.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

18 Temmuz 2014 Cuma

BEDİÜZZAMAN'DAN İKİ ANEKDOT

"Bir gün bu tayyareler İslamiyete büyük bir hizmet edecek."

Kahraman Ordu "Elindeki kılıncı ayağına vurdurmaz. Düşmanına vurdurur. Kur'ana hizmetkar eder. Ağlayan Alem-i İslamı güldürür."


4 yorum:

 1. islam aleminin eti araplarsa kemigi türklerdir dolayısıyla bu kemigin bu bedeni ayaga kaldırması için gelişmesi gerekir yani daha vakti gelmedi.2 islam aleminin askerleri filistin dir bu askerler bir vakte kadar dayanmak zorundadır ve bizlerde geride kalan aileler olarak olanca gücümüzle maddi manevi destegimizi sürdürmeliyiz. Buarada buyazıyı yazan ben fakat kullandıgım hesap bana ayit degildir .saygılarımla ALLAHA EMANET

  YanıtlaSil
 2. Birşeyi daha söylemeden edemiyecegim Filistini gördügü zulme karşı sesini çıkarmayan müslüman devlet ler Hz Ali nin Savaştıgı bir askerle yaşadıgıHz. Ali'nin bir savaşta mübarek yüzüne tüküren düşmanını bağışlaması.
  Allah'ın aslanı Hz. Ali (r.a.) bir savaş esnasında düşmanı olan yiğitle epeyce vuruşarak sonunda onu yere yıkıp öldürmek üzereyken, o düşman askeri Hz. Ali'nin mübarek yüzüne tükürdü. bunun üzerine Hz. Ali düşmanını bırakarak ayağa kalktı:
  -Yürü git, seni öldürmekten vazgeçtim, serbestsin, dedi.
  Savaşçı bu duruma şaştı:
  -Beni altedip öldürmek üzereyken neden vazgeçtin. Seni ne alıkoydu? diye sordu.
  Hz. Ali cevap verip şöyle dedi:
  -Ben seninle Allah yolunda ve sırf Allah'ın hoşnutluğunu kazanmak için savaşıyordum ve onun için seni öldürecektim. Sen yüzüme tükürünce öfkelendim, sana kızdım. Eğer o an öldürseydim, sana olan kızgınlığımdan dolayı bunu yapmış olacaktım. Yani seni Allah rızası için değil de kendi nefsim için öldürmüş olacaktım. İşte bu düşünceyle seni serbest bıraktım.
  Bunu duyan adam, bu büyük asâlet ve ince anlayış karşısında iman ederek müslümanların safına katıldı. olayı düşünmelerini isterim. Demekki bize saldırklarında karşılık versek nevsimiz için savaşmış oluruz Ama müslümsn bir komşuya saldırısa düşman sende dinkardeşinin yanında olursan o vakit Allah yolunda savşmış olursun . Dogrumudur bilmem ben böyle görüyorum.

  YanıtlaSil
 3. yeni asya bir karikatürle bir provakasyona imza atmış
  http://www.haber7.com/polemik/haber/1192419-yeni-asyanin-karikaturune-tepki-yagiyor
  işin gerçeği ise şudur Bu karikatür, o gazetenin şaşkınlığının alametidir. Ticari mülahazaların ürünüdür. Önüne gelen Risale-i Nur basıp ekleme çıkarma yapıp bir de buna paralel yapının sadeleştirme bahanesiyle tahrifatı başlayınca, varis talebeler hükümete başvurdu. Ve bandrol verme işlemi durdurulurken, Risale-i Nur'a kanuni koruma sağlandı.

  YanıtlaSil
 4. Risale-i Nurların devlet tarafından basılması bizzat Bediüzzaman'ın beklentisidir. Bu beklenti gerçekleşmiştir. Bediüzzaman bu devletin ilerde Risale-i Nur' islam alemine iftiharla sunacağını ifade etmiştir.

  YanıtlaSil