.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

21 Kasım 2014 Cuma

2013-2019 YILLARINDAKİ GAYBİ OLAYLAR

Hamd, Rahman ve Rahim olan Allah'a Mahsustur. 

Geçen aylarda mübarek Beraat gecesine günler kala kendisine çok yakın olduğum mübarek veli bir kul, Allah için bir şeyler yapmak istiyorsan son dört Beraat gecesi içinde tövbe etmen gerekiyor dedi.Kendisi kimi zaman başımıza gelecek olayları anlatırdı. İlerde Nuh'un gemisinin yeri tespit olduktan sonra altından bazı emanetlerin çıkarılacağını ve büyük şehirlerin yerle bir olacağını söylemişti. O günden sonra "Neden dört Beraat gecesi içinde?" diye düşünmeye başladım.

Aslında gizli bir mesaj içeren mübarek veli zatın işaret ettiği dördüncü ve son Beraat gecesi, 2016 yılındaki Beraat gecesiydi. Çünkü bu yıldan sonra hadislerde belirtilen Hz. Mehdi öncesinde çok büyük ölümlerin ve katliamların olacağıydı. (En doğrusunu yüce olan Allah bilir).
Belli bir zaman sonra grup olarak "Gaybi Hadisler" adlı siteyi açarak bildiklerimizi insanlarla paylaşmak ve ebced hesabı ışığında hadislerde belirtilen olaylar hakkında insanları bilgilendirmeye karar verdik.Bu yola Allah rızası için çıktığımızı ve herhangi bir dünyevi menfaatimizin olmadığını yazılarımızı okuyanlar bilirler. Siz okuyuculardan Allah razı olsun. Allah'ın izni ile hadisler aracılığı ile 2013-2019 yılları arasındaki olayları paylaşmak istiyorum.

Artık Suriye'den Türkiye'ye yapılan geçici saldırılarla Süfyaniyet devrine girmiş olduk. Düşürülen uçağımız ve sınırdan geçen kurşunların sebep olduğu ölümler, yakında savaşın olacağının sinyalleridir. Naim bin Hammad kaynaklı hadiste يقاتل السفياني التركSüfyani Türklerle savaşırkısmı küçük ebced hesabına göre Hicri 1434, Miladi 2012-2013 yıllarına denk gelir. Şaşırtıcı bir durum,Süfyani henüz çıkmadı. Ne gariptir ki bu tarihlerde yapılan saldırılar Süfyaniye destek olacak Suriye'deki İsrail ve taraftarlarının eserleridir. Aslında Türkiye, Suriye ile değil arka kapılarda Süfyani taraftarı İsrail ile savaşıyor. Şuan Suriye'de katliamlarla hazırda bulunan Süfyanist bir rejim kendini gösteriyor.

Peki sonra ne olacak? Türkiye sonuna kadar aklıselim bir şekilde mi hareket edecek? Sorunun cevabını aynı kaynaklı bir hadis ile vermek istiyorum. Türkler ve Rumlar (Batı yani NATO) büyük bir (askeri) yığın yaptıktan ve Haresta köyünde batma olduktan sonra Süfyan çıkar. Bugün Suriye sınırına NATO askerleri Patriot füzeleri ile korunuyor. Türkiye son bir yılda sınıra büyük bir oranda askeri birlik yığıyor. Demek ki hadisin ilk kısmı gerçekleşti. Sırada Haresta bölgesindeki batma olayı var.Sonra da zalim Süfyan...

Süfyan hakkında ilk defa okuyanlar için yayınlamış olduğumuz yazıların linkleri aşağıda mevcuttur.
www.gaybihadisler.com/2013/08/sufyani-kimdir.html
www.gaybihadisler.com/2013/08/sufyani-hakknda.html
www.gaybihadisler.com/2013/09/sufyani-hakknda-2.html

Ebu Hüreyre (r.a.)'nin rivayet ettiği meşhur bir hadis vardır. Şöyle ki "Ahirzaman’ın harbi cihan harbidir. Çok kimselerin öldürüldüğü iki büyük harbden sonra bir üçüncüsü daha olacak."(1)Toplamda 3 dünya savaşı olacağını bildiren bu hadiste, بعد اثنين كُبريين İki büyük harbten sonrakısmı büyük ebced hesabına göre Hicri 1436 yılı, Miladi takvime göre Ekim 2014-Ekim 2015 yılları arasına işaret ediyor. Suriye'de savaş çıkması için Amerikayı sıkıştıran Armagedoncuların (Siyonist) sebep olacağı 3.Dünya Savaşı pek de uzak gözükmüyor.(En doğrusunu yüce olan Allah bilir).

Türkiye, Haziran ayı 2015 yılında genel seçimleri yapacak. Son yüzyılın evliyalarından Abdullah Gürbüz Hazretleri, AK Partinin 3.defa seçimi kazanacağını, aynı dönemde İsrail Suriye'yi ardından da Türkiye'yi vuracağını ve Başbakanımız da zorla koltuktan indireceğini talebeleri aracılığı ile belirtir. (2).

Konu ile alakalı olarak, geçen aylarda Gezi Parkı olayları esnasında bir akşam yatağıma uzandım. O an ağırlığını kalbimde hissetiğim bir görüntü geldi. İleri ki zamanlarda Başbakanımız tutuklanmış bir şekilde cezaevinde bekletiliyor. Bir zamanlar Ergenokon kapsamında tutuklu bulunan Savcı İlhan Cihaner cezaevini ziyaret ediyor. Çok manidar bir ziyaret... O günden beri Başbakanımıza dua ediyoruz, Allah devletimize zeval vermesin (amin).Konumuza devam edelim.


Eğer, 3.dönemde İsrail Türkiye'yi vuracaksa, yani Haziran ayı 2015 sonrası tarihi ebced hesabındaki tarih aralığına uyuyor, bu şu demek oluyor; 3.Dünya savaşı başlamıştır. Artık Siyonistlerin yönettiği İsrail, Süfyanist katliam kartını tam da bu karmaşanın olduğu bir zamanda kullanacaktır.

فيظهر السفياني Böylece Süfyan zuhur eder(3). Küçük ebced hesabına göre Hicri 1437, Miladi 2015-2016 yılları arasına denk gelir. Bu yıllarda 3.Dünya savaşı esnasında Süfyan öncesi Süfyanist rejimler katliamlar mı yapar, en doğrusunu yüce olan Allah bilir.

2016 yılı çok önemli. Çünkü, Kuranı Kerim'de Zilzal (deprem) süresinin son ayetinin son cümleleri bu yılı işaret ediyor.www.gaybihadisler.com/2013/09/zilzal-suresi-ve-2016.html

Çünkü Hz. Ali bize 2016 yılı sonrası için müjde veriyor.http://www.gaybihadisler.com/2013/09...r-ve-2016.html

Süfyana karşı savaşacak olan ve Peygamber Efendimizin (s.a.s) kar üzerinde sürünsek bile kendilerine katılmamızı istediği Siyah Bayraklılar, Horasan (İran'ın doğusu) tarafından çıkacaktır. Hadislerde kimi zaman Horasan ehli kimi zaman Siyah Bayraklılar diye geçer.Paylaşacağım iki hadiste ortak noktalar mevcuttur. أصحاب الرايات السود Siyah Bayraklı Taraftarlar(4) büyük ebced hesabına göre 2017 yılına, أهل خراسان Horasan ehli(5) büyük ebced hesabına göre Hicri 1438 (Miladi 2017) aynı yıla işaret eder. Başka bir analizimizde aynı sonuca ulaşmıştık. Buyrun, www.gaybihadisler.com/2013/09/siyah-bayrakllarn-cks.html (En doğrusunu yüce olan Allah bilir.)

Süfyan, Şam bölgesinde (Suriye) çıktıktan sonra ilk işi Suriye'deki kontrolü sağlamak olacaktır. Hadislerde, Şamda 3 tane bayraklı olacağı, bunların Şam'daki Esheb, Mısır'dan gelen ordu Abga ve Süfyan olduklarını ve bununla beraber Süfyan, her ikisini yenip Suriye'nin kontrolünü sağlayacağını belirtir. Abga ordusunu Mısır'a geri püskürtecektir. Doğu insanlarınıda (Kürtler ya da İranlılar) Irak tarafına püskürtecektir. Bir hadiste بالشام ثلاث رايات Şamdaki üç bayraklı(6) kısmı küçük ebceb hesabına göre 2017 yılına işaret eder. Aslında bu hadis, 2017 yılında Süfyan ile ilgili önemli gelişmelere şahit olacağımıza işaret eder.

2017 yılında Süfyani Suriye'deki kontrolu sağladıktan sonra Karkısa bölgesine (Bugünkü Fırat üzerindeki Habur ilçesine yakın Suriye’nin Deyr Ezzor bölgesidir) haraket edecektir. Burada Türkler ve Rumlarla (NATO) çarpışacak ve onları yenecektir. Demek oluyor ki, Türkiye bu savaşta yenilecektir. (En doğrusunu Allah bilir.)
Türkiye'nin Süfyan tarafından yenildiğini gösteren hadisi paylaşmak istiyorum
فيقتل الترك والروم بقرقيسيا حتى تشبع سباع الأرض من لحومهم Artat bin Al-Munzir dedi ki ...Süfyan Karkısada Türkleri ve Rumları öldürür hatta o topraklarda vahşi hayvanlar onların etleriyle açlıklarını giderirler.(Naim bin Hammad, el-Fiten ve'l-melâhim kitabı)

Başka bir hadiste, الترك والروم بقرقيسيا Karkısa bölgesindeki Türkler ve Rumlar(7) kısmı küçük ebceb hesabına göre 2017 yılına işaret eder. Demek ki bu yılda ülkemiz için üzücü haberlerin olduğu bir yıldır. (En doğrusunu Allah bilir)

Karkısa'da güç bulan Süfyan, Küfe'ye doğru hareket eder. Oradaki Şii topluluğunu katleder. Aynı zamanda Kerkük'te unutulmayacak olan katliamlar olacaktır.Kurulan geçici Kürdistan dağılacaktır. Sonra Irak'ı geçerek İran'a saldırır. Medineye ordu gönderir ve orayı talan eder. Ledün ilmi sahibi olan Abdullah Gürbüz Hazretleri, Süfyan destekçisi İsrail Medine'yi vuracağını söyler. Dikkat ettiyseniz hadislerde Süfyan,Büyük İsrail Devleti için plana göre hareket ediyor.

Başımdan geçen çok önemli bir olayı paylaşmak istiyorum. Geçen yıllarda gündüz vakti gözlerime hafif bir uyku girdi. Yarı şuurluydum. Birden Yüce Peygamber Efendimiz (s.a.s) ile bir sohbetin ortasında kendimi buldum. Medine'nin işgal olması hakkında sorular soruyordum. "Ey Allah'ın Resulü, kafirler Medine'ye saldırdıklarında mübarek kabirinizi kim koruyacak". O (s.a.s) dedi ki "Arkadaşım Ebu Bekir kapımı koruyacak". Sonra tekrar soru sordum. "Peki uçaklarla saldırdıklarında yüce kabrinin durumu ne olacak." Cevaben "Allah koruyacak". Demek ki İsrail Medine'ye saldırıken asla Yüce Peygamberimizin (s.a.s) kabrine dokunamayacak.

Siyah Bayraklılar, Küfe'deki katliamdan sonra Irak'a doğru hareket ederler. Bu esnada 1400 yıldır beklenen ve Allah'ın Müslümanlara merhamet ettiğinin işareti olan, savaşları bitirecek olan Hz. Mehdi (a.s.), Mekke'de yedi alimin biatını kabul edip zuhur eder. Süfyan, haberi alır almaz ordularını Mekke'ye gönderir. Ne yazık ki Beyda bölgesinde kendisine haber götürmek amacıyla 2 kişi hariç Süfyan'ın ordusu Cebrail (a.s.) müdahalesi ile yere batar. Katılaşmış kalbi olan Süfyan haberi duyunca zerre kadar korku hissetmez.Hadislerde bu konu detaylı anlatılır.

Hz. Mehdi (a.s.) , Mekke'nin kontrolünü aldıktan ve ordu topladıktan sonra Süfyan ile çarpışmaya gider.
يقاتل أصحاب السفياني فيهزمهم O (Beni Haşim,Hz.Mehdi'nin sarışın olan öncüsü),Süfyan taraftarları ile savaşır ve onları yener(9) kısmı büyük ebced hesabına göre 2018 yılına işaret eder.

2018 yılında Süfyan, Allah'ın izni ile yenilecektir. 2019 yılında Süfyansız bir dünya ve İsrail'in perişan olduğunu göreceğiz. (En doğrusunu Allah bilir)

Son olarak 2019 yılında Müslümanlara müjde veren ve bütün dünyada tanınacak olan Hz.Mehdi hakkında olan bir hadis ile bitirmek istiyorum.
فإنه المهدي في الأرض Şüphesiz o, yeryüzündeki Mehdi'dir.(10) Büyük ebced hesabına göre 2019 yılını işaret eder.

İnşallah zamanla herşeyi göreceğiz.Tarihlerde aylar oynayabilir. En doğrusunu yüce olan Allah bilir.
Allah sizleri Hz. Mehdi (a.s) ordusunda bulundurmayı nasip eylesin.Allah sizlerden razı olsun (amin).

Bazidli M.Ç.
Gaybi Hadisler Grubu (www.gaybihadisler.com)
21.10.2013

(1) El- Mehdiy-yul Muntazar Alel Ebvab
(2) http://gaybihaberleri.blogspot.com/2...fendi-nin.html
(3) Naim bin Hammad, el-Fiten ve'l-melâhim kitabı
(4) Naim bin Hammad, el-Fiten ve'l-melâhim kitabı
(5) Naim bin Hammad, el-Fiten ve'l-melâhim kitabı
(6) Naim bin Hammad, el-Fiten ve'l-melâhim kitabı
(7) Naim bin Hammad, el-Fiten ve'l-melâhim kitabı
(8) Suyuti ve Tabarani, Abu Amru Ad-Dani, Al-Haithami's Mujama Al-Zawa'id,
(9) Naim bin Hammad, el-Fiten ve'l-melâhim kitabı
(10) Naim bin Hammad, el-Fiten ve'l-melâhim kitabı

Arapça Hadis Kaynakları:
1) http://www.discoveringislam.org/signs_before_mahdi.htm
2) http://www.discoveringislam.org/end_time_wars.htm

140 yorum:

 1. Bazidli M.Ç. kardeşimizin Gaybi Hadisler Grubu'nda yazdığı bu makaleyi İhvanforum'da bulup buraya alıntıladık. Morad Moradi tarafından ihvanforuma eklenmiştir. Eğer uygun görülürse blogumuzda istifadeye mazhar olur inşaallah.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kuran ve Sünnet düşmanı hainlere ihtaf olunur..

   http://kadirmisiroglu.com/turkiyeyi-bir-maymun-kurtardi.html

   http://blog.milliyet.com.tr/kopek-fritz-ile-maymun-moritz-tarihin-akisini-nasil-degistirdi--kurtulus-savasi-ndan-bir-perde/Blog/?BlogNo=169666

   Sil
  2. BAN OYOLE GELİYORKİ...ruyaı tevilde yanılmısısnn ilhan cihanerle olna konusma a adikkat et ona karsı degil.. kafa kafaya vermesidir.. buda derin yapılarla isbirligine girecegine isarettir...eregenekon vederin yapılarla fikir birligi varsa bu ise ancakk medhiye karsı olcaktır.....ve ilk savasını kaybeder mehdi diyor..sufayan karsı..yukardajki bazı rivayetler....ordu iki bolunur diyor falan... beljkide yasadıgımzı olaylara isaretler.. allahu aglem...
   bugun eregenekoncuılarla akp tam bir uyum icicndedir.....acab akime karsı

   Sil
 2. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 6. "Futuhat-El Mekkiye"den...

  Bil ki, Mehdi çıktığı zaman bütün müslüman havassı ve avamı sevineceklerdir. Mehdi'nin ilahi olan yani manen desteklenen adamları olacaktır. Onun davetini ayakta tutacaklar ve ona yardım edip kendisini zafere kavuşturacaklardır. Ülkeye ait bütün ağır yükleri bunlar yüklenecekler. Allah'ın Mehdi'ye verdiği görevden ötürü ona destek olacaklardır. Daha sonra Hz. İsa Dımaşk'ın doğusundaki Beyaz minareye inecektir. İmam yerinden geriye çekilecek, Hz. İsa öne geçecek ve insanlara namazı kıldıracaktır. İnsanlar arasında Resulullah'ın sünnetiyle emredecek, haçı kıracak, domuzu öldürecek. Allah Mehdi'nin ruhunu tertemiz olarak kabzedecektir.

  Mehdi, vakti gelinceye dek gizlenecektir, vaadolunan vakti gelince de ortaya çıkacaktır. Onun şehidleri, şehidlerin en hayırlısı, güvendiği kimseleri yani vezirleriyse emin olanların en güvenceli olanlarıdır.

  Allah, bir grup kimseyi ona vezir tayin etmiştir. Allah bu kimseleri gizlemiştir. Ben keşif ve şühud yoluyla bu hakikatlara muttali oldum. Ayrıca, Allah'ın kulları için öngördüğü şeylere de vakıf oldum. Bunlar öncü olan bazı ashab gibi önde hareket edeceklerdir. Tıpkı önde gelen sahabenin Allah'a verdikleri sözü yerine getirdikleri gibi, bunlar da aynen o sözlerini doğrulayıcı olacaklardır. Bu kimseler ayni zamanda Arap da olmayıp Acem yani yabancı olacaklardır. Arap olmamalarına rağmen Arapçadan başka bir dilde konuşmayacaklardır. Onların cinslerinden olmayan bir koruyucuları olacaktır. Bu, Allah'a hiç bir vakit karşı da gelmiş değildir. Kendisi en saf ve samimi vezirlerinden olacaktır.

  Özellikle bu vezirler her konuda gerçek manada arif kişiler olacaklardır. Fakat bizzat Mehdi ise, kendisi... ve gerçek anlamda siyasetçi olacaktır. Yine bu vezirlerin belirgin bir özelliği de kendilerinin hiçbir zaman savaş meydanlarında hezimete uğramamalarıdır. Mesela Rum şehrini, İstanbul olsa gerek sadece tekbirlerle fethedeceklerdir. İlk tekbirde surların üçte biri yıkılacak ikinci tekbirde surun üçte biri yıkılacak, üçüncü tekbirde surun kalan bölümü yıkılıp yerle bir olacaktır. Böylece bu şehri kılıçsız ve silah kullanmaksızın fethedeceklerdir. İşte bu doğrunun ta kendisidir ki zaferle kardeştir.

  Mehdi'nin vezirlerinin ihtiyaç duyacakları şeyler, görevlerini en iyi yapmaları için dokuz tanedir, bu şeylerde O'na ulaşamaz. Bundan az da olmayacaktır. Bu şeyler sırasıyla şunlardır;

  Keskin bir görüş,
  İlka anında ilahi hitabı tanımak,
  Allah'tan geleni terceme etmesini bilmek
  Emir sahiplerinin mertebe ve derecelerini bilmek,
  Gazap anında merhameti bilmek.
  Melik'in ihtiyaç duyacağı arzakı mahsusayı ve diğer şeyleri bilmesi,
  İşlerin birbiriyle olan münasebetini bilmesi,
  İnsanların ihtiyaçlarını yerine getirmede aşırılığı ve kısıtlamayı bilmesi,
  Kendi özel müddeti içerisinde ihtiyaç duyduğu gaybı ilimleri bilmesi.
  İşler ve hadiseler henüz meydana gelmeden, Mehdi Allah tarafından buna muttalidir. Zira önceden olacak olanlara hazır olması gerekiyor.
  Mehdi, din bakımından rey ve kıyasa başvurmaktan masumdur. Ona böyle davranması haramdır. Zira Allah'ın dini konusunda hüküm vermede Nebi yani Peygamber olan birinin kıyas yapması doğru değildir. Şayet kıyas yapmasına izin verilseydi, Allah onu peygamberin Hz. Muhammed'in diliyle bildirirdi. Ayrıca Hz. Peygamber imamlardan hiç birisi için benim izimde yürüyecekler hata etmeyecekler dememiştir. Bu ifadeyi sadece Mehdi için söylemiştir. Onun masumluğunu halifeliğini ve vereceği hükümleri konusunda masumiyetini bildirmiştir.

  ("Futuhat-El Mekkiye", 366. bab, c. 3, s. 327- 328)

  YanıtlaSil
 7. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 8. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 9. Bismillah der bilgi paylaşımı__ (1900) yılarırda ve sonlarında yaşamış Allah dostlarından Seyyid şahı hazne, seyyid gavsu azam Abdulhakim bilvanis, Seyyid gavsuL vasiLin AbduL hakim Avrasi , Sami ramazan oglu (rh) Seyyid Muhammed eroL raşid , Abdullah dagistani, MedineLi seyyid AbduL gaffur el abbasi .MedineLi Seyyid AbduLhak el Abbasi, Süleyman Hilmi Tuna han ve daha bir cok Allah dostu Mehdi Alehiselam gelecegini Müjdelemiş yakınlarına muhiplerine ve Asrın itikata imamlarından bediu zaman saidi Nursi___üstaz diyor ki___ İddanamede benim hakkımda dört esas var __ Birinci esas ! güya ben de tefahur ve hodfüruşluk var ve kendimi müceddid biliyorum. ben bütün kuvvetimle bunu RED ederim . Hem MEHDİLİK isnadını hiç kabuL ETMEDİGİME bütün kardeşlerim şahaded ederler... Hatta Denizlideki ehl-vukuf = Eger SaiD MEHDİLİGİNİ ortaya atsa büyün şakirtleri kabul edecek = Dediklerine mukabiL .SaiD İtiraz namesinde demiş ki = ben SEYYİD degilim= MEHDİ seyyid olacak .diye onları RED etmiş .. Yoksa ben Seyyid olmadıgım gibi hiç bir vakit böyle . haddimden yüz derece ziyade hallerde Bulunmamışım__ (şualar 14.şua) . evet bediu zaman saidi nursi acıklmaış AMMA şunuda belirtmek isterim ki . Hazreti ALi Radıyallahu anh ve seyyid AbduL kadir geylaniden manen İlim Alması itibarıyla (Manen evlatları olması münasebetiyle MANEN SEYYİD DİR) . AsıL büyük mehdi alehiselam hem zahir hem batında seyyid şerif dir) ve yine Asrımızın 2011 de vefat eden EkmeL alim seyyid KamiL mürşid en az 6 tarikat Halifeligi olan ilk İsmaİL çetin (el abbasi) hoca efendid e Hazreti MEHDİ .. Alehiselam için zaman ve zemin tamam dır eserlerinde olsun bazı sohbetlerini dinliyenler bu konuya az deginmesine ragmen MEHDİ aLehiselamın yaşadıgını muhiplerine (sevenlerine) Bildir miş olup MEHDİ alehiselamın yaşadıgını söylemişdir eserinde ise zamanı cok yakındır ibaresi geciyor _____ Ve yaşıyan Türkiyemizdeki ve başka ülkelerdeki ehli irşaadında MEHDİ alehiselamın zamanın yakın oldugunu söylmişlerdir tarih vermemişler amma MEHDİ aLehiselam 40 yaşında zuhur edecegine göre ama Mehdi gelcek yakın diye Meşayıh Dünyevi ve Ahiret lik işleriniden taviz vermemeyi tavsiye etmiş Gelecek diye tenbelige sevk etmemesi için uyarmışlardır tam aksine 5 vakit namaz dan taviz vermemeyi ve muhdaç olmamak içinde calışmayı tavsiye etmişlerd ir saygılar_

  YanıtlaSil
 10. EkmeL Alim Seyyid kutbuL arifin piri azam İsmaİL Çetin (el abbasi) hoca efendi Mehdi Alehiselamın zuhurun en büyük yaklaşmasının Alametini de İRAN IRAK Arasındaki savaş oldugunu belirtmişdir

  YanıtlaSil
 11. Gaybihadisler sitesinde daha önceden yazmıştım.

  O sitede de bahsedildiği üzere Mehdi a.s'ın 1975-80 yılları arasında doğduguna dair geniş bir kanaat söz konusu.

  Bana şöyle bir düşünce geldi ki maden Mehdi a.s ehli beytten ve Allahın halifesidir. Onun doğumunda da Efendimiz sav'nin doğumunda görülen mucizelerin nevinden olaylar pek tabii olabilir.

  Bunun üzerine bu tarihleri araştırdığımda içlerinden 1979 yılı bana çok çarpıcı geldi.

  1979 yılında 2500 yıllık iran şahlığı sona erdi ve bugünkü iran devrimi kuruldu (Bu olay efendimiz doğumundaki Kisranın sarayının sütunlarının devrilmesi gibi geldi bana)

  ayrıca bu yılda rusya ilk olarak afganistana saldırmıştır

  kabede kanlı baskın ve dikkat.!sahte mehdi hareketi yaşanmıştır

  sahra çölüne tarihinde ilk defa kar yağmıştır (Mehdi a.s ordusuna kar üstünde sürünerek de olsa katılmak...!)

  İstanbul boğazında günlerce yanan petrol tankeri independanta ki bu olayda çok mana var..petrolün yanması yanan geminin rumen ve özgürlük ismini taşıması... bu geminin hilafetin merkezi istanbulda yanması....vs.....vs

  Eğer bu olaylar Mehdi a.s'ın doğum mucizeleri ise 1979 dan kırk yıl sonrası olan 2019 yılında hurucu da muhtemeldir.

  En doğrusunu Allah bilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Osmanlı yıkılacak, bütün bilad-ı İslam düşman istilasını uğrayacak. Hilafet ilga edilecek ve şear-i İslam yasaklanacak. Bu arada dünya büyük bir dinsizlik cereyanının hakimiyeti altına girecek, Bütün bunlar cereyan ederken din-i İslam adına Al-i Beyt’in mümessili Hz. Mehdi (r.a) ortalıkta olmayacak.

   Buna karşılık Mehdiyet tulu edecek, mutlak şerrin yerini artık yarı da olsa hayırlı hadiseler olacak. 1950’de alem-i İslam’ın güldüren büyük halk devrimi olacak, aynı tarihten başlayarak İslam ülkeleri istiklallerini kazanacak. Bu arada İslam’a müsamaha ettiği için DYP’ye karşı 27 Mayıs meş’um hareketi olacak. Yetmedi arkasından bu kez aynı yolda giden yeni iktidara karşı İngiliz-Amerikan çekişmesi sonucu 12 Mart Muhtırası verilecek.

   Eceli gelen misali İsrail 67 narbiyle 3. Mübarek şehri ve Mescid-i Aksa'yı işgal edecek. Petrol kaynakları için ABD-AB çekişmesi sonucuna Avrupa İran’da darbe yaptıracak ve Paris’te beslediği bir mollayı İran’ın başına geçirmesi Kisra Sarayı’nın sütunlarının devrilmesine benzetilecek yani bundan hayır beklenecek (Not: Ben Şahı Humeyni’ye tercih ederim. Biri kızıl rejimin yalakalığını yaparken, Şah komünizme karşı hür dünyanın yanında oldu) ve derken Mehdi dünyaya gelecek.

   Pek mantıklı gelmiyor. Bu saatten sonra bu Mehdi gelip ne yapacak? Deccal kalmamış. Süfyan kalmamış veya son günlerini yaşıyor. Ve Mehdi hizmet yapacak da ne yapacak? Deccalist rejimin çökmesine 10 yıl kala mı gelecekti?

   Bediüzzaman, 1. Şua’da İran’daki darbe sırasında yani 1977 yılın için o hengamede vazife başında Mehdi’nin şakirtlerinin yani talebelerinin hizmette olacağını belirtir.

   Lafın kısası küfr-ü mutlakın yani cebri, keyfi, küfr-ü mutlakın 100 yıl hüküm sürdüğü devirde Mehdi olmayacak, ama bahar havası esmeye başlayınca ortaya çıkacak. Şirkin en karanlık gününde Hz. Muhammed Arabi Aleyhissalatü Vesselam dünya teşrif edip, din-i hakkı yayarken en ağır baskılara ve zulümlere maruz kalıp hizmetini yaptı. Benzerlik böyle olur.

   Sil
 12. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  2. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 13. Mehdi, Nisan ayı 1978 doğumlu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle 1978 doğumlu değil! Biz hadisleri baz aldığımızda hicri 1405 (1984) doğumlu olduğunu düşünüyoruz.

   Sil
  2. Sizin müteşabih Hadisleri baz almanız neyi ifade eder. Çocuk parkında oynayan çocuklarla top sahasında oynayan sakallı çocuklar arasında ne fark vardır. Yoktur, çünkü ikisi de oyundur. Din, Kur’an ve hadis ise tahmin ve kehanet oyunu değildir.

   İhbar-ı gaybi perdelidir, mecaz ve benzetme bolca kullanılır. Çünkü dini meseleler imtihan vesilesidir. Öyle olunca istikbale bakan ve müteşabih olan hususlar hikmet-i ibhama tabidir. Onu ancak erbabı çözer. Erbabı ise ancak vazifeli şahıslardır.

   Mehdi’nin doğumu 2005 ise vazife görmeye başlaması 2045. Bir o kadar zaman da mücadelesinde geçecekse Risale-i Nur hizmeti ve ehl-i tarikin hitam tarihi 2090 (H.1506) olduğunu göre muhteşem hizmetin neticesini ehl-i kıyamet mi görecek? Çünkü yarım asırdan daha az zaman sonra kıyamet kopacak. O kopuşa sebeb olacak hadisatın zuhurunda Mehdi’nin ihtişamlı zaferlerinin geçit resminde mi olacak. Cadı kazanında mı kaynayacak?

   Ümmet-i Muhammedi’in ömrü 1500 sene. Onun binde biri bir zaman ise daralma ve çeklime olacak. Sonra üçüncü ve son deccal zuhur edecek. Mekke ve Kabe tahrip edilecek, Ve çeyrek asırdan az zaman sonra başlarına kıyamet kopacak.

   Deccaliyetin asrı Hicri 13 ve 14. asırdır. Mehdiyet ve İseviyet ise 14.ve 15. yüzyıldır. Bu durumda Mehdi 13. yüzyılda doğmuş, Hz. Mesih de 14. yüzyılda nüzul etmiştir..

   Siz Stalin kimdir, Lenin kimdir, Marx kimdir. M.Kemal kimdir, Sağır İsmet kimdir, Cemal Abünnasır kimdir, Enver Sedat kimdir, Edip Çiçekli kimdir, Şükrü el Kvvetli kimdir, Hafız Esad kimdir, General Kasım kimdir, Saddam kimdir, Muammer Kaddafi kimdir. Hiç bu rivayetlerde bu isimler yoktur da aktüel kıytırık liderleri mi olacaktı. Bunlar hangi taifeye girer. Kaldı ki bu isimlerin içinde Süfyan vardır, Deccal vardır, Süfyani ( bu İslam Deccali değil onun meşrebinden ve ondan sonra Mısır’a gelecek biri) vardır.

   Hz. Peygamber’in adı İncil’de Ahmed (a.s.) idi. Ama onun ismi Muhammed (a.s). Şimdi İncil yanlış mı bildirmiş. Mezopotamya Medenidiyetinde gelen nebiler, Allah isimlerini de öğrettiler. O isimler sonra cahl-ü cühela ile kafirunun elinde birer put ismi oldu. Gök tanrısı, ateş tanrısı, Zeus’un tanrıları falan.

   Esas olan küfr-ü mutlakı teşhis ile mücadele ve mücahede etmektir. Onlar din fikrini öldürmek istediler. Ama Mehdi ve Mesh tamiratla engellediler. Allah’ın her hangi bir isminin kainatta ve dünyada ve insanoğlunda tecellisi ve hikmetlerini bilmek bütün rivayetlerin fevkindedir. Çünkü “Hakaik-ı imaniyeye girmeyen cüz’i hadisat-ı istikbaliye, nazar-ı Nübüvvette ehemmiyetsizdir.” 5. Şua.

   İlmi değersiz kağıtlara yatırmamak lazım. Bir husus daha, ABD batmayacak. ABD kendi içindeki kavgayı bizim gibi bitirdiği gün, 20 yüzyılın iki yüz karası Nasyonalizm ve Komünizme mağlup edip o dönem İslam’ı himaye etmesinin mükafatını alacaktır. Evangalist, neocon, siyonist şarlatanlığı ABD’ye mal edilemez. Rothschild gibilerinin pili bitti. Hak dini hükmetmesiyle mum gibi sönüp gidecek. Bu va’d-i ilahidir..

   Not: Bir kardeşimiz deccallerden birin isminin Hz. Peygamberin isimlerinden biri olduğunu söyleyip itiraz etmiş. Deccal önce bizden görünecek sonra küfrünü kusacak. Yani aldatacak. Deccal de aldatan demektir. Kaldı ki o hain o adını da inkar etti ve değiştirdi. Değil mi?

   Sil
  3. ABDURRAHİM ÇOKGUNGOR kardeşim son parağrafın doğrudur.isme değil faaliyete bakmak gerekir.Bu gün ülkemizde ismi Türk,müslüman olan çok hain var.Allah hidayet versin onlara İnşaallah veyahut zararlarından muhafaza eylesin.
   İleriye dönük tarih verilmesini sakıncalı buluyorum.Özellikle Kur'an-ı Kerimden çıkarımlar yaparak tarihler verilmesini.Ancak ilimsel olarak çalışma yapılması,alınacak önlemlerin alınmasına da taraftarım.Kur'an-ı Kerimden çıkarım yapılmasının açıklanmaması kaydıyla.Nasıl açıklanabilir ? Eğer o çıkarımda isabet sağlanırsa açıklanmasında sakınca olmayabilir.Ama her ecbed,cifr çalışması da açıklanmasını uygun bulmuyorum.Geçmişte gördük ki bir çok ecbed,cifr hesaplamaları yanlış çıktı.Hem her kişi de onları hesaplayamaz.
   Diğer yorumlarınızda belirttiğiniz pilleri bitti sözüne de katılamayacağım.Pilleri bitmedi,ancak biz şarz oluyoruz.Dengeler hala bariz farkla karşı taraftan yana.İsrail yıkılmadan da bitti denemez ki henüz İsrail'in sahaya çıktığını sanmıyorum.Ülkeleri kullanıyor sürekli.Dünya savaşı çıkarabilir.O dünya savaşında devletler kendini kurtarmakla meşgulken planını devreye koyar.Kobani olaylarında denendi gibime geliyor.Kısmen başarılı oldu.Geç uyandı müslümanlar ,devletler.Dünyanın süper gücü ABD değildir.ABD nin ekonomik krize girmiş olduğu yıla bakarsanız ondan kısa süre önce İsraili kınadığını görürsünüz.O günden sonra İsrailin çok üstüne gidemedi.ABD ekonomiyle ayakta duran devlettir.Ekonomi çöksün kaç parçaya bölüneceğini görürüz.Dünyayla uğraşmayı bırakın kendini kurtaramaz.Evliyalardan bazıları Almanya,İngiltere,veya bazıları Abd nin islama gireceğine dair söylemde bulundular.Yaşayan evliyalardan birisi de isim vermek olmaz ama elifle başlayan devlet demişti.E harfi yukardaki devletlere uygun.Elbette Allah müslümanlar bu işe layık değillerse kullarından bazılarını sahaya sürer.Vaadi haktır.Bu vaadi nasıl ,ne zaman gerçekleştireceğini tabiki en iyi bilen de O'dur.

   Sil
  4. ABDURRAHİM ÇOKGUNGOR, biz ifşaat olarak dedik, senin gibi kesin olarak 2005 tarihini vermedik. Ayrıca kafirlerin miladi takvimini baz almamayı, müminlerin kameri takvimine göre hareket edilmesini gerektiğini unutma.

   Sil
 14. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  2. Mehdi'den önce 3. Cihan Harbi, Mehdi'nin zuhurunun ardından Hermeciddun Harbi ve zuhurdan epey sonra Melhame-i Kübra (Büyük Kahramanlık Savaşı) var. Batılılar Mehdi'nin ordusuna yenilince ve Süfyani'nin öldükten sonra Herakliyus ehlinden bir adam Hz. Mehdi as ile sulh yapmak ister ve Hz. Mehdi as da onlarla sulh yapar ve onlar Mehdi'nin ordusuyla Çin, Hindistan, Moğolistan gibi küffar ordularına karşı beraber savaşırlar, 7 veya 9 sene sonra onlar yeşil bir oada konuşlanmışken bir Batılının Hac galip geldi iddiası üzerine Mümin biri onu öldürür, bunun üzerine oradaki Müminler şehadet şerbetini içerler. Bunun üzerine Batılılar gidip Konstantiniyye kralından yardım isterler, fakat kral Mehdi'ye karşı güç yetiremeyiz diye isteklerini kabul etmez, onlar da Roma'ya gidip oranın kralından yardım isterler, kral bu isteklerini kabul eder ve bir kadının hamilelik mühleti olan 9 ay içinde Müminler için Şam bölgesinde topanırlar. Bunun üzerine İstanbul'da bulunan 300 bin Batılı ve Türk 'bu zamana kadar hep kendi zalim liderlerimize yardım ediyorduk, şimdi tövbe edip Müslümanlara yardım edelim' derler. Savaş 40 gün boyunca Müminlerin aleyhine olur, 40. günden sonra savaş Allah (cc)'ın yardımıyla Müminlerin lehine döner ve Müminler Konstantiniyye'yi, Roma'yı ve Venedik'i fethderler...

   Sil
  3. Mehdi alametleri kardeş ___ ilk 3 dünya harbi ardından 6 7 yıl akabinde melhameyi kübra deseniz daha uyumlu olur gibi ama siZİn anlatımınızda . çelişki yokmuabi??MEHDİ zuhur etiginde İstanbul işgalden Kurtarılmış olcak ki siz mehdi zuhurundan 7 9 yıl demişsiniz ŞİA kaynaklarıysa bunlar şia mehdi, inancı ehli sünnete göre farklı 11 . ciimamdan sonra hasan hüseyn radıyallahu anh torunu ozamanda yaşıyan kayıp olduklarına ahir zamana Kadar yaşıcagına ve MEHDİ olarak cıkacagına inanırlar ŞİA kaynaklarına kaldıkmmı cok farklı bekletileri kendi ırk larını överler tek kurtarıcı gibi yorumları .. SAYGILAR abi yorumunuzdur en cok 7 9 yıl olayında celişki gördüm .

   Sil
  4. Hayır kardeşim, Melhame-i Kübra Hz. Mehdi as'ın zuhurundan 17 veya 19 yıl sonra olacak. Asıl sizin dediğiniz olay, Süfyani'nin Mehdi'den 6 ay önce çıkması ve O'nun zuhurundan 9 ay sonra öldürülmesi olayı Şii hadisidir ve ehli sünnet hadislerine dayanarak Süfyani'nin Mehdi'den 3 yıl önce çıkacağını ve 10 yıl sonra öldürüleceğini söyleyenler de var. Bir rivayette Mehdi'nin Mekke'de 1 yıl kalacağı, diğer rivayette 6 yıl kalacağı söylenmiştir. Anlayacağın bu işler ihtilaflı. Ama Mehdi'nin önce Batılılarla savaştıktan sonra onların isteği üzerine sulh yapıp sonra tekrar onlarla Şam bölgesinde savaşması kaçınılmaz gerçektir. Biz haşa ve kella kafamızdan bu yorumları uydurarak kafamızdan söylemiyoruz, hadislerin hakikatlerine dayanarak söylüyoruz.
   Keza (N.b. Hammad) Ertad’dan tahric etti, o dedi ki: Mehdi ile Rumlar arasıda bir antlaşma olur, sonra Mehdi vefat eder, sonra Ehli Beytinden bir adam (Mahzuni=Cehcah) işleri üzerine alır. Az adalet yapar, sonra öldürülür.
   "Siz Araplar ile Rumlar (Batılılar) arasında dört kere sulh (barış) antlaşması olacaktır. Dördüncü sulh antlaşması 5.Heraklius DEMMARE ile olur. Bu sulh antlaşması 7 veya 9 yıl devam eder. Bir Adam Resulullah Efendimize sorar:-Ya Resulullah, o gün (4.sulh yapıldığında), Arapların İmamı kimdir? Resulullah buyurdu ki: Evladımdan (soyumdan) olacak olan, 40 yaşında bulunacak olan Mehdidir." [Muhammed bin Resul-Kıyamet Alametleri kitabından]
   ***Hadislerde idaresi yedi ya da dokuz yıl olacak olan Mehdî’nin süresi kırk yıldır. İmam Şa’ranî ise Mehdî’nin ömrüne dair daha uzun bilgiler verir. Şa’rani: ‘Mehdî aleyhisselâmın süresi kırk yıl olup, on yılı batıda, on iki yılı Küfe’de, bir yılı Mekke’de geçecektir.’
   "O (Mehdi) Rumlarla 9 yıllık bir barış antlaşması yapar. Buna göre Mehdi Konstantiniye’de (İstanbul’da) 1 yıl, El KATİ’de (Roma’da ve Venedik’te) 7 (8) yıl (1 yıl Roma+7 yıl Venedik=8 yıl EL KATİ) ikamet edecek, oralara, iki kere gidişi ve dönüşü tabi ki pek çok yılını alacaktır." [Muhammed bin Resul-Kıyamet Alametleri kitabından-sayfa:184]
   "İmam Mehdinin günleri (ortaya çıktıktan sonra) hükmedeceği toplam süre 40 yıl olur. Bu 40 yıllık sürenin 10 yılı batı tarafında geçer, 12 yılı Kufe şehrinde geçer, 6 yılı da Mekke’de geçer, Mehdi’nin ölümü de aniden olur. İşte insanlar böyle bir halde iken, Halk Deccal’in çıkışını konuşurlar." (Kaynak:İmam Şarani-Geleceğin Tarihi kitabından sayfa:312)

   Sil
  5. Kuran ve Sünnet düşmanı hainlere ihtaf olunur..

   http://kadirmisiroglu.com/turkiyeyi-bir-maymun-kurtardi.html

   http://blog.milliyet.com.tr/kopek-fritz-ile-maymun-moritz-tarihin-akisini-nasil-degistirdi--kurtulus-savasi-ndan-bir-perde/Blog/?BlogNo=169666

   Sil
 15. http://www.haberyolda.com.tr/guncel/30-yil-surecek-karakis-kapida-h4585.html

  YanıtlaSil
 16. İfşaad paylaşım Konya ve İstanbuldaki EhLİ irşaadan olan Allah dostları İran ve Suudi Arabistan rejimi için İslam ülkelerindeki Fitne başları onlardır ifadesini kulanmışlar iLk agızdan işitim____ bu iki ülke Mezhep savaşı için Alt yapı kuran Batı ve İsraİlin hizmet karlındalarmı yöneticileri ki okadar cok petrol gelirleri varken acaba neden dir kiii bu kadar müslüman ufak ülkeler perişan durum da . mezheb Kavgasını körükleyen iki ülke yönetimi diyedüşünüyorum Evliyaların açıklamaları işitiklerim dogrultusun da Şu an ki İRAN vE SUUD arabistan yöneticileride İran dakiler Amerikada okumuş bakanların cogu İsraİL le karşılık lı agız dalaşı yaptıkları halde Azerbaycan savaşında ermenileri destekliyen ülkede iran dır Afgan savaşında çeçen savaşında hiç sesi cıkmayan daha bir batılı veya israiLe svaşatıgı Tarih de bek rastlanmamış olan bi ülke 5 2 ise azeri türkü Olan iran ___ Suudiarabistan ise Vahabilik 1600 yılarda ingilizlerin yetişdirdigi abdulvahabi tarafından empoze edilip OsmanLı ya karşı fitne harekatı yapılmış ...şimdiki rejin yine göbek bagı İngilizleredir_ İRAN olsun Sudiarabistan rejimleri olsun Dikta rejimoldukları için ğlkelrindeki ehli sünnet Müslümanlar Suudilerde daha cok sesiz cogun luk karşı gelemiyolardır çünki ya idam ya ölüm ya habis .Kafalarına göre , islam anlıyışı iki rejim de

  YanıtlaSil
 17. devamı Bu iki rejim Müslüman ların yaşadıgı ülkeler olarak İRAN VE SUUDİArabistaN özelikle Tahdlarını rejimlerini iktidarlarını sürdürele bilmek adına . Devam lı şia ve selefi vahabi grubları beslemişler silah lı eylemlerle Batının .bizlerin bölgesine mudahaleyi saglamışlar dır bir nevi Adi israiL rejimide bunları bahane ederek soykırımlarına devam edegelmiş hep bir örgüt bahanesi ile Müslüman ülkelere mudahe e ederek dünya kamuoyunda medyasının 100 80 yahudilerin elerinde olması mmunasebetiyle piskolojik algı üreterek tomlumlarda Kamu oyu destegi ile batı zalimlerini yanına alarak bu İki. . Ülkenin iran ve suudiarabistanın yüzünden bölgemizde hiç olaylar dinmek bilmiyorr Türkiyemizin REJİM NE kadar LAİK olsada Yaşam olarak Müslüman ehli sünnet oldugu için cogunluk bu Mezheb savaşının Müslümanların lehine olcanı bu iki ülkeye hep demişdir ama ikdidarlarını rejimlerini ancak devam lı düşman üreterek hedef göstererk ayakda tutma ugruna fitne ci BAŞI olmuşlardır

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 22 kasım 2014 20.52 devamı olarak düzeltme imla yazılım hatası ___ Bu mezheb savaşlarının 2 rejimin kışkırtması iran ve suudiarabistan rejimlerinin Müslümanların aleyhinedir İyi bi yaklaşım degil dir tam aksine kafirlere karşı içimizdeki farklı düşünce fırkalara cok radikal olmadan .silah kulanmadan sukuneti saglamak tüm müslüman ülke idarecilerini özen göstermesi gerekir__

   Sil
 18. devamı__ Bu yazcagımmm benim şahsi senaryom gibi____ Anladıklarımdan duyduklarımdan okuduklarımdan ____ İRAN 7 gün 8 gece şimşek şidetinde vurulur ve parcalanır ____ Suudiarabistan ise Kralın Ölmüyle Karışıp iktidar savaşının kabile savaşlarının olcagı Ve mekke emiri Medine emiri gibi . Parcalanacıgı Ve bir Bölgeninde ilerde Mehdi Alehiselamın ,........................................................ olacagını düşünüyorum Mehdi Alehiselam medine sözde Alimi en büyük VAHABİLERDEN karşı gelir sen bizim dinimizimi degiştirmeye kalkıyosun gibi 70 bin esfehan yahidileri deccale tabiolcak dır__ demmeki İRAN rejimi içinde Molla süretinde bile iyi gizlenmiş Yahudiler vardır Mehdi Alehiselamın Rey (Tahran) bölgesi ) ile savaşcak olması da İranın da bek İslam sancagı taşıyo olması şübhelidir ki . Dagınık Türk bayrakları evladım MEHDİ YE yardım e derler işte İRANDA bile . Azeri Türklerin olması sanırım __ irandan da aynı zamanda Karşıtlarıda cıkacak demek dir ___ Suudiarabistanda ehli beyt ve Ehlii sünnetin cok oldugu işte bunların ise MEHDİ alehiselama tarafdar olacagı içlerinden Askeri cıkacagı kanatindeyim__

  YanıtlaSil
 19. ŞereFLi AsiL ecdadımız OSMANLI ya Allahu teala kurucularından birinin Annesi ehlibeyten dir seyyide olması münasbetiyle ve bir odada Kuranı kerime var diye Hürmeten 6 7 saat uyumadan ayaklarını uzatmadıgından dolayı Allah dünya ya 6 7 Asır hükümran lık vermiş İSLAM sancaktarlıgını ikram etmiş___OsmanLı Olan Ve küçülen Türkiye mize eskilerden horasan ve bir cok Türk arab evlili yapan bir cok Aşiret Türkmen obası gelmiş ve bunların bazıları anne bazıları baba tarafından ehli beyt olması Münasebitiyle Türki,emizdede kendini bilen vede Bilmiyen bir cok İçanadolu dogu güney dogu istanbuL ve Türkiyenin her bölgesinde mogol istilası zamanında yerleşmişlerdir ve Ashabı Kiramın soyundan evliya soyundan bir cok Müslüman vardır eger cidii Araştırılırsa ehli tarikat olan ve ya ehli sünnet olan cemmatlerin bir cogu dedesi ya evliyadır ya molladır ya Alim dir ,ya Ashabdan gelir ıspartada bile 20 civarı Ashabı kiram bilinmiyen kabirler doguda akdenizde istanbulda vardır Diyerbekirde Karadenizde içanadoluda doguda güneydoguda her bülgemizde az veya cok bunların torunları içimizde olup HATTA ehli beyten olan 100 binleri geçik HÜSEYN Radıyallahu anh (SEYYİD) HasaN Radıyallahu anhanın soyundan olan (ŞERİF) ler vardır bu MİLLET ecdadı zamanında her evliya dua etmiş olup Aslı lan İSLAMA YAVAŞDA OLSA rücü etmekdedir ler bir sürü ŞEHİD TÜRKİYEDEKİ her haneden veya sülaleden kesin 1 şehid ya yemende ya kafkasşarda ya sarıkamışda ya Canakalede şehidi olan vardır (unutmuyalım bir şehid bile sülalesinden 70 kişiye şefaad hakkını Allah vermişdir) OSMANLIda okadar cok Alim evliya yetişmişdir ki OsmanLı da okadar cok EhLİBEYTEN sahiblen mişdir kii. Padişahlarımız Kız alıp vermişler dir kii Bu MİLLET OSMANLI evladı . Ataları gibi İSLAM SANCAGINI Tekrar alacak Aglıyan ümmeti güldürecekelrdir diye düşünüyorum Arab ve ecemlerden de biraz Kardeşleriyle . Tekrar MEHDİ Alehiselam zamanına yetişenler TABİİİ olarak bir kısım hainler hariç bir cogu tabiolacak dır (inşaallah)

  YanıtlaSil
 20. Bir evliyanın sohbetinden alıntıdır ''Firavun ilahlık davasında bulunduğu halde, Allah-u Zülcelal Musa aleyhisselam ve Harun aleyhisselam’a: “Ona yumuşak söz söyleyin.” (Taha; 44) buyurmuştur.
  Görüldüğü gibi, Allah-u Zülcelal kendi düşmanına dahi yumuşaklıkla muamele edilmesini emrettiği halde, mü’min kardeşlerimizin birbirlerine karşı yumuşaklıkla muamele etmeyi bırakıp birbirlerinin kalplerini kırmaları çok yanlıştır.Sanki kendisi haşa Hz Musa A.S. dan daha iyi gibi karşısındaki Firavundan daha kötüymüş gibi bir halin içine giriyor...'''
  “Bir kimse de üç fazilet yoksa o boştur. Bu faziletler; sahibini günahlardan koruyan takva, kavgalardan koruyan hilm ve muamelelerde gösterilen güzel ahlaktır.” Hadis-i Şerif-(Taberani, Ebu Nuaym)
  Her ne kadar blog konusuyla alakalı değilse de,karşıt görüşteki kardeşlerimizin diğerlerine muamelesi açısından önemli gördüğümden kısaca paylaşmak istedim.
  “Hatırlat, zikir (hatırlatmak) ve vaaz müminlere fayda verir.” (Zariyat, 55)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  2. Dünya gurbet kardeşim merhaba,

   Dediklerinize %100 Katılmak ile beraber ilave olarak,

   Resulullah efendimiz öldüğü zaman Hz Ömer (Ra) Hz Peygamber kim öldü derse onun kellesini uçururum demiş, Sahabenin önde gelenlerinden ( Ismini hatırlamıyorum) uyarmasına rağmen ona da çok sert çıkışmış, hatta kadınlar çocuklar korkuyor deyince " Sende korkaksın, hep korkaktın" demişti, Hz Ebubekir (Ra) gelip herşey oturana kadar da kimse Hz Ömer (Ra) teskin edememişti, Hz Ebubekir (Ra) Allahu Alem olayın sonuçlanması - oturması ve üstün Ahlak, Feraset ve İlmi ile Hz Ömer (Ra) teskin edip susturmuştu.. Alimler ilk etapta Hz Ömer (Ra) yaptığı doğru gözükmemekle beraber, Kur'an ve Sünnet düşmanı Münafık ve Kalbi hasta ve İlmi - Dirayeti zayıf olan kişilere karşı set çekmek amacı ile yaptığını (hikmetin sonradan anlaşıldığı özellikle) ve hikmetli bir iş yaptığı Ehli Sünnet alimleri tarafından ittifakla kabul edilmiştir.. Ayrıca gene Alimlerin ittifakı ile Hz Ömer (Ra) Nuru Muhammediyenin ölmediğini görüp bu sebeple de dediği durumun kısmen doğru olduğunuda belirtmiştir.. Fakat Resulullah efendimiz vefat etmiş olup Allah'ın izni ile Himmeti ve Bereketinin desteği ile de Islâmiyet zaferlere koşmaya devam etmiştir. 4 halife devri başlamıştır..

   Resullulah efendimize bir Müslüman(Münafıkta olabilir bilemiyorum) ve Yahudi dava için gelmiş ve Hz Peygamber Yahudi lehine karar vermiştir.. Müslüman olan bu kararı beğenmemiş bir de Hz Ömer'e soralım demiş, ikisi Hz Ömer'in yanına gidip durumu anlatınca, Hz Ömer bir saniye bekleyin demiş, kılıcını alıp o müslümanı öldürmüştür.. Bu konu Resullulahın kulağına gidince şimdi hatırlayamadığım Hadisi şerifte Hz Ömer'in müminlerin ışığı olduğu belirtmiştir..

   Kur'an yazıcılarından (Ismini hatırlamıyorum) bir Müslüman'a bir ayetin sonu ilham edilince o kişi bozulmuş ve bende vahiy alıyorum diye ortaya çıkıp, fitne çıkarmaya başlamıştı, bazı Sahabeler onu öldürmeye karar vermiş ama Hz Osman (Ra) yakını olan bu Kişiyi Hz Osman (Ra) yakalamış Hz Peygamberin yanına gitmiş, özür diletmiş, Hz Peygamber 4 kez yüzünü çevirmiş, en sonunda da seni affettim demişti.. O kişi gittikten sonra oradaki Sahabelere neden onu öldürmediniz (Easında bir tanesi öldürmeye tam niyetli idi, hatta yemin etmişti, ona hitabendi konuşma, diğerleride nasibini aldı) deyince, o Sahabe siz işaret etmediniz diye cevap verince "Hiç bir peygamber böyle birşey yapmaz" demiştir.. Şimdi öldürelim Allah'ın Resulü deyince de Hz Peygamber talebi kabul etmemiştir.. O kişi sonra iyi bir Müslüman olmuş okuduğum kadarıyla, Allah'ın Affı, Rahmeti ve Bereketi onun üzerine olmuş okuduğum kadarıyla..

   Bir sahabe bir Müslüman'ı öldürünce Hz Peygamber gitmiş, Hz Peygamber masum bir canı sebepsiz yere mi aldın diye sorunca ve evet cevabı alınca Allah seni hiç affetmez diye dua ettiği..

   Hz Peygamber Ebu Cehile uzun süre çok yumuşak davranmasından sonra ayet ile artık ona yumuşak davranmama emrinin gelmesi..

   Süfyan Müslüman olduğunda ise gene Hz Ömer (Ra) elinden Hz Abbas (Ra) aldığını, genede vesveseye kapıldığını, Hz Peygamberin mucize ile ordu toplarsan Allah'ın izni ile tekrar seni yenerim dediğini ve vesvesenin etkisiz hale geldiği..

   Tabi dediğim kıssaların, aslından tekrar okuması gerekiyor gerçek feyz bereket almak için..

   Belki Firavuna biraz sert çıkılsaydı - silkelenseydi günahlarına kefaret ve nefsinin Kısmi olarak etkisinin azalmasına sebep olabilirdi, o kefaret veya ruhun belli bir an galebe - galip gelmesi belki Allah-u Teala hzlerinin onu affetmesine sebep olabilirdi..

   Bir de Hz Musa (As) celalli bir peygamber, Hz Peygamber ise hilm sahibi bir peygamberdi, Alimler - Tasavvuf Ehli imtihan gereği Fıtratlarının tam tersi emirlerde aldığını belirtmişlerdi..

   Kur'an ve Sünnete, ona destek verenlere karşı olumsuz bir hareketimizde, yanlış hareketlerimizde, Ahirette Allah-u Teala hzleri dur demenden azap melekleri azabımıza ara vermeyeceğide aşikardır..

   Küfrün veya Günahın fitnesine kapılmamak lazım..

   Fakat dediklerinize %100 katılıyorum..

   Allah'a emanet olun..

   Sil
 21. Bazıları m.k dönemini kötülüğün nihai noktası olarak tasavvur ediyor.Ötesine geçememişler.Mutlaklaştırdıkları bir yapı ve kavramlar manzumesi var,ötesine geçemiyorlar.Adeta 19. 20.yy da donup kalmışlar. Osya post modernizm modernizmden daha fecidir.Deccal pozitivizme sığmaz.Onun metafizik boyutu da var(hadisi şeriflerde göstereceği harikulade haller).
  M.K zamanında lgbt onur yürüyüşü düzenlense o ..nelerin küpeştesini doğrardı o günün beğenmediğimiz deccal(?) idaresi.Şimdi bahardayız(!) ya iki kıllı erkek geçen çırağan SARAYINDA evlendi(!). Bu saatten sonra mehdi gelip ne yapacak ha? la havle...

  YanıtlaSil
 22. IŞİD LİDERİ EBUBEKİR EL BAĞDADİ HAKKINDAKİ RİVAYETLER
  Cuma, Haziran 13, 2014, gaybihadisler grubu
  Hamd, Rahman ve Rahim olan Allah'a Mahsustur. Salat ve Selam O (s.a.s)'nun, ailesinin ve ashabının üzerine olsun. İnşAllah gelişen büyük olaylar neticesinde duyarlı diğer Müslümanlar gibi paylaşımlara devam edeceğiz.

  Bugün IŞİD tarafından meydana gelen gelişmeler büyük bir fitneyi içerir ve ileriki zamanlarda uluslararası krize sebebiyet verecektir. Kısa sürede Türkiye, Irak, İran ve Suriye'yi aynı eksene iten bu örgütün Kuzey Irak üzerinde hakimiyet kurmak isteyen Türkiye'ye karşı olan Amerika ve İsrail destekçileri olduğu gün geçtikçe daha da anlaşılır bir durum haline geldi. Son günlerde Musul ve Kerkük'ün Sahte Siyah Bayraklı IŞİD tarafından işgal edilmesi ve istikametlerini Bağdat ve Küfe yakınındaki Kerbala'ya çevirmeleri Ahirzaman hadislerindeki Şeysabani adlı şahsı anımsattı. Peki IŞİD'i kontrol eden Ebubeki El Bağdadi kimdir? Şeysabani ile ilişkisi nedir? Öncelikle aşağıda mevcut olan hadis ve rivayetleri analiz edelim.

  · Abdullah ibn Ömer dedi ki: Resul-i Ekrem’in (A.S.M.) huzurunda oturuyorduk. Bize vuku bulacak fitnelerden bahsetti ve bu husus üzerinde çok fazla durdu. Sonra dedi ki: "Fitne-i Serrâ’nın dumanı ehl-i beytimden bir adamın iki ayağı altından çıkar (yâni o sebebiyet verir). O kendini benden zanneder ama benden değildir.”(Ebu Davud-4077, Ahmed-2/133)
  Peygamber soyunda olduğunu iddia eden Ebubekir El Bağdadi soyadına Kureyşi ekleyerek kendini tanıtmıştır. Yukarıdaki hadiste doğacak büyük bir fitneye sebep veren ehli beytten ve en önemlisi HALİFE olduğunu iddia eden şahıs Ebubekir El Bağdadiye çok benzemektedir.

  · Hz.Ali (a.s.) ahir zaman alametleri hakkında konuşurken şöyle dedi: “… ve sonra Araplar ayaklanacaktır (Arap Baharı)… ve Basra’dan siyah bayraklarla bir Adam(Şeysabani) ayaklanacaktır ve kendi genç taraftarlarıyla Şam’a doğru hareket edecektir.” (Alamet Ahir Al Zaman, s. 274, Seyid Ali Aşur)
  · Cabiri Cufi şöyle der: İmam Muhammed Bakır Hazretlerine Süfyani’yi sorduğumda şöyle buyurdu: “Süfyani’nin çıkışından önce karşınıza Şeysabanı çıkacak, tıpkı yerden su çıkar gibi Küfe’den çıkacak, o sizlerin kervanınızı öldürecek. ondan sora Süfyanin’in çıkışını ve Kaim (Hz.Mehdi) zuhurunu bekleyin.” (Gaybeti Numani)
  · Cafer el Sadık Hazretleri yakin sahabesine Muffaddal ibn Umar’a Kaim’in büyük işaretlerini aciklarken dedi ki: “… Ve Basra’dan (Irak sınırları içerisinde) bir Adam (Şeysabani) ortaya çıkacaktır, babalarımın oğullarından… Kufe’ye gidecek… Beni Merdes (Irak) ile savaşacak… Yemen’e gidecek… Oradan bir ordu ile geri dönüp Kufe’yi ve Basra’yı bir gecede eline geçirecek.” (Kitab El Haft El Şerif, s.174)
  · Ebu Basır’den: İmam Muhammed Bakır Hazretleri şöyle buyurdu:"Bir değirmen taşı mutlaka dönmelidir. O taş tam olarak milinin etrafında bir kez döndüğünde Allah taş kalpli ve soyu belli olmayan birini onların üzerine gönderecek ve zaferler onunla olacak. Onun askerlerinin saçları ve bıyıkları çok uzun olacak, elbiseleri siyahtır ve onlar, kara bayrakların adamıdırlar. Onlara düşmanlık edenler mahvolacaktır ve onları hiçbir fark gözetmeksizin topluca öldüreceklerdir. Allah’a andolsun ki ben onları, onların yaptıklarını ve facirlerin onlardan görecekleri eziyetleri görür gibiyim. Allah cefakar Arapların başına onları acımadan musallat kılacaktır. Fırat kıyılarındaki şehirlerinde, karada ve denizde onları öldüreceklerdir. bu, onların yaptıklarının cezasıdır ve Rabbin, kullarına asla zulmetmez." (Gaybeti Numani)

  YanıtlaSil

 23. Rivayetteki katı yürekli Şeysabani (Ebu Bekir El Bağdadi) ve siyah renkli bayrağıyla uzun sakallı siyah renkli askerleri.
  "Allah taş kalpli ve soyu belli olmayan birini" kısmının analizine gelirsek Peygamber soyundan geldiğini iddia etmesi ve gerçekten öyle olmamasıdır. Ehli beytten biri asla Müslümanlar arasına fitne sokmaz. Geçenlerde Hz. Hüseyin taraftarlarını düşman ilan etmesi ve İsrail ablukası altındaki Hamas'ı uyarması soysuzluğunu göstermektedir.

  "Basra’dan (Irak sınırları içerisinde) bir Adam ayaklanacaktır ve kendi genç taraftarlarıyla Şam’a doğru hareket edecektir", "Süfyani’nin çıkışından önce karşınıza Şeysabanı çıkacak, tıpkı yerden su çıkar gibi Küfe’den çıkacak" kısımlarının analizine gelirsek Kaynaklarda Ebubekir El Bağdadi, Irak'ta Samarra kentinde doğduğu yazılıdır. Rivayetlerde zikredilen Basra ve Küfe kentleri Irak sınırları içerisinde olup Samarra kentine yakındır. Irak'ta kurmuş olduğu ordu önce Şam tarafına (Suriye'ye) geçip ardından Irak'a geri dönmüştür.

  "Onun askerlerinin saçları ve bıyıkları çok uzun olacak, elbiseleri siyahtır ve onlar, kara bayrakların adamıdırlar" kısmı resimde gözüktüğü gibi askerleri uzun sakallı ve siyah bayraklı olduklarını işaret eder.

  Kufe’ye gidecek" cümlesinde Musul ve Kerkük'e saldıran bu örgütün hedefi şuan Küfe yakınındaki Kerbala'dır. Bu rivayet yakında Küfe'nin işgalini haber veriyor.

  "Beni Merdes (Irak) ile savaşacak"cümlesi Bağdat yönetimi ile yakında patlak verecek savaşının sinyalidir. Bilindiği gibi İsrail ve ABD destekli İŞID'e karşı savaşmaktan geri adım atan Bağdat'ın yakında Kerbela'ya saldıracak olan örgüte karşı savaşmaktan başka yolu gözükmemektedir. Bağdat'ın Kürt Petrolünü Türkiye'ye satılmasını önlemek için savaşmaktan geri adım atıp ortama yer açtığı IŞİD örgütü yakında bela olacaktır.
  "Yemen’e gidecek" kısmı bize yakında IŞİD örgütünün Yemen'de faaliyet göstereceğine ışık tutuyor. Allahu alem.
  "Fırat kıyılarındaki şehirlerinde, karada ve denizde onları öldüreceklerdir"cümlesi Suriye ve Irak'ta yapmış oldukları zulüm ve fitneyi gösterir.

  Sonuç itibari ile, rivayetlerde zalim Süfyan'ın alameti olan Ebubekir El Bağdadi (Şeysabani) ortaya çıkmıştır. Yakında büyük fitneye vesile olacak bu örgütün Türkiye'yi Suriye ve Irak topraklarına hücum etmesini sağlayacaktır. Hadislerdeki Siyah Bayraklıların hedefi olan Kudüs aksine Suriye ve Irak'ta faaliyet gösteren IŞİD örgütü İsrail ve Amerika çıkarlarına paralel hareket etmektedir. Bu örgütün tabanındaki saf ve habersiz Mücahit kardeşlerimizin örgütün politikalarını sorgulamaları gerekir. Hadislerdeki Gerçek Siyah Bayraklıların elbiseleri beyaz ve sarıkları siyahtır. En doğrusunu Allah bilir.

  YanıtlaSil
 24. Gaybi hadisler grubunun Gerçek siyah bayraklılar çıkışı için verdikleri son mesaj:
  Gerçek Siyah Bayraklıların işaretleri bellidir.
  -Fiziksel özellikleri belli 2 komutan
  -Elbiseleri beyaz ve takkeleri siyah
  -İlk zaferleri İran sınırları içerisinde Estakhir bölgesinde Süfyan destekli orduya karşı olacaktır.
  -Irak'a indikleri bir zamanda Hz.Mehdi Mekke'de çıkacaktır.
  -En sonunda Kudüs'ü fethedeceklerdir.

  Sırada İran var. İran saldırıya uğramadan bu ordu çıkmayacaktır. O yüzden grup olarak beklemedeyiz. Allah savaş alanındaki Müslümanlara merhamet etsin.

  YanıtlaSil
 25. GERÇEK SİYAH BAYRAKLILAR
  Pazar, Eylül 21, 2014

  Hamd, Rahman ve Rahim olan Allah'a Mahsustur. Salat ve selam O'nun (s.a.s), ailesinin ve ashabının üzerine olsun. Günümüzde ortaya çıkan Işid, El-Kaide ve diğer Siyah Bayraklıların, Hz.Mehdi’nin öncüsü gerçek Siyah Bayraklıların olmadığını İmam Suyuti ve diğer kaynaklı hadislerden yola çıkarak sizlere sunuyoruz. Gerçek Siyah Bayraklılar, sırasıyla İran, Irak, Suriye ve İsrail'de cephe açacaklardır. Bugün İran'ın saldırıya uğramadan islami cihat adı altında siyah bayraklıların Suriye'de bulunması düşündürücüdür. Hadislerde Siyah Bayraklıların izleyecekleri güzergah şöyledir:

  -Horasan bölgesinden Haşimi sarışın komutasında bir ordununun çıkışı (Afgan-İran toprakları arasında)
  · Naim b. Hammad, Ebu Cafer’den tahric etti, o şöyle dedi: Beni Haşim’den sağ avucunda ben bulunan bir genç, siyah bayraklarla Horasan’dan çıkar. (İmam Suyuti)
  · Ebu Ganem Kufi, Fiten’de Hz. Ali b. Ebi Talib’den tahric etti. O şöyle dedi: Talikan’a (Afganistan’a) yazık oldu. Şüphesiz Allah Teala’nın orada altın ve gümüş olmayan hazineleri vardır. Orada Allah’ı hakkıyla bilen insanlar vardır. Onlar ahir zaman Mehdi’sinin yardımcılarıdır. (El Burhan Fi Alamati Mehdiyi Ahirizzaman)(و هم انصار المهدى اخر الزمان Son cümlenin ebcedi 1992 yılını verir ki bu yılda Taliban ilk defa adını duyurmuştur.)
  -Haşimi gencin Şuayb bin Salih komutasındaki 2. Siyah Bayraklılar ile birleşmesi ve İran'da Süfyan ordusuna karşı ilk galibiyetin olması. Bu galibiyetten sonra insanların Hz.Mehdi’yi aramaları
  · Keza (N.b. Hammad) Hz. Ali’den tahric etti, O şöyle dedi: Süfyani’nin kuvveti Küfe’ye girdiğinde, O Horasan ehlini aramak için ordu gönderir. Horasan ehli ise Mehdi’yi arar ve Haşimi gençle birlikte başlarında Şuayb b. Salih Temimi’nin bulunduğu siyah bayraklarla birleşirler. Bu ordu Estahir kapısında (İran) Süfyani ile karşılaşır. Büyük bir savaş olur Neticede siyah bayraklılar galip gelir. Süfyani kuvvetleri kaçar. İşte o zaman insanlar Mehdi’yi temenni ederler ve ararlar. (İmam Suyuti)
  · O, Süfyan taraftarları ile savaşır ve onları yener.(Naiym bin Hammad) ( يقاتل أصحاب السفيانيفيهزمهم Bu cümlenin ebcedi 2018 yılını işaret eder)
  -Siyah Bayraklıların İran'dan sonra Irak'ta bulunan Küfe kentine doğru hareket etmeleri ve Küfe’ye ulaştıklarında Hz.Mehdi’ye elçi göndermeleri
  · Keza (Naim b. Hammad) Ebu Cafer’den tahric etti. O şöyle dedi: Horasan’dan çıkan siyah bayraklılar Küfe’ye (Irak) iner, ve Mehdi Mekke’de ortaya çıktıktan sonra, O’na biat için elçi gönderirler. (İmam Suyuti)
  -Irak'tan sonra Suriye’ye hareket edilmesi ve Suriye’de Süfyan'a karşı ilk mağlubiyetlerinin olması. Ardından ikiye ayrılan ordunun bir kısmı gizlice Kudüs'e hareket eder.
  · Keza (Naim b. Hammad) Demure bin Habib ve onun hocalarından tahric etti, Dediler ki:Süfyani’nin ordusu ile savaşırlar, ancak Süfyani galip gelir. Haşimi genç kaçar. Şuayb b. Salih’de saklanarak Kudüs’e gelir ve Hz. Mehdi Şam’a ulaştığında onun için Kudüs’de bir ev hazırlar. (İmam Suyuti)
  -Bu sırada Hz.Mehdi Şam'a doğru hareket eder.
  · Huzeyfe b. Yamani’den, Mehdi kıssası hakkında Resulüllah (s.a.v.)’den buyurur ki: Onun çıkışı ve O’na biatlaşma, Rükun ve Makam arasında olur ve Mehdi, önünde Cebrail ve arkasında Mikail olduğu halde Şam’a (Suriye) doğru yola çıkar, sema ve arz ehli, kuşlar ve vahşi hayvanlar, hatta denizdeki balırlar bile O’nun hilafetiyle sevineceklerdir. (İmam Suyuti)
  - Hz.Mehdi Suriye’ye girmeden önce İsrail cephe kaybedip zayıflamıştır. Bu esnada Hz.Mehdi ve Siyah Bayraklı ordusu ile İsrail’e karşı savaş içerisindedir. Kudüs’te sıkışan Süfyan öldürülür. Buradan İsrail’in Süfyan taraftarı olduğu ortaya çıkar.

  YanıtlaSil
 26. · Keza (Naim b. Hammad), Velid b. Müslim’den tahric etti. Velid şöyle dedi, Muhammed b. Ali’den şöyle duydum: Süfyani ve Kelp kabilesi ile Hz. Mehdi Beytül Makdis (Kudüs’de)savaşır ve Süfyani esir olarak getirilir Mehdi’nin emriyle Rahmet kapısında öldürülür. (İmam Suyuti)
  -Süfyanın ölümünden sonra batılılara karşı Amik savaşı için Hz.Mehdi ve taraftarları toplanır. Amik savaşı galibiyeti sonrasında, Siyah Bayraklıların bir kısmı dağılan İsrail'in içerisine kadar ilerleyip egemenliği tamamen alacaktır. Kudüs saltanatını Hz.Mehdi’ye teslim edeceklerdir.
  · Naim b Hammad, Muhammed b. Hanefi’den tahric etti, O şöyle dedi: Ve başlarında Şuayb b. Salih Temimi bulunur. Süfyani’nin ordusunu yenerek Beytül Makdis’e iner. Mehdi’nin saltanatını hazırlarlar. Şam’dan üçyüz kişi de O’na yardım eder. Bu ordunun çıkışı ile Mehdi’ye saltanatın teslimi arasında yetmiş iki ay vardır. (İmam Suyuti)
  · Yaşı küçük sakalı hafif ve sarışın bir genç çıkar, Mehdi'nin bayrağını taşır ve karşısına dağlar bile çıksa onları ezerek İlya'ya (Kudüs'e) kadar ulaşır. (İmam Suyuti) (حتى ينزل أيلياء Son cümlenin ebcedi 2023 yılını işaret eder.)
  Sonuç olarak, İran saldırıya uğramadan Gerçek Siyah Bayraklılar çıkmayacaktır. Gerçek Siyah Bayraklılar Küfe’ye inmeden Hz.Mehdi çıkmayacaktır. (En doğrusunu Allah (c.c.) bilir)

  Gaybi Hadisler Grubu

  YanıtlaSil
 27. KUFE MESCİDİ VE HZ.MEHDİ
  Cuma, Ağustos 23, 2013
  Hüseyin bin Ali'den (ra) buyurdu ki: "Kufe mescidinin duvarı yıkıldığında, o zaman o kavmin mülkünü kaybetmesidir ve o mülkün zevali sırasında da Mehdi Huruc eder." (El Muttaki, Ahir Zaman Mehdisi'nin Alametleri – Suyuti'nin Tasnifinden Hadisler, sf. 27)

  Ona, "(Hz. Mehdi (as)) ne zaman çıkacak?" diye sordum. O dedi ki: "Irak'ın Anbar ilinde, Fırat ile Şiraz ve Dicle kıyısında ordular gördüğünde, Kufenin kubbesi yıkıldığında, Kufe'de bazı evler yıkıldığında tüm bunları gördüğün zaman Allah dilediğini (Hz. Mehdi) hakikaten gerçekleştirecektir., hiç kimse Allah'ın emrini engelleyemez ve hiç kimse onun hükmünü değiştiremez." (Falahi Ssa'il: 199; ve El-Misbaah: 51 ve El-Baladul Amin: 35)

  http://2.bp.blogspot.com/-4lHW9fBliVE/U_h5hrq1BTI/AAAAAAAAsY8/7TTqd_ESuNQ/s1600/kufe-mesici1.png

  Küfe Cami Ağustos ayı 2004 yılında ABD işgalci güçler tarafından yapılan saldırılar ve sonrasında bomba yüklü araçların infilak etmesi sonucunda büyük bir oranda zarar görmüştür. Hz. Mehdi'nin zuhuru çok yakın olduğunu gösteren bu olay çok önemli olduğunu unutmamak gerekir.

  Gaybi Hadisler Grubu

  http://1.bp.blogspot.com/-2b1HdHFMbhM/Ufk5vizzJRI/AAAAAAAAseg/kEaTvWjqY_Y/s1600/59494_690044804354696_1669280523_n-741129.jpg

  YanıtlaSil
 28. MARS GEZEGENİNDEKİ CİN SULTANLIĞI

  Cumartesi, Ekim 19, 2013
  Son zamanlarda Hollywood tabanlı filmlerde uzaylı karakterler ve "Evrende yalnız değiliz" mesajları çok sık bir şekilde yayınlanıyor. Tüm dünyada uzaylılar saldırgan ve kötü niyetli olarak lanse edilmeye başlandı. Nedense iyi uzaylılar hiç yok.

  Bugün NASA tüm dünyadan gerçek Ufo görüntülerini saklamaktadır. Kimi zaman sızıntılar olduktan sonra NASA, hemen yalanlama açıklamaları yapmaktadır. Peki neden Uzaylılar kötü gösteriliyor ve NASA gizleme politikası güdüyor?

  NASA ve dünyayı yöneten Siyonist güçler, Ufoların sık sık dünya hakkında istihbarat topladıkları, yakın gelecekte Müslümanlara yardım edeceklerini ellerindeki görüntüler ve kendi kontrollerindeki cin taifesi aracılığıyla bilmektedirler. Bu sebepten ötürü, ellerindeki son koz olan medyayı kullanarak kimi zaman karalama kimi zamanda görüntüleri gizleme yoluna başvururlar.

  Son yüzyılda İslam büyükleri olan Abdullah Gürbüz (k.s) ve Süleyman Hilmi Tunahan (k.s) tarafından açıklanan Mars gezegeni hakkındaki bilgiler dikkatimizi çekmektedir.

  Mars (Merih) gezegeninde Müslüman bir cin taifesi vardır. Bu cin taifesi Hz. Süleyman zamanında Mescidi Aksa'yı yaptılar. Mars gezegeninden Ufolar (Seyyareler) kimi zaman dünyayı ziyaret ederler. Özellikle altında tüneller yapılması ve yakında patlatılacak olan Mescidi Aksa üzerinde dolaşırlar ve bu ufoların içerisinde bulunan ilim ehli kimseler (cinler ve insanlar) İsrail ve silahları hakkında istihbarat topluyorlar.Yakında Mescidi Aksayı korumak için İsrail'in silahlarını imha edecekler. (Kaynak: Sohbeti video kaydına alınan aşağıdaki Youtube adresli video).

  Ek olarak, Süleyman Hilmi Tunahan (k.s.) tarafından Mars gezegeni hakkındaki sohbetini paylaşmak istiyorum.
  A.B.D.’nin çok büyük masraflarla Ay’a gitmeye hazırlandığı sıralarda keşif sahibi bir veli (Süleyman Hilmi Tunahan (k.s.) İstanbul’da Topçular Camiinde kürsüye çıkıp insanlığa sesleniyordu:
  " –A.B.D. Ay’a gitmeye hazırlanıyor. Fakat bu masraflara yazık. Bu gayret Mars için olsa çok isabetli olurdu…Çünkü Ay’da hayat yok. Ay kupkuru.Fakat Mars’ta hayat var!… Orada insanlar var…Su var…Orada Hz.Kur’an aynen var!?…Hz.Muhammed (s.a.s.) oradakilerin de peygamberi…Yani; orada Ümmet-i Muhammed var…Hatta orada varisi Resullerin evlatları var…Ve yine orada İslamiyet’e sarılma bizden çok fazla. Orada Kur’an ahkamı hakim…Ve nihayet o insanlar Hz.Kuran’a sarıldıklarından dolayı teknolojik olarak bizden çok öndeler!…
  Size bir haber daha vereyim;Bu iki insanlık buluşmadan Kıyamet kopmayacak… Fakat, Dünya insanları Marslılarla buluştuklarında Hz.Kur’an’ın orada da aynen var olduğunu görünce İslam’ı inkar mümkün olmayacak…Fakat bu iman (İman-ı yeis) ve (Suri İman) olacak…Yani; vakit çok geç olmuş olacak." Süleyman Hilmi Tunahan (k.s)

  Süleyman Hilmi Tunahan (k.s) hazretlerini dinleyen abilerin naklettiğine göre kendisi Mars halkının 4/3'ünün Müslüman olduğunu ifade etmiş.Bir gün Süleyman Hilmi Tunahan (k.s) hazretleri dışardan eve geldiğinde hanımı ve kızları bakmışlar ki üzeri ıslak."Bey dışarda yağmur yok, sel yok, neden ıslandın?". Cevaben Merihten (Mars) geliyorum.Şuan oraya yağmur yağıyor ondan ıslandım , orada da sizin gibi insanlar var, orada da kardeşlerimiz bu yolun mensubu cematımız var. Gün gelecek sizi ziyaret edecekler.

  Gaybi Hadisler Grubu

  YanıtlaSil
 29. SURİYE HAKKINDA

  Çarşamba, Ağustos 28, 2013
  Hadisler ve dini kaynaklar ışığında Suriye'de yaşanacak olay ve sonrasında sıralama şöyledir.

  1- Suriye'de deprem (100.000 kişi ölecektir.) (NATO hava saldırısından sonra deprem)
  2- Batı (Nato) ve Türk (Türkiye) Müdahalesi (Kara Operasyonu)
  3- Kızıl ölüm denilen kanlı bir savaşın olması
  4- Batıların (Batı ülkeleri) Mısır'a çıkması
  5- Suriyede Heresta köyü kimi rivayetlerde Cabiye köyünün yere batması
  6- Süfyaninin Şam bölgesinde çıkması
  7- Süfyani önce Esheb taraftarlarını ve Mısır'dan gelen Abga taraftarlarını yenecek.
  8- Süfyani Karkısa'da (Bugünkü Fırat üzerindeki Habur ilçesine yakın Suriye’nin Deyr Ezzor bölgesidir) Türkiye ve NATO ile çarpışıp 100.000 askeri öldürecek.
  9- Süfyani kafir olarak Fırat Nehrini geçer.
  10- Süfyani Irak'ta Küfe kentine 70.000 ordu ile gelip 3 gün işgal içerisinde 60.000 kişiyi öldürür ve Küfe'de ordusu 18 gece kalır.
  11- Süfyani Irak'tan Hz.Mehdi'ye karşı Medine'ye ordu gönderecek.


  Muğayre bin Said şöyle der: İmam Muhammed Bakır aleyhisselam şöyle buyurdu: “Emirülmüminin (aleyhisselam) şöyle buyurdu: İki mızrak karşılaşıp çarpışınca Allah’ın alametlerinden biri ortaya çıkıncaya dek birbirinden ayrılmayacaktır. Dediler ki: O alamet nedir ey Emirülmüminin? Şöyle buyurdu: Şam’daki bir depremde yüz bin kişi ölecek Allah bu depremi müminlere rahmet, kafirlere ise azap olarak gönderecektir. Böyle olunca siyah-beyaz ve kulağı (veya kuyruğu) kesik atlara binen süvarilere ve sarı bayraklara bakın. Onlar batıdan (NATO) gelerek Şam’a ulaşacaklar. O sırada en büyük dehşet ve kızıl ölüm gerçekleşecek. Sonra Şam yakınlarındaki Heresta[1] köyü toprağın altına girecek. Tam o sırada ciğerler yiyen kadının oğlu (Muaviye’nin soyundan gelen Süfyani) kurak çöllerden ortaya çıkacak ve Şam minberine hakim olacak. Böyle olunca Mehdi’nin zuhurunu bekleyin.”
  Cabir bin Yezidi Cufi şöyle der: İmam Ebu Cafer Muhammed Bakır aleyhisselam şöyle buyurdu: “Ey Cabir! Yerinde otur ve sana anlatacağım şu alametlere ulaşıncaya ve onları görünceye kadar elini ve ayağını oynatma:

  Birinci alamet, Abbasoğulları’nın (Irak) kendi aralarındaki ihtilaflarıdır. Sen bunu göremeyeceksin ama benden sonra gelecek olanlara bunu benden rivayet et. Gökten bir münadi nida edecek ve sizlere Şam taraflarından fetih müjdeleyen ses gelecek, Şam köylerinden biri olan Cabiye[2] köyü yerin altına girecek. Sonra Şam mescidinin sağ duvarı yıkılacak. Sapkın, bidatçı ve kandırılmış isyancılar Türk nahiyesinden saldıracaklar ve peşi sıra batı (Amerika ve Avrupa) topraklarında anarşi ve kargaşalar başlayacak. Türk kavmi dönerek adaya[3] inecek. Ve batıdaki isyancılar da Ramle’ye inecekler.

  YanıtlaSil
 30. Ey Cabir! O yıl dünyanın batısının her yerinde ihtilaflar çıkacak. Viran olacak ilk toprak, Şam topraklarıdır. Sonunda tüm ihtilaflar üç bayrağın altında toplanacak: Esheb’in bayrağı, Ebka’ın bayrağı ve Süfyani’nin bayrağı. Süfyani ile Ebka’ birbirleriyle savaşacaklar ve Süfyani, Ebka’ ile ona uyanları öldürecek. Sonra da Esheb’i (Esad taraftarları) öldürecek. Daha sonra onun tek arzusu Irak’a doğru hareket etmektir. Sonra ordusu Kırkısya[4]’dan geçecek ve orada savaşarak yüz bin zorbayı öldürecek. Sonra Süfyani Kufe şehrine sayıları yetmişbin olan bir orduyu gönderecek. Onlar Küfe’lileri öldürüp asacaklar veya esir olacaklar. Onlar o durumda iken Horasan taraflarından bayraklar gelecek, onlar süratle hareket edecekler. Onlardan birkaçı, Kaim aleyhisselam’ın ashabıdırlar.

  Sonra Küfe ehlinin işçilerinden biri isyan edecek ama Süfyani ordusunun komutanı onu öldürecek. Süfyani Medine’ye bir ordu gönderecek ve Mehdi oradan Mekke’ye geçecek. Ve Mehdi’nin Mekke’ye doğru gittiği haberi Süfyani ordusunun komutanına ulaşacak. O da onun izini bulmaları için bir ordu gönderecek. Sonunda o tıpkı Musa bin İmran’ın sünneti gibi çekinerek ve dikkatle Mekke’ye girecek.

  Sonra buyurdu ki: Süfyani ordusunun komutanı Beyda’ya inecek ve tam o sırada gökten şöyle nida gelecek: “Ey Beyda! Bu kavimi mahvet.” Çöl de onları toprağın içine çekecek ve onlardan sadece üç kişi kurtulacak, Allah onların yüzlerini arkalarına çevirecek, o üçü Kelb kabilesindendir. Ve şu ayet onların hakkında nazil olmuştur: “Ey kendilerine kitap verilenler! Yüzlerinizi mahvedip geriye döndürmeden, elinizdeki kitapları doğrulamak için nazil ettiğimiz kitaba inanın.”[5]

  Buyurdu ki: Kaim-aleyhisselam-o gün Mekke’dedir. Sırtını Beyt’ullah-ı Haram’a dayamış olarak şöyle nida edecek: Ey halk! Biz Allah’tan yardım istiyoruz. Halktan kim bize icabet edecek? Biz, sizin peygamberiniz Muhammed’in Ehli Beyt’iyiz. Ve biz Allah’a ve Muhammed’e halkın en evla olanıyız. Kim benimle Adem hakkında tartışırsa, ben halkın Adem’e en evla olanıyım. Kim benimle Nuh hakkında tartışırsa, ben halkın Nuh’a en evla olanıyım. Kim benimle İbrahim hakkında tartışırsa, ben halkın İbrahim’e en evla olanıyım. Kim benimle Muhammed sallallahu aleyhi ve alih hakkında tartışırsa, ben halkın Muhammed’e en evla olanıyım Ve kim benimle peygamberler hakkında tartışırsa, ben peygamberlere halkın evla olanıyım. Allah kitabının muhkem ayetinde şöyle buyurmuyor mu: “Doğrusu Allah; Adem’i Nuh’u, İbrahim ailesini ve İmran ailesini seçti ve alemlere üstün kıldı. Birbirlerinden türemiş soylardır onlar ve Allah duyandır, bilendir.”[6] Ben Adem’den geride kalan, Nuh’dan zahire olan, İbrahim’den seçilen ve Muhammed’in seçkiniyim Allahın salatı hepsinin üzerine olsun.

  Her kim benimle Allah’ın kitabı hakkında tartışırsa bilin ki ben Allah’ın kitabına halkın en evlasıyım. Her kim benimle Resulullah’ın sünneti hakkında tartışırsa bilin ki ben Resulullah’ın sünnetine halkın en evlasıyım.

  Benim bu sözlerimi bugün burada hazır olanlar ve duyanlar Allah aşkına burada olmayanlara bildirsin. Allah’ın hakkı, resülünün hakkı ve benim hakkım için sizden istiyorum. Şüphesiz benim Resulullah’a olan yakınlığımdan dolayı sizlerin üzerine hakkım vardır. Bizlere yardım edin ve bizlere zulüm edenlere karşı bizi savunun. Biz korkutulduk ve mazlum olduk, diyarımızdan ve evlatlarımızdan uzaklaştırıldık. Bizlere zulüm edildi ve hakkımız elimizden alındı. Batıl ehli de bizlere iftira attılar. Allah için, Allah için bize dikkat edin sözlerimize önem verin. Bizleri yalnız bırakmayın, bizlere yardım edin ki Allah Teala da sizlere yardım etsin.

  YanıtlaSil
 31. Buyurdu ki: Allah onun üçyüzonüç kişi olan ashabını onun etrafında toplayacak. Allah onları önceden haber vermeden toplayacaktır. Tıpkı dağınık sonbahar bulutlarının biraraya toplanmaları gibi. İşte ey Cabir bu, Allah’ın kitabında buyurduğu şu ayettir: “Nerede olursanız olun Allah hepinizi birlikte toplar. Şüphesiz Allah herşeye kadirdir.” Onlar Mehdi’ye Kabe ile makam arasında biat edecekler. Yanında bulunan Resulullah’tan ulaşan ahiti evlatlar babalarından miras almışlardır. Ve ey Cabir! Kaim, Hüseyn’in evlatlarındandır. Allah onun durumunu bir gecede ıslah edecektir. Halka (kabullenmesi) zor gelen şudur ki ey Cabir o Resulullah’ın oğludur ve birbiri ardınca gelen alimlerin varisi olmasıdır. Tüm bunlar(ı kabullenmek) zor olsa dahi, gökten gelen ses(i kabullenmek) onlara zor gelmeyecektir. O zamanda onun adı, babasının ve annesinin adı nida olunacaktır.” (Gaybeti Numani,Muhammed Bin İbrahim Numani (Yazılma tarihi,Hicri 360)

  Gaybi Hadisler


  [1] Bu köy aynı adla bugün Şam ile Humus arasında Şam’a beş buçuk km. kadar uzaklıktadır.
  [2] Bugünkü Suriye-İsrail sınırındaki Golan tepelerinin yakınındaki bir köyün adıdır
  [3] Kıbrıs adası
  [4] Bugünkü Fırat üzerindeki Habur ilçesine yakın Suriye’nin Deyr ez zor bölgesidir
  [5] Nisa süresi 47. ayet
  [6] Ali İmran süresi 34. ayet

  YanıtlaSil
 32. Bazid'li M.Ç. kardeşimizden alıntı... Gaybi Hadisler Grubu...

  Son zamanlarda müminler Hz.Mehdi ile ilgili rüyaları sık görmeye başladılar. İşte bu zuhurunun yaklaştığının alametidir.

  Cuma günü şafak vaktine doğru, rüyamda Hz. İsa, mübarek yüzünü ve kendisini göstermeksizin bana seslendiğini işittim. Ümmeti Muhammedi Deccalden kurtaracak olan o mübarek peygamber, bana iki cümle söyledi.

  Birincisi, Batılılar Mısır'a çıktıktan 6 ay sonra Süfyani çıkacaktır,
  İkincisi, yeryüzüne intikal ettikten sonra kendisine yirmi milyon insan küfür edecektir. (inkar etmek)

  Mısır işgalini haber veren birinci mesajdaki Batılılar, Müslüman ülkeleri işgal edip zulüm yayan NATO ülkeleri olsa gerek. İsrail'in güvenliği için Müslüman kardeşleri deviren Mısır ordusu, Amerika ve diğer batı ülkeler tarafından çok destek aldı. Yakın bir zamanda, Mısır'da karışıklığın çıkacağı ve ordunun yetersiz kalıp Batılı ülkelerin müdahalesine şahit olacağız.

  Hz. Ebu Hureyre radıyAllahu anh anlatıyor: “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm: “Irak’a ölçeği ve dirhemi verilmeyecek. Şam’a da ölçeği ve dinarı verilmeyecek. Mısır’a ölçeği ve dinarı verilmeyecek. Başladığınız yere döneceksiniz” buyurdu ve üç kere tekrar etti.”
  (Müslim, Fiten: 33, (2896); Ebu Davud, Harac: 29, (3035))


  Nakledilen bu hadis, Irak, Suriye ve Mısır'ın savaş sonucu yaşayacağı dönemi anlatıyor. Irak işgal edildi. Sırada Suriye ve hemen ardından Mısır işgali olacak. Mısır işgalinden 6 ay sonra Recep ayında çıkacak olan Süfyani, İmam Muhammed Bakır (r.a.) göre Hz.Mehdi'den önce olmakla beraber aynı yılda çıkacaktır. Hz.Mehdi'nin zuhuru çok yaklaştı. Allah bizleri ve sizleri onun ordusunda bulundurmayı nasip etsin. (Amin)
  Bazidli M.Ç.
  Gaybi Hadisler Grubu
  02.11.2013

  YanıtlaSil
 33. Hz.Ali (r.a.) ve Gezi Parkı


  İmam Ali (R.A.) meşhur divanında Hz. Mehdî ve bazı ahirzaman olaylarından bahsetmiştir..Meşhur divandan bir kısım aşağıdaki gibidir.

  بنى اذا ما جاشت الترك فانتظر

  Âyâ oğlum! Türkler cûş ettiklerinde (kaynadığında, karıştığında, yani haddini aştığında) Mehdî-i Âdil’e muntazır ol...

  Türkler cûş ettiklerinde ما جاشت الترك kısmı büyük Ebced Hesabına (Cümle-i Kebîr) göre2011 yılını işaret eder. Bilindiği gezi parkı olayları 2013 yılında patlak verildi. Ancak temelleri Gezi Eylemlerin mimarlarından olan Mehmet Ali Alabora tarafından 2011 yılında atıldı. Youtube.com sitesinde 11/11/11 Ayaklan İstanbul Taksim Gezi Parkı isimli ve 13 Kasım 2011 tarihli video dikkatimizi çekmiştir. 2011 yılı Türkiye'deki kızışacak olayların başlangıç yılıdır. (En doğrusunu Allah bilir)
  Satır içi resim 1

  Gezi eylemlerinin yapıldığı bir zamanda gece yatmadan önce kısa süreliğine kalbime doğru bir ilham ve gözlerimin önüne Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan geldi. İleri ki zamanlarda muhtemelen Ak Parti dağıldıktan sonra Başbakanımız, tutuklu olarak bir yerde bulunuyor. Bir zamanlar Ergenokon tutuklu şemasında bulunan Başsavcı İlhan Cihaner başbakanımızın olduğu yerdeki hapishaneye gidiyor ve onunla konuşuyor. Konuşmanın detayı yok. Lakin büyük bir ihtimalle intikam içerikli konuşma olacaktır. O günden beri Başbakanımıza dua ediyoruz. Allah Başbakanımızın yardımcısı olsun. Zor günler onu bekliyor.

  Önümüzdeki günlerde Gezi Parkı benzeri eylemler batının desteği ile büyüyecektir. Hükümetin yıpranmasına kadar ilerleyecektir.Bu ülkede yaşayan insanlar olarak ne yazık ki bugünleri çok arayacağız. Neden mi? Çünkü önümüzdeki yıllarda Suriye'de çıkacak olan Süfyan belası ve Fırat Nehri savaşı bizi bekliyor. Savaş olan bir ülkede huzuru göreniniz var mı? Irak zalim olan Saddamı, Mısır dinsiz Mübarek'i arıyor. Her ne kadar zalim olsalar bile fitnecilerin sebep olduğu savaştaki kadar zulümler yoktu. Zaten o zalim liderler Ahirette Yüce Rabbimize hesap verecekler, o ayrı bir konu.

  Biz Müslümanlar kurtarıcı Hz. Mehdi'yi bekliyoruz. Unutmamak gerekir ki Hz. Mehdi'nin gelişi büyük savaşların ve katliamların olduğu bir zamandır. Onun gelişinden önce Müslümanları zor günler bekliyor.

  Ey Allah'ım, ne kadar günahkar da olsak biz Müslümanlara merhamet et. (Amin)

  Gaybi Hadisler Grubu

  YanıtlaSil
 34. Ümmetimim ömrü 1500 pek geçmez hadisini hesaba katmadan yola çıkmayın, ayrıca rüya ile amel olmaz, Hadis rivayetlerine Kıbrisi gibi düz mantık bakamazsın, ayrıca sıkı bir tarih bilgisi olması gerek kişinin, burdaki yormcuların kaç kişinin tarih bilgisi var, konuşmalara bakarsan Mehdi ile ilgili sanki hiç bir şey gerçekleşmemiz gibi yorum yapılmış, hep ileri tarihe atıf var, hadislere kahve falına bakar gibi konuşamzsınız kardeşler... Bak Orda sizlerden yaşça ve ilimce ehil Abdürrahim Çokgüngörü dinleyin ve bol bol Risale-i Nur okuyun...

  YanıtlaSil
 35. Kürt Devleti Hakkında
  Çarşamba, Ekim 16, 2013
  Geçen günlerde Yahudi denetimi altında olan New York Times gazetesinde parçalanmış ve yeniden çizilmiş bir ortadoğu haritası yayınlandı. Özellikle en büyük parçalanmanın şu anda istikrarlı olan Suudi Arabistan'ın olması kafalarda soru işareti bıraktı. Yakın bir zamanda Arabistan'da fitne yapılacağı dikkatimizden kaçmıyor. Yayınlanan haritaya dikkat edilirse, önceki yıllarda çizilen Kürdistan haritası revize edilmiş. Acaba neden?

  Gezi olaylarında Hükümeti yıkamayan ve daha da güçlendiğini gören bununla beraber Türkiye'de eskisi gibi olmayan Kürtlerin son zamanlarda bilinçlendiğini fark eden dış birlikçiler planlarında değişikliğe gittiler. Önce SURİYE VE IRAK'IN KUZEYİNDE KÜRDİSTAN DEVLETİ KURUP TÜRKİYEDE'Kİ MİLLİYETÇİLİĞİ KÖRÜKLEYİP AK PARTİYİ YIKMAYA ÇALIŞACAKLAR. SONRA ORTADOĞUDA SUNNİ, Şİİ VE KÜRT DEVLETLERİNE KARŞI BÜYÜK İSRAİL DEVLETİ (DİĞER ADI BOP) İÇİN 3.DÜNYA SAVAŞI ESNASINDA ÇIKARTILACAK OLAN SÜFYAN KARTINI OYNAYACAKLAR.

  Kuzey Irak'ta hazırda bekletilen bir Kuzey Kürdistan var. Suriye'de PKK uzantısı olan PYD, Batı Kürdistan için mücadele ediyor. Böylece yakın bir zamanda Kürdistan devleti kurulacaktır.Türkiye ne yapacak peki?

  Aslında kurulacak olan Kürdistan devleti, milliyetçiliği körükleyip AK partiyi dağıtmaya çalışılacaktır. Ülke istikrarsız bir döneme girecek ve zayıflayacaktır. Dış birlikçiler bu planlarını devreye soktular. Ancak bu geçici plan ve kurulan Kürdistan devleti kısa sürecektir. Çünkü hemen ardından aynı aktörler olan Siyonistler (Armagendocular), 3. Dünya savaşını başlatıp Süfyaniyi çıkartacaklar. Türkiye güneyden işgal edilecek, Irak katliamla boğulacak ve İran dağılacaktır. Ebced hesapları sonucunda Ekim 2014-Ekim 2015 yılları 3.Dünya savaşını bekliyoruz.

  İmam Cafer'e GÖRE KISA SÜRELİ DEVLETLER KURULDUKTAN SONRA SÜFYAN ÇIKACAKTIR. Süfyan,Önce Şiistan topraklarındaki Küfe ve sonra Kürdistan'daki Kerkük kentinde katliamlar yapacaktır.

  İsrail hem Süfyan'ı hem de Kürdistan'ı desteklerken neden Süfyan Kürtlere saldıracaktır? Çelişkili bir durum gibi gözükse de Siyonist Yahudileri iyi tanımak lazım. Siyonistler bir bölgeyi ele geçirmek için fitne yoluna başvururlar. Bölgede farklı taraftarlarını bulup arka kapılarda destekler. Uygun bir zamanda yalan ve hile ile birbirlerine vurdururlar.Bu nedenle fitneci oldukları yüce kitabımız olan Kuranı Kerim'de belirtilmiş olup lanetlenmişlerdir.

  Yazımızın kaynağı olan aşağıdaki rivayet ile konuyu bitirmek istiyorum.

  İmam Cafer-i Sadık buyurdu ki: Abbasoğulları (Irak) birbirine kılıç çekip de halkalar daralınca (yani zayıf devletler kurulunca) Süfyani de zuhur edecek, belalar çoğalacak, halkı öyle ölüm ve katliamlar saracak ki Allah’ın ve Resulullah’ın haremine (Mekke) sığınacaklar. İşte sadece o (Hz. Mehdi) zamanda zuhur edecektir.” (Gaybeti Numani)

  Gaybi Hadisler Grubu

  YanıtlaSil
 36. RAMAZAN AYINDAKİ NİDA (SES)
  Salı, Ekim 08, 2013
  Hz.Mehdi'nin zuhuru öncesinde Ramazan ayında gökyüzünden gelen ve dehşet veren bir ses olacaktır. Kimi yorumcular bu sesin telekomikasyon yolu ile ileteceği yöndedir. Ancak gelen rivayetlerde sesin dehşet vereceği ve şiddetli korku salacağından teknolojiyi aşacaktır.Rivayetlerdeki Ramazandaki bu korkunç ses, Şam ehlinin aralarında ihtilaf etmesi (Şu anki Suriye'deki Karışıklık) ve Horasandan çıkacak olan siyah bayraklardan sonra olacaktır. O gün iki tane ses duyulacaktır. Rivayetlerde belirtilen gökyüzünden gelen birinci dehşet verici ses, Cebrail (a.s) ait olacağı ve gelecek olan Hz.Mehdi'ye tabi olmamızı emredecektir. Yeryüzünden gelen ikinci ses şeytana ait olacaktır."filanca mazlum olarak öldürüldü" diye seslenecektir.
  BU SESİN HZ.MEHDİ'NİN YAŞADIĞI BU DÖNEMDE NE ZAMAN OLACAĞI KONUSUNDA 2 KANITIMIZ VARDIR.
  1-Gaybeti Numani kaynaklı rivayette; bu ses, Ramazan ayının 23.gecesi olan Cuma gecesinde vuku bulacaktır. 2015 ve 2022 yılları bu konu hakkında miladi takvime göre dikkate değer yıllar gözükse de Hicri takvime göre Cuma gecesi, Perşembe gecesidir.
  2-Suyuti kaynaklı hadiste; صوت من السماء Gökyüzündeki ses kısmı büyük ebced hesabına göre şeddeli olarak Hicri 1439 ( Miladi 2017-2018) yıllarına işaret eder.
  Perşembe gecesine işaret eden 2018 yılı isabetli gözükmektedir.(En doğrusunu Allah (c.c) bilir).
  23 Ramazan 1434 (2013) Çarşamba
  23 Ramazan 1435 (2014) Pazartesi
  23 Ramazan 1436 (2015) Cuma
  23 Ramazan 1437 (2016) Çarşamba
  23 Ramazan 1438 (2017) Pazar
  23 RAMAZAN 1439 (2018) PERŞEMBE*****
  23 Ramazan 1440 (2019) Salı
  23 Ramazan 1441 (2020) Cumartesi
  23 Ramazan 1442 (2021) Çarşamba
  23 Ramazan 1443 (2022) Pazartesi
  23 Ramazan 1444 (2023) Cuma

  O zaman İmam Caferi Sadık'a göre dehşetli sesten önceki yıl olan 2017 yılındaki Recep ayında (Mart-Nisan 2017) ayda bir yüz ve açık bir el görünecektir. Said Nursi'ye göre ayda cin sultanlığı vardır. Acaba görünecek yüz cinlerin eseri olabilir mi? Detaylı olarak rivayetler aşağıda verilmiştir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. dib'in geçen yılki ilk hesaplaması:
   23 ramazan 1438 pz
   23 ramazan 1439 pş
   23 ramazan 1440 s
   23 ramazan 1441 ct
   23 ramazan 1442 ç
   23 ramazan 1443 pz

   dib'in bu yılki yeni hesaplaması:
   23 ramazan 1438 pz
   23 ramazan 1439 Cuma
   23 ramazan 1440 s
   23 ramazan 1441 ct
   23 ramazan 1442 ç
   23 ramazan 1443 Ç

   diyanet resmi takvim hesabını ilk hesaplamada 23 ramazan 1439u perşembe diye hesaplarken şimdi değiştirmiş ve cuma diye hesaplamış. (benzer şekilde 23 ramazan 1443ü de önce pz diye hesaplamışken şimdi çok farklı şekilde çarşamba diye hesaplamış. bu ne ciddiyetsiz özensiz iştir böyle! neyse ki hadiste geçen 23 ramazan 1439un cuma gününe tekabül etmesi tahminî kabulümüzü kurtarmış olduk.
   bu arada 10 muharrem 1440'ın da cuma veya ct çıkması lazım hadise göre. ama diyanet pş olarak hesaplamış. nasıl güveneceksek bu halde.

   Sil
  2. anlaşılan diyanet 1439 ve 1443ün kadr gecelerine haftanın günlerinden verirken çok açık yanlış yazmış. yoksa diğer hesaplamaları doğru artık:
   23 ramazan 1439 perşembe (7 haziran 2018)
   10 muharrem 1440 perşembe (20 eylül 2018)

   Sil
  3. 23 ramazan 1443 pz (pt olduğunu nereden çıkarmış arkadaş)
   23 ramazan 1444 c (diyanet, yazıp ilan etmedikçe cumaya denk geldiğine inanamayız herhalde güvenemeyiz)

   sonuç:

   23 ramazan 1439 cuma ifadesi belki İslam dünyasının TRden farklı olarak ramazan başlangıcı yapacağından kaynaklanacak olabilir mi acaba? (gerçi hadis TR ile ilgili olduğu için diyanet takvimini esas almış olması lazım.)

   Sil
  4. Vakit tayini konusunda ilmin yetişmediği bölgelerde veya iletişim zorluğu sebebiyle anında ulaşılamayan muhitlerde görme yöntemi kullanılır. Ancak Rahman Suresi’nde belirtildiği üzere “Ay ve güneş şaşmaz bir hesap üzerine hareket eder” ayeti sarahaten gösteriyor ki, ayın görünme zamanı ilmen bellidir. Kesindir. Şaşmaz. Çünkü İlahi irade ilim ile hareket eder. Allah’ın bir ismi Alim’dir.

   Şimdi İslam dünyasında bu ihtilafın birinci müsebbibi Suudilerdir. İkinci müsebbibi ilimsiz din adamlarıdır. Herkesin az bildiği ancak uzmanların muttali olduğu bir konu var. Takvim almanakları vardır. Suudiler Amerikan deniz almanağını kullanır. Türkiye ise astronomik hesaplara itibar eder. Çünkü ayın görülebilmesinin belli bir açı derecesi vardır. O dereceye ne zaman girileceği ilmen önceden bilinir. Öyle olunca ilmi veriye göre biz ayı görmesek dahli ay görüş alanına girdiğinden ilmi tesbite göre oruç tutarız. Ki Bediüzzaman muhalif ülkelerin verilerine itibar etmemiş ve Osmanlı geleneğinden gelen usule yani Diyanet’in vakitlerine itibar edip oruç tutup bayram yapmıştır.

   Suudilerin itibar ettiği deniz almanağının şimdi tam izah edemeyeceğim bir eksikliği vardır. Bu da bir-iki günlük farka yol açar. Aslında bizim muvakkitler çıkıp bunu halka izah etmediği için şüphelere yol açıyor. 1970’lerde ve bundan bir süre önce aynı gün oruç tutulması için İslam ülkelerinden gelen uzmanlarla yapılan toplantıda bu konu tartışıldı. İlmi tashihler yapıldı. Herkes Türk uzmanların görüşünü kabul etti. Ama uygulamadılar. Bu yıl da öyle oldu.

   Türkiye Diyanet kurumu, hilafetin ilgasından sonra hilafetin iki kurumundan biri olan Meşihat’ın devam olarak muhafaza edildi. Ve adına Diyanet İşleri denildi. Yani hilafeti ilga ettiler ama onun dini kurumunu ilgaya yeltenemediler.

   Bir husus daha. Gaybi haberler daima müteşabihattandır. Mehdi ve deccal meselesi de. Ayrıca de sırr-ı teklife tabidir. Avamın ve avam evliyasının görüşü ile Al-i Beyt’in alimlerinin görüşü uyuşmaz. Hz. Peygamber bir hadisinde Mehdi’nin hilafetin ilgasından sonra son halifenin Şam’da toprağa verildiği yıl zuhur edeceğini belirtir. Bu tarih de 1926’dır. Ahir zaman süreci İslam’ın kılıçlı hakimiyetinin sona erdiği tarihten itibaren tam tamına 300 yıldır. Bu sürecin başlama tarihi ise 1222 ve 1241’dir. 100 yıl sonra her iki deccal huruç eder ve hakim olurken, Mehdi zuhur eder. 1241 tarihinden itibaren deccallerin ileri karakolları yani şartları oluşmaya başlar. 1341-1344 tarihi de Mehdi’nin zuhuru ve bir asır sonra hakimiyeti söz konusu.

   Bir kere daha belirteyim Mehdi bir müceddidir. Siyasi makamı yoktur. Allah’ın halifesinin çamur deryasında ne işi var. Bir türlü izah edemedik. Sonra Mehdinin açtığı çığır 100 yılda 3 büyük merhale geçirir. Son merhalenin başlama tarihi 1422’dir. 20 yıllık süreçte cemaati yani şahs-ı manevisi hakim olur. Olmuyor mu?

   Sil
  5. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  6. hadiste "23 ramazan cuma" denmiş. oysa diyanette "23 ramazan 1439 perşembe". gecenin, önceki günden başlaması sonucu değiştirmez ki.

   gelelim ciddiyetsizlik dediğime: diyanette
   26 ramazan 1439 10 haziran 2018 pazartesi kadr gecesi denmiş. oysa pazar olmalı doğrusu.

   diğer örnek uçmuş:
   26 ramazan 1443 27 nisan 2022 cumartesi kadr gecesi denmiş. oysa çarşamba olmalı doğrusu.

   sonuç not: kadr gecesine haftanın gününü yanlış yazdığı için, buradan hareketle yaptığım hesap da değişmiş oldu sandım bir anda ama sonra farkına vardım ki diyanet ilk yaptığı hesabları değiştirmemiş, sadece kadr gecesi gününü ilk yazdığı haliyle zaten yanlış yazmış.

   Sil
 37. İMAM CAFERİ SADIK ALEYHİSSELAM ŞÖYLE BUYURDU:“ GÖKTEN NİDA (SES) GELECEK OLAN YILDAN ÖNCE RECEP AYINDA BİR ALAMET VARDIR. ARZETTİM Kİ: O ALAMET NEDİR? BUYURDU Kİ: AYDAN BİR ÇEHRE ORTAYA ÇIKACAK VE AÇIK BİR EL GÖRÜNECEK.(Gaybet-i Numani)
  İmam muhammed bakır aleyhisselam şöyle buyurdu: Nida (Ses) sadece Ramazan ayında vuku bulacaktır. Çünkü ramazan Allah’ın ayıdır. O aydaki nida, Cebrail aleyhisselam’ın bu halka olan nidasıdır. Sonra şöyle devam etti: O, gökten kaim aleyhisselam’ın ismini nida edecek, doğuda ve batıda olanlar onu duyacaklar. Uyuyan herkes uyanacak, ayakta olan herkes oturacak. Oturan her kes de sesin dehşetinden dolayı iki ayağı üstünde doğrulacak.Bu sesi muteber bilip ona icabet edenlere Allah merhametini ihsan etsin. Bu birinci ses ruh-ul emin, Cebrail’in sesidir.Sonra buyurdu ki:BU SES RAMAZAN AYININ YİRMİ ÜÇÜNÜN GECESİ CUMA GÜNÜ VUKU BULACAKTIR. Bunda asla tereddüt etmeyin. Onu duyun ve ona itaat edin. O günün sonunda ise melun İblis’in sesi olacaktır. Nida edecek ki “filanca mazlum olarak öldürüldü”. Böylece halkı şüpheye ve fitneye itecek. O gün bir çokları tereddüt ve hayrete düşecek, ateşte yanmayı hakedecektir. Ramazan ayında ilk sesi işittiğinizde onda tereddüt etmeyin. O Cebrail’in sesidir. Belirtisi de şudur ki o Kaim (Hz.Mehdi) aleyhisselam’ın ve babasının adını nida edecektir. Öyle ki genç kız zifaftan dışarı çıkacak ve babası ile kardeşini hz. mehdi’ye yardım etmeleri için teşvik edecektir.Ve şöyle buyurdu: Kaim (Hz.Mehdi) aleyhisselam’ın zuhurundan önce bu iki ses mutlaka gerçekleşecek; Gökten gelen ses Cebrail’in sesidir. (Bu emrin sahibinin ve babasının adını söyleyecek.) İkinci ses ise yerden gelecek ve o, lanetli İblis’in sesidir. Filancanın adını getirecek ve o mazlumca öldürüldü diyecek. Bununla fitne çıkarmak isteyecek. Birinci sese uyun ve sakın ikinci sese aldanmayın.(Gaybet-i Numani)

  Muhammed b. Ali’den, Buyurdu ki: O MALUM SES, RAMAZAN AYINDA CUMA GECESİNDE OLURSA ONU DİNLEYİN VE İTAAT EDİN. Eğer gündüzün sonunda olursa, o mel’un İblisin “Falan adam mazlum olarak öldürüldü” şeklinde nidasıdır. Bu sesin amacı, insanları şüphe ve fitneye düşürmektir. O günde niceleri tereddüt ve şaşkınlık içinde kalacaktır. O, birinci sesi Ramazanda işittiğinizde, ondan şüphelenmeyin zira o Cebrail’in sesidir ve bunun alameti Mehdi’nin ve babasının ismini zikretmesedir. (İmam Suyuti)

  Gaybi Hadisler Grubu

  YanıtlaSil
 38. Cihat ve Fitne Üzerine

  Cuma, Nisan 18, 2014
  Cihad, Allah düşmanları olan kafirlere karşı çeşitli yollar aracılığıyla yapılan mücadele topluluğudur. Kafirlere karşı yapılan beden ve dili içeren maddi cihad ve şeytana, nefse yapılan manevi cihad olmak üzere iki grupta incelenebilir. Fitne ise Müslümanlar arasında bölücülük yapmak, onları sıkıntıya, zarara, günaha sokmak, insanları isyana kışkırtmak demektir (Abdülgani Nablusi hazretleri). Yüce kitabımız Kuranı Kerim'de kafirlere karşı yapılan cihadın sınırlarını çizmiştir. Cihad, Müslümana karşı yapılmaz. Günümüzde Suriye'de yaşananların cihad olmadığı, ayet ve hadisler ışığında fitneolduğu aşikardır.
  • SİZE SAVAŞ AÇANLARLA ALLAH YOLUNDA ÇARPIŞIN. FAKAT HAKSIZ SALDIRIDA BULUNMAYIN. ÇÜNKÜ ALLAH, HAKSIZ SALDIRIDA BULUNANLARI SEVMEZ. (BAKARA,190)
  • KİM, BİR CANA KIYMAYAN VEYA YERYÜZÜNDE BOZGUNCULUK ÇIKARMAYAN BİR NEFSİ ÖLDÜRÜRSE, BÜTÜN İNSANLARI ÖLDÜRMÜŞ GİBİ OLUR. (MAİDE,32)
  Cihad, Müslüman bir devlete ya da bir bölgeye yapılan saldırılara karşı savaşmaktır. Bu yolda öldürülenlerin şehit mertebesine yükseldikleri ayet ve hadislerle sabittir. Yukarıdaki ayette belirtildiği gibi herhangi bir batı ülkesine haksız saldırılar yapmak ya da metrodaki masum insanları bomba patlatarak öldürmek cihad değildir. Bu büyük bir vebaldir.
  • ADİL VE ZALİM, HER EMİRİN EMRİ ALTINDA CİHAD EDİNİZ. (SİYER-İ KEBİR)
  • PEYGAMBER EFENDİMİZ: "BİR ZAMAN GELECEK, BENİM GÖSTERDİĞİM YOLA UYMAYAN, SÜNNETİME RİAYET ETMEYEN EMİRLER BULUNACAKTIR. BUNLAR GÖRÜNÜŞTE İNSAN İSE DE, KALBLERİ ŞEYTAN KALBİ GİBİDİR) BUYURUNCA, "YA RESULALLAH BU ZAMANA YETİŞİRSEM NE YAPAYIM?" DİYE SUAL ETTİM. BUYURDU Kİ: "EMİRİN SÖZLERİNİ DİNLE VE İTAAT ET! SIRTINA VURUP MALINI ALSALAR BİLE, EMİRİN SÖZÜNÜ DİNLE VE ONA İTAAT ET!" (BUHARİ)
  • MÜSLÜMAN, HOŞUNA GİTSE DE, GİTMESE DE, EMİRİN SÖZÜNÜ DİNLER VE ONA İTAAT EDER. EMİR, GÜNAH OLAN BİR ŞEYİ EMREDERSE, O EMRİ DİNLEMEK GEREKMEZ. (BUHARİ)
  Diğer önemli husus şudur ki cihad, bir devlet ya da bir emir altında yapılır. Bunun dışında yapılanlar fitnedir. Örneğin, Irak ve Afganistan'ı işgal eden Amerika'ya karşı cihad farzdır. Bugün Müslüman idareciler ve Türkiye, İran, Arabistan gibi ülkeler cihad çağrısı yapıp savaşmak zorundadırlar. Müslümanları korumak ve bu uğurda adım atmak idarecilerin üzerinde farzdır.

  • EY İMAN EDENLER! SİZE NE OLDU Kİ, "ALLAH YOLUNDA CİHADA ÇIKIN." DENİLİNCE OLDUĞUNUZ YERE YIĞILIP KALDINIZ. YOKSA AHİRETTEN VAZGEÇİP DÜNYA HAYATINA RAZI MI OLDUNUZ? FAKAT DÜNYA HAYATININ ZEVKİ AHİRETİN YANINDA ANCAK PEK AZ BİR ŞEYDİR. (TEVBE,38)
  Peki bu durumda görevini yerini getirmeyen bu ülkelere şahit olan Müslümanlar ne yapmalı?
  Cevaben, Müslüman grupları birleşip tek çatı altında kafir orduya karşı mücadele etmelidirler. Ne yazık ki bırakın tek çatı altında olmayı İŞID ve El Kaide gibi örgütlerin Müslüman topraklarında Müslüman öldürerek fitne yaptıklarına şahit oluyoruz.

  Suriye'de yaşanan gelişmeler içerisinde bulunan IŞİD ve El Kaide gibi örgütlerin yaptıkları cihad değildir. Müslümanlar arasındaki savaşlar fitnedir ve ölenler şehit değildir. Haksız yere öldürelenler ahirette Allah'ın rahmeti kapsamındadır. El Kaide ve IŞİD'in İsrail'e ve Amerikan üslerine yakın olmasına rağmen saldırmamaları ve Müslümanları infaz etmeleri düşündürücü. Her iki örgütün alt kesimini oluşturan gerçek Mücahidler, kendi örgütlerinin politika ve gidişatlarını sorgulamaları gerekir. Yanlış bir yoldan gitmenin bedeli ağır olur.

  YanıtlaSil

 39. Yabancı araştırmacılar tarafından CIA ve El-Kaide ilişkilerini kanıtlayan çalışmalar vardır. Zaten bu örgütün tuhaf davranması ve cihada aykırı hareket etmesi uzun süredir bilinçli Müslümanın dikkatini çekmiştir. IŞİD örgütünün Peygamber Efendimizin (s.a.s) torunu olan Hz.Hüseyin'in (r.a) takipçilerini düşman ilan etmesi ve İsrail çizgisi politikalarıyla itikadi olarak bozuk bir örgüt olduğu ortaya çıkmıştır. Sapık alimlerin fetva verip "İslami Cihad" adı altında kızların tecavüze uğraması ve bu örgütlerde kimilerinin destek vermesi İslama kara bir leke olarak geçmiştir.

  Sonuç olarak hadislerdeki gerçek Siyah Bayraklılar çıkmamıştır. İŞID ve El Kaide gibi sahte Siyah Bayraklılara katılan gerçek Mücahid kardeşlerimize Allah yardımcıları olsun ve doğru yolu göstersin.

  Gaybi Hadisler Grubu

  YanıtlaSil
 40. Fitne Hk.

  Gaybi hadisler grubu

  İster El kaide, ister IŞİD, ister Nusret cephesi, ister ÖSO olsun, hiçbiri haklı değildir. Cihat böyle olmaz. Fitne içindeler ama farkında değiller. Olan temiz namuslu mücahitlere oluyor. Baştakiler zaten İsrail destekli...Takip edenler ne yapsın.

  Bu saatten sonra artık bu fitneler sönmez. Artık iş çığrından çıktı. Hadislerde Şam fitnesinin biri bitince ardından diğeri çıkacağını ve kimsenin bu fitneleri söndürme konusunda güçleri olamayacağını belirtir. Taki Hz.Mehdi gelene kadar.

  (Malı ve canı ile cihad eden, ortalığın karışık olduğu zaman bir kenara çekilip ibadetini yapan ve kimseye zararı olmayan insan, mümin-i kâmildir.) [Hakim]

  (Fitne zamanında evinizde oturun, günahlarınıza tevbe edin, dilinizi tutun, kendi işinize bakın, başkalarının işine karışmayın!) [Nesai, Ebu Davud]

  (Ne mutlu fitneye karışmayana, ne mutlu fitneye maruz kalıp da sabredene!) [Ebu Davud]

  (Hadiseler, fitneler, tefrika ve ihtilaflar zuhur edince, katil [öldüren] olmaktan kurtulup, maktül [öldürülen] olabilirsen ol!) [Ebu Nuaym]

  (Fitne zamanı evinize girdikleri zaman, Âdem aleyhisselamın, [Maide suresinin 28. âyetinde bildirildiği gibi] "Beni öldürmek için sen bana elini uzatırsan da, seni öldürmek için ben sana elimi uzatmam" diyen oğlu [Habil] gibi ol!) [Ebu Davud, Tirmizi]

  (Fitne zamanı evlerinizden ayrılmayın! Oklarınızı kırın, yaylarınızı kesin! Âdem aleyhisselamın oğlu [Habil] gibi olun!) [Ebu Davud, Tirmizi]

  (İnsanın fitneden selamet kalması, evine kapanıp kalması ile mümkün olur.) [Deylemi]

  (Fitne, fırtına gibi insanları savurduğu zaman, âlim ilmi ile, kendini fitneden korur.) [Ebu Nuaym]


  YanıtlaSil
 41. YÜCE KİTABIMIZDA 2017-2019 YILLARINA AİT İŞARETLER
  Çarşamba, Ekim 09, 2013

  Ebced hesabı, Arapçada bulunan harflere verilen değerler sonucu oluşan matematiksel sistemdir.Peygamber efendimiz zamanında kullanılan bu sistem, gaybi tarihler konusunda ışık tutmuştur. Hz Ali (r.a.),Muhyiddin İbn Arabi, Said Nursi ve nice büyük evliyalar bu hesabı kullanmışlardır. Özellikle aşağıdaki hadis, ebced hesabının ne kadar önemli olduğunu vurgular.

  İshak b. Bişr, İbn Asakir’in İbn Abbas’tan naklettiklerine göre, Peygamberimiz (s.a.s.) Hz. İsa (as)’ın Ebced’i tefsir ettiğini anlatınca, Hz. Osman (r.a.) “Ya Resulellah! Ebced’in tefsiri nedir?” diye sordu. Peygamberimiz (s.a.s.): “Ebced’in tefsirini öğrenin, bütün acip şeyler ordadır. Onun tefsirini bilmeyen alime yazıklar olsun.” dedi. Bunun üzerine tekrar “Ya Resulellah! Ebced’in tefsiri nedir?” diye soruldu. Peygamberimiz (s.a.s.):
  http://2.bp.blogspot.com/-3RFu8KUd5Ck/UwhyCzr_EmI/AAAAAAAAAF4/gG-ZeN9GbTU/s1600/kur.jpg
  Elif; âlâüllah = Allah’ın nimetleri,
  Bâ, behcetüllah ve celalüllah = Allah’ın cemali ve celali,
  Cim, mecdüllah = Allah’ın yüceliği,
  Dal, dinüllah = Allah’ın dini”ne işaret etmektedir.” diye buyurdu.(Suyutî).
  Yüce Kitabımız Kuranı Kerim 2017-2018-2019 yıllarına ait işaretler verirken bir kurtarıcıya ve yaşanan yaşanacak musibetlere,sıkıntılara sabır etmemiz hususunda dikkatimizi çekiyor. Hz.Mehdi'nin çıkışı olarak düşündüğümüz bu yıllarda dünyamız çok kayıplar verecek, teknoloji dibe vuracak ve nice süper güçler çarpışıp saltanatlar yıkılacaktır. Alemlere rahmet olarak gelen bu yüce kitabımız, gizli kapılarını daracık bilgi hazinemizle kısmende olsa açmıştır. Şimdi o işaretlere bakalım!
  Yusuf süresi 6.ayet
  كَذَلِكَ يَجْتَبِيكَ رَبُّكَ
  İşte böyle. Rabbin seni seçecek
  EBCED: 1439(Şeddeli) (M.2017-2018)

  Kehf süresi 84.ayet
  إِنَّا مَكَّنَّا لَهُ فِي الْأَرْضِ
  Gerçekten biz onu yeryüzünde iktidar ve kudret sahibi kıldık,
  EBCED: H.1440(Şeddeli) (M.2018-M.2019)

  Enfal süresi 18.ayet
  ذَلِكُمْ وَأَنَّ اللّهَ مُوهِنُ كَيْدِ الْكَافِرِينَ
  Bu böyledir. Şüphesiz Allah, kâfirlerin tuzağını bozar.
  EBCED: H.1440 (M.2018-2019)

  Nisa süresi 159.ayet
  وإِن مِّنْ أَهْلِ الْكِتَابِ إِلاَّ لَيُؤْمِنَنَّ بِهِ قَبْلَ مَوْتِهِ
  Andolsun, kendilerine kitap verilenlerden ölümünden önce ona iman etmeyecek hiç bir kimse yoktur.
  EBCED: H.1440 (M.2018-2019)

  Zuhruf süresi 61.ayet
  إِنَّهُ لَعِلْمٌ لِّلسَّاعَةِ فَلَا تَمْتَرُن
  Şüphesiz o, kıyamet saati için bir ilimdir.
  EBCED: M.2018

  Gaybi Hadisler Grubu

  YanıtlaSil
 42. BARACK OBAMA ŞİFRESİ VE MISIR İŞGALİ

  Hamd, Rahman ve Rahim olan Allah'a mahsustur. Hadislerde Ahirzamanda yaşanacak olan Mısır işgali, günümüzde kulağa hiç yabancı gelmemektedir. Aşağıdaki rivayeti analiz ettiğimizde Mısır işgalini yapacak olan ülkenin Amerika olacağı gerçeği hiç dikkatlerden kaçmayacaktır.

  إذا ظهر المغرب على مصر .................صاحب المغرب رجل من كنده أعرج
  Kab'tan rivayet edildi. "Batı Mısır'ı işgal ettiği zaman............Batının Sahibi Kinde kabilesindeki bir adamdır Kİ KENDİSİ TOPALDIR. "
  (Kaynak: Naim bin Hammad Kitab Al-Fitan)

  صاحب المغرب رجل من كنده Batının Sahibi Kinde kabilesindeki bir adamdır kısmı küçük ebced hesabına göre 1776 yılına denk gelir. Bilindiği gibi Amerika 1776 yılında kurulmuştur. Rivayet edilen bu cümle Amerika'yı işaret eder. (En doğrusunu Allah bilir)
  İkinci cümledeki أعرج yani TOPAL kelimesinin küçük ebced değeri 274'tür.
  Bugün Amerikanın Başkanı olan براك أوباما BARACK OBAMA kelimesinin de küçük ebced değeri 274'tür. Sonuç olarak Topal kelimesi ile Barack Obama aynı değere sahip.

  Lakin Obama topal biri değil.Adsız bir yorumcumuzun belirttiği gibi Amerika'da başkanlığın sonuna doğru ya da kötü politikalardan dolayı medya başkana "lame duck" yani topal ördek adı verir. Bu sebepten dolayı biz, hadisteki Topalkelimesinin bir şifre olduğunu düşünüyoruz.
  يَنْشَأُ فِي الرُّومِ غُلامٌ يَشِبُّ فِي السَّنَةِ شَبَابَ الْغُلامِ فِي عَشْرِ سِنِينَ ، فَيَكُونُ بِأَرْضِ الرُّومِ تُمَلِّكُهُ الرُّومُ فِي أَنْفُسِهَا
  "Rum topraklarında on yaşlarında GENÇ BİR ÇOCUKKEN bir oğlan çıkar. Rum topraklarında yaşar ve Rumlar onu hükümdar yapar." (Nuaym bin Hammad Kitab-ul Fiten)
  GENÇ BİR ÇOCUKKEN kısmı şeddeli Küçük Ebced hesabına göre 2008 yılını işaret eder. Bu rivayetin Barack Obama'ya ait olduğu şüphesizdir. Annesi Obama'yı Amerika'da doğurduktan sonra Endonezya'ya taşınmıştır. Obama 10 yaşına kadar Endonezya'da okumuş ve sonra liseyi okumak için Amerika'ya dedesinin yanına geri gitmiştir. Amerika'da yaşamaya devam eden Obama, 2008 yılında Başkan olmuştur. Rivayetteki gibi 10 yaşlarında genç bir çocuk iken Amerika'da gözükmüştür.

  Obama 2017 yılına kadar Başkanlık koltuğuna sahip. Eğer Obama yönetimi boyunca Mısır'daki darbeci ordu kontrolü sağlayamazsa ki gidişat onu göstermektedir, Mısır kıyılarına biriken Amerika savaş gemileri ülkeyi işgal edecektir. Allah, Mısır'daki kardeşlerimize merhamet etsin.

  Gaybi Hadisler Grubu
  Salı, Kasım 26, 2013

  YanıtlaSil
 43. SİN ŞIN SIRRI VE SÜFYAN

  Perşembe, Mayıs 01, 2014

  "Sin Şın'a girdiği zaman Muhyiddin'in kabri ortaya çıkar." (Muhyiddin İbn Arabi)

  Geçmiş müceddidlerden Muhyiddin İbni Arabi, kendi devrinde Şam'daki insanlara "Taptığınız ayağımın altındadır" açıklamasında bulunurken büyük tepki almıştır. Böylece Şam topraklarında şehit edilip mübarek velinin cesedi atılmıştır. Ömründe söylemiş olduğu “Bilmeyen ne bilsin bizi, bilenlere selam olsun.” sözünün bahsettiği kişiler gelene kadar kimi alimler aleyhinde kitaplar yazmış ve insanlar kötü bir şekilde anmıştır. Taki Sin Şın'a gireceği zamana kadar...

  Yavuz Sultan Selim, Mısır seferinden dönerken Şam'a uğramış ve mübarek velinin "Taptığınız ayağımın altındadır" sözünü söylediği yeri kazdırmış ve bir küp altın bulmuştur. İlk günkü gibi olan cesedini bulup türbe yaptırmıştır. Böylece velinin kerameti gerçekleşmiş ve gerçekler ortaya çıkmıştır. İslamiyetten önce tapılan altına kucak açıldığını ve tapıldığını fark eden bu veli kulun büyük bir mesaj verdiği gerçeği artık inkar edilemezdi. Çünkü Sin'in (Selim'in), Şın'a (Şam'a) gireceği kerameti gerçekleşmişti.

  Peki geleceğe yönelik bu mesajı veren bu müceddid zat sadece kendi kabrine mi işaret etmişti?
  Büyük veli kulların ağzından çıkan kelimelerin Yüce Yaradanın vermek istediği mesajlarının yansıması olduğunu tasavvuf ehli tarafından bilinen bir gerçektir.

  Tarihte nice Sinlerin Şın'a (Şam'a) girdiği olmuştur. Peki bilinen tarihte kim bu Sinler? Birlikte bakalım...

  Birinci Sin Yavuz Sultan Selim'dir. İlahi görevi Muhyiddin ibn Arabi'nin kabrini bulup gerçekleri gösterdi.
  İkinci Sin Said Nursi Hazretleridir.. İlahi görevi devrim niteliğinde Şam Hutbesi'ni gerçekleştirdi.
  Üçüncü Sin ise Süfyanın kendisidir. Hakim, Ebu Hureyre’den tahric etti, Resullulah (s.a.v.) buyurdu: "ŞAM’IN alt tarafından, kendisine SÜFYANİ denen bir adam çıkar". Hadiste bahsedilen Şam bölgesinde ortaya çıkacak olan Süfyan, yayacağı zulmün kontrolünü Şam'dan yönetecektir.

  Şimdi asıl meseleye gelelim.
  "إذا دخل السين في الشين" SİN ŞIN'A GİRDİĞİ ZAMAN kısmı ebced hesabına göre 1968 YILINI işaret eder. Yakın bir tarih. Şam topraklarında dünyaya gelen Süfyanın doğum yılı olarak olduğuna inandığımız bu tarihe dayalı birkaç açıklama sunmak istiyoruz.
  -Süfyan önceleri alim olacaktır. Şu an 46 yaşında olduğunu düşündüğümüz Süfyan, alim olarak itibar görecek bir yaştadır.
  -"Şeytan, 40 yaşını geçtiği halde, tevbe etmeyen için, 'Bu artık kolay iflah olmaz' der" hadis gereği hayatında Mekke ve Medine'ye gitmemiş olan Süfyan bu yaşlarda olması manidardır.
  -Hadis ve rivayetlerdeki Süfyan, oturduğu yerde ordularını etrafa gönderecektir. Yerinde oturmakla genç olmadığı ve hareket kabileyeitinin sınırlı olduğu bir yaşta olduğunu düşünüyoruz.

  Kardeşlerim, Suriye'de çıkacak olan Süfyana destek olacak ordunun şimdilik hazır olduğunu belirtmek isteriz. Sahte Siyah Bayraklı olan IŞİD önce Hz.Hüseyin'in (r.a) taraftarlarını düşman ilan etmesi yani ehli beyti (Ali Muhammed) hedef alması ve ardından Gazze'de yönetimi elinde bulunduran HAMAS'a “yüzleşmek yakındır ve çatışma kaçınılmazdır” şeklinde doğrudan bir mesaj göndermesi TAM BİR İSRAİL PROJESİ OLDUĞUNU İSPATLAMIŞTIR. Halbuki hadislerde Gerçek Siyah Bayraklıların hedefleri Kudüs yani İsrail olmak üzere ortaya çıkacağı belirtilmiştir.

  YanıtlaSil
 44. • Ciğerleri yiyenlerin oğlu” olan Süfyani kuru bir vadiden çıkar. Kelp kabilesinden abus çehreli, sert kalpli adamlardan bir ordu düzenler ve bunlar her tarafa zulmederler. O; medrese ve mescidleri yıkar, rüku ve secdeye giden herkesi cezalandırır. Zulüm, fesad ve fısk çıkarır. Alim ve zahidleri katleder, pek çok şehri de işgal eder. Kan akıtmayı helal kılarak, ALİ MUHAMMED’E DÜŞMAN KESİLİR. Temiz insanlara ihaneti tecviz eder. (İmam Suyuti)
  Bugün IŞİD'in Hz.Hüseyin (r.a.) taraftarlarını düşman ilan etmesi yakında Süfyanın ordusuna katılacağını kanıtlar ki yukardaki hadiste yazılı olan kırmızı renkteki cümlede de uyarı vardır.
  Ne yazık ki Mossadın B planı olan Süfyan için ortam hazırlanmıştır.
  Uyuma ey Müslüman!Katledilen şehit kardeşlerin hakkın rahmetine kavuşur ama gazi ve mağdur olan Müslüman kardeşlerine dua et!

  Gaybi Hadisler Grubu

  YanıtlaSil
 45. İRAN SAVAŞI

  Salı, Aralık 31, 2013

  Tarih tekerrürden ibarettir, Rum süresindeki Fars-Rum savaşlarının anlatıldığı gibi...
  İslamiyetin ilk yıllarında tarif edilen Rumlar, Türkçe karşılığı Bizans Devleti, Hristiyan topluluğunun ta kendisi idi...
  O zamanlar ateşe tapan Farslar günümüzdeki Müslüman İran Devleti....

  Tarih tekerrürden ibarettir.
  Hristiyan batı ile İran çekişmesi, atalarının rolü gereği devam etmektedir.
  O zamanlarda Farslar ve Rumlar savaşırken Mekke'deki müşrikler sevinmişlerdi.
  Bugünün Vahhabi Suudiler, ataları olan Mekkeli müşriklerin rolünde, Amerika öncülüğünde İran Savaşını iple çekmekteler..
  Yahudiler Farslılarla birlikte Hristiyanları katlettiler, şimdi doğaları gereği taraf değiştirdiler ve Hristiyanların yanında Müslümanları katlediyorlar.

  Kuran'ı Kerimde Fars-Rum savaşlarına değinen Rum süresi, Elif Lam Mim ile başlar...
  Rum süresinin ilk ayeti, en büyük ebced hesabına göre Hicri takviminde 1436 yılını ( Ekim 2014-Ekim 2015 yılları arası) çağrıştırır.
  Tarih sahnesinde yer alan Fars-Rum savaşına tekrar şahit mi olacağız?

  Fitneler ardışık olarak devam etmekte...
  Afganistan İşgali, Irak Savaşı, Arap Baharı ve Türkiye (Gezi Olayları ve Yargı Darbesi)...Sonra İran...

  Türkiye'deki Mart ayındaki yerel seçimlerden sonra İran'da Gezi Parkı benzeri fitne olacak. İran hazırlıklı olmalı...

  إن الروم يغزون مع المسلمين فارس
  Muhakkak ki Rumlar (Batı veya NATO)Müslümanlarla (Arabistan ve Körfez ülkeleri) birlikte Fars'ı (İran) işgal edecekler.Nuaym b. Hammâd'ın kitabı olan Fiten ve Melâhime kaynaklı bu hadis İran işgalini haber veriyor.
  Batı ve İsrail, Arabistan ve Körfez ülkeleri ile fitne ile zayıflayan İran'a saldıracaklar.Kehanetlerini uygulamakta geç kalan İsrail, 2022-2023 yıllarında yok olacağının farkında ve en büyük engel olan İran'ı düşürmek için 3.Dünya Savaşı pahasına olsa bile her yola başvuracak.
  Yoksa siz Türkiye hükümetinin "Hedef 2023" sloganı, Cumhuriyetinin 100.yılına işaret ettiğini mi düşünüyorsunuz?

  فِي بِضْعِ سِنِينَ لِلَّهِ الْأَمْرُ مِن قَبْلُ وَمِن بَعْدُ وَيَوْمَئِذٍ يَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ (Rum Süresi:4)
  Birkaç (3 ile 9) sene içinde. Bundan önce de sonra da emir, Allah'ındır. O gün müminler, ferahlayacaklar (sevinecekler).

  Rum Süresinin 4.ayeti galibiyet konusunda günümüz Müslümanlara müjde vermektedir, nasıl ki Hz.Ali (r.a) Müslümanlarla Yahudiler arasında 4 kez savaş olacağını ve sonuncusunu Müslümanların kazanacağını bildirmesi gibi. Bilindiği gibi toplam 3 savaş olmuştur.

  Rum Süresinin 4.ayetinde,"Bundan önce de sonra da emir, Allah'ındır. O gün müminler, sevinecekler"kısmı 2010 yılına tekabül eder.Bu ayet indikten 9 sene sonra Rumlar Farslara karşı galibiyet kazandı. O zaman 2010 yılına 9 yıl eklediğimizde 2019 yılı karşımıza çıkar.
  Nuaym b. Hammâd'ın kitabı olan Fiten ve Melâhime kaynaklı hadiste فإنه المهدي في الأرض Şüphesiz o, yeryüzündeki Mehdi'dir kısmı da 2019 yılına işaret eder. İnşallah, o yılda Hz.Mehdi öncülüğünde Müslümanların galibiyet içerisinde olacağını göreceğiz. (En doğrusunu Allah bilir)

  Gaybi Hadisler Grubu

  YanıtlaSil
 46. IRAK, SURİYE VE MISIR

  Perşembe, Ağustos 22, 2013

  Hz. Ebu Hureyre radıyAllahu anh anlatıyor: “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm: “Irak’a ölçeği ve dirhemi verilmeyecek. Şam’a da ölçeği ve dinarı verilmeyecek. Mısır’a ölçeği ve dinarı verilmeyecek. Başladığınız yere döneceksiniz” buyurdu ve üç kere tekrar etti.”
  (Müslim, Fiten: 33, (2896); Ebu Davud, Harac: 29, (3035))
  Irak işgali (2003), işgal sonrası devam eden karışıklık hergün devam etmektedir,
  Suriye fitnesi (2011), devam eden bir savaş mevcuttur ve İsrail tarafından saldırıya uğramak üzere,
  Mısır fitnesi (2013), savaş çıkmak üzere ve Batı ülkeleri tarafından işgal edilecektir.

  1400 yıl öncesinden ümmeti için telaşlanan ve ümmeti için dualarında Allah'a yalvaran peygamber efendimiz (s.a.s) yine ümmeti için gelecekten haberler vermiştir.

  Peygamber Efendimizin (s.a.s) 3 kez tekrarlaması yukardaki hadisin ne kadar çok önemli olduğunu ortaya çıkmaktadır. "Ölçek ve dirhem verilmeyecek" demek bir ülkenin savaşa girip ambargoya uğraması, ekonomik olarak çökmesi ve fakirliğin meydana gelmesidir. Günümüzde Irak işgalinden sonra Irak halkının ekonomik olarak sömürülmesi, petrollerin yabancı işgalciler tarafından el konulmasına dünya şahit olmuştur. Suriye meselesi pek farklı bir olgu değildir. Sırada Mısır var ve şuan dış müdahaleye doğru gidişat bulunmaktadır.

  Gaybi Hadisler Grubu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mısır açıklarında doğalgaz bulundu o sebeple yakında işgal edilir.Burada batı Sisiyi darbeci diye aşağılar akabinde kardeşleri kışkırtır ülkeyi karıştırır,demokrasi getirmek içinde işgal eder.Batının demokrasi getirme yöntemi bu....

   Sil
  2. benim beklentimde mısırda sisi ye karşı bir ayaklanma olursa batı kıbtileri de kendileri ayaklandırıp sonra kıbti katliamını önlemek için mısır a müdahale edecekleri neticede süveyş ve sina bölgesini kıbtilere verip ve buranın korumasını kendileri üzerlenip
   mısır ı bölmek isteyeceklerini zannediyorum

   Sil
  3. İsrailin güvenliği bakımından mısırın birkaç parçaya bölünmesi gerekiyor. Aynı şekilde İran ve Türkiyenin de israilin güvenliği bakımından işgal edilip bölünmesi tartışılıyor.Şamla Şamgen anlaşması imzaladık,Mursi ilede çok güzel ilişkilerimiz vardı.İsraile one minute çekince Şamgem şumgen oldu ve şam mahvedildi. Mursi kodeste.Şimdi sıra mısırı işğal ve parçalamaya geldi.Akabinde veya aynı anda İran potada akabinde de sıra bize geliyor. İsrail yakın bir zamanda sınırlarımıza dayanır,koalisyonun 7 bayraklısı ürdünde bekliyor maalesef.

   Sil
 47. HADİSLERDE HZ. MEHDİ DEVRİ

  Akıtılan kan ve kaybedilen sayısız canlardan sonra ahirzaman ümmetinin adalet ve bolluğa ulaşacağı hadislerde sabittir. Peki merak edilen kıyamet öncesinde bu süreç ne kadar devam edecektir? Hz.İsa (a.s) ve Hz.Mehdi(a.s) sonrasında yerine görevi alacak halifeler dünyayı hükmederlerken hangi gelişmeler yaşanacaktır? Birlikte hadislerde bu mevzunun nasıl geçtiğine bakalım ve ardından Gaybi Hadisler Grubuna ait bir ifşaatı paylaşacağız.

  Mehdi malı paylaştırır, insanlar arasında Peygamber (s.a.s.)’in sünnetine göre amel eder ve İslamı hakim kılar, yedi sene kalır, sonra vefat eder. Müslümanlar O’nun üzerine namaz kılarlar. (İmam Suyuti)
  Benim soyumdan bir insan gelir ve daha önce zulüm ve cevirle dolu olan dünyayı adaletle doldurur. Hükmü yedi veya dokuz yıl sürer. (İmam Suyuti)

  Yukarıdaki hadisler Hz.Mehdi'nin 40 yaşında iken tanındıktan sonra 7 ya da 9 yıl yeryüzünde kalacağını anlatır. Geçmiş müceddidlerden Muhyiddin İbni Arabi, Hz.Mehdi'nin 9 halifesinin sayısı kadar yeryüzünde kalacağını manevi alemden aldığı bir bilgiye dayanarak belirtmiştir.

  Naim b. Hammad, Süleyman b. İsa’dan tahric etti, dedi ki: bana ulaşan bir habere göre, Hz. Mehdi ondört sene Beytül- Makdis’de kalır, ardından ölür. (İmam Suyuti)
  Aslında bu hadis Hz.Mehdi'nin tanınmadan önce de Kudüs'te ikamet edeceğine de işaret eder. Kudüs'te ömrü boyunca konaklayacağı toplam süre 14 yıldır.En doğrusunu Allah bilir.

  Allah bu ümmete Deccal ile Melhamenin kılıcını birden vermez. (354/13,Kıyamet Alametleri,Gümüşhanevi)
  Hz.Mehdi ömrünün sonlarına doğru yeryüzüne inecek olan Hz.İsa (a.s.) ile beraber Deccal fitnesini ortadan kaldıracaktır. Çünkü Hz.Mehdi, melhamelerin yani büyük savaşların olduğu bir zamanda tanınacaktır. Hadiste belirtildiği gibi onun zamanında melhameler ile Deccal fitnesi aynı zamanda vuku bulmayacaktır.

  Tabarani, Ebu Hureyre’den tahric etti, Dedi ki; Resulullah (s.a.v.) buyurdu: Meryem oğlu İsa (a.s.) iner ve insanlar arasında kırk sene kalır.(İmam Suyuti)
  İslam kaynaklarında Hz.İsa (a.s) 33 yaşında iken gökyüzüne kaldırılmıştır. Hadis, o peygamberin insanlar arasında toplam 40 yıl kalacağını ifade etmiştir. Demek ki Hz.İsa (a.s.) yeryüzüne indikten sonra 40-33=7 yıl kalacağı mesajı dikkatlerden kaçmayacaktır.

  Keza (N.b. Hammad) Hz. Ali (r.a.)’den tahric etti. Dedi ki: Mehdi, insanların işlerini otuz ile kırk yıl üzerine alacaktır. (İmam Suyuti)
  Naim b. Hammad, Ertah’dan tahric etti, dedi: Mehdi kırk yıl baki kalır.(İmam Suyuti)
  Keza (N.b. Hammad) Dinar b. Dinar’dan tahric etti, Dedi ki: Mehdi’nin bekası kırk yıldır.(İmam Suyuti)
  Yukardaki üç hadis, Hz.Mehdi çıktıktan sonra Müslümanların dünya üzerindeki hakimiyetinin maksimum 40 yıl olacağını belirtir. Hadislerde bu süreden sonra yaşamanın hayırlı olmayacağı mesajı verilirken Müslümanların artık yeryüzünde yaşamayacaklarını yorumluyoruz. Hz.Mehdi vefat ettikten sonra yerini halifelerden bir kısmı alacaktır. Hz.Mehdi'nin hakimiyeti halifeleri ile birlikte toplam 20 yıla yakın olacağı aşikardır. İmam Caferi Sadık hazretlerine göre Hz.Mehdi'nin hükümetinin ömrü 19 yıl ve bir kaç aydır.(Gaybeti Numani)

  Grubumuza ait bir ifşaatta 2041 yılında Anadolu'nun parçalandığı ve bölündüğü görülmüştür. Abdullah Gürbüz Baba hazretlerine göre ilerde İslamiyetin başkenti Konya olacaktır. Gelecekte bu toprakların bölünmesi demek Mehdiyet devrinin sonlarını işaret edecektir. En doğrusunu Allah (CC) bilir.

  Gaybi Hadisler Grubu

  YanıtlaSil
 48. 3.DÜNYA SAVAŞI CEPHESİ OLAN AMİK OVASI SAVAŞI

  Cuma, Ocak 17, 2014
  Son Amerikan askerleri Irak'tan çekilir. Tarih, 2010-2012 yılları.Muhtemelen(!) hadislerde bahsedilen Araplarla Sulh dönemi başlar.Sizinle Rumlar arasında dört sulh olacak, dördüncü sulh, Heraklius ehlinden (Âl-i Harun'dan ) bir adam vasıtası ile olur ve bu yedi yıl devam eder. Bir adam, “Ya Resullullah (sav) O gün (7. yılda) insanların imamı kimdir?” dedi. Buyurdu ki: Evladımdan kırk yaşında Mehdi’dir.(Ahirzaman Mehdisi,Suyuti,2.15 ve Ramuz El-Ehadis,299/8)

  Fitnelerle beraber Suriye kontrolden çıkar. Türkiye ve Nato müdahale etmek zorunda kalır.Araplar Suriye'yi yalnız bırakır.Suriye saldırısı sonrasında İran karşılık verir. Misilleme olarak Amerika,Körfez ülkeleri (Araplar) ile beraber İran'a saldırır. http://www.gaybihadisler.com/2013/12/iran-isgali.html

  Köşeye sıkışan Ruslar sıcak denizlere inme hayali tehlikeye girer. Umulmayan bir zamanda Türkiye, Ruslar tarafından işgal edilir.Ruslar Akdeniz'e kadar inerler. “Sovyet Rusya gün gelir dağılıp yıkılır. Amerika tek başına güç olarak kalır. Gelir Ortadoğu'ya yerleşir. Savaşlar olur. Müslüman devletler dahi birbiriyle savaşır. Çok kanlar akar, savaşlar, saldırılar olur. Sonra hepsinin arkasına bir barış dönemine girilir. Batı ile doğu, Araplarla İsrail barış sağlarlar. Herkes, bundan sonra artık savaş olmaz dediği bir zamanda Türkiye'nin komşusu Rusya Türkiye’ye saldırır, Amuk (Antakya Amik) ovasında, Amerikan ve müttefikleri güçlerine de saldırır, savaş çıkarır. Rusya'ya karşı birleşirler ve mukavemet gösterirler... Melheme-i Kübra (Büyük Savaş, Armageddon) budur. Ardından korkunç bir dünya savaşına dönüşür. Savaş dünyanın tamamına yayılır. İnsanlardan çoğu ölür. Büyük bir felaket olacaktır. (Geçen yüzyılda yaşayan Şeyh-i Kamil Abdullah Dağıstani efendi sohbetinden)

  Bu durumdan üsleri tehlikeye girdiğine şahit olan Amerika, Türkiye ile beraber Rusya'yı güneyde mağlup eder.Rusya aynı anda Avrupaya da cephe açtığı için gücü zayıflamış ve yenilmesi kolay olmuştur. Yakında siz Rumlar'la (Batılılar) emin bir sulh yapacaksınız. Sonra siz gaza edeceksiniz(savaşacaksınız). Onlar da gerinizde sizin gaza ettiğinize (Rusya'ya) düşman olacaklar. O harpten muzaffer çıkacak ve ganimet alacaksınız. (Ramuz El-Ehadis, 298/1)

  Bu zaman dilimi içinde Süfyan ortaya çıkar, kimi batılı ülkelerin ve İsrail'in desteği ile Suriye'de kontrolü alır. Güneyde Karkısa bölgesinde Rusya ile savaşmaktan yorgun düşen Türkiye ve Nato ile çarpışıp savaşı kazanır ve güç bulup Irak'a doğru hareket eder. Artat bin El-Munzir dedi ki:Süfyan Karkısada Türkleri ve Rumları öldürür hatta o topraklarda vahşi hayvanlar onların etleriyle açlıklarını giderirler.(Naim bin Hammad, el-Fiten ve'l-melâhim kitabı).

  Sonra Irak'ta katliamlar yapar. İran'ın sınırında Farslarla savaşır. Mekke'de Hz.Mehdi zuhur eder ve Süfyan'la çarpışmaya gider. Süfyan'ı kısa sürede (9 ayda) yener ve Suriye ile Irak'ın kontrolünü alır. (Ek bilgi: Süfyanı destekleyen ve ölümü ile perişan olan İsrail halen ayaktadır. İsrail devleti 2022-2023 yılında son bulacaktır.En doğrusunu Allah bilir)

  YanıtlaSil

 49. Rusya'nın yenilmesinden sonra bölgeye konan ve çıkmak istemeyen Amerikan komutan savaşın kendileri kazandığı iddia eder ve sahiplenir. Tabi ki durumu kaldıramayan Türk askeri onu öldürür. Sonra yeşil bir ovaya konacaksınız. Orada bir Rum neferi salibini kaldıracak ve diyecek ki: "Haç galip geldi." Ona müslümanlardan biri karşı koyup, kendisini öldürecek. Bunun üzerine Rumlar muahedeyi bozacak ve gadredecek. Büyük muharebeler olacak. Sizin için toplanacaklar ve seksen sancak halinde üstünüze gecekler. Her bir sancak altında onbin (on iki bin) kişi olarak.(Ramuz El-Ehadis, 298/1)

  Bu durumu bahane eden Batılılar Amik ovasına yığın yaparken fırsatı bulan İsrail, desteklediği Süfyan'ın yenilgisinden sonra Türkiye'yi Hatay'dan vurur.Yunanistan destek verir. "İsrail(Süfyan ile beraber), Suriye’yi almadıkça Mehdi çıkmayacak. Daha sonra İsrail Hatay’dan vuracak. Orada bulunan Amik Ovası kan gölüne dönecek.Türkler önce Yahudi’den tarafa olacaklar sonra Yahudiler tarafından Müslümanlar tarafına geçecekler. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden insanlar; 'Biz de Yahudi’yi ülkemizden çıkaralım' deyip orada toplanacaklar. Tam bu esnada Yunan Türkiye’yi vuracak. Hatta Boğaz köprülerini veMarmara'daki büyük sanayi tesislerini hep vuracaklar. Amik Ovasında savaşmaya gelen Türklerden bazıları; Aman İstanbul’u vurmuşlar. İstanbul elden gidiyor. Eyvah! Malımız mülkümüz elden gidiyor deyip savaşı terk edecek. Bir kısım ise kalıp Yahudileri yok etmek için savaşacaklar.Afganistan’dan siyah bayraklılar gelip Mehdi As'a yardım edecekler."(Abdullah Gürbüz Hazretleri sohbetinden alıntı)

  Hz.Mehdi, Süfyan ölümü sonrası kurduğu ilk orduyu Amik'te Batılılarla çarpışmak için Suriye'deki Guta karargahında toplatır.Melhame-i Kübra gününde (3.Dünya savaşı esnasında Amik cephesinde) merkezi Şam şehrinde Guta denilen yerdedir. O gün müslümanların menzillerinin en hayırlısı orasıdır.(Ramuz El-Ehadis, 322/10)

  Mehdi ilk kurduğu orduyu da Türk (tarafından düşmanlara)’e gönderir.(Ahirzaman Mehdisi,Suyuti,4.67)


  Böylece savaş başlar. Rumlar, Benim soyumdan ve ismi ismime uygun bir Vali (Mehdi)’ye gadr ettikten sonra Amak (Amik) denilen yerde sizinle savaşacaklardır. Burada Müslümanların üçte bir kadarı öldürülür, sonra bir gün yine o kadar insan öldürülür. 3. gün (seferde) ise savaş Rumlar aleyhine döner(yenilir). Müslümanlar böylece savaşa devam eder (kazanır). (Ahirzaman Mehdisi,Suyuti,8.6)

  Hz.Mehdi Amik savaşını kazanır ve Konya'ya hareket eder ve komutanlarıyla beraber toplanır ve işgal altındaki İstanbul'a doğru yola çıkar........DEVAM EDECEK İNŞALLAH....

  Gaybi Hadisler Grubu

  YanıtlaSil
 50. Salam dəyərli qardaşlarım gaybihadisler grupu.Məni bir neçə sual maraqlandırır.tez zamanda cavablandırsanız sevinərəm.
  1) Sayın Ərdoğanın bu Hz.Mehdinin zühüru ərəfəsində rolu nədən ibarətdir ? Çünki görülən odur ki bu insan İslam üçün böyük işlər görməkdədir.Əgər hədislərə görə göstərilən tarixlərdə Hz.Mehdi zühür edərsə Ərdoğanın bir dövlət başçısı olaraq onun bu proseslərdə və Hz.Mehdinin yanında yeri nə olacaqdır və ya nədən ibarətdir?
  2) Hz.Mehdi hal-hazırda mövcud olan dövlətlətdən hansınınsa başçısıdırmı? Yəni hələ Hz.Mehdi olduğunu bilmir .Çünki hədislərdə deyildiyi kimi (əgər oxuduğumum hədislər səhih hədislərdisə) son ana qədər Mehdi olduğunu bilməyəcəkdir deyə keçir. özünün zühür etdikdən sonra və bütün düşmanlarına qalib gəldikdən sonra Yeni bir dövlətmi quracaq yoxsa bu hansısa dövlətdir və hal-hazırda onun başında durur .Yox əgər qalib gəldikdən sonra dövlət quracaqsa bu hansı regionda olacaq hansı dövlətin əraziləri olacaq? Əgər İsrail yox ediləcəksə onun ərazisindəmi olacaq? Yoxsa digər dövlətlər onun bayrağı altında birləşib dövlətmi quracaqlar?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ümit eder im ki, bir kardeşimiz bu konuda bilgi versin inşallah.. Bu blogun amacı Mehdi ile ilgili konuları kaynaklar belirterek aydınlatmaktır.
   Şahsen Erdoğan'ın Mehdi'ye zemin hazır eden bir lider olduğu kanaatindeyim. 1. kısımdaki diğer suallere cevap verebilmek haddimi aşar.
   2.kısımdaki sorulardan hali hazırdaki bir devlet başı mıdır, bilmiyorum. Kendisi hadislere göre Mekkeden İstanbula kadar uzanan bir devlet kuracağını zannediyorum. İsa aleyhisselamın zuhurundan sonra islam devleti dünyaya yayılacaktır. İsrail yok edildiğinde Mehdi Kudüsü başkent yapacaktır. Ancak İstanbulda iken Deccal zuhur edecek ve Kudüs'te İsa'nın zuhuruna kadar ambargo altında kalacaktır.

   Hadislerde ne yazıyorsa zuhur edeceğine inanıyoruz.

   Sil
  2. birincisinde mustafa beyle aynı kanaattayım
   2ncisibir devletin başı olduğunu sanmıyorum
   belki bir hadise nedeniyle yıldızı birden parlayacak
   tahminim türkiye ırak suriye veya suud dan çıkabilir

   Sil
  3. Hz. Mehdi, ahir zamanın son asrında dini tecdid yani yenilemek üzere gelecek son müceddittir. Mücedditler bilindiği gibi din alimidir. Yani siyasi ve dünyevi makamları olamaz. Hele ki Mehdi bir Al-i Byet mensubu göz önüne alınırsa bu beklenmemelidir. Çünkü Al-i Beyt’in vazifesi dini koruma ve devam ettirmedir.

   Mehdi ne zaman gelecek? Decallerle birlikte. Yani decaller başa geçip dini tahribata başlayınca, Rahmet-i İlahi’den onlara karşı bir din adamı ile bir Resul görevlendirilir. Peki bu hangi zamandır?

   Hz. Ali’nin ihbarları ve Muhyiddin-i Arabi, Şeyh Bestami, Kutb-u Şa’rani, Aliyyul Havas gibi zatların işaratı ile Mehdi’nin 19. Yüzyılın sonunda doğan ve 20. Yüzyılın ilk yarısında hizmet edecek bir zattır. Kimliği ve zamanı imtihan sırrı sebebiyle müphemdir.

   Esas konuya geçmeden önce bir örnek vereceğim. Mesela siz Azerbaycan’lısınız. Komünist dönemi sırasında vazifeli bir din adamı gelse ne yapardı? Koca Sovyet rejimi ile savaşamazdı. Çünkü o bir din adamı. Tek başına. Ne yapacaktı? Dinini sünnete uygun yani Al-i Beyt’in usulünde yayacak. Çevresine topladığı insanlarla dinine gizli gizli hizmet edecektir. O hizmet neticesi Allah’ın izniyle Azerbaycan’da dini ihya olur. Ama siz hizmet eden bu din adamını nereden bileceksiniz? Bilemeyeceksiniz. Bazı isimleri duyarsınız ama hiçbirinin Mehdi olduğu aklınıza gelmez. Öyle bir hizmet verir ki sonunda bütün Azerbaycan dine rucü eder ve Azerbaycan komünist rejimden kurtulur. Mehdi’nin bilinmemesinin hikmeti budur? Çünkü zulüm ve baskı rejimlerinde hizmet böyle olur. Hz. Musa (as) böyle yapmıştı.

   Şimdi 1900’lü yılların başına gidelim. Ne oldu Azerbaycan ve Türki devletlerde. Komünist rejim altına girdiler. Camileri yıkıldı, din adamları katledildi. Komünist fikriyat hakim oldu. Genç olabilirsiniz. Ama dedelerinize bir sorun o zaman çekilen sıkıntıları. Sadece Ortaasya’da 40 bin Müslüman’ın katlediği, onbinlerce mabedin yıklıdığı bilinir. Bunu yapan kim? Büyük Deccal.

   Büyük Deccal Orta Avrupa’dan ta Büyük Okyanusa kadar olan onlarca ülkeyi kapsayan dinsiz bir rejim. İşte deccal odur. Yani Büyük Deccal denmesinin sebebi ise geniş bir coğrafya’da hüküm sürmesi.

   Ya küçük deccal olan Süfyan. Hilafetni battığı yerden çıkar. Çünkü oradaki laikçi rejim dini tahribata sebep olur. Ve İslam’ın alameti olan ezan, dini tedrisat, tesettür gibi büyük şeair denen alametler yasaklanır. . Bir nevi komünist zulmü altındaki Azerbaycan’a benzer.

   İşte o zaman Mehdi zuhur eder. Mehdi bir hidayet cereyanı başlatır. Uçun mücadele sonucu kendisi değil fikriyatı hakim olur. Yani şahs-ı manevisi. Onun çalışması sonucu Mesih’le birlikte dinsiz rejimleri yıkar ve Müslümanları hürriyetine kavuşturur. 70 yılda. Azerbaycan ve Türki devletler kaç sene esir kaldı? Peki Komünizmi kim yıktı. Hem de iki hafta içinde. Onu yıkan gizli el kimin eli? Mesih’in değil mi? Peki Mehdi ne yapar? Türkiye’yi laikçi zihniyetin tesirinden kurtarır. Kaç yılda 90-100 yılda.

   Ahir zamanın şahıslarını herkes bilemez. Ancak nur-u imanla bilinir. Şunu not ediniz. DP, AP, ANAP, Refahyol, AK Parti Mehdiyet’in destek ve korumasındadır. Mehdiyet’in 3 devresi var. 1902-1950 ve 2002. 2002-06’dan sonra geniş dairede hükmetmesi ve Mesihiyet ile birleşmesi zamanının başlangıcıdır.

   Sil
  4. Bir konu bundan daha güzel nasıl ifade edilir,ağzına kalemine sağlık, maşallah barekallah, Allah ferasetinizi, basiretinizi artırsın, bizlerede istifade etmeyi nasip etsin, tebrik ve teşşekür ediyorum Abdurrahim kardeşim

   Sil
 51. Hz.Mehdi Mısır yada Filistinden de çıkabilir..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  2. kabe'den çıkacağını dünyada bilmeyen yok hoş. arkadaşın kasdettiği siyasi doğum yeri yani hangi ülkeden çıkacağı. hadiste bu manada Medîne diye haber verilmiş. bu da döngüsel manada ve TR demek (yanlış olarak İstanbul diyorlar hatta. oysa şehir detayına ne gerek var ki hadiste kasdedilsin, bütün olarak ülke ismidir kasdedilen).

   Sil
 52. hz. Mehdi Turkiye den hilafetin bittiği yerden cıkar.O sahıstır sahsı manevı değildir.said Nursi de değildir.Rte,F.Gln,olamayacagını gorduk.Yakında dunya birbirine girip katliamlar dayanılmayacak hale geldiğinde kendisini samimi olarak aramaya başlarız.su an kendisini gorsekde ihtimal vermeyiz.gizlidir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mehdi'nin kim olacağı konusunda fikir serd etmek, avam için ancak dedikodudur. Ehl-i ilim için ise işin nazari yönüne bakar. Yani her ilim hatta evliya onu bilemeyecektir.

   Mehdi bir müceddid. Müceddid din alimidir. Dini ihya edecek. Siyaset çamurunu değil. Din yenilenecek. Dinin yenilenmesi ise temelden başlar yani imandan. Mehdi'nin dönemi 161 yıldır. Bunun ancak 23 yılı telif hizmet süresidir. Mehdi’nin başlatacağı hizmeti kendisi değil cemaati yapacaktır. Belli bir noktadan sonra ise ittihad-i İslam ile bütün dini cemaatler ve Al-i Beyt seyyidleri devrede olacaktır. Çünkü Al-i Beyt ta asr-ı saadetten bu yana bütün dini hareketlerin mümessili olmuşlardır. Buna tarikatlar da dahil.

   Şimdi Türkiye Mehdiyetin’in yani Mehdi şahs-ı manevsinin 3. aşamasındadır. Öyle olduğu için fetoş müfsidinin neocon-siyonist istihbarat şebekeleriyle kalkıştığı 4 darbe teşebbüsü de Mehdiyet ile akim kaldı. Sizin gibilerin sayesinde değil.

   Ahir zamanın bütün eşhası mü’min ve kafir sırr-ı teklife tabidir. Süfyan da büyük deccal de gelip geçti. Hükümlerini icra ettiler. Geriye ne kaldı. Mehdi ve talebesi Kahtani de gelip geçti. Sadece 3. Aşamada ittihad-ı İslam noktasında Cehcah ve Hz. Mesih’in cemaatinin yapacağı bir hizmet kaldı. Cehcah Mehdi’nin bir nevi talebesidir. Yani Mehdiyet’in desteğini alacak biridir. Hem dini yönü olacak hem de siyasi yönü. Siyaseten başarısı Hz. Mesih’in cemaatinin muavenetine ihtiyaç olacaktır.

   Cehcah’ı tayin edecek mesele Ayasofya. Onun sırrı odur. Şimdi Recep Tayyip Erdoğan Mehdiyet’in yani sizin inkar ettiğiniz Mehdi’nin Şahs-ı manevisinin tam desteğine sahiptir. Öyle olduğu için 10 darbe teşebbüsü ve bir zehirlenme suikasti atlattı. Son olarak 15 Temmuz fitnesi ise Mehdi’nin 90 yıldır uyandırdığı milletin canı pahasına karşı koyması ile mümkün olabildi. Türk milleti rüştünü ispat etti. Tam tamına Rum Suresi’nin 90 yıl işareti ile bu hale gelinebildi. Mehdi’nin hizmetinin biri hicri diğeri miladi yüz yıl döneminde Deccalizm milli ve küresel düzeyde sona ermiş olacak. Ve bu kez Tevhidin cihana hakimiyeti söz konusu. O da aşağı yukarı 20 yıl sonra.

   Bir hatırlatma yapayım. Fetoş kendine daha çok Mesih’i yakıştırdı. Ancak avanak şakirtleri onun Mehdi yaptı. Oysa Gülen 1995 yılında bir romancı karının kocasına verdiği demeçte Mehdiyet’in 2. faslını (sanki üzerine vazife imiş gibi) gerçekleştireceğini iddia ediyordu. Ancak o Mehdi nedir, Mehdiyet nedir 3. faslı konusunda senin kadar bilgisi vardı ama mahiyetini bilmiyordu. O da senin gibi bu işini cahili idi. Öyle olduğu için Bakara 27’inin işaret ettiği müfsid oldu.

   Sil
  2. Kahtani sizce kimdi?

   Sil
  3. neden kendini bu konuda otorite görüyorsun.Bilmediğin çok şey var.Bence fazla iddialı konuşma.Her şey kitaplarda yazdığı gibi olmayacak.

   Sil
  4. Kahtani, Mehdi'nin talebesidir. Rivayetlerde Kahtani'nin Mehdi'ye yapışık çıkacağı belirtilir. Yani onun bir nevi kumandanıdır. Bu kumandanlık askeri kumandanlık değil, hizmet kumandanlığıdır.

   Kahtani'nin vazifesi Mehdi sonrası aşağı yukarı 10 yıllık bir döneme nezaret etmektir. Hizmetin hayat faslındaki istikametini tayin edecek birisidir. Konyalıdır.

   Daha fazla bilgi ancak Mehdi'yi, sırr-ı imtihanla tanıyabilenin edineceği bilinir.

   Sil
  5. YESRİBİN TAHRİBİ İLE KIYAMET ARASINDA 40 VARDIR HADİSİ nereye konulabilir

   Sil
  6. Yesrib Medine'nin adıdır.Hz. Peygamber Yesrib demez Medine derdi. Medine İslam'ın hakimiyetinin sembolüdür. Mekke imanı Medine İslam'ı sembolize eder. Ahir zaman için Medine'nin tahribi Mehdiyet'in galibane hakimiyetinin sona ermesinden yani 1506 Hicri'den sonradır. 40 yıl sonra da kıyamet kopar. Şimdi onu düşünmenin zamanı değil.

   Herkes Mehdi Mehdi diye çığlıkları atıyor, ama Mehdi'ye kimse zemin hazırlamıyor. Onun şahs-ı manevisinin hakimiyeti ona zemin hazırlamakla olur. Mesela 15 temmuz bir şahs-ı manevi hareketidir. Hakiki Mehdi yanlıları sahte Mehdi daha doğrusu hem Süfyan hem de büyük deccal uşaklarının hareketine galebe çalmıştır. Bu galebe 1 Kasım zaferinin devamıdır.

   Sil
  7. Abdurrahim Çokgüngör kafa karışıklığı yaratıyorsun.aklı olan bir kişi bediüzzamanın mehdi olmadığını ona zemin hazırlayan kişi olduğunu görür.bu yazdıklarına inanıyorsan bence doktora görün.mehdi hadislerde geçtiği gibi mekkede çıkacaktır.mehdiye bu sitede yazan kimsenin erişemeyeceğini düşünüyorum.büyüklerimden duyduğuma göre o kadar çok savaş olacakki 40 kadın bir kazma sapına sarılcak bunda erkek kokusu vardır diye.ölüm her zamankinden daha yakın bunları tartışacağımıza amelimize baksak daha iyi olur.

   Sil
  8. Peki deccal nereden çıkacak? İslam deccali? Deccal ve Mehdi Türklerin içinde olacak. Ben Mehdi adı vermedim. Bediüzzaman Risale-i Nur'a işaret eder ve onun Mehdi’nin programı olduğunu vurgular. Şahs-ı maneviye işaret eder. 15 Temmuz’da darbeyi kim önledi? Millet. Yani? Şahs-ı manevi.

   Senin büyüklerin hüccet mi ki onları esas alıyorsun. Tekrar ediyorum, ahir zaman eşhası Deccal-Mehdi-Mesih’in kimlikleri müphemdir. Ancak ve ancak sırr-ı teklif ile bilinir. Bütün İslam evliyası şemsi takvimle 1250, kameri takvimle 1292 Hicri tarihinde Mehdi’nin dünyaya geleceğini işaret ederler. O 13. asrın müceddidi olduğu bilinir.

   Hz. Peygamber bir hadisinde buyurur ki “Halifenizin (halifemiz demiyor) ölümünden sonra zayıf bir halife gelir. O iki sene sonra indirilir veya istifa eder. Onun Şam’da toprağa verildiği sene Mehdi zuhur eder (1926)” Burada Abdülhamid’i vefatına kadar halife kabul ediyor. Sultan Abdülmecid’i atlıyor. Niçin? Ben araştırdım O Sultan ittihatçılara yakın biri. Onun için saymıyor? (Çünkü Rum Suresi’nin Rum mağlup oldu ebced hesabı 1909. Siyonist-masonik İttihatçı eşkıya hilafete büyük darbe vuruyor. Ve “Rum (yani Türkler) mağlup oldu” buyuruyor. Ne zaman galip gelir ise 90 yıl sonraya işareti var.) Abdülhamid’in vefatından (1917) sonra kim halife oldu. Vahidüddin 1918). Sen Allah’ın Resülune itimat etmiyor musun?

   Bir husus daha, kafa karıştıran senin gibi olsun. Bütün Kur’an ve sünnetin hakikatleri ve şeriat-ı Muhammediye ve şeair-i Ahmediye varken insanların bütün nazarı niçin bir kişiye verilsin. Hele ki, her alanda ilim en ileri seviyeye ulaştığı şura ve meclisin hükmettiği bir zamanda. Bediüzzaman kişinin değil cemaatlerin önemini vurgular ve ahir zaman hizmetinin nasıl olacağını uzun uzun anlatır. Risale-i Nur’un (ki 32 ayet ona işaret eder) program olacağını söyler. Mehdi Hz. Peygamber’in varisi ama halifetül Resullah değil halifetullahtır. Hilafet onunla devam eder. O hilafet de Hz. Hasan’ın yarıda kalan hilafetinin devamıdır. Böylece Mehdi 5. Büyük halife olur.

   Şunu herkes kafasına soksun. Mehdi’nin siyasi ve dünyevi hiçbir makamı ve yetkisi yoktur. Ancak açtığı hizmet, kendisi değil, cemaati tevhidi Hz. Mesih ile cihana hakim kılacak. İsrail’i ortadan kaldıracak. Anarşi ve terörü bitirecek ve dünya 70 yıllık bir sulh-u umumi dönemine girecek. Ne zaman derseniz? O devrin şafağındayız. Deccal huruç ile Mehdi zuhur, Mesih nüzul ile gelir. Bu kelimelerin manasını biliyor musun?

   Süfyanı merak edeni tavsiyem? Kim şeriatı yasakladı. Kim tarikatları yasakladı. Kim Kur’anları yaktırdı? Kim tesettürü yasakladı? Kim camileri depo yaptırdı. Sonra Büyük deccal kaç Türkü öldürdü. 25 milyon mu. 25 bin cami mi yıktı, 80 bin kilise mi? Daha bir yığın icraat. Neymiş efendim bun devir son erecek ama daha bu Mehdi hazretleri bir türlü gelmiyor? Allah Allah, siz mi kaderi tayin ediyorsunuz. Abdülhamid’in şeyhi ağlayarak şunu söylemişti: “Sultanım içlerinde deccal vardı. Hareket Ordusuna mani olamadım” O gün tarikatın devri kapandı. Mehdiye kadar. Ya şimdi.

   Haddini bil.

   Sil
  9. 1*Erdoğan Kılıç’a! Beni İsrail ellerindeki mukaddes Tevrat’a rağmen Hz. İsa (as) teşrif ettiği zaman onu red ettiler. Canına kast edecek kadar işi vardırdılar. Niçin? Çünkü kafalarındaki senaryoya uymadığı için. Müteşabih olan rivayetlerin dış manalarına bakıp kafalarına göre bir İsa (as) beklediler. Gelen sıradan biri gibi görününce red ettiler. Çünkü onlar eli kılçlı Davudi bir kişilik beklediler. Ve gurur ve kibir dolu yürek ve beyinleri çalışmadı. Ve ceza olarak Kur’an’ın tabiriyle “zillet ve meskenete” tabi tutuldular.

   Aynı husus Hıristiyan ve İslam deccalinin huruç edip hem dinleri hem de geleneklerini yıkıp zulüm ve işkence icra etmelerine rağmen kim oldukları niçin bilinemiyor. Niçin? Kafa aynı Beni İsrail kafası. Rivayetlerin dış manalarına bakarak karpuz kavun seçer gibi Mehdi deccal bekliyorlar. Halbuki din bir imtihandır. Ebu Bekir ile Ebu Cehilleri ayırt etme imtihanıdır. Ortada sayısız mucize eseri olan kainatı ve içindekilerin sahibini bilip bilmeme meselesidir. Bize önce düşen imanıbillahtır. Allah’ı bilmeden tanımadan ona nasıl itaat edeceksiniz. Peygamberlein birinci vazifesi budur. Kur’an niçin kimi yerde “Ey mü’minler diye hitap eder de ey Müslümanlar” demez.

   Şimdi bilgi sahibi olmak lazım, olmadan yorum yaparsanız gülünç durumu düşülür. Mesela, şu “O kadar savaş olacak ki” sözüne gelirsek. Ya aslan yavursu sen tarih okumadın mı? Sadece savaşlarda son iki asırda ölenlerin sayısı neredeyse 250 mliyonu aşıyor. Sadece iki cihan harbinde ölenlerin sayısı 100 milyon. Ya zalimlerin katliamları. Sadece komünist deccali 25 milyon Müslüman Türk’ü öldürdü ve binlerce din adamını yıktıkları camilerin önünde sucuk gisbi sallandırdı. Türkiye’de sadece tek parti devrinnde 10 milyon nüfus varken 100 bin kişi katledildi. Ya terör ve anarşi ile 70 bine dayandı.

   Son iki yüz yılda savaşlar ve isyanlarla ölenlerin sayısı yuvarlak hesap 500 milyon eder. Ay başına son iki yüz yılda 208 bin kişi ölmüş. Günde 7 bin kişi eder. Yoksa kafanızın basması için rakam az mı geldi.

   Şimdi kafana sokabilmen için Bediüzzaman Mehdi için ne demiş, kimi tarif etmiş çok iktibas ettik ama gene edeyim. İyi oku: Ve bir daha büyüğünün kafası almadığı için sana izah edemediği meseleyi iyi anla. Bediüzazman Risale-i Nur’un çeşitli yerlerinde Mehdi ve hizmetini şöyle anlatır:

   “Cenâb-ı Hak, kemâl-i rahmetinden, şeriat-ı İslâmiyenin ebediyetine bir eser-i himayet olarak, herbir fesad-ı ümmet zamanında bir muslih veya bir müceddid veya bir halife-i zîşan veya bir kutb-u âzam veya bir mürşid-i ekmel veyahut bir nevi mehdî hükmünde mübarek zatları göndermiş, fesadı izale edip milleti ıslah etmiş, din-i Ahmedîyi (a.s.m.) muhafaza etmiş.”

   Sil
  10. 2* Devam ediyoruz: “Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm, vahye istinaden, herbir asırda kuvve-i mâneviye-i ehl-i imanı muhafaza etmek için, hem dehşetli hâdiselerde ye’se düşmemek için, hem âlem-i İslâmiyetin bir silsile-i nuraniyesi olan Âl-i Beytine ehl-i imanı mânevî raptetmek için Mehdîyi haber vermiş.”

   “Süfyan namında müthiş bir şahıs, ehl-i nifakın başına geçecek, şeriat-ı İslâmiyenin tahribine çalışacaktır. Ona karşı, Âl-i Beyt-i Nebevînin silsile-i nuranîsine bağlanan ehl-i velâyet ve ehl-i kemâlin başına geçecek, Âl-i Beytten Muhammed Mehdî isminde bir zât-ı nuranî, o Süfyanın şahs-ı mânevîsi olan cereyan-ı münafıkaneyi öldürüp dağıtacaktır.
   “Büyük Mehdînin çok vazifeleri var. Ve siyaset âleminde, diyanet âleminde, saltanat âleminde, cihad âlemindeki çok dâirelerde icraatları olduğu gibi…”

   “Gerçi her asırda hidayet edici, bir nevi Mehdî ve müceddid geliyor ve gelmiş. Fakat herbiri, üç vazifelerden birisini bir cihette yapması itibarıyla, âhir zamanın Büyük Mehdî unvanını almamışlar.”

   “Mehdî-i Âl-i Resulün temsil ettiği kudsî cemaatinin şahs-ı mânevîsinin üç vazifesi var...” “Hem bu üç vezâifi birden bir şahısta, yahut cemaatte bu zamanda bulunması ve mükemmel olması ve birbirini cerh etmemesi pek uzak, âdetâ kabil görülmüyor. Âhirzamanda, Âl-i Beyt-i Nebevînin (a.s.m.) cemaat-i nuraniyesini temsil eden Hazret-i Mehdîde ve cemaatindeki şahs-ı mânevide ancak içtima edebilir.”
   “Zaman cemaat zamanıdır, şahıs zamanı değil. Şahıs ne kadar dâhi ve hattâ yüz dahi derecesinde olsa, bir cemaatin mümessili olmazsa, bir cemaatin şahs-ı mânevîsini temsil etmezse, muhalif bir cemaatin şahs-ı mânevîsine karşı mağlûptur...”

   “Mehdî-i Resulün temsil ettiği kudsî cemaatin şahs-ı mânevîsinin üç vazifesi olduğu…Birincisi: Fen ve felsefenin tasallutuyla ve maddiyun ve tabiiyyun tâunu, beşer içine intişar etmesiyle, her şeyden evvel felsefeyi ve maddiyun fikrini tam susturacak bir tarzda imanı kurtarmaktır...”
   “İkinci vazifesi: Hilâfet-i Muhammediye (a.s.m.) unvanıyla şeâir-i İslâmiyeyi ihya etmektir. Âlem-i İslâmın vahdetini nokta-i istinad edip beşeriyeti maddî ve mânevî tehlikelerden ve gazab-ı İlâhiden kurtarmaktır...”
   “Üçüncü vazifesi: İnkılâbât-ı zamaniye ile çok ahkâm-ı Kur’âniyenin zedelenmesiyle ve şeriat-ı Muhammediyenin (a.s.m.) kanunları bir derece tâtile uğramasıyla, o zât, bütün ehl-i imanın mânevî yardımlarıyla ve ittihad-ı İslâmın muavenetiyle ve bütün ulema ve evliyanın ve bilhassa Âl-i Beytin neslinden her asırda kuvvetli ve kesretli bulunan milyonlar fedakâr seyyidlerin iltihaklarıyla o vazife-i uzmâyı yapmaya çalışır…”

   Sil
  11. 3*“Çok defa mektuplarımda işaret ettiğim gibi, Mehdî-i Âl-i Resulün temsil ettiği kudsî cemaatinin şahs-ı mânevîsinin üç vazifesi var.” “Hem bu üç vezâif… Âhirzamanda, Âl-i Beyt-i Nebevînin (a.s.m.) cemaat-i nuraniyesini temsil eden Hazret-i Mehdîde ve cemaatindeki şahs-ı mânevide ancak içtima edebilir...”

   “Evet, bugün tarih-i âlemde hiçbir nesil, şecere ile ve senetlerle ve an’ane ile birbirine muttasıl ve en yüksek şeref ve âli hasep ve asil neseple mümtaz hiçbir nesil yoktur ki, Âl-i Beytten gelen seyyidler nesli kadar kuvvetli ve ehemmiyetli bulunsun. Eski zamandan beri bütün ehl-i hakikatin fırkaları başında onlar ve ehl-i kemâlin namdar reisleri yine onlardır. Şimdi de, kemiyeten milyonları geçen bir nesl-i mübarektir. Mütenebbih ve kalbleri imanlı ve muhabbet-i Nebevî ile dolu ve cihandeğer şeref-i intisabıyla serfirazdırlar. Böyle bir cemaat-i azîme içindeki mukaddes kuvveti tehyiç edecek ve uyandıracak hâdisât-ı azîme vücuda geliyor. Elbette o kuvvet-i azîmedeki bir hamiyet-i âliye feveran edecek ve Hazret-i Mehdî başına geçip tarik-i hak ve hakikate sevk edecek. Böyle olmak ve böyle olmasını, bu kıştan sonra baharın gelmesi gibi, âdetullahtan ve rahmet i İlâhiyeden bekleriz ve beklemekte haklıyız.”

   Erdoğan Kılıç şimdi kafan aldı mı? İslam’ın askeri ve siyasi hakimiyetinin zaafa düştüğü yıl Kur’an’ın işaretiyle H1222’dir. Yani 1808. 100 yıl sonra Rum yani Osmanlı mağlup olur ve 1344’de ittihad-ı İslam’ı temsil eden hilafet sona erer. Artık top Halifetullah olan Mehdi’de. Mehdi bir din adamı. Bir müceddid. Eli kılıçlı bir askeri kumanda veya palavra atan bir siyasetçi değildir. O iman ve İslam esaslarını delilleriyle anlatacak. Yani zor kullanmayacak. Dinsizleşen veya İslam’dan kopan bir toplum kaç senede adam edilir. Hz. Peygamber’in hükmi ömrü 92 yıldır. O kadar bir zaman gerekir. Mehdi gelir denildiği zaman kendisi değil, hükmü ve hakimiyeti gelir. Yani hizmetinin neticesi gelir, anlaşılmalı..

   Ehl-i velayete bak hepsi alem-i misalde aynı hakikati görüp ama rivayette ihtilaf etmişler. Niçin? Bunun cevabını bulduğun zaman senin büyüklerinin neden kafalarının basmadığını anlarsın. Muhyiddin-i Arabi, Kutb-u Şa’rani, Şeyh Aliyyul Havas, Hz Ali’nin (ra) Besmele’yi nazara verdiği için oturup riyazet ve cifir ile hesaplamışlar. Çıkan tarih şemsi takvime göre 1255. Şeyh Bestami ise bunu Mehdi’nin doğum tarihi olarak ay takvimi ile 1294 yılını veriyor. Kusura bakma senin büyüklerin bu büyüklerden büyük olmadığı için ben onlara itibar ederim.

   Sil
  12. 4*Böyle olunca Bediüzzaman’ın işaret ettiği üzere şimdi Mehdi’nin şahs-ı manevisinin çalışması ile 3. Fasıla girdik. 1422 yani 2002’de. Niçin 15 Temmuz darbesi ve ondan önceki kapatma, 7 Şubat, gezi, 17-25-Aralık gibi 9 darbe teşebbüsü başarılı olamadı? Niçin acaba? Hiç düşündün mü? Allah ayetler için “Akıl erdiresiniz diye” buyurur. Bir de basiret ve feraset var. Yani kalb ve akıl gözelerinin gördüğü.

   Sen diyebilirsin kimse Mehdiye erişemeyecek. Acaba. Hz. Peygamber buyurmuş: “Ümmetimin ömrü 1.5 gün” Yani 1500 yıl. Şimdi 1437’deyiz. Bu canına yandığım Mehdi şimdiye kadar gelmedi de bundan sonra gelip ne yapacak? Yoksa o 20 yüzyıl diktatörleri gibi gelip asıp kesip herkesi 1 ayda Müslüman mı yapacak. Böyle bir şey olur mu? Bu sünnetullaha aykırıdır. Cenab-ı Allah ne diyor Fatiha için: “Biz sana Seb’ül Mesani (tekrarlanan yediyi) verdik” Yani iki tane 700 yıllık hakimiyeti işaret eder. Başta ve sonda birer asır geçiş ve tükeniş olarak 700 yıl. Abbasi ve Osmanlı. Eder 1400. Geriye ne kalır. 100 yıl asr-ı saadet. 13. Asırda gelen Mehdi’nin hakimiyeti dönemi ne zaman başlar?. Biraz saksı çalıştıralım?

   Küfr-ü mutlak bu ülkede nasıl mağlup edildi. Ehl-i tarik 1909’da gözyaşları içinde Osmanlı’nın mağlubiyeini seyretti ve kahr oldu. Ve sonra da bir şey yapamadılar. İskilipli Atıf sallanırken neredeydiler. Ya Dersim’de kan akarken. Ezan susturulurken.

   Mehdi sırr-ı teklife tabi. Sen deccali bulursan kim olduğunu bilirsen Mehdi’yi de bulursun. Deccal Selanikli’dir. Sabatay Sevi’nin torunudur. Ki o Sabatay Sevi aynen şunu söylemişti, İstidraçla: “Bu Osmanlıyı köpeğim yapıp boynuna tasma takıp peşimde gezdireceğim” Aynen öyle oldu. Bu Adem Özbay’ın Saray’daki Mesihi adlı kitapta da yazılıdır.

   Ümmeti Muhammed’in (as) ömrü 1500 yıldır. Şimdi 1437’deyiz. 70 veya 68 yıllık bir cihan çapında Mehdi-Mesih işi saadet devrine gireceğiz. Şimdiki hadiseler onun üvertürüdür. Görme özürlülerin görememesi, o şeyin varlığını inkar ettirmez.

   Önce bilgi sahibi olacaksın. Sonra oturup yorum yapacaksın. Dini hakikatler, Kur’an hakikatleri, sünnetin hakikatleri avamın işi değil. Rasih alimlerin işi. Her ihbar-ı gaybi rasihlerin dışında ancak olunca teville anlaşılır.

   Bediüzzaman manevi alemde İmam-ı Rabbani’nin mektebine uğrar. Orada ne duyar ki, “Zaman ispat etti ki, o adam, adam değil, Risale-i Nur’dur. Belki ehl-i keşif Risale-i Nuru ehemmiyetsiz olan tercümanı ve nâşiri sûretinde keşiflerinde müşahede etmişler, "bir adam" demişler.” notunu düşer. Kur’an’ın arşından geylen ve 32 ayeti ile teyid edilen eserin bir vazifesi olmalı. O vazifede Abdülhakim Arvasi de var, Süleyman Tunahan Hazretleri de, Necip Fazıl da, Arif Nihat Asya da, Osman Yüksel de? O zaman babanız sütünü emiyordu ve olan biteni bilecek durumda değillerdi ki size anlatsınlar. Büyükleriniz de.

   15 temmuz'da 246 şehitteki o iman nereden geldi ki, ölümüne direndiler?

   Sil
  13. • Süfyânî’nin Çıkış ‘Alâmetleri

   4.51--- Na‘îm, ‘Ammâr bin Yâsir'den tahrîc etti, O şöyle dedi: (Mehdî’nin ‘alâmeti)
   Türk size hücûm ettiği zemân,
   mâlı toplayan halîfeniz öldüğü zemân,
   o halîfeden sonra 2 yıl içinde de ‘azledilecek olan zayıf bir adam başa geçtiği zemân,
   Şâm’ın batısında batma olduğu zemân,
   Şâm’dan 3 kişi çıktığı zemân,
   Batı insênları da Mısr’a çıktığı zemân,
   bunlar Süfyânî’nin ‘alâmetleri olacaktır.
    ÇÖZÜM
   Türk : (Moğôl) AB7
   siz : (‘Abbêsî hılâfeti, Bağdêd, 1258) TR
   hücûm : 7-14 haziran 2018 (23-30 ramazâ 1439) pş
   mâlı toplayan : (mülkü devleti toplayan) devlet başkanı
   halîfeniz : XII. cumhurbaşkanı RTE
   öldü : 9 haziran 2018 (25 ramazân 1439) ct sabâh
   2 yıl içinde : haziran 2018 – 28 ağustos 2019
   ‘azl :
   zayıf bir adam : Ekmele’d-dîn İhsênoğlu
   baş : XIII. cumhûrbaşkanı
   Şâm : (mağrib) TR
   batma : ağustos 2018 beklenen büyük İstanbûl 1. depremi!
   Şâm : (mağrib) TR-Sûriye
   3 kişi : ´Asheb, Ebka‘ ve Süfyânî
   (´Asheb) : ağustos 2018 kızıl komünist ‘askerî darbe başı
   (Ebka‘) : ‘Apo
   (Süfyânî) : (Yezîd) III. Süfyânü’d-deccâl Sûriye cumhûrbaşkanı Beşşâr Esed
   Batı insênları : (Mısr’ın batısı Mağrib kuzey ´Afrîkıyâ)
   Batı insênları : Türkiye’nin batısı Batılılar kuzey ´Atlantık ABD-NATO
   Mısr : (III. ara dönem, 1077) TC
   çıktı : eylül 2018 ABD-NATO İskenderûn körfezinden çıkartma!
   Süfyânî : (Yezîd) III. Süfyânü’d-deccâl Sûriye cumhûrbaşkanı Beşşâr Esed
   Süfyânî : eylül 2018
   Mehdî : ‘askerî İmâm Seyyid III. Mehdî Resûl Muhammed‘Alî Fâtih Erbakan (‘As)
   Mehdî : 20 eylül 2018 (10 muharrem 1440) pş ‘Âşûrâ´ gecesi Ke‘be'den hurûc!
    Yorum

   Sil
  14. Millî Görüş (İslâm’ın risêleti ve velâyeti)
   ‘Âdil Düzen (İslâm’ın nübüvveti)
   Hidêyet = Millî Görüş + ‘Âdil Düzen
   12 Mehdî = 3 Mehdî resûl + 9 Mehdî nebî


   Süfyânü'd-deccâl Atêtûrk
   I. Süfyânü'd-deccâl Demirel ve Hâfız Esed
   II. Süfyânü'd-deccâl
   III. Süfyânü'd-deccâl Beşşâr Esed
   Deccâl ABD-NATO Trump
   Mesîhu’d-Deccâl İsrâîl


   XIII. Müceddid Bedî‘uzzemân
   I. Mehdî resûl Erbakan
   II. Mehdî resûl Mabus (Yemanî, Buhâra'dan)
   III. Mehdî resûl II. Erbakan
   9 Mehdî nebî http://www.akevler.org
   IV. Mehdî nebî Karagülle

   Sil
  15. Tufanın Kronolojisinde bir tarikatın devlete isyana kalkışacağı yazılmıştı. Ancak FETÖ kalkışması ile bu gaybi haberin gercek hali anlaşılmış oldu.

   Sil
  16. Sonra zemânın birinde ğaybete çekilecektir. Sonra zuhûr ettiğinde 32 yaşındaki reşîd bir gençtir. Öyle ki halkın bir bölümü ondan vazgeçecektir.

   Hicâz’dan gelip Şâm’da minbere oturduğunda 18 yaşında olacaktır.

   Mehdî insênlar arasında 39 yıl bekler.
   Evlêdımdan 40 yaşında Mehdî’dir.
   40 yaşındadır.
   Evlêdımdan 40 yaşındaki Mehdî’dir.

   Kâim ‘aleyhi'sselâm 19 yıl ve birkaç ay hükûmet sürecektir.

    ÇÖZÜM

   III. MEHDÎ RESÛL II. ERBAKAN (10 MUHARREM 1440) (20 EYLÜL 2018) PŞ

    Yorum

   Demek ki hadislerdeki yıllar yaşlar 1400 ve 2000 küsürler anlamındadır. 32 yaş 1432, 40 yaş 1440, 18 yaş 2018, 19 yıl 2019.

   Arabi'den çaldığı için Nostra'da da bu kısaltmalı tarihleme vardır.

   Ğaybet-i suğra I. Mehdi Erbakan'ın siyasi yasaklı hali idi.
   24 r.evvel 1432 (27 şubât 2011)de Erbakan'ın vefatıyla ğaybet-i kübra dönemine girilmiş oldu. bu kırılmanın tarihi veriliyor. yerine yeni (II. Erbakan) olarak çıkışı. Sp sırf bu yüzden (çocuk bahanesiyle) reddetti Fatih Erbakan'ı. diğer herkes de öyle tabi aynı kafa. sultan Fatih ve Davud peygamber döngüleri gereği.

   18 yaş ve 40 yaş da işte o en büyük kırılmanın tarihini Kabe çıkışını haber verir. 10 muharrem 1440 (20 eylül 2018) pş.

   19 yıl hadisi de 28 ağustos 2019da İstanbul'un fethiyle ülkenin kurtarılması ve cumhurbaşkanı İhsanoğlu'nun Meclis tarafından azliyle II. Erbakan'ın cum seçilmesi itibariyledir. yani kâim'in kıyam hareketinin hedefine erişmesi itibariyledir.

   Sil
  17. Tufanın Kronolojisinde bir tarikatın devlete isyana kalkışacağı yazılmıştı. Ancak FETÖ kalkışması ile bu gaybi haberin gercek hali anlaşılmış oldu.

   Sil
  18. bu FETÖ tarikat değildir, hiç zaman da tarikat olmamıştır
   ama bu fetullah gülen bir evliyaiş-şeytandir. tam bir tarikatın tersidir, tam bir evliyanın tersi.

   burada çok kişi yarim ilmi ile cahilliğini sentez yapıp bilmeyerek bir bilinçsizlik fitneye çalışıyorlar (mesela bir tavir atıp, google de arayın diye atmaca laflar), sizin amacınız ne?

   yada şu olacak bu olacak diye hakikati şahsi düşüncelerle karıştırarak ne söylemek istiyorlar bu zatlar? ilmi olmayanların kafasını mi karıştırmak, yoksa haşa allah cc ile yarışmak mı?

   tarih tabi bize bir örnek verir, ama tarihi olduğu gibi almak da şimdiki gerçeklere yapıştırmak, aynılastırmak allahı inkar etmek yoluna giderir. dünyada hiç bir şey aynı tecelli etmez. asla. birşeyler birbirine benzer olabilir, ama asla aynı olmaz, olamaz. bu allahın vahdaniyyeti dir. zıddi halde bu alem yok olmuş olurdu.

   müslüman olarak 3mehdi2erbakan isimli zatı ihbar ediyorum. nostradamus masalları (mabus) ile karıştırıp birşeyler burada yazarak kimin fitnesine calışıyorsun? bu gavur kahinin hikayelerini islami temalarla karıstırıp? müslüman yalan söylemez, hakikat ile yalanı birleştirip milletin kafasını karıştırmak, zaman akışını inkar edip, yalanla hakikati perdeleyip, allah cc nin zaman üzerine hakimiyetini bozmak amacıyla, sebep ile etki dünyanın gerçekleri yok saymak mı?

   Sil
  19. 1*Erbakan’ın Mehdi olduğunu iddia eden adama notum. Ayrıca onu okuyup kafası karıştıranlara.

   Bir defe (4.51--- Na‘îm, ‘Ammâr bin Yâsir'den tahrîc etti, O şöyle dedi:) şeklinde verilen bu istihracın kaynağı bir hadistir. Yani istihraç değil Resuli bilgidir. Burdaki Türkler’den kasıt edilen ise Orta Asyalı ve Osmanlı Türkleri değildir. Şimdi işin doğrusu şöyle. Önce o hadisi bir okuyalım.

   Hz. Peygamber buyurur: “Ne zamanki Türkler şiddetli bir rüzgar gibi üzerinize esmeye başlarlarsa, iaşenizi ve hayatınızı temin eden ve mallarınızı devlet hazinesiyle güvenceye alan halifeniz (Sultan Abdülhamid-1917) vefat ederse ve onu takiben beden ve siyaseten zayıf bir halife tayin edilirse (Sultan Vahideddin) iki sene sonra vazifeden de atılırsa veya istifa ederse Şam’da Mescid-i Dımeşk’in batısında hasf (çukur) gibi yere batmış mezara benzer bir yerde defnedilirse(1926) işte o zaman Mehdi’nin zuhurunun alametidir)

   Bu Hadis’teki “Et-Türk” kelimesi ile hangi kavim kast ediliyor. Onun kaynağı şu hadis:

   “Ey ümmetim Türk milleti sizlerle harbe girmediği müddetçe onlarla harp etmeyin, onlara yaklaşmayın; çünkü onlar şiddeti seven ve şiddetle oynayan ve memleketleri çok soğuk olan bir cemaat ve bir millettir. Hem de en sonunda ümmetimin malını, mülkünü ve saltanatını, beni Kantura ümmetimin elinden alacaktır”

   Beni Kantura, Hz. İbrahim’in (as) sarışın bir cariyesinin adıdır. Onların diğer adı ise “Ben-ül Efser”dir. (Kimi Beni Afsar da der) Sarışın evlatları tabiri zamanımızda Rusya, İngiltere ve Fransa’yı kapsıyor. Bu kavimler eninde sonunda ümmet-i muhammed-i İstila edecekti. Ve etti. Ne zaman 1. Cihan Harbi’nde. Fransızlar ve İngilizler Ortadoğu’yu, Orta Asya’yı (Türkleri) ise Ruslar işgal altına alarak hakimiyet kurar. Hadis’teki Türkler Osmanlı Türleri değil. Ayrıca yorumcunun iddia ettiği gibi Moğollar da değil. O gerçeği bilmediği için iltibas yapıyor, yani karıştırıyor.

   İşin ilginç tarafı Hz. Peygamber, Sultan Abdülhamid’in 1909’da tahttan indirilmesini değil vefatını esas alıyor. (1917) Çünkü İbrahim Suresi’nin ilk ayetinin (Azizün, Hamidün) işaretiyle Osmanlı İslam Devleti’nin izmihlalinin Sultan Abdülaziz ile başlayıp Abdülhamid ile biteceğine işaret vardır. Hz. Peygamber bunun nazara alarak o halifenin 1917’de vefatı ve 1918’de Vahdeddin’in tahta çıkışına işaret ediyor. Vahideddin İtalya’da vefatından sonra cenazesi getirilip Şam’da toprağa veriliyor. 1926. İşte Mehdi’nin zuhur tarihi budur.

   Ayrıca Hz. Ali’nin Ercuze Kasidesi’nde harf inkılabına yani Arap harflerinin Aceme çevrilmesine dikkat çekmesi bu ihbarı doğruluyor.

   Sil
  20. 2*Bir husus daha Türk adı Hz. Peygamber’in zamanında yoktu. Türk adı acem gibi Arap olmayan bütün kavimleri ifade etmek için kullanılan bir genel isimdir.

   Necmeddin Erbakan’ın Mehdi olmasını iddia etmek Mehdi’ye hakarettir. Çünkü o bir Müceddid. Sonra o Al-i Beyt mensubu. Erbakan’ın böyle bir soy ağacı yok. İkincisi Kemalist derin devlete, 27 Myıs sonrası göz kırptı, 6 yıl sonra da derin devletin provokasyonuyla siyasete atılan biri. Ayrıca İslami değil, Milli kelimesi ile kavmi bir mülahazada bulunan biri nasıl Mehdi olur. DP eski Milletvekillerinden Gıyaseddin Emre Vakit Gazetesi’ne verdiği bir röportajda (9.4.2000) niçin Milli Nizama girmediğini şöyle anlatıyor:

   “”Ben bir ara Milli Nizam Partisi’ne girecektim. Hatta bu hususta Sayın Erbakan’la da görüştüm. “Sayın Hocam dedim, ben sizin partinize girmek istiyorum fakat 1000 senelik tarihimiz değil, 1400 senelik tarihimiz diyebilir misiniz? Cevap menfi idi. Ben de girmedim”

   Yani 27 Mayısçılar DP'nin devamı partiyi bölmek için iki kişiyi kullandı, vesayet için. Biri laik milliyetçi lider diğeri, Erbakan ise dindar milliyetçi. Herk ikisi de milliyetçi (kavmiyetçi). Kemalizmin en önemli özelliği. Kemalist rehberli Mehdi mi olurmuş.

   Milleti ifsad etmeyin. Bilmediğiniz konuları anlatıp kafa karıştırmayın. Sonra 3,7,40’lar sembolik rakamlardır. Her birinin ayrı manaları vardır. Mehdi’nin 1926 tarihinde vafidar olarak zuhur eder. Dönemi 161 yıl. Bunun 60 yılı Süfyanizmin hükümranlığı altında geçen bir dönemdir. Son 70 yılında ki bu 7 yıl olarak ifade edilir, Mehdiyet’in hakimiyeti söz konusudur. O da 1441’de ya da bir iki yıl önce de olabilir apaçık belli olur. Mesela 15 Temumz gecesi yaşanalar ve atılan sloganlar neyi ifade eder. Din aklı olan içindir. Rivayetler ise rasih alimler içindir. Sallayanlar için değil.

   Mehdi'yi sırr-ı teklif sebebiyle herkes bilemeyecek. Ama yaveri veya kumandanı Cehcah'ı bilinecek. O da hayatta ve vazife başında.

   Sil
  21. Hz. Peygamber buyurur: “Ne zamanki Türkler şiddetli bir rüzgar gibi üzerinize esmeye başlarlarsa, iaşenizi ve hayatınızı temin eden ve mallarınızı devlet hazinesiyle güvenceye alan halifeniz (Sultan Abdülhamid-1917) vefat ederse ve onu takiben beden ve siyaseten zayıf bir halife tayin edilirse (Sultan Vahideddin) iki sene sonra vazifeden de atılırsa veya istifa ederse Şam’da Mescid-i Dımeşk’in batısında hasf (çukur) gibi yere batmış mezara benzer bir yerde defnedilirse(1926) işte o zaman Mehdi’nin zuhurunun alametidir)

   bu hadis metninin kaynağını verebilir misiniz link vs değişik çeviriler ve mümkünse arapça aslını da?

   Sil
  22. Urfi Verdi Cilt 2. Sayfa 42
   El Kavl’ül Muhtasar El Hicr sayfa 33

   Bu kitapları Türkiye’de bulabileceğinizi sanmam. Şeyh Muhammed Küfrevi’den torununa miras kaldığını sanıyorum.

   Bir husus daha. İslam Deccali’nin kimliğini teşhis edemeyen Mehdi’yi de teşhis edemez. Sultan Abdülhamid’in bağlı olduğu şeyhi, 31 Mart Vak’asından sonra şunu söylemiştir: “İçlerinde Deccal vardı, mani olamadım”

   Zaten hem Mehdi, hem Deccal gençliklerinde Sultan Abdülhamid’le şu veya bu şekilde münasebetleri olmuştur. Süfyan’ın hurucu ile İslam hakimiyeti kağıt üzerinde dahi kalmaz. Ve Şeriat-ı Muhammediye ve Şeair-i İslamiye’yi tahrip edilerek imana da ilişilir. Ve büyük deccalin ideolojisine zemin hazırlanır. Bunun sonucu iman ve İslam’ın kalplerden silinmesi ile dünyada Ye’cüc ve Me’cüc ilk kez Türkiye’de görülür. Kur’an’ın ebcedi işaretine göre bu tarih 1381. Adli istatistiklere göre dünyada meydana gelen anarşi ve terör olaylarının 1/3’ü Türkiye’de görüldü. 100 bin tank, 100 bin uçak, 100 bin gemi yapılarak da bu önlenemezdi.

   Bediüzzaman terör ve anarşi tehlikesine karşı ilginç bir söz eder “Siyaset ve diplomasi ile bunları mağlup edilemez” Tabi siyasi liderlerle de. Kalplerdeki manevi sedlerin yıkılması ile genç nesillerde terör ve anarşi zemin hazırlanır. Dünyada sulh ve sükunun yeniden tesisi ise iman ve ahlak noktasında Mehdi’nin, siyasi noktada Mesih ve cemaatinin çabası ile mümkün olacak. Onun için o müsbet hareketi ve siyasi makamlara talip olunmaması Peygamberimiz tarafından tavsiye edilmiştir.

   Rivayetlerde denir ki: "Deccal gelir ve iki kez Mehdi’yi kılıç ile ikiye böler ve geçip gider." Bu aynen olmuştur. 2 hoca da buna zemin hazırlamıştır. Biri malum Prof hoca diğeri ise fetoş. Fetoş 1417 Tağuti hareketi sırasında bunu icra etmiştir. Bu iki hocanın milleti ikiye bölmesinden sonra ki bu tarih de 2002 Mehdiyet’in 3. Faslı başlar. İman ve hayat faslından sonra. İman ile hayat fasılları olmasa idi 2004-2007-2012-2013-2015 krizleri atlatılamazdı.
   Şu var Mesih’in büyük ihtimalle ABD’ye nüzulü söz konusu. Onun cemaatinin çalışması ile Alem-i İslam’daki siyasi ihtilafın giderilmesinde ve ittihadda hizmeti olacak. Hz. Mesih’in bunun için yoğun çalışacağına kinaye olarak alnından su akar denmiştir. Mesih’in Mehdiye tabiiyeti daha doğrusu ikisinin cemaatlerinin ittifakı Ayasofya’dan sonradır. Mesih gelir sabah namazında (fecr-i sadıkta) Mehdiye tabi olur. 20 yıl sonra da Tevhid cihana hakim olur. 1456.

   Erbakan gibi bir adamın zihniyetinden kurtulamayan gerçeği göremez.

   Sil
  23. bu hadisi bastığınız bu haliyle nereden aldınız? o 2 kaynaktan direkt yazım mı nasıl acaba? sanki yorumlar karışmış gibi de ondan soruyorum. hadistir vebale girmemek lazım. (söylemediğimi söyleyen cehennemdeki yerini ... hani)

   Sil
  24. غُلِبَتِ الرُّومُ 1438 TRnin yenilmesi

   "10 muharrem" 1439 "ct" aşura gecesi

   1439 (2017) "tek yıllardan birinde 9"

   "18 yaşında şâm'da minber" 2018 yılında TRde iktidar

   "Ramazan'ın ortası ile 20. günü arasında dehşetli ses" 12-19 ramazan 1438 (7-14 haziran 2017 İstanbul işğal esîr)

   Sil
  25. Küfrevi ailesinin hem Arapça hem Türkçe naklinden. Kişi dede Küfrevi öleceği sırada Mehdi’nin rüyasına girer ve onu yanına çağırır. Çünkü o sırada aynı yerdelermiş. Tırnak içindeki rakam ve sultan isimleri benim. Bakıyorum sizin hiç bir şeyiniz doğru değilken böyle şüphe ile karşılamanıza hayret ediyorum. Siz kalkmış deccalist rejimin bir Prof'una yüklemediğiniz manevi makam kalmamışken.

   Hz. Ali “Mehdi Besmele'nin son harfinde zuhur eder edermiş.” Yani 19. yüzyılın sonunda. 20. yüzyılın başında. Sonra Kaside-i Ercuze'deki ihbarı. O kasidenin bütün manası Hz. Peygamber'den alınarak nazm edilmiş. Gaybi haber üzerine konuşmak için rasih ilim sahibi olmak lazım. Size Bediüzzaman'ın 5. Şua'sını tekrar okumanızı tavsiye ederim.

   “Süfyan öldüğü zaman Dikilitaş'tan bütün dünyaya yayılır" rivayeti var. Araştırdım radyo anteni 20 yıl kadar 1926-48 arasında İstanbul’da Sultan Ahmed’de Dikilitaş’ın olduğu mahalde imiş. Yani Süfyan o iki tarihin arasında gebermiş. Süfyan varsa Mehdi de var. Ayrıca belirteyim Hz. Mesih’in nüzulü çeşitli alanlara kısım kısımdır. İlk nüzul 1945 sonrası. Çünkü o tarihte komünizm bütün dünyanın başına bela olmuştu?. Ve NATO kuruldu.
   Hz. Peygamber ihbarını yapmıştı. “Hıristiyanlarla emniyet ittifakı yapılacak” diye. İşin ilginç tarafı NATO’nun kuruluş yıllarında görev alan ABD Dışişleri Bakanı Dulles ““Din ve siyaset birbirlerinden ayrılamaz. Dünya meselelerini halletme konusunda seçeceğimiz yol, dini görüştür” Yani NATO bu zihniyetle kurulmuştur. ABD Vatikan’ın İslam’a bakışını değiştirmesi için tavsiyede bulunmuştur. Bediüzzaman 1951 yılında Zülfikar adlı eserini Vatikan’a göndermiş. Ve cevap olarak olumlu bir mektup almıştı. Komünizmin çöküşüne giden yol da bir Polonya asıllı Papa’nın gayretlerin büyük rolü olmuştur. Onun döneminde 1984 yılında toplanan Avrupalı Kardinaller “İslam’ı hak kurtuluş yolu” kabul ederken, Müslümanlar gibi tek Allah’a inanmayı kararlaştırdılar. Ancak 1975 yılında Helsinki’de imzalanan komünizmin tasfiyesine yol açan anlaşmadan sonra hakim olan Yahudi küresel sermaye bunun açıklanmasını geciktirdi. Ve dünyayı son ateşe attı.

   Gülenist hareket kiminle işbirliği yapıyor. Küresel güçlerle. Yani? Bütün bunlar olurken Türkiye’de siyasi istikrarı iki dini şahsiyet milleti ikiye bölecek eylemlerde bulundu. İkisi de hoca lakaplı. Biri makine profesörü diğeri ise bir molla bozuntusu. Komünizmin en kızıl olduğu dönemde Türkiye’de siyasi iradenin zaafa düşmesine sebep oldular. Biri mezarda biri hayatta azap çekiyor. Kılıç yani cuntasal uşaklar Mehdi’ye yani milleti ikiyi böler. İki defa. Geçen 19 Muharrem ne ifade eder? İyi anlamak lazım.

   Sil
 53. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rotschild hanedanı Londra'dan Hong Kong'a kadar bir alanı kontrol etmektedir. Her ülkede kendi seçtiği kimseleri palazlandırmıştır. Bir manada yerel işbirlikçiler onun sermayesini işletmektedirler. Bu kadar bilgi yeter sanırım.

   Sil
  2. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
 54. Tufanın kronolojisini tarihlerden azade okuduğumda daha işe yarar olduğunu görüyorum. Ancak siyasi ifrat düşünceniz yazılarınızı etkiliyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mustafa Bey, Ruslarin Avrupa'ya ilerleyisi gerceklesirse Avrupalilar bizi nasil isgale kalkisabilir? Kronolojideki olaylarda da sikinti var gibi. Allahu alem.

   Sil
  2. putin'in rusyası islam ile ittifak yapacak. eski doğu avrupa topraklarını geri almaya girişecek. nostra'da "kartal kanatlarından makilere ateş gelecek" diye haber verir. abd ise rus'u cezalandırmak için japon'u çözüp üzerine salacak. arabi'de "japon rus'u mahveder" diye geçer. demek ki atomu yiyince geri çekilen japon, adalarına sığmayınca rus'daki eski topraklarını geri almak için saldıracak.
   TRye saldıracak yeni ab7 için bir engel düşman yok ki. arkasında abd ile anlaşmalı olarak hançerleme vazifesini görecek.
   abd'nin "sovyet israil projesi" bu ve şu şekilde gerçekleştirilecek: bu projeye karşı çıkan ülkeye emrinde varsa uygun bir ülke, onu saldırtacak. koreler hint-pakistan gibi nükleer savaşları gibi. yoksa da kendisi direkt saldıracak.

   Sil
  3. Türklerle Rumlar (NATO) değil, Türklerle Rumlar (RUSLAR) daha gerçekci, ayrıca Japonya Rusyaya neden saldırsın ki asıl ABD ye büyük kin güdüyorlar..

   Sil
  4. Peygamber zamanındaki araplar Bizans ve batı Avrupa'dan benî Asfer diye bahsedermiş. Buna göre benî Asfer döngüsel manada ve ABD ve AB demektir.
   Nostra'da ise bütün ayrıntılar ism ism verilmiş zaten: Rus TR ve İslam ile Batı'ya karşı ittifak yaparken FR Portekiz Yunan vs yeni AB7 TR'ye saldıracak. Sonra hatta 2 dünya savaşında olduğu gibi birbirine de düşecek ve ABD-NATO AB7'yi yenemeyeceği için de Avrupa'dan kovulacak. Sonra ABD-NATO TR-İslam'a karşı Amik'te zorlanınca 300 bin güçle yardıma da gelecek neyse..

   ABD Japon'u Rus'a saldırması şartıyla çözüp serbest bırakacaktır. Yani şartlı kontrol altında bir azad etme durumu olacak demektir.

   Sil
  5. Beni Afsar kuvvetli bir ihtimale göre İngiliz'e işaret eder. 19. yüzyılda iki cihan imparatorluğu vardı. İngiliz Osmanlı'yı tasfiye etti. Yani yıktı. Ve İslam mülküne el koydu.

   Bediüzzaman Rus'un 3 inkılap geçireceğine işaret eder. Çarlık-Komünizm-Putiniz olduğu anlaşılıyor. Rus'un dinsiz kalamayacağına göre ya İslam'a katılır ya da dost olur. demişti.

   Artık büyük savaşlar olmayacak. Şu anda 25 yıldır devam eden 3. Dünya Savaşı'nın İsrail'in ortadan kalkmasıyla son bulur. İsrail'in ortadan kalkmasını için işaret eden 4 tarihten ilki fetoş fitnesi yüzünden mümkün olmuyor.

   Herşey Türkiye'ye bağlı. Ya Türkiye yıkılacak (Yinon Planı'na göre 4'e bölünecek) ya İsrail. Bunun için ehl-i iman ve İslam'ın aklını başına toplaması lazım.

   Sil
 55. Thanks in favor of sharing such a fastidious idea, piece of writing is nice, thats why i have read it completely.

  ayrıntılı counter

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kardeş türkçe anlıyorsan neden ingilizce yazıyorsun

   Sil
  2. Türkçe anlamak başka, Türkçe yazmak bambaşka. Arkadaşımız iyi niyet gösterisinde bulunmuş takdirini Türkçe yazamadığı için daha iyi bildiği İngilizce ile yazmış. Niçin incitiyorsun. Unutma Türkçe özellikle şimdiki Türkçe dünyada en ifade gücü en zayıf dillerden biridir. Başta aşağı uydurukça.

   Sil
 56. Türklerle Rumlar (RUSLAR) olmasın, Ayrıca Japonlar ABD ye büyük kin tutuyor Rusyaya neden saldırsın ki !

  YanıtlaSil
 57. Önemli bir ‘Osmânlı ‘âlimi olan Salâha’d-dîn Uşşakî de ba‘zı eserlerinde İbn ‘Arabî'den yaptığı nakllerden; ğulibeti’r-Rûm ´âyetine dayanarak bu ´âyetin 1438 yılında Müslümanların ´âhırzemân diliminde o bölgedeki müstevlîleri (İsrâîl) yeneceğini müjdelediğini ortaya koyar. Bu têrîh de yaklaşık olarak 2016 veya 2017 yılına tekâbül eder ki bu da Balfour deklarasyonunun 100. ve Yavuz’un bölgeyi fethinin de 500. yıldönümüne denk gelmektedir.

  http://yeniasya.com.tr/2005/05/15/yazarlar/mozcan.htm
  http://ussaki.net/modules.php?name=News&file=article&sid=132

  http://yeniasya.com.tr/2008/05/18/yazarlar/mozcan.htm

   ÇÖZÜM

  الم (1) غُلِبَتِ الرُّومُ (2) فِي أَدْنَى الْأَرْضِ وَهُمْ مِنْ بَعْدِ غَلَبِهِمْ سَيَغْلِبُونَ (3) فِي بِضْعِ سِنِينَ

  غُلِبَتِ الرُّومُ 1438

  Zaten Arabî de cifr hesabıyla ilgili hicrî seneyi bulmuş: 1438 (Anlaşılan hesaplama yaparken ğulibet (1000+30+2+400) ifadesine sadece er-Rûm ifadesinin remzi olan vâvı (6) ilave etmiş.)

   Yorum

  rûm döngüsel manada TR demek ve 1438 (2016-2017) yılında TRnin yenileceğini haber vermektedir. (sonra 3-9 yıl içinde yani aşamalarla yeneceğini de haber veriyor.)

  YanıtlaSil
 58. Horasandan gerçek siyah sancaklılar çıktığında kar üstünde sürünerek dahi olsa onlara katılın çünkü onların içinde Allah CC halifesi Mehdi vardır. Ebced hesabı 2017 daha sonra Mehdi AS ın çıkışı 2019 Mekke de zuhur edecek deniyor. 2017 de siyah sancaklılar içinde zuhur edecek olan Mehdi AS ın bu ikinci zuhuru mu olacak yoksa 2017 de siyah sancaklılar içinde olacak fakat onu kimse bilmeyecek mi? Yoksa Şuayb Bin Salihe de Mehdi olarak mı söyleniyor. Bilgi verirseniz sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mehdi as in eli olacak o sancaklarin içinde. Yani zahiren değil manen. Bir kumandan ordusunun başında olmasa bile o ordu ona bağlıdır.

   Sil
  2. Sürünerek gitseniz, gitmemiz gerek.

   http://www.el-aziz.com/erbakan_2_basin_toplantisini_yapti_haber767.html

   12 Nisan 2009

   Sil
  3. Cenker kardeş sana bu bilgiyi kim verdi ise, ya sallamış veya rivayeti hatalı ve noksan. Mehdi'nin zuhuru hilafetin bitiminin ertesidir. Hilafet ilga olalı kaç sene oluyor. 92 yıl. Demek ki, Mehdi zuhur etmiş. Şunu kimse aklında çıkarmasın. “Mehdi herkes uykuda iken (kimi bunu gece olarak tarife ederek gafleti akla getirir) böyle bir zamanda Mehdi gelecek” diye de diyen olmuş. Yani herkes gaflette iken İslam düşman çizmesi altında inlerken zuhur eder. Zuhur, Deccalin hurucu gibi ani olmaz. Olmadığı gibi hakimiyeti için de bir asır lazım. Aslında 90 yıl.

   Eğer Mehdi şimdi gelecekse deccal kim. Kur'an okunması ve eğitimi yasak mı? Başörtüsü yasak mı? Hacca gitme yasak mı? Bunun gibi diğer İslam şeairi yasak mı? Hayır. Demek ki, Mehdi'ye ihtiyaç yok. Veya ihtiyaç olduğu zamanda gelip gitti. Herkes uykuda yani gaflette idi.

   Mehdi zuhuru sonrası kendini tanıtıp işe koyulsaydı ne olurdu? İslam’ın gerilemesi ve çöküşü sonrası türeyen bir yığın münafık ona tabi olur. Hendek Savaşı'nda olduğu gibi, Beyazıt-Timurlenk savaşında olduğu gibi, İstanbul'un fethinde olduğu gibi mücadele ve hizmet zarar görürdü. Onun için Kur'an Talut-Calud kısasını nazara vererek Mehdi-Deccal mücadelesinin böyle olacağını akla getirir. Yani çok az şakirdi olan Mehdi, devlet gücünü elinde tutan Süfyan ve komitesini ve de cemaatini mağlup eder. Bizce bunun başlama tarihi 1924 sonrası. Ve galibiyetin ilk örneği ezan-ı Muhammedi'nin aslına çevrildiği 1950 yılıdır. O tarihte Türkler arasında, Yavuz Selim'in Türkeri yeni bir merhalede İslamlaştırdığı kadar İslamlaşma başlamıştır. Bunun için Menderes siyasi kararı ile Mehdiyetin önünü açarken İslam Kahramanı sıfatına layık görüldü.

   Bize düşen Mehdi avcılığı değil iman ve Kur’an hakikatlerini sarılarak Mehdi-Mehdiyete zemin hazırlamaktır. Unutulmasın bu dünya imtihan dünyasıdır. İmtihanda cevaplar açık ve net olmadığı gibi ahir zaman şahıslarının kim olduğu ancak ve ancak üst düzeyde nur-u iman ile mümükün olabilir.

   Uunutulmasın İslam ümmetinin ömrü 1.5 gün. Yani 1500 yıldır. 14. Asır yani 1400’lü yılar Mehdiet’in hakimiyet dönemidir. Öyle olmaza deccal uşağı ve Siyonist-neocon maşası fetoş ve cemaati mağlup edilemezdi. Artık Mehdi değil onun bir nevi siyasetteki kumandanı olan Cehcah beklenebilir. Onun da alameti Ayasofya. Saat hızla o tarihe çalışıyor.

   Mehdi özeli vazifeli bir zattır. Fütuhatını da o değil cemaati yapacak. Ve yapıyor. Bu Türkler yani Horasanlı taife elma-armut pazarında çalışmıyor olsa gerek değil mi? Horasan’dan başlayarak 5 büyük devlet kurdular. Karahanlılar-Harzemşahlılar-Büyük Selçuklular-Haçlıyı tarumar eden Anadolu Selçukluları-Osmanlılar. Veya 5 horasanlı bayrak yani 5 Türk devleti olduğunda Mehdi zuhur eder. Yani hakimiyet kurar. Yani Türkler hakimiyeti ona verir. Yani onun askeri olur. Rivayetleri doğru tevil etmek lazım. Şimdi kaç Türk devleti var? Bir sayalım bakalım ne bulacaksınız.

   Sil
 59. 3 Mehdî hadîsi var zaten:

  http://suatarusan.com/indir_beklenen_mehdinin_alametleri.html
  s. 29


  Talut Davud rüyası da bunun göstergesi:

  http://www.akevler.org/AdilDuzenDergisi/53/1113/HZDAVUD-da-guclu-bir-mulke-sahipti

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 3 Mehdi hadisi var diyen yalancıdır. Bu palavrayı ortaya atan bir doğulu hoca ile onun kalemşörleridir. Sonuncusu için 2012 tarihini veriyorlardı. Halbuki her asırda bir Mehdi anlamında bir müceddit gelir. Bunlar 12 müceddit imamdır. Ama İslam'ın mağlubiyeti ve yeryüzünden silinircesine işgali üzerine küfr-ü mutlak hakim olur. İşte o zaman al-i beyt mensubu ve temsilcisi Büyük Mehdi zuhur eder. O 12. Mücedditten sonra vazife alır. 13. Asırda. Onun zuhurundan hakimiyetine kadar geçen süre 100 yıldır. 1902-1952-2002. Mehdi ancak ve ancak birinci dönemde vazife alır. Sonra ise cemaati ve daha sonra ittihad-ı İslam ile cümle cemaatler işbirliği yapıp hem Türkiye'nin hem de alem-i İslam’ın istiklalini ve hürriyetini iade eder ve hakimiyet-i İslamiye’ye tesis eder. Bu mücadele iman ve Kur’anan hakikatleri üzerine müessestir.

   Dini terbiye ve ahlak ve hayat olmadan siyasi hakimiyet beklenemez. Kafir ve münafıklarla mı dini hakimiyet kurulacak. Mehdi ile ona yapışık çıkan Kahtani ilk iki faslı gerçekleştirirler. Tahrip edilen Şeriat-ı Muhammediye ve Şeair-i İslamiyeyi ihya ederler. Cehcah ise siyasette vazifeli olacak zattır ki, o Ayasofya’yı açan yani Mehdi adına Konstantiniyye’yi Süfyan’ın komitesinin elinden alan zattır. Ne zaman mı? Sebe Suresi’nin işaretiyle 1994-2024 arasında.

   Bir husus daha. Ahir zamanda eski zamanın bir asrında meydana gelen hadisat 7 yılda meydana gelir. Böyle bir zamanda fitnelerin de art arda gelmesi sebebiyle Mehdi ve has cemaati medeni hayatın ve siyasetin gelişmesi sebebiyle daha çok iman ve Kur’an hakikatleri üzerinde yoğunlaşır. Çünkü sabah evinden çıkan bir mü’min akşam kafir dönme riski varsa, atmosferine karşı dini havayı teneffüs ettirirler.

   Türkiye'de bir nakşi cemaatin dini hizmet yerine siyasette rol oynama hevesi sebebiyle güç verdiği bir siyasetçi bu ülkede Mehdiyet'in hakimiyetini Süfyan taifesi ile işbirliği yaparak ve onlara fetoş gibi şirin görünerek geciktirdi. İslam Deccalinin hakimiyetinin ömrünü uzattı. O bir makine profesörü idi? Maddi makine profesörü, manevi makineye çomak sokup sabote etti. Al-i beyt mensubu olmadığı ve de çokça Rum neslinin bulunduğu bir bölgede doğan birinin Mehdi olduğunu ididia edilmesi, Yahudi gibi dünyevileşen kafaların işidir.

   Bir mü’minin makine yapması mı önemli, yoksa Allah’ın isim ve sıfatlarının tecellisini bilmek, ona ubudiyetle bağlanmak, kulluk hakkını vermek mi daha önemli. Dünyevi işler kolaydır. Asıl olan hakiki mü’min olabilmektir. Asırlarca ehl-i tarik buna layık olabilmek için dünyayı terk etmeleri bu hakikatin önemini ortaya koyar. Ama o şeyh ve müritleri siyasetle galip geleceklerini sandılar. Onun gibi 40 tane şeyh getirseniz ve o zat Mehdi deseniz dahi hükmü hiçtir. Çünkü onlar seçmiyor. Kader-i İlahi takdir ediyor. Kulun vazifesi takdir-i İlahiye’ye tabi olmaktır. İfsad etmek değildir.

   Şu Mehdi'inin alametleri kadar Deccalin alametlerini bilmek daha hayırlıdır, ki ona tabi olmak kurtulur mü'min kalırsınız.

   Sil
  2. İbni Münâvî kitêbında şöyle anlatıyor: “Süfyânlar 3 tanedir, Mehdîler de 3tür.

   I. Süfyân için I. Mehdî,
   II. Süfyân için II. Mehdî,
   III. Süfyân için de III. Mehdî gelecektir.”

   http://suatarusan.com/indir_beklenen_mehdinin_alametleri.html

   s. 29   İbni Münâvî diyor ki: “Dênyâl (‘as)’ın kitêbında şöyle yazılıdır” Süfyânlar 3 tanedir, Mehdîler de 3tür.

   I. Süfyân çıkıp adı sanı yayıldığında ona karşı I. Mehdî,
   II. Süfyân’a karşı II. Mehdî,
   III. Süfyân’a karşı da hz Muhammed Mehdî çıkacak ve

   ´Allahü Te‘âlê daha önce fesêda uğrayanları ve îmân ehlini onunla kurtaracaktır. Sünnetler onunla ihyâ edilecek bid‘at ateşleri de onunla sönecektir. Onun zemânında insênlar ‘azîz olacak ve kendi muhâliflerine ğâlib geleceklerdir. Güzel bir hayêt sürülecek, yer ve gök bereketini artıracak, bu durum 7 yıl sürdükten sonra Mehdî vefêt edecektir. (*)

   (*) Bu hadîs Kitêbü’l-Burhên Fî ‘Alâmeti'l-Mehdiyyi'l-´Âhır Zemân ismli kitêbın Süleymâniye kütübhanesinde bulunan el yazılı bir nüshasında mevcûddur.

   http://harunyahya.org/tr/books/859/Mehdi-ve-Altincag/chapter/5651/Mehdi-(as)in-cesitli-ozellikleri

   Sil
  3. Bu hadîs-i şerîflerden ba‘zılarını “Esrârname” adı altında derleyen ‘ulemâ´ şöyle demektedir:

   ´Âyetlerin ve hadîslerin işâretlerine, imâm-ı ‘Alî'nin (r‘a) ihbârêtına, Bedî‘u'z-zemân'ın ve ba‘zı ehl-i velâyetin istihrâcêtına ve İncîl'deki ba‘zı işâretlere yer verilen bu mühimm çalışmayı yapanlar şu husûsa dikkatleri çekmektedirler:

   “Mehdîlik ´âhırzamânda bir hidêyet cereyânıdır ki 3 mümessili vardır. Bu 3 mümessilin her birine de Mehdî denilir.

   “I. Mehdî hakâik-ı îmâniyenin mehdîsidir. I. Mehdî’nin yapmış olduğu bu vazîfe, diğer 2 mehdînin vazîfelerine nisbeten çok daha ehemmiyetlidir. Bu mehdînin vazîfe-i ma‘neviyesi takrîben 100 sene devâm edecektir.

   “II. Mehdî ise ‘Âlem-i İslâm'ı zulümêttan nûra çıkaracak ve ‘Âlem-i İslâm'ın ittihâdını te´mîn ederek şe‘âir-i İslâmiyeyi ve ´ahkêm-ı Kur´âniye’yi bütün ‘âlem-i İslâm'da tatbîk edecek olan zâttır. Hz ‘Îsê (‘as) bu II. Mehdî'nin hâkimiyetinin son zemânlarında nuzûl edecektir. Bu mehdînin hâkimiyeti ise takrîben 45 senedir.

   “III. Mehdî ise hz ‘Îsê (‘as) ile birleşerek ‘Âlem-i Nasrâniyeti de arkasına alarak ´ahkêm-ı Kur´âniye’yi ve şe‘âir-i İslâmiyeyi bütün dünyâya hâkim edecektir. Bu zâtın hâkimiyeti de takrîben 40 senedir.

   “Âhirzemân’da Mehdiyet cereyânı bu 3 zâta da şâmildir. Yalnız 'Mehdîy-i ´Âhırzemân' denildiği vakt II. Mehdî kasdedilmektedir. Bu II. ve III. Mehdî’nin yapacağı vazîfeler her ne kadar efkêr-ı ‘umûmiyede daha şâşaalı ve büyük görülüyorsa da hakîkat noktasında I. Mehdî'nin yaptığı îmân vazîfesi daha kıymetli ve ehemmiyetlidir. Risêle-i Nûr'da Mehdîliğin 3 vazîfesinin bulunduğunun îzâh edildiği mevzû‘larda ve El-Burhên Fî ‘Alâmêt-i Mehdiyyi ´Âhırizzemân' ve 'El-İşâ‘a li-Eşrâtı's-Sê‘a' ismli kitêblarda ´Âhırzemânda 3 tane mehdînin gelip vazîfe yapacağı isbât edilmiştir.”

   http://milligazete.com.tr/13092002/yz3.htm
   Burhên Bozgeyik   Bendeniz, ´Âhırzemân’daki “Mehdiyet” cereyânının “3” ayrı temsîlcisi tarafından yürütüleceği inancındayım.

   Mehdiyet cereyânının 1. halkası olarak “îmân Mehdîsi” vazîfesini bi-hakkın yapıp önümüzdeki 10 yıl içerisinde zuhûr ederek Hılâfet-i Muhammedî’yi kuracak olan “şerî‘at Mehdîsi” zâtın programı olmak üzere Risêle-i Nûr külliyêtını kaleme almıştır.

   http://vakit.com.tr/authorsdetails.php?selectid=26
   Mustafê Kaplan, 19 Mart 2003

   Sil
  4. Hz. Peygamber, “Mehdi benim neslimdendir” buyurmuş. Yani bir kişidir. Hz. Fatma’nın torunu. Deccal ise 3 tanedir. Birisi Abbasi hilafetini yıkar Cengiz-Kubilay zındıkları, ikincisi Osmanlı Hilafetini yıkar, (ki en büyük kafir odur), üçüncüsü ise 1525 tarihinde huruç edecek ve kıyametin kopmasına sebep olacak Deccal. Bu deccal hakkında hiçbir keşif ve riyavet yoktur. Çünkü o zaman rivayet, Kur’an, Hadis bilen anlayan olmayacağı için.

   (İbni Münâvî kitêbında şöyle anlatıyor: “Süfyânlar 3 tanedir, Mehdîler de 3tür. ) öncelikle bu safsatadır. Dış anlamı ile. Ama işareti ile esas büyük İslam deccaline karşı zuhur edecek olan ve Hz. Ali’nin üzerinde durduğu Süfyan’a karşı olacak Mehdi’nin 3 devresi kast edilir. Yoksa böyle olmasa idi bu zat Hz. Peygamberi yalancılıkla itham etmiş olrudu. O 3 devreyi 3 şahıs sanmış ve söylemiş. Mehdi’nin 3 büyük dönemi var. Dini tamamlayacak bir zatın elbetteki bir gün kadar yani yüz yıllık bir hakimiyeti için bir hazırlık devresi olması lazım. O bu devreyi hazırlar ve gider. Sonra Kahtani ve Cehcah diğer iki dönemi icrasında ağabiylik, öğretmenlik yapar. Kahtani Mehdi’ye yapışık çıkan ve onun talabesi-şakirdi-müridi Konyalı bir zattır. İbni Arabi ona da işaret eder. Ahir zaman kaba hatları ile 500 yıldır. Ama şayan-ı dikkate değer zamanı 200 yıldır. Biz ikinci yüszyılın içine giriyoruz. Mehdi’nin zuhuru hicri takvimin ilk çeyreğinde olur. Şöyle bir şey var: Son iki dönemi yaşıyoruz. Mehdi’nin 1969 yılında başlayan ve 2019’da tamamlanacak 2. Faslının sonu ve 3. Faslın başlangıcı olan bir dönemdir.

   İlk faslın siyasi müttefiki demokratlardır, sonra Kahtani’nin desteklediği AP’dir. Sonra Ak Parti’dir. Senin Erbakan’ın bu ülkede Mehdiyet’in zorlanmasına siyaseten yol açan zattır. Üstelik Süfyani güçlerle işbirliği yapmıştır. Öyle ki ki, bir paşa İsviçre’ye kadar gider ve ona oradan getirip emellerine alet eder. Onun hatası diyanet cihetinde değil siyaset noktasında. Çünkü hilafet batarken aciz kalan bir İslami meşrebin müntesibidir. O yıkıma şahit olan anlayışın Mehdiyet döneminde bir geçerliliği yoktur. Dünyevi ve siyasi olarak. Yani öyle oldukları için Mehdi gelir.

   İnsanları martavallarla kandırmayın.

   Alem-i misalde görülen veya ilmen keşifte bulunanlar bazı hakikatleri anlar. Kimi ilminin kimi takvasının kiminin velayet derecesinin düşüklüğü sebebiyle meseleleri tam ihata edemez ve kendi kafasına göre söyler. Mana itibarıyla doğru, ama anlatımı eksik olur.

   Bu 3 Mehdici taifenin ortalığı karıştırdığı 28 Şubat döneminde 3. Mehdi’nin 2012’de zuhur edeceği palavrasını sallamıştı. Ama Mehdi falan ortalıkta görünmüyor. Çünkü vakt-i zamanında biri bir eksik manalı bir şey söylemiş, biri diğerine, diğeri birine nakletmiş ve habbe hata büyümüş çığ gibi olmuş ve senin gibilerini altına almış.

   Gaybi ihbarat ve işarat için delil lazım. Hz. Peygamberin bir hadisi var. Sadece bir hadisi. Onda muhteşem bir belagat örneği göstererek Mehdi’nin adını söyler, hem de 3 defa, ama o sıfat gibi anlaşılır ve Mehdici taife tarafından algılanamaz. Rasih ilimleri sahipleri onu çözer.

   Hasılı kelam Mehdi bir tane. 13. Asırda gelir ve vazifesini yapar. Senin gibiler uykuda, pardon gaflette iken hizmetini yapıp gider. Milleti yanlış beklentiler içine sokan ayıp eder. Tabi utanması varsa.


   Sana da meydan okuyorum. Mehdi gelirse 1, 2 veya 3. hangisi ise. sana ne istersen veririm. Ama bir şartla benim de bir isteğim olacak. Taksim Meydanı'nda 24 saat uyumadan "cahil" ve "sahtekarım" diye bağırman şartıyla.

   Sil
  5. O mübareklerin hepsi döngüsel olarak benim zaten.

   Hadislerde zaten Mehdî tek bir kişi olarak anlatılır. Çünkü o tek kişi Erbakan idi.

   Ğaybeti suğrası siyasi yasağı idi.

   Ğaybeti kübrasının da vefatı olduğu anlaşılmış oldu.

   32 yaşında tekrar dönmesinin de (27 şubat 2011 itibariyle) oğlu olduğu anlaşıldı.

   40 yaşındaki görüntüsüyle tekrar geri dönmesinin de oğlunun 40 yaşındaki çıkışı olacağı anlaşıldı.

   Erbakanların, sistemi kuran Davud peygamberler oldukları, arada da askerî Tâlût birinin geleceği hadiste haber verildiği ve rüyada da görüldüğü gibi anlaşıldı.

   Sonuçta Erbakan ailesinin Mehdî ailesi, Esed ailesinin de Süfyân ailesi olduğu anlaşılmıştır.

   (Asena ailesi, seyyid ehli beyt Alî ailesi gibi).

   Böylece 3 Mehdî hadîsinin anlamı anlaşılmış oldu.

   Not: İnsanların anlamadığı, insanları kurtaracak olanın hakk ilm gerçek îmân Allah Kur´ân'ın olduğudur. Hidayete Hakka dönmeden hele eskiden oradayken şimdi sapıtmışken (başbakan Erbakan zamanından sonra) tekrar Hakka dönmeden hiç bir kurtuluş bulamayacaklar. Allah helak eder, başka bir kavm topluluk parti getirir. Kurtuluş yeni bin yıllık Kur´ân hidayeti olan Millî Görüş ve Âdil Düzen'dedir.

   Sil
  6. 49- İnsênlar 95. seneye kadar mâlik olacak ya‘nî işler iyi gidecek, 97 veya 99 senede mülkleri zâil olacak ve nihâyet 200 senede bir mehdî gelecektir.

   (Têbi‘în ve Tebe‘u't-Têbi‘în'den gelen Mehdî hakkındaki rivâyetler)
   (El-Kavlu’l-Muhtasar Fî ‘Alâmeti'l-Mehdiyyi'l-Muntazar, s. 54)

    ÇÖZÜM

   95. sene : 24 aralık 95 seçimiyle son kez kurtulacaklar.

   97 : 28 Şubât 97 post-modern darbe süreciyle her şey´ Tûfân’a gidecek!

   99 sene : 18 nisan 99 seçimleri siyêsî Mûsê resûl Erbakan’ın 30. günü (senesi)

   200 : k. k. ق ق 200 = Başbakan Erbakan باشباقان أرباقان

   bir mehdî : ‘askerî İmâm Seyyid III. Mehdî Resûl Muhammed‘Alî Fâtih Erbakan (‘As)

   Sil
 60. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil