.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

9 Temmuz 2014 Çarşamba

İSRAİL RAMAZAN'DA VURUYOR

İsrail iftar vakti Gazze'de katliam yaptı

·     09.07.2014 Sabah
Gazze Şeridi'ne yönelik operasyonlarını artıran İsrail, "acımasızca, uzun bir saldırı" kararı aldı. Gazze'nin çevresini kuşatan İsrail askerleri kara harekâtına hazırlanıyor. Gazze halkı sahurlara bombayla uyanıyor
Filistin ile İsrail arasında 12 Haziran'dan bu yana yaşanan gerginliğin önüne geçilememesi nedeniyle Gazze'de 3'üncü intifada endişesi arttı. İsrail ordusu Gazze Şeridi'ne karşı günlerdir süren operasyonlarını dün denizden ve havadan artırdı. İsrail ordu sözcüsü, "Koruyucu Sınır" ismini verdikleri operasyonlarında kara harekatının da masada olduğunu bildirdi. Gazze Şeridi'nin 40 kilometrelik çevresine yüzlerce İsrail askeri yerleştirildi. 40 bin yedek asker de, göreve çağrıldı. Gazze'de pazartesi gecesi 50 hedefe düzenlenen hava saldırısında aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu 20 kişi yaralandı. Dünkü saldırılarda 7 kişi yaşamını yitirdi. İsrail'in güvenlik kabinesinden de "acımasızca uzun bir saldırı" kararı çıktı. Başbakan Binyamin Netanyahu askeri operasyonların uzun süreceğini söyledi. İsrail'in son iki günde düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısı 20'ye, yaralı sayısı 98'e yükseldi. 

* * * 

Gazze'ye yönelik saldırılarda bilanço ağırlaşıyor /  Yeni Şafak

İsrail ordusu, havadan ve karadan Gazze'ye saldırmaya devam ediyor. Pazartesi gününden bu yana Gazze Şeridi'ne yönelik başlatılan askeri operasyonda 200 hedef vurulduğu belirtilirken, bir gün içinde 24 Filistinlinin öldürüldüğü ifade ediliyor.

* * * 

Bu anlayış işgali savunmak demek /  Yeni Şafak

İki günde 20 cana kıyan İsrail'in katliamlarına karşı tarafsız kalmaya çağıran Ekmeleddin İhsanoğluna cevap Davutoğlu'ndan geldi: Tarafsız kalmak işgalin yanında yer almaktır.

* * * 

İsrail Gazze'ye hava saldırılarını artırıyor / The Wall Street Journal


8 Temmuz 2014 
image

İsrail Salı günü Filistinli militanlara ve bölgedeki altyapılarına karşı uzun bir operasyonun başladığını ilan etti ve Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırıları artırdı.
Gazze'deki Sağlık Bakanlığı hava saldırılarında en az 50 kişinin de yaralandığını bildirdi.İsrail savaş uçakları 50 bölgeye saldırı düzenleyip en az 5 Filistin vatandaşını öldürdü. İsmini vermeyen İsrail yetkilileri Başbakan Benjamin Netanyahu hükümetinin Gazze'yi yöneten İslamcı hareket Hamas'a karşı kollarını sıvadığını ifade etti.
İsrail, savaş uçaklarının sivil mahallelerde bulunan ve Hamas tarafından kontrol edilen askeri üsleri hedef aldığını açıkladı. Hava saldırılarının aynı zamanda İsrail'e roketlerin atıldığı alanları hedef aldığı belirtildi. İsrail bu saldırıların Filistin bölgesinden son 20 ayda yapılan en yoğun roket saldırılarına bir cevap olarak düzenlendiğini bildirdi.
İsrail yetkilileri Pazartesi günü Gazze Şeridi'nden 85'in üstünde roketin atıldığını belirtirken Hamas da ilk kez yapılan saldırıların bir kısmını üstlendi.
İsrail savaş uçakları Gazze'yi vurmaya devam ederken İsrail ordusu yakın bir zamanda çağırdığı 1500 yedek askerin üstüne birkaç bin yedeği daha orduya çağırdı. Bu askerler İsrail'in Gazze ile 58 kilometrelik sınırını kontrol eden Güney Kuvvetleri'ne katılacak.
İsrail ordusu sözcüsü Libby Weiss, ordunun Hamas'a uzun süreli bir saldırı yapacağını açıkladı.
Weiss, "Bu kısa bir operasyon olmayacak. Bir gece sürüp bitmeyecek," ifadesini kullandı.
İsrail kuvvetleri Gazze'ye son 5 yıldaki üçüncü büyük çaplı askeri operasyona hazırlanırken İsrail hükümet yetkilileri daha kısıtlı bir hedef belirledi: Hamas'ın askeri altyapısını çökertip Kasım 2012'deki son büyük askeri operasyondan beri Gazze-İsrail sınırında kaçan huzuru tekrar onarmak.
Netanyahu Hamas'ın kökünü kazımak için yeni çağrılar yapıyor. İsrail otoriteleri Batı Şeria'da kaçırılıp öldürülen 3 İsrailli gencin ölümünden Hamas'ı sorumlu tutuyor.
12 Haziran'da İsrailli gençlerin esir alınmasından sonra İsrailli güvenlik kuvvetleri Batı Şeria'daki Hamas üyelerini hedef alan operasyonlar düzenlemişti.
İsrail saldırılarına cevap olarak Filistin İslami Cihat Örgütü'nün de içinde bulunduğu Gazze'deki küçük örgütler İsrail'in güneyine roket saldırıları düzenlemişti.
Filistinli örgütler geçen Çarşamba bir Filistinli gencin kaçırılıp yakılarak öldürülmesinden sonra saldırılarını artırdı. İsrail polisi Filistinli gencin İsrailli gençlerin intikamını almak için yakılarak öldürüldüğünü düşünüyor. Filistinli genci yakarak öldüren 6 İsrailli şüpheli gözaltına alındı.

35 yorum:

 1. Bediüzzaman demiş:
  Kahraman ordu elindeki kılıncı ayağına vurdurmaz, düşmanına vurdurur. Kur'ana hizmetkar eder. Ağalayan Alem-i İslamı güldürür.
  Biz de bekliyoruz bakalım. Elbette birikecek ve acısı toptan çıkacak...

  YanıtlaSil
 2. Samar oğlanina dondu islam dunyasi.
  Yetistiren vuruyor. Bu kadar aciz oldugumuz icin cok uzuluyorum. ALLAH Yardimcimiz olsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah imhal eder (mühlet verir), ama ihmal etmez.
   El küfrü yedum, vel zulmü la yedum. (Küfür devam eder, ama zulüm devam etmez). Herşeyin bir zamanı vardır. Allah zulme uğrayanların yardımcısıdır.

   Sil
  2. Eskiden bir yazıda Yahudi kitabı Zohar'a göre: "Son savaşta yahudilerin 7'de 6'sı ölecektir." diye okumuştum. Bunun da zamanı hemen hemen gelmiştir. Allahu a'lem.. Bu katliamdan kaçabilenler bir adaya sığınacaklardır. Bu ada Kıbrıs adası olsa gerek.

   Sil
  3. İşin tuhafı ben bu katliamın yine perde altındaki yahudiler tarafından planlandığı kanaatindeyim. Neden mi? Basitçe bir verip üç almak için. Yani bazılarını kurban verip daha büyüğünü elde etmek için. Örnek: Doğu Avrupa'daki İbrani kökenli olmayan yahudileri (Hazar yahudi türklerini) Hitler eliyle fırınlara doldurup bir taşla iki kuş vurdular. Birincisi: kendi ırk temizliğini yaptılar. İkincisi: onları kurban sunup karşılığında İsrail devletini aldılar.
   Şimdi ise dünya hakimi olan yahudiler İsrail'e doluşmuş farklı ırklardan oluşan yahudilere bir kibrit çakmak istiyorlar. Bunları yakıp karşılığında D-Mesih Deccali getirip tek dünya devletini kurmak. Süleyman mabedi merkezli dünya yönetimi kurmak. Tevratta yazılanları yapıp bir nevi Tanrıyı kıyamete zorlamak istiyorlar. Bu tavır Allaha kul olma şuurunda olan müslümanların zıddına Allaha kafa tutup, Allahı kendi amaçları doğrultusunda zorlamaya kalkan isyankar ruh...

   Sil
  4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  5. Değerli Admin, hadis-i şerif'lere göre göre; Türkler tarafından dinden çıkan insanlar (başkaldırıcılar) Türk nahiyesinden Suriye ve Kuzey Irak üzerinde bulunan Nato güçlerine saldıracaklar. Ardından Batılılar'ın fitnesi başlayacak; yani başkaldırıcı Türkleri bozguna uğratacaklar ve Ortadoğu'da zulümlerini daha da arttıracaklar. Batılı güçlerden taraf olan Türkler Güney Irak’ta bulunan Hira şehrine, Kuzey Irak ve Suriye üzerinde bulunan Batılılar Mısır tarafından saldıran Batılılar'a yardım etmek için Ramle (Filistin) bölgesini işgal etmeye inecekler.

   Sil
  6. mehdi alametleri kardeşim

   hadis-i şerif'lere göre göre; Türkler tarafından dinden çıkan insanlar (başkaldırıcılar) Türk nahiyesinden Suriye ve Kuzey Irak üzerinde bulunan Nato güçlerine saldıracaklar.

   Natoya saldırmak dinden çıkmaya sebep mi.Yoksa Natoya saldırarak fitneyi başlattıklarından dolayı mı dinden çıkıyorlar.Bu dinden çıkmak yani islamdan çıkmak küfre düşmek mi oluyor.Bu kuzey ırak la ilgiliyse natoya saldırmaları ters bir durum olmuyor mu.Yani zaten ırağın kuzeyi yada natoya saldıracak olanlar zaten natoya hizmet etmiyor mu.

   Batılı güçlerden taraf olan Türkler o zaman ne oluyor.Batılı güçlere yardım etmek dinden çıkmaya sebep olmuyor mu.Yada ben yazdıklarınızı tam olarak anlayamadım açarsanız.....

   Sil
  7. Siyahtepe BLackhiLL, bu detayı sorman iyi oldu. Zira ilk başta Batılı güçlerle Şam-ı Kübra'yı işgal edecek Türkler; yani orayı işgal edecek olan Nato güçleri hadislerde zorba olarak geçmektedir. Yine bunlara baştan beri itikadından ötürü Mümin olmayan fakat Batı'ya karşı olan Türkler de onlara saldıracaklar. Siyasete girmek istemiyoruz, bugün Amerika'ya destek olanların kim olduğu yine Amerika'ya Amerika'ya karşı olanların da kim olduğu belli. Resulullah (s.a.v.) Efendimiz ahir zaman insanlarının zahirde mümin gözükseler de hakikatte pek azının salih mümin olacağını haber vermiştir. Bu fitnenin sebebi itikatlar ve inançlardır. Hepimiz bu fitnenin şerrinden Allah (c.c.)'a sığınıyoruz. Her defasında kelime-i şehadet getirilmelidir. İleride Süfyani çıktığında ordusu ilk başta Irak'a varana kadar zalimlere karşı savaşacaktır, bunlardan biri de Nato+BM'dir. Tabi bu devletlerden 7 veya 9 tanesi müstesna; yani ilk başta 7 veya 9 tanesi baştan Süfyani'ye biat edecekler. Yine hadislerde Hz. Mehdi a.s.'ın Türklerle savaşacağı anlatılır. Sadece köşe bucakta dağınık halde olan bir kısım Türkler Hz. Mehdi a.s.'a yardım (biat) edecekler.

   Sil
  8. mehdi alametleri ,ALLAH CC sizden razı olsun.İnşalllah bizde o salih müminlerden olmaya çalışacağız.Başlangıç olarak ALLAHU alem 2014 mü yoksa 2015 mi....

   Sil
  9. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  10. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  11. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  12. Siyahtepe kardeşim merhaba,

   Hz Mehdi (As) Medine ve Mekke zamanında Türkiye’nin savaşacağı ilk devlet Rusya ve Rusya’nın yanında savaşacak olan ittifak devletleri tarafı (Suriye gibi) olacaktır, bu savaş iyice büyüyecek ve Dünya savaşına dönecek.

   Türkiye Abd ve Avrupa devletleri(Kitap ehli) ile ittifak edecek olup Dinsiz devletler ile savaşacaktır,

   Bu arada Süfyan hortlayıp bu savaşın tarafı olacaktır, akabinde Hz Mehdi (As) Medine – Mekke de huruç edecek (İnsanlar tarafından bilinmesi), önce Araba hakim olacak, sonra Kuzey’e Şam’a doğru gelecek,

   Kuzeyde Türkiye – Abd, Ruslara ve onun ittifak devletlerine karşı savaşırken de, Hz Mehdi (As) Süfyan ve Acemler ile savaşmaya başlar ve Kitap Ehli ile ittifak yapar.

   Bu Dünya savaşı Müslümanların ve Kitap Ehlinin zaferi ile sonuçlanması akabinde Hz Mehdi (As) ve yanındaki Müslümanlar, Kitap Ehli ile ihtilafa düşer, özellikle ganimet konusunda anlaşmazlar, düşman bölgelerinde olan Müslümanları ganimet olarak talep ederler, fakat Hz Mehdi (As) ve Müslümanlar bunu kabul etmez.

   Kitap Ehli Hz Mehdi(As) ve Müslümanlar bizi kandırdı diyerek Anadolu üzerinden Hz Mehdi (As) üzerine yürümek ister fakat İstanbul hükümeti bunu kabul etmez,

   Akabinde Kitap Ehli 80 sancak ve gemiler ile 960,000 kişilik ordu ile Hz Mehdi (As) üzerine yürür, gemileri yakar ve büyük bir savaş olur.. Şam bölgesinde Hz Mehdi (As) saldırırlar..

   Buraya dikkatini çekerim bu zor gününde Hz Mehdi (As) İstanbul hükümeti 300,000 kişilik bir ordu gönderir yardım etmek için, ayrıca Yemen’den de 40,000 kişilik bir ordu gelir ve meşhur Amik savaşı gerçekleşir..

   Resulullah efendimiz bu 300,000 kişilik ordunun manevi gücünün 1,000,000 kişilik ordu gücünde olduğunu belirtmiştir..

   Yardıma gelmeyenlerden kimin Süfyan’ın tarafında olduğunu, kimin olmadığını rahatça anlarsın..

   Allah’a emanet ol..

   Sil
  13. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  14. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  15. Alamet kardeşim merhaba,

   Amik ovası savaşı ile Süfyan olayının aynı anda gelişeceğini belirtmedim, Süfyanın Amik ovası savaşından önce öldürüldüğünü söylüyorum,

   Dünya savaşı – Melham-i Kübra bittikten sonra, Müslümanlar ile Kitap Ehlinin ittifakından sonra çıkan savaşta – Amik ovası savaşında, Hz Mehdi (As) kimlerin yardım gönderdiğine atıfta bulunuyorum ki bu olay İttifak zamanı bize Hz Mehdi (As) kimlere karşı savaştığının ve gerçekte kimle ittifak halinde olduğunu gösterir, Türklerin çoğu Allahın izniyle ona asker olacaktır, tabi olmayanlarda olacaktır, nasıl araplarda olmayan olduğu gibi,

   Melhame-i Kübra ile Amik ovası savaşları birbirini takip eden fakat farklı savaşlardır..

   Melhame-i Kübra olayının Hz Mehdi (As) zuhurundan 17 – 19 yıl sonra olacağını hangi hadisi şerife dayandırıyorsunuz ?

   Birde paragraflı yazar mısın yorumlarını, yazdıklarının anlaşılması zor oluyor, kusura bakma ama gene karma karışık yazmışsın, bilgilendirici, faydalı veya eğitici olmak istiyorsan lütfen daha düzenli ve analitik yaz..

   Sil
  16. Tamam yanlış algılamış olabiliriz kusura bakma, ama sen de Süfyan'ın ölümünden hemen sonra Melhame-i Kübra (Büyük Kahramanlık Savaşı)'nın olacağını söyledin. Arada sulh dönemi var. Bu savaşın Hz.Mehdi (a.s.)'dan bu kadar sonra olacağını öğrenmek için Şarani Hz. lerinin kitaplarına, Akaid kitaplarına ve Cübbeli Ahmed Hoca'nın Hz. Mehdi kitaplarına başvurabilirsiniz.

   Ayrıca maalesef Türklerin ve Batılılar'ın çoğu Hz. Mehdi a.s.'a karşı savaşacak, ona asker olmayacak, pek azı olacak. Seninkisi hüsn-ü zan sadece. Ama Türklerden ve Araplardan Hz. Mehdi a.s.'a biat edenlerin oranı Batılılar'a ve Yahudiler'e göre fazla olacak.

   Sil
  17. Alamet kardeşim merhaba,

   Bilgilendirme için teşekkür ederim, Özellikle Cübbeli Ahmet’in kitabını çok aramıştım ama bulamamıştım, yoğunluktan dolayıda maalesef aklımdan çıktı, Özellikle Abdulvehhab Şarani hzlerinin ve konu ile ilgili akaid kitaplarının ismini bildirirsen sevinirim, nasihatını tutacağım,

   Bu 17 – 19 yıllık süreç ile ilgili Hadis-i Şerif kolayınızda ise benle paylaşırsan sevinirim, kolayınızda değil ise sağlık olsun, Şii rivayet değildir umarım,

   Benim Zannım Ehli Sünnet vel Cemaatin(Arap,Türk,Kürt,Çeçen hangi ırktan olursa olsun) Hz Mehdi (As) arkasında kapı gibi duracağıdır, Ehli Sünnet vel Cemaat Hz Mehdi (As) gerçek manasını ve değerini bilen fırkadır, Ehli Sünnet vel Cemaat Hadis-i Şerifleri inceleyenler benim zannımı daha iyi anlayacaktır,

   Ayrıca 300,000 kişilik ordu Cübbeli Ahmet’in rivayet ettiği (ondan duyduğum) bir Hadis-i Şeriftir, Cübbeli Ahmet’in sesli sohbetinde dinledim. 960,000 kişilik ordunun çok kuvvetli olduğu belli oluyor, ki Anadoludan Hz Mehdi (As) saldırmak isteyince İstanbul Hükümeti nazikçe Hz Mehdi (As) saldırmayın yoksa bizle hasım olursunuz mesajı veriyor, fakat çok kuvvetli oldukları için dikkate almıyorlar ve saldırıyorlar, saldırıncada İstanbul Hükümetide savaşa müdahil oluyor, 300,000 askerimiz gidince de her bir günde 3 1 şehit oluyor Yemenli kardeşlerimiz ile beraber, 960,000 kişilik orduyu Allah-u Teala hzlerinin kılıcını çekmesi, önce Hz Cebrail’i, sonrada Hz Mikail’i her biri 200,000 melek ile o ordunun üzerine gönderiyor ve o orduyu Allah-u Teala hzleri yok ediyor, İstanbul Hükümeti kaybedeceği savaşa girdiğini biliyor ama Hz Mehdi (As) inandığı için kafire savaş açıyor..

   Detay : Cübbeli Ahmet sohbet, herkesin dinlemesini şiddetle tavsiye ediyorum

   http://www.youtube.com/watch?v=t0RG7PdvsdM

   Hz Mehdi (As) zuhuru ile olacak süreç sana göre nasıl olacak ? Konu hakkında açıklama yaparsan sevinirim..

   Sil
  18. mehdi alametleri , Güncel

   Arkadaşlar paylaşımlarınız için ALLAH CC razı olsun.Hem site admini hemde samimi bir şekilde bildiklerini paylaşan arkadaşlar bize bu zor zamanda yaptıkları her yorum bir ışık olup bizi daha çok aydınlatmaktadır.

   Bu yorumlar ve paylaşımlardan yararlanan arkadaşlar da kendilerine notlar alıp saklasınlar.Bu gün elimizden çok imkan varken yarın bu imkanlardan mahrum kalabiliriz ALLAHU alem.... Selametle kalınız.

   Sil
  19. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  20. Alamet kardeşim merhaba,

   Melhame-i Kübra İstanbul’un fethinden önce olacak, Melhame-i Kübra bittikten sonra Amik ovasında diğer kafir güçler yok edilecek, İstanbul’u işgalci kuvvetlerden, yani Ruslardan Hz Mehdi (As) geri alacak ve Türkler kutsal emanetleri kendisine verecek, Konu ile ilgili çok Hadisi Şerif var fakat aşağıda bir Hadisi Şerif’i paylaştım, Evliya keşifleride bu yönde

   Hz. Muaz RA
   246/4. Melhame-i Kübra ile Kostantıniyye´nin fethi arasında altı sene vardır. Yedinci de Mesih Deccal çıkar.

   Zaten İstanbul hükümeti direk Hz Mehdi (As) bağlı olsa Şam’a gitmeden önce İstanbul’u vurur, arkasını sağlama alır öyle saldırırdı Şam’a Kitap Ehli, İstanbul hükümeti ile de pazarlık yapmazdı

   Son yazıların daha düzenli ve açıklayıcı fakat öncelikli olarak senin çalışmanda Hz Mehdi (As) zuhuru ile başlayan nasıl bir süreç var onu açıklar mısın ?

   Örnek :

   1 – Hz Mehdi (As) zuhuru

   2- Melhame-i Kübra

   3 – Şüfyanın çıkışı

   4 – Hz Mehdi (As) hurucu (7 Alimin bulması ile başlayan ve Ümmedi Muhammed’e zahir olması, ortaya çıkması)

   5 – Melhame-i Kübranın sonuçlanması

   6 – Amik ovası savaşı

   7 – İstanbul’un fethi

   Yukarıdaki bir şekilde sıralama yapar mısın,

   Senin belirttiğin sıralamadan sonrada, belirtiğin süreci incelerim, dayandırdığın Hadis-i Şerifleri sunarsın, sonra sana doğru haklısın veya gerekçeleri ile haksızsın derim, tabi bu arada Şii Rivayetleri kabul etmeyeceğimi, Sinek kanadı kadar değer vermediğimi de biliyorsun

   Öncelikli olarak senin bulduğun Hz Mehdi (As) zuhuru ile başlayacak süreci belirtir misin ?

   Sil
  21. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  22. Siyahtepe kardeşim ve diğer değerli kardeşlerim,

   Abdulhakim El Hüseyn-i Hzlerine sofileri, Hz Mehdi (As) ve Deccal çıktığında kimler onun askeri olacak diye sorduklarında kendisi : Bugünkü Sağcılar Hz Mehdi (As) askeri, Solcular ise Deccal’in askeri olacak demiştir, zaten mantıkda bunu gerektirir,

   Müsterih olun Hz Mehdi (As) huruc ettiğinde Türkiyeden, Orta Asyadan, Afrikadan, hatta diğer tüm kıtalardan tüm Ehli Sünnet vel Cemaat(Müslümanların %85’idir) ona asker olmak için akın edecektir, çok da şehidimiz olacak doğru

   Ehli Sünnet vel Cemaat Hadisi Şerifleri çok açıktır ve gördüğümüz anda onu tanıyacağız, abuk sabuk Şii Rivayetlerede ihtiyacımız yok,

   Hatta göreceksiniz, daha Zuhurunda çoğumuzun haberi olacak, zaten haberimiz olamayacak ise boşuna Zamanın Gavslarını, Büyük Evliyaları, Müceddidleri çıkartmışsız demektir, hele bir zuhur etsin, göreceksiniz

   Sahabeye saygısızlık eden Şii itikadında olanlar, Sünneti red eder tavırlarda olan Vehhabiler tabikide zorluk çekecekler ona biat etmede

   Hz Mehdi (As), Allah-u Tealanın Peygamber efendimiz ile indirdiği Şeriatı tatbik etmeye ve Sünneti ihya etmeye gönderilecek..

   Sil
  23. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  24. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  25. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  26. Alamet kardeşim merhaba,

   Daha önceden dediğim gibi Amik Ovası savaşından önce Süfyan öldürülmüş olacaktır, zaten bunu söylüyorum,

   Cübbeli Ahmet sohbetinde Süfyanın tarafınıda belirtmiş olup alenen Süfyanın tarafında Şiilerin olacağını belirtmiştir, Cübbeli Ahmet, Hz Mehdi (As) taraftarı olarak da Kürtleri, Türkleri, Arapları tüm Ehli Sünnet vel Cemaatin olacağını belirtmektedir, Ayrıca Cübbeli Ahmet, Hz Mehdi (As) öldüreceği aliminde vehhabi olacağını söylemiştir.

   Senin verdiğin örneklerden de çıkmaktadır ki Türkiye’de yaşayan insanların büyük çoğunluğunun Hz Mehdinin büyük destekçisi olacağıdır, Abdulhakim El Hüseyn-i hzlerinin açıklamasıda buna delalettir, Bizim asıl tartışma – irdelediğimiz konuda buydu, Tabiki Ehli Sünnet vel Cemaat’in içinde de zayıf insanlar veya ajanlar olacaktır

   Melhame-i Kübra ise Alimler tarafından Dünya savaşı olarak da kastedilmektedir, onun uzantısı olarak Amik ovası savaşıda kastedilmektedir, fakat tartışmalı bir konu ve hadislerin müteşabih olması ve konu hk detaylı araştırmam olmadığı için konu üzerinde durmayacağım,

   Verdiğin sıralamayı ve kaynaklarını konuşamadık, fakat Seninle bu kadar konuşmamın sebebi seni anlayabilmek ve tanıyabilmek içindi, biraz anlayabildim, biraz tanıyabildim, maalesef hafta sonun bitmesi, iş hayatının yeniden başlaması ve Ramazan ayı olması sebebiyle sohbete devam edemeyeceğim, daha münazara yeni başlamıştı, münazarayı sonuçlandıramadık maalesef,

   Ramazan ayından sonra özelden sende müsait olursan görüşürüz, belki sonra telefonla veya yüzyüzede görüşürüz, hatta böyle daha iyi olur çünkü çok derine iniyoruz, maille bitmesi zor, sayfayıda meşgul etmek istemiyorum,

   Allah’a emanet ol..

   Sil
  27. En azından bu şekilde forumda yazınca herkes istifade etmiş oluyor öyle değil mi. Önemli olan herkesin bu münazaraya dahil olup fikirlerini beyan ederek yanlış bile olsa nasıl bir sonuç çıkacağıdır. Sen de Allah'a emanet ol kardeşim, hayırlı işler.

   Sil
 3. ABD yönetimi, İsrail-Filistin gerginliğinde "kimsenin kara harekatı görmek istemediğini" bildirdi.

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, günlük basın brifinginde, İsrail-Filistin gerginliğine ilişkin, tarafların gerilimi azaltmaya ve sükuneti yeniden tesis etmeye yönelik adım atmaları çağrılarını tekrarladı.

  YanıtlaSil
 4. Gazze'ye 4 günde 800 ton bomba yağdı. İsrail jetleri gece uykusunda bir aileyi ve Dünya Kupası maçını izleyenleri vurdu. Ölen Filistinli sayısı 86'ya yükseldi. 800 yaralı için hastaneler yetmiyor. İsrail adım adım kara harekâtına gidiyor

  YanıtlaSil
 5. Yangın bombası
  İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda çoğunluğu kadın ve çocuk 88 kişi hayatını kaybetti. Cesetlerin kömürleşmiş ve parçalanmış halde olduğunu açıklayan sağlık yetkilileri, İsrail'in Gazze'ye yönelik son iki işgalde de 'uluslararası kanunlara göre yasaklanmış silahlar' kullandığını söyledi.

  YanıtlaSil
 6. Netanyahu: İleri aşamalar bizi bekliyor
  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu "Operasyonun üçüncü günündeyiz. Süreç yürürken planlanan ileri aşamalar henüz bizi bekliyor" dedi.

  YanıtlaSil
 7. İsrailliler dünyayı böyle kandırıyor.

  Gazze'yi vurmaya devam eden İsrail'de Hamas füzeleriyle yaralananların birçoğunun makyaj ürünü olduğu iddia edildi.

  Batı Şeria'da 12 Haziran'da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz'da Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve yakılarak öldürülmüştü.
  Bölgede gerginliğin tırmanmasıyla İsrail, pazartesi günü Gazze'ye yönelik "Koruyucu Hat" adı altında operasyon başlattığını duyurmuştu.
  İsrail ordusunun 4 günden bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 86 kişi öldü, 600'den fazla kişi yaralandı.
  Buna karşın, Gazze'den atılan Hamas'a ait füzelerden yaralanan İsrail vatandaşlarının sayısı 50'yi geçmiyor. Bunların çoğunluğun daa yaşanan panikten kaynaklandığı açıklanmıştı.
  İSRAİL'İN MAKYAJLI YARALILARI
  Bu veriler ortadayken, İsrail'e atılan yüzlerce Hamas füzesiyle ilgili çarpıcı bir iddia daha gündeme geldi. Asfaltı bile delemeyen bu füzelerle yaralananların, aslında fotoğraflanmadan önce makyaja tabii tutulduğuna dair bir fotoğraf internete düştü.
  Sosyal medyada paylaşılan bu fotoğraf, İsrail politikasının dünyayı nasıl kandırdığını bir kez daha ortaya koydu.
  Fotoğraflar ve haberin kaynağı için link:
  http://www.haber7.com/ortadogu/haber/1179018-israilliler-dunyayi-boyle-kandiriyor

  YanıtlaSil
 8. Deccal kelimesi hak ve batılı birbirine karıştırıp insanları kandıran büyük aldatıcı demektir. İsrail dünyayı böyle mizansenlerle dünyayı kandırmaya çalışıyor, ama hak eninde sonunda Gazze'li çocukların lehinde tecelli edecektir.
  Bu arada zalimim zulmüne kıl payı destek çıkanların hak katında perişan olacakları hakkında Kur'an ayetlerine kulak vermeyen bir kısım adaylara duyurulur. İngiliz'e ve Yahudiye şirin gözükmenin bir bedeli olacak elbet.

  YanıtlaSil