.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

16 Kasım 2014 Pazar

AMERİKA KITASINI MÜSLÜMANLAR MI KEŞFETTİ ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün yaptığı "Amerika kıtasını aslında Müslümanlar keşfetti" açıklaması gündeme oturdu. Sosyal medyada tartışma konusu olan bu bilgiyi dünyaca ünlü tarihçi Prof. Fuat Sezgin yazdığı bir kitapta doğruluyor.


İslam tarihi üzerine araştırmalar yapan dünyaca ünlü, 90 yaşındaki akademisyen Prof. Fuat Sezgin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün yaptığı tartışma yaratan açıklamayı "Amerika Kıtasının Müslüman denizciler tarafından Kolomp öncesi keşfi ve Piri Reis" adlı kitabında doğruluyor. İşte Prof. Fuat Sezgin'in iki yıl önce tartışma yaratan açıklamaları:

"DA VİNCİ'NİN ŞİFRESİ İSLAM BİLİMİNDE SAKLI"

Da Vinci'nin şifresi İslam biliminde saklı. Dikkat edilirse Avrupa'daki büyük keşiflerin çoğu hep İtalya'da oldu. Çünkü İtalya Suriye'den, Mısır'dan gümrük kapısı gibiydi. Da Vinci, akıllı bir adamdı. Birçok aletin modelini veriyordu ama hiçbirinin modelini yapamadı. Geçtiğimiz günlerde çok başarılı bir akademisyen arkadaşım bana şöyle dedi: Avrupa'nın dimağını dolduran yanlış isimler var. Bunların gerçek yerlerinin ne kadar az olduğunu gösteremediğimiz sürece İslam bilginlerinin hakları yenmiş olacaktır.

AMERİKA KITASINI MÜSLÜMANLAR KEŞFETTİ

Müslümanların yüzyıllar boyu bir çok önemli buluşlar yaptığını anlatan Sezgin şöyle devam etti: Aslında Yunan bilginlerinin kitaplarını Latin dünyası da tanıyordu, kitapları Latince'ye tercüme de ettiler ama bu eserler onlara tesir etmedi.Ancak Müslümanlar bu kitapları tanıdıktan sonra büyük bir aşkla bunları anlamaya çalıştılar ve yaratıcı olmaya başlayarak büyük şeyler yarattılar. Amerika kıtası da Müslümanlar tarafından keşfedildi. Christophe Colomb, Müslümanlar tarafından yapılan Dünya haritasına dayanarak Amerika'ya değil, Asya'ya ulaşmak istiyordu.

MODERN HARİTALAR İLK OLARAK İSLAM DÜNYASINDA YAPILDI
Sezgin, İslam coğrafyası ve denizciliği üzerine 26 yıl çalıştığını söyleyerek vardığı sonuç için: "Modern haritaları Avrupalıların yaptığı bilgisi tamamen yanlış. Modern haritalar ilk olarak İslam dünyasında yapıldı. Bunu ispat ettim. 18. Yy'a kadar Avrupa'da enlem-boylam derecesine dayanan harita yapma geleneği yoktu. Bunu İslam dünyasından öğrenmişler ama uzun yıllar doğru tatbik edememişler" dedi.

29 yorum:

 1. LATİN AMERİKA'DAN TÜRKİYE'YE ÇAĞRI: SİZE İHTİYACIMIZ VAR.

  1. Latin Amerika Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi'nden İmam Hanif, "Şu anda İslam dinini öğrenmek için Türkleri bekliyoruz" dedi.

  1. Latin Amerika Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi'nin kapanış toplantısında, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in mektubunu okuduğu Haitili İmam Hanif de konuştu.

  Geçmişte dedelerinin kölelikten kurtulmak için hep Osmanlı'yı beklediğini anlatan İmam Hanif, "Şu anda da İslam dinini öğrenmek için Türkleri bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

  Eşinin 6 ay Türkiye'de kalarak Kur'an-ı Kerim'i öğrendiğini vurgulayan İmam Hanif, "Türk hükümetine şükranlarımızı sunuyoruz. Diyanet İşleri Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Türkiye Diyanet Vakfı, Haiti'de bizlerin yanında. Allah Türk halkını korusun" diye konuştu.

  Zirveye Küba'dan katılan İmam Yahya Pedro ise Müslümanların Türkiye'ye ihtiyacı olduğunu dile getirerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Diyanet İşleri Başkanı Görmez'i, Küba'ya davet etti.

  Pedro, "Küba'nın size ihtiyacı var. Türklere özellikle ihtiyacı var. Ekonomik ve sosyal alanlarda ihtiyacı var. Yatırımlarınızı bizim ülkemize yapabilirsiniz. Müslümanlar olarak kendi birliklerimizi geliştirebiliriz" ifadelerini kullandı.

  Küba'da cami ve mescide ihtiyaçlarının olduğunu dile getiren Pedro, organizasyon sebebiyle Diyanet İşleri Başkanlığı'na teşekkür etti.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://kadirmisiroglu.com/iftiralara-cevap.html

   Sil
 2. Selam arkadaşlar,
  Bir arkadaşımın Gaybi Hadisler sitesinden elde ettiği bazı keşfi bilgiler şöyledir.

  1)Yunan hava saldırısı bir gece vakti olacak.
  2)Metafizik istihbaratını kullanan Ruslar, cinler tarafından kandırılıp savaş başlatacaklar.
  3)2017'de Sisi devrilecektir Allahu alem. 2013 darbe olmuştu Mısır'da 2013+4=2017..Dört anlamına gelen Rabia işareti zafere kalan son dört seneyi göstermişti.

  YanıtlaSil
 3. arkadaşlar...son zamanlarda olan algı operasyonları ahir amanın dehşetli zamanlarının ne kadar yakında olduğunu ıspatlamaktadır...

  amerika işide karşı bir kara harekatının mümkün olabilmesini nüklüer silah gibi bir sebebe bağlı olacağını söyledi..bu cümledeki "gibi" kelimesi kimyasal silahta olur manasındadır....

  ayrieten pyd sözcüsü işiden kimyasal silah kullanmasından korkuyormuş...

  gene ayrieten bağdadi ölmemiş...

  veee kualisyon artık işidi gerçekten vuruyormuş....

  Abbasoğullarının mülkü hiçbir zorluğa uğramadan kolayca kurulacaktır. Eğer Türkler, Deylem'liler, Sind'liler, Hint'ler, Berberler ve Taylesan Türkleri birleşseler dahi, onların hükümetlerini yok edemezler. Onlar her zaman sevinç içinde olacaklar ta ki sonunda onları sevenler ve devletleri için çalışanlar onlardan ayrılacaklar. Sonra Allah savaşçı bir adamı onlara musallat edecek ve tam onların hükümetinin kurulduğu yerden ayaklanacak. Geçtiği bütün şehirleri fethedecek, karşısına dikilen bayrakları devirecek ve bütün nimetleri yok edecek. Ona düşmanlık edenlere eyvahlar olsun! O her zaman zaferlere ulaşacak ve sonunda zaferini benim itretimden olan birisine teslim edecek. O hakkı söyleyecek ve hakkı uygulayacak."  "ta ki sonunda onları sevenler ve devletleri için çalışanlar onlardan ayrılacaklar"

  kısmı artık kualisyonun gerçekten işidi vurması olabilir...

  neyse...algı operasyonu hızla devam ediyor...

  kurgucu davut kardeşin öngörüsü bediüzzamanın ifşaatıyla örtüşüyor...

  şöyleki....işid eğer kobani yada civarı bir yerde kimyasal silah kullanacak olursa bunun 2 muhtemel sonucu olur...

  1 -şia bunu karkısadaki olay olduğuna ikna edilip akabinde işidin necefe saldırısı ve hz alinin türbesinin hasar görmesi sebebiyle mehdi anlayışı üzerine kurulmuş olan şia işidin süfyani olduğu fitnesine ikna edilebilir...sahte siyah sancak çekilir ve bu sancağın eliyle tüm sünni arablar yok edilir...işid ve nusra ile beraber....

  2-işidin kürtlere kimyasal silah kullanması daha bugün barış sesleri yankılanan ortamı bir anda alevi sünni gerginliğine akabinde medyaya sızdırılan yalan yada gerçek işid-akp ilişkisi pkk nın""sapkın bidatçı ve kandırılmışlar türk tarafından isyan eder""" hadis kısmıda olmuş olur...

  YANİ İŞİD TÜRKİYEDE ALEVİ SÜNNİ SAVAŞINA ALET OLACAK AKABİNDE KOMİTE O ALETİ KIRIP ATACAK(YOK EDECEK)

  nasılda uyuyor değilmi....?

  bu öngörüsünden dolayı kurgucu davuta teşekkür ederim...

  şimdi bir kez daha uyarıyorum....

  işid tüm müslümanlara sahte kırkısya ve sahte kufe katliamıyla süfyani diye yutturulacak...şia (şysabani sahte siyah sancak) ve kualisyon(süfyani) ile tüm ehli sünnet arab katledilecek....kimsede gık demiyecek ...hatta alkışlayacak...

  işide süfyani derseniz evinizde otururken o katliamın ortağı olursunuz...işidi severseniz o ümmet düşmanlarına ortak olursunuz...

  işid süfyaninin sahte süfyani rolü üslenmiş köpeğidir...hepsi bu...

  aynı işid türk kürt kardeşleri birbirine kırmak için kullanılan alettir...o alet arkasında 1 kişibile kalmaksızın kırılacaktır...

  sahte kırkısyaya sahte kufe katliamına aman dikkat...bunlar olduğunda gerçek süfyani(ki o zaman ortaya çıkacak.) ne kadarmüslümanın bilerek yada bilmeyerek taabi olacağına hayrete düşeceksiniz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz önce ajanslara düşen haberlere göre,Obama ışidin işini bitirebilmek için Esadın tasfiye edilmesi,ve Suriyenin işgal edilmesi için plan yaptıklarını söyledi.Bu demektirki,Esadın yerine süfyaniyi ikame edecekler.Orta doğu kan gölüne dönecek.Allahu alem

   Sil
  2. hz ali türbesi vurulduğu zaman ve işid yok edildiği zaman süfyaniyi göreceğiz...ama önce işid yok olucak...esad sonra...hatta barzani (ebka) danda sonra...

   Sil
  3. Sayın, Felsefem öngörülerinizi dikkatli bir şekilde takip ediyor,ve önemsiyorum. Bu konularda duayen sayılırsınız.Allaha emanet olun.

   Sil
  4. "ta ki sonunda onları sevenler ve devletleri için çalışanlar onlardan ayrılacaklar"
   Işid başlangıçta Abbasoğulları için savaşırken sonradan onların llehine savaşacak.
   BAŞBUĞUN ÇERİSİ kardeş, Esadın yerine süfyaniyi ikame etme diye bir şey yok, Beşşar Esad ile Süfyani arasındaki zaman zarfında Batı kuklası bir melik olacak.
   Sacramental Life kardeşim, Yunan hava saldırısı bir gece vakti olacak demişsin ama o saldırı Rus işgalinin ardından olacak, daha var.
   Ayrıca 2013 yılında 4 sene anlamına gelen Rabia işareti 2017 yılında kurtuluş getirmeyecek maalesef, daha da fitneli olacak.

   Sil
  5. mehdi alametleri kardeşim...

   "ta ki sonunda onları sevenler ve devletleri için çalışanlar onlardan ayrılacaklar"
   Işid başlangıçta Abbasoğulları için savaşırken sonradan onların llehine savaşacak.

   demişsin...

   işid kürtlerle yada şia ırak hükümetiyle yakınlaşma veya ittifak yada vb mümkün değil kardeş...hayaldir...

   artı aynı hadiste şu ibare çok dikkat çekicidir...


   Abbasoğullarının mülkü hiçbir zorluğa uğramadan kolayca kurulacaktır. Eğer Türkler, Deylem'liler, Sind'liler, Hint'ler, Berberler ve Taylesan Türkleri birleşseler dahi, onların hükümetlerini yok edemezler. Onlar her zaman sevinç içinde olacaklar ta ki sonunda onları sevenler ve devletleri için çalışanlar onlardan ayrılacaklar. Sonra Allah savaşçı bir adamı onlara musallat edecek ve tam onların hükümetinin kurulduğu yerden ayaklanacak. Geçtiği bütün şehirleri fethedecek, karşısına dikilen bayrakları devirecek ve bütün nimetleri yok edecek. Ona düşmanlık edenlere eyvahlar olsun! O her zaman zaferlere ulaşacak ve sonunda zaferini benim itretimden olan birisine teslim edecek. O hakkı söyleyecek ve hakkı uygulayacak."


   abbasoğulları her zaman sevinç içinde olacaklar...

   kısmı...

   felanca abbasoğulları eğer ıraklılarsa ben onların sevincini hiç görmedim...

   ama eğer işidse sırıtırken poz veren bir ton işid fotografı var...

   en son şişaniyi gördüm....pişmiş kelle gibi sırıtıyordu....

   son sırıtması oldu...pişmiş kelle yaptılar adamı...

   şimdilerde işidde somurtma moda oldu....sahipleriyle ihtilaf mı ettiler ne?

   Sil
  6. felsefem kardeşim, olayları çok dar zamanda düşünüyorsun, Abbasoğulları dediğin devlet ta 750 yılında kurulmuş bir devlet bunu unutma. İlk yıllarında muhteşem bir saltanat ve hükümranlık sürüyorlardı, sonra Moğolların saldırısına uğrayıp güçlerini yitirdiler ve 2003 yılında onlar için kurulan Işid ilk kazığı 2006 yılında attı yani ta ki bu zamana kadar ayrılık yokken aralarında ihtilaf ettiler.
   işid kürtlerle yada şia ırak hükümetiyle yakınlaşma veya ittifak yada vb mümkün değil kardeş...hayaldir... demişsin zaten böyle bir şeyi söylemedik, neden bunu dediğini anlamadık. Biz hadislere göre hareket ediyoruz; sakın bizi yanlış anlama biz sana hadisler dışında hareket ediyorsun da demiyoruz ama hadisleri doğru analiz etmek çok önemli vesselam.
   Allah ısmarladık kardeşim.

   Sil
 4. Sonunda halktan öyle bir grup ortaya çıkacak ki ahlak tanımazlar. Halkı (zahirde) benim evladıma davet etseler de, benim evladımdan uzak olurlar. Bu öyle kötü bir topluluktur ki ahlakları yoktur. Zorbalara musallattırlar, cabbarlara fitneyi öğretirler, hakimlere kan döktürürler. Küfe’nin (Irak) ortasından çıkarlar. Onların önünde çehresi ve kalbi siyah biri gelir. Dinsizdir; ahlaksızdır, Soysuzdur, mel’undur, taş kalplidir. Zinakar kadının ellerinde büyümüş ve en şerefsiz soydandır. Allah bu nesile asla hayır vermemiştir. O yılda kırmızı bayrağın ve sonra yeşil bayrağın sahibi olan oğlum’un gaybeti ilan olunacaktır.

  YanıtlaSil
 5. Felsefem,
  Mısır, Sisi'den kurtulacak dedim. Zaten Sisi düşerse Amerikanın müdahalesi kaçınılmazdır. Süfyan'dan önce batılıların Mısır'a çıkması alameti budur Allahu alem. Süfyan, Sisi düştükten sonra ve batılıların Mısır'a müdahalesinden sonra ortaya çıkacak Allahu alem. Demek istediğim Bağdadiden sonra Süfyanı beklemeyin.

  Felsefem,
  Senin Ebka'yı (Abga) Barzani olarak tevil etmen tamamen uçuk ve yanlış.
  Hadislere göz attığımız zaman Ebka Mısır'da ortaya çıkacak ve Suriye'ye geçip Süfyanla savaşacak. Sonunda Süfyan Mısır'a bu orduyu geri püskürtecek ve batılı topal adam bu orduyu yok edecek. Ebka'nın Abbasoğulları (Irak) ile hiçbir bağlantısı yok. Teorin yanlış ve hatalı.

  Gaybi hadislere göre Ebka Sisi'yi devirecek olan islami bir ordudur. Zaten Süfyan ve batılılar ile savaşacak olması bu ordunun islami ordu olma ihtimalini kuvvetlendirecektir. 2013+4=2017, Sisi bu yılda devrilebilir İNŞALLAH. Rabia işaretinin sırrıdır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sacramental life kardeş....alacalı ebka ve kızıl esheb kab rivayetleridir...

   kab rivayetleri güvenilmez şerhi olan hatta bazı alimlerin israiliyat nakilcisi diye suçladığı rivayetlerdir....bol şerh lidir..meşhur kındeli topal adam rivayetide bu zattandır...inkar etmiyorum ama güvenmiyorumda...   biz doğru kabul edelim...

   ehli sünnet hadislerde ebka esheb ve süfyani fitnelerin toplandığı bayraklardır...

   ihvanın fitnelerin toplanacağı 3 bayraktan biri olarak görüyorsan sen bilirsin...müslüman kardeşlerin böyle bir kapasitesi olduğunu bilmiyordum....

   hiç sanmıyorum kardeş...

   alacalı ebka sakın alaca karga olmasın?...zira ehli sünnet mısırda fitnelerin alaca karga zuhur edince sona ereceğini söylüyor....

   birde işin şu boyutu var...eğer kab el ahbaraın rivayetine güvenirde....bu zatın yazıklar olsun dediği gruba bizde yazıklar olsun dersek...kab el ahbarda yanılıyorsa ve biz de müslüman bir zümreye iftira tıyorsak...

   allah muhafaza bunun bedeli imandır...ebedi cehennemdir maazallah...

   bu riski alıyormusun...?


   birde benim senaryom....barzaniyi ebka yapmamın bir sakıncasımı var...?

   adam fitne fabrikası gibi ...pkk onda pyd onda ypg onda fırat nehri hadisesinde çıkacak fitneler onda ..kck onda...petrol onda...kürdistan onda...apo onda ...kandil onda....su onda...yahudi uşaklığı onda...karkısada leşleri kurda kuşa yem olacak peşmerge onda....iyiii...son sistem silahlarıda aldı...

   gördünmü ebka ihvanmıymış barzanimiymiş....

   karkısa savaşı bitene kadar kahrolsun barzani....ondan sonra ne olur bilmem...

   zerre kadar korkmuyorum o meluna melun demekten...

   ama sana tavsiyem....ihvana ehli sünnet hadislerde tek bir uyarı yok...

   velevki alacalı ebka var...tamam...

   alacalı ebka başka kişi....ebka başka kişi......

   mısıra rumlar çıkacaktır...bu sünni hadislerde geçer.....bu süfyaninin alametidir..ama ilk çıktığınının alameti değil...şam mimberine oturmuş olduğunun alameti...yani bileceğizki rumlar mısıra çıktığında şam mimberindeki adam süfyan dır....


   birde süfyani 2 dönemdir....ilk görüldüğünden ölümüne 15 aydır...ilk altı ayı kualisyonun başında sonraki 9 ayı şam mimberinde gene kualisyonun başında..onun ömrü 15 ay hükümeti 9 ay...


   senaryomu hiç kimse çökertemez....

   zira kualisyonun süfyannin ordusu olduğuna dair kesin alamet görmüş biriyim...bu alametin şaşma ihtimali yok....

   bu alameti söyleyemem zira hazmedemezsiniz....iş tayyibe dokunur...

   muhtemelen gaybi hadislerde bu yüzden siteyi kapattı....tamda tayyibin kualisyonla anlaştığı(biat ) gün....

   Sil
  2. birde cezire de batıda ve şamda 3 bayrak dikilecektir...ebka süfyani esheb...


   ya cezirenin mezopotamya olduğu kesinken nasıl suudi arabistan yapıyolar hayret ediyorum...

   medine yi istanbul yapmaları bir cezireyi suudi arabistan yapmaları iki...

   tevil olurda bu kadar uçuk tevil olmaz kardeşim...

   Sil
  3. Büyük lokma ye büyük söz söyleme. Ehli sünnet imam Suyuti hazretlerinin hadis kitabında Ebka Mısır'dan bahseder. Yarin hadisi paylasirim ins

   Sil
  4. Ehli sünnet İmamı Suyuti yazmışım. Hatamı düzeltiyorum.
   Ehli Sünnet Buharinin hocası Naiym bin Hammad'ın kitabından iki hadisi kapanan siteden kopyalamıştım.

   يختلف الناس في صفر ويفترقون على أربعة نفر رجل بمكة العائذ ورجلين بالشام أحدهما السفياني والآخر من ولد الحكم أزرق أصهب ورجل من أهل مصر جبار فذلك أربعة فيغضب رجل من كنده فيخرج إلى الذين بالشام فيأتي الجيش إلى مصر فيقتل ذلك الجبار ويفت مصر فت البعرةثم يبعث إلى الذي

   1)
   Safer ayında (Hz.Mehdi'nin çıkışının sonraki ay) insanlar müttefikler halinde 4 gruba ayrılacaklardır. Birincisi Mekke'deki adam (Hz.Mehdi), ikincisi ve üçüncüsü Şam'daki 2 adam. Süfyan ve El-Hakam'ın oğlu mavimsi Esheb. Dördüncüsü Mısır ehlinden güçlü bir adam (Abga, Sisi'yi devirecek ve Mısır kontrolünü sağlayan İslami ordu). Kinde kabilesindeki adam (Amerika) sinirlenir. Şam'ın hakimiyeti için savaşanlara karşı yürür. Mısır'da güçlü olan adamı (Abga'yı) öldürür ve Mısır'ı yok eder. Sonra Mekke'deki adama karşı savaşmak için hazırlanır (Amik Ovası Savaşı)."

   2)
   Türkler ve Hazarlar ada'da (Kıbrıs) ve Azerbaycan'da oldukları zaman (gerçekleşen rivayet, o zamanlar Türkler Anadoluda değildi),
   Rumlar Amik ve etrafında oldukları zaman (gerçekleşen rivayet, Amerika İncirlik üssü ve etrafında konuşlanmış durumdadır),
   Rumlar Kanseriyn kabilesinden Kays'dan bir adamı öldürür (Mısır'daki Abga ordusu olabilir)
   O zamanda Irak'ta bulunan Süfyan Doğu insanları (Siyah Bayraklılar) ile savaşır. Süfyan kırk gün boyunca diğerlerinden (Müslüman taraftarlarından) yardım alamaz. Sonra Süfyan kimse kimseden yardım alamayacak şekilde Rumlarla (kendisini destekleyen kimi batılı ülkeler, İngiltere gib) anlaşır. Böylece Süfyan savaşmaya devam eder

   Sil
  5. Senin senaryonda Ebkayı Barzani yapman yanlış. Sunni ve şii kaynaklarında Ebka, Mısır'da geçer. Barzani nerde Mısır nerde..Karıştırmışsın kardeşim.

   Sil
  6. sacramental life...ve mehdi alametleri kardeşlere....

   sacramental life..senaryomu desteklediğin için teşekkürler...

   "desteklemedimki""diyeceksin ama destekledin...

   evvela kab el abhar hakkında ufak bilgi...

   bu zat müslüman olmuş bir yahudidir...ömrünü yahudilerin müslüman olmasına adamıştır....allah şefaatine nail etsin...

   bu zatın babası ona peygamber gelince oku diye orjinal tevrat nüshaları vermiştir...oda peygamber efendimiz gelince müslüman olmuştur....

   bu zat mehdi hakkında hadis rivayet etmez...mehdi hakkında tevrattan rivayet söyler...

   zira bediüzzaman bu zatın nakillerinden gerçek tevrat ayetleridir diye söyler..ve bu ayetlerin bir kısmını üstad risalelerde yazar...

   ama tevrattaki mehdi ayetleri yada rivayetleri...tevrata göredir...kuranla tevratın hükmü kalmamıştır....

   ama doğrudur...zira tevrata göre mehdi hz alininde söylediği gibi hicri 140 yılında gelmeliydi....ama hz alininde söçylediği gibi bu iş 2 kere ertelendi...

   eğer mehdi hicri 140 da gelseydi ki o zaman türkler müslüman değildi...
   o zaman kab ın tevrattan aldığı şu rivayet olacaktı...


   Ka’b dan rivayet edilmiştir ki, o dedi: “Ben Mehdî’yi enbiyanın kitaplarında yazılı gördüm ki, onun amelinde ne zulüm vardır ne de ayıp. O ilk harp sancağını Türk’lere karşı çeker. Onları hezimete uğratır ve onlardan esirler ve mallar alır. Sonra Şam’a gider, orayı fetheder. Sonra beraberindeki bütün esirleri azad eder ve arkadaşlarına kıymetlerini öder. Mehdî’den sonra Yemen ahalisinden ve “Kahtan” beldesinden biri halife olur ki, Mehdî’nin din kardeşidir. Onun ameliyle amel eder. Ve Rum şehrini fetheden ve ganimetlerini alan odur.

   oysaki bediüzzamanda tam tersini söylüyor...türkler mehdinin yardımcılarıdır...

   o yüzden islam alimleri kab rivayetlerine hükmü kalmamış olan tevrattan alıntıladığı için şerh koymuşlardır...güvenilmezdir...fakat bu yalan söylüyor manasına gelmez.....doğru söylemeside rivayetin olacağı anlamına gelmez....


   2 -senin yazdığın rivayet kab rivayetidir...

   hadislerdeki senaryo aynen şudur...isim vermiyorum bak...

   süfyani önce ebkayı öldürür..sonrada eshebi öldürür...şam mimberine oturur...SONRA kufeye iner orada katliam yapar...tam bu esnada gerçek siyah sancak doğudan çıkar...süfyaniyle siyah sancak estahir kapısında (iran ) çarpışır ..bu savaş atların ayakları kana bulanacak şiddette olur...

   siyah sancak süfyaniyi mağlub eder...ve kufeye iner...siyah sancak kufedeyken mehdi zuhur eder ve siyah sancak mehdiye biat için adam gönderir...

   bu senaryoyu inkar edebilirmisin?

   oysaki yukarıdaki rivayette mehdi zuhur ettiğinde ebka ve eshep nalları dikmemiş olacak...

   yani işin özü...kab tevrata göre doğru konuşuyor....oysaki asıl doğru hadislerdir...

   şimdi sen tüm ehli sünnet hadisleri ve şiayı kab a kurbanmı edecekmisin...?

   yani kızıl mavi yeşil eshebin ve alacalı desenli ebkanın ve kındeli topal adamın üstüne soğuk su iç....mehdi hicri 140 ta zuhur etmedi...yıl 1436...

   Sil
  7. “Ben Mehdî’yi enbiyanın kitaplarında yazılı gördüm ki,

   kısmını ayrieten düşün istersen....peygamber efendimiz hayattayken yaşamış olan bu zat "enbiyanın kitaplarında" sözü ile neyi kastedmiştir sence...

   Sil
  8. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  9. felsefem kardeşim, öncelikle Sacramental Life kardeşi ebedi cehennemlikle itham edemezsiniz bu çok ağır bir suçtur, zira onun söyledikleri hadislere dayalı olduğu için o da biz de hadislerin yalancısıyız.
   2.'si o zaman siz de Kab doğru söylediği halde belki de ona iftira atıp ve Barzani'yi Ebka yapıp siz de cehennemlik oluyorsunuz o zaman haşa ve kella.
   Ebka İslami bir ayaklanma olsa da çok aşırıya kaçacağı Kab onun için yazıklar olsun ondan olacağına diyebilir.
   Ayrıca Bediüzzaman Said Nursi Hz. bazı hadisleri yanlış tevil ediyor ve hüsnü zandan dolayı Türkler Mehdi'ye yardım edecek diyor. Türkler Mehdi'ye yardım edecek ama Türkmenistan Türkleri, laik Türkiye Türkleri değil, siz hadislere inanın hüsnü zanna dayanan yanlış ifşaatlara inanacağınıza hadislere inanın deriz.
   Alaca karga (Mehdi'nin ardından Mısır'da kıyam edecek olan emirlerin emiri)'nın alacalı/beneki/çilli Ebka ile ilgisi yok. Ebka Süfyani'den de önce çıkacaktır.
   Ayrıca kızıl Esheb'in Balad adasından (Suudi Arabistan-Mekke-Cide) çıkacağı ile ilgili rivayet var, kimsenin tevil ettiği falan yok. Ayrıca hiçbir şeye emin olmadan kesin demek de yanlış olur.
   Ayrıca Kindeli Topal Adam'ın Fas'ın meliki olcağı ve adının Abdullah olacağı ile ilgili rivayet de var.
   Son Esheb, Abga, Topal Adam çıkıp birbirleriyle 1 yıl savaştıktan sonra Süfyani'nin çıkmasıyla ilgili Kütüb-i Sitte'de sünni hadis var. Daha detayına inecek olursa önce Esheb ve Abga çıkar, birbirleriyle savaşırlar, ardından Kindeli Topal Adam (A'rac) Mısır'ı işgal eder ve ardından ordusunu Berberi kavmi ile Şam'a gönderir ve Şam'ın melikini öldürürler, sonra 3 bayrak orada 1 yıl boyunca savaşır, ve Süfyani çıkıp üçüne birden saldırır, önce Ebka ile ona uyanları, sonra Esheb ile taraftarlarını öldürür, Kindeli'nin ordusunu da Berberi kavmi ile beraber yok eder, sonra Dimeşıpk'in melikini hezimete uğratıp Şam minberine oturur, o zaman Berberi kavmi ona itaat etmeye gelir ve Süfyani Mısır'a bir ordu gönderir ve Kindeli Topal Adam ile ordusunu esir aldırır ve kendisi Batılılarla ve Yahudilerle anlaşmaya gider ve bu yüzden Mısır kapısındaki Fırat'ı geçerek kafir olur ve kimi Batılılarla ve Yahudiler ona yardımcı olur. Sonra tekrar Dimeşk'e dönerek ordularını başlarına meşhur komutanlar koyarak (en meşhurunun ismi Haddam) her tarafa gönderir.

   Sil
 6. Amerika’yı Müslümanlar keşfetmedi mi? / Fehmi KORU / Habertürk

  18 Kasım 2014 Salı,
  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan günlerdir dünya medyasının gündeminde. Önceden de ilgi görüyordu konuşmaları, ama söyledikleri bu defa dünyanın dört bir tarafında duyuldu.
  Tabii, hakkındaki kanaatlerin olumsuz biçimde oluşmasını sağlayacak bir üslupla...
  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylediği şu: “Latin Amerika’nın İslâm’la tanışması 12. yüzyıla dayanır. Amerika’yı Kolomb değil, 1178’de Müslümanlar keşfetti. Kristof Kolomb anılarında Küba kıyılarında dağın tepesinde bir caminin varlığından bahseder. Yani Kolomb daha Amerika kıtasını keşfetmeden İslâm dini kıtada inkişaf etmiş, yayılmıştı.”
  Bu konuşmanın ‘Latin Amerika Müslüman Dini Liderler Toplantısı’nda yapıldığını unutmayalım.
  Haberlere genellikle alaycı bir üslup hakim; sadece uluslararası medyada değil, bizim gazeteler ve televizyonlarda da... İspanyol medyası da Amerika kıtasının Kolomb’tan önce keşfedildiği iddiasına tepki göstermiş; bizim gazeteler öyle yazıyor...
  Amerika kıtasının ilk kâşifinin Kristof Kolomb olduğu, İspanya Kraliçesi adına baharat getirmek üzere Hindistan’a doğru yola çıkan denizcinin yeni kıtayı tesadüfen keşfettiği yaygın bir kabul...
  Onunla birlikte ve daha sonra Avrupa’dan yeni kıtaya gelenlerin benimsediği anlatım bu olduğu için...
  Tek anlatım bu değil ama... Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dillendirdiği ‘Amerika kıtasının Kolomb’tan önce Müslümanlar tarafından keşfedildiği’ tezi de bilim çevrelerinde uzun yıllardır tartışılıyor.
  Bizim ülkemizde tartışma gündemine daha 1960’lı yıllarda giren bir konu bu.
  İstanbul ve Erzurum’daki ilâhiyat fakültelerinde de dersler vermiş Prof. Muhammed Hamidullah’ın ilk kez 1968’te ABD’deki Müslüman Öğrenciler Birliği dergisinde çıkan ‘Kolomb’tan önce Müslümanların Amerika kıtasını Keşfi’ adlı İngilizce makalesinin çevirisi önce Hilal dergisinde yayımlandı, sonra da dört farklı tarih araştırmasıyla birlikte ‘İlk İslâm Devleti’ kitabına alındı.
  Hamidullah’ın makalesi en fazla bilineni, ancak ondan önce ve sonra da Amerika kıtasının ilk Müslümanlar tarafından keşfedildiği iddiası başka bilim insanları tarafından da savunuldu.
  İddianın dayandığı birkaç kaynak var, en önemlisi 896-956 yılları arasında yaşamış kâşif ve tarihçi Ebu’l Hasan el-Mesudi... Dilimize ‘Altın Bozkırlar’ adıyla çevrilmiş eseri ‘Müruc-uz Zeheb’te, Mesudi, Endülüs (Kurtuba) kökenli bir macera adamının Okyanus’u aşıp karşı kıtaya çıktığından ve değerli ganimetlerle döndüğünden söz ediyor.
  Mesudi’nin çizdiği haritada Amerika kıtası görülüyor. Semerkandlı Ebu Reyhan el-Biruni’nin (973-1048) çizdiği haritada da güneyi ve kuzeyiyle Amerika kıtası var.
  Sicilya’da yaşamış coğrafya dâhisi el-İdrisi (1099-1165) de Okyanus-ötesine 31 gün süren bir yolculuğu, esir düşen Müslüman denizcileri kıtanın yerlileri arasındaki Arapça bilen birinin kurtardığını anlatıyor.
  Her üç Müslüman bilimadamının Kolomb’un Amerika kıtasına çıkmasından (1498) çok önce yaşadıklarına herhalde dikkat etmişsinizdir.
  Piri Reis’in 1513’te (Kolomb’un Amerika’ya varmasından 20 yıl sonra) çizdiği bilinen haritada da Amerika kıtası bütün ayrıntılarıyla yer alıyor.
  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözünü ettiği, Kolomb’un Küba’dan geçerken dağ üzerinde gördüğü cami ayrıntısı nereden çıkıyor peki?
  Muhtemelen bir farklı anlamadan...
  Kolomb’un 29 Ekim 1492 tarihinde Küba’daki Bariay’dan geçerken seyir defterine düştüğü notta, küçük bir tepenin zirvesinden söz edilirken, ‘hoş bir cami gibi duran’ cümleciği yer alıyor... Bu bir edebi tasvir midir, yoksa Kolomb gerçek bir camiden mi söz ediyor; o gün bu gündür tartışma konusu...
  Bir küçük bilgi daha: Bir kaynak, Bariay’daki tepede vaktiyle bir cami bulunduğu iddiasına Küba yönetiminin itiraz etmediğini özellikle belirtiyor.
  İtiraz eden yine etsin de, bunları bilerek etsin...

  YanıtlaSil
 7. Sayın felsefem, peygamber efendimiz zamanında Libya diye bir devlet yoktu.O zamanlarda libya toprakları mısıra aitti.Libyanın işgalı. Mısırın işğali anlamına gelmiyormu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mısır uzmanlık alanım değil...doğru olabilir...bilemiyorum.....beriberi kavmi de var...libyalılardır diyorlar...

   mehdi alametleri arkadaşımız bu mısır konusunda uzman...hakkını yememek lazım....

   sorunu cevaplayamıyacağım...özür dilerim...

   Sil
  2. Libya işgal edilmedi hava saldırısı oldu sadece.

   Sil
  3. BAŞBUĞUN ÇERİSİ kardeşim, Efendimiz (s.a.v.)'in zamanında Libya olmasa da o bölgeyi hatta Libya'nın yanı sıra Fas ve Tunus bölgelerini Mısır'ın batısında yer aldğını ve o bölgede Berberi kavminin yaşadığını belirtmiştir.

   Sil
 8. Amerika'ya Müslüman mührü!
  Sadece Türk tarihçi Prof. Dr. Fuat Sezgin değil, Amerikalı bilim adamlarından Prof. Barry Fell de Amerika'yı Müslümanların keşfettiğine işaret ediyor.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Amerika'yı Kristof Kolomb değil Müslümanlar keşfetti” şeklindeki sözleri siyasetin gündemine oturdu. Muhalefetler bu çıkışı komik ve yersiz buldu. İspanyollar ise 'İspat edin' çağrısı yaptı. Oysa, bu gerçek yerli ve yabancı birçok bilim adamı tarafından dile getirildi. Bunlardan biri, dünyaca ünlü bilim adamlarımızdan Prof. Dr. Fuat Sezgin. Halen Almanya'nın Frankfurt kentinde yaşayan ve Goethe Üniversitesi Arap ve İslam Tarihi Bilimleri Enstitüsü Başkanlığını yapan Sezgin, yanlış bilgilerin insanlığa yayıldığını söyledi.
  Prof. Dr. Sezgin, AA'ya yaptığı değerlendirmede şöyle dedi: “İslam coğrafyası üzerinde 26 yıl çalıştım ve fikirler geliştirdim. Amerika'yı Kolomb'dan önce Müslümanların keşfettiğini yazdım. Müslümanların Amerika'ya ulaştıklarına yüzde yüz eminim. Hatta Müslümanlar birkaç yüz sene Amerika'nın haritasını yapmakla uğraştı. Şu an kullanılan Afrika, Asya ve Avrupa'ya ilişkin tüm dünya haritaları, Müslümanlar tarafından yapıldı. Vasco da Gama da Müslümanlara ait haritalarla Hindistan'a ulaşabildi.”
  Sadece Prof. Dr. Sezgin değil. Prof. Barry Fell ve Prof. Brent Kennedy gibi Amerikalı bilim adamlarının benzer görüşleri var. Tarih ve Düşünce dergisi, Kasım 2005 sayısında Amerika'nın Müslümanlar tarafından keşfedildiğini kapak konusu yapmıştı. Araştırmacı Yazar Uğur Yıldırım'ın kaleme aldığı makalede, özetle şu bilgilere yer verilmişti:
  Müslümanlar öğretti: Amerika kıtasını Kristof Kolomb'un keşfettiği söylenir. Oysa Kolomb'un oğlu, Avrupa'nın batı istikametinde de deniz yoluyla gidilebileceğinin imkân dahilinde olduğunu babasının Cenova'ya gelen Müslüman gemicilerden öğrendiğini nakletmişti.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. (2.bölüm)
   ÖNCE İSPANYA'YA ULAŞTILAR: Prof. Brent Kennedy, dedelerinin İngiliz ve İrlandalı olduğunu zannediyordu. Akdeniz Anemisi hastalığına yakalanınca şüphelendi ve köklerinin Lübnan'dan Türkiye'ye ve Doğu Afrika'ya kadar uzandığını öğrendi. Defalarca Türkiye'ye geldi. 7. yüzyılda Arap ve Berberî askerlerden oluşan Müslüman ordusunun İspanya'yı ele geçirip buradan Amerika'ya göç ettiklerini savundu.
   DİLLERİ AYNI:?Dil âlimleri Kolomb'dan evvelki zamanlarda Kızılderililerin dillerinde Arapça asıllı kelimelerin bulunduğunu ortaya çıkardı. Kolomb, Küba kıyılarında havlamayan köpekler görmüştür ki, bunlar da Batı Afrika cinsi köpeklerdi. Yani eski dünya ile yeni dünya arasında seyrüsefer ilk olarak Müslümanlar tarafından kurulmuştu.
   PARALARDA KELİME-İ TEVHİD: 1787'de Boston'da işçiler kazı yaparken bazı paralar buldu. Harvard Üniversitesi'nde incelenen paraların 9. ve 10. yüzyıllara ait Semerkand dirhemleri olduğu ortaya çıktı. Dirhemlerin üzerinde “La ilahe illallah, Muhammedun Resulullah ve Bismillah” yazılıydı.
   ALLAH'IN ADIYLA: Nevada'daki kazılarda bir kaya üzerinde 7. yüzyılda kullanılan kûfî yazı ile “Allah'ın adıyla”, “Muhammed Nebiyallah” “Şeytan bütün yalanların kaynağıdır' yazıları tespit edildi. ABD Bilim Sanat Akademisi üyesi Prof. Barry Fell'e göre burada 7. ve 8. yüzyıllarda Müslümanlar yaşıyordu.
   DENİZCİLİK OKULU KURDULAR:?Kaliforniya Üniversitesi'nden arkeologlar Prof. Robert Heizer ve Prof. Martin Baumhoff yaptığı kazılarda Nevada'da İslam ve bilimin özellikle denizciliğin okutulduğu bir okulun varlığını tespit etti. Yani Hazreti Osman ve Hazreti Ali döneminde Müslümanlar, Amerika kıtasında denizcilik dersi veriyordu.
   KEŞFE BAŞLADILAR: Arap tarihçi ve coğrafyacı Mesudî (ö.956) “Müslümanlar Hazreti Muhammed'in vefatından 15 sene sonra Hazreti Osman devrinde İspanya'ya girdikleri zaman, önlerine nihayetsiz Atlantik Okyanusu çıktı. Hemen keşiflere başladılar” diye yazdı.
   MISIRDAKİ TÜRK İSİMLERİ: Tahıllardan mısır batı Afrika kıyılarından hacılar vasıtasıyla Mısır'a getirilmiş, oradan Türklerle tanışmıştı. Bunlar Kristof Kolomb'dan önce cereyan etmişti. Mısır, Avrupa dillerine Grano Turco (İtalyanca), Triticum Turcicum (Hollandaca), Trigo de Turkina (İspanyolca), Turkish Heude (İsveçce), Turkie Cornes (Fransızca) ve nihayet Türkishes Korn (Almanca) şeklinde söylendi.
   GERİ DÖNMEDİLER: Memlükler dönemi tarihçilerinden İbn Fazlullah el-Ömerî, Mesâlik el-Ebsâr isimli eserinde Mısır prensinin 3 bin kayıkla bir daha dönmemek üzere Amerika'yı keşfe çıktığını yazdı.

   Sil
 9. Seyyid AbduL kadir geylani Gavsu Azam hem hasani hem hüseyni Kudise sırruh ) , Resullullah Alehiselam efendimiz Miraç a cıkarken Burak atlı bineye bincek ken Ruhlar Aleminde Biri egilir ve sırtına basarak binmesi için Resullullah alehiselam sorar bu kim dir ya CebraİL Ya Rasullullahbu senin yedi göbek evladın Abdulkadir dir resullullah alehiselam derdki onunda ayagı evliyaların omuzunda olsun duasını ozaman aldıgı bazı tasavvuf eserlerinde gecer İmamı rabbani Hazreti ALİ radıyallahu anh efendimizin topragının artıgından yaratılmış olu İmamı RABBANİ Efendimize soraralar derki Zaman da ki evliyanınn ayakları omuzunda yani en büyügü demek __ Yine Abdul Kadir geylani Rahimehullah benden 156 yıl sonra . Şahı NAKŞİBEND GELİR Allah bana ne ikram eti ise aynısı ondada vardır buyur muş Şahı NAKŞİBENDİ Rahimehullahı Müjdelemiş dir İmamı RABBANİ rahmehullah Allah bana makamları gösterdi AbduL kadir geylani ŞAHI Nakşiben ve Hasan şazeli (Rahimehullah)Aynı Makam da gördügünü mektubata yazmış Allahdan izzeet kisvesi giydirilmiş Allah Aşıgı büyük kübarı evliyalrdan dır __ sözleri COK kıymetlidir

  YanıtlaSil