.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

29 Kasım 2014 Cumartesi

DEVRİK MISIR DİKTATÖRÜ HÜSNÜ MÜBAREK BERAAT ETTİ

Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Mübarek'in "göstericilerin öldürülmesi" suçlamasıyla yargılandığı davanın reddine karar verildi. Mübarek yolsuzluk davasından ise beraat etti.

Hüsnü Mübarek beraat etti
Kahire'deki mahkeme, 2011'de en az 1400 kişinin hayatını kaybettiği olaylar sırasında "göstericileri öldürme emri vermekle" ve yolsuzlukla suçlanan Mübarek'in beraatine karar verdi. Mübarek'in aynı yolsuzluk davasında yargılanan oğulları ile "göstericileri öldürme emri vermekle" suçlanan altı yardımcısı ve İçişleri eski Bakanı Habib el-Adili de aklandı.

16 yorum:

 1. Bu arada Mısır'ın gerçek Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi 511 gündür hapiste bulunmaktadır. Zalimlerin cezasını vermesi için dua edelim. Küfür devam eder, zulüm devam etmez inancındayız. Şimdilik Mısır'ın münafıkları Mısır'ın imanlıları üzerinde geçici bir galebesi olsa da, yakın bir zamanda Sisi firavunu elbette devrilecektir. Allah batılı dpnamasının işgali esnasında İskenderiyenin sokaklarında şehid edilecek olan müslümanlara şimdiden rahmet eylesin....

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. 1879 VE MISIR HÜKÜMDARI TEVFİK PAŞA (Gaybi Hadisler Grubu)

  من بنى امية رجل اخنس بمصر يلى سلطانا يغلب على سلطانه او ينتزع منه فيفر الى الروم فيأتى بالروم الى اهل الاسلام فذلك اول الملاحم.
  Mısır'da Benî Ümeyye’den dessas bir adam (Tevfik Paşa) çıkar. Bir sultan (Arabi Paşa) gelir onun saltanatına galib olur veya saltanatı, onun elinden alır. O da Rumlara (İngiltere) sığınır ve Rumları ehl-i İslam üzerine getirir. İşte bu ahirzamanın kanlı harblerinin başlangıcıdır”.(Nuaym bin Hammad Kitab-ul Fiten-291)

  "Mısır'da Benî Ümeyye’den dessas bir adam" kısmı Küçük Ebced Hesabına göre 1879 yılını işaret eder. 1879 yılında İngiliz ve Fransız taraftarı olan Tevfik Paşa Mısır'ın başına geçer. Kısa bir süre sonra yabancılara yakın politikaları yüzünden tepki alır ve Tevfik Paşa kaçar. Mısır'da yabancılara olan nefretin artmasıyla Savaş Bakanı Arabi Paşanın saygınlığı artar ve taraf toplamasıyla güçlenir. Bu durumdan hoşnut olmayan İngiltere Mısır'ı işgal eder. Sonra tekrar Tevfik Paşa göreve gelir ve İngiltere'nin istediği kanunu onaylar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu rivayet çekik burunlu rivayeti ile hemen hemen aynıdır.

   Sil
  2. Mübarek ile ilişik yapılması bir hatadır. Mübarek kaçsada Mısır'a geri gelemez. İNŞALLAH Sisi 2013+4=2017 yılında devrilecektir.

   Sil
  3. Evet Sacramental Life dostum, mehdi alametleri grubu da bahsettiğiniz rivayet ile çökük burunlu rivayetinin eş anlamlısı yani aynısı olduğunu belirtmişti. Gerçekten de öyle zaten. Hatta Suriye savaşı bu sene Recebul şerifte çıkarsa Mehdi'nin 2019 yılında zuhur edeceğini ve dediğiniz gibi Sisi'nin devrilme tarihinin 2017 olduğunu söylemişti. Ama tüm bunların 1'er yıl daha geç olabileceğini de belirtmişti. Bakalım müdahale bu yıl mı gelecek yıl mı olacak göreceğiz. Yine mehdi alametleri grubu bu konuda Şam'dan fetih müjdeleyen sesten bahsetmişti, hatta o fetih nidası sırasında Şam'da yüzbinlerce insanın yok olacağını ve Batılıların bu dehşetli nida hırslanarak Şam'ı feci şekilde işgal edip dünyaya biz fethettik diyeceğini belirtmişti. Gerçekten çok enteresan şeyler.

   Sil
  4. Mehdi alametleri grubu mu? Bu grubu duymamıştım. Siteleri var mı?

   Sil
  5. Yok Sacramental Life dostum, sürekli gaybi olaylarla ilgilenen kendi çapında bağımsız bir cemaat grubu olsa gerek, bir linkte sitesinin olmadığını belirtmişti.

   Sil
 6. Mısır'da protestoculara müdahale: 2 ölü
  Mısır güvenlik güçlerinin, devrik Cumhurbaşkanı Mübarek hakkındaki beraat kararını protesto eden göstericilere müdahalesinde 2 kişi öldü, 9 kişi yaralandı.

  YanıtlaSil
 7. Hadislerdeki Şam, Anadolu'dur.Suriye değildir Sam'ın karışıklığı Büyük Savaşa sebebiyet verir.

  YanıtlaSil
 8. Dimeşk, Şam şehridir.
  Şam bölgesi ise Suriye, Lübnan, Filistin ve Türkiye'nin Güneyidir.
  Zaten bu bölge kan ağlıyor. Allah yardımcımız olsun

  YanıtlaSil
 9. Hukuk Devleti Mısır!
  Beril Dedeoğlu

  Bazı devletlerde yargı ve adalet düzeni, devleti yurttaştan koruma işlevi görür; bazılarında ise yurttaşı devletten koruma. İlk gruptakilere kanun devleti denir, demokratik gelişmişlik sıralamalarında da bunlardan pek bulunmaz. Yargı daha çok otoriter iktidarın kendisini meşrulaştırma aracı olarak kullanılır. İkinci grup içinde yer alan ülkelerde ise demokrasi değil demokrasinin kalitesi yargı sistemi üzerinden tartışılır. Tıpkı ABD’de “Ferguson olayı”nda yargının polisi suçsuz sayması sonrasındaki tartışmalarda olduğu gibi.

  İlk gruba giren ülkelerin listesi uzun, ancak Mısır muhtemelen en üst sırada yer alıyordur.

  Hatırlayalım, Mısır’da bir “Arap Baharı” yaşandı, bu sürecin sonunda Hüsnü Mübarek, yetkilerini orduya ve anayasa mahkemesine devrederek istifa etti. Muhtemelen bu dönemde ordu ve üst yargının kendisini sonsuza kadar koruyup kollayacağını hesaplamıştı. Ancak olaylar beklediği biçimde gelişmedi, Parlamento çoğunluğunu Mısır devrimini gerçekleştirenler aldı, devlet başkanı olarak da bu kesimlerin adayı Mursi seçildi. Bu arada Mübarek tutuklanıp idam cezasıyla yargılandı; sonra ömür boyu hapse mahkum oldu; oğulları ise bu mahkumiyetten kurtuldu.

  Mübarek’in suçu ne?

  Mübarek’in idam edilmemesine tepki gösterenler, gösterilerine devam ettiler. http://tr.wikipedia.org/wiki/Hüsnü_Mübarek adresinde bu protestoların Mübarek’i depresyona soktuğu bilgisi eklenmiş. Lider hassasiyeti bu olsa gerek. Ama gelişmelere bakılırsa Mübarek’in depresyonu uzun sürmemiş olmalı. Zira Mursi yeni koltuğuna ısınamadan ülkede dış desteği son derece aşikar bir askeri darbe oldu, bu sefer de Mursi tutuklandı.

  Her şey kanunlara uygundu, sadece kanunlar halka uygun değildi.

  Hem Mübarek hem Mursi siyasetten tasfiye edilince darbe kahramanı Sisi devlet başkanı oldu, bu da kanunlara uygundu; seçimler mesela gayet usulüne göre yapılmıştı. Muhalif kesimlerin genel olarak hapislerde tutulması, tutuklanmayanların da korkutularak evlerinden çıkmamalarının sağlanması, seçim sonuçlarında bir faktör olarak değerlendirilmedi. Bazılarının oy kullanabildiği, bazılarının ise kullanamadığı seçimler sonrasında dünya Mısır’ı alkışladı.

  Dünyanın önemli devletleri Sisi’yi bağırlarına bastıklarına göre, demek ki Mısır’da iyi işler yapılıyordu. Dolayısıyla bu iyi işleri yapmaya devam kararı alındı.

  Mursi’nin suçu ne?

  Mübarek’in, Arap Baharı sırasında göstericilerin öldürülmesi suçlamasıyla yargılandığı davası mahkeme tarafından reddedildi; yani bu insanların öldürülmesinde bir dahli bulunmasının imkansız olduğu söylenmiş oldu. Ayrıca, İsrail’e düşük fiyatla gaz satarak yolsuzluk yaptığı iddiasıyla açılan davadan da beraat etti. Bir de rüşvet davası vardı, o da zaman aşımına uğradı. Kimseyi öldürmemiş, öldürme emri vermemiş, rüşvet-yolsuzluk yapmamış, isyanlar olunca depresyona girdiğine göre halkını da çok sevmiş. Peki neden o halk kendisini devirmek için sokaklara düşmüş? Herhalde Mısır halkı çok isyankar olduğu için.

  Tüm yargılama süreci yasal mı, yasal. Ama sanki ufacık bir sorun var. Benzer suçlardan dolayı Mübarek aklanırken Mursi’nin ömür boyu hapsi isteniyor.

  Kafalar karışmasın, bunun çaresi de kanun yoluyla bulunmuş.

  Arap Baharı sırasında “terörist” olarak adlandırılmayan, hatta bir dönem seçmen bile olabilen İhvan, bugün terör örgütü olarak ilan edilmiş durumda. Dolayısıyla Mursi, Mübarek’ten fazla olarak terör örgütüne yardım yapma suçuyla yargılanıyor. Üstelik, bir olayın suç sayılmadığı zamanlarda yaptıklarının sonradan suç sayılması yoluyla. Bu formülü bulan bir sisteme hukuk devleti denmez de ne denir?

  YanıtlaSil
 10. GüN GELİR DEVRAN DÖNER NasıL her ülkde İSLAM ve batı tarafdarlarının ikdidar ele geçirme olayları oldugu gibi iki üç farklı Akım varsa Mısır dada böyledir İSRAiL VE HAÇLI yalakası _SİSİ _ ve İslam tarafdarı en azından Mili VE MANEVİ Degerine İSLAM kardeşligini benimseyen MÜSLÜMAN KARDEŞLER muhammed MURSİ tarafdarları vardır _SİSİ denen zalim diktatör İSRAiL VE YUNANİSTAN LA Türkiyey karşı akdenizde itifak oluşturma cabasında Koltugunu kafirlerin destegiyle saglama alma derdin de bu HAREKETLE israiLin sevgisini ve destegini saglamlaştırma derdin de .ama Allahımızın da bi hesabı vardır gün gelir devran döner Mısır da yine Müslüman kardeşler ikdidarı ele gecirir artık kanlımı our kansız mı yakın zamanda Allahu alem görürüz

  YanıtlaSil
 11. Karadavi'ye kırmızı bülten
  Uluslararası Polis Teşkilatı INTERPOL, Mısır'daki Cunta yönetimin isteği üzerine Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi hakkında kırmızı bülten yayımladı. Mısır'ın seçimle gelen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi darbeyle görevinden uzaklaştıran Sisi komutasındaki Mısır cuntasını eleştiren Karadavi'yi suçlayan INTERPOL, resmi sitesinden duyurduğu haberde, dünyaca ünlü alimin 3 fotoğrafına da yer verdi.

  YanıtlaSil