.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

27 Kasım 2014 Perşembe

CHEVRON'UN GAZI

Ergün Diler
Kaç gündür MEDYA ile geleceklerini yazının sonuna ilintiliyorum! En iyi bildikleri yöntemle kapımızı çalacaklarını söylüyorum! Bir bildiğim olmasa bu kadar ısrarcı olmam! Çünkü adamları tanıyorum! Hesaplarını biliyorum! Her ülkeyi REYON gibi gördükleri için bazen çok sıradan düşündüklerini görebiliyorum!
Elbette bunu tek ben görmüyorum! Bu adamları sadece ben izlemiyorum!
Ama benim işim yazmak!
Ve bunların atacakları adımları duyurmak! Nasıl onlar kendi ülkesi için çalışıyorsa, bizler de kendi ülkemizin BÜYÜKLÜĞÜ için çırpınacağız! Elimizden yazmaktan başka bir şey gelmediği için bu KÖŞEDE dertleşiyoruz!
Konu DERİN ve GİZLİ!
Bütün planlar, onların bildiği ama bizden kaçırdıkları daha doğrusu kaçırmaya çalıştıkları DOSYADA gizli! Bugün o kapağı açalım! Adım adım gidelim!
Haydi bakalım...
Küresel MEDYAYI elinde tutan aileler, Başkan OBAMA'yı sonunda çevreleyip kontrol altına aldı! İstifa eden savunma bakanı Chuck Hagel "ABD'yi sen mi yöneteceksin yoksa zengin işadamları mı? Elinde büyük bir fırsat varken kullan... ABD Başkanı olduğun ilk günkü düşüncelerini uygula. Sana karşı yapılan hamleleri görmezden gelme. Suriye, Irak, Türkiye, Rusya politikalarında tutarsızlık zirveye çıktı. Bu kararların senin fikrin olmadığını da biliyorum.
Gereğini yap!" dedi ve gitti!
Dedi ama; Obama bu cesareti gösteremedi! Bu ailelerin üzerine gidemedi! Rothschild ve Rockefeller... Amerikalılar kendi hayal kırıklıklarına ve başarısızlıklarına bir kılıf bulmak zorunda olsa da, bazı gerçekler silinemez! Bu iki aile yani Rothschild ve Rockefeller, yeni dünyanın suçudur! Yönetime yaptıkları müdahalelerle Amerika'nın geleceğini öldürdüler! Sadece İsrail'in dahil olmadığı bir listede, Birleşmiş Milletler'e üye ülkelerin tamamının Amerika'dan nefret etmesini sağladılar!
Amerika'nın güvenliği bahane edilerek, milyonlarca kişinin ölümüne neden olan bu yapı, artık gizli olmaktan da vazgeçti. Beyaz Saray'daki atamaların tamamına bu yapı karar veriyordu! Tümgeneral Jerry Curry, şirketlerin ne kadar büyük para kazandığını ve bu şirketlerin sahiplerinin aslında ABD'yi yönettiğini raporlarına yazdı. CIA ve FBI'e verdi! Aileler güçlendikçe, Beyaz Saray'dakiler daha da güçsüzleşecekti! Ama yine de kimsenin elinden bir şey gelmiyordu...
Bu satırların sahibi BEYAZ SARAY'da bir dönem fırtına gibi esen biriydi! Obama'ya yakın biriydi! Çok yaşlı, sevilen, saygı duyulan ve finans konusunda GURU kabul edilen isimdi... Ama kaygılıydı! Kendi ülkesi ve dünya için...
Konu TÜRKİYE olunca bu isim inanılmaz şeyler söylüyordu! Hiç bakmadığımız yerden bakıp Türkiye'nin değerini göklere çıkarıyordu!
Bizim gündemimizde bile olmayan çok ÖZEL konuyu A'dan Z'ye biliyordu! Doğal olarak büyük planın ne olduğunu da çok önceden çözmüştü!
Gelin bizim de içinde olduğumuz denklemde neler söylediğine bakalım... Belki önümüzdeki günlerde neler yaşanacağına dair bir ipucu elde ederiz!
ABD MEDYASINI çok iyi bilen bu ismin, ilginç tespitleri var! "Usame bin Ladin başta olmak üzere El Kaide ve Taliban yalanını ortaya çıkardılar.
Amerikan medyası da bunu destekledi.
100'ü aşkın film yapıldı. 'Irak'ta nükleer silah var', 'Libya'da Kaddafi, bölge barışını tehdit ediyor', 'Pakistan'da ABD karşıtı örgütler çok güçlendi', 'Suriye'de Esad, Amerikan'ın en önemli düşmanıdır. (Ancak ABD elinde fırsat olmasına rağmen şu anda Esad'ın gitmesini istemiyor. Şu anda Amerikan halkına medya aracılığıyla Esad'ın kalması, Amerika için daha iyi olduğu empoze ediliyor)' 'İran'da nükleer silah var'... İşte bu yalanların hepsi Amerika medyası tarafından Beyaz Saray'ın isteği üzerine hazırlandı.
Amerikan halkının yüzde 90'ı da bu yalanlara inanmış durumda...
Bu iki aile istiyor, BAŞKAN pasifize oluyordu.
Yapılan planlar, ondan habersiz MEDYAYA servis ediliyordu! Zaten SÖZCÜ olarak bilinen isimler, Obama'nın haberi bile olmadan TV'lerin karşısına çıkıyordu! Ne konuştuklarını en son OBAMA duyuyordu!
Bir dönem Amerikan HAZİNESİNİ yöneten bu isim TÜRKİYE ile ilgi çok özel konuların altını çiziyordu! Ne mi? Gelin birlikte bakalım! Ama çok dikkatle okuyun! Okuyalım kiOYUNU anlayalım! "Yeni Dünya enerjisi Kaya Gazı... Petrol rezervinin en yüksek olduğu ülke ABD olarak gösterilir. 1 trilyon 500 milyar metreküp Kaya Gazı'na sahip olan ABD, burada da yalan söylemektedir. Çünkü Kaya Gazı konusunda en şanslı ülke Türkiye'dir. Araştırmalarda yaklaşık 750 milyar metreküp Kaya Gazı olduğu iddia edilen Türkiye'nin gerçek rezervi 5 trilyon metreküpten fazladır. ABD, İngiltere, Fransa, Kaya Gazı konusunda Türkiye ile anlaşmak istiyor. Ancak bunu kendi yöntemleriyle yani 'tehdit ve şantaj'la yaparak, bu kozu ellerine geçirmek istiyor...
Kaya Gazı konusunda çok önemli bir rapor daha hazırlandı. Beyaz Saray'a sunulan bu raporda, Rusya'ya vurulacak en büyük darbenin Kaya Gazı ile olacağı belirtildi. Kaya Gazı'nın kullanıma alınmasıyla birlikte Rusya'nın enerji gelirinin yüzde 40'a yakın düşeceği kesin. İlk darbe, günümüzde vurulurken, ikinci darbe Kaya Gazı ile Rusya'nın sonunu hazırlayacaktı.
Ancak Rusya, Türkiye ile Kaya Gazı konusunda anlaşma zeminini daha önce birkaç kez yokladı.
Türkiye'nin Kaya Gazı konusunda şanslı olduğunu bilen Kremlin, ortaklık teklif etti. Ancak Türkiye bu konuda da şimdilik ortaklığa yanaşmadı!
ABD'nin petrol ve gaz DEVİ Chevron, Ukrayna'da petrol ve Kaya Gazı alanları geliştirmek için 50 yıllık bir anlaşma imzaladı.
Chevron, Türkiye'ye Kaya Gazı için başvuru yapan ilk şirket oldu. Kaya Gazı, Beyaz Saray'ı destekleyenlerin kararı doğrultusunda Chevron'a verildi. Beyaz Saray'a yön verenler, Kaya Gazı'nın dünyadaki sahibini 'Chevron' olarak belirledi.
Chevron'ı araştırırsanız, karşınıza tanıdık isimler çıkacak. Amerikan medyası, Kaya Gazı konusunda Chevron'la ortak olmayanlara karşı çok sert bir algı kampanyası başlatacak. Yani elinizdekini vermediğiniz zaman ya da saldırı için kapının önünde bekleyenleriBÜYÜK ORTAK yapmadığınız zaman geleceklerdi!
Erdoğan, işte bunun için hedefteydi!
Saldırılardan yakasını kurtaramamasının bir nedeni de buydu! Ankara'ya içeriden- dışarıdan çullanmak isteyenlerin en büyük amaçlarından biri KAYA GAZINI ele geçirip dünyanın rotasına yön vermekti! Dümenin başında, onlar olmak istiyordu! Kimseyi yanlarına yanaştırmak istemiyorlardı! Kavga bu nedenle çevremize gelip yerleşti! Bunu isteyen, yine defalarca yazdığım aileler! İçeride- dışarıda Türkiye'ye saldıranların acaba CHEVRON'u yazmak gibi bir niyetleri var mıdır?
Olabilir mi?
Ankara'ya çullanmak kolaydı! Ama BARONLARA ilişmek yapabilecekleri bir şey miydi?
Chevron, çok ortaklı bir yapıydı! Çok ortak görünmesine rağmen Rothschild ve Rockefeller şirketin sahibiydi! Dünyadaki 500 büyük şirket içinde 11. sırada bu vardı! Merkezi San Ramon, yani California idi! 180'den fazla ülkede faaliyet gösteren devletlerden daha büyük bir şirketti!
Dünyanın en etkili 6 şirketinden biriydi!
Türkiye'nin bu adamlara yüz vermediği için felakete gittiğini söyleyenler için ben girişi yaptım!
Şirketle ilgili bilinmeyenleri onlar sıralasın şimdi! Haklısınız! Çok bekleriz!
Bizim en büyük özelliğimiz, kendi ülkemizi kendi devletimizi yere çalmaktır!
Ama biz daha güçlüyüz! Hem bunları, hem dışarıdakileri yenecek kadar kuvvetimiz var!
Onların da HAYAL satan medyaları var!
Gelsinler!


Takvim Gazetesi'den...

173 yorum:

 1. Toplantıda alınan kararlar Genelkurmay Başkanlığı tarafından açıklandı.
  Genelkurmay Başkanlığından; Yüksek Askeri Şura toplantısında, TSK'nın ana program ve hedeflerinin, TSK'nın harbe hazırlık durumunun, teröristle mücadelede kolluk kuvvetlerinin desteklenmesi durum değerlendirmesinin, Özel Kuvvetler Komutanlığının yeteneklerinin geliştirilmesinin, personel, eğitim ve lojistik konularının görüşüldüğü bildirildi.
  Cumhurbaşkanı Erdoğan YAŞ kararlarını imzaladı.
  Şura'nın kış dönemi olağan toplantısı, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda yapıldı.
  Toplantının sona ermesinin ardından Davutoğlu, yaklaşık 7 saat kaldığı Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'ndan ayrıldı.
  Kaynak : AA

  ----Bu habere bakınca Devlet Demek ki bazı önlemler alıyor.

  YanıtlaSil
 2. @mehdi alametleri hocam; buradaki yazılarınızı takip ediyoruz. Lakin her başlıkta farklı bir konu ele alındığı için yorumlarınızda verdiğiniz bilgileri zihnimizde birleştirmekte zorluk çekiyoruz.
  Sizden ricamız; ahir zamanda vuku bulacak olayları (mısırın işgali, suriyenin işgali, karkısa savaşı, 3. dünya savaşı, armagedon savaşı, süfyanın zuhuru, horasandan siyah bayraklıların zuhuru, Mehdi AS zuhuru ve diğerleri... ) ve bu olaylar için ön gördüğünüz tarihleri sıralı bir liste halinde yazıp bizimle paylaşmanızdır. Çok şey istediğimizi biliyorum, hakkınızı helal edin. Saygılar

  YanıtlaSil
 3. Böyle bir yazıyı yada yazıları ana sayfadan yayınlamak isteriz...

  YanıtlaSil
 4. Dikkat edilirse Türkiye burada belirtilen kaya gazında olduğu gibi, bor, toryum, uranyum madenleri açısından dünyada en fazla rezerve sahip ülkedir. Bu açıdan uluslararası şirketlerin hedefi durumundadır. ABD, İngiltere ve Avrupa devletleri aslında bu gibi şirketlerin menfaatleri doğrultusunda hareket eden kuklalardır.

  1970'lerden itibaren uydu teknolojisi geliştirilmiş ve dünyanın bütün doğal kaynak envanteri çıkarılmıştır. Diğer yandan uluslararası egemen güçler ve şirketler dünya kaynaklarının en fazla 1 milyar nüfusa yetebileceğini öngörmüştür. Bunun yanına yine onların ayak işlerini yapmak üzere 1 milyar daha nüfus öngörmüşlerdir. Böylece dünyada en fazla 2 milyar nüfus kalmalıdır. Gerisi lüzumsuz olup ortadan kaldırılması gerekir diye karar almışlardır.
  İşte İslam dünyasının hedefe konulmasının sebebi budur. İslam dünyası doğal kaynakların çoğuna sahiptir. Yani egemen güçlerin ihtiyacı olan doğal kaynakların üzerinde müslümanlar oturmaktadır. Hedef islam dünyasını yağmalamak ve müslümanları yeryüzünden silmektir.
  Bir Suriye savaşının yol açtığı facialara bakın. 200-300 bin ölünün yanında 5-6 milyon mülteci ve yerle bir olmuş bir ülke.... Bütün islam ülkeleri şu ya da bu şekilde çatışma alanı haline getirilmiş.
  Bütün bu tehditlerin merkezinde Türkiye vardır. Türkiye hilafetin hamilidir. Halen kimse bu yetkiyi ondan almamıştır. Kim ne derse desin Türkiye müslüman bir ülkedir ve öyle kalacaktır. İslamı temsil ve koruma görevi de Türkiye'nin elindedir.

  YanıtlaSil
 5. Kafirlerin Müslümanların Başına Üşüşmeleri.


  Rasûlullah(s.a.v) (s.a.v.) buyurdu ki:

  “Aç insanların yemek kabına üşüştükleri gibi yakında diğer milletler de sizin başınıza üşüşeceklerdir. Dinleyenlerden biri: O gün bizim az oluşumuzdan mı böyle olacaktır?” deyince Rasûlullah(s.a.v) (s.a.v.): “Bilakis sizler o gün çok olacaksınız, fakat sizler sel üzerinde akıp giden çer-çöp gibi olacaksınız. ALLAH (c.c.) düşmanlarınızın kalbinden sizden korkma duygusunu çekip alacaktır. Sizin kalbinize ise vehn sokacaktır.” buyurdu. Yine dinleyenlerden biri vehn nedir?” deyince Rasûlullah(s.a.v) (s.a.v.) “Dünyayı sevmek ölümden hoşlanmamaktır.” buyurdu.

  (Ebu Davut El-Melahim B.5 H.No:4297 Müsned-i İmam Ahmet C.2 Sh:359, C.5 Sh.278)

  YanıtlaSil
 6. Ergün DİLER'in 28 Kasım 2014 tarihli bu yazısı ABD'nin Türkiye ve Ortadoğu politikasını iyi özetlediği için dikkatinize sunuyorum.

  Gizli ajanda

  ORTADOĞU, dünyanın merkezi!
  Bütün savaşların birleştiği nokta!
  Kim bu bölgeyi ele geçirirse ya da elinde tutarsa, son sözü o söyler!
  Rusya'da ya da İran'da olanlar ve olacak olanlar ile bölgedeki değişecek sınırlar bunun göstergesi! Bölgeye atılacak format, geleceği şekillendirecek! İtiş-kakışın nedeni bu! Planları yapanlar elbette Türkiye'yi işin içine almak durumunda! Kimsenin ALMAMA lüksü yoktu!
  Özellikle Erdoğan, "Ankara olmadan bölgede yaprağın kımıldamayacağını" gösterdi!
  Yapılan PLANLAR revize edilir ve Ankara'ya başrol verilirdi! Bizi sevdikleri için değil! Bizsiz yapamadıkları için! Obama, hem Beyaz Saray hem de Müslüman alemi için çok önemli bir isimdi! Niyeti ve bakışı da çok olumluydu!
  Bölgedeki AKTÖRLERLE iş yapacaktı! Ortaklıklarla yürüyecekti! Ama etrafını saranASKERİ-GÜVENLİK kompleksi, bu izni vermedi! Çok uzun zamandır ABD Başkanları figür olmaktan öteye gidemedi! Bugün bile Marie Harf veJen Psaki, OBAMA'nın haberi olmadan istedikleri açıklamaları yapmaktaydı! Çünkü bağlı oldukları kişi Obama değildi!
  Bakın; İngiltere'yi Ortadoğu'da bulmak hiç zor değildi! Her yerde onlar vardı! ABD'yi bulmak ve amaçlarını bilmek şarttı! Washington'un gizli ajandası vardı! Bu ajandayı hazırlayan ekip BUSHdöneminde işe başladı!
  ABD'yi yöneten BUSH değildi! İşin başında Dick Cheney ve ekibi vardı!
  Cheney'in ağırlığı ve özelliği çok gizli anlaşmadan kaynaklanıyordu!
  Cheney, başta Halliburton olmak üzere 20 büyük şirketin yaptığı özel toplantıdan çıkan isimdi! Oluşturulan planı, Cheney ve ekibi götürecekti!
  ABD Başkan Yardımcısı olarak çok etkili kararlar aldı. Washington'ın gizli ajandasının mimarı olanCheney, özellikle Ortadoğu'da sınırların değiştirilmesi için büyük bir savaşın gerekliliğini, detaylarıyla bilen biriydi.
  11 Eylül kurgusuyla, Afganistan ve ardından Irak işgal edildi. O güne kadar sözünden çıkmayan El Kaide ve Taliban bir anda düşman ilan edildi. Afganistan'ın işgali, ÇİN'in BATI'ya yapacağı hamleleri kesmek içindi!
  Ardından başlatılan Irak işgali, aslında 3 devlet projesiydi.
  Saddam'ın ülkesi Kuzey Irak, Şii devleti ve Irak Arap devleti olarak 3'e bölünecekti.
  Bu resmi olarak hayata geçmese de, fiili olarak ülke 3'e bölündü...
  Saddam'ı kimyasal silahla suçlama dosyasını, Cheney hazırladı. Yıllar sonra bu suçlamaların hepsinin yalan belgelerin de sahte olduğu anlaşıldı.
  Ancak dünya medyasını kontrol eden güçlerle Dick Cheney'yi destekleyen şirketlerin sahipleri aynıydı.
  Yani dünyanın büyük oyuncuları, büyük oyunu kurmak için sahadaydı. Washington'ın GİZLİ AJANDASINDA, daha sonra İngiltere ve Fransa'nın eline geçen Osmanlı İmparatorluğu'nun topraklarını tamamen kendilerine bağlama kararı vardı! Bu GİZLİ AJANDAYI kimseye söylemiyorlardı!
  Ama bu plana destek verip "Bizim olmamız yanlış! Bırakalım Türkiye buraları yönetsin! Hatta DOLARIN karşısına rakip olmayacak yeni bir para birimi de çıkaralım! Bölgeyi Türkler'e terk edelim! Çünkü Ortadoğu'nun bizimle doku uyuşmazlığı var! Ayrıca İngilizler, Amerikan düşmanlığını tavan yaptırıyor! Ama Ankara bunu aşacak güce sahip" diyenler de vardı!
  Cheney ve çekirdek kadrosu bunu istemiyordu! Bu ekip kimseye güvenmiyordu! Türkiye'yi de istedikleri isimlere yönettirecek MUZ CUMHURİYETİ sanıyorlardı!

  Devamı....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazının devemı:
   Yapılan planlara göre IRAK'tan sonra Suriye ikiye bölünecekti! Bunun için de bölgede kaos şarttı. İşte IŞİD de bu görevi büyük bir başarıyla uyguladı. Şimdi Suriye için o günün gelmesi gerekiyordu! Yapılan planlarda Esad, 2016'da gidiyordu! Çünkü Esad'ın ömrü birden uzamıştı!ARAP BAHARI, ABD'nin estiği yerlerdeki adamlarını götürmüştü! BAHAR, Washington'un planlarını ötelemesine yol açtı! Esad için KİMYASAL SİLAH kullanması "Kırmızı Çizgi" olmasına rağmen bir şey yapılamadı!
   Çünkü Esad'ın gitmesi ABD için iyi sonuç vermeyecekti! Şimdi değildi! ÖZGÜRLÜK RÜZGARI ile devrilen DİKTATÖRLER Washington'un planlarını bozdu!
   Çünkü ADAMLARI gidince o ülkeleri başka bir hamleyle geri almak zorundaydı! Geçen zamanda bu yapıldı! Öncelikli hedef Mısır'dı. Çünkü Mısır, İsrail nedeniyle daha da önemli hale geliyordu. Mübarek'in yerine gelen Mursi, bir halk ayaklanmasıyla hapse gönderildi. Şimdi Sisi, Mısır'ı ABD'nin bir eyaleti olarak görüyordu!
   Kendini Kaliforniya Valisi ile eşdeğer tutuyordu.
   Mursi'nin millileştirdiği Alexandria, El Dekheila, Damietta ve El Sokhna limanlarının yeni yıldan önce tekrar özelleştirileceği açıklandı... Yani görevini yapıyor ve enerji trafiğinde MISIR kendi topraklarında HAK İDDİA etmiyordu! Edemiyordu!
   İngiltere ve Amerika kendi çıkarları için bölgede at oynatırken ve diğer güçlü devletler de uygun zeminlerde yumruklarını masaya vururken, Türkiye bu politikalardan bağımsız olarak yolunu çiziyordu!
   Türkiye'ye olan ihtiyacı ortada olan Amerika, anlaşma yoluna gitti! Ama kendini düşünerek! Ankara buna razı olmadı! Hem coğrafi ayrıcalığı, hem de gizli rezervler nedeniyle ABD köşeye sıkıştı! Washington ilk planda Ankara'yı bölgede kullanıp kenara bırakacaktı!
   Zayıf olan tarafımızı kaşıyıp bölgedeki iddiamıza son verecekti! KUKLA ile Türkiye'yi kendilerine bağlayacaklardı!
   Bunun için de hazırladıkları adamlar ortadaydı!
   Bu plan GEZİ, OSLO, 7 ŞUBAT ve 17 ARALIK'ta olmayınca, şimdi kendi içlerindeki "ÖTEKİ SESE" kulak vermeye başladılar! Yine de OBAMA'nın resmen devredışı bırakıldığının dünya tarafından bilinmesini istiyorlardı! Obama'nın başkanlığını da bitirdiler! Putin için de pimi çektiler! Ama Türkiye onlar için hiç ummadıkları bir duvar oldu! Millet devletine sahip çıktı! Onlar da boş durmadı elbette! Suriyeli mültecileri AYAKLANDIRMAK ve oradan büyük sorun çıkarmak içinBELÇİKA'yı yani yakın bir noktayı üs olarak seçtiler! Belçika DEVLETİNİN 150 milyar dolarlık tahvilini alarak ülkenin 3'te 1'ini resmen ele geçirdiler!
   Ana merkez Brüksel olacaktı! Zaten içeride DARBEYE kalkışanlar da bir bir orada toplanmaktaydı! Cheney ve ekibine destek verenler hala TÜRKİYE'yi küçük bir paya razı etmeye çalışıyorlardı! Obama'yı getiren güç ise hala bunun karşısındaydı! ABD Ordusu'nda da bu yönde güçlü sesler vardı! Koca Amerika dururken birkaç ailenin sözünün "kanun olması" kabul edilebilir bir şey değildi!
   Bu birkaç aile, SÜNNİ coğrafyasını küçük parçalar ve küçük adamlarla idare edecek, hem karşılıksız bastıkları DOLARI, yani imparatorluklarını koruyacaklar hem de çayın taşıyla çayın kuşunu vuracaklardı!
   Ankara bunu bildiği için aralıksız ORTADOĞU halklarına seslenmekte, ülkeleri içeriden kaşımakta ve onlara kalplere giden yoldan cevap vermekteydi!
   İçerideki işbirlikçiler de bütün bunlara DİKTATÖR yakıştırmasıyla saldırmaktaydı!
   Oyunları, oyunla bozduğunda en çok içeride saldırıya uğruyordun! Ee burası Türkiye idi!
   Pilavın içindeki BEYAZ TAŞLAR hiç bitmiyordu!
   İngilizler İSLAM'ı etkisiz kılarak ve kendileri yöneterek bölgeyi aldı!
   Amerika'nın, Türkiye ile anlaşmaktan başka çaresi yoktu! İngiliz modeli ile buralara gelemezlerdi! Gelseler de duramazlardı! Hele Rusya zorda, Çin kapanda, İngiltere merakta, Almanya ayakta, Fransa kapıdayken hiç şansları yoktu!
   Ya Türkiye'nin büyümesine göz yumacaklar ya da bölgede rahat bir adım bile atamayacaklardı!
   İsrail'e olan aşk mutluluk için yetmiyordu!

   NOT: Cheney'in ekibinden olup bu planları yapan isim bunları söylüyor!

   Sil
 7. Bekir HAZAR / Takvim

  Adam , "Türkiye Batı'nın emrinde ve hizmetinde olmalı" diyordu.
  Adam, "Tayin ettiğimiz gücü asla aşmamalı" diyordu. Adam, "Türkiye zayıflarsa desteklenmeli" de diyordu. Ya Türkiye, adamın dediklerinin tersi çıkar da gücünü aşarsa ne olacaktı?
  Adam bunu da hesaba katıyordu; "Aman ha" diyordu. "Gücünü aşıp, Kafkaslarda, Balkanlar'da, Ortadoğu'da Osmanlının BOŞLUĞUNU doldurmaya kalkarsa buna asla izin verilmemelidir" diye ekliyordu. "Bu uğurda HER ÇAREYE başvurmak lazım" diye altını çiziyordu. Peki bu müdahale nasıl olacaktı? Adam tilki gibiydi. Onda çareler ve planlar tükenmezdi. Hemen bu sorunun da cevabını verdi; "Öncelikle Türklerin milli ve manevi değerlerini toprağa gömeceksin. Bunu yapmak zor değil.
  Batı kültürü potasında eriyen aydınları, entelektüelleri devreye sokacaksın." Nasılsa bu memlekette potada ERİMİŞ aydınımız çoktu. Adam ikinci adım olarak "Etnik ayrımcılığı" ve "Mezhep kavgalarını" körüklemeyi gösteriyordu. "Potansiyel çok iyi. Bunu yapın, peşinden gelecek mutlaka bulursunuz" diyordu. Üzerine ideolojik kavgaları kışkırtmayı ekliyordu. Adam işi biliyordu. O Rusya ve Amerika ile 1940'larda dünyayı bölüşen İngiliz Başbakanı'ydı. Onun adı Churchill'di. Ölmeden önce yapmıştı bu konuşmayı. "Vasiyetim" demişti. "Öyle Ortadoğu'ya inmeye falan kalkarsa iç savaş çıkarın. Hatta komşuları ile savaşa sokun" diye adam taa o zamanlarda vasiyetini yazıyordu.

  YanıtlaSil
 8. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN İSLAM ÜLKELERİNE ÇAĞRI...

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesinin (İSEDAK) 30. toplantısında konuştu. İslam cografyası üzerinde yaşanan olaylara değinen Erdoğan, Batı'nın İslam ülkelerinin petrolü ve altınını sevdiğini ama asla kendisini sevmediğini belirterek tarihi bir çağrıda bulundu.

  'BİRLİK OLALIM' MESAJI

  Erdoğan, "İstenirse Ortadoğu'daki kan durabilir. Filistin'in yalnızlığı giderilebilir. Dışarıdan gelenler İslam coğrafyasının petrolünü, altınını seviyor, bizim iç karışıklılığımızı seviyor. Bizim ölümüzü seviyorlar. Her ne mezhepten olursa olsun tüm kardeşlerime çağrıda bulunuyorum. Ne olur şöyle bir kenara çekilelim ve bu kaostan ve tartışmalardan kim kazançlı çıkıyor bunu görelim. Şayet bunu görebilirsek çözümün fitilini ateşlemiş oluruz" dedi. İslam İşbirliği Teşkilatı'nın eski Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, İSEDAK toplantısına katılmadı.

  YanıtlaSil
 9. İslam coğrafyası ve Büyük Çatışmaya dinamiği
  Yiğit Bulut / Star
  Yakın çevremizde olanları “Türkiye şöyle yapmasaydı böyle olmazdı, şunlar yaşanmazdı” kısır döngüsünde yorumlayanlara bir çağrım var; aşağıdaki çıkarımlara bir göz atın ve sonra bir daha düşünün;

  1- Huntington’ın ortaya attığı ilk tez dünyayı “3 parça-3 medeniyet” olarak görüyordu...

  - Hıristiyan-Judaik

  - Müslüman

  - Budist-Uzak Doğu

  2- Burada ana fikir “medeniyetlerin” çatışması değil, kendi içine kapatılan Uzak Doğu-Doğu’nun yanısıra “İslam Coğrafyasının” kendi içinde bölünerek bir çatışmaya sürüklenmesiydi!

  3- Amaç “çatışmanın” izole edilmesi, Budist-Uzak Doğu dinamiğinin içine kapanması ve BATI’nın bu iki diğer parça üstünde üstünlük elde etmesiydi!

  4- Bugün bunu yaşıyoruz! MEDENİYETLER ÇATIŞMASI tezinin özüne dikkatli bakanlar, “ana çekirdek” olan İSLAM COĞRAFYASINDA çatışma özünün, bugün hayata geçirildiğini görebilirler!

  5- İslam Coğrafyası, tamamen bir mühendislik ürünü olarak , 1000 yıl öncesine, BÜYÜK ÇATIŞMA DENKLEMİNE sokulmaya çalışılıyor! Mezhepler, etnik kökenler “bilinçli” bir şekilde “ayrıştırılmış kimlikler” haline getirilip “tarafların” sınırları keskinleştiriliyor.

  6- Amaçlanan Sadece mezhep çatışması değil, bu coğrafyada yaşayan bütün unsurların birbiriyle çatışması ve mümkün olduğunca bölünerek “karşıt parçalar” haline gelmesi! Kabile savaşları dahil ana plana dahil planlanan birçok çatışma öngörülebilir.

  7- En önemli detaylardan biri de şu; bu çatışmaların içinde hedeflenen iki ana eksen çatışma; Şii-Sünni ve Kürt-Arap çatışması ve bölgede yer değiştiren örgütlerin sıcak çatışma içine çekilmesi! Bu açıdan bakınca Türkiye’nin konumu, etkinliği ve yürüttüğü çözüm süreci çok önemli!

  Sevgili dostlar, malesef İslam Coğrafyası 40-50 yıl sürebilecek bir çatışma dinamiğine sokulmak üzere, planı uygulayanlara göre hatta sokuldu! Bu çatışma tesis edilirken en çok kullanılan yöntemlerden biri de sosyal medya! Bir detay daha var; İslam coğrafyası unsurları BATI dünyasına karşı “savaş-şiddet-kan-gözyaşı” ile özdeşleştirilerek “itibarsızlaştırma” kampanyası yürütülüyor!

  Sonuç: “Türkiye şöyle yapmasaydı” diye konuya “kısır bir noktadan” girenler, BÜYÜK RESMİ görmeyi deneyin ve lütfen olanları bir daha detaylı düşünün!

  Son söz: “Büyük Çatışmayı” önleyebilecek tek merkez Türkiye! Türkiye’nin attığı adımlara bir de bu açıdan bakın ve lütfen eleştirmek yerine “nasıl önleyebiliriz” ortak çabasına ortak olmayı deneyin!

  Önemli not: Türkiye’de yaşayan her etnik kökenden, her dinden, her mezhepten kardeşlerimiz yaşanabilecek her türlü provokasyon ve ayrıştırmaya karşı çok dikkatli olmalılar ve “algılamalarını” temiz tutma yolunda çaba göstermeliler. Bu altın kural bölgemizin içinden geçtiği dar tünel içinde hepimiz için geçerli... Tuzak kuranlar “kendi tuzaklarında” başarısız olacaklar ve DOĞU’nun BATI’ya hakimiyeti mutlaka tesis edilecek, eskiden olduğu gibi...

  YanıtlaSil
 10. Basın'daki bilgilendirme (!) yazıları dikkat çekecek şekilde içinde bulunduğumuz yada hızla yaklaşan çatışma ortamını nazara veriyor. Amacımız bu çatışmanın temel dinamiğini, tarafları ve hedefini doğru tanımlamak... Bu bilgileri kendi manevi kaynaklarımız perspektifine oturtmak ve önümüzü görebilmek, doğru yerde durabilmektir. Harici sapmadan kendimizi korumak ve Ehl-i sünnet yolundan ayrılmamaktır.

  YanıtlaSil
 11. http://www.internethaber.com/papa-geldi-ak-sarayi-dunya-izliyor-canli-yayin-743195h.htm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://www.muhammedmustafa.net/tr/altsayfabayramali.php?sayfa=yazilar/bayramalicetinkaya/ayinyapanhristyanlar

   Sil
 12. 136715 03/20/2019.
  beyler kapanan sitenin adını gogıla yazıp aratınca: "136715 03/20/2019." karşımıza çıkıyor. bence bu rakamlarla bize bir mesaj vermek istediler. dikkat ettim site kapandığından beri bu rakamlar hiç değişmedi. acaba nedir bu rakamların gizemi? hadi bir beyin fırtınası yapalım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. site şu an açık... ana sayfasında tek sayfalık bir içerik var

   Sil
  2. Bu zuhurat değil toplanma zamanı gibi birşey olmalı, yedi alimlerin her biri 300 küsür insanları toplayıp Mekke'ye gitmesi gibi. 136715 sayısı neye işaret acaba?

   Sil
  3. 136715 03/20/2019. Bu sayının çok derin manası var Bize işaret veriyorlar. Sondaki 2019 sayısı Mehdi as çıkma tarihi olabilir. Allahu alem

   Sil
  4. 1979 yılındaki olayların mehdinin doğumunu işaret edebileceğini bu sebeple de 40 yıl sonrası olan 2019'un da onun hurucunun yılı olabileceğini ifade etmiştik.

   İnşallah Allahın razı olduğu kullarından olur ve şehadetle şerefleniriz.

   Sil
  5. Ikinci siyah bayraklilardan 72 ay sonra huruc edeceğine göre ,2019 başka bir ifşaat olabilir.siyah bayraklilar daha zuhur etmedi.

   Sil
  6. 03/20/2019 yabancı takvimine göre 20 şubat 2019 tarihidir. Sanırım yabancı istihbaratlara bir gönderme var.

   Sil
  7. Sacramental kardeşim zekice bir tespit yapmışsın. Ben fark etmemiştim ..

   Sil
  8. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  9. MEHDİ Alehiselamın tam zuhur u şu TARİH demek dogru olmaz Evliyalarda büyük cogunlugu tam şu Tarih dememiler ima etmişler mesla tek rakamlı yılda cıkca gibi_ Bizlerin ki tahmin imalardan anladımız . zamanı YAKIN diye inanıyoz

   Sil
  10. Benim evliyaullaha bir sözüm yok, haddim de değil.. Onların ne demek istediği vukuu ile tevil edilir. Onlar yanlış görmez, manevi alemdeki şahadet ile maddi alemdeki tasvirinin karşılığı tabir veya teville olur.

   Sil
  11. Türker kardeş, yanlışlıkla 20 Mart yerine 20 Şubat olarak yazmışım. Bu bir zuhurat tarihi değil, toplanma tarihi gibi birşey... Çünkü 20 Mart 2019 tarihi Recep 1440 yılına denk geliyor.

   Sil
 13. Sayın Turker Eraslana, bahsettiğiniz tarih ve alametler öngörünüzü kuvvetlendiriyor.Allahu alem Bende amelimi düzelttim.farzlara ve sünnetlere yapıştım.Tek gayem ilahi rizadır.İnşaallah Mehdi as ordusunda bir nefer oluruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah Allah devamını Nasip etsin abi Saidlerden olun inşallah hep beraber

   Sil
 14. Hiristiyan alemi kendi aralarındaki farklılıkları bir kenara koyup birleşme kararı alıyorlar.Katoliklerin ruhani lideri papa İstanbul'da ordodoksları ziyaret edip birleşmeye çalışıyorlar.Bizede mezhep,etnik kimliklerimizi ayrıştırmaya bölmeye,parçalamaya çalışıyorlar.Ve müslüman,müslümanı bir,birine kırdırmaya çalışıyorlar.İslam alemi bu siyonist,emperyalist oyunlara gelmemeliler.ilk önceliğimiz Rahmetli Erbakan hocanın kurduğu d8 faliyete geçirip bunların karşısında güçlü bir blok oluşturmaktır

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. BAŞBUĞU Abi evet Saten biz Müslümanaların Birleşmeyi gercekeştirdikmi saten Galibiz Allahın izniyle MEHDİ Aleyhiselam bile Tüm MÜSLÜMANLARI tevhid bayragı altında birleştircek olması Birlimiizin ne kadar önemli olduguna işaretir .OsmanLı zamanında neden Diklenemezlerdi HALİFEMİZ istanbuL DA İDİ .Tüm Müslümanlar fi fetvasıyla Cihadı ekber İLAN edecegini haçlılar cok iyi bildigine Hadsizlik etmekden cok korkarlardı Hatta osmanlı Zamanında _ bir batılı devlet .Paygamber efendimizi küçültücü program yapacak olur_ OsmanLı CihaN devleti haber alır ve bu günün tabiriyle ültimaton ceker uyarır eger o program olursa Tüm diplomatik ilişkilerimiz donduruz HATTA CİHADI EKBER iLAN EDERİZ DER ve o PROGRAM ANINDA İPTAL olur .Çün ki halifenin Cihatı ekber demesi Tüm Dünya Müslümanlarının Savaşması demek dir bunu Hiç BİR osmanLının zayıflama döneminde bile göze Alalmışlardır Birlik olmak gerek diri olmak gerek -Tassubdan uzakdurmak en azından Kırıcı davranışlardan uzak durmak gereki Kafirlerin ekmegine yag sürmemek gerek

   Sil
  2. Haktan Aydemir kardeşim,kafirlere en büyük darbeyi Ayasofyada cuma namazı kılarak vuracağız inşaallah.Bir evladı fatihan olarak tek dileğim. Bu uğurda ölmek dahi bizim için evladır.Allah emanet olun.

   Sil
 15. iNşallah abi Allah sevdiklerinizle uzun ömür versin amin ecmaiN

  YanıtlaSil
 16. Bir Mehdi’dir hikayesidir gidiyor. Türkiye nice zülumatlı badireler yaşadı. Küfrün en mutlak hakimiyeti tesis elidi, din-i mübin ve rıday-yı diyanet yerde süründü, Kur’anlar köy meydanlarında cavır cayır yakıldı, camiler ahır oldu ya da kapatıldı. Dini hiçbir kurum kalmadı yıkılmadık. Din adamları, makabiline şamil keyfi kararlarla idam edildi. Üstüne üstlük iktidarlar bir harici talimatla ala aşağı edildi. 110 yıl bu küfür atmosferi sürdü, ama Mehdi bir türlü gelmedi.

  Her şeyin rayına girip işler düzelince bir Mehdi’dir muhabbeti gidiyor. Binbir dereden getirilen tavzih ve tevile muhtaç rivayetler, onu buna yakıştırılarak Mehdi davul zurna ile karşılanıyor. Ve üstelik ona öyle ümitler bağlanıp, güçler izafe ediliyor ku, 126 bin nebi ve resul gelse onun yanında bir hiç kalacak.

  Bir de bunlar yetmemiş gibi, küfri, keyfi, cebri, askeri bir ideolojinin rejimi mezara konulduğu bir sırada, 3-6 aya kadar bir asker liderin geleceği palavrası pompalanıyor. Bunu rivayet diye öne süren ve böyle bir şey olacağını sanan kimse varsa bilsin ki ütopyadır. Böyle bir şey olmayacak.

  Manevi münasebeti olmayan ebced hesapları mevziidir. Lokal hadiseler için, lokal menfi veya müsbet hadiselere bir işarettir. Kamuoyunu kendi görüşü doğrultusunda yönlendirme mizansenleri için dini kavramlar da kullanılır. Birtakım kaydırmalarla ehl-i iman kullanılır.

  Geçmişte bazı cemaat ve ehl-i tarik mensuplarının iyi niyetlerinin güvenlikçiler tarafından suistimal edildiğini hatta yanlış istihbaratlarla politikalarına alet edildiğin bilirim. Çok ünlü bir cami cemaatinin bir önderinin hayali tehlikeleri gerekçe göstererek, şu bu olacak masallarıyla silahlanmanın gereğini bile telaffuz etti. (Yani güvenlik şartını silahlı güçlere önem verme oyunu. Onlar yoksa biz batarız) Ve arkasından 28 Şubat fitnesi geldi.

  Millet uzun ve karanlık bir geceden sonra gemi eline almışken, misyona ve vazifesi saptırılan mevhum ve sahte bir Mehdi beklentisi içinde olmakla, feraset mefhumuna yazık ediyor.

  İşte Mısır’daki milyonlarca basık burunlunun üzerine düzülenson hikayenin düzmeceliği herkesi aklını başına getirir umarım. Kızmaca yok. Bir adama gelecek binlerce denizde, havada askeri olacak, asacak kesecek, cepleri dolduracak. Üstüne üstlük olan bir şeyi şeriatı getirecek. İyi de halıkımızı bize tanıtacak kimse gelmeyecek mi ,gelecek mi, geldi mi? Ebedi hayatta ebediyen huzur-u İlahide olmak saadetine ermek için bir ömrü uzlette geçiren bu ehli- hakikat ve tasavvuf zeka özürlüsü müydü?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sayın abim İSA alehiselam nerde acaba MEHDİ cıtı ise nerde mezarı resullullahın kabrinin yanına gömülcek di ben göremiyom da nerde 40 yıl Altın cağ hani Müslümanların hakimiyeti HANİ yahudilerin yok oluşu MEHDİ geldi giti ise DECAL cıktı giti ise İSA ALEHİSELAM NERDE 40 YIL YAŞICAK YA))) DAHA BİR COK OLMUYAN ALEMETLER NERDE)) Saten MEHDİ alehiselam gelsede şeriat i yaşamayı emretce için bizler işimize güçümüze bakarız akşamları az da olsa iştirak ediyoz ögrendiklerimzden

   Sil
  2. Hz. Mehdi, Hz. Ali’den (r.a) makamı olarak daha üstün değil, değil mi? Niçin Hz. Ali’nin mezarı Resullulah’ın yanında değil. Yeri de bilinmiyor. O rivayet sahih değil.

   Bütün Peygamberler önce veliyullah olur, sonra Peygamber. Hz. İsa (as) Resul olarak geldi, velayeti özel durumu sebebiyle yaşayamadı. İkinci gelişinde veli olarak gelecek. Velilerin işleri hafidir. Aşikare değildir. Onun ikinci gelişini ancak çok yakını ve bazı ehl-i iman tanıyabilecek. Herkesin bilmesi gerekmiyor. Ama rahatlaman için söyleyeyim. O da geldi. Her ikisinin gayretleri ve cemaatlerin mücahedesi sonucu oluşacak neticeler görüldü, görülüyor ve görülecek. Tabi gözü olanlara. Mazideki rivayetler onların şahıslarına değil yapılan hizmetin sonuçlarını nazara verir.

   Evliyanın bütün keşfiyatları doğru, ama nasıl ki kimse rüyasını tevil edemediği gibi, onlar da istiğrak halindeki “şahadatlerini, o kısım ehl-i keşif ve şuhud dahi rüyetlerini o halde iken kendileri tabir edemezler.” Edemedikleri için ancak gördüklerini söylerler. Söyledikleri doğru ama alem-i misalin şartları maddi alemimize göre karşılığı başkadır. Tevil işi evliyanın değil asfiyanın işidir. Hele bizim gibi avam ancak dinler.

   Deccalin ve Süfyan’ın kim olduğunu öğrenemedi isen yazık etmişsin.

   Şu unutulmamalı. Ahir zamanın hizmeti ve gücü manevidir. Medeni zamanda münasebetler medenicedir. Galebe çalmak ikna iledir. Komünizm silahla yıkılmadı değil mi? Bizim tek parti zulmü silahla bitmedi değil mi? Boğazlamak şeklindeki cihad, cehlin olduğu, ilmin olmadığı zamanlara aittir. Unutulmamalı insanlık vahşetten ve hayvanlıktan gelmektedir. Bunca yol alındıktan ve medeni terakki ellde edildiğine göre, ahir zamanın hususiyeti ilim ve fendir. Mehdi ve Hz. İsa (as) manevi hizmet görecekler. Askeri, siyasi, iktisadı değil. Ama inanların çoğunluk olduğu bir ülkede hayata onların zihinlerine göre kurulur.

   Sil
  3. İsa alehiselam ı diyom ________ İSA ,(alehiselam) yere inince evlenecek. .bir ogLu olacak 40 yıl kadar yaşayıp ölecek. ve benim yanıma defnedilecek dir_ (Tirmizi -Mevahib) hadise mealen

   Sil
  4. Resullullah alehiselam efendimiz buyurmuş ki (T, mealen) _İSA, adiL hekem olarak gökden inecek ,haçı kıracak (Hristiyanlıgı kaldıracak) Domuzu öldürecek (domuz etini yasaklıcak) İslam dan başka şeyi yasaklıyacaktır.__(Buhari- Müslim-Ebu Davud - Tirmizi -İbni Ebi Şeybe rivayeten)

   Sil
  5. Resullullah alehiselam efendimiz buyurmuş ki (T.mealen) _ Benim dinim üzerine İSA (alehiselam) gelir DeccaLi öldürür , ve sonra kıyamet kopar .__ (İ.Ahmed) . ___ İSA (aLehiselam) geince DeccaLi öldürür )Müslüm - i Ahmed - Teberani- Ruyani-Ziya el makdisi ) ____İSA (Alehiselam ) DeccaLi öldürdük den sonra iki kişi arasında düşmanlık kalmaz __(Müslim)___ daha cok rivayet hadisi şerif var imamlarımızdan

   Sil
  6. Bunların hepsi müteşabihattandır. Nasıl olacağı veya olmakta olduğu konusunda açıklık yoktur. Sadece netice veriliyor. Bugün birçok Hıristiyan teslise inanmıyor. Bir muvahhitler cemaati vardı. Bunun benzerleri çoğalacak.Ve çoğalıyor. Haçı kıracaktan kasıt teslis inancı terk edilecek. Bu konuda Vatikan’da çalışma var. Mavi Marmara Gemisine’e katılan bir Vatikan din adamı sabah ve akşam namazlarını Müslümanlarla kıldı.

   Domuzun sağlığa zararı olduğu konusunda bugün ciddi araştırmalar sonucu ortaya konuyor. Gün gelecek yasaklanacak. Bu sağlık konusudur. Ama Mesih’in döneminde olması sebebiyle ona mal edilir.

   Ruhlar sürekli mezarda kalmazlar. Başka bir aleme götürülür. O ruhların, bir kısmı hapsedilir, bazıları bazı günler serbest kalır. Ehl-i iman ise diğerleriyle hep serbesttir. Haftanın 3 günü mezarla ilgileri vardır. Mezar ziyaretine müttali olur. Hz. İsa (as) elbette Hz. Peygamber’in(as) ümmetinden olması hasebiyle mele-i alada onunla birlikte olacaktır. “Benim yanıma gömülecek”ten kasıt budur. Hz. İsa (as) kendisinden sonra gelecek Resul’ün dininin ve ümmetinin ihtişamını görünce, onun ümmetinden olmak murad etmiş. Cenab-ı Allah bu duasını kablul ettiği içindir ki, 2. gelişinde ona tabi olarak yaşayacak ve vazife görecektir.

   Bir olayın oluşum şartlarını uzun sürede gerçekleşir. Ama netice bir günde de, bir haftada da bir kaç yılda da alınır. Komünizm 60-70 yılda büyüdü, 70 yıl yaşadı ve çöktü. Birkaç gün içinde.

   Bugün Türkiye’deki İslami cemaatler altın çağını zaten yaşıyor. Bu kadar yaygın hizmetler bir günde yerden bitmedi. 1930 yılında yaşayan deden mezardan bugünleri görüyor ve “Benim torunlarım bizden şanslı” diyordur. Zamanlar ve kavramlar izafidiri. 40 derece sıcaklık 50 dereceye göre soğuk, 30 dereceyle göre sıcaktır. 200 dola geliri olanla, 10 bin 800 dolar geliri olan arasında ki fark altın çağıdır. Kaldı ki, daha işin başındayız.

   Sil
  7. Abdürrahim kardeşim sen Mehdini bulmuşsun.Görüşüne göre de herkesin onu tanıması lazım gelmez.Yani kabul etmese bir zararı olmaz.Hz isa hakkındaki görüşleriniz de aynı sonuç çıkıyor..Burda bulunan kardeşlerin bir çoğu Hz Mehdinin çıktığına inanmıyor.Ben de dahil olmak üzere.Hadis ve rivayetleri değerlendiriyor.İlim güzeldir öğrenmekte fayda vardır.Bunların bu hareketi senin görüşüne göre normaldir.Herkes tanıyamazsa o beklenecek demektir.Çünkü hadislerde haber verilmiş.Mehdi gelmiş geçmişse dünyanın kalan ömründe insanlar bekleyecekler.Önüne geçilemez.
   Ha Mehdi beklemeyin çalışın diyenler oluyor.Hz Mehdi beklenmez zaten.Aşağıda Hakan kardeş güzel örnek vermiş.Sizin görüşünüze göre geçmiş yüzyılda geldi.O zamanlar dahi Hz Mehdiyi göremeyenler çalışıyorlardı.Hala da 7/24 Allah için hizmet eden 1 ay çoluğunu çocuğunu göremeyen,il il,ülke ülke gezen kişileri ben şahsen tanıyorum.Hz Mehdi konusu çalışmakla,tembellikle alakalı bir şey değil.Amaç,gaye,maksat Allah'tır.Mehdi ye yetişiriz veya yetişemeyiz.Ama elimizde ne varsa,ne geliyorsa Allah için yaparız.Sayende Nur cemaatlerinin de bu konulardaki görüşlerini öğrenmiş oluyorum.Katılmasam da yazılarınızı takip ediyorum.Allah razı olsun katkılarından dolayı...

   Sil
  8. Abdurrahim kardeşim makama göre Peygamberimizin yanına defnedilecek diye bir hadis yok.Hz Alinin Peygamberimizin yanına defnedileceğine dair hadis yok ama Hz İsanın Peygamberimizin yanına defnedileceğine dair hadis var Yeniden dirilme zamanında Hz Ömerle Hz İsanın arasından kalkarım şeklinde devam ediyor.Ben bu hadis-i şerife aynen inanırım.Hz İsa vefat ettiğinde Peygamberimizin yanına defnedilecektir.

   Sil
  9. Zaten rivayetlerde Hz İsanın diğer Peygamberler gibi Hz Peygamberimizin ümmetinden olma duası vardır.O duanın kabulüyle tekrar yeryüzüne gelecektir.Peygamberimizin ümmetinden olma şerefine nail olan aynı zaman da Peygamber olan Hz İsa AS ın yanına defnedilmeyi kendisinin istemesi de doğaldır.

   Sil
  10. Dünya Gurbet kardeşim Allahın selameti üzerinize olsun _ yukardaki hadisi şerifin meali ne kadar acık ve secik sizin belitiniz gibi içinde bir sürü . Anlatım acık secik dir İSA Alehiselamın yere inecegi evlenecegi cocugu olacagı ve 40 yıl kalacagı VEFATIN DA Resullullah Alehiselam efendimiizn yanına defin edilecegi bide dikkat Rivayet (Tirmizide ) geciyor DeccaLi nerde öldürcene dair hadisi şerifler bile var DeccaLi et ceset öldürcegi gibi hayali yani Deccaliye fikrini oldugu gibi bizzat deccaL denen yalancı mahluku et ceset ölürcegi gibi Kardeş ne diyelim aleni yazılmış resullullah efendimiz bildirmiş kalkıpda bunuda artık vehmine göre yorumluyan olursa dicemiz bişey yok ancak İNAT hastalıgına yakalanmış dır deriz Allah kurtasın deriz

   Sil
  11. Allah razı olsun.Biz öyle inanıyoruz bazıları başka bazıları Abdurrahim kardeşimiz gibi inanıyor.Her insan görüşünden kendisi sorumludur.Senin dinin sana benim dinim bana ayeti Kerimesi en uç noktada din ayrılıklarında söylenebiliyorken aynı dine mensup kişiler arasında ufak tefek görüş ayrılıklarında söylenemez değildir.Kırmamak esastır.Hatta müslümanı kırmak feci sonuçlar doğurabilir.Allah-u Zülcelal hepimize hakikatı göstersin.Hakka tabi kılsın.Allah'ın rahmeti ,bereketi selameti senin ve tüm inananların üzerine olsun kardeşim.

   Sil
  12. Amin kardeş burdaki yorum yapan Kardeşlerede sanda bana da okuyanlarada Allah hidayet etigi gibi iman nimetinden mahrum etmesin Din Allahın dır hiç bir AkıL sahibi resullullah alehiselam ım ümetim ümetiim demişken kimsenin kötü olmasını Ateşe gitmesini istemez

   Sil
 17. Allah da bizi zamanına Yetiştirise Askeri olmayı her Müslüman gibi umarız iki kutlu gün bi asrı sadeteresullullah alehiselam la beraber olmak ikin ci kutlu gün Mehdi Alehiselamın ordusunda o şerefe naiL olmak Yoksa bir müslüman işine güçüne bakar Amelin i yapar __BİR EVLİYA derkiyarın gelceni bilsem bu günde dügünüm olsa dügünümü bitirim ve öyle giderim demiş dir Yani elinde 1 agaç fidanı varsa dikersin yarın kıyamet kopcak sa bile

  YanıtlaSil
 18. Peki Abdurrahim abi ,hz.mehdi geldiyse,
  Yani hadisi şerife göre cebabire devri bitti hilafet devri neden başlamadı başladıysa budami mutesabih ,size göre halk şeriatı yaşıyor ama bana göre hepsi değil üstelik bir takım müslümanım diyenler şeriat istemeyiz diyorken ,küfür dönemi bitti tamam ama bidat firkalari hergeçen gün yayılıyor,üstelik milyonlar şarkıcı türkücü futbolcuların izinde hala malum şahsın izindekiler çabası plajlara ne demeli ,ya fuhsiyat ,üstadın tabiriyle şeriat gelse plajları topa tutması lazım,biz zahiren şeriati girmeyi ve yaşamayı istiyoruz abi ve hadislere öyle bakıyor anlıyoruz devletçe ve milletçe kanunlarla topyekun şeriat.
  Bir diğer husus anayasamız ne olacak hala zahiren Kuran i hakimin hükümleri uygulanmıyor bu nasıl mehdi devri ?
  Son olarak birde siz olaylara sadece Anadolu üzerinden teviller yapıyorsunuz dünyadaki diğer ıslam ülkeleri neden yok hadislerdeki horasan Anadolu diyelim ya sam ve dimisk ,guta,haresta,medine,mekke,kufe,ve hz.mehdinin buralardaki faaliyetleri nasıl tevil ediyorsunuz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Din, ilahi iradenin kişiye verdiği cüz’i iradeyle kabul ve tasdiktir. Bu iman bölümü. Sonra amel gelir, yani tatbikat kısmı. Her iki safhada gönüllülük esastır. Zorlama yoktur. (2/256) Müslüman için ferdi olarak şeriatın yüzde 99’u yürürlüktedir. Bir mani yoktur. Var diyen cahildir. Şeriat ülkemizi ve alem-i İslam’ı terk etmedi. İdari yani siyasi kısmında karışıklık var. Onun da sebebi İslam Alemi’nin hür ve müstakil olmaması. Dış siyasetin baskı ve tahdidi var. Bu da dinsizlik cereyanı olarak yansıyor. Hilafetin kaldırılmasının sebebi budur. Emperyalist dini yasaklatarak temelden bizi yıkmak istedi.

   Cebabire Hilafet zamanında yeşitşiği gibi, Mehdiyet de cebabire döneminde ortaya çıkacak ve mücadele edecektir. Mutlak cebabire ve düşman hakimiyeti 25 yıldır. Sora kırkılma başlıyor.

   Buradaki kıstas şu, Mehdi çok ama çok harika bir zat mıdır, yoksa velayet-i kübraya sahip Allah’ın vazifeli bir kulu mudur? Vazifeli şahsiyetler onlara tanınan ve gösterilen yolda ve şekilde hizmet eder. Hz. Peygamber’in 10 yıl topu topu cemaati 400 kişi idi. Ama Kur’an nazil oluyordu, ki çoğu iman esaslarını vaz ediyordu. Mehdiyet de onun gibi. Nübüvvet bir hidayet cereyanıdır. Mehdi de Kur’an ve sünneti ihya ederek, ilham-ı ilahi ile ilmi olarak siyasi gaye gütmeden ve hizmet edecektir. Onun başlatacağı dönem Mehdiyett yanihidayet cereyanıdır.

   Bedüzzaman’ın bir sözü vardır. Muvaffakiyet kesret-i etbada değildir. Yani çoğunluk ona uyacak ve muazazam bir işler icra edecek değildir. O bir nevi sahabe, bir nevi talebe, bir nevi vekiller yetiştirecek. Ve izn-i ilahi ile ortaya koyacağı hizmet tarzı (cereyanı) ile muvaffak olacak.

   Bediüzzaman bir şeye dikkat çeker. Mehdi, Al-i Beyt’in şahs-ı manevisinin mümessilidir. Onun başlatacağı hizmeti seyyidler cemaati başarılı kılacak. O da dinin ihyası ile bütün hayata hakimiyettir. Bunun süresi de 100 yıldır. Mehdi’nin zuhurundan 100 yıl sonra Mehdiyet hakim olacaktır. Alem-i İslam'ın ittihad ve istiklali.

   Mehdi ile Deccal, Mesih ile Deccal arasındaki kural farkı şu. Biri siyaseti dinsizliğe alet edecek, diğeri ise dinin ihyası ile siyaseti dine hizmetkar kılacak. Türkiye’deki hürriyet ve demokrasi mücadelesinin kuralı da bu. Bazı iktidar ve partiler ele geçirdiğimakamla dinsizliği körüklediler, diğerleri ise siyaseti dinin ihyasında kullandılar. Ezan-ı Muhammediyi aslına rücu ettirterek okutan Başbakan bir karar ve emrini icra etmek için günlerce uğraşıyordu. Çünkü iktidar oldu ama muktedir olmadı. Karşı grubun hakimiyeti sebebiyle. Karşı grup siyaseti bütün organlarına hakim üstelik darbelerle sık sık kuvvet tazeleyerek despotane hüküm sürdü.

   Bu aşamada ortaya bir prensip daha çıkıyor. Zor kullanmak mı, nur göstermek mi? Yani zorbalık yaparak gütmek mi, ikna ederek sevdirmek mi? Mehdiyet ikinci şıktır. Siz önce kendinizden mes’ulsünüz. Sonra yakınlarınızdan başlayarak cemiyetin bütün tabakalarına ulaşmaktır. Emr-i bi'l ma'rûf ve nehy-i anil münker. Allah bizden sadece inanmamızı ve günde 1 saatimizi ona ve dinine hasretmemizi istiyor. Diğer zamanı kendini hayatınızı ama meşru yollarda yaşamaktır. Bu asgari İslam hayatının şartıdır. Mehdi bunu sağlayacak. 5 vakit namaz ve kebairden kaçınmak.

   Silahla ve zorbalıkla deccallar gibi gönüllere ve akıllara hükmetmeyecek. İkna ile gönül ve akılları Allah’a tabi kılacak.Siz hangisini istersiniz sopayı mı, tatlı dili mi? Bu tercihler karşımıza Mehdi portresini çizdiriyor. Avamın gözü dünyada siyasette,. Ehl-i hakikatin ise manevi cihada. Bir ceberrut Mehdi portresi ya da velayet-i kübra-yı gösteren Mehdi.

   Sil
  2. Mehdi a.s. 5 vakit namazı Müslümanım diyenlere çatır çatır kıldıracak ve bunun kaydını tutacak ve kılmayanlara hüküm ne gerekiyorsa uygulayacak. Çok mu zor ? Kurarsın camilere parmak izli yüksek güvenlikli turnikeler. Giren çıkan belli olur. Km. mesafesine göre camiye gelebilecek kişilere yoklama çekersin gelmeyenlere kademe kademe nasihat verirsin..ileri aşamaları da var o ayrı. Müslümanlık lafla olmaz.

   Sil
  3. Peki Cenab-ı Allah böyle bir şeyi istiyor mu? Mehdi zorla inandırıp,, ki inandıramaz şeytan inanmış beşeri şeytan uysun, zor kullanır mı? İran'daki Mollalar bile başarılı olamadı. Çünkü bu sırr-ı teklife aykırıdır. Dinde zorlama yoktur. Zorlama öyle bir şeydir ki, inanmayanı yani kafiri münafık yapar. Münafık kafirden daha kötüdür. Siz münafık mı yeşitşireceksiniz.

   Nefsani ve şeytani tarzlar İslam’a ve imana uymaz. Hilafetin ertesi günü Mehdiyet’in hakimiyetinin tahakkuk etmemesinin bir hikmeti, kılıçla bayraktarlık yapan bir milletin ilim ve irfanın önemini öğretip donatılması içindir. Medeni insana galebe ikna iledir. Zorlama dinde yoktur. İnsan esri veya köle mi ki zorla ibadet edip Allah’a inanacak. Bu sırr-ı teklife aykırıdır. Vahşet çağında değiliz. Dünya hayatının ve imtihanının bir hikmeti de inan ile inanmayanın birbirinden tefriki edilmesi.

   16. Lem’a 2. Suali okumanı tavsiye ederim.

   Sil
  4. Abdurrahim Çokgüngor adlı arkadaşın bazı tabuları yıkması gerekiyor. Ömer kardeş güzel bir noktaya temas etmişsiniz. Bu tür hadislere benzetme yapılamaz.

   Sil
  5. Aziz kardeşler Kur'an bir devlet şekli teklif etmez. Kur'an'ın hükümleri açıktır ve uhrevidir. Dünyevi tek emri adalettir. Cuma namazından sonra imam “Allah adalet ve ihsanı emreder” ayetini okur.

   Kur'an dünyevi konularda demokratik bir siyaset tarzı ile milletin karar vermesini ister. Osmanlı bir şer'i devlet değil. Abbasi de, Emevi de. Dine saygılı ve hizmetkar ve önünü açan bir idare tarzı. Eğer bu mürecceh bir husus olsa idi, dünyevi saltanat Al-i Beyt’e teslim edilmesini istenirdi. Kader, Al-i Beyti niçin dünyevi makamlara layık görmedi de, manevi saltanatı onlara verdi.Al-i Beyt veraseti nübüvvetin tek ama tek sahibidir. Akılını siyasetle ve nefsani hükümranlıkla bozanlar Emevi kafalıdır. Hz. Hasan dünyevi hilafeti niçin bıraktı. Ve ne dedi? Ama gerçekleşmesi ona nasip olmadı torunu 5. büyük halife Hz. Mehdi’ye kaldı. Bu da tevhid dinini hakaik-i imaniye ve Kur'an ile yaymadır. Oturup Türkiye’de iktidar kavgası vermek değildir. Kanalizasyon, yol yapıp sabah akşam siyasi nutuk atmak değildir.Hangi İslam büyüğü, evliye, asfiya, mezhep imamı böyle baskıcı bir siyaset-i İslamyie güttü. Bırakın gütmeyi talip bile olmadı. Siz onlardan daha mı yüksek şahsiyetlersiniz, ki zorla olan şeraıt ikame edeceksini? Gaybi haberleri doğru tevil etmek lazım ki, feyiz alalım.

   Türkiye’nin bütün geçmiş, bugün ve gelecek siyasi iktidar hakikati, Kur’an hakikatlerinin yanında; bir ucu öbür ucuna kadar 15 bir teoriye göre 30 veya 50 milyar ışık yılı olan bu alemin içinde değil bir nokta,atomun alt 100 parçacığından biri kadar bile hacmi yoktur.

   Şeriat gelecek diyen şaşkındır. Olan bir şeyin nesini getireceksiniz?

   Sil
  6. Sayın ABDURRAHİM,bu yazıdaki düşüncelerinize katılıyorum.İnsanlar hür iradeleri ile islamı yaşamalılar.Yoksa robot gibi zorla olursa,imtihanın manası,sırrı kalmaz.

   Sil
  7. Kardeş Müslümanlığı kabul eden kimseye namaz ve oruç ŞARTTIR. YAPMAK ZORUNDADIR. Yapmassa aşağıda Türker kardeşim yazmış olanlar olur. Din bu oyun değil. Ağızdan çıkanın manasını iyi anlamak lazım.

   Sil
  8. Abdürrahim abi Allah ilmini irfanını marifetini ziyade eylesin.Bu saygıdeğer kardeşler ya seni anlamıyorlar ya da anlamak istemiyorlar.Seni ve nezaket sahibi kavlileyyin Mustafa beyi takip ediyoruz.Devam ediniz,devam ediniz.

   Sil
  9. Ömer Kocaaslan’a

   Mehdi’nin ahir zamanda iman ve dinin zaafa uğradığı bir devirde geleceği müjdelenen bir zattır. Gelişi de zuhur olarak bildirilmiştir. Zuhur, meydana çıkma, belirme anlamındadır. Meydana çıkış birden bire olmaz, tedricidir. Güneşin tulu edip zirveye gelişi gibi.

   Onun geleceği tevatür derecesinde olması hasebiyle kesindir. Ehl-i Beyt’ten olacağı ana ve baba tarafından oraya ait olacağı da bildirilmiştir. Hatta ismi ile babasının isminin cifr hesapları Hz. Peygamber (as) ile babasınki ile denk olacaktır.. Hizmeti vazifesi konusunda ise açıklık yoktur. Bu konu müteşabihtir. Yani perdelidir. Mesele bundan çıkıyor.

   Bazı evliyalar onun geleceğini ve yapacağı hizmetler konusunda keşfiyatta bulunmuşlar. Ama alem-i misal, yani ruhani alemde görülen bir hususun özellikle gaybi bir haberin nasıl tahakkuk edeceği konusunda söyledikleri doğru ama dedilkeri gibi değildir. Her veli makamı ve derecesine göre görmüş ve bazı şeyler söylemiştir. Bu söyledikleri kendi meslek ve meşreplerinin dilinde olmuştur. Mesela bir asker öğretmeni anlatırken söylediği, bir mürebbiyenin öğretmeni veya doktorun öğretmeni tarif dili mesleklerinin terimleriyle olur.

   Asker olan şöyle öğretmeni komuta diliyle "Öğrencileri çağırır şöyle susturur disipline eder sıraya sokar" derken, mürebbiye, "Sözleri hep ah evladım dersini çalış, yaramazlık yapma diye tatlı dil döker, çok iyi bir insandır” diye tarif eder. Doktor ise “O öğretmen hep şifa veriyor. Hasta çocuklara yani eğitimsiz çocuklara hayat veriyor.” Şeklinde olur. Şimdi bu öğretmen nasıl bir şey. Asker başka, mürebibyieler başka doktorlar başka anlatıyor. Bu öğretmen ne men bir şeydir.

   Bir de herkes bu rivayetlere ayrı ulaşır, bunları öğrenip kafasına göre şekillendirip yorumlaması olunca ortaya farklı farklı öğretmenler gibi Mehdiler çıkar. Ehl-i tarik onun elinde tesbih evliyalar evliyası bilir. Siyasi ve dünyevi makamlarda gözü olanlar onun siyasi makama geçirir ondan sonra kafasına göre siyaseten hizmetler gördürür.Ekonomistler ise döneminin bereketi ile yaygınlaşacak zenginlikler için "Herkese para veriyor" diye anlatır. Şimdi çık işin içinden. Ama şu var Mehdi’deki özellik şu: "Allah dilediğini yapar" ayetine mazhar olan bir Mehdi ki, ilham meleği ile iş görür. Çünkü o binr Halifetullah'tır.

   Mehdinin zuhuru tarihi bir rivayete göre 1335/1917 bir rivayete göre 1343/1925. Bu deccaliyetin hükümranlığının başlama tarihidir de. Ve Deccal Mehdi’nin üzerinde hep baskı uygulayacak adeta ona hiç nefes aldırmayacak. Zaten Mehdi’nin bütün hususiyeti buna gösterdiği sabırdan dolayıdır.

   Lakin Mehdi, kılıcın zulmüne rağmen hizmetini tamamlayacak ve hayat faslının başladığı sırada hayattan göçecektir. Ama Mehdiyet hükmünü sürdürecek ve 50-70 yıl sonra hedefine ulaşacaktır. Ki, Bu tarih değişiktir, ama 2020 civarı.

   Mehdi çok parlak bir makam. Herkes o makamın sahibi olmak istemiştir. Türkiye’de bu konu 1980 darbesinden sonra başlayarak çok köpürtülmüştür. 80 senedir sadece ilmi bahis ile sözü geçen Mehdi, dinde hassa muhakeme-i akliyeden noksan çok insanın diline düşmüştür. Mehdiyet bir şahs-ı manevidir. Bir cereyandır. Onun çok şubeleri, bölümleri ve tecellileri olacaktır. Ama 1500 Hicri asrı onundur. Hükmü hakim olacaktır. Hz. Mesih siyasi gücüyle gelecek onun Kur'ani ve imani hükümleriyle knedi ümmetinin ıslahına yol açıp ittihad-ı İslam'ın tahakkukunda siyasi gücüyle katkıda bulunacaktır. Şimdi fesad-ı ümmet zamanında gelen Mehdi önce coğrafyasını, sonra alem-i İslam'ın sonra da dünyanın burcuna tevhid bayrağını dikecektir. Bu asırlık bir hadisedir. 4 kumandanı olacak. En parlak olanı Cehcah kaldı. Onu da vazifesini yapınca yazarız.

   Sil
 19. Ömer kardeşim müsaadenle soruna ben cevap vermek isterim. Kanunlar belirli şartlar altında oluşur. Şu anki şartlar altında sözde demokratik,laik vs. beşerî kanunlarla yönetiliyoruz ve bunlara uymak mecburiyetindeyiz. Cebabire devri bana göre halen devam ediyor zira en basitinden imam nikâhı(dini nikâh) resmî olarak meşrû sayılmıyor. Aynı zamanda çocuklarımız halen malûm şahsın sevgisi empoze edilerek zehirleniyorlar. Müslümanlar bu memlekette kim ne derse desin hür değildirler. Bir örnek daha : Zorunlu eğitim adı altında çocuklarımız zorla malum ideolojinin empoze edildiği okullara gitmek zorunda bırakılıyorlar. Kız-Erkek karışık eğitim görmeyi karıştırmıyorum bile..İmam hatiplere bakmayın onlar acı çorbanın üzerine serpiştirilmiş nar taneleri..Nar diye bile bile söyledim zira imam hatiptende bozulup çıkanlar oluyor ve tamiri diğer torna tezgahlarından çıkanlar kadar kolay değil..neyse..konuyu dağıtmadan..Halen cebabire bir yönetimde yaşıyoruz.Rahatlama aslında şuna benziyor : Birbirine karışmayan aynı bardaktaki su ve yağ..Bu bardak ateşin üstünde pişmeye tâ menderes zamanında başladı.Türlü entrikalarla bardağı sallayıp taşırdılar.Şimdi öyle bir zaman geldi ki bardak sürekli ısınıyor..Taraflar ayrışıyor..Bu ayrışma bir tarafın hükmü diğerine galip gelinceye kadar sürecek.Şöyle ki yağ olarak tabir ettiğim sol,kemalist,ateist vb.kesimi tutuşturup bardak içindeki suyu azaltmaya çalışacaklar. Kâh sallayacaklar bardağı kâH kaşıkla karıştıracaklar..Benzetme belki olmadı ama bardağa müdahaleler oldukça memleketimiz daha da karışacak,karışacak,karışacak.. Bu sefer öyle birşey olacak ki bu bahsettiğim yağ kesimi yüzünden şeriat gelecek :)) Vehüve alâ külli şey'in gadir..Öyle olaylar,toplu isyanlar,öldürmeler,çatışmalar göreceğiz ki 12 eylüle,gezi parkı olaylarına rahmet okutturacak..Şiddet sarmalına karşı en iyi çözüm şeriat olacak ve ilk halka da idam cezası geri gelecek..peşinden avrupanın bizi dışlaması,büyük savaş ve O (a.s.).bilmem anlatabildim mi ?

  YanıtlaSil
 20. Çok iyi anlattin davut kardeşim lakin sende olayı sadece Türkiye ile sinirliyorsun tamam hilafetin merkezi burası ama diğer müslüman ülkelerdeki olayları tevil edemiyoruz belki detaylı bilgimiz olmadığı için.

  YanıtlaSil
 21. Dostum bizim burası öyle bir yer ki bizde olacak o beklediğimiz büyük değişim bütün müslüman toplumlarını mıknatıs gibi bize çekecek. Şiileri bile..Bunu derken göreceksin karşı çıkanlar olacak ama İran'la beraber (ya mevcut yönetimiyle ya da yeni yönetimiyle) büyük bir İslam Birliğini kuracağız inşallah belki yine karşı çıkanlar olacak ama bu birlik ABD içindeki bir grubun siyasî himayesiyle kurulacak. Rusya'da destek verecek zira sosyalist arap rejimleri de (şii temelli olanları da dahil) bu birliğe gelecekler. Ha bu Sünni-Şii birleşmesine en çok kim karşı olacak dersin ? Neoconlar,Vahhabi Suudlar ve tabii ki İşid ! Ondan sonra ver elini katliam !

  YanıtlaSil
 22. Dinde ikrah yoktur hükmü kafirlere imana zorlamamak içindir.

  Yoksa bir islam devletinde, şeri hükümlerin geçerli olduğu bir beldede bir adam müslümanım diyorsa islam hükümlerine uymaya zorlanır, uymamakta inat ediyorsa cezalandırılır.

  O adamın keyfi gelsin diye veya dinde zorlama yoktur diyerek beklenmez çünkü bir vakit namazı kılmaması o adama felaket olarak yeter.

  HANEFİLERE GöRE: Tembellik yüzünden namazını terkeden kimse, namazı inkâr etmediği sürece dinden çıkmaz, ancak günahkâr, fasık olur. Kendisi bu konuda uyarılarak tevbeye çağrılır, kötü örnek olmaması için toplumdan tecrid edilir ve te'dib amacıyla dövülür. Ramazan orucunu terkeden kimse de bunun gibidir.

  Şafii ve malikide ise namaz kılmayanın cezası nihai olarak ölümdür.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Türker Kardeşim aynen öyle. Önceki mesajlarıma bakarsan bende bunu demeye çalışıyorum. Ehli Sünnet nasıl kendini belli ediyor meşrepler farklı bile olsa.

   Canım kardeşim benim.

   Sil
  2. eyvallah kardeşim dua et bizim için.... ehli sünnet vel cemaate uygun yaşar ve şehid oluruz inşallah..

   Sil
  3. amin kardeşim inşallah.

   Sil
  4. Fesubhanallah sıra seriate geldi,osmanliya dayandı Osmanlı bir ıslam devletidir şer i bir devlettir.Efendimiz s.a.v kurduğu ıslam devletini seriatle yönetti keza halifeleride öyle aksini iddia eden zindiktir.
   Şeriat mutesabihata girmez hükümler kanunlar ıslam hukuku zahiridir.
   Sırrı ilahi dediğiniz imanla ilgili tekliftir,isteyen kabul eder,kabul eden uymakla mukelleftir uymayan fasık tekrar inkar eden kafirdir.
   Islam sadece namaz ve oruçtan ibaret değildir.
   Islam aynı zamanda bir devlet ve hukuk nizamidir,onun kendine has bir savaş ,ticaret ,miras,nikah,talak, hukuku vardır ,kaynağı edilleyi şeriyedir.Kuran Sunnet Icma_Kıyas.Fikih külliyatı bunlarla doludur. Ve Osmanlida bu şeriatı uyguladı.Dolayısıyla osmanlı ıslam devleti değildi sözünün bir mesnedi yoktur .Bir devletin ne olduğu anayasasindan ve hukukundan bellidir .1 Kanuni Esası :Devleti Osmaniyenin dini islamdir. Madde 11 7 zilhicce 1293.demekki Osmanlı bir şeriat devletiymis.Ne yazıkki tc anayasasında böyle bir madde yok.
   2 osmanlida 1800 lu yıllara kadar molla fenarinin sürer kitabından fetvalar veriliyordu.1800 lerde ahmet cevdet paşanın mecelleyi ahkamiyeyi osmaniye devreye girdi
   Inceleyen herkes gorecekki bu roma hukuku alman yada ısviçre medeni hukuku değildir Islam hukukudur.
   Bu boş söylemleri bırakın milletin kafasını karıştırıp tatlı su muslumanlarina laik müslümanlara benzetmayi bırakın şeriat hakkında osmanlı hakinda kimsenin kafasını karıştırmaya gerekte .hakkınızda yok

   Sil
  5. Not:mesajları tlf dan yazdığın için hatalar oluyor molla fenarinin sürer değil durer kitabi olacaktı özür dilerim.Ayrıca orandaki şeriat bizi ilgilendirmez çünkü orada ıslam değil bozuk sii fıkhi uygulanıyor.Bir hususta aklıma gelmişken siz cibali babanın ehli sünnet olmadigini iddia ettiniz fakat Huccetul Islam Imamı gazali rha. buyuruyorki :bidat ehline batın bilgisi nasip olmaz,batın bilgisi temiz kalblerde hasıl olur.

   Sil
  6. Ömer'e

   Şeriat ne demektir? Din demektir. Kur’an ve sünnet hükümlerine verilen addır. Şeriat ikidir. Biri ferdin ve cemiyetin fiil ve ahvalini düzenleyen ilahi emir ve yasaklar, ki sıfat-ı kelamdan gelen şeriat, diğeri ise bütün kainatı düzenleyen sıfat-ı iradeden gelen şeriat.

   Genelde özellikle avam tabakasında şeriat denince akla ilki gelir. Şeriat dini ve dünyevi hükümlerin tamamını kapsar. Asli kısmı iman ve itikadı, ikinci derece de olanı yani fer’i bölümü ibadet, ahlak ve muamelatı kapsar.

   Dinin temel hükümlerine nerede olursa olsun kişinin uyması gerekir. Bir de devletin yükümlülükleri var. Onlara inanmak farz ise de onların uygulanmasından fert sorumlu değildir. Temel şartların ihmale uğrayıp zayıfladığı, fert, aile ve cemiyet hayatının hatalı esaslar üzerine kurulduğu bir cemiyette, muamelat ve cezai hükümleri uygulamanın bir faydası olmaz.

   İslam hukuku, şeriat değildir. Şeriatın bir kısmıdır. İslam’ın bir devlet ve hukuk nizami olduğu ve kendine has savaş ,ticaret ,miras,nikah,talak, hukuku olduğunu söylemek doğrudur. Ama bu şeriatın ancak yüzde 1’ine tekabül eder. Ondan ben sorumlu değilim. Ona inanırım ama ona uyulmuyor olması beni değil ülke yöneticilerinin sorumluluğuna girer. Bunların uygulanıyor olması da o ülkeyi şer’i devlet yapmaz. İslami devlet yapar, yani İslam yanlısı devlet yapar.

   Osmanlı şer’i bir devlet olsa idi her şeyin şeriata uygun olması gerekirdi. En azından iktidarın başı seçimle tayin edilirdi. Nesilden nesile geçen ve tayin ile değil. Saltanat şer’i değildir. Ama reddedilmemiştir. Osmanlı’da sultan onlarca kardeşini öldürür. Bir emirle onlarca insanın başını vurdurur. Bu adalet-i mahzaya dolayısıyla şeriata aykırıdır. Cemiyetin çıkarı için insan öldürürüm anlayışı, “İnsanı öldüren insaniyeti öldürmüş olur” Kur’an hükmüne aykırı ve cezai müeyyidesi var.

   Bir mesele de farklı içtihat etmek bir yer için geçerli, ama başka yerler için değildir. Mecelle hukuki bir eserdir. 19.yüzyılın 2. yarısında telif edildi. Ama batıdan devşirme 1839 Tanzimat Fermanı da vardı. Ve şer’i olduğu iddia edilemez. Kur’ani hükümlerin askıya alındığının ilk işaretidir. Toroslarda oturan aşiretlerin göçerliğini kaldırmak için asker zoru kullanmak hangi hukukta ve şeriat devletinde vardır? O göçebelere düşman muamelesi yapılıp katledilmiş. Bu mudur şeriat? Mecellenin ve Dürer’in varlığı o ülkede onlara uyulduğu anlamına gelmez.

   Osmanlı İslami bir devlet, İslam yanlısı ama şer’i değildi. En azından zayıf bir şer’i devlet. 4 Halife ile kıyaslanabilinir mi? Osmanlı’nın her işi her muamelesi dine uygun değildir. Seçim yoktu. Kur’an şura ve meşvereti esas alır bu hüküm yoktu Ama saltanat vardı.

   Lafı uzatmayayım.Dinin yüzde 99’u iman, ibadet ve ahlaktır onun hükümlerini kapsar. Yüzde biri için tantana yapmak, ancak ve ancak şartların sübutuyla mümkündür. Mecelle kaidesi “Bir şey sabit olursa, levazımıyla sabit olur.” Olmayan bir şeyin mükellefiyeti olmaz.

   Şeriat imanlı bir toplum, salih bir toplum emreder. Bunların mevcudiyeti neticesi siyasi hukuk tesis edilir. Din siyaseti ele geçirme aracı değildir. İrşad makamıdır. Uyup uymamam sorumluğu mevkidekileri bağlar. Ayrıca o mevkide olanların imkanına bağlıdır. Hemen dini öğrenmeden şeriatın yüzde 99’unu atlayıp yüzde 1’i üzerinden ahkam kesme, şeriata aykırıdır.


   Sizin saydıklarınızın yani şu hukuki konuları uygulamak şimdi de mümkün. Resmi nikahtan sonra dini nikah kıyarsın. Vasiyetle mirasını istediği gibi paylaştırırsın. Vesaire.

   Sil
  7. Cibali Baba’nın ehl-i sünnet olmadığı iddiasını da şeriat konusu gibi çarpık anlamışsın. Meczup vardır. Tasavvufta böyleleri çoktur. Mübarek mecnundurlar. Bundan dolayı mükellef değillerdir. İstiğrak halinde söylediklerinden mes’ul değiller. Çatmak için sermaye arıyorsan iyi çalışman lazım. Kendin uydur kendin inandan vaz geç.

   Sil
  8. Cibalibaba meselesini böyle aksettirmemiştin eski bir yazında farklı söylemiştin.
   Osmanlıda Kardeş Katli
   Yazar: Mehmed Kırkıncı, 07-7-2010
   Sıkça sorulan bir sual: Bazı Padişahların saltanat ve taht uğruna evlatlarını ve kardeşlerini öldürmeleri İslam Dini’nin hükümlerine aykırı değil midir?

   El-Cevap

   Evvelâ şunu ifade edelim ki, Osmanlı sultanlarının hangisinin devletin selameti ve umumun hukukunu muhafaza hesabına kardeşini veya evladını cezalandırmış, hangisi siyasi hırs, makam sevgisi ve saltanat hevesi ile evlatlarını boğazlamıştır? Bu suallerin ayrıntılı ve isabetli cevabını bulabilmek için arşivlere inmek, tarihi kayıt ve belgeleri dikkatle süzmek gerektir. Bu görev de bu sahada çalışmalarını sürdüren tarafsız tarih araştırıcılarına düşmektedir. Biz, ayrıntılı izahları bu konunun uzmanlarına havale ederek, meseleyi sadece “Kur’an ve sünnette devlete isyan etmenin hükmü” üzerinde kısaca duracağız.

   Öyle ise, milletin birlik ve beraberliğini bozup fitne çıkartmanın ve bu fitneyi sürekli körükleyip devlete karşı fiilen isyana teşebbüs etmenin İslam dinindeki hükmünün ne olduğunun bilinmesi gerekir. Eğer bu nokta iyi bilinmezse, yapılacak değerlendirmeler tek taraflı olacağından eksik kalır; hikmet ve hakikate uygun düşmez. Bu bakımdan yapılacak ilk iş, İslam dininde isyana teşebbüsün ve devlete ihanet etmenin nasıl bir cürüm olduğunun ortaya konulmasıdır. İkinci adım ise, devlete karşı isyan edip, onu yıkmaya çalışmak mı daha büyük bir cinayettir, yoksa padişahların kendi evlat veya kardeşlerini devletin bekası ve milletin selameti adına öldürmeleri mi? Sorusuna doğru cevap vermektir.

   Devlet bir şahs-i manevidir. En kötü bir devlet, devletsizlikten binler kat daha iyidir. Bugün devleti olmayan ve başka devletlerin esareti altında inleyen milletlerin ne durumda oldukları herkesin malumudur.

   Sil
  9. Dinimizde devlete karşı ayaklanmak, kuvvet kullanarak iktidarı ele geçirmeye çalışmak ve fitne çıkarmak kesinlikle yasaktır. Bir ayette mealen şöyle buyurmaktadır: “Fitne katilden daha şiddetlidir.”1 Elbette ki devletin fitneyi def etmek için bazı caydırıcı müeyyideler uygulaması en birinci vazifesi ve hikmetin gereğidir. Yine başka bir ayette şöyle buyrulur: “Eğer müminlerden iki grup birbirleriyle vuruşurlarsa aralarını düzeltin. Şayet onlardan biri, hala ( Allah’ın hükmüne boyun eğmeyip) ötekine saldırırsa, Allah'ın emrine dönünceye kadar( bu) saldıran tarafla savaşın. Eğer(Allah’ın emrine) dönerse artık aralarını adaletle düzeltin ve (her işte) adaletli davranın. Şüphesiz ki Allah, adil davrananları sever.” 2 Bu ayette geçen “bağy” kelimesi, anarşi çıkarmak, isyan etmek ve haddi tecavüz anlamlarına gelmektedir. Böyle bir harekette bulunanlara “baği” denilir. Zira, “Allah’a, peygambere ve sizden olan ulu’l-emre itaat ediniz”ayeti kerimesi önce Allah’a sonra Resulüne daha sonra da devlet reisine itaati emretmektedir. Bu hakikate binaen isyan eden kişi padişahın evladı da kardeşi de olsa ona müsamaha gösterilmez ve devletin payidar olması için İslam dininin hükmü icra edilir.

   Başta Peygamber Efendimiz(s.a.v) olmak üzere, bütün Ehl-i Sünnet alimleri, devlet reislerine itaat edilmesi üzerinde ısrarla durmuşlar ve isyanı kesin bir şekilde yasaklamışlardır. Şöyle ki:

   Ehl-i Sünnet alimleri, devlet reislerinin adaletli, idari işlerden iyi anlayan dirayetli kimselerden seçilmesi lüzumu üzerine ittifak etmişlerdir. Böyle liyakatli devlet reislerine itaat etmek vacibdir.

   Yine Ehl-i Sünnet alimleri, cebir ve kuvvet kullanarak zorla iktidara gelmiş olan devlet reislerine de, liyakat şartına bakmadan itaati gerekli görmüşlerdir. Onlar hak ve hakikatı daima itaat içinde aramışlar, isyana hiçbir şekilde cevaz vermemişlerdir.

   Çünkü devlete yapılan isyan, büyük bir fitne ve şerre yol açar. Malumdur ki, isyan ile ortaya çıkan nifak, kargaşa ve anarşinin kapısını kapamak fevkalade zordur. Hatta bazen bu kargaşa, milletlerin ve devletlerin hayatına bile mal olabilmektedir.

   Sil
  10. “Şeriatla, Kur’ânla, hadîsle, hikmetle, tecrübeyle sâbittir ki: Sağlam, dindar, hakperest ulûlemre itaat farzdır. Sizin ulûlemriniz, üstadınız; zabitlerinizdir. Nasıl ki mahir mühendis, hâzık tabib; bir cihette günahkâr olsalar, tıp ve hendeselerine zarar vermez. Kezalik, münevver-ül-efkâr ve fenn-i harbe âşina, mektepli, hamiyetli, mü’min zabitlerinizin bir cüz’î nâmeşrû hareketi için itaatinize halel vermekle, Osmanlılara, İslâmlara zulmetmeyiniz! Zira itaatsizlik, yalnız bir zulüm değil, milyonlarca nüfusun hakkına bir nevi tecavüz demektir. Bilirsiniz ki; bu zamanda bayrak-ı tevhid-i İlâhî, sizin yed-i şecaatinizdedir. O yedin kuvveti de, itaat ve intizamdır.”4

   Allah Resulü (s.a.v) hakiki adaletle hükmetmeyen devlet reislerine bile isyan etmeyi yasaklamıştır. Halbuki Osmanlı Sultanlarının ekserisi ellerinden geldiği kadar hak ve adaletle hükmetmişlerdir. Gerçek bu iken, nasıl olurda Padişahlara karşı isyan edilir. Elbette ki devlet başkanına karşı isyan eden cezasız kalmayacaktır.

   Sil
  11. Dini nikahını kiyarsin,mirasını vasiyet edersin ee sen şuna bu asırda şeriat devletine gerek yok dede sende kurtul bende ,ya anarşi ,zina, çocuklara tecavüz,lut kavminin amelini yapanlar teşvik edenler,hırsızlar ,gaspcilar,vs.vs bu tür suçların cezaları ,kisaslar Allahın hükümlerine goremi yoksa modern hukuka goremi uygulansın? Bunlarin uygulanmasından devlet sorumlu onlarda yapmıyorsa vazmigecelim şeriat devleti istemekten insanların yaptıkları kanunlar nekadar adildir.
   Aklıma gelmişken söylediğin:velayeti ehli sünnetin tekeline verirsek cibali babayı nereye koyacaz.
   Şimdi sen böyle söylersem ben ne anlarım.

   Sil
  12. Bir toplum aklı gideren içkiyi; nesli soysuzlaştıran zinayı; dini dejenere eden ve hiçe sayan hurâfe ve küfrü; canı ucuzlatan anarşi ve terörü (gerçek anarşi Allah'ın sistemine karşı gelmektir); malı yok eden kumar, rüşvet ve israfı meşru görür, haklının değil kuvvetlinin yanında yer alır bunları da beşeri sistemlerinin müsâmaha ve müsaadeleri gölgesinde yaparsa, hiçbir şeyin güvence ve teminatı sözkonusu olamaz. Beşerin insanca yasayabilmesi, adaletinden zerrece şüphe edilmeyen Allah'ın hükümlerine bağlı kalmakla mümkün olabilir. Çünkü O "hükmedenlerin en iyi hükmedeni değil midir?" (et-Tîn, 95/8).

   Sil
  13. Nasılki bir fabrika ürettiği makinelerin kullanma kılavuzunu göre kullanılmasını istiyorsa,insanları yaratan Allah cc hükümlerine uymak insanların her iki cihandada mutlulukları içindir.Devlet içkiyi,kumarı,zinayı teşvik edemez.Bilakis engellemeye çalışır.

   Sil
  14. Ömer'e

   Mübarek Mecnun ne demektir? Kafadan çatlak mübarek demek. Aşk ile sarhoş olmuş ne dediğini bilmez. Cibali Baba bunun bir başka atraksiyonu. Fatih ordusunun güllelerini havada yakalayıp Haliç’’e atıyordu. “Gavurcuklarımı öldürecekler” diye. Fatih Sultan hocasına bunu anlatınca Akşemseddin Hazretleri icabına bakıyor. Ki Akşemseddin, Hacı Bayram Veli’nin müridi ve Kostantiniyye’nin fethinin müjdesini hocasından almış biri. Akşemseddin mecnun yani kaçık veli Cibali Baba’yı manevi makamında ıskat ediyor. Ve Fetih müyesser oluyor. 29 Mayıs 1453.

   Cibali Baba hikayesi budur. O tür velilerin bir vartası daha var. Ehl-i küfür ve bid’aya taraftar olur ve müntesiplerini uğursuz bir şeklide buna zorlarlar.

   Günümüz Pansilvanya sinek imamı öyle değil mi? Siyonist-necoon-neoliberal ile bir olmuş Kainat İmamlığı zırva makamında Mesih’i oynayarak Mehdi’nin ülkesine saldırıyor.

   Ha Cibali Baba mübarek mecnun, bu ise hain mecnun.

   Kırkıncı Hoca senin muradında yazmıyor. Öyle olsa Süfyan’a karşı gelmezdi. Meşru iktidarlara itaat vardır. Hz. Ömer (ra) minberde konuşuyor. "Şayet ben doğru yoldan ayrılırsam " sözünü eder. Hemen bir sahabe ayağa kalkar ve kılıcını gösterir "Seni onunla doğrulturum" der. "İtaat ederim" demiyor. Sahabe Hz. Peygamber'in yıldızlarıdır. Onlara temessük etmek şeriata temessük etmek demektir.Yani itaatta şart-ı muallak var.

   Kendi safsatana başkasını alet etme.

   Sil
  15. ABDURRAHİM ÇOKGUNGOR ''....Fatih ordusunun güllelerini havada yakalayıp Haliç’’e atıyordu. “Gavurcuklarımı öldürecekler” diye.
   :):) Allah seni de güldürsün.
   Aşk ve Muhabbet eğer şeriat dışına çıkarsa iman açısından değil ama zahirde tehlike arzeder.Kafir de Allah'ın yarattığı kullardır diye sevilir.Ancak şeri manada Allah sevmeyin,onları dost edinmeyin buyuruyor.Bu aşk ve Muhabbet bunla sınırlı olması gerekir.Allah sevgisi,Allah'ı sevenlerin sevgisi,Allah'ın sevdiklerinin sevgisi ile genel anlamda müslümanların sevgisi ile.Sınır tanımazsa şeytanı bile sever Allah yarattı diye.Tasavvuf ve Tarikat şeriat üzerine bina edilir.Bu sınırlarda yürür.

   Sil
  16. Boşver o kendi safsatalarinda yürüsün.

   Sil
  17. Abdurrahime
   Süslü puslu laflarla lafı ağzında geveleyen safsata yapan hiç bir iddiasına açıklık getiremeyip ikna edemeyen sensin acaba seninmi benimki açıklamaların safsata senin hz mehdiyle ilgili açıklamalarına kim ikna oldu soylede bilelim.

   Sil
  18. Ömer'e

   Ben kimseyi ikna etmiyorum, Yorumluyorum. Bildiğimi yazıyorum. Her şeyde esas olan bilgidir. Gelmiş gitmiş birini beklemek zaittir.

   Sorarım Mehdi gelmediyse bu 100 yıldır süren deccalane işlerin hakkından kim nasıl geldi? Kağıt üzerinde kalan ve hayatın bütün katmanlarından silinme noktasına getirilen din nasıl ihya oldu? Şeair-i İslam’ı kim geri getirdi, saldırıya uğrayan iman esaslarını kim ilmiyle ortaya koyup korudu? Buna yardım edenler niçin 27 Mayıs sonrası sucuku kimi sallandırıldı da, gıkınız bile çıkmadı.

   Bu Mehdi gelip ne yapacak? Hani deccalleri? Bu şaşkolozluktur ve Süfyan ve taifesini aklamaktır. Küfr-ü mutlakı yani cebr-i keyfî-i küfrî-i askeri devir nasıl zail oldu. Ahir zamanın hizmeti açık ve bellidir. Ama eşhası sırr-ı teklif ve hikmet-i ibham gereği gizlidir.

   Senin açıklamaların, mecazla ifade edilen bir takım rivayetleri tekrarlamaktır. Ama teşhis yok, yüzyıl sonra bile yazsan yine 100 yıl sonra gelecek diye beklersiniz. Bekleyin. Ama gaybi bir konuda ahkam kesmek mes’uliyeti gerektirir. Yarın mahşerde utanırsınız.

   Mehmed Şevket Eygi 2 Aralık'ta yazıyor:

   “Ayasofya’yı Müslümanlar müze yapmadı.
   Medreseleri tekkeleri Müslümanlar kapatmadı.
   Ezan-ı Muhammedîyi Müslümanlar yasaklamadı.
   İskilipli Âtıf Efendiyi Müslümanlar asmadı.”

   Daha başka şeyler de var, kanuni mahzur var. Peki bunları kim yaptı. Mehdi'nin rakibi yaptı. Sen o dönemin ne olduğunu, ne yaşandığını, Bediüzzaman dahil nasıl ilim adamlarının süründürüldüğünü biliyor musun? Kırkıncı Hoca'yı bulursan selam söyle ve sor. Süleyman Efendi takip yüzünden günlerce İstanbul-Ankara-İstanbul treninde eğitim verdiğini bilir misin?

   Kör filin hortumunu tutmuş, bu soba borusu demiş. Basiret gözünü aç da anla. Sana 5. Şua’yı bir ilk olarak tavsiye ederim. Oku ve sonra 1 saat tefekkür et. Mehdi bir perdedir. Ayette her şeyi Allah'ın dilediği gibi yapacağını bildirilir. İlahi vazifeye gölge etme.

   Sil
 23. Bu akşam yazdığım yorumda şunu belirttim:” Allah bizden sadece inanmamızı ve günde 1 saatimizi ona ve dinine hasretmemizi istiyor.(5 vakit namaz 1 saat alır) Diğer zamanı kendini hayatınızı ama meşru yollarda yaşamaktır. Bu asgari İslam hayatının şartıdır. Mehdi bunu sağlayacak. 5 vakit namaz ve kebairden kaçınmak.”

  Mehdiyetin 3 aşaması var. İman, hayat, şeriat. Bu 100 seneyi kapsayan bir süreçtir. Ve daimi hedefi imandır. İmana bağlı olarak 5 vakit namazdır. Halkın yüzde 70’inin Salih olmadığı bir toplumda ikna etmek cebire, zorlamaya tercih edilir. Cebirde nefret vardır. İknada gönüllülük. Bediüzzaman’ın M.Kemal’e söylediği şu söz ünlüdür: Namaz kılmayan haindir, hainin hükmü ise merduttur.

  Bu söz o zaman için, yani Süfyan’ın hurucundan önce söylenmesi ve amel edilmesi doğrudur. Şüfyan çıkıp şeair-i İslamiye’de tahrifat yapıp imana ilişince, özellikle dinsizlik esas alınınca cihadın mahiyeti değişir. Hususan medeni bir zamanda ikna ve gönüllülük esastır. Hükümler zaman ve yerine göre değişiklik gösterir. İslami bir toplumun adet ve kuralları başka, mağlubiyet ve işgal zamanı ile dar-ül küfürde başkadır. Nüansların mahiyetini anlaşılamayınca, kişinin imanına bakmadan amel istenmesi ve zor kullanılması münafıklığa yol açar.

  Bediüzzaman İslami bir idari için yüzde 70 salahat ister. Yüzde 50 değil, yüzde 70 toplumun sahih bir iman sahibi ve amel sahibi olmasını ister. Böyle olunca emir ve nehiyler ona göre şartlılık kazanır. Ve Mehdiyet’in ilk gününden tövbe kapısının kapanmasına kadar esas olan imandır. İman amelin tek şartı ve muharrikidir. Polis sopası imansızı münafıklığa iter. Münafığın zararı kafirden fazladır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende diyorum ki İslâmî idare gelmeden evvel ülkemiz böyle bir idareye muhtaç olacak. Yani genel olarak idam cezasına muhtaç olacağız. Daha sonra Faiz denilen bela sistemi ortadan kaldırılacak inşallah. Arkasından trafik kazalarına,aile geçimsizliklerine vb. bilumum kötülüklerin anası alkol yasaklanacak. Bakınız bizim milletimizin mayasında iyilik,merhamet,vicdan vardır. Aklıselim vardır. Göreceksiniz bu dediklerim milletinde desteğiyle yapılacak. Bakmayın siz Marksist Kürtlere,Ali'siz (k.v) Alevî'yim diyenlere. Çoğunluk dini,meşrebi ne olursa olsun topluma,kendisine hayat veren kanunları severek benimseyecek. Yaşarsak inşallah göreceğiz. Tabi bunların bir kısmı vuku bulacak hadislerden dolayı bir kısmı da ilmî bir heyet kurulup(tamamı -din harici- bilim adamlarından oluşmalı) onlardan alınacak raporlarla yapılacak inşallah.. Ömrümüz yeterse Şialarla Ehli Sünnet'inde ZORUNLU birleşimine şahit olacağız tabi İran'daki rejim yıkılmaz ise. İran'ı ne kadar münafık ne kadar alavere dalavereci olursa olsun aramıza almalı ve ıslah etmeliyiz. İran'ı Küresel Sermaye'ye,İngiltere'ye,Avrupa'ya,Çin'e kaptırmamalıyız. Yoksa yaklaşan Çin tehlikesine karşı arkamız sağlam olmayacaktır. Hz.Mehdi a.s. İran ile ilişkileri üst düzeye çıkartacak ve bizi birleştirmeye çalışacaktır. Buna karşılık tekfirciler çilgına dönecektir. Bu birlikteliği ABD'nin bir kanadı da istiyor bunu unutmayalım. Yani siyasî bir destekte olacak.

   Sil
  2. İran’da Şahlık gitti yerine aynı zihniyette mollalık geldi. Adalet hükmetmedi. Şahın adamları yerine Mollacı veya molla taraftarları geldi. Şahlık bir nevi mollalık adı altında yürüdü. Tabi Acem milliyetçiliği de dini bir kılıfa büründü. Rafsancani ailesinin güttüğü servetin miktarı konusunda bir bilginiz var mı? Bu adam sözde din adamı. Siyasetin başına geçti. Şahın mesleğinden gitti. Aile servetinin 10 milyar dolar civarında olduğu söylenir. Ahmed Necat sahneye çıktığında kimse seçilemez diyordu. Ama seçim sonuçları açıklanınca herkes küçük dilini yuttu. Niçin? Çünkü halk tabakaları yoksulluk altında eziliyordu. Oylar ona aktı.

   Tahran kapalı çarşı esnafının yaptığı İslam devrimi budur. Milli politikalar, menfaate dayanan politikalar, siyasi muarızı batılıya muhalefet adına ehl-i şirke düşmanlık adına ehl-i küfür komünizmle işbirliği yaptılar. İslam kardeşliği ve ittihad-ı İslam’ı bırakıp mezhep gözüyle hadiselere bakarar Körfez ve Arap yarımadasına korku saldılar.

   Bu akl-i selimin kazanmasına kadar sürer. Onlarda bir damar var, “Biz din hizmetkarıyız dünyevi makamlar bizim için değil, biz yol gösterelim, tenkidlerimizi yapalım ama siyaseti siyasiler yapsın” görüşünde. Orada bu vuzuha kavuşacak ondan sonra işler rayına oturur. İran hem Afganistan’ın işgalinde, hem Körfez ve Irak savaşında hep el altından ABD ile işbirliği yaptı. Zaten İran ve İsrail Ortadoğu’da ABD’nin iyi kötü polisi rolünde, kanın akmasına sebep oluyor.

   Sil
 24. Mehdilik KONusuNu Hadisi şerifleri indi görüşüne göre Ahir zamanda tevile kalkışcak 3 5 Kitab okumuşlar olmasıda NormaL dir TüM ehli SÜNNETİN itifaıyLA . Mehdi Alehiselam daha zuhur etmemiş olup MEHDİ Olarak cıkmamışdır nice Hadisi şerif Alimlerimiz Müçdehitler meceddidler Ehli SÜNET İTİKATINDA olan Alim evliya ehli beyt ehli basiret ehli irşşad hem fikir dir -Üstaz bediu zaman saidi nursi dahi Aleni yazmışkan eserlerinde ve yakınlarına söylemişken ben MEHDİ degilim diye kaç kere paylaştık Bazılarının ısrarLa inat da nefsani, bi hastalık dır kelimeleri süsliyerek konudan konuya dalarak ısrarcı olmaları ve onca Alim ulemayı hadisi şerfileri yok gibi veya yok öyle degil böyle gibi .İzahata kalkışmaları hayatını ömrünü ilme irşaada vermiş Allah dostlarına acizane . ben sizden daha iyi biliyom demek gibi bişey dir ___________________________.üstaz bediu zaman saidi nursi buyurdu__ KIYAMET ALAMETLERİ VE AHIR ZAMAN VUKUATINDA (OLAYLARINDA) VE BAZI A`MALIN (AMELERİN)FAZILET VE SEVABLARINDAN BAHSEDEN HADİSİ ŞERİFE GÜZELCE ANLAŞILMADIGINDAN .AKILLARINAN GÜVENEN .BİR KISIM EHL`İ İLİM(İLİM SAHİBİ) ONLARIN BİR KISMINA ZAİF (ZAYIF)VEYA MEVZU (HADİS)DEMİŞLER :: İMANI ZAYIF VE ENANİYETİ KAVİ (GÜÇLÜ) BİR KISIM DA İNKARA KADAR GİTMİŞLERDİR __(Risalenur sözler s355)__ üstaz bile bu tür girişmlerin olcagını eserlerinde bildirmiş hele hele hadisi şerif ilminden anlamadımız halde sadece yok o onu demek istemiyoda şunu demek istiyor gibi kulakdan dolma sözlerle olmaz varsa en azından şu ehli sünnet alimi bu hadisişerifi bu şekilde teviL etmiş diye göstermek dir en azı ilmin yoksa her kez kafasına göre yorumlarsa almanda başka yorumlar vahabide farklı demek ki MEHDİ SATEN GELMİŞ OLSAYDI BU FARKLI DÜŞÜNCE LER TEK CATIDA TOPLANCA İÇİN bu tarz yormlar tartışmalar kalk mış TEHVİD BAYRAGI aldında her kez ASIL beklenen büyük MEHDİ ALEHİSELAM TABBİ olcak olurdu ki şu an zamanımızda taasup had safada nerde bir sürü .bir EHLİ İRŞAAT ALİM EHLİ BEYTEN ___ DERKİ 300 YAKIN İRİLİ UFAKLI İSLAMİ İSİM ALTINDA ÖRGÜT FİKİR AKIMI VAR DÜNYA CAPĞINDA___ .DİKKAT buyrulsun nerde birlik nerde Müslümanların TEK CATI TEHVİD BAYRAGINDA olması biz bunları yok 100 yılda olcak bunlar sırayla dersek indi yorumlarımzıla Hadisi şeriflere mual duruma düşeriz ki 40 yaşında cıkar diye gecer anne adı baba adı Aleni tevile gerek yok ki daha İSA ALEHİSELAM inmesi bir cok HADİSİ ŞERİFİ yok mu saycaz yoksa her birimiz 3 5 kitab okuyup veya bir gurubun bayraktarlınımı yapcaz illa bu böyle diyemi olmazzzz ilim erbabına bu saygısızlıkolur Bediu zaman bile aleni ben MEHDİ DEGİLİM benden 1 asır sonraki zatt diye yazarken __ şeriati muhamediye o gelince yer yüznde bizler kabrimizden sevinçle seyredeceyiz derkken __ bizler kim oluyoz ki yorum tevil e kalkışıyoz buda edep in ayrı bi kısmı___ Saygılar

  YanıtlaSil
 25. onca islami gurub hadi ufakları geçtik ufak dediklerimde en az 50 bin ana hat lar üzerinde hatta şia şia bile içinde 33 grub nusayrisi alevisi melamisi ismaili cefarisi filan filan bunlar bile farklı yorumlar ken vahabiler ve bunlara şimdiki zmzanda yakın duran selefi ler mısır da __ Pakistanda 15 milyon olan cemmat İSLAMi AKIMLAR onlarda tek biz derler Afganistanda farklılıklar DÜNYANIN HER islam CORAFYASINDA ana hatlarıyla SÜNNİ ŞİA VAHABİ diyelim ___ saygıdeger Fkir alış verişi yaptıgımız yorumlarda buşlunan veya okuyankardeşlerim MEHDİ Alehiselam MEKKE MEDİNEDEN CIKAR hadisi şerfiler var devamında şama kuduse İSTANBULA GELİR ve tüm MÜSLÜMANLARI TEK CATI ALTINDA TOPLAR istemesede iistese sevmesede bazı vahabi Alimler mecbur sesiz kalır HÜKMÜNE MUHALEFET EDEN OLMAZZZ .TARİKATLERİ CEMATLERİ Tevhid BAYRAGI Altında toplar aglayan İSLAM ÜMMETİNİ sevindirir zalimleri Terbiye eder - HÜKÜMDARDIR- - EN YÜKSEK EKMEL ALİMDEN EN AZ 2 KAT İLMİ VARDIR- - TÜRKİYENİN EN ZENGİNİNDEN MADDİ OLARAK EN AZ İKİ KAT DAHA ZENGİN DİR- VE HER GİRDİGİ CEPHEDE SAVAŞ KAZANIR - bunlar gercekleştimi sorarım bir tek Türkiyede hükümetimizin eskilere göre az daha Müslümanların tarafında olmasıyla iş bitmez TÜM DÜNYA MÜSLÜMANLARINA DIR MEHDİ Alehiselam İSLAM BİRLİGİNİ KURAR Soruyorum nerde bu birliK ___ yoksa öyle karışık lisanlar yazarımki osmanlıca terimlerle her kez beni oooo cok Alim bilgili iş bu degiL uzay gezegen işte şu merih yıldızındaki Cinler şöyle böyle arabca terimlerleosmanlı terimlerre muhatabımın karşısında dinden bilgisi olmuyana sat sata bildim kadar şahsi yorumlarımı OLMAZ gercekler NEYSE imam TİRMİZİ imam BUHARİ veya başka HADİSİ şerif RİVAYET EDEN EHLİ SÜNNETİN İTİFAK ETİGİ imamalrımızı itibar edilir bir mürşid Alim evliya Buyurdu__imam BUHARİ ve diger imamalrımız cami de ki imam gibi degil tüm hüçreleri ilim dir hadisi şerif dir ezberindedir kalkcak bazıları yok MEHDİ manevi bi şahsiyet cıksa başkasıda deseki örnek MEHDİ HİÇ gelmicek o Ahireten gök yüzünde İSA ALEHİSELAMLA incek topraga ayak basmıcak siz ANLAMSINIZ nolur saçma saban corba olur ____ ehli sünnet olan müslüman en azından şu ehli sünnet eserinde şu şekilde denmiş veya en daha azı şu evliya bu hadis tevil ederken bunu yazmış ki bari evliyaya ilham gelir de bize göre hakikatına daha uygun dur __________ ha kalkıp da yok HADİSİ şerifler Sahih yok degiL gibi haşa Hadimizi bilmezsek Allah korusun ehli sünnetin İTİFAK OLDUGU mezheb imamlarımız olsun hadisi şerif rivayet leri olsunn NE İSE ODUR ___kusra kalman bek yaLdızlı yazamıyom süsleyemiyom da anlaşılmıştır inşaallah_

  YanıtlaSil
 26. Üstaz bediu zamanın (rahimehullah) buyurdmuş ki___TA AHİR ZAMAN hayatın geniş dairesinde asıL sahibleri . Yani MEHDİ ve Şakirtleri (talabeleri ) Cenabı HAKK IN izniyle GELİR . O Daireyi genişlendirir ve Tohumlar sümbüLlenir. Bizlerde KABRİMİZDE seyredip ALLAHA ŞÜKREDERİZ____ (Sikke i Tasdik -i Gaybi. 138 -kastamonu Lahikası,72) ___ Üstaz bile Aleni acık derken bazılarının kafalşarına göre 2 tane Abi nin yorumlarına itibar edip de yok MANEVİ İDİ şöyle idi böyle idi hatta bazı gerubların İSA alehiselamın görevini Fetullah hocamız yapar siz anlamasınız o seçilmiş filan gibi hristinyanlarla itifak görevini işte İSA Alehiselam gibi o yapıyo siz ne anlarsınız gibi Aslı astarı olmuyan yaklaşımlara itiba yokdur İTİBA EhLi sünnetedir daha başka yerlerinde bile acık var dır .ya okumyolar abicilik le kulakdan dolmalarla yetiniyolar yada inat a yakalanmışlar kii hatta bir tane daha paylaşayım__ üstaz bediu zaman dan (rahimehullah)__O İLERDE GELECEK ACİP ŞAHSIN BİZ HİZMETKARI VE ONA HAZIR EDECEK BİR DÜMDAR VE O BÜYÜK KUMANDANIN PİSAR BİR NEFERİ OLDUGUNU ZANNEDİYORUM___ (Barla lahikası 1762) ne demişdik üstaz bediu zaman hazretleride diger evliya Mürşid Alim ehli sünnet gibi hem fikir . sadece zamanımızda Alleni yazılanları bile TEVİl VE YORUMLUYANLAR VAR bunuda saygıdeger siz okuyucu yorumcu kardeşlerle paylaşmak istedim . Bediu zaman rahmettullah aleyh_ yukardaki izahatınlarında yaptıgı çalışmalarla GELECEK BÜYÜK MEHDİYE uygun ortam hazırladıgını ve MEHDİ geldiginde kendisinin vefat etmiş olacagını MEHDİNİN Hizmetlerini de KABRİNDEN sayredecegini ACIK secik ifade etmişdir ki fark edildiysE BÜYÜK KUMANDAN ibaresinide kulanmışolup burdan bile anlatımlar vardır ki . en az üstaz bediu zaman kadar ekmeL Alim MÜRŞİT SEYİD İSMAiL ÇETİN HOCA EFENDİ BİLE eserlerinde belirtmişdir daha bir cok ehli sünnet Alimi MEHDİ alehiselam bir cokların görecegi bir HAYAL degil efsane degil yok şahsi mavevi gaybdan degil BİRCOKLARIN GÖRECEGİ ET CESET VE MÜSLÜMANLARIN BİAT EDECEGİ TÜM müslümanların lideridir Tüm ehli sünnet kaynaklarına eskisine yenisene bakabilirsiniz Risale nura bile

  YanıtlaSil
 27. KURANI kerim dünya vi olsun Ahiret lik her konuya Ayeti kerimeler le yorumlanır ve hadisi şeriflerlede izah edilir kanunu nizamı hukuku vardır ___ Kuran dünyevi konularda demokratik bir siyaset tarzı ile milletin karar vermesini ister ____ ibaresi cok Büyük hatadır KURANI kerim TÜM SİYASİ SİSTEMLERİN ÜSTÜNDEDİR DÜNYEVİ DE OLSA AHİRETLİKDE OLSA YER DE OLSA UZAYDA OLSA GÖK DE OLSA bu ibareyi yazan Arkadaşş az kendine ceki düzen yazdını düzelmesini tavsiye ederim kiii Kuranı KERİME demokratis denen felsefeci dahi zamanında yaşasaydı uyması lazım dı şirin gözükmek adınaysa tehlikeli sözler bunlar _saygılar (COKGÜNGÖR)ABİ SANA YDI bu yazı düşüncelerinizde özgürsünüz ama İSLAMİ hukuka göre büyük yanlış

  YanıtlaSil
 28. Abdurrahim kardeşim merakımdan soruyorum.

  Eğer ki müteşabihattan dediğin -ki bana göre büyük bir kısmı değil- hadisi şerifler ayni ile vaki olursa, yani hakikaten Cebrail a.s nida ederse, İsmi muhammed-ahmed olan babasının ismi abdullah olan alim ve kumandan biri medinede doğup mekkede 10 alimin şehadeti ve zorlaması ile biat alırsa Hz.İsa a.s gökten saçları ıslak bir halde inerse ve Mehdi a.s'ın ardında namaz kılarsa.....

  Tüm bunlara iman mı edersin yoksa yorumlarına devam mı edersin?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türker Eraslan kardeşimize selam ve dua ile.

   Bu haberlerin hepsi doğrudur. Hiç ihtilaf yoktur. Ama sırrı- teklif ve hikmet-i ibham da var. Bu dünya teklif dünyasıdır. Bir teklifle imtihan ediliyoruz. Bütün ihbar-ı gaybiler de bu sırra tabidir. Hz. Resullullah neye haber vermişse hiç tereddütsüz kabul imanın gereğidir. Ama vukuundan sonra tevil edileceği de kimin ne olup olmadığı ayrı bir konu değildir.

   Benim son 24 saatteki yorumlarımdaki vurgu evliya keşfiyatı ile alakalı. Hepsi doğru, ama vazıh değil. Öyle olması da gerekir. Hadislerle evliya keşfiyatını karıştırmamak lazım. Biri bir perdeli, diğeri 10 perdeli.

   Nida meselesini daha önce tartışmıştık. Hz. Cebrail’in geldiği yön semadır. İnsanlık semadan ses verecek cihazatla yani uydu haberleşmesiyle techiz edildiği bir zamanda Hz. Mehdi’nin veya Mehdiyet’in zuhuru haberi veriliyor. Bu aynı zamanda uçakların gökten nüzulu gibi Hz. Mesih’in de o dönemde nüzuluna işarettir. Ehl-i ilme ihbarla bildiriliyor. Hz. Cebrail’in nida etmesi açık bir tekliftir ki bu sırr-ı imtihana aykırıdır. Hiç kimse vahiy meleğini dünyevi Dıha sureti hariç görmemiştir. Ki onun sesini işitsin. Ha Hz. Cebrail’in hususi mesajları hususidir ve yönlendirmeye matuftur. İlham ile.

   Bazı teknolojik gelişmeler zamanında yani cehalet döneminde mu’cize olarak verilmesi, aynı zamanda insanlara bu konuda teşvik içindir. Hz. Musa’nın (as) asası, Hz. İsa (as) tıbbi mucizeleri vs buna işarettir. Cebrail gökten haber getirir gibi gökten size haber gelecekten haber veriliyor. Ahir zaman beşere tanınan ilmin had noktasına kadar ulaşması ve sergilenmesine işaret var. Yakında eşya nakline şahit olacağız.

   Hz. İsa’nın 2. gelişi velayet-i kübra sahibi olarak olacaktır. Resul olarak değil. Resul olarak gelmesi Hatem-ül Enbiya sıfatına aykırıdır. Velayet-i Kübra sahibi Mehdi ile birleşecek ve Rahmet-i İlahi’nin tecellisine hikmet sırrıyla mazhar olacaktır. Deccal ve Süfyan’ın tahribatına karşı ilah-i yardımdır, rahmettir.

   Müteşabihat öyle bir husustur ki, ilim dairesinden cehil yani alimler katından avamın eline inince benzetmeler hakikat sanılır. Ehl-i ilme yakışan onların murad edildiği şekilde anlaşılmasıdır. Rabbimizin bir ismi de Alim’dir. İlimle hareket eder.

   Sil
  2. Abdurrahim kardeşim aleyküm selam ve ecmain.

   "sırrı imtihan" yorumun daha doğrusunu ondan çıkardığın sonuç hatalı…

   Şakkı kamer nasıl ki olmuş ise Cebrail a.s dahi gökten nida edecektir. İlkine hiç itiraz edebilir misin sırrı imtihana aykırı diye? Hayır.Oysa ki biri Efendimizin mucizatı diğeri ise haber verdiği hadisi şerifi.

   Şimdi insanoğlundaki nefis eğer “hakim” ise yani kalbi zulumat ile dolu ve nefsin esiri olmuş ise o kişiye "sana imtihan sırrına aykırı gelebilecek" ne kadar mucizat, ne kadar keramet gösterirsen göster ancak bu onların "küfrünü arttırır" sırrı gereği ancak küfrünü veya sapıklığını arttırır.
   Yani bir adam bu mucizat öncesi ne ise ancak o hali "artar". Müslüman ise imanı artar kafir ise küfrü… Eğer iman etmiş ise o kişi zaten iman etmeye niyet etmiştir.

   Bir adam iman etmemişse ve etmeye de niyeti yok ise onlara yanmış hurma dallarını diksen ve onlardan hurma yetiştirsen de, ayı ortadan ikiye ayırsan da gökten Cebrail a.s nida etse de -eğer Allah murad etmemişse- imkanı yok iman etmez. Hiçbiri fayda etmez.

   Mutlaka bir mazeret uydurur kendince. Kimi zaman sihir der kimi zaman büyü kimi zaman tabiat kimi zaman evrim vs. vs. vs..

   Vallahi Cebrail a.s nida edecek. Aynen hadisi şerifte buyurulduğu gibi. Ben bu kadar rahat yemin edebiliyorum çünkü sadaka resulallah diyoruz. O yalan söylemez.
   Radyoyu televizyonu da Cebrail a.s üzerinden anlatmaz. Radyo televizyon sana bana önemli diye Efendimiz sav için de önemli mi sanıyorsun?
   Dikkat ediyorsan hep bir “vehim” üzerine hakikatleri inşaa etmeye çalışıyoruz.

   “Cebrail nida etse herkes iman eder” bir vehimdir.
   “Efendimiz radyoyu ima etmiş bir” vehimdir.
   “Aslında şöyle etmek istedi, aslında şunu diyecekti, olsa olsa böyle olur, bu akla aykırı, bu olsa herkes müslüman olur”……uzar gider ama hepsi vehimdir……

   Sil
  3. Türker Eraslan Kardeşimize

   Aşağıdaki konular, benzin petroldür, hayır mazot petroldür tartışmasının benzeridir. Ama gerçeğin her ikisinin petrol cinsiden olduğudur. Kusura bakılmaya

   Hz Cebrail’in (as) ne nida edeceğini haber veren hadis doğrudur. Ama müteşabihattandır. Velev ki muhkemat olsa dahi tevili ancak vukuundan sonra mümkün olur

   O hadis şerif doğru. İhbarının nasıl olacağı, vukuundan sonra tevil edilir. Şarta muallak soru olmaz. Hz Cebrail’in (as) öyle bir şey yapmayacağına inanıyorum. Cebrail vahiy meleğidir, Mehdi’yi tasdik meleği değildir. Meleklere ve ehl-i ruha hatta çok büyük manevi büyüklere bir nidası olabilir. Ama küfr-ü mutlakın pençesinde kıvrananlara takdimi sırr-ı imtihana aykırıdır.

   Herkesin Mehdi ile ilgili sırr-ı vukufiyeti aynı olmayabilir. Kimi bulur, kimi arar, kimi bekler. Ama alameti ehl-i ilim için ayan beyan bellidir. Hz. Mehdi ve Hz. Mesih geldiler. Hizmetlerini ifa edip hizmet yollarını açtılar. Öyle ki dolap hilesiyle her türlü fesada ve ihtilale karışan, anarşi ve terörle ortalığı fesada veren ve faiz hırsıyla sermaye ile emeği çarpıştıran ve her iki deccale zemin hazırlayan Yahudi’nin hesabını görme hazırlığı içindeler. Tabi onların şahs-ı manevilerini kast ediyorum. Ama hâlâ onları bekleyen var.

   Deccallerin hurucu sırasında çoğu arazi olan, ama onların karşılarına dikilenlerin mücahede ve mücadelesi ile elde edilen bahar günlerinde ve de deccallerin çöküşü günlerinde türeyen bir takım tufeyli çevreler, aman başkasına kaptırmayalım diyerek sırr-ı teklife tabi olan Mesih ve Mehdi’yi kapma yarışındalar. Öyle ki, şeriatın yüzde birini oluşturan nikah, talak, miras, ceza gibi devlete ait vazifeleri, yüzde 99 olan iman, ibadet, muamelat ve ahlakı yok farz edip, Mehdi’nin vazifesi diye gösterip farazi misyonlar ihdas ediyorlar. Dünyanın rengine aldanıp ahireti kazandıran devasa hizmeti algılıyamıyorlar.

   Sebebi sırr-ı imtihandır. Sırr-ı imtihan olmasaydı, kömürle elmasın değeri anlaşılamayacaktı. Sırrı- teklif hem iman için, hem tahsil-i ilim için, hem kat’ı meratib-i maneviye için, hem imanbillah, marifetullah ve muhabbetullah için yegane vahd-i kıyasidir.

   Makamının parlaklığına bakıp Mehdi’nin büyük sabırla binbir meşakkatle yürüttüğü hizmeti nazara almayıp bir ilanla takdim ve tanıtımı sırr-ı teklife aykırıdır.

   Peygamberi ihbarlar da sünnetullaha aykırılık teşkil etmemesi için hem zamanının fehmini, hem vukuu zamanının fehmini kullanılır. Tıpkı “Dünya hem öküzün, hem de balığın üstünde” olduğunu buyurması gibi. Çünkü o sırada dünya öküz burcunda, başka zaman balık burcunda idi. Hem sahabelerini ikna etti. Hem de benim neslimi de astronomi hakikatleri ile ikna etti. Buna vehim demek ilm-i ledüne saygısızlık olurdu. Velilerin haberleşmesi radyo sırrı ile olur. Maddi telefonlar, radyolar gibi manevi telefon ve radyolar var. İstanbul’da oturup Mekke’deki Kur’anı duyan evliya ile benim aramdaki farka nedir. Birinin manevi birinin maddi imkanı kullanması. Vehim olmasa gerek.

   Kur’an avamı, alimleri ve de rasihleri niçin sınıflandırmış? Vehim denmemesi için. Çünkü rasihler şıp diyen anlar. Avam masaladan.

   Sil
  4. Abdurrahim kardeşim mevzuyu uzatma niyetinde değilim ancak birkaç nokta var.

   Sünnetullahtan adeti ilahiden çok bahis ediliyor ancak ben çok şaşırıyorum.

   Biz adeti ilahiyi tam olarak bi-le-me-yiz ve hatta neyin sünnetullah dairesinde olduğunu da bi hakkın bilemeyiz. Çünkü bizim cüzi ilmimiz hiçbir zaman adeti zülcelaliyi, sünnetullahı hiçbir zaman ihata edemez.

   Çünkü kimilerimiz sünnetullah adı altında "belki bilmeden" haşa kudreti ilahiyi kendi sınırlı aklımıza ve idrakimize hapis etmeye kalkıyoruz. Bizim aklımıza uyana sünnetullah diyor uymayanı ise sünnetullaha aykırı sanıyoruz. -Allah korusun-

   Hz.İsa a.s'ın doğumuna kadar bir anadan bir babadan doğmayı sünnetullah addeden kişi acaba Hz.İsa'nın doğumundan sonra ne demiştir?

   Müslümanın bakış açısı; hadisi şerifleri kendi idrakine uydurmak değil bilakis kendi idrakini hadisi şeriflere uydurmaktır.

   Yani hadisi şerifte buyurulduğu Cebrail a.s'ın nida etmesi gerçeği karşısında müslüman kişi bu durumun sünnetullaha aykırı olduğu VEHİM'ine kapılmamalı aksine "demek bir zaman gelecek fitne o kadar büyük olacak ki iradei ilahi buna razı gelmeyecek ve bu fitnenin şifasını ve de izalesini bizzat cebrail a.s'ı görevlendirerek onun nidası sebebi ile verecek" gibi bir bilinç olmalı. Yani "hazırlanmalı" bilincini açık ve hazır tutmalıdır.

   Cebrail a.s'ın nidası gökten yükselecek günün başında ve ilk ses olacaktır. Şeytanınki ise yerden akşam vakti olacak ikinci ses olacaktır. Müslümanlar ilk sese uymak zorundadır.

   Sil
  5. İlmi konular lastik değil ki uzasın. Seni uzatmıyorsun, tahkik ediyorsun veya ettiriyorsun. Neticeye kadar devam.

   Sünnetullah bir anlamda kainat kanunlarıdır. Ayrıca adetullah da ef'al-i ilahiyeyi ifade eder. Hadisdeki muradın ne olduğu ancak vukuundan sonra anlaşılacaktır. Dini hakikatleri akla tesbit ettirmek gerekir. Bunun yolu da cari ilahi hükümlerden istifade etmek kadar anlaşılması için tevili cihetine gidilir.

   Cenab-ı Allah kendisiyle aramıza 70 bin perde koymuş. Sonra da beni bulun demiş. Nasıl bulacağız. Delillerini akla tesbit ve ikna ettirerek, kabul ettirerek. Hz. Cebrail (as) bir melek. Melek hususiyetleri icabı insana görünmez.. Ama varlığına inanırız. Niçin? Çünkü imanın 2. şartı. Benim için gaybtır ama, yaratılışları, hususiyetleri, vazifeleri bilindiğinden onlara yüklenen manaların doğruluğunu bilmek zor olmasa gelir. Cebrail (as) Hz. Peygambere bile gelirken asli görünümü ile değil de bir insanın görme özelliğine uygun olması gerekir. Ve öyle oldu.

   Hz. Peygamber Hz. Cebrali’i (as) ancak iki defa gerçek haşmetiyle görmüş. Çünkü dünya gözü görme kapasitesini sınırlıyor. Bu hikmete binaen onun görünmesi ve nida etmesi benim için değildir. Manevi ve ruhi alem içindir. Dikkatleri ahirzamanın müstesna hizmetini eh-i semavata ihbar içindir. Çünkü o zat Mehdi-i muntazır. Burada Hz. Cebrail’den çok asıl maksad Hz. Mhedi. Manevi alemi bile meraklandırmış.

   Nasıl ki muhkemat ayetleri kesinlik ifade ederse bazı hadisler de öyledir. Ama diğerleri müteşabihattandır. Müteşabihat ise dallı ve budaklıdır. Çok manayı ifade ve tazammun eder. İlmi derecelere göre anlaşılması söz konusudur.

   Mesela bu ihbarı nasıl anlayacağım. Faraza böyle olur demek benzetme veya kıyasla anlamaya yardımcı olur. Manevi işaretlerin gerçekliliği her taifeye aksi ve tezahürü farklı olacaktır.

   Sil
  6. Güzel nokta.

   Evet sünnetullahı biz çoğu zaman fizik kanunları ile karıştırıyoruz ki o kanunlar da bir noktaya geldiğinde iflas ediyor. Bir fizik kanunu nasıl iflas eder? Eğer ki bir varlık, canlı emir alemindeki yani maddi bizim gördüğümüz alem dışındaki alem ile bağlantı kurarsa bu dünyanın/kainatın "fizik" kanunları uygulanamıyor. Tayyi mekan gibi, Hz.Hızır a.s durumu gibi,mirac gibi,vs...

   Hakikatte sünnetullahı "kün feyekün" olarak tarif edersek hiç sorun kalmaz. Hatta buradaki "kün"ün mahiyetini bile bilmememize rağmen anlıyoruz ki Allahu tealayı sınırlayan hiçbir kanun yok.

   Onun umum adetini haşa Onu sınırlayacak kanunlar sanıyoruz. Oysa o umum adetin dışına çıkmak yani "istisna" yapmak da Onun adetidir. Ol der olur hatta o "OL" u bile bizim anlamamız için diyor belki. Biz mahiyetini bilemeyiz.

   Bu durumun aksi yani hiçbir halde bozulmaz kuralların varlığı "yaratıcının varlığına aksi bir delil olurdu". Yani tüm yaratılış ve herşey belli değişmez / değiştirilemez kanunlar içinde olsaydı bu sefer insanlar o kanunlardan ötesine geçemez ve o kanunları "yaratıcı" sanarlardı. Bknz bir kısım "tabiat kanunu" sevdalıları,imanlıları...

   Evet bizim çoğu zaman kullandığımız "sünnetullah" terimini yanlışlıkla "kainat kanunları" deyimi yerine kullanıyoruz. Oysa ki birisi Allahın adetini diğeri ise bizim kainatta gözlediğimiz ve büyük çoğumuzun ardına geçemediği genel kaideleri anlatır.

   Diğer bir konu dini hakikatleri akla tesbit ettirmek bir ön koşul değildir.

   Eğer bir adam gayba iman etmiş ise ve kendisine intikal eden dini, kayıtsız şartsız kabul ve iman etmiş ise o adama "gel senin aklına da tesbit ettirelim" denmez. Çünkü adam varacağı yere zaten varmış.

   İmanın makbulü kalp ile olanıdır. Şeytan da aklına tesbit ettirmeye çalışmadı mı Hz.ademe secde mükellefiyetini?

   Akıl ancak bir araçtır. Anlamaya bir araçtır.Kalp sultandır emreder akıl da işler,ameliliğini yapar.

   Ancak tabi bir de insan birşeye iman eder o iman ettiğinin akılda da idrakini yaşarsa en fazla o imanı kuvvetlenir ki bu da güzel birşeydir.

   Ancak imanın delilleri akılda aranmaz...

   Kaldı ki bu dini mübinde herşeyin akla ve mantığa uygun bir cevabı vardır ancak neyin ne derece akli ve mantıki olduğu GÖRECELİDİR. Bu yüzden bu izafiyetlere iman hakikatleri heba edilmez. Sana bana akli ve mantıki gelen bir şedid kafire akli ve mantıki gelmeyebilir. Hakikatte onun inadı kalbinden gelmektedir. Aklından değil...

   Efendimiz herakliusa mektup yazdığında demedi ki ben sana ispat edeyim ki ben son peygamberim diye.Onu dine davet etti. Biliyordu ki ona hidayet nasip ise bu davet sebep olarak yeter.

   Unutmayalım insanların tamamına iman tohumu daha doğrusu iman etme kapasitesi verilmiş kimisine hidayet nasip olur kabul eder o tohum açar kimisi de etmez o tohum yok olur.

   Ayrıca Cebrail a.s'ın hadisi şerifte nida edeceği belirtiliyor, görüneceği değil.
   Kaldı ki Cebrail a.s birçok kez insan suretinde görünmüştür. Hatta hasan ve hüseyin r.a ecmain efendilerimiz onu başka bir sahabi sanmışlardır.

   Hadisi kudside buyurmuş ki yerlere göklere sığmam mümin kulumun kalbine sığarım. Perdeler kalptedir Abdurrahim kardeşim. O perdeler de mutmain olmayı gerektirir kaldırabilmek için.Onu da kuranı kerim de belirtmiş "kalpler ancak Allahın zikri ile mutmain olurlar" diye...

   Sil
  7. Türker Eraslan kardeşimize devam.

   Sünetullah Kur’ani bir kavramdır. Adetullah ve Sünnetullah müteradiftir, eş anlamlıdır. Bütün mahlukatın yaradılışlarını ve nasıl hareket edeceklerini düzenleyen Cenab-ı Allah’ın emirleridir de. Bu kanunlar gereği sodyum ve klorür birleşir tuz olur, oksijen ve hidrojen birleşir su olur.

   Ve onun koyduğu bu nizam hiç değişmez. Adetullah-Sünnetullah, tabiat değildir. Denmesi yanlıştır. Bu ilahi kanunların dış görünüşleri yoktur. İtibari emirlerdir. Farazidir. Çekim kanunu, elektrik, hareket, kuvvet adetullahın gereğidir. İlahi iradenin tezahürleridir. Adetullah kanunlarının bir ismidir. Onlara tabiat kanunu olarak görüp adlandırmak cehalettendir. Hepsi İlahi kudretin fevkalade mucizeleridir. Böyle iken bir isim verip işin içinden çıkıyoruz.

   Bir büyük veli bir gün müridi ile bir randevuya gitmeleri gerekir. Mürid “Hocam geç kaldık neye yapacağız” diye sorar. Şeyhi “elimi tut” der. Biranda ışık yoğunluğu içinden geçtiklerini görür. Ve çok kısa müddet sonra maksud köye varılır. Burada kısa zamanda bir yerden bir yere seyahat adetullaha uyularak yapılmıştır. Ses, resim ve hareketli görüntü nasıl naklediliyorsa, onun gibi aynı kanunla kişi nakli gerçekleşebilir. Seba Melikesi Belkıs’ın önce tahtının görüntüsü sonra kendisi getirilir. Bu adetullahtır. Enerjinin mini minnacık madde parçacıklarına (atomlara) ve sonra maddeye ve sonra cisim olması adetullahtır. Bizim buna henüz yapamıyor olmamamız ilmimizin yetersizliğindendir. Hareketli iki boyutlu görüntü gidiyor da üç boyutlusu niçin gitmiyor. Çünkü adetullahın o ilminin henüz bilinmiyor olmasındandır.

   Bediüzzaman 23 Lem’ada şöyle diyor:
   Sâni-i Zülcelâl, Kadîr-i Külli Şey, esbabı halk etmiş, müsebbebâtı da halk ediyor. Hikmetiyle, müsebbebâtı esbaba bağlıyor. Kâinatın harekâtının tanzimine dair kavânîn-i âdetullahtan ibaret olan şeriat-ı fıtriye-i kübrâ-yı İlâhiyenin bir cilvesini ve eşyadaki o cilvesine yalnız bir ayna ve bir mâkes olan tabiat-ı eşyayı, iradesiyle tayin etmiştir. Ve o tabiatın vücud-u haricîye mazhar olan veçhini, kudretiyle icad etmiş ve eşyayı o tabiat üzerinde halk etmiş, birbirine mezc etmiş. Acaba gayet derecede mâkul ve hadsiz bürhanların neticesi olan bu hakikatin kabulü mü daha kolaydır? Acaba vücub derecesinde lâzım değil midir? Yoksa câmid, şuursuz, mahlûk, masnu, basit olan o sebep ve tabiat dediğiniz maddelere, herbir şeyin vücuduna lâzım hadsiz cihazat ve âlâtı verip hakîmâne, basîrâne olan işleri kendi kendilerine yaptırmak mı daha kolaydır? Acaba imtinâ derecesinde imkân haricinde değil midir?

   Sil
  8. Ayrıca mazide zalimlerin başlarına gelen musibetler de sünnetullahtır. Azgın kavimlerin başlarına da gelen öyle. Sünnetullah mutlaktır ve değişmez. Şimdi ayetlerde bazılarında şöyle geçer.

   Zalimlerin başına gelenler:
   * 3/137- Sizden önce de nice hadiseler (Kad halet min kablikum sunenun) gelip geçti. Yeryüzünde dolaşın da, yalanlayanların âkıbetleri nice olmuş, bir bakın.
   *18/55 Kendilerine hidayet geldiğinde iman ederek Rablerinden af dilemekten insanları alıkoyan şey, İlâhî yasa uyarınca evvelkilerin başına gelen cezanın (sunnetul evvelîne)
   kendi başlarına da gelmesini veya âhiret azabının gözleri önüne konmasını beklemeleri olmuştur.
   *40/85 Fakat azabımızı gördükleri zamanki imanlarının onlara bir faydası olmadı. Bu, Allah'ın kulları hakkında geçerli olan kanunudur. (sunnetâllahilletî) İşte o zaman kâfirler hüsrana düşüp gitmişlerdir.

   İsyan eden kavimlerin başına azaplar da öyledir:
   *33/62 Daha önce gelip geçmiş olanlar hakkında da Allah'ın kanunu böyleydi. (Sunnetallâhi fîllezîne halev min kablu) Sen Allah'ın kanununda bir değişiklik bulamazsın.

   Sünnetullah değişmez:
   *17/77 Bu, senden önce gönderdiğimiz peygamberler hakkında da geçerli olan yasamızdır. (Sunnete men kad erselnâ ) Bizim yasamızda asla değişiklik bulmazsın.
   35/43 Çünkü yeryüzünde büyüklük taslıyor ve kötülük tasarlıyorlardı. Fakat kötü tuzak sahibinin başına geçer. Onlar daha öncekiler için geçerli olan yasadan (sunnetel evvelîn)
   başka birşey mi bekliyorlar? Oysa Allah'ın kanununda hiçbir değişim bulamazsın. Allah'ın kanununda hiçbir dönüşüm de bulamazsın.
   *48/23 (Sunnetellâhilletî kad halet min kabl) Allah'ın önceden beri geçerli olan kanunu böyledir. Allah'ın kanununda asla değişiklik bulmazsın.

   Nebilerle ilgili olan:
   *33/38 Allah'ın kendisi için takdir ettiği bir şeyi yerine getirmesinde bir peygamber için vebal yoktur. Bu, Allah'ın, daha önceki peygamberler hakkında da geçerli olan bir yasasıdır. (sunnetallâhi fîllezîne halev min kablu)Allah'ın emri ise, mutlaka gerçekleşmek üzere yazılmış bir kaderdir.

   Sil
  9. Türker Kardeşimize hakikate tavaf devam ediyor.

   İman, kainatın en büyük, hilkatin en muhteşem neticesidir. Akıl ve kalb hem birbirine bağlı ve paralel olduğu gibi, birbirinden müstakil olarak inanma ve tasdik vasıtalarıdır. İnanıp tasdik etmekle, imanın gerçek anlamı olan em-ü eman gerçekleşir.

   Bediüzzaman Hazretleri, İşaratül İcazda “İman, Sa'd-ı Taftazani'nin tefsirine göre; "Cenab-ı Hakkın, istediği kulunun kalbine, cüz-ü ihtiyarının sarfından sonra ilka ettiği bir nurdur" denildiğini belirtir. Yani imanın başı cüz’i ihtiyari. Bu kalble de olur akıl ile de. “Beni Allah'a nankörlük etmeye ve hiçbir bilgiye dayanmaksızın Ona ortak koşmaya çağırıyorsunuz. Ben ise sizi, her şeyin mutlak galibi ve çok bağışlayıcı olana çağırıyorum.” (40/42) ayeti ise ilmi ve mantıki delilleri nazara verir, önemini vurgular..

   Sonra imanın bir esası da istidlaldir. Yani eserden müessire, sanattan sanatkara ulaşmaktır. Kur’anda kainattan bahsedilmesi kainatı anlatmak için değil, Cenab-ı Hakk’ın vücud, vahdet ve azametine istidlal içindir. Allah’ın varlığını ve sıfatlarını Kur’an’ın talim ve terbiyesiyle alemdeki eserlerinden istidlal yoluyla anlarız. Onun içindir ki, Kur’anda Allah’ın eserlerinin tekraren nazarlara verilmesinin hikmeti budur.

   Şeytan dar kalbli, kısa akıllı ve kısır fikirlilere insana kesreti yani bütün alemleri, güneşleri, yıldızları, gezegenleri, atomları, mahlukatı gösterir ve bunun bir el tarafından idaresinin imkansızlığını söyleyerek aldatmaya çalışır. “Buna nasıl inanılabilir?” der. Bunun ilacı hem kalb hem de aklın kıyamı vardır: Allahü ekber. Bunun için bu mübarek kelime her yerde tekrarlanır. Tekbir nuruyla görüp tasdik edilir. Bu da ilim ve tedkiki gerektirir. Her yerde azamet-i kibriyayı görmektir.

   "Kalb, imanın mahalli olduğu gibi, en evvel Sanii arayan ve isteyen ve Saniin vücudunu delailiyle ilan eden, kalb ile vicdandır. ……..Kalb, bir latife-i Rabbaniyedir ki, mazhar-ı hissiyatı vicdan, makes-i efkarı dimağdır." His ve fikir birleşir zikir olur. Akıl kalb birlikteliği imanı zikir seviyesine çıkarır. Bu velayet-i kübradır.

   İmanın mertebeleri vardır. Kalb ve akıl, ilim ve sevgi birlikteliği esastır. Hem akıl hem de kalbin çok farklı hikmetleri var. Kalbin öyle bir kabiliyeti var ki, bir harita veya fihrist gibi bütün alemi temsil ediyor. Ve Vahid-i Ehad’dan başka merkezinde bir şey kabul etmiyor. Akıl da, insanın hayrı şerri ve ilimleri anlayan. sebeplerden neticeleri çıkaran ve eserden müessire intikal eden hassası. Düşünme ve anlama merkezi. Ve kalbde hak ve batılı ayrıd edebilen bir nurdur. Onun içindir ki Kur’an, Akıl erdiresiniz, fikir edesiniz demesi bundandır.

   İşte böyle Türker kardeş. Benzin de mazotta petroldür. Ama biri ayrı bir yerde bir ayrı bir yerde kullanılır. Hz. Fatma (ra) annemizin dediği gibi, Allah’ı akıl ve kalb ile Hz. Resulullahı kalp ve ruhumuzla severiz.

   Görüyorsun hakikat uzamaz, bir merkezin etrafından tavaf ettire ettire hakikat hacısı yapar. Kimi hacc-ül ekbere nail olur, kimi hacc-ı sadeye.

   Sil
  10. ABDURRAHİM KARDEŞ RİSALELERİ YALAMIŞ YUTMUŞSUN MAŞALLAH ANLADIĞIM KADARARIYLA BEDİUZZAMAN HAZRETLERİNİ MEHDİ TELAKKİ EDİYORSUN... HAZRET DAĞ GİBİ BİR ADAM BÜYÜK BİR VELİ İDİ AMA MEHDİ OLMADIĞINI BİRÇOK SÖZÜNDEN ANLAYABİLİYORUZ... ''' BENDEN SONRA GELECEK O ZAT ...... BEN ONUN PİŞDARIYIM.... ONUN ÜÇ VAZİFESİ OLACAK''' BU VE BUNUN GİBİ BİRÇOK SÖZ MEHDİNİN BEDİUZZAMANDAN SONRA GELECEĞİNİN AÇIK BİR GÖSTERGESİDİR...

   Sil
  11. Benim söylemediğim sözlerle bana atıfta bulunmak terbiyesizliktir. İkincisi Bediüzzaman şahıs değil şahs-ı maneviyeye işaret eder. Şahıs ile şahsı manevinin ne olduğunu bilmiyorsan otur ağla. O şahsı manevinin 3 hizmeti var. O da iman (ki iman daima Mehdiyetin yüzde 90 ana hizmetedir) hayat ve şeriat. Yani imanı kuvvetlendirip hayata geçirip şeriata uymaktır. Şeriatın da yüzde 99’u ibadet; ahlak ve fazilettir.

   Risale-i Nur’u okumak başka, anlamak başkadır. O eserler öyle bir tarzda yazılmıştır ki, kişi kendini muhatap alarak okumazsa esrarını ona açmıyor. Şahs-ı manevinin hizmet tarihinden başlamak üzere bir asır sonra hedefine ulaşacaktır. O ifade öyle anlaşılmalıdır. Ehl-i Süfyan’ı evhamlandırıp ehl-i imana tecavüzünü önleme hikmetine binaen söylenen taktik sözler olduğu ferasetsizlerin nazarından kaçar. Onun şartı olarak gösterdiği 3 hususun ikinci şartın, ilki olan Ezanın aslıyla okunmasından 64 yıl hayata geçmesinden sonra tahakkuku hepimiz için utanç vesilesidir. Mehdi beklerken ehl-i bid’aya karşı duramayanlar Mehdi’den falan bahsedemez. Tamam mı tayyareci?

   Sil
  12. Tarikat dan olupda Risaleyi okurken içinden cıkamadıgı mevzuyu Bediu zaman Saidi nursiye (Rahmetullah) Soran (Manen) şan ve Şöhreten uzak Sufiler dahi vardı Şan ve şöhretin Afat oldugu bahsederler kimsenin tanımadıgı ve Ahirete göçüp gideN şu an Merak ederim 1 tane Nurcuyum diyenlerin içinde böyle biri varmı içraatcı .HayaLi zan vehim degiL Varsa Bediu zaman Saidi Nursi rahimehullah nokta atışı kabrini söylerlerse tmm sadece MERAK - mevzu eskilerden

   Sil
  13. üstaz BEDİU ZAMAN SAİDİ NURSİ (Rahmettullah) buyurdu ki________ .İddanamede Benim hakımda Dört esas Var __ Birinci esas ! güya bende tefahuR ve hodfüruşluk var ve kendimi müceddid biliyorum .................. Ben (saidi nursi) bunu bütün kuvetimle RED ederim......................Hem MEHDİLİK isnadını Hiç kabuL etmedigime bütün Kardeşlerim Şahaded ederler............. Hatta Denizlideki ehl-vukuf - (demişler ki) Eger SaiD MEHDİLİGİNİ .Ortaya atsa bütün şakirtleri kabuL edecek.......Dediklerine mukaBiL . . . SaiD itiraz nabesinde demiş Ki : . . Ben (saidinursi) SeyyiD değilim : . MEHDİ seyyidd Olacak diye onları RED etmiş . ..Yoksa ben Seyyid olmadıgım gibi hiç bir vakit böyle Haddim den . . yüz derece ziyade hallerde Bulunmamışım..........( Şualar .14.şua) Şimdi üstaz bediu zaman Hazreti ALi radıyallahu anh ve Sadad olarajkada AbduL kadir geylaniden manen ilim Aldıgı için MANEVİ SEYYİD dir) Arkadaşlar bu konuda sizede danışmak istiyom BU kadar ACIK seçik bediu zaman saidi nursi Yazmışken Ona MEHDİLİK istinat eden nedir HayaL prest mi vehimcimi zancımı yoksa hayalindeki kurgumu yoksa sırf cemaat dagılmasın diyen bazı Abiler mi SİZCE BU Bu anlatım nedir ne anlarsınız . kasıt hayalimi yoksa ACIKCA mUBAREK İLERDE OLCAKLARA BİR NEVİ SED Mİ CEKMİŞ .YORUMLARINIZI BEKLERİM VE nURCU MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİNDE BU VARTADAN KURTULMALARINA FAYDA İÇİN

   Sil
  14. Bediüzzaman'a rağmen, ona ait olan bir husus konusunda ona muhalefet edilemeyeceğinden, mezarı meçhul kalmalı. Kabrinin 5 kez yer değiştirmesinin bir sebebi de budur

   Talebesi Muhiddin Yürüten’in Necmeddin Şahiner’e söylediği vasiyeti de şöyle:"Kardeşim Muhiddin! Vasiyetimi bildirdim. Kabrim meçhul olacak. Hz. Ali (r.a.) beni manevî evlâtlığa kabul ettiğinin ve kabrimin meçhul oluşunun bir hikmeti şu olabilir: Hz. Ali'nin kabri de meçhuldür. Ben sağlığımda ziyaretçi kabul etmediğim halde, gelen ziyaretçileri görüyorsun. Bundan çok rahatsız oluyorum.Ya bir de meçhul olmayıp, herkes tarafından bilinirse nasıl olur, tahayyül ediniz. Belki ifrat ederek aşırılıklarda bulunurlar. Onun için kabrim gizli olacak, iki-üç talebem beni kabre koyacak, fakat kimseye söylemeyecekler.'Ehl-i dünya kabir ziyaretini bilmiyorlar. Kabirden medet umuyorlar. Bu şirke girer. Halbuki kabre varınca, üç İhlâsla bir Fatiha okunur. Sonra başta Peygamberimize ve tâ kabirdekilerin ruhuna gelinceye kadar, diğer büyük zatların ruhlarına hediye edilir. Şu şekilde de dua edilir: 'Ey filan! İnşaallah kabre imanla girmişsindir. Bize de dua et ki, biz de imanla kabre girelim.'

   Saray gibi mezarlar yaptırıp kendine taptırırcasına tağutlaşanlara muhalefeten mezarının meçhul kalması, onların o enaniyetli hatırlarına bir azap sillesi gibi iner. Nitekim o hayata buna işaret ederek demiş ki:

   "Bu dehşetli zamanda, eski zamandaki Firavunların dünyevî şan ü şeref arzusuyla heykeller ve resimler ve mumyalarla nazar-ı beşeri kendilerine çevirmeleri gibi, enaniyet ve benlik verdiği gafletle, heykeller ve resimler ve gazetelerle nazarları, mana-yı harfîden mana-yı ismîyle tamamen kendilerine çevirtmeleri ve uhrevî istikbalden ziyade dünyevî istikbali hayal edinmiş olmaları ile; eski zamandaki lillah için ziyarete mukabil ehl-i dünya kısmen bu hakikate muhalif olarak mevtanın dünyevî şan ü şerefine ziyade ehemmiyet verir, öyle ziyaret ediyorlar."

   Bir başka hakikatli sözü de şöyle: “Risale-i Nur'daki a'zamî ihlası kırmamak için ve o ihlasın sırrıyla, kabrimi bildirmemeyi vasiyet ediyorum. Hem şarkta, hem garbda, hem kim olursa olsun okudukları Fatihalar o ruha gider."

   Şimdi bu kadar gevezelikten sonra 3 ihlas bir Fatiha vacip oldu. Oku da nokta değil de kainat çapında hakikate değsin.

   Sil
  15. Risalenur okuyup Bediu zaman rahmettullah aleyh) gibi Asrın itikata imamlarından olan ve zındıklık karşısında Vazifesini ifa etmiş Mehdiyun bir Allah dostu olan Bediu zaman gönÜl vermiş kardeşlerim . Filan şöyle demiş filan abi böyle yorumluyumuş degiL üstaz eserlerinde okuma yazması olana biLdirmiş ilerde olcakları buna mukabİl -O büyük bekeldimiz MEHDİ Alehiselam için SEYYİD OLCAK diye ibaresinden de anlaşıldıgı gibi (anlıyana)demek ki, MEHDİ alehiselam şahıs dır yine eserlerinde _benden sonra_ ibaresinden kendisinden sonra gelecegini 1 asır ibaresinden yine ilerki zamanı Kastedigi acıken Siz degerli Risale nur okuyucusu bediu zaman Saidi Nursi MEŞREBİNCE İslami yaşantısını Sürdüren kardeşlerim size acizane Rİsaleyiokumadan önce 1 fatiha 3 ihlas BEDİU ZAMAN Saidi nursi rahimehullahın ruhuna ruhaniyetine hediye ediniz ve okumaya başlayınız faydası nedir ___ eserlerini okludunuz zaman vefat etmiş zevat Ruh ve ruhaniyetleri (onun süretindeki himmete hazır melekler) .den iztifadeniz olur ve feyz ve bereketinden faydalanırsınız Üstaz Bediu zaman sufilerden dir bir koluyla da Hazreti Ali radıyallahu anh ve AbduL kadir gerylani nisbeti olduguna Sufilerden dir ve Zahirde seyda diye kendi şeyhinden melekler meclisi olarak bahseder -Nurşin deki seydanın meclisi diye gecer__ Kulakdan dolma bilgilerle degiL Nur usuliyetini ögrenerek AmeL ve itikat ediniz (kardeşiniz olarak Tavsiye) Malisef yolu Meşrebi imanı tahkiki üzeredir zamanı geregi iman lar kurtuL sun diye Tarikat evliyaları ve Mürşidlerle manen istişareli olup zahirende ona bU hizmet le devam etmesi uygun görülmüş Asrımız gereyi yoksa EHLİ Tarikat ve Nur hareketi itikat olarak fark yok dur ehli sünettir bazı sızmalar oldugu gibi pensilvanyadaki gibi .Risale nur varken ESER Yazmaya ve yavaş yavaş taktikseL Risale nurdan saptırma hileleri cok şükür başarısız kalmışdır YAZIM sadece bi Kardeşiniz olarak TAVSİYE İDİ

   Sil
  16. Laf anlamayan fikr-i sabitinin etrafından değirmen öküzü gibi döner durur. Adam, şahs-i manevi diyor, sen kalkmış hâlâ martaval okuyorsun. Bediüzzaman oturup soyunu sopunu araştıracak hali yoktu. O bir hizmet peşinde idi. Vazifesini yapıyordu. Tasavvufi veliler dahil cümlesi dünyevi makamat peşinde koşmak, onlarla kendilerini ilzam ederek fahra düşmek gibi bir niyet ve temayülleri olamazdı.

   Ama bir talebesi Prof. Ahmet Akgündüz gitti Türk ve Irak nüfus kayıtlarından araştırdı ve Bediüzzaman’ın hem Hasani hem Hüseyini olduğunu belgeleriyle ispatladı. Belge, vesika demektir. Tevsik edilmiş anlamındadır. Bunlar yayınlandı. Bilindiği gibi hem Osmanlı’da hem diğer İslam devletlerinde ehl-i beyt mensuplarının nüfus kayıtları ayrı tutulurdu.

   Mahalle çocukları oturmuş biri "Bak benim babamın arabası şöyle", öbürü de “Olsun benim babamın arabasının lastikleri şöyle” diye çocukça gevezelik peşinde koşarlar. Galibe çocukluktan kurtulamadın gitti.

   Sil
  17. bediu zaman saidi nursi üveysuL meşrebolması münasebetiyle( uzakdan seven sevilen )ekser kabirleri meçhuL dur benim kastım eserlerini okuyupda bazı MEHDİ gibi konuları kendisine danışma derecinde olan ( fenafilşeyh) en azından bİRİ OLSA bu meseler hakında hataya düşmezdiniz kastım evet kabri bilinse idi şia nın HAZRETİ ali efendimize tabarcasına hareket etcegi gibi bazı cahİl ler de öyle yapmasından korktugu için o en dogrusunu yapmışdır mekanı cennet olsun Alllah gercek sevenlerini kalb bagı (sevgi bagı olanları) tümMüslümanları dua feyz bereketinden fydalandırsın (Amin)

   Sil
  18. veliler cümlesi dünya makamatmı haşa Allahın bediu zaman saidi Nursi( rahmetullah zamanında zamanın en büyük manevi makam sahibi evliya gavsuL fert kularu vardı boyunuzdan büyük konuşmayın abicim Bediu zaman saidi nurside bu tarz dan hoş lanmaz diyim size gözünüz varsa sorun) Kardeşlik olarak dicemi Bedi,u zaman eserinden dedim şahsı fikir mi MEHDİ olmadıgını derken kardeşlerimi şahahded eder derken Artık siz bilirsiniz Bediu zamana muhalefet edenelr nolur yorum yok bide Nur cu yum o meşrebdenim derse ben knedi adıma en sizler kadar Nurcuyum da Allahın izniyle Aleni yazcam ne zaman Himmetini talep ederse içratiylada yaşarım başka bi söze gerek yok

   Sil
  19. Gercekden Bediu zaman (rahmettullaha)sevgi besliyen o meşrebce Ehli sünnet itikatınca AmeL eden Kardeşlerim MEHDİ NİN KENDİSİ OLMADINI. . üstaz bediu zaman eserlerinde ve yakınlarına sözlüde bildirmiş -talebesi -SaLiH özcaN- amcamıza bildirdigi gibi kafasına göre yorumlara TABİ OLMAK YOK Bediu zaman saidi Nursi eserinde cıkca Belirtigi gibi ögreneLim ve her 1 fatiha 3 ihlas ı samimiyetle Hangi Allah dostuna okursanız ve Allah için şu virane hasta kalbimi Allaha cevir derseniz umurız ki ihlas ve sevgi nisbetinde himmete hazırlardır bizde bundan bediu zamanında Himmetinden şübhemiz yokdur YETERKİ Allahın Arifi billah Kulum dedigi kulu olsun (SalahiyetLi) BİR NURCU ya RisaLE NURA GÖRE İNANCAK YADA ŞU BU O 3 5 KİTAB OKUMUŞ ŞAN ŞÖHET SAHİBLERİNE SECENEK SİZİN __ MEHDİ alehiselamın zuhuru konusunda itikatımızı Ehli sünnete göre diayn edelim Bediu zamanın -HEM mehdiLiK istandını hiç KabuL etmedigime BütüN kardeşlerim ŞAHADED ederler__ (saidi Nursi) sözüne ben inandım ve İTİKATIMI düzetirim dememiz LAZIM Allahın feyz bereketi evliyanın himmeti duası biz Müslümanların iman ehlini üserine olsun (SaygıLAR)

   Sil
  20. AhmeT akgündüz mü)) TALEBESİ risale nuramı inancam Ahmet akgündüzemi bu Abicik Mefaat işlerinden kurtuLmak gerek Hristiyanların inciLi YAHUDİLERİN tevradı Degiştirme hadsiz ligi gibi Akım ve HAREKETLERE İTİBA YOK DUR nurcuyum diyen BEDİU zamana iFTİRA ATAMZ ne YAZMIŞSA ODUR KENDİSİ aczi idi haşa dememiş dir Uyarmışdır ilerde olcakları VE aHMET AKGÜZNDÜZE YİNE BAŞKA nUR CULAR RED ETMİŞLER O EVRAKLARDADA SAHDECLİK VAHALARI İLE CALKANTIDA ACİZANE RİSALE NURA İNANIR bediu zmanaın dedigini önemserim işimize gelen talebesine innaıp SALİH ÖZCANI abidegil demek ne kadar hataLı az uyanın ey NURCU kardeşlerim gözünüze giydirelen şaşı yorum yapanları Risale nura vurun sözlerini Mecbur KALDİM en azından Bilgilerimi sizlerle paylaşmaya gercekeleri o abilere sorsanız ne dicekler bin bir yorum gizemLi ayakları sizler bilmesiniz Milletimzde şan ve şöherte afata düşmüş lere itibar eder cıksa AŞKA TALABESİ DESE gercekelri yok o Abilerimizden degiL ne saçma tezat düşünceler uyanın UYANIN kULANIlMAYINbİR bİR Nurcu Asla TARİKAT DÜŞMANI OLAMAZ ÇÜN Kİ Bediu zaman saidi nursi(rahmettullahın hocaları üstazlarıda ehli tarikat KAMİl MÜRŞİD İDİ ona bU görevi LAYIK GÖRDÜLER hİZMETİ ..bÖYLE İDİ ve Nur hareketini hizmetini 3 5 bölen Abiler ne yapcak bediu zamanın karşısında ne dicekler bide Nur cu olmayıpda o meşerebi merdiven YAPAN şan ve şöhret Li sayın BARON amerikalı pensiLvanyaLı hoca o saten nereye Hizmet etigi belli biz bunu 15 yıL önce cigerine KADAR İŞİTİK biliyoduk (işitik) AMA ŞANIMIZ şöhretimiz YOK Kİ İNANSINLAR Allah kadiri MutlaK dır faili mUTLAK dır Maskeşler düşüyor ÜMMET bİRLEŞCEK İNŞALLAH

   Sil
  21. Alevi OLAN ALİEVİNDEN gercek ehli sünnete uyan ALievinden olan kardeşlere Hazreti ALİ kermallahu veche haydarı kerrar Allahın Aslanı İLMİN kapısı evliyaların baş tacı Seyyidlerin Şeriflerin MENBAı EFENDİSİ .kİMDİR bİLMEK GEREK Alemlere RAHMET peygamberimiz MUHAMMED Alehiselam efendimizin yigeni yani Amcası zürüyet olarakda bir Kim Aleviyim diyorsa HAZRETİ ALİ radıyallahu anh gibi CAMİ DE NAMAZ KILAR camiye gider CeM EVİ KÜLTÜR ÖRF aDED OLSADA ümmmeti bölmek için olmamlıdır HASAN HÜSEYİN RADIYALLAHU ANH peygamberimizn Torunudur . Onları seven onlar gibi KURANI KERİME tabii olur hadisi şeriflere tabii olur. gelelim hacı BEKTAŞi veli(rahmettullah) evliyaulahdan olup 5 vakit namaz kılar şeriate göre AmeL eder en son kolu 300 yıLönce son bUlmuş bEKTAŞİYE tarikatının piridir HACI BEKTAŞI VELİ HOCASI KİMDİR hocası ATA AHMET YESEVİDİR (SEYYİD DİR) ..AHMET YESEVİ kimdir hocası YUSUF EL HEMEDANİDİR .NAKŞİBENDİ TARİKATININ en büyük manevi LİDERİ ABDUl HALIK GÜÇDEVANİ (KUDİSE SIRRUH un) halifesi dir Şimdi ALEVİ yim diyen camiye gitmiyen ŞERİATE UYMAYIPDA 3 5 dedeye uyanlara sorarım ya Aliden olursunuz imam caferiden imam kasım dan imam kasım Tüm nakşibendilerin sadadıdır kamİl mürşid tarikat şehylerinin hocalarının hocasıdır ey dede ler KURANA UYMAYI AHMET YESEVİ HACI BEKTAŞİ VELİ EBDAL PİR SULTAN EBDAL SARI SALTuK YOLUNDA OLDUGUNUN İDASINDA OLAN LAR ŞERİATLA aMEL EDİP İMAM CAFERİ SADIK IN DEDİGİ GİBİ EHLİ BEYTİN DEDİGİ GİBİ OSMAN RADIYALLAHU ANHA YI EBU BEKRİ SEVMİYEN BİZDEN DEGİLİDİR ÖMERİl HATTABI SEVMİYEN BİZDEN BERİDİR SÖZÜN CE ameL edip bU ümmet i muhamediye Arasındaki ayrışmaya son veriniz büyüklerimiz NASıL KURANI KERİM VE HADİSİŞERFİLERLE AMEL ETİLERSE 4 HAK mezhebden birine tabii oldularsa gercekleri anlatınız BİR alievi nden olan Ateist olamaz köminist olamaz ecdadıgibi İSLAMA HİZMET EDER ehLİ beyt gibi namaz kılar gusuL yapar oruç tutar en büyük liderim,z Muhammed sallallahu aleyhi veslleme tabii olur ona uyar sünnetini tatbik eder .bu YANLIŞDAN DÖNÜNÜZ . gercekelri ögretiniz saz la cazla kadınlı kızlı toplantı ayin şekline döndürmeyiniz atalarımız HORASANDAN geldiklerinde imam BUHARİ DAHA BİR COK EVLİYA ŞERİATLE AMEL EDİP İTİKATLARINI EHLİ SÜNNETE GÖRE İDİ azcık GERCEKELRİ KONUŞALIM ARTIK KORKMUYALIM 3 5 KURUŞA ingilizlere satmıyalım insanımızı Saygılar alevi olan ALi hasan hüsey radıyallahu anhayı gercek sevneler Araştırın dininizi saydıgım yukardaki isimler kim bakınız kökünüz nerden gelir İNGİLİZLER 200 yıL önce egitikleri Ajan ları bektaşiligin içine gönderdiler devşirtmek için araştırın kulakdan dolma inançarla olmaz her müslüman ALİ hasan hüseyni sevmek zorundadır her namazda etehiyata selat selam getirmekdedir saygılar sizlerede Allahdan istikamet dilerim zaman Birlik zamanı (islam kuran hadisi şerif dairesinde BİR OLALIM DİRİ OLALIM CAN OLALIM)

   Sil
  22. EY ŞİAA içinizde bile 33 farklI kola ayrıldınız Hazreti MUHAMMED sallallahu aleyhi vessllem efendimiz Kuran ı kerimde mealen__Allah Ashabı kiramdan razı Ashabı kiram Allahdan razı__ Ayetine mealen bu Ayeti kerimeye muhalif olmamlısınız ve NASıL VAHŞİ RADIYALLAHU Anh bile resullullah ashabı olarak amcazedesini (hamza radıyallahuanh) amcamızı şehit etmiş oldugu halde kabuL etiyse . Bizler resullullahın Ashabına DiL UZATMAMAMLIYIZ bu ayrımcı yaklaşıma (CEMAL) vakası bahanesiyle son vermelisiniz hadisi şeriflerde geçtigi gibi sadece kısa bi yeri _benden sonra peygamber gelcek olsaydı EBUBEKİR VE ÖMER gelirdi__ sözüne istinaden her biri peygambereişmize dost ashab ve kızını vermiş İSLAM için cihat etmişler Bu HATANIZDAN DÖNÜNÜZ birlik olma zamanıdır .MUTA nikahı resullullahın yasaklamasıyla yasaklandı (modern zina) fetvasından vazgeçiniz GERCEKLERİ ögretiniz 12 imam bizimde siz ehli beyti sevenlere imamlarımızdır Ehli sünnete uyunuz gercekelri araştırınız Ayrıştırmayınız

   Sil
  23. Ey VAHABİ (Selefi) Müslümanalra kafirlere gelen elerinizle yapa geldiniz pulara tapmayın hükmünce bu Ayetii evliyayı seven onlardan dinini gögrenen zümreye Ehli sünnete isnatı bırakınız Müslümana Müşrik demeyiniz Kuranı kerimi aklınıza göre degİl peygamber ashab tabiine göre anlamalıyız her kez kafasına göre hüküm cıarırsa her kafadan ses cıkar 4 hak üzere olan Mezhepler ( hanefi ,şafi,maliki,hanbeLi,) den birince AmeL ediniz mezhebleri red etmeyiniz ümmet arasında kan akıtmayınız bölmeyiniz mezhepler kuran ve hadisi şerife tabidir ona göre AmeL edilir resullullahın kuranda olmuyan (tefaruat olarak )sünnetlerini NAMAZA şekilerini ASHABDAN ÖGRETİSİDİR ingilterede 1600 yılarda egitim almışmüslümanları bölmek için OSMANLI YA cebhe açmaları için egitilmiş bir AJAND IR UYANIN .Müslümanlara Müşrik DEMEYİN bİRLEŞİN bir müslüman KAFİR . dİYEN EGER KARŞIDAKİ Elhamdullillah ben Müslümanım derse diyen KAFİR OLABİLİR DİKKAT bu nun tehdidi altında olmayınız uyanın HAÇLILARIN OYUNCA OLUP KAN AKITMAYIN YİGİTSENİZ isRALİ HEDEF ALIN

   Sil
  24. Ey şia sizin beklediniz MEHDİ alehiselam sizce Asrı sadede 1300 yıl önce kayıp olan sizce Ahir zamanda ortaya cıkcak tekrar (imam Ebu -L .Muhammed bin hasan ın ) MEHDİ OLDUGU İDASINDASINIZ bU İDAANIZ peygamberimiz hazreti muhammed Alehiselamın hadisi şeriflerine muhal dir şu hadisi şerfi bir tanesi deliL olarak okuyunuz ._Ebu davud ve Tirmizi nin tahriç etikleri HAZRETİ ALİ DEN, ebi said den , Ümmi Seleme den , Ebi Hureyreden , gelen rivayetle peygamber sallallahu aleyhi vesellem (Muhammed alehiselam) şöyle buyurdu______Dünya ömründen bir günden başka kalmasa dahi, elbete Allah o günü uzatacak dır ta ki o günde benden (yahud ehli beytimden ) bir adamı gönderecekdir. Onun ismi benim ismime . muvafıkdır . babasının ismi babamın ismine Muvafıkdır. yer yüzü hak ve gercek adaletle doldurulaçakdır.. Aşırı Zülümle dolduruldugu gibi ____ evet sizin beklediniz MEHDİ alehiselam degildir Bu hadisi şerife göre baba ismi uymamakdadır Bilginize ey şia itikatınızı düzeltiniz . bu Konundada ve daha bir cok hadisi şerif vardır

   Sil
  25. abdurahim çokgungör ABİ bu LAF LARI banamı yazdınız hani kırmak hakaret yok idi ben Risaleden dogru ları yazdımm senin capın benim ölçmez sayın abim Lütfen Fikrinizi yazınız gercekler acıdır üzerinize Alınmayınız siz hiç kimseyide Hor görmeyiniz Kalb leremi vakıf sınız Ya bediu zaman (rahimehullahın cok sevdiklerindne isem ) lütfen HAKARET ETMEYİZNİ ben MUHAMEDİYİM MÜSLÜMANIM KİTABIM KURANI KERİM PEYHAMBERİM MUHAMMED SALLALLAHU ALEYHİ VESSELLEM DİNİ,M İSLAM MEZHEBİM İMAM AZAM EBU HANEFİ İTİKATA İMAM MATURİDİ____ adbuL kadir geylani den sana bi kısa hisee kaisde söyler hasaniyim hüseyniyim cediim muhammed Alehiselam yer ehlinden 5 el var elimden tutcak gök ehlinden 5 el var elimden tutcak .gök ehlinden der cediimgöklerde ahmed mahmud salllahau aleyhi vesllem der alehiselam cebariL İSRAfiL azraiL ve mikail Alehiselam der yer ehlinden ise cediim muhammed Alehiselam cediim Ali radıyallahu anh a Anam fatımatüL zehra efendilerim HASAN VE HÜSEYN RADIYALLAHU ANHA elimden tutan dünya ve ahirete der . bizide sevdiklerimizle beraber oluruz hakir görme kimseyii beni musevi isevi alevi kadar yüzünde bereket yok diyosan ben o sözlerden beriyim dikkat et bilmedin tanımadıkalrına dil uzatma secdeye gidemesin sevenlerimi gücendirme üstazıda kırma sakın .Fikrini yazarsın hakaret yok ben sizi Müslüman bi abi olarak görüyom .Allahdan sizi afetmesini dilerim Agır yazmışsınız

   Sil
  26. gercek lere eger ilmin varsa cevap verirsin vesveseye girdiyseniz gercekler kaşsında ssizin sorununuz cokgüngör abi- ben Rİsale nurdan yazdım yorumları degil ister kabuL edersinizister etmesiniz HAKARET etmeyiniz anlıyom sizi yılarca bu kendinize empoze edilen sözlerle yaşayıp biriside risaledeki gercekleri jher keze ögretince kolay degil içinizde ki depremler üüzlme Allah sanda selamet versin inşallah imanını kurtaranlardan olursunuz sayın ABDULRAHİM COKGÜNGÖR ABİ

   Sil
  27. rivayetleri saife numaralarını yazıyorum iftira yokdur hadisi şerif leri risale ile alakalı olanda saifeleri yazdım TERCİH SİZİN .

   Sil
  28. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  29. EY ÇİN yönetimi EY BUDİSTLER sizleride son din İSLAM A ehad olan Allah a inancına İSLAMA DAVET EDİYORUM elerinizle yapa geldikleriniz putlar taş kum altından vesaire size fayda vermez isterseniz kırın bak acizdirler sizi SON KİTAB KURANA İMANA .DAVET EDİYORUM SİZ İ BUDİSTLER ÇİN YÖNETİMİ ülkenizde ki Müslümanlara zülüm yapmayın yoksa Allahın gazabı çetin dir .AdiL olmaya calışın yasakları Müslümanlardan kaldrırın kaldırmasanız Allahın gazabı sizede yakındır yoL yakınken iş işden geçemeden Kuranı KERİMİ ARAŞTIRIN OKUYUN yoksa Allahın yaratıgı taş kum çakıL nasıL meydana geliyor inceleyiniz Kİ sizin elerinizle yapa geldikleriniz sizlerden zeere kada rbelayı geri ceviremez SİZİ SON DİN iSLAMA DAVET EDİYORUM BİR SADE MÜSLÜMAN OLARAK

   Sil
  30. EY İSRAİL YAHUDİLER sizleride son din İSLAMA DAVET ediyorum Hazreti musa alehiselamın kutsaL emanetleri MEHDİ alehiselam verilcek yerini deseler dahi alamasınız sizler MUSA alehiselamı sevip onunda zamanında olsaydı hazreti muhammed sallallahu aleyhi vesllem efendimiizn alemlere rahmet peygamerini zamanında sadece deryasında bir gemi misali oldugunu szilere derim sizler müşriklerle savaştınız zamanlar atalarınız MUSA ALEHİSELAMIN TABUTAYI SEKİNEYİ . .KutsaL emanetleri önünüze koyar onun hürmetine Allah size galibiyet veriridi Dünyayı kan fitne yerine cevirmeyiniz ya şimdiden MÜSLÜMAN OLURSUNUZ yada MEHDİ Alehiselamın zamanında olmuyanlar .sonu belidir Sizleri İSLAM DAVET EDİYORUM İSRAiL HAHAM YÖNETİCİLERİ SİZLERİN İŞTİGAl ETİGİ OLAY CİN İŞİ .sizi kandırıyolar ışık olarak gördünüz kafir cinlerdir size haham lar fısıltıyan iblisin Askeri cin taifesi onlara uymayın Allaha ve resullullah tabii olunuz kan dmkmeyiniz zülüm bırakınız Allah size müded verdi .(el adlun) adalet sahibi Ahirete bakın diyemesiniz Allahıms en bize dünyada fırsat verseydin biz Adaletle hükmederdik para maddi güç şu an sizde bunu İYİ ceviriniz sömürmeyi Müslümanları İSRAiL YÖNETİMİ BIRAKINIZ eger böyle devam ederseniz gideceginiz yer ateş dir allahın gazabı çetin dir GELİN İSLAMI KURANI KERİMİ ARAŞTIRIN _ ve TABİ OLUNUZ İŞ İŞTEN GEÇMEDEN sizlerde öLüm süz degilsiniz bakın bu HAL ÜZERE GİDERSENİZ İŞİNİZ COK VAHİM

   Sil
  31. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  32. Ey AVRUPA İSLAMA KILIÇ çekmeyiniz Müslümanları HOR gÖMEYİNİZ sizi İSLAMA Davet ediyorumm ALLAH innacınızı düzeltiniz .Günahı PAPAZ afedemez ALLAH AFEDEBİLİR GAFUR RAHİM ALLAH DIR Gençleriniz uyuşturucu fuhuş batahında üzerinizde k.... B..... EGER bu HaL üzere devam ederseniz Allaha son peygamber Muhammed Alehiselam tabi olmaz iseniz MÜSLÜMAN OLMASANIZ haliniz vahimdir COK acılara HAZIR lanın tedbirleriniz TAKTİR EDEN ALLAH BOZMAYA KADİRİ MUTLAK DIR gercek İSLAMI araştırın son PEYGAMBERİMİZ MUHAMMED ALEHİSELAMI araştırınız MAKAMLARINIZ geçiçidir dünya ALLAHIN DIR MÜLK ONUNDUR O MALİKELMÜLK DÜR İSA alehiselamı carmakda haç olarak göstermekden vazgeçiniz O İSA alehiselam efendimiz carmaga gerilmedi ALLAH ONU gök yüzne yükselti VE AHİR ZAMANDA islam şeriatiyle amel etmekiçin gelecekdir .bakın KURANI kerime CEBELİ TARık bogazına biz tatlı su ile acı suyu birbirinden ayırdık __ yazar melaen _ sizler bilime Önem verirsiniz .OSMANLI DAN Aldınız ilim bilim kitablarıyla bir yerlere geldiniz .İNkar edemesiniz YA İSLAMA TABİ olunuz YADA YAKINDA BELALARA sizlerde hazır olun ALLAHIN GAZABI ÇETİN DİR . bu HAL üzere devam ederseniz İFLAZINIZ Yakındır PARCALANMANIZ YAKINDIR ÜZERİNİZDEKİ teknolojinizin güçü yetiyosa BELA GELİYORUM DİYOR varsa GÜÇÜNÜZ aLET EDEVATINIZ BAKINIZ ZOR burdaN bir bir MÜSLÜMAN OLARAK SİZLERİDE İSLAMA DAVET EDİYORUM Sizlerde ÖLÜMSÜZ DEGiL SİNİZ şehirleriniz HARAM OLUR bitersiniz MÜSLÜMANLARLA YA UGRAŞMAYIN YA DA İSLAM GEÇİN HUZURA ERİNİZ EY PAPAZLAR MÜSLÜMANLINI GİZLİYENLER KONUŞUNUZ SÖYLEYİNİZ SON PEYGAMBER EVET MUHAMMED ALEHİSELAM diyiniz

   Sil
  33. BAK ÇORBACI ABDURRAHİM ÇORBACI DİYORUM ÇÜNKÜ KARIŞTIRIYORSUN SENİNDE DEDİĞİN GİBİ ÇOK OKUMUŞSUN AMA AZ ANLAMIŞSIN... BEN AZ OKUDUM AMA ÇOK ANLADIM... ŞAHIS VE ŞAHSI MANEVİ VURGUSUNU İYİ BİLİRİM... HAZRET TEK KİŞİDEN BAHSEDERKEN ZAT YADA ŞAHIS DİYE BAHSEDER CEMAAT YADA TOPLULUKTAN BAHSEDERKEN ŞAHSI MANEVİ DER... '''HAKİKİ BEKLENİLEN VE BİR ASIR SONRA GELECEK OLAN O ZAT''' DERKEN BURDA ŞAHISDAN BAHSEDİLDİĞİNİ RİSALEYİ OKUYANI BIRAK OKUMAYAN DAHİ ANLAR.... YOK GELMİŞMİŞDE YOK ŞAHSI MANEVİYMİŞ DE SİZLER BEDİUZZAMAN ADINA YALAN SÖYLEYEN İNSANLARSINIZ... NE YANİ MEHDİ ŞAHSI MANEVİ Mİ HZ PEYGAMBER YALAN MI SÖYLÜYOR BENİM SOYUMDAN GELECEK DERKEN.... SENİN ADINA ATIFTA FELAN DA BULUNMADIM KONUŞMALARIN ZATEN SENİN SEN OLDUĞUNU NE DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYKIRIYOR....

   Sil
  34. Bak bin Salih. Salih oğlu musun bin tane Salih misin anlayamadım. Ama şimdi Salih Nebi’nin döneminde değiliz. Mehdiyet hüküm sürüyor. O laflarım benim gibi ümmi zatlar içindir. Sen git senin gibi Allame-i Cihan ve İmam-ı Kainat mahallesinde konuş. Yazık, vaktini heba ediyorsun. Senin gibi bir allame benim gibi bir ümmiye cevap yetiştirir mi? Seviye kaybediyorsun. Binken bir oluyorsun. Ama Vahid-i Ahad'a tabi olamıyorsun. Sen ki her şeyi bilen birisini. Bilmediği tek şey var. Onu da aynaya bakınca anlarsın..

   Sil
  35. VALLA DOĞRU DİYON SENLEN MUHATAP OLMAYACAĞIM.... SENİ Bİ TARTTIM ŞÖYLE KAÇ KİLO GELİYON DİYE DE BOŞ ÇIKTIN...:)

   Sil
  36. AKLA KAPI AÇILIR AMA KİŞİNİN İHTİYARI ELİNDEN ALINMAZMIŞ...
   OKUMAK DEĞİL ANLAMAK ÖNEMLİDİR.... MESELE SAİD NURSİYİ OKUMAK YADA ONUN GİBİ KONUŞMAK DEĞİL ONU ANLAMAKTIR... VAR SEN KENDİN OL VAR SEN AVAM LİSANIYLA KONUŞ AMA HAKKI HAKİKATI KONUŞ... BİZ ÇOK ÇOBAN DUYDUK DAĞDA KOYUN GÜTMÜŞ AMA ALLAHA DOST OLMUŞ....

   Sil
  37. Hakdan aydemir kardeşim torunlarından o laflara uzuldugun anlaşılıyor üzülme kardeşim sen Allah indinde hristiyan yahudi kafirinden ve bidat ehlinden ustunsun çünkü sen Muminsin- Ümmeti Muhammedsin.

   Sil
  38. ömer kocaasLan Bi mukabeLe kardeşim Dünya ve Ahiretiniz GüzeL OLSUN..... MüslümanlaR TEK Millet olup kardeşdir hepimiz iman ehLi olaraK Bütün Peygamberlerin En üstünü hazreti Muhammed sallallahu Aleyhi vessellem efendimizin ümetiyiZ Allahımza hamd olsun ....dediniz gibi Allaha ve resullullaha İman EDEN BİR Müslüman Velev ki dagda bi care coban da olsa.... Allah katında.... iman ı olmuyaN en büyük dünyevi makam sahibi bir kafirden... Allah katında üstündür :::

   Sil
 29. Turker kardeşimin görüşlerine katılıyorum.Sünetullah veya Adetullah kavramları fizik,bilim,akıl,sebepler zincirleriyle kısıtlanamaz,tanımlanamaz.Bu hususlar sınav gereği bazen engel bile teşkil eder.Bir kişi öldüğünde kalpten ,kanserden,beyin kanaması,trafik kazası ...öldü denilir.Ancak hayatı veren de alan da Allah'tır.Vade belirlenmiştir,Belirleyen Allah'tır.Müslüman imanı gereği böyle bakar,diğer bakış açısına müslümanı,kafiri,ateisti aynı bakar.Bu sebepler faili Hakikiye perdedir.Sünnetullahın dışındadır,Adetullahtan değildir, gibi hususlar hadis-i şerifler ile Kur'an-ı Kerimin yeterince anlaşılmadığını gösterir.Allah dilerse akıl ve fizik kurallarına göre yakma özelliği olan ateşe ''İbrahime serin ol'' emrini verir o her şeyi yakan ateş Hz İbrahimi yakmaz.Baba doğum için sebepken,Allah dilediğinde Hz İsa A.S. babasız doğar.Bunun gibi yüzlerce 1000 lerce örnek verilebilir.Akli delil getirmek iman etme de sadece sebeptir kesin netice alınmaz.Akli delil getirmeden binlerce iman eden vardır.Hidayet Allah'tandır kimi dilerse o bazılarına şahısları vesile kılar.Uzaya gidipte orada bile hidayete eren vardır.Hz Mehdi ve Deccal hakkında bir çok hadisi şerif olmasının sebebi olağanüstü durumların ve olayların olması sebebiyledir.Hz Mehdi R.A. ın normal bir evliya veya müceddid gibi düşünmek bana göre yanlıştır.İman hakikatlerini açıklamak,akli delil getirmek bu vasıf için yeterli değildir.Her asırda 124.000 evliya Peygamberimizin ümmetinden olarak görevini yapar.Bunların bir kısmı sohbetle,bir kısmı eser yazarak bir kısmı sohbet yapmadan eser bırakmadan sadece hizmete dönük ,kimisini kimse tanımaz bile,bunların her biri iman esasları üzerine görev yapar.Her birinin de hayret verici, aklın kabul etmediği,fizik kurallarına muhalif hal ve hareketleri vardır.Onlar da sünnetullahtandır,adetullahtandır.Çünkü Allah'ın izniyle,ve zikirle bunları yaparlar.Hz Mehdi ve Deccal dönemin de olağanüstü,hayret verici özelliklere yaşayanlar şahit olacak diye düşünüyorum.Bir evliyanın terbiyesi altında olanlar bu yazdıklarımı anlarlar çünkü muhakkak yukarda yazdıklarıma şahit oldukları durumlar mevcuttur.Kerametlerin bir çoğu fizik kurallarına,akla aykırıdır.Hz Mehdi R.A. hadislerde belirtilen özellikleri imkansız veya olmayacak olaylar vakalar değildir.Sünnetullahtandır,Adetullahtandır.Ancak fizik,bilim ve akıl kabulden uzak olabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Müslümanlık teslimiyettir,gayba inanmaktır. Hz Ebu Bekir ra Hz Resulallahın miracı için
   ''Sonsuz hamd ve şükürler olsun ki Rabbimize
   Her şeyden habersizken, tanıttı seni bize.
   Ya Resulallah, senin, doğrudur her kelamın.
   İnandım miracına, fedadır sana canım.

   Sil
  2. Hadis-i şeriflerde tevil edilebilecek hususlar da elbette vardır.Bu hususlar olayın vuku bulmasından sonra ancak ehli olanlar tarafından açıklanabilir.Önce açıklananlar görüştür hadis-i şerif reddedilmesin niyetini taşır.Aynı hadisin vuku bulmasından önce 4-5..10 şekilde tevili yapılıyor bunların hangisinin doğru olacağı ancak vuku bulduktan sonra belli olur.Ancak her hadis-i Şerif de tevil istemez.Cübbeli Ahmed Hocanın videosunu kısmen izledim.Orada da gördüm ki hem gerçekten olabilecek hususlara akli izah getirilmiş,nasıl olacağına dair.Bazıları da tevile muhtaç olsa bile hadis aynen vuku bulmasa tevil aynen vuku bulacak diye bir kaide yoktur.Ancak hadis-i şerif vuku bulunca bu olaya işaret edilmiştir denebilir.Genelde hadislerde geçen isim,yer,veya o günün teknolijisi ile beyan edilen hadislerde görülür.Önceden bunlar hakkında yapılan tevil niteliği görüşler de hadisler gibi aynen vuku bulmayabilir.

   Sil
  3. Allah, gönlünü mâsivâdan temizleyen dilediği velî kuluna dilediği kadar varlık ve eşyayı musahhar kılar. Böylece onların insan ve başka varlıklar üzerinde tasarruf etmelerine (etkide bulunmalarına) izin verir. Hakikatte tasarrufta bulunan ise, Cenab -ı Hak’tan başkası değildir.
   Kâmil mürşidler işte bu tasarrufla talebelerini terbiye ederler. Zaman ve mekân Allah’ın izniyle engel teşkil etmez hale gelir. Gayet uzak mesafelerde ihtiyacı olan bazı talipler bunu ayan-beyan müşahede ederek itminana kavuşurlar.

   Sil
  4. Ebubekir -i Sıddîk r.a ., Hz. Peygamber s.a.v. Efendimiz’e bir şey sormadan inandı. Ebu Cehil ise, onca alamet ve mucize gördüğü halde yine de “bu kesinlikle sihirdir” deyip iman etmedi.
   “Onlar her türlü mucizeyi görseler bile, yine de ona inanmazlar. Nihayet sana geldiklerinde de seninle çekişirler. İnkâr edenler; ‘bu, öncekilerin masallarından başka bir şey değildir’ derler.” ( En’am , 25)

   Sil
  5. Allah razı olsun.Söylediğiniz gibidir.Allah'ın veli kullarına tanıdığı olağanüstü yetkiler vardır.Ancak bu yetkileri Allah'ın izin verdiği ölçüde kullanırlar.Allah dilemedikçe O'nun hükmü hilafına bir şey yapamazlar.Hz Mehdi R.A. devrinde evliyalara tasarruf hakkı verilecek diye bir söz vardır.Şu an hiç tasarrufları yok manasında değildir.O zaman Hüküm tüm dünyanın İslam olmasına ilşkin olduğundan evliyalarda bu hüküm gereği tasarruflarını daha geniş şekliyle kullanırlar.Evliyaların tasarrufu sadece müridleri üzerinde de değildir.Allah onlara kimi emanet etmişse o emaneti hem zayi etmemek için hem de müslüman değilse müslüman yapmak için kullanırlar.İngilterede bir müşrik olsa,o kimse bir evliyaya teslime ederse o evliya onu avcı sıfatıyla avlar müslüman yapar.Bunların nasıl olduğunu bilemeyiz ama olduğuna dair bir çok şahit bu dönemde de vardır.İngilterede Papazın oğlu da olsa Anadolunun bir şehrindeki evliya onu çeker müslüman eder Allah'ın izniyle.

   Sil
 30. kardeşim...siyah sancak iki kez çekilir....evet....siyah sancağı işidin çektiğini kim söyledi...işid siyah sncak değil...her türlü değil...

  zira siyah sancağın gerek sahtesi olsun gerekse gerçeği olsun alametleri vardır...ve bu alametler kesindir...esnemez...yumuşamaz...tevil edilemez...

  işid siyah sancak ile ilgili hadislerde bahsedilen hiçbir alamete uymamaktadır....

  kendileri şamar oğlanıdır....çapulcudur...taklitçidir ...köpektir...uşaktır...

  “Siyah bayrakları gördüğünüzde yerinizden kıpırdamayın. Ellerinizi ve ayaklarınızı hareket ettirmeyin (harekete geçmeyin). Sonra kendilerine ehemmiyet verilmeyen zayıf bir topluluk zuhur eder. Kalpleri demir parçaları gibidir. Onlar devlet sahipleridir (hum ashabu’d devle). Ne söz ne de ahit tanırlar. Hakka çağırırlar ama kendileri hak ehli değildir.

  İsimleri künyedir. Nisbetleri ise köy ve şehirlerdir. Saçları kadın saçı gibi uzatılmış ve salınmıştır. Aralarında ihtilaf çıkıncaya kadar bakidirler. Sonra Allah hakkı dilediğine verir…(El Fiten, Hafız Nuaym Bin Hammad, Daru’l Beyan el Arabi, Ezher civarı Kahire, hadis numarası 558, s: 136)

  işte bu işiddir...ve onlardan evvelde siyah bayraklılar var bak...

  “Siyah bayrakları gördüğünüzde yerinizden kıpırdamayın. Ellerinizi ve ayaklarınızı hareket ettirmeyin (harekete geçmeyin). Sonra""" sonra ekini gördünmü?

  yani her eline siyah bayrak alan siyah sancak olmuyor....

  haaa...sende cübbeliyle aynı hatayu yapıyorsun.....zira ikinci hadis işid değildir....yukarudaki hadisle aşağıdaki hadis farklıdır...

  Abbasoğullarının için doğudan ileride sancaklı kişiler çıkacak.
  Onların önce gelenlerinin ve sonra gelenlerinin işi adam öldürmek olacak.

  Onlara yardım etmeyin. Allah onlara yardım etmez. Kim onların sancağı altında yürürse yahut bayrağını taşırsa Allah onu kıyamet günü cehenneme koyar. Gerçekten onlar Allah’ın en şerli yaratıklarıdır. Onlar benden olduklarını iddia edecekler. Dikkat edin, ben onlardan beriyim ve onlar da benden beridir. Onların alameti şudur: Saçlarını uzatırlar ve siyah giyerler. Onları desteklemek için oturmayın. Çarşılarda onlarla alışveriş yapmayın. Onlara yol göstermeyin ve onlara su vermeyin. Çünkü onların haykırdıkları tekbir ile sema ehli rahatsız olur.”


  işte bu da şeysabanidir...ve işidi yok etmek için kurulur...ve yok eder ....hemde tek işidçi kalmayana dek...bunlar sünnilere işid bahanesiyle öyle zulm edeceklerki....sen ağzın açık bakacaksın...kardeşim...bu öyle bir zulüm olacakki destek verenler helakı hak edecek ve helak olacak...hatta bu şeysabani kualisyonla ortak bu zulmü ve katliamı yapacak...süfyaninin kahraman gibi lanse edilecek olması ve çoklarınında tabiii olmasınında sebebi bu....

  kardeşim onlara zerre kadar sempati duymak bile helak sebebidir....sen kendinin ve başkalarının helak olmasında rol oynama....

  karkısa şevval ayındadır....o hadisi bulursam yollarım....muhtemelen bu ay şeysabani çıkar...şevvale kadarda olacak olan bu dur...


  İŞİD FELANCA ABBASOĞULLARIDIR ...TÜM ALAMETLERİ UYMAKTADIR....HEMDE TAMAMI....


  İŞİD ŞEYSABANİ DEĞİLDİR....ZİRA TÜM ALAMETLER UYMAMAKTADIR...HEMDE TAMAMI...

  ŞEYSABANİ İŞİDİ KUALİSYONLA BERABER YOK EDECEK SAHTE SİYAH SANCAKTIR...


  ŞEYSABANİ HORASANİ HASANİ AYNI KİŞİLERDİR...DUHEYMA FİTNESİDİR...

  ŞAM EHLİNİ SARACAK KURTULMAK İSTEYİPTE KURTULAMAYACAKLARI FİTNEDİR...

  BİR YANDAN SÖNSEDE TEKRAR BAŞLAYACAK OLAN FİTNEDİR...

  başka bir sitede yaptığım yorumun kopyasıdır ...mehdinin şahıs olarak geleceğine inanan arkadaşlar ilmi münazara etmek için yorum yapabilirler....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @felsefem ...
   yaptığınız yorumlar da dikkatimi çeken...
   ışid kaybederse sunni halk kaybedecektir.
   büyük bir kıyımın yaşanması çok uzak olmayacaktır.

   yorumlarınızdan ilgimi çeken kısım koalisyon güçleridir.
   amerika türkiyeden yüz bulmayıp iranla anlaşırsa süfyaninin çıkışı gerçekleşebilir.

   amerika kasım süleymani'ye ışide saldır arkanızdayız derse bu kişinin süfyani olma ihtimali yüksektir diye düşünüyorum.

   ilgili hadisi şerifte

   "Naim b. Hammad Fiten’de nakletti. Ebu Meryeme’den, o da kendi şeyhlerinden rivayet etti ki: Süfyaniye rüyasında “Kalk ve ortaya çık” denilir. Kalkar ancak kimseyi bulamaz, ikinci bir rüya ile ayni şeyi görür, yine kimseyi bulmaz, üçüncü bir rüyada ise “kalk çık ve kapının önüne bak” denilir. Kalkıp kapıyı açtığında ellerinde bayraklarla yedi ila dokuz kişiyi görür, bunlar Süfyani’ye “Biz senin ashabınız” derler. Süfyani onlarla beraber çıkar ve vadinin muhtelif yerlerinden bir çok insanda kendisine tabi olur. Allah kendisine karşı Şam sahibini çıkarır, ona karşı gelir savaşır, sancağına baktığı zaman, Süfyani onu hezimete uğratır."

   hadisi şerifte geçen 7 ila 9 kişi koalisyona katılan devlet güçleridir. kasım süleymana bu ordu senin emrindedir denir ve bu kişi esadı devirir. sonra ırak ve diğer olaylar.

   bu şekilde olma ihtimali vardır.

   fakat süfyaninin ışid olma sı daha fazla bir ihtimaldir.
   biatler çığ gibi.

   ayrıca hadislerde belirtilen kerkük, kufe ve bağdatta yapılacak katliamların ışid tarafından yapılma olasılığı daha fazla.

   ayrıca ışid suriyede ortaya çıkıp, ırakta faaliyet göstermesi de süfyani nin alameti olmasından ...

   ışid in süfyani olması kesin gibi birşey...

   bunu görmemiz çok uzak değil.
   kerküke saldırıyorlar, bağdat kuşatma altında.
   asıl hedefleri ise kufe deki şia...

   buralar ışid tarafından ele geçirilir ve katliamlar olursa süfyani karşımızda duruyor.
   başarılı olamazlarsa başka zamana.

   en doğrusunu Ellah c.c. bilir...

   Sil
  2. zülkareyn kardeşim...işidin süfyani olması imkansız....zira o zaman şeysabani yani horasani kim?artı süfyaninin en temel vasf müslümanların çoğunluğunu yanına almasıdır...artı ürdünde hazır bekleyen kualisyon ordusuna komutanlık edecek olmasıdır...artı yemani ile yarış atı gibi çıkmalıdır...artı recep ayında zuhur etmesi lazımdır...vsvsvsv...çok alamet var...adamda alamet 0...oysaki tekrar tekrar yazıyorum...felanca abbasoğulları için bahsedilen alametlerin tamamı fulll...yüzde yüz...alamet açısından abbasoğulları kesinlikle işiddir...allahu alem..

   artı kasım sülaymani işid emirlerini pişmiş kelle yaptı....haberin yokmu? kaçan kaçana...

   artı suudi arabistan katar ürdün bahreyn b.a.e..iran barzani ve kualisyonu arkasına almayan adama süfyani demek...bilmiyorum...cevabını sen ver...

   artı işte asıl kandırmacada bu...işide süfyani dedittirmek...şeysabaniyede gerçek siyah bayrak...ve diğer yorumumda yazacağım gibi müthiş bir fitne kapımızda...hadisler bangır bangır bağırıyor...sakın ha sahte siyah sancağı gerçek siyah sancakla karıştırmayın cehenneme gidersiniz diye...

   tekrar ediyorum...sahte siyah sancak ile gerçeğini karıştıranlar cehenneme gidecek...

   ben demiyorum cübbelinin açıkladağı 2. hadis diyor...onlara su vermek bile cehhennemi hakettirir adama...AMMAN DİKKAT...

   İŞİDİ SÜFYANİ ....ŞEYSABANİYİDE GERÇEK SİYAH SANCAK GÖRMENİN BEDELİ CEHENNEMDİR....

   ÖRTEN KAPKARA ...KİŞİNİN SABAH AKŞAM MÜMİN YADA KAFİR OLACAĞI DUHEYMA FİTNESİ BUDUR....AMAN DİKKAT...

   gaybi hadislerin son yazısını hatırlayın...GERÇEK SİYAH SANCAK İRAN VURULMADAN ÇIKMAZ....

   yalnızca buna tam inanın gene yeter...ondan evvel çıkacak tüm siyah bayraklara lanet edin gene yeter...

   Sil
  3. bir ekleme ...zülkareyn nin yorumunun sonunda olacaklar zaten medyanın noluşturmak istediği algıdır...işidi kufeye sokacaklar...süfyani havası verecekler...şiayada bu yolla siyah sancak açtırıp sünni katlimı yapacaklar...deccal ümmeti müslüman kanına ortak edecek...şeytan sevinçten havalara uçacak...

   işid militanları...biz süfyanın askeriyiz diyorlar...kabeyi yıkıcaz diyorlar...

   işte algı bu...bunlaru kasten medyaya verip...algı operasyonu yapıyorlar...sünniler işid bahanesiyle katledilirken millet oh olsun desin diye...

   oysaki hadisler uyarıyor...onlar benim pak evlatlarımı katledecek diye...benim saygınlığımı koruyamayacaklar diye...ümmet acıklı bir azab tadacak diye...ümetten şamar yemiyen kimse kalmayacak diye...ben onlardan beriyim onlarda benden beriyim diye...

   asıl bomba şimdi geliyor...

   bekleyin...

   Sil
  4. ha bu arada taliban siyah sancak değil....

   Sil
 31. Peki birincisi taliban 2.si ışid olsa nasıl olur.

  YanıtlaSil
 32. dünya gurbet 1 inci falanca abbasoğullarıdır...2.şeysabani yani horasanidir....ve çıkış yerleri aynıdır....işid ile talibanın çıkış yeri aynı olmadığı için olamaz...şeysabaniyi gerçekten görmek istiyorsan kasım süleymani denen şahsı araştırmanı öneririm....artı şeysabaniyi yenilmez yapan şey tüm şia yıve iranı arkasına almasıdır....şia arablara benzemez....hz ali türbesini vurdunmu sonuçları hiçte mucize olmaz.....işid gibi 40 50 binden bahsedilmez.... milyonlar o sancağa katılır...

  korkarımki bu müthiş bir sünni katliamı olacak..işid bahane katliam şahane....sünniler yok edilincede meydan süfyaniye kalacak...inşallah yanılıyorumdur....

  ek bir not....üstad risalede manaen..alevilerle yani kürtlerle türklerin birbirine gireceğini ve buna sebeb bir aletin olacağını...ve zındıka komitesinin işi bitince bu aleti kıracağını söylemiştir...belliki bu alet işiddir...kırılacaktır...eğer böyleyse kobani hadisesinin işid bahane edilerek ppklıların topyekün isyanına dönüşebilir...


  farzı muhal işid suruç a bir kimyasal atsa...geçen kobani olaylarını mum ile ararız....böyle birşey bekliyorum..inşallah yanılıyorumdur.....saygılar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Isidinde çıkış yeri afganistandir,zerkavi el kaide militanı idi,sonra irak a gelerek abbasogullari için siyah bayrakları çekti.

   Sil
  2. ömer kocaaslan kardeşim, doğru yorumunu takdir ederiz, gerisi tevil palavrası.

   Sil
 33. Bu bağlamda şeysabani Türkiye'ye de saldıracakmı? Saldırırsa sonuç ne olabilir?

  YanıtlaSil
 34. örgüt bazında saldırı ,çok etkilemez.Zaten 10 larca yıldır örgütlerle savaşıyoruz.Ülkemizde örgüt çok fazla.her kesimden,kılıktan varlar.siyasi,dini,ırki,ekonomik varlar.İçerden başarılı olamayan örgütler dış saldırıda başarılı olamaz.Pkk gibi zarar verebilirler sadece.Örgüt değilde devlet saldırırsa geniş çaplı bir savaşa yol açar.Sancılı olur.Buna dair rivayetler mevcut.

  YanıtlaSil
 35. eger iş cidiye bindigi zaman DEVLETİMİZ hep yumuşak yüzünü birlik yüzünü toparlıyıcı hainlere bile kucak açma kazanma cabasında ama saldırı isyan silah lı boyuta olursa onları yönlendiren ve Acık bi ifşiat payşacam __ öldürülmeleri kacınılmaz olur ..................................................... fitne ye sebeb iyet vermememk için paylaşılması sakıncalıdır

  YanıtlaSil
 36. Umarız işlh olmaz kaderi muala dua ilede degişebilir Allah Türkiyemizi güçlendirsin güçlü Müslüman Türkiye her kesimin faydasınadır kökeni ne olursa olsun vatan sevgisi imandan dır kafirle işbirligi yapan daha cok zarara ugrar inşallah bu fitne cilere uyupda isyana kalkışan olmaz inaaşallah

  YanıtlaSil
 37. Gaz şoku
  Putin’in Türkiye ziyaretinde Güney Akım hattını iptal ederek rotayı Türkiye’ye çevirmesi, Avrupa’da şok etkisi yaptı. Balkan ülkelerinin umut bağladığı yeni doğalgaz hattının Türkiye üzerinden geçecek olması Moskova ile Ankara’nın ‘stratejik ortaklık’ı olarak yorumlandı.
  Ukrayna krizi nedeniyle Avrupa Birliği ile restleşen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye ziyaretinde; Güney Akım projesinin iptal ettiklerini belirterek rotayı Türkiye’ye çevirmesi, Avrupa’da şok etkisi yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte kameraların karşısına geçen Putin’in Avrupa’ya gaz akışı sağlayacak yeni doğalgaz boru hattının Türkiye üzerinden inşa edileceğini açıklaması özellikle doğu Avrupa ülkelerini karıştırdı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Enerjide dünyanın kavşağı olduk
   Rusya Devlet Başkanı Putin’in Türkiye ziyaretiyle Mavi Akım’a kardeş gelince gözler yeniden Türkiye’ye çevrildi. Güney Akım’ın rafa kalkmasıyla Türkiye, Azeri gazından sonra Rus gazını da Avrupa’ya ulaştırarak ‘dünyanın enerji kavşağı’ olma iddiasını güçlendirmiş olacak.

   Sil
  2. Dünya Türk-Rus enerji işbirliğini konuşuyor
   New York Times: "Eğer bir kazanan varsa o da Türkiye"
   Associated Press: "Türkiye ve Rusya doğalgaz pazarını sarsacak"
   Reuters haber ajansı ise yaklaşık 40 milyar dolarlık Güney Akım Projesi'nin AB ve Rusya arasındaki kriz nedeniyle iptal olduğunu kaydederken, Rusya'nın projeye yeni ortak olarak Türkiye'yi seçtiğini yazdı.
   Wall Street Journal, Putin'in Güney Akım Projesi'nin güzergahına yönelik kararını "sürpriz" olarak niteledi ve bunun Avrupa'yı karmaşık bir duruma düşürdüğünü savundu.

   Sil
  3. DÜNYA BASINI NE DEDİ?

   BBC: Avrupa, Putin-Erdoğan yakınlaşmasından rahatsız.
   THE GUARDIAN: Putin, Güney Akım Doğalgaz Hattı'nı sabote ediyor.
   DER SPIEGEL: Putin, 100 milyar dolarlık anlaşmalarla Erdoğan'ı kazanma çabasında.
   TIMES: Putin, Avrupa'ya gaz savaşı açtı.
   FINANCIAL TIMES: Batı'nın yaptırımları; Moskova ve Ankara'ya yarıyor.
   RUSSIA TODAY: Avrupa'nın tutumu Türkiye'ye yarayacak.

   Sil
 38. Millete hiza veremezler
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim barajını gündemine alan AYM’ye sert mesaj verdi: “Egemenlik yargının, askerin, AYM’nin değil, milletindir. Hiçbir kurum kendini milletin üzerinde görmesin. 1960 Türkiye’sinde, darbe ortamında değiliz. Darbe ürünü kurumlar siyasete hiza vermeye yeltenemez”

  YanıtlaSil
 39. İsrail’de aşırı sağcı Başbakan Binyamin Netanyahu’nun ‘Yahudi Ulus Devleti’ yasa tasarında inadı koalisyon hükümetini dağılmasına neden oldu. Yasaya karşı sert muhalefet eden koalisyon ortaklarından Yeş Atid Partisi lideri Yair Lapid ile liberal parti Hatnua lideri Tzipi Livni’yi kabineden atan Netanyahu, güven oyu için gereken 61 oyu kaybedince erken seçim kararı aldı.

  YanıtlaSil
 40. Fransa Filistin'i tanıdı
  İsveç, İrlanda, İspanya ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerinin ardından Fransa da Filistin'i bağımsız bir devlet olarak tanıdı. Fransa'da iktidardaki Sosyalist Parti milletvekillerinin sunduğu, "Filistin'in devlet olarak tanınmasını" tasarısı kabul edildi. Avrupa ülkelerinin art arda Filistin'i tanıması nedeniyle İsrail rahatsız.

  YanıtlaSil
 41. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 42. işidle savaşanlar kim...bir sayalım...pyd pkk barzani denen israil köpekleri....başka...

  suudi arabistan ve kualisyona katılan yandaş vahabi harivileri...

  başka..peygamber efendimizin gökteki yıldızlar gibidir hangisine sarılırsanız kurtulursunuz dediği ashabı kirama ve hz ömere osmana ebubekire hatta aişeye namazında beduua eden kırklar meclisinin domuz kılığında gördüğü şia....

  birkaç hadis var...işid ilk çıktığında yayınlamıştınız ...nedense hepiniz unuttunuz...

  mealen şöyleydi 3 5 hadiste var...hatırlayacaksınız...

  "sahte siyah sanvaklar içiin ÜMMETİMİN EN ŞERLİLERİDİR...VE ONLARI ÖLDÜRENLERDE ÜMMETİMİN EN HAYIRLILARIDIR...KİM ONLARI ÖLDÜRÜRSE AHİRETTE ONLAR İÇİN BÜYÜK BİR ECİR VARDIR...""

  şimdi ...peşmerge pkk ..şia ..vahabile...haricile...ingilizlerin olduğu kualisyon...hatta şimdilerde rakkada işidi hedef alan esad zındığı...vsvs...ümmetin en hayırlıları...işidde ümmetin en şerlileri....aman aman....

  yook öyle...

  ha şimdi işidi savunuyormuşum gibi gelebilir...yanlış anlaşılmasın...işid melun dur...tabi olan allah belasını versin...

  şimdi asıl bombaya gelelim...

  eyüb sultan hz leri.mealen "istanbul er geç fethedilecektir..onu fetheden kumandan ne güzel kumandandır onun askerleri ne güzel askerdir...""müjdesine mashar olmak için sen tut tüm istanbul seferlerine katıl...surları önünde şehit OL..

  MADEM İŞİD SAHTE SİYAH SANCAK MADEM ŞEYSABANİ...ÜMMETİN EN HAYIRLISI MÜJDESİNE BİNAEN GİDİN İŞİDCİLERİ ÖLDÜRÜN...

  ARTIK PEŞMERGEYE Mİ KATILIRSINIZ...KASIM SÜLEYMANİYEMİ...KUALİSYONAMI...ESADAMI...?KATILIN ÜMMETİN EN HAYIRLISI OLURSUNUZ...

  AMMANNN HAA...

  bu alamet yeterlimi? felanca abbasoğulları işiddir....işidi kualisyonla yok edecek sahte siyah sancakta şeysabanidir...

  gelelim şu kasım sülaymaniye...

  YanıtlaSil
 43. kasım süleymanide şeysabanidir muhtemelen....

  alametlere bakalı..kasım süleymani tamamen sapık ayetullah hamaneyden emir alan iranın en seçkin askeri birliği KUDÜS GÜCÜ nün komutanı....hayatı savaşlarla geçmiş....

  hakkında bir haber paylaşmıştım...okuyan bilir...adam yedi kere şehit oldumuu dersiniz...hayaletmi dersiniz...yaptığı operasyonlarmı dersiniz...işid emiri adnan oktar zavallısının sarışın genç dediği şişaninin yanmış bedeni yanında poz vermesimi dersiniz...vsvs ...herneyse..

  bunları neden anlatıyorum ...buraya dikkat...gaybi hadisler...işidin gerçek siyah sancak olabileceğine ilişkin bir soruya..mealen şu cevabı vermişti...hatta siz bile vermiştiniz...ama unuttunuz...eee siyasetle çok uğraşursanız...neyse...

  ""GERÇEK SİYAH SANCAK IN HEDEFİ KUDÜSTÜR...OYSAKİ BUNLARIN HEDEFİ KUDÜS DEĞİLDİR....""

  demiştiniz....doğru dediniz...ve işidin gerçek siyah sancakolmadığı sadece bu alametle dahi kabak gibi ortadaydı...bunu 5 yaşındaki çocuk aklı bile çözebilirdi...

  ama gerçek siyah sancakla sahte siyah sancak arasında ki fark bu kadar basit olamazdı...

  burda fitnenin abiyane tabirle bir tanımını ele alırsak...bu tanım şöyledir...""at izi it izine karışır..."

  sizce işidde at izi it izine karışıyormu.? hayır...

  ama sahte siyah sancakta olacak olan tamda at izinin it izine karışmasıdır...öyleki cezası cehennem olmalıdır...

  eğerki yüzde 99 ihtimal verdiğim...general kasım sülaymani şeysabani olursa at izi it izine şöyle karışacak allahu alem...


  Ve buyurdu ki: filanca oğulları mutlaka hükümet edeceklerdir. Onlar hükümet edip ihtilaf edince hükümetleri dağılacak ve durumları bozulacak. Sonunda Horasani ve Süfyani onların aleyhinde ayaklanacaklar. Biri doğudan diğer batıdan süratli iki at gibi Kufe şehrine doğru koşacaklar. Biri oradan biri de buradan. Öyle ki filanca oğulları onların eliyle helak olacaklar. Ve onlardan hiç kimseyi sağ bırakmayacaklar.

  burdan kualisyonla şeysabaninin işidi yok etmek için kufeye ineceklerini anlıyoruz...
  onlar kufeye inecekse demekki işid kufeye saldıracak...

  olaylar mucize değil...general kasım işid kufeye inince ne yapar...siz düşünün...

  işte algı bu...işid kufe ye inince millet balıklama işid süfyandır diye balıklama atlıcak...(türk milleti değil...şeyhlerimiz bu tuzağa düşmez inşallah...ama cahil arablar ve mehdi üzerine bina edilmiş ve hem siyah sancağı hem mehdiyi sırf kendilerinden çıkacak sanan şia balıklama atlar)

  tabi bundan hemen evvelde işid kualisyonun büyük operasyon dediği olayı başlatacak bir halt yiyecek...kobanide olursa pkk bize çullanır...

  böyle olunca işte yukarıdaki hadis oluyor....bu olurkende sünnilerin vay haline...

  şöyleki...

  Daha sonra imam Muhammed Bakır aleyhisselam sözlerine şöyle devam etti: bir değirmen taşı mutlaka dönmelidir. O taş tam olarak milinin etrafında bir kez döndüğünde Allah taş kalpli ve soyu belli olmayan birini onların üzerine gönderecek ve zaferler onunla olacak. Onun askerlerinin saçları ve bıyıkları çok uzun olacak, elbiseleri siyahtır ve onlar, kara bayrakların adamıdırlar. Onlara düşmanlık edenler mahvolacaktır. Ve onları hiçbir fark gözetmeksizin topluca öldüreceklerdir. Allah'a and olsun ki ben onları, onların yaptıklarını ve facirlerin onlardan görecekleri eziyetleri görür gibiyim. Allah cefakar Arapların başına onları acımadan musallat kılacaktır. Fırat kıyılarındaki şehirlerinde, karada ve denizde onları öldüreceklerdir.


  buralarda kimler yaşıyor...sünniler...

  yada bu  devam edecek...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim tahminim İsrailli yetkililerde bu bilgileri bildikleri için müslümanların kafalarını bulandırmak ve fitne çıkarmak için ışidi öne sürdü. Sayın felsefem sizin bilgilerinizden ziyadesiyle faydalanıyoruz.Allah cc sizden razı olsun.

   Sil
  2. kesinlikle....ama bu bilgileri deccalin bizzat kendinden almaları yüksek muhtemeldir...bir soru sormuştun...şöyle cevap vereyim...

   şeysabaniyle türklerin harbini ben göremedim..ama yokturda diyemem...

   ama şu kesinki ekonomik anlamda dahi olsa etkileyecektir...petrolümüz kesilebilir...hatta uluslar arası bir krize sebeb olabilir zira ....

   şeysabaninin çıkışıyla batını karışması aynı zamanlara denk geliyor şöyleki.

   . Birinci alamet, Abbasoğulları'nın kendi aralarındaki ihtilaflarıdır. Sen bunu göremeyeceksin ama benden sonra gelecek olanlara bunu benden rivayet et. Ve gökten bir münadi nida edecek ve sizlere Şam taraflarından fetih müjdeleyen ses gelecek, Şam köylerinden biri olan Cabiye(190) köyü yerin altına girecek. Sonra Şam mescidinin sağ duvarı yıkılacak ve Türkler tarafından dinden çıkan bazı insanlar isyan edecekler. Hemen ardından Rum'larda karışıklıklar çıkacak. Türk kardeşler geri dönecekler ve adaya(191) inecekler. Dinden çıkmış olan bir grup Rum ise geri dönecek ve Remle'ye inecekler.

   şam tarafından fetih müjdeleyen ses bence yünan adalarını fethetmemizdir...yada bu kararı almamızdır...

   Sonra Şam mescidinin sağ duvarı yıkılacak ve Türkler tarafından dinden çıkan bazı insanlar isyan edecekler. Hemen ardından Rum'larda karışıklıklar çıkacak.

   isyan edecek dinden çıkanlar pkk...duvarı yıkılacak şam mescidi hz ali türbesi...

   hepsinin başı işidin ihtilafı sonrası...

   ha dersenki işid ihtilaf ettimi....? bence etti..ama.belkide etmedi....bu biraz bakış açısı...

   ama peşpeşe olacağı kesin...türkiyenin petrolünün kesilmesi ve tüm bankaların batması=küresel kriz...

   yada petrol =300 dolar= türkiye battı=avrupa battı= rumlar karıştı...

   olabilir bilmiyorum...

   ama hadislerdeki..."" sahte siyah sancakta ümmette şamar yemeyen kimse kalmayacak" meali bizede etki edeceğini kesin kılıyor...nasıl olur bilmem...

   ayrieten teşşekür ederim kardeşim...

   Sil
  3. Bahsettiğiniz olaylar yakın bir tarihtemi olabilir?Eğer öyle ise fert olarak tebbirli olmamız gerekir.Zaten ekonomik olarak pamuk ipliğine bağlıyız

   Sil
  4. kardeşim ben şahsi fikrimi söyleyeyim...bana göre geç kaldı...her an birşey olmasını bekliyorum...evimde 600 kilo kuru gıda hazır...güneş enerjisiyle şarj olacak aküm hazır ..üzerine led lamba yaptım...su depolamak için hijyenik 50 tane 200 litrelik poşet hazır...5 tane 12 kiloluk tüp hazır...havalı tabanca hazır...içindeki saçmalar alınmış yerine tuz konulmuuş fişekler ve av tüfeği hazır...(fişeklerde saçma yok tuz var öldürmez ama uğundurur zira kabil olmamak lazım) ...şu anda ısınma projeleri üstünde düşünüyorum...hanımdan korkmasam eve 2 ton kömür alır soba kurarım..evim kaloriferli...ama hanım gözüme bakıyor alamıyorum...

   arkadaşlarsa daha laylay lom dalar...hayırlısı...

   Sil
  5. felsefem Sizi tebrik ederim. Ben laylaylomda değilim. Kendime göre küçük bir erzak stoğu yaptım. Ama aynen dediğiniz gibi sebepler yüzünden daha fazla depolama yapamıyorum bana manyak diyecekler.

   Geç kaldı fikrine katılıyorum bende bekliyordum ancak olmadı tabi bunu etkileyen bazı açık-kapalı sebepler olduğu muhakkak. Her an olabilecek şeyler babında İşid'in PEŞPEŞE çok şiddetli saldırılarını bekliyorum hemde dur durak bilmeden olabilecek saldırılarını. Eğer bahçeniz varsa maddiyaten iyiyseniz bence bir kuyu açtırın su için.

   Yalnız Size maalesef çok yakıcı bir gerçeği söylemem lâzım : Şahsî olarak bir yere kadar dayanabileceğiz ama sonrası muallak..Sonramız Abd'nin Küresel Saldırıları bir süre izleyip içindeki bir ekolün bize gizli özel birlikleri vasıtası ile yardıma gelmesi. Şuna emin olun Trilyonlarca dolar ve en iyi elit özel birlikler karşısında ne ekonomik ne de durumu idare edebilecek insan kaynağımız var. Koca bir Ayvayı yedik.

   Yalnız şundan umutluyum : Bizim dayanamayacağımız noktada Abd ile beraber Rusya'da bir operasyona girişebilir. Abd topraklarımızda özel gizli birlikleriyle,Rusya'da direkt Avrupa'ya dalabilir. Tek kurtuluş ihtimalimiz bu. Başka yok..Bizi yutarlar hocam yutarlar..

   Sil
  6. Maşaallah kardeşim,biz kendimizi saldık çayıra, mevlam kayıra ! pusat yönünden sıkıntım yok,ama gıda sıtoklayamadım.zaruri ihtiyaçlarımın dışındaki harcamalarımı durdurdum.Elime para geçtikçe altın alıyorum.

   Sil
  7. dediklerinize yüzde yüz katılıyorum...zatem mutlu günler olmayacak...tamamen haklısın....

   bahçem yok....apartman...bağ evi var derme çatma...girecek olan girer...tırsıyorum o yüzden..

   birde el nusra mevzumuz vardı seninle...

   nusra işid birleşmesi türkiye açısından senin senaryon üstnden yürüyecek muhtemelen...

   ama daha sonrası için konuşursak el nusra işid ittifakı resmen nusranın intiharıdır...

   zira şeysabani ve kualisyon işidi birirken nusrayıda sağ komaz...gıybet olabilir ama allah affetsin ...salak bu herifler ya....resmen intihar...ben kasım süleymaniyi araştırdım tırstım...neyine güveniyo bu herifler anlamıyorum...

   neyse...iyi geceler...

   Sil
  8. :) Öyle zamanlarda komşularınızı gezin.Onlar aç yatarken siz tok yatmayın.Aman ha Mehdiye asker olacaz derken Resulüllahın ümmetinden olamamak da var.Allah'tan afiyet dileyelim.Öyle durumlarda devlet sıkıntıdayken evimize kapanmak olmaz.Birlikte hareket edilmezse ferdin aldığı tedbir çok fayda sağlamaz.Dua edelim de Rabbim o derece sıkıntılı sınav vermesin.Devletimize zeval vermesin,kamu güvenliği sekteye uğramasın.

   Sil
  9. altın iyidir abi..yazıyorum bak 3 ay içinde onsu 3000 dolar olmazsa dolarda 5 kağıt olmazsa ...ahanda şuraya yazıyorum...çeyrek 250-300 olur..

   altın demişken geçen hafta bir gece vakti altının onsu 40 sn liğine 1190 dan 1400 e çıkmış....teknik hata cart curt diyolar...

   içimden bir ses küresel baranların gizli gizli alım yaptığını söylüyor ama...

   bu işte bir iş var...rockfeller gibiler altın stoklayacaktır...

   şahsım içinde hanım sağalsun....

   Sil
  10. doğruyu söyledin dünya gurbet...böyle tekfir olmasa senin gibi nasihat etsek nasıl güzel olur ya....allah razı olsun kardeşim...

   Sil
  11. Öyle zamanlar olmaz İnşaallah.Olursa benim önerim köy,kasaba gibi yerlere çekilmek.Oralarda yağma olmaz,gıda bulunur,namus korunur.Savaşta İşgal durumlarında en az etkilenen yerler küçük yerleşim yerleri olur.Atom bombası,nükleer,kimyasal gibi geniş çaplı silahlar oralara atılmaz.

   Sil
 44. Abbasoğullarının mülkü hiçbir zorluğa uğramadan kolayca kurulacaktır. Eğer Türkler, Deylem'liler, Sind'liler, Hint'ler, Berberler ve Taylesan Türkleri birleşseler dahi, onların hükümetlerini yok edemezler. Onlar her zaman sevinç içinde olacaklar ta ki sonunda onları sevenler ve devletleri için çalışanlar onlardan ayrılacaklar. Sonra Allah savaşçı bir adamı onlara musallat edecek ve tam onların hükümetinin kurulduğu yerden ayaklanacak. Geçtiği bütün şehirleri fethedecek, karşısına dikilen bayrakları devirecek ve bütün nimetleri yok edecek. Ona düşmanlık edenlere eyvahlar olsun! O her zaman zaferlere ulaşacak ve sonunda zaferini benim itretimden olan birisine teslim edecek. O hakkı söyleyecek ve hakkı uygulayacak."

  bak bak ...alametlere bak...işidin bir günte dünyanın en zengini olması bile var..
  .
  Abbasoğulları mutlaka hükümet edeceklerdir. Onlar hükümet edip, sonra ihtilaf edip ayrılığa düşünce horasani ve Süfyani onların aleyhinde kıyam edecekler. Biri doğudan, diğeri batıdan tıpkı süratli iki at gibi Kufeye koşacaklar. Biri oradan biri buradan… Hatta öyle ki onların helakı o ikisinin eliyle gerçekleşecek. O ikisi onlardan hiç kimseyi asla sağ bırakmayacak."

  neyse...gelelim hz ali türbesine...

  İmam Caferi Sadık aleyhisselam şöyle buyurdu: "Küfe mescidinin ibni Mesud'un evine yapışan son duvarı yıkıldığında filanca oğullarının hükümeti yıkılacaktır. Biliniz ki onu yıkan bir daha onu onarmayacaktır."

  işte işidin sonu...son hamlesi...hzali türbesini vurmak...tam o anda....

  "Şüphesiz zikri yüce allah'ın mutlak ve kesin olarak onayladığı kaza ve kaderine göre Ümeyyeoğullarını açıkça ve kılıçla devirecek, filanca (abbas) oğullarını ise ani olarak devirecektir."
  vsvs...
  neyse...

  sahte siyah sancak ismindende anlaşılacağı gibi kudüs gücüdür...hedeflerini kudüs olduğunu söyleyecekler...işidi kufeye inen süfyani gibi gösterecekler....daha iran vurulmadan işidi süfyani kendilerinide asıl siyah sancak diyecekler...

  diyeceklerki...biz horasandan çıktık...

  bizim hedefimiz kudüs...

  ahanda işid süfyaninin askeriyiz diyor...

  biz süfyaniyle savaşıyoruz...

  tüm şia bunu yiyecek...müslümanlarda medyanın algı operasyonu sağolsun keklik gibi yiyecek...kualisyon içinde süfyani kendini örtecek...

  işte örten fitne işte duheyma fitnesi...işte kişinin sabah akşam kafirlikle müminlikle gelipgideceği fitne...

  ha birde ...bunlar muhtemelen bir şekilde petrolü kesecekler...ticareti engelleyecekler...nimetleri yok edecekler...

  Sonra Allah savaşçı bir adamı onlara musallat edecek ve tam onların hükümetinin kurulduğu yerden ayaklanacak. Geçtiği bütün şehirleri fethedecek, karşısına dikilen bayrakları devirecek ve bütün nimetleri yok edecek. Ona düşmanlık edenlere eyvahlar olsun! O her zaman zaferlere ulaşacak


  yetermi...daha ne yazayım kardeşim...yazık bana...

  YanıtlaSil
 45. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 46. Bu bosgungor geldi geleli sitenin tadi tuzu beyin firtinasi kalmadi..
  Kripto mudur nedir..?

  Belliki akil idrak basiret tutulmasi yasiyor ta ki sahibuzzaman Huccetullah hz.basini govdesinden ayirana kadar da ayikamayacak boyle saskin bicimde laf cambazligi yapacak her yaptigi yorumdan sonra nefsi kendisine "ohhh ne guzel laf soktun hepsini susturdun " diyerek gizli gizli sevindirecek emmaresi sukun bulacak..!!

  Lafa bak " ortalikta sinek cok ancak tavuskusu yok..!!"

  Peh peh pehhhh

  Egerki sen bu tavuskusu diyerek said nursi hz.ni ,sinek diyerekde diger mursidi kamil hazeratini kastediyorsan Allah seni dunya ahiret rezil rusvay etsin.
  Amin.

  Vay haline ki vayyyy ....

  Sn.admin;
  Degerli yorumcu kardesler murside ihtiyac yok diyen ilminin nefsinin ve seytanin esiri olmus bu mutekebbir yuzunden cabalardan ve calismalardan geri kaliyorlar dolayisiyla hizmet aksiyor farkindamisiniz ..?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sinekler tufeyli gayb yorumcuları. Ahir zamanın vazifesi belli. Siz yetersiz kalıyorsanız o işi başkası yapar.

   Bu topraklardan son yüz yılmda 10 tane deccalvari döktatörler geçti Nasır'ından Esad'ına kadar. Onlara hiç mi işarat yok. Ama IŞİED gibi bir terör örgütü için binbir işarat.

   Tevhid dinin ihbarlara bu kadar mı ucuz. Beni beğenmiyorsan beni okuma. Nefsine hakim olamıyorsan sen ne biçim ehl-i tariksin.

   Sil
  2. Serdar Us Kardeşim diyeceğim kızarsın diye korktum Ne bu şiddet ne bu celal.

   Yunus 40 yıl tekkeye odun taşımış. Odundan kasıt insandır, müriddir. Çünkü orası terbiyegahtır: Ve sonra o ünlü sözü söylüyor.

   Söz ola kese savaşı söz ola kestire başı
   Söz ola ağulu aşı bal ile yağ ede bir söz

   “Aklın nuru fünun- u medeniyedir, kalbin ziyası ulum diniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tevellud eder.”

   Bu söz de Bediüzzaman’a aittir. Aklı hür, fikri hür, kalbi hür insanın imanında şüphesi olmaz. Akıl kalbte bir kıyas-ı vahidi vazifesi de görür. O zaman taassup olmaz. Bediüzzamn Münazaratta diyor ki:

   "Hiçbir müfsid ben müfsidim demez. Daima suret-i haktan görünür. Yahut bâtılı hak görür. Evet, kimse demez ayranım ekşidir. Fakat siz mihenge vurmadan almayınız. Zira çok silik söz ticarette geziyor. Hattâ benim sözümü de, ben söylediğim için hüsn-ü zan edip tamamını kabul etmeyiniz. Belki ben de müfsidim. Veya bilmediğim halde ifsad ediyorum. Öyleyse, her söylenen sözün kalbe girmesine yol vermeyiniz. İşte, size söylediğim sözler hayalin elinde kalsın, mihenge vurunuz. Eğer altın çıktıysa kalbde saklayınız. Bakır çıktıysa, çok gıybeti üstüne ve bedduayı arkasına takınız, bana reddediniz, gönderiniz."

   “Benim fikirlerim şayet Kur'an, sünnet ve icmaya uygunsa alıp akıl cebinize koyun yok uygun değilse geri bana iade edin”

   Ayranını içemedik ama yazıların çok ekşice.

   Sil
 47. Sn.Bosgungor..
  Sen gibi laf salatasi yapmiyacam ancak diger yorumcu kardeslerime yaptigin hadsizlikler beni bu usluba mecbur etti ...
  Sen bana kemalat satiyosun ancak senin kemalattan zerre nasibin yok..!!!
  Keske bunca ilim ogrenmeseydinde haddini bilseydin ....
  Zamanimizda onca Mursidi kamil hazeratinin onune gecip laf soylemeye curetin olmazdi.
  Mubareklerin hepsi M...i hz.ni bekliyoruz henuz geli gecmedi saidi nursi hz. O beklenen kisi degildi buyuruyorlar sen hala pervasizca salliyosun yunus emre hz.nin dergaha odun tasidigi gibi bu siteye fitne tasiyorsun.
  Yapma boyle...
  Bak bugz yiyosunnnnn
  Hemde cokca...
  Yok kominizmis yok marksistmis bilmemneymis hz.Resulullah bahsetmemismis..!
  Ya bahsetmisde sahabeye unutturulmussa..
  Veya kutuphanelerde kesfedilmeyi bekliyorsa ne malum...
  Hz.peygamber aleyhisselam dan gunumuze acik ve net olarak ne ulasmissa hakdir basim gozum ustunedir deyip iman edeceksin.
  Sahte siyah sancak hadisi mi var ?
  Eyvallah ,varsin kominizm vs. Hadisi olmasin bundada bir hikmet vardir diyecen itikat edecen...
  Sidik zoru tevillerle zirvalarla bilmemnelerle beynini doldurup beton gibi yaparsan taze bilgilerden gelismelerden nasipsiz kalirsin ..!

  Hee bu arada said nursi hz.nin neseben seyyid ve serif olmadigi ancak manen oldugune gibi oyunlar icin bu tur sozlerin cikartildigi 16 yildiz sitesinde Oktan keles tarafindan uzun uzadiya aciklandi.
  Hz.Mehdi geldi gecti denilerek gercekte gelecek olan hz.Mehdiyi butun ummete hasa yalanci olaeak tanitip muslumanlari karsisina aldirarak deccalin safina gecirtebilmek kisacasi bu ama baska nedenlerde var siteden genis izahatini ogrenebilirsin...
  At gozluklerini cikartabilirsen..
  Varsa cesaretin hakikatlere ...!!!
  :))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Din bir imtihandır. Hakikate kim ererse o daha çok ona sahip olur. Ama şirket-i maneviye hesabına bizim de payımız olur. Mesele İslam ve imana hizmettir. Herkes kendi çapında yapacak. Kıskanma çekişme olmamalı. Siz dersiniz Mehdi gelecek, ben derim geldi. Ne değişir.

   20 . Yüzyılda 200 milyon insan öldü. Zadece Rusya’da miyonlarca Müslüman katledildi on binlerce cami yerle bir edildi 100 milyona yakın 2 dinden insan öldürüldü. Savaşlara can kaybının sayısı 200 milyona ulaştı. Bu deccalleri hatırlatır. İslam dünyasında ki kayıpları madde ve manevi olarak sen sıralara. Nerde kaldı ittihad-/ı İslma’ın simgesi Hilafet. Niçin 200 trilyonluk enerji kaynakları sömürülmüyor?

   İslam tevhid dini, ama bunun insanlara yansıması ve esma-i İlahiye’nin teccellileri nisbetinde farklıdır. Dolayısıyla hizmet erbabı ve cemaatler ve gruplar, ki bunların hepsi İslam’a uygun ve İslam’ın teşviki iledir, kendi kulvarlarında şevkle ve ihlasla hizmet edeceklerdir.

   Mehdi konusunu ortaya çıkışının sebebi iki cemaattir. Sahiplendiler kendilernie göre. Biri fena değil kötü yönü yok sahiplendiler.. Diğeri ise malum bu topraklarda son yıllarda görülen en büyük fitnedir. Bu Mehdi’yi olan alakayı artırıp akıllara düşürdü. Tabi ilim adamlyarı durru mu? Rivayetin bini binpara.

   O zaman onu arayalım. Ben geldi diyorum. Sen diyorsun gelmedi, kabul, o diyor ki hiç yoktur ona da nanay kabul. Mesele onun gelip gelmemesi değil. Mesele ittihad içinde olup Türkiye’nin asli vazifesine döndürülmesidir. Tabi bu siyasi olmaktan çok dinidir. Buyurun meydan herkese açık. Herkes nefesi kadar koşsun. Ama mayaları karıştırmamak lazım. Ki , pasta da olsun, kepekli ekmek de simit de. Değil mi? Hepsi nimet. Afiyet olsun.. Bana bozulma.

   Bediüzzaman Seyidliği bilmem kime kalmamış. Bu 2013 yılında Prof Akgündüz bir çalışma yaptı ve belgeleriyle yayınladı. Bediüzzaman’ın seyyidliği sizi niçin rahatsız ediyor ki? Ahirzamanın hizmeti Al-i beytin üzerinde. Onların efradının sayısını biliyor musun? Milyonlarca. Bediüzzaman hiçbir hizmet yoktur ki içinden Al-i İbrahim veya Al-i Beyt olmasın, diyor. Bediüzzaman’ın seyidliğine dokunmak o öyle değil, o zaman başkasına şeref mi kazandırır.

   Her siteye inanma. Bana bile.Tahkik. Ayet ne diyor, bir haber getirilirse tahkik ediniz diyor. 49/6.

   Sil
 48. Bosgungor ..:)

  Senin bos yorumlarinla inan hic vakit kaybetmedim hep diger yorum yazan kardesleri takip ediyorum ..
  Ancak oyle bulandirmissinki ortaligi hepsi sana cevap yetistirmekle mesgul dolayisiyla senden istemedigim halde yine haberim oluyor maalesef ...:(((

  Sen islama ve muslumanlara faydali olmak istiyorsan bunu susarak ve yazmadan yap ...
  Bozuk itikatini virus gibi baskalarina bulastirmamis olursun insanlar senin dilin emin olmus olur ...!
  Bu yorumcu kardeslerin ve benim sana karsi olan davranislarinda ve bazilarinin buara siteye hic girmemesine ve benim sana olan fevriligimde senin payin var ve buyuk ...
  Mertce dusunursen ve sen gelmeden onceki konulari okursan senden once neler yazilip cizildigini goreceksin tabi sende mertlik denen guzel huy varsa...:)))
  (Pek sanmiyorum ya gerci )

  Benim nasil bir ehli tarik oldugumu tartmak sana kalmamis ayrica...
  Baskasini hedef tahtasina koymadan evvel nefsini koy..hesaba cek ...senin ehli tarik anlayisin sana benimkisi de bana ..!!!!
  "Din kardesini hakir gormesi kisiye kotuluk olarak yeter"
  Hz.Muhammed aleyhisselam

  Heee bu arada ben ahmet akgunduzun iddialarini okudum tatmin olmadim sende sn.Oktan keles in konuyla ilgili belgelerini arastirmalarini onyargisiz oku ta bastan reddetme...sozun en guzeline uy muminsen...
  Said Nursi hz.nin veya baska bir hak dostunun ne seyyidligi ne serifligi veya oyle olmadigi beni baglamaz...
  Aslolan bu unvanlar kullanilarak muslumanlara tuzak kuran guzel dinimize karsi hile yapmak isteyen zavallilar varaa onlara karsi durmak...
  Ancak senin gozunu taassup ve beynini artniyet o denki kaplamiski hemen Said nursi hz.ne karsiymisizda sen onu mudafaa eder moda burundun..
  Yazik sana ..!!
  Allahuzulcelal seni islah eylesin...!!!
  "Kendisini ameli geri birakan kisiyi nesebi ileri gecirmez"
  "Fitne uykudadir uyandirana lanet olsun"
  Hz.Muhammed aleyhisselam
  "Dusmani takipte gevseklik gostermeyin"
  Ayet meali
  ..
  Hasbiyallahuuuuuu

  YanıtlaSil