.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

12 Kasım 2014 Çarşamba

AMERİKAN HALKI 500 AYRI ETNİK KÖKENDEN GELİYOR50 eyaletten oluşan ABD’de her on yılda bir nüfus sayımı yenilenmektedir. 1990 nüfus sayımında, yurttaşlara “Soyunuz, etnik kökeniniz nedir?” (What is your ancestry and ethnic origin?) sorusu yöneltilmiştir.

ABD yurttaşlarının bu soruya verdikleri yanıtlara göre; Amerikan halkının yaklaşık 500 (beş yüz) ayrı etnik topluluktan oluştuğu belirlenmiştir. Bu 500 ayrı etnik topluluk içerisinde, en kalabalık öbek, toplam nüfusun %23’ünü oluşturan Alman kökenlilerdir.

Başka bir deyişle, her dört ABD yurttaşından biri Alman kökenlidir. 1990 verilerine göre ABD nüfusunun %16’sı İrlanda, %13’ü İngiliz, %10’u Afrika, %5’i Meksika, %4’ü Fransız, %4’ü Polonya, %4’ü Kızılderili, %3’ü Hollanda, %2’si İskoç, %2’si İsveç, %2’si Norveç kökenlidir. Geriye kalan ve aralarında Çin, Hint, Arap, Rus, Türk, Japon vs. kökenlilerin bulunduğu 490 etnik topluluğun her birinin toplam nüfusa oranla yüzdeleri, %2’nin altındadır.

1990 nüfus sayımında, Amerikan Ulusunun yalnızca %5’i kendi etnik kökenini “Amerikan” olduğunu söylemiştir.

220 yorum:

 1. "Âlem-i İslâm'ın tam intibahıyla ve Yeni Dünya'nın, Hristiyanlığın hakikî dinini düstur-u hareket ittihaz etmesiyle ve Âlem-i İslâmla ittifak etmesi ve İncil, Kur'ana ittihad edip tâbi' olması, o dehşetli gelecek iki cereyana karşı semavî bir muavenetle dayanıp inşâallah galebe eder." Bediüzzaman

  * İslam alemi tam uyanacak.
  *Yeni dünya Amerika kıtasıdır.
  *Amerika hristiyanlığın hakiki dinini hareket düsturu edecek. Bu hakikat hadislerde İsa AS.'ın zuhur ile sembolize edilmiş. Yani hem şahıs olarak zuhur edecek. Hem de hrsitiyanlardan bir grup tevhide girecek. İslamiyete yanaşacak. İslamiyetle omuz omuza gelecek denilmiş. İncil Kur'ana tabi olacak. İsa AS Mehdiye namazda iktida edecek. Bediüzzaman hristiyan dininin hüsn-ü hatimesi diyor. İsa ümmetimden olacak hadisini veriyor.
  * O dehşetli gelecek iki cereyan: Deccal ve Süfyan cereyanları... Burada üstad "gelecek iki cereyan" diyor.
  Bu konularda daha reel açıklamalar bekliyorum. Benim için henüz tam açık bir konu değil... Zira bu konunun diyalog ile bir ilgisi yoktur.

  YanıtlaSil
 2. Rusya Avrupa'yı yerle bir edecek. ABD Rusya karşısında aciz kalacak. Savaş 200 gün sürecek. ABD iç savaşla kendi derdine düşecek. Şu anda zaten birisi milli Amerika, diğer finans kapital Amerikası ikiye yada daha çok parçaya ayrılacak. Bu parçalardan birisi İslam ile ittifak kuracak.

  YanıtlaSil
 3. Rusya Avrupa'nın tamamını değil ama İngiltere,Almanya ve Fransa'ya saldıracak diye düşünüyorum.

  Savaşın Kıbrıs nedeniyle çıkacağını düşünüyorum.

  ABD aciz kaldığından değil,savaşmak istemediğinden geri durur,ayrıca iç çatışma provaları yapılıyor bir süreden beri,fergusonu unutmayalım. Birde Millî Devlet zaten Rusyayla ittifak halinde.

  ABD iç savaşı Yahudiler sermayelerinin tamamını Çin'e taşıyınca patlak verebilir.

  Millî Amerikayla Finans Amerikası şu anda İşid üzerinden çatışıyor zaten. Pentagon Cia güdümlü İşid'İ vuruyor.

  YanıtlaSil
 4. Amerika 50 milyon kızılderiliyi katletmiştir.Soykırım yapmıştır. Tbmm kızılderili soykırımını tanıması lazım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sırça sarayda oturan başkasına taş atmaz
   ABD ye posta mı koyacağız
   diyelim kabul ettik o da ermeni yasasını kabul eder hatta birde madde ekler eski sahiplere topraklarının iadesi

   Sil
  2. Orijinal fikir... Ama zaten Türkiye TİKA ile kızılderili kardeşlerimize el atmış durumda...

   Sil
  3. Türkiye dünyanın bütün mazlum milletlerinin yanındadır. Elinden geldiği kadar Amerikan kızılderililerinden Afrikalılara, Balkanlardan Asyaya kadar her yerde insanlara hizmet etmektedir. Osmanlı hiç bir zaman sömürgeci ve müstevli olmadı. Bundan sonra da dünyaya hakim olduğu vakit yine alıcı değil verici olacaktır. Mehdi veren el olacaktır. Türk milleti de Mehdinin hizmetinde olacaktır.

   Sil
 5. Arkadaşlar,

  Özellikle site admini,Türker kardeşim ve Sakarya Seyf kardeşim,

  Geçenlerde güvenilir bir kaynaktan Deccal'in Yemen'de Rubülhalil çölünde tutulduğu yönünde bir haber aldım yalnız teferruatını bilmediklerini söylediler.

  Sizden isteğim şudur ki : Tanıdıklarınız varsa o bölge üzerinde,Sokotra adası ve Haniş adaları da dahil manevi bir tarama yaptırabilir misiniz ? Yahut başka yollardan orada ne var,manevî olarak ne durumda,perdeli mi v.b. araştırabilir misiniz ?

  Allah razı olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki rüyaya da yatılabilir bu konuda bilmiyorum..

   Sil
  2. "Deccal su an İngilterede sanırım bir doktor rolünde ve insan yapısı üzerine çalışmalar yapıyor insanlar kabre konulurken gorulmese de ayrı bir manyetik alan olusur ruhu insan bedenine geri getirecek bir sistem üzerinde çalışıyor ancak bulamıyor İstanbulun fethinden sonra kurtulan ruslardan birisi ona gerekli olan maddeyi verecek.Hz.İsa, deccali öldürürken Mansur, Dünya Devletinin basında olacak ve Hz.Ali de Hz.İsa'ya yardım edecek olanlardan biri...deccal, İstanbul fethinden sonra abdye geçecek.Hz.İsa'nın sağında Hz.Ali solunda Mansur..."

   Sakarya seyf bunları yazmış.

   Sil
  3. hadisi şerifte yemen denizinde olduğu geçiyor.

   --------------
   Temimi'd-Dâri'nin rivayetinin benim size ondan (Mesih Deccâl'dan) Mekke ve Medine'den anlattığıma muvafık düşmesi hoşuma gitti. Bilesiniz O Şam denizinde veya Yemen denizindedir. Hayır doğu tarafındandır. Evet o doğu tarafından zuhur edecektir. O doğu tarafından zuhur edecektir!" buyurdu ve eliyle doğu tarafına işaret etti.
   ---------------------------------

   efendimiz a.s'ın önce batı tarafını işaret etmesi fakat sonra iki kez doğuyu işaret edip doğudan çıkacağını söylemesinde bir sır olmalı.

   Bu sırrı hep düşünürüm ama şimdiye kadar birşey bulamadım.

   Neden önce batıyı işaret ediyor fakat sonrasında doğudan çıkacağını 2 kez tekrarlıyor..!

   Efendimiz haşa sağını solunu karıştıracak biri değil. Burda birşey olmalı.

   Sil
  4. Kapanan sitede okuduğum kadarı ile Deccalin maneviyatı İngiltere ve Abd'de (Batı), bedenen İsfahan'dan çıkacak (Doğu). Deccal İsrail yok olduktan sonra çıkacak. Toprak kaybeden yahudi son nefesini deccal ile verecek.

   2023 İsrailin yıkılış tarihi ise, Deccal 2023 ten sonraki yıllarda ortaya çıkacaktır Allahu alem

   Sil
  5. bu yorum aslında imran huseyine aittir.

   Kendisi ilginç yorumlar yapıyor gerçekten de ancak ben bazı kilit noktaları ıskaladığını düşünüyorum.

   bazen fazla literal bazen de fazla müteşabih olabiliyor hadis yorumlarında

   imran huseyin yorumunda temim dari'nin çıktığı adanın ingiltere olduğunu iddia eder ancak arap yarımadasındaki biri 1 ay sürüklenme ile britanya adasına nasıl gider ve belki daha da önemlisi oradan nasıl geri döner cevabı yok..!

   Bir de tüm peygamberlerin ümmetini deccal hakkında uyardığı hadisi şerifine bakınca taa Hz.adem'den beri bu deccal konusunun olduğunu anlıyoruz oysa imran hoca tarihi ingiltere krallığı ile başlatıyor ve deccalin ömrünü de orda başlatıyor.

   Oysa belki 10.000 sene vardır bizimle Hz.Adem arasında bilemiyoruz.

   Velhasılı kelam, deccalin hicazın doğusundan çıkacağı hadisi şerifte belirtildiğine göre bizim de öyle inanmamız icap eder. Bazı alimler, yemen denizinde kimsenin bilmediği bir ada olduğunu söyler.

   Günümüzde hala ıssız adalar vardır.

   Sil
  6. Fakat tabi ingilterenin abdnin deccaliyete hizmet ettiği de bir gerçek tıpkı almanyanın fransanın çinin ettiği gibi...

   Sil
  7. Deccal Yahudi'dir. İki Deccal var. İkisi de Yahudi neslindendir. Bizdeki Sabatayist kökenlidir. Diğeri ise komitesinin 8 üyesinden 5’i Yahudi'dir. Ve Yahudelirden büyük yardım göreceklerdir.

   Büyük Deccal dünya çapında hakimiyet kuracak. Onun için ona Büyük Deccal denir. Buna paralel olarak hilafetin ilgası ile İslam coğrafyasında hükmedecek İslam Deccali, yani küçük Deccal yani Süfyan huruç edecek. Her ikisinin de 4 önemli şahsiyeti ve devresi olacak. Son devreleri artık konu mankeninden farkları kalmayacak. Her iki deccalizm Hz. Mesih ve Hz. Medih ve cemaatleri tarafından tenkil edilecek. Büyük Deccalin hükmü 70 yıldır. Allah bilir İslam deccalinin süresi ise hicri takvimle 100 yıldır. Ama onun son devresinde Mehdiyet bütün haşmetiyle kendini gösterecek.

   Bazı yorumcular müteşabih hadiseleri ve şahısları aktüel olarak uygulayarak hataya düşüyorlar. İsrail’in yıkılışı, Büyük Deccal’in 1987 tarihinde yıkılmasından sonra (Belfour Beyannames-İstiklal ilanı süresi kadar veya onu biraz aşan süre kadar) Hz. Mesih ve Hz. Mehdi cemaatlerinin ortaklaşa çalışmasıyla, operasyonuyla gerçekleşecek. Çünkü Büyük Deccalin yıkılmasını takiben oradaki Yahudileri’in kafileler halinde Filistin’e göçü ana Deccal olan Yahudi’nin genişlemek için küresel fitne gücüyle İslam dünyasını karıştırma planı devreye girecek.

   İşte o zaman Süfyan’ın yıkım süreci başlayacağından onu takip eden bazı zümrelere Mehdiyet’e tabi olarak İsrail’e cephe alacak. Bunun da en büyük sebebi Türkiye’nin birliğinin ciddi şeklide tehlikeye düşmesinin nihayet anlaşması sonucu olacaktır. İsrail son kez Türkiye’de AB ve ABD ve İngiltere’nin muvaffak olmadığı bağımsız Kürdistan kartını açık beyan deklere edince işte o zaman ipi çekilecek.

   Bütün bunlar ancak vukuundan sonra ihbar-ı gaybileri tevil edilebilir. Dinde kehanet yoktur. İkaz tarzından ihbar vardır. O da perdeli ve müteşabihata girer. Ehl-i ilim ve ehl-i mana ve ehl-i feraset kısacası Rasihler anlar. Bunların başında ahirzamanın sona evliya-miücedidi olan Hz. Mehdi’nin hizmetinin son faslında, ittihad-ı İslamı gerçekleştirmek için cemaatin yapacağı operasyondur. Çünkü ehl-i iman ve İslam çoğunluk olmuştur. Mehdi’nin çalışması sonucu ve Mehdiyet’in 3. aşaması ile hayata geçer. Bunu bazı yorumculara anlatamadık. Müteşabih ihbarları indi tevillerle kendi kendilerini kandırıyorlar.

   Deccalllere karşı yalnız ehl-i İslam değil. Muvvahhid Hıristyanlar da harıl harıl çalışıyorlar. Hz. Mesih’in ciddi tesiriyle 1962 ve 1884 ve Jean Paul’ün papalığı döneminde çok ciddi dini tashih edecek kararlar alınmıştır. Ama bunların hayata geçirilmemesinin sebebi çok uzun hikaye. Ama nasıl ki bir oyunda her şey hazır. Sadece başlama düdüğünü bekler. İş bu kadar tevhid güneşinin tuluu kadar hazır. Bazı bulutlar engel oluyor. O da uzun hikaye

   Sil
  8. 1987 yılında Büyük Deccal mi yıkıldı? Ben mi yanlış anladım....

   Sil
  9. Hz. Peygamber'in (a.s) önce Batı'yı işaret etmesi Büyük Deccali'in İngiltere'de doğacağı, Almanya'da çoğalacağı bu Batı hikayesi. Sonra Rusya'ya yönelip ona hakim olacağı. Bu da Doğu tarafı. 2 kez göstermesi Rus ve Çin. Öyle olmadı mı?

   Sil
  10. Deccalin bedenen çıkması gerekir. Said Nursi Hazretleri bu yüzyılın başında deccalin çıkacağını söylemiştir. Yüzyılın başı 2025 yılına kadardır. İsrailin 2023 yılında yıkıldıktan sonra Deccali çıkartacaklar ve son nefeslerini onunla verecekler. Allahu alem

   Çokgüngör arkadaşım,
   Siz maneviyata odaklandığınız sürece hadisleri yorumlama şekliniz ona göre olacaktır ve hata yapacaksınız. Deccal beden olarak çıkacaktır. Said Nursi Hazretleri de böyle demiştir. Çıkışından önce ortamı hazırlayan mason (illuminati) ve yahudi kırmaları olacaktır. Siz buna şahsi manevi deyin fark etmez. Asıl mevzuyu kaçırıyorsunuz. İsfahanda 70000 yahudi ile Deccal çıkacaktır. Bu kesindir.Allahualem

   Sil
  11. Sacramental Life kardeşim doğru söylüyor. Tamam Deccal'den önce Müslümanlar İsrailoğulları ile savaşarak İsrail'i ele geçirecekler (siyah sancaklılar Kudüs'e kadar ilerleyip orada İsrailoğullarına büyük kayıplar verdirecekler ama sarı sancaklıların devreye girmesiyle Filistin'i ele geçiremeyecekler, bir grubp Mekke'nin Kümme beldesine, bir grubu da Kudüs'ün dağına kaçıp Mehdi as Şam'a gelene kadar birkaç ay kayıplara karışacaklar, sonra Mehdi Şam'a gelince gidip ona biat edecekler ve sonra Mehdi as ile Kudüs'e gelerek orayı tamamen ele geçirecekler) ama İsrailoğullarının tamamen yok olacağı savaş ise Hz. İsa as'ın Deccal ile yapacağı savaşta olacaktır.

   Sil
  12. Eviet. Gorbaçov'un başa geçmesiyle ve glasnost ve perestroyka açılımları ile. Glasnost komünizm karşıtı fikir serbesbtiyeti, perestkorya ile komünizm dışı siyasi ve sosyal yapılanma. Bu sayede 1989'da Komünizm tamamen finiş.

   Siz komünizm nedir bilir misiniz? 40 bin kilise yıkıldı, 25 bin cami yıkıldı. 30 milyon Hıristiyan katledildi. 25 milyon Müslüman, tamamına yakını Türk şehid edildi. Türk'ün nüfusunun asgari üçte ikisi esir oldu. Bundan daha küfri bir Deccal olabilir mi? Yıkan ise Mesihilerdi?

   Sil
  13. Sayın abdurrahim çokgüngör
   Komünizm haber verilen deccal değildir.
   Ve hz isa nın kıyamet alametleri olarak yeryüzüne inmesi ruhi manevi olarak olmayacaktır.
   Bilhassa canlı vücudu ile olacaktır.

   Burada büyük bir itikadi sorunda vardır.
   Bu nur talebeleri komünizmle mücadele eden hristiyanları deccalle savaşıyor diye cennete bile sokuyorlar.
   Hayır...
   Kesinlikle bu doğru değil...
   Deccal meydanda değil...
   Hz isa ise daha yeryüzüne inmedi...

   Sil
  14. Herkesin dini görüşü kendisine ait. MC2'nin ne anlama geldiği konusunda 50 bin çeşit yorum yapılabilir. Ama hiçbir şey MC2'nin hakikatini değiştiremez.

   Kur'an "size en yakın İsevileri görürsünüz" der. Komünizm tehlikesine karşı İseviler bize yardım etti. Askeri ve ekonomik yardım yaptı. Türkiye 1990’lara kadar ABD’den en çok yardım alanlar listesinde ilk ve 3 içinde oldu. Niçin? ABD Pakistan-İran-Türkiye ittifakı ile yeşil hattı kurdu. Niçin?

   ABD'nin Hıristiyan-İslam ittifakını destekledi. Vatikan bizi kafir olarak nitelemekten vazgeçti.1966'dan beri bayramlarımızı kutlarlar. Vatikan'da İslamiyetle desteklenmiş Hıristiyanılk için çalışma yapıldı. Din sırr-ı teklif iledir. Herkes ilmi ölçüsünde hadiseleri tefsir eder.

   Hazreti İsa’nın nüzulu et ve kemiktir. Hz. Cebrail Aleyhisselam’ın Dıhye hüviyetine bürüdüğü gibi. Gelip de ne yapacak. Ben Mesihim diye ilan verecek değil her halde. İki büyük dinin çökmesi için Yahudi deccalizminin oyunlarını bozmak için. Komünizme kadar Yahudi şeriatı ile amel eden İseviler sonra şeriat-ı Muhammediye’ye tabi olacak. Nasıl olacak? Böyle şeyler sırrı-ı teklif ve hikmet-i ibhamı gerektirir. Ortak düşman komünizm yıkılır. Ve sonra..Ne anlatayım nasıl olsa inanmazsın. Çevreni iyi bak.

   Sil
  15. Türk ırkı bila istisna tamamı deccal hakimiyeti altına girecek. Her iki deccal birbirinden mülhem din-i İslam'a kudurmuş köpekler gibi saldıracak. 25 miyon Türk bugünün rakamlarıyla 100 milyon Türk alçakça, kanlı şekildi, kahbece öldürülecek. Mabetleri yıkılacak. Bunu yapan deccal olmayacaktı da ne olacaktı? 25 milyon can. Bunlar Lailahe illallah diyordu. Bunu için şehid oldu.Türkiye'de 25/40 bin kişi öldü diye kıyamet koparanlar 25 milyon insan için gıkı bile çıkmadı. Onlar küfr-ü mutlak adına öldürüldü. Zevkle seyrettiler. Ya sonra? İsevi-İslami ittifak onları yok etti.

   Sil
  16. Aslında Amerikanın bazı yaptıkları gerçektende kıymetli sebebi ne olursa olsun. Meselâ gerçektende komünizme karşı ciddî reaksiyon göstermişler zamanında. Örneğin Kuzey Kore'ye karşı kısmen Hristiyan ve daha medenî Güney'i desteklediler. Almanya ikiye ayrılmıştı,bir tarafı Komunistti. O iki parçayı birleştirdiler. 1950'lere kadar dinsizliğin hüküm sürdüğü ülkemizin çok partili hayata geçişinde etkileri vardır. Komunist Vietnamla mücadelesi de ilginçtir. Keza SSCB'yi de paramparça edenler yine Amerikalılardır. ÇokGüngör kardeşin dediklerinde haklılık payı var. Adamların imanı Avrupalılarınkinden kat be kat fazla ve insanî yardımda dünyada bir numaralar.

   Yalnız kötü olan taraf şu ki Abd'de ne zaman Cumhuriyetçiler iktidar olsa dünya savaşa gidiyor. Şimdi de çoğunluğu kazandılar,Obama zorda.

   Sil
  17. Amerika ve kapitalizm bir tarafta
   Karşısında ise komünist rusya ve taraftarları...
   Ve ortada halifesiz bir ümmed....

   Rusya ne kadar dinsiz ise,
   Amerika da o kadar meteryalist idi.

   Biz yıllardır bir şeyi çok iyi belledik...
   Küfür tek millettir.
   Sadece ve sadece müslümanlar kardeştir.

   Sil
 6. Deccalin İngiltere ile ilişkisi şöyle 1.)Orada doğar. Karl Marx 2.) Ana deccal Yahudi sermayenin gücüyle İngiliz’i iğfal eder ve Alem-i İslam’a saldırtır. 1840. 3.) Süfyan rejimi İngiliz siyasi ve diplomasi gücüyle yerleşir. 1922. 4.) İsrail'in temeli İngiliz himayesinde temeli atılır.1917 5.) Yahudi sermaye-fikir-siyasi gücü ile İngiltere’yi kullandığı gibi ABD’yi kendine çeker. Ve istiklanini yani devletini ilan ettirir. 1948 Bunların hepsi oldu.

  Şimdi a.) İngilitere şu an İsrail’e kızgın. Çünkü Necon-siyonist-neoliberal ittifak onu devre dışı bıraktı. b.) İngiltere büyük intikam peşinde. c.) İngiltere’de hatta veliaht prensi de İslam’ın bazı hakikatlerine inanıyor. Eski Başbakan Tony Blair bile c.). ABD’de gerçek Hıristiyan diyeceğimiz güçlü bir grup İsrail’in aleti olmaktan ciddi rahatsız . Orada Arap-İsrail kavgası gibi derinde kavga var. Bunlar aynı zamanda el altından Türkiye’yi destekliyor. Bizim basın uyuduğundan orada Türk dış poliutikasını destekleyenleri yazmaz. Önemli sayısı Süfyan uşağı gibiler.

  Şimdi Çin’e gelirsek. Bu ABD’deki kavga Yinon Planı’nı yani Büyük İsrail’in tesisini geciktirince devreye Çin sokuldu. Yahudi sermayesi ve istihbaratı ve askeri personeli bu işi kotarıyor. Adeta ABD’ye Çin sopası gösterip tehdit ediyor. Dikkat edilirse ABD ikiye bölündü Kissinger gibi Yahudi azmanların başını çektiği grup Çin'i iyi gösterip, şu Müslümanlar kötü onları yok edelim uğraşısında. Clinton-Obama gibilerini başını çektiği grup İsrail’den bize ne, Çin büyük tehlike, onu berntaraf edelim, fikrinde

  Gördüğünüz gibi fitne fücur Yahudi bütün dünyayı uğraştırıyor. Türkiye’ye gelirsek. Onların adamları Türk-İsrail Askeri Stratejik İşbirliği Anlaşmasını imzaladılar 1997 kimsenin gıkı çıkmadı. Türk istihbaratını onlar yönlendirdi (1958'den beri). AB ve ABD’yi devreye sokarak Türkiye’yi politik ve ekonomik açıdan sıkıştırıyor. İsrail Savunma Bakanı 2006’da ne demişti. “Biz Türkiye’de İsrail’de olduğundan daha güçlüyüz" Değil mi yani.?.

  Türk harp sanayinin bütün yazılımlarını onlar yaptı. Bu yazılımları değiştirecek uzmanlar Ankara’da katledilldi. Ama nihayet AK Parti iktidarının verdiği imkanlar sayesinde bu yazılımların yenilenmesi başladı. Türk yazılımları ile. Şunu söyleyeyim. Bir Türk uçağı İsrail uçağını füzeyle vuramazdı. Yazılım ona "bu dost uçağı" diyordu. Düğmeye bassa bile No diyordu Ya şimdi?

  Türk emniyetinin bazı timleri 1990’larda İsrail’de ve burada İsrail’li uzmanlar tarafından eğitildi. Bunlar cemaate dühul etti. Ve o cemaat 2006’dan sonra sinsice devlete dühul edip eldi ettiği bilgileri CIA ve Mossad’a servis etti. (Sanki devlet ele gçeresi herkes iman edecek gibi aptalca bir fikre kapıldılar) İşte deccal böyle bir şeydir. Cemaati bile alır eğitir amaline hizmet ettirir. Ve Türk bakar. Hadi hayırlısı. (Ama Mehdi’nin talebeleri uyanık. Onlar herkes gaflette iken, rivayetlerde bu uykuda olarak nitelenir, işlerini yaptılar.) Şimdi Türkiye’de cemaat ve baronların bazıları ve medyaları ve PKK'mız hariç herkes İsrail’e cephe almış vaziyette. Bunlar bir şey ifade etmiyor mu? Ve Kürt kartı aniden açılıverdi. Şimdi ehl-i iman Türk-Kürt deccalini çok fena gebertecek. Bismillah…

  YanıtlaSil
 7. Deccal 3 tanedir. 1-Cengiz-Hülagu 2-Deccal-Süfyan. 3. Kıyametin yıkılmasına sebep olacak son büyük deccal. O Süfyan'ın fikirdaşıdır. Bu hareketin doğum tarihi 1425. Hakimiyet dönemi ise 1525. 20 yıl sonra da kıyamet kopar. Bunlar cifri işaretlerdir Allahu alem.

  Bediüzzaman iyi okunup anlaşılmalı. Keyfi, cebri, küfri, askeri rejimin hakimiyeti sırasında başlayacak hareketin manevi oluşu taktiğidir. 1400'den sonra Mehdiyet'in 3. faslı başlar.

  Şualar'da 1887 Rus mağlubiyetinin benzeri gibi bir durumun 1970’lerde olacağına işareten, Mehdi’nin şakirtleri o küfrün zulumatının bulutlarını dağıtır denir. Yani 1390’lı yıllar. Risale-i Nur’u şaşkaloz Fetoş ve Güloş ve şaşkoloz şakirtleri gibi okumayın. Kur’an tarzında yazıldığı için nasıl ki Kur’an’ın bir ayeti Kur’an diğer ayetleriyle tefsir edilir onun tefsiri olan Risale-i Nur da öyledir. Bir mana bir başka risalede açıklanır. Hikmet gereği.Birinci Şua 28. Ayetin tefsiri aç oku.

  1400 safsatasını çıkaran 2 gruptur. İlki takdire şayan Risale-i Nur üzerinde ciddi çalışmalar yapan ama şimdi pili tükenen Adnan Hoca ve cemaati. Diğeri ise sözde bir Nur talebesi olduğunu söyleyen şarklı bir hocanın 3 fasıl için 3 Mehdi icad etmesidir. Nur talebesi birkaç gazeteciyi de yanına alan bu zat bu palavraları söyleyip durdu. Yazılar yazdırılıp kitaplar çıkarıldı. İşte işin aslı budur. Bunu gören bazı ehl-i tarik de biz de geri kalmayalım dercesine 1400 böylesine icad edildi. 1400 geldi ama çıkan falan olmadı. İnşallah kıyamet koparken bizi kandırdılar bu Mehdi niçin gelmedi diyen çıkmaz.

  Mehdi ve Mehdiyet, Mesih ve Mesihiyet Hicri 14 yüzyılda doğacak ve 15. yüzyılda hükmedecek. İlki nüzul ve zuhur asrıdır. Diğeri hakimiyet asrıdır. Hicri 1461’de tevhid dini bütün cihana yayılmış ve hükmediyor olacak. Yani 30 yıl içinde. Gaybi ihbarlarda ümid vermek için zorlu asır atlanır zuhuru ve nüzulu sonrası hakimiyet nazara verilir.

  Deccaliyetin doğum tarihi 1222’dir. Yani 1800’llerin başıdır. Dünyada Yahudi Osmanlı'da Selanhik Yahudileri ve Sabatayistler. Çalıştılar 20. yüzyılda egemen oldular. Onlara mukabil çıkan Mehdi ve Mesih ise çalışıp cemaatleriyle bu asırda hakim oluyorlar. Bu ülkede ezanı Türkçe okumak için müracaat edenler ağır cezada yargılandı. O dönemi bir hatırlayın. Yaşamadığınız yıllar yok sayılamaz.

  Din ilim ve irfan işidir. Ehl-i ilim başka anlar, avam başka anlar. Alimler lailahiillah yani tevhidi anlar, avam şu kumandan, şu sultan, şu lider, şunu yaptı anlar. Onun için sırr-ı imtihan, hikmet-i ibham var. Cennete feyiz mekanları sana bana ona aynı olmamasının hikmeti budur. Daimi huzur-u ilahi var, ara sıra huzur-u ilahi var. İkisi aynı mıdır? Kıyamete kadar mevcud olacak ferdi velilerin gayreti ne için ola.? Muhabbetullah için değil mi? Ebediyen onunla olmak. Müsaadenle her sır herkese açık olmaz? Perdelidir. Rabbimiz ile aramızda şu anda 70 bin perde var değil mi? Hatta daha fazla. Asgari 70 bin perde. Bunlar nasıl aşılacak. .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güngör kardeş,İran'ı yazacaktın 2015'i yazacaktın. Geçen vakit yetmedi dedin..

   Sil
  2. Yazacağım merak etme. Araya bazı işler girince ona konsantre olamıyorum. Şu var. şu veya bu değil bilmem kim. Hiçbir şey Türk'e yüklenen madde-manevi vazife ve misyonu icra hususunda engel olamayacaktır. Deccal fitnesine uğramış bir milletin yeniden haşri hususu Rahmet-i İlahiye'yi tam celb ediyor. Bu millet, Bediüzzaman'ın tabiriyle Ankara üzerinden söyleyeyim, Osmanlı'nın İstanbul'u kadar hizmet edecek. Hiç kimsenin şüphesi olamamalıdır. Biz 30 yıldır hatta 50 yıldır silahlı silahsız anarşi ve terörle ile mağduriyete uğratılmış bir milletiz. Onun için Rahmet büyük olacak. Sadece biraz sabır. "Biz Türkiye'de İsrail'de olduğundan daha fazla güçlüyüz"diyen Siyonist ağza inecek tokat her halde büyük olacak.

   Sil
  3. Şu anki Ankara üzerinden hizmet diyorsan bu Kemalist rejimle bunun bir arada yürümesihak ile batılın bir arada olması gibi birşey oluyor bu da yanlış görünüyor.

   Terör diye bahsettiğin şey Kemalist rejimin din,eğitim,asimilasyon vb. politikaları yüzünden başımıza gelmiştir(pkk diyorsan). Dinî tarafı ağır basan Kürtler ya da Zalim Sultan'a isyanı hoş görmeyen Ehli Sünnet itikatlı Kürtler sessiz kalırken sosyalist düşünce etrafında kenetlenen ırk temelli Kürtler haklarını savunmak için bir yol aramışlar,Kemalist düzenin hak vermeyen sert tavrı sebebiyle şiddetten medet ummuşlardır. Biz her ne kadar Ermeniler,Zerdüştler,teröristler desekte ortada bir sürü hak ihlali vardır. Ben bunu hamdolsun Müslüman tarafı daha ağır basan bir Türk olarak rahatlıkla söyleyebiliyorum. Yani o terörle mağdur olan halk biz olmamızın yanı sıra bizim içimizden çıkanlar yüzünden kendimiz ettik kendimiz bulduk. Rahmetin kime,nerede,ne zaman geleceği bir yana şu halimizle yeryüzünde yürüyebiliyorsak bu kesinlikle ecdadımızın hizmetleri yüzündendir.

   Ben tekrar söylüyorum : Bu Kemalist düzenle Rahmeti İlahiyet celb edilmez,hizmetlerde kısıtlı yapılabilir. Sonuç itibarıyla Laik bir devletiz,Müslümanlarda hür değildir. Hutbeler Müslümanları kontrol etmek için tek merkezden yazılıp maaşlı imamlara(salihlerini tenzih ederim) veriliyor. İnanabiliyor musunuz ? Daha geçen ki hutbede Efendimiz'in s.a.v. sevgisinden ağlayan kütükten bahsedildi..Bu olay değersizdir demiyorum ancak Müslümanların o kadar fazla sorunu var ki bu okutulan hutbe bile nasıl uyutulduğumuzu gösteriyor..

   Allah sonumuzu hayr etsin. Kürtlerle alâkalı asimilasyon Kemalizm tarafından biz Türklere de yapılmıştır.

   Sil
  4. Erdal İnönü’ye de danışmanlık yapan Prof. Hikmet Özdemir Türkiye’de rejimin iki zümreyi düşman gördüğünü söyler: 1. Müslümanlar 2. Kürtler. Anlatabildim mi? Gerisin tasavvur et.

   Allah’ın nazarında hüküm ekseriyet üzeredir. Kur’an’ın tamamına bakıldığında 4 esas çıkar: 1. Tevhid 2. Nübüvvet 3. Haşir 4. Adalet. Şeriat-ı İslamiye bunun üzerine tesis edilmiştir. Şeriatın sade bir Müslüman için yüzde 1’i siyaset yüzde 99’u ibadet ve ahlaktır. Allah nazarında hüküm ekseriyet üzerine olunca rahmetine bir mani olmaz. Yani İslam’a bağlılık çoğunluksa mesele yok. Aksi halde 28 Şubat’ta olduğu gibi felaket ve musibet hak olur. 17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerine müstahak olunur.

   Biz uzun yıllar bir azınlık diktatoryası tarafından yönetildik. 1950’den başlayarak bu azınlık iktidarı kırıldı, hakimiyet halkın eline geçti-geçiyor. Laiklik kimsenin inancına karışmama. Ama bu dine baskı gibi uygulanırsa dinsizlik olur. Demokratik rejim buna halka hizmet olarak bakar ve dine taraftarlık olursa o zaman dinsizlik olmaz. Hak ve hakikat nazarında Müslüman halkların devleti, İslam’a hizmetkar ve taraftardır. Osmanlı gibi. Mehdiyetin bir vazifesi de Süfyan’ın rejim-i bid’atkaranesini ıslah etmektir. Ve Tevakkuf eden Medeniyet-i İslamıyenin önünü açmaktır.

   Evet Türkiye Osmanlı kadar hizmet edecek. Onun zamanı var. Eşiğindeyiz. Görürsünüz inşallah. Şimdiden sivil toplum kuruluşları devletin önünde Alem-i İslam’ın fakir fukarasının yaraların sarıyor. Türkiye o yöne gidiyor. Bölgemizde aklı başında meselelere itidalle ve bilgiyle bakan bir biz kaldık. Diğerleri hâlâ 19. yüzyıl kafasında. Medeni değil, hak kuvvettedir mantığı ile bakıyor.

   Türkiye'de yıllarca sokağa azınlık sosyalist-devrimci-komünist-solcu hakim oldu. Halk öyle değildi ama onların borusu öttü. 3 darbe böyle geldi. Kürtlerde de bu oluyor. 1950 öncesi ve 1990’larda rejim zulüm uyguladı. Ama kazanmadı kaybetti. PKK dağa ve şehre hakim oldu. Devlet otoritesi kaybolursa eşkıyanın borusu öter. Halk da siner. Ne yapsın? Şimdi bu izale edilmeye çalışılıyor. Bir ara yazarım biz uyurken İsrail nasıl Kürtler üzerine çalışmış onlara nüfuz etmiş yazacağım. Küçük diller yutulur.

   Şu unutulmamalı. Ortadoğu’da 3. Dünya savaşı var. Orta ölçekli yasa dışı örgütler İsrail ve batı hesabına karıştırıyor. Onlar da müdahil oluyor. Ve boruları ötüyor.

   Kürt meselesi İsrail ortadan kaldırılmadıkça tansiyonu azalarak çoğalarak devam edecek. Herkes buna hazırlıklı olmalı. Bu savaş. Kimsenin gözyaşına bakmaz. Ama Bediüzzaman’ın bir talebesine çok ilginç bir sözü var. “Kardeşim Kader, Kürtler’i Türklerle hükmeylemiş, ayrılık olmayacak.” Çünkü vazifenin ne olduğunu biliyordu. Van, Bediüzzaman yüzünden ve onun tavsiyesi ile Kürt isyanına bigane kaldı. Bazı büyükler kaderin bazı sayfalarına bakabiliyor, daha doğrusu gösteriliyor. Güneyldoğu’da CHP yok. Yandaşları nerede? PKK’lı oldu. Niçin? ….yetin bütün yüzleri aynı. Tek millettirler

   Sil
 8. beyler konu ile ilgili değil ama aklıma takıldı
  http://www.haber7.com/uzay/haber/1220578-uzay-araci-kuyruklu-yildiza-inis-yapti

  Acaba Mehdi(as)'ın zuhurunu haber veren kuyruklı yıldız bu mudur? değilse Halley olduğuna hem fikir miyiz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ben de bu konuyu merak ediyorum. Kuyruklu yıldızdan işaret bu olabilir mi? Bu konuda bilhassa @mehdi alametleri kardesin yorumunu bekliyorum.

   Sil
 9. Hadislerde bahsedilen kuyruklu yıldız, geceleri çıplak gözle görülen bir yıldızdır.
  Bu kuyruklu yıldız değil.

  YanıtlaSil
 10. Amerika nın müslüman olması bir vesilesi şöyle olacagını işitim sahabeyi kiramın kabirlerini bulurlar ve derlerki bizimde atalarımız mÜslümanmış ve cesetlerin taze yeni gibi oldugunu görünce şok olurlar Amerika bir kısmı İslama gecer DeccaL konusunda hint okyonusu tarafında bermuda şeytan üçgeni denen yerde bir adada Allahın gizledigi bir adacıkda oldugu ve zincilere baglı birşekilde Allah izin verdigi zaman zuhur eder mehdinin akabinde ve nasılki Mehdinin yolunda olan EVLİYALAR mehdiyun zevatlarsa hizmetleri şeriat ise aynı şekilde islam karşıtı olan düşmanı olan Akımlar birliklerde Deccaliyelerdir Amma ASIL DECCAl CIKMADI ARAÇ LARI GERCEKLERİ VE deccaliye fikirleri yardımcıları vardır saten deccali öldürcek olanda İSAALEHİSELAM DIR BU ALENİ BELİDİR ESERLERDE bediu zaman Saidi nursu rahimehullah cok kıymetli cemu cem makamıyla şereflenmiş Allahın dostlarından dır 1900 yüz yılın itikata imamlarından olup yazdıgı eserler Risaleyi her kez kendi anlışıyla anlar derin dir rumuzludur bazı gaybi konular mesla hazreti mehdi zuhur etiginde mubarek derki biz onu şeriati garrariye mehdi vesilesiyle yer yüzünü kapladıgında biz onu kabrimizden sevinçle seyredecegiz diye okumuştum ---- aynı zamanda gavsu Azam SEYİD aBDUL KADİR GEYLANİNİN Rahimehullah mubarege cok himmet ve teveccühü olmuşdur imaMI Rabbani ahmed el faruki rahimehullah ekmel alimlerin imamıdır 1000 yılın oda eserinde MEHDİ alehiselamın kendi nisbetinden olacagını yazmış bildirmişdir mehdi alehiselam İmamı rabbani kolu Nakşibendiyenin müceddidiye koludur burda bile bi anlatım vardır İlim KOLUDUR demeki MEHDİ alehiselam ümmi degil aksine cok cok derin Alim lik yanıda vardır Kİ bazı Allah dostlarının dedigine göre en az 2 bediu zaman saidi nursi ilmi vardır kendisinde İmamı RABBANİ RAHİMEHULLAHIN ESERİYLE ÖRTÜŞÜYOR --- 2015 GElince gaybi en güzel bilen yaratan Allah dır amma duydumuz okudumuz işitimiz 2015 debir savaş var gibi amma kim le emin degilim rum Türk mü israiL iran mı yoksa süriyeye Natomu yoksa avruba Rusmu emin degilimmm amma Rusyanın 5 savaşı olcagı Türkiyenin Ruslarla 2 savaşı ilki ufak caplı Türkiyenin yine savaşları Amerikay yla bile işitim Allahu Alem tahiminim Asıl büyük dünya caplı savaşın 2019 larda 1aşagı 1 yukarı olacagını düşünenlerdenim ve Akabinde ZUHUR --ha bu 3 5 sene sarka bilir Allah bilir amma ne kadar ehli sünnet kaynakları Alim EVLİYA VARSA işaretleri bu Asıradır diye düşünüyorumm Anlıyorum her duydumu muhalif olunur diye aktarmıyom yoksa kıtlık kuraklıkların şidedlenmesi evet halkın ekmek un için bir zaman gelirki Altınlarını kesip gıda alacagı daha cok kırsalda olanların şehirlere göre daha hali vakti yerinde huzurlu olunacagını gibi vesaire vesaaire MEHDİNİN Askerinin kalblerind esultani zikir burhan olacagı şehvet ve Alcaklıkdan ari olacakları Türkiyede tayipp erdoganın akabinde daha muhafazakar bir Liderin gelecegi Ahmed davutoglumu bilemem zaman a görcez savaş zamanalrında bile idarecilerimizn Müslümanlardan olacagııı savaş zamanında bile Ayasofya ibadete acıldın da Masonlugun belii kırılacagı daha bagımsız olacagımız istanbuldaki ---- HIrKAYI ŞERİF calıncakmı artık gitiginde İSTANBULUN işgale ugruyacagı gibi sözlerine deger verilcene inandım Allah dostlarından eskilerden yenilerden işitenlerden işitim Mehdi Askerlerin ekserinde KAZA namazı borcu olmuyacagı ehli sünet velcemmat itikatında olan Müslümanların Mehdinin tarafdarı olacagıı İMAMI RABBANİ RAHİMEHULLAH HAZRETLERİNİ İŞARETİ eserindeki anlatımı cok cok öenmlidir Bediu zaman saidi Nursinin ,, İsmaİL çetin hoca efendinin eserlerindeki Anlatım dacok önemlidiri yoksa şeriatsiz olanların sözlerine bek itiba yok dur gaybi konulardaki yorumlarım şahsımadır düşüncelerimdir en güzel bilen ALLAH DIR Müslüman Kurtulur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hint okyanusu ile bermuda arasında 10000 km fazla mesafe var

   Sil
  2. Bermudayi bilemiyorum ama deccalin Hint okyanusunda tutuldugunu ben de evliyadan duymuştum. Acayip sırları olan bir deniz olduğu soyleniyordu.

   Sil
 11. Amerikanın dogal Afetlerlede boguşacagı ve siyahi bi lider zamanında Cökecegi Avruba birliginin decaliye bibirlik olup İflaz edecegi Türkiyede cüzzide olsa Tevhid ve breket oldugundan dolayı İflaz etmiyecegi Rusyanın Moskovaya kadar daralacagı kafkaslardan da düşecegi çin vurulacagı Parcalanacagı Mehdi ALEHİSELAMIN zuhuru na cok yaklaşıldıgında Dogal Afetler ve hastalıkların yaygınlaşacagı Gecici oalarak Kürdistanun kurulacagını Afganistanda ki Mücahitlerin Mehdi Tarafdarı olacagı Türk devletlerinden Mehdiye tabii olanların olacagı İranın parcalanacagı Türkiyenin bir bölümün kısa işgale ugruyacagı Bazı savaş gemilerinin Akdenizde Mehdi tarafdarlarınca imha edilecegi Siyahsancaklıların Horasan AFGANİSTAN Türkmenistan o bölgeden zuhur edecegi Mehdi Alehiselamın komutanlarının evliyalardan kutub ebdalerden ricali gaydan olacagı Mehdinin tam yeri bilinmesin diye her kafadan farklı yorumlar cıkacacagı MIsır daki karışıklık aralıklarla devam edecegi SUUDİ arabistanın bölünecegi agrılıklıolarak Mehdinin bir hükümdar olacagı nerde bilmiyom hükümdar olur artık Amma MEHDİ alehiselam hükümdar ve komutanlık yönüde vardır Arabların fitneye maruz kalmadı bek yer kalmıyacagı Süfyan cıktıgında ŞAM civarında 5 yeri alacagı Türklerle Kürtlerin tersleşip kısabir süre sonra KARDEŞ OLDUKLARINI anlayıp Kafirlere karşı savaşacakları ve Mehdinin zuıhuruna cok cokkısa 1 sene 6 ay gibi Türkiyede karışıklık olması ve BÜYÜK savaşın başlaması Türkiyeden MEHDİ alehiselam cok Asker ve Tarafdar cıkması HATTA MEHDİ ordusu ile Türkiyenin beraber hareket edilcegi temzilikden sonra?? Şam da başlıyan Fitnenin MEHDİ ZUHURUNA KADAR DEVAM ETMESİ SÜFYANLA MEHDİ zuhuru arası 6 -- 9 -12 ay kadar olması Mehdi Alehiselam ın İLK ordusunu savaşda olan TÜRKLERE yardım agöndermesi osavaşda Türkiyeye türk devletlerinden de afganlardanda yardıma gelinmesi Azerilerin ermeni Kafirleriyle savaşmaları SAVAŞMASI bu yazdıklarım MEHDİ zuhurundan önceolacaklar diye inananlardanım en güzel Bilen Allah dır zamanı cok yakındır saten fitne şamın cevresinde MEHDİ zuhur edesiye kadar devam eder İsraİl PERİŞAN EDİLECEKDİR iran da darbe Türkiyede darbe vurur İsraile farklı aralıklarla israİlin yok edilmesi tam manasıyla Mehdi alehiselamın zuhurunda olur geldikden kısa bi zaman sonra Antakyadaki musa alehiselamın KutsaL emanetlerinin oldugu sanduka Tabutayı sekine Mehdi ye getirilir Askerince ve MEHDİ alehiselam bu Yahudilere gösterdiginde kısmı azamisi İslamı secersavaşlardan arta kalanlar kabul etmiyenlerde yok edilecekdir taşlar dahi dile gelir arkamda yahudi var diye vesselam ZAFER islamın dır Büyük dünya HARBİNDE Allahımız bilir anladımız ögrendimiz dünya nüfüsünun yarısından fazlası gider imanı olan Müslüman olan şehit edilsede fark etmez yine kurtulmuşdur Allah imansız ruhumuzu Almasın bizleri siz müslüman kardeşlerimi beni İmanı kavi sevdigi kullar zümresine dahil etsin inşallah yazdıklarım görüşlerim dir 100 100 bu böyle olcak degildir AMA BUNA BENZER YAKINLIKDA OLCANA İNANIYORUMM Sayın Admin abi konu dışına cıktık biraz kusra bakma topluca bi anlatım yaptımm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arkadaşların zaman zaman kendi özet senaryolarını yazması iyi oluyor.
   Ama ben olsam böyle tek bir paragraf blokunu daha kısa parçalara bölerim. Böyle okumak zor oluyor.

   Sil
 12. Komünizm deccal değildir.

  Hatta komünizm kapitalizmden daha kötü bile değildir.

  Deccaliyet aklı, dünyayı hakimiyeti altına almak için iki bozuk akım icad etmiştir. Bunlardan biri komünizm, diğeri de kapitalizmdir.

  Hakikatte ikisi de ancak birbiri kadar zararlıdır ve her ikisi de küfr nizamıdır.

  Birisi devleti hakimi mutlak yerine koyar, diğeri ise nefisleri. Sonuçta her ikisi de sapık düzenlerdir.

  Asıl şeytani akıl, bu iki sahte kutup ile insanların idraklerini "dünyada başka bir nizam yoktur ve kurulamaz" yalanıyla ifsad etmektir ve deccacliyetin bir cüzü de budur.

  Çünkü deccalin manalarından biri de örten demektir. Bu iki sistem ile hakiki düzenin üzerini örtmeye çalışmaktadır.

  Bunun yanı sıra vallahi deccal etiyle kanıyla insan olarak çıkacaktır.

  Çünkü Efendimiz sav yalan söylemez.

  "ben emir vermedikçe bu tepeden ben ayrılmayın hatta öldüğümüzü görseniz bile ayrılmayın" dediği kimi okçuların yaptığı gibi (O'nun muradı bu değildi gidip ganimetlerden payımızı alalım dedikleri gibi ) O'nun açık ve fasih emrini belagatını kendi nefislerimizin zayıflığı doğrultusunda tevil etmekten Allaha sığınırız.

  O as., deccalin şeklini şemailini tarif ediyor, keza Mehdi a.s'ın da.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Komünizmin bir anlamda Yahudi hayat tarzının bir rejim olarak ifadesidir. Marx Yahudi kurulunun hazırladığı esasları sistematize edendir. Çünkü Yahudi’nin temel enstrümanı paradır. Parası varsa kapitalist olur. Ve öyle oldular. Dünya hakimiyetinin yolunu onlara açan paradır. Faizle servet terakümü sonucu emek ile sermayeyi çarpıştırıp sosyal yapıyı haksızlıkla bozunca bu defa sefer milli yaşam tarzları olan komünü (komünizm) reçete olarak sundular..

   Komün hayatının ilk mucidi Beni İsrail’dir. Kapalı bir toplum oluşturarak ortak çalışıp kazanmış ve yemiştir. Ispartalılara da bu tarz onlardan geçmiş. Yani müştereklilik. 3-4 bin sene sonra bu tarzı komünizm olarak bozgunculuklarının eseri olarak insanlığa dayattılar. Kendilerine yüzlerce yıl zulüm eden Avrupalılardan intikamlarını onlara hayat tarzını dayatarak, dinlerini, sosyal yapılarını bozup kendileri gibi yaşatarak aldılar. İşte ahir zamanın küfri rejimi böyle doğmuştur. Ama sanayi toplumun hakim olduğu toplumlarda değil, fakir fukaranın çok olduğu Rusya’da. Onu tesis eden 8 kişilik komitenin 5’i Yahudidir. Ve din adına ve varsa yok ettiler. 40 bin (bir rivayete göre 80) kilise, 25 bin cami, Müslüman-Hıristiyan 70 milyon ölü. İnsanlık tarihi böyle bir zulüm gördü mü acaba?

   Hz. Peygamber (a.s) “Deccalin birinci günü bir senedir. İkinci günü bir ay, üçüncü günü bir hafta, dördüncü günü bir gündür” derken onun çıkacağı coğrafyayı tarif ediyor. Kuzey Kutbu tarafını işaret ediyor. Orada 1 gün 6 ay gündüz 6 aya gecedir. Aşağı indikçe bir gün 1 ay ve en sonunda 24 saate iner. Hz. Peygamber bunu mu’cizane haber vermiş. Avama değil, Rasihlere. Demek oluyor ki Deccal’in o coğrafyada çıkacağına işaret etmiş ve öyle olmuş.

   Kapitalist düzende de Yahudi hakimiyeti vardır ama, orada ifsad vahşetle değil, medeni enstrümanlar kullanılarak icra edilir.

   Küfür zaten bir nefsani bataklıktır. Cebir ve zulümle insanları küfre sevk eder. Öbürü de nefsani hislerle bozar. Mühim olan bütün dünyanın böyle bir sisteme mahkumiyeti söz konusudur. İşte o deccalin hakimiyet döneminde Mehdi ve Mesih çıkar. Ve çıkmış. Kim, nasıl Allah bilir. Çünkü o şahısları müphemdir. Bilen bilecek, bilmeyen aramaya devam edecek.

   Deccal bir şahsın başlattığı ve benzeri şahısların devam ettirdiği bir bid’a ve küfür rejimidir. Bir cereyandır. Bir ideolojidir. Buna şahs-ı manevi denir. Yani cemaattir. Hâlâ bu sırrı anlamayanlar, kafası basmayanlar hatalı tefsirlerde bulunur.

   İslam deccaline yani Süfyana’a gelince o da öyledir. 3 zulüm devresi vardır. 4. devrede adileşir artık takati kesilir. Ve Mehdiyet hükmeder.

   Decaller Yahudi içinde doğar ve onların yardımını görür. Marks Yahudi idi. Troçki de Yahudi idi. Süfyan da. 19.ve 20. yüzyılı kanlı savaşlarla ve krizlerle ve ihtilalle ve darbelerle çalkalayanlar elbette İsra/104 ile işaret edildiği gibi bir mekanda toplanır ve sonra dersleri verilir.

   Sil
 13. Pink Floyd hayranı Abdurrahim çokgüngör adlı zata,

  Senin tabi olduğun Said Nursi Hazretleri Hz.İsa a.s bu yüzyılda ineceğini ve beden olan büyük deccali öldüreceğini söylüyor. Sahih hadislerde Hz.İsa'nın as inişi sabittir. Sen Hz.İsa as inişini inkar ediyorsun. Büyük Deccal öldü diyorsun. Hz.Mehdi ve Deccali şahsi maneviyata bağlıyorsun. Peki Mehdi Fatma'nın soyundandır sahih hadisi ne yapalım.

  Sana tavsiyem git bir akaid kitabı oku. İtikadını bu konuda düzelt. Demek ki herşeyi bilmek, alim olmak yetmiyormuş. Her alim doğru yoldadır diye bir kaide yoktur. İtikad bozuksa amele de etki eder.

  Ben itikadı olup günahkar birini itikatsız ibadet ehlinden üstün tutarım. Çünkü mahşerde amel niyetlere göre tartılır.

  Kapanan site dahil olmak üzere bu sitede takip edenlerin aklını sulandırdın. Müslümanı yanlış yola teşvik etmek vebal olarak yeter.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sacramental Life.
   Pink Floyd hayranı olduğum doğru değil. O internet bilgisi doğru değil. Bee Gees, Moody Blues'ın daha mistik ve ailevi tarafını beğenirim. Bilgi kaynağınız yanlış. Yalnız şu var birkaç yıl önce Pink Floyd, İslam coğrafyasında Kudüs’teki utanç duvarı önüne gidip konser vererek Yahudi deccaline meydan okudu. Son Albümlerinde şarkın mistik havasını veren enstrümantal bir şarkı koymuş. Onlar da sezgiye İslam’ın bir hakikatini böyle şarktan çıkacak (onlara göre şark ) Mehdi’nin memleketi Türkiye’nin diliyle Anısına adını koymuşlar. Hayatımda duyduğu en güzel ses Abdülbasıt Muhammed Abdüssamet'in sesidir. 15 yaşımdan beri.

   Hz. Mesih de Hz. Mehdi de hepsi geldi ve gitti. Onların cemaatleri harıl harıl çalışıyor. Hala masal kahramanları gibi Mesih ve Mehdi bekleyenler boşuna beklemesin. Komünizmi babam mı yıktı? Ankara'da 2002 tarihinde düzenlenen bir mitingte orada insanlar “fecr-i sadıka gidiyoruz” diye tezahüratta bulundu. Ve sonra ne oldu? Türkiye son 200 yılın en kudretli döneminde. İslami hayat adeta baas devresinde. Unutulmasın rivayetlerde Mehdi herkes gaflette iken hizmetini yapar ve gider. Siz ve babanız ve dedeniz uyurken İslam gavur ya da cuntacı çizmesi altında ezilirken oldu bunlar. Mehdi’nin zuhuru ile Mehdiyet’in hakimiyeti arasında 100 yıl var. Zuhur bilirsiniz yavaş yavaş olur. Güneş doğunca bir anda zirveye gelmez bazen 8 saat geçmesi gerekir.

   Sen önce müteşabihat nedir, nass nedir, muhkemat nedir öğren sonra da ona buna akaid dersi vermeye kalk. Söyle bakalım Kur’anda Allah’ın eli der, Allah’ın eli var mı? Hz. Peygamber dünya öküzün üstünde demiş. Demiş değil mi? Peki dünya öküzün üstünde mi?. Evet dünya öküzün üstünde olduğuna inanıyorum. Ama nasıl? Astroloji bilirsen öyledir. Mehdi ile ilgili rivayetler de böyledir. Hz. Peygamber haber vermiş, mecazla, müteşabih olarak, misalle. Mesih Deccale, Mehdi Süfyan’a karşı mücadele eder. Nasıl mı? Bu akaide girmez tefsir ve tevile ve müteşabihatı Kur’aniyye ve hadise girer. İnternet sitesine gir. 5. Şua’yı okursan biraz kültürün artar bir daha abuk sabuk ona buna akaid dersi vermeye kalkmazsın.

   Halife var, hilafet var, Nakşibendi Hazretleri var Nakşi var. Mehdi bir hidayet tarikidir, cereyanıdır. Mehdi var cemaati var. Cemaati onun adına onun manevi şahsiyeti adına hizmet eder.

   Risale-i Nur’da sıkça kullanılan bir tabir var. Aydınlanma sırrı anlamında. “Sırran tenevveret”. Mehdi bu sırra binaen çalışacak. Hz. Mesih de. İlimde rasih olanlar bunun ihlasla, Allah rızası için, dünyevi hiçbir karşılık beklemeden hizmet yapacaklar için sessizce yaparlar anlamında kullanır. Şov yok, reklam yok, hubb-u cah yok, faziletfürüşluk yok. Yapılması ne ise o programa göre çalışılır. Mehdi’nin sırrı budur. Din akla bir tekliftir. Sırrı ve hikmeti bilmeden ona tam ilim sahibi olmazsınız. İhbar-ı gaybileri anlayamazsınız..

   Sil
  2. Sacramental Life.

   Türkiye’de egemen güç ve ideoloji önce dini yok etmeye çalıştı. Başaramadı. İslam Kahramanı Menderes, ki Bediüzzaman’ın tarifiyle Yavuz Selim kadar İslam’a hizmet etti, o Ezan-ı Muhammediyi iade edince ,Türkiye Müslüman ülkesi şiarını ihya edince, dini hayat yeniden canlandı. O barbar despotlar bu sefer DP dinle hakim olur korkusuyla bölücülüğe kalkıştı. Dini cemaatleri bölmek ya da yanlarına almak için fitneye başladılar. Mesela o tarihte bu başarılı da oldular. Bir partinin 1954 kongresinin ön saflarına hep sakallılar oturtup Müslümanları siyasi tuzak kurdular. Çünkü Lozan’ın ruhu dini bir hayata izin vermiyordu. Öyle ki Hürriyet Gazetesi’nde 1980’lerde çıkan bir dizide 1950’lerin başında DP’nin dini serbestiyeti üzerine Avrupalı elçiler merkezlere raporlar gönderdiler. Bu adama dini hayatı ihya ediyor diye.

   Yani ehl-i deccal paniğe kapıldı. İslam yenide doğuyor diye. Çünkü o tarihlerde de Suriye Mısır gibi İslam ülkeleri istiklallerine kavuşuyordu.

   Bunda da başarılı olamayınca bu defa tarikatlara dini cemaatlere dayandılar. Bir caminin mürşidini kullanarak parti kurdurdular. 1980’lerden sonra ise bu defa güvenlik güçleri bizzat bire bir tarikat ve cemaatlerle işbirliği adıyla yönlendirmelere kalkıştılar. Menzil ve Çarşamba ve İskender Paşa cemaatleri iyi bilir. Cuntacılar Nurcuları Milli Görüş’ün üzerine saldırtmak için bire bir temaslarda bulundular. Red cevabı alınca bu sefer bölmeye kalkıştılar. Ve Sonra fetoşu buldular. Ayrıca Süleymancıları böldüler.

   Şimdi son fitneleri ise Mehdi üzerinedir. Mehdi adını kullanarak Müslümanlar arasında fitne çıkarmaya çalışıyorlar. Mehdi merakını körüklüyorlar. Ona siyasi misyon hamledip siyaseti karıştırmak istiyorlar. Üstelik bir de Mehdi buldular. Pansilvanyalı fetoşu. Onun için dikkat gerekir. Oyuna gelinmemeli. Mehdi siyasetimizi ele geçirmeye kalkışmayacak. Onun dini ihyanın yanı sıra hizmeti cemiyette asayişi sulh ve sükunu temin, siyasi istikrar ve ekonomik canlanma olarak yansır. O darbeci ve entrikacı değildir. Öyle bir misyonu da yoktur.

   Bütün dini meslek ve meşrepler kendi kulvarında kendi adetlerine 4 elle sarılarak hizmet edecek. Ama ittihad-ı İslam’a farz vazife bilerek destek verecek. Gönüllü olacak. Bu gerçekleşirse Alem-i İslam’ın ittihadı söz konusu olacak. Müttehid bir Türkiye tarihi misyonunu ifa edecek. Anlayan anlamıştır. Müslümanlar arasında fitne çıkararak bölünmeyi tahrik edenlerin paçavrası çıkarılmalı.

   Sil
  3. Sahih hadislerdeki Hz.İsa as inmedi, indi diyenin itikatı bozuktur. Neden mi?
   Çünkü hadisleri okuduğumuz zaman Hz.İsa indikten sonra kabri Peygamberimizin yanına defn edilecek. Deccali öldürdükten sonra Hristiyanların tamamına yakın Müslüman olacak. Sahih hadislerde bunlar mevcuttur. Olmayan birşey için oldu diyenden art niyet ararım.

   Nurcuyum ya da Nurcu gibi gözüküp Said Nursi Hazretlerinin bahsettiği bu yüzyılın başında gelecek şahısları (Hz.İsa as,Hz.Mehdi as, Deccal l.anhü) manevi şahıs olarak görenlere diyecek lafım yok. Böyle kriptolar her zaman Müslümanların içinde olmuşlar ve akılları sulandırmaya çalışmışlardır.

   Ben Nurcuyum diyeceksin, Nurcu harekatının başındaki Said Nursi Hazretlerinin dediklerinin tersini söyleyeceksin..PESSS

   Sil
 14. Ergün DİLER / Takvim Gazetesi
  Çirkin İttifak başlıklı yazıdan..
  http://www.takvim.com.tr/Siyaset/2014/11/13/cirkin-ittifak

  Rothschild ailesi adına PARAYI yöneten ve takip eden SOROS dün Fransız televizyonuna bağlandı! Para sihirbazı olarak bilinen Soros, şunları söyledi: "Rusya bir mafya devletidir. Rusya Devlet Başkanı Putin de otoriter ve diktatör tarzı ile ülkesini yönetmektedir. Gelecek için AB ülkeleri başta olmak üzere tüm ülkeler Rusya'ya karşı birleşmeli. Avrupalı liderlerin ve vatandaşların Ukrayna'nın da ötesine geçen Rusya tehlikesinin tam olarak farkında olmadığını görüyorum. Rusya büyük bir tehdittir.
  Putin'i durdurmazsak benzerleri çıkacaktır..."
  Benzerlerinden kastı ERDOĞAN'dı... Ülkeni koruduğun ve büyümesi için çalıştığın anda birileri sana SARAY'la AĞAÇ'la gelirdi! "Diktatör" olurdun!
  Hiç değişmezdi!
  Obama da, Putin de, Erdoğan da saldırı altındaydı!
  Soros'un başını çektiği ekip, bu savaşı dünyaya yaymış durumda!
  Obama en zor durumda olanı!
  Onu çevrelediler! Putin ve Erdoğan ise direniyordu!
  Bu iki ülke, bu iki isim kazandığı anda Rothschild ailesinin imparatorluğu çökecekti!

  YanıtlaSil
 15. Kesin likle Mehdi Alehiselam şahıs dır bir cokların görecegi kesinlikle Büyük İsa Alehiselam gebertecegi DeccaL şahıs dır sistemler deccaLi ye denir köminiz gibi darvin gibi kısaca şeriate mualif olan sistemlere DeccaLi ye denir bazı şeriate muhalif yayınlar oldunda tv lerede tele deccaL denir ne ögretildigine neye hizmet etigi degerlendirilir Nasıl kuranı kerim ögretilen bir mekan medrese ilim medresesiz rahmani ise Şeriate muhalif olan tüm Sistemler Şeytani veya DeCCALİYE DENİR HADİSİ ŞERİFLER net dir kafamıza göre yorumluyamayız EHLİ SÜNNET Alimleriinin anlıyışyla degerlendirenler sapıtmaz İTİKAT cok önemlidir e vet Mehdi Alehiselam da Şahıs dır sultandır BU YAZDIKLARIMI senaryo gibi degerlendimekde her kez hür dür aMA YAZDIKLARIMMM kısa kısa geçtigim için kimlerin sözleri oldugunu söylemiyorumm senaryo degil bir cok evliyanın eserlerinde sohbetlerinde bildirdiklerin le yakındır sadeleştirilmiş bir kendi lisanımla özetlenmişdir Mehdi alehiselam nezaman gelceginden ibaret 5 vakit namazı BİR MÜSLÜMAN SAGLAM TADİLİ ERKAN LA KILMALI ACİLEN KAZA --- NAMAZLARINI -- BİTİRMELİDİR ki tüm Müslümanların duasından faydalanır Müslümanalr tek millet bunn hakikat boyutu vardır Nasıl ki Ashabı kiramın kalbleri Resullullahın fena Allah da fena olduysa ve yapmış oldukları Amel de digerlerine sirayet ediyorsa feyz bereketi Nasıl ki Abdul kadir geylani muntesiblerine bir Muhibin kamil BİR EVLİYA İLE KIL KADAR KALBEN SEVGİ BAGI VARSA O Amel olarak 24 saat kalbi Zkir halindedir burda yine Sevgini ehemiyeti cok öenmlidir Allah için sevmek Allah için sevmemek

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hakan kardeşim güzel şeyler yazıyorsun ancak okumakta zorlanıyoruz.

   biraz paragraf yapsan kelimeleri anlaşılır yazsan daha güzel olur

   Sil
 16. Her Asırda her 30 yılda bir ozamanın decaliyesi ve ozamanın MEHDİYUNLARI vardır birisi decalliye akım zülmani dir Mehdiyun akımm Rahmanidir Asıl büyük cıkacak OLAN Mehdi alehiselam hadisi şeriflerde net olaraka baba adıyla cıkacagı yaşıyla imam suyuti İmAM muhammed berzenci gibi Ehli SÜNNET Alimlerince bildirilmişlerdir özlikleri alametleri bakın Mehdi konusunda şu Tarih kesindir diyen Evliya olmamışş bazı Maneviyata dönük sekir halinde olan nakıs zevatlar keşfen gördüklerini bahsetmilerdir Keşif işi ise cok başka bir konudur Bazen gördügü dogruda olsa Kaderi muala dansa dua ile degişebilir gördügünün zamanı uzatıla bilir işte keşfen görülenler cok Alii zevat olmadıkca Gavsu azamn gibiii degişkendir mesla adamı kaza etcek görür gidecegi bi şehirde yolda bi dilenciye öksüze Allah bi hayır yaptırır bu Hayrın hürmetine o bela ondan kalkar (AZ SADAKA COK BELAYI SAVAR) ZİKİR KURAN TİLAVETİ SALAVATI ŞERİFELER okunan yerler iflaz etmez bereketin sarması münasebetiylee belaler kalka bilir Allahın diledigi kadar İŞTE bu nimetlerden mahrum olan ÜLKELER büyük gibi gözüksede balon gibi bi anda patlar lar tevhid ve bereket yoksa

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazdıklarının çoğu doğru. Ama şöyle bir hata-yı kebir var. Bir cümle coğrfya, bir cümle tarih, bir cümle fıkıh, bir cümle gaybi haber, bir cümle şahsi görüş. Bu aşure çorbası gibi bir şey. İlmin aşuresi olmaz. Aksi halde bir hata bir doğruyu götürür, geriye bir koca sıfır kalır.

   Mehdi Halifetullah'tır. Kulun onu anlaması ve itaati ise ilm-i ilahiden nasipdar olmayı gerektirir. Çünkü din ihtiyar dahilinde bir tekliftir imtihandır. Zamanların eşhası ise perdeli ve mecazla ifade edilir. Mehdi ism-i Hakim'e mazhar ve ancak hikmet çözebilen tarafından bilinir. Sallamakla Mehdi ve devri anlatılamaz. Dinin sahibi Allah'tır vazifelendirmeyi de ancak O yapar. Şuunat-ı İlahiye ve Sünnetullah'ı bilmeyen hüküm serd etmemelidir.

   Sil
  2. Ey şuunat-ı İlahiye ve Sünnetullah'ı bilen güzel abimiz Abdurrahim cokgungor!
   Siz şimdi imla ve belagat biliyorsunuz diye yazdığınız şeylerde ilim mi var zannediyorsunuz. Genel gündem haric yaptiginiz laf kalabalikligindan öteye gitmez. Sizin yazilaeinizin çoğunu okurken Hz. Ali'nin "Ilim bir nokta idi, cahiller onu çoğaltti. " sozu hic aklimdan çıkmıyor. Siz noktayi parcalayip dagitiyorsunuz. Hakdan kardeş ise kalbindeki noktayi, ilmi, hakikati elinden geldiğince kisaca aktarmaya calisiyor.
   Herkesin yorumunu aşağılamak size neden keyif verir anlamadim....

   Sil
  3. Yazıların çoğu doğru. Güzel şeyler istifade edelim diye arkadaşımızı ikaz ettik. Billur kaseden içmek varken niye kilden yapım bardakla içmek zorunda kalalım anlamında. Aşağılamak aşağılıkların işidir. Bunlar güzel şeyler ama insicam yok. Ama kimi gölgeliktedir yani karaltıda yosun gibi olur. Yosunu hor görme. Çok şifalıdır.

   Ayrıca ben ümmiyim. Buna rağmen sana Hz. Ali'yi (r.a.) hatırlatıyorum. Daha Allah'tan ne istersin. Sarı arabalı, otomobilin gazlı, mazotlu mu, benzinli mi? Yaz da ona göre yazalım. Ayrıca beni okumak zorunda değilsin. Sen sürat göstergenin gösterdiği kulvarda git ben benimkinde.

   Bilir misin, geniş kainatta cisimler bazen bir noktada paralel seyreder. Sonra herkes yörüngesinde devam eder. Kiminin yörüngesi kainat çapında kiminin ki ay kadar. Biri her gece görünür, biri ise 86 yılda bir 20-30 gün. Birinin mayası gazlı diğerin ki ise donmuş enerji. Ne dersin? Ama ikisi de güneşin ışığını yansıtır. Şöyle bir ayna gibi, biri gerisine saçtığı çil çil altına tozunu güneşle parlatır.

   Sil
  4. Yukarıdaki kardes pc kullanmayi pek bilmiyorum diyor. Sen ona aşure yaptın diyorsun, bu asagilama değil de nedir, söyler misiniz?

   Sarı arabam mazotlu falan değil dir efem, ona uzay roketi yakıtı anca yetiyor. Sizin benzin yetesiz kalır. Ayrıca sizi okumak zorunda değilim biliyorum ama benim de bir okuma hastaligim vardir. Takvim yapragindan prospektuse hatta kullanma kılavuzuna kadar ivir ziviri okumadan gecemem. Ciddi bir rahatsizlik....

   Sizinle geçici de olsa aynı paralelde olabilecegimizi zannetmiyorum, olsa olsa kesişen dogrulariz. Şu an kesiştiğimiz platformdayiz o kadar. ......

   Sil
  5. Uzayda çekim gücü sebebiyle her şey oval ve yuvarlaktır. İç içe daireler gibidir. Hiç doğru yoktur. Hatta iki nokta arasında en kestirme çizgi dahl eğridir. Bu dairelere de kesişmez paralel olur. Bir vakit aynı gözlemde olurlar bazen uzaklaşırlar. Kesişme olursa müsademe gibi çarpışma olur. O da kaderin bir hükmüdür. Beşer ve şeytani ve iblisi güçlerin hükmü yoktur.

   O arkadaşımız müsveddeli yazsa, yani bir başka yerde yazıp sonra kesip yapıştırsa mesele hal olur.

   Aşureye gelince

   Sil
  6. Ahir zaman özel bir zamandır. Daha önceki bütün meslek ve meşrepler ve hizmet cemaatleri Osmanlı’nın ve 484 yıl Hilafet-i İslamiye ile bütün Alem-i İslam’a salat-ı kübrayı kıldıran makamın çöküşünü engelleyemedi. Hem sosyal yapı, hem siyasi yapı, hem eğitim yapısı , hem aile yapısı iflas etmiş, dini kurumlar tesirini yitirmiş. O döneme ait rivayetler, tarikatlar, veliler, müceddiler falan hepsi geride kalmış. Onların zamanlarına ait anlatım tarzlarını tekrarlamak hizmet değildir. Kaynakları Kur’an ve Hadis. Ve müceddid olan biri tarafından Kur'an hakikatleri tecdit edilerek bu zamana bakan esaslarını açıklayacak. Ve ehl-i iman ve İslam bu doğrultuda hizmet edecek.

   Ben, Mevlana’nın, İmam-ı Rabbani’nin, İmam Suyuti’nin, Ahmed Yesevi’nin (k.s.)döneminde yaşamıyorum. Benim yaşadığım dönem bütün resul ve nebilerin, bütün evliya ve asfiyanın Allah’a sığındığı bir fitnenin zamanında yaşıyorum. Olağanüstü bir devir. Onun da ahkamı farklı olsa gerek değil mi?. Tek nakil aracı at ve at arabası olanın dini anlayışı ile şimdi binbir nakil vasıtasının olduğu bir zamanın dini mücahede ve mücadelesi farklı olsa gerek.

   Mehdi gelecek mukaddes emaneti alacak ve hizmet edecek. Mehdi’nin böyle bir amacı olamaz. O müze müdürü mü?. O sembolize kavramların açılımı, Kur’an ve iman hakikatlerini tefhim ederek dinin ihyasına çalışacak demektir.. Din diye bir şey kalmamış ki? Deccali küfür şıkır şıkır hükmetmiş. Hz. Cebrail nida edecekmiş: “Bu Mehdi’dir ey millet onun peşinden gidin” Hz. Peygamberler için yapılmayan bir şey Mehdi için yapılacakmış.

   Hz. Mehdi iman ve Kur’an esasları ile dini ihya edecek. Ondan sonra bütün meslek ve meşrepler hayat hakkı bulacak ve din-i İslam yayılacak. Onun sonucunda meydana gelecek terakkiler hep Kur’an’ın kıstas ve esaslarıyla olacak. Yeni bir İslam cemiyeti doğuracak. Bu da manevi cihad ile olacak. Devleti, teknolojisi, ekonomisi elinden alınmışken hizmet, barbarlarınxx gibi katlederek ve siyaset yoluyla olmayacak. İslam dindir manevi donatır, akla tesbit ettirir ve hayata hakim kılar. Ondan sonra tarikat, meslek, meşreplerin bir anlamı olur.

   Sil
 17. neden Risale Nur yada DiLara yaınları yada başka Ehli sünnet eserleri bu eserler bir nevi AYET ve hadisi şeriflerin ehli sünnet itikatınca anlaşılmasını saglar işte kafamıza göre yorummm olursa herkez Ayeti hadisi anladı gibi yorumlarsa kendini şaşırtıgı gibi başkalarınıda şaşaırtır Mehdi Alehiselam konusunda İmam suyuti ve imam muhammed berzenci Rahimehullah eserleriii günümüze ışık dır Ehli BEYT SEVENE ehli beyte muarem ayında en az 100 salavat okur oyksa saz caz kadınlı kızlı şeriatsiz oynamak agıt yapmak iş degildir bereketi celb etmez 100 salavat cekip Hazreti Ali hasan h
  üseyin Annemiz fatimatul zehra ruhlarına Ruhaniyetlerine diye hediye etmek İŞTE DÜNYADA VE AHİRETE OKUYANA FAYDA VERİR hatta BULUNDU BELDESİNE BİLE

  YanıtlaSil
 18. KARDEŞ PC bir türlü alışık degilimde KUSRA bakman kulanmasını bek bilmiyom Hazreti Mehdi Alehiselam ma İSTABULDAKİ kutsaL emanet ler i Alır ressullullah efendimizin sancagı gömlegi bazı kılıçları Alır Mehdi nin yanında isimleri Ahmet olan bazı Arifibillah Allahı bilen Allah dostları vardır tayi mekan eden ler de İstanbula gelir ilk biat doguda ikinci biat batıdadır Cagrısına İstanbula geldikden sonra bir cok Müslümanalr ARIların toplandıgı gibi iaçbet ederler ekseri velahiyet dairesinde ehli beyt olan irşaat ehli ve tabileri vardır dünyanın 4 bir yanında iri UFAKLI müslüman savaşcılar gelirler ve Avrubaya kadar romaya kadar feth ederler Aglıyan ümmetiii sevinçe bogar Allahın melekleri ebdalleri müslüman cinler dahi ona zahirdekiler batındakiler tabi olur elektronik ler calışmaz muazam biridir Nasıl Bri cin dahi bir anda dünyanın bi ucundan digerine varıyosa anında Müslümanların Ruhlarıı kalbleri nurlananları daha güçlüdür her girdigi cephede savaş ları kazanır 40 yaşında Mehdiligi verilir şimdide yaşadıgını bildiren ekeml Ehli irşşat bildirmişdir evliyaların bile sadece zamanın en büyük 1 lerdenir gavsu azam ve 3 denen gavsul vasilin zevatlara sır ehline malum dur pare pare edilseler Allah izin vermedikce konuşmazlar

  YanıtlaSil
 19. şu zamanda bazı yabancı istikbaratcılar bizlerin eserlerini bizler gibi okuduna MÜSLÜMANLARI şaşırtmak için siyah sancak tezhaglarııı faliyetleri vardır en büyük tezgahlarından zahirdekiiii mezhebsel savaşıı büyültmek dir Aslında kafirlerin birligi madeseledirkalb bagları yokdur onları İman olmadıgına ölümden cok korkarlar sadece teknolojik üstünlükleri vardır Cahil kesimleri ülkeler için de ırk eksenli feodal yapısına göre kulanırlar yoksa Asla islam dan vazgeçmedikce razı olmazlar Kürt lere destek verirler gibi gözükürler yarın menfaat gereyiiii onları bu sefer başka bi gruba katletişrir takdiksel dir

  YanıtlaSil
 20. Bazı yayın kuruluşlarınla İSLAMİ kesimden dahi sızmaları vardır Mehdi konusunda bile yorum yapanlar 100 kelam ederler 80 dogru 20 bozuk itikatır yanıltırlar hayaln ve evhamdan kurtulamayan Kalb lerin gaybi bilgileri yanılmalıdır yukarda belirtim gibi en azı Ehli sünnet ve cemmaten olan Alim evliya Müçtehit mezhep iammalarımız imam azam ebu hanefii sözlerine itiba edilir Tarikat imamlarından olan ekmeL alimlerin imamaı 1000 yılın müçtehidi İmamı RABBANİ rahimehullah hazretlerini MEHDİ alehiselam hakındaki sözlerine itiiba edilir Asrımızda ise Bediu zaman ismail çetin ve abdul hakim el hüseyni gibi Abdul hakim avrasi,gibi erzurum lu ibrahim hakkı gibi ve daha bir cok ehli sünnet kaybnakalrına itibaa edilir eserleri olmuyupda ehli irşaat olan evliyalarında Sözleri önemlidir Mehdi kafasına göre ben mehdiyim demez nida edilir cebrail tarafındann bu nida konusunda bazıları yorum yapar tv internet vasıtasıyla filan cebrail NİDA ETCE DENDİGİ İÇİN cebrailin nidası olca daha agırlıklıkdır Nida nedir?_ Muhammed sallallahu Aleyhi vesselemin ümmetinden başka hiç kimsede de şeref yokdur ZALİMLERİN ZULM EDENLERİN SONU GELMİŞDİR GİBİ Mehdi alehiselamın ismi Muhammed veya Ahmed DİR hadisi şeriflerde yaşı baba adı dahi züriyeti belirtilmişdir ehli BEYTEN DİR İKİ KOLDANDA hasan ve hüseyn evladıdır

  YanıtlaSil
 21. şama geldiginde ordusuyla müslümanlarla savaş da olan kafirler rum avruba abd , derki kardeşlerimizle aramızdan cekilin meydan okurr ve savaş kızışır toroslarda cok kafir ASKERİ ÖLDÜRÜLÜR Türkiye kara savaşında cok güçlü olur Türkler İman nimetiyle şereflenen ler Asla kafire boyun bükmez ecdadı osmanlı gibi Aslaaaa savaş cı hüriyetine bagımsızlına müslüman Türk milleti düşkündür yalakalı sevmiyen bi milletir Mazlumların yanında olan bi milletir bu MiLlet Aslına rucu edecek ecdadı OSMANLI GİBİ İNŞLH

  YanıtlaSil
 22. Cokgungor beye,
  Ahir zaman sahislarinin perdeli olduğu,gizlendiği hangi kaynakta hangi alimlerin kitaplarinda geçiyor bize kaynak,delil vererek daha anlaşılır üslupla açıklama yapın avami asagilamakla ilim satılmaz,dediğiniz gibi din Allahın dinidir nefsani tevillerden Allaha sığınıyoruz,lakin bazan ahirzaman hadisi seriflerini zuhur ettiğini zannettiğimiz şahıslarla iliskilendirme yolunda tahmin yapıyoruz,
  Ikinci olarak deccaliyetin kısmen durdurulduğunu sanıyorum henuz tamamen değil ,komünizm bittiyse diyalog var. Ilimlisi var,modaya uydurulmaya çalışılan ıslam var,hortlatilan mutezile var ,kaderiyye var,vahhabisi,selefisi,gelelim ilahiyat fakültesi fetva dinlemeye korkar olduk,hadi onu geçelim imam hatip diyorduk ehli boşat metropollere açtığı dernek ve vakiflarla halka inmeye hatta imam hatiplere dadanmaya başladı,evet türker kardeşimin deklare ettiği gibi deccal örten demektir,ısa a.s nuzuluna kadar bütün kozlarını oynayacaktır gerek bize gerek yahudi hıristiyanlara ve tüm insanlığa ,
  Üçüncüsü ıbni seyyad hadisini iyi analiz edin,efendimiz s.a.v. hz. Ömer r.a ve bazı ashabi ra ecmain perdelenmis bir sahisi aramayami çıkıyor .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben kimseyi aşağılamadım. Öyle diyorsan beni muhatap almaman lazım. Niçin aşağılık birini muhatap alıyorsun sana yakışır mı? Sen ki yüksek bir şahsiyetsin. Değil mi yani? Önce sözünü tashih et.

   Sil
  2. Arkadaşlara verdiğin cevaplardan belli oluyor anlamak için arif olmaya gerek yok,yorum yapanlara sallamayin falan demekle ,senin sallamadigin ne malum sen cevap ver delil ver iddialarına sallamiyorsan ki kaynağın varsa sun,sen kimsin insanları hor goruyosun aşağı in ordan her tarafın ilim olsa ne yazar ehli sunnetten kıl kadar ayrilsan sapiksin.

   Sil
 23. ))) ABi Aşure şifadır bir an tüm nimetlerin vitamini alırsınız Allah hepimize selamet versin )) Allahın dedigig olur osmanlı terimlerini kulanark yazmak eserlerde Alimlerimiz yazmış biz acizene avam lisanı kulanıyoz daha okuyanların anlıca lisan konudan konuya karıştıryoz evet haklısınız.

  YanıtlaSil
 24. hiç bir ehli sünnet vel cemat görüşü imamı RABBANİYİ imam suyutiyi kıyamet alametlerini yazılarını hafife alamaz almamalıdır tasuba düşmüş olur haşa demezlermi ozmaan adam 1400 yıl önceden bizene ozaman teknoloji buzamanla birmii nebilcekler gibi yaklaşım hoş degildir bir cogu daha bediu zamanın rahimehullah hazretlerini tanımaz iken kim ne hizmeti nedir görevi nedir akli yorumlara girmişlerdir onca Alim ulema müçtehit kenarı atılamaz her biri Ayet ve hadisi şerif ışıgı altınd ümmete ışık yol göstermişlerdir o kadar açık iken bayragı kılıcı gömleyi üzerindedir diye bir cok eserlerde mevcut iken bunları hafife almak aklı selim işi degildir iş cok farklı lisan kulanıp hani osmanlı terimleri Alim ilim li gözükmek degildir risaleyi nurda bile himmet den bir cok yerde zikirden bahis gecerken hatta ve hatta ( Bediu Zaman saidi nursi derki: 29 mektubun telvihat ı tis asının üçüncü telvihinde şöyle der ::: Adi samimi bir ehli tarikat .suri zahiri bir mütefen ninden daha ziyade kendini muhafaza eder o zevki TARİKAT (RABITA) VASITASIYLA ve o muhabeti evliya (Mavevi beraberlik) cihetiyle imanını KURTARIR .. Kebairle fasık olur fakat Kafir olmaz , kolaylıkla Zındıkaya sokulmaz Şedid bir muhabbet ve metin bir itikad ile Aktab kabul etigi bir SİNSİLEYİ MEŞAYIHI onun Nazarında hiçbir kuvvet çürütemez .. Çürütemedigi için onlardan itimadını kesemez .. zındıkaya giremez . ..Tarikatte Hisesi olmuyan ve KALBİ harekete Gelmiyen bir MUHAKKİK ALİM ZAT da olsa . Şimdiki zındıkların desiselerine Karşı Kendini tam muhafaza etmesi MÜŞKÜLEŞMİŞDİR ) .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kardeş, bizim âlim anlamiyor, anlamiyor, anlamak istemiyor... Sen boşuna zahmet edip yorma kendini.

   Sil
 25. Yine Beziu zaman Rİsalesinde buyurur. Dokuzuncu kısım Tevihat -ı Tis a .(şu kısım turuk-u velahiyet hakında olup Dokuz Telvihdir) . BİRİNCİ Telvih:.... Tsavvuf. tarikat. velahiyet . seyri suluk. namları altında şirin nurani neş eli ruhani bir HAKİKATI KUDSİYE vardır ki : O hakikatı kudsiyeyi ilan eden ders veren tavsif eden binlerce cilt kitab ehl-i Zevk ve keşfin muhakikleri yazmışlar .....O HAKİKATI ÜMMETE VE BİZE SÖYLEMİŞLER...... . Biz o muhit denizinden bir kaç katre hükmünde birkaç reşhalarını Şu Zamanın bazı ilcaatına bianen GÖSTERECEGİZ ) evet Dikkat buyrulsun bunu yazan Bediu zaman sadidi Nursi kudise sırrruh dur geçmiş zevatların Allah aşıklarının degerlerini bilme adına

  YanıtlaSil
 26. Yine risale nurdan üstaz bediu zaman saidi Nursi eserinde (dokuzuncu kısım Telvihat -ı Tis a). .Sual::::TARİKAT NEDİR:: .Elcevap:. Tarikatın Gayeyi maksadı marifet ve inkişafı hakaik ı imaneye olarak .Mi`racı AHMEDİ nin sallalahu Aleyhi vessellem gölgesinde ve sayesi Altında .Kalb ayagıyla bir seyri sülükü ruhani neticesinde zevki, hali ve bir derece Şuhudi hakaik-ı imaniyye ve Kur`aniyyeye mazhariyet: TarikaT .. Tasavvuf . .namıyla ulvi bir SIRR-I İNSANİ ve bir kelamli beşeridir :::::::)...

  YanıtlaSil
 27. Hazreti MUHAMMED sallallahu Aleyhi vessellem efendimizin saten Hadisi şerifleri açık dır alenidir ahir zamanla Bazı alimler tevilsiz yazmışlar bazıları acıklamalı tevsir etmişler ama bu konuda yok eski den yazan ne bi,lcek bu zamanı gibi yaklaşım kesinlikle hatadır resullullah alehiselam Ahir zaman peygamberidir Allahın diledi kadar ümmetine kıyamet Alametlerini bildirmişdir kişi tasaba giripde istedi konuda mutabık aklının ermedi konuda eski zamanda asrın imamları olan zevatlere muhalif olmamalıdır Bu AsırdakilerlE Eski ASIRDAKİ zevatların SATEN ortak noktaları ehli sünnet velcematt olmaları hepsininde ortak kaynagı AYET VE HADİSİ ŞERİFLERDİR kafasından akıldan degil mukaşefe ilmiyle Amel etmiş MANEVİYATA DÖNÜK AHMEDUYUL MEŞREB ALLAH DOSTLARIDA BAZEN. Hadisi şerifde gecen bazı konuların neyi kastetigini fesasetleri nisbetinde tevil etmişler Amma MUHAMEDİYUL meşreb olanların HALKI hakka davet makamında olanların eserleri zahiri ilmidir hak dır hiç birini ayır edemeyiz meşrebcilik tasubda bi nevi kalbi nefsi hastalıkdırn ehli sünnet degilse sözümüz yok yoksa hele imamı rabbani kiiiiii rahimehulllah coooook kıymetlidir ehli sünnetin ekmelikde ilimde bÜYÜGÜDÜR

  YanıtlaSil
 28. İlim bile araç dır AMAÇ Allaha kulukdur MEHDİ ALEHİSELAM BİLE ŞERİATLE AMEL EDER ALLAHA KULUK EDER EN ZİRVEDEN.

  YanıtlaSil
 29. eyyyy ümmeeti muhammed...

  eyy müslümnlar...

  sünni ehli sünnet arabların kanı oturduğunuz koltuktan size bulaşmamasını istiyorsanız beni dinleyin....

  bağdadinin ölmesiyle büyük bir fitne çıkacak.....

  hepinizi uyarıyorum....bu çok büyük bir fitne...sünnilerin kanı elinize bulaşmasını istemiyorsanız ve bu katliama ortak olmak istemiyorsanız şimdi beni dinleyin...


  işidin başına süfyani alametleri gösteren sahte süfyani getirecekler....bu adam hz ali türbesini vuracak....işidin şuanki hedefi necef kufedir....

  türbe vurulunca şia siyah sancak açacak...tüm şia bunu gerçek siyah sancak sanacak....işidin başındaki adamıda süfyani sanacaklar....

  işidi yok edelim süfyaniyle savaşalım diyerekten tüm arab sünni halkı yok edilecek...

  içinizden bazıları işidisüfyani o taş kalpli şeysabaniyi gerçek siyah sancak sanacak...

  alemi islamın çoğu ve çoğu arab bu fitneye düşecek....

  tekrar ediyor ve uyarıyorum....

  iranın kuracağı siyah sancak sahtedir...işid için kurulmuştur(filanca abbasoğulları)

  işidisüfyani gibi göstereceklerdir...

  bundan 6 ay evvel işid üyeleri bazı ajanlar biz süfyaninin askerleriyiz diye tüm ajanslara demeçler vermişlerdi....o zaman anlayamamıştım...

  şimdi anlıyorumki kendilerini süfyani diye yutturup ümmeti muhammedi sünni müslümanların katledilmesini meşrulaştırmak mış...

  sakın inanmayın....

  sakın alametleri tevil etmeyin ...

  yakında kobaniyi size karkısa diye yuuturmaya kalkacaklar...

  kufeye indiklerindede size süfyaninin kufedeki katliamı diye yutturacaklar...

  böylece katliamları meşrulaştıracaklar...

  özellikle istisnasız tüm şia işidi süfyani kendi açtıkları siyah sancağıda gerçek siyah sancak görecek....

  hadiste o şianın açtığı siyah sancak için şunu der...

  "allahın en pis yaratıkları" evet ...yani hınzır....

  kırklar meclisinin şiayı hınzır olarak görmelerine şaşmamalı...


  İleride Abbasoğulları için doğudan siyah sancaklı kişiler çıkacak. Onların öncekileri de sonrakileri de helak olmuştur. Onlara asla yardım etmeyin. Allah da onlara yardım etmez. Kim onların sancağı altında yürürse yahut bayrağını taşırsa Allah onu kıyamet günü cehenneme koyar. Dikkat edin onlar Allah’ın en şerli yaratıklarıdır. Onlara tabi olanlar da Allah’ın yarattıklarının en şerlileridir. Onlar benden olduklarını iddia ederler. Dikkat edin, ben onlardan beriyim (uzağım) ve onlar da benden beridir (uzaktır). Onların alameti şudur: Saçlarını uzatırlar ve siyah giyerler. Toplulukta onlarla beraber oturmayın. Çarşılarda onlarla alışveriş yapmayın. Onlara yol göstermeyin ve onlara su vermeyin. Çünkü onların getirdikleri tekbir, gök ehli'ni rahatsız eder.” (Taberani, el-Mucem'ul Kebir, 8/ 119 no: 7494 Mektebetu İbn Teymiye, Kahire, tarihsiz)

  cübbeli bu hadisi işid sanıyor ama değil...işid için olan hadis şudur....

  “Siyah sancaklıları gördüğünüzde hemen yere kapanın ve ellerinizi ve de ayaklarınızı hareket ettirmeyin. Sonra kendisine önem verilmeyen zayıf bir topluluk ortaya çıkar. Kalpleri demir kadar sert ve katıdır. Onlar Devlet ashabıdır. Ne sözlerini tutarlar ne de misaklarına bağlıdırlar. İnsanları hakka çağırırlar da kendileri hakka uymazlar. İsimleri künyedir. Kendilerini şehirlere nispet ederler. Saçları kadın saçı gibi uzundur. Nihayet bunlar aralarında ihtilaf ederler de Allah hakkı dilediğine verir.”

  işid hadislerde siyah sancak geçmez....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. felsefeme katılıyorum zira stratejik olarak olayların o yönde gitmesi gerekiyor ve o bölgede var olan her sünni onlar için tehlike. şiilerle anlaşırlar ancak sünnilerle anlaşamazlar.

   katliamı meşru göstermek için yapılacak katliamlara hazır olalım,göç dalgaları artarak gelecek. nusra işidle birleşme kararı aldı bunları ingiliz birleştirdi ve yakında üzerimize salacak. Davutoğlu olaylarla başa çıkamayacak ve Erdoğan tarafından görevden alınıp yerine özel bir ekip getirilecek asker-mit karışımı. Bunları buraya yazıyorum,davut demişti dersiniz. Ayrıca Mehdi a.s. şahıstır,Deccal'de öyle. Bunların gölgeleri kendilerinden önce gelmiştir ancak şahıs olarak muhakkak gelecekler. Hz.Mehdi a.s.'mı inananlar yaptıklarından dolayı tanıyacaklar. Bence o bu devletin başına geçecek eğer bir devrimle yıkılıp rejim değişmezse. Eğer Cenabı Allah kansız murad ederse bu devletin başına geçip imanı yayacak,Şeriatı çatır çatır uygulayacak ve Hilafet bayrağını açacak inşallah. Çok kötü bir döneme girdiğimizi hissediyorum Allah hepimizi korusun..

   Sil
 30. bu zamanda hak üzerinde Amel eden ehli tasavvuf olsun cemmat ler azalmış olup yol kesiciler cogalmışlar her biri davam hak der kimi şeriatsiz tasavvuf kimi yok zahir de nedir biz hakikatcıyız yok kimi biz şucuyuz diyip onları hedef gösterip hakikat zamanı adı Altında madde PARA İŞİNE DALMIŞLARDIR Ayet ve sünnetle hareket edenler Ehli sünnetrler MADEYE bULAŞMIŞ sİYASETİN OYUNCAGI OLMUŞ KARI KIZLARLA HAHAİİİ MEHDİ ANLATANLAR yok PAPA NIN YALAKALIGINI YAPANLARA DİKKAT EDİNİZ HER KESİMİN İÇİNE SIZMALAR VARDIR HER ÜLKEDE BÖYLEDİR İŞTE MEHDİ alehiselam zuhur etmedne önce her müslüman ülkede bunlar İÇLİ DIŞLI OLCA İÇİN AT İZİ İT ZİZİ KARIŞCAK DIR Allah iman ehline selamet versin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hakan Aydemir kardeşimize selamlar.

   İslam’da kimin neyi nasıl tabi olacağı bellidir. 1. Kur’an 2. Sünnet. Bunlara tabi olmanın da yolları var. Tarikat da bunlardan biri ve madem ki Bediüzzaman’dan örnek verdim onunla cevap vereyim. Tarikat Kalbidir. Akli değildir. Kalbin zevkleri ile yani sevmek ayağı ile imanda inkişaf yoludur. O da çok meşakkatli ve zorludur. Öyle ki uzun yıllar ister ve çok tehlikeler ve vartalarla doludur. En yüksek bir mertebeye gelebilmek için 40 yıl ister. Herkes muvaffak olamaz.

   Seyr-i sülukta mertebelerin aşılması var. Bu mertebeler aşılırken terki enaniyet var, nefis var, dünya var. Onun için velayet yollarında en güzel en müstakim en zengini sünnet-i seniyyeye ittibadır.

   Her veli, velayetin en üst mertebesine ulaşamaz. Bazıları seyr-i sülükta sekir halinde gördüğü bir meseleyi uyanınca uygulamaya kalkar hata eder. Manevi aleme ait olaylar bu dünyada tatbik sahası yoktur.

   Sonra velayetten önce nübüvvet var. Hiçbir bir velayet nübüvvete tercih edilemez. Tarikat taasubu ile şu vird şu zikir sünnet-i seniyyeye tercih edilemez. Bazı mutasavvuflar ilham-ı ilahiyi vahiyden sanır hataya düşer. İlham başka vahiy başka ve onun mertebesine erişilemez. Bazıları kerameti hoş görüp ona meftun olur. Bu da hatadır. Tarikatı keramet işi sanır. Yani uhrevi ücreti dünyada istemeye kalkar. Bazen kendini veya mürşidini evliya-i azimeden sanır ve hataya düşer. Ahirette alınacak ücreti dünyada görmeye kalkar ve hata eder. En önemlisi övünme, yapmacık hareketler, manevi sarhoşluk halinde söylenen sözleri ve insanların ilgisini çekmeyi; şükre, duaya, tazarruata ve insanlardan kaçınmaya tercih eder ve hataya düşer.

   Yani hissi haller akli halin meslek ve meşrebinin önüne geçemez. Bir keşfi nübüvvet ve sahabe mesleğini önüne geçirmekle hata olur.

   Yani tarikatın adabı başka, nübüvvetin ve sahabinin adabı başka. Mesela ehl-i tarikin velayeti sadece velayet-i suğradır. Asfiya’nın velayet-i kübrasına yetişemez. Asfiyada, Kur’anın tarzına uygun olarak akıl, ilim, mantık ve kalb ve maneviyat müşterek çalışır. En isabetli yol budur. Mehdi ve müceddit ve asfayının yoludur. Ehl-i tarik buna yetişemez. Onların ahvalini anlayamaz.

   Velayet-i Kübra sahipleri kimlerdir? 1. Sahabeler 2. Asfiya 3. Tabiin ve ehl-i beyt imamları 4. Müçtehid imamlar. Mehdi ise Asfiya arasında birinci derecede. Yani sahabelerden sonra gelir.

   Onun için tarikat şeriat falan filan derken meslek ve meşrebi ne. Kalb ayağı ile seyr-i süluk-u ruhani çok daha geride. Ehl-i tarik dünyevi ve nefsani hedefler peşinde koşmaz. En birinci vazifesi nefsi öldürmektir. Terk-i dünyadır. Asfiya’nın anlamadığı hizmetleri hakkında hüküm yürütemez. Sadece taraftar olur.

   Onun için velayet-i Kübra ile velayet-i suğra ve mensupları başka başka mertebededirler. Mehdi’nin ef’alini anlamak için Rasih olmak lazım Rasih. Tasavvufi zevk ve oyunları ile bize bilgiçlik taslamak tasavvufa aykırıdır. Herkes haddini bilecek.

   Sil
  2. Bunlar anlatmakla değil hal ile oluyor.

   Sil
  3. Siz ehl-i tariksiniz değil mi? Ehl-i tarik olarak bir mertebeden konuşuyorsunuz değil mi? Yani hakikati tak diye anlıyor, tak diye öğüt veriyorsunuz. Değil mi? Değilsem o zaman münafık olurum? Değil mi?. Siz beni sorgulayacak kadar küstahlık da edemezsiniz ama değil mi? Çünkü ehl-i tarih ehl-i mahviyettir değil mi? Önce siz hal ile gösterin. Sonra konuşalım.

   Mümbit tarladaki bütün ekini deccaller talan edip tarlayı harap etmiş. Kalan bir iki tohum filizlenmiş. Bakmış çevresine ayyy demiş bizden büyüğü ve güzeli yok. Şu ağaçlar da olmasa, bizi gölgelemese daha iyi olurdu. Demiş. Değil mi?

   Sil
  4. evet herkes haddini bilecek kimse kimseyi aşağılamayacak.

   Sil
  5. Ayrıca sizde bizim yorumlarımızı aşağılayarak kustahlık yapamazsınız,delilin varsa getirirsin,yoksa kimseyi kendi yorumlarına mahkum bırakmaya ugrasamazsın,heleki iddian batılsa,

   Sil
  6. Hangi konuya delil istersin? Mehdi deme o sırrı teklife ve hikmeti ibhama bakar. Olan bilir olmayan arar durur.

   Seni aşağılayan aşağılıktır. Sen kafana takma, öyle şey olur mu? Bir mü'min 100 yılda yetişen nadide çiçek gibidir. Hepimiz esfel-i safilindeyiz ama, ilahi şartı belli. Sen kendini beğenme ama kimse de seni aşağılamasın. İllallezina amenu sırrına erenler bunun dışında.

   Sil
 31. Aleyküm selam teşekür ederim siz eskizevatları bek itiba etmiyince Risaleden o örnekleri verdim size Dikkatini ceksin diyee had bilmek derken size günlerce tek tek yazarım ama ben tartışmak için girmedimmm sizin bildiniz yüzeysel 40 yıl filan gülüç 3 nefesde Allaha vasıl olmak da vardır vuslat ilmi erbabına mahsus dur ama evet Asır iman kurtarma zamanıdır .. bu demek degildir ki tarikat yok demek degildir ozaman tüm eserle muhalif olunuz ki EBU bekirin yolu radıyllahu anh Ali radıyallahu anhın yolu kıyamete kadar VARDIR eger İMAMI rabbani rahimehullaha itiiba ederseniz o nun eserlerindede vardır farklı konu bunlar sadece üzüldümmmm sizin adınıza .. geçmiş yılarda yüzyılarda yaşıyan ehli sünnet Alimleri ni bek itiba etmiyo gibi bi hal takınmışısnız da sadece risaleden örnek verdim (YUKARDA BELİRTİGİM GİBİ BEDİUZAMANIN ESERİNDEN NE DEMİŞ O ESKİLERİ ANLATIRKEN.... .. (BİZ O MUHİP DENİZİNDEN BİR KAÇ KATRE BİR KAÇ REŞHALARINI ŞU. .ZAMANIN BAZI İLCAATINA BİANEN GÖSTERECEGİZ ) .Bu bile geçmiş zevatları takmıyom havsındakilere risale nurdan cidi bir ihdar gibidir anlıyana tasavvuf ise anlatılmaz yaşanır yazdıklarınız cook eksikkk bilginiz bu konuda yok ÜSTÜNLÜK Allahındır KİMSE aLLAHIN DOSTLARINI EHLİ SÜNNETİM DİYE KENDİ GİBİ DÜŞÜNMÜYENLERİİ HELE Allah adamlarını hafife alamaz hele hele bunlar Ümmetin imamları konumunda ise. Saygılar

  YanıtlaSil
 32. vahabilerde kuranı hadisi şerifleri aklınca yorumlladıkları için sapar ve saptırılar şia da öyle basireten yoksun olduklarına hayalerinde kini izah ederler onca Alim ulemaya ders verme cüretinde bulunurlar enaniyeten Allah bizleri korusun

  YanıtlaSil
 33. nefis ölmez degişir olgunlaşır nefsin ölmesi insanı Ahirete göç etmesidir evet seyri sülük babayigit işidir erbabı olan mürşit evliyaya tabi olan ekser sufilerin yoludur bizim asrımızda ise imanları kurtulsun diye ehli tarikat sırf 5 vakit namaz kılsınlar İslama münkir olmasınlar diye gelene geç derler Allahı zikretmeyi telkin edeeler 5 vakit namazı helale harama dikkat etmeyii yoksa eski zamandaki sufilik Asrımızda usul olarak halk içindedir üzlet tarzı yokdur itikaf tarzı bek yok dur Asrımızda her Allah dostu Alim ulema kamiL mürşid ümmetin imanını KURTARMASI İÇİN TELKİNLERDE BULUNMUŞ HER BİRİ . MESLEGİ gereyi hizmet etmişllerdir zındıkaya sed cekmişler zamanın zındıkasına Decalliye faliyetlere rediye yazmışlar ve ya insanımı Kuranı kerim ögretmişler bazıları da ayet veya hadisi şerifflrde gecen zikirleri telkin etmişler 150 yakında Allahı zikretme Alakalı Ayeti kerime vardır KURANI KERİM DE --- mesla 100 havkale mesla 100 salavatı şerife veya 3000 bin Allah 5000 bin Allah veya imanı tazalemek Allahın kalasına girmek için 1000 La ilahe illallah ve ya mesla havkele la havle....... faydası nedir 99 şer kapısını kapatıp 99 hayır kapısını acar okuyana kabirde şefaat edecegi gibi bu zamanda evet eskisi gibi seyrik suluk calıştırması cok ender dir iman kurtarma zamanıdır bazıları nasıl 2 kitap okuyum Alim lik taslıyosa sufi yiim diyip şeriate muhalif lisan kulnanlarda vardır maksat hata aramaksa hata hepimizde cok dur Mehdi alehiselama karşı gelecek zümreler de saten kuranla ona Akıl vermeye kalcaklar biz Alimiz dicekler Allahın ayetlerini anladıkları gibi yorumlucaklar Allah bizleri korusun hoşnut olmadıgı halerden bir evliyanın sözünü yazayım noktalıyım... SUFİ OLMUYAN ALİMDEN ALİM OLMUYAN SUFİ DEN UZAK DURUN) BU dini egitim acısından izahı cok uzundur anlıyan Anlar

  YanıtlaSil
 34. sufi olmuyan ALİm derken sufilere münkir olan demek dir . en efdali ise sabah hazreti muhammed alehiselam yatagından kalkıpda yatıncaya kadar ne de hangi duayı okuduysa onu bir fiil tatbik etmek dir şeriate göre yaşamakdır ---huzeyfe bin yaman ve ebu zer radıyallahu anhdan .rivayetle resullullah alehiselam sabah uyandıgında .Elhamdu lillah -ilezi ahyana ba`de ma ematena ve ileyh -in nuşur .veya .elhamdullillah ilezi radde aleyye ruhi ve afani fi cesedi ve ezine li bizikrih... . evden cıkarken helaya girerken camiye giderken ilk bir yerde oturuken .gusul aldıkdan sonra evde abdest aldıkdan sonra dışarda camide abdst aldıkdan sonra ve ya önce nerde ne yapmış bunlar tatbiki sünnet lerdir bu yok ekser nakşibendiyenin mücedidiye kolunda usul olarakdır resullullaha salavatı şerife getirmek şefati,ni peşin üçreti misalidir bu örnekleri vermemin sebebii . ashab tabin tebbei tabin yolarıdır ebu bekir sıddık Ali radıyalahu ahn hanın usuliyetlerinden dir yoksa seyri suluk konusu cok agır konudur erbabına malum dur kusra bakma bu gün böyle konulara iştirak etiim tairkat demek bagırmak cagırmak olarak algılanmasınn sünneti tatbikattır Allaha kuluk dur . üstaz piri AZAM seyid ismaiL çetin el abbasi Dilara yayınlarında zamanımızın zınıdkasına tasavvuf münkirlerine bir cok itikati olsun ahlaki olsunn her meşrebe hitab edecek eserleri vardır tasavvuf ehlinede . üstaz bediu zaman saidi nursiyi cogu tek pencereden tanır mubaregin sufilik yönüde eserlerini okuyan anlar saten kendiside fetullah ferkanisi yolundan dır bir tarafıyla. eserlerinde hacı hüsrev efendinin bir cok yerde Abdul kadir geylanin himetinden bahis edeer yine risale nurdan:::: .Dilersen hayalinle Nurşin köyündeki Seydanın meclisine gir KutsaL sohbetiyle islam medeniyetinin izharına bak . orada fakirler kıyafetinde padişahları insan süretinde melekleri görürsün.. sonra parise git . Büyük millet meclislerine gir orda insan aların elbiselerini giymiş akrepleri . insan oglunun süretine girmiş ifritleri görürsün...(Mesnevi -arabi saife 127 ve devamı) . Görüyoruz ki bediuzaman saidi nursi zamanındaki nurşin köyünü mavevi ehvalini kamil mürşid zevatların halini Paris le kıyaslar aradaki farkı izah eder ve ozaman ki Nurşin köyündeki Tarikati bu gün tüm dunyayı uyuşturan dinden imandan uzaklaştıran masonluga mukayese eder . sizlerle Risale Nur hakında bek bilinmeyen bir bilgi risale Nurlar 1980 basılan risalerin orjinlerinde mesnevi nuriyenin 88 .ci saifesinde şimdi ki yeni bazı bir cok risalede olmuyan bu bahis cıkarılmışdır ne hikmetir ki fihriste vardır .tam 20 civarında orjinalinde nurşindeki TARİKAT EVLİYALARININ İSMİ VARDIR BAZI EHLİ tarik alimler risalenurların (envar yayınlarını tercih eder ) bu bilgi cok nadir bi bilgidir ben az deli dolu olduma paylaştımmm bu konuda tanıdım bi kitabcıya gitim abi m biliyoz dedi sustu bu gün baya yazdık musait oldumuza Allaha emanet olunuz

  YanıtlaSil
 35. Imam i Azam r.a buyurduki;kabirde munker ve nekir diskleri haktır,ruhun cesede iadesi haktır,güneşin batıdan doğması,Deccalin ,ycuc mecuc un ORTAYA CIKMASI ,Hz.Isa a.s in GOKTEN INMESI ,sahih haberlerde bildirilen kıyamet alametlerinin hepsi haktır.
  Fikhul Ekber
  Rasih ilim lazım rasih ilim diye bağıranlar siz Imam i Azamdan r.a daha rasih değilsiniz olamazsınız.Deccal ortaya çıkacak diyor gizlenecek demiyor,aksini iddia eden ya sapiktir yada muminlerin ümidini kırmak isteyen ajan.

  YanıtlaSil
 36. Abdurrahim kardeşim dikkat edersen buradaki ehli tarik arkadaşlar, tarikat adapları gereği risale-i nur talebelerinin yolunu tenkid edici ifadeler kullanmıyorlar.

  O kadar mühim ve elzem bir yol tuttukları halde başkalarının başka yollardaki muhabbetini rencide etmemek veya tefrikaya yol açmamak için çığırtkanlık yapmıyorlar.

  Fakat sen dahi bilmediğin tarikat konusunda "en yüksek bir mertebeye gelmek 40 yıl ister" gibi hiç aslı astarı olmayan bir şey söylemişsin. Olmamış.

  Bunu okuyan ve hatta inanan ehli tarik olmamış ve konu hakkında bilgisi olmayan arkadaşlara tarikat münkirliği yaparsın, onları muhtemel bir tarikat intisabından alıkoyarsın vebal alırsın. Allah korusun.

  Biz burda ucuz esnaflık yapıp tarikat çığırtkanlığı yapacak değiliz isteyen alır isteyen bırakır. Herkesin harcı da değildir bu iş. Çünkü velayet denilen iş büyük iştir.

  Velayet Allah'a yakın/dost olmaktır. Her tarikat içinde olanın niyeti de velayet değildir. Kimisi imanı kurtarsa yeter der ki bu çoğunluktur ve amenna iman kurtulsa yeter.

  Birşey söyleyeyim; buna da isteyen inanır isteyen inanmaz.

  Bir talip, samimiyetle bir mürşidi kamilin huzurunda tevbe tarikat aldığında o talipliye Allahın fazlı keremi ve o mürşidi kamilin vesilesi ile o talibe verilmek üzere bir velayet libası hediye edilir.

  Mürşid, o yeni müridinin durumuna bakar. Eğer o elbiseyi layıkı vechile taşıyabilecek durumda ise ona orada giydirir (Subhanallah) Allah ona tasarruf yetkisi vermiştir.
  Yok önce biraz daha terbiye olması ve "pişmesi" icap ederse o elbiseyi o müridi için muhafaza eder. Vakti gelince ona giydirirler.

  Ömrü yetmezse ölümüne yakın giydirirler ki o elbiseyi fazla kirletmesin. Yok o da olmazsa kabirde tezkiyesini tamamlatırlar (Bknz Şahı Nakşibendinin duası) ve sonra giydirirler.

  Şu mübarek cuma günü hatırına, Allah bizi, hepimizi dünya ahiret sadık kulları ile birlikte kılsın ve onlarla birlikte haşr etsin inşallah.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türker Eraslan kardeşimize tarikat-ı Muhammediye’nin sevap ve faziletlerinin harflerinin adedi kadar selam olsun.

   Türkiye’de bu kadar siyasi parti var. Veya Türkiye’de şu kadar spor kulübü var. Bunların içinde bazıları mürecceh, bazıları değil. Bunların mürecceh olmayanlarının durumunu arz ettiğiniz zaman siyasi particiliği veya spor kulüplüğünü kötülemiş olmazsınız. Değil mi?

   Onun gibi. Tarikatı eleştirmek Bediüzzaman’ın tarifiyle her bir tarikat ve mezhep, hüccetini Kur’andan almış olması sebebiyle Kur’an’a muhalefet olur. Değil mi? Hangi İslami meslek ve meşrep mensubu, Kur’andan neşet etmiş bir hakikat grubunu kötüleyebilir. Ben ittihad-ı İslam taraftarıyım. Bu farzdır.

   Kıtmir meselesinde de tartışmıştık. Adam ben tasavvuf adamıyım diyor. Başı açık, kıçı açık müntesip bir kadın yazarı benim özüm tasavvuf diyor. Bu örnekler gibi bazı çürük çarık tarikat veya şeyhi oluyor. Bunlar bugüne kadar oldu. Bunları şimdi tarikat-ı Muhammediye ile nasıl bir tutabilirim, tutabilirsin. Sonra tufeyli tarikat müntesipleri ve tarikat şeyhleri yok mu?

   Yunus Emre 40 yol tekkesine odun taşımış. Bu odun taşıması bir mecazdır. Yani adam taşımış. Ve Yunus’un bu 40 yıllık vazifesi sonunda bir mertebeye gelmiş. Günahtan kaçınan ve faraizi ifa eden kim olursa olsun velidir. Ancak velayetin mertebeleri var. Ben velayetin en üst makamının İmam-ı Nakşibendi, Rabbani, Gavs-ı Azam emsallerinin eriştiği makamı kast ettim. Zamanımızda böyle birileri de yok değil mi? Hakikat böyle iken her tekke şeyhini mutlak hüccet görmemi bekleme. Zaten hakikatte de bu böyledir. Bu tarikat adabına da yakışmaz.

   Geçenlerde bu blogda bir şeyhin Barzani ile ilgili sözlerini okudum veya dinledim. Adam Barzani’yi öve öve bitiremedi. Oturdum Yahudilerin Barzani üzerinden yürüttüğü fitneleri biliyordum onları not aldım.. Yakında yazıp o şeyhe ithaf edeceğim. Görsün Siyonist melaneti nasıl Nakşibendi mensubu kandırmış herkes öğrensin. Ha bu aldatılan Barzanileri sevmediğim anlamı da çıkmasın. Aldanmış veya aldatılmış. Yazmak suç mu?

   Bizim sözümüz bunadır. Yoksa bir daha yanlış mana verircesine bana cevap yetiştirme. Tavsiyeni beklerim. Ben cübbeli Hoca’ın taraftarı değilim. Ama o ehl-i tarik olduğunu söylüyor. Ve çıkıyor harı harıl konuşuyor. Hep sünnetten. Ben şimdi o adama ne diyebilirim? Çünkü o tarikatın sünnet-i seniyeyi ittiba eden cinsinden. Tutuklandığı zaman bütün kainatı yıkacak gibi oldum. Sebebini bildiğim için. Tanıdığım bir müntesibi vardı hemen telefon açtım savunulması için görüşümü söyledim.

   Bir daha yanlış anlama. Bu hizmet-i Kur’aniyye ve imaniye bütün meslek ve meşreplerin üzerinedir. Bak deccalvari bir uygulama ile bütün tarikatlar yasaklanıp tekkeler kapatıldı. O dönemde Türkiye’de hizmeti yürütenler kimdi? Süleyman Tunahan Hazretleri. Abdülhakim Arvasi, Bediüzzaman, sonra Sami Efendi ve Mehmed Zahit Kotku. Bunların müntesibi değilim ama hürmet ederim. Ki bazıları Nurlara bile laf etmiştir. Ona rağmen. Bediüzzman’ın kesin tavsiyesi var. Bize ilişenlere sakın ilişmeyin diye.

   Yazdıklarım bunun dışında. Sinek iken kimse kendini tavus kuşu sanmamalı. Bu ehl-i tarikin bütün tufeyli adaylarına sözümdür. Çünkü sır sonsuzdur. Allah’ın takdir edeceği veya vereceği bir makama talip olunmaz. Onun rızası gözetilir. İhlas ile. Herkes haddini bilecek. Siz de biz de onlara yani bu kurula uymayanlara karşı çıkacağız. Tabi reyin senindir.

   Sil
  2. Abdurrahim kardeşim selamına, duana amin ecmain diyorum. Allah razı olsun.

   Fakat bilmediğin konu üzerine iddia ediyorsun. Olmuyor.

   Yunus Emre k.s'nin 40 yıl sonunda bir yere geldiğini iddia etmene karşılık biri de çıksa 40 yıl boyunca ilk andaki tevbei nasuhunu ve aldığı ilk makamını muhafaza etmiştir dese ne diyebilirsin.

   O mübarekler bile kendi hallerini tam idrak edemez iken (Bknz O k.s'nin gökten sofra inen meşhur menkıbesine) biz nasıl bilelim 40 yıl mı gerekti onlara yoksa 40 saniye mi vuslata ermek için.

   Hiçbirşey diyemeyiz. Çünkü biz neyin başı neyin sonu daha iyidir bilemeyiz. Hele hele evliyaullahın makamları hakkında hiç bilemeyiz.

   Sayıları az da olsa zamanımızda o bahsettiğin evliyai kiram gibi büyük evliya-i kiram hala daha vardır elhamdülillah. Olmasalardı çok farklı olurdu zaten Allah korusun.

   Kıtmir, bir tarikata mensup değildir, istediği kadar kendini bir yere koysun.

   Bir tarikat piri veya mürşidi kamil olmak için kriterler bellidir.
   En önemli kriter ise geçerli, bidat girmemiş bir tarikat mürşidinden irşad icazeti almaktır. Bunun için de "40" fırın ekmek yemesi gerekir.

   Bu ekmeklerin ilki tashihi itikaddır.

   Sil
  3. 1* Mesele şu. Ben tarikat-ı Muhammediye'nin ve sünnet-i seniyyenin muhaliflerini eleştiriyorum. sana şemsiye tutuyorum, yahu niçin ortalığı taşlıyorsun diyorsun.

   Bediüzzaman 26. Mektubun 9. Meselesi’nde Ehl-i Sünnet ve Cemaat’in büyük çoğunluğunun Kur’an ve iman hakikatlerine ve sünnete “hüve hüvesine” bağlı kalarak kendilerini muhafaza ettiklerini belirtir. Ehl-i velayetin çoğunluğunun buradan çıktığını, ancak bir azınlık grubun yani ehl-i velayet de ehl-i sünnetin dışında ve usllerine muhalif kalarak çıktığını beyan eder. Bunlara iki bakışın olduğunu belirterek bir kısmı bunların velayetini inkar etmiş hatta tekfir bile etmişler. Onlara tabi olanlar ise onların velayetini kabul edip “Hak yalnız ehl-i sünnet ve Cemaatte değil demişler Üçüncü bir grup ise çıkmış bunların velayetini kabul ederken tuttukları yolu ve mesleklerini kabul etmediler. Bu bir vakıa.

   Velayet yalnız ehl-i Sünnetin tekelinde değil. Cibali Babaları nereye koyacaksın? Bu anlaşılınca mesele kalmıyor. Ama dediğim dedik yolumuz tek hak dersen bir şey diyemem. Yunus Emre o süresi bir misaldir hatta bir galat-ı meşhurdur. Ancak hakiki velayetin bir iki günlük, iki üç haftalık iki üç yıllık değil. Bir Prof. çıkmaının süresi 33 senedir. (Devam edeceğim.)

   Bediüzzaman yol bir iken evliyaların niçin ihtilaf ettiklerine. 24. Söz’de “Birinci sır: Evliyâ, niçin usûl-ü imâniyede ittifak ettikleri halde, meşhudâtlarında, keşfiyâtlarında çok tehâlüf ediyorlar? Şuhud derecesinde olan keşifleri bâzan hilâf-ı vâki' ve muhâlif-i hak çıkıyor. Hem, niçin ehl-i fikir ve nazar, her biri katî bürhan ile hak telâkkî ettikleri efkârlarında birbirine mütenâkız bir sûrette hakikati görüyorlar ve gösteriyorlar? Bir hakikat niçin çok renklere giriyor?

   İkinci Sır: "Enbiyâ-i sâlife, niçin haşr-i cismânî gibi bir kısım erkân-ı imâniyeyi bir derece mücmel (kısa) bırakmışlar, Kur'ân gibi tafsilât vermemişler? Sonra, ümmetlerinden bir kısmı, ileride o mücmel olan erkânı inkâra kadar gitmişler. (Yahudiler gibi) Hem, niçin hakiki ârif olan evliyânın bir kısmı yalnız tevhidde ileri gitmişler, hattâ derece-i hakkalyakîne kadar gittikleri halde, bir kısım erkân-ı imâniye, onların meşreplerinde pek az ve mücmel (kısa ve öz) bir sûrette görünüyor? Hattâ, onun içindir ki, onlara tebâiyet edenler, ileride o erkân-ı imâniyeye lâzım olan ehemmiyeti vermemişler, hattâ bâzıları sapmışlar. Mâdem bütün erkân-ı imâniyenin inkişafıyla hakiki kemâl bulunur; niçin ehl-i hakikat bâzısında çok ileri ve bir kısmında çok geri kalmışlar? Halbuki, bütün esmânın mertebe-i âzamlarının mazharı ve bütün enbiyânın serveri olan Resûl-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm ve bütün kütüb-ü mukaddesenin reis-i enveri olan Kur'ân-ı Hakîm, bütün erkân-ı imâniyeyi vâzıh bir sûrette, pek ciddî bir ifadede ve kasdî bir tarzda tafsil etmişlerdir."

   Sil
  4. 2* Evet; çünkü, hakikatte hakiki kemâl-i etemm öyledir. İşte şu esrârın hikmeti şudur ki:
   İnsan, çendan bütün esmâya mazhar ve bütün kemâlâta müstaiddir; lâkin, iktidarı cüzî, ihtiyârı cüzî, istidadı muhtelif, arzuları mütefâvit olduğu halde, binler perdeler, berzahlar içinde hakikati taharrî eder. Onun için, hakikatin keşfinde ve hakkın şuhudunda berzahlar ( aralık, perde, boşluk) ortaya düşüyor. Bâzılar berzahtan geçemiyorlar. Kabiliyetler başka başka oluyor. Bâzıların kabiliyeti bâzı erkân-ı imâniyenin inkişafına menşe' olamıyor. Hem, esmânın cilvelerinin renkleri, mazhara göre tenevvü' ediyor, ayrı ayrı oluyor. ………Ve istidada göre, bâzan bir isim gâlip oluyor, yalnız kendi hükmünü icrâ ediyor, o istidadda onun hükmü hükümran oluyor. İşte, şu derin sırra ve şu geniş hikmete esrarlı, geniş ve hakikat ile bir derece karışık bir temsille bâzı işaretler ederiz.”

   Şu üç şey de çok hakikatlere işaret etmekle beraber nefis ve akıl ve kalbin sülûklarına işaret eder ve üç tabaka ehl-i hakikate misâldir. (Haşiye)
   Birincisi ehl-i fikir, ehl-i velâyet, ehl-i nübüvvetin işârâtıdır.
   İkincisi, cismânî cihazât ile kemâline say edip hakikate gidenleri; ve nefsin tezkiyesiyle ve aklın istimâliyle mücâhede etmekle hakikate gidenleri; ve kalbin tasfiyesiyle ve İmân ve teslimiyetle hakikate gidenlerin misâlleridir.
   Üçüncüsü enâniyeti bırakmayan ve âsâra dalan ve yalnız istidlâliyle hakikate giden ve ilim ve hikmetle ve akıl ve mârifetle hakikati aramaya giden ve İmân ve Kur'ân'la, fakr ve ubûdiyetle hakikate çabuk giden ayrı ayrı istidadda bulunan üç tâifenin hikmet-i ihtilâflarına işaret eden temsillerdir.
   (Haşiye: Her tabakada dahi üç tâife var. Temsildeki üç misâl, her tabakadaki o üç tâifeye, belki dokuz tâifeye bakar. Yoksa üç tabakaya değil.)
   Devam edeceğim....

   Sil
  5. 3* Sonra Bediüzzaman’ın ünlü güneşin tabiata yansıması örneğinden giderek güneşin (Halıkının izniyle ve emriyle üç çeşit tecellîsi ve in'ikâsı ve ifâzası var. Birisi çiçeklere, birisi kamere ve seyyârelere, birisi şişe ve su gibi parlaklara verdiği ayrı ayrı in'ikâslarıdır.) der.
   Umumi ve külli tecelli ve yansımanın bütün çiçeklerdeki durumunu ise 1. Külli ve genel, 2. Has yani özel, bir de cüz’i tecelli çiçeğin kapasitesine göre.
   İkincisinin güneşin ay ve gezegenlere verdiği nurdur. O güneş aya bütün ışığını verir, ay da o ışığın gölgesi hükmünde olan nurdan külli istifade eder ve sonra özel olarak dünyamıza denizlere, havaya ve parlak toprağa ulaşır.
   Üçüncüsü, güneşin, havaya, denizlere direkt yansıması var. O güneş, denizin kabarcıklarına ve suyun katrelerine ve havanın reşhalarına ve karın şişeciklerine, her birine birer cüzî aksi, birer küçük timsâlini veriyor
   İşte, güneşin, her bir çiçeğe ve kamere mukabil bir katreye, her bir reşhaya, mezkûr üç cihette, ikişer tarîkle teveccüh ve ifâzası var.
   Birinci Tarîk: Bilasâle, doğrudan doğruya, berzahsız, hicabsızdır. Şu yol, nübüvvetin tarîkını temsil eder.
   İkinci Yol: Berzahlar tavassut eder. Ayna ve mazharların kabiliyetleri şemsin cilvelerine birer renk takıyor. )

   Daha var ama yerimiz dar. Demek ki ehl-i tarikat ve ehl-i hakikatin ihtilafının sebepleri farklı ve akaide münafi olmuyor. Herkes kapasitesine ve kabiliyetine göre knedilsine ulaşan nuru yansıtıyor. Senin bana zımnen yönelttiği tashihi itikada gerek yok. Cenab-ı Allah’ın binbir (aslında bilinen 5 bin) isminin namütenahi tecelli ve cilvelerine herkes her tarikat, her meşreb mazhar olamıyor ve farklılıkları doğuyor. 400 bin nebat çeşidi olduğu gibi. Ama o hilkate aykırı olmamış oluyor. Değil mi yani.

   Sil
  6. Abdurrahim kardeşim Said-i Nursi hz nin büyük bir evliya olduğundan şüphemiz yok.Ancak sizin yazılarınıza bakınca haddinden fazla abartıyorsunuz,ve eserleri büyük bir eser olmasına rağmen onu da fazla abartıyorsunuz.Adab hususlarında Risalelerde fazlaca değiniliyor mu bilmiyorum ama (eleştirmekveya hakaert için değil,bir kardeş uyarısı olarak kabul edin.) kendi görüşünüze katılmayanlara karşı haddi aşıyorsunuz.Bu kibirden ileri gelir.İnsan kolay kolay gerçeği kabul edemez.Benim tuttuğum takım en büyüktür başka büyük yoktur gibi basit ama sonucu açısından çok büyük iddialardır.Sizi uyarmak kardeşin olarak kabul edersen ki ben öyle kabul ettiğimden uyarmayı vazifem bildim.Hakkınızı helal ediniz..

   Sil
  7. Hayatta ilk öğrendiğim hakikatlerden biri hakkın taaddüt ettiği. Yani hak bir değildir. Mezhepler, meşrepler bundan dolaylı vardır. Cenab-ı Allah'ın esmasının tecelli ve cilvelerinin namütenahi oluşu, farklılkarı çoğaltıyor. Güneş bir tane, ama yeryüzünde çiçekler onun ışığını alarak farklı sayısız renklerde olması gibi. Unutma ki farklı kavimlerin oluşu aynı Halıkın eseridir. Ama onlardan tanışıp teavünde, yardımlaşmada bulunmaları istenir. Çünkü Cenab-ı Allah Muin’dir. Bu isminin bizim gibi kul aynalarda tecellisini görüp cemalini seyretmek ister. Tasavvufun bir hususiyeti de esma-i ilahinin keşfi ve tecellilerine mazhariyettir. Değil mi? Sen Muin, ben Şefik ismine mazhar oluruz. Kul aynasında esmanın cemali yansır değil mi?

   Herkes mesleğinin hak ve daha güzel olduğunu söyleyebilir, ama yalnız hak benim mesleğim deme hakkı yoktur. Tartıştığımız bir şey yok. Müsademe-i efkara inanmam o batılı bir adettir. Çekişme ve cidal batı medeniyetinin hasletidir. Bizde ise teavün sırrı esastır. Karşılıklı yardımlaşma dinin de emridir. Öyle olunca müsademe-i efkar yerine teavün-ü efkar esas olmalı. Sen fikirini ben fikrimi söyleriz.Güzel buluruz.

   Bediüzzaman bir makam peşinde olmak veya ona makam izafe edilmesini ihlas sırrına aykırı görür. Kulun vazifesi var onu yapar, ücreti öbür dünyada alınır. Ahiretin ebedi bir meyvasını burada yiyip bitirmek akıl kârı olmasa gerek. Değil mi? Bu site teavün-ü efkar içindir. Büyük alim veya veli hipodrumu değildir. Hepsi üstad öğreniyoruz.

   Sil
  8. Abdurrahim kardesim yazima dikkat edersen `tashihi itikad` i kitmir icin yazmistik senin icin degil.
   senin gibi bazi nurcu kardeslerimin sahsi manevi ve tarikat telakkilerinde hata ettiklerini dusunuyorum.
   Bundan ilerisi fitne olur hakkini helal et.

   Sil
 37. Selam Aleyküm.Nur talebelerince Said-i Nursi Hazretlerini veya Risalei Nurları Mehdi gösterilmesi,Mehdinin şahsı manevi olacağı gibi hususlara katılmıyorum.Said-i Nursi geçmiş yüzyılın evliyalarından bir evliyadır.Müceddiddir veya değildir.Ama Mehdi değildir.Said-i Nursiye göre Mehdinin 3 vazifesi olacaktır.Mehdiyetin 3 aşaması değildir.Mehdi A.s. tek aşamada Biat ve biatın ardından Allah tarafından 1 gecede irşat edilmesi ile görevine başlar.vefat etmeden görevini bitirir.Sonraki gelenler Mehdiye değil Mehdinin tabi olduğu Resulullah ve İslam yoluna devam ederler.Şahıs olarak gelecektir.Alimlerin buyurduğu gbi Nakşibendi Yolunu bitirmiş olması gerekir.Allah'tan çok korkması hasebiyle Mehdi olduğunu(yükünün ve sorumuluğun bilinciyle)kabul etmeyecek ancak alimlerin zorlamasıyla kabul edecektir.Mehdinin gelmesi sınav sırrına aykırı değildir.Neden ? çünkü zat olarak gelse de bir çokları kabul etmeyecek.Mehdi gelmiş geçmiştir diyenler,şahsi manevidir diyenler,benim şeyhim mehdidir diyenler,....bu kişilerin kabul etmeyeceği gibi Allah korusun inkar etmelerinden korkulur.Hz Süleyman Aleyhisselam şahsen geldi de sınav sırrına aykırı mı oldu ? Zülkarneyn Aleyhisselam geldi de sınav sırrına aykırı mı oldu veyahut bunlar vefat etmeden geldiler de sonradan gelen bu zatlar adına mı dünyaya hakim oldu.Hadislerde bu zatlara benzerlik vardır.Alenen gelmesi sınav sırrına aykırı değildir.İmanı zayıf olan
  zaten kabul edemez.Savaş var,can pazarlığı,mal pazarlığı var.Bunların olduğu yerde sınavın sırrına gerek yok.Sınav o dur zaten.Öyle düşünüyorum...
  Allah'a emanet.Selamun aleyküm tekraren

  YanıtlaSil
 38. Başkaca bir husus tarikatlara söz edilmesin.Said-i Nursi Hazretleri zamanında çıkmış ''zaman tarikat zamanı değil imanı kurtarmak devridir.'' demiş.vefat etmesine yakın da demiş ki'' ben öyle demiştim ama gördüm ki tarikat ehli imanını daha çok koruyor.'' Tarikatın ne olduğunu bilmeyen çok konuşur cahilliğinden.Tarikat iman üzerine inşa edilir o imanı muhafaza için de çevresine ilim(nefsiyle mücahede gibi),ibadet,zikir ,edep gibi bir çok kalelerini koyar.Yeni başlayan sofi günde en az 5.000 kez Allah der böyle bir yapı nasıl olur da imanını korumaz Allah'ın izniyle.Tarikatlara dil uzatanlar cahildir.Cemaatinden değilim ama Mahmud Efendi K.S. nun dediği gibi '' Akıllı olun ! Bir Nakşibendi günde en az .5000 kez Allah der ,tarikata dil uzatanlara sorun 50 kere diyorlar mı ?'' İman korumak çeneyle,dille olmuyor.Zaman iman kurtarmak devri diye konuşmakla olmuyor.Zaman kendi imanını muhafaza etmek yanında diğer insanların imanını kurtarmak devridir bu devir bu zamana özgü değil 1400 senedir böyledir.Bu zaman ayrı bir zamansa ahir zamanın fitne zamanıdır.
  Vesselam söz uzar.ancak bitmez.Hakkınızı helal ediniz.Rahatsızlık vermişsek...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. +1
   Allah razı olsun kardeşim.

   Sil
  2. Hiçbir tarikata,cemaate vb. bağlılığım yok.

   Ömrü hayatımda çok adam tanıdım,çok memleket gezdim,ülke gezdim.

   En samimi,edepli,gayretkeş bulduklarım tarikat ehlinden Mahmud Sami Ramazanoğlu(Şu an Osman Nuri Topbaş'ın müridleri)'nun bağlıları ve Envar Neşriyat'ın kitabını okuyan Nur talebeleri olmuştur. Yalnız bundan da öte Tarikat Ehli eğer bilemedikleri veyahut içinden çıkamadıkları bir konu olursa aklına hiç şüphe getirmiyor direkt reddediyor ve imanını muhafaza ediyordu.

   Envar Neşriyat'ı okuyan Nur talebelerinden bir iki tanıdığım var. Adamlar o kadar samimi ki anlatamam.

   Bu saydığım sağlam adamlar belki konu dışı olacak ama kıtmire her daim şüpheyle baktılar ve yaklaşmadılar. Hatta dediğim Nurcular Risaleleri sadeleştirdiklerinden ötürü kıtmir grubuna tokatın müstehak olduğunu söylüyorlardı.

   Birkaç grup daha var samimi gördüğüm : Menzil'in bir genç sofisini gördüm. Ömrü hayatımda bu kadar namusuna düşkün genç bekâr erkek görmedim. Tarikatı adama öyle kalkan olmuş ki..Bu devirde inanmak zor böyle gençler varmı diye..

   Ben şu sonuca vardım : Tarikatta seyri sülüke adım bile atsa bir insan ama yine çıksa tarikattan. O adamın Şeyhine muhabbeti bile adama zırh oluyor. Bu çok değişik birşey,anlamak zor..

   Buradan tüm sofilerin ayaklarından öpüyorum..Yaşları isterse çok küçük olsun.

   Sil
  3. Tarikat ve tasavvuf ehlinin (Zahiri ilimler ve manevi ilimlerde icazet almış şeyhlerin terbiyesi altında olanların) halleri dille anlatılmaz,akıl kabul etmekten uzaktır,samimi olarak Allah için bu yolda yürüyenler yaşarlar.Örneğin bir günaha düşecek olsan kalbinin cız etmesi,sıkışması,şeyhininin hayaline girmesi,sabah namazına kalkamayacak olduğunda kaldırılman,vs...)bunlar aklen kabul edilmeyip ehlince yaşanmasıyla farkedilir.Bu yollarda teslimiyet,samimiyet,muhabbet önemlidir.Bu yol menfaat için girenleri kaldırmaz.Hatta Batırır sonunda.Çok örnekleri vardır.Ayrılır çoğu,kovulur sonucunda.bazıları hala tarikattanız der ama değillerdir.Bu menfaat Allah katındaki makam ve mevki derece bile olsa.Yalnız hiç bir karşılık beklemeden Allah için olursa ilerleme olur fayda görülür.Tarikatlar ayrıştrıcı değil tersine birleştirici unsurdur. Müslüman ister cemaatten olsun,başka cemaatten olsun,hiçbir cemaate tabi olmasın tamamı kardeşlerimizdir.Bazıları sanki ayrıştıcı bir unsur gibi gösteriyor yanlıştır.
   Allah Razı olsun sizden de KuRgUcU DaVuT,Turker Eraslan kardeşlerimiz.Rabbim tüm müslümanları bu karanlık fitneden kurtarsın.İman bakımından söylüyorum.Yoksa Allah bizleri,durumumuzu biliyor görüyor.Ve İllaki Allah'ın dediği oluyor ve olacak da.Allah her daim galiptir.O'nda mağlup olma sıfatı ve özelliği yoktur.Bu yaşananlar imtihandır.Muhakkak bir sırrı ve hikmeti vardır.Bölünmeyip bir durmak ve İslamı yaşayabildiğimiz kadar yaşamak,vademiz geldiğinde ruhumuzu,emaneti Allah'a imanlı olarak teslim etmek görevimizdir.Allah yardımcımız olsun.

   Sil
 39. tarikat ve cemaatler hizmet odaklarıdır....hepsinden allah razı olsun...allah hizmetleri için inşallah hepsini cennetine koyacaktır....

  artık işimize dönsek diyorum...

  işid için kurulacak sahte siyah sancaklaryani şeysabaniye işeret eden bir haber buldum...yorumlarınıza açıyorum

  kurgucu davut

  mehdi alametleri

  ve admin başta olmak üzere diğer arkadaşların araştırmalarını istiyorum...

  sanırım burdan çok şey çıkar...

  haber 1 gün önce yayınlandı... aynen kopyalıyorum....

  İŞİD EMİRLERİNİ KİM ÖLDÜRÜYOR....

  IŞİD’de korku yaratan esrarengiz emir operasyonlarının sonuncusu dün gece kayıtlara geçti. Musul’un güneyinde Ayın Beyza – Hırba Elhadideyin yolunda, IŞİD emirlerinden Hamza El Mısıri öldürüldü.

  Esrarengiz emir avı bununla bitmedi. Bu kez kentin doğusunda Şii Türkmenler’i bölgeden uzaklaştırılmasından sorumlu IŞİD’li emir Ahmed Kamil öldürüldü.

  ESRARENGİZ EMİR AVINI KİM YAPIYOR?

  Emirleri bir bir yakalayarak öldürenlerin kimler olduğu muamma. Bilinen tek şey silahlı bir grup kişinin emirlere operasyon düzenleyerek yok ettikleri yönünde. Ancak bu silahlı grupların arkasındaki güç bilinmiyor.

  Bir süredir, Musul’da, kim oldukları bilinmeyen silahlı gruplar, IŞİD mensuplarına saldırılar düzenliyor. Saldırılarda birkaç emirin yanısıra, onlarca IŞİD mensubu öldürülürken, örgütün bazı noktaları da bombalanmıştı.

  Öldürülen emirler arasında, örgütün “vilayet mahkeme başkanı” Usame Abdulwaha Altai ile “din eğitimi sorumlusu” Abu Dua ElYemeni de bulunuyor. Musul’daki sözkonusu emir avını şimdiye kadar üstlenen kimsenin olmaması olayı daha da esrarengiz kılıyor.

  PERDE ARKASINDA O MU VAR?

  İsmi Kasım Süleymani… İran’ın, Irak’ta ABD’ye kök söktüren Kudüs Gücü‘nün başındaki isim. Şimdiye kadar medyadan uzak dururken IŞİD’den sonra Irak’ta çeşitli mekanlarda çekilmiş fotoğrafları bolca servis edilmeye başladı.

  IŞİD Emirlerini kim öldürüyor?IŞİD emirlerine yönelik esrarengiz operasyonlar da arka arkaya gelmeye başlayınca gözler İranlı general Kasım Süleymani’ye döndü.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence,

   Bu söylediğiniz işleri HORASAN grubu yapıyor yada onların yaptığı söylenecek böylece bu grubu ön plana çıkartacakları gözüküyor...Ayrıca müslümanları kandırmak için onların tekkeleri siyah elbiseleri de beyaz olacak.Gerçek siyah sancaklılara benzetecekler......

   Bunlar çıktığında insanlarda şöyle bir algı oluşacak zalim işidi yok ettiler..Tıpkı ABD nin insanları zalim saddamdan kurtaracağı gibi (nasıl kurtardıysa .....ıraklılar saddamı arar oldu...HORASAN da işte işidi bu mantıkla bitirecek ama insanlar sonradan işidi arar hale gelecekler..

   Yani HORASAN grubu işidin yarım bıraktığı Suudi arabistan, Yemen, Mısır, Libya ve Cezayir işlerini tamamlayacak.....

   Yaptığım yorum yukarıda felsefem arkadaşın verdiği habere göre yorumlamaya çalıştım....Bir şekilde olaylar Suudi arabistan, Yemen, Mısır, Libya ve Cezayir gibi yerlere de sıçrayacak ALLAHU alem

   Sil
  2. Birde beyaz kefenliler grubu var onlarda işid emirlerine operasyon yaptıkları söyleniyor.Tabi bunlar ne kadar doğru/yanlış basında geçen haberlere göre yorum yapıyoruz...Belkide işid süfyan taraftarları çıkana kadar devam eder......

   Ayrıca olaylara bakarken isimlerde yada örgütlere değilde alametlere odaklanmak daha gerçekçi olur....Örnek olarak bu blokta yada diğer bloklarda yaptığımız senaryolar ve öngörülerin benzeri olaylar olmuştur...

   Mesela 6-7 ekim olaylarını ben cumhur başkanlığı seçimi öncesi olacak diye tahminde bulunmuştum...Seçim günü geldi geçti tık yok.....6-7 ekim olayları cumhur başkanlığı öncesi olsaydı seçim ne olurdu .......

   İşidin hava saldırılarıyla bitirilmeyeceği yada işte biz denedik ama olmuyor kara operasyonu gerekli diyeceklerini önceden burada arkadaşlar yorumladı....

   Rusyanın rızası olmadan suriyede operasyon yapmak için işid bahanesi şart......Asıl hedef esedi devirmek ama rusya buna yanaşmıyor ve ukrayna kartını oynuyor......

   Alametlere bakmak lazım yani........

   Sil
 40. Peki kimdir bu Kasım Süleymani?

  2008 yılı baharında ABD’li General Petraeus’un Celal Talabani’nin cep telefonunda okuduğu bir mesajda şunlar yazıyordu;

  -“Benim adım Kasım Süleymani. Şunu bilmelisin ki İran’ın Irak, Lübnan, Gazze ve Afganistan politikalarını ben kontrol ederim.”

  Mesajın sahibi İlkokul mezunu eski bir inşaat işçisi olan ve Irak’ta kendilerine yıllardır kök söktüren Kudüs Gücü’nün başındaki Kasım Süleymani’den başkası değildi.

  HEM HER YERDE HEM HİÇBİR YERDE

  Esrarengiz bir kişilik olarak tanımlanan Kasım Süleymani, İran’ın perde gerisindeki en önemli adamı.

  The Guardian’a konuşan kıdemli bir Amerikalı yetkili, Süleymani’yi tanımlarken şöyle diyordu;
  -“Acımasızlığı ve etkisi herkesi dehşete düşürür. O hem her yerdedir hem hiçbir yerde değildir”.
  Kasim Süleymani IŞİD Emirlerini kim öldürüyor?

  İNSANLARI BÜYÜLER ONU MELEK GİBİ GÖRÜRLER

  Irak’ın önemli Sünni liderlerinden biri olan Salih Mutlak da Süleymani’yi şöyle tanımlıyor:
  -“Süleymani’nin gücü doğrudan Hamaney’den gelir. Herkesi, cumhurbaşkanı da dahil herkesi by-pass eder. İslam’da anne-babaya itaat kuralı vardır. İran ve İran dışındaki bütün Şiiler Hamaney’e, dolayısıyla doğrudan onun adına hareket eden Süleymani’ye anne-babalarına itaat ettikleri gibi itaat ederler. Irak’taki bütün önemli insanlar onu görmeye gider. İnsanlar onun tarafından büyülenmiş gibiler, onu bir melek gibi görürler.”

  YAŞAYAN ŞEHİT

  İran’ın dini lideri Hamaney’in has adamı olan Kasım Süleymani, Hizbullah operasyonlarının da kilit ismi konumunda. Hamaney, kamuya açık alanlarda birçok kez onu “Cephede defalarca şehit olduğu halde hâlâ yaşayan bir devrim şehidi” diye övdü.

  Kasim Süleymani ve hamaney IŞİD Emirlerini kim öldürüyor?Şimdi İran’ın lideri olan Ali Hamaney, İran-Irak Savaşı’nda cephedeyken. SağındaKasım Süleymani , solunda ise dönemin Devrim Muhafızları Komutanı Rızai.

  ABD’Lİ KOMUTANA YOLLADIĞI İRONİK NOT

  2006’daki Hizbullah-İsrail savaşında da Hizbullah’ın operasyonlarının belirlendiği karargâhın kilit ismi Süleymani’ydi. 44 gün süren savaş boyunca, Irak’ta Şii milislerinin Amerikan hedeflerine yönelik saldırılarını büyük oranda azaltmış olması Amerikalıları şaşırtmıştı. Savaş bittiğinde Kasım Süleymani, Bağdat’taki Amerikalı komutanlara şöyle bir mesaj yollamıştı:

  -“Umarım Bağdat’taki huzurun ve sakinliğin keyfini çıkarmışsınızdır. Ben Beyrut’ta biraz meşguldüm de!”

  SON FOTOĞRAFLARI IRAK’TAN

  Kasım Süleymani’nin İran sitelerine son dönemde sıkça düşmeye başlayan fotoğraflarının neredeyse tamamı Irak’tan ve cephede çekilmiş. Son olarak bir grup silahlı grupla Irak’ta verdiği poz medyada yer aldı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. felsefem merhaba,

   yazmış olduğun ön girişi ve haberi okudum.gerçi haberi daha önceden okumuştum..

   bu konuda benim tezim şudur :

   Eski saddam -özellikle kurmay- askerleri ve cihatçı kişilerden oluştuğu varsayılan örgütün ana vurucu gücü ingiliz/alman ve fransız özel timleriyle cia özel timlerinden müteşekkildir.

   Dünya dengesinde Abd'nin bir kanadı(pentagon ve beyaz saray) ve Rus devleti , öbür yanında İngiltere'nin yönettiği katrilyonlarca para + Almanya + Fransa + Çin bulunmaktadır.

   ABD Devleti özellikle Kobani'de kendi Cia'inin özel birliklerini vurmaktadır. Artık bir devlet bu noktaya gelmişse gerisini Sen düşün..

   İran,Rusya vasıtası ile Abd-Rus ittifakında tutulmak istenilmekte ve kendisine muazzam tavizler verilmektedir.

   Aynı şekilde İran'ı isteyen İngiltere'de iletişimine devam etmektedir.

   İran'ın ne kadar kaypak bir devlet yapısı olduğu hepimizin malumudur ve iki tarafı birden idare edeceğini zannetmektedir. Ancak bana göre bu kendisine pahalıya patlayabilir.

   Yazınızda bahsettiğiniz olaydan çok Nusra ve İşid'in birleşmesi bizi daha çok ilgilendirmelidir zira bana göre bu ikisi Türkiye'ye saldıracaktır.

   Adı geçen ve kim oldukları bilinmeyen ve İşid'çileri öldüre silahlı grup olsa olsa Abd özel birlikleridir. Zira yukarıda bahsettiğim gibi İşid'çilerde malum ülkelerin özel birliklerinden bulunmaktadır ve bahsi geçen İranlı General daha tetiğe basamadan onu indirirler. Burada zannedersem İran kendisini öne çıkartıyor ancak takiyyeci,yalancı olduklarını bildiğimiz bu adamların hayatı yalan ve şovdan ibarettir..

   Yani ben naçizane araştırmalarımla kendi kurgumu birleştirdiğimde ortaya bu çıkıyor.

   Sil
  2. doğru söylüyorsun kardeşim...şu işid nusra birleşmesinin üstüne gideyim bi....

   ama ben işidin türkiyeye saldıracağını pek sanmıyorum...sebebide yünan harbini çok yakın görmem..

   ama gerçek şu ki ....ister işid saldırsın ister yünan ...hatta her ikisi aynı anda(allah muhafaza)...

   her durumda ortalı fena karışacak...üstüne birde pkk geldimi katmerli olur...

   kardeş benim erzağım tamam ....sanada şiddetle tavsiye ederim....insanın sırtından büyük bir yük gidiyor....

   Sil
  3. felsefem,

   Bahsettiğim iki gücün meydan muharebesinin yeri maalesef ülkemiz olacaktır diye düşünüyorum. Yalnız denklem eğer dayanabilir ve akıllı davranabilirsek bizim lehimize olacak.

   İngilizler İşid'i bizimle beraber kürtlerinde üzerine salacağı için pkk dan o kadar endişe etmiyorum. Tam aksine bizim yanımıza daha da fazla yanaşmak durumunda kalacaklar..

   İşid ya da şiiler..kim olursa olsun Irak ve Suriye hattında katliamlar artarak devam edeceğe benziyor ve bu saldırıların kuzey ırak ı da vuracağını tahmin etmek pekte zor değil.

   Yunan savaşı da ihtimal dahilinde hele son gelişmelere bakacak olursak.

   Ben erzak olarak bir parti iyi kötü birşey aldım..Bizi 1-2 hafta götürür götürmez. Ancak herkes benimle aynı fikirde olmadığı ve hatta söyleyemediğim için erzakları saklı bir yerde tutmak zorunda kalıyorum ve yerimde dar..Neyse..hakkımızda hayırlısı olsun diyorum..

   işidin eğer nusrayla ittifakı devam ederse bize saldıracağına kesin gözüyle bakıyorum. Saldırıların ne zaman başlayacağını tabii ki tahmin edemiyorum ancak şu durumda Abd'den bayağı bir hava bombardımanı yedikleri için zayıfladılar gözüküyor ama ben bu adamların esas ana vurucu gücünün ülkemizde toplandığını zannediyorum.

   hayırlısı olsun..

   not : işidin saldırıları bağlayınca büyük bir devletmiyiz,nasıl planlarımız var,nasıl hareket edeceğiz hep birlikte göreceğiz.yalnız ben işin sonunu görür gibiyim : acziyet içinde kalacağız maalesef..

   Sil
 41. Hicri 1400 lü yıllar.Her yüz yılda bir müceddid gelir kuralı bu yüz yılda da geçerlidir.Mehdi A.s. bu yüzyılda gelmezse zamanımızda irşat görevini gören evliyalardan birisini veya birkaçını müceddid seçerler.Geçmiş yüz yılda Nasıl ki Said-i Nursi nur cemaatine göre müceddiddir veya Süleyman Hilmi Tunahan Hazretleri talebelerince öyledir...Bu yüzyılın henüz ortalarında bile değiliz.Menzil tarikatına göre Seyyid Abdulbaki Hazretleri olabileceği gibi,Mahmut Efendi Hazretlerinin yolunda gidenler onun olabileceğini söyleyebilir.Nasıl ki biz şuan Said-i Nursidir diyenlere ses çıkarmıyoruz,Veya Süleyman Hilmi Tunahan Hazretleridir diyenlere bir şey demiyoruz.Allah makamlarını Ali eylesin.Öneli olan müceddid şu kimsedir bu kimsedir değildir.Önemli olan makamları yarıştırmak değildir.Bazılarının tarikatları ve mensuplarını eleştirdiği gibi evliyanın makamını tartışmaktan Allah'a sığınırım.Ancak Allah bilir.Ama eleştirmek marifet olsa Said-i Nursi Hakkında 10 tane eleştiri getiririm.Eski saidden yeni saidden.Ancak edeb dışı olur.Allah onların hepsinden razı olsun.Said-i Nursi mehdidir veya eserleridir veya bunların şahsi manevisidir diyenler de Allah'a sığınsın.Mehdi meselesi Allah'ın işidir.basit bir konu ve makam değildir.İman esaslarından olmasa bile Peygamber Sallallahu Aleyhi Vesellem'in emridir kar üzerinde olsa da sürünerek katılın.Said-i Nursi Hz vefat etti.Vefat edenden Mehdi olmaz olacak olsa Hz Peygamber Salllahu Aleyhi vesellem daha uygundur.Veya Abdülkadiri geylani veya Şah-ı Nakşibend veya İmam-ı Rabbani vs.. eğer şahsi manevilerini kabul edeceksek bunların şahsı manevisi daha uygundur.Eserleri Mehdi olarak kabul edeceksek Kur'an-ı Kerim dururken başka kitabı uygun görmem.Yok Kur'an-ın tefsiridir denilerse her alim Kur'an-a göre eser yapmıştır o eserler bana göre daha büyük eserlerdir.Mesnevi var,Mektubat var..var da var 1000 sene olmuş hala okunuyorlar.Ama Risale-i Nurlar derseniz üzerinden 60 sene geçmiş 3-5 bin kişi haricinde okuyup anlayabilen yok.
  Neticede hepsi büyük evliyadır.Hepsi büyük eserlerdir.Ama hiç biri Mehdi değildir.Şah-ı Nakşibendi Tarikatının bir müridi çıkıp da Mehdi Şah-ı Nakşibenddir,o görevini tamamlayamadı ama 10 aşamada görevini onun şahsi manevisi adına cemaati yapacaktır demek ne kadar saçmaysa Said-i Nursidir diyenler de aynı saçmalık içindeler.Teville Gülen de Mehdi yapılır,Süleyman Hilmi Tunahan Hazretleri de ,Said-i Nursi Hazretleri de...
  Bu hususlarda İnsanlar birbirini kırıp,tekfir edip,hakaret edip kırmamalı.Her kes kendi düşüncesinden sorumlu.Uyarmak ve ilmi paylaşımlarda bulunmak vazife ama edep kurallarına göre....Hazreti Mehdi R.a. gelse her kes onu bilecek.Ama herkes kabul edemeyecek.Çünkü sınav dünyası.Deccalin cenneti,gücü kuvveti varken,herkes nefsinde bir Mehdi açığa çıkarmışken başkalarının Mehdisini niye kabul etsinler.Peygamberimiz o görevi alınca,kimisi ebu cehil denen adama gelmeliydi veya bu yetimemi kalmış gibi nedenlerle kabul etmedi.Ama Peygamberimiz haykırdı hep Allah'ın Resulüyüm diye.Söylemese idi sınav olmazdı.Hazreti Mehdi de gelince aynen öyledir.Biat alacaktır,isteyecektir.O zaman kar üzerinde de olsa O'na katılın emrinin yeri bulmaz...
  Paylaşımların bir çoğu güzel.İstifade edilmeye değer.
  Allah'a emanet olunuz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saçma oğlu saçma, ona buna saçmalık saçıp, saçmalık yapma. Senin saçma sapan sözlerini, saçma sapan bir yolla yedirirler. Hayatları işkence ve zulüm altında kainat çapında Allah rızası için hizmet eden muhterem insanları saçma saçma, yoksa saçını başını yoldurur eline verirler. Terbiyeni takın. Ne saçma sapan saçma oğlu saçmadan geldinse oraya git, orada saçma saç.Yoksa saçmalar içinde adamı saçmalık yapar kerize atarlar. Terbiyesiz..

   Sil
  2. Sözlerim saçma gelebilir sana.Ama saçma gördüğün sözlerimi saçma sapan yolla yedirebileceksen buyur.Dene ! Allah rızası için hizmet eden kimselere bir şey demişmiyim oku tek tek.Onuda anlayabilirsen. sen bu kibrinle,sen bu hakaretlerinle bir şey anlayamazsın.anlayamadığını da hiç anlayamayacaksın.

   Sil
  3. Herkes aleme kendi bakış açısından bakar. Hakikati de ona göre görür. Allah İsra suresi 84. ayette "De ki: "Herkes kendi yaratılışına (fıtrat tarzına) göre davranır. Şu halde kimin daha doğru yolda olduğunu Rabbin daha iyi bilir." takdir etmiş.
   Kardeşlerimizin hakkı bulduktan sonra ehakk yani "en doğru" üzerinde çatışması doğru değildir. Hak birleştirir, ehakk ayırır.

   Sil
  4. "Ashabi ken-nücûm. bi eyyihim iktedeytum ihtedeytum."

   ashabım yıldızlar gibidir, hangisine uysanız, hangisinin peşinden giderseniz hidayete erersiniz. (hadis-i şerif)

   Bu hadisin hakikatince Peygamberimizin ve ashabının yolunda olan alim ve meşayihın hangisine tabi olsak iyidir. Bu zatları birbiriyle yarıştırmak doğru değil... Her biri kendi alanında birer yıldız gibidirler.

   Sil
  5. Allah Razı olsun Mustafa Bey.Ben o kimseden fazla Said-i Nursiyi severim.Said-i Nursi bir kişiye öyle demiş sen şeyhini kutup diye seviyorsun ben kutup olmadığını bildiğim halde seviyorum.Aynen ben de öyle Said-i Nursi Hazretlerini Mehdi olmadığına kesin olarak inanıyorum ve Allah için seviyorum.Sadece Said-i Nursi Hazretlerini değil.Süleyman Hilmi Tunahan Hazretlerinide,Mahmut Efendiyide Seyyid Abdulbaki Hazretlerini de,Seyyid Fevzeddin hazretlerini de....Bu zatlara dil uzatanlardan da uzağım.

   Sil
  6. Karşıt düşünceler olabilir ama doz aşımı olmuş yazılanlar. Çok üzüldüm.

   Sil
 42. bu arada adnan oktarın temimli sarışın genç tir dediği ömer el şişani de öldürüldü...

  YanıtlaSil
 43. Resul-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Hadis-i şerif’lerinde:

  “Kim ki ben âlimim derse, bilin ki o câhildir.” buyuruyorlar. (Münâvî)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ömer gül...hadisin sağlamasıda bediüzzamanın kendi nefsine bedbaht demesidir....

   Sil
  2. Felsefem... Ben bu Hadisi Şerifi Abdurrahim Çokbilmiş için paylaştım. Üstadın ben alimim dediğini bilmiyorum ve söylemiş olacağını zannetmiyorum.

   Sil
 44. Hazreti Mehdi konusunda en yakın tarihlerde Abdullah Baba ismindeki Zatın sözleri vardır.Suriye İsrail tarafından alınmadıkça Mehdi çıkmaz diye.Bir de Deccal İsrail vatandaşıdır(1990 lı yıllarda) çocuktur,İsrail kimliğini taşıyor diyordu. Yunanistan'ın Türkiyeye saldıracağını söylemişti, sonraki yıllarda Yunanistan -İsrail-Kıbrıs Rum kesimi anlaştı.Azerbeycan ve Türk devletlerinden yardım geleceğini söylemişti geçmiş yıllarda Türkiye ile Azerbeycan dahil -3-5 ülke askeri anlaşmalar yaptılar.Güvenliğe ilişkin.Şartlar oluşuyor söylediği gibi.Dikkate değer olarak bunu buluyorum.Tarih vermek uygun değildir diye düşünüyorum.olsaydı ehli verirdi.Ancak alamet olarak verenlerin alametlerini dikkate alıyorum.Zira Tarih verenlerin hepsi yanıldı.

  YanıtlaSil
 45. MADEM BAZI GERCEKLERİ PAYLAŞAYIMM EVET Bediu zaman saidi nursi rahimehullah 1900 yıların bakın itikata mücedidir evet ama aynı Asırda yaşayan Gavsu azam olan seyid Abdul hakim el hüseyini yine gavsu azam seyid abdul hakim Avrası Yine gavsul VASİLİN Seyid Abdulhak elabbasi el medeni ve daha bir cokları bakınız Allah dostlarının Asırdaki görevleri farklıydı Bediu zaman rahimehullah insan da bir lataif gördüm cok derin tedavisi cok müşkül düü zamanın da yaşayan seyid Abdulhak elabbasi ve Abdulhakim el hüseyni bu lataifi bir nazarlarıyla tedavi ederlerdi bu KONU BİR COK MEŞAYIHIN üstaz dedigi zamanın evliyasıydı dedigi bek şan şöhreten uzak durmuş maddeprestlikden uzak bi Allim evliyanın eserinde gecer bu konular . 2 kitab okuanın anlıca konular degildir tasub dan uzak duralımmm.. .Gavsu azam zaman en büyük evliyasıdır 1900 ASIRDA meceddid oldugu gibi o zamanın en büyük evliyalarıda vardı Allah dostlarının hepsi güzel dir .kutbiyetle şereflenmiş bir Allah dostu dahi en az70 TANE muhibini Allaha vasıl etme ilmine vakıf dır Gavsu azam olan zevat ise en az 140 yolbilir muhibini ALLAHA vasıl etmek için Asır gereyi bediu zaman hizmet olaraka imanı kaybetmesinler diye dimaglara iman hakikatları ilmini anlatmış bazı zevatalarda .ehli irşaad ise irŞadı cok kuvetliydi ölü kalb leri diriltmeye vesile olmuşş Bediu zamandan sonra Seyid ismaİl çetin el abbasi Dilara yayaınlarıyla hem ekmel Alim HEM İRŞAAD A ümmete hizmet etmişdir bu zevatları kıyaslamayalımm Bizim harcımız degil nasıl işstanbulda ki fatikde ki zevat sünneti uygun kılık kıyafet ile muhuplerine şeriati ögretiyo ise irşaada bulunuyorsaa Kıyaslamaya kapasitemiz yetmez ancak bizat agızlarından duyduklarımızı deriz ama herkez kaldıramıca için sukut lazım HELE HELE aLENİ HADİSİ ŞERİFLER VARKEN İNTİ KIT AKLIMIZLA ONLARI TEVİL ETMEYE KALKMA K HADSİZLİGİN EN ÖNDE GİDENİ OLUR Allaha sıgınırız geçmişde ki ehli sünnet alimleride şimdiki yakın zamandakilerde rehberleri kuranı kerim ve hadisi şeriflerdir

  YanıtlaSil
 46. Felsefem,
  Sana son yazdığımı okudun mu? Sana acizane bir kardeş olarak yol gösterdim.

  Bu arada analizlerinin bir kısmına tatmin oldum. Işid her ne kadar El kaide ittifak kurduysa bu ihtilafın başlangıcıdır. Çünkü El kaide tabanı dikkat edin üst kademesini demiyorum, tabanı saf temiz mücahitlerle doludur. Bu ittifak, ihtilafın başlangıcıdır.

  Gaybihadisler sitesinde okumuştum. "Fe yezhurus süfyan"فيظهر السفياني Böylece Süfyan zuhur eder ebcedi Hicri 1437 yılını veriyor. Araştırdım bu hicri yıl 15 Ekim 2015- 15 Ekim 2016 yılları arasına denk geliyor. Demek ki bu tarihler arasında Süfyanın ordusu ortaya çıkacak. Işid bir anlamda deneme amaçlı Süfyan ordusudur. Yakında asıl ordusu çıkacak ve Deccali bekleyeneler gibi Süfyan ordusuda SÜFYANI bekleyecek.

  Yaşananlara bakınca bu sitenin neden kapandığını az çok anlamaya başladım. Aranızda sebebini bilen varsa yazabilirler mi? Erdoğanın amerika ile İşid karşısında ittifak ettiği gün kapanmıştı site...Neden acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sacramental life ...okudum...bir videodan bahsetmişsin...1990 lı yılların başında çekilmiş...o dönemde devletin içerisi resmen mk manyakları solcular gizli pkk lılar aleviler..yabancı ajanlar vs doluydu her kademesinde ....menzil nur süleymancılar vs tüm tarikat ve cemaatler devlete veorduya adam sızdırma peşindeydi...zira memleket o pis insanlara kalmamalıydı...

   hatta tanıştığım menzilli birabi 2000 yılında subay okuluna girmiş...ramazanda ağzının kenarına ketçap sürerek orucunu saklamış....2 yıl okuduktan sonra namaz kılarken yakalanıp okuldan atılmış....hatta su olduğu halde teemmümle orda hiçbir namazını kaçırmamış...

   neyse...

   şimdi sen 1990 da yani 20 yıldan fazla yıl önce ki videoyu 2014 dün akp sinemi izafe ediyordun...

   kastettiğin şey bumu...????

   yoksa bilmediğim başka videomu var...

   link atarmısın??

   Sil
  2. ve şunuda ilave edeyim...müslümanlardan kim devlet kadrolarına sızıyorsa ..makammevki sahibi oluyorsa...hangi tarikar hangi cemaat olursa olsun...sonuna kadar arkasındayız...yeterki bu devlet ve bu millet şerefsiz solcu mk manyaklarının eline geçmesin....aksi takdtirde maazallah istiklal mahkemeleri 2 filmini izlerizki...türklerin müslümanlığı mehdinin çıkışıyla paraleldir bana göre...yani solcular hakimse mehdiyi unutun...türkler yemenliler ve iran ötesi halklar mehdinin ashabıdır...

   Sil
  3. vallahi bu yorumumu adminin mesajını okumadan yazdım...yorumun bir kısmı şu...

   Suriye’nin Ehl-i Sünnet Müslümanları durumun müsait olduğu zamanlarda çocuklarını askerî okullara vermemiş, subay yapmamışlar, boşluğu Nuseyrîler doldurmuştu. Sonra ne olmuştu?..
   Benim oğlum subay olamaz… Subayların maaşı az… Oğlum doktor olacak, mühendis olacak… Bu mesleklerde bol para, lüks hayat, imkan var… Ya öyle mi?

   tevafuk işte....

   Sil
 47. dünya gurbet kardeş....abdullah gürbüz büyük bir evliaydı...fakat videolarını izlersen etrafındaki insanlar güzel fakat biraz avamdı...zaten videolarından bu çok net anlaşılıyor...

  o yüzden ifşaatları o tarz insanların anlayacağı şekilde olduğunu düşünüyorum...

  ifşaatlarınıaslı ile değilde mahiyetleri itabariyle nazara vermiştir....bence...

  zira şu üç büyük evliya bediüzzaman(bence müceddid) abdullah dağıstani ve medineli osman akfıratın ifşaatleri aslı ile olduğunu düşünüyorum....

  bu 3 evliyanın tüm ifşaatlerinin tam uyumlu olduğunu göreceksin....

  mesela istanbulu vuracak olan ruslardır...abdullah baba rusları yünan gibi kafir oldukları için yünan demiştir...

  yada türkiyeyi vuracak süfyani israiliyattan olduğu için israil demiştir...vs

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Abdullah Dağıstani Hazretlerinin ifşaatlarını Şeyh Nazım Kıbrısi Hazretlerinin sitesinden okudum.Allah Rahmet eylesin Nazım Kıbrısi de üzerinde çok dururdu bu konuların.Said-i Nursinin sözlerini en anlaşılabilecek seviyede Adnan oktarın sitelerinden takip ettim o da kendisine göre yorum yaptığından sağlıklı kabul etmedim.Farklı talebelerine sorum onlar da farklı görüşteler hangi görüşü esas alacağım konusu muamma.Medine Osman Akfırat Efendinin ifşaatını Ahmet Hulusi isimli zatın aktarımı ile okudum başka bir kaynaktan,başka bir anlatım görmedim.İnternette dolaşan sözleri hep aynı sözler ama rivayet edeni Ahmet Hulusidir.Sonuçda bu zatlar da alametleri veya yaşanacak olaylar üzerinde durmuşlar.Mesela Yunan vurur diyor ama işgal eder demiyor.Yunan vurur belki daha sonra Rus işgal eder. Bu zatların her biri keşfinde haklı çıkabilir veya bazıları yanılabilir.Allah bilir kaydını hepsi koymuştur.Selametle...

   Sil
 48. Hazreti MEHDİ alehiselamın nesebi numan bin Hammad Hazreti Aliradıyallahuanhdan tahric etti Buyurduki ...Mehdinin ADI Muhammed dir(Ahmed)__________________n b Hammad ebu said el hudriden tahriç etti peyhamber alehiselam buyurdu___________ Mehdi nin adı benim adım dır____________________________..Tirmizi ibni Mesud dan sahih diyerek tahriç etti Peygamber alehiselam __ Ehli beytim den bir adam idareyi ele alır onun ismi ismime uyar_____yine _____Ebu davud ibni mace Tabarani ve Hakim ümmü Selemeden Tahric ettiler oda dediki__ben resullullah sallallahu aleyhi veselemden duydum şöyle buyurdu____MEHDİ BENİM SOYUMDAN DIR VE FATIMA.NIN EVLADINDAN DIR

  YanıtlaSil
 49. N.b. Hammad__ Hazreti Ali bin ebi Talib den tahric etti o dedi ki:__________________MeHDİNİN dogum yeri MEDİNE DİR Peygamber sallallahu Aleyhi vessellem in ehli beytinden dir İsmi peygamber alehiselamın ismidir. Hiçret edecegi yer BeytüL makdis (kudüs)dur Sakaları sıktır.gözleri sürmeli olacakdır dişleri parlakdır, yüzünde bir ben vardır, omuzunda PEYGAMBER alehiselamın Alameti vardır. Peygamber sallallahu aleyhi vessellemin sofdan bayragı ile cıkacakdır, o bayrak dört köşeli olup dikişsizdir, ve rengi siyahdır. ondan bir hicr (hale)bulunur O resullullah alehiselamın vefatından beri açılmamış olup MEHDİ cıkınca Açılacakdır, Allah üçbin meleği Mehdi ye yardım için gönderecek ve melek ler O;na MUHALEFET edenlerin yüzlerine ve arkalarına vuracak dır.O yaşı otuz ile kırk yaş arasında (40)YAŞINDA OLDUGU HALDE GÖNDERİLECEKDİR____

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  2. hakdan kardeş son noktayı koydu....

   Sil
 50. Kesir ibn. Mürne el hudriden buyurduki :ramazandaki olayların alameti kendisinden sonra insanlar arasında ihdilafın olacagı sema dan bir Alemaetir.SEN ONA YETİŞİRSEN AZIGINI GÜCÜN YETTİGİ KADAR COGALT,(Naim b .Hammad da bu hadisi tahric etti.)

  YanıtlaSil
 51. Ebu Cafer b. Muhammed b. Ali radıyallahu anh dan rivayet edil di:: Buyurdu ki_______SİZ üç veya yedi gün Dogudan bir Ateşi gördügünüz zaman Ali MUHAMMED İ N cıkmasını Bekleyiniz İnşallah,ü Teala bir münadi :MEHDİ nin İSMİ ile semadan nida edecek ki _Doguda Batı da her kez bu sesi işitecek _ Öyleki Korkudan ,Uyuda olan lar uyanacak Ayakda olan çökecek, Oturan ise Ayaga fırlıyacaktı, O sesi İşitipde _İÇABET EDEN_ kimseye ALLAH rahmet etsin.Zira bu Birinci SES CEBRAİL İN sesidir._____

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 3 veya 7 gün doğuda çıkacak ateş konusunda değişik tevil yapılabilir.Ama sonuçta bu sesi herkes işitecek denmesi,herkesin haberdar olacağı anlamına gelir.Öyle de olması gerekir diye düşünüyorum.Sınav sırrına aykırıdır,perde kalkar gibi düşüncede olanlar bu rivayeti nasıl açıklayacak.Her bir kimsenin uykudan uyanmasını.Uyanıklar duyacak dense tamam bu teville kalp gözü açık olanlar veya başka şekil alabilir.

   Sil
  2. Enver Baytan'ın Geleceğin tarihi isimli kitabında İran'ın 7 gece-8 gün ateşlerle vurulacağına dair bir hadis okumuştum. Dolayısıyla 7 gün doğudan çıkacak ateş konusu buna işaret ediyor olabilir.

   Sil
  3. Nakşibendi tarikatına mensup bir sofi, İran vurulduktan sonra Türkiye'de iç savaş çıkacak ve Türkiye bölünecek. Hz. Ali RA; Türkler cuş ettiğinde Mehdi'nin zuhurunun iyice yaklaştığını, yani bu olaydan sonra birkaç yıl içinde zuhur edeceğini belirtmiştir. Rus ve müttefikleri olan devletler de bu olaydan sonra saldırırlar.
   Kaynak: http://gaybihaberleri.blogspot.com.tr/2014/08/ukrayna-devlet-baskani-tam-olcekli-savas.html (hak yolu isimli okur yorumu)

   Sil
 52. Keza (N.B.HammaD) Abdullah b. Amr dan tahric etti___Şöyle dedi_______________ İNSANLAR Başlarında bir imam bulunmaksızın Hac ederler__ MİNA ,ya indiklerinde Köpeklerin sarışı gibi sarılıp kabile lerin birbirine girmesi ile büyük savaş OLur.. Öyle ki ayaklar kan gölüiçinde KALIR .. iNSAN LAR endişeyle onların en hayırlısına koşarlar .. VE ona geldiklerinde O,NU KABE Duvarına yapışmış ağlar bir halde bulurlar .. PEYGAMBER SALLALLAHU ALEYHİ VESSELLEM Buyurur ki_ Ben onun göz yaşlarını Adeta GÖRÜR Gibiyim.. O,na Gel sana Biat EDELİM,,Derler O ise __ YAZIK SİZE NE KADAR SÖZ BOZDUNUZ ,NE KADAR KAN DÖKTÜNÜZ._ Derve Sonra istemedigi Halde Biat leri Kabul eder Eger siz O na yetişirseniz O na BiaT ediniz Çünki O Yerde de Ğökte de MEHDİ dir___

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu hadiste de Peygamberimiz emir veriyor.Yetişirseniz diyerek.İman hakikatlarından olmasa da hafife alınacak konu değildir.Yerde de Gök de Mehdidir.Sözü Biatları kabul eder sözü.İlk biata ilişkindir.Allah-u Alem daha sonra Müslümanlardan da biat isteyecek veya veren olacaktır.

   Sil
 53. Küdüs de şam civarım da ve İSTANBULDAKİ kutsaL emanetler kendisine verilir ve BİR COK ları Biat EDER ve Artık romaya kadar tur atılır Dünyanın her yerinden Müslümanlar Biatine İçabet edeler suudi Arabistanım karışmasıda iyice yaklaşması Alametidir Vahabiler rin BAZI şia nın kendisine Dİklenmeside .

  YanıtlaSil
 54. Okadar cok hadisi ŞERİF varki ACIK bak KABE GECİYOR iLK Biat YERİ MESLA İÇİNDE COK Anlatım var Nida geçiyor azıklarınızı cogaltmamız demeki Kıtlık kuraklık savaşların şidedinden dolayı Başka eserlerde havdan atmayı derken Evliyalar bazıları buna Bomba lanma olarak yazmış yine Savaşın şidetinden Amuk ovasındaki ve ya 3 dünya savaşında Şavaşın Şidetinden gökdeki kuş yanacak diyor bazıları buna Atom bombası kulanılcanı tevil etmiş tevile gerek olmuan cok Mehdi Alehiselam hakında Hadisi şerif var bazılarınada evliyalar anlaşılmıyanlara Tevil etmişler mesla Siyahsancakdan MÜSLÜMANLARIN KALABALIKLIGI gibi MESLA Mehdi Alehiselam corak kuru bir topraga Agaç dalı dikcek Allah bunu yeşertecegi demeki anlaşılan Kurak lık var sebebei acizene yormlardan anladıgım Nükler cok kulanılcak kii Toprak verimini atılan yerlrde kaybedecek bir İsRaİL DE BİLE 200 YAKIN oldugu Söyleniyor abd si RUS Çin Türkiyede de var Allahu Alem 3 Dünya HARBİ veya Cıkmadan Anladıgım MEHDİ DAHA MehdiliK vazifesiyle cıkmadı yakındır diyen cok Alim evliya var Alametler beliriyor iyice

  YanıtlaSil
 55. Medine yi munevere Nakşibendi ŞEYHLERİNDEN BİRİ geçmiz yakın zaman Türkiye savaşa giridiginde ilk iç karışıklık sonra savaş dan 6 ay 1 sene sonra Mehdi cıkar demiş Evliya ifşaatı olarak paylaştım

  YanıtlaSil
 56. NaiM, HaKiM B. Nafi den Tahric etti dediki:: Süfyani Türklerle Savaştıkdan sonra onun yok edilmesi görevi Mehdi nin ELİNDE olur Mehdi İLk kurdugu orduyu da______TÜRK_(Tarafından DÜŞMANLARA) Gönderir_.

  YanıtlaSil
 57. Öncelikle Selamun Aleyküm abilerim kardeşlerim yaklaşık 6-7 aydır gaybi hadisler ve gaybi haberler blogunu takip ediyorum. Gerek site sahiplerinin yazdıkları gerekte yorum yazan arkadaşlar sayesinde bir nebze olsun aydınlanmamı sağladığınız için Allah hepinizden razı olsun. Sizler kadar bu konularda bilgili değilim ama bildiğim en önemli şey mehdi as ın geleceği nasıl ne zaman tartışmalarına girmiyorum her gece ve her namazımdan sonra mehdi as mın askerlerinden biri olabilmek için Allaha dua ediyorum. Bu yolda kendimi en iyi şekilde geliştirmek için ne yapmam gerekiyor tam olarak bilmiyorum. Bir tarikata bağlı değilim bağlanmalımıyım.? Yakında askere gidicem. Askeri eğitim ve tecrübe kazanmak için komando asteğmen olmayı çok istedim ama nasip olmadı kısa dönem olarak aralıkta gidiyorum. Sizce ne yapmalıyım cevaplarsanız çok sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ict Aleyküm selam ve rahmettullah kardeşim Arkadaşım bek nasihat vercek biri degilim AMA şöyle diyelim 5 vakit Namazını KIL bulug cagından itibaren kılmadıgın kaza namazların varsa günlük 20 rekat olarak hesabla farzları bide vacip olanı kIL manı ilk vaizfe olarak derim ve İtikatını Ehli sünnet vel cemmat TAGÖRE ÖGREN OKU birde ilmihal BİLGİLERİ EDİN Tarikat konusuna gelince cemaat resullullah efendimiz cemmatleşin buyurmuşş ama şeriatsiz olanlardan uzak dur para dönen kapılardan uzak dur bildinle Amel et Allah bilmedigini ögretir işlh 5vakit Namazdan sakın taviz verme Allahın resulunu ashabını sev ardınca giden EVLİYA Alimleri sana bi esertavsiye edebilirimsaglam itikatın olur .Dilara yayınları __EHLİ SÜNNETİN NAZARI İTİKATIN ÖLÇÜSÜDÜR____ bU ESER seni saglam ehli sünnet itikatıyla donatır işlh -Allah selamet versin

   Sil
  2. İcf kardeşim merhaba,

   Adıyaman - Menzilde Seyyid Abdulbaki hzleri var irşadla yetkili Allah dostlarından, Tasavvuf yolunda rehber olarak onu sana tavsiye edebilirim,

   Allah'a emanet ol..

   Sil
  3. Allah razı olsun kardeşlerim kitabı sipariş ettim Adıyamanda bulunma şansım yok antalyalıyım Seyyid Abdulbaki hzlerinin videolarını gördüm onları izlerim daha başka neler yapmam gerektiğini söylerseniz veya başka şekilde irtibata geçersek çok sevinirim Allah a emanet olun

   Sil
  4. İcf kardeşim merhaba,

   Bulunduğunuz şehir - ülke önemli değil, Antalya merkezde mi oturuyorsun ? Tel ve isim verebilirim, Isminiz neydi ?

   Allah'a emanet ol..

   Sil
  5. evet merkezde sayılırım kardeşim ismail adım ama 1 aya askere gidiyorum işte o zamana kadar uğraşıyorum bende numaramı verebilirim

   Sil
  6. Ahir zamanın hükmü devlet, siyaset yani dünyevi araçlar değildir. İlim ve imandır. Mehdi'nin hizmeti de diğer arkadaşlarımız ne derse desin manevidir. Yani iman ve Kur'an hakikatlerini öğrenmek ve uygulamaktır. Mehdi kan dökücü olmayacağından yani cebir ile şiddet ile hareket etmeyeceğinden Kur'an’ın “Dinde ikrar yoktur” emri sebebiyle ilim ve imana çalışman daha hayırlıdır.

   20. Yüzyılda iki büyük dini hizmet grubu Nur Talebeleri ve Süleyman Efendi'nin talebeleri bu meslek ve meşrep üzere olmuş ve Türkiye'nin dört bir yanında iman ve İslam'ın Kur'an hakikatleriyle ihyasına vesile olmuşlardır. Bugün yaşanan güzel günlerin vesilesi olmuşlardır.Siyaset ve çeteciliklke devleti ele geçirmeye kalkanlar ise muvaffak olamamışlardır.

   Arkadaşlarımız bazı kitapları sana tavsiye ettiler. Ayrıca başlangıç olarak sana Bediüzzaman’ın Sözler Risalesini tavsiye ederim. Dili ağır gelebilir. Ama işlediği konular çok önemlidir. Risaleler Kur’an’ın manevi mucizesidir. Çok faydalı olabilir. Din bir imtihandır, sebat etmen ve farzlarını yerine eksiksiz getirmen lazım. Allah muvaffak etsin.

   Sil
  7. Allah razı olsun Abdurrahim abi tavsiyelerini uygulamaya çalışıcam

   Sil
  8. icf kardeşim sana şeyh veya tarikat ismi tavsiyesi yapmayacam nasip işidir.Ama Allah hayırlı bir kapı nasip etsin inşaallah diye dua ederim .kitap tavsiyesi olarak yaşayan evliyalardan Seyda Muhammed Konyevi nin Cennet yolunun rehberi isimli eserini okumanı tavsiye ederim.Ben bu eseri kime tavsiye etmişsem hep dua almışımdır.Günümüz Türkçesiyle,akıcı bir uslupta yazılmıştır.Maddi ve manevi olarak bir çok soruna teşhis ile birlikte tedavi imkanı sunar.Mevlana Hazretlerinin Mesnevisini okumanı tavsiye ederim.İlmi geliştirme yanında Allah'a aşk ve muhabbetin artmasına vesile oluyor.Allah'a emanet olunuz.Rabbim öğrendiğimiz ilimle yaşamayı ve rızasına ermeyi,Ahirette de rahmetine ve affına müstehak olabilmeyi cümlemize nail eylesin.

   Sil
  9. icf Kardeş Antalya Aksu da bir Alim ve iRşaad L VAZİFELİ genç bi zevat var bilginiz olsun Şan ve Şöhreten uzak ilmiyle AmiL Ehli BEYTEN DİR.

   Sil
  10. Allah hepinizden razı olsun kardeşlerim Seyda Muhammed Konyevinin kitabınıda alıp okuyacam inşallah. Hakan kardeşim aksuya yakınım hatta liseyi orda okudum oradaki dergahı duymuştum ama gitmek hiç nasip olmadı mutlaka gitmeye çalışıcam irşaad vazifeli genç derken ordaki alimin yanındamı bu genç yoksa bir arkadaşınızmı ?

   Sil
  11. İcf kardeşim merhaba,

   Zafer kardeş - 0534 293 50 95 ilk bunu arayabilirsin,

   Ahmet kardeş - 0534 293 50 95

   Seyyid Abdulbaki hzleri ile Muhammed Konyevi hzleri, ikiside çok büyük Allah dostudur, Seyyid Muhammed Raşit hzlerinin halifeleridir,

   Üzerine farz olan Akaid - Ilmihal bilgilerini bilmektedir, Ömer Nasuhi Bilmenin Büyük Islam İlmihalini tavsiye ederim, tüm Ehli Sünnet ittifak üzeredir bu kitap üzerinde,

   Manevi olarak feyz bereket için Muhammed Raşit Erol hzlerinin Sohbetler kitabını tavsiye ediyorum ( Şeriat - Tarikat - Hakikat - Kur'an ve Sünneti anlatıyor) okuyup da feyz - bereket alamazsan bir Hafta sonu yanındayım, daha feyz bereket almayan vaki olmamıştır, kısa ve öz, buradaki her kardeşime de tavsiye ederim..

   Bediüzaman hzlerinin Risaleyi Nurda çok feyzli bir kitaptır fakat çok uzundur ve özel zaman ayırman gerekiyor, Kur'an ve Sünneti bilen insanlar özellikle bu kitaptan çok büyük feyz alırlar..

   Mail adresin var mı ? Face den ekleyim seni

   Ayrıca sayfamda Kur'an ve Sünnet üzere olan sayfaların mümkün olduğunca paylaşımlarını yapıyorum Kur'an - Hadisi Şerif-i - Büyük sahabe ve Büyük Allah dostlarının sözleri..

   Allah'a emanet ol..

   Sil
  12. Güncel kardeşin belirttiği gibi Seyyid Abdulbaki Hazretleri de günümüzde yaşayan Allah dostlarındandır.Ona tabi değilim ama Ne mutlu O'na tabi olanlara.Allah onlardan razı olsun.

   Sil
  13. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  14. icf Kardeşim.Kendimizi yetiştirelim İnşaallah.Tüm Müslümanlar olarak kendimede söylüyorum.Bunu Hz mehdi için değil Allah için yapalım.Hazreti Mehdi düşünceme göre ve öğrendiğim ilme göre Ashab-ı Kiramdan sonra diğer alimlerin evliyaların daha da üzerinde bir donanımla gelecek(zamanını Allah bilir,birçoğumuz o zaman kabirde yerimizi almış bile oluruz.)Ancak Hz Mehdi ye asker olmak için ilim öğrenilmez.Amel edilmez.Hatta Hz Mehdi gelse ,Allah izin verir de askeri olursak yine de biz hizmetimizi,yardımımızı Allah için yaparız.Mehdi için değil.Zaten onun bayrağında BİAT ALLAH İÇİNDİR .sözünün yazılı olduğu rivayetlerde mevcut.Selametle kardeşim.Rabbim heyecanını ve azmini artırsın...

   Sil
  15. Dunya gurbet söylediklerin çok doğru gerek heyecanımdan gerekse içinde bulunduğumuz zamanın kötülüğünden dolayı herşeyin hemen olmasını istiyorum. Ama herşeyden önce ne yaparsam yüce yaratan Allah cc için. Allah senden razı olsun kardeşim bunu hatırlattığın için

   Sil
 58. Risale Nur dan Mehdi Alehiselam zuhuru hakında sözler paylaşalım ki o Meşrebdeki ehli sünnet olan kardeşlerimize Risaleden paylaşım olsun_____________ "TA Ahir zamanda ,Hayatın Asıl dairesindeki Geniş sahipleri,, yani MEHDİ ve Şakirtler (Tabileri Talabeleri) Cenabı Hakkın izniyle GELİR_ ,, O daireyi genişletir ve Tohumlar sümbülenir.. BİZLERDE KABRİMİZDE SEYREDİP ALLAH`A ŞÜKREDERİZ________________________.(sikke -Tasdik-i Gaybi,138-Kastamonu Lahikası,72)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Burada üstad gayet açık bir şekilde kendisinin kabirde olduğu bir gelecek zamanda Mehdi ve öğrencilerinin geleceğini ifade ediyor. Hayatın geniş dairesindeki asıl sahipleri tabiri de ilginç... Risale-i Nur iman cihetindeki tecdid vazifesini yapmıştır. İman-hayat-şeriat üç vazifeyi birden yapacak ve temsil edecek olan Mehdi ve onun cemaatidir.
   Mehdi İslam birliğini kuracak ve milyonlarca askerlik ordulara kumandanlık edecektir.

   Sil
  2. Risale-i Nur Mehdiye zemin hazırlamıştır. Bediüzzaman ben gelmezsem Mehdi gelmez demiştir. Kendisini Mehdinin öncüsü olarak görmüştür. Kendisini Mehdi yerine koymamıştır. Böyle bir şeyi de ima etmemiştir.

   Sil
  3. Mustafa ABİ AYNEN ABİ HAYET Acık cok ACIK

   Sil
 59. Yine Risale NURDAN paylaşım____"Bediu zaman saidi nursi___ "Çok zaman evel bir ehl-i velayeten işitim (veli şahıstan) işitim ki: ozat eski velilerden gaybi işaretlerinden .istihrac etmiş ve kanati gelmiş ki_________________________________________"ŞARK tarafından bir Nur zuhur edecek (ortaya cıkacak) Bid at leri zulümatını (dine sonradan girmiş hurafeleri) DAĞITARCAK_ Ben böyle bir Nurun Zuhuruna çok İntizar ettim (GÖZLEDİM) VE EDİYORUM_Fakat çiçekler baharda gelir .Öyle Kudsi çiçeklere ZEMİN Hazır etmek .Lazım gelir. ve Anladık ki, bu Hizmetimizle o Nurani _ZATLARA_ Zemin izhar ediyoruZ (Hazırlıyoruz) (Sikke-i Tasdik-i Gaybi,189) _________________evet üstaz ve 1900 YILARDAKİ ZINDIKLIGA karşı HER Allah dostu görevi içabı Hizmet etmişdir Bu hizmet Ehli İRşaaD olsun ehli sünnet velcemaat Alimlerin eserleri olsun kaz da olsa sayıları yaşayanların devam edegelmekdedir Bu ASIR MEHDİ Alehiselam Asrıdır

  YanıtlaSil
 60. Risale-i Nurun iyi okunması lazım. Ona külli bakmak lazım. Bediüzzaman bir kavramı ve cümleyi burada yazıyor, sonra başka bir risalede açıklıyor. Bütün bunlardan çıkan mana 1. Mehde geldi ve gitti. Mehdi şahs-ı manvevi ile temsil edilecek. 3. Mehdi’nin üç vazifesi var. 4. Mehdiyetin içinde 4 kavram var. Al-i Beyt, Al-i Beyt’in cemaati, Al-i Beytin cemaatinin vazifesi.

  Hâlâ bir cümleye takılıp hüküm çıkarılıyor. Bediüzzaman Kur’an’a hâşâ “çöl kanunu” dendiği, dinin çöl l kanunu diye hakaret edildiği ve dinin neredeyse vicdanlarda bile kalmadığı bir zamanda Mehdi ve cemaatinin vazifelerini anlatıyordu. Şimdi Risaleleri dinleyelim:

  BİR-Mehdi 1974 yılına kadar gelmiş olacak!!!!!!! 1384 (1974) Mehdi’nin talebeleri denince Mehdi o tarhiten önce gelmiş olur. İspatı 1. Şua 28. Ayetin tefsiri:

  “Allah'ın nûrunu üflemekle söndürmek isterler. Allah ise nûrunu tamamlamaktan başka birşeye râzı olmaz -kâfirler isterse hoşlanmasınlar. (Tevbe Sûresi: 9:32.) Eğer şeddeli (mim) dahi şeddeli (lam)'lar gibi bir sayılsa, o vakit 1284 eder. O tarihte Avrupa kâfirleri devlet-i İslâmiyenin nurunu söndürmeye niyet ederek on sene sonra Rusları tahrik edip Rus'un '93 muharebe-i meş'umesiyle âlem-i İslâmın parlak nuruna muvakkat bir bulut perde ettiler. Fakat bunda Resâili'n-Nur şakirtleri yerinde Mevlâna Halid'in (k.s.) şakirtleri o bulut zulümatını dağıttıklarından, bu âyet bu cihette onların başlarına remzen parmak basıyor. Şimdi hatıra geldi ki, eğer şeddeli (lam)'lar ve (mim) ikişer sayılsa, bundan bir asır sonra (1384-1974) zulümatı dağıtacak zatlar ise, Hazret-i Mehdînin şakirtleri olabilir. “

  İKİ- 29. Mektubat’tan “Beşinci Sebep: Çok zaman evvel bir ehl-i velâyetten işittim ki: O zat, eski velîlerin gaybî işaretlerinden istihraç etmiş ve kanaati gelmiş ki, "Şark tarafından bir nur zuhur edecek, bid'alar zulümâtını dağıtacak." Ben böyle bir nurun zuhuruna çok intizar ettim ve ediyorum. Fakat çiçekler baharda gelir. Öyle kudsî çiçeklere zemin hazır etmek lâzım gelir. Ve anladık ki, bu hizmetimizle o nuranî zatlara zemin ihzar ediyoruz.”

  Üç- 7. Şua: “Sonra, o seyyah-ı âlem asırlarda gezerken, Müceddid-i Elf-i Sâni İmam-ı Rabbânî Ahmed-i Farûkî'nin medresesine rast geldi, girdi, onu dinledi. O imam, hem diyordu: "Eski zamanda, büyük zâtlar demişler ki: 'Mütekellimînden ve ilm-i kelâm ulemasından birisi gelecek, bütün hakaik-i imaniye ve İslâmiyeyi delâil-i akliye ile kemâl-i vuzuhla ispat edecek.' Ben istiyorum ki, ben o olsam, belki (Haşiye) o adamım" (Haşiye: Zaman ispat etti ki, o adam, adam değil, Risale-i Nur'dur. Belki ehl-i keşif Risale-i Nuru ehemmiyetsiz olan tercümanı ve nâşiri sûretinde keşiflerinde müşahede etmişler, "bir adam" demişler.)
  İKİDE DEVAM EDECEK

  YanıtlaSil
 61. DÖRT -Kastamonu Lahikası: “ Terfi-i makam ve rütbe için bizlere bir ferman-ı şâhâne manevi bir cânipten geliyor, kemal-i hürmetle ellerinden tutup bize getiriyordular. Biz baktık ki, o ferman-ı âli Kur'an-ı Azîmüşşân olarak çıktı. O halde bu mana kalbe geldi: Demek Kur'an yüzünden Risale-i Nur'un şahs-ı manevisi ve biz şakirtleri, bir terfi ve terakki fermanını âlem-i gayptan alacağız. “

  BEŞ- Emirdağ Lahikası: “Kendimizi değil Risale-i Nur’un şahs-ı manevisini ehl-i imana gösteriyoruz”

  ALTI-15. Şuada Nur talebelerinin takriznamesinde “Envar-ı Muhammediyeyi (a.s.m.) ve maarif-i Ahmediyeyi (a.s.m.) ve füyüzat-ı şem-i İlahiyi en müşaşaa bir şekilde parlatması ve Kur'ani ve hadisi olan işarat-ı riyaziyenin kendisinde müntehi olması ve hitabat-ı Nebeviyeyi (a.s.m.) ifade eden ayat-ı celilenin riyazi beyanlarının kendi üzerinde toplanması delaletleriyle o zat hizmet-i imaniye noktasında risaletin bir mirat-ı mücellası ve şecere-i risaletin bir son meyve-i münevveri ve lisan-ı risaletin irsiyet noktasında en son dehân-ı hakikati ve şem-i İlahinin hizmet-i imaniye cihetinde bir son hamil-i zisaadeti olduğuna şüphe yoktur.” Diye yazılması üzerine Beduüazzaman şöyye cevap veriyor: “Benim hissemi haddimden yüz derece ziyade vermeleriyle beraber, bu imza sahiplerinin hatırlarını kırmayı cesaret edemedim. Sükut ederek o medhi Risale-i Nur şakirtlerinin şahs-ı manevisi namına kabul ettim.”.

  YEDİ- Emirdağ Lahikasında “BİRİNCİSİ : Çok defa mektuplarımda işaret ettiğim gibi, Mehdi-i Al-i Resulün temsil ettiği kudsi cemaatinin şahs-ı manevisinin üç vazifesi var. Eğer çabuk kıyamet kopmazsa ve beşer bütün bütün yoldan çıkmazsa, o vazifeleri onun cemiyeti ve seyyidler cemaati yapacağını rahmet-i İlahiyeden bekliyoruz. Ve onun üç büyük vazifesi olacak”

  Dikkatinizi çekerim burada sıralama gayet açık ve nettir. Şöyle 1. Mehdi-i Al-i Resul 2. Mehdi-i Al-i Resulün temsil ettiği kudsi cemaat 3. Mehdi-i Al-i Resulün temsil ettiği kudsi cemaatinin şahs-ı manevisi. 4. Mehdi-i Al-i Resulün temsil ettiği kudsi cemaatinin şahs-ı manevisinin üç vazifesi var.

  SEKİZ- Kastamonu Lahikası: Hem bu üç vezâifi birden bir şahısta, yahut cemaatte bu zamanda bulunması ve mükemmel olması ve birbirini cerh etmemesi pek uzak, âdeta kabil görülmüyor. Âhirzamanda, Âl-i Beyt-i Nebevînin (a.s.m.) cemaat-i nuraniyesini temsil eden Hazret-i Mehdîde ve cemaatindeki şahs-ı manevide ancak içtima edebilir.
  ÜÇTE DEVAM EDECEK

  YanıtlaSil
 62. DOKUZ- 24. Söz: Din bir imtihandır, bir tecrübedir; ervâh-ı âliyeyi, ervâh-ı sâfileden tefrik eder. Öyle ise, ileride herkese göz ile görülecek vukuâtı öyle bir tarzda bahsedecek ki, ne bütün bütün meçhûl kalsın, ne de bedihî olup, herkes ister istemez tasdike mecbur kalsın. Akla kapı açacak, ihtiyârı elinden almayacak. Zîrâ, eğer tamamen bedâhet derecesinde bir alâmet-i Kıyâmet görülse, herkes tasdike muztar olsa, o vakit kömür gibi bir istidad, elmas gibi bir istidad ile beraber kalır. Sırr-ı teklif ve netice-i imtihan zâyi olur.

  İşte, bunun için, Mehdî ve Süfyan meseleleri gibi çok meselelerde çok ihtilâf olmuş. Hem rivâyât dahi çok muhteliftir; birbirine zıd hükümler olmuş.

  Bu dünya tecrübe meydanıdır. Akla kapı açılır, fakat ihtiyârı elinden alınmaz. Öyle ise, o eşhas, hattâ o müthiş Deccâl dahi çıktığı zaman çokları, hattâ kendisi de bidâyeten deccâl olduğunu bilmez. Belki nur-u imânın dikkatiyle o eşhâs-ı âhir zaman tanınabilir.

  ON- Bediüzzaman Mehdilik makamının Nübüvvet makamı olmadığını, velayet makamı olduğunu belirterek velayetin gizli kalmasının daha makbul olacağını Emirdağ Lahikası’nda şöyle belirtir: “Faraza velayet olsa da, bilerek, isteyerek makam yapmak tarzında,velayetin mahiyetindeki ihlas ve mahviyete münafidir. Nübüvvetin vereseleri olan Sahabeler gibi izhar ve dava edemezler; onlara kıyas edilmez.

  ONBİR- Sikke-i Tasdiki Gaybi : O gelecek zatın ismini vermek, üç vazifesi birden hatıra geliyor; yanlış olur. Hem hiçbir şeye âlet olmayan nurdaki ihlâs zedelenir, avâm-ı mü'minîn nazarında hakikatlerin kuvveti bir derece noksanlaşır. Yakîniyet-i bürhaniye dahi, kazâyâ-yı makbûledeki zann-ı galibe inkılâp eder; daha muannid dalâlete ve mütemerrid zındıkaya tam galebesi, mütehayyir ehl-i imanda görünmemeye başlar. Ehl-i siyaset evhama ve bir kısım hocalar itiraza başlar. Onun için, Nurlara o ismi vermek münasip görülmüyor. Belki "Müceddiddir, onun pişdarıdır" denilebilir.

  ONİKİ-"Evet, bu zaman hem İmân ve din için, hem hayat-ı içtimaî ve şeriat için, hem hukuk-u âmme ve siyaset-i İslamiye için gayet ehemmiyetli birer müceddid ister. Fakat en ehemmiyetlisi, hakaik-i imaniyeyi muhafaza noktasında tecdid vazifesi, en mukaddes ve en büyüğüdür. Şeriat ve hayat-ı içtimaiye ve siyasiye daireleri ona nispeten ikinci, üçüncü, dördüncü derecede kalıyor. Rivâyât-ı hadisiyede, tecdid-i din hakkında ziyade ehemmiyet ise, imanî hakaikteki tecdid itibarıyladır. Fakat efkâr-ı âmmede, hayatperest insanların nazarında zahiren geniş ve hâkimiyet noktasında cazibedar olan hayat-ı içtimaiye-i İslamiye ve siyaset-i diniye cihetleri daha ziyade ehemmiyetli göründüğü için, o adese ile, o nokta-i nazardan bakıyorlar, mana veriyorlar. (ZAVALLILAR ABDÜRRAHİM)
  "Hem bu üç vezâifi birden bir şahısta, yahut cemaatte bu zamanda bulunması ve mükemmel olması ve birbirini cerh etmemesi pek uzak, âdeta kabil görülmüyor. Âhirzamanda, Âl-i Beyt-i Nebevînin (a.s.m.) cemaat-i nuraniyesini temsil eden Hazret-i Mehdîde ve cemaatindeki şahs-ı manevide ancak içtima edebilir.

  ONÜÇ- Mustafa Kardeşim. Şeker Kardeşim sen söyle ben daha başka şeyler de var. M.Ali Bulut'u yazacaktım Kaldı. Sonra yazarım. İyi yazı yakalamışsın. Helal sana. İyi mal gözünden kaçmlıyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. “Allah'ın nûrunu üflemekle söndürmek isterler. Allah ise nûrunu tamamlamaktan başka birşeye râzı olmaz -kâfirler isterse hoşlanmasınlar. (Tevbe Sûresi: 9:32.) Eğer şeddeli (mim) dahi şeddeli (lam)'lar gibi bir sayılsa, o vakit 1284 eder. O tarihte Avrupa kâfirleri devlet-i İslâmiyenin nurunu söndürmeye niyet ederek on sene sonra Rusları tahrik edip Rus'un '93 muharebe-i meş'umesiyle âlem-i İslâmın parlak nuruna muvakkat bir bulut perde ettiler. Fakat bunda Resâili'n-Nur şakirtleri yerinde Mevlâna Halid'in (k.s.) şakirtleri o bulut zulümatını dağıttıklarından, bu âyet bu cihette onların başlarına remzen parmak basıyor. Şimdi hatıra geldi ki, eğer şeddeli (lam)'lar ve (mim) ikişer sayılsa, bundan bir asır sonra (1384-1974) zulümatı dağıtacak zatlar ise, Hazret-i Mehdînin şakirtleri olabilir. “

   Abdürrahim kardeşimiz Şualar’daki ibarenin bu kadarını almış. Bunun üzerinde bloğumda birkaç yerde düşüncelerimi beyan etmiştim.

   Burada -detaylara girmiyorum- Avrupa’nın Osmanlı devleti ve onun varisi olan Türkiye’nin söndürülmesi için yaptıkları üç suikast planından ve onların tarihlerinden bahsedilir.

   Birinci suikast planı ve karanlık dönem:
   1284-1293 (rumi tarihle 1868-1877) dönemidir. Avrupalılar Osmanlı devletinin nurunu söndürmek için bir suikast planı yapmışlar. 10 sene sonra Rusları tahrik ederek Osmanlıya saldırtmışlardır. Bu karanlık dönemi Mevlana Halid-i Bağdadinin müridleri dağıtmıştır.

   İkinci suikast planı ve karanlık dönem:
   1324-1334-1354 tarihleridir. Bu tarihler rumi olarak 1908-1918-1938 tarihleridir. (Hicri olması durumu değiştirmez.)
   Avrupalıların suikast planlarına karşı Osmanlı idarecileri 1908 tarihinde Hürriyeti ilan ederek Osmanlının nurunu söndürme suikastına mukabele etmeye çalışmışlardır. Maalesef bu yeterli olmamış, ardından 1. Dünya savaşı gelmiş. Sevr anlaşmasıyla Avrupalılar bu planı uygulamaya sokmuşlardır. Bu suikast planına karşı Üstad ve Nur talebeleri Risale-i Nuru neşrederek Kur’an nurunu muhafazaya çalışmışlardır. Hatta hakikat-ı hali bilmeyen o zamanın bir kısım idarecilerini telaşa sevk etmişlerdir.

   Üstad: “Şimdi İslâmlar içinde nur-u Kur'ân'a muhalif hâletlerin ekserîsi o suikastlerin ve Sevr Muahedesi gibi gaddarâne muahedelerin vahim neticeleridir.” der.

   Üçüncü suikast planı ve karanlık dönem:

   Buradaki cifri hesap: eğer şeddeli lam’lar ve mim ikişer sayılsa bundan bir asır sonra” ibaresinin hesabı nasıl olacak?
   Şeddeler sayılmazsa üstad kendisi 1284 der. Hicriye göre 1867, Rumiye göre 1868 olur.
   üç lam ve bir mim olduğundan ikişer sayılsa hesaba göre: 30+30+30+40=130 eder.
   Bir asır hangi tarihe göre?
   1) 1284 (1867/1868)
   1 asır eklersek: H 1384 (M 1964)
   R 1384 (M 1968)
   On yıl sonra ibaresine göre: 1293 Hicri (1876) olur.
   Rumi ise 1293 miladi 1877 olur.
   1 asır eklersek 1976 veya 1977 olur.

   Ancak şeddeleri hesap edersek bu tarihlere 130 eklemek lazımdır.
   Bu takdirde 1284 + 130= 1414 olur
   1414 hicri ise 1993, rumi ise 1994 olur.
   1293’e göre düşünürsek 1423 olur.
   1423 hicri ise 2002, rumi ise 2007 olur.

   Demem odur ki: Burada gayet karmaşık mana mertebeleri var. Ben de acaba bir asır sonra ibaresi üzerinde çok düşündüm. Böyle karmaşık hesaplar ortaya çıktığı için ne murad edildiğini bilemiyorum.

   Bir kavle göre üstad burada öyle karmaşık hesaplar niyet etmemiş, düz hesap bir asır sonra demiştir. Ya da Kur’anın bu ayetinde bir çok mana ve tarihler var. Her birisi kendi zamanındaki hadiselere işaret eder denebilir.
   Bu durumda halen Mehdi gelmiş mi, gelmemiş mi, kimler? Bunu kardeşlerimizin takdirlerine bırakıyorum.

   Risaleler mana derinliği çok yüksek düzeyde olan eserlerdir. Kendi kendini açıklar. Bütün külliyat çerçevesinde düşünmek lazım. Ben ömrümün önemli kısmını bu eserlere verdiğim halde halen tamamen anlayabildiğim kanaatinde değilim. O yüzden başka kardeşler benden daha iyi anlayabilmiştir diyerek farklı anlayışları saygıyla karşılıyorum.

   Sil
  2. ALTI-15. Şuada Nur talebelerinin takriznamesinde “Envar-ı Muhammediyeyi (a.s.m.) ve maarif-i Ahmediyeyi (a.s.m.) ve füyüzat-ı şem-i İlahiyi en müşaşaa bir şekilde parlatması ve Kur'ani ve hadisi olan işarat-ı riyaziyenin kendisinde müntehi olması ve hitabat-ı Nebeviyeyi (a.s.m.) ifade eden ayat-ı celilenin riyazi beyanlarının kendi üzerinde toplanması delaletleriyle o zat hizmet-i imaniye noktasında risaletin bir mirat-ı mücellası ve şecere-i risaletin bir son meyve-i münevveri ve lisan-ı risaletin irsiyet noktasında en son dehân-ı hakikati ve şem-i İlahinin hizmet-i imaniye cihetinde bir son hamil-i zisaadeti olduğuna şüphe yoktur.”

   Bu takriz Üstadın talebesi Ahmet Feyzi Kul’a aittir. Burada Kur’an ve hadislerin cifri hesaplara dayalı işaretlerinin üstadın kendisinde son bulduğunu ve iman hizmeti cihetinde önemini vurgulamaktadır. Burada özellikle peygamberlik ağacının son nurlu meyvesi, Peygamberlik dilinin irsiyet (varisliği) noktasında en son hakikat dili ve ilahi nur meşalesinin iman hizmeti cihetinde son saadetli hamili-yüklenicisi-sahibi olduğuna şüphe yoktur demektedir.
   Üstad burada kendisinin nazara verilmesi yerine bu medihleri Risale-i Nurun manevi şahsı namına kabul etmiştir.
   Buradaki ibarelerde Üstadın ve Risale-i Nurun iman hizmeti cihetindeki önemi vurgulanmaktadır.
   Mehdiyete işaret var mı? Bana göre de bu ibarelerde Ahmed Feyzi Kul ağabeyimiz üstadın mehdiyeti konusundaki kendi kanaatini ifade etmektedir.

   Sil
  3. SEKİZ- Kastamonu Lahikası: Hem bu üç vezâifi birden bir şahısta, yahut cemaatte bu zamanda bulunması ve mükemmel olması ve birbirini cerh etmemesi pek uzak, âdeta kabil görülmüyor. Âhirzamanda, Âl-i Beyt-i Nebevînin (a.s.m.) cemaat-i nuraniyesini temsil eden Hazret-i Mehdîde ve cemaatindeki şahs-ı manevide ancak içtima edebilir.
   ………..

   Bu ibarelerde gayet açık şekilde zaman itibariyle Mehdiyetin üç vazifesinin üstadın yaşadığı asırda bir şahısta yada bir cemaatte bulunmasının birbirini yaralamadan mükemmel olarak bir arada bulunmasının uzak olduğu adeta mümkün olmadığı belirtiliyor.
   Ahirzaman tabiri ile kendi zamanından sonrası kastedilmiş görünüyor. Zira Mehdiyet vazifesi bu asırda bir arada bulunamaz ancak daha sonra ahirzamanda Al-i Beytin nurani cemaatini temsil eden Hazret-i Mehdi’de ve cemaatindeki manevi şahısta ancak toplanabilir diyor.
   Burada açıkça Üstad kendi zamanından sonra Mehdi’nin şahıs olarak geleceğini, Al-i beytin başına geçeceğini ve Mehdiyetin üç vazifesini mükemmel olarak yapacağını belirtiyor.

   Sil
  4. ONBİR- Sikke-i Tasdiki Gaybi: O gelecek zatın ismini vermek, üç vazifesi birden hatıra geliyor; yanlış olur.
   Hem hiçbir şeye âlet olmayan nurdaki ihlâs zedelenir, avâm-ı mü'minîn nazarında hakikatlerin kuvveti bir derece noksanlaşır. Yakîniyet-i bürhaniye dahi, kazâyâ-yı makbûledeki zann-ı galibe inkılâp eder; daha muannid dalâlete ve mütemerrid zındıkaya tam galebesi, mütehayyir ehl-i imanda görünmemeye başlar. Ehl-i siyaset evhama ve bir kısım hocalar itiraza başlar.

   Onun için, Nurlara o ismi vermek münasip görülmüyor. Belki "Müceddiddir, onun pişdarıdır" denilebilir.
   --------
   O gelecek zatın ismini vermek, üç vazifesi birden hatıra geliyor; yanlış olur.

   Bu ifadeye göre Mehdi geldiğinde Mehdiyetin birinci ve en önemli vazifesi olan iman hakikatlerini ders vermek ve tebliğ etmek vazifesini –bir dereceye kadar- Risale-i Nur yapmış olduğu, birinci vazifenin tam olarak Mehdi ve seyyidler cemaati tarafından yerine getirileceği külliyatın başka yerlerinde izah edilmiş.

   Yani Mehdi geldiğinde iman cihetinde Risale-i Nuru esas tutacak, onu bir programı olarak neşir ve tatbik edecektir. Yani devlet eliyle risaleler sahiplenilecek ve bütün dünyaya yayınlanacak.

   Bu vazife Üstadın hayatında başlamış ve kıyamete kadar sürecek olan bir vazife…

   Nurdaki ihlas sırrı nedeniyle iman hakikatleri dünyadaki hiçbir şeye alet edilmez. Bu sırrı anlamak da anlatmak da çok zor. Onun için sizin vazifeniz sadece iman hakikatlerini ders ve tebliğ etmektir, başka işlere karışmayınız denmiştir.

   Bu sır sebebiyle Nur talebeleri cemaat namına siyasete girmez. Kur’an ve iman hakikatlerinin insanlar tarafından kabulüne engel olacak, başka şeylere mi alet ediyorlar şüphesi verecek her şeyden kaçınırlar. Buna Mehdiliğin dünya hilafet siyaseti ve dünya hakimiyeti de dahildir. Risale-i Nur Mehdi olmaya ve Mehdiliğe alet edilmez.

   Üstad bunun için “ben gelmezsem Mehdi gelmez” demiştir. Risale-i Nur zemin hazırlamasaydı Mehdi gelemezdi manasında …
   Onun için, Nurlara o ismi vermek münasip görülmüyor. Belki "Müceddiddir, onun pişdarıdır, öncüsüdür" denilebilir.

   Risale-i Nur müceddiddir, Mehdinin öncüsüdür.

   Sil
  5. http://www.milligazete.com.tr/koseyazisi/Ucuncu_Dunya_Savasi/22278#.VGc_BTSsWBg
   -3 dünya savaşı eygi beyin yazısı

   Sil
  6. ONİKİ-"Evet, bu zaman hem İmân ve din için, hem hayat-ı içtimaî ve şeriat için, hem hukuk-u âmme ve siyaset-i İslamiye için gayet ehemmiyetli birer müceddid ister.

   Fakat en ehemmiyetlisi, hakaik-i imaniyeyi muhafaza noktasında tecdid vazifesi, en mukaddes ve en büyüğüdür. Şeriat ve hayat-ı içtimaiye ve siyasiye daireleri ona nispeten ikinci, üçüncü, dördüncü derecede kalıyor.

   Rivâyât-ı hadisiyede, tecdid-i din hakkında ziyade ehemmiyet ise, imanî hakaikteki tecdid itibarıyladır. Fakat efkâr-ı âmmede, hayatperest insanların nazarında zahiren geniş ve hâkimiyet noktasında cazibedar olan hayat-ı içtimaiye-i İslamiye ve siyaset-i diniye cihetleri daha ziyade ehemmiyetli göründüğü için, o adese ile, o nokta-i nazardan bakıyorlar, mana veriyorlar.
   ……………………………….

   “Evet,bu zaman hem İmân ve din için, hem hayat-ı içtimaî ve şeriat için, hem hukuk-u âmme ve siyaset-i İslamiye için gayet ehemmiyetli birer müceddid ister.”

   Bu zaman tabirinden üstadın zamanını anlıyoruz.
   1- hem İmân ve din için,
   2- hem hayat-ı içtimaî ve şeriat için,
   3- hem hukuk-u âmme ve siyaset-i İslamiye için gayet ehemmiyetli birer müceddid ister.”

   Fakat en ehemmiyetlisi, hakaik-i imaniyeyi muhafaza noktasında tecdid vazifesi, en mukaddes ve en büyüğüdür.

   Şeriat ve hayat-ı içtimaiye ve siyasiye daireleri ona nispeten ikinci, üçüncü, dördüncü derecede kalıyor.

   Hadis rivayetlerinde, dinin yenilenmesi hakkında ziyade ehemmiyet ise, imanî hakikatlerdeki tecdid itibarıyladır.

   Fakat hayatperest insanların nazarında islamın toplumsal hayatı ve dini siyaset yönleri daha çok önemli göründüğü için hadis rivayetlerine de bu açıdan bakıp mana veriyorlar demektedir.

   İşte burası Nur cemaatinde iman hakikatleri yönünden tecdid vazifesini diğer vazifeler olan islami hayat, şeriatın ihyası, islam hukukunun uygulanması, islam birliğine dayalı hilafetin kurulması, milyonlarla ordulara hükmedip büyük siyasi ve askeri başarılar elde edilmesnden daha önemli ve üstün gördüklerinden Mehdiyetin Risale-i Nurun şahs-ı manevisinde olduğu kanaatine sevk etmiştir.

   Dikkat edilirse Üstad kendisini ve Risale-i Nuru Mehdinin öncüsü olarak görürken talebeleri ona Mehdi-yi Azam demektedir. Bu da daha sonra gelecek ve Mehdi olarak bilinecek zatın o kadar da yüksek olmadığını çağrıştırmaktadır.

   Sil
  7. Akdoğan kardeşimiz: Bu yazı Mehmed Şevket Eygi beyin yazılarının paylaşıldığı "Altı ay sonra" başlıklı yazının mesajları arasında yer alıyor.


   -3 dünya savaşı eygi beyin yazısı

   Sil
  8. Abdürrahim kardeşimizin Risale-i Nur'dan alıntılarına karşı kendi anlayışımı yazdım. Burada kesinlikle biri doğru diğeri yanlış mantığı yoktur. Kendi kanaatimi ifade ettim. Cemaatin genelinin Abdürrahim kardeşimizle hemfikir olduğundan şüphem yok. Zira cemaat içinde belli bir bakış açısına sahip olunmakta.. Bu bakış açısından farklılaşmak zordur. Her fikir kendi havuzu içinde mantıklıdır. Havuzun dışına çıkıp ta başka havuzlarla karşılaştırdığınız zaman farklı dünyaların varlığını kavrarsınız. Ben biraz da kervandan ayrı düşmüş bir kimseyim.

   Sil
  9. Evet kervanla yol alsak muhtemelen aynı görüşte olacaktik. Nitekim cemaatin geneli bu fikirde ısrarlı... 41 mesrep, 41 yol... Neyseki bütün yollar Roma'ya çıkar :)

   Sil
  10. Mustafa Kardeşimize selamlar ve dualar

   Öncelikle doğru veya yanlış bir fikre nasıl cevap verileceğini en münasip bir şekilde gösterdiniz. Yapılan yorumu bazı diğer yorumcu kardeşlerimiz gibi hakaret falan görmediniz. Bunun için yazdığınız hakikatlerin harfleri kadar selam olsun.

   O 15. Şuadaki takrizname yalnız Ahnmed Fevzi Kul’a ait değildir tam isimler şöyle: Üçüncü medrese-i Yusufiyenin Elhüccetüz-Zehra ve Zühretü'n-Nur olan tek dersini dinleyen Nur Şakirtleri namına. Ahmed Feyzi, Ahmed Nazif, Salahaddin, Zübeyir, Ceylan, Sungur, Tabancalı.

   Bir diğer husus benim kastım Mehdi’nin kim olup olmadığı değil. Çünkü o velayet makamı olduğu için gizli kalması gerekiyor. Ancak Mehdiyet’in bir başlangıcı olması lazım. Bu da A.Fevzi Kul’a göre 1902’dir veya 1915’tir ve 1926’dır. Buna göre Mehdiyet'in 3 safhası, aşaması, faslı şöyle: 1902-1952, 1952-2002, 2002-??(2052-Tevhidi’in dünyada hakimiyet yılı).

   Bir husus daha H1384 Miladi 1965’e gelir. 10 sene sonra 1994-95. Aynen bir asır ki manzara Avrupa zalimleri Rusya’yı kışkırtır ve 1978 Harbi olması gibi bu asırda da öyle bir manzara ile karşı karşıya kalınır. Siyasi konulara girileceği için orayı es geçtim (Bir çok konu gibi) Deccaliyet’in Siyonist kanadının uyanma tarihi bu tarihtir. 2 sene sonra Haziran Harbi olur. Mescid-i Aksa ve Küdus esir düşer. Türkiye ise o tarihlerde Ye’cüc ve Me’cüc illeti ile karşı karşıya kalır. Hepsinden önemlisi çiçeği burnunda Başbakan Süleyman Demirel koltuğuna oturur oturmaz ABD ve İngiltere tarafından önüne Kürt meselesini ilişkin teklifini yani planını koyarlar. Ve filmi başlar. Burasını es geçiyorum çünkü bazı gafil Müslümanların utanç günleridir o günler.

   Ama Elhamdüllilah o yıllar geçti. Şimdi 3. fasıldayız. Mehdi’nin 4 kumandanından üçü Kahtani ile birlikte geçti. Şimdi 4. üolan Cehcah zamanı. 3. faslın meyvelerinin görüleceği tarih. Bu aşamada İsrail’in ortadan kaldırılması operasyonuna şahit olacağız. (Senin geçenlerde hatırlattığın tayyarelere meselesi. Onlar ve silahları şu anda hazır. Saatini ve emri bekliyor. ) Eceli gelen 28 Şubat’la bunu kaşıdı. O tarihten sonra olanlar biliniyor. Olacakları göreceğiz. Gaybi bir meselede fikir ve görüş çok olur. Gerçek zuhurundan sonra anlaşılır ve tevil edilir.

   Sil
 63. Hasen b. Süfyan ve Ebu Hureyre’den tahric ettiler ki: Eğer
  dünyadan bir gece bile kalsa, Allah onu uzatır ve Ehli Beytim’den
  birisini Melik kılardı.
  --------- İbni Mace ve Ebu Naim, Ebu Hureyre’den tahric ettiler, O
  dedi, Peygamber (s.a.v.) buyurdu: Eğer dünyadan bir gün kalsa,
  Allah o günü uzatır ve Ehli Beytim’den birisini Melik kılar, O
  Kostantiniyyeyi ve Deylem dağlarını da feth eder.

  YanıtlaSil
 64. İbni Cevzi, Tarih isimli eserinde İbni Abbas’dan tahriz etti, O dedi, Peygamber (s.a.v.) buyurdu: Yeryüzüne dört kişi
  malik olmuştur. İkisi mü’min, ikisi kafirdir. Mü’minler,
  Zülkarneyn ve Süleyman (a.s.), kafirler ise Nemrud ve
  Buhtunnasr’dır. Beşinci olarak Ehli Beytim’den birisi gelecek
  ve O da dünyaya malik olacaktır.

  YanıtlaSil
 65. Ebu Naim, İbni Mes’ud’dan tahric etti, O dedi, Resulüllah
  (s.a.v.) buyurdu: Dünyadan bir gece bile kalsa, Allah o geceyi uzatır
  ve Ehli Beytim’den birisi gelerek dünyaya hakim olurdu. Onun
  adı adıma, babasının adı babamın adına uyar. Daha önce yeryüzü
  nasıl zulümle doluysa, O, onu adaletle doldurur. Malı seviye
  üzere taksim eder ve Allah bu ümmetin kalblerinde gına verir.
  Yedi veya dokuz sene kalır.

  YanıtlaSil
 66. Hakim, Ebu Said’den tahric etti, Resulüllah (s.a.v.) buyurdu:
  Ahir zamanda ümmetimin başına, sultanlarından şiddetli belalar
  gelir, öyle ki yerler müslümanlara dar gelir. O zaman Allah,
  daha önce zulümle dolu olan dünyayı adaletle dolduran Benim
  soyumdan birisini gönderecektir....

  YanıtlaSil
 67. Tabarani, Kebir isimli eserinde, Ebu Naim ise Ali Hilal’dan
  tahric ettiler. Resulüllah (s.a.v.) Hz. Fatma’ya şöyle buyurdu: Beni Hak
  ile baas eden Allah’a yemin ederim ki, şu ümmetin Mehdi’si Hasan ve Hüseyin’dendir. Dünya hercümerc içinde kaldığında,
  fitneler zuhur ettiğinde, yollar kesildiğinde, bazıları bazısına
  hücum ettiğinde, büyük küçüğe merhamet etmediği, büyük büyüğe
  vakarlı davranmadığında; Allah, bu sırada, onlardan adavetin
  kökünü kazıyarak dalalet kalelerini feth edecek ve evvelce
  Benin ayakta tuttuğum gibi, ahir zamanda, dini ayakta
  tutacak, önceden zulümle dolu olan dünyayı adaletle dolduracak
  birini gönderecektir.

  YanıtlaSil
 68. Ebu Naim, Huzeyfe’den tahric etti, O dedi ki, Resulüllah
  (s.a.v.) buyurdu: Vay bu ümmete, o öldüren zalim meliklerden
  dolayı. Bu zalimler, kendilerine itaat edenler hariç, sessiz mutileri
  bile korkuturlar. Muttaki mü’min, diliyle taraftar gibi görünse
  de, kalbiyle onlardan nefret eder. Allah Teala, İslamı aziz olarak
  iade etmek murad edince, her muannid zalimi helak edecektir.
  O, bir ümmeti, istediğinde, fesadından sonra islah etmeye kadirdir.
  Ya Huzeyfe, eğer dünyadan bir gün bile kalsa, Allah o günü
  uzatır, taki Benim Ehli Beytim’den bir kimseyi Melik kılsın ve
  onun eliyle melhameler yapsın ve İslam açıklasın. O vaadinden
  dönmez ve hesabları seri olarak görücüdür.

  YanıtlaSil
 69. İbni Ebi Şeybe ve Naim b. Hammad Fiten isimli eserde, İbni
  Mace ve Ebu Naim ise İbni Mes’ud’dan tahric ettiler. O dedi ki: Biz
  bir ara Peygamber (s.a.v.)’in yanında iken Beni Haşim’den bir
  grup genç geldi. Peygamber (s.a.v.) onları görünce gözleri doldu
  ve rengi değişti. Dedim ki, “ne oldu ki, sevmediğin bir şeyi
  yüzünüzde görüyoruz.” Buyurdu ki: Biz öyle bir Ehli Beytiz ki,
  Allah bizlere dünyayı değil ahireti ihtiyar etti. Muhakkak ki,
  15
  Benden sonra, Ehli Beytim bela ve mihnetlerle karşılaşacaklar ve
  tarda maruz kalacaklardır. Şark tarafından siyah bayraklı bir
  kavim gelinceye kadar. Bunlar Hakkı isterler verilmez.
  Çarpışırlar, muzaffer olurlar, istedikleri verilir.
  Fakat o Hak, Ehli Beytim’den birisine verilmedikçe kabul
  etmezler. O (Mehdi) arza sahib olur ve kendisinden önce baskı
  ve zulümle dolu olan arzı adaletle doldurur. Sizden O’na kim
  yetişirse, kar üzerinde sürünerek dahi olsa gelsin, O’na
  katılsın. Zira O Mehdi’dir.

  YanıtlaSil
 70. Hadis-i Şeriflerden anladığım kadar Hazreti Mehdi muhakkak gelecek,şahıs olacak,Peygamberimizin Neslinden olacak.Hadislerde belirtilen sıfat ve özellikte olmayanların hiçbirisini Mehdi olarak görmem mümkün değil.Değişik açılardan farklı niyetlerle bakılırsa her göze göre farklı manzara çıkar.Ben Peygamberimizin haber verdiği şekliyle algılıyorum.Bu hususlarda tevil gerekmez.10 tane siyah sancak çıkar hangisi olduğu iman nuru ile tanınabilir.40 tane mehdi çıkabilir hangisinin sahih olduğu iman nuru ile tanınabilir....
  Görüş benim görüşümdür.Saçmalık içerebilir.Allah'ın Selamı Rahmeti ve Bereketi tüm inananların üzerine olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mehdi'nin gelebilmesi için Deccal lazım. 8 tane Deccal, 4'ü Hıristiyan Alemi'nde, 4'ü İslam Alemi'nde geldi geçti. Bu ne menem Mehdi'ki bir türlü zuhur etmiyor. O geldiği zaman daimi Deccal zulmü altında olacak. Değil mi?. O halde Deccalini görelim Mehdini söyleyelim..

   Neyse o türkü çok güzel; Bekledim de gelmedin Mehdi'ni göstermedin, söyle söyle hiç mi Mehdi görmedin.

   Mehdi senin gibi bir görünüp bir kayb oluyor. Bir gerçek ismin bir de sahte pardon müstear isminle döktürdüğün gibi Aşk olsun sana. Lafla peynir gemisi yürümez. İnsanları Mehdi beklentisine sokmak huzursuzluğa ve sonunda hayal kırıklığına yol açar. Yaz yağmurunda kışlıkları giymek gibi olur. Ümit tacirliği gibi olur. Özellikle fitne fücur taifesinin siyasi arenada hizmetleri kaosla karıştırması gibi.

   Cebrail (as.) Hz. Pelgamberi (a.s) Burak'a bindirmeden önce bir suale verdiği bir cevap var. Bir ayetle. 2015'te onun hükmü olacak. Neydi o ayet bakayım? Felaket tacirleri ve dellalları çok fena bozulacak. Kan revam özlemcileri.

   Sil
  2. nemem Mehdi dediğin Zat,kimsenin keyfine göre zuhur etmeyecek.Kimsenin egosunu tatmin etmeyecek.Allah ne zaman emrederse ve irade ederse o zaman zuhur eder.Kimseye de sormaz.İzinde almaz.
   Benim bu sosyal medya denen alemde gerçek ismim yoktur.Hesabımı dün birine açtırdım.Başkaca hesabım yoktur.Sen önünü gööremiyorken bilmediğin hususlarda yorum yapma.Ben mehdi bekleyin demedim hiç bir zaman.Hiç kimseye mehdi şudur diye işaret etmedim.Fitne senin yaptığındır.Ehli olmayanlara Mehdilik vasfı yüklemen fitnenin önde gidenidir.O zatlara,eserlere iftiradır.Benim hükmüm Allah'a aittir.Sen kibrinden kurtulmadığın sürece,senle çok muhatap olmayı düşünmüyorum.Demişsin ya yedirirler diye cevabını verdim.Varsa manevi bir halin gellll.Şeytan nerede duruyorsa ancak oraya kadar gelir sonra kuyruğunu sıkıştırır onun gibi gidersin.Ama sende manevi bir hal yok yazdıklarını bile anlama kabiliyetinden uzaksın.Bu yazdıklarım boş bir yazı olarak alma.Sizin deyiminizle bazen tehdit olarak kullanırsınız karşınızdakine ,bu el kalkarsa birdaha yiyecek tokat göremezsin.son yediğin tokat olur.Sınırını bil,haddini bil.Önce kendini bil...

   Sil
  3. Sen ehil tayin edicisin galiba. Sana uyan ehil, olmayan cehil, peki nerde kaldı senin Halil. Mehdi’nin bir özelliği de hillettir. Sen hillet nedir bilir misin? Bilmediğin belli ki onu bunu çekiştirip zillet demiş zıllda kalmışsın.

   Bediüzzaman’ın Süleyman Tuna Hazretleri’ne ne yakışır ne yakışmadığını sen mi bileceksin. Edep her şeyin başıdır. Önce edepli olacaksın, sonra kime tabi isen onunla oynayacaksın. Hem umumun hem de Alem-i İslam’ın hakkını hukukunu haleldar etme ki, bir kıymetin olsun. Şeytanı’ın bir hususiyeti de kişiyi ucb ve fahra sokar. Yüksek perdeden attırır. Kuyruklu yalanın kuyruğuna taktırır.

   Senin manevi makam dağıtıcısı veya mihengi olduğunu da bilmiyordum. Bak onu da öğrendim. İsteyen olursa tavsiye ederim. Ama ben makam meraklısı değilim. Çevrendekilere söyle sana bir tane düz ayna alsınlar. Dev aynaya fazla bakıyorsun. Veya nefsi aynan öyle. Onu kırarsan rahatlarsın. Hadi kır kır.

   Sil
  4. çokgüngör,çocukların yağ satarım bal satarım oynamaları gibi yazıları yazma.Ahir zamanın Mehdisi 1 tanedir.Said-i Nursi Hazretleri ben o beklenen mehdiyim demiş olsa ümmetin diğer tarikat,cemaatlarının ileri gelenleri tasdik etmiş olsa,ve hadis-i şeriflerde gösterilen faaliyetleri tamamlamış olsa tamam o kimse mehdidir dicem.ve yetişirsem o kimseye Rabbim de nasip ederse o mehdidir derim.Sana ayna tuttum ama sen aynaya bakmaktan acizsin.Git bir doktor bul kendine.Hastalığın ilerlememiş,kalbin mühürlenmemişse tedavi imkanın vardır.-Neuzubillah- nefsini böyle bırakırsan ilerde Said-i Nursiyi bırakır mehdiyim diye çıkarsın haberin bile olmaz.Sen Risale okuma tam da risaleleri okumaya karar vermişken Allah belki de işari olarak seni çıkardı karşıma.Eğer risale okuyan senin gibi oluyorsa Allah korusun.Git ölüm gelmeden tedavi ol.olmazsan ahirde tedavi ederler...

   Sil
 71. Batıdan Zig-Zag grubu adında grup duyan var mı ?
  ZigZag Hızır Tezkiresi
  Yazar: Hans von AIBERG.
  Vakti olan araştırabilir.Çok uzun makale var.Değişik bakış açısıyla bilimsel bir yaklaşımla sunum yapılmış...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk iki kitap "Arzdan Arşa" heyecan vericiydi. Fakat sonra iş islam protestanlığına vardı. İşin garibi böyle bir adam var mı yok mu o da muamma... Hepsini okuduk. Son senelerde tedavülden kalktı gibi... Bu da tutmayan bir proje gibi...

   Sil
  2. Şöyle bir baktım ,ilginç geldi.Batı da bile Mehdi projeleri var.Türkiyeden en az bildiğim 100 civarı var.kimisi mehdiyim der,kimisi demez aday gösterilir,kimisi demez ama kendisini ima eder....Şeyh Ahmet Yasin de o konuda şikayet etmişti.''Mektup gönderiyorlar,haber gönderiyorlar bana tabi ol diyorlar'' diye sitemliydi.Bu deniz çok insanı götürebilir,Allah muhafaza.

   Sil
 72. Şu ana kadar mehdiliğini açıklamış olanlar bu iddialarını ispatlayamadılar.Allah'ın bir gecede ıslah etmiş olduğu Zat etten kemikten de olsa manevi olarak dünyaya bedel bir güce sahip olacak birisini beklerim.Denilebilir ki bir insan öyle olur mu? olur.Hatta bazı evliyalar demişler ki Allah bana izin verse 3 saat veyahut 3 dk (aklımda kaldığı kadarı ile) da Tüm dünyayı İslam ederim.Kur'an-ı Kerim de geçen Süleyman Aleyhisselam ile Belkısın tahtının getirilmesi olayında olduğu gibi ,Her bir olay akılla veya bilimin geldiği sınırlı fiziksel kurallarla açıklanmaz.Akla aykırıdır diyen kendi aklı kapasitesi kadar aykırı der.Benim de bu dönemde yaşayan,tanıdığım ve çok harikulede olaylarına şahit olduğum zatlar var.Hz Mehdi Hazretleri bu gün gelse Allah'ın izniyle,O'nun kudret ve azametiyle,tüm dünyayı bu fitnelerden temizlemeye Kadirdir.Bazı okuduğum sitelerde bu noktalarda takılıp kalırlar,mehdi gelse nasıl yapacak,veyahut dünyanın şartlarını uzun uzadıya yazarak mehdi bu şartlarda niye gelsin ki diye yorum yaparlar.Mehdi kendisi isteyerek gelmeyeceğini hesaba katmazlar.O görevin Allah tarafından verildiği takdirde reddedilmesinin mümkün olmadığını hesaplamazlar,Allah'ın azametini,kudretini hesaba katmazlar.Fil suresini tefekkür etmek lazım.Allah dilerse kuşla fil ordusunu dağıtır.Her ne kadar akla,fizik kurallarına ve olağan dışı görünse de böyledir...

  YanıtlaSil
 73. Mehdi geldi geçti diyen CahiL zümreye derim Kİ NERDE İsA Alehiselam NERDE mÜSLÜMAN LARIN BİRLİGİ NERDE 40 YIL EN aZ Altın cağ? Nerde İslamın Zirve YAPMASI Nerde KüDüsün MÜSLMAN LARDA OLMASI nerde romanın fethi NERDE TüM cemmat Tarikatlerin Tüm Müslümanların tek catı Altında Toplanması? ___ Nerde Asıl Büyük deccaL İSa Alehiselam öldürdügü _______-_Nerde İsA Alehiselam la MEHDİNİN beraber OLUŞ ZAMANLARI Mehdi Kim İSA Alehiselam Kim?nerde dünyada Liderlik Müslümanalrı NERDE HALİFEMİZ? DAHA DAHA BİR COOOOOOOOOOOOOOOOOK cevap bı verilmicek sorular KİMSE __ BİR EVLİYANIN ESERİNİ kAFALARINA MENFAAT UGRUNA TEVİL EDİP____ Mileti kandırmasın kimse kalkıpda ONCA hadisi ŞERİFİ Bİ KENARA EGER MÜSLÜMANIM DİYORSA KENARI ATAMAZ________________- NERDE__iSRAiLin yok olması?? sabaha kadar soru işaretlerini sıralayımı ______ nerde Roma nın fethi? NERDE islam BİRLİGİ? Mehdi ALEHİSELAM ZAMANINDA Fakir MÜSLÜMAN OLMUCAK NERDE kırılıyo MİLLET???________ NERDE şeriat devletleri?? kalkıpda bi büyük zatı MEHDİ gibi lanse eden ler _____HİÇ HAYA ETMEZSİNİZ BİDE hadisi ŞERİFLERİ YOK GİBİ NOLCAK BU KADAR HADİSİ ŞERİF HII VARMI CEVAPLICAK ??? KAFANIZA GÖRE SÜFYAN KAFANIZA GÖRE mEHDİ KAFANIZA GÖRE DecCaL Asıl bu idaalrda bulunan lar hadsizin en önde gidenizir Bediu zaman saidi nursi bunların görüşünden beridir Daha BU ŞEKilde mehdi gelmicek geçti gibi görüşü olanlar Yarın ilerde Allah görmeyi nasip ederse inkara bile gidebilirler kii __________________________ Bediu zamanın Risale Bneden 30 yıl sonra ıspartaya dogu meşrebli ilmiyle Amil Bir Allah dostunun gelcenden bahis eder ___ derki Hangi Makama cıktıysam Onun AYAK İZİNİ GÖRDÜMM DİYE GECER ___ Fazla söze gerek yok Kibir inat hastalıyı olana Bediu zaman Sadidi nurside gelse dese yok o Başka türlü demek istemişdir der 2 abi inanmazlar ___________ Mehdi Yİ bile bekliyenlerin k ısmı Azamisi bile Decalle TABİ OLUR__Allah korusun Adama HADİSİ şerif gösterirsin Kafasına göre TEVİL eder Sapla Samanı Ayırmakdan ACİZ zümre kalkıp Hakikat kelimesini Agızlarından düşürmez hAKİKATIN kokusundan Bi HABERDİR vesseLaM

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Besmele çek kardeşim.
   Hak aciz varlık olan insanın haykırmasıyla açığa çıkmaz.Lakin Allah bu görevi yüklemiş yapmak lazım.Allah razı olsun paylaşımın için.

   Sil
  2. AMİN ECMAİN KARDEŞİM

   Sil
 74. Ashabı Kütüb i sitte İmam ı hakim in Müstedrek inde ve ebu Davud un Kitabı ı Sünen inde _Beyhaki ŞuaB I iman da Tahriç buyurdukları:: HER YÜZ SENEDE BİR CENAB I HAK BİR MÜCEDDİD İ DİN GÖNDERİYOR__ hadisi şerifine mazhar ve masadak ve münhir i tam olan__MEVLANA Eş Şehir kutbul Arifin GavsuL VasiLin_ Varisi Muhammedi Kamilüt TarikatüL alliye ve-L Müceddidiye___ HALİDİ (bağdadi) ZüLcenaheyn Kuddise Sirruhu.....(BarLa Lahikası.119)_________Gerçi her Asırda Hidayete (Vesile)edici bir nevi Mehdi ve Müceddid geliyor___ ve gelmiş Fakat her biri üç vazifeden birini bir Cihetle yapması itibarıyla, Ahir zamanın _BÜYÜK MEHDİ_ ünvanını Almamışlar...(Emirdag Lahikası 260)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu aynen çevirdiğin gibiyse Sadi-i Nursi Ben ahir zamanın beklenen mehdisi değilim diyor.Çünkü ben de üç vazifeden birini yapıyorum diyor.Halen de o 3 vazifeden birisini gören bir çok evliya Allah'ın izniyle mevcut.Bunların hiçbirisine Mehdi dir diyemiyoruz.Sevmek farklı o makamı vermek farklı.O Makamı verecek olan ancak Allah Azze ve Celle dir..

   Sil
 75. Devamı__ Baştaki HADİSİ ŞERİFİN (her yüz sene başında dini tecdid edecek bir müceddidi gönderiyor) Müjdesinin ihbarı muzavi olarak Hazreti MEVLANA HaliD ---Ekser ehl i HAKİKATIN tasdikiyle -1200 Senesinin yani on ikinci Asrın Müceddididir.(BarLa Lahikası 120) Devamı

  YanıtlaSil
 76. devamı ___ MADEM tam yüz sene sonra aynen dört cihette tevafuk ederek Risale i Nur eczaları aynı VAZİFEYİ GÖRMÜŞ ...Kanaat verir ki nass ı hadis ile Risale Nur tecdid i din hususunda bir müceddid Hükmündedir (BarLa Lahikası 121) Cenabı HaK kemal i Rahmetinden şeriat i islamiyenin edebiyetine bir eseri himayet olarak___ her bir fesad ı ümmet zamanında bir muhlis veya bir müceddid veya Halifeyi zişan veya kutbu Azam veya bir MürŞİDİ ekmeL veyahut bir nevi _______MEHDİ hükmünde mübarek ZAAT ları Gönermişdir) fesadı izale edip milleti ıslah etmiş Din i Ahmediyeyi (Alehiselam)muhafazaetmiş Madem Adeti öyle cereyan ediyor ___%%%__(AHİR zamanın en büyük fesadı zamanında elbette en Büyük bir Müçdehid ,hem en büyük bir Müceddid hem HAKİM hem MEHDİ hem MÜRŞİD hem Kutbu AZAM olarak bir zatı nuraniyeyi GÖNDERECEK VE O ZAT EHL-İ BEYT İ NEVEVİDEN OLACAKTIR_) ___ Cenabı hakk bir dakika zarfında beyn -es sema vel-arz alemini bulutlarla dolfurup boşaltıgı gibi bir saniyede denizin fırtınalarını teskin eder.. ve BahaR içinde bir saat yaz mevsiminin numunesini ve yazda bir kış Fırtınasını icad eder __ Kadir-i Zülcelal HAZRETİ MEHDİ iLe de Alemi İSLAM IN Zulümatını Dağıtabilir Ve VAADETMİŞTİR VAADİNİ ELBET YAPACAKTIR___) Kudreti ilahiye noktasında gayet kolaydır eğer daireyi esbab ve Hikmet i Rabbaniye noktasında düşünülürse... yine o kadar makuL ve vukua Layıktır ki: Eger muhbiri SadıK tan rivayet olmasa dahi her halde öyle olmak Lazım gelir Ve Olacakdır diye ehLi TefeKKÜR HÜKMEDER)___(Mektubat 411 412 ) demekki HER Asırda Müceddid geliyor 1200 yıların ki Halidi BAGDADİ DİKKAT BUYRULSUN GAVSIYET KAMİLİ MÜRŞİTLİK DE VAR ONDA İRŞAAD) Demmek ki MEHDİYUN ALLAH DOSTLARINDAN __ Büyük MEHDİ DEGİL DİR ZEMİN HAZIRLAMIŞ ___________Bediu zaman Saidi nurside Eserleriyle MEHDİYUN demmeki BEKLENEN büyük MEHDİ DEGİL_______________________DEVAMI VAR

  YanıtlaSil
 77. Şimdiki hatıra geldi ki eğer şeddeli -Lamlar -mimler-ikişer sayılsa bundan -BİR ASIR- Sonra Zulümatı dağıtacak zatlar ise.HAZRETİ MEHDİNİN şakirtleri (muhipleri tabileri)OLABİLİR_(risale nur(şualar 605) BAKINIZ Üstaz dahi Aleni aleni aleni derken eger kendi MEHDİ OLSA SATEN ZÜLÜMATI (BİR ASIR SONRA İBARESİ GECERMİ )akıl sahibi kardeşlerime danışırım _ Arsımızda dahi ekmel KAMİL Mürşitlere bazı Saidi nursi hazretlerinin ders Arkadaşları TABİİ olmuşlardır bunuda bek bilen yok dur. daha bir cogu Asıl kABİRİNİ biel bilmez Daha bir cogu HimMetinin NASIL OLDUGUNU ŞİMŞEK GİBİ GELDİNİ YAŞAMAMIŞDIR DAHASIIIIIIIIIII DAHASIIIIIIIIIIIIII_____________ BUNLA YETİNELİM

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kardeşim (Allah korusun)ben bir insanın üzerinde 20-30 gün çalışacak olsam. hadisleri ve rivayetleri tevil eder,olmadı tevilin tevilini yapar o adamı mehdi olarak lanse ederim.Şeytanın yaptığı da bu zaten.Çoğu insanlar sapıtmış kişilere mehdi diye tabi oluyorlar...Şu ana kadar Hz Mehdi vasıflarını taşıyan bir Zat doğup da ahirete intikal etmemiştir.Ha çıkmadıysa ne zaman çıkar ? Alametler tamam ama zamanını Allah tayin eder.İster şimdi,ister 100-200-300 yıl sonra olur...Allah razı olsun paylaşımların için.Bu Said-i Nursi Hz. sözlerini aldığın kaynakl sağlam mı

   Sil