.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

10 Haziran 2014 Salı

TÜRKİYE'NİN MİSAK-I MİLLİ HARİTASI

ENSONHABER.com/ÖZEL HABER Irak'ın ikinci en büyük kenti olan Musul'da kontrolün IŞİD'in eline geçmesiyle birlikte halk panik içinde yollara düştü. Musul halkı Erbil'e sığınmaya başladı.
Türkiye'nin, "Irak'ın toprak bütünlüğü" sağlanması şartı ile Misak-ı Milli sınırlarından vazgeçtiği 1926 anlaşmasındaki "toprak bütünlüğünün bozulması" şartına dayanarak Kerkük ve Musul'a girme hakkı gündeme geldi.
Türkiye'nin Musul ve Kerkük üzerindeki haklarıyla gündeme gelen Misak-ı Milli haritası ilk kez geçtiğimiz yıl gazete manşetlerinde yer almıştı.

BÜYÜK TÜRKİYE

Milli Yemin anlamına gelen Misak-ı Milli, Osmanlı Mebusan Meclisi'nin 28 Ocak 1920'deki gizli oturumunda kabul edildi, 18 Şubat günlü oturumda Edirne Mebusu Şeref Bey'in önergesiyle tüm dünyaya ilan edildi.
Sınırın nereden geçeceği, şehir, dağ ve tepe adları sayılarak belirtilmeyen Misak-ı Milli haritası ilkesel olarak tanımlandı. Bu haritada Arap çoğunluğun bulunduğu yerler Mısak-ı Milli sınırlarının dışında kaldı.

MUSTAFA KEMAL'İN MİSAK-I MİLLİ TARİFİ

Mustafa Kemal Paşa, ilk defa 1 Mayıs 1920'deki Meclis konuşmasında ve son defa 30 Ocak 1923 tarihli açıklamasında olmak üzere, çeşitli beyanlarında Musul vilayetini dahil ederek Misak-ı Milli sınırlarını tanımladı:
"Bu hudut İskenderun körfezinin güneyinden, Antakya'dan, Halep ile Katma istasyonu arasında Carablus köprüsünün güneyinde Fırat nehrine ulaşır. Oradan Deyrizor'a iner, oradan doğuya uzatılarak Musul, Kerkük ve Süleymaniye'yi içine alır."

HARİTA TÜRKLER İÇİN DE KÜRTLER İÇİN DE ÇOK ÖNEMLİ

Türkiye'de yıllardan beri var olan Kerkük hissiyatı, Kürtlerde de "Türk - Kürt federasyonunun" bir parçası olarak mevcut. Mustafa Kemal Paşa, Misak-ı Milli sınırlarını tanımlarken "bu hudut ordumuz tarafından silahla müdafaa olunduğu gibi aynı zamanda Türk ve Kürt unsurlarıyla meskun vatan parçasıdır" diye konuşmuştu. Mustafa Kemal'in bu sözlerinden hareketle, Kerkük ve Musul hassasiyeti Türkler'de olduğu gibi Kürtler'de de bulunuyor.

BU KONUDA BAŞKA HABER: http://www.ensonhaber.com/turkiye-musul-ve-kerkuke-girebilir-2014-06-10.html?utm_source=Sondakika8&utm_medium=widgetv2&utm_campaign=widgetv2

86 yorum:

 1. işid bugün musula girmiş musul direnmemiş

  isid in Irak ordusundan helikopter dahil ganimetler elde etmiş bir atak yapacağız diye göbeğimiz çatladı

  Burada iki durum söz konusu olabilir

  musulu maliki bilerek boşalttı ve tank top mühimmatı bıraktı barzaniyi sıkıştırsın diye nede olsa işid gördüğümüz duyduğumuz abd ye düşman malikide barzanide abd dostu

  Yada ırak ordusu içindeki sünniler savaşmayıp şehri işide bıraktılar

  Ayrıca işidin beyin takımının saddam dönemi sünnî askerler olduğu söyleniyor

  Ayrıca musulda ışıdin yanında nakşibendi tarikatı tugayı olduğuda söyleniyor

  Olayın özünde kuzey ırakla Türkiye arasında petrol gaz anlaşmanın olduğu açık

  Ama gerçekten işidi sahaya süren kim

  Laf dinlemeyen Türkiye ve barzaniye ders içinmi

  barzani türk ordusunu davet edermi bakalım göreceğiz..

  YanıtlaSil
 2. Sonunda kuzey irak ile birlesebiliriz. Yigit bulut ileride bunun olacagindan bshsetmisdi. Buyuk firsat musul ve kerkuk

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu birleşmeyi herkes öngörüyor ama iki farklı birleşme iki farklı sonuç doğurur.

   1.Eğer türkiye kuzey ırakı bir özerk yapı halinde içine alırsa güneydoğunun kaybedilme ihtimali çok yüksek(bu israilin istediği birleşme şekli)

   2.ya da yok kuzey ırakı şehirler (musul,kerkük vs..) bazında içine alırsa türkiye büyür (fakat bunu da ne abd ne israil ne de ingilizler ister)

   Sil
 3. El Cezire kanalına konuşan Musul valisi Nuceyfi, askerlerin çatışmadan silahlarını teslim ettiğine dikkat çekerek, “Ordu güçleri hiç bir neden olmadan görev yerlerini terk etti. Asker de başındaki komutan da yerinde durmadı. Ordu silahları yerlerde, zırhlı araçlar bomboş sokaklarda bırakılmış durumda. Tüm savunma hatları çok kısa zamanda hatta rekor bir sürede ordu tarafından boşaltıldı. Bir kaç dakika önce Salahaddin iline bağlı Şırgat Askeri Havaalanı teröristlere terk edildi. Bu konu hakkında mutlaka soruşturma ve incelemeler yapılacaktır. Musul ve Irak genelini tehdit eden İŞİD’i büyük bir ülke desteklemektedir. Bu konuyu daha sonra mutlaka ele alacağız ancak şuan Musul ve ülkeyi kurtarma zamanıdır” ifadelerini kullandı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. işid süfyanın ordusu ve arkasında israil var.
   Allahualem

   Sil
  2. Yalnız ebubekir bagdadi de sufyaninin fiziki özellikleri görülmüyor ,Allahu Alem ileride ona devredecek olabilir görevi.

   Sil
  3. ömer kardeşim aksine ben bagdadinin sufyan tarifine uyabileceğini düşünüyorum..en azından kafası büyük yüzünde lekeye benzer şeyler var ve geçmişinde ilim tahsil etmiş..zaten adamın dogru duzgun resmi cok yok.
   time bu kişiyi kapak yapmış ve dark star rises demiştir.
   http://content.time.com/time/covers/asia/0,16641,20131216,00.html
   bir ihtimal olabilir yani...
   Allahualem

   Sil
  4. Uydurmayın kardeşim; Işid örgütünün ve Ebubekir Bagdadi'nin Süfyani ile alakası bile yok; Süfyani hemen çıkmayacaktır. 3. Cihan Harbi'nden sonra çıkacaktır. Dahaca savaş bile yokken böyle beklentiler içine girmeyin. Ama şurası muhakkak ki (büyük) Süfyani'den önce küçük Süfyaniler hep varolmuştur ve olacaktır da!

   Sil
  5. bagdadinin daha henüz tam olarak süfyani ameline başlamadığını ama ilerde bu kişinin işıd merkezli olarak asıl faaliyetlerine başlayacağını ve dolayısı ile süfyani olabileceğini düşünüyorum.
   özellikle abdnin bu adamın etrafındaki kişilere yönelik operasyonlarını incelemenizi tavsiye ederim.
   Tabii ki yanılabiliriz.Bizimkisi bir yorum.
   Allahualem.

   Sil
  6. Benim anlamadığım şu; 3.dünya savaşıyla melhamei kübra aynı şey değilmidir eğer aynıysa mehdi alametleri kardeşimin yaptığı yorum yanlış gibi melhame ve ardından konstantiniyyeninfethi ardından cıkacak olan deccal dir
   sufyanı değil sufyanı melhameden önce once cıkmayacakmı ?

   Sil
  7. ömer kardeşim melhame amik ovasında türkiye ve rusya (bir yoruma gore batılı güçler arasında) olacak bir savaş bu savaştan sonra bu savaş tüm dünyaya yayılarak 3.dünya savaşına dönüşür ve 3 ay içersinde de asıl yıkım yapılır bu üç ay içinde 7 milyardan 6 milyar gider diyenler vardır.Muhtemelen nükleer,biyolojik vs veya bizim bilmediğimiz savaş formları kullanılarak

   Sil
  8. bazı evliya keşfine gore türkiye 3.dünya savaşına katılmayacak.inşallah kafirlerin musibeti birbirleri üzerine olur da Allah ümmeti muhammedi korur.

   Sil
  9. Kardeşim; Melhame-i Kübra Hz. Mehdi a.s.'ın zuhurundan sonra, 3. Cihan Harbi öncedir. Hz. Mehdi a.s.'ın Batılılarla 9 yıllık sulhu var, sonrasında Melhame-i Kübra olacak! Arkadaşım yıkım 3 ay değil daha fazla sürecek, siz hadisleri nasıl biliyorsunuz! 3 ay yorumu Nakşibendi tarikatının yorumu, hem de diğer alametler henüz zuhur etmemişken, çocuk oyuncağı değil bu işler! Cübbeli Ahmet Hoca'nın dediği gibi hadisi şerifler varken yanlış keşiflerden kaynaklanan evliya sözlerine mi inanacağız! Türkiye en çok zararı gören ülkelerden biri olacaktır. Şu an nüfus gayriresmiler de dahil en fazla 8 milyar civarındadır. Rivayetlere göre; Hz. Mehdi a.s. zuhur ettiğinde dünyada bir avuç (birkaç milyon) insan kalacak.
   Milyonlarca kişiye karşı, Hz. Mehdi bir avuç insanla mücadele edecek.
   Kıyamet alametleri hakkındaki Hadis-i şerif'ler ve Allah dostlarının ifşaatlarını okuduğunuzda benzer bir devreyi yaşamakta olduğumuzu görürsünüz. Zira Hazret-i Allah nasıl ki Nuh Aleyhisselâm ve bir avuç taraftarına bütün yeryüzünü miras bırakmışsa, Hazret-i Mehdi, Hazret-i İsa ve etraflarındaki taraftarlarına da yeryüzünü miras bırakacak. Ancak geriye bugünkü nüfusa kıyasla bir avuç insan kalacak.
   Bu iş o kadar kolay olmayacak. İnsanlar inanan ve inanmayan diye ikiye ayrılacak, arada kalanlar helak olacaklar. İnançlı bir avuç insan milyonlarca kafirlerle ve münafıklarla mücadele etmek zorunda kalacak. Ve sonunda zafer Allah (c.c.)'ın inayetiyle şanlı İslamiyetin olacaktır. 3. Cihan Harbi'nden hemen önce ve sonrasında olağanüstü hadiseler meydana gelecektir. Bunların ilki Türkiye-Suriye savaşı, Suriye'de 100 binin üzerinde insanı yok eden deprem ve Batılılar'ın Şam'ı işgalinden sonra gökten bir münadinin (seslenici meleğin) Şam'ın fethini müjdelemesi sırasında Haresta köyünün yerin altına batması ve bu batma sonucunda pek çok (milyonlarca) insanın yok olmasıdır...
   Muhterem Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri Kendilerinden Sonrası İçin Şöyle Buyurmuşlardı: "Allah'u-âlem Öyle Hadiseler Olacak ki;
   Öyle Şiddetli, Öyle Büyük Harpler, Öyle Felâketler, Öyle Zelzeleler Olacak ki Tasavvurun Haricinde Olacak!
   Bunun Özünü İsrâ Sûre-i Şerif'inin 58. Âyet-i Kerime'sinde Görürsünüz.
   Allah-u Teâlâ Kıyametten Önce Dünyayı Yıkacağını Beyan Buyuruyor."
   "Hiçbir Memleket Hariç Olmamak Üzere,
   Biz Onu Kıyamet Gününden Önce Ya Helâk Ederiz
   Veya Onu Şiddetli Bir Azapla Cezalandırırız." (İsrâ: 58)
   Ve Muhterem Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri devam ediyor:
   "Bunları size hatırlatıyorum, şimdiden Hazret-i Allah'a ve Resul'üne yönelmeye ve sığınmaya bakın.
   Bu felâketler geldiği zaman şaşırmayın.
   Artık kendinize gelin, dünyanın sonundayız, ona göre kendinizi ayarlayın. Gün bugündür, yarın ne olacağını Yaratan bilir.
   Akıllı insan her an Hazret-i Allah'a yönelik olmalı, sonraya kalanlar donakalır. O zaman herkes inanacak amma, iş işten geçmiş olacak.
   Bir Hadis-i şerif'te şöyle buyuruluyor:
   "Dünyanın geniş vakitlerinde, yani sıhhat ve servet, asayiş ve emniyet gibi istirahat sebepleri mükemmel olduğu bir zamanda Cenâb-ı Hakk'a ibadet ve taat ile kendini takdim et ki, muzayakalı bir zamanda seni lütfu ile yad buyursun." (Ahmed bin Hanbel)

   Sil
 4. kürt yönetimi pkk dan yardım istemiş
  fakat gine işidi durdurmaları zor çünkü bahsedilen ırak sünnileri
  mecbur türkiyeden yardım isteyecekler
  mahellenin delisi gibi kuzey ırak a girecekmiyiz
  yoksa eski başkan yardımcısı haşimi (sanırım türkiyede kaçak)benzerlerini araya koyup başka yollar ve ihtimallermi değerlendirilecek
  ben olsam erbil düşme noktasına kadar bir şey yapmam
  iran bakalım ne zaman karışacak çünkü şu anda iki sünni unsur birbirini yok ediyor
  savaş bağdata yanaşırsa iranda suriyedeki birliklerini buraya kaydırabilir
  bu ara selefi işid in iha kullandığını sitelerden okudum
  demek arkalarında iha yapabilen bir güç var ama kim bakalım göreceğiz

  YanıtlaSil
 5. IŞİD bölgede bu kadar hızlı ve kolay ilerleyebildiğine göre (sanki gökten zenbille indiler bir anda, inanan varsa tabi), bölgeyi kontrolünde tutan ABD&İsrail&İngiltere'nin izni hatta desteği var demektir. Süleymanşah tuzağı tutmadı, Musul Kerkük meselesiyle Türkiye sıcak çatışmaya çekilecek gibi duruyor. Bu bölgede Türkiye'nin sıcak çatışmaya girmesi gibi bir fitil ateş aldı mı artık durdurana aşk olsun.

  YanıtlaSil
 6. iddia konsoloslukdaki 40 ile 120 arasında iddia edilen öh varmış rehin alınmış
  konsolosluklar muhkem yapılardır buradaki 40 veya 120 özel harekatcı direnmedilermi ki öyle görünüyor
  musul valisi bile musulu terk etmişken elçilik neden boşaltılıp kerkük e çekilmedi bekleyip göreceğiz nato yakında işe karışır

  YanıtlaSil
 7. Tayyar: Tuzak kuruluyor
  IŞİD'in Musul'u ele geçirmesi, Türk konsolosluğunun basılmasının ardından AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar'dan çarpıcı bir iddia geldi. Tayyar'a göre Irak Başbakan'ı Maliki, Irak ordusunu bilerek Musul'dan çekti ve IŞİD ile Kürtler ve Türkiye'yi karşı karşıya getirmeyi planladı. Tayyar'a göre Musul Valisi'nin İran yerine Türkiye ve Kürtlerden yardım istemesi de bir tuzak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rusya ve İran sesiz kalmaları ayrıca değerlendirilmelidir.Türkiye geçmişi olan bir ülkedir öle gaza gelmez.Eğer bir operasyon yapılsaydı işidin musula girdiği gece barzani yada Türkiyenin yapması gerekirdi.Bu saaten sonra işid mevzilerini alır kendisine bırakılan silah ve mühümmatla musulu daha sağlam korumaya çalışır.Gün geçtikçe musulu daha iyi koruyacaktır.İşidin musula girdiği gece müdahale olsaydı barzani tarafından işid hazırlıksız yakalanacaktı.Bu saaten sonra anca hava destekli operasyon yapılmalıdır.Türkiye uçaklar la barzanide askerlerini yollayarak bir operasyon yapılabilir.Ama öncesinde rehine olayı çözülmelidir.
   Türkiye konsolosluk çalışanlarını bilerek tahliye etmediği düşüncesindeyim.En azından musulu kendi gündeminde tutmak istemektedir.Musulda araplar,kürtler,türkmenler bulunmaktadır.Türkiye rehineleri bahane ederek müdahale edebileceği kozunu türkmenler için kullanmak istemektedir.İşid musulu istiyorsa rehineleri ve türkmenleri korumak zorunda kalacaktır.Yoksa işid türkiyenin müdahalesini başka türlü engelleyemez.Türkiyenin müdahalesi demek işidin sonu demek bunu onlarda çok iyi biliyor.

   Sil
  2. siyahtepe kardeşim türkiyenin tutumu hakkındaki yorumuna katılıyorum.Ben de öyle tahmin ediyorum.
   Nihayet türkiye dış politika yapmayı öğrendi.İnşallah Allah da yardım eder.

   Sil
 8. Arkadaşlar hadisi şeriflerde bir sel felaketinden bahsediliyordu şu habere bir göz atın yanlış hatırlamıyorsam suriyede olacaktı sel ile ilgili hadisi şerif ,haber musulla ilgili orayıda etkileyebilirmi acaba

  IŞİD bunu yaparsa en az 250 bin kişi ölür
  IŞİD'in Dicle nehri üzerindeki Musul Barajı'nı patlatmasından endişe ediliyor. IŞİD'in bu barajı patlatması durumunda, ülkede en az 250 bin kişinin ölebileceği, Bağdat'ın bile bu felaketten etkileneceği, başkentin bazı semtlerinde suların beş metre yükselebileceği üzerinde duruluyor.
  AKŞAM | 11 HAZİRAN 2014,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Baraj hadisesi sadece Musul barajı ile ilgili değil; bundan çok daha büyük bir hadise; yani Fırat nehri üzerindeki barajlar ve diğer barajlarla ilgilidir. Bu olay da Suriye Savaşı'nın ya da 3. Cihan Harbi'nin patlak vermesiyle cereyan edecektir ve akan sel milyonlarca insanın ölümüne sebep olacaktır.
   -Fırat nehrinin durdurulması ve onun suyunun Kufe’ye girip şehri harap etmesi. (İkdiddurer’de zikredilen diğer alametler kısmından, Kütüb-i Sitte)

   Sil
  2. Mehdi alametleri kardeşim herşeyi 3.dünya savaşına bağlıyorsun ama okuduğumuz rivayetlerde tüm devletlerin katıldığı bahsettiğin savaş tam manasıyla en fazla 3 ay sürecek ve büyük yıkımı yapacak deniyor.
   Asıl önü ve ardındaki savaşlar daha uzun surer
   en yakın görünen ahir zaman alametleri türkiyenin suriyeye girmesi ve bunu takip eden sene içinde suriyede büyük depremin olmasıdır.

   Sil
  3. Ne alakası var kardeşim, bu olayın savaş başladıktan sonra (Türkiye-Suriye savaşı veya 3. Cihan Harbi) olacağını ulemalar bile beyan ediyorlar. Allah (c.c.) ömür verirse görürüz inşallah! Ayrıca hadis-i şeriflere göre; savaş 3 ay değil, tüm Şam toprakları (Şam-ı coğrafya) tamamen yıkılana kadar devam edecek. Son ölçüt Süfyani ölçütü olacak. Dünyada 3. Cihan Harbi devam ederken birçok yeni liderler çıkacak, hepsi birbirleriyle savaşacaklar ve Süfyani'den önce sonunda tüm ihtilaflar (ayrılıklar) Abga, Esheb, A'rac olmak üzere 3 liderin sancağı altında toplanacak. Dolayısıyla Türkiye ve Türkiye ile ittifak halinde olan bir kısım Batılılar bunların hangisine tabi olacaklar? Bunun cevabı gaybde gizlidir. Türkiye; ittifak olduğu Batılılar haricinde diğer Batılılarla, Irak'ta Şeysabanı ile, Ürdün'de savaşacak 3 liderden bağlı oldukları sancakla beraber Ürdün ve Karkısiya'da Süfyani ile ve diğer Batılılarla birlikte olan grupları da Hz. Mehdi a.s. ile savaşacaklar. O zamanlara Allah (c.c.)'ın izni sayesinde bir mucize ile ulaşabilsek de görebilsek...
   Nakşibendi tarikatının 3 ay sohbetinde savaşın başlamasından önce ve sonra olacak alametler, olacak olağanüstü hadisler, yeni zuhur edecek liderler ve Süfyani olayı gibi hiçbir alamet yok. Sadece 3 aylık bir savaş ve bu 3 ayın sonunda/ardından Mehdi'nin zuhurunu anlatıyor. Bu kesinlikle yanlış bir yorum; ama keşif olduğu için saygı duyulması gerekir elbette...

   Sil
 9. içinde nakşi birliğininde olduğu söyleniyor bayrakları siyah mehdi işid in içinde biri olabilirmi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. akdoğan kardeşim işid eski ırak askerleridir.Maliki barzaniye diş geçiremeyince işidi devreye sokup barzaniye dolaylı olarak rahatsız etmek istemektedir.Basında işid bilerek abartıyolar.Musula ellerini salllayarak bizzat maliki emir vererek girmişlerdir.Ayrıca türkiye de bilerek konsolosluğunu boşaltmayarak musuldaki haklarını güvence altına almıştır.İşidin içinde ALLAHU alem türkiyenin birsürü istihbarat adamı vardır.İsteselerdi önceden tedbir alabilirlerdi.İşidin mehdiy le alakası yok.Hz.Mehdi küfrü öldürecek müslümanları değil .Nasıl işidi Hz.mehdi ile bağdaştırıyorsunuz anlamış değilim.Basında bir sürü yalan dolan nette bilgi kirliliği vardır.Eğer işid denildiği kadar varsa neden süleyman şah türbesine saldırmadı.3 gün süre vermişlerdi.Ne oldu dediklerini yapabildiler mi.

   Sil
  2. yinede yaman adamlar toyota ciplerle ırakın tanklarına rağmen o kadar yer kazandılar eğer iran birlikleri yardım etmezse bağdad ve basrayı da alırlar

   Sil
  3. Akdogan kardesim bence karambole gidiyorlar. Cunku musul savunulmadi adamlar bos buldu bagdad'i alabileceklerini sanmiyorum.

   Sil
  4. http://www.timeturk.com/tr/2014/06/12/naksibendi-ordusu-kerkuk-te.html#.U5qT7fl_uAg

   Sil
  5. işid kolay kolay yıkılmaz iran a ve şii ıraka karşı bir sed olacaklar şiiler ve iran suriyeden akdenize çıkamıyacak
   kerkük petrolleri kürtlerin musul petrolleri işid in
   afganistan zamanla pakistanı karıştırdı burasıda zamanla bizi karıştıracak yakındır ülkemizden mealden hüküm çıkaran 100lerle müçtehid in çıkması

   Sil
 10. Ardan Zentürk:
  Ortadoğu’da sınırlar artık MEŞRU DEĞİLDİR!.. başlıklı yazısından...
  12 Haziran 2014 / Star gazetesi

  Dünya güçleri, 1916 tarihli Sykes-Picot Anlaşması’nın çöktüğünü, devamında sınırları çizilen Ortadoğu haritasının sonunun geldiğini bilmekte, tüm güçleriyle bölgede kendi etki alanlarını yaratmanın gayretini sergilemektedir.

  Bölge ülkesi İran, Irak-Suriye-Lübnan’ın güney kesimlerine hakimdir, Sykes-Picot Anlaşması’nda adı bile geçmiyor!.. Diğer bölge ülkesi Suudi Arabistan, Irak’ın Sünni bölgesinde, Suriye’nin kuzeyinde kendine bağlı bir siyasi yapılanmanın oluşması için mücadele veriyor.

  Bölgedeki Hizbullah neyse, IŞİD de odur... Birinin arkasında İran ve bağlantısında Rusya ile Almanya’nın istihbaratları, diğerinin arkasında Suudi Arabistan ve Ürdün ile bağlantısında CIA+MI6 bulunmaktadır.

  Bu noktadan sonra, ulusal güvenliğimizi, bölgenin siyasi muhataplarıyla ve “küresel oyuncularla” değil, kendi çizeceğimiz yeni bir rota doğrultusunda çözeceğimiz açıktır.

  Neden rahatsızlar?

  Muhataplarımızın neden “çözüm sürecinden” rahatsız olduğunun yanıtı bu noktada şekillenmektedir. Sürecin bir Türk-Kürt gönüllü siyasi birlikteliğine yönelmesinin bütün bu oyunu bozacağı açıktır. Türkiye’nin Kürt petrolünü dünyaya taşımakta kararlılık göstermesinden sonra Maliki’nin ve arkasındaki güçlerin IŞİD’i Musul konsolosluğumuzun üzerine sürmesi bir tesadüf olarak kabul edilebilir mi? Türkiye’nin Irak’ta yaşayan Kürt ve Türkmen kardeşleriyle birlikte tüm dengeleri bozan adımları, belli ki bugünkü telaşı yaratmıştır.

  YanıtlaSil
 11. Türkiye’nin bölgesel güç olma yolundaki ilerleyişini durdurmak isteyen odakların kullandığı IŞİD Musul’daki Türk konsolosluğuna baskın düzenleyerek Başkonsolos dahil 49 kişiyi rehin aldı. Ankara teyakkuza geçti.
  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu "Türkiye’nin gücünü kimse test etmeye kalkmasın. Onlara gelebilecek herhangi bir zarar en şiddetli şekilde mukabele görür" dedi.

  YanıtlaSil
 12. Musul'u ele geçiren IŞİD dün de Kerkük-Yumurtalık boru hattının merkezi geçiş noktası olan ve Irak’ın en büyük petrol rafinerisinin bulunduğu Beiji bölgesini ele geçirdi. Kentteki mahkeme binası ve polis merkezi yakıldı. Öte yandan Musul'u işgal eden ve Musul bankasına el koyan IŞİD, bankada bulunan milyonlarca dolar paranın da sahibi oldu. Böylece IŞİD ele geçirdiği bu servetle dünyanın en zengin örgütü oldu.
  Musul’un tamamını ve Kerkük'ün bazı bölgelerini ele geçiren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) dün de Irak'ın eski lideri Saddam Hüseyin'in doğduğu Tikrit kentini kontrol altına aldı.

  YanıtlaSil
 13. Irak ordusunun savaşmadan Musul'u IŞİD'e terk etmesi çok ilginç...

  YanıtlaSil
 14. Kuzey Irak petrolünün Türkiye'ye aktığı andan itibaren düğmeye basıldı. Irak petrol Bakanı Kuzey Irak hükümetinin petrolü satmasının yasal olmadığını açıklamıştı. Mesele petol üzerindeki egemenlik savaşlarıdır. Türkiye petrolden mahrum tutulmaya devam edilmek isteniyor. Sorunun altında petrol lobileri var. Musul Türkiye'nin hassas noktası... Türkiyeyi bölge bataklığına çekip etkisizleştirmek isteniyor.
  Hadislerde Karkisa çatışması Kerkük olarak yorumlarsak bu çatışma daha büyük çatışmaları körükleyecektir. Daha önceleri bizim ve diğer kardeş bloglarımızda Türkiye'nin Kuzey Iraka çekilmesiyle büyük çatışmaların başlayacağı haberleri yayınlanmıştı.
  Işid'e gelince bu güç büyük ihtimalle Süfyani gücü olabilir. Suriyeden Iraka kadar yayılan etki alanı hadislerle uyum halinde... Ama gerçeği Allah bilir.

  YanıtlaSil
 15. IŞİD'in Musul Konsolosluğunu basıp rehin aldığı Türk vatandaşları, Musul Valiliğine teslim edildi. Diplomatların ve ailelerinin akşam saatlerinde Türkiye'ye getirilmesi bekleniyor.

  YanıtlaSil
 16. Kerkük Kürtlerin eline geçti

  Irak’ın petrol zengini kenti Kerkük’ten Irak Ordusu’nun çekilmesi üzerine bölge Kürtlerin kontrolüne geçti.

  AFP’nin haberine göre iki gündür Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) tehdidi altında olan şehir Irak Ordusu’nun çekilmesi üzerine Kürtlerin kontrolüne geçti.

  YanıtlaSil
 17. IŞİD petrol kontrolünü ele geçirdi
  Irak Petrol Bakanı Yardımcısı Ekrem, batı bölgelerindeki petrol boru hatlarının çoğunun, silahlı grupların kontolüne geçtiğini bildirdi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birileri ABD'nin Irak'tan çekilmesini istemiyor.
   Bu kimin işine gelir?

   Türkiye'yi de küresel güçlerin yaratmış olduğu orta doğu bataklına çekmek istiyorlar.
   Bunu yapmak için Türkiye'ye uluslar arası hukuk önünde haklı olduğu sebebi verdiler.
   Bugüne kadar Misak-ı Milli nekadar konuşuluyordu? Bu tarz süylemler işe yaramazsa başka planları da devreye sokabilirler.

   Yazdıklarım benim şahsi görüşlerim. Türkiye Irak'a girmesi için daha provokasyonlar da yapıla bilir gibime geliyor.

   Sil
 18. Emre Aköz: Sabah
  "Musul: Kriz ve fırsat" başlıklı yazıdan...

  ... bu işte bir tuhaflık var: Son aylarda ne kadar güçlenirse güçlensin, neticede bir gerilla hareketi olan IŞİD... Koskoca bir orduya sahip olan Türkiye'yi niye kışkırtsın?
  Gayet anlamsız bir hareket... Belli ki bunu "birileri" IŞİD'e yaptırıyor. "Birileri" Türkiye'nin Musul ve havalisini işgal etmesini istiyor.
  .......

  Türkiye, Kuzey Irak'ı işgal mi etmeli?" Buna evet cevabını veremem. Çünkü yukarıda belirttiği gibi IŞİD'e bu eylemi "birileri" yaptırdı. Demek ki Türkiye'nin Musul ve havalisini işgal etmesi "o birilerinin" işine geliyor. Bu durumda Ankara, Musul yoğurdunu üfleyerek yiyecektir.
  Yalçın Küçük'ün yedi-sekiz yıl önce sık sık tekrarladığı sözü hatırlamanın tam zamanı: "Türkiye, Musul'u almazsa, Diyarbakır'ı verir..."

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. türkiye işid e yardım ediyor olamazmı konsolosluk baskını da perdedir ortada kan yok çünkü

   Sil
 19. bu ara abd 2 uçak dolusu vatandaşını(paralı askerleri) tahliye ediyormuş nihayet o mübarek toprakları terk ediyorlar

  YanıtlaSil
 20. sa...
  ışid hedefinin bağdat olduğunu açıkladı.
  ilgili hadisi şerifi paylaşalım. ışid in bağdatıda alması durumunda süfyani nin kendisi olacağı kesinleşecektir.
  Tabiki en doğrusunu Allah c.c. bilir.

  Ebu Cafer rivayet etti. Dedi ki: Süfyani, Kufe ve Bağdat’a girdikten sonra ordularını etrafa gönderir, Horasan toprağındaki Maveraün nehir’den başında Emevi soyundan birisinin bulunduğu bir fırka Süfyani’nin ordusuna katılır. Onlar için Tunus’ta bir vak’a da Şırnakta görüldükten sonra, sağ avucunda bir ben bulunan Haşimi bir gencin komuta ettiği, siyah bayraklı bir ordu çıkar. Ve Allah bu ordunun işlerini ve yolunu kolaylaştırır. Sonra Horasan sınırında onların lehine bir vak’a olur. Bu Haşimi karayolu ile ilerler ve Şuayb b. Salih Temimi’nin komutasındaki bir başka ordu ile birleşerek, Estahir kapısındaki savaştan sonra Mehdi ile buluşurlar. Bu savaşlar atların ayaklarını kanlar içinde bırakacak şiddette olur. Yine Allah Teala, başında Beni Adiy’den bir adamın bulunduğu ve Sicistan’dan gelen bir orduya da yardım edecektir. Rey vak’asından sonra Medayinde de büyük bir vak’a olur. Kerkük’de de kurtulabilenin onu anlatacağı bir vak’a görülür ve sonra büyük bir katliam meydana gelir. Nuseybin arzında da bir vak’a olacak ve Ahvaz’da kendilerine “Usub” denilen hepsi de Kufe ve Basra’lı bir topluluk çıkıp Kufe’li esirleri kurtaracaklardır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. daha önceleri ifade ettiğim gibi naçizane tahminim işıd'ın süfyani ordusu hatta bagdadinin de sufyani olabileceğidir.(Bunu da hareket tarzlarına, hedeflerine ve büyüme hızları gibi birkaç yönden inceledikten sonra söylüyorum.)
   adam kendi militanları yanında bile maskeli dolaşıyor.acaba bu durum yüzündeki alameti gizlemek için olabilir mi?
   örgütünü 2011'de 800 kişi ile kuruyor yani tam 40 yaşında iken..!
   kendisinin seyyid olduğunu iddia ediyor..!
   bundan 1 sene sonraki yazılı mesajının başlığı ise "duvarları yıkmak".
   adam yıkım niyetiyle çıkıyor tıpki süfyani gibi
   biraz incelense arkasındaki 7-9 bayraklılar da bulunabilir.(ing,abd,isr,alman,....vs)
   Tabii ki en doğrusunu Allah bilir.

   Sil
  2. bagdadi şeysabani de olabilir.
   hissettiğim bu kişinin ahir zaman karakterlerinden biri olduğu yönünde.

   Sil
 21. Irak Şam İslam Devleti
  Mehmed Şevket Eygi

  Irak Şam İslam Devleti… ABD, İsrail, AB ve diğer bilumum İslam karşıtları Saddam Hüseyin’i mumla arayacaklar…
  1400 sene önce Muhbir-i Sâdık tarafından haber verilen dehşetli Orta Doğu savaşları mı bunlar?

  Musul konsoloshanesinde çalışan vatandaşlarımızın sağ salim kurtulmalarını temenni ediyorum.

  Türkiye dehşetli bir tuzağın içine çekilmek isteniyor.

  Bundan birkaç yıl önce Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde Şeriat ilan edilmesini teklif etmiştim. O zamanın şartlarına göre uçuk bir teklifti bu ve kimse önem vermemişti.

  IŞİD’in mahiyeti nedir? Benim bildiklerim şunlar: Ehl-i Sünnet taraftarı olduklarını ilan ediyorlar… Şiîliğe şiddetle karşılar… Suudî rejimine de… Ürdün’ü tutmuyorlar… Beşar Esed rejiminin düşürülmesinde kararlılar… Şeriatı uyguluyorlar… Hilafeti ihya etmek istiyorlar… Başlarındaki zat Bağdadî, Kureşî, Hüseynî imiş, yani Peygamber (Salat ve selam olsun ona) sülalesindenmiş…

  Vehhabî ve Selefî olup olmadıkları konusunda kesin bir bilgiye sahip değilim.

  İrak’ın Bağdad’tan sonra ikinci büyük şehri olan Musulu ele geçirdiler.

  Musul Merkez Bankasındaki 500 milyon dolar şimdi onların.

  Irak ve Suriye’de kontrolleri altındaki bölgelerde içki, kumar, fuhuş yasak…

  Kadınların tesettüre girmesi mecburî.

  Bendeniz ülkemin savaşa girmesini istemem. Musul konsolosluğu personeli gerekiyorsa fidye ödenerek barışçı yollardan kurtarılmalıdır.

  IŞİD Ramazanda resmen ilan edilecekmiş.

  Bendeniz hadiselere bir Müslüman olarak soğukkanlılıkla bakıyorum.

  Sabataycılar, Kriptolar son derece tedirgin ve endişeli.

  IŞİD filminin daha başlangıcındayız. Bakalım senaryo nasıl gelişecek.

  Ateistler ve cahiller inkar etseler de, bu olup bitenler hep takdir-i ilahîdir.

  Herkes mekr ü hilesini yapıyor ama Allahın hesabı ve kaderi galip geliyor.

  Güneydoğuda bazı bölgeler TC’nin kontrolünden çıkmış vaziyette.

  Aylarca Cemaat-İktidar kavgası dedikodularıyla uğraşıldı.

  Ardından Cumhurbaşkanı, başbakan kim olacak?

  Bir ara Soma faciası ile sarsıldık.

  Şimdi de IŞİD…

  Ehl-i Sünnetin zuhurunu beklediği Mehdi ne zaman çıkacak?

  Hz. İsa aleyhisselam ne zaman nüzul edecek?

  Melhame-i Kübra savaşı nerede ve hangi tarihte yapılacak?

  Büyük Deccal, küçük Deccallar…

  Savaşlarda nükleer silahlar kullanılacak mı?

  Kostantaniyye elimizden çıkacak mı?

  Tekrar feth edilecek mi?

  Romanın son Papası ve şehrin tahribi…

  Süfyanîler, Kahtanîler…

  Yahu biraz daha açık seçik yazsana!.. Yazamam… Bendeniz saçma sapan Sultan Süleyman senaryoları yazmıyorum.

  1400 sene önce, günümüzde olup bitecek nice şey rümuzlu ve örtülü bir üslupla haber verilmiş.

  Fırat nehri kuruyacak, altından büyük bir hazine çıkacak. Vay onu devşirmek isteyenlere!..

  Sedleri yıkılan barajlar ve tufan.

  Âhir zaman…

  YanıtlaSil
 22. Benim başından beri zannım Süfyaninin Şii olacağı, Vehabide olabilir diye düşünüyordum ama orada olacak karışıklıklar bu ihtimali zayıflatıyor.. Ya da Sünni bir ajan ama bu maya tutmama ihtimali yükseğe yakın..

  Irak'ta da ve diğer bölgelerde de Şii nüfusu olması belki etken olabilir ama benimkisi temelsiz zan..

  İşid'e bakışım çok negatif, ister beğenelim ister beğenmeyelim Hilafetin şahsı mânevîsi Ankara Büyük Millet Meclisinde, Kutsal Emanetlerde İstanbuldadır, üstelik bu Makamları ve Emanetleri alacak kişi onun devrinde yaşıyorsak Hz Mehdi (As)dır. Medine ve Mekke'den çıkacak Arabistan Yarım adasından Türkiye'ye kadar gelecek..

  Açıkçası Allah için benim biatım Allah dostlarına ve silah arkadaşımda Türkiye Cumhuriyetidir..

  İşid bence Sünnileri kırma operasyonudur.. Bahane Ikiz Kule saldırıları gibi..

  Hz Mehdi (As) zamanında, Hz Mehdi (As) bulunduğu yerin kuzeyinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türki Cumhuriyetleri Ruslar, Ermeniler ve İranlı Şiiler ile çarpışacak zannım, diğer Ehli Sünnet Halklar ile..

  İran'la ticaret yapan ikiz kardeşimde bana şunları aktarmıştı ne kadar doğru bilmem :

  Oradaki insanların büyük çoğunluğu oradaki Şii yönetimden memnun değil, Özellikle Iranın ekonomik izalasyonu para sıkıntısı yaşanmasına sebep oluyor ve bu sebepten dolayı Rüşvet - Uyuşturucu satışları devlet için gelir kaynağı oluyormuş, daha çok anlattıda detaya girmeyeceğim, sonuç olarak oradaki insanların Şii yönetimine karşı azımsanmayacak oranda bir tepkisi var, orada Şii Türkmenlerinde olması Ümmedi Muhammed için şans olabilir..

  Bu sebepten dolayı kendi kanatım İran ile Türkiye'nin ticari ilişkilerinin gelişmesi ve zenginliklerinin paylaşılması.. Söylenenler doğru ise İran insanlarına dini öğretememiş (ki Şii oldukları için benim zannım şaşırmam) ve ekonomik dış baskı ile bizzat devlet Rüşvet ve Uyuşturucu bataklığına çekilmiş Siyonist ve Emperyal güçler tarafından..

  Süfyan'ın Şii olacağı zannı var ama bakalım görelim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. KEVSER YAYINCILIK

   Soru-235:Birçok sitede gördüğüm ortak bir hadis Hz.Mehdi'nin Konstantiniyye'yi fethetmesi ile alakalı idi. Bu hadiste gecen Konstantiniyye İstanbul mudur? Öyleyse Hz. Mehdi İstanbul'u Fethedecektir; bu doğru mudur?

   Gene okuduğum ortak bir hadis Hz. Mehdi'nin ordusunda Arap olmayacağı hatta bazı sitelerde ordusunun İstanbul'un fethi ile alakalı Türklerden oluşacağı bile yazılıydı. Bu doğru mudur?

   Bir sorum da Hz. Mehdi'nin zuhurunun tarihi ile alakalı. Bir çok yerde Hz. Mehdi'nin hicri 1400 senesinde yada bir iki sene sonrasında çıkacağı yazılıydı buda Hz. Mehdi'nin su an dünyada ve 20'li yaslarda olduğunu gösterir. Bu doğru mudur?

   Cevap-235: Muhterem kardeşim, sorularınızı ayrı ayrı kısaca cevaplamaya çalışacağım.

   Soru: Birçok sitede gördüğüm ortak bir hadis Hz.Mehdi'nin Konstantiniyye'yi fethetmesi ile alakalı idi. Bu hadiste gecen Konstantiniyye İstanbul mudur? Öyleyse Hz. Mehdi İstanbul'u Fethedecektir; bu doğru mudur?
   Cevap: Konstantiniye'den maksadın İstanbul olduğu ve Hz. Mehdi'nin ilk fethedeceği yerlerden birisinin de İstanbul olduğuna dair rivayetlerin olduğu doğrudur. İstanbul'un fethiyle ilgili rivayeti eğer doğru kabul edersek, bizce bundan maksat Hz. Mehdi (a.s)'dır, başkası değil…

   Soru: Gene okuduğum ortak bir hadis Hz. Mehdi'nin ordusunda Arap olmayacağı hatta bazı sitelerde ordusunun İstanbul'un fethi ile alakalı Türklerden oluşacağı bile yazılıydı. Bu doğru mudur?
   Cevap: Hz. Mehdi'nin her milletten askeri olacaktır. Bu askerlerin Araplardan elemanı az olacağı, çoğunluğunun şu anki İran coğrafyasından, özellikle Kum bölgesinden olacağı, Türklerin yaşadığı bölgelerden de bazı kimselerin olacağına dair bazı rivayetler vardır. Ama Konstantiniye'yi kurtaracak ordunun Türklerden oluşacağına dair bir rivayet ben görmüş değilim. Tam tersine Hz. Mehdi'ye ilk savaş açacaklardan birisin Türkler olacağına dair nakiller mevcuttur.

   Soru: Bu sorum Hz. Mehdi'nin zuhurunun tarihi ile alakalı. Bir çok yerde Hz. Mehdi'nin hicri 1400 senesinde yada bir iki sene sonrasında çıkacağı yazılıydı buda Hz. Mehdi'nin su an dünyada ve 20'li yaslarda olduğunu gösterir. Bu doğru mudur?
   Cevap: Hz. Mehdi'nin ne zaman zuhur edeceğini kesin bir şekilde kimse bilmiyor. Hatta Hz. Mehdi'den nakledilen bir hadiste zaman tayin edenler yalancıdır denilmektedir. Tabi Hz. Mehdi'nin zuhuru için bir takım alametler hadislerde zikredilmiştir ki bunların bir kısmını vuku bulmuş gibi gözüküyor. Kısacası zuhur yakın olabilir. Ama kimse kesin tarih veremez. Hz. Mehdi'nin yaşıyla ilgili, Ehlibeyt mektebi Hz. Mehdi'nin onbirinci İmamımızın oğlu olduğu, ve 255 hicri tarihinde dünyaya geldiği dolayısıyla şu anda 1169 yaşında olduğuna inanmaktadır. Ama görüntü olarak zuhur edeceği sırada 35 yaşlarında birisi gibi gözükeceği nakledilmiştir hadislerde. Hz. Mehdi tabi ki bu dünyada yaşamaktadır. Ama gaybettedir, o insanları tanıdığı halde onlar onu tanımamaktadırlar. Nadiren bazı Allah velilerine kendisini tanıtmakta ve onlarla görüşmektedir ki bunun örnekleri kitaplarda zikredilmiştir.


   ***
   Süfyani; Ürdün vadisinden çıkacak. Deccal kadar olmasa da birtakım harikuladeliklere (istidrac) sahiptir. İlk çıktığında Şeytan onu dünyaya Rabb'iniz kurak çöllerden çıktı, ona tabi olun şeklinde nida edecektir. Kendisine Şeytanlar yardım edecekler ve onu koruyacaklar. Önceleri Mümin gibi gözükerek halkı fetvalarla kandırarak kendisiyle iş birliği yapmaya razı edecek ve sonra aralarında din, mezhep ve ırk savaşları çıkaracak. Sonra Şam'dan her tarafa, ordularını kendisine tabi olanlarla birlikte kendisine tabi olmayanlara ve karşısında duranlara karşı göndererek savaştıracak ve hepsini mağlup etmiş olacak. İşin sonunda Şam'da Hire ve Taberiye gölü istikametinde uzanan bir ağacın altında bizzat Hz. Mehdi a.s. tarafından boğazı kesilerek öldürülecek.

   Sil
  2. Bu reklamını verdiğiniz kevser yayıncılık adlı site şia dır,şiapropagandası yapmaktadır.Böyle sitelerden alıntı yapıp kafa karıştırmaya gerek yok çünkü hadislerin içine şia kafasının yorumları girmişte.Sünni kaynaklara göre Hz.Mehdi r.a. 12.imam değil ki bu onların görüşüdür.

   Sil
  3. Ömer kardeşime katılıyorum.Artık bu makalelerin sonuna bir yerine
   "dikkat..!saf sünni kalplere şii tohumu ekilebilir, ehli sünnet itikadlar ifsad edilebilir"
   gibi bir ibare yazılsa yeridir...Bu ne şii propagandasıdır böyle.
   Fırkai Naciye=Ehli Sünnet vel cemaat

   Sil
  4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  5. Mehdi Alemetleri kardeşim,

   Siz Şii misiniz ? Ben sizi Ehli Sünnet biliyorum, değilseniz gereken cevabıda veririm..

   Şii itikadında değil Sahabe efendilerimize, Allah'a ve Peygamberine bile iftira atan fırkalar var, isterseniz detaya gireriz..

   Sizden ricam bana Şii kaynak sunduğunuz zaman belirtmeniz, eğer vebal almaktan korkmuyorsanız o zaman diyebileceğim bir şey yok..

   Bana vermek istediğiniz mesaj veya mesajlar nedir ? Açık olabilir misiniz..

   Sil
  6. Ömer ve Türker kardeşlerim,

   Allah sizden razı olsun, Şii kaynak gördüğünüz zaman veya bana sunulduğu zaman eğer belirtilmemişse lütfen bana veya bizlere bilgi verin..

   Hayırlı arkadaşın ne demek olduğunu bana tekrar hatırlattınız, çok teşekkür ederim..

   Sil
  7. güncel kardeşim ben tahmin ediyorum ki malesef bu tip gaybi konulardaki makalelerde kaynakların sınırlı olması nedeniyle sünni - şii kaynak ayrımına pek dikkat edilmiyor.

   Ben burada art niyet aramak istemiyorum ama sana katılıyorum ve bu işin çok ciddi bir durum olduğunu düşünüyorum.

   Allah bizim itikadımızı inşallah ölene kadar ehli sünnet vel cemaat olarak korur ve zerre kadar ayırmaz.

   Bizler belki mehdi a.s ile ilgili hadisi şerif öğrenmekle mükellef değiliz ama itikadımızı düzeltmek ve korumakla mükellefiz.

   Allah muhafaza dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmayalım.

   Sil
  8. Türker kardeşim merhaba,

   Allah razı olsun, bu konudaki duygularıma tercüman oldunuz..

   Çoğumuzun ilmi olmadığı için ve Hz Mehdi (As) ile ilgili Hadislere vakıf olmadığımız için Şii kaynaklar ile Hadisler birbirine karışıyor, sonra bunları birde biz sayfa takipçileri karıştırıyoruz, sonra kafa karışıklığı oluyor, geniş bir yelpazedeki başka kötü niyetli insanlarda işlerine göre Şii rivayetleri de hadis diye yutturuyor..

   Sayfa yöneticilerin en azından Hadis-i Şerif ve Şii rivayet diye tasnife gitmeli, üstüne basa basa, basmazsalar gene karışır, sonra biz okuyucularda bu şekilde yazı yazmalı veya bu farkındalıkla ve yorum yapmalıyız..

   En azından Sayfa Yöneticileri bu konuya dikkat etmeli bu konunun vebali vardır..

   Sil
  9. Arkadaşlar,

   Bu arada bilgilendirme yapmak istiyorum, Ehli Sünnet vel Cemaat (Sünni) ile Şii arasındaki farkı bilmeyen veya tam bilmeyen insanlar olabilir, Cübbeli Ahmet'in güzel çalışmaları var, internetten aratabilirler

   Bende yardımcı olmaya çalışırım bu konuda bilgilerim fena değildir, gerekirse Alim - Molla desteğide bulurum..

   Ehli Sünnet vel Cemaat itikadı içi çok doludur, Allah'ı, Peygamberini ve Ümmedi Muhammedi temel alan bir itikad şeklidir..

   Not : Benim buğzum Şiilere değil, Şii itikatınadır, Şii sohbet ettiğim insanlarda olmuştur, konuşmaktan da çekinmem ama cevaplarını alırlar ve cevaplarımda tatmin edici olur Allah'ın izniyle.. Hükümetin bu yüzden İran'la ilişkileri dikkatli bir şekilde geliştirme politikalarınıda destekliyorum..

   Sil
  10. Güncel kardeşim, sizi kınıyorum! Biz ehli sünnet vel cemmat mezhebindeniz, kesinlikle Şii değiliz! Yazdıklarımız öncelikle ehli sünnet hadis kaynaklı, sonra Şia kaynaklı. Yalnız şii hadislerinde geçen olaylardan ehli sünnette geçenler birbirine paraleldri Olmayanlar da güvenilirdir. Biz onu araştırmıştık zaten! Emin olun şu an internette yazan Şia hadislerinin çoğu doğrudur. Yanlış olan kısımlar ise ehli sünnet hadisleri ile ihtilafa düşen hadislerdir. Kaldı ki ehli sünnet hadisleri arasında bile birbiriyle ihtilafa düşen hadisler vardır, bu durumda daha sıhhatli (sahih) olanı diğerine tercih edilir.. Siz kaynak belirtmemizi isterken Allah (c.c.) aşkına hangi hadislerle ilgili noksanlıklar görüp de kaynak belirtmemizi istediniz? Bazı yazıları doğrudan güvenilir olan İslami sitelerden aldığımız için hadislerin direkt açıklamaları şeklinde oluyor ve o yüzden kaynak belirtmiyorlar. Ama bu konularla bağlantılı olan ilgili hadis-i şerifler'i bulup okursanız anlarsınız vesselam!

   Sil
  11. Alamet,

   Boşboş konuşma, yukarıda bana vermek istediğin mesaj ne onu sordum sana, bana onun cevabını ver

   Bana Şii kaynaklardan da delil gösterme kabul etmem, senin yaptığın Şii kaynak araştırmanda umrumda değil, meraklısına söyle..

   Ehli Sünnetsende Ehli Sünnetim de demogoji yapma..

   Sil
  12. Kusura bakmayın Güncel ve mehdi alametleri ama dahil olma ihtiyacı hissettim.

   Güncel kardeş hem desteksizce absürd sorular yöneltiyorsun adama hem de adam sinirlenip sadece kınamakla yetinirken bir de üstüne alaycı tavrınla adamı tahrik etmeye devam ediyorsun. 3. kişilerin görüşlerini bazen belirtmesinde fayda vardır dışardan görünen durum bu güncel seni tavır ve davranışlarını elekten geçirmeye davet ediyorum

   Sil
  13. Şunu da söylemeden edemeyecem demogoji olarak tanımladığın adamın cevabı aslında açıklayıcı bir cevaptır. okuyanlar zaten bu açıklama olmadan bunu anlamışlardı ama anlamayan vatandaşlar da anlasın diye açıklamış adam. tutmuşsun demogoji yapma diyorsun. inan şu mehdi alametleri sana iyi sabırla cevap vermiş aynı şeye ben maruz kalsam bu kadar sabırlı olmazdım. selametle

   Sil
  14. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  15. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  16. Sorgu,

   Bakıyorum yukarıdaki diyalogları hiç okumamışsın gibi yorum yapıyorsun, bir oku istersen, niyetinle – söylediklerin farklı

   Bir kere kimin ne olduğunu burada herkes çok biliyor, Allah razı olsun Türker ve Ömer kardeşlerden onlarda fikirleri belirtmiş

   Alamet bana Şiileri eleştirdiğim (Tekfir değil) ve olumsuz yorum yaptığım konuda Şii kaynak sununca Şii misin diye sordum, sizi Ehli Sünnet olarak biliyorum dedim, Sen ne biçim Ehli Sünnetsin demedim veya Şiisin diye ihtamda bulunmadım,

   Bana Şii kaynak sunmaması gerektiğini çünkü dikkate almayacağımı belirttim,

   Yukarıdaki kopyalanmış cevabı anlamadığımı ve açık cümlelerle belirtmesi gerektiğini söyledim

   Sorgu bak ben söylediği ile niyeti farklı olan insanları sevmem,edebinle konuş..

   Sil
  17. Aynı tahrikli uslubunu devam ettiriyorsun. bu sefer bana yapıyorsun bunu. bunu tahmin ettiğimden bana bulaşmaman için sözümü selametle diyerek bitirdim. edebe çağıranın edebi çağrılandan üstün olsun ki çağrının bi kıymeti olsun. niyet okuma işine de hiç bulaşma bu usluba sahip adamların okudukları pek çıkmaz. hadi selametle

   Sil
  18. Sorgu,

   Hala dediklerimi - açıklamalarımı dikkate almıyorsun, edepsizlik ediyorsun, yukarıdaki diyalogları bir daha oku ve edebinle konuş..

   Sil
 23. http://onedio.com/haber/neredeyse-100-yil-sonra-ilk-defa-goruldu-319188?utm_source=OnedioTeknoloji&utm_campaign=Neredeyse%20100%20Y%C4%B1l%20Sonra%20%C4%B0lk%20Defa%20G%C3%B6r%C3%BCld%C3%BC&utm_medium=tweet

  YanıtlaSil
 24. slm aley...beyler baştan beri kafa karıştıran mevzuyu anlatayım...site adminleride bu hataya düşüyor...her hadisi tek bir süfyan tek bir mehdi tek bir deccal için yorumluyoruz...bence bu yanlış...şöyle açıklayayım...

  ahir zaman süfyanisi tektir ama onun ashabı, cemaati,ordusu,ve küçük süfyaniler,ve zatı maneviyesi vs..bunlarda süfyanidir..ve süfyani nin şahsından evvel çıkarlar..

  ahir zaman mehdisi tektir ama onun ashabı cemaati ordusu ,zatı maneviyesi ve küçük mehdilerde vs...mehdidir..mehdiden evvel çıkmıştır...

  ahir zaman deccali tektir ama onun cemaati ashabı ordusu zatı maneviyesi küçük deccaller vs deccaldir...deccalden evvel çıkmıştır...

  bu persfektifte süfyaninin ordusu süfyaniden evvel çıkmıştır..işid dir...işid süfyanidir...

  mehdinin ordusu mehdi den evvel çıkmıştır..menzil dir nur cemaatidir nakşidir..bunlar mehdidir...

  deccalin ordusu deccalden evvel çıkmıştır..masondur yahudidir siyonistlerdir..vs ..bunlar deccaldir...

  yani hadislerde 3 ahir zaman şahsı ile ilgili hadisler büyük veya küçük yada şahsı veya ordusu yada şahs ıveya şahsı maneviyesi şeklinde ayrım yapılmadan ortak isimle bildirilmiş olabilir...

  gene bu persfektifte işid süfyaninin ordusudur...hadislerde oda süfyani olarak geçer..süfyaninin türklerle savaşmasından kasıt süfyaninin şahsı çıkmadan evvel ordusunun yani işidin türkiyeyle yada kerküklü türkmenlerle savaşması kastediliyor olabilir...

  bağdadi nin büyük süfyani olduğunu düşünmüyorum..ama küçük süfyani olduğu kesin...yani henüz büyük süfyaniliğe terfi etmemiş olabilir...sonuçta büyük süfyani de hayattadır...geleceğin büyük süfyanisi olabilir yani...şu rehine olayı bitsin anlarız bakalım...yada gelecekseneye...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Bende bu şekilde düşünüyorum. Süfyan ve süfyaniler...

   Sil
  2. Kardeşlerim, hepiniz çok yanılıyorsunuz. Ahir zamanda dünyada; olağanüstü olaylar görüldüğü zamanlarda, büyük harpler vuku bulduktan sonra, büyük afetler olduktan sonra, dünyayı saran büyük ölümcül hastalıklar vuku bulduktan sonra, dünyada büyük kıtlıklar olduktan sonra, o zamanlar yeni ve eskilerden daha cabbar insanlar zuhur ettikten sonra Şeysabanı ve sonrasında Süfyani zuhur edecektir. Hadisleri bu denli tevil edip saptırmaya gerek yok. Bu yaşanılan olaylar gelecekteki büyük olayların henüz gebelik sürecidir. Bunlar küçük Süfyaniler ve Deccallerdir ve asırlardan beri hep var olmuştur ve var olmaya devam etmektedir. Bu yüzden herkesin inandığı ideolojilere ve fikirlere saygılıyız.

   Sil
  3. Nerden hemen süfyanilere işi bağlıyorsunuz. Ya mehdinin öncüsü siyah bayraklılar bunlar ise ileride durumunuzu düzeltebilecekmisiniz yoksa inkara mı gideceksiniz.

   Sil
  4. burda bu kadar insan olayları anlamaya çalışıyor mümkün olduğunca delil getirerek konuşuyor.
   Senin de söylediğine delilin varsa söylersin.Doğruysa inanılır
   Yoksa halamın da bir gün amcam olma ihtimali var.
   Ee napalım?

   Sil
  5. Hadislerden bağlıyoruz ,en göze çarpan özellikleri selefi olmalarıdır,horasandan çıkmamışlardır şam ehlidirler,hedefleri kudüs mü değildir bu kadar delil yeter sanırım.

   Sil
 25. DECCALİN ADASI VE BİNEĞİ HAKKINDA : http://www.habervaktim.com/yazar/29603/deccalin-adasi-ve-binegi.html

  YanıtlaSil
 26. mehdi alametleri kardeşim ...belkide sen haklısındır..elbette çok kimselerin öleceği olağan üstü afetler kıtlıklar vs elbette olacaktır...ama tüm ahir zaman hadislerini ve şahıslarını tek bir zaman aralığına hapsetmek ne kadar doğru? misal burnu çökük adam hadisi olmuş bitmiş artık herkez biliyor...deccal hakkındaki hadislerin bir bölümü aynen çıkmış..nerden biliyorsun şeysabanı nın mişel eflak yada general kasım yada selehaddin el bitar olmadığını?bunların yaptığı katliamları biliyormusun...100 binlerle ifadeediliyor..o dönemde ırakla savaşılmış...kufe de kan akmış...mısırla ilişkiler olmuş...vs vs...yani geçmişte hadislere uygun şeyler olmuşş...hangisi olmuş hangisi büyük süfyani zamanında olacak allah bilir...araştırırsak belki bizde biliriz...bir mişel eflakın baas rejiminin etki alanına bakarsak...akıttığı kana bakarsak...o hooo....birde kardeşim hadislerin arasında çok yerde şu kelime var.b..SONRA. tamam sonrada ne kadar sonra ..az sonra mı ...çok sonramı..ben bu sorulara cevap veririm demiyorum ..sorgulanmalıdır. diyorum...

  artı senin hep beklediğin 7-9 yıllık sulh mevzu...bu ikimizin arasında yarım kalmıştı...kişilere göre zaman aralığıntayin edersek yanlış yaparız...sondan geriye gidelim...ümmetin ömrü..1500 yıl...burda bir anlaşmazlık yok...1600 diyende yok..öyle bir hadiste yok...tamam...madem 1500...küsüratı bulalım...kime soralım? bediüzzaman...hazret ihbarı yapıyor 1506...tamambaşlama yerini bulduk...hesep basit...1500 eksi 10 yıl bozulma çağı...kaldımı 1496...eksi 10 yıl uzatmalı altın çağ...hani şu az adalet olacak devir..hz isanın ölümüyle başlayacak...oldumu1486...eksi 40 yıl altın çağ..oldumu sana 1446...günümüzden çıkart yuvarlak 10 yı...haa.on yıl sonra altın çağ...2023 civarları...e ifşaatlarda var...delillerde var...güzel kardeşim...sen madem ki taktın bu 7 9 yıllık sulhe...o zaman nereye sıkıştırdın sen bunu...anlamadım gitti...bu sulh anlamadığımız bir şekilde olmuş bitmiş...genede saygım var görüşlerine...allah razı olsun...cevap hakkı için yazdım..polemik için değil uslubumda hata varsa özür dilerim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli kardeşim; Cübbeli Ahmet Hoca, Nihat Hatiboğlu, Kadir Mısırlı, Cevat Akşit gibi hocaların yanı sıra bunların da naklettiği gibi önceki büyük İslam alimlerinin çoğu ahir zaman olaylarının Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in ölümüyle başlayıp kıyamete kadar devam edeceğini bildirmişler ve bahsedilen şahısların tek şahıs olduğunu ve onlarla ilgili olacak olan hadiselerin kendileri zamanında olacağını, birçok ve bunu geçmiş şahıslara mal etmenin hadisleri karmaşık göstermek ve saptırmaktan başka bir şey olmadıklarını söylemişlerdir. Bunların gerçekleşmeyen alametlerin çıkış zamanlarının Mehdi'den hemen önceki yıllarda olacağı hadislerde belirtilmişken ve ayrıca 7 veya 9 yıllık sulh anlaşmasını Fransız kralı Demmare ile bizzat Mehdi yapacakken bunları geçmiş zamanlara mal etmek ulemanın büyük çoğunluğunun belirttiği gibi büyük hatadır.
   Ayrıca ümmetin ömrü 1500 yıl olacak hadisinin orijinali en az 1500 yıl olacak şeklinde imiş ve ben bununla ve hadislerde belirtildiği gibi Allah (c.c.)'ün dilerse o günü uzatabileceği belirtilmişken böyle hesaplamalar insanı yanlışa götürür. Ve Sakaryevi Mola Mustafa Hz. bir sohbetinde: 'Allah (c.c.)'ın Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ile Miraç gecesinde konuşurken onun ölümünden 1500-2000 sene sonra Hz. Mehdi a.s.'ı göndereceğini bildirdiğini' söyledi.
   Hadisler hiçbir şekilde tevil edilemez. Ancak müteşabih hadisler vardır. Mesela Resulullah (s.a.v.) Efendimiz Hz. Mehdi a.s.'dan önceki dönemlerde olacak olaylarda kullanılacak silahları ve araçları kendi zamanının lisanıyla ilkel silahlara ve bineklere teşbih etmiş olabilir vesselam.

   Sil
 27. eğer işidin başındaki bağdadi gelecekte büyük süfyani olacaksa ve çıkmışsa...mehdide çıkmıştır...abdullahın ölümüyle akacak kan da zuhur edecek..aynı dönemde bağdadi de büyük süfyan olarak şamın başına geçeçek...ardından beyda batması olup mehdi suudi arabistanı kontrol edecek şama yürüyüp süfyaniyi kesince huruc etmiş olacak...gutada ordu toplayıp ver elini amik ovası...genel senaryo bu...ama soru şu ki mekkede kan akmadan evvel bağdadiyi cia yada yedi bayraklı öldürecekmi...yada onlamı devam edecekler o meçhul...adamın güncel suratını bir görsek...işid necefe yani kufe ye girmiş...aklında soru işareti olan kardeşlerim için söylüyorum...karlar üzerinde sürünme pahasına katılmamız gereken siyah bayraklılar bunlar değil...onların necefte işi yok...kerbeladada...

  YanıtlaSil
 28. Sanhedrin hahamları , mossadı , illuminatisi,cia si,mi6 bizim ehli sunnet kaynaklarını okuyup , analiz ediyorlar..özellikle muteber hadisi şerif kaynaklarını..güya çakma süfyani ve ordusu kurmuşlar..geçen senede bu işid çılar ölen adamın kalbini söküp yiyordu..yani işi kitabına uyduruyorlar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yakup kardeşim olaya çok farklı bir boyut getirdi. Allah razı olsun. Çakma süfyanla asıl süfyanı perdelemeye çalışıyorlar olabilir.

   Sil
  2. Ciğer söküp yiyenler sadece Işid değil, Esed ordusu da aynısını yapıyordu. Sanki bu uyduruk Süfyaniler kurak vadilerden çıkmış gibi uyduruyorlar. Hem Süfyani'den önce çok büyük hadiseler vuku bulacak ve dünya değişmiş olacak hem de o çıkmadan önce ve çıktığı sırada dünyada olağanüstü hadiseler duyulup görülecek ve sonrasında da devam edecek. Hem Işid'in ordusu, yok Esad'ın ordusu vs. bunlar da kimmiş! Süfyani'nin ordusu bunların hepsini parmağında oynatır. Süfyani'nin ordusu Türkleri, Batılıları ve dünyayı kırıp geçirecekler. Onları durduracak olan Hz. Mehdi a.s. ve komutasındaki ordulardır.

   Bununla beraber, kastettiğiniz örgütler küçük Süfyani ordularını teşkil etmektedirler.

   Dileyenin istediği gibi bu olayları perdeleyip fitne çıkarmaya çalışması da artık alışılageldik bir durum.

   Sil
  3. Yakup kardeşimin söylediğine biraz farklı yönlerden ekleme...

   Söylediğin durumun ana fikri aslında büyücülüğe (occult) dayanmaktadır.
   Nasıl ki bazı büyü tekniklerinde olması istenen sonucu canlandırma,taklit etme vardır burda da aynı mantık var.

   Hani vuduyu düşünün.Bez bir bebeğe iğne batırarak zarar verilmek istenen kişide etki amaçlanıyordu.

   Bu işin daha da derinindeki inanç ise evrendeki her mikro ölçekteki olayın makro bir etkisi olduğudur ki bu da doğru bir inanışın ifsad edilmiş halidir.

   Bunu günümüz Hollywood piyasasına da getirebiliriz.Hep merak ederiz neden bazı olaylar gerçekleşmeden önce filmlerde karşımıza çıkar diye.

   İşte aynı hastalıklı inanışa göre eğer planlanan bir olay gerçekleştirilmeden önce bir canlandırma (film) yapılır ve bu insanlara izlettirilirse bu mikro ölçekli işin makro ölçekte bir karşılığı olacaktır.

   Rüya yorumlarını düşünün.Neden hayra yormak çok önemlidir?

   Olayın can alıcısı noktası ise bu adamlar bu işi abarttıklarında mikro ölçekteki işlerinin makro ölçeği yönetebileceğini hatta değiştirebileceğini sanmaktalar. (Cüzi iradeyi külli iradenin üstüne çıkarmak)

   Bu sebeple de kitap yazıp adını da “tanrıyı kıyamete zorlamak” koyabiliyorlar.

   Zaten büyüden şirke giden yol da belki tam burada başlıyor.

   Self-fulfilling prophecy tanımını duymuşsunuzdur.Dünyada makro ölçekte büyücülük devam etmektedir.İşte haarp orda chemtrails, gıda katkıları, kimya vs.ler hepsini büyük ölçekli büyü olarak düşünün.

   Tüm bunlarla birlikte kuranı kerimden anlayabildiğimize göre bunlar hep tuzak/ plan yapıyorlar ama her seferinde de mutlaka bir yerinde sekteye uğruyorlar.Yani yüzde yüz planladıkları hiçbir zaman olmuyor.

   Belki bu gerçekle o kadar yüzleştiler ki sonunda kuantum fiziği teorisini geliştirmek,genişletmek zorunda kaldılar.

   Önceleri bilim dünyasındaki inanışa göre labaratuvar ortamında eşit miktardaki aynı malzemelerle yapılan her türlü deney aynı sonucu verirdi.
   Şimdinin kuantum fiziği / felsefesinin geldiği nokta ise fraksiyon bazında da olsa çok küçük de olsa mutlaka herseferinde farklı bir sonuç alındığıdır.
   Tabi bu da nihai bir nokta değildir.Tüm sınırlar dinimizde bize verilmiştir.
   Yapan Allah’tır.

   Sil
  4. Hunger games (açlık oyunları serisi)
   armageddon
   district 9
   türü filmler yukarıda bahsettiğim durumun en tipik örnekleridir.

   Bu filmlerle hem zihinlerde (beyinde önce nöronlar sonra nöronlar arası sinapslerin oluşturulması sağlanır) yer açar hem de occult inanış gereği gerçekleşmesi için evrende bir etki oluşturur.

   Sil
  5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 29. Ilginç bir bakış açısı :

  https://www.facebook.com/photo.php?v=334699196681941

  YanıtlaSil
 30. Bu da, özellikle 6.45 dak itibaren..

  http://www.youtube.com/watch?v=r6y50Wrgafw

  YanıtlaSil
 31. Mustak baba taa 2.mahmut döneminde yazdigi divaninda 2016 yilina denk gelen tarihte kuzey irakin türkiyeye dahil olacagini siirlerinde yazmış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gecen yil ömer özkaya da bir tv programinda musul ve Kerkük un referandumla türkiyeye katilacagini söylemişti.

   Sil
 32. http://www.haberturk.com/dunya/haber/962487-5-ulkeden-14-yeni-ulke-cikacak

  YanıtlaSil