.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

6 Kasım 2014 Perşembe

İLAHİ HESAP ŞAŞMAZ

Bekir HAZAR


İsrail'de MOSSAD'a raporlar hazırlayarak ülke siyasetine yön veren Profesörlerden biri "Türkiye 2050 yılında SÜPER GÜÇ olacak" demişti. İsrailli istihbaratçı akademisyenin bu görüşlerini Yazboz programında yayınlamıştık.
Dünyanın bir numaralı özel istihbarat ve öngörü firmalarından STRATFOR'un kurucusu ve başkanı George Freidman ABD'nin Ulusal güvenlik, bilgi savaşımı, bilgisyar güvenliği ve istihbarat sektörü üzerine sayısız makaleye imza attı.
Amerika'nın gizli savaşının da anlatıldığı dört kitap kaleme aldı. "Gelecek Yüzyıl" adlı kitabında, Türkiye'nin uzayla ilgili çalışmaları olacağını vurguluyor.
Bölgesinde üst seviyeye gelip, Japonlarla işbirliği yapacağını ve Amerikan çıkarlarına tehdit olarak karşısına çıkacağını söylüyor.
Doğu Akdeniz'de ABD donanmasının en büyük rakibi olarak Türkiye'yi görüyor. Ve derken Türk Ordusu'na operasyon yapılıyor.
En büyük darbeyi UÇAK GEMİLERİ yapmaya hazırlanan Türk Donanması yiyor.
Neredeyse Amiral kalmıyor Deniz Kuvvetleri'nde. Akdeniz'de tonlarca savaş gemisi Rus, Amerikan, İngiliz, Fransız bayraklarıyla dolanıyor. İsrail en büyük yatırımı donanmaya yapıyor.
Tevrat ve İncil'de kıyamet alametleri anlatılıyor.
Bunlardan biri de her iki dinde de "ARMEGEDON" olarak kabul edilen BÜYÜK SAVAŞ...
Suriye'de başlayacak tüm Akdeniz'e yayılacak.
İsrail basını aylardır "2015'e dikkat, Suriye'de büyük savaş bizi olumlu başka noktalara taşıyacak" diye yorumlar yapılıyor.
ABD, İngiltere ve Almanya'da hakim Yahudi medyası bizim Suriye'ye girmemiz için aylardır yayın yapıyor.
Girmediğimiz için de NATO'ya ihanet eden IŞİD işbirlikçisi olarak bizi lanse ediyor.
Suriye batağına girdiğimizde karşımıza önce IŞİD çıkacak. Onu halletsek Esad'ın ordusu ile karşılaşacağız.
Peki Esad'ın ordusu var mı?
Aslında yok, bitmek, darmadağın olmak üzereydi. Ancak İranlı Generaller Şam'a kamp kurdu. Akın akın İran Devrim Muhafızlarından asker Şam'a geliyor.
Ölüyor, gömülüyor, yerlerine başkası alıyor. Gönüllüler için Tahran-Şam arası uçak seferleri mekik dokuyor.
Suriye'ye girmemiz demek, İran'la karşı karşıya gelmemiz anlamını taşıyor.
İşte en büyük proje bu.
Bizi İran'la savaştıracaklar, zayıflatacaklar ve parçalayacaklar.
Aynı şekilde ülkesinde 25 milyon Azeri, 3 milyon Türkmen ve milyonlarca Kürt olan İran da parçalara ayrılacak.
İşte onun içindir İsrail Basını 2015'te Suriye'deki kazanımları olan büyük savaşlardan bahsediyor. "Armegedon yolda" diye yayın yapıyor.
Bölgeyi çok iyi bilen bir uzman dostumla beraberdik önceki akşam. "Eğer doğru analiz yapmanız gerekiyorsa önce İsrail ve İran basınına göz atmanız gerekir. İran basını da 2015'e dikkat diye yayınlar yapıyor" dedi.
Batağa çekemedikleri Türkiye, oynanan tezgahları bozuyor, planları alt üst ediyor.
Bu nedenle büyük bir hırsla ÇÖZÜM SÜRECİNE balta indirmeye başladılar.
İçeride ne kadar işbirlikçileri varsa kullanıyorlar. Maske giydirdikleri maşalara suikastler düzenletiyorlar.
Göbekten bağladıkları medya ile savaş çığlıkları attırıyorlar. Ne kadar şehit o kadar öfke demek. Erdoğan'ı indirme adına son projeleri bu. Her gelen cenaze MHP'nin oylarını artıracak. "AK Partili seçmen MHP'ye gider, bu iş biter" diyorlar.
Tüm hedefleri 2015'te Suriye batağına saplanmış ve İran ile karşı karşıya gelmiş bir Türkiye'yi kucağa almak.
Herkesin bir hesabı var.
Eskiden Kudüs'te Mescid-i Aksa'da bir taşa dokunsalar İslam dünyası ayağa kalkardı.
Şimdi İsrail Kudüs'te terör estiriyor, kimsenin gıkı çıkmıyor.
Çünkü İslam coğrafyasını birbirini yiyecek hale getirdiler, mecal bırakmadılar.
Şimdi de Ortadoğu'yu Türkiyesiz yani LİDERSİZ bırakmak için KİRLİ OYUNLAR'la dört nala geliyorlar.
Ancak ilahi hesap hepsini yerle bir edecektir. Çünkü asla şaşmaz!!!

Kaynak: Takvim Gazetesi

http://www.takvim.com.tr/Yazarlar/bekirhazar/2014/11/06/ilahi-hesap-sasmaz

23 yorum:

 1. Yazıda "AK Partili seçmen MHP'ye gider, bu iş biter" deniyor. En son yada savaş içindeki hükümeti merak edenler aşağıdaki yazıya bakabilir.

  http://gaybihaberleri.blogspot.com.tr/2014/10/chp-mhp-ile-mhp-secim-ittifaki-yapacak.html

  Bediüzzaman vakti zamanında Türkçülüğü esas alan partinin başa geçmesi durumunda ülkenin parçalanacağını yazmış. Eğer dindar hükümet tertip sonucu düşerse yerine gelecek böyle bir hükümettir. Sonucu da bellidir.

  Masum Türk Milletinin kendi vatanında esaret altına düşeceğini yazmış. Onun için hayatı boyunca Türk ve Kürtlerin birliği için çalışmıştır. Biz hainleri bir yana bırakarak Türklerin ve Kürtlerin masumlarının hatırına birlik ve beraberliği savunuyoruz. İnşaallah içimizdeki hainlerin temizlenebilmesi için kader cihetinde geçici arızalara fırsat verilecek. Ta ki kader mıknatısı kökünde bozukluk olanları toplayın imha etsin. Herşeyde bir hayır var. Baki olan Allahtır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Admin arkadaşım, tahminimce MHP nin başa geçmesine 3 sene gibi bir vakit var. AKP kolay kolay gitmez taki Erdoğan tutuklanıncaya kadar. Ne zaman İsrail Hatay'ı vurdu, işte o zaman evliya keşifleri devreye girer Allahualem

   Sil
 2. https://draft.blogger.com/blogger.g?blogID=5307200958410966708#editor/target=post;postID=1698444480028479870;onPublishedMenu=posts;onClosedMenu=posts;postNum=140;src=postname

  Ertuğrul Çalışkan'ın yazısında bu konu paylaşılmış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. görmeye yetkiniz yok diyor bende

   Sil
  2. Evet bu adrese giremiyoruz. Acaba yaziyi buraya kopyalayabilir misiniz?

   Sil
  3. http://gaybihaberleri.blogspot.com.tr/2013/10/abdullah-gurbuz-hoca-efendi-nin.html

   Pardon, draft linki vermişim.
   13 Ekim 2013 Pazar
   ABDULLAH GÜRBÜZ HOCA EFENDİ' NİN MÜRİDLERİNDEN DİNLEDİKLERİM..

   Tuğrul Çalışkan

   İlgili arkadaşlar iyi biliyorlar ki, Abdullah Efendi bazı sohbetlerinde Türkiye'nin geleceğine dair bazı keşifler belirtiyor .. Ben acizane burada, Efendi hazretlerinin şahsî sohbetlerinde bulunanlardan dinlediğim konuları aktarmak istiyorum. Efendi hazretleri şunları belirtmiş:

   * (AK Parti daha seçime girmeden önce) 3 dönem üst üste iktidar olacaklarını..
   * İlk iki dönemlerinde İslam adına güzel gelişmelerin olacağını..
   * Askerin başörtüsüne selam duracağını..
   * Erdoğan'a darbe girişimi olacağını..
   * Bu darbe girişiminin bir genel kurmay başkanı tarafından engelleneceğini.. ( Zaman göstermiştir ki, bu kişi Hilmi Özkök'tür)
   * Ordu içerisinde sağcı ve solcuların ayrışacağını.. (Ergenekon davası)
   *Ak Parti'nin üçüncü döneminde, Tayyip Erdoğan'ın zorla koltuktan indirileceğini.. (Gezi ayaklanmaları bizi bu sonuca götürebilir)
   * Ak Partinin 3.döneminde İsrail'in önce Suriye'yi işgal edeceğini, Suriye’lilerin Türkiye’ye kaçacağını ve Türkiye’nin de İsrail tarafından vurulacağını.. Akabinde İsrail’den sonra Yunanistan’ın da Türkiye’ye saldıracağını.. ( Bu sohbet internette mevcut. İlgililer biliyor zaten..)
   * Türkiye'ye savaş açıldığında İran'ın Türkiye'ye yardım edeceğini belirtiliyor Abdullah Efendi..
   * İsrail ve Yunanistan saldırılarından sonra ülkede bir bölünme olacağını, hangi ülkeyle savaşa ağırlık verileceği hususunda görüş ayrılıkları yaşanacağını..
   * İslâm’ın ilk yıllarındaki sıkıntılar dönemi gibi bu dönemin de çok zor olacağını..
   *Savaş devam ederken Hz.Mehdi’ nin zuhuruyla alakalı Abdullah Efendi’nin sohbetleri de internette mevcuttur..

   Katkımız olduysa ne mutlu bize.. Sevgilerimle..

   Tuğrul ÇALIŞKAN

   Sil
 3. İsrail'in Hatayı vuracağı düşündürücü..Amik ovasının olduğu yerdir Hatay bölgesi..Eğer adamları niyeti 3.Dünya savaşı ise Hatay kesin vurulacaktır. Patriot füzeleri orada boşuna konuşlandırılmadı . Benim merak ettiğim şey Türkiye neden pasif davranıyor? Neden o bölgelere yatırım yapıyor? Nasıl olsa yakında herşey gümbürtüye gidecek...Neden bu dünya hırsı??

  YanıtlaSil
 4. Admin sence israil mescidi aksayı yıkarmı? Çünkü siyonizmin beklediği mesihin gelmesi için bunlar mescidi aksa ile kubbetüs sahranın yıkılması gerektiğine inanıyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hay Allah ! Bu konuyla ilgili blogun bir yerlerinde bir şeyler yazılı idi. Kendi başıma bir öngörüm yok... Yahudiler 1967 yılından bu yana Mescid-i Aksa altında 1,5 km tünel açmışlar. Bu yüzden Mescid-i Aksa her an yıkılabilir haldedir.
   Yahudiler, Mescid-i Aksa'nın altında kendileri için kutsal sayılan Süleyman Mabedi ile Musa'nın sandığının bulunduğuna inanır. Onlara göre sandığın içinde eski ahit vardır. Yahudilere göre hem mabed hem de sandığın geri alınması için Mescid-i Aksa'nın yıkılması gerekir. Bu nedenle İsrail yıllardır arkeolojik kazı çalışması altında Mescid-i Aksa'nın altını oymakta, orada tüneller kazarak, kendi kendine yıkılmasını sağlamaya çalışmaktadır.

   Sil
  2. Türkiye TİKA (TC. Başbakanlık Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı) tarafından Kudüs’te ciddi çalışmalar yaptı. Kubbet-us Sahra ve Mescid-i Aksa’da bir kısım yenileme çalışması gerçekleştirdi. Mescid-i Aksa’nın yakınındaki Yusufiye Mezarlığı’nın restorasyonunu gerçekleştirdi. Kubbet-us Sahra’nın yanında bulunan Kubbet-us Silsile’nin çinilerini aslına uygun onarıp restore ettirildi. Evet hükümetin çok ciddi çalışması olmuştur lakin bu çalışmalar Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı işgalden kurtarmaya yeterli değildir elbet. Biz Osmanlı torunuyuz ve Türkiye elindeki hukuki gerekçelerle Filistin’deki Osmanlı mirasının uluslararası mercilerce korunmasını talep edebilir.
   Alıntılar: http://gencdergisi.com/2497-allah-bize-mescid-i-aksa-neden-isgal-altinda-diye-hesap-soracak.html

   Sil
 5. Bekir Hazardan mehmet ali buluta kadar bircok gazeteci ilahi hesap sasmaz diyor.
  Hadi evliya, ruyalar, ifsaatlar ve benzeri ispatsiz delilsiz bilgilere biz itibar ediyoruz. Bu adamlar gazeteci kmliğiyle nasıl bu kadar kesin konusabiliyorlar? Dunyaya bizim egemen olacagimizi neye gore söylüyorlar.... Ya o hercumercden belimizi bir daha dogrultamazsak......

  YanıtlaSil
 6. melhamei kübra yada armegeddon ile ilgili gözünüzden kaçan bilgiler var arkadaşlar.

  melhamei kübrada müslümanlarını toplanma yeri şam dır.
  tüm müslümanlar bu topraklarda toplanacaktır. şam hariç başka yerde müslüman bulunmayacaktır.

  eğer bu savaşın şu zamanda yapılacağını varsayarsak el kaide ve ışid gibi tekfirci örgütleri aklamanız gerekecek. onlara göre kendileri dışındaki insanlar müşrik...
  ve kendileride şam'da bulunan müslümanlar.

  şunu biliyoruzki hadisi şeriflerdeki büyük savaşta müslümanlar şamda toplanacaklar.
  şam harici başka yerde müslüman kalmayacaktır.

  hatta suriyedeki tekfirci hareket, yani siyah bayraklar çağrı yapıyorlar.
  "müslümanlar acele etsin, şam'ın kapıları kapanmak üzere"

  yorumları yaparken bu durumu gözönünde bulundurmanız yerinde olacaktır.

  şahsım adına büyük savaşa daha çok var.
  hatta sizlerinde bildiğiniz o hadisi şerif

  Beytül-Makdis´in mâmur olmasını Medine´nin harab olması takip eder. Onu da Melhamenin çıkışı ve onu da Kostantiniyye´nin fethi takip eder Onu ise Deccal´in çıkması takip eder.
  Melhame-i Kübra, Kostantıniyye´nin fethi ve Deccal´in çıkması 7 ay (sene) içinde olur.
  Melhame-i Kübra ile Kostantıniyye´nin fethi arasında altı sene vardır. Yedinci de Mesih Deccal çıkar.

  yani kudüs yıkılıp imar edilecek, medineye saldırılacak ondan sonra büyük savaş...

  büyük savaşın şu zamandan daha ileriki zamanlarda gerçekleşecek bir savaş olduğunu düşünüyorum. yoksa ışid , el kaide gibi tekfirci hareketleri aklamamız gerekecektir.

  böyle bir şey ise mümkün değildir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bütün rivayetleri bir torbaya koymuşlar, sonra çekip çekip yanyana koymuşlar. Birileri de bunu okuyup, mecazı gerçekle karıştırıp hükümleri sırlamış. Yani şöyle olmuş.

   tepeye horoz lazım yakındır onun vakti güneşin öğle öttüğünde ancak gelmesi yakındır doğması için onun vakti seher.

   İşti rivayet böyle. Doğrusu şöyle:

   Seher vakti horoz öttüğünde güneşin doğması yakındır ancak öğle için onun(güneşin) tepeye gelmesi lazım.

   Sil
  2. sevgili @ABDURRAHİM ÇOKGUNGOR ...

   verilen haberler işimize gelsede, gelmesede zahiren gerçekleşecekdir.
   mecaz yoktur.
   verilen haberler zahiren gerçekleşeceklerdir.

   ne süfyan çıkmıştır,
   nede mehdi a.s. vazifesine başlamıştır.
   nede melhame ...

   verilen haberler çok açıktır,
   mecaz yoktur, kişiler gerçek kişilerdir ve bu kişiler faaliyetleri mecazi değil, hakiki maddi faaliyetlerdir.

   hatadasınız.

   selametle...

   Sil
  3. Bu Şam neresi ola? Suriye’nin başşehri değil. Onun tarihi ve resmi adı D.I.M.E.Ş.K.

   Sonra ravi kim. Raviyi dinleyen kim? Uleme mı, avam mı?. Maksat olarak mı söylemiş, yoksa mücmel, muhtasar olarak o devrini tamamını yani 500 yılı hedef alarak sayarken mi?

   Sonra 2. Feth-i Konstantiniyye fethedilir Deccal çıkar ne demek? İngiliz gelir işgal eder. Sonra Lozan da anlaşma olur. Türkler İslam'la bağını çözecek, Ayasofya'yı camilikten çıkaracak anlaşması olur. Ki fetih olacakken olmaz çünkü Deccal çıkar. 2. Feth-i Kostaniyye'nin fethi 100 yıl ertelenir. Çünkü mücahit ve alimler Deccalin hesabını görmeye gider.İyi de kimine göre kumandanlık edecek kimine göre imamet edecek olan kim. Mehdi. Yani o zaman 40 yaşında olsa şimdi 134 yaşında. Sonra 2. Feth-i Konstantiniyye tekbir ve tehlillerle, yani dini ilimlerin muvaffakiyetiyle olur ki bu da maddi değil manevi cihada işarettir.

   İyi de bu ravi bu kadar mı töbe töbe cahil? Yoksa hikmet-i ibhama mı hitap etmiş. Gaybi ihbarları mana olarak kabul edilir. Gerçekleşir. O zaman tevil edilir. Dinde zaman israfı ve malayani işlerle uğraşmak farz vazifenin terki veya ihmali yerine ve zamana göre, haram, mekrup, mendup olur. Ama üzerine hatalı ahkam kesmek ise raviye hürmetsizlik, kadere bühtandır.

   Melheme-i Kübra 1. ve 2. Dünya Savaşı’na işarettir. 100 milyon ölü. Bu savaşlar deccaliyetin hükümranlığına yol açmıştır. 100 milyon ölü de burada. İsrail bu sayede kurulmuştur. 3. Dünya Savaşı ise bilad-ı Şam olan 9 belde için savaş olur. Çünkü bu bilad, İsrail’in bekası için güçten ve takattan düşürülmeli. Yani 9, 22’ye bölünmeli. Dünyanın en güçlü ittifakı olan NATO 1990 sonrası baş düşman olarak İslam Alemi’ni seçti. Takaddümü ve vuku ile bugüne kadar 13 milyon Müslüman’ın kanı döküldü. Bu mü’min ve müslüm kanıdır.

   Dev,Yol, Dev-Sol, DHKP-C, Acilciler, PKK, IŞİD., El Kaide, El Şebab vs. Hepsi Ye’cüc ve Me’cüc şümuluna girer ki, bunların arkasında CIA, Mossad, KGB, BND, İngiliz istihbaratı bulunuyor. Bunların Sedd-i Zülkarneyn’i ise Mehdiyet’tir. Tabi anlayana.

   Verilen haberler açıktır 1300 yılı öncesinin ümmi insanına teşbih ve misallerle ve mecaz olarak anlatılan kalıplarla. İyi de şimdi uzaya çıktık, maddenin en küçük parçacığını buldum ve enerjiye dönüştürdüm,.resim ve görüntü bile naklettim, damardan girip kalbi gözetledim, 1 saatte bin kilometre yol aldım, evimde otururken, 10 bin metre uzaktaki düşmanı uzaydan tarassut ettim, zerreyi parçaladım. Sen kalkmış deve kervanıyla gidenin mantığıyla kehanette bulunamazsın.

   Onlara denmiş ki iki demir çubuk birbirine vuracak haber getirecek, yere atılacak uzağı yakın edecek. Onu o zaman anlayan başka benim ondan telgraftan haber almam ve onun demir yolu ile seyahat etmem başka. Sen bizi köylü mü kandırıyorsun ki, onun mantığına i’cazla hitap edenin bana işaretini perdeliyorsun.

   Sil
  4. zulk@rneyn kardeşim,
   Mescid-i Aksa'nın (imar edilmesi) mamur olması Hz. Mehdi as zamanında olacaktır; yani Mehdi Kudüs'e geçtiği vakit bu olay gerçekleşecektir. O zaman bir avuç kalan tüm müslümanlar Hz. Mehdi as ile beraber olacaktır ve Medine ıssız kalıp avafilerle (yırtıcı kuşlar ve vahşi hayvanlarla) dolacak ve şehir 40 yıl içinde harabeye dönecek.
   Muvatta’da şöyle geçer: “Medine en mükemmel olduğu bir şekilde terk edilecek. Fakat, sonradan köpek ve kurt Mescid’in duvarlarına bevl ederek tüm Medine’yi kirletecek. Kediler, ipek elbiselerine bevl edecek. Tilkiler şehre inip cirit atacaklar.
   Sonra Mehdi'nin Heraklius ehlinden adamla sulh yapması ve bu anlaşmanın 7 veya 9 sene sonra bozulması, sonra Melhame-i Kübra, sonra Deccal'in çıkışı olacak.

   Sil
 7. http://m.takvim.com.tr/Yazarlar/ergundiler/2014/11/06/1000anin-sirri ....... Oysa SARAY ilerideki İMPARATORLUĞU temsil etmektedir! Çok uzun olmayan zaman sonra hayata geçecek İMPARATORLUĞU!

  Paris’i kuran BARON HAUSSMANN, Napolyon’a “Al maiyetini git! Üç yıl sonra geldiğinde şehir hazır!” dedi! Üç yıl sonra geldiğinde Napolyon ve danışmanları şimdiki Paris’i görünce “Bu kadar geniş yollara, caddelere, bulvarlara ve yerin altındaki ikinci bir şehre ne gerek vardı?” diye itiraz etti!

  Mimar Haussmann ise “Güngelecek burası yetmeyecek” cevabını verdi ve haklı çıktı! Şimdi Paris’te otomobil park etmek neredeyse imkansız gibi…

  Ankara şimdi büyüyen Türkiye’nin SİMGESİNİ yaptı! Biz Türkiye’nin ne kadar büyük olacağını tartışacağımız yerde maliyet hesabını yapıyoruz! Neden SELÇUKLU mimarisinin ağırlıklı olduğuna kimse kafa yormuyor!

  Oysa şifre sarayın içindeki 1000 oda da
  Yani 2071’de ANADOLU’ya gelişimizin 1000. yılında Yeni Türkiye İmparatorluk olacak!

  YanıtlaSil
 8. ESKİ IŞİD ÜYESİNDEN İLGİNÇ İDDİA !
  Eski IŞİD üyesi, komutanlarının ''Türkiye ile tam bir işbirliğimiz var'' dediğini söyledi.
  http://www.haber3.com/eski-isid-uyesinden-ilginc-iddia-3003527h.htm#ixzz3ITfFYv8p

  Daha bir kaç gün önce Ergün DİLER bakın ne yazdı:

  Ergün DİLER'in 03 Kasım 2014, Pazartesi tarihli yazısı:
  http://www.takvim.com.tr/Yazarlar/ergundiler/2014/11/03/yok-daha-neler
  ABD ile İngiliz basını son günlerde Türkiye ve Katar'ı yan yana getirip "IŞİD'i bunlar destekliyor!" diye manşet atıyor!
  Suud parasını da işin içine katarak!
  Bunları çok duyduk!
  Duyduk ama Bağdadi'nin Ankara tarafından desteklendiğini ortaya çıkarmak için Hollywood tarzında bir operasyonun hazırlığı var! Öyle bir şey yapacaklar ki Ankara sesini ne kadar gür çıkarırsa çıkarsın gerçeği duyuramayacak!
  Amaçları bu! Çok adam bu iş için gece gündüz çalışıyor! Bakalım ne yapacaklar!
  Yakında görürüz!
  Ne yapabilirler ki?
  Kabul edelim ki 30 yıldır Türk askerinin yapmadığını, yapamadığını IŞİD bir ayda yaptı! Dünya basını yazmıyor ama Kürtler cepheden kaçıyor! Kimse IŞİD'in karşısına çıkmak istemiyor! Bu gücü Ankara'ya bağlayacaklar! Uluslararası bir grup bu proje üzerinde çalışıyor! Film tadında bir şeyle gelme ihtimalleri yüksek!

  YanıtlaSil
 9. Kendi çizgisinde ilerleyen Türkiye'nin kötü bir örnek olduğunu biliyorlar! Durdurmak ve vurmak istiyorlar!
  Füze ile değil manşetlerle geliyorlar!
  Gelenlerin ve kapımızı çalanların kim olduğunu bildiğimiz sürece sorun yok!
  Yeter ki tuzağa düşmeyelim!
  Şimdiki gündemleri SARAY'dan Cumhurbaşkanı kaçırmak! Olmayacak, olması mümkün değil ama deneyecekler!
  http://www.takvim.com.tr/Yazarlar/ergundiler/2014/11/07/mansetle-saldiri

  YanıtlaSil
 10. MAHİR KAYNAK
  Ekonomideki değişim yazısında dünya üzerindeki mücadeleyi ve tarafları anlatıyor..
  http://haber.stargazete.com/yazar/ekonomideki-degisim/haber-963184

  Mücadelenin kimler arasında olduğunu, 11 Eylül olaylarından beri farklı ifade ediyorum ve günümüzün egemenlik mücadelesinin küresel sermaye ile ulus devletler arasında olduğunu söylüyorum. Günümüzde bu konuda düşünmemiz gereken bir noktadayız. Küresel sermaye ile mücadele edebilecek en büyük güç olan ABD sürekli cari açık veriyor ve dışarıdan gelen paralarla açıklarını kapatıyor. Devletin borçlarının büyük kısmı dış sermaye ile kapatılıyor. Şimdi geleceği tahmin etmeliyiz. Birinci ihtimal benim analizimin yanlış olduğu ve dünyada böyle bir mücadelenin olmadığıdır. Sermayenin bir araç olduğu doğru olmakla birlikte bunun ekonomik rekabette kullanıldığı ve yeni bir durumun söz konusu olmadığıdır.

  Dünya üzerinde yeni bir denge kurulduğu ve bu dengenin bir tarafında ABD, Rusya ve Türkiye’nin olacağı, diğer tarafın temelde Avrupa ve buna Çin ve uzlaşacakları bazı ülkelerin bulunacağı şeklindeki analizimi koruyorum. Önümüzdeki dönemde ABD’ye karşı ekonomik yaptırımlar uygulayacaklarını, Rusya’ya karşı ülke içindeki farklı soyları tahrik ederek iç dengesizlik yaratacaklarını düşünüyorum. Bu konularda yani Rusya’daki iç huzursuzluğu ve Ortadoğu’daki egemenliklerini korumak isteyen ABD ve Rusya’nın dengeyi bu saldırıya karşı birlikte olmayı istedikleri ülkenin Türkiye olduğunu ve bunun sonucu çok etkileyeceğini düşünüyorum. Ama bu durum ülkemizde ciddi siyasi çatışmaların olacağını ve Türkiye ittifak yapacak tarafı seçerken bir iç siyasi gerginlik yaratılacağını düşünüyorum. Türkiye’deki siyasi partiler dünyaya sırtını dönmüş ve içerde zafer kazanmak için basit olayları tartışma konusu yapmış durumdalar.

  Durumun ilk unsurlarını ABD’de göreceğiz. Zaten bugünlerde bu ülkede ekonomi konusunda ciddi tartışmalar var hatta bu konuda ciddi bir görüşü olmayan Obama iktidarı kaybedebilir ve taraflar iyice belirginleşir. Eğer tarafları belirlerken analizim doğruysa bu mücadelede en büyük riskle Avrupa karşılaşır ve bugüne kadar herkesin hayranlıkla seyrettiği bu kıta önemsizleşir. Bu mücadele bir dünya savaşına benzemiyor ve insanlar bir savaşın ıstırabını çekmeyecek ama siyasi sonuçları bu savaşlardan daha büyük olacak. Mesela İkinci Dünya Savaşı’nın baş aktörü Almanya savaştan sonra yeniden büyük devlet olmuştur. Ama bugünkü mücadelede kaybedenler silinme noktasına gelecektir.

  YanıtlaSil
 11. Çavuşesku modeli mi?
  KURTULUŞ TAYİZ
  kurtulus.tayiz@aksam.com.tr

  Hürriyet, Cumhurbaşkanlığı Sarayı tartışmalarını, seçtiği bu cümleyle birinci sayfasına taşıdı. Haberin ayrıntısında yer alan şu ifadeler daha ilginçti: “Muhalefetin bir kanadı projenin, Romanya’nın kurşuna dizilen lideri Nikolay Çavuşesku’nun Bükreş’te yaptırdığı görkemli saraydan esinlendiğini savundu.”
  Tabii burada kimin kimden, hangi ülkeden veya hangi olaydan esinlendiği tartışma götürür. Erdoğan kurşuna dizilen bir Rumen liderden mi esinlendi Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı yaptırırken; yoksa muhalefet ve Hürriyet gazetesi, Çavuşesku’yu deviren askeri darbeden mi esinlendi haberi yazarken?

  Devamı: http://www.aksam.com.tr/yazarlar/cavusesku-c2modeli-mi-c2/haber-352335

  ... darbeleri sadece askerler yapmaz. Çavuşesku’yu kurşuna dizen ordunun en büyük müttefiki medyaydı.

  Kuşkusuz muhalefetin ve medyanın siyasal iktidarı denetleme görevi var; peki ya gayrimeşru yollara saptığında muhalefeti ve medyayı kim denetleyecek?

  YanıtlaSil
 12. KUDÜS'ÜN MEÇHUL BEKÇİLERİ...
  Mustafa ÖZCAN

  TRT Türkiye (Arapça Kanal) Kanalı’nda Beytü’ş Şark’ta çalışan Halil Tüfekçi Bey Kudüs’teki gelişmelerle alakalı olarak uydu üzerinden programa katıldı ve bildiklerini anlattı. Anlattıkları arasında dikkat çeken bir detay vardı. 5 Haziran 1967 tarihinde Doğu Kudüs’ün İsrail’in eline düşmesi sırasında Yahudi askerlerin Ürdün bayrağını indirdiklerini ve yerine İsrail bayrağını diktiklerini lakin Türkiye’nin Kudüs konsolosunun dikilen bayrağı indirerek yerine tekrar Filistinliler adına eski bayrağı diktiğini söyledi. Hatta bu bayrak nöbeti sırasında Türk konsolosun şöyle haykırdığını ekledi: “Arapları yenmiş olabilirsiniz ama Müslümanları yenemediniz!” Daha sonra bu kareyi biraz farkıyla birlikte Hakan Albayrak’ın kaleminden okudum. 07.10.2009 tarihli ve 'Yok mu İsrail’e dur diyecek bir Kudüs Konsolosu?’ başlıklı yazısında bu hususla alakalı olarak ezcümle şunları yazıyor: “Bir diplomat arkadaşım, Mescid-i Aksa İmamı ve Türkiye’nin Kudüs Konsolosluğu’ndaki görevlilerden naklen anlatmıştı: İsrailliler 1967’de Doğu Kudüs’ü işgal ettiklerinde hemen Harem-i Şerif’e girip Kubbet-us Sahra’nın tepesine İsrail bayrağını dikmişler. Türkiye’nin Kudüs Konsolosu bunu görünce dayanamayıp Harem-i Şerif’e koşmuş ve oradaki İsrail askerlerine, 'Siz Ürdün’ü yendiniz, İslam’ı yenmediniz. Burası Ürdün’e değil bütün Müslümanlara aittir. O bayrağı derhal indirin, aksi takdirde karşınızda Türkiye’yi bulursunuz’ demiş. İsrail askerleri bunun üzerine bayrağı indirmişler.”

  Devamı: http://www.milligazete.com.tr/koseyazisi/Kudusun_mechul_bekcileri/22177#.VF4Tt_msXoE

  YanıtlaSil