.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

29 Kasım 2014 Cumartesi

AK SARAY'A YÜRÜMEK İSTEYEN GRUBA MÜDAHALE

Ak Saray'a yürümek isteyen gruba müdahale
Cumhurbaşkanlığı Sarayına yürümek isteyen grubun önü Orman ve Su İşleri Bakanlığı önünde polis tarafından kesildi.

Başkent'te yeni yapılan Ak Saray'a yürümek isteyen Öğrenci Kolektifi üyesi 22 kişi polisin gazlı müdahalesinin ardından gözaltına alındı.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na yürümek isteyen Öğrenci Kollektifleri’ne üye grubun önü Orman ve Su İşleri Bakanlığı önünde polis tarafından kesildi. Polis burada gruba dağılın uyarısında bulundu. Polis dağılmayan gruba gazlı müdahalede bulundu. Polis müdahale sonrası eylemcilerden 13’ünü gözaltına aldı.

49 yorum:

 1. Türkiye miz için en Tehlikeli ihanet Örgütleri boş durmazlar Aga Babalarından batıdan İSRAİlden emir aldıklarında devamlı iç kaos isterler kim bunlar _Marksiz Ateis bazı kemlst ve PKK ve siyası uzantıları Bunlar DecaLLi ye hareketlerdir Bunlar derdi asla fakir fukara ezilenLERİN HAKINI SAVUNMAK DEGİL__ Tam aksine onları devlete karşı Ayaklandırıp kulanmak dır kendilerine yer edinmek BATı VE isRaİl GİBİ bunları kulanna aga babalarından Aferin almak dır -eger olurda Bu TERÖR Deccali ye örgütlere Silah lı eyleme başlayın emri dış batıdan İSTİKBARATLARDAN gelirse Bunları devletimizizn cok iyi izlemesi HATTA silaha baş vurdukarı an Yok edilmeleri dahi düşünülmelidir Bu nalr Türkiyenin Hayrına olmuyan şer odaklarıdır bazı ları ırk cılık gibi Algılamsın İSLAM la Alay eden terör örgütü benim ırkımdan olsa KARDEŞİM DEGİLDİR _____Büyük İslam Alemini bi PARCASI olcaK olaN Türkiyemizin güçlenmemesi için Devam Lı HAZIRDA tutulan EN şerli Decca Lİ örgüt PKK ve yandaşlarıdır _Müslüman Kürtlere dahi acımadan KAT LEDERLER

  YanıtlaSil
 2. Alamet,

  Sen o sözü doğru duymuşsun (Rivayetçisi kimse Cübbeli Ahmed'in doğru söylemiş) ve aşağıdaki linki veriyorum, 12 temmuz 2013'de aşağıdaki linki zaten paylaşmıştım, senle yaptığımız tartışmada - istişarede daha önce paylaşmıştım..

  22.45 itibariyle Cübbeli Ahmed'in sesinden dinleyebilirsin..

  40.50 itibariyle Hadisi Şerif-i yeniden ele alıyor

  19.45 - 21.00 Istanbul Hükümeti'nin Hz Mehdi (As) karadan saldırıya izin vermeyeceğini söylüyor - Hatta daha ileri ki dakikalarda Seyyid Malik hzlerinin Istanbuldan Hz Mehdi'ye Istanbul'dan yardım gelecek sözünü Seyyid Imam Malik'in bu Hadisi Şerif'e dayandırıyormuş diyor..

  http://m.youtube.com/watch?v=t0RG7PdvsdM

  http://www.youtube.com/watch?app=desktop&persist_app=1&v=t0RG7PdvsdM

  Ayrıca Hadisi Şerif-i bulacağım, zamanım az olduğu için süre uzuyor

  Ayrıca yukarıdaki Hadisi Şeriflerede cevap vereceğim, detaylı araştırıp, ama sana ön bilgi Yavuz Sultan Selim (Türk Kumandan) Hilafeti almaya giderken çok Türkmen Şii ile çarpışmıştır, ayrıca o zaman ki Islam dünyasındaki en büyük rakibi İran Hükümeti'nin Şah'ı da Türkmen Şiiydi, zaten İran Hükümeti'nin yönetimi Farsların eline 1. Dünya savaşı ile İngilizler vasıtası ile geçiyor, bu çoğrafya da Şii Türk var, Laik Türk var, Nefsine uyan Türk var, hatta Arabı var Farsı var, varda var

  Elhamdulillah Ehli Sünnetide var !!!

  2015 Şubat itibariyle daha çok zamanım olacak inşallah..

  Herkese bu linki dikkatle dinlemesini tavsiye ediyorum - Hz Mehdi (As) devrini bilemem, bugün olur, yarın olur, çok sonra olur, Allah bilir, bildirdikleri bilir, fakat Hadisi Şerifler ile olayları Cübbeli Ahmed anlatıyor olayları.. Temel oluşturmak için bu kitabı almanızı tavsiye ediyorum..

  Yanlışı bile olsa Usulü Ehli Sünnete göre hazırlanmış,

  Usül olmaz ise Vusül olmaz !!!

  Arkadaşlar,

  Ben Türk değilim, Arabım Hz Halime (Ra) soyundan geliyorum, Hz Halime (Ra) bildiğim kadarıyla Kureyşlidir, ayrıca Medine'de Arap akrabalarımız var, bizden (Medine'den) 3,000 kişi bütün Araplar'dan da 43,000 kişi çıkıyor malesef, demek istediğim Haklıya sırf nefsani sebepler ile Haksızsın diyemem, Çünkü ;

  Hak gelince Batıl Zayii olur !!!

  Orta Asya, Orta Doğu ve Anadolu toprakları hakkında Konuşurken dikkatli olun.. O Toprakların Peygamberleri, Sahabeleri, Evliyaları, Şehitleri var..

  Gördünüz Orhan Gazi'nin tabutunun önünde fotoğraf çektirip, Orhan Gaziye terbiyesizlik yapan Yunan Kralı'nın sonunu, 27 yaşında Cehennem odunu oldu..

  YanıtlaSil
 3. Blogumuzda bazı güncel konulara hiç değinilmeden geçip gitti. Gerçi blogumuz bir haber-yorum sitesi değil... Güncel olayları hadis ve evliyaullahın gaybi haberlerinde haber verilmişse ve onların bir manasını teyid eder nitelikte ise blogumuza alıyoruz.
  Mesela Papa geldi, gitti. Bunun anlamı nedir? Bu adam niye gelir. Niye aynı vakiylerde gelir. Resmi ziyaret perdesi altında Katolik-Ortodoks birleşmesi süreci mi yürütüyorlar ?
  Ertesi gün Putin geldi ve gitti. Putin bütün dünyada yahudi para baronları tarafından sıkıştırılmakta.. Bugün Putin 2 yıl sonra gidecek diye bir şey okudum. Diğer taraftan Hürriyet gazetesinde Rusya'daki Putin aleyhtarı gösteriler vardı.
  Bu arada Anayasa mahkemesinin seçim barajını iptal etmek konusundaki haberler önümüzdeki seçimlerde AKP nin % 50 oy alsa dahi tek başına hükümet kuramayacağı bir tertip hazırlandığını gösteriyor.
  Yine 17 küçük partinin seçime bir çatı altında girmesi ile ilgili girişimler önümüzdeki seçimlerin oldukça önemli sonuçlar doğuracağını gösteriyor. Hepsi AKP nin tek başına iktidarını önlemek içindir.
  Eğer seçim barajını iptal ederlerse belki seçim öncesi kaos devreye sokulmaz. Eğer AYM seçim barajını iptal etmezse o zaman seçim öncesi kaosa hazır olalım.

  Geleceği elbette Allah bilir. Bizim yaptığımız güncel gidişatı gaybi kaynakların perspektifinden değerlendirmek ve bir takım tahminlerde bulunmaktır. Bunu yaparken ne kadar gerçekçi olursak o kadar doğru tahminde bulunabiliriz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Madem aktüel konu dediniz biraz bir şeyler karalayalım.

   Papa’nın ziyareti, mazisi uzun olan bir hikayedir. ABD, komünist tehlikenin azgınlığı döneminde ehl-i kitabın iki dininden yardım istedi. Onlara yakın olan Vatikan’dan, hem İslam dünyası ile işbirliği hem de Protestan nüfusun çoğunlukta olduğu kızıl istila altındaki kiliseyle sıkı münasebet telkin etti. Bu arada Afganistan-Pakistan-İran-Türkiye’den oluşan yeşil hattı teşvik ederek din hürriyetini öne çıkardı.

   Nitekim Vatikan 1962 Konsülü ile İslam’ın hak bir din olduğu anlamına gelen İslam’ın da kurtuluş yolu olduğunu kabul ederken, kafir denmesini terketti. Bu yönde bir sekretarya oluşturdu. 5 yıl sonra da 1967’dei ilk Papa Türkiye’ye geldi. Türkiye’deki Fener Patrikhanesi ile birleşme ve işbirliği konularında nabız yokladı. Daha sonra şimdiki Papa dahil 3 Papa daha geldi. Her papanın gelişinde İslam dünyası ile diyalogtan bahsetti. Komünizme, dinsizliğe, ahlaksızlığa karşı mücadele yöntemlerini kast ediyorum. Diyalog derken Pansilvanya şaşkın cemaatinin diyaloğunu kast etmiyorum. O apayrı bir zırva ve bid’a.

   İmam Gazali Kur’an’ın Hıristiyanlığı da kapsadığını ve muhatap aldığını belirtir. Nitekim Hz. Mesih’in o maksada binaen nüzulü bu açıdan değerlendirilmeli.

   Sil
  2. Rusya ile ilişkiler tarih boyunca hep hasmane olmuştur. Ama Menderes’in son yıllarında hem de komünizmin en azgın olduğu bir dönemde ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi konusunda temas kurulmak istendi. Buna cevap 27 Mayıs darbesi oldu. Çünkü Batılı müttefikler bunun Yeşil Kuşağın maksadına aykırı gördü. Bize bağlı kalacaksın, dediğimizi yapacaksın kafası.

   27 Mayıs darbesinden sonra kurulan Meclis’in Senato Kanadı’nın Başkanı İhsan Sabri Çağlayangil bir parlamento heyeti ile Moskova’ya gitti. Orada Sovyet Devlet Başkanı Kruşçef’in 3 teklifi oldu. Buna karşılık Çağlayangil iktidarda olmayışlarını gerekçe göstererek bunun hayata geçmesinin zorluğuna dikkat çekti. AP, 10 Ekim 1965 seçimlerini kazanıp tek başına iktidar oluunca birkaç hafta sonra Moskova’dan işbirliği teklifi geldi. Ve Türkiye’in ağır sanayi tesislerini finans etmek üzere 1966 Şubatında Moskova’dan bir heyet geldi. Ve anlaşma imzalandı. O zaman çok yüksek olan 1 milyar dolarlık yani 10 milyar TL’lik anlaşma yapıldı. Türkiye’de bilinen bütün demir-çelik, alüminyum, rafineri falan hepsi o parayla kurulmuştur. Tabi bu batılı ülkelerin büyük tepkisini çekti.

   Batı bütün vesayetlerini AP iktidarının önüne çıkardı. Tam bir algı operasyonları yürütüldü. Hemen sokak çalıştırıldı. Cuntasal soytarılar gerekği yapıp, milliyetçi ve muhafazakar mihrakları siyasete soyundurdu. Hasalı kelam Türkiye’nin batının bağımlılığından çıkmasını istemeyen yerli ve yabancı 1969 seçimlerini hedef aldı. Ama o odaklar emellerine nail olmadı. Öyle ki Çağlayangil hatıratında 1969 seçimini ertesi Avrupalı meslektaşlarıyla bir araya geldiğinde ona “Seçimi nasıl kazandınız hile mi yaptığınız” diye çıkıştıklarını anlatır.

   Yani batılı müttefiklerimiz diyor ki: “Bu kadar üzerinize geldik nasıl seçim kazanırsınız.” Kudurdular. Ve 12 Mart ile emellerine nail oldular. Tabi Rus ekonomi yardımı yatırımı ve üretim demekti. Üretilen kime satılacaktı. İslam dünyasına. Rusya ile anlaşmaya paralel AP iktidarı derhal İslam dünyası ile bağlantıya geçti. Öyle ki 1967 Arap-İsrail Harbi sonrası Mısır ve Suriye’ye gidecek yardım uçaklarının Türkiye üzerinden geçmesine AP iktidarı izin verdi. Buna ABD ve Avrupalıların yanı sıra İsrail’in tepkisini çekti. Ondan sonra Türkiye kaosa sürüklendi. Ama İlk MC kurulunca Rus başbakanı finanse ettikleri İskenderun Demir-Çelik’in açılışına katıldı. Bu kez 1980 darbesi geldi. Her neyse 1985 yılında Türkiye’nin Rus aleyhtarı bir tutumu üzerine Rus Dışişleri Bankalığı yayınladığı çok manidar bir bildiride Türkiye’yi eleştirdi ve “Biz hep Türkiye’yi destekledik. Sanayinizin kalkınması için yardım ettik. Bu yaptığınız nemen” kabilinde bir bildiri idi.

   Ama Rus-Türk ilişkileri sonra daha da gelişti. Özellikle Sovyetlerin çöküşünden sonra bu devasa boyutlara ulaştı. Türk inşaat ve tüketim sektörleri Rusya’da büyük yatırımlar yaptılar. Büyük paralar kazanıldı. Bugün inşaat şirketlerimizin dünya çapıda olmasının bir sebebi de budur. Rusya 2005’te Almanya’nın bir teklifine aldanarak eski Sovyet ülkeleri üzerinden petrol ihracatını gündeme almıştı. Ancak son Ukrayna krizi Avrupa’ya güven olmayacağını gösterdi. Rusya eski dostuna döndü. Rus-Türkiye ilişkilerinin gelişmesi Türkiye’nin hayrına dır. Hem dünyevi hem de uhrevi açıdan. 120-150 milyon Türk, Rus şemsiyesi altında.

   Sora Bediüzzaman’ın ünlü sözü ne idi? Rusya dinsiz kalamazdı, dönüp Hıristiyan da olamazdı. O zaman ya İslam ile terk-i silah edecek veya İslam’ı kabul edecek. 1917 yılında söylenin bu söz 70-80 yıl sonra gerçek oluyordu. Ve Rusya İslam Konferansı Örgütü’nün gözlemci üyesi oldu.

   Putin için birkaç söz. Putin, 1980’lerde KGB üst yöneticisi iken Türkiye’yi dolaştı. Ege ve Akdeniz sahillerini de. Rusların turist olarak gelmelerinin önün açtı. Başa geçince de bu işbirliğini başka alanları taşıdı. Dış politikada daima geçerli olan menfaattir. O tayin edicidir.

   Sil
  3. Abdurrahim kardeşim benim bildiğim kadar Şeri manada,zorlama altında dinden dönme,veya dinini gizleme vardır.Ancak hizmet için teslisi dillendirmek yoktur.Hz İsa sizin demiş olduğunuz dönemde gelmişse haşa Hz İsa Allah'ın oğludur demek zorunda boynuna haçı takmak zorunda.Bana bile dünyayı verseler ben o sözü söylemem,dünya islam olacak deseler o sözü söylemem,Dünya zaten Allah'ındır din de Allah'ındır dilediği anda İslam yapabilir.Bize düşen sözümüzde sadık kalmaktır.Bir Peygamberin ,bir alimin hizmet için o kılığa gireceğini hiç sanmıyorum.kimse tanımadan da çekip gideceğini sanmıyorum.Tabi ki görüş senindir.saygı duyarım.

   Sil
  4. Hz İsa A.S. geldiğinde ona atılan iftiraları yok edecek.Teslisi yokedecek,haçı kıracak.Bu sözlerden anlaşılan onlarla savaşağı anlamına gelir.Bu savaş ilmi,akli ve görsel olabilir.Hz İsa yı tanıyabilen hristiyanlar İslama girer.Çünkü Hz İsa İslam dinine tabi olarak gelecek.Hristiyanlığı ihya etmeyecek.İslamı ihya edecek.Hristiyan aleminin ,İslam dinini din olarak tanıması çok büyük bir gelişme değildir.Çoğu zaten 200 yıl önce hakimiyetimiz altındaydı.Hz İsa'nın 3-5 papazlar konsülüne İslam dindir dedirtip çekip gideceğine de inanmıyorum.Hz İsa 40 yıl kalır Hadis-i Şerifi mevcut.Hz Mehdiden sonra gelir.Hz Mehdi gibi büyük bir zatın arkasından gelip 40 yıl kalıp 3-5 hristiyan papazına bunu söyletip gitmesi de gariptir.Bu hususlar hadisi şeriflerle çelişiyor.Görüşlerinizde buna şahsi manevi olarak destek yapıyorsunuz.Şahsi manevi de olsa diğer tarikatların,cemaatlerin hizmetleri çıkarılsa onların şahsi manevisi çok güçlü değil.Akli olarak söylüyorum.Akli olarak da mümkün değil.Çünkü nur cemaatinden başka hiç bir cemaat Said-i Nursinin şahsi manevisinden değildir.Ama siz gelinen noktaları hep Said-i Nursinin cemaatinin gayretlerine yoruyorsunuz.Bana göre değil.100 hizmet yapılsa 1 risi sizindir.99 unun 1 rine feda edilmesini de akıl kabul etmez.Ama Allah için 1 gram hizmet yapandan Allah razı olsun.Netice de ben Said-i Nursiyi veya eserlerini,cemaatini Mehdi kabul etmesem de İslama hizmet ediyorsunuz.Faklı kulvarda aynı amaca yürüyoruz.Selametle

   Sil
  5. Saten Bazı Tasavvuf eserlerinde de gecer İsa Alehiselamın Dua sı vardır YARABBİ beni o son peygamberin Hazreti muhammed sallallahu Aleyhi vesellellem in (efendimizin) Habibim dedigin (sevgilim) o peygamberin Ümetligin le şereflen dir demesi üzerien Allah Ahir zamanda İSA Alehiselamı MEHDİ ve deccalin zuhurunun dan sonra Mehdi Alehiselamın Hilafetinin son 3 5 7 9 sene kala isa Alehiselamı gönderir ve o Dönemde MEHDİ Alehiselam İSA alehiselamın Muhammed Aleyhiselamın şeriati üzerine istişare yapar İsA alehiselam da Peygamberimiz Muhammed Alehiselamın şeriatiyle İSLAM LA Amel edr ki işte hristiyanlıgı İSLAMA davet için bir mucize olarak İSA Alehiselamda gökden iner Süfyanı Öldürme görevi MEHDİ alehiselamın dır DeccaLi (büyük deccali) öldürme görevide İSA aLehiselamın dır DeccaLin üzerinden tüm istitracını Alır perişan eder Öldürür_

   Sil
  6. Merkez sağın politikacılarını, gazetecilerini, ilim adamlarını, düşüncesiz düşünürlerini ve bazı dini cemaatleri hep gündelik düşünmelerine üzülürüm. Türkiye’de bir yıl sonrasını görecek beyin azdır.

   Bugün Türkiye’de aktif ve fitne başı ve koordinatörü ve senaristi kimdir? Pansilvanya cemaatidir. O cemaat hayırt opluluğu değildir. Küresel ve Yahudi sermayesinin ve petro şirketlerin sağladığı 30 milyarlık bir camdan Truva atıdır. Meczup önder daha 1990’larda kafasına sığdıramadığı diyalog tuzağı ile batının güdümünü kabul etmişti. İttihad-ı İslam yerine Türki ittihad yapıp batıya entegre olacaklarını açık açık beyan etti. Ama kimse bunu altını eşelemedi. 28 Şubat bile ayıltmadı. Adamlar süper bukalamun. Ne zamanki Mavi Marmara ve 7 Şubat oldu. Horoz öttü. Üüüürürrüüürürü. Beyinsizler uyanın. Fecir oldu.

   Bugün Batı ve ABD özellikli İsrail ve müştemilatı AK Parti iktidarına karşıdır. İstemiyorlar. Çünkü bu gidişle hem menfaatleri bitecek, hem de anaları muharrikleri siyonistler. O zaman ne olacak?

   Askeri vesayeti gerileterek son Deccalin senaristliğinde yerine oynayan ve Cumhurbaşkanı’nın üst akıl olarak nitelediği güya tesbihli ama şer-eli harekete geçecekti. Ve geçti. Beddua seansları düzenleyen şaşkın ördeğin bütün kolları ile iktidarı sarıp sarmalayıp alaşağı etmek isteyeceği muhakkaktı. Darbe yaptıramıyorlar. Ne yapacaklar? Algı operasyonları takt tak işletilecekti. Her bid’a yolu deneyeceklerdi. Hasan Sabah yaptı da onlar niçin yapmasın? Tuvalet sineğinin tavus olma hastalığı gibi dramatik tiyatronun ağlama makinesinin Kainat İmamlığına soyunursa bunları bekleyin..

   Bu fitne girdabında baronlar ve medyaları ve mektepleri ve sokak için koç başı olarak yanlarına çektikleri bölücü Kürt yandaşlarla yeni bir melanet düzenleyeceklerdi. O oluyor?

   Netice şu: Mehdi’yi bekleyenler bekleye dursunlar, ama esas Mehdi öyle bir iş yaptı ki, değil küfrün, münafık ve siyasi mürtedlerin, harici dinsizliğin uşaklarının bile belini kırdı. Özürlülerin sağlamlarla futbol maçı ne olur. 90 dakikada 90 gol. Batıl ve münafık ve ehl-i bid’a cephesinin durumu Hz. Peygamberin (as) 3. savaşı olan Hendek Muharebesi’ndeki küfür koalisyonunun tattığı mağlubiyeti 1435’te 3 kere tattılar. Kıçlarına atmadığımız tekme kalmadı. Hendek’ten sonra Resullullah bir müjde verdi. “Artık biz fütühata başlıyoruz” Bu çetin kırıcı bir mücadele, ama şer koalisyonun elindeki Mekke düşecek. Bunun başka yolu kalmadı.

   Anayasa Mahkemesi Başkanı baronların kalemlerine ötmüş. Geçti yargı-güvenlik cuntasının modası Muharrem-Akyol’lar sürün eşeğinizi sığınağa. Biz geliyoruz. Yakalarsak sizi saçmaladığınız yazıların harfleri adedince tekmeleyeceğiz. İnşallah

   Darbeci ne bilir neşe-i pür şevk-i vegay-ı
   Her derbeyi def etmedeki enver-i sefayı
   Sandıkı gazâ aşk ile tekbirler alınca
   Titretir hepsini rûy-i zemin arş-i semâyı.

   Sil
  7. Bir başka husus evliyalar geleceği Allah'ın izniyle görür,bilir ama açıklanması lazım gelen hususlar olur,açıklanmasına izin verilmeyen hususlar olur.Örneğin sohbet esnasında hiç sohbetle alakası yokken '' Bir adam çukura düştü şehit oldu,onun için üzülmeyin ağlamayın,'' sözünü Muhsin Yazıcıoğlunun vefatından 4 gün önce söyleyen evliya mevcuttur.İleriye dönük haberleri alabilirler.Bilebilirler.Ancak bildirilmesine izin olmayabilir veya gerek görülmeyebilir.

   Sil
 4. Biz Tarikat ve Tasavvuf eğitimi alırken anı yaşa,ana hakim ol,zaman seni değil sen zamanı kes,zaman andan ibarettir o da içinde bulunduğun andır şeklinde değişik söylemlerle yaşadığımız şu anı değerlendiririz.Müslümanlar hem dünyada galip olacaksa,hem de şahsen sınavda başarılı olacaksa İLACI BUDUR.Tüm müslüman olanlar buna dikkat etseydi şuana kadar ki süreç yaşanmazdı.Şu an uysalar Hz Mehdiye gerek kalmaz.Dünyada İslamiyetin hakimiyeti yaşanır.1 yıl sonrasını düşünüp 1 yıl sonrasına işlerini bırakanlar kaybedenlerdir.1 yıl sonrasını da ancak Allah bilir.1 yıl 10 yıl 100 yıl sonrasından sorumlu değiliz.Anı değerlendiren hem 1 yıl sonrasına,100 yıl,1000 yıl sonrasına taaaa ahirete kadar cennete kadar yol yapar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  2. Yani sizin yaptığınız iş mi? Bizim gibi böyle cahil cühelanın ayıbını yüzüne vuruyorsunuz. Sizin gibi alim-u laya'lem birisine yakışır mı? Değil mi yani. Yani yani. Öhü öhü. Soracığıma bütün kabahat Cibali Baba'nın. Onu görürseniz söyleyin bir daha böyle şeyler yapmasın. Bizim sözümüzü dinlemez sizinkini dinler. Sonra bizim seyr-i sülük becerimiz yok. Belki sizde vardır. Onu görür söylersiniz. Sizde her şey var. Maşallah, tarikat, tasavvuf. Bunlar bizim gibi cühelanın işi değil. Nefesini tüketme.

   Sil
  3. ''Merkez sağın politikacılarını, gazetecilerini, ilim adamlarını, düşüncesiz düşünürlerini ve bazı dini cemaatleri hep gündelik düşünmelerine üzülürüm. Türkiye’de bir yıl sonrasını görecek beyin azdır'' yazına binaen cevap için yazdım.Boşuna gündelik yaşayanlara üzülme diye.Üzülmeseydin yazına cevap vermeyecektim:)

   Sil
 5. Ortadoğu hakkında paylaşım bekliyoruz :)

  YanıtlaSil
 6. İsrail'de şok! Hükümet dağıldı
  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, hükümetin 2 koalisyon ortağı bakanı görevden aldığı bildirildi....

  ERKEN SEÇİM KARARI

  İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu İsrail Parlamentosu Knesset’i fesh edeceğini ve erken seçime gideceklerini açıkladı.
  Kaynak : AA

  YanıtlaSil
 7. http://www.youtube.com/watch?v=rNhR5xHBoEQ#t=157

  YanıtlaSil
 8. Amma maddi cihadın muktezası ise, o vazife şimdilik bizde değildir. Evet, ehline göre kafirin veya mürtedin tecavüzatına sed çekmek için topuz lazımdır. Fakat iki elimiz var. Eğer yüz elimiz de olsa, ancak nura kafi gelir. Topuzu tutacak elimiz yok.
  --------------
  Üstadın bu ifadelerine göre zamanı geldiğinde dışarıdan kafirin, içeriden mürtedin tecavüzü vuku bulduğunda bunların saldırılarına karşı topuz yani kuvvet kullanmak gerekecektir.

  YanıtlaSil
 9. Bediüzzaman: Lem'alar'dan...

  Kadir-i Külli Şey, bir dakikada, bulutlarla dolmuş cevv-i havayı süpürüp temizleyerek semanın berrak yüzünde ziyadar güneşi gösterdiği gibi, bu zulümatlı ve rahmetsiz bulutları da izale edip hakaik-i şeriatı güneş gibi gösterir ve ucuz ve dağdağasız verebilir. Onun rahmetinden bekleriz ki, bize pahalı satmasın. Baştakilerin başlarına akıl ve kalblerine İman versin, yeter. O vakit kendi kendine iş düzelir.
  ..........................

  YanıtlaSil
 10. HUKUK DARBESİNE HAZIRLANILIYOR
  Abdülkadir SELVİ / Yeni Şafak
  (yazıdan bazı satırlar…..)
  Seçim dönemleri yaklaştıkça, Ankara’da Ali Cengiz oyunları da başlar.
  ………………..
  2015 Seçimlerinin ayak sesleri duyulmaya başlayınca yargı cephesi yine ses verdi.
  Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın, bireysel başvuru kapsamında yüzde 10 barajının kaldırılmasıyla ilgili açıklamaları bunun ilk işareti.
  Uzatmayayım. İşin hukuki prosedürüne girmeden önce kestirmeden söyleyeyim.
  2015 seçimlerine gidilirken, AK Parti’ye Anayasa darbesi hazırlanıyor.
  Başarılı olacaklar mı? Orasını bilemiyorum. Anayasa Mahkemesi üyelerinin cinnet geçireceğini sanmıyorum. Ama Haşim Kılıç’ın hazırlığını yaptığı olay düpedüz bir Anayasa darbesi...
  ……………….
  Önceden siyaset mühendisliğine direnen bir Haşim Kılıç vardı, şimdi ise siyaset mühendislikleri peşinde koşan bir Haşim Kılıç var.
  Şimdiye kadar Anayasal darbelere karşı mücadele veren bir Haşim Kılıç vardı, şimdi ise Anayasal darbelerin mimarlığına soyunan bir Haşim Kılıç var.
  Burada tek hedef var. 2015 seçimlerinde AK Parti’nin Anayasayı değiştirecek bir çoğunlukla iktidar olmasını önlemek.
  Anayasayı değiştirirlerse maazallah ülkeye Başkanlık ya da yarı Başkanlık sistemini getirirler!
  Bu seçimlerin mühendislik hesabı da böylece belli oldu. AK Parti’nin Anayasayı değiştirecek bir çoğunlukla gelmesini önlemek.

  http://www.yenisafak.com.tr/yazarlar/abdulkadirselvi/hukuk-darbesine-hazirlaniliyor/2006324

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haşim Kılıç 9 yıl önce 'seçim barajı'yla ilgili karar vermiş
   Seçim barıjının düşürülmesini ülke gündemine taşıyan Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın 9 yıl önce “yönetimde istikrar ve temsilde adaleti sağladığı” gerekçesiyle uygulamanın devamına karar verdiği ortaya çıktı.

   Sil
  2. Seçim barajında üst akıl devrede
   Devletin zirvesi AYM'nin seçim barajı atağını değerlendirdi: Bu siyasi mühendislik hamlesi. Hedef kaos çıkarıp anayasayı değiştirecek çoğunluğu engellemek. Kumpas Antalya'daki konferansta hazırlandı. Çözüm sürecine karşı üst akıl devrede

   Sil
  3. Baraj planı dokuz aylık
   Seçim barajını gündemine alarak Meclis’i by-pass eden Anayasa Mahkemesi’nin, buna mart ayından beri hazırlandığı ortaya çıktı. 9 ay önce yapılan içtüzük değişikliği, AYM Başkanı’na, ‘bireysel başvuruda uyuşmazlık halinde’ konuyu Genel Kurul’a taşıma yetkisi tanıyor.
   3 ADIMDA KAOS
   Meclis’i by-pass için başlatılan planın ilk aşaması ‘içtüzük değişikliği’ idi. İkinci aşama ise ‘bireysel başvuru’ oldu. Mart ayındaki değişiklikten sadece iki ay sonra AYM’ye ‘seçim barajı’ ile ilgili başvuru geldi. Üçüncü adımda ise Başkan Haşim Kılıç devreye girdi. Kılıç, daha önce dairelerin bakması gereken dosyayı, tüzük değişikliği sayesinde doğrudan Genel Kurul gündemine aldı. Kamuoyu şimdi atılacak son adımın nasıl olacağını merak ediyor.

   Sil
 11. ‘Türkiye ve ABD güvenli bölge için anlaştı‘ iddiası

  Washington Post gazetesi, ABD ve Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde Türk özel kuvvetlerinin koruyacağı güvenli bölge için anlaştıkları iddia etti.
  Wall Street Journal’ın ardından ABD’nin bir diğer büyük gazetesi Washington Post da Türkiye-Suriye sınırında güvenli bölge iddialarına yer verdi. Gazeteye göre, Türk özel kuvvetleri de bölgeye konuşlanacak.
  WSJ haberinde iki tarafın uçuşa yasak bölge fikrinden vazgeçtiğini ancak sınıra kurulacak güvenli bir bölgenin İncirlik Üssü’nden kalkarak devriye gezecek uçaklarla de facto korunacağını yazmıştı. Washington Post ise dün, “görece güvenli bölge” olarak tarif ettiği alanın Halep’in kuzeyinde ve Kobani’nin doğusundaki bölgede kurulacağını yazdı.
  Türk askeri yardım edecek
  Üst düzey yetkililere dayandırılan haberin bu bölgenin “potansiyel olarak” 100 mil (160 km) uzunluğunda ve 20 mil (32 km) genişliğinde olabileceğini kaydetti.
  Gazeteye göre Türk özel kuvvetleri kurulacak bölgeye konuşlanarak Suriyeli muhaliflerin pozisyonlarını korumalarına yardım edecek. Türk askerleri ayrıca ABD uçaklarının IŞİD hedeflerini belirlemesine yardımcı olacak.

  YanıtlaSil
 12. 2015 Seçimleri İçin 10 Siyasi Parti Birleşiyor
  Aralarında Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi'nin de bulunduğu 10 siyasi parti, amblemi AK Parti'ye benzeyen AL Parti'nin girişimiyle seçim ittifakına gidiyor.
  Geçen seçimlerden önce AK Parti'ye benzerliğiyle dikkat çeken AL Parti yeniden gündemde. AL Parti yaptığı bir açıklamayla seçimlerde 10 siyasi partinin seçim ittifakına gidebileceğini duyurdu. İttifak için adı geçen partiler arasında Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi de var.
  Başlatmış oldukları seçim ittifakı çalışmalarının olumlu sonuç verdiğini açıklayan AL Parti Genel Başkanı Mehmet Burkan, "Bugünkü kaos ve labirentten çıkmanın yolu dünya görüşleri ve programları birbirine yakın siyasi partilerin 'kesretten vahdete' bir araya gelmeleri ile mümkün olacaktır" dedi.
  İdris Naim Şahin ve İdris Bal'ın yeni kurdukları partilerin de seçim ittifakının içinde olması planlanıyor. 2015 seçimleri için 13-14 Aralık tarihinde bir araya gelecek partilerin isimleri şöyle: Saadet Partisi, Millet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Liberal Demokrat Parti, Alternatif Parti, Demokrat Parti, Merkez Parti, Millet ve Adalet Partisi, Demokratik Gelişim Partisi, Yüce Diriliş Partisi.

  YanıtlaSil
 13. HAWKİNG'TEN DÜNYANIN SONUNA İLİŞKİN BİR TEZ:

  Evrenin kökenleri ve kara deliklerle ilgili kitaplarıyla dünya çapında tanınan Hawking, insanların yaptığı bazı işlerin akıllı makinelere devredilmesinin de milyonlarca kişinin işsiz kalmasına yol açarak farklı bir krize yol açabileceğine de işaret etti.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Atalarımız "biri yer, biri bakar, kıyamet ondan kopar" demiştir. Teknolojik gelişme sonucu insanlar işsiz kalınca bu insanları zaptetmek mümkün olmaz. Zaten yağma olaylarında genellikle bu tür kişiler zengin ve orta kesimlerin mallarını tahrip ediyorlar.

   Sil
 14. SİNYAL GELDİ..

  Evet kardeşlerim, hem kendi paralarını hemde yatırım yapanların paralarını ülkemizden,borsadan vs. çekmeleri/çektirmeleri için sinyal geldi. En uygun vakti kollayacaklar..Aralık sonu olabilir Allahu alem..

  http://www.sondakika.com/haber/haber-unlu-kredi-kurulusu-turkiye-yi-uyardi-6743428/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. % 33 düşüşün başlamasına daha var Davut kardeş

   Sil
  2. Sacramental Life kardeşim,

   Bu para çekme meselesi muhakkak bir şeye dayanmalı. 'Şey' derken sebebi kastediyorum.

   Seçimler ne zaman ? Haziran'da eğer değişiklik olmassa. İşid'in bize saldırması için bir sürü sebebi var mı ? Var.Çözüm Süreci denilen şey Devlette Pkk'da provokasyon yapsa da yürür mü ? Evet bence yürür çünkü çok sağlam irade var,yavaşlar ama yürür.

   Şimdilik inşaat ekonomimiz iyi kötü idare ediyor mu ? Evet ediyor. Rusya'yla da bazı konularda mutabık kalındı ve el sıkışıldı mı ? Evet.

   Ben Üst Akıl'ın Türkiye'ye İşid'i salmak için bundan daha uygun bir zaman bulabileceğini zannetmiyorum. Zira sandıkta yenemedikleri Ak Parti'yi Çözüm Sürecine Devlette ve Pkk'daki adamlarıyla provokasyon yapıp oy kaybettirseler dahi yenemeyeceklerini düşünüyorum.

   Bizi dizginlemenin bir yolu da Askerî Darbe. Yalnız ordu içindeki malum gruplar darbeye kalkışır mı ? Düşük ihtimal.

   Şöyle söyleyelim,yani benim evvelden beri savunduğum teorimi :

   Hükümetin İşid'i desteklediğini her fırsatta bağırmıyorlar mı ? Türk-Kürt çatışması çıkmayacağına göre Sünnî-Alevî çatışması çıkartılır ki şu anki mezhep savaşı ve genel konjonktüre uygun bir durum. E ne yaparlar ? Hatay'ı vururlar,özellikle oraların Nusayrî Alevîerini,tabii ki İşid'in eliyle. Ne olacak ? Plan saldırıya uğrayan Nusayrî-Alevî'leri Hükümete karşı kışkırtmak. 'Besledikleriniz bizleri kesiyor,öldürüyor'. Ayaklanmanın fitili ateşlendi. Ama yeter mi ? Yooo !! Sınır illerinde korkunç bombalı katliam saldırıları ve yanında tabii ki büyük şehirlerde aynısından eylemler.Hatta şehir merkezlerini basmalar,binaları işgal etmeler,silahlı çatışmalara girmeler.

   E şimdi yatırımcı parasını tutar mı böyle kaos yaşanan bir ülkede ? Tutmaz. Tutmayınca ne olur ? Sonrasına gelelim. Ekonomik sallantı,kriz derken ballandıra ballandıra anlatılan Ak Saray. Bir öfke hali,bir anarşi hali. Haziran'a kadar planlı bir kaos ama öyle böyle değil.

   Öyle olmalı ki Hükümet dağılmalı. Olmassa oyları düşmeli. Herşey mübah adamlar için. Bence en uygun vakitler bu vakitler bu adamlar için. Empati yaparsak biraz olsun anlarız. Bilmem anlatabildim mi ?

   Sil
  3. Davut kardeş,
   Son 2 günde görmüş olduğum rüyayı yazayım.
   1.Günde kendimi mübarek Peygamberimiz s.a.s ile Hz.Ali r.a yanında gördüm. Birden biri geldi ve ortalığın karıştığını söyledi. Peygamberimizle beraber ayağa kalktık. Ben gençlerden oluşan büyük bir gösteriyi gördüm. Sanki Aksaraya doğru gidiyorlardı. Polis dağıtmaya çalışıyordu.

   2.Günde ise Türkiye ve islam ülkelerinin haritasını gördüm. Üzerinde ateşler vardı. Türkiye haritasına baktım. Doğu tarafı bayrağımızın rengi ile kapanmıştı. Batıya baktığımda Marmara, Ege taraflarında 3 tane patlama gördüm.

   Hz.Mehdi yaklaşıyor.!!!
   Kapanan sitede borsanın %33 oranında kısa süre içerisinde düşeceği ve altının 1000 TL olacağını okumuştum. Hatta İran saldırıya uğramadan Kara Sancaklıların çıkmayacağını ve Türkiye işgal edilmeden Hz.Mehdi çıkmayacağını okumuştum.

   Stok yapan arkadaşlar!
   Türkiye karıştığı ve işgal edileceği zamanlarda Doğu,Güney ve Batı kısımları tehlikeli olacaktır. Okuduklarımda Evliyaullah keşfine göre Konya güvenli il olacaktır. Konya ve çevresi..

   Şimdiden stok yapılması için erken olduğunu düşünüyorum. Yiyecek stokları şimdilik israf..Ama teçhizatın herzaman hazır olması gerekir. Amerikada bazılarının yaptığı zombi kiti gibi xD....

   Hatta kapanan sitede Erdoğan'ın tutuklanacağını ve onu ziyarete giden kişinin adı Ergenokona karışan İlhan cihanerin gideceğini okumuştum. Davut kardeş, tutuklanma ancak yargı ile olur. Acaba yargı darbesi yakın mı diye kendime sormaktan alamıyorum.

   Bakınız önce Rusya-Türkiye ittifak kurdu. Hemen ardından Kredi kuruluşları Türkiye aleyhine açıklama yaptı. Hani bir zamanlar Kürt petrolü anlaşmasının ardından Işidin aniden çıkıp Musulu alması ve Kerkütü tehdit etmesi gibi...

   Türkiye hızlandıkça Masonik yapılanma devreye giriyor. Bu yapının içinde yahudi zenginleri, armagedon savunucuları vardır.


   Sil
  4. Yöntemini ve çıkarımlarını tasdik etmemekle beraber birisi böyle tahminlerde bulunmuş. Aynı kişi tahminlerinden bazıları tutmayınca telafi açıklamaları yapmak zorunda kalmış... Daha çok kişinin kendi temennilerini ve eğilimlerini yansıtan bir görüş denebilir... Genel hatlarıyla bir ihtimal ...
   ....................................
   Eylül 7, 2014 / RTE
   Gördüğünüz rte’nin solar dönüşü. 2014 şubat-2015 şubat arasını kapsar.
   Geçerlerde davutoğlu hakkındaki kritik zamanlardan bahsederken rte’ninkini de inceleyeyim dedim. Hemen hemen aynı zamanlarda kritik süreçlerden geçiyor. Aynı günler hatta. Solarında 6. ev yükseliyor bu sağlık demektir. Sağlıkla ilgili dikkat çekici sıkıntılar olarak yorumluyorum. Şiron ile solar ayın kavuşumunu ise herhangi bir sıvıdan gelecek tehlike olarak da yorumluyorum. 25 ekim’den başlayan süreç (satürn) 26 kasımda pik yapıyor (mars) ve sanki son noktayı koyan da 23 aralıktan sonrası. Mart 2015’e geldiğimizde hukuksal olarak sıkıntılar ciddi boyuta geleceğe benzer. Temmuz 2015 aileden birinin ölümüne ya da hukuk ile ilgili sıkıntılardan dolayı cezaevini göstermekte. Ekim 2015 sağlıkla ilgili sonun başlangıcının artık son noktaları olmakta. 2016 yılı hukuk ile ilgili süreçler.
   2017 şubattan sonra ise zurnanın uygulama yaptığı yıl. Kariyer evi 12. eve düşüyor. 12. ev = ölüm-ceza-hapishane kariyer ile birleştirilmesi sizden. (özellikle 2017 temmuz)
   2018 aralık- 2019 ocak aralığında ise hayatımızdan tamamen çıkacak.

   Sil
  5. Bizim değerlendirmemiz "Gaybı ancak Allah bilir" şeklindedir. Biz Kur'an ve hadislere, evliyaullahın gaybi keşiflerine önem veriyoruz.
   "Yuhyi ve Mümit, Ve hüve hayyun layemut" Allahtır.

   Sil
  6. Sacramental Life dostum, gaybihadisler sitesi nedense Türkiye'nin koalisyona katılma talebine evet dediği gün kapandı, bu durumun Admin'i hayal kırıklığına uğratmış olsa gerek. Çünkü Türkiye böyle yapmakla ve PKK uzantısı Peşmerge güçlerine de yardım etmekle hata etti. Türkiye'nin bir an önce Nato güdümünden çıkıp bağımsız olması ve zındık Peşmerge güçlerine yardımı kesmesi gerekir, yoksa gün gelince Allah Türkiye'yi kendi elleriyle eğittiği bu güçlerle cezalandıracak.
   Cumhurbaşkanı R.T.E.'nin tutuklanmasıyla ilgili keşifler olduğu gibi yurt dışına kaçacağı ve öldürüleceği ile ilgili keşif de var maalesef. Hangisinin olacağını ancak Yaradan bilir.

   Sil
  7. Sacramental Life kardeşim,

   İlk rüyandaki gibi ortalığın ayaklanmaya bir sebep olmalıydı ve saray bu sebebi ziyadesi ile doldurdu. Zaten Efendimiz sav.'i gördüğün rüya sahihtir,tevile de gerek yok,açık seçik anlaşılıyor.

   Ben rüya yorumcusu değilim ama ikinci rüyanda bana çözüm süreci ile birlikte doğu tarafının isyan etmeyeceği ancak bahsettiğin bölgelerde yoğun ayaklanmaların yaşanacağı gibi geldi. Hamdolsun süreç ile beraber Kürt kardeşlerimiz devlete isyan bayrağı açmayacak. Yalnız bahsettiğim Alevi,Komünist,Kemalist,Anarşist vb.kesimin büyük oranda isyan edeceğini düşünüyorum.

   Altın meselesi önceki yazılarında bahsettiğin gibi uluslararası oynamalardan dolayı ülkemize de yansır ancak borsamız yerel ölçekte olduğu için batması veya düşmesi dışarıyı çok etkilemez. Olan bize olur. Teorime göre ve hakikatlere bakarsak bizim ekonomimizi ancak ve ancak yüksek zayiatlı terör ve iç ayaklanma ile birlikte piyasadan,borsadan yabancı sermayeyi çekmekle tökezletebilirler. Göçertemezler bunu biliyorlar. En fazla zayiatı verip Davutoğlunun seçimlerde alacağı oyu çok düşürmeye çalışacaklar. Koalisyon bile gözlerinde değil yani Akp ile başka parti koalisyonu. Yalnız yeni oluşumlar ve chp mhp vs.koalisyonlarıyla hükümet kurup milletvekili çoğunluğu ile Erdoğan'ı makamından indirip hapse bile değil idam ettirmeye niyetliler. Durum aslında sandığımızdan daha vahim.

   İran'ın saldırıya uğrayıp uğramayacağı oynak,kaypak siyasetine bir süre sonra Küresel ya da Ulusal sermayenin rest çekip bir tarafta bulunması gerektiğini söyleyip tarafını mecburen seçtikten sonra olabilir.

   İşgal zamanları askerî üsler ve stratejik yerler sıkıntılı. Bu yerler arasında Konya'da var.

   Erdoğan'ı dediğim gibi seçimlerde chp mhp vs.koalisyon hükümeti ile alaşağı ederler zor birşey değil ve ihtimal dahilinde. Yani altındaki halıyı kaydırabilirler.

   Rus-Türk işbirliği zamanlarında muhakkak Batının bir hamlesi olmuştur ve bu da genellikle sokaklar ve darbeyle sonuçlanmıştır. Ben darbe düşük ihtimal diyorum ancak seçimlere kadar Ak partiyi eritebilirler diyorum.

   Sil
  8. Bunun yanında benim bir diğer teorime göre Erdoğan ayaklanma ve işid terör saldırılarının Ak Partiyi seçimlerde tökezleteceğini ve kendisini alaşağı edip Türkiye'nin ocağına incir dikilmek istendiğini fark ettiği an Davutoğlunu görevden alır,yerine asker-mit-bürokrat-teknotrat karışımı bir yönetim atar,bu arada savaş ve ohal halini yurt sathında ya da büyük bölgelerde ilan eder (böylelikle En üst mahkemenin dahi pili bitiyor kararları geçersiz oluyor) ve işin sonunda ülkemizde seçimler süresi belirsiz tarihe kadar askıya alınır. İşte o zaman içeriden yıkamadıkları için dışarıdan Yunanı üzerimize salabilirler ve yönetim değişikliği seçim harici yollarla olduğu için ve o zamanki şartlardan dolayı idam ve sert cezalar getirileceği için aralarından çıkartırlar. O zaman elbette Nato'dan da çıkarız ya da çıkartılırız. Ve Rusya-Avrupa'ya dalmak için gün sayar.

   Sil
  9. Teşekkür ederim Davut kardeş. Ahirzaman kardeş bir ara siteden kendi kaynaklarından uyarı aldıklarını ve bu sebeple kapattiklarini okudum. Tevafuk işte. Ogün Türkiye abd ile ittifak yapti

   Sil
 15. AksarayıN yapılmasını Olum Lu buluyorum neden ?Çün ki Türkiye devletine yakışan bi yer olması Lazım dı NasIL dünya nın diger ülkelrindne geLeN devlet başkanları .Burda Agırlancan dan DoLayı Nasireddin hocanın (rahmettullah) ye kürküm ye misaLi
  dünya medyası görüyor vatandaşları imaJ olarak nasıL rus lar ın Kremlin Amerikanın beyaz sarayı veya Japonların veya çin lilerin sarayından aşagı kalmamsı Lazım dır en AZINDAN TÜRKİYEMİZİN itibarı acısında cok olumludur .Müslüman siyasi bi Lider olan ve Cumhuriyet Tarihimizin en düzgün yöneticilerin den oLan bir cok zahir ve MANEVİYATA Evliyanın duasını Aldıgına inandıgım . .Sayın Cumhurbaşkanımız Recep tayip Erdoganın Ak saray şahsı tabulu MALI olmadıgı gibi Türk miletiin MALIDIR sırf devlet hükümet düşmanlı yapmak için bu tür yok kendi,ne saray yaptı gibi halk arasında fitneyi seven zümrenin piskolojik Algı oluşturmak için kendine Saray yaptı demeleri coocukca ve saçma Dayanagı olmuyan Bi yersiz eleştirirdir ki Aksaray Türkiye nin Türk Miletinin MALIDIR

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büyük savaş olasıya kadar Türkiyemizin BAŞINDAKİ İDARECİLERİMİZ mÜSLÜMANLARDAN DIR Allahın izniyLe velev ki keşif de şöyle böyle gören olsada bu KONU COK FARKLIDIR Bazı büyük meşayıh evliyaların himmet ve Allaha naz yakarışları hürmetine Gezi deki gibi es gecer inşallah Karamsar olmamak LAZIM Türkiy7enin ilk savaşı ufak capLı Allahu Alem büyük olan ise dünya cabın da Ve Türkiyenin iç Anadolusu en saglam bölgeler dir güneydogu marmara karadenizin dogusunda olur daha cok İstanbuLun avruba tarafı Allahu alem Şu an da itifaklar devamlı degişiyor Menfaat lere göre gard alınıyor EGER AMERİKA RUS İLK KAPIŞMASI OLURSA ülkemiz incirlikden dolayı zarar görsede orta vadede en Güçlenen Ülke olarak abd ve rusun büyük zarar gözmesinden dolaYı daha Güçlenir İsraİL İraN kapışmasındada bu böyledir sadece yöneticilerimiz en Dikkat etmesi ve ediyolar mezheb (Alevi) ve güneydogu (PKK YANDAŞLARINA) Şu ANişin boyutu daha büyük küreseL oldugu için KARDEŞLİK VE VATANDAŞLIK BAGI OLARAK yumuşak yüzüne devam edip kazan ma cabasında ve dogrudur .yaptıkları denge siyaseti eger bu olmadımı iç ayaklanma benzeri bu sefer bizi Süriye ırak kadar olmasada ona yakın yapcanı bildikleri için ve bu sefer oyun kurucu degİl PİYON konumuna düşebilcemiz için Allah korusun BÜYÜK güçlü TÜRKİYE İÇİN AZ DAHA ZAMANIMIZ VAR Kİ .ABD VE RUSYA KAPIŞMADAN ALLAHU ALEM MEHDİ ZUHUR ETMEZ ODA BAŞKA BİR ALAMET

   Sil
  2. Türki ye mizin süriyede olsun kerkük kuzey ırak Türkiyeye yakın olAn öso gibi dindaşlarımızı desteklemesi ve potansiyelini daha güçlendirmesi Kuzey ırakda Barzanİ İle de baglarını daha güçlendirmelidir Barzani yi düşman ilan etmek hoş degildir ordada ehli sünnet itikatında müslüman kürt kardeşlerimiz vardır sadece tek bi yapı yokdur nakşibendiler vardır . aynızamanda Türkmenleri özelikle teşkilanlandırması LAZIM istikbaratcımıza hizmet etcek unsurlara Türkiyenin her yerde eli kolu ayagı olmalıdır NasıL ki İRAN lübnanda hizbullahı devamlı destekliyorsa Türkiyede Hamas gibi bizle olan KARDEŞLERİMİzi DESTEKLEMELİDİR UYGUR Türklerine daha cok teşkilandırmalıdır batı trakyada bizim olan bölgedeki soydaş ve dindaşlarımızı teşkilandırmalıdır bu tabi her ülkenin yaptıgı gibi insan hakları adı altında oluyor (kılıf) din hüriyeti .Mısırda müslüman kardeşleri pakistan La Askeri işbirlimiz devam etmelidir ve Atom teknolojisini bitirmemiz ve Atom BOMBALARIMIZI TAM ÜRETMESİ GEREKİR Türkiye nin güçlü olması Türm ehli sünnet müslümanlarının ve ortadogunun diregidir eger Türkiye zafiyete ugrarsa İRAN bile biter bitmiyen ülke kalmaz Afganistan da ki Müslüman kardeşlerimizle diyok kapıları devamlı acık olmalıdır ordaki genareL dostum raşid ve Türkiyeyi seven Afgan kardeşlerimizede din kardeşligi bagıyla yardım cı olunmalıdır Dicez ki şimdi neden eger cevremiz sarılırsa s,ize yakın unsuerlar biterse Türkiye cevrelenmiş olur o Topraklar da bizim din daşlarımız kardeşlerimiz vardır OSMANLI dır orlar hep biz babane dicek bi ülke degili,z mecburuz bu Türkiyeninde cıkarınadır Türkiye den neden cok cekiniliyor neden papa gelip katolik pratesdan oertadoksalar olarak 3 büyük grubu el altından birleştirme tezhagındalar bunu bir Vatandaş olarak anlıyasak devletimizin yapılmak ( dindiyologu insan hakkı nutukları adı altında) yapılmak istenenleri sezmesi ve Almanyadaki dünyanın 4 bin yanındaki Türm Türk ve Müslüman kardeşlerine daha kültüreL din egitimi ehli sünnet şuuru aşılamalıdır balkanlarda dünya beLLi kutuplaşmaya gidiyor Güçlü olan götürü (AkıL dairesinde) Dünyada müslüman Türklerin olmadıgı ülke yokdur Amerika ise kızıL dereli ve müslüman zenci 30 milyon luk cematlerle dirsek temasına el altından diyoluk adı altında geçilmelidir ve Ehlİ sünnet eserleri ve sahiblenme beli etmeden faliyetler yürütülmelidir bu Düşman lık degİl POTANSİYELERİMİZİ destekcilerimiz cogaltmak için ve Kardeşlerimize dini Açlıklarını kültüreL açlıklarını Tamamlamada YARDIM CI OLMAK İÇİN dir . .Rusyadaki 30 miyon Müslümanlarla ortak degerimiz Ahmed yesevi (rahmettullah) gibi ATA ECDADLARIMIZ HAKINDA faliyetler yürütmeliyiz ki birligimiz bagımız kuvetlensin Türkiyeye bir fitne fesad silah Dogrul tunda ülkelerinin içten içe Tehlikede oldunu anlamaları Hisini azda olsa bize yaptıkları gibi .emperyalis t sömürgeci güçlere hisedirmekde Lazım dır ki .şu an cok şükür yöneticilerimiz müslüman 4 4 oldugu idamız yok .bu sistemde bunada şükür en azından der ve ABD gibi bir güçün izni olmadan eskiden kimse Rusya ile antlaşma yapma cesaretinde olamaz idi bunlar demek ki imf red edebiliyosak Türkiyede bagısız hareket etme zihniyetimiz daha güçleniyor inşallah daha güçlenecek İSLAM BİRLİGİNE Adım adım yaklaşcaz

   Sil
 16. MGK'dan 'cemaat' açıklaması
  Milli Güvenlik Kurulu (MGK), son MGK toplantısında bütün cemaatlerin örgüt kapsamına alınarak kodlandığı haberlerini yalanladı.
  MGK'den yapılan yazılı açıklamada, "Son günlerde bazı basın-yayın organlarında 30 Ekim 2014 tarihli Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı'nda bütün cemaatlerin örgüt kapsamına alınarak kodlandığına dair haber/yorumların yer aldığı tespit edilmiştir. Bu iddialar tamamen gerçek dışıdır" denildi.

  Taraf gazetesinde geçen ay sonunda çıkan bir haberde, "Gülen Cemaati’yle birlikte, Menzilciler, Süleymancılar, İsmailağa, İskenderpaşa ve Nurcular da örgüt kapsamına alındı" iddiasında bulunulmuştu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  2. Bu tür yalan haberler çıkarılıyor ki, yalanlanıp kendilerini aklatıp temize çıkarmak içindir. Kendin uydur kendin temizle hesabındalar. Ama artık bir örgüt ve uluslararası kirli bağlantıları dahi olduğu ortaya çıktı. Bugün paralel yapının iç ve dış gizli odaklarla kirli ilişkiler ortaya çıkmıştır. Türkiye için hem siyasi, hem de dini açıdan büyük bir tehlike arz ediyor. Türkiye Süfyan tehlikesinden sonra en örgütlü bir fitne hareketiyle karşı karşıyadır. Hem maddi bir haşhaşin, hem de manevi bir Cibali Baba tehlikesi.

   Yalan dolan sermayeli ve iftira makinesi gibi çalışan bu bukalemun yapılanma iyice çökertilip ipliği pazara çıkarılmadıkça manevi fütuhat akim kalır. Yıllardır alttan alta ehl-i iman ve İslam’ı aldatarak büyüyen bu hareket, son 4 yıldır açıktan açığa Türkiye’yi yeni bir haçlı ve altı köşeli yıldız vesayetine sokma çılgınlığı içindedir. Ehl-i iman ve İslam’ı kullanan binemaz, dünyevi ihtiraslı ve haramzade ve dolap hileli yapılanmanın ipi çekilmezse daha büyük vartalarla karşılaşılacağı aşikardır. Herkes uyanık ve müteyyakkız olmanın dışında, açıktan açığa bu iblisi harekete karşı mücadele ile yükümlüdür. Gaybi bütün müjdeler kat’i değildir. Şartları oluşmadıkça meşiet-i ilah tarafından iptal edileceği unutulmamalıdır.

   Sil
  3. Her yerden fitne fışkırıyor,her yer etkileniyor.Söylemiş olduğunuz cemaat çok daha büyük bir tehlike arzedebilecekken yanlış strateji ile (Allah'tandır.) erken teşhis edildi.Bu teşhisten sonra Nur cemaatleri de dahil olmak üzere tüm tarikatler tepki gösterdi.Bütünlüğün bozulmaması sayesinde etkisiz kaldı.Ama fitne devam ediyor.Fitne kaynaklı çok zarar veremeyecekleri açık.Fitne kaynaklı gerek seçim zamanlarında ,gerek yukardaki açıklama gibi diğer cemaatleri yanlarına çekmek,hükümete karşı tavır almak maksatlı hareketlerinin hiç bir sonucu olmadı.Kimse inanmıyor.Aksine niçin bu hamleleri yaptıkları daha net anlaşılıyor.Ancak bürokratik hamle ile zarar verebilirler.(asker,emniyet,yargı..)Rabbim İnşaallah ilk çıkışları gibi zamanlama hatası yaptırır,zararlarını bertaraf eder.Veya hamle yapmalarına fırsat vermez.O toplulukta Allah rızası güden nice insanlar vardı,Aralıktan sonra Çoğu ayrıldı şu sıralar menfaat topluluğu oldular.Tarikatler ve cemaatler bu tür oyunları yutmaz Allah'ın izniyle.Akp de bu güne kadar ki çizgisini değiştirmez İnşaallah.

   Sil
  4. Bunları Başbakan Ahmet Davutoğlu da yalanladı. Başbakan bu akşam katıldığı TGRT’deki programda bu paralel yanının tilkivari iddiaları içinde konuştu ve şunları söyledi:

   “Cemaatler kanunla, yasayla bir araya gelmez ki bunlarla tekrar kaldırılsın. Herhangi bir cemaate devletin tavır alması demek sosyolojiye tavır alması demektir. Ama Paralel Yapı bir cemaat mi derseniz? Cemaat değil. Hiç bir gerçek cemaat yapısı AK Parti iktidarlarında kendini zor durumda gördü mü? 28 Şubat'ın bunaltıcı tavrından bu ülkeyi kim çıkardı? Burada oyun başka bir oyun, 28 Şubat'ta herkes maske taktı, herkes birşeyler söyledi.

   Güvenlik Kurulu'nda hiçbir cemaat konuşulmamıştır, hiçbir cemaate karşı da tedbir düşünülmemiştir. Paralel bir yapı, paralel bir örgüt konuşulmuştur ve ona karşı tedbir düşünülmüştür çünkü biliyoruz ki onlar hedeflerine ulaşmış olsalardı Türkiye'de meşru siyaset yapma alanı kalmayacaktı.”

   Görülüyor ki paralel yapı ve şakşakçıları hep saptırmacı ve doğruluğa aykırı alanlarda at koşturuyor. Hani Risale-i Nur okur onunla amel ederlerdi. Yalan. O sadece yandaş ve taraftar devşirme taktiği idi. Biz de yedik sanki. Doğruluk imanın ve yalan ise küfrün mahiyetidir. Onu söyleyen Bediüzzaman’dır. Okuyalım:

   Sual: "Her şeyden evvel bize lazım olan nedir?" Cevap: Doğruluk.
   Sual : "Daha?"
   Cevap: Yalan söylememek.
   Sual: "Sonra?"
   Cevap: Sıdk, sadakat, ihlas, sebat, tesanüddür.
   Sual: "Neden?"
   Cevap: Küfrün mahiyeti yalandır. İmanın mahiyeti sıdktır. Şu bürhan kafi değil midir ki, hayatımızın bekası îmanın ve sıdkın ve tesanüdün devamıyladır.

   Ey Pansilvanya'daki ağlama makinesi. Bedduacı. İhtilalcileri cennetlik ilan eden cennet simsarı, Deccalin resminin kaldırıldı diye kıyametleri koparan süfyancı, İsrail adına Mavi Marmara aleyhtarı, gezi soytarılarını kahraman ilan eden, Kur'an'ın manevi mucizesi Risale-i Nur'un tahrifçisi mezara yakınsın. Oradan başlayarak bütün duraklarda hesaba çekileceksin. Pislik yapının bütün günahları amel defterine işleniyor. Bir ettin trilyon bulacaksın. Beter ol. Mustafa Sungur'a "Ben başka türlü hizmet edeceğim" demiştin. Onun da tokadını yiyeceksin. Hazır ol.

   Sil
 17. Özcan TİKİT / Habertürk
  “Dış politikada güven vermek kazandırıyor” yazısından…
  Putin, doğalgazın Avrupa’ya ulaştırılması noktasında Bulgaristan ve Ukrayna yerine Türkiye’yi tercih ettiklerini açıklayınca, Avrupa ve ABD başkentleri sarsıldı.
  Bu depremin açık ve örtülü sonuçlarını önümüzdeki günlerde görmeye başlarız. Şimdilik, “Rahatsız olanların örtülü girişimlerine hazırlıklı olmakta fayda var”

  http://www.haberturk.com/yazarlar/ozcan-tikit/1015635-dis-politikada-guven-vermek-kazandiriyor

  YanıtlaSil
 18. Rusya VTB Finans Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Andrey Kostin, Rusya'nın uluslararası SWIFT ödeme sisteminin kapatılmasının savaş anlamına geleceğini belirtti.

  B PLANIMIZ VAR!

  Rus bankacılık sisteminin, dövize dayandığı için ülke ekonomisinin en hassas kısmı olduğunu vurgulayan Kostin, SWIFT sisteminin kapatılması gibi yaptırımların uygulanması durumunda B planlarının olduğunu söyledi.

  ABD BÜYÜKELÇİSİ MOSKOVA'YI TERK EDER

  Kostin bu tür yaptırımların uygulanmasının savaş anlamına geleceğini ifade ederek, "Rusya bankalarının SWIFT sisteminin kapatıldığı gün, Amerikan Büyükelçisi Moskova'yı terketmek zorunda" ifadelerini kullandı.

  Rusya'nın SWIFT sisteminin kapatılması konusu, Ukrayna krizinden sonra AB ve ABD'nin yaptırımlarının başlamasıyla gündeme gelmişti.

  Malvarlığı bakımından Rusya'nın ikinci büyük bankası durumundaki VTB Finans Grubu'nun yüzde 60'ı devlete ait bulunuyor.

  Kaynak : AA

  YanıtlaSil
 19. Dün de Abd li yetkili adına ''Işıdi İran vuruyor'' şeklinde bir haber yayınlandı.Bu da ışıdin şiilerin bulunduğu yerlere saldırı için gerekçe olabilir.Işıdin Hz Ali nin türbesini vurmasıyla alakalı bir arkadaşımızın tahmini vardı sanırım.Olur mu olmaz mı bilemeyiz tabiki.

  YanıtlaSil
 20. YAVUZ BİNGÖL’E LİNÇ KAMPANYASI
  Yavuz Bingöl, Tunceli'de AK Parti'nin Alevi açılımına destek verince, twitter'da kıyamet koptu.
  Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte Tunceli’ye giden sanatçı Yavuz Bingöl’ün AK Parti hükümetinin politikalarına destek verdiğini söylemesi üzerine Twitter’da sanatçıya yönelik linç kampanyası başlatıldı.
  Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a konuşan Yavuz Bingöl, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duygusal bir adam olduğunu söylemiş ve “Sokaklarda, ölmüş annesine küfredildiği zaman ertesi gün o da Berkin Elvan’ın annesini yuhalattı. Bu çok insani bir şey” demişti.
  Bingöl'ün Berkin Elvan'ın annesinin yuhalatılması konusunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la ilgili yaptığı açıklamalara Elvan ailesinden de tepki geldi. Bingöl, kendisine yapılan eleştiri ve tepkilere twitter üzerinden cevap verdi.
  "Ahmet Hakan'ın sözlerimi olduğu gibi yayımlayıp; beni sizlere doğru taşısaydı bir daha asla bu sütunlarda olmayacaktım" diye yazan Bingöl, Berkin Elvan'ın ailesinden de özür diledi.
  Yavuz Bingöl gelen tepkiler üzerine Twitter hesabını kapattı. Narlıdere'de 'Yavuz Bingöl Sokağı' adı 'Berkin Elvan Sokağı' olarak değiştirildi.

  YanıtlaSil