.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

6 Kasım 2014 Perşembe

İSRAİL ASKERİ MESCİD-İ AKSA'NIN MİHRABINI ÇİĞNEDİ


İsrail askerleri 1967'den beri ilk kez Mescid-i Aksa külliyesinin ana mihrabının bulunduğu kubbenin altına kadar girerek mihrabı postallarıyla çiğnedi.
İsrail'in sabah saatlerinde yaklaşık 100 Yahudi'yi Mescid-i Aksa'nın avlusuna girişine izin vermesinin ardından, Aksa içinde ve çevresinde yaşanan çatışmalarda 27 kişi yaralandı.
İsrail güvenlik güçlerinin, sabah saatlerinde yaklaşık 100 Yahudi'yi Aksa'nın ağlama duvarına bakan Megaribe kapısından içeriye almasına tepki gösteren Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çatışma çıktı. Mescid-i Aksa'nın içerisine giren 100 kadar İsrail askeri cami avlusunu savaş alanına çevirdi. İsrail askerlerinin, Filistinlilerin üzerine plastik mermi, ses ve gaz bombalarıyla müdahalesi üzerine 27 kişi yaralandı. 
POSTALLARIYLA GİRDİLER
Mescid-i Aksa'nın yönetimini üstlenen İslami Vakıflar Dairesi Müdürü Azzam el-Hatib, AA muhabirine yaptığı açıklamada "Yaklaşık 300 İsrail askeri Mescid-i Aksa'yı bastı. Askerlerin bir kısmı Kıble Mescidi'nin içinde mihrab ve minberin yer aldığı bölgeye postallarıyla girdi" dedi.
İSRAİL SONUÇLARINA KATLANACAK
İsrail askerlerinin 1967'den beri ilk kez mescidin içine postallarıyla girdiğini kaydeden Hatib, "Bu çok tehlikeli bir adım. Daha önce olmamıştı. Kabul edilemez bir durum. İsrail bunun sonuçlarına katlanacaktır" diye konuştu

30 yorum:

 1. Bence israil mescidi aksayı yıkacak siyonistler bunu istiyor.

  YanıtlaSil
 2. Yahudiler, Mescid-i Aksa'nın altında kendileri için kutsal sayılan Süleyman Mabedi ile Musa'nın sandığının bulunduğuna inanır. Onlara göre sandığın içinde eski ahit vardır. Yahudilere göre hem mabed hem de sandığın geri alınması için Mescid-i Aksa'nın yıkılması gerekir. Bu nedenle İsrail yıllardır arkeolojik kazı çalışması altında Mescid-i Aksa'nın altını oymakta, orada tüneller kazarak, kendi kendine yıkılmasını sağlamaya çalışmaktadır. Yahudiler 1967 yılından bu yana Mescid-i Aksa altında 1,5 km tünel açmışlar. Bu yüzden Mescid-i Aksa her an yıkılabilir haldedir.
  Hayati SIR şöyle demiş: Şam üzerine gidildiği an, İstanbul’un manevi iklimi hareketlenecektir! Çünkü şeytan, dünyayı ‘Şam’la oyalayıp, Kudüs’e, Mescid-i Aksa’ya saldıracaktır…
  İşgalci İsrail’in kurucusu David Ben-Gurion “Kudüs’süz İsrail’in bir anlamı yok, tapınaksız bir Kudüs’ün de bir anlamı yok” demiştir. Buradaki tapınaktan kasıt Süleyman Mabedi’dir.
  Mescid-i Aksa’yı ortadan kaldırdıktan sonraki hayalleri ise yerine Süleyman Mabedi adını verdikleri tapınağı inşa etmek olacak.
  Geçtiğimiz aylarda bir İsrailli Arkeolog İsrail Hükümetine seslenmiş ve “Biz şimdiye kadar hiçbir eser bulamadık ve bulamayacağız. Boşuna uğraşıyoruz.” demiştir. Tüm kazı çalışmalarından çıkan eserler Memluklüler, Emeviler ve Osmanlılar dönemine ait.
  Yisrael Meida, şöyle diyor: "Bu bir egemenlik sorunu. Tapınak Tepesi'ni kontrol eden, Kudüs'ü de kontrol eder. Ve Kudüs'ü kontrol eden, tüm İsrail diyarını kontrol eder... Burası İsrail'in diyarı, İsmail'in değil. Yahudiler Müslümanları mutlaka Tapınak Tepesi'nden (Harem-i Şerif) süreceklerdir. Şimdiki nesil yapamazsa, bir sonraki nesil bunu yapar."
  İsrail'deki Ateret Cohanim adlı yeshiva (tekke)nin yöneticilerinden Kabalacı Haham Shlomo Chaim Hacohen Aviner Tapınak'ın önemini şöyle belirtiyor: "Unutmamalıyız ki, sürgünlerin toplanması (diaspora Yahudilerinin İsrail'e getirilmesi) ve devletimizin kuruluşunun tek bir kutsal amacı vardır: Tapınak'ın yeniden inşası. Piramidin tepesinde, Tapınak bulunmaktadır."
  İsrailliler iyi bir zamanlama ve "biz istemeden oldu" gibi bir açıklama ile Mescid-i Aksa'yı ortadan kaldıracaklar ve yerine kısa sürede eski Tapınak'ın bir kopyasını inşa edeceklerdir. Kudüs'teki Kabala tekkesi Ateret Cohanim'de Hz. Süleyman zamanında Tapınak'ta yapıldığı öne sürülen tören ve ritüellerin provalarının yapılıyor oluşu boşuna değildir.

  Uzun yıllar Kudüs'te çalışan Amerikalı arkeolog Gordon Franz, bu konudaki gözlemlerine dayanak şöyle diyor: "Emin olduğum bir şey varsa, Tapınak'ı yeniden inşa etmeyi hedefleyen Yahudilerin o iki camiyi mutlaka yıkmak istiyor oluşlarıdır. Bu yıkımın nasıl olacağı konusunda kesin bir fikrim yok ama olacaktır. Yıkacaklar ve burada onun yerine bir Tapınak inşa edecekler. Ne zaman, nasıl yapılacak bilmiyorum, ama yapılacak."
  Mescid-i Aksa Muhafızı Şeyh Raed Salah’a göre: "İsrail amacı Mescidi Aksa'yı yıkıp yerine Süleyman Mabedini inşa etmek. Şu an Mescidi Aksa'nın yıkılması için tüm hazırlıklar yapılıyor, kutsal mekanın altına kazılan tünellere bomba ve dinamit yerleştiriliyor bir gün gelecek bu bombalar patlatılarak Mescidi Aksa yıkılacak ve İsrail Mescidi Aksa'nın bulunduğu yere Süleyman Mabedini inşa edecek. Bunun için geri sayım başladı. Mescidi Aksa'yı 2020 yılında yıkıp yerine Süleyman Mabedini açmayı planlıyorlar şu an görünen tarih 10 yıl sonrası yani 2020."

  YanıtlaSil
 3. 1* Mustafa Kerdeşimiz bir gün rötarla da olsa Mescid-i Aksa’ya yer verip hummalı çalışarak bilgiler aktarması takdire şayan. Bediüzzaman hem Kevser, hem de Nasr Surelerine atıfla Kudüs’ü, Mekke, Medine, Şam. Bağdat ve İstanbul gibi Hz. Peygamber’e (a.s) fetihle vaad edilen mekanlar arasında sayar.

  Kudüs’ün Peygamberler mekanı, ilk Kıble ve de Mir’aca başlama noktası olması (semaya yükselerek) ona büyük kudsiyet izafe etmektedir. İşin ilginç tarafı İsra Suresi'nin ilk ayette Miraç ile başlayıp arkasından 7 ayet ile Beni İsrail’in ahvaline yer vermesi çok manidardır. Özellikle 101, 102, 103 ve 104 ayette yeniden Beni İsrail’i dönüp hatırlatmada bulunması ve Cenab-ı Allah’ı evlat edinmekten tenzih ederek (İsevileri zımnen zikrederek) İsra’yı bitirmesi hikmetlidir.

  104. ayet İsrail’in ahir zamanda topraklarına döneceğine işaret ederken, önceki iki fesada müstehak cezadan sonra yeni fesad çıkarmamaları için uyardığı göz önüne alındığında 8. ayeti bu ayetle mütalaayı gerektirir. Çünkü ikinci fesadı müteakip topraklarından sürülmelerinden sonra 8. ayette 3. fesadı yapmamaları için onları uyarır. Ve “Eğer fesada dönerseniz biz de cezaya döneriz” ikazı yapar. Peki Beni İsrail akıllandı mı? 3. fesadı yaptılar mı? Evet..

  O Bediüzzaman’ın 25. Sözünde yer alır 1. Faizle haksız kazanca yol açmaları, emek ile sermaye çarpıştırması. 2. Dolap hilesi ile ihtilallere bulaşması. 3. Ve yer yüzünde bozgunculuğa koşmaları. Bunları yaptılar mı, evet. Özellikle 1700’lerden başlayarak hepsini icra ettiler. İki deccali çıkarıp ortalığı fesada boğdular. Bu da yetmezmiş gibi yeni fitnelerle geldikleri İslam topraklarını ateşe atarak mü’minin miracına zımnen engel oldular. Çünkü mü’minin miracı, namaz olması sebebiyle onun ibadet mekanının tecavüze uğraması meseleye büyük ciddiyet kazandırıyor.

  O zaman ne olacak? 8. ayet hükmünü icra edecek. Ne zaman? İsrail’in kuruluş tarihi 1897’dir. Basel Kongresı ile. “Kapadokya’dan Nil’e kadar bu topraklar bizim” denilerek bunu ilan ettiler. Kaç yıl yaşayacak? Bir tarihi örnek var. Hıttın Savaşı ile yıkılan Haçlı devletinin müddeti kadar. 120 yıl. Hiç kimse bu tarihin üzerinde durmamış. İşi Mehdi’ye yıkıp kaçınmışlar. Sadece Muhyiddin Arabi Hazretleri bir rakam veriyor. 1338. Ancak Rumi mi, Hicri mi?

  Bediüzzaman Hazretleri imani hususlara girmeyen konulara eserlerinde yer vermemiş. Ancak bazen talebelerine söylediği işari hususlar, fecr-i sadık, ittihad-ı İslam, Mehdi-Mesih meselelerinden çıkarılabilecek işaretler var. İstanbul-Ayasofya-Kıbrıs-Kudüs aynı fetih hattının üzerinde. Mehdiyet’in 3. faslında yer alıyor. İslam’ın kahraman ordusu Türk’ün ve silahlı kuvvetlerinin kılıcı ayağına (eski tabasına) vurmayarak (çünkü içinde bulunduğu NATO askeri ittifakı 1990’da İslam Alemi’ni alenen yeni hedef seçmesi ve İsrail’in lehine operasyonlara girişmesi) düşmanının başına vurması işareti çok çok anlamlı. Yani kahraman ordu dizginini kurtarıp hür kalıyor. Beyda ile. 2002 ile başlayan 20 yıllık süreçte.

  Talebesi Mustafa Sungur’a 1955 yılında “Kardeşim bir gün gelecek bu Kıbrıs’ın tamamı bizim olacak” müjdesi neye işaret eder. Yarısı tamam. Ama o bölgede şimdi 3 devlet fink atıyor. Türkiye-İsrail-Rum (Yunanistan). Sebebi ise doğal gaz rezervleri. Stratejik açıdan Doğu Akdeniz Alem-i İslam’ın deniz kanadının güvenli olmasının gerektirir ve ne Rum ne Yahudi hakimiyetine izin verilemez. O zaman? Bediüzzaman’ın talebesi Zübeyir’in tavsiyesi üzerine 1967’de çıkarılan İttihad Haftalık Gazetesi’nin ilk sayısında bir kocaman Mehmetçik resmi. Kocaman başlık: (Hedef: Kıbrıs ve Kudüs).

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Abdurrahim kardeşim rötar yok. Haksızlık etmeyelim.

   Bu bir blog sitesi. Hem de ticari olmayan şahıs bloglarından...
   Ticari bir haber sitesi gibi her güncel meseleyi anı anına verme fonksiyonu da yok mecburiyeti de...

   Hakkını helal et...

   Sil
  2. Allah razı olsun, bazen rötar oluyor tabi... Çünkü elimizi kolumuzu bağlayan durumlar oluyor. Mesela uzun süre uygun bir fotoğraf aradım. Tam istediğim gibi bir resim bulamayınca haberi girdim. Haber metinlerini çok kısa tutuyorum. Çünkü blog bir haber sitesi değil. Önemli olan vurgulamak istediğim olayı nazara vermek. Blogu artık kişisel olarak görmüyorum. Herkese açık... Herkes kendini usulünce ifade etsin. Aslında teknik imkanlar olsa da bu sitede dileyen kendi sayfasını girebilse... Eğer bu yönde talep varsa mesaj olarak paylaşılan yazıları ben ayrı sayfa olarak o kişinin adıyla yayınlayabilirim.

   Sil
  3. Türker Eraslan Kardeşimize

   Kızma yahu. Olay 5 Kasım'da oldu. Hassasiyetime binaen öyle yazdım. Şüphesiz haber sitesi değil, ama bir manada tepki olan yorumların başlayıp, tepkilerin dalga dalga yayılması önemli.

   Mustafa kardeşimiz iyi bilgilendirdi. Bilgi sahibi olmadan fikir yürütmek olmazdı.Ha Mescid-i Aksa ha Ayasofya. İkiz kardeşler aynı zihniyetin mağduru. Bunlarsız istiklal olmaz. Onlar esirse biz de öyleyiz. Sen bizi böyle anla.

   Sil
 4. Bütün bunlar 2015 seçim sonrası gündeme geleceği, siyasi ve diplomatik krizlere yol açacağı. Şimdi gözünü kapayarak ahmakane uyuyan bazı Arap devletlerini uyandıracağı. Ve nazarlarını Filistin’e ve Kudüs’e çevireceği. İsrail’in toplu imha silahlarına güvenerek kabadaylık taslayacağı.. (200 atom başlıklı füzesi var) Son noktayı Mehdi-Mesih manevi güçlerinin tuttuğu tarafın bir kerede yapacağı bir operasyonla işi bitireceği. Şimdiki hadisatın tamamı Armageddon veya 3. Dünya Harbi senfonisinin son muharebesinin üvertürü olduğu. Ama final çok muhteşem olacak. 25-30 yıldır aklıma geldikçe ayaklarımın yerden kesildiğini hissediyorum.

  Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan durup durduk yerde bir üstün akıldan söz açtı. (Bu akıl neocon-seyonist-neoliberal yani küresel deccal) Kobi olayları üzerine. Sonra bu Kudüs hadisesi patlak verince ne dedi:

  “Burada bir şeyi özellikle ifade etmek lazım. Dikkatler bir tarafa yöneldiği anda Mescid-i Aksa olayı patlak veriyor. Burada bir planlama var, stratejik yaklaşım var. Üzerinde hassasiyetle durulmalı. Halep ile ilgili hassasiyetimiz, Kobani'den fazladır. Burada terör örgütünün girişimleri yanında rejimin de girişimleri var. Bölgeye hassasiyetleri olan ülkelerle görüşmelerimiz sürüyor. Bütün kuzey Suriye hattında hassasiyetimiz devam ediyor. Irak'taki hassasiyetimiz devam ediyor."

  Mehdiyet’in merkez üssü olan Türkiye’nin başındaki adam bir şeyler ima etti. Evet o Yinon Planı ve Beni İsrail’in 3. fesadının hesabını vermek üzere geldiği Ortadoğu’daki son fitne-fesadına yol açan üst akıla işaret ediyor. Bu devlet adamının kullandığı istihbaratlar, dillendirdiği politikalar devletin istihbarat ve politikaları. Kendi kariyerindeki fikirlerin bir önemi yok.

  Evet cephe savaşları yerini milletlerin muharebesine terk etti. Her milletin içinden düşmanı ile fikirdaş ve yoldaş olabilir. Ama Türkiye’deki düşmanın fikirdaş ve yoldaşları hatta cemaat-i Pansilvaniye dahil cık cık ötecekler. Fikirleri afakı kirletecekler. Ama Kaderin hükmünü değiştiremezler. Bilen bilir. 3. fesadın sonunda İsrail’in son zillet ve meskenete gideceği tarihi Yahudi hahamları takvimleriyle oynayarak o günü gizlediler. Ama bizim takvimimiz günlerini sayıyor. 2012 dönüm yılı oldu. Necon-siyonist şer güçleri Arap baharının hazana çevirdiler. Bizde olduğu gibi askeriyeyi İsrail7in müttefiki yaptılar. Libya'yı ve Suriye'yi karıştırdılar. Bizde gezi ile başlayarak 17-15 Aralık ile devam edip 6-7 ekimle senaryolarını uyguladılar. Onlara kim çanak tuttu? Hizmet peçeli dini bir cemaati bile iplerine aldılar. Üst akıl meczup akılların üstünde olduğundan. Musa olayım derken Firavuna veya Mesih olayım derken Yahudi'ye tabi olanlar. Hepsi şeytanın güdümündedir.

  YanıtlaSil
 5. http://videogaleri.stargazete.com/album/haber/702572/1/Guncel

  +1

  YanıtlaSil
 6. biliyorsunuz geçmişte karakolumuz basıldı hava muhalefeti yardıma gidemedik hükümet yerli savunma sanayiye iyi para harcıyor
  altay tankı atak helikopteri tfx yerli ucak imaline giden yolda hürkuş ucağı
  akya ağır torido ları atmaca gemi savar füzeleri tomahawk muadili som füzeleri 1500km+ menzilli çin menşeli yıldırım füzeleri 120 f-35 savaş ucağı
  kara şahin imali cirit umtaş hisar alcak orta ve yüksek irtifa savunma sistemleri
  yerli ticari ve askeri uydu yerli nükleer santral
  şu anda israil ile bir kara sınırımız fakat kara özellikle hava gücü olarak bizden üstteler
  ayrıca ellerinde 200 civarında nükleer silah ve kitle imha silahları var +kıtalar arası jericho füzeleri var
  iyi çalışırsak fark 20 yıla kalmaz kapanır

  YanıtlaSil
 7. Kanımız aksada zafer İslamın olacaktır.Cenabı Allah,İsrail devletini ve yahudi kavmini yok olması için,bizi sebep kılar inşaallah. Onların yok olmasıyla dünya sukutunu bulacaktır.

  YanıtlaSil
 8. BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU: KUDÜS BİZE EMANETTİR

  Kudüs bize Hazreti Ömer, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman'ın emanetidir. Kudüs bize son Osmanlı askerinin emanetidir. Herkes unutsa Kudüs bizim davamızdır, bizim davamız olmaya ebediyen devam edecektir. Kimse bir Türk'e dönüp de 'Kudüs senin davan değildir' diyemez.

  YanıtlaSil
 9. Türkiye ve Suriye vatandaşı olan iş adamı Gazi Mısırlı, Suriye muhalefetinin toplanmasındaki en önemli isimlerden. Halep’in durumunu anlatan Mısırlı, “Halep 5 milyonluk bir şehir. Savaşla birlikte daha da göç aldı. Beşir Esad ve ortağı İranın amaacı varil bombalarıyla halkı korkutup, ÖSO ‘nun elinden Halep’i alıp Türkiye’ye 2 milyonluk bir göç dalgası yaratmak. Bu da Türkiye’yi zorlayacak ve Erdoğan zorda kalacak.

  YanıtlaSil
 10. Filistin kökenli bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Dr. Amer Alshava (Amir Eşşava), Üniversitelerde ders veren, Filistin’in dertleriyle ilgilenen -mesela Mescid-i Aksa’nın çevresindeki Filistinli nüfusunu korumaya ahdeden- sivil toplum kuruluşlarına elinden geldiğince destek veren bir kişi...
  Bundan 40 gün evvel Dubai’de tutuklanıp Abu Dabi’ye götürüldüğü biliniyor. Türk eşi Emel Hanım’a telefon açıp bu kadarını söyleme imkanını bulmuş. Bir daha da kendisinden haber alınamamış.
  Dr. Amer Alshava’nın tutuklanmasına Mescid-i Aksa etrafındaki evlerin İsrailliler tarafından ele geçirilmesinde Birleşik Arap Emirlikleri bankalarının aracılık rolü oynadığı yönündeki haberler yapmasının sebep olduğu düşünülmekte...

  YanıtlaSil
 11. ABD'nin açıklaması İsrail'i bile şaşırttı

  ABD Genelkurmay Başkanı, 490 Filistinli çocuğun katledildiği Gazze operasyonu için 'İsrail'in sivillere yönelik hassasiyeti takdire değer' dedi. ABD'nin açıklaması İsrail'i bile şaşırırken, İsrail basını, 'Generalin sözleri ile uluslararası raporlar çelişiyor' şeklinde haberler yayınladı.
  ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey, İsrail'in 51 gün süren Gazze katliamında öldürülen binlerce sivili görmezden gelerek, "İsrail'in sivillere yönelik hassasiyeti takdire değer" şeklinde skandal bir açıklama yaptı.

  İsrail'in 50 gün süren son Gazze operasyonunda 4'te biri çocuk 2139 Filistinli sivil hayatını kaybetti. Uluslararası Af Örgütü, İnsan Hakları İzleme Örgütü gibi kuruluşlar İsrail'in plajda oyun oynayan çocukları dahi öldürerek 'insanlık suçu' işlediğini ilan etti.

  YanıtlaSil
 12. El Aksa demek Kabe demek
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'kemik kardeşimiz' dediği Türkmenistan'ı ziyaretinde gündem yine İsrail oldu. 'Mescid-i Aksa'ya el uzatmak Kabe-i Muazzama'ya el uzatmak kadar canicedir, alçakçadır, bir o kadar da tehlikelidir' diyen Erdoğan, İsrail yönetiminin bu barbarlığı durdurmak zorunda olduğunu söyledi.

  YanıtlaSil
 13. Mescid-i Aksa’yı yıkacağız

  Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya saldırı düzenleyen Siyonist İsrail’in asıl amacı belli oldu. İsrail Konut Bakanı Uri Ariel, Mescid-i Aksa yerine Yahudi tapınağının yapılacağını, bunun Tevrat’ın emri olduğunu söyledi.

  http://www.yeniakit.com.tr/haber/mescid-i-aksayi-yikacagiz-35641.html

  YanıtlaSil
 14. Risalei Nur'da Mehdi-Mesih-Zülkarneyn dönemi diye birşey var mı?
  Fetullatçılardan biri var diyor. Bu durumda üstad mehdi, fetullat mesih oluyormuş son olarak ta zülkarneyn diye bir şahıs gelecekmiş.
  Risalelere vakıf olan biri cevaplayabilir mi?

  YanıtlaSil
 15. 1970' lerden bu yana risaleleri okuyan biri olarak bu tarz bir kategorizasyona ben rastlamadım. Risalelerde iman - hayat - şeriat meselelerinden bahsedilir. Sanırım buna dayanıyor olsa gerek.

  YanıtlaSil
 16. Derslerde üstadın mehdi olduğuna dair çok şey işittim. Bir de tatbikatçı bir zat yani hadislerdeki Mehdi'nin yolundan gidecek Cehcah diye bir zatın geleceği söylenirdi. Cehcah eli sopalı olacak, kuvvet kullanacak, askeriyeden çıkacak diye yorumlanırdı.
  Ben risalelerde Üstadın kendisini gizli yada açık bir şekilde Mehdiliğini ima eden hiç bir cümleye rastlamadım.

  YanıtlaSil
 17. Mansur, Zülkarneyn'in 2.oğlu olan Kayı'dan gelir.Kayı soyunun 5000 yıl önce ay yıldız çizmesinin sebebi Yecüc Mecüc sırrını bilen Zülkarneyn'in "Mansur'a" ait durumu bilmesidir.Ay, HAKK düzeni yıldız ise HAKK düzeninin insan için olduğunu temsil eder."İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" sözün hikmetlerinden biri gibi...Bediüzzaman Said Nursi,Mehdi değil sarıklı(sarışın) genç Mansur(cehcah) olma yolunda ilerlerken talebeleri ile ona zemin hazırlamak isteyen biri vs...fetulah süfyanidir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İhlas, yani Allar rızası için bir makama talip olmaya manidir. Bediüzzaman, “ben ahiretim için dahi çalışmadım bana verilen vazife iman hakikatlerini anlatmaktır” diyor. Sen diyorsun.. Mehdi ve diğerlerinin kim olduğunu ancak Allah ve ilimde rasih olanlar bilir.

   Bediüzzaman Mehdi olmaması için Süfyan'ı yani İslam deccalini göstermemek küfrü işmam eder, ona hizmet gibi olur. Sen Mehdi'yi bırak. Şahıs üzerinde oynama. Ahir zaman şahısların üzerine değil şahs-ı manevilerin, cereyanların, fikri toplulukların zamanıdır. bak Marx diye biri çıktı. Bütün dünayayı fikriyle uğraştırdı. Yani şahıs değil fikri egemen oldu. Sonra sen kim oluyorsun ki, Mehdi ve Süfyan tayin ediyorsun. O şahıslar kendileri dahi Deccal olduğunu bilmeyecek. Mehdi'ye sen Mehdisin denecek inkar edecek. O zaman. Eveleyip geveleme. Hakikatten bahset.

   Tevhid dünyaya nasıl hakim olur. Benim gibi salaklar oturacak, sonra Mehdi gelecek. Benim gibi salakların dünyasını imar edecek. İyi de din bir teklif değil mi? Herkes ona gönülle ve ihtiyarı ile tabi olmayacak mı? O halde. Önce vazifesini yapmayan Mehdi falan yok. Havasını alır.

   Sil
 18. Mustafa ve Sakarya Seyf kardeşlerim teşekkür ederim. İkinizinde görüşlerine çok önem veriyorum. Allah razı olsun.

  YanıtlaSil
 19. Mescid-i Aksa yıkılabilir mi?
  Mehmet Ali BULUT
  Haber7

  Bu halimiz ile yazık ki evet.
  Esasında şu meseleye hiç girmek istemiyordum. Çünkü ne zaman içinde Yahudi bulunan bir yazı yazsam, birileri‘kiripto’ (kendisini gizleyen Yahudi) olduğuma yeni deliller buluyor. Fesubhanallah![1]
  Ne ise dayanamadım yine, bir iki şey yazacağım Mescid-i Aksa’nan maruz kaldığı küstahlık hakkında!
  Birkaç gündür bir yazı arıyordum, bulamadım. İsrail eski Cumhurbaşkanlarından birinin bir itirafıydı... Hatırladığım kadarıyla cumhurbaşkanlığı döneminde kendileri için önemli ama aynı zamanda bütün İslam âlemini zıvanadan çıkarabilecek bir adım atmışlar. O gün sabaha kadar uyuyamamış ve sanmış ki ertesi gün, bütün İslam âlemi İsrail üzerine yürür ve İsrail’i bir kaşık suda boğarlar.[2]
  Sabah olmuş. Bakmış şurada burada bir takım gruplar toplanıp telin mitingleri yapıyorlar o kadar! Hiçbir İslam devletinden, kınamadan başka bir tıs çıkmamış. O zaman rahat bir nefes almış ve demiş ki “Artık Büyük İsrail’i var etmenin önünde hiç mani kalmadı”.
  Adamın haklı olduğunu zaman gösterdi. Zira ortada hakikaten bir İslam âlemi yok. Artık tüm emellerini gerçekleştirebilirler. Nedir bu emeller:
  Önce İsrail’in üzerine bir çardak yapmaları gerekiyordu. Bu çardak onları gece gündüz gökten ve yerden gelecek saldırılara ve sıkıntılara karşı koruyacak bir çardak olacaktı![3] Üzerlerine böyle bir koruma kalkanı yapacaklarını onlara Tevrat haber verir. Füze kalkanı projesiyle bunu gerçekleştirdiler. Türkiye de bu çabaya katkı verdi.
  İkinci adım Saleyman Mabedini (Kur’an’ın diliyle Mescid) inşa etmektir. Çünkü o inşa edilmedikçe onların Mesihi gelmiş olmayacak, Yahudilerin oraya gelmeleri de mümkün olmayacak. Ne zaman Mabed inşa edilir, dünya üzerine dağılmış Yahudiler orada toplanırlar. İşaret, Mebedin yaniden inşasıdır! O yapılmışsa ‘mesih’ de gelmiştir!
  Bu gerçekleştikten sonra Harput’tun Tarsus’a, İskenderiye’den Medine’ye, Medine’den Şattülarab’a… Şattülarap’ta Dicle’nin Fırat ile kavuştuğu noktanın doğu ucundan yukarıya Anadolu’ya kadar olan bölgeyi işgal edip Büyük İsrail devletini kurmak isteyecekler.
  Bunu yapabilirler mi?
  Yapmaya başladılar bile. Mescid-i Aksa’nın altı tamamen oyuldu zaten. Altındaki Süleyman Mabedi’nin tüm kalıntıları ortaya çıkarıldı. Mescid-i Aksa’nın yakılması artık sadece konjonktürün uygunluğu meselesi… Mescid’e postal, silah ve gaz ile girerek ilk testi de yaptılar ve başarıyla tamamladılar. Maalesef onlara dur diyecek bir irade yok. Ne Müslümanlarda ne dünyada! Onları durdurma görevini gariban Filistinlilere yüklemişiz. Onlar da zaten Arap olmadığı için Araplar sahip çıkmıyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. (2)
   İşte gördünüz, adamlar iğrenç postallarıyla Mescide girdiler. Ne Müslümanlardan bir tık çıktı ne dünyadan! Şurada burada bir iki kişi bağırdı çağırdı, bir iki lider göstermelik tavır gösterdi vs. Peki mukadderatta var mı Mescidin yıkılıp Mabedin yapılacağına dair?
   Yazık ki var. Kur’an’a göre, Yahudiler o mabedi yapacaklar. Ta ki ikinci kere oraya girilsin ve yıkılsın diye (İsra Suresi, 8).
   Tamam, Yahudilere vurulacak nihai darbe Müslümanların eliyle olacak ama önce o mabedi inşa etmeleri gerekir ki, tüm Yahudiler o topraklarda toplansın. Bu da Kuranın bir vadidir!(İsra Suresi, 104)
   ……
   Muaviyenin oğlu Yezid, Iraklıların daveti üzerine Irak’a giden Hz. Hüseyni’n önünü kesmek ister. Komutanlarından biri ona akıl verir “önce bir test yapalım toplumun tepkisini ölçmek bakımından” der. Ertesi gür bir tellal çıkar ve Şam sokaklarında bağırtır; “bu hafta Cuma namazı Salı günü kılınacak!” diye.
   Salı günü olunca Yezidle komutan durumu görmek için birlikte Ümeyye Camii’ne giderler. Bakarlar ki cami dolu… Komutan Yazid’e der ki “Sultanım, korkma, Müslümanlar bu kadar şuursuz hale gelmişken, hiçbir sıkıntı ile karşılaşmazsın. Bunlar Cumanın Salı olmayacağını bilmeyecek kadar ferasetsiz olmuşlar!”
   Dolayısıyla bendeniz fakir de derim ki, İslam dünyası bu kadar bilinç kaymasına mahkûm olmuşsa artık dileyen dilediğini yapabilir… Çünkü biz leş olmuşuz, diğer milletler üzerimize üşüşen sinek!
   Kınamayacağım Müslümanları. Şu ülkeyi bu ülkeyi... Yok birbirimizden farkımız! Hepimiz (İslam dünyasının hemen hemen tüm liderleri, tüm kurumları ve cemaatleri) onlar adına hizmet üreten taşeronlar olmuşuz!
   Dolayısıyla önümüzde çok sıkıntılı bir dönem var. Mescidi yıkmalarına razı olmamız için daha üst seviyede kutsal bildiğimiz şeylere saldırmaya başlayacaklar. Müslümanların sinir uçlarına dokunarak sıradan halkı taşırmak ve onları kendi çevrelerinde bulunun masum Musevilere saldırmalarını sağlayacaklar ki, Yahudiler, İsrail topraklarından başkagüvenli yer kalmadığına inansınlar.
   Hatırlayın, İsrail devletini kurmak için kırk yıl çabaladılar, dünyaya dağılmış Yahudileri Filistin’e dönmeye ikna edemediler. Sonra Hitler’i icat ettiler ve o toprakları mağdur Yahudilerle doldurdular.
   Şimdi artık çok daha büyük bir nüfusa ihtiyaçları var. Çünkü Suriye meselesi bir neticeye vardıktan sonra Büyük İsrail devletinin temellerini atmaya başlayacaklar. Çok nüfusa ihtiyaçları var. Fakat Yahudi nüfusunun hala yarısından fazlası İsrail dışında yaşıyor. Onların Ortadoğu topraklarına gelmeye hiç niyetleri yok. İşte o yüzden onları ikna etme operasyonları başlayacak. Bu da ancak onlar için dünyanın diğer bölgelerini yaşanmaz kılmakla mümkün olur.
   Bu gayelerini gerçekleştirmek için en müsait yer yine Müslümanların yaşadığı bölgeler. Bu bölgede insanları kışkırtmak ve zıvanadan çıkarmak çok kolay! İşte bundan sonraki adım, Yahudiler için Müslüman ülkeleri güvensiz bölgeler haline getirme çabası olacaktır. Bu da Müslümanları tahrik ederek Yahudilere saldırtmakla olur en kolay! Onlar için bu basit bir oparösyondur. İstedikleri zaman istedikleri kadar IŞİD, El- Kaide, Nusra var edebiliyorlar. Bunlardan birini de salt Yahudilere saldırtmak için kurarlar. Böylece Yahudileri Israil’e sığınmaya mecbur ederler.

   Sil
  2. (3)
   Yakın palan bu! Bunu yapmak için Medine veya Mekke’ye saldırılsa şaşmayın. Çünkü deccal oralara da girecek; haber verilmiş!
   Maalesef Müslümanlar için sırat köprüsü kadar hassas ve ince davranış gerektirecek dönemler yaklaşıyor. Ama korkarım ki, yine onlar plan yapacaklar biz de tatbik edeceğiz güya İslam’a hizmet ediyormuş görünerek!
   Maalesef Süleyman Mabedi inşa edilecek. Maalesef Kudüs tümüyle ellerine geçecek, maalesef tüm Yahudiler o topraklarda toplanacak. Ve en son hepsi bir araya gelecek. Güçleri artacak da artacak. Tüm insanlığa karşı meydan okuyacaklar. (Yakub’un Allah ile güreşmesi meselesi) Sonra zulüm ve fesatları o kadar artacak ki, Cenab-ı Hak onlar hakkında hükmünü halk edecek!
   Müslümanların aklı başına mı gelir, Mehdi (as) eliyle mi olur, İsa (as) eliyle mi olur bilmiyorum ama sonunda Yahudiler top yekûn helak edilirler. Hatta hadis rivayetinde var, taşlar ve ağaçlar dahi arkasında saklanan Yahudi’yi haber verecek![4] Benim kanaatim, Müslümanlar Hıristiyan ümmetini yanına almadıkça bunu başaramaz!
   Çünkü o neticenin gelmesi için, önce mukaddemelerinin gerçekleşmesi lazım. O da maalesef sanırım bizim için biraz daha acı ve güz yaşı şeklinde tecelli edecek! Hristiyan ruhanilerin desteğini almak Müslümanlar için Yahudiler üzerine fütuhatın kapısını aralar diye düşünüyorum!
   Allah nurunu kâfir eliyle de tamamlar elbet. Nitekim Rasulluh bu amaçla Hristiyan kral Necaşi’den dahi imdat istedi, malum.
   Bunu bugünün Müslümanları da değerlendirmeli bence![5]
   Mehmet Ali Bulut
   Haber7
   [1](Mamafih şükrediyorum bu kadar iftira olmasa şu günahları nasıl temizleyeceğiz!
   [2])Emin olun şu anda bile İslam dünyasının bunu yapmaya imkânı var ama yüreği yok!
   [3])”Ve Rab dedi, Sıon dağının her meskeni üzerine ve onların toplanma merkezi üzerine gündüzün bulut ve duman, geceleri alevli bir ateş parıltısı verecek (yaratacak) bir çardak var edeceğim. O siyonu gündüz sıcaktan ve sağnaktan ve boradan koruyacak… (İşaya, Ba4, 5 )
   [4])O da olur mu bilmiyorum. Çünkü İsra Suresi 8. Ayeti, Yahudilerin tüm yaptıkları zulümlerin (en azından dünyevi akıbet açısından) yanlarına kar kalabileceği ihtimalini de içinde barındırıyor. “Asa Rabbukum en yarhamekum” (Umanuz ki Rab size yine de merhamet etsin!). Tabii ki bu ayet-i kerimeyi, “size merhamet edilmeyecek” şeklinde anlamak da mümkün. (Ayrıca Bakınız! http://www.haber7.com/yazarlar/mehmet-ali-bulut/368151-israil-ve-canimi-sikan-bir-ayet).
   [5])http://www.haber7.com/yazarlar/mehmet-ali-bulut/1063780-firavunlarin-kaderidir-ofke-denizinde-bogulurlar
   http://www.haber7.com/yazarlar/mehmet-ali-bulut/1221945-mescid-iaksa-yikilabilir-mi

   Sil
  3. yazmak iyi de gaza gelmek kötü..!

   yazar, gaza gelerek deccalin mekke ve medineye gireceğini yazmış.YALAN

   hadiri şerifte Efendimiz sav buyurmuş ki ...... "deccal kırk günde bütün yeryüzünü dolaşır. yalnız mekke ve medine'ye giremez. çünkü onların kapısında kılıcını çekmiş bekleyen birer melek beklemekledir. o melekler deccali şehre sokmazlar" buyurdu.....

   Sil
 20. İsrail, Suriye'nin başkenti Şam'ı vurdu!
  İsrail'in, Suriye'nin başkenti Şam kırsalındaki bazı noktaları hedef aldığı belirtildi.
  Suriye resmi ajansı SANA, İsrail'in Şam Uluslararası Havaalanı yakını ve kırsalındaki Dimas bölgesinde bir noktayı vurduğunu, olayda can kaybının olmadığını duyurdu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İngiltere mısır büyükelçiliğini kapatma kararı almış. Birşeyler çevirmeye başladılar.

   Sil
  2. Hastalığın alameti ağrılardar veya ölümün habercisi hastalıklardır veya Cami-i Emevi-yii Şam'ın duvarına işleyen köpeğin ecel gelmiştir. Herşey ufak ufak başlar sonra kar topu gibi büyür sonracığıma çığ düşer. Gerisini Allah bilir. Asır saatinin akrebi yıllardır, dakikaları aylardır, saniyeleri günlerdir. Bütün saldırılar fecirde olur. Fecr-i sadık söktü sökecek gibi. Ondan sonra buyrun gaybi ihbarlı senetli sepetli fecat-ı kebir mi yoksa felaket-i kebire mi? Levh-i mahv ispat işaretini veriyor. Siz zarfa değil mazrufa bakın.

   Sil
 21. Katil devlet Filistinli bakanı öldürdü
  Batı Şeria'da düzenlenen protesto gösterileri sırasında İsrail askerleri ile Filistinliler arasında çıkan çatışmada bölgede bulunan Filistinli Bakan Ziyad Ebu Ayn öldürüldü.

  YanıtlaSil