.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

21 Temmuz 2014 Pazartesi

KUR’ANDA İSRAİL’İN SONU


İsra Suresi 4-8. Ayetler

4 - Biz İsrailoğulları'na Tevrat'ta şu hükmü verdik: "Muhakkak siz, yeryüzünde iki defa fesat çıkaracaksınız ve muhakkak büyük bir yükselişle yükseleceksiniz."

5 - Birincisinin zamanı gelince, üzerinize güçlü kuvvetli kullarımızı gönderdik. Onlar, evlerin aralarına girip araştırdılar. Bu yerine getirilmesi gereken bir vaad idi.

6 - Sonra sizi tekrar o istilacılar üzerine galip kıldık ve size mallarla ve oğullarla yardım ettik. Ve toplum olarak sizin sayınızı artırdık.

7 - Eğer iyilik ederseniz, kendinize iyilik etmiş olursunuz ve eğer kötülük ederseniz yine kendinizedir. Artık diğer fesadınızın zamanı gelince, yüzlerinizi üzüntüye sokmaları, kötülük yapmaları ve ilk kez girdikleri gibi yine Beyt-i Makdis'e girmeleri, ele geçirdikleri yerleri mahvetmeleri için onları tekrar göndereceğiz.

8 - Olur ki Rabbiniz size merhamet eder. Ama siz tekrar dönerseniz biz de döneriz. Cehennemi, kâfirler için kuşatıcı bir zindan yaptık.

14 yorum:

 1. Yehuda’da (Telaviv) bildirin ve Yeruşelim’de (Kudüs) işittirin ve deyin; Memlekette boru çalın; yüksek sesle bağırın. Ve deyin: Toplanın da duvarlı şehirlere girelim. Siyona doğru bayrak kaldırın; kaçıp sığının, durmayın; çünkü ben Şimalden (Kuzeyden) üzerinize büyük bela ve kırgın (katliam) getireceğim. İşte aslan sık ormanından çıktı. Ve ‘milletleri helak eden’ (cengâver) yola düştü; şehirlerin harap olsun ve onlarda oturan kalmasın diye senin diyarını viran etmek için yerinden çıktı” (Yeremye Bab 4, Pargraf 3)

  YanıtlaSil
 2. Radara takılan yalanlar…


  Son birkaç gündür Türkiye’deki gazeteleri okuyan bir İsrailli veya Filistinlinin kafası karman çorman olmuştur.

  Bir tarafta herhalde kendilerini ari ırktan sandıkları için Hitler aşkları depreşmiş iktidara yakın isimler. Ama asıl muhalif cepheye bakılırsa Gazze’ye İsrail saldırısının arkasında bayağı bu hükümet var. 2006’da AKP Hamas’ı Türkiye’ye çağırınca eksenimiz kaydı diye bağıranlar, Davos olunca “yıkıldık" diye bağıranlar, “Suriye meselesine çok karıştık”, “emparyalist, Enverist olduk”, “boyumuza posumuza bakmadık” diyenler, sıraya girmiş hükümeti Gazze için İsrail’le iş birliğiyle, hiçbir şey yapmamakla suçluyor, Akdeniz’e savaş gemilerini çıkarmaktan, sivil ticareti dahi yasaklamaktan bahsediyor, hiç olmadı “beceriksizsin güçsüzsün” diye iktidarla dalga geçiyor. İsrail Dışişleri Bakanı’nın Hamas’ın ateşkesi kabul etmemesinin arkasında bulduğu iktidarla hem de…

  Malzemeye biraz daha yakından bakalım.

  Boğaziçi’nde hocalık yapmış CHP’li Binnaz Toprak’ın RT’lediği, insanda Kamer Genç’in yıllarca hakkını yemişiz hissi uyandıran Hüseyin Aygün tweetinde gördüm. CNN Türk’ten Şirin Payzın’ın bir notu. Kendisinin yönetmediği anlaşılan çok takipçili Facebook hesabından yayılmış. Muhtemelen kendisine de ait değil bu not. Ama herhalde binlerce kez paylaşılınca o da reddetmemiş...
  Zaten kimin yazdığından çok, son bir haftada Türkiye’deki Gazze-İsrail-Türkiye ilişkileri hakkındaki bilgi kirliliğinin, siyasi pozisyonlar adına açıkça yalan söylemenin sınırsızlığının iyi bir özeti olduğu için dikkate değer.

  Okuyalım:

  “Sen kalk Malatya'ya kurduğun radar sistemi ile Gazze'den gelen füzeleri İsrail’e bildir.

  Son yıllarda İsrail ile olan ticaret hacmini 4'e katla Kerkük petrolünü Hatay üzerinden İsrail’e bağla sonra da 'İsrail'i şiddetle kınıyorum' de...” Bir versiyonunda “Siyonistlerden Yahudi cesaret ödülü al” da var.

  Tek tek bakalım.

  Önce ilk iddia: “Sen kalk Malatya'ya kurduğun radar sistemi ile Gazze'den gelen füzeleri İsrail’e bildir...”

  Son bir haftada bu iddia benim gördüğüm Millî Gazete, Aydınlık, Yurt, Sözcü gibi gazetelerde manşet ve büyük haber olarak yer aldı. En heyecanlıları cemaate yakın olanlar olmak üzere internet sitelerinde günlerdir dönüp duruyor. HDP’li İdris Balüken ve CHP’li birkaç milletvekili soru önergeleriyle iddiayı Meclis’e taşıdı. CHP sözcüleri Haluk Koç ve Faruk Loğoğlu gibi eski bir diplomat iddiayı basına karşı dillendirdi. CHP’li Veli Ağababa Kürecik Radarı önünde nümayiş bile yaptı. Bütün bunlardan sonra hiç sürpriz değil dün de Kılıçdaroğlu çıktı ve şöyle dedi: “Gazze'de yaşananlara üzülüyorsan atacağın ilk adım Kürecik Radar İstasyonu'nun faaliyetlerini keseceksin. Eş zamanlı oradan alınan bütün bilgiler İsrail Hükümeti'ne aktarılmaktadır. Bunu yapıyorsan eyvallah diyeceğim ki; 'Recep Tayyip Erdoğan gerçekten Filistinlilerin yanında ve Gazze operasyonlarını kesecek.' Bunu yapmıyorsan söylediklerini hiçbir anlamı yoktur.”

  İddia aslında yeni değil. Farklı versiyonlarla 2012 yılında Malatya Kürecik’e NATO Savunma Sistemi yerleştirildiğinden beri gündemde. Üssün İsrail’le bir ilgisi olmadığı defalarca Türk Dışişleri tarafından açıklandı. Bizzat NATO Genel Sekreteri, ABD Savunma Bakanı çıktı Kürecik’ten “İsrail’e bilgi veriliyor, İsrail savunması için yapıldı” iddialarını yalanladı.
  İsrail NATO üyesi değil. NATO ile İsrail arasında böyle bir bilgi paylaşımına imkan verecek bir anlaşma yok gibi yeni başlayanlar düzeyinde yalanlamalardı bunlar. Sonra Türkiye’den bir grup gazeteci NATO üssüne götürüldü, mesele anlatıldı. Ama bitmedi.
  Peki, bu iddianın ilk kaynağı neydi?



  YanıtlaSil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. İddia aslında yeni değil. Farklı versiyonlarla 2012 yılında Malatya Kürecik’e NATO Savunma Sistemi yerleştirildiğinden beri gündemde. Üssün İsrail’le bir ilgisi olmadığı defalarca Türk Dışişleri tarafından açıklandı. Bizzat NATO Genel Sekreteri, ABD Savunma Bakanı çıktı Kürecik’ten “İsrail’e bilgi veriliyor, İsrail savunması için yapıldı” iddialarını yalanladı.
  İsrail NATO üyesi değil. NATO ile İsrail arasında böyle bir bilgi paylaşımına imkan verecek bir anlaşma yok gibi yeni başlayanlar düzeyinde yalanlamalardı bunlar. Sonra Türkiye’den bir grup gazeteci NATO üssüne götürüldü, mesele anlatıldı. Ama bitmedi.
  Peki, bu iddianın ilk kaynağı neydi?

  Biraz kazıyınca 2012 yılında Aydınlık ve Millî Gazete’de çıkmış haberlere ulaşılıyor. Peki onların haber kaynağı ne? 27 Kasım 2012 tarihli Aydınlık’tan okuyalım:

  “Malatya Kürecik’teki radarın dahil olduğu füze kalkanının İsrail’deki parçası Davud’un Sapanı, Gazze saldırısının sürdüğü 20 Kasım’da karşıdan gelen bir roketi vurmayı başardı. Amerikan savunma dergisi Defense News, İsrail’in son Gazze saldırısı sırasında, Malatya Kürecik radarının da parçası olduğu füze kalkanını denediğini ve bir roket düşürmeyi başardığını yazdı. Defense News’de yayımlanan Barbara Opall-Rome’nin haberine göre…”

  Defence News adlı Amerikan savunma dergisinin internet sitesinden Kasım 2012’de çıktığı söylenen Barbara Opall-Rome imzalı haberlere bakıyoruz.

  25 Kasım tarihli bir haberde gerçekten de 20 Kasım’da İsrail’in Demir Kubbe sisteminin parçası olarak geliştirdiği Davud’un Sapanı sistemi Gazze’den gelen bir roketi vurduğu var.

  Ama haberde tek kelime NATO, Türkiye, Kürecik, Malatya geçmiyor. Bu sistemi geliştiren İsrail’in devlete ait savunma şirketi Rafael ve onun ortağı Amerikan Raytheon Missile Systems’den bahsediliyor.

  Aynı kişi imzalı kasım ayında çıkmış başka bir haberde de ABD-İsrail ordularının düzenlediği Austere Challenge 2012 tatbikatı sırasında Gazze’den gelen beş gerçek füzenin başarıyla düşürüldüğü var. Yine Türkiye, radar, NATO, Malatya yok. Haberdeki en yakın ifade tatbikatı Avrupa ve Akdeniz’deki ABD üslerindeki 3500 ABD askerinin izlediği bilgisi.
  Ama zaten bu haberi okumuş olsalardı şu gerçekle tanışmış olacaklardı:

  Malatya Kürecik’te 2012’de NATO’nun kurduğu radarının aynısı (“AN/TPY-2” X-band) 2008’den beri İsrail’de var zaten. ABD tarafından Necef Dağı’na kurulan aynı cins radar ki bunlardan Japonya ve Katar’da da birer tane var) Gazze’den gelen füzeleri tespit ediyor. Hâlihazırda İsrail’in ABD desteğiyle çok övündüğü kendi yapımı Demir Kubbe ve Davud’un Sapanı sistemleri var zaten…

  Yani, Gazze’ye 70 km mesafede Necef Çölü’ndeki Amerikan radarı dururken, İsrail Gazze’den atılan düşük menzilli roketleri 836 km ötedeki Malatya’daki radardan tespit etmiyordur değil mi sayın Kılıçdaroğlu? Bu kadar öfkeden ne dediğinizi bilmiyor değilsiniz herhalde. İnsan bazen bilimin gösterdiği aydınlık yolda yürüyen Kemalistleri özlüyor. Ve siyasette biraz daha yüksek kaliteyi, medyada doğru bilgiye özeni…

  Yalanın kuyruğuna dolandıkça diğer iddialara gelemedik bile.

  Bu arada “Biri Hamas’a ateşkesi kabul ettirmeyen Türkiye’dir” diyen İsrail Dışişleri Bakanı’na bütün bunları izah edebilir mi?

  (Türkiye Gazetesi)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Akdoğan kardeşim kimilerimiz için hakikatin bir önemi olmadığı için bu bilgilerin de pek kimseyi utandıracağını sanmıyorum .
   iktidarı aynı cümle içinde hem İsrailci hem karşıtı hem irancı hem el kaideci gösteren şer cephesi için hakikatin bir önemi yok.
   Eğer hakikat önemli olsa idi münafıklık alameti göstermezlerdi .
   insan kimle hangi yöne baktığına bakacak.
   Ramazan günü elinde rakı kadehi ile poz veren fasıkların ardından gidenler kendilerini sorgulamıyorsa hakikat umurunda değil demektir.

   Sil
  2. Mustafa kardeşim
   bizde, İsrail in filistine bu saldırısının bu çapta son olduğu hissi mevcut. Bundan sonra inşallah azalarak yok oluşa kadar gider ancak ölmek üzere olan kuduz köpek misali son anına kadar sağa sola saldırmaya devam edecek ve Isırmaya Çalışacaktır.
   Buna göre Filistinden sonra suriyeye girmeye çalışabilir

   Sil
 5. Allah şu mübarek gün ve gecesi hürmetine izzettin kassam tugayı ve onlar gibi küffara karşı savaşan diğer tüm mücahid ümmeti muhammede en yakın zamanda kesin ve tartışılmaz bir zafer nasip etsin.

  http://www.youtube.com/watch?v=8lTGLnud8p8 (kassam tugayları marşı)

  Allah kardeşlerimizin kılıcını keskin kılsın.

  İnşallah taşların ardını haber vereceği günler çok yaklaşmıştır.

  YanıtlaSil
 6. Hahamları da insanlıktan çıktı: Tamamı öldürülmeli
  İsrail saldırıları 17'inci gününde 650'den fazla Gazzeliyi katlederken, İsrailli haham Dov Lior kan donduran açıklamalar yaptı. Haham Lior, İsrail ordusuna, "Filistinlilerin tamamı öldürülmeli, Gazze yeryüzünden silinmeli" çağrısı yaparak "daha çok katliam" mesajı verdi.
  Batı Şeria'da 'Kiryat Arba' isimli Yahudi yerleşkesinde yaşayan İsrailli Haham Dov Lior, yaptığı ırkçı açıklamalarla tepki çekiyor.

  Tevrat bize bunu emrediyor

  Lior, İsrail ordusuna verdiği mesajında 'Keşke tüm Filistinlileri öldürseler. Gazze'yi tamamıyla yok etseler.' İfadelerini kullandı. Acımasız İsrail ordusunun yaptığı katliamlara ve akıttığı kana doymayan Lior, Tevrat'taki 'savaş' kavramına dikkat çekerek, 'Tevrat bize, savaşlarda nasıl muamele edeceğimizi öğretiyor' diyerek yaptığı ırkçı açıklamaları tevrata isnad etti.

  YanıtlaSil
 7. Üniversitelerden Gazze için ortak bildiri
  Türkiye'deki 111 üniversite rektörü, 11 dilde yayımladıkları ortak bildiride, İsrail'in uluslararası hukuka ve temel insan haklarına aykırı saldırılarını nefretle kınadı.

  YanıtlaSil
 8. İngiliz Milletvekili David Ward'ın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama, İsrail'i destekleyen ülkenin gündemine damgasını vurdu. Ward, açıklamasında 'Eğer Gazze'de yaşasaydım ben de roket atardım' ifadesini kullandı.

  YanıtlaSil
 9. Bu nasihatı ve sohbeti paylaşmak istedim, bugünkü durumumuza ışık tutabilir :

  http://m.youtube.com/watch?v=2OskgRP_z0Y

  YanıtlaSil
 10. Gazze her güne ölümle uyanıyor!
  İsrail'in havadan, karadan ve denizden saldırdığı Gazze'nin güneyindeki Huzaa ve Abesan'da, çok sayıda ölü ve yaralı olduğu belirtildi. İsrail'in 17 gündür devam ettiği saldırılarda, öldürülen Filistinli sayısı 732'ye yükselirken, yaralı sayısı 5 bine ulaştı.

  YanıtlaSil
 11. Lünnandaki Hizbullah gurubu Hamasa destek vereceklerini,İsral'e karşı savaşacaklarını beyan ettiler.Atalarımız ''bir musibet bin nasihattan evladır'' demiş.İsrailin bu kuduzluğu sadece kendi sonunu hızlandıracaktır. Dualarımız zülme uğrayan bütün müslüman kardeşlerimiz için

  YanıtlaSil
 12. Büyüklerin sohbet ve keşiflerinden...
  Bir gün bu tayyareler islamiyete büyük bir hizmet edecekler.
  Türkiye İsrail'i halledecek.
  Türkiye 5 yıl içinde İsrai'de taş üstüne taş bırakmayacak.
  Türkiye İsrail'in .... şehrinde deniz üssü sahibi olacak.

  YanıtlaSil