.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

15 Kasım 2014 Cumartesi

ERDOĞAN'DAN KÜBA'YA CAMİ SÜRPRİZİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü dini liderler zirvesinde yaptığı konuşmada katılımcılara bir sürpriz yaptı, Küba'ya izin çıkarsa camii yapılabileceğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün İstanbul'da düzenlenen Dini Liderler Zirvesi'nde yaptığı konuşmada Küba'ya izin verildiği takdirde ikinci Camii'nin inşaatına başlanabileceğini açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2013 yılında Küba ve Haiti'de camii inşaa etmek için çalışma başlatmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü konuşmasında da şayet izin verilirse Ortaköy Camii'nin aynısını Küba'ya yapabileceklerini ve bunun da Küba'ya çok yakışacağını kaydetti.

İşte Erdoğan'ın zirvede yaptığı konuşmada 'Ben şimdi Kübalı kardeşimle bunu konuşuruz. O dağın tepesine bir cami de bugün yakışır. Yeterki böyle birşeye bugün de müsade etsinler' dedi.

AMERİKA'YI MÜSLÜMANLAR KEŞFETTİ

Erdoğan, ''Kristof Kolomb'dan 300 yıl önce ABD'yi 1178'de Müslüman denizciler keşfetti. Kolomb bile hatıralarında Küba'daki camiden bahseder'' diyerek Amerika'nın keşfine değindi. Eroğan; "Latin Amerika'nın İslamla tanışması 12. yüzyıla kadar sürdü. Kristof Kolomb'un anılarında Küba'nın bir dağında cami olduğu söylenir. " dedi.


İŞTE DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'NIN YAPTIRDIĞI İLK CAMİİ

Diyanet İşleri Başkanlığı ilk camii inşaatını yaklaşık 300-500 Müslüman'ın yaşadığı Küba'da inşaa ediyor. Diyanet İşleri aldığı olumlu yanıt üzerine Küba'da Ortaköy Camii'nin bir benzerini inşaa ediyor. Şayet Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu talebi de olumlu karşılanırsa Diyanet ikinci Camii'nin inşaatına başlayacak.


4 yorum:

 1. Allah’ın mescidlerini, ancak O’na ve ahiret gününe iman eden, namazlarını kılan, zekatlarını veren ve Allah’tan başkasından korkmayanlar imar ederler. İşte bunlar, umulur ki, Allah’ın hidayete erdirdiği kimselerdir.” Tevbe-18
  Allah Razı olsun.Güzel iş takdire şayandır.

  YanıtlaSil
 2. 1. Latin Amerika Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi'nden İmam Hanif, "Şu anda İslam dinini öğrenmek için Türkleri bekliyoruz" dedi
  http://www.haber7.com/guncel/haber/1223098-turklere-ihtiyacimiz-var

  İnşaallah vakti zamanında japonyaya gönderilen elçiler gibi olmaz.Allah hayırlara vesile kılar İnşaallah.

  YanıtlaSil
 3. 327 yıl aradan sonra yeniden ezan sesi
  Osmanlı'nın egemenliği altında kalan Macaristan’ın Eger kentindeki tarihi Kethüda Camisi’nde 327 yıl aradan sonra yeniden ezan okundu.
  http://www.haber7.com/tarih-ve-fikir/haber/1223217-327-yil-aradan-sonra-yeniden-ezan-sesi

  YanıtlaSil
 4. http://kadirmisiroglu.com/iftiralara-cevap.html

  YanıtlaSil