.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

19 Ağustos 2014 Salı

ARTIK TÜRKİYE'NİN DE ARMASI OLACAK


AK Parti milletvekilleri dünyada sadece  ve Dominik Cumhuriyeti’nde olmayan devlet sının oluşturulması için harekete geçti.

Artık Türkiye'nin de arması olacak

'nin devlet sı oluşturulması yönünde Cumhuriyet tarihi boyunca hiçbir düzenleme teşebbüsünün yapılmadığı ortaya çıktı. Yaklaşık yarım asırdır arması olmayan Türkiye için AK Parti milletvekilleri harekete geçti.
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, 30 milletvekilinin imzasıyla 'Türkiye Cumhuriyeti Devleti Resmî Armasının Belirlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı'nı AK Parti Grup Başkanlığı'na sundu. Tasarı, uygun görülürse Meclis Başkanlığı'na sunularak yasalaşma yoluna gidilecek.

TEMSİL İÇİN CİDDİ EKSİK


Devletin bayrağından sonra en önemli sembolünün arması olduğunu söyleyen AK Partili vekil Uslu ''Cumhuriyetin ilanından bugüne bizi temsil eden bir armamız yok. Dünyada tanınan 203 ülke arasında simge oluşturmamış ülkeler sadece Türkiye ve Dominik Cumhuriyeti'dir. Bu durum diğer devletlerle yan yana yapılan kürsü açıklamalarında dahi göze çarpan ciddi bir eksiktir'' dedi. 
Uslu tasarlanacak armanın, tarihimizin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Erdoğan döneminde kullanılmaya başlanmasının çok anlamlı olacağını da vurguladı. 

TÜRKİYE'NİN 91 YILDAN BUYANA ARMASI YOK

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, ilki 2. Mahmut tarafından yaptırılan, 2. Abdülhamid ile son halini alan 'Osmanlı Arması'nın Cumhuriyet'in ilanı ile ortadan kaldırıldığını söyledi.
1927'de bir devlet arması oluşturulduğunu hatırlatan Uslu ''Akademisyenler dönemin ruhu gereği Osmanlı armasından farklı tasarım oluşturmuş. Ancak resmiyet kazanmadan rafa kaldırılmış'' dedi.

5 yorum:

 1. Allah inşallah kafirleri başarısız kılar, şerlerini başlarına geçirir..

  http://www.hurriyet.com.tr/avrupa/27016349.asp

  http://www.haberturk.com/dunya/haber/981297-almanya-turkiyeyi-dinledi

  YanıtlaSil
 2. admin siz ve kardeşlerimiz okusunlar önemli.!!!!

  https://www.facebook.com/groups/589798641051157/permalink/771856066178746/

  YanıtlaSil
 3. Yazıyı okudum. Hadislerde haber verilen kıyamet alametleriyle uyumludur. Ancak zamanlama konusu Allah'ın takdirindedir. Gaybi hadiselerin nasıl gerçekleşeceği ancak vukuundan sonra bilinir. Allah hepimize selamet versin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hadislere göre kıyametten 130 yıl evvel güneş batıdan doğacak ve tevbe kapısı kapanacaktır. Bunun anlamı da manyetik kutupların kayması ve yeni bir dengeye oturmasıdır. Üç gün karanlık olacak diye söylenir.

   Sil