.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

18 Temmuz 2014 Cuma

İSRAİL GAZZE’YE KARA HAREKATINA BAŞLADI


İsrail’in Gazze’ye saldırdı. İsrail Gazze’yi bombalıyor
İsrail'in düzenlediği hava ve kara saldırılarında biri çocuk 6 kişi hayatını kaybetti, 45 kişi yaralandı. İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 246'ya, yaralıların sayısı bin 860'a yükseldi.

Gazze'yi tamamen işgal tehdidi
İsrail Gazze’ye karadan girdiği dün akşamdan beri 30 Filistinliyi daha öldürdü. Ölü sayısı 274'e yükseldi. İsrail hükümeti kara harekatını genişletme tehdidi savurdu.


Obama'dan İsrail'e destek
Ölenlerin çoğu sivil olsa da İsrail Batı'dan destek görüyor. ABD Başkanı Barack Obama, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yla konuştuğunu belirtip, İsrail’in ‘kendini savunma hakkı’nı destekledilerinin altını çizdi.

Almanya Başbakanı Merkel: 'Biz İsrail'in tarafındayız'
İsrail'in Gazze'ye yönelik kara harekatı devam ederken, Almanya Başbakanı Angela Merkel'den "Biz İsrail'in tarafındayız" açıklaması geldi.

Clinton'dan İsrail'e: Hamas heybetinizi bitirdi
ABD eski başkanlarından Bill Clinton, Hamas'ın İsrail'in dünyadaki konumunu zayıflattığını, heybetini düşürdüğünü söyledi.

TBMM'de ortak kınama
TBMM'de grubu bulunan 4 parti, ortak bildiri hazırlayarak İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısını kınadı.

Cumhurbaşkanı Gül, İsrail'in Gazze saldırılarına ilişkin , "Bu saldırganlığı durdurmazsa çok daha büyük olaylara gebedir" dedi.

Erdoğan: Haçlı ittifakıyla karşı karşıyayız
Başbakan Erdoğan Bursa'da partisinin mitinginde halka hitap etti. Terör devleti İsrail, Gazze'de masum insanları acımasızca vurmaya devam ediyor. Ortadoğu'daki bu katliama dünya suskun davranıyor. İstiyorlar ki biz de konuşmayalım biz de susalım ama herkes susar biz susmayız. Bakıyorsunuz çıkıyor biri diyor ki İsrail savunma hakkını kullanıyor. Bu nasıl bir savunma hakkı ki İsrail'den kimse ölmüyor ama Gazze'de 240'ı aşkın kişi ölüyor. Bunlar samimi değil bunlar doğru değil, açıkça söylüyorum, yeni bir haçlı ittifakıyla karşı karşıyayız.

Başbakan Erdoğan: 'Artık İsrail'le normalleşme olmaz'
İsrail'in Gazze'ye kara harekatını başlatmasının ardından ilk kez konuşan Başbakan Erdoğan, İsrail ile bundan sonra normalleşmenin olmayacağını, görevde bulunduğu sürece iki ülke arasında olumlu hiçbir şey düşünmeyeceğini söyledi.

İsrail, Türkiye ile diplomatik ilişkileri en düşük seviyeye indirdi
İsrail, Türkiye'deki diplomatik temsiliyeti de en düşük seviyeye indirildi. Diplomatik personel de minimum seviyeye indirilecek

İsrail'e tepki çığ gibi büyüyor
İsrail'in Gazze'ye düzenlediği kara saldırısı tüm yurtta düzenlenen gösterilerle protesto edildi.

AB'den acil ateşkes çağrısı
Gazze'de acil ateşkes çağrısı yapan AB, İsrail'in kendini savunma hakkı olduğunu ancak bunu yaparken orantılı hareket etmesi gerektiğini belirtti.

Paris Valiliği, İsrail'i protesto gösterisini yasakladı
Paris Valiliği, yarın düzenlenmesi planlanan İsrail karşıtı gösterinin yasaklandığını açıkladı.

CNN muhabiri Diana Magnay, Gazze saldırısını kutlayan İsrailli kalabalık tarafından tehdit edildiğini belirtti.
Tehdit edildiklerini söyleyen Diana Magnay, Twitter hesabından şunları: "Sderot'taki tepelerde İsrailliler Gazze'ye düşen bombaları kutluyorlar. Yanlış bir şey söylersem bizi arabamızı parçalamakla tehdit ediyorlar. İğrenç."

CNN, İsrail'i eleştiren muhabirini görevden aldı
ABD merkezli yayıncı kuruluş CNN, İsraillilere tepki gösteren tweet'inden sonra dünya çapında yankı uyandıran muhabiri Diana Magnay'ı görevinden aldı.

İsrail bebek Razel'i de öldürdü!
İsrail'in Gazze'ye dün gece başlattığı kara harekâtı sürüyor. İsrail operasyonu 11'inci gününe girerken, Gazze'de hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 268'e ulaştı. Dün İsrail saldırısında yaralanan bir yaşındaki Filistinli bebek Razel'den de kötü haber geldi. Minik Razel verdiği yaşam savaşını kaybetti.


Gazze Sağlık Bakanlığı: 'İsrail, saldırılar sırasında insan bedenini eriten bir silah kullanıyor" açıklaması yaptı.
İsrail Gazze saldırılarına devam ederken aynı zamanda yasaklı olan silahları da Gazzeliler üzerinde deniyor. Son sadırılarda İsrail Ordusu'nun Gazze'de kısa adı DIME olan [Dense Inert Metal Explosive] olan  "Pudra Bombası" kullanmaya başladığı bildirildi.9 yorum:

 1. Bizimkilerin tepkilerine bakınca, benim yakın dönem için hiç ama hiç umudum kalmadı. Çıkmadık candan umut kesilmez denirmiş, ama belli ki bu can çoktan çıkmış gitmiş. Allah yeni bir can lütfetsin.

  YanıtlaSil
 2. ÖLÜ SAYISI 541

  İsrail'in, 7 Temmuz'dan bu yana Gazze'ye sürdürdüğü saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısının 541'e yükseldiği bildirildi.

  YanıtlaSil
 3. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gaaze'deki katliamdan dolayı Türkiye'de yarın sabah itibariyle,3 günlük yas ilan edildğini açıkladı.

  YanıtlaSil
 4. Arap ülkelerine en sert tepki
  Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, İsrail'in Filistin'deki katliamları için başta Arap dünyası olmak üzere tüm dünyaya çağrı yaptı.
  İşte Venezuela Devlet Başkanı'nın açıklamaları:

  Filistin'den Müslüman, Hıristiyan ve farklı dinden ve kültürden insanlar var. Çağrım bölgedeki Arap halkına ve liderlerine; Ne zamana kadar katliama sessiz kalacaksınız? Filistinli kardeşlerinizin katliamını izlemeye devam mı edeceksiniz? Arap halkları ne zaman uyanacak?

  Ve Arap liderleri…

  Ne zaman uyanıp Filistin halkının sesine ses vereceksiniz? Yerin dibine batsın resmi açıklamalarınız! Yerin dibine batsın uluslararası protokolünüz. Artık harekete geçmelisiniz. Filistin halkının katillerine cevap vermelisiniz.

  YanıtlaSil
 5. Mısır’da selefi partisi: “Hamas’a ve Gazze’deki direnişe yardım etmek caiz değildir.”
  Darbeci Sisi’ye verdiği destekle ve Mısır istihbaratına yakınlığıyla bilinen Mısırlı Selefi (Nur Partisi) Şeyh Talat Zehran, Gazze’deki çatışmaların İsrail ile Hamas arasındaki bir senaryo olduğunu söyledi ve Gazze’de direnişe yardım etmenin caiz olmadığını dile getirdi.

  İşte Talat Zehran’ın o konuşmasının tercümesi:

  “Gazze olayına gelince Yahudilerin Filistin’den çıkarılması gerekir ama Hamas’a ve Gazze’deki direnişe yardım etmek caiz değildir.

  Sebebine gelince orada ne sancak ne de emir var. Orada Şiiler var, Şiilere tabii olanlar var; bir de komünistler var. Bunlara zaten yardım etmek caiz değildir. Onlar İsrail’e kartondan füze atıyorlar. İsrail’de haklı olarak onlara cevap veriyor. Aslında bu savaş, Hamas’la İsrail arasındaki bir tezgâhtır. Halid Meşal ve beraberindekiler Lübnan’da otel lobisinde kalıyor. İsmail Heniyye ve beraberindekiler ise Gazze’de hendeklerde(sığınıklarda) saklanıyor. Filistin’de 2-3 bina vuruldu. Olan halka oldu.
  Bunların hepsi senaryodur. Esas amaç, Mısır’ı İsrail’le savaşa sokmaktır. Mısır’ı sonu hesaplanamayan bir savaşa sokmaya çalışıyorlar. Bu da Şiilerin ve başkalarının hedeflediği bir şey. Mısır hükümetinin buna karşı dikkatli olması lazım. Mısır’ın böyle bir oyuna gelmemesi lazım.”

  YanıtlaSil
 6. Başbakan Yahudilere madalyalarını iade ediyor
  Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Başbakan Erdoğan'a verdiği Cesaret Madalyası'nı geri isteyen Amerikan Yahudi Kongresi Başkanı Jack Rosen'a Başbakan adına bir mektup yazarak "ödülü vermekten memnuniyet duyacaktır" dedi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yahudi kongresi iade etmesini istedikten sonra iade ediyor.. :)

   Sil
  2. Hala kelb hakikatını bilmediğinden şartlanmışlığından dolayı yanlış okudun işte. Doğrusu şöyle olacaktı Yahudi kongresi "iade etmesini istediği için" iade ediyor.. :) (Bu emri yerine getirmeyi görev telakki ettiğinden yani)
   Diyelim ki danışıklı dövüş yürüsün diye. Her şeyleri yalan ya. Hadislerde de dediği gibi "hile ve aldatma" "hile ve desise" Deccâl'in işbirlikçi ajan kelbi.

   Zamanında II. Mehdî Erbakan bunların hadislerde ve Kur'ân'da da haber verilen Millî Görüş Îmânı davasını 30 gümüşe satan cep doldurma derdindeki kelb tıynetini nasıl deşifre etmiş bak:

   Erbakan, “Bu AKP'liler Millî menfa‘atlere aykırı bir şekilde önce ABD istedi diye ‘Irâk'a asker gönderme karârı aldılar. Sonra ABD, Türk askerinin ‘Irâk'ta olmasına karşı çıktı. Bunun üzerine asker göndermeme karârı aldılar. Sonra da dediler ki zâten biz ABD için asker gönderiyorduk, bu yüzden asker göndermeyeceğiz. Şu acıklı hâle bakın, önce ABD gel dediği için sonra gelme dediği için asker gönderme karârı alıyorlar. Robot gibiler. Otur deyince baş üstüne, kalk deyince baş üstüne, yürü deyince baş üstüne. Türkiye'yi İsrâîl’e katılma planı adım adım yürütülüyor.” şeklinde konuştu.
   http://milligazete.com.tr/09112003/haberindeks.htm

   Sil
 7. İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda ölü sayısının bin 258'e yükseldiği, yaralı sayısının ise 7 bin 100 olduğu belirtildi.

  YanıtlaSil