.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

31 Ağustos 2014 Pazar

UKRAYNA DEVLET BAŞKANI: TAM ÖLÇEKLİ SAVAŞ

Avrupa Birliği (AB) liderleriyle bir araya gelerek ülkesindeki son gelişmeleri ve bundan sonra atılması gereken adımları ele alan Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, geri dönüşü olmayan noktaya çok yakın olunduğunu, bunun da "Tam ölçekli savaş" olduğunu belirtti.
Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko: 'Tam ölçekli savaş'
AB üyesi 28 ülkenin devlet ve hükümet başkanlarını bir araya getiren zirvenin Ukrayna ile ilgili oturumuna katılan Poroşenko, toplantı sonrasında düzenlenen basın toplantısında, her türlü saldırgan eylemin geri dönüşü olmayan nokta olacağını ifade etti.
Savaşı engellemek için devasa çaba gerektiğini ve Doğu Ukrayna'da savaş hali yaşandığını kaydeden Poroşenko, "Geri dönüşü olmayan noktaya çok yakınız. O nokta da tam ölçekli savaş" dedi.
AB ülkeleriyle askeri destek konusunda ikili temaslarda bulunacağını ifade eden Poroşenko, güvenlik ile ilgili ana konuların ise 4-5 Eylül'de Galler'de düzenlenecek olan NATO Zirvesi'nde ele alınacağının altını çizdi.
Poroşenko, önümüzdeki aylarda Ukrayna'nın AB'nin gündeminin önemli bir maddesi olmayı sürdüreceğini belirtti.
AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso da AB Zirvesi öncesinde Poroşenko ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, Ukrayna'daki durumun çok ciddi ve dramatik olduğunu ifade ederek, krizin sürmesi halinde dönüşü olmayan bir noktaya gelinebileceği uyarısında bulunmuştu.

14 yorum:

 1. Ukrayna'daki savaş giderek bir dünya savaşı olma yolunda... Bu durumda Rusya'nın Avrupa'yı yerle bir edeceği savaşın yoluna girilmekte... Bu savaş esnasında Türkiye de başında dindar idarecilerin olduğu bir zamanda saldırı ve işgale uğrayacağı, ülkmizin önemli bir bölümünün işgal altında olacağı, Türkiye'nin üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olarak yeniden kurulacağı bir zaman dilimi yaklaşmaktadır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bediüzzaman islam medeniyetinin, garb medeniyetinin inkişaından (çökmesinden) sonra inkişaf edeceğini bildirmiştir. Batı medeniyeti nasıl çökecek? Bir savaş yoluyla (Rusyanın Avrupaya saldırması) mı, yoksa çokça belirtilen doğal felaketlerin tetiklediği bir yıkılış mı?
   Bu arada Bediüzzamana göre batı medeniyeti yavaş yavaş yükselmiş, gah araba gah şimendifere binerek... Ancak islam medeniyetinin yükseliş bir balonun yükselmesi gibi olacaktır. Yani hızlı bir şekilde yükselecek... İnsanoğluna dünyada son defa bir cennet hayatı yaşattıracak.

   Sil
  2. Mustafa bey, Nakşibendi tarikatı da Türkiye'de başta müslüman bir ülke olamadığı bir zamanda işgal olacak diyor. Bunu da ipucu olarak verdi. O zaman komünist bir yönetim olacakmış ve Rusları da bir gece yarısı onlar içeri alacakmış. Bu komünistler de gelse gelse ancak bir darbe ile gelse gerek deniyor.

   Sil
  3. Kardeşim, paylaşımın önemli... Abdullah Dağistani ve Medineli Osman Akfırat Efendilere göre Türkiye başta müslüman idareciler var iken bir dış saldırı ile karşılaşacak der.
   Diğer yandan yine Nakşi tarikatından bir kardeşimiz de Türkiye'de öyle bir zaman gelecek ki bazı yerlerde müslümanlar sakallarından sürüklenecek der.
   Nazım Kıbrısi de Amik ovasındaki savaşta bütün islam dışı -izm'lerin tamamen ortadan kaldırılacağını beyan etmiştir.
   Şimdi ülkemiz maalesef bir tarafta dindar cemaatlerin ekseriyeti diğer taraftan bazı müslüman gruplar yanında bir sürü ehli dünya ikiye ayrılmış durumdadır.
   Allah korusun, yazılarımızda bir vakit ehl-i dünyanın bu iş başka türlü olmayacak deyip bir çılgınlık yap ihtimali vardır. Onun izini evliyaullah keşiflerinde görmekteyiz.
   Böyle bir durumda maalesef bir kardeşimizin dediği gibi ülkenin yarısı silah atmadan düşmana teslim olacak yada onları içeriye buyur edecektir.
   Manevi bilgilerimizde böyle bir zamana karşı yapılması gerekenler hep anlatılmıştır.
   Bütün gücümüzle İslamın son ordusu olan bu millet ve devletin izmihlaline karşı dua ile karşı koymaya çalışmaktayız. İçimizdeki ahmakların yüzünden çoluk çocuğumuzu, ihtiyarlarımızı ve hastalarımızı perişan eyleme Allahım diye dua ediyoruz.
   İçimizdeki ahmaklar derken bir misal: Bugün kendini bilmez bazı gençlerin Konya'da durup dururken Surye'li muhacirlere saldırması haberini okudum. Bunlara sorsanız kendilerini müslüman bilirler. Ama İslamın temeli yurtlarından kovulmuş muhacirlere Ensarın yardım etmesi olduğunu bilmiyorlar. Bunlar ırkçı bir tavırla islam düşmanlarının ekmeğine yağ sürüyorlar. Ben de bir Balkan müslümanı olarak Anadoluya sığınmasaydık bugün Balkanlarda kalan -en yakın akrabalarım da dahil olarak- oralarda islam dışı bir hayat içinde olacaktık. Onun için bu ülke başlangıçta İngiliz kafirine hayatta ve ayakta kalabilmek için bazı tavizler vermiş olabilir. Ama o tavizleri verenlerin de gayesi hyatta ve ayakta kalmak idi. Sonra bu işi abarttılar ve işi din düşmanlığına vardırdılar. Mahir Kaynak bir yazısında bu devlet secde etmek için bir 70 yıl bekledi. Şimdi gerekirse bir 70 sene daha bekler demişti. Bu çok önemli bir sırdır. Hayatta ve ayakta kalabilmek. Şimdi inşaallah bu dindar milletin secde etme zamanı gelmiştir. Hani sabah namazında Mehdi zuhur eder. Belki bu mana buna da işaret eder. Ümmetin sabah namazı vaktidir. İnşaallah bundan sonra hiç bir Ebu Cehil ve Ebu Leheb'in namaz kılanlara engel olamayacaktır.
   Bu arada en büyük ve iç acıtan gerçek iç düşmanların bolluğudur. Allah saklasın.

   Sil
  4. Nazım Kıbrısi 3 aylık bir tertipten söz eder. Böyle bir karanlık durum muhtemeldir. Tek silahımız uyanık olmak ve dua etmektir. Sonra bu Süfyaniyet kalıntıları olan güruh temizlenecektir. Türkiye yeniden kurulacaktır.

   Sil
  5. Üç aylık karanlık dönemin fitilini ateşleyen ise malum denizaşırı şahıstır. Çünkü babası "öyle bir oğul yetiştireceğim ki kendi dinleriyle onları vuracak" demiştir. İslamı protestanlaştırma ve batıya tehdit olmaktan çıkarma görevlisidir.

   Sil
  6. Bununla ilgili aşağıdaki yazıyı okuyunuz. Son bir savaşa kalkışacaklar. Ama Davud'un attığı taş Golyat'ı öldürecek. Savaş Davut sayesinde kazanılacak. Taluttan sonra Davut başa geçecek.

   http://www.takvim.com.tr/Siyaset/2014/09/03/kaset-tezghi

   Sil
  7. Mustafa bey, şimdi F.G. bu 3 aylık karanlık dönemi ateşini fitilledikten sonra komünistler kapitalistlere darbe mi yapacaklar şimdi. Şahsen ben bu ülkede hakkı-adaleti sağlayamayan, bundan daha önemlisi şeri kanunlar yerine demokratik kanunlarla ülkeyi yönetip bunu tüm ortadoğuya empoze etmeye çalışanları da müslüman olarak görmüyorum aslında. Müslüman yönetim bu ülkede 100 yıldan beri hiç olamadı zaten. Onun için aslında yanlış olan o 'başta bir müslüman yönetici yokken Ruslar saldıracaklar' keşfini şu şekilde düzeltmek mümkün: başta solcular (komünistler) varken Ruslar saldıracaklar!

   Sil
  8. Birinci konu: İslam fıkhında a'zamüşşerden korunmak için ehvenüşşer tercih edilir kuralı var. İslam kanunları geçerli olana kadar bu kural geçerlidir. Bukonu çok uzundur. O yüzden Bediüzzaman bu kurala istinaden eskiden CHP gelmesin diye DP ye oy vermiştir. Müslüman olarak görmemek doğru değil...
   Osmanlı devletinde Şeyhülislam Zembilli Ali Efendi Kanuni'ye demiş ki: Şeriate muhalif kanunları getirmekle öyle bir b.k s.çtın ki yüz çeşme suyu yüz sene aksa temizlenemz. Demekki o zaman dahi devlet yüzdeyüz islami kanunlarla yönetilmiyordu.
   Bizim araştırmamızda ve blogumuza aldığımız alıntılarda Abdullah Dağistani ve Medineli Osman Akfırat efendilerin ifadelerinde Komşu bir devlet saldırdığında başta müslüman idareciler olacak denilmişti. Dolayısıyla bunun tam tersi ifadenin belgelendirilmesi gerekiyor.

   Sil
  9. Timurtaş Hoca'nın seçimlerle ilgili sohbetleri var, ona ve bize göre şeri kanuna uymayan hiçbir partiye oy vermek caiz değildir, şirktir. Hiçbirine vermemek gerekir. Bediüzzaman neden böyle bir şey yapmış anlamış değiliz.

   Nakşibendi tarikatının bu iç savaşla komünist darbe olur keşfi aslında bizce de yanlış. Zira sadece halk arasında iç savaş olursa sağcılar yener, ama askeri müdahale olursa o zaman işler değişir... Çünkü Nakşibendi tarikatına mensup bir sofi, İran vurulduktan sonra Türkiye'de iç savaş çıkacak ve Türkiye bölünecek. Hz. Ali RA; Türkler cuş ettiğinde Mehdi'nin zuhurunun iyice yaklaştığını, yani bu olaydan sonra birkaç yıl içinde zuhur edeceğini belirtmiştir. Rus ve müttefikleri olan devletler de bu olaydan sonra saldırırlar. Yani Nakşibendi tarikatının keşfi de doğru olabilir. Türkiye'deki iç savaş özetle; büyük depremin ve büyük Ortadoğu savaşlarının ardından gerçekleşecektir. Bu iç savaşın çıkmasına vesile olacak olan Işid olabilir. Bir sitede okumuştum: Işid saldırmak için büyük Türkiye depremini bekliyormuş, özellikle İç Anadolu'dan Işid'e büyük destek var maalesef.

   Sil
  10. Hak yolu kardeşim, Tarikatlerin keşfi olmaz...velilerin keşfi olur.bu kesiflerde isabet ettikleri de olur farklı sebeplerle edemedikleri de

   Sil
 2. İkinci kez Putince konuştu
  Brüksel'deki AB zirvesi ve Galler'de düzenlenecek NATO toplantısı öncesinde Ukrayna krizindeki gerginlik had safhaya ulaştı. En son Kırım'ın ilhakında Batı'ya gözdağı veren Rusya Devlet Başkanı, 'Size, önde gelen nükleer güçlerden biri olduğumuzu hatırlatıyorum. Bunlar laf değil gerçek. Rusya ile uğraşmamak iyidir' dedi.
  Batı ile Rusya'nın güç mücadelesine sahne olan Ukrayna krizinde tansiyon en üst seviyeye çıktı. Brüksel'deki AB zirvesi ve Galler'de 4-5 Eylül'de başlayacak olan NATO zirvesi öncesinde konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batı'ya nükleer gözdağı verdi. Ülkenin doğusunda Rusya yanlılarının iki kasabayı daha ele geçirdiği ve NATO'nun Ukrayna'nın üyeliğine göz kırptığı bir dönemde konuşan Putin, Batılı ülkeleri uyararak 'Rusya'yla uğraşmamak daha iyidir. Size, Rusya'nın önde gelen nükleer güçlerden biri olduğunu hatırlatıyorum. Bunlar laf değil gerçek' dedi. Rus lider, bu nedenle 'kimsenin Rusya'yla geniş çaplı bir çatışmaya girmeyi düşündüğüne inanmadığını' dile getirdi.

  HİÇ İYİ FİKİR DEĞİL

  Rus ordusunun tüm saldırıları püskürmeye hazır olduğunu vurgulayan Putin, 'Rusya, geniş kapsamlı çatışmalara dahil olmaktan çok uzak. Bunu istemiyoruz ve böyle bir planımız yok. Ancak, doğal olarak, Rusya'ya yöneltilen saldırıları püskürtmeye her zaman hazır olmalıyız' dedi. İngiltere ve NATO'nun Rus ordusunun Ukrayna'da operasyon yürüttüğü iddialarını reddeden Putin ayrılıkçılara karşı Ukrayna'yı desteklememeleri yönünde Batılı ülkeleri uyararak 'partnerlerimiz, Rusya'yla uğraşmamanın en iyi fikir olduğunun farkına varmalı' ifadelerini kullandı.

  http://www.yenisafak.com.tr/dunya/ikinci-kez-putince-konustu-681099

  YanıtlaSil
 3. almanya, bilindiği gibi iki tane fırkateyni yalandan yere osmanlıya sığındırıp sonra da osmanlı bayrağı ile rus limanlarına saldırarak osmanlıyı 1.dünya savaşı içine çekmişti.

  Allahualem bu sefer de buna benzer bir oyunla Almanya üzerine oynanıp rusya ile savaştırılabilir.3 dünya savaşının bir cephesi olarak.

  putinin bu açıklamaları da "ben söylemiştim" türünden açıklamalar gibi görünüyor. Rusya ininden çıkmış bir ayıdır. avrupanıın başına bela olmadan inine geri dönmez

  YanıtlaSil
 4. fetulah süfyanidir ve 2012 yılında biz Türklere savaş başlatmıştır.Her şey bir anda olacaksa ışidin Türkiye saldırısından sonra karanlık günler beklemektedir.Küçük ülke ışiddir.Türkiye'nin kalemi 20 Mart 2014 UIukışla saldırısıyla kırdılar.süfyani o kadar yavaş adım atıyor ki ne yazık ki başarılı olacak.süfyaninin göremediği şey de kendisinden de yavaş atan birisi var.Beklenmedik zamanda çıkacak olan lider!

  YanıtlaSil