.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

24 Kasım 2014 Pazartesi

RUSYA VE İRAN KÖŞEYE SIKIŞTIRILIYOR

Medyaya dikkat

Ortadoğu giderek ısınacak!

Kafkasya, İran, Azerbaycan ve Avrupa'nın Doğu'su YÜKSEK BASINÇ altında kalacak! Bölge kıpır kıpır! Ukrayna krizi ile başlayan sarsıntı bütün bölgeyi etkileyecek! Sınırlar finansal olarak değişecek! Fırsatlar da krizler de kapıda! Kim AKLINI kullanıp sıyrılırsa büyüyecek! 


Yanlış hesap yapan faturayı en az 25 yıl boyunca ödeyecek!
Durum kısaca bu! Peki, arka planda neler oluyor! İşte bizim gibi sıradan insanların bilmesi gereken bu! Hedef Rusya ve İran...


Yazının devamı:

http://www.takvim.com.tr/Yazarlar/ergundiler/2014/11/24/medyaya-dikkat


Yorum:

Hadis-i şerifler ve Evliyaullahın gaybi haberlerine göre Rusya Avrupa üzerine yürüyecek ve üçüncü dünya savaşını başlatacak. Bu yazıyı okuduğumuzda bu savaşın neredeyse başlamak üzere olduğunu anlıyoruz. Rusya köşeye sıkıştırılmak isteniyor. Putin bunun altında kalmayacaktır. Savaş küresel çete olan para baronları ile milli devletler arasında olacaktır.

Ergün DİLER savaşın öncesindeki Rusya ve İran'ı bitirecek finansal oyunları anlatıyor. 


139 yorum:

 1. IŞİD'İN GELECEĞİ

  Amerikanın IŞİD'i bombaladığı saptırıcı haberleri üzerine kimi kardeşlerimizin "Amerika kendi kurduğu örgütü (IŞİD) neden bombalıyor" sorularına şahit olduk. Biz de cevap olarak şunu ifade ediyoruz. 2.El kaide vakası yaşanıyor. Nasıl ki CIA tarafından kurulan El Kaide'ye karşı global çapta zıt kutup oluşturmak amacıyla medyada nice hava ve kara operasyonları lanse edildi. Aynı şeyler IŞİD için yapılıyor. Amaç, bu taşeron örgütlerinin ABD ve İsrail ile bağlantısının olmadığı yalanı yaymaktır.

  2.El Kaide vakası yaşanıyor dedik. Çünkü ilk önce kullandıkları El kaide aracılığı ile Rusya'ya bahane sunulup Afganistan işgal edildi. Yakında IŞİD için aynı senaryo yazılıp Rusya'nın elini bağlayacaklar ve Suriye İşgal edilecek. Suriye işgali ile 3.Dünya Savaşı'nın ilk cephesi açılacaktır. Armageddon süreci başlayacaktır. 2023 yılında İsrail'in yok olmasına kadar süreç yıllarca devam edecektir. (En doğrusunu Allah bilir)

  Gaybi Hadisler Grubu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mantıklı, ABD Suriye'ye girerse Rusya boş durmaz misilleme yapar ve Ukrayna işgal edilir, savaş Avrupaya sıçrar. Suriye kara işgali çok önemli. Türkiye çok zor bir köşede

   Sil
  2. ''Avrupa ile Rusya sulh yapar, artık savaş olmaz denildikten sonra Rusya Türkiye'ye saldırır''.. Bu daha önce işlenen bir konu, hatırlarsınız, bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir arkadaşlar?

   Sil
  3. Ben bunu hiç okumadım. Link var mı?

   Sil
  4. http://biriz.biz/evliyalar/ea0016.htm

   Sil
  5. Teşekkürler Mustafa abi,
   Ama ben bu cümleyi bulamadım.
   "Avrupa ile Rusya sulh yapar, artık savaş olmaz denildikten sonra Rusya Türkiye'ye saldırır'"

   Sil
  6. Aynı cümle yok. Makalenin sonuna yakın bir yerde Bu paragraf var.

   "Birdenbire, barışın ortasında, Türkiye’ye komşu ülkelerden biri (Rusya) tarafından bir saldırı gerçekleştirilecek ve yakın bir ülke tarafından Türkiye'nin işgalinin takip edeceği bir savaş başlayacak."

   Sil
 2. Ergün Diler
  Ama belli ki ok yaydan çıktı!
  Ukrayna ve IŞİD kriziyle sarsılan bölge yeni doğumlara gebe! Petrol ve DOLAR üzerinden büyük operasyon yapılacak! İngiltere geride durarak tarihi düşmanı PUT İN'in indirilmesini mi bekleyecek! Soros, Jacob Rothschild gibi katı Putin düşmanları 25 yıl sonra intikamlarını alabilecek mi? Suudlar, Katar ve Körfez bu işte yükün büyüğünü taşırken, Amerika da bütün gücüyle topa girerken acaba hem DOLARA hükmeden aileler, hem de Kraliçe elini bir taşa bile sürmeden yine kazanacak mı?

  YanıtlaSil
 3. Ergün DİLER
  Bütün bunların cevabını YAHUD İLER'in yönettiği dünya basınından alacağız! Erdoğan gibi Putin'i de hedefe koyan medya yakında daha da şiddetli manşetlerle gelecek! EN büyük silahları bu çünkü! 10 Ekim 1990'da Amerikan Kongresinde "Nayirah" adında bir genç kız Saddam'ın askerlerinin bebekleri nasıl yere attıklarını gözyaşları içerisinde anlatıyordu. Nayirah'ın bu açıklamaları Amerikalılar'ın oturma odalarına giriyor ve halk nezdinde Saddam kafası ezilmesi gereken bir pislik olarak lanse ediliyordu!
  Ve savaşa müdahil olunması konusunda halk ikna edilmiş oluyordu.
  Çok sonraları bu olayın uydurma olduğu, Nayirah isimli kızın Kuveyt'in Washington Büyükelçisi Nasir Al-Sabah'ın kızı olduğu ortaya çıkıyordu!
  Hikaye bu kadar da değildi!
  Genç kızın gözyaşları içerisinde bu yalanı söylemesi için Halkla İlişkiler şirketi Hill & knowlton devreye giriyordu! Nayirah, OYUNCULUK eğitimi alıyordu! 10 milyon dolara iş bitiyordu!
  Kullanan ve kullanılanların yer aldığı bir TİYATRO büyük sonuçlar doğuruyordu!
  Şimdi aynıları yine kapıda!
  Bizim için de Putin için de!
  Ama Putin şimdi zorda!

  YanıtlaSil
 4. Deccal hak ve batılı birbiriyle karıştırarak insanları kandırır. Yukarıdaki yazıda deccalin tiyatro eğitimi almış kimselerin oynadığı oyunlarla insanların aldatılarak ikna edildiğini ve belli bir yönde algı oluşturulduğunu görüyoruz. Bu tarz tiyatro senaryoları çok oynanmaktadır.
  Şimdi aklıma geldi Mehdi'nin zuhurunda biri semadan biri arzdan iki ses duyulması, birinin rahmani diğerinin şeytani olması bu konularla ilgili gibi görünmekte... Şeytani ses insanları aldatmakta, semadan gelen ses ise Mehdi'yi tasdik etmektedir.

  YanıtlaSil
 5. 1* Hadiselerin bir ön bir de arka yüzü vardır. Niçin küresel kavga İslam ülkeleri veya Ortadoğu üzerinden yapılıyor? Ne amaçlanıyor? Bazı hastalıklar irsidir. Atadan geçer. Bazıları kişinin veya ülkenin hatasından. Ama ahir zaman fitnelerine daima Deccal-Mehdi-İsa noktasından bakılmadıkça tevarüs edilen hastalık tam olarak anlaşılamaz. Çünkü sahnedeki oyun başka, perde gerisinde tezgahlanan başka.

  Ortadoğu’daki bunalımının sebebi, hatta son 300 yılda meydana gelen feci gelişmelerin sebebi bir tanedir. Rothschlid ailesinin 1773’te start verdiği ve Yahudilerin giderek artan ve küresel sermaye ile ortaya çıkan hakimiyetidir. Bu hakimiyetin bir oltası, bir de yemi vardır. Yem petroldür. Oltayı tutan dünya hakimiyeti peşinde koşan ve Yinon Planı ile İsrail’in Ortadoğu’da genişlemesinin önünü açan siyonizmdir. Rothschild ailesinin 100 yıllık hülyası olan ve Rus ihtilalini destekleyerek ulaşmak istediği Hazar Petrolüne konup Akdeniz’e indirmektir. Dünyayı karıştıran son oyunun kaynağı da budur.

  Putin-İran birlikteliği bozulmak isteniyor. Yalnız kalacak İran batıya yani Yahudi küresel çetesine teslim olacak. Böylece İran, Körfez ve de en önemlisi Hazar Petrolleri, Ortadoğu tarikiyle Akdenize’e indirilecek. Bunun için 2 güzergah ihtimali var: 1. İran-Şii Irak-Suriye üzerinden nakletmek (Bu gerçekleşirse Suriye’den İsrail’e akıtılması da söz konusu) 2-İran, Irak Kürdistan’ı ve Suriye Kürt kantonları üzerinden. Ancak buna petrolcu Araplar’ın itirazı var.

  Suudiler ve körfez ülkeleri, Arap milliyetçiliği damarı ile “Petrolümüzün Türk ve Kürt ile ne ilişkisi olabilir. Niçin onlar nemalanıyor ve söz sahibi oluyorlar” düşüncesi ve İngiliz tahrikiyle IŞİD oyununa ortak oldu. IŞİD-Kürt çatışmasını sebebi budur. Kürt petrolünün Türkiye üzeriden akıtılmasına da itirazları bu yüzdendir.

  Küresel sermayenin son 5-6 yıldır hedefinde de 3 lider var. Erdoğan-Obama-Putin. Bunlardan Obama frenlendi. Çırpınıyor ama insiyatifi sınırlı. Geriye Putin ile Erdoğan kaldı. Saldırıyorlar ama, her saldırıda onlar daha da güçleniyor. Erdoğan iki kanattan sıkıştırılıyor: Cemaat ve Kürt kartı ile. Bu iki fitne ile Erdoğan ve AK Parti iktidarını devirmek ve yeni bir koalisyonla amaçlarına hizmet ettirmek. Polis-yargı cuntası bunun hayali içinde

  Putin’in Suriye’de direnmesi ve İran’ı yanında tutması üzerine yeni bir oyun sahneye kondu. Önce neocon-neoliberal kanat üzerinden NATO’nun Danimarkalı eski Başkanı ile Almanya’yı (Merkel’i) kışkırtarak Ukrayna krizini çıkardılar. Putin buna askeri operasyonla cevap verdi. Bu kez petrol fiyatlarını düşürerek mali ve stratejik yönden vurmayı deniyorlar. Hanedanlı Arapları kendi tarafına çeken Siyonist deccal, bu yolla Rusya’yı dize getireceğini hesaplıyor.

  Şimdi bu kavganın Mehdiyet-İseviyet ile ne gibi ilişkisi var. Ona bakalım. Siyonist fitne İslam dünyasında 1990’dan beri harp ateşini körüklüyor. Dini ve ırki etnisiteler kışkırtılarak savaşlar çıkarılıyor. Sonra da dünya ülkeleri bölgeye gelip istediklerini gibi dizaynlarını yapıyor. 3. Dünya savaşı budur. Ve halen 24 yıldır süren çatışmalarla bu savaşın bazen Türk-Kürt, Arap-Kürt, Arap-Acem çatışmalarıyla bölgenin hercü merc içinde olması sağlanıyor. Ve bölgenin enerji zenginliği Atlantik okyanusundan Çin’e kadar batılı şirketlerin ceplerine giriyor. Müslüman halk hava alıyor.

  YanıtlaSil
 6. 2* Komünizmin çökmesinden sonra NATO ittifakı siyonist-neocon çetenin yönlendirmesiyle kendine yeni çatışma alanı olarak İslam Alemi’ni seçti.1980 sonu ile 1990’larda Türkiye’de bazı güvenlik odakları bu planda rol aldı veya kandırılarak kullanıldı. Uğur Mumcu’nun öldürülme hadisesi de PKK fitnesinin arkasından bu yerli odakların olduğunu belirlemesi ile meydana geldi. Ve katilleri gizlenip sıradan insanların ve İran’ın üzerine yıkıldı. Abdi İpekçi’nin de 14 yıl önce buna benzer bir sebeple derin odaklar tarafından öldürtüldüğü biliniyor. Eline geçen bir gizli dosyayı ifşa edecekti bir tetikçi ile temize havale edildi. Ve 28 Şubat azgınlığı böyle bayladı. 72 ay sürdü.

  Rivayetlerde son kertede ana deccal Yahudi ile Süfyan’ın işbirliği ihbarı vardır. 28 Şubat'ta bu gerçekleşti. İşte Mumcu’nun katlediği 1993, bütün fitnelerin art arda geldiği bir yıl olduğu gibi, cemaatin siyaset sahnesine sürüldüğü yıl da. Cemaatin amacıda çok gülünç. Mehdiyet’in ikinci faslını hayata geçireceklermiş. Ama deccalle işbirliği yapacak kadr da aymazlardı. Ve Çevik Bir’in atraksiyonlarını ve Batı Çalışma Grubu ile sürnen bu süreç Beyda Şavaşı ile 2002’de bitti. O sadece bir raundu. Derine inerek derinden giden ve Siyonist-neocon-neoliberal mihraklarca kullanılan cemaat, askeri vesayetin yerine almak için ortalığa salındı. Son 10 yıl iyi incelenmeli. Türkiye son 90 yılda yaşanan kadar fitne ve darbe teşebbüsüne maruz kaldı, ama iş işten geçti. Çünkü 3. faslın hükmü başladı.

  Bediüzzaman bu zamanda en büyük farz vazifenin itthad-ı İslam olacağını belirterek üzerinde önemle durur. Harici dinsizlik tehlikesini hep nazara vermiştir. Hem ülkemiz, hem de Alem-i İslam için bu tehlikenin varlığını dile getirerek yana yıkıla buna sed çekmek istediğini belirtir. Hem Türkiye hem de Müslüman ülkelerin istiklallerinin ancak ve ancak ittihad-ı İslam ile korunacağını ısrarla nazara verir.

  Yahudiler’in Filistin’e geri dönmelerine kaderin rızası bir tek sebeptendir. İslam içinde fikr-i kavmiyetin revaç bulması karşısında, Yahudiler’in hiss-i din ile hareket etmeleri. Kaderin fetvasının sebebi budur. Bunun panzehiri ise ittihad-ı İslam’dır. Bu geçmişte olduğu gibi bugün de içimizden çıkan bir fitne ile engelleniyor. Türkiye Süfyan’ın bida’a rejimini ıslah edip hakimiyetine son vermesinden sonraki aşama ittiha-ı İslam ve bunun İslam Alemi’ne yansıması. Ki muharref dinin bozguncularının bozguna uğratılması söz konusu olacaktır.

  Hz. Mesih’in cemaati bu savaşta bize büyük, ama çok büyük ve de çok mahrem, ama çok mahrem bir desteği olacak. Ve film The End. Zaman 3-5-7 yıl. Ancak bu müjdenin şartları var. O yerine getirilmesi lazım, aksi halde ertelenir. Meşiet-i İlahi şartların yerine getirilmesini kulun vazifesi olarak görür. Çok müjdeler tarihte son anda ipten döndü. Şartları yerine getirilmediğinden.

  M.Şevket Eygi gibi üstad zatlar İslam’ın acemi birliğinin komutanları gibidir. Acemi birliklerinde eğitim serttir. Çünkü yontulacak acemi var. O eğitimin şartları ile usta birliğin şartları farklıdır. Acemi bir çuval inciri berbat eder, ama eğitilen usta askeri Hz. Davut gibi bir sapan taşı ile Calut’ın işini bitirir. Ve 314 kişilik ordu, 10 bin kişilik orduyu perişan eder. Ya da Uhud savaşı gibi de olabilir. Ama vakit kalmadı. Demokratik rejim, milli iradenin tecellisinin umumun eliyle olmasına vesile oluyor. Her şeyi iktidardan beklememelidir. Şahs-ı manevi hükmeder. Asgari dua ve müsbet hareketle tefrikalara meydan verilmemeli. İlahi iradenin hangi yönde tecelli edeceği bilinemez.


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlerlemiş yaşının gereği kendi düşüncelerini mutlak görmeni ve başkalarının yazdıklarına bir türlü şeffaf olamadığını anlıyorum. Yüreği geniş olmak, bir Allah vergisidir.

   Said Nursi Hazretleri, bu yüzyılın başında Hz.Mehdi ve Deccalin çıkacağını belirtir. Senin iddia ettiğin gibi "Komünizm Büyük deccaldir" ve "Hz.Mehdi gelmiştir" değildir.

   Sen Said Nursi Hazretlerinin çizdiği tarikati yolda mısın yoksa onun maskesi arkasında saklanan kripto musun? Bu açıklaki hakkında hüsnü zan beslemek istiyorum

   Sil
  2. Güngör Hocam bir yerlerimi yırttım sanıyorsam İran meselesini yazacaktınız..ayrıca şu mesihiyetin mahrem şeyleri nedir ? mahrem büyük destek ? Ayasofyayımı açmamız lazım ? Ne bu mahrem ve çok çok çok büyük destek ?Teşekkür ederim,kaleminize sağlık,ilgi ile takip ediyorum.

   Sil
  3. birde 'vakit kalmadı' diyorsunuz ne ye vakit kalmadı hocam ? uçuruma mı yuvarlanıyoruz ?

   Sil
  4. Sacramental Life'a


   Sondan başlayalım Bediüzzaman Said Nursi takikat kurmamıştır. Tarikatçı değildir. Mesleği hak ve hakikattir. İmanın zaafa uğradığı ve ümmetin imansızlıkla kıvrandığı bir zamanda önce iman sonra namaz düsturuyla hareket etmiştir. Daha sen tarikat nedir, hakikat mesleği nedir Risale-i Nur ne anlatmış, anlayamamışsın. Sen benim yaşımı başımı ne yapacaksın. Hakikat mihengi ortada işte Bediüzzaman işte Risale-i Nur.

   Mehdi veraset-i nübavvet sırrıyla hareket eder. Dinin imandan başlayarak ihyasını sağlar. Kastamonu Lahikasın’da bu hizmetin “Al-i Beyti Nebevinin (a.s) cemeati nuraniyesini temsil eden Hz. Mehdi’de ve cemaatindeki şahs-ı manevide ancak içtima edebilir” vurgular. Ve devam eder: 29. Mektup:
   “Âhirzamanda Hazret-i Mehdî geleceğine ve fesada girmiş Âlemi ıslah edeceğine dair müteaddit rivâyât-ı sahiha var. Halbuki şu zaman cemaat zamanıdır, şahıs zamanı değil. Şahıs ne kadar dâhi ve hattâ yüz dahi derecesinde olsa, bir cemaatin mümessili olmazsa, bir cemaatin şahs-ı mânevîsini temsil etmezse, muhâlif bir cemaatin şahs-ı mânevîsine karşı mağlûptur. Şu zamanda, kuvvet-i velâyeti ne kadar yüksek olursa olsun, böyle bir cemaat-i beşeriyenin ifsâdât-ı azîmesi içinde nasıl ıslah eder? Eğer Mehdînin bütün işleri harika olsa, şu dünyadaki hikmet-i İlâhiyeye ve kavânin-i âdetullaha muhâlif düşer.”

   Ayrıca siz bir takım tarihler veriyorsunuz. Bunların doğru olabilmesi için manevi bir dayanağının olması lazım. Çünkü Mehdi varsa, Deccal de olmalı. Deccaliniz nerede? Ne cehenneme gitti? Bediüzzaman 1. Şuada tevafuk ve işaretlerin manevi bir münasebeti olmazsa, öneminin olmadığını söyler.

   Bu Mehdi üzerine spekülasyonları yapan doğulu bir hoca ile onan inanan (kanan) birkaç Nur talebesidir. 15 sene bunu yaza yaza ipliklerini pazara çıkardılar ve ortadan kayboldular.Bunlardan bir örneğini vereyim: Yıl 2004 15 Nisan. Yeni Akit Gazetesi. O yazıda Bediüzzaman’ın 14. Hicri Asrın Mehdisi olduğu beyan edilir. Sonra onun büyük Mehdi gelirmiş. Bediüzzaman’ın yazdığı eserleri kendisine programı yapacağı adının Muhammed Mehdi olacağı, İslam şeriatını ihya, ilan, icra ve tatbik edeceği belirtildikten sonra şunları yazılır:

   (Bu “Büyük Mehdî” Hazretleri'nin ortaya çıkış tarihleri için ise yine ebced ve cifir ilimleriyle bilgiler vermiştir. O zâtı nûrâni, Hicri 1414 (M.1993) senesinde çalışmalarına başlayacaktır. Hicri 1422-23 (M.2001-2) senelerinde çalışmalarının yönü değişecektir. Hicrî 1432 (M.2010-11) tarihinde ise “zuhûr” hadisesi olacak, yani İslâm devleti kurularak o Muhammed Mehdi (as) herkes tarafından görülüp bilinecektir. )

   Bunun gibi yüzlerce yazı yazıldı. Onlar aldandığı gibi siz de aldanacak ve bir gün gelecek halinize bakıp utanacaksınız. Risale-i Nur meydanda. Bediüzzaman kendisine Mehdiyet izafa edenlere Risaleleri göstermiş.

   İnsanları Mehdi beklentisi ile uyutmamak lazım. Sana düşen ne ona bak. Sen Mehdi avcısı mısın? Ehl-i iman ve İslam’ın toptan icra edeceği bir hizmeti bir zavallı insanın üzerine yıkıyorsunuz.

   Sil
  5. Abdurrahim Çokgüngör,

   Tarikat (Arapça: طريقة‎, tarîka), veya Tarik kelimesi "yol" anlamına gelir, "Allah’a ulaştıran yol" mânâsında kullanılmaktadır. (Kaynak:http://tr.wikipedia.org/wiki/Tarikat)

   Ben Tarikat demedim, tarikati yol dedim. İyi okumadan beni günah keçisi yapmışsın. Said Nursi Hazretlerinin hizmetleri TARİKATİ YOL değil mi?

   Konuyu dağıtmadan şu soruya cevap vermedin.
   Sen Said Nursi Hazretlerinin çizdiği tarikati yolda mısın yoksa onun maskesi arkasında saklanan kripto musun? Bunu açıklaki hakkında hüsnü zan beslemek istiyorum.

   Sil
  6. Kurgucu Davut kardeş,
   "Güngör hocam" diye hitap etmişsin dikkat et. Ben geçende Abdurrahim adını kullanmadan "Güngör arkadaş" diye hitap ettiğim için adını yazmadığımdan dolayı kendisi tarafından imanım sorgulandı ve bu beni çok incitti.

   Sil
  7. Herhalde ondan cevap vermiyor bana. Kaç kere soru sordum cevap vermedi.

   Abdürrahim Çokgüngör abi,yaşınız benden büyüktür diye düşünüyorum,küçükte olsa Nur talebeleri başımın tacıdır.

   1-Mesihiyetin çok büyük çok mahrem yardımı ne olacaktır ?

   2-Bayraktar dediğiniz Şahıs kim olabilir,vasıfları nelerdir ?

   3-İran ?

   4-2015 ?

   5-Davut savaşı gibi vakit kalmadı dediğiniz husus nedir?


   Yukarıdaki 4 maddelik suallerime cevap verirseniz memnun olurum.

   Saygılarımı arz ederim Abdürrahim Abi.

   Sil
  8. Kelimelerin bir sözlük anlamı var, bir terim olarak anlamı var yani ıstılah, bir de mecaz anlamı var, Arapça’da tarik yol, tarikat yollar demek. Tarikat tasavvufi bir ıstılah olarak Allah’a varmanın bir yoludur. Tarikati yol ne demek olur. Muradını açık etmezsen her anlama gelir. Tarikati yol, yolların yolu anlamına gelir. Ama ilk aşamada tariki yol tarikat yolu olur. Falan link benim için hüccet değildir.

   Ben Said Nursi’nin tarikati yolu diye bir şey duymadım. Bu uydurukçadır. O da senden çıkmadır. Böyle garip bir soru mu olur? Ayrıca senin yazdığın hiçbir şey Risale-i Nur’a uygun değil. Çok tezad ve mütenakız şeyleri bir arada sıralıyorsun. İnsicam yok. Ebced ve cifr rakamları vererek iddialarına güç veremezsin. İlla ki manevi bir münasebeti illiyeti olmalı. Her önün gelen bir rakam çıkarsa sonunda mahcup olmak da var.

   Sonra tarikat falan diyerek, ehl-i tarik kardeşlerimizi üzme. Ehl-i tarikin meczupları hariç hepsi sünnet üzere yaşayan, uhrevi maksadı birinci derecede olan kimselerdir.

   Herkes şunu işi bilmeli hakimeyt-i İslamiye’nin müstesna yıllarını yaşıyoruz. 1950’lerin başında nüfusun yüzde 80/85’i köylü idi. Türk insanın ayağından yemeni denen çarıklar vardı, o çarıklar en az 4-5 yıllıktı ve de 10 defa yama yemişti, alacak paralı yoktu, sonra lastik fabrikasyon ayakkabılar çıktı. Ve 60’lardan itibaren ise Türkiye günlük hayatının yanı sıra dini neşriyatta ve serbestiyette patlama yılları başladı. 1960’ların başında bütün dini neşriyat topu topu 3-4 raflıktı. Şimdi kütüphaneler dolusu. (Çünkü tek partinin mel’un zihniyeti çökertildi de ondan. Hür Müslüman olabildik. 4 alçakça darbeye rağmen. Her darbenin kıçına tekme vura vura dünyanın en iyi şütorları olduk.) 3 öğün çorba yerine 3 vakitte 3 ayrı yemek yediği gibi, ibadetini namazını ve de hayatını dini kıstaslarla yaşama dönemi başladı. Bunu babam yapmadı. Kim, nasıl yaptı bunu bulan her şeyi anlar.

   Ayrıca hoca falan değilim.

   Sil
  9. Abi ben Sizi kırdıysam özür dilerim,hakkınızı helâl edin. Ben halâ etmedim o ayrı mesele.

   Sil
  10. Kurgucu Davut'a

   1.Hz. Mesih’in Hz. Mehdi gibi bir cemaat-i nuraniyesi yani şahs-ı manevisi olacak. Çok dar bir kadro. Ama Mehdi’ye nazaran çok daha fazla siyasi gücü olacak. Bu ittihad-ı İslam’ın sağlanmasında büyük fonksiyonu görülecek. Bir nevi ehl-i İslam’ı buna zorlayacak. Bunun emareleri komünist tehlikesinin olduğu yıllarda çok görüldü. Bu gibi hususlar ancak zuhurundan sona anlaşılır. Tabi ehl-i feraset tarafından. Mehdi-Mesih işbirliği bütün rivayetlerde var. Tabiiyet noktasında. Dini husus Mehdi’de, siyasi strateji Mesih de olmaya işaret var. Hz. Mesih'in çok yorucu bir mesaisi olacak.
   2. Bayraktar 1000 yıldır Türk milletidir. Bayraktar nerede düştü ise oradan Hz. Mehdi’nin ve cemaatinin delaletiyle ayağa kalkacak. Zaten kalktı ve kalkıyor.
   3. İran’ı yazacağım. İran bir İslami ülkedir. Kim ne derse desin ve hangi mezhepten olursa olsun. İki hatası var, 1. Dini, siyasi tefrikayla anladı ve öyle yaşadı. İran’ın en büyük sıkıntısı Molalar tarafından yönetilmesi. Siyasallaşmış din adamının başarı şansı yoktur. 2. Acem hep milliyetçi duygularla hareket eder. Onun sıkıntısı bu. Bu dünyevi menfaati İslam kardeşliğine tercih ettiriyor. Sıkıntı burada. Mollaların yöntem olarak bizim tek parti siyasetçilerinden ne farkı var? İran mutlaka din adamı yöneticiden ve siyasetçiden kurtulmalı. Din nurdur, şefkattir, dünyevi değil uhrevi maslahatla hareket edilmesini ister. Hodfuruş, hodbin, şişkin egolu din adamı olmaz. Ayrıca hakiki din adamı siyasetçi olamaz. Çünkü teveccühü nas olduğundan gizli yirke düyme ihtimali olduğundan. İslam tarihinde asr-ı saadetten sonra hakiki olan topu topu iki halife çıkmıştır. Yani hem dini hem siyasi istikameti hak ve adaletle yürütebilen. Bu sebepten.
   4. 2015 için sana ayet verdim Hz. Cebrail’in Hz. Peygambere (a.s) Mirac yolunda okuduğu ayet. Bu hükmünü icra edecek. Tabi bazı sıkıntılar var. Ama fütuhat sürecek. Dünya her 100 yılda olduğu gibi yeniden kuruluyor. 1815 ve 1918'e bak ne oldu. Bu defa Mesihiyet ve Mehdiyet kuracak ve kuruyor.
   5. Davut-Calut-Talut kısası Kur’anda tarih bilgisi için verilmiyor. Fütuhat-ı İslamiye’de tecelli edecek esma-i İlahi’nin o kıssada geçen esmanın olacağına işarettir. Bunu anlamak için o ayetlerin zikredilmesinden sonra belirtilen esmaya bakmak lazım.

   İstikbal Bediüzzaman’ın müjdelediği gibi yalnz ve yalnız İslam yani tevhid dinin olacak. Bu hadislerdeki müjdedir. Daha başka hüccet aramayın.

   Sil
  11. Muhterem Abdürrahim ÇokGüngör Abi,

   *Hz.Mesih'in kadrosu derken Abd'deki hangi siyasi güçten bahsediyoruz ? Demokratlar mı Cumhuriyetçiler mi ? Yoksa Bürokrasi'deki önemli kişiler mi ? Zamanımızda bu kadrodan kişilerden bildikleriniz var mı ? İngilizcem iyidir,yabancı yayınları da takip ederim. Eğer isim,hareket ve benzeri bilgiler,linkler verirseniz araştırırım.

   *İran meselesinde yani sonunda mollaların devrilişi mi gerçekleşecek ?

   *Anayasa mahkemesinden Risale-i Nur kanunu çevrilirse Cemaati ezecek bir darbeden bahsettiniz başka bir yerde. Bu bildiğimiz askerî darbe mi,yoksa nedir ?


   Teşekkür ederim.

   Sil
  12. Kurgucu Davut'a

   Hz. Mesih’in kimliğinin bilinmesi lazım gelmediği gibi, bilinmeyecek de. Rivayetlerde ancak çok yakını ve bazı Müslümanların onu tanıyıp teşhis edeceği belirtilir. Mesela, ABD zamanında komünizme karşı iki büyük mezhebin Katolik ile Protestanlığın, ayrıca Hıristiyanlık ile İslamiyet’in işbirliğini planladı. Bu yönde önemli çalışmalar da oldu. Nitekim Vatikan Konsülü 1962 yılında İslam’la ilgili bazı kararlar aldı. Birkaç yıl sonra da bir Papa ilk kez Türkiye’yi ziyaret etti. Daha sonra bazı dini cemaatler arasında işbirliği ve dayanışma sergilendi. Bazı Avrupa ülkelerinde o yıllarda Müslüman işçilerin önemli günlerinde ibadetleri için kiliseler tahsis edildi.

   ABD’de dünyayı dinsizlerden temizleyeceğini, İslamiyeti ve Müslümanları himaye edeceğini belirten, ayrıca insanlığı komünistlerden ve faşist Almanlar’dan kurtaracağını belirten bir grup vardı. Bunların çok önemli çalışmaları sonucu yukarda belirttiği neticelere elde edildi. NATO ve CENTO bunlar arasında. Bu Avrupalı başta İngiliz ve Fransız münafıkları çok ama çok rahatsız etti.

   Mehdi ve Mesih velayet-i mutlaka sahibidirler. Onların işleri hep hafi yani gizli olur.Böyle bir zamanda böyle olması da gerekir.

   Bu konuda şöyle bir bozulma oldu. Nasıl ki her iyi ürünün taklitleri olur. Bu Pansilvanya çetesi, CIA ile irtibata (1980’lede) geçtikten sonra birçok yere adam soktular. Risalelerde bahsedilen bazı hususları anlamadan yapmaya kalkınca bid’avari ve batıl işleri ortaya çıktı. Diyalog safsatası adı altında izzet-i iman ve İslamiye ayaklar altına alındı. Onun için adres vermek bir tesbitte bulunmak ihtisas işi. Sadece bilinen Mesihi cemaatinin hizmetini sürdürdüğü.

   ABD homojen bir ülke değil. 11 Eylül ertesi ilk Cuma namazı saatinde bir arkadaşımız caminin kapısında bir komşusunu görür ve orada ne işi olduğunu sorar. Aldığı cevap ilginç: Bir saldırı olma ihtimaline karşı sizi korumaya geldik.

   Bugün neocon-siyonist-neolibarel çete çok aktif. Mesihi cemaat de. Hesaplaşmaya girmeleri mukadder. İşte film o zaman kopacak. ABD’de Hazine Müsteşarlığı var. Bu müsteşarlık dünyadaki bütün para hareketlerini kontrol eder. Kuruşuna kadar. Ve onların istihbaratla ilişkisi olan elemanları var. Çoğu Yahudi. Bu Hazine Müsteşarlığı Türkiye’deki son olaylar ve ona yönelik yanılgı operasyonlarını sürdürüyo.. Medya ve siyaset üzerinden. Ambargo altındaki İran ile Türkiye arasındaki gizli para hareketleri dolayısıyla 2013 Nisan ayında konuyu ABD Kongresine getirdiler. 2 ay sonra gez,i 8 ay sonra da Halk Bankası’na yönelik mali operasyon başlatıldı. Çünkü o banka bu gizli para hareketlerini kitabına uydurarak yönetiyordu. Hatta bazı paralar elden gidiyordu. Devletin bilgisi dahilinde. ABD’li siyonist canavarlar bundan rahatsız oldular ve Panislvanya çetesini harekete geçirdiler.

   Bu kadar karışık tablo gizlilik gerektirir. Kaderin hükmü bu.

   Sil
  13. Muhterem Abi,

   Bahsettiğiniz üzere vaziyet girift gözüküyor. Yalnız eğer bize hangi kurumları,hangi haberleri vb. önemli kişi,kuruluşları takip etmemiz gerektiğini söylerseniz çok memnun olurum. Evvelce bahsettiğim gibi ingilizce kaynaklarda olur. Bilmiyorum anlatabildim mi ?

   Bahsettiğiniz Mesih cemaati ile Neocon-Siyonist-Neoliberal çetenin hesaplaşması Ferguson hadiselerinden beri gözlemlenebiliyor. Vaziyet o ki zenci-beyaz savaşı çıkarmaya çalışıyorlar. Peki Size göre asıl hesaplaşma nasıl ve ne zaman olabilir? Film ABD'de nasıl kopar ve bize yansımaları nasıl olabilir ? Son haftalarda ordu içidne bir takım cemaat elemanlarının olduğu ve bunları harekete geçebilme ihtimali olduğu üzerinde sıkça duruldu ve hala da duruluyor. Siz böyle birşeyi bekliyor musunuz ?Ayrıca bahar ayında kanlı hadiselerin olabileceği beyan ediliyor. Sonumuz asıl olur..

   Sil
  14. Kurgucu Davut'a

   İranlı mollalar arasında bir klik var. Onların dediği şu: Biz irşad makamıyız. Fikrimizi söyleriz, gerisine karışmak bizim işimiz değil. Bu grubun görüşünün zamanla hakim duruma geçmesi söz konusu. O vakit bazı hususlar yoluna girecek. İranlılar bizim düşmanımız değil. Her millet gibi onların da bir karakteri var. Rivayetlerin yapıldığı yıllarda İran, Türkistan ve Horasan çok karışıktı. Mücadele ve mücahede vardı. O dönem Ravileri istikbalde çıkacak fitne ve hayır odaklarını teşhis etmişler. Bunun haberini verirken, onların o tarihte bulunacakları yere değil de coğrafi menşelerini nazara vermişler. Gerçek ise bunun rivayetlerde belirtildiği gibi değil, nitelik olarak başka yerden icra edileceğini bilemediler Yahudilerin çoğu oradan dünyaya yayıldılar. Anadolu ve Balkanlara yerleştiler. Isfahan’da o zaman çok Yahudi vardı. O Yahudileri bugün İsfahan da değiller. Geçenlerde Pansilvanyalı hoca sarıklı 70 bin kişiden bahsetti. Kimi Horasanlı, kimi Taylasanlı, kimi Isfahan Yahudisi der. Allah bilir ya o da onlardan biri,ama ayıbını görmediği için rivayete bakıp konuştu.

   Mesela Türkler de Horasan’da değil. Onlar Anadolu’ya göç etti. Horasanlı Türkler’den bahsedilirken coğrafi olarak değil ismen anlamak lazım. Bugün özellikle Siyonist ve neocon çevreler İran’a müthis diş biliyor. Onların güdümündeki Müslümanları da hareket geçiriyor. Mesela paralel yapı gibi. Ve yalan iftira makineleri çalışıyor. Ayrıca Türk-Kürt ayrılığı gibi Arap-Acem kavgası körükleniyor. Bunlar bir araya gelince Batı ve Siyonist adına İran düşmanlığı yapılıyor. Halbuki eleştirilecek başka yönleri var. Ona bakılmıyor, başkasının taşaronluğu yapılıyor.. Böl ve yut politikası böyle çalışır. Enayiler de tuzağa düşer.

   Ahir zamanı anlamak için dünyevi ve siyasi olarak hadiselere bakan boş beklentiler içine girer. Hata eder. Yeni Asya Gazetesi’nin Sahibi 2001’de Yeni Şafak'ta Mustafa Karaalioğlu’na geniş bir röportaj verir. Orada Pansilvanya imamı için kullandığı tabir “Risaleleri okumuş ama anlamamış.” Arşivlerde bu söz duruyor. Risaleleri anlamayan biri Nur Cemaati lideri olarak yutturulmaya çalışıldı. Kim; niçin, ne amaçla? Bugün Türkiye’nin önünü bu fitne tıkıyor.

   Ayasofya’nın açılması için her şey hazır, ama Pansilvanya Çetesi her şeyi berbar etti. Manevi hayatımızın ittihad noktasında yeniden toparlanması gerekir. Ondan sonra bu dünyaya yansır.

   Pansilvanya çetesinin halini görüyorsun. Her gün bir ayıpları ortaya çıkıyor. Manevi tokadı yiyorlar. Ders almıyorlar. Siz Kur’an hizmetini aksatırsanız, muhalif işler yaparsanız manevi ve zecri tokadını yersiniz. Bu seferki nasıl mı olur? Allah’ın işine karışılmaz.


   Sil
  15. ABDURRAHİM ÇOKGUNGOR''....Bugün neocon-siyonist-neolibarel çete çok aktif. Mesihi cemaat de.'' kardeşim bu mesihi cemaat olarak nitelediklerinle neocon,siyonist çetelerin arasında ne fark var.Bu mesihi cemaat dediklerin haç takmıyorlarmı ? Kiliseye gitmiyorlar mı ? La ilahe İllallah İsa Resulullah diyorlar mı ? Bunların -Haşa-İsa Allah'ın oğludur diyenlerle farkı var mı ? Örneğin papaz seviyesinde iseler boyunlarda haç yokmu ? dillerinde teslis yok mu ? Bu konuları açarsan iyi olur.Muhabbete vesile olabilirsin öyle bir anlatıyorsun ki hristiyan alemi İslam olmuş gibi anlatıyorsunuz.Gülenist kardeşlerimizden birisi ile malum aralık ayından sonra tartışmıştık bana mesaj attı papaz müslüman oldu ama gizliyor diye.Ben de ona dedim ki senin bildiğini nereye gizliyor,senin benim bildiğimi koskoca istihbarat teşkilatları bilmiyor mu bulamıyor mu ,bu işin sırrı mı kalır demiştim.Müslüman olanlar uyanık olmalı.Zahire göre hüküm vermek gerekir.Ya Bu gruplar müslüman olduğunu açıklar veya bulundukları beldelerde hakimiyeti ele geçirirler ancak ondan sonra muhabbet beslenebilir.''Kişi sevdiğiyle beraberdir '' Hadis-i Şerifi gereğince hristiyanlara muhabbete vesile olabilirsiniz.Vazgeçin.Madem gizlidir gizli kalması uygundur.Eğer gizli değilse gizliymiş gibi intiba verdirilip müslümanlar uyutulabilir.Nice ajanlar ülkemizde müslüman kılığında İslam alimi gibi gelip görevlerini yaptılar.Böyle bir söylenti çıkarılması onlar için hiç bir anlam ifade etmiyor.Ama sizden bunları duyanlar eğer hristiyan alemine muhabbet beslerlerse vesile olmuş olursunuz.Bu hususların delili ancak dediğim gibi olur.Ya hakiki iseviler veyahut mesihi cemaatmi diyorsunuz onlar çıkarlar La İlahe İllallah İsa Resulullah ,Hz İsa sadece Peygamberdir Allah'ın kuludur derler veya varsa bir gizli harekatları ancak galibiyet alıpta bu sözleri açıklarlarsa ancak inanılır.Yoksa büyük tehlike arz ediyor.Dediğim gibi gülenciler de bunu kullanıp müslümanların teveccühünü kazanıyor.Bilinç altında hristiyan alemine karşı bir sempati oluşuyor.Onların ise neler yaptığı malum 100 lerce yıldır.Gizli olması gerekiyorsa,açıklanamıyorsa gizlidir denmemeli,açıklanmamalı.

   Sil
  16. Biz İttihatçılarla birlikte başımızı kuma gömdük. Lozan’dan sonra ise ayaklarımıza kadar kuma gömüldük. Sonra dünyada ne oldu, ne olmadı millet olarak bilmeyiz. Bir Türk cihana bedel masallarıyla uyutulduk. Kaymak tabaka istediği gibi oynadı, yaptı etti, ama biz bilmedik. Hariciyemiz 100 yıldır kriptoların elinde idi. Menderes biraz çevremizle ilgilenmeye kalktı ipe gitti, Dışişleri Bakanı ile birlikte. İlk Türk çocuğunun Dışişleri’ne girmesinin tarihi 1966’dır. Demirel 1966’da Dış politikamız çok çizgili olacak dedi, İslam dünyası ile ilişkilere geçildi ve hemen sokak çalıştı. Özal yaptı ömrü uzun olmadı.

   Türk medyasını bütün haberleri Yahudilerin elindeki dünya ajanslarından aldığı haberlerden ibaret. Türkiye yeni yeni dış dünya ile bağlantısını kuruyor. Bu meyanda sen kalkıp sanki dünya siyasetini anlar gibi yorum yapmışsın.

   Türkiye’de kim var. Baronlar, var, solcular var, sosyal demokratlar var, Sabataycılar var, Kemalistler var, ateistler var. Bunların hepsi kaymak tabaka değil mi? Entel de üstelik değil mi? Ekonomiye, siyasete, hariciyeye, kültüre, sinemaya, tiyatroya hakimler değil mi? Bir Müslüman durmuş dışarıdan bakmış bunlar ne biçim Müslüman demiş. Haklı mı, haksız mı? Ama Türk halkının yüzde 80’i Müslüman. Bu bulmaca nasıl çözülür?

   Senin ABD’ye bakışın da bu. Siz ABD uzmanı mısınz? Kur’an ne buyurur “Ey ehl-i kitap gelin sizinle bir kelime de anlaşalım” O kelime-i tevhiddir: Lailahe illah’tır. İmanın temeli budur. Bugün ABD’de çok ciddi bir cemaat var. Teslise inanmaz, Allah’ın tek olduğuna inanır. Ama onlar değil neocon-siyonist-neoliberalller sahnede görünür. Ve sen kalkarsın hepsine kafir sıfatını basar cennete gidersin.

   Peki bu insanlar İslami hakikatleri duymadıysa ne olurlar? Ama Hırisitlanlar. Kur’an der ki: “Size en yakın biz Hıristiyanız diyenleri bulursun.” Değil mi?. Peki kiliseler için ne denir? Allah adının anıldığı yerler. Hz. İsa (as) nüzulu sebebi nedir. Çalışacakve ümmetini tevhid dinine yaklaştıracak. Ortaya çıkacak olan Müslüman İseviler. Marmara Gemisinde bunlardan vardı. Gazeteci Mustafa Özcan o gemide olanları anlattığı röportajda bak ne demiş?

   “Mavi Marmara gemisinde Müslüman İsevî diyebileceğimiz tablolar yaşandı. 32 yıldan beri Vatikan’da Roma’da yaşayan Başpiskopos Karluci’yle temaslarımız oldu. Gerçekten de saygıdeğer bir insan. Kendisi bizim yatsı ve sabah namazlarımıza iştirak etti. Aramızda büyük bir dayanışma oldu. Birbirimizi yakından tanıdık, daha çok sevdik. Burada Hıristiyanların mütevazi kişiliğini, bazı ahlâkî güzelliklerini gördük.”

   Dünya bizden ibaret değil, veya her gördüğüne duyduğuna inama. Her gördüğün nicedir bilemezsin.

   Sil
  17. Kardeşim ben,La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah desinler demişmiydim .Dememişim.İsevi ise La İlahe İllallah İsa Resulullah desinler demişim.O halde Musevilerle eşit seviyede olacaklar.Onlar da Musa A.S. Allah'ın resulü ve kulu olduğunu söylerler.Teslis yok onlarda.Sonra ben birisini cehenneme katmışmıyım katmamışım.Ama kişi sevdiğiyle beraberdir demişim.Hadis-i Şeriftir.Teslis inancına sahip Hz İsa Allah'ın oğludur diyenleri sevenler onlar nereye gidecekse oraya gider.Bana ne cennet,cehennemin sahibi ben değilim ki.Günümüz dünyasında afrikanın belki 1-2 kabilesi dışında her yer özelllikle Abd,Avrupanın her karış yerinde islam tebliğ ediliyor,İnternet ,tv vs yoluyla İslamı araştırabiliyorlar.Haberdar oluyorlar.

   ''Hz. İsa (as) nüzulu sebebi nedir. Çalışacakve ümmetini tevhid dinine yaklaştıracak.'' demişsin Hazreti İsa tevhide yaklaştırmayacak.Tamamen Tevhid dinine dönülecek ,Kendisi İslam dini üzere Peygamberimizin ümmetinden olacak..Haçı kıracak,domuzu öldürecek hadis-i şerifi mevcut.Bu da teslis inancının sonudur.Bu gün hristiyan alemi islama giriyor ,geçmişte de girenler oldu. girdiklerinde kardeşim olurlar girmediklerinde onları kardeş kabul edemem.Kalben muhabbet de besleyemem.Görünmeyen söylentiye inanmam.Göründüklerin de gördüğüm şekliyle inanmak zorunluluğum var.Şuan için hristiyan aleminde olan bir insan,Müslümanım demedikçe sevmem,sevemem.Cennete gider,cehenneme girer bana ne. oranın sahibi ,onların sahibi istediği yere katar.Durum bundan ibaret.
   Kiliseler şu an Allah'ın anıldığı yerler değil.Allah'a iftira atılan,şirk koşulan yerler.Eğer Hz İsa geldi ,geçti gitti diye şu aşamada düşünüyorsan senin görüşündür.Ben böyle bir söylentiye inanamayacağım.

   Sil
  18. Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez.''MAİDE-51
   bu ayet-i kerime üzerine çok tefekkür etmek lazım.
   “Ey iman edenler! Küfrü imana tercih ediyorlarsa, babalarınızı ve kardeşlerinizi dost edinmeyin.
   Sizden kim onları dost edinirse, işte onlar zâlimlerdir.” (Tevbe: 23)
   “Onlar müminleri bırakıp kâfirleri dost edinirler. Onların tarafında bir şeref ve kudret mi arıyorlar? Bilsinler ki şeref ve kudret tamamen Allah’a aittir.” (Nisâ: 139)“Müminler, müminleri bırakıp kâfirleri dost edinmesinler. Kim bunu yaparsa, Allah ile hiç bir dostluğu kalmaz.” (Âl-i imran: 28)“Eğer onlar Allah’a, Peygamber’e ve ona indirilen Kur’an’a inanmış olsalardı, onları dost edinmezlerdi. Fakat onların çoğu yoldan çıkmışlardır.” (Mâide: 81)“Kim Allah’ı, Peygamber’ini ve inananları dost edinirse bilsin ki, Allah’tan yana olanlar şüphesiz üstün gelirler.” (Mâide: 56)“Onlardan bir çoğunun, kâfirleri dost edindiklerini görürsün.

   Nefislerinin kendi önlerine sürdüğü şey ne kötüdür! Allah onlara gazap etmiştir ve azapta ebedi kalıcıdırlar.” (Mâide: 80)“Ey inananlar! Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin! Allah’ın aleyhinize apaçık bir ferman vermesini mi istersiniz?” . (Nisâ: 144)“Münafık adamlara ‘Efendi’ diye hitap etmeyin. Zira o, efendi denilerek büyütülecek olursa, Allah’ın sevmediğini tâzim ettiğinizden dolayı, Aziz ve Celil olan Rabbinizin gadabını celbetmiş olursunuz.” (Ebu Dâvud)“Allah katında din İslâm’dır.” (Âl-i imran: 19)“Ahir zamanda öyle kimseler türeyecektir ki, bunlar dinlerini dünyalığa âlet edeceklerdir. İnsanlara karşı koyun postuna bürünmüş gibi yumuşak ve güzel huylu görünürler. Dilleri şekerden bile tatlıdır, amma kalpleri kurt gönlü gibidir.''“Yeryüzünde bulunanların çoğuna uyacak olursan, seni Allah’ın yolundan saptırırlar. Onlar sadece zanna uyarlar.” (En’am: 116)“Sen ne kadar yürekten istesen de insanların çoğu inanmazlar.” (Yusuf: 103“Ey iman edenler! Benim de düşmanım, sizin de düşmanınız olanları dost edinmeyin. Oysa onlar size gelen hakkı inkâr etmişlerdir.” (Mümtehine: 1)“Kim Allah’a, meleklerine, peygamberlerine, Cebrail’e ve Mikâil’e düşman olursa bilsin ki Allah da inkârcı kâfirlerin düşmanıdır.” (Bakara: 98)“Ey iman edenler! Müşrikler ancak bir necis (pislik)tir.” (Tevbe: 28)“Artık onlardan yüz çevirin. Çünkü onlar murdardır.” (Tevbe: 95)
   BUNLARLA DÜNYEVİ OLARAK (DİNİ DEĞİL)
   “Allah din uğrunda sizinle savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayan kimselere iyilik yapmanızı ve adil davranmanızı yasak kılmaz. Şüphesiz ki Allah adaletli olanları sever.” (Mümtehine: 8) bu ayet örnektir.Muaşeret kuralları farklı,sevgi,dostluk farklıdır.“Allah’a ve ahiret gününe inanan bir milletin; babaları, oğulları, kardeşleri veya akrabaları da olsa, Allah’a ve Peygamberine muhalefet eden kimselere sevgi beslediklerini göremezsin.” (Mücâdele: 22)“Ey iman edenler! Küfrü imana tercih ediyorlarsa, babalarınızı ve kardeşlerinizi dost edinmeyin.
   Sizden kim onları dost edinirse, işte onlar zâlimlerdir.” (Tevbe: 23)“Hidayet kendisine apaçık belli olduktan sonra, Peygamber’e muhalefet edip inananların yolundan başkasına uyan kimseyi döndüğü o yolda bırakırız. Ahirette de kendisini cehenneme sokarız. Ne kötü bir dönüş yeridir orası!” . (Nisâ: 115)“İnsanların bir takımları vardır ki inanmadıkları halde ‘Allah’a ve ahiret gününe inandık.’ derler. Bunlar güya Allah’ı ve müminleri aldatmaya çalışırlar, oysa onlar sadece kendilerini aldatırlar da bunun farkında değillerdir.” (Bakara: 8-9)........

   Sil
  19. Günümüzde silahlı ve silahsız savaş yürümekte.Silahsız savaş insanların bilinç altına işletiliyor.Örneğin Irak halkı abd ordusunu çiçeklerle karşılamışlardı.Kendilerine özgürlük getirileceğine dair önceden çalışma yapılmıştı gerek medya,gerek istihbarat çalışmalarıyla.İnsanlar sandılarki bir cabbardan kurtulacaz,özgür olacaz.Neticeyi bis alim yazdığı mektupta yaşayarak bildirmiş '' Bizler abd ye karşı savaşmadık,kafiri ülkemizde kabul ettik.ancak bizim namusumuzu da aldılar.işkenceye tabi tutulan bir alimin buna benzer geniş mektubu vardı.Osmanlının yıkılışı Abdülhamid Hanın tahttan indirilmesi ile tamam oldu.diğer savaşlar gerekçedir.Bir çok alim ittihad terakkiyle birlikte Sultan Abdülhamid Han'a karşı hareket etti.Gerekçeleri özgürlüktü.İttihad terakki onları da kullandı.Osmanlıyı yıkıp Türkiye Cumhuriyeti kurulduğunda ise beraber hareket ettikleri kişilere neler yaptıkları malum.Yazının başında belirttiğin ittihat terakkiyle birlikte başımızı gömdük demiş olduğun husus budur.Bazıları başını gömdü.Her kes için geçerli bir durum değil.

   Sil
  20. Kur’an, ayetlerinin yani hükümlerinin indi ve şahsi görüşler doğrultusunda kullanılmamasını konusunda mü’minleri ikaz eder. Kur’an’ın bir ayeti bütün Kur’ana baktığı gibi, bütün Kur’an da o ayete bakar. Birbirini tefsir eder. Malum dervişin hikayesi gibi bir olumsuz lafzı alıp devamına bakmadan hüküm çıkarmak ehl-i iman arasında fitne sebebidir. Herkes ilmi kadar konuşacak. Haddini bilecek.

   Şimdi Yahudi bir eşiniz veya Hıristiyan bir eşiniz olasa sevmeyecek miydiniz? Osmanlı Halifelerinin bazılarının annesi Hıristiyandı. Yahudi ve Hıristiyanlar ehl-i kitaptır. Ehli kitap ile muamele başka, ateist, deccalist taife ile başka. Hz. Peygamber Mekkenin fethinden sonra Kabe’nin anahtarını putperest ailede bıraktı niçin? Çünkü maharet başka selahat başka. Yani dindarlık başka hüner başka.

   Bediüzzaman daha eski Said zamanında dünyevi ve siyasetle iştigal ettiği dönemde bu konuyu doğulu aşiretlerle tartışırken bakın ne diyor:. İyi okunsun dangur dungur bir zihinle değil. Özümseye özümseye. Mehmed Akif de Bediüzzaman’ın yaşadığı o dönemde Avrupa’ya gider. Dönüşte sorarlar nasıl buldun diye. Cevabı aynen Bediüzzamn’ın belirttiği hakikat gibi: Dinleri var işlerimiz, işleri var dinimiz.

   Münazarat’tan:
   Sual: Yahudi ve Nasara ile muhabbetten Kur'ân'da nehiy vardır. "Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin." Mâide Sûresi: 5:51.Bununla beraber nasıl dost olunuz dersiniz?
   Cevap: Evvelâ: Delil kat'iyyü'l-metîn olduğu gibi, kat'iyyü'd-delâlet olmak gerektir. Halbuki tevil ve ihtimalin mecâli vardır. Zira, nehy-i Kur'ânî âmm değildir, mutlaktır. Mutlak ise, takyid olunabilir. Zaman bir büyük müfessirdir; kaydını izhar etse, itiraz olunmaz. Hem de hüküm müştak üzerine olsa, me'haz-ı iştikakı, illet-i hüküm gösterir. Demek bu nehiy, Yahudi ve Nasara ile Yahudiyet ve Nasraniyet olan aynaları hasebiyledir.
   Hem de bir adam zâtı için sevilmez. Belki muhabbet, sıfat veya san'atı içindir. Öyleyse herbir Müslümanın herbir sıfatı
   Müslüman olması lâzım olmadığı gibi, herbir kâfirin dahi bütün sıfat ve san'atları kâfir olmak lâzım gelmez. Binaenaleyh, Müslüman olan bir sıfatı veya bir san'atı, istihsan etmekle iktibas etmek neden câiz olmasın? Ehl-i kitaptan bir haremin olsa elbette seveceksin!
   Saniyen: Zaman-ı Saadette bir inkılâb-ı azîm-i dinî vücuda geldi. Bütün ezhânı nokta-i dine çevirdiğinden, bütün muhabbet ve adaveti o noktada toplayıp muhabbet ve adavet ederlerdi. Onun için, gayr-ı müslimlere olan muhabbetten nifak kokusu geliyordu. Lâkin, şimdi âlemdeki bir inkılâb-ı acîb-i medenî ve dünyevîdir. Bütün ezhânı zapt ve bütün ukulü meşgul eden nokta-i medeniyet, terakki ve dünyadır. Zaten onların ekserisi, dinlerine o kadar mukayyed değildirler. Binaenaleyh, onlarla dost olmamız, medeniyet ve terakkilerini istihsan ile iktibas etmektir. Ve her saadet-i dünyeviyenin esası olan âsâyişi muhafazadır. İşte bu dostluk, kat'iyen nehy-i Kur'ânîde dahil değildir.

   Sil
  21. Bir erkek hristiyanla evlenebilir.Müslüman kadın Hristiyan erkekle evlenemez.Neden ?

   Sil
  22. Bir de Osmanlı Sultanlarından bazılarının annesi hristiyandı demişsin evlendikten sonra hristiyanlığını devam ettiren varmıydı ? bu hususu gerçekten bilmiyorum.Hangi padişahın annesi hristiyandı veya hangi sultanın eşleri hristiyanlık dini üzere devam ettiler. (sonradan müslüman olanları demiyorum)

   Sil
  23. Ahir zamanın hükmü Mehdi ile Hz. Mesih’in üzerinde. Onların her biri kendi dünyalarında mücadele ve mücahede edecekler. Sonra birleşerek perde gerisindeki ve bir türlü görünmeyen, ama dünyayı 300 yıldır fesada veren, her türlü bozgunculuğu ayan beyan ortaya çıkan bir fitne ve fesad ehlini ortadan kaldıracak.Bu bir ittifak işi. Bunun nasıl tecelli edeceğini bilen biliyor. Bilmeyen ise oturup olanlara bakıp zamanı gelince tevilini yapacak.

   Hz. Peygamber hem Hıristiyan, hem de Yahudi ile ittifak yaptı değil mi? Ortak düşmana karşı.ittifak demek ki sünette var. Değil mi? Siz komünistlere karşı kiminle ittifak yaptınız. O ittifak sayesinde Türkiye Seddi-i Zülkarneyn vazifesi yapıp İslam dünyasını korudu. Bu arada her yıl 500 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasında ekonomik ve askeri yardım aldı. Niçin kime karşı?

   Avrupa ve ABD ikidir. Biri kötü, biri iyidir. Kur’an’ın çağrısı umumidir. "Gelin bir kelimede birleşelim" diyor. Niçin diyor? Bugün 10 milyon insan İslam dünyasındaki şartlardan daha iyi şartlarda oralarda yaşıyorlar. İbadetlerini yapıyorlar. Dinimiz resmen din olarak kabul ediliyor. Bizim yüzlerce sene uyguladığımız başka dinlere bakış açısını şimdi onlar öğrenip uyguluyorlar.

   IŞİD de Müslüman gidip ona katılır mısın? Yoksa ona karşı kurulacak ittifaka mı girersin. Dinde hassas muhakeme-i akliyeden noksan işler bir mü’mine yakışmaz. Ehl-i dünyanın işini siyasilere bırakın hallederler. Tabi Kur’an ve sünette münasebeti ve uygunluğu nisbetinde. Şimdiye kadar olduğu gibi.

   Din aklı olan içindir. Bir Osmanlı Sultanı Eflak veya Buğdan'ı fetheder. Toplanan esirler huzura getirilir. Sultan’a sorarlar “Bunları ne yapalım” diye. Emir verir “Urun başlarını”. O sırada akşam ezan okunur. Namaza durulur. İmam kırata sırasında “Elhamdüllahi Rebb-ül Müslümin” der. Cemaatten düzeltme gelir (fıkıhta bu var) “Elhamdülillahi Rabb-ül Alemin”. Hoca yine eskisi gibi okur. Bir daha müdahale olur. O zaman imam namazı bozar ve döner müdahale eden kişiye şunu söyler: “Sen mi iyi bileceksin Sultanım mı?”. Padişah hatasını anlar. Ve namazdan sonra esirlerin katli emrini kaldırır.

   Evet Rabb-ül Alemin mi, Rabb-ül Müslimin mi. Hangisine inanıyorsun.

   Sil
  24. Fatihin rha üvey annesi yanılmıyorsam adı mara despina hristiyan olarak kaldı sadece.Yalnız bu bir istisnadir.

   Sil
  25. O yazdığım ayetler de Kur'an-ın tamamına bakar.1 tane ayet değil.Amir hükümlerdir.Emir içerir.Bir işin yapılması,yaptırılması ile ilgili hristiyan olsun,ateist,yahudi olsun bir olumsuz ayet yok veya vardır da ben bilmiyorum .İş başka aşk başka.Bunlar ayrı hususlar.İş işte kalır.Aşk bakidir.Bir hristiyan ateiste düşman,bir yahudi ateiste düşman diye düşmanın sevilmesi lazım gelmez.İpleri şeytanın elinde olduğunca düşman düşmandır.Şu ümmetin en günahkar,en miskinine dünyanın tüm küffarını eşit tutmam.Günahkarsa da müslümandır.O da ayrı değerlendirilir.Edison elektriği bulduğu için sevilmez.İman etmemişse sevilmez.sevmiyorum diye elektriği kullanmayacak da değiliz.İslama uygunsa işin kimden çıktığına bakılmaz.Şimdi ebu cehil olsa gerektir Peygamberimizi koruma altına almış bir süreliğine ,peygamberimizi koruma altına alması güzel bir davranış diye sevmek mi lazım ?

   Sil
  26. Hadisler de veya rivayetlerde hristiyanlarla ilgili bir ittifaktan söz ediliyor.İttifak kuruk diye sevilecek değiller.Ki ittifak sonucunda da haç galip geldi denileceği yine Hadis-i Şerifin devamında var.Daha sonra müslümanlarla haç galip geldi diyenlerle savaşılacağı şeklinde devam ediyor.Şimdi öyle bir ittifak olduğu zaman siz Mehdinin mehdiliğine şehadet edeceksiniz,Hz İsa A.S. gitti bunlara vesile oldu diyeceksiniz ama biz öyle demiyeceğiz.Biz bunlarla şimdilik ittifak kuruyoruz ama bu haçlı ordularıyla ilerde hesaplaşacağız diye bakacağız.Siz dünyanın gidişatını kendi görüşleriniz şekliyle yorumluyorsunuz.Halbu ki o hadiste de belirtildiği gibi ittifak da kursak onlar hala haçtadır.Haç bir teslise işaret eder,2 Hz İsanın çarmıha gerilerek öldürüldüğüne işaret eder.Demek ki öyle bir ittifak olduğunda Daha Hz İsa gelmiş olmayacak.O ittifak menfaatler neyi gerektiriyorsa ona göre yapılacak

   Sil
  27. Siz demişim yazının akışına göre sizden kasıt ayrıştırma olarak değil de düşünce olarak düzeltmem daha uygun olacak.Hz İsa geldi gitti,Hz Mehdi geldi gitti diyenlerin düşüncesini benimseyenler olarak düzeltsem daha iyi ve doğru olacak.Çünkü bakıyorum daha ittifak kurulmadan hazırsınız bu düşünceyi savunuyorsunuz.Allah-u Alem bu hadis-i şerif vuku bulduğunda hepbirden Said-i Nursi Hazretlerini,bazınız eserlerini bazınız 3.devreyi felan doğruluğuna şehadet edeceksiniz.Ama öyle değildir.Bu savaşlar sırasında veyahut daha sonra Hz Mehdi zuhur eder,Hz İsa zuhur eder.Hadis-i Şeriflerde belirtilen faaliyetleri yürütürler.Hz Mehdinin asgari olarak deylem dağlarını,Konstantiniyye yi fethetmeden dünyadan ayrılması mümkün değil.Hz İsa devrinde Dünyanın tamamen İslam olarak ayrılmadan dünyadan ayrılması mümkün değil.Yecüc ve Mecücden Tur dağına sığınarak kurtulmadan Hz İsa gitmiş olmayacak.Hadis-i Şeriflerde bu hadiseler tesbihin taneleri gibi art arta aynı devirde olduğu söylenir.Diğer hadislerle de uyum vardır..Bunlar zahirde aynı devirde yaşanmadan ne Hz Mehdi denen kimselere,Ne de Hz İsa geldi diyenlere inanmak akıldan uzaktır,yapılan teviller maksattan uzak olur.

   Sil
  28. Kur’an emreder. Allah’a ve Resulüne inanacaksınız, diye. Yani Kur’an ve sünnete. İkisi bir bütündür. Evlilik sünnettir. Ayrıca hilkatin gereğidir. Sizi çift yarattık denmesinin hikmeti. Ve hayatın iki temel ihtiyacı. Aşk ve yemek. Yoksa Adem’in şeceresi tamam olmaz.

   O aşk işi yani nefis işi. Eee o önemli değil. Benim canım katletmek istiyor. Gördüğüm her Haçlı’yı Yahudi’yi düşman bilir öldürürüm. Bu şeytanın emri, ilahi emir değildir. Kur’an bütün hükümleriyle bir bütündür.

   Kur’an her önünüze geleni öldürün emri, ferde değil kanuna vermiştir. Kur’an “Size en yakın olarak Hıristiyanım diyenlerin olacağını” belirtirken, A’raf Suresi 159 ayet ile “Musa Kavminden bir topluluk (Yani Yahudi) var ki, insanları hakka sevk ederler ve hak ile hükmederek adaleti yerine getirirler.” Buyurur. Böyle bir topluluk Hz. Musa'nın (Rabbim benim ümmetimden bir topluluk ahirete kadar sana hizmet etsin" duasının neticesidir. Ve ehl-i necattır. Ve onlar dün vardı, bugün de var yarın da var, olacaklar. Sen onları bilir misin?

   Küçük Ayasofya'yı Fatih İsevi annesinin isteği üzerine inşat ettirmiştir. O Fatih ki, Hadis'te övülmüş ve saltanatı sırasında "Doğu'da Batı'da Allah'ın yardımcısı" sıfatını kendine uygun görmüştür.

   Adalet Kur’an’ın birinci emridir. Siz adaletli olmayacak, nefsinize veya meşrebinize veya mensub olduğunuz siyasi görüşe göre onu bunu düşman ilan edip savaşamazsınız. Sevmeyebilirsiniz, münasebet kurmayabilirsiniz, ama başka Müslüman’a bunun yasaklayamazsınız. Sosyal hayat var. Siyasi hayat var. İktisadi çıkar var. Ona da karışmayacaksınız. Çünkü Kur’ani ve Sünneti ruhsat var.

   Oturup bir takım hükümleri art arda sırala, diğerlerine yok farz et ve Şeriat Mahkemesi Başkanı gibi karar ver.

   Din aklı olan, yani sağduyu sahibi olan, yani Rabb-i Rahim’in rahmetinden nasibini alanların işi. Kişi zatı için sevilmez. Sıfatı için sevilir. Bir sıfat da yetmez sahip olduğu sıfatları için ya sevilir ya sevilmez.

   Şimdiki muharref Tevra ile İncili’i toptan inkar edemezsiniz. Tevrat Allah birdir diye başlar. İncil’de Kur’ani ayetlere uygun ayetler var. Onları da inkar etmiş olursunuz. Adalet emri, hissi, aklı bunu gerektirir.

   Size Emevi adaleti yani izafi adaleti değil, ehl-i beyt adaleti yani adalet-i mahzı tavsiye ederim. Vesselam

   Sil
  29. ''... Benim canım katletmek istiyor. Gördüğüm her Haçlı’yı Yahudi’yi düşman bilir öldürürüm. Bu şeytanın emri, ilahi emir değildir. '' hiç bir canlıyı keyfim istiyor diye öldüremessin.Muaşeret kuralları da Kur'an da mevcut.Sen şimdi ben sevmem derken en öte uç da olan bir düşünceyi alıyorsun bana yüklüyorsun.Ben 2 sine de karşıyım.Naıl ne şartlarda savaşılır,öldürülür Kur'an da var.Bunun haricinde öldürenler sınırı aşmış olur.Benim söylemediğim hususları teville bana yükleme.Ne yazmışsam öyledir.Tevilleri yanlış yapıyorsunuz.Kaiflerle savaşılır da ama şartları var.Ama savaşmasak da hiç bir zaman sevilmezler.Şu zamanda hristiyan kadınlarla evlenmeyi tavsiye eden yok.nefsine yenik düşen,güzelliğine kapılıp müslüman kadın dururken gider hristiyan kadın alır.beni ilgilendirmez.Çocuklarından da eşinden de sorulur.Ben Allah için sevmeyi,Allah için buğz etmeyi kendime temel olarak kabul ettim.Ne işim olur hristiyanla evleneyim.Savaş ve barış hali mevcuttur.Barış halinde de hristiyan,musevi sevilmez,dost edinilmez.Bildiğim bu kadar.Şeytanın vesvesesine kapılıp da peşinden de gitmem.

   Sil
  30. Sana da dikkat et muhabbete,sevgiye vesile olma diye uyardım.Ben sadece uyarırım.Tutarsın tutmazsın hesabını kendin verirsin.Biz de öyledir.Emr-i Bil maruf nehyi anil münker yapacaz.Kabul eden eder etmeyen beni ilgilendirmez.Git de hristiyan öldür,musevileri katlet demedim.Onun zamanı var hadis-i şeriflerde mevcut o zaman şartlar oluşur.Cihattan kaçanın tevbesi bile kabul olmaz deniyor hadislerde.Kur'an-a tek yönle de bakmadım.Cihat ayetini alıp diğer ayetleri,hadisleri yok sayanlar nasıl yanlış içindeselerde ,hristiyan,yahudilerle ilgili dünyevi ilişkilerle dini ilişkileri birbirine karıştıranlar aynı yanlış içindeler.Ayetler gayet net.Hadisler de net.Adalet de Kur'an-ı Kerim ve hadislerde net.Savaş sırasında kafiri öldürmek adalet olduğu gibi savaş dışında masum kafirin canını malını almak da adalet dışı durum.2 sine de dikkat edilmesse nefsani olur.hesabını verir.

   Sil
  31. Mesela Firavun anlatılır Kur'an da.Bu firavun halkına her zaman cömertmiş,yedirir içirirmiş.Rivayetlerde kilerinin deposunun her zaman dolu olduğu söylenir.Boğulduğu zaman civarında kilerinin boşaldığı yönünde rivayetler var.Şimdi firavun çok cömertti ,insanlara ikram ediyordu diye kim sever firavunu.Sevginin temeli İmandır.İmanı olmayan yeryüzünün en iyisi olduğunu iddia etse küfründen dolayı sevilmez.Seven kendisi bilir.Rivayetlerde bazı müslümanların menfaatlenmek için deccalin yanında yer alacağı belirtiliyor.Decaalin bir elindeki suya,onu dağıtışına,bazılarına bolluk verişine bakılmaz.Deccal istediği kadar iyi görünsün,istediği kadar hayır yapsın,sevilmez,muhabbet beslenmez.vss

   Sil
  32. Peygamberimiz zamanında,(Kur'an-ı Kerim indiğinde)hristiyan,yahudi vardı.Bunlar sonradan icat olmadılar.Peygamberimiz ne şekilde onlarla muamele etti,ne şekilse savaş yaptı,ne şekilde barış yaptı her bir örneği var.Savaş lazım olduğunda Savaşılmaz diyen kendince söyler,barış zamanında savaş isteyen kendince söyler.Bu konular uzun meseleler.kısaca yazdığımdan bir hususu yazdım diye karşıt sapık görüşe atmanız doğru olmaz.yazmadığım hususlardaki benim hakkımdaki düşünceler beni değil sizi bağlar.Bana bir tane 3-5 tane demiyorum 1 tane yahudi,hristiyanları dost edinin sevin diye ayet ve hadis göstersen ben o ayete secde ederim.Ama onlarla dünyevi ilşkileri de sevin,dost olun şeklinde yorumlamamak koşuluyla.Selametle...

   Sil
  33. Ha benim tek siyasi görüşüm var.o da Kur'an ve sünnettir.Benim anladığım siyaset siyasi parti düzeyinde değil.Benim anladığım siyasette menfaatlere yer yoktur.Siyasi partiyi seversem de Allah için sever aynı siyasi partiyi sevmezsem de Allah için sevmem bırakırım.Particilik,şuculuk buculuk yok.Ben hep ayet yazdım.Yasaklayan -haşa- ben değilim.Müslümanım diyen tutar tutmaz beni ilgilendirmez,hesabını kendisi verir.Ayet olmasa da ben yazsam tamam dersin yasaklayamazsın diye.Ama ayeti yazdım diye Allah'ın kelamına bakmayıp da yasaklayamazsın dersen o da senin bileceğin iş.Neden sevilmez neden dost olmaz neden kişi sevdiğiyle beraberdir,neden Allah bir sevgi ve dosluk kurmayla azapla cehennemle tehdit eder ? cevabı basittir.Allah öyle diyor.Üzerinde tefekkür ettim geldiğim sonuç şu oldu.Yaşayanlar bilirler,sevenler bilirler KİŞİ SEVDİĞİNİN AHLAKI İLE AHLAKLANIR,KİŞİ ARKADAŞININ DİNİ ÜZERE OLUR,Bu yaşantıyla anlaşılabilir.Bir evliyayı seven onda bulunan vasıfla vasıflanır.Sevgi ve dostluk insan üzerinde çok etkilidir.Kalbini evirir çevirir.Muhabbet o bakımdan çok etkilidir.Ve görüyorum ki şehadet de ederim gerçekten öyledir.Kafirleri sevenler onlara karşı daha nazik iken müslümana gelince onlara karşı serttirler.Allah'ın rahim ismini müslümandan esirgerler kafire reva görürler.Değişirler ama farkında olamazlar.Hata sahibi bir müslümana kardeşim değilsin lafını çok rahat kullanırlar ama kafire gelince ayete hadise rağmen toz kondurmazlar.Bu değişimler kasten değilse sevgi,muhabbetten ileri gelir.Sevgi ve muhabbet dinde değiştirir kalbi de değiştirir.Hristiyan olsun,musevi olsun,kafir olsun sevmek ,muhabbet beslemek sakıncalıdır.Emir varsa şeksiz uyulur.Dünyevi çıkarlar,münasebetler dolayısıyla sevgi olmaz.Allah'ı seven kimse Allah anıldığında kalbi titrer,ürperir.Artık emrini sorgulamaz.Din de Allah'ındır.Kullar da Allah'ındır.Şeytan dahi Allah'ındır.Şeytanın dahi görevi vardır.Böyle diye şeytanı seven şeytanlaşır.Kafiri seven onlardan olur.Ayettir.Hem de isteyen yaşar o duruma düşer.

   Sil
  34. Sonra araf 159 u değişik kaynaklardan tefsirine bakmanı öneririm.A'raf 159 da belirtilen o kavmin,o musevi topluluğun müslüman olduklarına dair rivayetler mevcut.onlardan birisinin de Abdullah b. Selam olduğuna dair yorumlar var.Ne olursa olsun Allah o dinleri kaldırmışsa,kitapları tahrif olmuşsa, ki Allah katında din tekdir Hz Adem den beri de böyledir.Bir Peygamberle muhatap olan o peygamberin getirdiği hükümlere tabi olmak zorundadır.En son Peygamber Hz Muhammed onun Allah'tan aldığı ve tebliğ ettiği din İslamdır.Hz Musa da Hz İsa da bizim Peygamberimizdir.Şuan ki hristiyanlarla musevilerin iddia ettikleri gibi değil.O peygamberler dahi şuan da yaşayan bu sahte mensuplardan uzaktır.Bazısı adaletliymiş,bazıları zulmetmezmiş,bazıları Allah'ın bir olduğuna inanıyormuş,bazılarının sıfatı iyiymiş,bazıları sıfatsızmış,bazıları öyle böyle .olabilir.Hükümleri Allah'a ait.O soracak Peygamberime ,gönderdiğim kitaba niçin iman etmediniz diye.Benim muhatap olduğum kitap Kur'andır.Dost olmayın buyrulmuşsa benim için bitmiştir.İnanan İnsanlar inanıyorum diyorlarsa o inançlarının hesabını da Allah'a verirler.Ne hesap sorarım ne yasaklarım öyle bir yetkim yok.Bildiğim kadar uyarır geçerim.Herkesin akıl seviyesine göre akli delil getirmem zorunluluğumda yok.Bazıları akla çok fazla önem verdiğinden akıl zahire baktığından kafirde gördüğü güzel sıfatlara kapılabilir.Benim inancım naklidir.Nakille gelir.Anlarsam aklımın erdiği kadar ,anlayamadığımı aklım ermiyor diye reddetmek yerine emirdir diye kabul ederim.Ama tefekkür edene(onu da ancak akıl sahipleri yapar) muhakkak Allah yardım eder.Akıl etmeyip,düşünmeyip aklım var diyenler de aklıyla kalır.

   Sil
  35. Kur'an ve sünnet siyaseti diye bir kavram yoktur. Kur'an ve sünnet hak ve hakikatler manzumesidir.

   Siyaset, yönetme, hükmetme, devlet işleri demektir, dünyevi işlerdir. Fani işlerdir.

   Kur'an, muhkemat ayetlerinin bildirmediği yönetilecek insanlarla ilgili dünyevi hususların yönetilenlere sorulmasını emreder. Bu Kur'an ve sünnetin 6666'da biridir. Bu nasıl Kur'an ve sünnet siyaseti olur?

   Kur'an ve sünnet iman ve muamelattan bahseder. Ahlak ve faziletten. Kur'anın hiçbir yerinde siyasetten bahsetmez. İman der, nübüvvet der, adalet der, ahiret der. Özellikle Cenab-ı Allah'a imanı, marifetlerini yani sünnetullahı kapsar. Her kişi, her işinde adalete gözeteceğinden bu kapsamda siyasetçi de adaleti gözetmekle yükümlü. İdarede adaleti gözetmekle yükümlü.

   Sen bütün kavramları bir çuvala doldurup karıştırıyorsun. Fani ile ebedi, değerli ile değersiz aynı makamda. Olacak iş mi? Kur'an'ın bir hakikati dünya siyasetinin tamamının fevkindedir. Evliya ve asfiyadan niçin hiç siyasetçi çıkmaz. Niçin siyasetten uzak durmuşlar. Bir saniyelik dünyevi hükümranlığı ebedi hayata tercih etmediklerinden.

   Önce siyaset ne, din ne, iman ne, şeriat ne onu öğren. Ondan sonra otur ahkam kes.

   Sil
  36. Öyle bir siyasi parti kurulmadı diye niye siyaset olmasın.İslamdan siyaseti niye ayırıyorsun.İslam bütündür.İçinde siyaset de vardır.Ekonomi de vardır.Şeriatta vardır.Peygamberimiz 4 halife yönetmekle dünyevi iş mi yaptılar.Onlar da siyaset yaptılar yapılan siyaset Allah için olur hizmete dönük olursa o dünyevi olmaz.Ama siyaset deyince aklınıza siyasi parti,politika geliyor.Peygamberimiz siyaset yapmıştır her ne kadar siyasi parti kurmasa da.Yönetim siyasettir,yönetimsel kararlar,savaş,barışa ilişkin,milletin birbirleri ile ilgili muameleleri hep düzenlenmiş..Kur'an ve hadislerde yönetimle ilgili hükümler var.Kendinizden olan ulu'l emre itaat ediniz siyasi bir emirdir.yönetilenlere hitaptır.İslam hem yönetilenlere hem yönetenlere karşı hükümler içerir.Yöneticilerin adil olması hükümleri mevcuttur.Bu siyaseti 4 halifeden sonra (ashab dönemi) Hz Mehdi R.A. uygulayacaktır.O zaman unutulan siyaseti müslüman olanlar ve öyle kalanlar hatırlar.Evliyalar siyasi partilerle direkt uğraşmaz günümüzde ama sanmaki uzaktalar.Fitneye sebebiyet vermemek için. uzak dururlar.Ama sen evliyayı örnek gösterip 4 halifeyi çıkarıyorsun,genel bütüne bak.Hz Mehdi gelince Yönetecektir.Yönetmeyenden Mehdi olmaz.Evliya olabilir.
   Sonra kavramları sen değerli,değersiz diye kendi değerlerine göre sınıflandırıyorsun.Sen şimdi işte çalışmayı değersiz sanırsın biz ibadet olarak yaparız.Sence dünyevidir bizce Allah'ın rızasına vesile olarak bakarız.Bazıları çalışmakla kazandığını sanır biz çalışsak da rızkı veren Allah'tır deriz.Bazıları sadece ibadeti namazdan sayarlar,biz namaz,oruç harici zamanlarda da biz 24 saattin her anında ibadet vardır bakarız.
   Önce neyin değerli - değersiz olduğunu öğren.Adil bir idareceinin makamanı öğren abidler oraya yetişebilir mi bak.Sonra de ki değerli değersiz.Kavramlar ben de aslında tek.ama anlayamana anlatacam diye uzatıp duruyorum.Uzatsam da anlaşılmıyor.O da Allah'tandır.Ne diyelim.

   Sil
  37. Verdiği hükümlerde, ailesinin ve halkın yönetiminde adaletli davranan yöneticiler, kıyamet gününde Allah Teâlânın yanında nurdan yüksek koltuklar üzerinde otururlar. Müslim, İmâre 18
   Bak bu hadiste aile reisi bile siyaset yapıyor....

   Sil
  38. Cennetlikler üç gruptur. Bunlar: Âdil ve başarılı devlet başkanı, Yakınlarına ve Müslümanlara karşı merhametli ve yufka yürekli olan kişi, Ailesi kalabalık olduğu halde haram kazançtan sakınıp kimseden bir şey istemeyen adamdır. Müslim, Cennet 63
   Değersiz deyip sınıflandırdıklarının makamına bak.

   Sil
  39. En faziletli cihat zalim bir idarecinin yanında ona adaleti söylemektir. Ebü Davud, Melahim 17; Tirmizî, Bey'at 37
   YÖNETİLENLERE VERİLEN SİYASİ TAVSİYEYE BAK.NASIL BİR CİHAT

   Sil
 7. Rusya'nın Avrupa'ya yürüyeceğini daha önceden söylemiştik. Bu savaşın Said Nursî'nin bahsettiği 'Avrupa'da deccalane vahşet' olacağını da söylemiştik. Hz.Mehdi'nin şahıs olarak geleceğini de söylemiştik. Tik tik tik..Bazı şeyler yerine oturmaya başlıyor.Bakınız bundan aylar önce belirli forumlarda ortalığın karışacağından da bahsetmiştik. Şimdi Üstad Eygi bu konuları yazınca yanılmadığımızı anladık.

  Yalnız şu da var : Rusya'nın Avrupa'nın belirli bölgelerini(özellikle Almanya-Fransa belki İngiltere) harap etmesi de büyük bir planın parçası gibi gözüküyor. Yani en üst akıl Avrupa'yı harap ettirip,Doları tepetaklak edip,Siyonizm ve Müslümanları çatıştırıp ortalığın toz duman olduğu,nan ekmeğe muhtaç olunan bir zamanda iblislerin feriştahını sahaya sürecek gibime geliyor..Allahu alem.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Suriyenin işgali, Rusların Avrupaya saldırıdan önce olacağına inanıyorum.
   Ruslar akıllı,ellerine koz geçmeden atak yapmazlar

   Sil
  2. Ayrıca Ruslar çok akıllı, büyük doğal afetler olmadan Amerika'ya karşı güç yetiremeyeceğini çok iyi biliyor. Amerika ve Avrupa ve Türkiye felaketlerden yerle bir olduktan Rus ve müttefikleri planlı bir şekilde buralara saldıracaklar.

   Sil
  3. Deccalane demek, deccal gibi demek. Yani bu deccal Avrupa'da olduğuna işaret etmez.

   Deccal Avrupa’dan çıkmayacak. Çıkmadı. İngiltere’de doğacak, doğdu. Yahudilerin çoğunlukta bulunduğu Almanya’da da sistematize edilecek, edildi ve Rusya ile Çin’in başına musallat edilecek edildi. Ve aynen çıktı. Bu Deccal komünizmidir. 1987’de ipi çekildi. Hz. Mesih’in cemaati tarafından. Büyük Deccal Hz. Mesih’in paylına düşen..

   Küçük Deccal ise Mehdi’nin. Mehdi’in ne işi var Avrupa’da. Oraya tevhidi ihraç edecek. Şu anda İslam birçok Avrupa ülkesinde resmen din olarak tanınıyor. Yani Haçlı Seferleri düzenleyen Avrupa bugün İslam’a kucak açmış. İken deccal ne gezer?

   Şimdi Avrupa’daki kavganın sebebi Siyonist-neolibral-neocon çetenin işi. Gerginlikle hem Rusya’dan intikam almak peşinde, hem de ekonomilerini savaş ile kâra boğmak istiyorlar. Bu numaralar eskidi, hava alacaklar.

   Sil
 8. ''Avrupa ile Rusya sulh yapar, artık savaş olmaz denildikten sonra Rusya Türkiye'ye saldırır''.. Bu daha önce işlenen bir konu, hatırlarsınız, bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir arkadaşlar?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz bu ifşaata katılmamakla beraber çok zayıf bir ifşaattır, öyle bir ihtimal görünmemektedir artık. Batılılar Suriye'yi işgal ederken, Ruslar da Ukrayna'yı işgal ederler. Doğal felaketlerin ve peşi sıra çıkacak isyanların aKABİNDEN 3. Cihan Harbi Patlak verecek.

   Sil
 9. Peki 3. Dunya savasinda Turkiye'nin tarafinda ve karsisinda olan buyuk devletler hangileri olacak diye dusunuyorsunuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkiye Amerika ile TAKİ rusya perişan olasıya kadar sonra Türkiye islam cephesi ne karşı HAÇLI ordıuları ve yahudiler Allahu ALEM

   Sil
  2. Hadisler ışığında bakıldığında; Türkiye Haçlı ordusunun yanında yer alacak fakat elbetteki çok az bir zümre hak tarafında olacak biiznillah.

   Sil
  3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  6. Hak yolu kardeşim merhaba,

   Hadisi Şeriflerde geçen Hz Mehdi (As) Yardıma gidecek olan 1 milyon kişi gücünde olan 300,000 kişilik ordu İstanbul Hükümet'i tarafından gönderiliyor,

   Başkumandan - Cumhurbaşkanlığı Köşk'ü nerede acaba ?

   Türkler, Anadolu toprakları Kur'an ve Sünnete bağlı topraklardan biridir, bu toprağın insanının duruşu belli, bu toprağın Sahabeleri - Evliyaları - Şehitleri hatta en önce Peygamberleri izin vermez bu toprakların haşa Deccal'e - Süfyan'a asker Olmasını, haşa Hz Mehdi (As) ve Hz Isa (As) asi olması, bu tarz düşünceler önce onlara hakarettir, fitnecilerin ve kalbi hastaların sözlerine kanma..

   Biz rahatız Ehli Sünnet olarak, bu sefer gavuru tepeleme işini maymunlara - mahlukata bırakmazlar devir o devirse..

   Allah'a emanet ol..

   Sil
  7. Yerin eşgalinide veriyorum

   http://www.youtube.com/watch?app=desktop&persist_app=1&v=so_p6Qygbn4

   http://m.youtube.com/watch?v=so_p6Qygbn4

   Allah'a emanet olun değerleri kardeşlerim,

   Saygılarımla,

   Sil
  8. Güncel kardeşim selamunaleyküm, kusura bakma ama ben ve çevrem cumhuriyet-laiklik açısından değil, ancak şeri açıdan düşünüyoruz.
   'bu toprağın Sahabeleri - Evliyaları - Şehitleri hatta en önce Peygamberleri izin vermez bu toprakların haşa Deccal'e - Süfyan'a asker Olmasını, haşa Hz Mehdi (As) ve Hz Isa (As) asi olması, bu tarz düşünceler önce onlara hakarettir, fitnecilerin ve kalbi hastaların sözlerine kanma..' düşüncesi ise çok saçma bir düşünce, ona bakarsanız yeryüzünde Arap yarımadası kadar mukaddes toprak ve belde yokken Araplar'ın çoğu Mehdi'ye karşı çıkacak. Türkiye de Batı güdümünde olmanın yanı sıra şeri kanunlara uymamaktan ötürü Mehdi'ye karşı çıkacaktır.
   Bugün peşmergeye destek çıkıp onları eğiten topluluğa zamanı gelince Allah (cc) elbette azabını müthiş indirecektir.
   Ayrıca mehdialametleri grubu kardeşimin hadisler doğrultusunda belirttiği gibi, 300 bin kişilik ordu (Türkler ve Romalılar) ta Haçlılar Türkiye'yi yönetirken kendi istekleri ile imana gelip tövbe ederek kendileri yardıma gelecekler, İstanbul hükümeti göndermeyecek onları göndermeyecek ve o ordu gelip İstanbul'u da fethedecek ama o olay Mehdi çıktıktan çok daha sonra gerçekleşecek.
   Nakşibendi tarikatı da Türklerin yanlış yolda olduğunu vurgulamaktadır. Bazı tekfirci grup siteleriyle yaptığım görüşme de bu durumu doğrulamaktadır, hatta göz göre göre kim bunun aksini düşünüyorsa onlar da hak ehlinden olmak istedikleri halde olamayıp helak olacaklar demektedirler.
   Hadisler, ifşaatlar ve buna bağlı yorumlar ele alındığında Mehdi'ye her beldeden çok az bir grubun tabi olacağı, bütün ülkelerin ona halk olarak çoğunlukla savaş açacağı, bunun da onun çıktığının bir alameti olduğu aşikar. İnşallah eğer bizler o zamana yetişebilirsek veya görebilirsek eğer ona tâbi olanlardan oluruz biiznillah.
   Selametle...

   Sil
  9. Hak yolu kardeşim,

   Öncelikle benim değerlerim Laiklik değil direk Kur'an ve Sünnetir, Allah'ın şeriatıdır, babam olsa şeriata karşı tanımam, daha yazdıklarımı anlayamamanı hayret ile karşılıyorum, okuduğunu anlamakta sorunun var galiba,

   Hadisi Şeriflerde de açık olarak İstanbul Meliki - Hükümet'i hem haçlı ordusunu anadoludan geçirmeyecek hem de Hz Mehdi (As) destek 300,000 Kişilik ordu gönderecek, diğer destek birlikleri ise Yemenden 40,000 kişi, Medine'den 3,000 kişi, Hadisi şerifde belirtilen rakamdan durumu anlayamama gibi bir durumun olmamalı, ama kalbinde başka bir kin ve nefret var ise bilemem,

   Öncelikle konu hakkındaki Hadisi Şerif-i iyi okumanı tavsiye ederim, hatta Alim desteği almanı rica ediyorum,

   300,000 > 40,000 + 3,000 - Nefsine göre konuşma

   Kur'an ve Sünnet'den bahsederken dikkatli olmanı rica ediyorum..

   Ayrıca Nakşi Büyüklerinden söz açtıysan, Nakşi Büyüklerinin hepsi bugünün Solcuları Deccalin, sağcıları ise Mehdinin askeri olacak demiştir..

   Sil
  10. Benim okuduğumu anlamakta sorunum yok ama görüyorum ki senin gerçekleri anlamayıp yardıma İstanbul hükümetinin ordu göndermeyeceği 300 bin kişinin bu zamana kadar zalimler için savaşıyorduk, şimdi onlara karşı savaşalım diyerek imana gelecekler ve yardım edecekler. Hatta haçlılar İstanbul hükümetinden yardım isterler, İstanbul hükümeti onlara karşı güç yetiremeyeceklerini söyler, onlar da Roma'ya gidip yardım isterler. Hadisleri istersen önüne sunarım, kim nefsine göre konuşuyormuş görürsün o zaman. Senin anlamadığın bir nokta da o savaşı hala 3. dünya savaşı ile karıştırıyor olman. Melhametül Kübra'nın daha sonra olduğunu kabul et, ondan sonra benim Kur'an ve Sünnet bilgilerimi sorgula.
   Ayrıca için de doğrudan laikliksin demedim, madem değilsin ne diye laiklerin linkini veriyorsun, ona istinaden söyledim.
   Ayrıca sen Şeyh Nazım Kıbrısi'nin değil, Şeyh Abdulkerim Hz.'lerinin sözlerini kâle al. Sağcılardan tam şeriatçı olmayanlar ve kafirlerin modernliğine aldanıp onlara itaat edenler asla Mehdi'nin ordusu olamazlar, bu iş çocuk oyuncağı değil, çok ciddi bir mevzudur.

   Sil
  11. Yollu,

   Boş boş konuşmayı bırak, benim paylaştığım ilk link Kadir Mısıroğlu'nun linkidir, Kadir Mısıroğlu'na Laik mi diyorsun, nefsin gözünü o kadar kör etmiş ki Kadir Mısıroğlu'nun linkine, asıl iddia sahibinin linkini es geçip detaylı bilgi veren Milliyetin linkini dikkate alıyorsun, Allah'dan dediğim gibi okuduğunu anlamıyorsun, anlasaydın alıntının 2005 yılında bir İngiliz tarafından Londra da yazılan bir makaleyi referans aldığını görüp daha da ileri giderdin, Kadir Mısıroğlu'nun dediklerine muhalefet olmasın diye ondan farklı düşünen - görüşte olan bir kaynağı referans gösterdim, fakat senin nefretin gözünü kör etmiş, dediğim gibi okuduğunu anlama sorunun var..

   Vekil Abdulkerim kim, şahsına saygı duyarım, hatta çok severdim, benim gördüğüm dışarıdan sert - fakat içerden merhametli bir insandı, Allah rahmet eylesin, ama Şeyh Nazım Kıbrısinin tek icazet verdiği kişi oğlu Şeyh Mehmed efendidir, ki ben Şeyh Nazım Kıbrisiyide referans almıyorum.. Onun dediklerini delil olarak kimseye sunmadım..

   Benim dikkate aldığım kişi Şeyh Molla Seyyid Abdulhakim El Hüseyni hzleri, Şeyh Molla Seyyid Muhammed Raşit Erol hzleri, Şeyh Molla Seyyid Abdulbaki hzleridir, Abdulhakim El Hüseyni hzlerinin sözüdür Sağcıların Mehdinin, Solcuların Deccalin askeri olacağına,

   Biraz ferasetin, biraz bilgin olsaydı Hz Mehdi (As), 7 Alimden sonra biatları alıp, ortaya çıktıktan sonra Hz Mehdi (As) müminlerin tanıma gibi bir sorunu olmayacağına, sadece aynı Sahabe Efendilerimizin, Resullullah efendimizin emirlerini yerine getirememe korkusu gibi, o zamandaki Müminlerinde Hz Mehdi (As) emirlerini yerine getirememe korkusu olacağını bilirdin..

   300,000 kişinin Şam'da Hz Mehdi (As) yardıma gittiği ve Rum Melikinin, İstanbul Emirinden Anadoludan geçmek için izin istediğini anlatan Hadis-i Şerifi paylaşsana, bakalım kim Ak, kim Kara ?

   Ben hadisi bulamadım, paylaş bakalım, ama bak sana ip ucu, referans aldığın grubun sözü :

   "Çünkü o zaman Rum (Batı) meliki İstanbul emirinden yardım isteyecek, fakat o emir Hz. Mehdi taraftarı bir mümin olduğu için bunu şiddetle reddedecek, o Batılılar'a İstanbul'dan deniz ve karadan geçit verdirmeyecek elhamdulillah ve Şam'a 960 bin kişilik kuvvete karşı Hz. Mehdi'ye destek için 300 bin kişi/mücahid (manevi gücü 1 milyon) yollayacak. " - 1 Temmuz 2013

   http://gaybihaberleri.blogspot.com.tr/2013/06/dogudan-gelen-iyiler-ve-kotuler.html

   Sil
  12. Öncelikle bana karşı olan hitabını düzelt, kötü sözlerini sana iade ediyorum. Kimin kimi anlamadığı belli oldu. Ne Kadir Mısıroğlu'na laik demesi kafayı mı yedin sen. Yeni cumhurbaşkanlığı binası için verdiğin linke dedim bir kere. O bir kere hadis değil, yorum ve yanlış yorum. Cübbeli Ahmet Hoca'ya göre İstanbul bir daha fethedilmeyecek, oysaki Akşemseddin Hz. ve hadisler tekrar fethedileceğini belirtmiştir.
   Bu konuda mehdi alametleri grubundan gerekli yardımı bekliyorum.

   Sil
  13. Yollu,

   Sen hiçbir şeyi iade edemezsin bana, sen önce nefsini kına,

   Youtube linki mi Laiklere ait, gerçekten sorunlu bir insansın,

   Bak yardım istediğin Alemetin yorumunu tekrar yayınlıyorum :


   "Çünkü o zaman Rum (Batı) meliki İstanbul emirinden yardım isteyecek, fakat o emir Hz. Mehdi taraftarı bir mümin olduğu için bunu şiddetle reddedecek, o Batılılar'a İstanbul'dan deniz ve karadan geçit verdirmeyecek elhamdulillah ve Şam'a 960 bin kişilik kuvvete karşı Hz. Mehdi'ye destek için 300 bin kişi/mücahid (manevi gücü 1 milyon) yollayacak. " - 1 Temmuz 2013

   http://gaybihaberleri.blogspot.com.tr/2013/06/dogudan-gelen-iyiler-ve-kotuler.html

   Sil
  14. Güncel misin nesin senin her kötü sözünü sana iade ederim sen kimsin, önce sen kendi nefsini kına. Senden ala sorunlu mu var, senin gibilerle uğraşacak zamanım yok. Seni Allah'a havale ediyorum. Ayrıca ben link için laiklere ait demedim lafı doğru anla. Cumhurbaşkanlığı rejimini savunmak laikliği savunmaktır dedim. Sen yoluna ben yoluma.

   Sil
  15. Güncel ve hak yolu kardeşlerim aranızdaki tartışmaları sitede yapıp birbirinizi gereksiz yere kırmaktan vazgeçin artık.
   Güncel kardeşim, biz o yorumu Cübbeli taraftarı birinden hadis-i şerif mahiyetinde duyup yazmıştık, sonra araştırdık ki o sözün aslı astarı yok ve onlar gibi biz de yanlış düşünmüşüz, sonradan her şey yerine oturdu. F.S.M.’nin hocası Akşemseddin Hz. İstanbul’un 2. fethinin Hz. Mehdi tarafından yapılacağını söylediği halde Cübbeli İstanbul’un gavur olmayıp ısrarla yapılmayacağını ve şimdi de Hz. Mehdi as’ın 360 sene sonra geleceğini beyan etmektedir. Rahmetli Timurtaş Hoca’nın da dediği gibi İstanbul zaten kafir olmuştur ve küfürün elindedir. Sadece İstanbul değil insanların çoğu küfre saplanmıştır. İstanbul’u Hz. Mehdi as'ın zuhurundan sonraki ileri zamanda meydana gelecek olan Melhame-i Kübra'da Konstantiniyye, Rumiyye ve Vatikan fethedilecektir. İstanbul hükümetinin başında da haçlı yöneticisi olacaktır o zaman. İstanbul'dan 300 bin kişi Hz. Mehdi as'a karşı savaşılacağını duyunca tevbe edip imana gelerek Hz. Mehdi as'a yardıma gelecektir. Yoksa İstanbul hükümeti mümin olsa ne diye fethedilsin.

   Sil
  16. *Abdurahman b.Ebi Bekre anlatıyor:
   “Abdullah b.Amr bize şunu anlattı:
   “İbn Hamelu’d-Da’n'ın (Koyun kuzusu oğlunun) çıkması pek yakındır.” Bunu 3 kez tekrarladı. Ben:
   “Hamelu’Da’n” (koyun kuzusu) da nedir?” diye sordum. Şöyle dedi:
   “Ebeveyninden biri şeytan olan bir adamdır ve Rumları yönetir. (Müslümanlarla savaşmak için) 500.000 kara kuvveti, 500.000 de deniz kuvveti olmak üzere 1.000.000 kişilik bir ordu ile gelip “Amik” denilen yerde kamp kurar. Sonra askerlerine:
   “Gemide bazı eşyalarım kaldı” der ve gidip gemiyi ateşe verir. Askerlerine:
   “İçinizden kaçmak isteyenlere ne Roma, ne Kontantinopolis yurt olur” der.
   Sonra bir ay savaşırlar. Ayakkabılarına kadar kana bulanırlar. O gün mü’mine; Hz.Muhammed (sav)’in ashabı müstesna, önceki milletlere kıyasla iki ölçek sevap verilir. Ayın son günü olunca Yüce Allah şöyle buyurur:
   “Bugün kılıcımı çekip dinime yardım edeceğim, düşmanımdan intikam alacağım.”
   Böylece Allah (c.c.) savaşın kaderini düşmanlarının aleyhine çevirir ve onları hezimete uğratır.
   Bunun sonucunda Konstantinopolis fethedilir. Müslümanların kumandanı:
   “Bugün ganimet hırsızlığı yoktur.” diye ilan eder. Onlar bu şekilde kalkanlarıyla altın ve gümüşleri bölüşürlerken birden
   “Deccal geride yurtlarınızı işgal etti” diye bir çağrı duyulur. Hemen ellerindeki malları bırakıp Deccal’in üzerine yürüyüp onu öldürürler.”
   Nureddin El-Heysemi Mecma’uz-Zevaid ve Menbau’l-fevaid 13.c. / 20.s. / hadis no:12420
   Hadisi Bezzar sahabi sözü olarak rivayet etmiş olup ravilerinden Ali b.Zeyd hadisi hasen biridir. Diğer raviler ise güvenilirdir.

   *"Müslümanlarla Rumlar arasında sulh anlaşması olacak. Sonra onlar, Müslümanların düşmanlarıyla savaşacaklar, mağlup edip ellerinden mallarını aldıkları zaman o malları Müslümanlarla aralarında paylaşacaklar. Aradan bir müddet geçtikten sonra Müslümanlarla birlik olup Faris'i ele geçirecekler. Bir çok ganimetlerle birlikte insanlardan esirler alacaklar ve Müslümanlara:
   -Biz size vediğimiz gibi, şimdi siz de bize ganimetlerden birşeyler verin! Diyecekler. Müslümanlar ellerindekini onlarla paylaşacaklar, sonra Rumlar:
   -Kendi çocuklarınızdan da verin bize! Deyince müslümanlar buna razı olmayacaklar. BUNUN ÜZERİNE KOSTANTİNİYE (İSTANBUL) SAHİBİNE GELİP:
   -Araplar bize ihanet ettiler, biz sayıca ve kuvvetce onlardan fazlayız, müsaade et de savaşalım diyecekler. Kralları:
   -Siz ne kadar çok olursanız olun, Arapları yenemezsiniz! Diyecek. Sonra Roma’yı elinde tutan krala başvuracaklar. O, bunların teklifini kabul edip, seksen sancakla -her sancağın altında on iki bin kişi bulunacak- DENİZ YOLUYLA bir ordu gönderecek ve şu tenbihi yapacak:
   Şam sahiline ulaştığının zaman gemilerinizi yakın, kendiniz bizzat onlarla savaşın.
   Onlar tam teçhizat Şam'a gelecekler ve Şam'ı deniz ve kara olarak tam manasıyla ellerine geçirecekler. Kudüs'ü tahrip edecekler....." (Naim Bin Hammad)

   *...Konstantiniye'nin (İstanbul'un) halkı diyecek ki: "Şimdiye kadar, Müslüman Araplarla savaşıyorduk, bundan sonra kendi zalim yöneticilerimizle savaşalım, Zalim yöneticilerimiz, şehrimizi mahvetmişlerdi." diyeceklerdir... (Naim Bin Hammad, Geleceğin Tarihi 4. cilt, s. 315)

   Sil
  17. Yollu,

   Sen konuştukça batıyorsun, ben ne zaman Cumhurbaşkanlığı Rejimini savundum, hem Cumhurbaşkanlığı rejimi ( Lafa bak, Cumhuriyet sistemi denir) ne zaman Islâmın külliyen red ettiği bir sistem oldu.. Nefsine göre konuşma, Allahtan kork !!!

   Cumhurbaşkanlığı Saray'ına karşı olmalarının asıl sebebi Hilafetin en son İstanbul'da kalması ve oradan kalkacağından korkmalarından dolayıdır.. Linkte itiraz edenlerle ile Saray'ın İstanbul'da olmasını isteyenlerin bir yorumunu oku..

   Istanbul son hakiki Şeriat Devleti olan, Halifenin bulunduğu başkentti.. Sen nefsine uy gâvurun tarafında ol Yollu !!!

   5 Halifenin başa geliş şekli :

   Hz Ebubekir - Seçimle geldi
   Hz Ömer - Atama ile geldi
   Hz Osman - Heyet kararı ile geldi
   Hz Ali - Kılıç gücüyle geldi
   Hz Hasan - Liyakat ve Soy dikkate alınarak geldi

   Teknik Detay için aşağıdaki linke bakabilirsiniz :

   http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/3224/muslumanlar-icin-hangi-yonetim-modeli-idealdir-cumhuriyet-demokrasi-islam-a-aykiri-midir.html

   Daha sahih bilgi almak için donanımlı Ehli Sünnet bir Alim - Molla ile görüşülmelidir..

   Sil
  18. Alamet,

   Benim bahsettiğim Hadisi Şerif yukarıdaki Hadisi Şerifler değil, hem yukarıdaki Hadisi Şeriflerede değineyeceğim..

   Bahsettiğim Hadisi Şerif hakkında yakın zamanda (2 3 ay olabilir, belki biraz daha fazla süre önceydi Allahu Alem) seninle uzun uzun konuştuk bu sayfada, o konuşmamızda Hadisi Şerif-i de paylaşmıştım yanlış hatırlamıyorsam,

   Ayrıca YouTube da Cübbeli Ahmed'in bahsedilen Hadisi Şerif-i anlattığını dinlemiştim yanlış hatırlamıyorsam,

   Eve gidince bu konuları detaylı araştırıp sana kaynaklı doğru - delil cevabımı vereceğim..

   Ayrıca arkadaşlar,

   Kısmen Alim olan bir arkadaşımla görüştüm, Hz Mehdi (As) konusunu çok iyi bilen bir tanıdığı olup/olmadığını sordum, bana her Perşembe ona eğitim veren ve Arapçasından Kur'an tefsiri (Ehli Sünnet alimlerinin görüşleriyle) yapan hocasını tavsiye etti, Hem Alim, hem Arapça bildiğini, Hem de Ehli Sünnet alimlerinin görüşlerini bildiğini ve bu özel Uzmanlık isteyen konuyuda iyi bildiğini söyledi..

   Onla da istişare ve görüşüp nefsine göre konuşan ve Ehli Sünneti dikkate almayan kişilere daha güçlü ve delilli cevap vereceğim.. Buradaki amacım nefsani olan insanları Islah etmek değil (Benim buna gücüm yok, ilmim yok, yetkimde yok), feraset sahibi olan veya kısmen sahip olan veya nasibi olan arkadaşlara bilgi vermek ve donatmak olacak..

   Sil
  19. Güncel, sen önce git bana delil sunduğun siteye bir bak, senin gibi nefisinin hakimiyetine düşmüş kişiyle uğraşmayacağım, sana cevap da vermeyeceğim artık, istediğini yap,

   Sil
  20. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  21. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  22. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  23. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  24. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  25. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  26. Bu siteyi takip edenlere haksızlık yapmayın arkadaşlar.

   Sil
  27. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  28. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  29. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  30. Öfkeli tartışmanın kazananı olmaz her 2 tarafta kaybeder.Şeytan kazanır.Kaldı ki kazanmak için mücadele nefisten ileri gelir.2 niz de müslümansınız,2 niz de kardeşsiniz.Haksız olupta tartışmayı terkedene Cennete bir köşk verilmesine,Haklı olupta tartışmayı terkedene cennetin ortasında bir köşk verilmesine Resulüllah kefilim buyurmuş.Tartışmak başka hakaret daha başka.İleri seviyelere gitmeyelim.Allah rızası için tartışmaya son verin (2 taraf içinde geçerlidir.)Şeytana değil,nefsimize değil,Resulün sünnetine uyalım.Ebu Bekir Sıddık R.A. birisi gelmiş hakaretler etmiş,Peygamberimiz gülermiş,taa ki Ebu Bekir R.A. haklı olarak cevap vermiş,Resulüllah orayı terketmiş.Neden ayrıldın Ya Resulüllah diye sorulduğunda.......sen cevap verince şeytan geldi,şeytanın olduğu yerde ise ben olmam buyurmuş.Bu tür tartışmaların ve ifadelerin şık olmadığını 2 nizde biliyorsunuz,2 niz de farkına varabilecek kapasitede müslümanlarsınız.Öğüt mü'mine fayda verir buyurmuş Allah.Tarafı olmasam da haddim olmayarak müdahale ettim.Hakkınızı helal edin.

   Sil
  31. Dünya Gurbet kardeşim, ilk ağır tartışmayı ve hakareti o başlattı. O susup benimle uğraşmayı bırakırsa ben de buradan alenen bir daha muhatap olmayacağıma söz veriyorum.

   Sil
  32. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  33. Muhterem kardeşler nefsimize hakim olalım. İslam kardeşliğini unutmayalım. Birbirimizi yanlış anlayıp kırıcı konuşmayalım. Sizlere akıl vermek haddim değil... Ama böyle yazılar üzüntü veriyor... Lütfen... Kardeşinin hatasını affedeni Allah da affetsin inşallah...

   Sil
  34. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  35. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  36. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  37. Selamunaleykum değerli Admin. Sizden ricam ya bu cahil ahmakları bu siteden atın ya da siteyi lütfen kapatın. Kimsenin kimseye ağır hakaretler edip siteyi gereksiz yere kirletmeye hakkı yoktur.

   Sil
  38. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  39. Tamam ben anlaşmaya razıyım, güncelin inanışı-düşüncesi ne olursa olsun bunca olanlara rağmen bir sulh yapıp çatışmaya son vermeye hazırım ve o bir hakaret etmediği sürece cevaz da vermeyeceğim.

   Sil
  40. Kardeşler ağır sözler üzüntü veriyor. Kur'an bize yumuşak söz söylememizi emrediyor. Hadisler ilk susana kurtuluş vadediyor.
   Hz. Peygamber (s.a) şöyle buyurmuştur:

   Susan kurtulmuştur!(Tirmizî)

   Susmak, hikmettir. Susan ise pek az!...(Deylemî)

   Ukbe b. Âmir der ki: 'Ey Allah'ın resûlü! Kurtuluş nedir?' dedim, Hz. Peygamber cevap olarak şöyle dedi: 'Dilini koru! Evinden çıkma! Günahın için ağla!' (Tirmizî)

   Resûlullah şöyle buyurmuştur: 'Size ibadetin en kolayını ve beden için en rahatını haber vereyim mi? Susmak ve güzel ahlâktır. [Müslim, Buharî,(Saffan b. Selim'den)]

   Sil
  41. Ayet-i Kerime:
   "Allah'ın rahmeti sayesinde sen onlara karşı yumuşak davrandın. Eğer kaba ve katı kalbli olsaydın şüphesiz çevrenden dağılır giderlerdi". (Al-i İmran 159)

   Sil
  42. Mustafa kardeş Allah sizden razı olsun.Ecirinizi arttırsın inşaallah

   Sil
  43. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  44. Ahirzaman kardeşim...Zaman zaman bu galiz tabirler yüzünden siteyi kapatmayı düşünmüyor değilim, ama kar ve zarar dengesi yani öfkesini kontrol edemiyen kardeşler yüzünden başka kardeşlerin hukuku bana sabır ve temkin veriyor. Burada gayemiz hakkı ifade etmektir. Hakkı da mutlaka kavl-i leyyin ile ifade etmek şarttır.
   Benim bildiğim fena sözler -tekfir vesaire- iki taraflı keskin bir bıçaktır. Bu silaha başvurmak hiç de akıllıca değil...

   Sil
  45. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  46. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  47. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  48. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  49. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  50. “Kim bağışlarsa, Allah da onu bağışlar; kim affederse, Allah da onu affeder. Kim öfkesini yutarsa, Allah onu mükâfatlandırır.”
   Hadisi serif

   Sil
  51. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  52. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  53. Ömer kardesim,

   Beni yakinen taniyorsun, beni susturmak kolay, sinsilik yapıldığı zaman, nefsani hareket yapanlar sustramaz beni, Ummede düşman,

   Fakat Halim, saygılı birisinin sus demesi bile beni susturur, edebiyle konuşan yanlış bile konuşsa susturur..

   Sil
  54. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  55. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  56. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  57. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  58. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  59. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  60. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  61. Kardeşlerim Bazen sorarlar MEHDİ alehiselam hakında bilgi dini yaşantısı zayf olanlar gercekden MEHDİ diye biri varmı diye BENde bu siteyi tavsiye etiim Bir sürü FARKLI düşünceli arkadaşlarda gelir az cok bilgilenirsiniz dedim bİZLER HEP MÜSLÜMANALR OLARAKA Kardeşiz--ALLAHIMIZ 1 PEYGAMBERİMİZ 1 KİTABIMIZ 1 KIBLEMİZ 1. Ahir zamandayız normaL dir farklı düşünceler ama oRTAK YÖNLERİMİZ DAHA FAZLA inan ki kırmak cözüm degil pişman olur sunuz gerek yok kusra bakman HADDİM Degil sadece bir evliyanın sözü___ İĞRENDİRMEYİN İMRENDİRİN _BELKİ yabancılar bile izliyor .istemzmiyiz iman a gelsinler onları Araştırmaya sevk edelim hiç Duyulmuyan konuları ögrenirler ve İSLAMA ısınırlar _ Belki Zayıf dini bilgisi olmuyanlar seyredior izliyor faydalı olmak GüzeL olmazmı .Gelin farklılıklarımız olsada kötü kelam etmeden yazalıM hepinize Allahdan selamet dilerim Allah bizlere saygı sevgi nasip etsin meşerebimiz mezhebimiz ne olursa olsun Dinimiz İSLAM .Hepinize müslüman arkadaşalrıma kardeşlerime ALLAH iman ve kuran nasip etsin kırgınlıklar inşallah sulh olsun (kusra kalman Akıl vermöiş gibi olmuyum temenim sadece yoksa her birinizin muhakak güzeL tarafı vardır insan insanı 3 5 yorumla tam tanıyamaz) SAYGILAR

   Sil
  62. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  63. Müslümanlar kardeş dir dili ırkı ne olursa olsun ŞEYTANIN bile yaratıcısı Allahdır her kezin Allahı vardır velevki inanmayan bile olsa son nefes hükmü ALLAHA AİTİR hüküm Allahın dır evliya bile olsa kesin cennetlik denemedi gibi ancak cennetlik alameti var denir Aleni kafir bile olsa kesin cehendem lik denmez cehendem lik alameti var denir çün ki son NEFES ALLAHA AİTİR ___ Asla kırıcı olmadan haz almadımız olursa en azından muhatab olunmaz ki İZLİYİCİ ler varsa Belki BAYAN olabilir yabancı bosnadan olabilir RUS olabilir Alman olabilir İSLAMİ gaybbi bilgiye merak edene Vesile olabiliriz 1 kişi nin bile islama geçemsine bu SİTE vesile olursa AmeL oLarak ona yetmezmi ? veya hiç dini bilgisiolmuyan Ailesinden ögrenmemiş zayıf bi müslümana bu konulardan dolayı MEHDİ gelcekmiş diye dine sarılması İSLAMi tatbikata VESİLE OLURSAK hepimiz için güzeL olmazmı? Gelin karşılıklı uslubumuzu DüzelteLİM__ Aşırılıkdan sakınaLım en azından OKuyanların Faydalanmasına FARKLI DÜŞÜNCEYE GİRMELERİNE SEBEB OLMUYALIM (hepimize ALLAHIMIZ İMAN NİMETİNDEN SON NEFESTE MAHRUM ETMESİN .)

   Sil
  64. “İlerde bir fitne olacak. O fitne içinde kişi mümin olarak sabahlayacak, kafir olarak akşamlayabilecek. Ancak Allah’ın ilimle kalbini dirilttiği kimseler hariç.”

   İşte Müslümanın Müslümanı kırdırdığı fitne...
   Üzülüyorum....

   Sil
  65. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  66. Değerli Admin, Allah Teala senden ve çevrenden razı olsun kardeşim tüm saçmalıklara son verdiğin için. Sana çevrece minnettarız.

   Sil
  67. Peygamberlere VAHİY gelir Masumdur lar günahsız dırlar __ Evliyaya ise Allah ilham eder melek vasıtasıyla Evliya bile masum degildir mahfuz dur yani korunmuş demek dir___ Bizler daha dogrusu ben beşeriz Avam Müslüman olarak HATA yapabiliririz _ Önem li olaN Allaha ve resullullaha iman etiik 5 vakit Namaz bizlere en önem li olan yok sa Alametlerin kesin şöyle olcanı en GüzeL Allah ve Allahın Habibim (sevgilim dedigi ) YaratılmışlaRIN EN ŞEREFLİSİ GÖLGESİ OLMUYAN PEYGAMBERİMİZ HAZRETİ MUHAMMED SALLALLAHU ALEYHİ VESSELLEM BİLİR (ALLAHIN İZNİYLE) Bizler anlıyabildimiz kadar kesin böyle diyemiyoz

   Sil
  68. Ahirzaman kardeşim... Hiç bir kardeşim bana darılmasın. Ama genel istek bu doğrultuda olduğu için istemeden böyle davranmak zorunda kaldım. Çünkü pek çok kardeşimizin hukukunu nazara almak zorundayız.

   Sil
  69. Mustafa Kardeşimize

   Maç esnasında iki futbolcu tekmeleşti diye maç iptal edilmez. İki kırmızı kart yeterli. Maç 10'ar kişi ile de devam eder. Sövmek ve tekfir ilmi ve dini tartışmalara yakışmıyor. Herkes konan kurullara uymalı.Ayrıca kural ihlalini gün veya hafta ihraç cezası bile düşünülebilir..

   Sil
  70. Güncel kardesim zaman zaman hepimiz asabilesebiliyoruz karşımizdakini kırabiliyoruz lakin su tekfir biliyosun bumerang gibidir insaallah daha dikkatli oluruz hepimiz bundan sonra Allaha emanet ol.

   Sil
  71. Alamet,

   Sen o sözü doğru duymuşsun (Rivayetçisi kimse Cübbeli Ahmed'in doğru söylemiş) ve aşağıdaki linki veriyorum, 12 temmuz 2013'de aşağıdaki linki zaten paylaşmıştım, senle yaptığımız tartışmada - istişarede daha önce paylaşmıştım..

   22.45 itibariyle Cübbeli Ahmed'in sesinden dinleyebilirsin..

   40.50 itibariyle Hadisi Şerif-i yeniden ele alıyor

   19.45 - 21.00 Istanbul Hükümeti'nin Hz Mehdi (As) karadan saldırıya izin vermeyeceğini söylüyor - Hatta daha ileri ki dakikalarda Seyyid Malik hzlerinin Istanbuldan Hz Mehdi'ye Istanbul'dan yardım gelecek sözünü Seyyid Imam Malik'in bu Hadisi Şerif'e dayandırıyormuş diyor..

   http://m.youtube.com/watch?v=t0RG7PdvsdM

   http://www.youtube.com/watch?app=desktop&persist_app=1&v=t0RG7PdvsdM

   Ayrıca Hadisi Şerif-i bulacağım, zamanım az olduğu için süre uzuyor

   Ayrıca yukarıdaki Hadisi Şeriflerede cevap vereceğim, detaylı araştırıp, ama sana ön bilgi Yavuz Sultan Selim (Türk Kumandan) Hilafeti almaya giderken çok Türkmen Şii ile çarpışmıştır, ayrıca o zaman ki Islam dünyasındaki en büyük rakibi İran Hükümeti'nin Şah'ı da Türkmen Şiiydi, zaten İran Hükümeti'nin yönetimi Farsların eline 1. Dünya savaşı ile İngilizler vasıtası ile geçiyor, bu çoğrafya da Şii Türk var, Laik Türk var, Nefsine uyan Türk var, hatta Arabı var Farsı var, varda var

   Elhamdulillah Ehli Sünnetide var !!!

   2015 Şubat itibariyle daha çok zamanım olacak inşallah..

   Herkese bu linki dikkatle dinlemesini tavsiye ediyorum - Hz Mehdi (As) devrini bilemem, bugün olur, yarın olur, çok sonra olur, Allah bilir, bildirdikleri bilir, fakat Hadisi Şerifler ile olayları Cübbeli Ahmed anlatıyor olayları.. Temel oluşturmak için bu kitabı almanızı tavsiye ediyorum..

   Yanlışı bile olsa Usulü Ehli Sünnete göre hazırlanmış,

   Usül olmaz ise Vusül olmaz !!!

   Arkadaşlar,

   Ben Türk değilim, Arabım Hz Halime (Ra) soyundan geliyorum, Hz Halime (Ra) bildiğim kadarıyla Kureyşlidir, ayrıca Medine'de Arap akrabalarımız var, bizden (Medine'den) 3,000 kişi bütün Araplar'dan da 43,000 kişi çıkıyor malesef, demek istediğim Haklıya sırf nefsani sebepler ile Haksızsın diyemem, Çünkü ;

   Hak gelince Batıl Zayii olur !!!

   Orta Asya, Orta Doğu ve Anadolu toprakları hakkında Konuşurken dikkatli olun.. O Toprakların Peygamberleri, Sahabeleri, Evliyaları, Şehitleri var..

   Gördünüz Orhan Gazi'nin tabutunun önünde fotoğraf çektirip, Orhan Gaziye terbiyesizlik yapan Yunan Kralı'nın sonunu, 27 yaşında Cehennem odunu oldu..

   Sil
  72. Allah razı olsun Ömer kardeşim,

   Nasihatın kalbimde..

   Sil
  73. Güncel,
   Cübbeli'nin söylediklerinin bazıları fos çıkıyor, biz o sohbeti değerlendirdik zaten. İstanbul ile ilgili olan kısmı hadisten değil resmen işkembesinden uydurarak söylüyor, varsa bulsun birisi koysun karşımıza. İstanbul'un resmen bir daha fethedilmeyeceğini söylerken, o kadar en sahih hadislere kadar yeniden Hristiyanların eline geçip fethedileceği yazıyor. Cübbeli işkembe-i kübradan atsın dursun. Şimdi de diyor ki Mehdi hicri 1800'lerde gelecek, buyur bakalım.
   Orta Asya, Orta Doğu ve Anadolu toprakları hakkında Konuşurken dikkatli olun.. O Toprakların Peygamberleri, Sahabeleri, Evliyaları, Şehitleri var.. diyorsun da tarihte bir çok belde müslüman olmuşken sonradan gavurlarla doldu. Hz. İsa as zamanında dünya müslüman olurken sonra tekrar hepsi gavur olacak. Dünya yozlaşmasa ne Hz. Mehdi as'a ne de Hz. İsa as'a hiç gerek yok zaten. Biz tüm bunlara dikkat ediyoruz zaten ama sen de tüm bunları söylerken dikkatli olursan iyi olur. Bu ülkede zaten ne kadar batıl varsa hepsi olup gidecektir biiznillah.

   Sil
  74. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 10. Amerika zayıflamadan Rusya Avruba saldırmaz gibi Amerika sendelemeden cöküntü geçirmeden Rusya kılıç çekemez daha Allahu alem Amerika 100 ise Rusya 65 güç kıyası Allahu alem bu Arada Azerbaycan türk devletiyle ermenistan hadsizleri Arasında daha sulh saglanmış degil o cephede ısınabilir ilerde Azerbaycanın hazırlıgı oldugu gibi rusyanında Ermenilere silah destegi el altından da devam ediyor Rusya algılamış ki Hazırlık yapıyor İran saten ezak depoladı cok zanımda Süriyeye Nato mudahalesinden sonra bu işler saflardaha belirginleşir __Türkiyenin içinde yaşayan halk lar Asla devletimizi zafiyete ugratcak dış güdüm lü tezhaglara uymayın sakın Yoksa hain lerin sonuda ölüm olur kafirler önce kulanır sonra YOK EDER sen bize calışdın hizmetci köpeklimizi yaptın seni afettik demezler olan o HAİNLERE uyan ayaklanmaya calışan halka olur duymadık demeyin __ Türkiyenin gönlüm isterki VATANIMIZIN .idarecilerimizin Daha acil Bİ Şekilde hava savunma sistemlerimi güçlnedirmeleri gerek bir savaş sebnaryosuna karşı daha milli üretim li olan araç gerekAskeri olsun erzak olsun hazırlıklı oması lazım 2500 km Füzemizi envantere almaları cok önem li EGER Türkiye saldırya ugrarsa saldırı yapanın topraklarında zarar vermesek saldırı sadecebizim topraklaımızda olursa olmaz eger bu KAFİLERİN topraklarında olursa ozmaan iş degişir Avrupaya Rusların saldırında Türkiye . olayı daha mualak lı gibi belir gin degiL es de gece bilir Dua edelim de Allah KADİRİ MUTLAK DIR Birbirlerine zehirlerini akıtsın lar ilk

  YanıtlaSil
 11. İRAN İLE SUUDİARABİSTAN rejimi baştakileri Müslümanlar İÇİNDEKİ EN FİTNECİ YÖNETİMLERDİR bakıyom da yorumlara bazen Türkiye perişan ee arablar perişan İRAN TIK YOK öyle zan ediniz ŞİA kaynandan beslenen öyle düşünüt iş tam aksidir .MEHDİ alehiselam dan önce saten dünya kırıca için MEHDİNİN ASKERLERİ ÖZEL . kalblerinde sultani zikir olanlar birde MEHDİNİ . tarafdarları bunlar halkalar MİLLETLER onlara tabii olur Türkiyede evet rejimi gider AYASOFYA cami oldugu zaman Müslüman lar cogunlu gu TÜRKİYEDE MEHDİ tarafdarıdır _____ bakıyom o giti bu giti türk giti arab giti kim bu askerler madem AFGANİSTAN DA ASKER i ve tarafdarları olacak ŞİA Kaynakları kendi insanına ayar vermek rejimlerini tutumakiçin kendilerinden başkasını süfyani ,AYNI Taktigi Suudiarabistan REJİMİ DE VAHABİLER selefiler ___ kendilerinden olmuyanlara Müşrik adı takıp katliam ı mübah gören zihniyetler sırf rejimleri ayakda durması için kafire silah cekmeyen 2 rejimm ŞİA dan Ve Vahabilerden alınan yorumların bazıları bek itibar edilmez KAYNAKLARIMIZ EHLİ SÜNNET OLMALIDIR

  YanıtlaSil
 12. Bu gün fazlasıyla üzüldüm. Müslüman kardeşlerimizin birbirine karşı galiz tabirleri hatta tekfirleri burada kimsenin görmek istemediği durumlar... Benim yorumlarını silmek zorunda kaldığım hiç bir kardeşime karşı bir ön yargım olamaz. Sadece bu tartışmanın hiç yaşanmadığını kabul ederek bu tartışmanın izlerini sildim. Kişiler bunu üzerine almasın. Ümid ediyorum bundan sonra bu tartışmanın kapısı bir daha açılmayacak. İslami konularda farklı yorumları anlayışla karşılamaya çalışıyoruz. Ama tahkir ve tekfir çok ağır haller. Bunun kapısı açıldığı zaman kapatmak çok zor... İnsaflı olalım. Burada düşüncelerini paylaşan diğer kardeşlerimize saygılı olalım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Abi Silmen cok yerinde o kardeşlerde bizdede oldu gibi bi anlık asabiyet galabe caldı gecer inşallah hoş olmuyan kelimlerin silinmesi güzel dir abi

   Sil
  2. Aslında blog izin verseydi sadece hoş olmayan o kelime ve cümleleri silerdim. Ama maalesef sadece mesaj silme imkanı var. Ya da ben edit kısmı var mı yok mu bilmiyorum. Tartışan kardeşleri banlamadım. Sadece bu tartışmanın hiç yaşanmadığını varsayıp o tartışmanın izlerini sildim. Yani bir beyaz sayfa bismillah...

   Sil
  3. Sayın Mustafa kardeşim,bu konuda müsteri olunuz.Siz en doğrusunu yaptınız. Allah sizden razı olsun.

   Sil
 13. ABD: İran, Irak'ta IŞİD hedeflerini vurdu
  Pentagon Sözcüsü John Kirby, İran uçaklarının Irak sınırında IŞİD mevzilerini vurduğunu açıkladı.Tuğamiral Kirby, ABD'nin de hava operasyonu düzenlediği bölgede İran'ın harekete geçmesinin "IŞİD'e karşı birlikte mücadele anlamına gelmediğini" ifade etti.

  YanıtlaSil