safer 1435te darbe yaptı ancak ilk saldırısını tam 5 sonra 14 Recep 1435te gerçekleştirdi. 6+1 ay sonra dönüm noktasıydı.Yani 14 Safer 1436 dönüm noktasıydı.14 Safer 1436dan sonraki günler 1 yıl hükmündedir.Çünkü efendisi deccali taklit ediyor.Önümüzdeki hafta çok önemli.Operasyon Cabir'in son hamlesi olabilir.

   Sil
  3. Cabir'in güvendiği "artist", süfyani fetulahın safına geçecek.Kırmızı bayraklardan biri ülke yönetimine oturabilir belli bir süre sonra.Kırmızı bayraklardan mehape olur diye düşünüyorum çünkü cehapeyi bilinçli olarak karıştırıyor büyük planın işlemesi için alt tarafı bilinçli karıştırıyorlar.Cabir'i yutacak olan gri renkli bir canavar.Canavar bugüne kadar çoğu kişiyi yuttu.Cabir iyi niyetli bir müslüman.Ancak Yıldırım'ın Timur karşısındaki hatasına düştü.Dikkat!

   Sil
  4. Cevap için teşekkür ederim. O halde yazdıklarınızın doğruluğunu veya hayal mahsulü oluşunu, en fazla 1 ay içerisinde anlayacağız, doğru mu? Artist Y.B. mi? Gri renkli canavar?

   Sil
  5. Gri renkli canavarı bilmiyorum sadece ahtapota benziyor,bir de yılanların başı var o da gri;grinin bir anlamı olmalı.Hayal değil sebebini günü gelince anlamaya başlarsın.Rebiülahire kadar bir durumu yetiştirmek zorunda süfyani...

   Sil
  6. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  7. "Canavar bugüne kadar çoğu kişiyi yuttu" dediğiniz için ne olabilir diye sordum. Bir hastalık olabilir mi acaba? Cabir'in güvendiği "artist" kim sizce? Jöleli denilen danışman mı?

   Sil
  8. canavar,bugüne kadar bu ülkede bu sularda çoğu masumu yuttu.Doymak bilmeyen bir şey...Canavar ki bir oluşum.Bir oluşum ki içinde resmi görevliler,iş adamları vs. her türden adam var.

   Sil
  9. İki kere sorduğum halde, sanırım "Artist"in kim olduğuna bilerek cevap vermiyorsunuz :)

   Tabi bu artistin, süfyani safına geçmesi mi savaşı veya Cabir'in düşmesini tetikleyecek yoksa, süfyaninin rebiyulahire kadar yapması gerektiğini söylediğiniz şeylerle birlikte bu darbe vurulacak pek anlayamadım. Sürekli soruyorum, bağışlayın lütfen. Ama dediğim gibi, eğer dedikleriniz doğruysa 1 ay var önümüzde süfyaniden gelecek hamle için.

   Sil
  10. Hadislerde Süfyan, Şam bölgesini ele geçiren kişidir. Mısır ve Irak ile savaşacaktır. Türkiye'ye ile ordusu savaşacaktır. Siyah Sancaklılarla savaşıp Irak'ta ehli beyti öldürecektir. Medineye ordu gönderip orayı 3 gün talan edecektir. Mekke'ye giderken ordusu batacaktır. Hz.Mehdi Süfyan'ı öldürecektir.

   Süfyan çıktıktan sonra Suriyede 5 bölgenin kontrolünü ele geçirecektir. Halep bunlardan bir tanesidir. Süfyanın çıkışı ile ölümü arasında 15 ay vardır. Hz.Mehdi ile aynı senede zuhur eder.

   Süfyan mor ve kızıla yakın renk tonuna sahiptir. Kolları ince ve uzundur. Zina eden bir şahıstır. Ordusunun çoğu Kelp kabilesinden (Suriye ve Arabistan bölgelerinde) oluşacaktır.

   Süfyan hayatında Mekke ve Medineye gitmemiştir. Hac yapmamıştır. Said Nursi hazretlerine göre Süfyan önceleri alim biri olacaktır.

   Fethullah Gülen olsa olsa küçük süfyandır. Süfyanı Azam değildir.

   Sakarya Seyf, küçük Süfyanla Büyük Süfyanı karıştırıyor. Şeyhi ya da gördüğü rüyalar F.Güleni Süfyan olarak gösteriyor. Doğru ama ekik. F.Gülen küçük Süfyandır.

   Cabir, RTE ya da RTE eden sonraki karanlık dönemde Türkiyenin kontrolünü geçiren asker kökenli dindar biri de olabilir.

   Cabir sözlük anlamıyla zorla ele geçiren, cebreden biri demektir. Komutan bir insan bu özelliklere uyar.

   Sil
  11. Açıkçası ben bugün yapılan operasyondan bile şüpheliyim. Yani "sevinen taraf" için pek hayır getirmeyebilir, belki de "ters algı" oluşturulması için kendi taraflarınca göstermelik bir operasyondur ve önümüzdeki günlerde yapılacak başka şeyler (Sakara Seyf'in bahsettiği daha önemli süfyani bir hamle) için temel atılıyordur. Temkinli olmak lazım.

   Sil
  12. Bu endişeyi ben de taşımaktayım. Hükümeti ters köşeye yatırma ve F.Gülen ve onun arkasındaki güçleri haklı durumda göstermeye yönelik bir algı operasyonu olabilir.
   Hükümete seçim öncesi destek kaybettirmek amaçlanmış olabilir. Cemaat medyası ısrarla başta nurcular olmak üzere sıra size gelecek mesajı veriyor.

   Sil
  13. CHP asla seçim kazanamayacaktır. Ancak MHP üzerine hesap yapıyor olabilirler. Zira Bediüzzaman ırkçıların başa gelmesi üzerine kaugılarını ifade etmiştir. Zira onlar başa gelirse bu millet parçalanacaktır. Aslen türk olmayan unsurlar üzerinden masum Türk Milletini esaret altına alacaklardır.

   Sil
  14. Çok ciddi bir döneme girdik. Allah selamet versin. Vatan ve milletimizi islamiyetten ayırmasın. Allah düşmanlara fırsat vermesin. Acı olan bize sapladıkları balta bizim bağrımızdan çıkmıştır.

   Sil
  15. Allah'ın izniyle o ahmakların vatanımızı berbat etmelerine izin vermeyeceğiz.

   Sil
  16. Bundan 5-6 yıl evvel bir kardeşimize verilen keşifte F.Gülen için "Tağuttur" denmişti. O zaman için islama hizmet ettiğini sandığımız bir kimse hakkında bu ifade çok ağır görünmüştü. Sonra anlaşıldı ki manevi rehberimiz o şahsın islamiyete vereceği zarara binaen ona o sıfatı vermiş... Bunu artık zamanı geldiği için ilk defa ifşa etmek durumundayız.

   Sil
  17. Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi Cemaat Operasyonu için, "Çok açık ve net olarak belirtmek istiyorum ki, Zaman Gazetesi basılarak Ekrem Dumanlı'nın, STV'den Hidayet Karaca'nın alınması yanlış. Kim yaparsa yapsın yanlışa itiraz ediyorum." dedi.

   aman ve STV yöneticilerinin gözaltına alınmasının, Zaman gazetesine giden polislerin Ekrem Dumanlı’yı polis otosuna bindirmelerinin yanlış olduğunu ve “Basına baskı yapılıyor diye dünyayı ayağa kaldıranların ekmeğine yağ sürüldüğünü”söyleyen Selvi, “Bu operasyonu yapanlar nasıl bir algı yönetimine hizmet ettiklerinin farkında mı? Yaptıkları Türkiye’yi dünyaya rezil etmekten başka bir işe yaramadı” değerlendirmesinde bulundu.

   ------------------------

   Bahsettiğim, oluşturulmak istenen "ters algı" işte buydu.

   Sil
  18. İşin bu tarafına da dikkat çekiyoruz. Acaba ters köşe mi yapılıyor? Operasyon gerçekten hükümetin işi mi? Eğer Erdoğan inlerine girilecek demeseydi bu operasyonun kripto paralelciler tarafından yapıldığını düşünürdüm. Yani bu operasyon hangi sonuca hizmet eder?

   Sil
  19. Kötü niyetli de olsa lehimize olur İnşaallah.Hükümet yapmamışsa başkası yapmıştır.Yargı bağımsız değil,hiç de olamaz bu sistemde.Yargı Bağımsızlığı elden gidiyor diye bağıranlar bile bağımlıdır,bir yerlerden aldıkları emirleri ifa ederler.Ama kim namına yapılırsa yapılsın bu milletin menfaatine olur İnşaallah.Gülen grubunun 2010 dan önce hükümete destek çıktığını unutmayalım.Menfaatleri gereği de olsa sonuç öyle.Allah bu dini fasıkların eliyle de güçlendirir Hadisi şerifini de unutmayalım.Çok fazla tedirgin olmaya gerek yok.Savaş da çıksa lehimize gelişecek,kargaşa da çıksa lehimize.Her halde galip olacaz Allah'ın izni ve yardımıyla.

   Sil
 21. Cemaatin bütün tarikatlerin toplamından kat be kat üstün hizmetleri olması buradaki insanlarda patolojik rahatsızlıklar oluşturmuş. Oysa ki cemaatin tarikatlere böyle bir garezi yok. Fethullah Süfyaniymiş... pehh kafaya bak. Bütün dünya cemaatle el ele vermiş Büyük Türkiye kurulmasın diye uğraşıyormuş. Diyorlarmış ki müslümanlar Türkiye'nin liderliğinde dünyaya hükmeder. Yahu dünyanın 5te biri müslüman, 114 yılda 300 küsür (bilim alanında) nobelden 2 tanesini alabilmişsin. İKİ İKİ. 2 II TWO? Kafanı kumdan çıkar artık. Adamların binlerce hidrojen bombası var, üniversitelerinin bütçesi senin MEBinin ki kadar. Ne kafaları yaşıyorsunuz anlayamıyorum ki. Takvim çöpünü mü okuyorsunuz, Akit mi nedir bu? Bütün dünya bizden tırsıyor algılarına inandırmışsınız kendinizi.
  Ama keser dönünce herkes hesabını vermek zorunda kalabilir. Eğer seçim barajı inerse felaketiniz olur, yalan söylediği sabit olan da kurtaramaz kendini. Oslo tavizlerini de ne kadar algı operasyonu yapılırsa yapılsın bu halk kabul etmez. Askeri darbe de olabilir. "Bizim rahmetimiz gazabımızı aşacak." diyen adamın bu lafını görmemezlikten gelmeye çabalıyorsunuz Bakara makaraları savunuyorsunuz, bi de Fethullah süfyanidir demeye getiriyorsunuz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yahu siz de elinizden geleni ardınıza koymayın.Hesabı verirsek Allah'a veririz.Ama bedduacının ,lanetçinin peşinden gitmeyiz.Gülen süfyanmış,değilmiş kimsenin umrunda değil.Gerçi gülen kimsenin umrunda değil.Nobel de umrumuzda değil.Seçim barajı da umrumuzda değil.Nasıl olsa o beddualar,lanetlerden payınızı alıyorsunuz,daha da alacaksınız...en son göbekleri çatlasın demiş gülen bakalım kimin çatlayacak

   Sil


  2. bahsettiğiniz lafı kesip vermişsiniz tamamı şöyle

   "bunların hocası, televizyonlarda izledik, nasıl beddua ettiğini gördük. bir hoca beddua eder mi yahu? bedduaya lanet, duaya davet. biz, kardeşlerim, zulümle emrolunmadık. biz gazapla emrolunmadık. biz rahmetle emrolunduk rahmetle. biz merhamet için varız, zulüm için değil. onun için, bizim rahmetimiz gazabımızı aşacaktır inşallah."

   Sil
  3. fetulah süfyani demeye getirmiyorum,fetulah süfyanidir zaten.Konuşan yalnızca hakikattir.Kovalasın,kovalasın,kovalasın istese de yakalayamaz.

   Sil
  4. F.Gülen küçük süfyandır.
   David Rockefeller küçük deccaldir.
   Bu 2 şahıs öldükten sonra Büyük Süfyan ve Büyük Deccal çıkacaktır Allahu alem.

   Kıyamete kadar 27 tane sahte(küçük) Deccal, 70 küsür küçük süfyanlar zuhur eder.

   Deccal, bütün insanları fitneye süren kişidir.
   Süfyan, islam alemindeki Müslümanları fitneye süren kişidir.

   F.Gülen küçük süfyandır. Asıl Süfyan değildir.

   Lütfen yorum yaparken hadisleri referans gösterin. Yoksa ütopik,uçuk ve hayalden başka olmayan yorumlar türer ve kafalar karışır.

   Sil
  5. Kardeş asıl Süfyan kim olabilir ya da neler tahmin ediyorsun bu konuda ?

   Sil
  6. küçük-büyük olmaz.süfyani fetulahtır.Şam,Anadolu'dur.Anadolu'nun karışması büyük harbe sebebiyet verecek.

   Sil
  7. Hadislerde belirtildiği gibi birisi olacağını düşünüyorum. Yani ağır teviller yapmak ve rüyalara göre anlamlar çıkarmak, karnından konuşmak mantıklı değil. Hadiste ne yazıyorsa aynen olacaktır.

   *Hakim, Ebu Hureyre’den tahric etti, Dedi ki Resullullah
   (s.a.v.) buyurdu: Şam’ın ortasından, adına Süfyani denilen ve kendisine
   tabi olanların çoğunun Kelb Kabilesinden olacağı birisi
   çıkar. O insanları öldürür, hatta kadınların karınlarını deşip
   çocuklarını katleder. Sonra onunla savaşmak için bir ordu toplanır
   ve onu öldürür.

   * Emiril Mü’minin Hz. Ali b. Ebi Talib (r.a.)’dan, Buyurdu ki:47
   Süfyani, Halibi b. Yezib b. Ebusüfyan’ın evladındandır.
   Kafası oldukça büyüktür. Yüzünde kaşıntılı bir hastalıktan
   (çiçek bozuğu) eser vardır. Gözünde de beyaz bir nokta
   bulunur. Şam şehrinden çıkacaktır. Ona tabi olanların çoğu
   Kelb’dendir. Kadınların karınlarını deşip çocuklarını öldürür, kendisine
   karşı toplanan Kays kabilesini de iyice yok eder. (İşte o
   zaman) Ehlibeytim’den Harem de bir Recul çıkar. Onun haberi
   Süfyani’ye ulaşınca, Süyfani ona karşı ordusundan bir ordu gönderir.
   Ancak Mehdi, bu orduyu hezimete uğratır ve bunun üzerine
   Süfyani yanındakilerden bir orduyu, O’na karşı tekrar gönderir.
   Ancak bu ordu arzdan Beyda’ya vardıklarında yere batırılır ve
   kendilerinden haber getirecekler dışında kimse sağ kalmaz.

   * Naim b. Hammad Fiten’de nakletti. Ebu Meryeme’den, o
   da kendi şeyhlerinden rivayet etti ki: Süfyaniye rüyasında “Kalk ve
   ortaya çık” denilir. Kalkar ancak kimseyi bulamaz, ikinci bir
   rüya ile ayni şeyi görür, yine kimseyi bulmaz, üçüncü bir rüyada
   ise “kalk çık ve kapının önüne bak” denilir. Kalkıp kapıyı açtı-
   ğında ellerinde bayraklarla yedi ila dokuz kişiyi görür, bunlar
   Süfyani’ye “Biz senin ashabınız” derler. Süfyani onlarla beraber
   çıkar ve vadinin muhtelif yerlerinden bir çok insanda kendi-48
   sine tabi olur. Allah kendisine karşı Şam sahibini çıkarır, ona
   karşı gelir savaşır, sancağına baktığı zaman, Süfyani onu
   hezimete uğratır.

   *Naim b. Hammad, Kaab’dan tahric etti, O şöyle dedi:
   Beni Abbas’ın değirmeni döndüğü zaman, bayrak sahipleri atları-
   nı Şam’da zeytin ağaçlarına bağladığı zaman ve bu ordu ile
   Allah’ın, “Esheb ve ailesinin” yok ettiği zaman, onlardan kaçacak
   ve saklanacak kimsenin kalmadığı zaman, Caferiler ve Abbasiler
   düştüğünde, “Ciğer yiyen oğullarının” (Süfyaninin) Şam minberine
   oturduğunda Berberi kavmi de Şam’a geldiği zaman, işte
   bu Mehdi’nin çıkış alametidir.

   *Ebu Kubeyl’den rivayet edildi. Buyurdu ki: Beni
   Haşimi’den bir adam Melik olur ve Beni Ümeyye’yi öldürür.
   Onlardan azıcık bir şey kalır, onlardan başkasını öldürmez. Sonra
   Beni Ümeyye’den birisi çıkar ve bir kişiye karşılık iki kişiyi öldü-
   rerek, kadınlardan başkasını sağ bırakmaz. Sonra ise Mehdi gelir.
   (Bu hadisi, İmam Ebul Hasen ve Ahmed b. Cafer el-Münadi
   Melahim isimli kitapta tahric etmiştir.)

   *Naim, Ammar b. Yasir’den tahric etti, O şöyle dedi:
   (Mehdi’nin alameti) Türk size hücum ettiği zaman, malı toplayan49
   halifeniz öldüğü zaman, o halifeden sonra iki yıl içinde de azledilecek
   olan zayıf bir adam başa geçtiği zaman, Şam’ın batısında
   batma olduğu zaman, Şam’dan üç kişi çıktığı zaman, Batı insanları
   da Mısır’a çıktığı zaman, bunlar Süyfani’nin alametleri olacaktır.

   Sil
  8. * Naim b. Hammad, Halid b. Said’den tahric etti. Dedi ki:
   Süfyani elinde, vurduğu kimseyi öldürecek, üç kılıçla çıkar.

   *Keza (Naim b. Hammad), Ebu Hureyre’den tahric etti. O
   dedi ki: Süfyani’de Mehdi’de iki yarış atı gibi çıkarlar ve arkalarından
   gelenlere karşı galip gelirler.

   *Kab-ül Ahbar (r.a.)’dan, buyurdu ki: Süfyani, Fırat’ı ancak
   kafir olduğu halde geçer.

   * Naim b. Hammad, Ebi Ertad’dan rivayet etti ki: Süfyani
   Kufe’ye girer ve üç günlük bir işgalden sonra altmış bin kişiyi
   öldürür. Burada on sekiz gece kalır. Kufe’nin mallarının hepsini
   paylaştırır. Ancak Süfyani’nin Kufe’ye girişi Türkler ve Rumlarla
   “karkısa”da çarpışmasından sonradır. Sonra onların aralarına
   fitneler sokar ve onlardan bir grup Horasan’a döner. Süfyani
   öldürür, kaleleri yıkar, Kufe’ye girer. Sonra Horasan ehlini arar.
   Horasan’dan Mehdi’ye itaat edecek bir grup zuhur eder. Sonra
   Süfyani Medine’ye bir ordu gönderir, Peygamber (s.a.v.)’in soyundan
   bazı insanları Kufe’ye getirir. Sonra, Mehdi ve Mansur çıkıp
   kaçar ve Süfyani’de onları araştırır. Mehdi ve Mansur Mekke’ye
   vardığında Süfyani’nin ordusu da Beyda’da batmış olur. Sonra
   Mehdi Medine’ye gelerek Beni Haşim’den hapiste olanları kurtarır.
   Ve bu arada siyah bayraklılar çıkarak bir su kenarına varırlar
   ve bunu duyan Süfyani ile yakınları kaçarlar. Mehdi, bilahare
   Kufe’ye inerek buradaki Haşimileri kurtarır. Sonra Kufe havalisinden
   kendilerine “Usub” adı verilen bir cemaat çıkar ki silahlarını
   fark etmiş olan bir kısım Basralılar da bulunur. Böylece
   onlar Kufe halkından esir bulunanları Süfyanilerin elinden kurtarırlar
   ve ardından siyah bayraklı ordu biat için Mehdi’ye gelir.

   * Ebu Cafer rivayet etti. Dedi ki: Süfyani, Kufe ve Bağdat’a
   girdikten sonra ordularını etrafa gönderir, Horasan toprağındaki51
   Maveraün nehir’den başında Emevi soyundan birisinin bulunduğu
   bir fırka Süfyani’nin ordusuna katılır. Onlar için Tunus’ta bir vak’a
   da Şırnakta görüldükten sonra, sağ avucunda bir ben bulunan
   Haşimi bir gencin komuta ettiği, siyah bayraklı bir ordu çıkar. Ve
   Allah bu ordunun işlerini ve yolunu kolaylaştırır. Sonra Horasan
   sınırında onların lehine bir vak’a olur. Bu Haşimi karayolu ile ilerler
   ve Şuayb b. Salih Temimi’nin komutasındaki bir başka ordu ile
   birleşerek, Estahir kapısındaki savaştan sonra Mehdi ile buluşurlar.
   Bu savaşlar atların ayaklarını kanlar içinde bırakacak şiddette
   olur. Yine Allah Teala, başında Beni Adiy’den bir adamın bulunduğu
   ve Sicistan’dan gelen bir orduya da yardım edecektir. Rey
   vak’asından sonra Medayinde de büyük bir vak’a olur.
   Kerkük’de de kurtulabilenin onu anlatacağı bir vak’a görülür ve
   sonra büyük bir katliam meydana gelir. Nuseybin arzında da bir
   vak’a olacak ve Ahvaz’da kendilerine “Usub” denilen hepsi de
   Kufe ve Basra’lı bir topluluk çıkıp Kufe’li esirleri kurtaracaklardır.

   *Keza (Naim b. Hammad) Demure bin Habib ve onun
   hocalarından tahric etti, Dediler ki: Süyfani ordusunu, Horasan ve
   Fars toprağından doğu’nun bütün insanlarına karşı gönderir. Doğu
   halkı ile defalarca savaşır. Bu savaşlar devam ederken, doğu’nun
   en uç noktasında Beni Haşim’den birisine biat edilir. Beni
   Haşim’den olan bu genç, Horasan ehli ile beraber çıkar ve başlarına
   Şuayb b. Salih Temimi olur. Bu genç sarışın olup hafif sakallı-
   dır. Beş bin kişilik ordusu vardır. Bu ikisi birleşirler ve Şuayb b.
   Salih Temimi komutan olur. Bunların karşısına dağlar çıksa ezilir.52
   Süfyani’nin ordusu ile savaşırlar, ancak Süfyani galip gelir. Haşimi
   genç kaçar. Şuayb b. Salih’de saklanarak Kudüs’e gelir ve Hz.
   Mehdi Şam’a ulaştığında onun için Kudüs’de bir ev hazırlar.
   (Velid diyor ki: “Bu haşimi Mehdi’nin amcasıdır. Bazıları ise onun
   Mehdi’nin amcaoğlu olduğunu söylemişlerdir ve ölmeyerek hezimetten
   sonra Mekke’ye kaçtığını ve Mehdi zuhur ettiği zaman, onun da
   çıkacağını belirtmişlerdir.)

   Sil
  9. *Keza (Naim b. Hammad) Ebu Kubeyl’den tahric etti,
   Dedi ki: Süfyani, bir ordu göndererek, Medine’de Beni Haşim’den
   kim varsa öldürülmesini ister. Beni Haşim’den ele geçirilenler
   öldürülür ve geride kalanlar dağlara kaçarak Mehdi, Mekke’de
   çıkana kadar saklanırlar. Mehdi zuhur ettiği zaman Medine’den
   kaçan bu insanlar Mekke’de O’nun etrafında toplanırlar.

   * Keza (N.b. Hammad) Hz. Ali’den tahric etti, Dedi ki:
   Medine’ye gönderilen bir ordu, Beni Haşim’den kadın ve erkekleri
   öldürür. Hz. Muhammed (s.a.v.) ehlinden bir kısmını da esir
   alır. O zaman Mehdi ve Mebis Medine’den Mekke’ye kaçarlar.
   Süfyani ise onları yakalamak için bir ordu gönderir. Ancak onlar
   Mescid-ül Harama varmış olurlar.

   Sil
  10. * Keza (N.b. Hammad) Yusuf b. Zikarabat’dan tahric etti,
   Dedi ki: Şam’da bir halife olur Medine’lilerle savaşır. Medine ehli,
   kendilerine karşı bir ordunun gelmekte olduğu haberini alınca
   içlerinden yedi kişi Mekke’ye giderler ve saklanırlar. Medine reisi,
   Mekke reisine bu yedi kişinin kendisine ulaştığında öldürülmesini
   ister. Bu durum Mekke Reisinin ağırına gider ve bir gece kendisine
   sığınan bu yedi kişiye, önce “serbestsiniz, emniyetle gidiniz”
   der, onlar çıkarlar, ancak sonra ikisini geri çağırarak birini
   öldürür. Diğeri kaçarak arkadaşlarına yetişir ve hep beraber
   Taif’e giderek dağlarda barınırlar. İnsanlar onlarla irtibat kurar.
   Mekkelilerle savaşırlar fakat esir düşerek Mekke’ye geri getirirler.
   Bu yedi kişinin başkanı öldürülür ve geride kalanlar Beyda’da
   ordunun batma olayına kadar Mekke’de kalırlar.

   *Hakim, Ebu Hureyre’den tahric etti, Resullulah (s.a.v.)
   buyurdu: Şam’ın alt tarafından, kendisine Süfyani denen bir adam
   çıkar ve ona tabi olanların çoğu Kelb’den olur. Süfyani insanları
   öldürür ve hatta kadınların karınlarını deşerek çocukları katleder.
   Onlara karşı Kays toplanır ve onları da öldürür. Hatta zulmü o
   hale gelir ki kurtlar bile onu lanetlerler. Sonra Ehlibeytim’den olan54
   Mehdi Harra’da çıkar ve bu haber Süfyani’ye ulaşır ve O Mehdi
   üzerine bir ordu gönderir. Ancak Mehdi Süfyani’nin ordusunu
   hezimete uğratır. Süfyani bunun üzerine yanındaki bütün askerlerini
   toplayarak O’nun üzerine tekrar bir ordu gönderir, fakat bu
   ordu Beyda’ya varınca yere batırılır. Onlardan ancak haberci kurtulur.

   * Bezzar, Hz. Enes (r.a.)’dan tahric etti, dedi ki: Bir gün
   Peygamber (s.a.v.) Ümmü Seleme’nin evinde uyurken birden uyanarak
   “Biz Allah içiniz ve Allah’a döneceğiz.” Dedi. Ümmü
   Seleme “Niçin böyle dediniz Ya Resullullah” dediğinde,
   Peygamber (s.a.v.) buyurdu: Medine’li bir şahsı aramak için Irak
   tarafından gelen bir ordu sebebi ile ki, Allah Teala o ordudan o
   şahsı korur ve onlar Zülhuleyf’den Beyda’ya geldiklerinde yere
   batırılırlar. Onların önde olanları, arkadakilere yetişemedikleri
   gibi, arkadakiler öndekilere kıyamet gününe kadar yetişemezler.

   Sil

  11. ,* Naim b. Hammad, İbni Abbas’dan tahric etti, O dedi ki:
   Medine reisi, Mekke’deki Haşimilere bir ordu gönderir, ancak
   Haşimiler bu orduyu hezimete uğratır. Bunun üzerine Şam’ın o
   günkü sahibi olan Süfyani, içinde altı yüz yabancı olan yeni
   bir orduyu tekrar Haşimi’lerin üzerine gönderir. Aydınlık bir
   gecede bu ordu çöle giderken, bir çoban farkederek “Vay55
   Mekke’nin başına gelene” şeklinde söylenirken, ordunun birden
   gözünün önünden kaybolduğunu görünce “SübhanAllah
   kısa zamanda nasıl da yok oldular” diyerek onların battığı
   yere gelip ve yarısı yerde, yarıs yerin dışında kalmış bir yorganı
   yakalıyarak, çıkarmaya çalışır. Lakin çıkaramaz ve o zaman ordunun
   toprağa battığını anlar. Mekke reisine bunu müjdelemek için
   gider ve bunu duyan Mekke reisi “Elhamdülillah, bize kendisinden
   haber verilen alamet işte buydu” der.

   * Keza (N.b. Hammad) Ebu Kubeyl’den tahric etti, O dedi
   ki: Batan ordudan biri müjdeleyici, diğeri ise korkutucu iki kişi sağ
   kalır. Müjdeleyici Mehdi’ye korkutucu ise Süfyani’ye haber verir.
   Bunların ikisi de Kelp’dendir.

   *Naim, Amr b. Asi’den tahric etti. O şöyle dedi: Beyda da
   ordunun yere batırılışı Mehdi’nin çıkış alametidir.

   * Nesei, Ebu Hureyre’den tahric etti. O dedi: Şu Beyt’e bir
   ordu gelir, ancak Beyda’da yere batar.

   *İmam Ahmed, Muslim, Nesei, İbni Mace Hz. Hafsa’dan56
   tahric ettiler. O dedi: Şu Beyt’e karşı bir ordu gönderilir, ancak
   Beyda’ya girdiğinde bu ordunun önce ortası batar ve baştakiler
   sondakilere bağırırken, hepsi birden batar. Onlardan bir kaç
   haberci dışında kimse sağ kalmaz.

   *Nesei ve Hakim, Ebu Hureyre’den tahric ettiler. O dedi
   ki: İnsanlar, Beyda’da bir ordu batana kadar Beyt’in fethinden vazgeçmeyeceklerdir.

   * İbni Asakir, Halid b. Miğdan’dan tahric etti. O dedi ki:
   Süfyani’nin helaki bir cemaati iki defa hüsrana uğrattıktan sonra
   olur. Mehdi’de Gota bölgesinde Haresta adı verilen bir köy batmadan
   çıkmaz.

   *Naim, Hakim b. Nafi’den tahric etti. Dedi ki: Süfyani
   Türklerle savaştıktan sonra, onun yok edilmesi görevi, Mehdi’nin
   elinde olur. Mehdi ilk kurduğu orduyu da Türk (tarafından düş-
   manlara)’e gönderir.

   CELALEDDİN SUYUTİ’NİN TASNİFİNDEN HADİSLER
   AHİR ZAMAN MEHDİSİ’NİN ALAMETLERİ

   Sil
  12. Güngelir kardeşim. Teşekkürler hadisler için

   Sil
  13. Davut kardeşim,
   Asıl süfyan belli değildir. Ama işaretleri vardır. Hadisleri okuduğumuz zaman aşağıdaki olaylar olmadan Süfyan çıkmayacaktır.

   -Haresta bölgesinde batma olduğu zaman. (Bu batma doğal afettir)
   -Batılılar Mısır'a çıktığı zaman. (2 ihtimal var, NATO veya Mısırın batısındaki ülkeler)
   -Abbasoğulları ve Caferiler düştüğü zaman (Abbas oğulları Irak, Caferiler İrandır..Irak düştü sırada İran var)
   -Türkler ve Rumlar Şam bölgesine ığın yaptıkları zaman (Yığın, askerlerin toplanmasıdır. Türkler toplandı ama Rumlar (batılılar) toplanmadı. Kara harekatına daha var)

   Bu alametler olduktan sonra Asıl Süfyan çıkacaktır. Said Nursi Hazretlerine göre Süfyaniyetin ömrü 100 yıldır ve 1440 yılında bitiyor (2019). En geç 100.yılda İNŞALLAH Asıl Süfyan çıkacaktır.

   Küçük Süfyanla Büyük Süfyanı karıştırmayın F.Gülen küçük süfyandır.

   Sil
  14. İşaretlere bakınca Batılılar Mısır'a neden çıkar diye düşündüm. Aklıma Mısır Ordusunun ikiye ayrılması ve bir tarafın Müslüman Kardeşleri destekleyip iktidarı ele geçirmesi geldi. Ya da yine ikiye ayrılmış Mısır Ordusunun kendi tarafına yardım etmek için Batılılar işgal edebilir diye düşünüyorum..

   İran nasıl düşer ? Ya iç dinî-etnik ayaklanma olur ya da Körfez ülkeleri saldırır Allahu alem.

   Sil
  15. Hadisleri okuduğumuz zaman İran (Fars), Arap ve rumların itifakı sonucu saldırıya uğrayacak. O hadisi Gaybi Hadisler sitesi paylaşmıştı. Tamamı hatırımda değil. İşte İran böyle düşer.Allahu alem

   2013+4=2017, Mısırın zafer yılı. İNŞALLAH sis bu yılda düşecek. Bunun sonucunda İsrail tehlikeye gireceği için Amerika müdahele eder. Mısır kıyılarında hazırda bekleyen amerikan savaş gemileri var.

   İsrailin kuzeyinden Işid (ISIS), güneyinde Mısırda SISI var. Dikkat edin ISIS ve SISI..sizce tesadüf mü..? Hayır. ISIS dolarda da var. Masonik bir olgudur. Firavunları takip ederler.

   Sil
  16. Yani benim yazdığımla birebir ölçüşüyor. Ben hadisleri okumadım konu hakkında ama körfez ve suud un amerikayla işbirliği yapmaya dünden razı halleri var. Mahir Kaynak geçenlerde bir yazısında sıranın İran ve etnik çatışmaları körükleyerek Çin'e geleceğini yazmıştı..

   İşte işin düğüm noktası da burada : Ne olurda Arap ve rum birleşip fars a saldırırlar acaba ?

   Sil
  17. Zaten şuan Batılılar ve Körfez ülkeleri (araplar) ittifak. Evliya demiş ki İran, hürmüz boğazına saldırır ve kendisi saldırıya uğrar. İşte düğüm buradadır. Hürmüz Boğazı..

   Sil
  18. Kardeş Hürmüz Boğazına saldıracağını da tahmin ediyordum zaten ama böyle aptalca birşeyi neden yapar ? Herşey bariz ortada.Saldırırsa biter. Demekki içeriden birileri İran'ı savaşa sokar. Bu olabilir. Ya da güç zehirlenmesi olabilir. Malum Şii Hilali kuruldu. Gaza gelebilir.

   Sil
  19. Arkadaşım NobeL ödüLü almak comu önem Li kim Türkiyede Avruba ve yahudilere Şirin gözükcek masonik faliyetler sanat adı Altında demokrasi insan hakkı adı Altında Türkiyeyi devemLı (orhan pamuk) gibi batıya şikayet ederse heralde NoBeL ödüLü alır.. sanki NoBEL ödüLü verenler Müslümanda Arkadaş GünGeliR TARİKATLER 1400 YıLdır var Hizmetleri OsmanlLı dakimedresenin sayısını ögreniniz Şimdi Fgülen alt tabakada samimi iyi niyetlİ İman Lı kardeşelr olsada üst tabakanın yaptıkları eserlerinde yazdıkları Kuran ayetlerine muhalif fetvalarına Muhalifiz o kadar yazdık paylaştık içinde küfre sebeb olan fetvalar dahi var teşekür güzeL hadisi şerfileri paylaşmısınız F gülenin ne hizmeti var söylermisin görmüyomusun siz içlerindeyseniz devşleti ele geçirmek için faliyetlerini benim de tanıdıklarım var içlerinde toplantılarını bilirim savcı lar ayrı doktor ayrı ne konuşuyor İsLam adıan hep hayaLi işte şurda okulumuz var şu abimiz şunu demiş gaz vermece Hiç KURAN KERİM ögrenin Allahın kelamıdır işitin mi? Şimdide avruba Amerikadan meded bekliyen yazık onca insanın vebaLibu fitneci üzerinde olsun F GÜLEN için Bediu zaman (rahmettullahın) Talebesi o İçimize sızan HAİN MUNAFIK demiş vasiyet etmiş (muhammed said nasr ) hadi bunuda geçtik Allah inancında birleşmeyi 3 din yahudi hristiyan müslüman vE CENNETE GİRERLER fetvası Kuranı kerime hadisi şerife uyuyormu hangi gelmiş geçmiş 1 tane İSLAM EHLİ sünnet alimi gösterirmisiniz.? nerde kaldı Muhammed Alehiselam iman etmek.. ozaman Alamn amerikalı deseki ben Allaha inandım isa peygamberim ehLi kitabım bitii oldumu bu yahudi dese ben Allaha saten inanıyom Musa alehiselam peygamberim bitii İslam girmelerine gerek mi var fetulah hocanıza fetvasına göre inanmasan Amerikada yakınlarını ara sor benim yakınım aradı sordu evet aynen öyLe dedi duymasam bunu ısrar etmem GünGelir ozaman Kuranı kerim hükümleri hadisi şeriflere bu fetva muhalif degilmi KÜFÜR DEGİLMİ??? Araştırın arkadaşım peşinizden giden adamın neye hizmet ettigini kuru kalabalıga aldanmayın cok namaz kılmıyan zaman gaztesine sırf hatır için yalvar yakar abone oldu sayıyla övenen ler yarın 1 kişi durmaz arkanızda İman meselesi yoksa f gülenin şahsın la kimsenin alıp veremdi yok UYANIN UYANIN YAZIK SİZLERE KULANILMAYIN

   Sil
 22. Allah bazı sifatlarindan diledigi kadar kullarinada vermiştir Bunlardan, yaratmak sıfatı hariç, diğerlerinden kullarına da sınırlı olarak ihsan etmiştir. Bu sıfatlarında da, hiç değişiklik olmaz. Bunlar da, zati sıfatlar gibi kadim yani ezelidirler. Mahlûklar sonradan yaratıldığı için, mahlûklara olan bağlantıları ise hâdistir, yani ezeli değildir. Onun diri olması, bilmesi, işitmesi, görmesi, kudreti, dilemesi ve söylemesi kullarınkine hiç benzemez, bunların sadece isimleri benzer. Onun zatını ve sıfatlarının hakikatini anlamak mümkün değildir.

  Çünkü Kullarımdan: «Ey Rabbimiz, iman ettik; bizi bağışla, bize acı; Sen merhamet edenlerin en hayırlısısın!» diyenler vardı. Elmalılı (sadeleştirilmiş
  Muminin Suresi 119 meali
  Siz önce akaid öğrenin ,sonra ahkam kesin adam demek istiyorki merhametimiz ofkemizi bastırdı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cebrail parti kursa oy vermeyin (parti işlerinden uzak durun) demek insanı Süfyan yapıyor ama. Mantık güzelmiş.

   Sil
  2. Bu tür laflarda eğer kişi muslumansa %1 ihtimalde dahi tevili kabilse tevil edilir hemen kufrune hukmedilmez.lakin dalalet ve ihaneti defalarca tahakkuk eden biri içinde sufyani demesemde zahirine göre hain derim.

   Sil
  3. Gün gelir Allah aşkına bu hocaniz size felsefemi okuttu ,mantık güzelmiş ne demektir, ıslam akidesinden mantık diye bahsetmek; işte bu söz kufurdur.

   Sil
 23. Sakarya Seyf kardeş çok gizemli yazıyor ancak eğer Gülen Süfyani ise ve Cabir diye bahsedilen Erdoğan'ı yıkarsa neler olabilir ?

  Artist diye bahsediyor birinden anlayamadım.

  Yalnız Aralık ayının 20'li günlerinde bazı kritik işlerin olabileceğini bir yerlerde okumuştum o yönde hem fikirim. Bir durumu yetiştirmek zorunda diyor. Sevgili kardeşim Sakarya Seyf,zaten burada bir avuç insanız bari bize şifreli konuşmasan ? Kardeşim bak Sana değer veriyorum ancak bizimle de samimice ve açıkca paylaşım yapsan olmaz mı,yani Sende bize değer versen ??

  Süfyani harekete geçecek diyorsun. Elinde kalan son şey bence Ordu'daki adamları..

  O kadar çok bilinmeyenli yazıyorsun ki..Rebiülahirdeki ateş vb. Açar mısın kardeş ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Davut kardeşim,
   Doların ani yükselişine baktığımızda, önümüzdeki günlerde hareketlilik olacaktır. Para babaların istihbaratı, istihbarat örgütlerinden güçlüdür.

   RTE nin tutuklanacağını Gaybi Hadislerde okumuştum. Geçende konuştuğumuz gibi tutuklanma ancak askeri darbe ile olabilir. Şimdilik böyle bir tehdit yoktur. İlerleyen aylarda ve yıllarda ne olacak ancak Allah bilir.

   Altın teknik analiz uzun vade bazında yükselişe geçiyor. Altın alımların yapılmasını tavsiye ederim.

   Sil
  2. Sacramental kardeş,

   Nasıl bir hareketlilik bekliyorsun ?

   Ben askerî darbe tehdidi değilde geniş çaplı bir isyan hareketi bekliyorum daha önce de yazmıştım.

   Sil
  3. gizemli konuşmuyorum,anlamsız görünen cümleler kuruyorum zaten sayfaya giren kimin ne yazdığını takip eden birileri bilgileri alıyor.Komutanım(sav)a göre yazıyorum.

   Sil
  4. Kardeş bu yazdıkların bile şifreli ve gizemli..Bu blogda zaten bir avuç kadar insanız. Yapma böyle..

   Sil
  5. Siyasi Kriz. Rusya hamlesine karşı Batı bir kriz yaratabilir.
   Hatırlayın, 17-25 aralık olaylarından önce Dolar yükselmeye başlamıştı günler öncesinden.. Aynı senaryo bu yılda olacak gibi. İşaretler onu gösteriyor.

   Sil
  6. Bahsettiğin Türkiye'ye yönelik bir ekonomik krizse bunu da seçimlere kadar yaparlar düşüncesindeyim. Yalnız şu var parayı yalnız İngiliz-Yahudi ittifakı yönetmiyor Abd'nin bir kanadı da bunu yönetiyor. O yüzden ekonomik krizi yapmak için bence İşid saldırısını gözleyecekler,toptan büyük kütleler halinde bizdeki paralarını çekecekler..

   Böylelikle hem içeride ekonomik kriz hemde iç karışıklık yapacaklar. İngiliz yaş tahtaya basmaz..

   Sil
  7. adamlar petrolü düşürüp doları çıkarıyor,petrol alış verişi de dolarla olduğundan kendileri zarara girmeyecek,petrol çıkaran ülkelere ve alan ülkelere ihaleyi yüklüyorlar.Amaç rusya.Başka planları da olsa tahminim asıl niyetleri budur.

   Sil
  8. 20 Aralık önemli bir gün olabilir mi? Zira yıllar önce bir kardeşin keşfinde böyle denmişti. 20 Aralık Kurtuluş günü.... Hala her 20 Aralık'ta bu aklıma gelir. Ama gerçeği ancak Allah bilir.

   Sil
 24. kıtmir sevdalıları...

  yalan zamanın şu sayfasındaki
  http://arsiv.zaman.com.tr/2000/04/15/
  diyalogdan düğüne" haberinin alt sayfaları neden uçurulmuş. Bi zahmet cevap verin.

  hristiyan lesterle müslüman meryemin evlendirilme "gavatlığı"nı onaylıyor musunuz?

  Şerefiniz varsa cevap verin.

  Hristiyan bir adamla bir müslüman kadın en fazla zina edebilir. Bu zinaya çanak tutanlara ne denir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türker Kardeş,
   Müslümanlar 73 fırkaya ayrılıp biri cennete gidecektir. 72 si cehenneme gidecektir. Cennet kolay mı müslümana? Değil mi?   Sil
  2. http://iftiralar.blogcu.com/musluman-kadini-bir-hiristiyan-a-nikahladilar-iftirasi/9404077

   Sil
  3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  4. Bu iftiralar blogunda yalan üzerine yalan katıyorlar.

   KIVIRIN...Sıkışınca adam zaten müslümandı diye kıvırın.

   Bizim bahsettiğimiz gerçek şu linkte de görüldüğü gibi zaman gazetesinin adamı sosyoloji profesörü HRİSTİYAN lester kuntz olarak tanıtmasıdır.

   http://diyalogcu.files.wordpress.com/2007/01/diyalog-dugunu2.jpg

   adamın şu an müslüman olması veya gelecekte müslüman olacak olması vakıa "gavatlığı" ortadan kaldırmıyor.

   EVET 15 Nisan 2000 zaman gazetesi haberinde diyor ki (üstteki linkte de görüldüğü üzere)

   Sosyoloji profesörü HRİSTİYAN lester kurtz ile MÜSLÜMAN MERYEM kurtz'un nikahları urfada ibrahim camiinde müftü, haham ve papazın huzurunda kıyıldı.

   Bu işi savunan bu işi yapmış gibidir...Ona göre

   Sil
  5. Dahası var,iftiralar.org daki savunmalarinda dedilerki adam aslında hristiyan değilmiş ouaker mezhebindeymis onlar islama çok yakınmışmislarmis.
   Inneddine indallahil ıslam

   Sil
 25. Doğu Perinçek: Silivri mahkemelerinde açıkladım. Gladyo’nun bir numarası Abdullah Gül, iki numarası Tayyip Erdoğan, üç numarası Fethullah Gülen.

  En geç iki ay içinde, bu 3 şahıs Silivride aynı koğuşa konulacak. Dışarda paylaşamadıklarını içerde paylaşsınlar :)

  Bu arada, Pensilvanya sevdalısı CHP de 2015'de baştan aşağı değişecek...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. alihaydar, a.gül süfyani fetulahın planlarını işletiyor.perinçek hep çakaldı.Cabir hapse girdikten kısa bir süre sonra ölecek.

   Sil
  2. doğu perinçekten 1 numara olmaz doğru söylemiş.ama onu silivriden çıkarmalarının sebebi tayyibi içeri aldırmaları için değildir.Yılanla akrebin zehirlerini birbirlerine akıtmaları içindir.zehirsiz kalsın 2 tarafta.

   Sil
  3. yok sebebi o değil,ergenekonun uyuyan hücreleri uyandırılmadan ve pkk ile geçmişteki ilişkisi olmazsa iç savaşı başlatamazlar.

   Sil
  4. Sakarya Seyf,

   Sevgili kardeşim,

   Parçalı parçalı yazınca bütünü toplamak inanki zor oluyor. Eldeki verilere bakınca Fethullah Gülen'in elinde yalnızca Askeriyedeki gizlediği adamlar kaldı hükümete karşı atak yapabilecek. Yargı yoluyla Erdoğan'ı hapse atamazlar,oraları bir geçelim bence. Göz var izan var.

   Ha yalnız dediğin Ocak sonlarına kadar tutuşturulmak istenen ateş olayına katılıyorum.

   Erdoğan'ı hapse atmak ancak Ak Parti'nin küçültülmesi,seçimlerden düşük oy alıp hükümet olamaması ve Mhp-Chp vb.koalisyon olması durumunda gerçekleşebilir.

   Erdoğan maşallah uyanık bir kişidir ve bunu hissettiği an Davutoğlunu görevden alır başka birini koyar,onu bırak meclisi bile fesh eder sıfırdan yöneticiler atar ki ben olayların bu minvalde seyredeceğini düşünüyorum zira :

   Seçimle başa gelen Erdoğan'ı ve Ak Parti'yi yine siyaset yoluyla yıkmaları şu an için imkânsız görünüyor. Ancak tesbihin imamesini dağıtırlarsa herşeyi dağıtırlar. Erdoğan kilit taşı gibi ortada duruyor ve iradeyi temsil ediyor.

   Bu adamlar sokak olaylarını müthiş arttırıp İşid yoluyla da Alevîleri ayaklandırıp Ak Partiyi devleti yönetemez hale getirmeyi ve seçimlerde oylarını düşürmeyi planlıyorlar.

   Orduda darbeye yeltenseler de buna izin vermezler. ABD'nin bir kanadı buna izin vermez. Belki Gülenciler Turancı subaylarla beraber olup deneme yapmak isteyebilirler ancak bu da bence mümkün değil.

   En mantıklı senaryo Eygi Üstadın bahsettiği büyük çapta ayaklanmadır. Diğer yönden bahsettiğin şeylerin imkânı yoktur. Ha eğer bize yazdıklarının mantığını kısa değilde bizim yazdığımızı gibi uzunca ve doyurucu bir şekilde yazma zahmetinde bulunursan yazdıklarını okuyacağım diğer türlü kusura bakma kardeşim.

   Sil
  5. Sakarya Seyf kardeşim ayrıca bence Cabir gelmedi. Erdoğan'dan sonra gelecek olan yönetici olabilir. O bahsettiğin pkk iç savaşı olmayabilir onun yerine bahsettiğimi mantık gözüyle okuyabilirsin..

   Sil
  6. Geniş çaplı ayaklanma olsa hükümetin olağanüstü hal ilan edip askeri sokaklara sürmesini de düşenebiliriz.Böyle bir durumda seçim olmaz.Belki de iktidar hükümetini sağlamlaştırabilir.Sokağa çıkma yasaklarının konması,ayaklananlara karşı sert müdahaleler yapılması gibi..Avrupa ve abd den de tepki gelecek olsa onlarla da ipleri koparabiliriz.Benim tanıyabildiğim kadar Tayyip Erdoğan geri adım atmaz.Sadece 1 seçenek kalıyor başarısız olması için asker ve emniyetin hükümetin emrinde hareket etmemesidir.Bunu da şimdiden ayarlasalar iyi olur.

   Sil
  7. Bediüzzaman Alevilerin zındıka komitesi tarafından sünnileri ezmede alet olarak kullanılacağını sonra zındıka komitesinin o aleti kıracağını haber vermiştir. Yani Allah göstermesin önce alevileri kullanıp bir isyan çıkartacaklar sonra onların yaptığı büyük tahribat nedeniyle onları kırıp atacaklar. Ardından AKP yerine milleti MHP iktidarına razı edecekler gibi görünüyor. MHP de paşa paşa batı menfaatlerine uyumlu davranacaktır. MHP iktidarı ile Türkiye Kürtlerden ve Araplardan ebediyyen uzaklaşacaktır.
   Tabi plan bu ... Allah bu planı bozup atacaktır.

   Sil
  8. Hacı beştaşi Velİ şeyhi hocası seyyid Ahmed yesevi idi onun şeyhi nakşibendi Altın halka hacegan Yusuf eL HEMADANİ İ idi oNun Şeyhi hocası Nakşibendi tarikatının Ruhani lideri AbduL halık Gucdevani rahmetullah ecmain idi bektaşiligin içine de aynı böyLe ingiLizler adamalrını yerleştirdi ufak yaşta o medreselerde yetiştirdiler bektaşi veliden sonra ve zamanla cem evleri ni cıkardılar şimdi bak anlatılamıyor CAMİ ye biLe muhaLif konuma geldiler Laik DÜZEN ASKERİ KESİLDİLER EhLi beyt sevdalılarını ne hale soktular saz lı sözlü sözde ibadet ediliyo imajını soktular ..... Şimdi fetulah gülen tehlikesi daha büyük Papa ye papa cenap hazretleri gelin anadolu insanı sizi bagrına basar berber 3 din okUl acalım kaynaşalIm cok masum ca demi sözde tehlikesi 2 nesiL sonra insanımız 3 din okularını bide ibaded hane havasına sokcakdı batıı cookkk Büyük tezhag vardı Allah ın izniyLe tutmadı Tutmucakda Ama daha düne kadar feto hain diyen Chp ŞİMDİ Fetulahın adamlarının kaset destegi ile chp başına gelen kişi onlara Kol KANAT GERİYOr HAVASI çÜn ki Egitildikleri yer aynı bir birilerini farkLı kulvarlarda olsalarda tanıyolar Emir aldıkları yerler aynı Alt tabaka malisef uyuyor... ALLAH bUNLARI DARMADAGIN EDECEKDİR İNŞALLAH

   Sil
  9. Mustafa Kardeşim bende önceki yazılarımda buna dikkat çekmiştim. Şöyle tekrar analiz edersek :

   Alevîleri toplu halde ayaklandırmanın en kolay yolu Hatay'a İşid saldırısı olabilir. Neden ?

   O kesimde Nusayrî Alevîleri yoğun olarak yaşamakta.

   Büyük çaplı eylemler düzenlenip insanlar ölmeye başladığı zaman Alevîlerin öfkesini Erdoğan ve Ak Parti'ye yöneltecekler 'İşid'i siz beslediniz ve bizi öldürüyor,öldürtüyorsunuz diye.

   Şu an ve seçimlere kadar herhangi bir Kürt ayaklanmasını beklemiyorum zira bilindiği gibi Hükümetle gayet uyum içinde hareket ediyorlar ters hamle yapmaları menfaatlerine olmaz.

   Alevîler Ehli Sünnet gibi Ulül Emr'e itaat etmez,ortalık yangın yerine döner.

   İktidarın Chp ya da belirttiğiniz gibi Mhp'ye gideceğini hiç zannetmiyorum. Dedim ya bir asker-mit-bürokrat vb. kabinesi kurulacak Erdoğan tarafından. Davutoğlu Hükümeti olayları idare edemediği için görevden alınacak ve hatta yine Erdoğan tarafından Meclis dahi fesh edilecektir.

   Geçmişte olağanüstü hali en uç noktalardan yaşamış olan Doğudakiler, Batıdaki Ohal'i görünce şaşıracaklar.

   Olayların şiddeti Eygi Üstadın dediği gibi çok şiddetli olur kanaatindeyim.

   Gezi olayları bir prova oldu karşı taraf için..Gelecekler..Bu sefer taş,sopa ve yanında silahlarıyla..

   Sil
  10. Hakdan kardeşim... Bizim Alevilere tavsiyemiz Hacı Bektaş Veli'nin yoluna tam itaat etmeleridir. O zaman sorun kalmaz. Problem onların Hacı Bektaş'ın yolundan uzaklaşmalarından kaynaklanıyor. Alevi ve sünnilerin menfaati islam dairesinde bir araya gelmektir. Sorun KYE kardeşin dediği gibi ulül-emre itaat geleneğinin onlarda zayıf olmasıdır.

   Sil
 26. Bütün dünya insanlığı için faydalı gayretlerde bulunan biri olarak, Odessa'lı Hıristiyanlara ne söylemek ve onlardan ne gibi dileklerde bulunmak istersiniz?

  Fethullah Gülen: Estağfirullah, bin defa estağfirullah. Yukarıda arz etmeye çalıştığım gibi, kimseye bir şey söyleme, yol gösterme mevkiinde değilim. İnsanlık için faydalı gayretlerde bulunduğum şeklindeki sözünüzü de sadece bir dua ve sizlerin bir teveccühü, hüsnüzannı olarak kabul edebilirim. Odessalı Hıristiyanların ise elbette rehberleri, din büyükleri vardır ve onlara söylenmesi gerekeni söylemektedirler. Bir Müslüman, yani dinlerin temel birliğine inanan biri olarak, onların söylediklerinin bir Müslüman'ın söylediğinden ve söyleyeceğinden farklı olacağını düşünmüyorum.

  http://tr.fgulen.com/content/view/16939/11/

  ---------------------
  DİYOR Kİ kıtmir:
  bir hristiyanın dini rehberi, bir müslümandan farklı birşey söylemez= KÜFÜR

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tuker ErasLan ))) Kıtmir deme be kardeş kıtmir Allah dostlarınLa bir olduna EVliyaLık makamınLa şereflendi O Kitmirin .........Olamaz))

   Sil
  2. Kıtmir'e hakaret etme Türker Kardeşim:)

   Sil
 27. )))) MAŞALLAH bazıları tarih vermeye başlamış Tarikatler veya ehLi sünnet akaidinde Allaha kuluk edenelr olmasa dünya anaşsit alanı olur ve kıyamet kopar.. Allah Allah diyen kalmadında saten kyametin kopuşu başlar.. Chp Allahın ziniyeLe asla seçimLe başa gelemez .... Recep tayip erdogan cumhuriyet Tarihin hatta cumhuriyet kurulmasından butarafa Türkiyenin başına Gelen en düzgüN imanLı ve Arkasında zahir manevi binlerce dua Alan bi Lider..Türkiyenin Aslına rücü etmesine zemin hazırlıyanlardan Ahmet davut ogLu da aynıdır İnsaN evladıdır Müslüman iman lı bi liderdir..harb olasıya kadar bunlar ikdidardadır.. ki Türkler kaynadıgı karıştıgı zaman ise geçiçi bir bölgede ayaklanma fitne tarzıbi olay olabililsede Gelecek olan Lider daha dindar daha şeriatci olur.. işte Mehdiye tabi olacaklardan ..Allahu Alem savaşın başlamasıyLa bu ekoL er HAİN ler ne kadar dış ideolojileri bu millete dikta edenelr varsa temzilenir... Perinçek denen adam fıtrıldakdır ajan dır apo ile fotolarınıbilmiyen yokdur Allaha ve resullullahın Ölçülerine hangi oluşumun içinde olan olursa olsun yıkılmaya mahkum dur... GalİP OLaN ALLAHDIR.. Bu Allahın emrince yaşayanlar Allahı zikredenler olmasa Türkiye şimdiye kadar biterdi. kASET KOPLOSUYLA SİYASİ LİDERLERİ DÜŞÜREN Yine partilerin başıan kendi adamlarını getren ler le Pensilvanyanın göbek bagı vardır.. hepsi biri sag biri soL gözüksede yahudi ve ingilize hizmet ederler EsaD dahi babası ve kendisi onların hizmetcisidir... süreç başlamışdır islam Zafer yap olmadan bu Durmaz. kimisi köminiz yıkıldı halde rus ya yalakası kimisi fransız LAİK yalakası kimisi kapitalist Amerika israİL yalakası .kimisi Irkcı italyan yalakası YA ECDADIMIZ OSMANLı GİBİ İSLAMA yada işiniz zor ..Allahın vadi vardır şu süfyan şu deccaL şu emireL müminin falan filan boş HADİSİ ŞERİFLERLE SÜFYANDA nerde cıkcagı DECCALin de nerden cıkcagı süfyani MEHDİ alehiselam DeCCALİ büyük olanını İSA aLEHİSELMA ÖLDÜRECEGİ . her müslüman ülkede ufak süfyanlar ufa decaller saten vardır....kimi Ajan lar şundan bundan mış gibi algı oparsyonu yaparlar kışkırtmak için AsıL sız dır faliyetleri bu Olaylar ufak defek devaö eder seçimde yine galip ak gözüküyor Allahu alem

  YanıtlaSil
 28. iLerde Allahu alem chp pkkLı hdp yakınlaşması Mhp nin chp İlede ters düşmesine sebeb olabilir.

  YanıtlaSil
 29. Şu an da Türkiyenin karışcana dair yapıLan yorumlar saten batının istedigi yorum lardır hayaLi kopLo TEORİLERİ batı KENDİLERİNE GELCEK BELAYI DÜŞÜNSÜN BİRAZDA bakalım yıkılmadık şehirlerimi kalcak Amerikada bakalım evinden cıkabilcekelrmi ayaklanmalarda cökmesinde bakalım rusya nolcak moskovayamı sıkışcak İSLAM dan meded beklicek seviyeyemi gelcek büyük temizlik olmadan dünyada MEHDİ alehiselam saten cıkmaz Türkiyeyedede olaca gibi İRAN dadaolaca gibi Allahu aLem gerek yok Türkiye şöyele HİÇ BİR ŞEY Allahın ziniyLe yapamazlar f gülen 1 sene önce yapamadı ise şimdi hiç bişey yapamazlar Tokadı yedi harekete geçmeye kalksa ipini bopynuna geçirenler sıkı verir..))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haktan kardeşim,
   Deprem süresinin son ayetinin son cümleleri 2016 yılını göstermesinde bir işaret var hepimiz için. (kaynak gaybi hadisler)

   Batı bu yıldan itibaren doğal afetlerle boğuşabilir. Dünya çağında büyük depremlerin olacağını uzmanlar anlatır.

   Sil
  2. Hakdan kardeşim ben de senin gibi düşünüyorum.Bunlar Ülkeyi güçten düşürebilir,ekonomiyi sarsabilir ama hükümeti düşüremezler.Hükümetin düşürülebilmesi için 1-Darbe 2- Ülkenin içinden çıkamayacağı bir dünya savaşı benzeri bir savaş olursa yönetime el konulabilir.ama bu yinede gülen olmaz.Tanınmıştır artık.görünmeyen düşmanın zararı çok büyük olur ama görünür hale geldiğinde artık çok büyük zarar veremez.Artçı deprem hükmmünde faaliyetleri olur ama yıkıntı veremezler.

   Sil
  3. Bu alevi görünüp,ergenekoncu gibi görünüp de tarikatleri cemaatleri tehdit edenler de gülencilerin ta kendileridir.Öyle bir intiba vermek istiyorlar ki yeri geliyor İktidar gülenden sonra tarikatlere saldıracak,yeri geliyor ergenekoncular gülencilerden sonra tarikatleri yokedecek bunun gibi.Amaç tarikatleri hükümete düşman etmek ,diğer algı da gülen sanki tarikakatleri şimdiye kadar korumuş gibi:) hiç alakası yok.

   Sil
  4. Dünya gurbet aynen kardeşim Piskolojik Algı için yapıyolar.. hava Hükümetin içindede Allah dostlarını sevenler var hatta .......Ülkücü camia nın içinden bişle ilerde Müslüman safına vatan Hainlerine karşı yardımcı olcaklar var Allahu alem

   Sil
 30. * Naim b. Hammad, Halid b. Said’den tahric etti. Dedi ki:
  Süfyani elinde, vurduğu kimseyi öldürecek, üç kılıçla çıkar.

  Üç kılıç ve Nato..
  Aşağıda verdiğim linteki nato sitesinde gerçekler ortada. Başka söze gerek var mı?
  http://www.jwc.nato.int/organization/mission/crest

  YanıtlaSil
 31. Dostum ben bunu yaklaşık 5-6 yıl önce tespit etmiştim yine de sağol..Çok dedim de millet inanmamıştı..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yalnız bizde Nato'dayız unutma..sıkıntı..

   Sil
  2. Evet haklısın, hadislerde Mehdi topladığı ilk düzenli orduyu Türk'e gönderir.
   Geçende bahsettiğim gibi mevcut TSK, Hz.Mehdiye hizmet edemez. Çok çürük ve facebook gençliği var. Evliya demişki Rus saldırısı olacağı zaman memleketin yarısı savaşmadan teslim olur. Bunlar tesadüf mü?

   Bu ülkede manevi temizlik şart.!

   Sil
  3. Sacramental Allahu Alem Mehdi Alehiselam o kurdugu ilk orduyu Türklere yardım gönderir. Allahu alem Rus yenen Türkiye ve batı,Amerika bu sefer galibiyeti kendilerine maL etmek isterler ve Türk Toprakalrından adana hatay civarlarından cıkmak istemez ve bu sefer Batı haçLılarla Türkler Müslümanlar kapşır işte Mehdi ozaman Mekke de Güçlenir süreç hepsi ve Kurdugu orduyu bu Bölgeye gönderir.. Batıya meydan okur ..ve savaş başlar tekrardan işte 1 milyon onalrdan 1 milyon bizden müslümanalrdan 300 400 binde Müslüman orduya Türklerden katıLır ve savaş başlar tekrar Rusların yenildikden 1 2 sonra sı olur Allahu alem

   Sil
  4. Müslümanlar kazanır Amerika toroslarda yüzbinlerce kayıp VERİR. İşte Türkiye ve MEHDİ ordusu birleşir..ozmaan Ki Türkiye sistemi şimdiki gibi olmuya bilir... ve zamanlA ROMAYA kadar alırlar..Allahu alem Alametlere göre zanım

   Sil
  5. Hakdan Aydemir kardeşim, Sacramental Life kardeş haklı, sen olayları karıştırdın. Müslümanlarla Batılıların savaşı başka. Oradaki Müslümanlardan kasıt Türkler değil, İshakoğulları olan Araplardır ama bu demek değil ki içinde hiç Türk yok, elbette var. Türkler haçlı safında yer alacaklar ve Mehdi Türkleri ve Batılıları hezimete uğratır. Ama bu demek değildir ki Türkler tamamıyla kafirlerin safında yer alacak. Elbette ekserisi salih imanlıdır ve sağ kalanları Mehdi'ye tabi olurlar. Bu durum sadece Türkler için geçerli değil değil ırklar için de geçerli. Unutulmamalıdır ki hadislerde Mehdi'nin ordusunun genelinin Arap ırkından oluştuğunu ifade etseler de ona rağmen Arapların çoğunun Mehdi'ye karşı çıkıp savaşacakları belirtilmiştir.

   Sil
  6. https://www.youtube.com/watch?v=ORifAsbQikg

   https://www.youtube.com/watch?v=o9cXFIjUvDw

   Muammer bin Hallâd der ki: İmam Musa Kâzım aleyhisselam şöyle buyurdu: “Elif Lâm Mim. Halk iman ettik dedikten sonra kendi başlarına bırakılıp imtihana (fıtneye) tabi tutulmayacaklarını mı zannederler.” [Mübarek “Ankebut” süresi 1-2. ayet-i şerife.]
   Sonra bana buyurdu ki: Fitne (imtihan) nedir bilir misin? Arzettim ki: Sana fedâ olayım. Bize göre fitne din konusundadır. Buyurdu ki: Eleneceksiniz, tıpkı altının elendiği gibi. Ve tıpkı altın gibi ayıklanıp sâf olacaksınız.”
   Ebu Basir der ki: İmam Ebu Abdullah aleyhisselam şöyle buyurdu: “Araplardan Kâim aleyissselam’la birlikte olan çok az adam olacaktır.” Ona arzettiler ki: Onlardan Kaim’e yardım iddiasında bulunan birçokları vardır. Buyurdu ki: “Halk mutlaka tasfiye olunacaktır. Temizlenecek ve elekten geçirileceklerdir. Elekten birçok halk elenecektir.”

   Sil
  7. hakdan kardeşim merhaba,

   Yukarıdaki kaynaklar Şii kaynaklardır,

   Şii kaynaklar hakkında Ehli Sünnet alimlerinin görüşleri malumundur,

   Allah'a emanet ol..

   Sil
  8. Güncel dostum haklısın, ama ehli sünnet, şii hadisleri sünni hadislere ters düşmediği sürece inkar etmez, ama şia, sünni hadisleri ters düşüp düşmemesine bakmadan reddeder. Onların hadislerinin doğru olma ihtimali var, çünkü çoğu ehli sünnetle örtüşüyor ama onlar nedense sünni hadislere öyle bakmadıkları için suç işliyorlar ama suç rivayetleri nakleden ravilerde değil, şia halkındadır.

   Sil
  9. Ahir zaman Mehdi Alehseialmın gelceginde hem fikiriz Tarih konusu 3 aaşagı 5 yukarı Allah bilir .. EvLiyalar bile kesin şu tarih demez ÇünKi hüküm Allahın dır... bizler sadece rivayetlerden anladımızı paylaşırız beşeriz hepimiz ama zamanı yakındır şia da bu konuda öyle düşünüyor şia kaynaklarında bile mehdi Alehiselamın Türklerle savaşca bek yok ama 13 halk kastında biride rey şehrin Le savaşca geciyor Rey şehride İRANIN Tahran bölgesidir Türklerin Süfyanla savaşcagı var SüfyanLa savaşan bi Millet içinde süfyani tarafdarları cıksada cogunLuk Mehdi tarafdarıdır ha Askeri dersek Azdır Askerleri özel dir kalblerinde burhan sultani zikir olanlardır cogu en az nefsi mutmaine dir.. o ayrı İrandan da tarafdarları cıkar.. Hilafet Türkiyeden düştügü içi,n tekrar Türkiyeden kalkar o degilbu degil şu degil ozmaan mehdi tarafdarları az bi afgan arabda yok km ozaman??? arablardanda var. tarafdarı askeri afganlardan da var fars dan da var Türkiyeden de var Allahu alem

   Sil
  10. Ahir zaman, ehli sünnetin ters düşmeyen sii hadislerini inkar etmediğini bir kaynağa dayanarakmi söylüyorsun ,yoksa kendi gorusunmu?
   Imam Malik bin Enes r.a buyururki:Şia dan hadis rivayet edilmez muhakkak ki onlar yalancidir.
   Not:Ishakogullarida Arap değil yahudilerdir.

   Sil
  11. Türkiye MEHDİ alehiselam zamanında Asla haçLılarla beraber müslümanlara karşı degildir.. NATO ya üye derler evet İRAN kime baglı itifakı kimle RUSYA ile Çin iLE ya mısır şu an ki yönetim Amerika israİL hatta Yunanlarla ve sudiarabistan desteklidir itifaklıdır. sudiarabistan saten parası amerikada 900 milyar doları Allahu alem abd bankalarında demeki her kez birinle DEVLETLER MENFAATİ itifakLı dostLulalr menfaate göre şu an ırakda IşiD denen örgütün cıkmasına en cok sebeb yine ırakda mezhebcilik yapan malikini sünnileri katletmesinden bu işid orda tutunabildi şimdi İRAN komutanı HALEB de ESAD la lübnan hizbullahı süriyede arkadaşlar mezhebcilik bu yönetimlerde hat saffada Türkiye olmasaydı şimdi İRAN ı haletceklerdi bile Türkiye taraf olmuyor mehdi Alehiselama her müslüman devleten tarafdarı olcak inşallah. Türkiye okadar uyardı süriyede mezhebcilik yapmayın diye suudileri uyardı sırf şiaa cılık sırf vahabi seleficilik le alın işte ne hale getirdiler.

   Sil
  12. Ahir zaman kardeşim merhaba,

   Ömer kardeş esasında güzel cevap vermiş, Imam Bin Malik hzleri ile aynı fikirdeyim, Şii rivayetler Mevzu Hadis dengi bile olamaz, itikaten bozuklar, Şiilerin bir sürü fırkası var, insanı Şerren küfre sokar çoğu görüşleri veya ağır Fasık yapar,

   Ehli Sünnet alimleri konu hakkında zaten gerekenleri, şerri açılamaları hükümleri bildirmiştir, özünde konuşmaya bile gerek yok ama aşağıda son iki paragrafta soruna kesin cevap vereceğim,

   Yakın zaman sohbette dinledim, zayıf Hadisi dikkate almayan bir Hadis Uleması Çarşamba günü yaptığı hacamatı veya kan aldırma galiba, tam hatırlamıyorum, yapınca hastalanıyor, daha sonra rüyasında Hz Peygamberi görüyor, Ben size Çarşamba günü kan aldırmayın - yanlış hatırlamıyorsam - dememiş miydim diyor, Alim zatta, Efendim o zayıf rivayetti o yüzden dikkate almadım diyor,

   Bu şekilde cevap verince Hz Peygamber, olsun sen Alimsin, senin takvaen de bu zayıf Hadisi dikkate alman gerekirdi diyor,

   Ehli Sünnet Hadisi Şeriflerin usulü,tasnifi ve titizliği hepimizin malumu, Zayıf rivayet bile sağlam senetlere dayandırılır

   Şii rivayetler ise başda usül kaybı var, Hz Ebubekiri sövmek küfürdür, sahabeleri sövmek ağır günahtır, belki küfürdür, Bedir Ashabı var mesela, Hz Ayşe'ye iffetine söz söylemek küfürdür, Kuran'ı Kerime eksik demek küfürdür, Hz Ali'ye Peygamber demek küfürdür, Cebrail Emin şaşırdı Peygamberliği yanlış kişiye bildirdi demek küfürdür, Haşa Allah demek küfürdür, bildiğim kadarıyla dikkatini çektiyse Vahhabiler bile böyle konuşmaz,

   Asıl kaynak olarak almak tehlikelidir, Alimin yaşadığı durumu yaşasak ve Allah korusun tam tersi kaynak olarak alsak, hem yukarıdaki sebeplerden dolayı, hem de Ehli Sünnet alimlerininde uyarısına uymamak sebebiyle Allah'ın karşında, Hz Peygamberin karşında, hem de büyüklerimizin karşında sorun yaşarız,

   Bir ilim verilmeden önce o işin usülü öğretilir, mesela Hukukçuya önce Üsulü hukuk öğretilir, Hadis ilmi görene Usulü Hadis öğretilir, o sebeple Usul olmadan Vusul olmaz derler

   Bu usül Şiilerde de yok, Vahhabilerde de yok, hatta Vahabiler daha iyidir çünkü hiç değilse onlar Imam Hanbel'i sahih görüyorlar

   Şiilerden de Vahabbilerden de inşallah cennete girenler olacak fakat yukarıda saydığım durumda olanların işi çok zor, böyle düşüncelerin çok azı bile insanı Ehli Sünnet bile olsa, o itikaddan çıkartır, yara aldırır, hatta Allah korusun küfre götürür,hepimizin malumu,

   Gaybi Hadislerdeki Arkadaşlara bile söyledim, ki onlar tasnif yapıyordu, tasnifi güçlü olarak yapın diye, çünkü bazılarımız Şii rivayetleri Hadisi Şerif gibi okuduk, hatta Şii rivayete ihtiyacınız yok diye belirttim

   Abdest alıp almadığını hatırlamıyorsan, abdest yok hükmündedir, Ehli Sünnetin değil zayıf Hadisi Şerif-i, Mevzu Hadisler bile Şii rivayetlerden daha mantıklıdır

   Vebal alırız internet ortamında,

   Soruna cevabım ise :

   Ehli Sünnet alimleri bildiğim kadarıyla Şii veya Diğer Ehli Bidat rivayetleri dikkate almamıştır, ama bidat Ehli ravileri(Şii Düşüncede olanlar dahil) sınıflamış ve bir kısmının raviliğini dikkate almıştır,

   Zaten dikkate alanlarda kendi kitaplarında Hadisi Şerif olarak, Hadis Usülüne uygun olarak rivayetleri almışlardır bildiğim kadarıyla, yani gene Ehli Sünnet kaynaklarda görülmeyen, Hadis Usülü tarafından uygun olmayan Ehli Bidat ravilerini dikkate almamalıyız, alamayız, mutlaka Ehli Sünnet Hadis İmamları - Âlimi tarafından ravilikleri tescil edilmelidir,

   Altını tekrar çizerek belirtiyorum ki : Mutlaka Ehli Sünnet Hadis İmamları - Âlimi tarafından ravinin rivayetinin sahihliği tescil edilmelidir, Hadis Kitaplarında yer almalıdır

   Fakat diğer Şii ve Ehli Bidat rivayetlerini dikkate almamışlardır bildiğim kadarıyla,

   Genede Hadis Âlimi arkadaşlarımız var ise bizi bilgilendirirse veya Ehli Sünnet Alim tanıdığı olan var ise alimin cevabını bildirirse sevinirim,

   Kaynak : http://hadis.diyanet.gov.tr/hadis_sozlugu.aspx?harf=E&id=1318

   Allah'a emanet ol,

   Sil
  13. Ömer Kocaaslan, sen İshakoğulları Araplar olduğu halde nasıl reddedip İsrailliler olduğunu beyan edersin? Önce senin araştırmanı öneririm bulamazsan site adresi veririm. Şia hadisleriyle ilgili görüş de dadiha önce islami bir siteden okuduğum bilgiydi bulursam veririm.
   Hakdan Aydemir, yanılıyorsun, seninkisi hüsnü zandan öteye gidemez, hadislerde Mehdi'ye yardım edecek Türklerin Horasan civarındaki Türkmenistan ve Özbekistan Türklerinden olacağı belirtilmiştir. Ben sana bununla ilgili birkaç kanıt vereceğim aktim olunca merak etme onun için asla deme. Sen herkes gibi kendini kurtarmaya bak.

   Sil
  14. Ahir zaman,önce Dini meselelerde su karninizdan konusmayi bırakın defaatle gerek ben gerekse diğer kardeşlerim söyledik önce bilgi sahib olun sonrada nakil yaparak iddianizin üstünde durun Dinde Nakil Esastır,Akıl degil.Dün adına nefsinizden konuşmayın vebalinin altından kalkamazsiniz.Kaynaksız dayanaksız dallardan Ehli Sunnete toslarsin
   Ishak a.s. Sare annemizden ,Ismail a.s Hacer annemizden Ibrahim a.s ogullaridir.
   Ismail a.s. Arapların
   Ishak a.s Israilogullarinin atasidir.Ishak a.s. oğlu yakup a.s Allahü teâlânın Lut Kavmini azgınlıkları sebebiyle helâk ettiği sene doğdu. Şam diyârında büyüyünce, babası ve annesi ile Mekke’ye gitti. Kâbe-i muazzamayı ziyâret edip, ağabeyi İsmail aleyhisselamla görüştü. Üçü birlikte Filistin’e döndüler. Burada anne ve babasına hizmet etti. Her sene hac zamânında Mekke’ye gitti. Bir rivâyette babasının sağlığında, başka bir rivâyette ise vefatından sonra Şam ve Filistin ahâlisine peygamber olarak gönderildi. İbrahim aleyhisselamın dîninin hükümlerini yaymaya devâm etti. Kavmine nasihat edip, Allahü teâlânın emir ve yasaklarını bildirdi. Altmış yaşındayken, İys ve Yakub adında iki oğlu oldu. İys amcası İsmail aleyhisselamın kızıyla evlendi. Babasının duası bereketiyle soyu bereketli olup, kısa zamanda çoğaldı. İshak aleyhisselamın diğer oğlu Yakub aleyhisselama da peygamberlik verildi. Oğul ve torunlarından peygamberler geldi. Bir adı da İsrail olan Yakub aleyhisselamın soyundan gelenlere sonradan “İsrailoğulları” denildi.
   Dinimiz Islam.com
   Bu internetteki en güvenilir Ehli sünnet sitelerden biridir.Abdulhalim Arvasi k.s hz.lerinin muntesipleri Osman Ünlü ve M.Ali Demirbaş hocaefendilerin yaptığı nakillerdir ve aynı zamanda Tam ilmihal Saadeti ebediyeden ,reddul muhtardan ,fetavayi hindiyyeden ,tatarhaniye den,mektubati rabbaniden, yeterlimi.
   Arapların atası Ismail a.s dir.


   Sil
  15. Sia hadiselerine gelince senin için delil ne itikatta olduğunu bilmediğin internet sitelerimi ?
   Sana Imam Malik r.a diyorum Maliki mezhebinin imamı hani muctehid olan imam ,bilmem anlatabildimmi

   Sil
  16. İRAN şia tahran dan Mehdi Alehiselam la savaş cak şiaa grubları da cıkcak Mehdi ile savaşcak 13 halk içinde TÜRKLER yok Kürtlerin mervaniler diye geceni var Ahir zaman bana kendini Kurtar demişsin bakıyom kardeş garantilemiş gibisiniz maşallah. Allah hepimiizn yardımcısı olsun bende siz gibi okudumu anladımı istişare lerde gögrendimi paylaşıyom burda yorum yapıyom katılmamak da özgürüsnüz.

   Sil
  17. İRAN I sekiz gün 7 gece şimşek şidetinde vurduklarında İRANDA parçalanır .Mehdi İle savaşcak bi gurub Mehdi ye tabi olcak bi grub Deccale tabi olcak larda ordan cıkar. Şia da içinde 33 grub dur Aişe radıyallahu anha ÖmeriL hattab radıyallahu anha ebu bekir sıddık radıyallahu anha ve 10 bin sahabiye küfür lü kelam edenelrinde küfründe şübhe yokdur iran da şu anda bakanlarının cogu reformcular Amerikada okumuşlardır.. Ve Mola olarak gözüken Bizde ki fetulah gülen gibi onlardada sızma vardır...İRAN ak sütten cıkmış kaşık gibi degildir daha tarihin de haçlılarla savaşdı varsa paylaşınız.. Mezheb Fitnesinin baş Aktörlerindendir Amma şunu belirteyim ki Ameri,ka veya İsraİL İRANI vurusa şahsıma İRAN ın hırbalanmasını istemem dua ederim ordada Müslümanlar oldugu için sapık fırkada olsalar EhLi beyti sevenelr oldugu için eger İRAN Türkiyenin uzatıgı zeytin dalına tamam demiş olsa süriye de ırakda bu mezheb savaşlarını aramızda daha makuL halederiz ki onlar ikdidarı ele geçirdik diye IRAK da sünni kaltliyamına göz yumdular iş cıgrından cıktı OSMANLI baz alırsak haçlıları durdurmasa idi iran bile şu an yokdu buda unutulmasın Türkler islam ın cok sancaktarlıgı yapmış bi millet içimizde hain sapıtmışlar olsada iyi hayır Lı hatta anadoluda cok Türkmen arap EVLİLİ YAPMIŞ horasanndan gelmiş ŞERİF LER VE SEYYİDLER COK DUR

   Sil
  18. Musevilerin Peygamberimizi reddetmelerinin sebeplerinden birisi de kendi ırklarından beklemeleridir.Peygamberimizin Soyu İsmail Aleyhisselama dayanır.Onlar İshak A.S. soyundan beklediklerinden dolayı Peygamberlik bizden çıkmadı gerekçesiyle kabul etmediler.Hatta Peygamberimiz küçük yaşta iken o zamanın bir alimi Peygamber olacağını anlamış yahudiler bunu bilirse öldürürler şeklinde uyarıda bulunmuş.Bu gibi rivayetlere baktığımızda İsrailoğullarının İshak A.S. soyundan geldiği olduğu anlaşılıyor.İsmail Peygamberin soyuda Peygamberimize doğru ayrılıyor

   Sil
  19. Hakdan kardeşim merhaba,

   Medine - Mekke üzerinden Türkiye'nin güneyine kadar olan güzergâhda çok Şii - Vahhabi - Ehli Bidat var,

   Elhamdulillah yukarıya doğru çıkarken Hz Mehdi (As) çok temizlik yapacak Süfyan dahil, Arap - Türk - Fars - Kürt dahil tüm Ehli Bidatı(Şii, Vahabbi, Selefi vb) temizleyecek inşallah..

   Bizde Inşallah burada o gelip bizi kurtarana kadar veya yaklaşana kadar çok Gavurla - Ehli Bidat ile kapışacağız

   Allah'a emanet ol..

   Sil
  20. Veda hutbesinde Hz Peygamberin nasihatına bak :

   "Ey müminler! "Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler Allahın kitabı Kur an-ı Kerim ve Peygamberinin sünnetidir.

   Sil
  21. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  22. • Hz. Mehdi’nin biattan sonraki hitabesine bak,


   Kimin tarafında olacağı, kime yardım edeceği belli,

   6.3--- Keza (N.b. Hammad) Cafer’den tahric etti, O şöyle dedi: Mehdi yatsı vaktinde Resullulah (s.a.v.)’in bayrağı, gömleği kılıcı ve Nur ve beyan gibi daha bir çok alametler yanında olduğu halde, Mekke’de zuhur eder. Yatsı namazını kıldıktan sonra en yüksek sesi ile hitap eder: Yatsı namazını kıldıktan sonra en yüksek sesi ile şöyle hitap eder: “Ey insanlar, Ben size Allah’ı hatırlatıyorum. Yarın mahşer gününde Allah’ın huzurunda yerinizin ne olacağını haber veriyorum. Allah Teala size pek çok deliller ve Peygamberler göndermiş, Kuran’ı indirmiş ve size şöyle emretmiştir: Allah’a hiç bir şeyi ortak koşmayın Allah ve Resulüne itaati koruyun. Kuran’ın ihya ettiğini diriltin, yasaklarını da yasaklayın ve siz Mehdi’ye yardımcılar ve destek olun. Zira dünyanın fena bulması ve zevale ermesi yaklaşmıştır. Ve bu kesindir. Ben sizi Allah’a ve Resulüne, O’nun kitabıyla amel etmeye, batılı yok edip, sünneti ihya etmeye davet ediyorum.” Bu hitabdan sonra, yanında, sonbahar bulutları gibi birbirinden habersiz toplanan, Bedir ehli sayısınca, üçyüzonüç kadar, insanla birlikte zuhur eder. Onun ashabı gece abid, gündüz ise aslanlar gibidir. Allah, Mehdi için Hicaz toprağı feth ederek hapisteki Haşimi’lerin hepsini de kurtarır. Siyah bayraklar ise Kufe’ye inip biat için Mehdi’ye adam gönderirler. Hz. Mehdi ordusunu her tarafa gönderir. Zulmü ve zalimlerin hepsini yok eder. Beldeler onun emrine girer. Allah Teala onun elindeki Konstaniyyenen fethini müeyesser kılar.


   Allah'a emanet ol,


   Hayırlı geceler,

   Sil
  23. Güncel kardeşim sagolasın Allahın selameti üzerine olsun isteyimiz İslam birligi MEZHEB TASUP KALKSIN --isterim ama.Allahın dedigi olur. evet kardeş Her müslüman devletin içinde Decaliyelerde tarafdarları Mehdi alehiselamın tarafdarlarıda cıkar Allah azze veccelle bizleri sevdigi Kuların zümresinE KATSIN FAZLI KEREMİYLE

   Sil
 32. Sacramental life kardeşim Allahın selameti üzerine olsun Haybi hadislerde kardeşler calışmaları yabana atılcak bi calışma degiL di izlemişdim ordada ilk az bi yorum yazmışdım kardeş süreç başladı saten Allahu alem alemetler Evet dogaL afetlerde zaman zaman olur Filibinlerde o bölgelerde yıkıcı olaylar olabilir .. Şimdi Türkiye yi bazı EvLiyaLar saglam tutuyor bazen olcak olayLarı Allah onların naz niyazları İle geçiştiriyo olabilir.. Türkiye cidii Bi İsLam kalesi KoLay kolay izin verilmiyor zanımca Karıştırılmasına Batı şu an GüÇLÜ biz ler ufak hesab onlar Türkiyenin Rusa kaymasındna cekiniyolar hesablarını hep degiştiryolar Rus da hamLe yapıyor batıda Türkiye bölgeseL güç konumu şu an ama Allah bunları biribirne bi sokarda Amerika avrubası rusu bir birine girerse Allahdan dileyimiz Türkiye savaşa girmeden zarar görsede onların zararı daha büyük olur.. 2017 de önemLi olaylara gebe Allahu alem kürseL capta olabilir Saten bu Sistemlerle Yürümez dünya AdaLet yok... hep sömürü düzenleri

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 2019 seçim zamanı Allahu alem 3 dünya HARBİnede işaret olabilir .. Allahu alem Mehdi zahir olabilir ama Mehdi oLarak seneler 1 2 yıL oynayabilir de buda bi ihdimaL..

   Sil
 33. Nato da olmamız Rus a karşı kalkan gibi Şu an şartlar ilerde degişebilir Türkiye Müslümanlar kendi Birligini kurdugunda Busefer CEPHELER degişebilir az karmaşık kardeş Biz İslami yaşantımıza işimize güçümüze bakar duamızı ederiz Allaha Allah aKıları hayret bırakcak olaylarla Mehdi ye Muhalif olan ları temizler Müslümanların birleşmesi için içimizde ki engeleri temizleti temizletiken bazen zalime zalimi musalat eder.. Süfyaniye Bile bazılarını temizletir..

  YanıtlaSil
 34. Şu An HükümetLe ugraşıLması onu zayıf latmak iç mesleeri iLe boguşması para güçünü bunlara kulanması bazen parasaL oparyonLar için dir.. faiz lobileri girdi cık tı ile 3 5 günde 100 milyar dolar girdi cıktılar için bunları kulanıyolar.. yoksa Şu AN nEDEN 1 Uzun menzilli füze için Nato ayaga kalktı yunanlara verilmedik patriot es 300 mu kaldı israİle verilmedik silahmı Türkiye yerLi üretime önem verdi için yol kesmek için bagımsızlaşmasın bize iş kesmesin diye ufak çelme bunlar heptaktikseLmanevralar yoksa F gülen abartılcak güçü yok bitii onun borusu ötmez... Türkiye hükümeti tavizi verdi an f Gülen susar susturular.. Türkiye batınınn bazıisteklerini möenfatlerini kendi menfaatlerinin önüne aldı an Pkk ve yandaşları Susturulur... bunlar hep piyon OyUn küreseL büyük Çin var Geliyom diyor Türkiyenin jeopolitikkonumundan dolayı kimse tam manasıyLa karşısına alamıyor Alırsa cephe kaybeder Türkiyeyi kaybeden ÜlKE KAZANAMAZ aMA BU hESABLARIN İÇİNDE Türkiye inşaallah daha güçlenerek cıkar biamerika gönderiyor bi rus ya bi avruba bi papa ARAYI iyi tutma sı gerekdiklerini onlar da biliyor Tek hayaleri kuzey ırakla v eTürkiyenin güney dogu iLe bi sorun yaşasada bizde özgürleştirelim diye mudahİl olsak istediler Şu an başımızdakiler bunun farkında Ayaklanma projelerine Agır darbe yapmadan Devlet batıya fırsat vermeden geçiştiriyor... başamıyolar busefer Türkiyede kuzey ırakla tersleşmekden se kendin eyakın olan unsurlarla petroL anlaşması yaptı kuzey ırakda bunun farkında Türkiyesiz bi hiçiz derler karşılıklı menfaat varken cedeleşmek batının işine gelir... OyUN BÜYÜK santranç oynuyolar bakalIm Allahın da bi hesabı vardır eLbet Allahım biz Müslümanlara yardım etsin.

  YanıtlaSil
 35. F.Gülen tarihten örnekler vererek kendi adamlarının devlete teslim olmamasını öğütledi. Ekrem Dumanlı'nın "gelsin alsınlar " efelenmesi buna dayanıyor.

  YanıtlaSil
 36. Bu operasyon Türk devletinin doğrudan doğruya Amerika, İngiltere ve İsrail'in beşinci koluna yapılmaktadır. Devletimiz ya boyun eğecek, kanlı sömürgecilerin bize biçtiği ezik rolü benimseyecek, yada bize giydirilmeye çalışılan çuvalı başından atacaktır. Kılıçdaroğlu geçen sene bu hükümete darbe yapılırken sesini çıkarmazken, şimdi devletin savunma reflekslerini zayıflatmak için bu operasyonu darbe olarak niteliyor. Bizim bildiğimiz CHP si de, MHP si de hatta BDP si de Amerikan, İngiliz, AB, İsrail çıkarlarına bilerek yada bilmeyerek hizmet ediyor. Savaşın özü budur. Türkiye ile batının içimizdeki beşinci kollarının savaşı... İster sağ-sol, ister etnikçi-milliyetçi-mezhepçi olsun fark etmez. Gerçek bu...

  YanıtlaSil
 37. CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, "Her ne kadar parti yönetimimiz inkar etse de 30 Mart seçimlerinde bir ittifak yaptı, cemaatle ittifak yaptı. İllerde ve ilçelerde cemaatin çeşitli unsurlarının Cumhuriyet Halk Partisi'yle yürüdüğünü hepimiz gördük" dedi.

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25556015/?utm_source=f5haber&utm_medium=f5haber&utm_campaign=f5haber

  YanıtlaSil
 38. ABDÜRRAHİM ABİ,

  KUSURUMA BAKMA BELKİ GÖRMEZSİN DİYE BÜYÜK HARFLE YAZIYORUM. BAHSİ GEÇEN TAHŞİYECİLER GRUBU KİMDİR VE NEDEN GÜLEN TARAFINDAN HEDEF TAHTASINA OTURTULMUŞLAR ? TEŞEKKÜR EDERİM ABİ.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tahşiyeciler grubunu ben ilk defa duydum. Molla Muhammed (Mehmet Doğan) 'ın önderlik ettiği ifade edilmiş. Molla Muhammed yazmış olduğu Rumuzul-Kur'an adlı eserinde Gülen Hareketi'nin 2014'te sönmeye başlayacağını ifade ediyordu.
   Risale-i Nur talebesi olan ve Doğu'da Molla Muhammed olarak anılan Mehmet Doğan'ın, Fethullah Gülen'in Tahşiye Yayınevi'ni hedef göstermesinin ardından tutuklandı.
   Abdülkadir Selvi Yeni Şafak gazetesinde 15 Aralık 2014 tarihli yazısında Tahşiyecilerden böyle bahsediyor.

   "Tahşiyeciler kendilerini Risale-i Nurların şerh ve izahlarını yapan bir grup olarak tanımlıyorlar. Bediüzzaman Hazretleri’nin talebelerinden Hulusi Yahyagil’in tarzını esas alıyorlar. Hani Dersim operasyonuna gönderildiğinde, ”Allahım beni kurtar” diye dua eden vicdanlı Albay Hulusi Yahyagil. Gülen grubunun dinlerarası diyalog başta olmak üzere hizmet şekline yönelik eleştirilerde bulunuyorlar. Ama sadece Gülen grubunu eleştirmiyorlar. Yeni Asya başta olmak üzere diğer Nurcu gruplara yönelik “radikal” itirazlara sahipler."

   Sil
 39. İlk eleştiri İsrail'den geldi

  Fethullah Gülen, Gazze'de insanlık tarihinin en büyük katliamlarından birine imza atan İsrail'e tepki göstermedi. Hatta Samanyolu Haber, Filistinliler'e terörist bile demişti. İsrail basını da bunun karşılığını verdi. İsrail'in dünyaca ünlü gazetesi Haaretz, polisin Zaman binasına girip Ekrem Dumanlı'yı gözaltına almasını anında haberleştirerek dünyaya duyurdu. Haaretz, gerek Twitter'da gerekse sitesinde Dumanlı'nın gözaltına alınmasını, basın özgürlüğüne bir darbe olarak niteledi. İngiliz yayın kuruluşu BBC ise "Operasyonun zamanlaması manidar" başlığını attı. Gezi provokasyonunda yer alan CNN International ise cemaate canlı bağlantı yaptı. Zaman Gazetesi ve Today's Zaman yazarı Sevgi Akarçeşme, CNN'e bağlanarak dün Paralel Yapı'ya yönelik düzenlenen operasyonla ilgili açıklamada bulundu.

  7 DİLDE BASIN AÇIKLAMASI!

  İşte dünyadan diğer yorumlar:

  ALMAN DEUTSCHE WELLE: İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonu çerçevesindeki soruşturma kapsamında aralarında polis ve medya çalışanlarının yer aldığı kişiler gözaltına alındı.
  FRANSIZ HABER AJANSI AFP: Yapılan operasyon kapsamında Türk polisi, ülkenin başlıca günlük gazetelerinden Zaman'ın Genel Yayın Yönetmeni'ni gözaltına aldı.
  İNGİLİZ HABER AJANSI REUTERS: Polis ekipleri, Zaman Gazetesi'ne baskın düzenledi. Gazetede çalışanları 'Özgür basın susturulamaz' sloganları attı. Öte yandan Zaman Gazetesi 7 dilde yayın yaparak operasyonu dünyaya naklen duyurdu.

  YanıtlaSil
 40. Üç kumpasta aynı bomba
  Tahşiyeciler grubuna ait evlerde ele geçirildiği iddia edilen sis bombalarıyla, Poyrazköy ve Zir Vadisi’nde ele geçirilen sis bombalarının seri numarasının aynı olduğu, bombaların kafile numaralarının ise silindiği tespit edildi. Bomba üzerinde parmak izi bulunan 3 polis, savunmalarında “Eldivenlerimiz delindi” dedi.

  YanıtlaSil
 41. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 42. çok merak ediyorum lütfen birileri bana anlatsın aklımın almadığı bu noktayı,

  fethullah gülen bildiğim kadarıyla 60 yaşlarında, pek çok hastalığı olan, ailesi çocuğu olmayan, kendi cemaatinde yerine bir vekil atamayan, bana göre son dönemde akp ile giriştikleri mücadele olmasa dahi gülen'in ölümünden sonra en fazla 3 yıl ömrü olan bu cemaat ve bu cemaatin lideri gülene yukarıdaki yorumlarda genelde bahsedilen üstün akıl gizli ingiliz-yahudi güçler ne vaat etmiş olabilir ki yani kısacası sormak istediğim zürriyeti, vekili olmayan hasta bir cemaat lideri neyin karşılığı olarak bu işlere girişmek ister anlam veremiyorum, bu sorunun cevabını henüz bulamadım bana göre kimse durduk yere birilerine hizmet etmez

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. irandaki şii devriminin eşleniği olan ılımlı sünni islam halifeliği.

   Sil
  2. Vatikanın calışma tarzlarından biride ALİ arkadaş kendi içlerinden olan İslam ülklerinde yaşıyan Ailelerin coocuklarını onların içine sokar .. ve onlardan mış gibi yetiştirirler ingilizler bunu osmanLı yı cökertmek Arap ları osmanlıya karşı ayaklandırmak için yapmışlardır.. ve Aynı süreç modern bi şekilde devam etmek dedir. Kendi Aile kökenlerinden gelen veya kendilerine hizmet edenelrin zamanında zengin ettiikleri Aileleri n coocuklarını Bulundukları İsLam i yaşantının müslümanların cok oldugu ülkelerin yönetim ve kültürünü kendi hegomanyalarına muhalif olmucak şekilde dizayn etmek için bu tip egitikleri kişileri her tür lü maddi destekle şan şöhretle reklam la halk kutsalarına deger veren biri gibi lanse ederler ve bi takım yerlere getirir ler. ondan sonra tabanı güçlendigi zaman şimdi de oldugu gibi tartışma halk arasında başlar Artık görev leribir nevi başarıya ugramış dır istedikleri seviyenin cok altında olsada nedir taraf olan alt tabaka bu milletin evladı karşıt olanda bu ülkenin evladı işte burda yesinler birbirini diyip seyrederler.. zayıflatmak bunlatmak bıktırmak bazı zayıf kişileri din bumu ya hep yalan gibi algı oluşturup yine başka adamlarınla bırakın ya bu dindarlar kendi aralarında geçinimiyor en güzeL sistem batı sistemi diyeni cıkarırlar bunlar GeneL adı Piskolojik harp dir..... Aynı zamanda perde arkasın da hükümetleri bak ülkeni iktidarını kaybedersin geL bizle uzlaş derler bu bu samimiyet havasında gözükür ama asLı var ve yok olma savaşıdır... Ya MiLLİ MANEVİ degerlerine sahib cıkan kendi millet menfatine göre yaşam gelişme ya emparyalistlerin batının boyundurlunda Bu pkk olsun F Gülenist ler olsun Adnan okta bunların piyonudur.. muhakak göbek bagları vardır şu an bu oKuyu oldugu söylenen nur cemaatini bi kolu olan muhammed MoLLa bunların risale nura ve kuranı kerime aykırı olan işledikleri konuları acık ettiigi için kendi adamlarını kulanarak içeri atırmışlar ve tv güçleri ile adamı terörst yaptırmışlar işte maddi güç VideoLARI na bakarsak poz şeklinde hep Algı için

   Sil
 43. sevgili abilerim birde bu adnan oktarı çok merak ediyorum bu adamın savunulacak bir tarafı olduğunu sanmıyorum fakat gerçekten ısrarla burnumuza sokulmayı çalışılıyor sanki bu adamın arkasında hangi güçler vardır bu konu hakkında da açıklayıcı detaylı bir bilgi paylaşır mısınız

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adnan oktar 33 kademeden Mason dur saten red etmiyor da HaL ve hareketleride şeriate muhalif dir Ahir zamanla alakalı 90 dogru diyosada 10 öyle sakat konular aşılıyo ki adamı küfre sokar

   Sil
 44. Omu o insan kılığında bir şeytan uşağıdır ilgilenme hem ondan bi cacık olmaz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben bildiğiniz bir şey varsa yazabilir misiniz dedim kiminle uğraşacağıma elbette ben karara veririm cevabınız cevaptan başka her şeye benzemiş tş ederim yinede

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 45. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 46. İlgilenen alikadeş ilgilene hatta git talebesi ol .senin soruna cevap verecek çok bilge insan mevcut burada verirler sabret.

  YanıtlaSil
 47. Bu Savaşı Kim Kaybedecek?
  Mehmed Şevket Eygi
  16 Aralık 2014 Salı

  http://www.milligazete.com.tr/koseyazisi/Bu_Savasi_Kim_Kaybedecek/22709#.VI_a0NKsXp8

  YanıtlaSil
 48. “Allah’a ve Peygamber’ine itaat edin ve birbirinizle çekişmeyin! Yoksa çözülüp yılgınlaşırsınız ve rüzgârınız (gücünüz, devletiniz) gider…” (Enfal -46)Kullarıma söyle: Sözün en güzelini söylesinler. Çünkü şeytan aralarını bozar. Şüphesiz şeytan insan için apaçık bir düşmandır.” (İsra -53)“O takva sahipleri, öfkelerini yutanlar ve insanların kusurlarını affedenlerdir.” (Âl-i İmran-134) Muhammed Resulullahdır, onun maıyyetindekiler ise küffara karşı çok çetin, kendi aralarında gayet merhametlidirler.( Fetih / 29) ''Ey o bütün iyman edenler! İçinizden kim dininden dönerse duysun: Allah onun yerine öyle bir kavm getirecek ki Allah onları sever, onlar Allahı severler, mü'minlere karşı boyunları aşağıda, kâfirlere karşı başları yukarıda, Allah yolunda mücahede ederler, dil uzatanın levminden korkmazlar, işte o Allahın fazlıdır, onu dilediğine verir, ve Allah vasi'dir, alîmdir.(Maide-54) Ben şahsen bu ayetlere ve birçok hadis-i Şeriflere bakarak Gülen hakkındaki yerimi belirledim.Baktım bu şahıs müslümanlara karşı nasıl ? Kafirlere karşı nasıl ? bedduaları,lanetleri işin cabası.Müslüman lanet edici ,beddua edici değildir.Benim Bu dünyada ne gülenden ,ne Tayyip Erdoğandan maddi açıdan söylüyorum,menfaaten söylüyorum bir karım zararım yok.Tarafımı iftiralara ,zanlara göre,tevillere göre belirlemiyorum.Allah ve Resulü ne demişse öyle yapmaya gayret ediyorum.Allah hakikatten ayırmasın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güleni sevenler ayet ve hadisleri tefekkür ederek,düşünerek okusunlar.Kişi sevdiğiyle beraberdir hem bu dünyada hem ahirette.Kim ki ben ahirette gülenle beraber olurum diyebiliyorsa varsın gülenle olsun.Benim açımdan bir sakıncası yok.Ama bir müslümanı tehdit ederlerse,aşağılarlarsa ben tavır koyarım.Başka türlü gülenle maddi ve manevi olarak bir bağım,alıp veremediğim yoktur.Ne gülene süfyan derim ne de İslam alimi derim.O benim sorunum değil bağlılarının sorunu...

   Sil
 49. ALİ ÇOLAK KARDEŞİM PENSİLVANYADAKİ ZAT 60 DEĞİL 76 YAŞLARINDA...
  SENİN SORDUĞUN SORUYA BİZ ÇOK CEVAP ARADIK AMA BULAMADIK... YAHU 76 YAŞINDAKİ İNSAN HALİFELİĞİ NE YAPSIN... ALLAHTAN KORKUN BE... DİĞER MALUM ZATA GELİNCE VAKTİ ZAMANI GELİNCE VOLKAN GİBİ PATLAYACAK DİYE TAHMİN EDİYORUM... BAK ŞİMDİ AÇIK VERDİK... ALLAH AFFETSİN.... HUYLANDIRILMAK İSTENMİYOR ZANNIMCA ZİRA NE KADAR GEÇ PATLARSA ZAYİAT O KADAR AZ OLUR... AMA TAKDİR ALLAHIN VAKTİ GELİNCE KİMSE TUTAMAZ....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hristiyan lesterle müslüman meryem evlendirildi diye haber yapıldı dedik.....
   bir müslüman odesalı hristiyanların rehberlerinden farklı birşey söylemez diye bir zırva demiş senin kıtmırin dedik...

   halifeliği ne yapsın dimi...şehvetinden ve dünya sevgisinden senin kıtmirinin burnu kafasını içine alacak neredeyse....

   Sil
  2. Mehmet Ali Doğan yaptığı açıklamada “70 yaşındayım ve gözümde yüzde 90 oranında görme kaybı var. Ayrıca MS hastasıyım, başkasının yardımı olmadan hareket dahi edemem. 40 seneden beri ben böyleyim. Evden dışarı çıkmam, münzevi yaşıyorum. Askerlik yapmadığım için silah kullanmayı bilmiyorum. Şimdiye kadar örgüt kurmadım da 66 yaşından sonra mı örgüt kuracağım” sözleriyle savundu.
   "O zaman bu konuda 4 tane kitapla ilmi mücadelemizi verdik. Bir gece evimde yatmışken yakalandık. Gülen efendinin bizzat kendisinin aleyhimde şikayeti var. Bu şikayetten 8 ay sonra kendi evimde namaz kılarken beni yakaladılar. Ne silah bulundu, ne bomba bulundu hatta yasak bir kitap bile o ana kadar evimde bulunmadı. Bazı evlerde bir şeyler bulunmuş, bomba. O adamı ne tanıyorum ne de biliyorum. O adamın resmini hapishanede gördüm. Böylelikle suçsuz olarak yakalandık.''
   4 Aralık’ın gerekçesi olarak gösterilen ‘Tahşiyeciler Cemaati’nin lideri Mehmet Ali Doğan,ın beyanları.
   BUDA KARŞI AÇIKLAMA

   Sil
  3. 70 küsür yaşında olan gülen dünyevi menfaat beklemiyor da o yaşlarda olan Mehmet Ali Doğan dünyevi menfaat mi bekliyor.Hem ilmi mücadele verdim diyen bir kimseye karşı bu hapis uygun mu ? sorduğunuz soruları bir de böyle düşünelim.

   Sil
 50. http://www.haber7.com/gundem/haber/1248549-ocalani-verdiler-guleni-aldilar-erdogani
  Bakın 1999 kışında neler yaşanmış...
  - 15 Şubat 1999 Abdullah Öcalan Türkiye’ye getirildi.
  - 22 Mart 1999 Fethullah Gülen ABD’ye gitti.
  - 26 Mart 1999 Tayyip Erdoğan Pınarhisar cezaevine girdi.

  YanıtlaSil
 51. Birinin beddua etmek zorunda kalması, ortada şizofrenik bir hal olduğunu gösterir. Hele hele bu kişi âlim olduğunu iddia ediyorsa, burada bir kimlik bölünmesi vardır. İsrail Filistinlilere zulüm ederken, sen ‘Bu otoriteye başkaldırmamak gerek’ diyeceksin, zalimi meşrulaştıracak şekilde konuşacaksın. Sonra Türkiye gibi ne kadar eleştirilirse eleştirilsin, demokrasisi ve özgürlüğü ileri boyutta olan ülke yönetimini zalimlikle suçlayacaksın, ‘zalim’ deyip isyan çağrısında bulunacaksın. Bu da bir şizofrenik hal. Dikkat edin bütün kendi iddialarını yok ettiler.”

  Başbakan Ahmet Davutoğlunun açıklaması da bu şekilde

  http://www.haber7.com/ic-politika/haber/1248526-davutoglundan-gulene-agir-benzetme

  YanıtlaSil
 52. Mehmet Nuri Turan da bu iddiayı şöyle anlattı:
  “Gülen’in amacı devleti çeşitli organlarına sızarak ele geçirmekti. Bizim üzerimizden güç gösterisi yaptı. Yoksa neden bizim gibi küçük bir grupla uğraşmak istesin ki? O süreçte Gülen’in medya organlarında çıkan haberler ve yazıları kimse anlamamıştı. Hatta Ertuğrul Özkök, ‘Gülen ne demek istedi?’ gibi bir yazı yazmıştı.
  İsimsiz ve tarihsiz ihbar mektubuyla operasyon
  "Bizim El Kaide, Hizbullah ve İBDA-C’yi desteklediğimiz söyleniyordu. Bir adamın aynı anda 3 futbol kulübünü desteklemesi gibi tuhaf bir ifade. İsimsiz, tarihsiz bir ihbar mektubu tanzim edilerek operasyon başladı. 17 ay hapis yattık. "
  ‘Çapkın’a mektup yazdım’
  "Cezaevinde tutukluyken 2011 yılının Mart ayında dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’a bir mektup yazdım. Mektubun işleme konulmadığını zannediyorum. 2014 yılının ilkbahar aylarında, emniyete bir mail attım. Böyle bir mektubumun olduğunu, neden takip edilmediğini sordum.Sonra emniyet beni davet etti. İki kere ifade verdim ve müşteki olduğumu söyledim."
  "Fethullah Gülen hedef gösteriyor"
  "Gülen kendisi gibi düşünmeyen herkesi hedef gösteriyor. Ancak bizim olayımızda parmak izi çok net. Ben bu süreçte doğrudan Fethullah Gülen’den şikâyetçi oldum. Gülen’in bizimle uğraşmasının temel sebebi devletin her kademesine nüfuz edebilmek adına güç gösterisi yapmaktı. Güç gösterisinden kastım devlet erkini ele geçirmek.”
  "Gülen’i kızdıran kitapları basmaktan vazgeçin"
  Öte yandan gazete ve dizide adlarının geçmesinin ardından Tahşiyeciler grubunun, cemaatle diyaloğa geçtiği de dosyada yer alan iddialar arasında. Dosyanın tek müştekisi Mehmet Nuri Turan da bu iddiayı doğruluyor. Milliyet’e konuşan Turan, 2009 yılı Mayıs ayında Mustafa Sungur ve Mustafa Akar ile görüştüğünü ve bu görüşmede gruplarının dizi ve gazetelerde neden hedef gösterildiğini Sungur ve Akar’a sorduğunu söyledi. Sungur ve Akar’ın kendisini görüşmesi için 14 Aralık operasyonunda gözaltına alınan Fahri Sarrafoğlu’na gönderdiğini belirten Turan, Sarrafoğlu’nun ise kendisine, “Mehmet Doğan’a suikast yapılacaktı. Fethullah Gülen bunu önledi. Fethullah Gülen’i kızdıran kitapları basmaktan vazgeçin. Polis tarafından dinleniyor ve takip ediliyorsunuz” dediğini anlattı.
  Kaynak : Milliyet

  YanıtlaSil
 53. çakma alim..!

  herhangi bir kişinin yedi sülalesine lanet okuyan bir "alim"e dünya tarihinde belki de ilk defa rastlıyoruz. Bu, bir şizofrenik vakanın kontrolden çıkması ve dışa vurumudur.

  ariel şaronun yedi sülalesine lanet okuma ama "en azından" müslümanlık iddiasında olan birinin YEDI SULALESINE lanet oku...

  çoluk çocuk yedi sülalesi diyor.. Kendisi ebter ya..bilmiyor sülb nedir çocuk nedir...

  bebek katili apo diyorduk... bebek lanetçisi kıtmir de demek gerek.

  Allah kıtmire Kahhar ismi şerifi ile muamele etsin. Ama sadece kıtmire.

  Yedi sülalesini islah etsin.

  YanıtlaSil
 54. Kıtmir isminin Gülene verilmesini sakıncalı buluyorum.Kıtmir diyerek gülene işaret etmemenizi nacizane tavsiye ederim.O kişi kendisine kıtmir de dese öyle değildir.Hangi evliya ile beraberdir ve yanından ayrılmamıştır.Kıtmir'i biz cennetlik biliriz.Özel bir köpektir ve cennetle müjdelenmiştir şeklinde rivayetler var.Bir çok insandan üstündür netice itibari ile.Gülen her ne kadar bazılarına şefaat etse de ,bazılarına cennet vaad etse de henüz cennetle müjdelenmemiştir.Hakkında hükmü Allah verir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gurbet kardeşim kıtmirin diğer anlamları şu şekildedir..

   sapık , yolunu azmış , azgın , azıcı , azdırıcı , şaşırmış , sapmış , kıtmir , önemsiz şey..

   Tam uyuyor diye kullanıyoruz kıtmiri...

   Ashabı kehf olan kıtmirin bir kılına kurban olsun...Onu kast etmiyoruz...

   Sil
 55. Beddua ve lanet içeren cümleleri çok hafife almayın.Aşağıda vereceğim Hadisler önemlidir.
  “…Mü'mine lânet etmek, onu öldürmek gibidir." (Buhârî, Cenâiz 84, Müslim, Îmân 176, 177)
  "Sıddîka lânetçi olması yakışmaz." (Müslim, Birr 84; Tirmizî, Birr 72)

  "Lânetçiler, kıyamet günü ne şefaatçi ne de şâhit olurlar." (Müslim, Birr 85, 86; Ebû Dâvûd, Edeb 45)
  BUHADİSİ ŞERİFE GÖRE DE ECEVİT ŞEFAAT gülen tarafından şefaat olunabilme hakkını hükmen kaybetti.Başkası ederse bilemem.

  "Birbirinize Allah'ın lâneti, gazâbı ve cehennem azâbı ile lânet ve beddua etmeyiniz!" (Ebû Dâvûd, Edeb 45; Tirmizî, Birr 48)
  "Olgun mü'min, yerici, lânetçi, kötü iş ve kötü söz sahibi olamaz." (Tirmizî, Birr 48)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani bu hadislere göre mü'min olma iddiamız varsa bu iddiamızda sadık olmamız gerekir.Sadece gülen beddua ediyor,lanet ediyor diye yazmadım.Biz de gülen olsun başkaları olsun lanet ve beddua etmememiz gerekir.Allah ve Resulü nün bu gibi sözleri olsada onlar belirli fiilleri hedef alarak yapmışlardır.Hem Allah'ın ve Resulünün yetkilerine biz haiz değiliz.Bazıları hadis ve ayetlerle lanet ve kötüleme lerini delil gösteriyor.Ben şahsen bunları yapmamız gerektiği kanaatindendeyim.Dua edelim .Allah'ın Rahmetinden kimsenin mahrum olmasını dilemeyelim.Allah Rahmetini ve mağfiretini kime layık görürse onların üzerine olsun.Hem dua etmek eden açısından Allah'ın rahmetini cezbeder

   Sil
 56. TÜRKER ERASLAN KUS BAKALIM ZEHRİNİ... EVLENMEYEN ADAMDA ŞEHVET VE DÜNYA SEVGİSİ NE GEZER... DÜNYA SEVGİSİNİN ALAMETLERİ VE GÖSTERGELERİ VARDIR BİZ ONLARI İYİ BİLİRİZ... KİMDE OLDUĞUNU DA İYİ BİLİRİZ... KAÇ ZAMANDIR ÖNE SÜRDÜĞÜN İFTİRANIN CEVABINI BİRİSİ VERDİ DİYE BEN SÖYLEMEİYORDUM AMA DİYEYİM... LESTER MÜSLÜMAN OLDUKTAN SONRA EVLENMİŞ YANİ EVLENMEDEN ÖNCE KELİME-İ ŞEHADET GETİRMİŞ.... BÜTÜN BU KIVILCIMLAR BU DAĞI DEVİRMEYE YETMEZ.... BİRAZ DAHA ÇALIŞ BAKALIM BELKİ BULURSUN...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. utanmadan hala daha yalan söylüyorsun..
   http://diyalogcu.files.wordpress.com/2007/01/diyalog-dugunu2.jpg

   Sil
  2. senin zaman gazeten diyor....
   sosyoloji profesörü diyor......

   Sil
  3. MÜSLÜMAN meryem diyor..

   yalan, takiye iliklerinize kadar işlemiş...

   Sil
 57. 15 nisan 2000 tarihli zaman gazetesinin tamamı arşiv sayfalarında dururken bu "diyalogdan düğüne" gavatlığının haber sayfaları neden UÇURULMUŞ http://arsiv.zaman.com.tr/2000/04/15/guncel/2.html

  bari insan linkini de siler...

  YanıtlaSil
 58. Türkiye veyahut Anadolu veyahut büyük Şam bölgesi ahirzaman olaylarında Süfyana aittir. Halifeliğin kaldırılması ile birlikte SÜFYANİ devir başlamıştır. Bu 100 yıllık devirde dine az da olsa hizmet eden Türkiyeli liderler Turgut Özal ve Necmettin Erbakandır. Tayyip Erdoğan din düşmanları ile anlaşma yapıp iktidara gelmiş, Necmettin Erbakanı satmıştır. Küçük Süfyan halifeliği kaldıran kişi, Büyük Süfyan ise Tayyip Erdoğandır.

  Mehdi Efendimiz Mekkeden açık açık çağrı yapacaktır. PEnsilvanyadan veya İstanbuldan veya Ankaradan değil. Hiç kimsenin kaçırırım diye endişelenmesine gerek yoktur. Sıcak yatağını terk edip gitmek zordur ama O çağırınca gitmeyenin Vay Haline. Mehdi Efendimizin tüm dünyadan toplayacağı ordu, Tayyipin ordusu ile savaşacaktır...

  Hadisler ışığında gerçekler böyledir. Bu sitede hadisler yanlış tevil ediliyor ve müslümanlar yanlış adrese yönlendiriliyor...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hangi hadismiş O tayipin ordusu ile savaşcak diye eger yalan da hadis dedigin zanınızsa Allahın resulune iftira olur. buyurun EL-TURCA hadisi bekliyom yazamasanız resullullahın demedi bi hadis miş gibi aklınızdan uyduryosanız.. Arkadaşım İFTİRACI oursunuz hemen tevbe ediniz Allah korusun sırf birini kötülemek veya aklamak için hadis denmez yok bulamıcanız en azından tevbe ediniz

   Sil
 59. Süfyanın adı ondört asır önceden Recep olarak bildirilmiştir.

  Herkes Recep ayında çıkacağını düşünüyor ama öyle değil.

  Süfyaniyet Deccalın adamları tarafından dindar birine teklif edilir.

  İlk iki kişi kabul etmez. 3. kişi kabul eder. Bu iki kişinin Erbakan ve Muhsin yazıcıoğlu olduğu artık kesinlik kazanmıştır.

  Süfyanın ilk 2 denemede çıkamayıp 3. denemede çıkması işte böyle gerçekleşmiştir. Bu gerçek de 14 asır önceden Mucizevi şekilde bildirilmiştir.

  Evet ilk iki kişi kabul etmez ve Süfyan 3. kişide yani Recepte ortaya çıkar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. eLTURC O DeLininiz nedir hangi eserde yazıyo bu zan mı sizin tahmininizmu kurgunuzmu belirtinde bilelim faydalanaLım HAYAL ürünlerinizi diyin sıkıntı yok )

   Sil
  2. gafil fethullahçılar olmayan aklınızla bi düşünseniz rte'nin süfyan olmadığını göreceksiniz.son zamanlardaki olaylardan sonra fethullahın süfyani olduğu %99.9 kesinleşmiştir.nasipsiz olduğunuz için hala savunmaya devam ediyorsunuz.fethullah haç takıp gezse islam için yapıyor dersiniz.

   Sil
 60. Süfyanın eli deliktir.

  Halkı aç yatarken, yerinden yurdundan ettiği Suriyeliler yağmur altında gecelerken, kendisine dünyanın en lüks sarayını yaptırır. En lüks uçağa en lüks arabaya biner.

  Süfyanın yanında ona fetva veren din alimleri vardır. Onlar da lüks arabalara binerler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sen külimm hayaL dünyadan atmasyon yapmışsın arkadaş )) Bu İŞLER PARTİ ÜSTÜDÜR. AZ OKUYUN TAVSİYEM EL-TURC

   Sil
 61. her kezi birileri nin maşası olmuş Kominis geçinir adam işci hakları der hedef gösterir Rus istikbaratına calışır yine iş fakir fukarayı sokak olaylarına sokarlar kırdırırlar Yine başka bi grub Amerikan emparyelistlerine calışır Oda alt tabakayı kulanır. 1980 öncesi kırdıranalr soınra koişlisyon kurdular kırılan alt tabakaya oldu kulanılan hep alt tabakadır.. Tayip Erdoğa ahmet davutoğluna Allah rızası için imanLı müslüman oldukları için dua edesim geldi Allahım izeetinin celalinin cemalinin kibriyanın Azametinin Merhametini hakkı için Türkiyedeki idarecilerimiz Müslümanalr et başbakana cumhur resise selam ver Müslümanlıkdan ayır ma onları vatana Millete Müslümanşlar faydalı olsunlar Allahım uhud a şehit düşen bedir de şehit düşen Ashabı kiramın hürmetine Adı adınla yazdıgın peygamber hürmetine Muhammed sallallahu aleyhi vesllemin seni,n rızan için Akıtmış oldugu bir damla göz yaşı hürmetine Türkiyeyi öyle bi güçlendir ki öyle islam la yogur ki öyle Müslüman ları cogalt ki küfrün belini kır Allahım işgaL edilmesine kafir tarafından musade etme Allahım tÜM mÜSLÜMANLARA SELAMET VER güçlendir Allahım kAFİRLERİ munafıkları Müslüman düşmanlarını Türkiyede ASLAAAAAAAAAAAAAA başa getirme Allahımmmmmmmmmmmm yA HANNA YA MENNAN YA DEYYAN YA KADİRİ MUTLAK evliyaların müslümanların sayısını cogalt galip getir Türkiyede ve tüm dünyada Allahım hainleri Müslüman düşmanlarını vatanımda gözü olanları hidayete nasipleri yoksa alçalt Allahım perişan et Kuranı kerimde her bir harfinin hatırına Allahımmm

  YanıtlaSil
 62. Müslüman idarecilerimizin üzerinde ki buuguz ları gider Allahım La havle vella kuvvetTE iLLA billahİl AliyiL azim kalasınla kalandır Ya rabbeL alemin ya rabbiL alemin YA RabbuL YA halim ya kerim ya Allah

  YanıtlaSil
 63. Müslümalara DüşmalIK YAPAN NE KADAR KAFİR devlet ülke varsa Hidayete nasibi Olmuyanları Allahım Askeriyesini ekonomisini Çökerti ver Allahım Sen Ki, Allah sın yarrabii sen Ki Mülkünde galibsin yarrabiiiii Sen Kİ Cennetin kapısında Adı Adın İle yazdıgın yer Aleminde Muhammed (Alehiselam) Gök melekut Aleminde Ahmed mahmud Salallahu Aleyhi vessellemin Hatırı için Çöker onları yarrabi sıkıLdık bunların Zülmünden Allahım şikayetimiz sanadır Ya Azizi ya cebberu ya cabira Kulli Asir AMİNNN

  YanıtlaSil
 64. ÇOK ÖNEMLİ….......

  KARDEŞLER SÜFYAN FETULLATIN PSİKOLOJİK HARPÇİLERİ BURAYA YORUMLAR YAZMAYA BAŞLADI. ALGI YÖNETİMİ YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR. SON 4-5 GÜNDÜR YAZANLARA DİKKAT EDİN. EL-TURCO BUNLARDAN BİRİ. ONLAR BİRİNİ TAKİP EDEREK BURAYA GELDİLER.

  BUNLAR HADİS-İ ŞERİFLERİ VE RİSALEİ NURUDA İYİ BİLİYORLAR. ALGILARINIZI YÖNETMEYE ÇALIŞACAKLAR. HEPİNİZİ RABBİME EMANET EDİYORUM.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Erbakan Hoca 13 yıl önce, O Süfyanın peşinden gitmeyin dediğinde biz de inanmamıştık. Yeni anlayabildik tüm planı.

   Pensilvanyanın psikolojik harekatçıları burada yazabilir, ben de uyarıyorum bu konuda, haklısın. Pensilvanya da deccalın kullandığı diğer ayak. Onlara da dikkat edin.

   Süfyan vazifeden kaytarır gibi yapınca, Deccal Pensilvanya'ya belgeleri verdi, hadi koçum şuna bir dava açın dedi. Ve neticede Süfyan güçlendi, halk ona daha sıkı sarıldı.

   Deccal isteseydi, Tayyip 25 Aralık gecesi hapse girmişti.

   Sil
 65. Gülene bağlı olanlar,bağlı değil gibi durup bağlı olanlar Recep Tayyip Erdoğana kötü söz söylemeyin ki onu sevenler de gülene kötü söz söylemesin.Gülene nasıl süfyan denmesinden hoşlanmıyorsanız siz de Recep Tayyib Erdoğana demeyin.Bu ülkede güleni 50.000 kişi seviyorsa Tayyibi en az 40.000.000 kişi sever.Bunu seçimlerde gördünüz.Tüm imkanlarınızı ,ittifaklarınızı kullandınız aleyhe oylarınızı da verdiniz ama netice açık ve net. Siz milletin değerlerine dokanmayın ki millette sizin değerlerinize dokanmasın.Eleştirmek farklıdır.Eleştirebilirsiniz,başka siyasi parti görüşünüz olabilir.Ama beddau edemezsiniz,küfür edemezsiniz,veya deccaldir,süfyandir ..gibi tanımlamalarda bulunamazsınız.Ederseniz de siz bilirsiniz o zaman karşılık verenlere de katlanırsınız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dünya Gurbet iş deger işi degiL bu Ajan Loca Kuranı kerim İ deştirmeye yorumlamaya IlımLı islam adı altında hristiyan ve Yahudilerin şakşakcılıgını yapıyor . Mecburuz Yoksa şahsınLa ne sorun olcak Taktikleri EhLi sünneti yıkmak. Bakınız MOLLA Muhammed denen amca Nur cu ların Okuyucların Bi kolu imiş bunun Fetulahın locanın ytaptıgı tahribatı ifşaa edince Müslüman kardeş demeden yazık adamı terörist diye Aldırıyor.. PAPA kafire gösterdigi HOş görüyü bi Müslümana neden göstermiyor İsraİL yahudi coocukları için vuruldularmı cigerleri parçalanıyomuş Fetulah loca beyin neden Müslümanlar Öldürüldünde bir kelam etmez Filistinlileri terörist diyor .. Amerikada seçimler öncesi kılıçdar ve yahudi finanscıları fetulahın üst düzey yöneticileri neyin antlaşmasını Amerikada yaptılar fetulahı şimdi kim savunuyor İSRAiL ABD AVRUBA tüm güvendikleri onlar BİZİM DE ALLAHIMIZ VAR madem yanlış anlaşıLdı neden düzütme ihdiyacı duymuyor ??? Mavi marmarada İsraİL hak veren bi şahıs Aga BABALARINA KARŞI GELMEZ ... YAHUDİ HİRİSTİYAN SON PEYGAMBER MUHAMMED SALALLAHU ALEYHİ VESSELLEME İMAN ETMEDEN CENNETEMİ GİRER ?verdi fetva bu Bu yüzden kızgınlımız .. DESİN HADİ yanlış anlaşıLdım diyemez... HANGİ ALİM evliya ehli sünnet uleması bu fetvayı vermiş ??? iSLAM litarotürüne kafasına göre yahudileri hristiyanların taktirini kazanmak için ŞOW yapıyor miletin beynini bulandırma derdinde .... Atalarının heralde OSMANLI canınımı yaktı ne dedesi ah mı etti size öyle bi rini yetişdircem içinize yerleştircem mi dedi??acaba Tayip erdogan Müslüman oldugu için hatta hafız dır İMAN LI Allah dostlarını seven bir müslüman lider olduna seviyoruz dua ediyoruz daha düne kadar fetulahcı geçinenlerde onun için .Yüzyılın lideri derlerdi ne oldu Onların aga babalarının Film fırıldaklarına uymadı Büyük orta dogu projesine destek olmayınca şimdi bitii dediler menfaat hep. Bitecekler içlerind eki düzgün iyi niyetLi kardeşlerimi imanLı olanları Allah kurtarsın bu ahtapotun elinden.

   Sil
  2. Ben de farkındayım.Yanlışlarını tabiki söyleyecez.Olabilir ki Tayyip Erdoğan da yanlış yapar onlar da söyleyecek.Ama belirli bir edeb sınırlarında.Örneğin ben şimdi gülene küfretsem ,şöyledir,böyledir desem kim üzülür ? gülen mi yoksa güleni sevenler mi ? gülenin haberi bile olmaz ama sevenleriyle aramıza duvar öreriz.Bazılarının gerçekten haberi yok,haberi olup da tanıyanlar ayrıldı ama bazıları da hala inanıyor seviyor.Biz bunlarla ancak ilmi olarak tartışabiliriz.Onlar söylerler biz söyleriz.Bu kadar küfretmek,beddua etmek,lanet etmek,yalan söylemek,kin beslemek, gibi müslümanda olmaması gereken vasıflarla hareket etmememiz gerekir.Yanlışa yanlış doğruya doğru diyebilmeliyiz.Doğruyu gülen de söylese doğrudur diyebilmeliyiz,yanlışında yanlışsın diyebilmeliyiz.Yoksa doğrularına karşı olursak ona inananlarda bak bu doğru bunlar karşı çıkıyor diye yanlışını da kabul ederler sorgulamazlar.Hayırlısı bakalım.Rabbim hayırlısını versin kardeş olduklarımızı bu fitneden kurtarsın.

   Sil
  3. mesla particilik hanefi mezhebinde yokdur ben şahsen hiç bi parti üyeside degilim dir.. kim Müslümanlara faydaLı olcana inanırsam ona dua ederim karınca kadarınca kim Vatana Millete HİZMET EDER se ona yoksa iş şu bu degiL İslami fetvaları degiştirmelerine muhalifim Tayip erdogan 4 4 demedik ki ben 4 4 degilim ki sadece peygamberler masum dur EvLiyalar bile masum degildir. Mahfuz dur (korunmuş) demek dir. Biz fetvaları benimsemiyoz

   Sil
  4. Gülen'e ne diyeceğin senin bileceğin iş. Ben de çözemedim ne olduğunu.

   Sil
  5. Fetulahın g fetvalarının EhLi sünnete muhalif oldugunu bazılarının bunlarında tehlikeli sonuçlar dogurcandan rahatsısız başka degiL Allah bilendir görendir İslam faydalı olana selamet versin. BİLEREK DÜŞMANlIK EDEN Kİmse Alçaltsın

   Sil
  6. Ben ak parti meselesine kendi menfaatlerim açısından bakmıyorum.Bir Müslüman bu ülkeyi yönetmezse gelip başkaları yönetiyor.En azından namazımıza,cemaatimize,başörtümüze karışmasınlar,Allah'a ve Resulü ne küfretmesinler,inanç hürriyetimizi teminat altına alsınlar yeter.Bu ülkede chp zihniyeti başa gelmesin diye oyumu verdim hep.Hatalı isem de Allah affetsin.Sonuçta kendi menfaatime ve çıkarlarıma göre hareket etmedim.Şuan ki politika ile İslamda bulunan Siyaset anlayışı farklıdır.Bazıları karıştırıp İslam da bulunan siyaset anlayışını yok sayıyorlar.İslam Kültüründe bulunan siyaset anlayışında 4-5 senede bir yok.Halifelik anlayışı mevcut.Hilafet de siyasettendir.Hadis-i Şeriflere baktığımızda İnşaallah Hz Mehdi hilafet kalktıktan sonra tekrar hilafeti tesis edecektir.Said-i Nursi ve diğer evliyaların siyasetle iştigal etmemelerinin sebeplerinden birisi de bu sistemde siyaset zordur.Hangi hükümle hükmedeceksin.
   Her neyse Müslümanların ülkeleri şuan için yönetmesini uygun buluyorum.Allah Tayyip Erdoğandan razı olsun.Yanlışları varsa da yapmış olduğu hizmetler inkar edilemez.Elini taşın altına koymuş.Koymayıp konuşmak,fetva vermek kolaydır.

   Sil
 66. Tayip erdogana Yapılmak istenen İsraL i dünyanın gözü önünde fırcaladıgı siz zalimsiniz diyen tek Müslüman Lider oldugu için TüM Yahudi ve YAHUDİLERİN şakşakcı yalakaları olan kesimler TAYİB ERDOGANI düşürmek için fitne fesat savaşı açtılar... Ozaman lar hiç zeerre kadar siyaset Le alaksı olmuyan bek tv izlemeyen EhLi beyten oLaN bİR EhLi keşif işitim tayip erdogana zahirde ve maneviyata baktım ki eL açıp dua eden cok evliya var 138 tane oldugu bahsetmiş sayısını dicek kadar fetlahı sormuşlar Arkasında duran bir tane olmadıgı gibi üzerinde hayırsız Adam yazdını söyLemiş Müslümanların hayrına çalışmıyan biri oldugunu söyLemil bu Açıdandan Manevi boyutanda bi İfşaatı paylaştım.

  YanıtlaSil
 67. gülenin en büyük yanlışı bence erken cephe alması oldu.Eğer Tayyip Erdoğana cephe almamış olsalardı ondan sonra Cumhur Başkanı olduktan sonra Akp yi ele geçirebilirlerdi.Yani iktidarda olacaklardı.10 larca yıl beklediler,gizlendiler ama 3 yıl bekleyemediler.O da Allah'tan .Allah'ın her işi hayret vericidir.Ben bu işaretlere bakarak gülenin artık bu ülkede söz sahibi olabileceğini sanmıyorum.Allah izin vermez diye düşünüyorum.İnşaallah vermez.Çünkü onlarca tehditleri,kinleri açık ve seçik görünüyor.Başta diğer tarikatler ,cemaatler,müslümanlar zor durumda kalır.Gerçi farketmez bir 28 şubat daha yaşarız onu da atlatırız Allah'ın izniyle.Rabbim bu ülkeyi kargaşaya düşürmesin,28 şubatı bir daha yaşatmasın,bizlere amellerimizle değil Rahmetiyle muamele etsin.

  YanıtlaSil
 68. EL-TURCO bu Deccal dedigin kim tam olarak?

  YanıtlaSil