.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

30 Ekim 2014 Perşembe

YENİ EMPERYALİZME KARŞI YENİ TÜRKİYEBülent ERANDAÇ

Altı küresel güç, Amerika, İngiltere, Almanya, Fransa, Rusya ve Çin; içinde bulunduğumuz en az 2099'a kadar sürecek 21'inci Yüzyıl'ınKÜRESEL PAYLAŞIM planları üzerinde harıl harıl çalışıyor. Bu güçlerin yeni emperyalizm yolundaki taktik ve stratejileri, günümüzün parlayan bölgesel güçleri, Türkiye, Hindistan, Brezilya tarafından dikkatle takip ediliyor. YeniKÜRESEL PAYLAŞIM savaşında, 1 ve 2'inci Dünya Savaşı'nda olduğu gibi bloklar resmen savaşmıyor. Yeni emperyalist mücadelede, esas olarak sivil görünümlü PSİKOLOJİK HAREKÂTicra ediliyor. Altı küresel gücün amacı, hükümetleri, kurumları, silahlı kuvvetleri, kanaat önderleri ve halkın düşüncelerini, davranışlarını değiştirerek, kendi emelleri uğrunda kullanmak... Asker, tehdit unsuru olarak, onun yıkıcı ateş gücü kenarda bekliyor. Onların yerine, bu harekâtın içinde terörist guruplar, istihbarat destekli sivil toplum kuruluşları, hukuk ve yargı, medya, etki ajanları, ekonomi (faiz lobisi- silah ve petrol baronları) var. Yönlendirme aracı olarak ta para, din ve mezhep en çok kullanılan enstrümanlar. 

PLAN 2001'DE BAŞLADI 

KÜRESEL PAYLAŞIM 
planlarında, ne tesadüftür, 1. Numaralı Sıklet Merkezini Genişletilmiş Ortadoğu ve Avrasya oluşturuyor. Bu bölgenin seçilmesinde, petrol/gaz ve enerji boru hatlarının güvenliğinin birinci derecede önemli olduğunu görmemek, anlamamak mümkün mü? Amerika-İngiltere (Ve Avrupa) merkezli stratejik beyinler, yeni emperyalizm planlarını 2001'de, İkiz Kulelere saldırı sonrasında uygulamaya başladı. Önce Afganistan işgali başladı. EL KAİDEbahane edilerek dünyanın yeni küresel gücü Çin'in önünü kesmek için harekete geçtiler. Yeni Ortadoğu dizayn edilirken, petrol/gaz merkezlerini ırkmezhep ayrımları üzerine şekillendirmek ve İsrail'im güvenliğini sağlamak öncelikli olarak değerlendirildi. Irak işgal edildi. 3'e bölündü.
Kürt, Şii, Sünni bölgeler şekillendi. Sıra Suriye'ye gelince, Rusya ve Çin'in gelişmelere set çekmesi, bugün sınırlarımızda yaşanan kan ve gözyaşlarına yol açtı. Türkiye, Mısır ve Ukrayna üzerinde psikolojik harekât başlatıldı.
Ukrayna ve Mısır'da işi hallettiler.
Tayyip Erdoğan liderliğindeki YENİ TÜRKİYE ise planlarını çökertti.
IŞİD'in Yeni Ortadoğu şekillenmesinde çok iyi kullanılan bir enstrüman olduğu ortaya çıktı. IŞİD'i yaratan, hazırlayan Batı'dır. Şimdi, PKK-PYD aşkını gözlüyoruz.
İlginçtir, 1999 YILINDA Öcalan'ı Türkiye'ye teslim eden ABD, 15 yıl sonra PKK'ya, onun Suriye kolu PYD'ye sarıldı. Derin Amerika, PKK'da ne cevher görmüş olabilir? Derin Amerika-İngiltere-Almanya-Fransa, Kandil'i şımarttılar. Bir taraftan Yeni Türkiye'nin çözmekte olduğu çözüm sürecini sabote ettiriyorlar. Diğer taraftan PKKPYD'ye Kuzey Suriye'de hayat veriyorlar.
ERDOĞAN-DAVUTOĞLU OYUNU GÖRÜYOR: Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan "Her türlü melanetin, olanların arkasında bir ÜST AKIL VAR" diyerek, oynanan oyunlarını, emperyalizmin paylaşım mücadelesini gördüğünü, iyi analiz ettiğini gösterdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, oynanan küresel paylaşım kavgasının ruhunu biliyor. Nitekim önceki gün; Ortadoğu'yu dizayn eden İngiltere'nin yayın organı BBC'e anladıkları dilden konuştu: "Sınırlarımızda, PKK, İŞİD, Esad istemiyoruz.'' Bu ne demektir? Esad üzerinde, Amerika-Rusya'nın oynadıkları oyunun görülmesidir. Batı'nın, PYD üzerinden, Kuzey Suriye'de yeni bir devletçik çıkarmalarının iyi analiz edilmesidir.

SONUÇ: Yeni emperyalizmin, petrolgaz ve enerji boru hatlarını kontrol bağlamında ırki-mezhebi yeni devletçciklerle kurgulanan yeni paylaşım planlarını bertaraf etmede olmazsa olmazımız şudur: Yeni emperyalizmin paylaşım haritasını bir zamanlar Sevr planlarını yırttığımız gibi yırtmanın dayandığı güç 77 milyonun birliğinden geçiyor.
91'İNCİ YAŞINA GİREN CUMHURİYETİMİZ YENİ BİR RUH VE HEYECANLA BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ SARSILMAZ BİÇİMDE SÜRDÜRDÜKÇE ERDOĞAN-DAVUTOĞLU YENİ TÜRKİYE LİDERLİĞİ; HER OYUN PLANINI BERTARAF ETMEYE-YIRTMAYA MUKTEDİR OLACAKTIR.

http://www.takvim.com.tr/Yazarlar/erandac/2014/10/30/yeni-emperyalizme-karsi-yeni-turkiye

2 yorum:

 1. Türkiye'yi savaşa çekmek istediler
  Kobani bahanesiyle Türkiye'yi savaşa çekmek isteyenlerin oyununu bozduklarını belirten Başbakan Davutoğlu, "Ne savaşın içine gireriz ne de oyunun dışında kalırız" dedi. Başbakan, "Bizi IŞİD'le mücadele adı altında bölgedeki savaşa sokmak istiyorlardı. Peşmergenin geçişini sağlayarak Mehmetçiğin savaşa girmesini engelledik" şeklinde konuştu

  YanıtlaSil
 2. İbrahim Karagül:
  Kobani ve Sykes-Picot: Bu sefer sınırları kim çizecek?
  http://www.yenisafak.com.tr/yazarlar/IbrahimKaragul/kobani-ve-sykes-picot-bu-sefer-sinirlari-kim-cizecek/56758

  Kobani üzerinden Türkiye'nin elini kolunu bağlama, hareket edemez hale getirme senaryoları uygulanırken IŞİD ve PYD gibi iki Truva Atı üzerinden bir gelecek tasarımı, yeni sınırlar ve güçler denklemi hesabı yapılıyor.

  Açık söyleyeyim bu oyunun iki kurbanı var; Türkiye ve Kürtler. Aslında bölgenin geleceğini biçimlendirebilecek iki kesim, Kürt milliyetçiliği alabildiğine istismar edilerek boşa çıkarılıyor. Çözüm Süreci'nin içeriden ve dışarıdan hedef alınmasının tek sebebi de geleceğe yönelik bu güç birliğini şimdiden dinamitlemektir.

  YanıtlaSil