.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

1 Temmuz 2014 Salı

AK PARTİ'NİN ADAYI RECEP TAYYİP ERDOĞAN !


AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayını Mehmet Ali Şahin açıkladı: Başbakan Erdoğan resmen aday !

CHP ve MHP'nin ortak adayı ve HDP'nin adayından sonra, AK Parti de Cumhurbaşkanı adayını bugün Ankara Ticaret Odası'ndaki toplantıda açıklandı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, AK Parti'nin cumhurbaşkanı adayının tüm AK Partili milletvekillerinin imzasıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu açıkladı.

Şahin, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adaylığını, "Tüm milletvekili arkadaşlarımızın ittifakıyla imzalarıyla Cumhurbaşkanı adayımızı belirledik.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 12. Cumhurbaşkanı adayın Genel Başkanımız, Başbakanımız, İstanbul Milletvekili Recep Tayyip Erdoğan. Adayımızın hayırlı olmasını diliyorum" sözleriyle açıkladı.

Erdoğan'ın kullanacağı logosu

logo1.jpg

Erdoğan'ın adaylığını dünya böyle duyurdu

İşte dış basında çıkan ilk haberler:

Reuters: Türkiye'de iktidar partisi Ağustos'taki seçimler için Başbakan Erdoğan'ı aday olarak belirledi.

Associated Press: Türkiye Başbakanı, cumhurbaşkanlığına talip... Türkiye'nin iktidar partisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, cumhurbaşkanının ilk kez doğrudan halk tarafından belirleneceği seçimlerde yarışacağını açıkladı.


AFP: Türkiye Başbakanı Erdoğan Ağustos'taki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacak.67 yorum:

 1. İlginç bir logo kullanılmış.ilk bakışta Bir işçi bareti güneşe giden yol yarım bir e harfi gibi geldi bana.Ama 'tünelin ucundaki ışık' olarak tanıtıldı.Ülkemiz ve komşularımızı zor günler bekliyor.Dualarımız barış için olsun.

  YanıtlaSil
 2. Cübbeli Ahmet'in isteği..

  http://www.cubbeliahmethoca.tv/MD851_irak-ta-yasananlar-ile-ilgili-muhim-aciklama.htm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  3. Güncel arkadaşımızın verdiği Cübbeli Ahmet'in isteği.. videosundaki anlattığı 2 hadise yakın olan ve nette daha önce paylaşılmış 2 hadis   Kıyamet yaklaştıkça fitneler çoğalır. Böyle zamanlarda kenarda kalan, ileri atılandan, oturan ayakta olandan, ayakta olan, yürüyenden, yürüyen de, koşandan hayırlı olduğu için evinizde oturun, fitneye karışmayın! (Ebu Davud)

   ------------------------------------------------------------------------------------------------

   Resulullah (sav) şöyle buyurmuştur: "...Öyle bela ve musibetler olacak ki, hiçbir kimse, sığınabileceği bir makam bulamayacaktır. Bu belalar Şam'ın etrafında dolanacak, Irak'ın üzerine çökecek. Arabistan yarımadasının elini ve ayağını bağlayacaktır... Onlar belayı bir tarafta defetmeye çalışırlarken, diğer taraftan o yine ortaya çıkacaktır."
   (Kenzul Ummal, Kitab-ul kıyame kısm-ul efal, c.5, s. 38-39)

   Hadislerin sahihlik derecelerini bilmiyorum fakat cübbeli ahmet hocanın anlatımına yakın bulduğumdan paylaştım.En doğrusu Cübbeli hocanın verdiği kaynağı bulup ondan faydalanmaktır.Bu zamanda anca hadis alimlerinin ellerinde bulunan sayılı kaynaklara ulaşmak ve iyi derecede arapça bilmek gereklidir.

   Sil
  4. Videoyu izledim. Çok ama çok önemli gördüm. Herkesin izlemesini tavsiye ediyorum. Ortada İngilizce konuşan tuhaf kılıklarıyla islami karikatürleştiren gayet hunhar ve kanlı bir fitne örgütü var. Mehdi'nin bunun ardından zuhur edeceğine dair haberler var. Cübbeli hadisi yorumlamış. Mehdinin içinde çıkacağı siyah bayraklılar Horasandan çıkacak ve ona yardım edecektir. Bunlar ise Şam içinde zuhur etmiştir. Sahte siyah sancaklılardır.

   Sil
 3. Erdoğan için kritik süreç başladı. Cumhurbaşkanlığı adaylığı kesinleştikten sonra yeni operasyonlar için düğmeye basılacağı yazılıp çiziliyor. Abdullah Gürbüz Efendi'nin ''3.döneminde zorla tepeden indirecekler'' sözünü akılda tutmak lazım. Mevla görelim neyler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Görülen bir rüyaya göre XII. cum RTE, başpagan Apo Gül ile beraber 2015 2016 yazın ağustos sabah 10da bir suikasd timiyle öldürülüyor.

   Sil
  2. Ugur Tanis kardeşim... Düşüncelerimi oluşturmada senin de ciddi payın vardı. Yazın çok uzun olduğu için bloguma alamamıştım. Bence tarihlerde hata olsa da yazındaki olayların doğru sıralamasını yapmak önemlidir. Biraz üslup ile daha güzel olacağı ümidindeyim. Selametle...

   Sil
  3. Karşı taraf dediğimiz İngiliz mason cenahı başka çare kalmayıp böyle bir şeye başvuracak desem yanlış oluyor. Zira zaten sürekli izleyip mümkünse ortadan kaldırmaya uğraşıyorlar. Her nefis ölümü tadacaktır. Müslüman ölümden korkmaz.

   Sil
 4. Bu sene 12. sene.. Bu sene için haberler verilmiştir. Bu blogun çeşitli yerlerinde pekçok haber ve yorumlar yazıldı. İşin doğrusunu Allah bilir. Allah hal ve istikbalimizi islam yolunda eylesin. Mevla görelim neyler...Neylerse güzel eyler.. Madem Erdoğan adaylığını açıkladı. Büyük hadiseleri de bekliyoruz.

  YanıtlaSil
 5. Ehl-i keşif bir kardeşimiz şimdiki zaman için bazı beklentileri vardı. Ben de şimdilik ifşa etmiyorum ve bekliyorum.

  YanıtlaSil
 6. Erdoğanın konuşmasında hatime değil fatiha vurgusu vardı. Biz de inşaallah bunun bir hatime değil, eskinin sona erip taze bir başlangıç olmasını temenni ediyoruz. Ama unutmayalım ki 10 Ağustosa kadar hatta ondan sonra da birçok provokasyon olacaktır. Duamız islam aleminin umudu olan bu devletin selamet üzere yücelmesidir.

  YanıtlaSil
 7. cübbelii ahmet hoca ya çok itibar ederim... ancak sizin anlattıklarınız ile hocamızın anlattıkları tam uymuyor... 9 sene batı ile barış dönemi ardından melhamei kübra... süfyanın mehdiye biat etmesi konusundan bahsetmediniz yada ben kaçırdım. en başta biat edecek ardından sapıtacak diyor cübbeli... fırat nehrini dibinden bildiğimiz manada altından bir dağ çıkacak diyor... yani ne su nde baraj gibi şeylr değil... çift bonuzlu ışık sütunundan bahsetti.... bu konulara açıklık gtirimisiniz.. sizin kaynağınız nedir.. ifşaatsa kim .... linkt atıyorum hpsini sonuna kadar dinledim....http://www.youtube.com/watch?v=w4F2ZqX8fHo&list=PL39Kvz4uKNnSeImIfxV5L9eT08-1uryNV&index=4

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  2. Caner kardeşim merhaba,

   Bilgilendirme için teşekkür ederim, bu serinin tümünü dinleyeceğim Allah'ın izniyle, Cübbeli Ahmed'in yorumları doğru yanlışlı olabilir, ilmim yok, bilemem ama sırf Hadisi Şeriflere dayanarak konuları çok güzel açıklamış..

   Ayrıca sırf ses kaydı, yani internet kota dostu, serviste rahat dinleyebilirim inşallah..

   Sil
  3. Biz o konuda Cübbeli'ye destekli hadisler göndermiştik. Yanıldığını kabul etmişlerdi. Hz. Mehdi'ye biat edip daha sonra bozacak olan Süfyani değil, onun amcazadesi olan Sahari'dir, Sahari'nin dayısı da Kenane'dir. Elimizde bununla ilgili hadisler var. Süfyani en melun insandır, hiçbir zaman biat etmeyi aklından bile geçirmeyecek olan ve kendisine Şeytanların yardım edip koruyacağı istidrac sahibi dehşetli bir şahıstır.

   Sil
  4. ben cübeli hocama çok itibar ederim .. onun söyledikleri önemli benim için ... mehdi as ın mutlaka geleceğini ancak bu yüzyılda çıkmayacağını belirtti.. hatta kitabı var... neyse bekleyelim görelim ..

   Sil
 8. bursevi hazretlerinden de önemli uyarı var.
  http://www.youtube.com/watch?v=cZEaa3KUTxQ

  izlemenizi tavsiye ediyorum.
  bursevi ve cübbeli hocamızın uyarılarından ve yüzlerindeki heyecandan çıkardığım sonuç...

  süfyani zuhur etmiştir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. süfyan öncesi şeysabani (bagdadi) çıkmıştır. süfyanın alametlerini hadislerde hiç mi okumuyorsun? şamda deprem,harestada batma, batılıların mısıra çıkmasından sonra süfyan çıkacak.

   Sil
  2. şeyşabani şia kaynaklıdır.
   ehli sünnet kaynaklarında şeyhşabani den bahsedilmez.
   aşağıdaki linde bakarsak süfyan olma ihtimalı yüksektir.

   http://gaybihaberleri.blogspot.com.tr/2013/08/sufyani-fitnesi-celaleddin-suyutinin.html

   dediğin sıralamaların daha önce gerçekleşmiş olması yüksektir.

   verdiğimiz linkte bakarsan,
   süfyaninin bağdata ve kufe ye girişi, kekkükte yaptığı katliam ve mekke üzerine göndereceği ordu zikredilmektedir.

   ayrıca suriyeden çıkıp, ırakta faaliyet göstereceğide belirtilmiştir.

   şu anda ki faaliyetleri ilgili hadisi şeriflerle birebir örtüşüyor.

   belki süfyani değil ama bu ihtimal düşük ihtimal.

   Sil
  3. Kardeşim; Bağdadi değil Süfyani, Şeysabanı bile olamaz. Süfyani ve Deccal gibi şahıslar kasıp kavuracaklar ve bağımsız olacaklar. Şeysabanı da bağımsız olarak zuhur edecek ve Abbasoğulları ile savaşıp onları yenecek fakat Irak'ı 1 gecede ele geçirmek için Ürdün-Arabistan istikametinde hareket edip Yemen'e gidecek ve buralarda büyük zayiatlar verecek Yemen'den topladığı orduyu alıp geri dönecek. Ayrıca Şeysabanı tüm Arap ülkeleri karıştıktan sonra ortaya çıkacak. Arap ülkeleri de 3. dünya savaşının başlamasının ardından karışacak.
   Bir kere bunların hiçbiri olmadı ve Işid bağımsız bir örgüt olarak çıkmadı, Ebubekir Bağdadi ilk lider değil zaten. Ayrıca Işid hiçbir şekilde Iraklılarla başarılı bir galibiyetle savaşı sürdüremiyor, karadan normal bir başarıyla ilerlerken hava saldırılarına karşı aciz kalmaktadır.
   Yanlış teviller insanın boynuna vebal bindirir.

   Sil
  4. sevgili @mehdi alametleri kardeşim.
   " Süfyani ve Deccal gibi şahıslar kasıp kavuracaklar ve bağımsız olacaklar" diyorsun. ışid in yaptığı fesat ve fitne küçümsenemiyecek kadar şiddetli ve yıkım güçleride çok büyük. şimdiden tarihte yaptıklarıyla çok derin bir iz bıraktılar.

   bağımsızlık konusunda sizler gibi düşünmüyorum. kimseye bağlı değiller. karşısındaki devletler yani amerika, ırak, arabistan, türkiye ve diğerleri birdenbire çıkan bu durumda nasıl tavır alacağını kestiremiyorlar. şu anda şaşkınlar ve nasıl bir yol izleyeceklerini zamana yaydılar.

   ben ışidi ırakta musulu almadan 1 sene önce den takip eden biri olarak şunu rahat söyleyeyebilirim ki,
   kimseden destek almıyorlar, dünyanın her tarafından oluk oluk biatlar oluyor. halada biatlar devam ediyor.

   şu anda hadisi şeriflerde gözlemlediğimiz...
   bize verilen haberlerde süfyan şamdan çıkacak ve ırakta faaliyet gösterecek.
   ileride gerçekleşecek olan ise...
   haşimi bir genc bahane edilerek mekkeye saldırılacaktır.

   herşey en ince detayına kadar bizlere anlatılmış.

   dediğiniz gibi süfyani olmayabilir fakat olma ihtimali çok yüksek.

   zaten bağdat ve kerbela da başarısız olurlarsa süfyan değildir.
   fakat burayı alıp şia ları katlederlerse ...
   çıkacak olan siyah bayraklara bakmak lazımdır.

   bir başka ihtimal ise...

   horosandan daha önce çıkmış olan el-kaide ye bağlı nusret cephesi'ne biat etmek lazımdır.

   ışid in bu aşamadan sonra gücü kırılmassa,
   karşısına çıkan siyah bayraklar mehdi a.s. ın ordusudur.

   sizin görüşlerinizede saygılıyım fakat süfyani nin çıkışıyla ilgili alametlerin çoğunun gerçekleştiğini düşünüyorum. gerçekleşmeyen durumlarda ise bizim gözümüzden kaçtığına inanıyorum.

   selametle.


   o siyah bayr

   cübbeli ahmet hoca bile tüm müslümanları uyaran açıklamasını yaptı ve peygamberimizin ışidi işaret eden 2 hadisi şerifi bizlerle paylaştı.

   Sil
  5. zülkarneyn kardeşim burdaki yorumuna katılıyorum (bagdadinin ahir zaman karakterlerinden biri olabileceğini düşünüyorum) yalnız el nusra işide katıldı diye biliyorum

   Sil
  6. zulk@rneyn ve Turker Eraslan kardeşlerim, IŞİD, el-kaide'den ayrılan bir örgüt olduğu için direkt bağımsız çıkan bir ordu değil, ayrıca Bağdadi de ilk lideri değil ve çok derin iz bıraktılar diyorsunuz; hiç de çok başarılı ilerlemiyorlar, karadan normal bir şekilde ancak ilerleyebilirken, hava kuvvetlerine karşı aciz kalmaktadırlar. Bir de dahaca büyük afetler olmamış, 3. Cihan Harbi çıkmamış, Araplar arasında keskin savaşlar çıkmamış, dünya çapında büyük ölümcül hastalıklar ve kıtlıklar vukua gelmemişken sizler nasıl hadisleri bir kenara koyarak ahir zamanda çıkacak olan dehşetli şahısları bu küçük çeteciklere uyarlıyorsunuz. Demek ki bir de Şeysabanı gibi büyük cabbarları görseydiniz, yürekleriniz korkudan feryat ederdi.
   Ama şurası gerçektir ki bu küçük olaylar gelecekte giderek artacak olan daha büyük olaylara gebedir. Işid ve diğer örgütler ve liderleri için; küçük Eshebler, Rabiiler, Cerhumiler, A'raclar, Şeysabanılar, Süfyaniler, Deccaller ve çıkacak olan diğer şerli kişilerin küçük tipleri diyebiliriz vesselam.

   Sil
  7. mehdi alametleri kardeşim hadisi şeriflerin dışında yorum yapıyorsun,kendince fazla tevil yapıyorsun.

   1.süfyani ordusu tamamen kendi başına yepyeni kurulmuş bir ordu olacak diye bir kaide yok.Mevcut bir yapıdan çıkması çok doğal

   2.bağdadinin ilk lider olmaması ne alaka?süfyani veya şeysabani mutlaka bir ordunun ilk lideri olacak diye de bir kaide yok

   3.işıd icraatına henüz yeni başladı diye düşünüyorum.hilafetlerini bile daha yeni ilan ettiler ve bagdadi de daha yeni ortalıkta görülmeye başlandı.

   4.yüreğimiz hangi durumda korkudan feryad eder onu Allah bilir

   5.suriye olayları,işıd.....bu olayların süfyaninin çıkışına evrileceğini düşünüyorum.

   6.Bir önceki yorumunda öyle bir yazmışsın ki sanki Arap ülkeleri henüz karışmamış gibi bir iddia söylüyorsun.Daha ne kadar karışsın sence?
   Komple bir kıtanın liderleri devrilmiş aynı anda isyanlar çıkmış ama sence yeterince karışmamış..!

   7.Süfyaninin tam olarak dünya savaşı öncesi mi yoksa sonrası mı çıkacağını ne olarak bildiren EHLİ SÜNNET hadisi kaynak gösterirsen sevinirim.Çünkü bizim bildiğimiz öncesi veya sonrası net değildir.

   8.En doğrusunu ALLAH bilir.Ne sen ne ben ne de bir başkası..!

   Dikkat ediyorsan ben "böyle düşünüyorum" diyorum.Kimi hadisi şerifleri bilmeme rağmen ve düşündüğüm istikamette delil olabilecekken tevil etmekten kaçınıyorum.Öyle bir ilmimiz olmadığından...

   Sil
  8. Bizim hadis-i şerif'leri kesinlikle tevil ettiğimiz yok, aynen anlatıyoruz. Asıl hadisleri anlamayıp siz tevil edip olayları çok küçümsüyorsunuz. Bu olaylar herkese ağır patlar. En iyisi mi sabırla beklemek. Eğer Allah Teala bize ömür verirse görürüz ancak, o zamanlara kalmak da büyük mucize. Kardeşim Süfyani mevcut yapıdan falan çıkmayacak. Adam bağımsız, ancak Şeytanın misyonunu ona bildirip kapısına özel olarak getirdiği 7-9 sancak sahibi ile huruc edecek, kendisi şu an el-Yabis (Ürdün) vadisinde yaşamaktadır, zamanı gelince çıkacak. Ben size Şeysabanı'nın, Süfyani'nin 3. Cihan Harbi'nden sonra çıkacağına dair hadisleri veririm lakin buraya sığmaz. Siz sanki hadislerden bi habermişsiniz gibi muamele yapıyorsunuz. Arap ülkeleri daha ne kadar karışacak diyorsun, sen hayatında fitne görmemişsin, olayları hafife alıyorsun, ben bir şey demiyorum kardeşim, öürsek de kalırsak da zaman her şeyin ilacıdır vesselam. Ama siz yine kendi bildiğinizi okumakta serbestsiniz tabi, neticede bizler sadece acısıyla tatlısıyla tartışma havası içinde fikir beyan ediyoruz, bundan ötesine gidemeyiz zaten. Sonuçta düşüncelere saygı duyuyoruz kardeşim.

   Sil
  9. mehdi alametleri kardeşim demagoji yapıyorsun.Bu zamandakileri yeterli büyüklükte fitne olarak görmüyorsan diyecek birşeyim yok.

   Benden sana tavsiye şia rivayetleri ile ehli sünnet hadisi şerif ayrımını iyi yap hatta şia kaynak hiç okuma çünkü karıştırabilirsin.

   Sen zahmet olmazsa eğer,

   süfyaninin bağımsız olacağına (artık bağımsızdan ne kast ediyorsan) delil

   süfyaninin bir ordunun ilk lideri olacağına delil

   ve çıkışının 3.dünya savaşından sonra olacağına dair KESİN delil (melhameler değil melhamei kübra)

   var mı yokmu sen onu söyle.her biri için bir tane toplamda üç tane hadisi şerif yeter.Tabi delil olması için hadisi şeriflerin ehli sünnet olması gerektiğini söylememe gerek yok sanırım.

   Sil
  10. Senden ala demagojist mi var! Sen hadislerin ehemmiyetini kavrayamamışsın dahaca! Biz senin gibi Şia hadislerini kafadan inkar etmiyoruz, ehli sünnet hadisleri ile kıyaslayıp tartıyoruz. Bağımsızdan kastettiğim, ilk defa kendisinin bir ordu kuracağı ve ilk lideri olacağı, ordusunun başka bir örgütten ayrılıp sonradan tek olmayacağı (IŞİD gibi). Tabi sen olaylara hep siyasi konjüktürden ve paralel yapılanmadan baktığın için senin anladığın gibi siyaset bağımsızlığı falan değil yani. Sadece sünni hadisten bulunca doğrudan net olmaz. Zira olaylar en başlangıcından anlatılmamış, olayların ilerisi anlatılmış toparlayınca yazacağım.

   Sil
  11. umarım diğer arkadaşlar senin yorumlarının sıhhati hakkında daha iyi bilgi sahibi olmuşlardır.
   Maksat hasıl oldu ama hala daha demagoji yapmaya devam ediyorsun.Ne alakası var siyasetle paralelle..Tabi bir yaran yoksa..

   "lk defa kendisinin bir ordu kuracağı ve ilk lideri olacağı, ordusunun başka bir örgütten ayrılıp sonradan tek olmayacağı "

   iddiana hala daha delil getirmedin (veya getiremedin).Sana göre şia kaynak olabilir ama bana göre olamaz veya herhangi bir ehli sünnet vel cemaate göre.Gerçi bu iddiana kaynak olabilecek şia rivayeti olduğunu da hiç sanmıyorum.

   mehdi alametleri, sağa sola çekme net delil getir.

   Sil
  12. insanlara iftira atacağına delil getir delil.
   Bak bu huy şimdi bana tanıdık geldi.

   Sil
  13. sevgili @Turker eraslan kardeşim...

   nusret cephesi ışid e biat etmedi. hatta ışid nusra yı tekfir etti. ve dahası canlı bomba göndererek üst düzey yöneticilerini öldürdü. fakat nusra'dan ayrılıp ışid e biat edenler oldukca fazla. el nusra ise daha fazla müslüman kanı akmasın diye geri çekildi.
   birde şu varki ıraktaki bir çok cihad grubundan ışid'e biat'ler oldu. esada karşı savaşan müslümanların sayısıda oldukca azaldı.

   daha önceden bildiğimiz gibi ilk siyah bayrakları açan usame bin leden liderliğindeki el kaide idi. afganistandan açtılar, oradan ırak ve şam'a kadar geldiler. afganistan horosan bölgesi diye tabir edilen mevkide buluna bir ülke. diyeceğim yakın tarihte ilk açılan siyah bayrak horosandan açıldı ve onun suriyedeki temsilcisi nusret cephesi olarak bildiğimiz kısaca el nusra dediğimiz grup.

   birde şu an nakşibendi ordusu ile ışid çarpışıyor. nakşi ordusunun asker sayıusı 5.000 kişi. hadisi şeriflerdende biliyoruzki, süfyanın karşısına çıkacak ilk kişiler haşimi genç ve şuayb bin salih temimi. şuaybında asker sayısı 5.000 kişi olacağı hadisi şeriflerde geçiyor. sanırım imamı rabbani k.s. hazretleri diyordu yanılabilirimde, mehdi a.s. ın nakşibendy halifesi olacağı keşifle bildirilmişti.

   hamas şu anda 3. intifadayı ilan etti.
   şu an hedefini kudus olarak belirleyen bir grup siyah bayrak açıp harekete geçebilir. zaman tam zamanı.

   tacikistanda da müslümanlarla yönetim arasında bir büyük savaş yaşanıyor. müslümanlar şehid oluyor. durum ne, kim kimdir bilmiyorum fakat bu topraklarda horosan bölgesi sınırları içinde. buradanda siyah bayraklar açılabilir.

   yani bir sürü puzzle parçaları var. etrafa saçılmış durumda.
   biraz beklemek lazım.

   Sil
  14. sevgili @mehdi alametleri kardeşim.

   sizin de görüşleriniz çok önemli ve önemsiyoruz. tabiki katıldığımız taraflarımız oluyor, katılmadıklarımızda oluyor. verdiğiniz bilgiler ve ifşatlar çok değerli.

   fakat şia kaynaklı bilgileri hiç dikkate almamak gerek diye düşünüyorrum. 2 gündür gaybeti numani ismli şia kaynaklı eseri inceliyorum. ehli sünnet inancında olmayan çok zıt bilgiler var. eser'in üçde ikisi hazreti mehdi a.s. ın daha önce yaşamış ve ortadan kaybolmuş bir kişi olarak anlatıyor. ve hatta gelecek mehdi'nin şii lerin kurtuluşu için geleceğide bir çok yerde anlatılıyor.mehdi a.s. onlara göre kendileri için gelecek ve sunnilerden hesap soracak. çok az benzerliklerimiz olsada aykırılıklar çok daha fazla.

   zaten bir süre sonra ak yada kara ortaya çıkacak. biraz beklemek lazım.

   birde şunu belirteyim. ışid kufe ye girdiği zaman kufe mescidini patlatacaktır. kufe mescidi yıkıldığında ise mehdi a.s. zuhur edecektir.

   Hüseyin bin Ali'den (ra) buyurdu ki: "Kufe mescidinin duvarı yıkıldığında, o zaman o kavmin mülkünü kaybetmesidir ve o mülkün zevali sırasında da Mehdi Huruc eder."
   Sil
  15. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  16. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  17. Mehdi alametleri sen şaşırmışsın.Karıştırıyorsun.
   (Malesef şii-sünni birbirine katıp karıştırınca insan zihni ve kalbinin bulanıklaşması doğaldır.)

   Önce hangi cemaatin propagandasını yaptığımı söylemen lazım.Yazdığım herşey ortada.Aralarından bir tane cemaat propagandası yazarsan sevinirim.

   Sen önce onu bir söyle sonra da daha da yukarıda –sırf muhalefet olsun diye- karnından uydurduğun süfyani özelliklerine delil getiremediğini ikrar et.

   Bu ikrarından sonra neden hadisi şeriflerde olmayan birşeyi sırf muhalefet olsun diye uydurduğunun muhasebesini yap..!

   Özetle; Cevap,İkrar,Muhasebe…

   Fakat yine hatırlatayım, saga sola çekmeden.NET.

   (Not:Allah razı olsun, içimizdeki kötülükleri tedavi ettiriyoruz Tabibine... Sana lüzum yok)

   Sil
  18. Zülkarneyn kardeşim,

   mehdi alametleri o kadar şia rivayeti alıyor ve burda bilen bilmeyen adamın zihnini bulandırıyor ki bir adam kalksa şia propagandası yapıyor olsa ancak belki bu kadar olur.

   O yüzden ben "mehdi alametlerini" ehli sünnet vel cemaat davasında samimi bulmuyorum.

   Bu davada samimi olmayan adam da isterse gezegenler arası seyahatın bilgisini versin hiç mühim değil..!

   Sil
  19. Güvenilir bir ehli sünnet sitesinin soru cevap bölümü
   Soru :şiilerin ehlibeyt imamlarından rivayet ettiği ahirzaman ve Hz.Mehdi hadisleri güvenilirmidir.?
   Cevap:Şiilerin sözlerine itibar edilmez
   Ehli sünnet alimlerinin bildirdiklerine güvenilir.

   Sil
  20. Turker Eraslan, şimdi biz senin gibi işkembe-i kübradan uyduranlara kanıt neymiş göstereceğiz. Sana Şia hadisleriyle fevkalade kanıtlar gösterirdik de inanmadığın için en azından ehli sünnet hadislerinden bildiklerimizi gösterelim de bunlar senin için ne kadar kanıt olur bilemeyiz:
   ***süfyaniden önce dünya savaşı çıkacağı***
   -siyah sancaklılar gelinceye kadar harbler kendi aranızda olacaktır. daha sonra (hazar) Türkleri baş kaldıracak ve sizler onlarla çarpışacaksınız. bundan sonra bineklerinizin sırtındaki eyerler henüz kurumadan Mağrip halkı isyan edecektir. (el-fiten)
   -Muhammed b. Hanefiyye şöyle demiştir:
   "Batıdan gelen Mağrib halkının öncüleri Dımışk Mescidine girdikleri vakit, onun harika güzelliğine baktıkları sırada Haresta denilen köy helak edilecektir. Sonra Süfyani çıkacaktır."
   -Emirül Mü’minin Hz. Ali bin Ebi Talib (r.a.)’dan, Buyurdu ki: Biri Batı’da, biri Cezire’de, birisi de Şam’da olmak üzere üç grub bayrak dikilir. Fitne bunların arasında bir yıl devam ettikten sonra, Süfyani’nin çıkışı ve yaptığı zulüm ve fücuru anılır. Sonra Mehdi (a.s.)’ın hurucu ve insanların Rükun ile Makam arasında O’na biatları anılır...

   Sil
  21. ***süfyaninin kimseye bağlı olmayacağı ve tek başına lider olacağı***
   -Naim b. Hammad Fiten’de nakletti. Ebu Meryeme’den, o da kendi şeyhlerinden rivayet etti ki: Süfyaniye rüyasında “Kalk ve ortaya çık” denilir. Kalkar ancak kimseyi bulamaz, ikinci bir rüya ile ayni şeyi görür, yine kimseyi bulmaz, üçüncü bir rüyada ise “kalk çık ve kapının önüne bak” denilir. Kalkıp kapıyı açtığında ellerinde bayraklarla yedi ila dokuz kişiyi görür, bunlar Süfyani’ye “Biz senin ashabınız” derler. Süfyani onlarla beraber çıkar ve vadinin muhtelif yerlerinden birçok insan da kendisine tabi olur. Allah kendisine karşı Şam sahibini çıkarır, ona karşı gelir savaşır, sancağına baktığı zaman, Süfyani onu hezimete uğratır.
   -Ebu Abdullah Nuaym b. Hammad, Hz. Ali'den şöyle rivayet etmiştir:
   "Süfyani, Halid b. Yezid'in çocuklarından bir adamdır. İriyarıdır. Yüzünde çiçek hastalığı izi vardır. Gözünde beyaz bir leke vardır. Dımışk şehri civarında "kuru vadi" denilen yerden çıkacaktır. Kendilerinden olan yedi kişinin arasında (koruması ile) çıkar.
   -“Ciğerleri yiyenlerin oğlu” olan Süfyani kuru bir vadiden çıkar. Kelp kabilesinden abus çehreli, sert kalpli adamlardan bir ordu düzenler ve bunlar her tarafa zulmederler. O; medrese ve mescidleri yıkar, rüku ve secdeye giden herkesi cezalandırır. Zulüm, fesad ve fısk çıkarır. Alim ve zahidleri katleder, pek çok şehri de işgal eder. Kan akıtmayı helal kılarak, Ali Muhammed’e düşman kesilir. Temiz insanlara ihaneti tecviz eder. (Kütüb-i Sitte, İkdiddurer’de zikredilen diğer alametler kısmından)
   -Hakim, Ebu Hureyre’den tahric etti, Resullulah Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: “Şam’ın alt tarafından, kendisine Süfyani denen bir adam çıkar ve ona tabi olanların çoğu Kelb’den olur. Süfyani insanları öldürür ve hatta kadınların karınlarını deşerek çocukları katleder. Onlara karşı Kays toplanır ve onları da öldürür. Hatta zulmü o hale gelir ki kurtlar bile onu lanetlerler. Sonra Ehlibeytim'den olan Mehdi Harra'da çıkar ve bu haber Süfyani'ye ulaşır ve O Mehdi üzerine bir ordu gönderir. Ancak Mehdi (ordusu) Süfyani'nin ordusunu hezimete uğratır. Süfyani bunun üzerine yanındaki bütün askerlerini toplayarak O'nun üzerine tekrar bir ordu gönderir, fakat bu ordu Beyda'ya varınca yere batırılır. Onlardan ancak haberci kurtulur.”
   -Ebu Abdullah Nuaym b. Hammad, Halid b. Ma'dadan şöyle rivayet etmiştir: "Süfyani, elinde üç sopa olduğu halde çıkacaktır. O sopalarla kimi korkutursa, o kişi ölür."
   -فيقتل الترك والروم بقرقيسيا حتى تشبع سباع الأرض من لحومهم Artat bin Al-Munzir dedi ki ...Süfyan ordusu Karkısada Türkleri ve Rumları (Batılıları) öldürür hatta o topraklarda vahşi hayvanlar onların etleriyle açlıklarını giderirler. (Naim bin Hammad, el-Fiten ve'l-melâhim kitabı)
   Yok alametlerin hepsi gerçekleşmiş, yok Bağdadi Şeysabanı'ymış, yok Süfyani'ymiş, o halde sen de kanıtlarını göster de görelim?

   Sil
  22. mehdi alametleri, delil diye gösterdiğin hadisi şerifleri biliyoruz ve iddia ettiğin manaları kesin olarak gösterir bir yeri yok.

   TEVİL'e girme boşuna...

   ne "MELHAMEİ KÜBRA"yı kesin olarak süfyaniden önce gösterir bir kısım var ne de iddia ettiğin gibi "bağımsız tek başına ve bir ordunun ilk lideri olarak çıkacağı"na delil var.Hatta alıntıladığın hadisi şerifte onun ashabının geldiğini kendin söylüyorsun ki bu da hazır bir oluşumun olduğu manasına bile gelir.

   Ama ben senin gibi kesin bir tevile girmiyorum yine de...İLMİMİZ olmadığı için.

   Yok olmuyor uğraşma...

   Sil
  23. Dikkat et..!muhalefetine delil arıyorsun ki bu şekilde bir yere varamazsın.

   Ben ışid'in hadisi şeriflerde (cübbelinin en son sohbetini yaptığı ve gaybihadislerin makalesindeki bir kısım ehli sünnet hadisi şerifler) apaçık bahsedilmesi sebebi ile bagdadinin "ahir zamanın önemli karakterlerinden biri olduğunu" düşündüğümü söyledim.

   Dikkat et kesin şudur demedim.. süfyani de olabilir bir başkası da... ne olduğunu kesin olarak anlamak için biraz daha zaman var.

   Sil
  24. Sen yolunu şaşırmışsın, bu sitedeki herkes şahit olsun, Allah (c.c.) rızası için bizler mi tevil ediyoruz, yoksa Turker Eraslan mı? Hadis-i şerifleri yanlış zamanda yanlış kişilere tevil ederek asıl sen tevil ediyorsun, düzenbazlığın manası yok! Bir kere Cübbeli Ahmet Hoca IŞİD'i senin gibi ki,mseye tevil etmedi, bakın kıyamet alametleri gerçekleşiyor, ahir zamanda kimin kimi niçin öldürdüğü belli olmayacak, kişi karşısındaki kişiyi neden öldürdüğünü bilmeyecek dedi. Senin gibi hiç ihtimali bile olmayan Süfyani olabilir ihtimalini bile vermedi. Olsa olsa küçük Süfyani olur. Sen hadisleri çok küçümseyip yanlış teviller yapıyorsun, bizim gibi hadislerin ehemmiyetini kavrayıp tevil etmeden asıl manalarıyla açıklayanlara da muhalefet oluyorsun. Bir kere sen Melhame-i Kübra'nın bile Mehdi'nin zuhurundan epey sonra olacağını dahi bilmiyorsun! Ne diyelim Allah Teala kimin haklı kimin haksız olduğunu biliyor, zamanı gelince kim ak kim kara belli olur vesselam.
   Sen kendi fikirlerini yanlış da olsa elbette beyan edebilirsin ama fikirlerimizi lütfen birbirimize karşı aşırı muhalefet etmeden tatlı bir tartışma havası içinde aktaralım vesselam.

   Sil
  25. mehdi alametleri, bu konuda ne dediğimiz anlaşılmıştır.

   Ancak ısrarla hadisi şerifleri küçümsediğim iftirasını atıp duruyorsun. Hiçbirşey için olmaz ama sırf bu sebep için kalbini kırarım.Buna bir son ver.
   Biz edep gereği,manasına veya hikmetine zarar gelir diye direk şudur diye tevil bile edemiyoruz.

   Allah ümmeti muhammedi şia belasından korusun..!

   Sil
  26. mehdi alametleri ve Türker Eraslan kardeşlerim... Ramazanını tebrik eder, Allahtan müslümanların kalblerini telif etmesini dua ederim. Selam ve dua ile....

   Sil
 9. Mustafa kardeşim merhaba,

  Bediüzaman hzlerinin Hz Mehdi (As) nerede çıkacağına dair bir açıklaması var mı, Türkiye söylemleri zorlama olmuyor mu acaba ? Bilgi amaçlı soruyorum ve öğrenme amaçlı soruyorum yanlış anlamayın..

  Hadis ilmini ve Hadisleri çok az bilirim ama Hz Ali (Ra) rivayet ettiği hadiste Hz Mehdi (As) Medine'de (El - Medine) doğacağını belirtiyor ki Rivayetçisi çok kuvvetli.. Isterseniz kaynağı sunarım..

  Tabiki Allah dostları ve Büyük Alimler tüm konudaki Ayet, Hadisleri ve Alim içtihatlarını çok iyi biliyor, asıl - Arapça metninide, onların açıklamaları yabana atılmaz..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bediüzzaman Hadisleri tevil ederken Mehdi ve Süfyan gibi ahirzamana ait şahısların İslam hilafet merkezinde zuhur edeceğine dair beyanlarını 5. Şua'da yazmıştır.

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  3. Mustafa kardeşim merhaba,

   Kastettiğiniz 9. Mesele mi ?

   Burada Bediüzaman hzleri tevil derken ne demeye çalışmış ?

   Ya da Ahir zaman Mehdisi için Bediüzaman hzleri Müceddid olarak direk bir hükümde mi bulunmuş ?

   Doğum yeri Medine'den kasıt Ankara (TBMM'nin şahsı manevisinde Hilafet) ve yaşayacağı yer derken Şam veya Mekke'den kasıt İstanbul (Kutsal Emanetler oradadır) mu demiştir ?

   Isterseniz mail adresinizi belirtin oradan daha detaylı ve rahat konuşalım..

   Hakkınızı helal edin inşallah sizi yormuyorumdur..

   5. şua

   DOKUZUNCU MES'ELE: Rivayetlerde, vuku'at Süfyaniye ve hâdisat-ı istikbaliye Şam'ın etrafında ve Arabistan'da tasvir edilmiş.

   Allahu a'lem , bunun bir te'vili şudur ki: Merkez-i hilâfet eski zamanda Irak'da ve Şam'da ve Medine'de bulunduğundan, râviler kendi içtihatlariyle --daimi öyle kalacak gibi-- mana verip " Merkezi Hükumet-i İslâmiye" yakınlarında tasvir etmişler, Haleb ve Şam demişler. Hadisin mücmel haberlerini, kendi içtihatlariyle tafsil etmişler.

   Sil
  4. Kardeşim rahatsızlığım nedeniyle blogumda çok aktif olamıyorum. Bediüzzaman bu konuda kendi görüşünü belirtmiştir. Diğer alimlerin görüşleriyle beraber değerlendirilmelidir.
   Bediüzzaman tevil kelimesinden genellikle muhtemel manalarından bir tanesi olarak tevil kelimesini kullanır. Yoksa bunun manası budur demez. Tevilin hakiki manası ancak zuhurundan sonra anlaşılır demiştir.

   Sil
 10. başbakanın cumhurbaşkanı olması kuvvetli ihtimal.
  ırakta ilan edilen halife'liğin karşısında.
  türkiyeninde halife lik müessesesini canlandırma zamanı geldi diye düşünüyorum.

  halifelik bizde bitti,
  emanetleri de bizde,
  bu bayrağın bizde dalgalanması lazım.

  yoksa durum vahim.

  YanıtlaSil
 11. işid in ilan ettiği hilafet kendi çaldı kendi oynadı kabilinden bir şeydir korkularından ırak ve suriyede bir miktar kişiyi etkilerler
  ırak sovyetlerden sukhoi savaş uçakları ve mi savaş helikopterleri aldı iran desteği ile yakında üzerine yürürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu ara abd ırakın 36 adedine 4.2 milyar dolar ödediği f-16 ların teslimini ucakların güvenliğini gerekce göstererek ertelemiş bu yetmez gibi ırak yönetimi 48 adet apaci helikopter için abd ye 4.8 milyar dolarlık anlaşma yapmış,,,,,,,,,,
   buradan anlaşılan abd şii ilerleyişini kıracak iran ırak suriye lübnan bağlantısını koparacak
   iyiki kel kör helikopterimizi yapıyoruz inşaalllah ucağımızıda yaparız

   Sil
 12. HZ.MEHDİ KONUSUNDA YENİ BİR MAKALE : http://www.milligazete.com.tr/koseyazisi/Mehdi_Zamaninda_Neler_Olacak/20598#.U7kMIZR_u70

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mehmet Şevket EYGİ'nin makalesi:
   Mehzi zamanında neler olacak...
   MEHDİ hazretlerinin zuhurundan sonra büyük savaşlar olacak, yer yerinden oynayacak, büyük sayıda insan ölecek, mü’minler berzah aleminde rahat edecek, kafirler müşrikler münafıklar Cehennem çukurlarında azab çekecektir.
   Mehdi hazretlerinin rejiminin özellikleri nelerdir?
   1. İtikad tashih edilecek, sapıklıklar yasaklanacaktır.
   2. Salavat-ı hamsenin edası mecburî olacaktır.
   3. Farz namazlar cemaatle kılınacaktır.
   4. Muhadderat-ı İslamiye tesettüre girecektir.
   5. İçki, kumar, riba yasaklanacaktır.
   6. Müstehcen yayınlara ve Şeriata aykırı eğlencelere yasak gelecektir.
   7. İsraf ve saçıp savurma beyinsizliğine dur denilecektir.
   8. Kadın ve kızlar seks aleti ve seks kölesi olmayacaktır.
   9. Bütün okul ve üniversitelerde Tevhidî, Kur’anî, Nebevî eğitim verilecektir.
   10. Hz. İsanın nüzulünden sonra gayr-i müslimler akın akın İslama girecektir.
   11. Avrupa Müslüman olacaktır.
   12. Dünyada bir Altın Çağ yaşanacaktır.
   13. Suçlar çok azalacak ve işleyenler, halka ibret olacak şekilde tenkil edilecektir.
   14. Can, mal, ırz, neseb güvenliği sağlanacaktır.
   15. Kur’an, Sünnet, Şeriat ahkamı hayata tatbik edilecektir.
   16. Mürcie, mücessime, müşebbihe, Mutezile, Ehl-i Necd ve diğer dalalet fırkaları yıkılacaktır.
   17. Dünyada öyle bolluk ve bereket olacaktır ki, zekat verilecek kimse bulunamayacaktır.
   18. Mehdi hazretlerinden sonra dünya tekrar bozulacak, âhir zamanın bütün büyük alametleri zuhur edecek ve Kıyamet kopacaktır.
   19. Hem imanı, hem aklı, hem firaseti ve hem de hikmeti olan Müslümanların büyük hadiselere hazırlıklı olmaları, hafifü’l-haz bulunmaları tavsiye edilir.
   20. Cenab-ı Hak cümle mü’minleri âhir zaman fitnelerinden, melhamelerden, Deccalların Süfyanların Kezzabların hile ve tuzaklarından korusun ve hüsn-i hâtime nasip buyursun.
   21. Haram yemek basiretleri bağlar, kulakları sağırlaştırır, kalpleri taşlaştırır. Aklı ve imanı olan herkes haram yemekten vaz geçsin, elinde haram birikim varsa hak sahiplerine iade etsin, edemiyorsa Allah yolunda tasadduk etsin, hayır yapsın.
   22. Âhir zamanda Mehdi’nin zuhur, İsa aleyhisselamın nüzul edeceğine dair mânevî tevatür derecesinde ehâdis-i şerife vardır. Bunları inkar edenler büyük vartaya düşer. Ehl-i Sünnet Müslümanları münkir kâzibleri sakın dinlemesinler. Muhbir-i Sâdık Efendimiz haber vermiştir. Olacaktır.

   Sil
  2. Makaleyi öneren Tuğrul Çalışkan kardeşimize teşekkür ederim.

   Sil
 13. Iyi geceler değerli kardeşlerim,

  Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin..

  Asr Suresi :

  Rahmân ve Rahîm olan Allah´ın adıyla

  Andolsun zamana ki, insan gerçekten ziyan içindedir. ﴾1-2﴿ Ancak, iman edip de sâlih ameller işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye edenler, birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka (Onlar ziyanda değillerdir). ﴾3﴿

  Diyanet meali :

  http://kuran.diyanet.gov.tr/Kuran.aspx#103:1

  YanıtlaSil
 14. http://haber.rotahaber.com/recep-tayyip-erdogan-bu-devrin-talutudur_474160.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ediyorum. Yazı kapsamlı olduğundan blogumuza alınmıştır.

   Sil
 15. Emre Aköz: Sabah
  Çankaya seçimi: Sonra ne olacak?
  Önümüzdeki dönemle ilgili bazı tahminlerim var. Bunları yazıya dökeyim ki günü geldiğinde üzerinde konuşalım.
  Bence... Başbakan Erdoğan, ağustos ayındaki Köşk seçimini kazandıktan sonra... Erken genel seçimi isteyecek... Normal şartlarda Haziran 2015'te yapılacak olan genel seçimleri, diyelim ki kasım ayına alacak...
  Seçim dönemi geldiğinde çok ilginç bir manzara ile karşılaşacağız: Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti için meydanlara inecek... (O kadarını yapmasa bile, açık açık AK Parti'yi destekleyecek.)
  Muhalefet buna çok bozulacak. Cumhurbaşkanından tarafsız kalmasını talep edecek. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın böyle davranmasını engelleyecek hiçbir kanun bulunmuyor. Zaten Cumhurbaşkanı vatana ihanet haricinde hiçbir şekilde suçlanamaz.
  Üç dönem kısıtlaması sayesinde, partideki ağır topların hemen hepsi elenmiş olacağından... Geriye kalanlar ve siyasete yeni giren milletvekilleri, CB Erdoğan'ın başkanlık projesine uygun davranacaktır.
  Oyu bir miktar daha düşse de, AK Parti erken genel seçimleri de kazanacaktır. Milletvekili sayısı Anayasa'yı değiştirmesine yetmese de, Hükümet kurabilecektir.
  Seçim döneminde partinin hamisi şeklinde davranan CB Erdoğan, karizmasını ve otoritesini, kendisiyle uyumlu şekilde çalışacak bir kişinin AK Parti'nin başına geçmesini sağlayacak ve ona Başbakanlık görevini verecektir.
  Dedim ya, bunların tamamı birer tahmin. Bakalım hangileri gerçekleşecek?

  YanıtlaSil
 16. Başbakan'ın reklam filmi yasaklandı
  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın televizyon ekranlarında yayınlanmaya başlayan reklamının yayının durdurulmasına karar verdi.

  YanıtlaSil
 17. Haydi hayırlısı... Bugün 10 Ağustos 2014... Millet Cumhurbaşkanını seçiyor. Vatan ve millet için hayırlı olsun inşaallah...

  YanıtlaSil