.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

1 Haziran 2014 Pazar

MEHDÎ’NİN ZAMANINA AİT İŞARETLER


El-İşaa adlı esere göre: Şam’da Yahudi ve Müslümanın son harbinde idareyi elde edecek Mehdî’nin zuhuruna gösterilen işaretlerden biri, güneş’in hakikaten keşf olunmasıyla bunun bir mu’cize yani malum kural ve düşüncelerin bilmediği bir halde olduğu ortaya çıkacaktır.
Bu mevzuda şöyle bir rivayet bulunmaktadır. Bu rivayet Mehdi’nin geleceği çağı belirtir ve bu çağda Ay’ın keşfinin tamamlanacağı ve böylece Güneşin keşfi de olacağı söylenir.  Bu Mehdî’nin Filistin’i Yahudi elinden kurtarmak için geleceği anılır.
Hadis “Meşrebü’l verdî fî alâmâti’i Mehdî” adlı eserinde nakledilmektedir. Süleymaniye’deki yazma nüshasından nakledilmiştir.
İmam Muhammed İbni Alişöyle buyurmuştur:
“Bizden ‘soyumuzdan’ gelecek Mehdî’nin geleceği zamana ait iki işaret vardır.Bu iki işaret Allah’ın semaları ve yer’i yarattığı andan beri hiç olmamıştır.  Onların biri Ramazan ayının gecesindedir ki, o zaman AY KEŞF olunur. Diğeri ise mezkur ayın ortasındadır ki, o vakir GÜNEŞ KEŞF olunur.
Hadis-i şerifi rivayet eden Hz. Ali efendimizin oğlu İmam Muhammed’dir. Bizden diye buyurmasıyla bu va’dedilen zâtın kendi soyundan olacağını ifade eder.
İmam Aliyyü’l Karî ‘keşf’ kelimesi nasih hatasıyla sin yerine şın olarak yazılmıştır. Halbuki bu kelime ‘tutulmak’ manasından olan ‘Yüksefü’dür diyor. Yani ‘şın’ olacağı yerde nâsih yanılarak nokta koymuş olduğunu iddia ediyor.  Halbuki Ay ve Güneş Ramazan ayında ve diğer ay ve günlerde tutulurlar. Ama semaların ve yerin yaratılışından beri olmayan şey ise; insanın aya ayak basmasıdır. Ay’ın mahiyetini bilmek ve içinde yaşama imkanını bulmak da orayı tamamen keşfetmek demektir. Ay’ın üzerinde bir adım atmak orayı keşfetmek demek değidir.
Diğer bir hadis:  “La teqûmu’s sâate hattâ yeskunu ibni âdeme fî ka’ri’l kamer”  “İnsanoğlu Ay içinde ikamet etmeden kıyamet kopmayacaktır.” Bu nakildeki “ka’r” kelimesi yer sathı altı demektir. “Ka’ru’l fem” ağız içi manasındadır. Böylece “Ka’ru’l kamer” Ay sathı altı mansında oluyor.

Kaynak: Kur’an Işığında Kainat ve Göklerin Fethi, shf: 138 / Mehmet Emin Eminoğlu

37 yorum:

 1. Kaynak yazının altında belirtilmiştir. Farklı bir bakış açısı olarak değerlendirilmelidir.

  YanıtlaSil
 2. gezi provovasyonu için gelen cnn-int muhabirine canlı yayında pasaport sorulmasıyla verilmeye çalışılan mesaj..!
  "bu ülke artık dingonun ahırı değil"
  Allah müslümanları kafirlerin tuzaklarından korusun,kafirlerin oyunlarını kendi başlarına çevirsin.

  YanıtlaSil
 3. Burada hadiste geçen keşf olunur sözünden kasıt keşfetmek manasında değil, ilk defa böyle bir durum görülerek farkına varılır; bu yolla görerek ve farkına vararak keşif yapılır manasında kullanılmıştır. Biliyorsunuz Hz. Mehdi a.s.'ın zuhurundan önce Süfyani'nin Dimeşk'te saltanatı devam ederken ve Abbasoğulları tamamen helak oldugu zaman Ramazan ayında her zamankinden farklı olarak ilk defa başında ay, ortasında güneş ve sonunda yine ay tutulması olacak. İşte o zamana çıkan insanlardan Ramazan'da olduğunu fark edenler bu keşfi görerek yapmış olurlar.
  Ayrıca bu ayda hızlı dönüşüyle ve korkunç sesiyle insanların çoğunu hasta edecek olan kızıl parlak ve kuyruklu yıldız (gezegen) doğacak, sonra kıvrılarak yılan şeklini alacak. Bu gezegen doğunca güneşte olağanüstü patlama olacak ve doğarken ve batarken bambaşka kızıllıklara bürünecek, geceleri zifiri karanlık olacak, gece Cebrail a.s.'ın nidası (ihlaslı müminler hakka uyacaklar) ve ikindi vakti melun İblis'in nidası (münafıklar, kafirler ve hakka itaat eden bazı müminler ihtilafa düşüp sapıtarak batıla inanacaklar) duyulacak, olağanüstü doğa olayları ve afetler olacak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu arada yukarıda mehdi alametleri kardeşimizin yaptığı paylaşımdan ramazan ayında vuku olacak ay ve güneş tutulmaları daha gerçekleşmediği nette 1981 ve 1982 deki ramazan ayında olan ay ve güneş tutulmaları ile karıştıranlar için yararlı olmuş.Hadiste geçen ay ve güneş tutulmaları daha önce vuku olmadığı şekilde meydana geleceği için 1981-1982 deki tutulmalar rutin döngüsel tutulmalar olduğundan hadisle çelişmektedir ALLAHU ALEM.Selametle kalınız.

   Sil
  2. Allah c.c. razı olsun senden ve senin gibi kardeşlerimden Siyahtepe BLackhiLL kardeşim. Ne mutlu hadisleri çarpıtmadan gerçekleri görebilenlere...

   Sil
 4. Ayrıca unutmamışken, Hz. İsa a.s. zamanında insanlar bulutlarla seyahat edebilecekler ve bu sayede aya bile gidebilecekler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sitenize yorum yazmamıza niçin müsaade etmiyorsunuz?
   Sorularımıza niçin cevap vermekten kaçıyorsunuz?
   Bizim gibi sorularımıza cevap veremediğiniz kaç kişiyi engellediniz?
   Başkaları sizi engellemiyor ve istediğiniz gibi yazıyorsunuz, utanmıyor musunuz?

   Sil
  2. mehdi alametleri rumuzlu arkadaş sorulan sorulara cevap veremezse soru soranı hemen engelliyor ve sitesine giremiyorsunuz.Kendisi de her yerde özgürce yazmaya utanmıyor.
   Bu adamın mehdisi de bellidir ve hırsız siyasetçinin biridir.

   Kimse kusura bakmasın bizi engellediği için buraya yazmak zorunda kaldık.

   Sil
  3. "Hz. İsa a.s. zamanında insanlar bulutlarla seyahat edebilecekler ve bu sayede aya bile gidebilecekler." Bu anekdot son derece ilginç bir şey... İlk defa duyduğum bir bilgi... Enteresan...

   Sil
  4. ONUN DOSTLARI BULUTLARA BİNİP İSTEDİKLERİ YERE GİDEBİLECEKLERDİR. Mucem-ul Ehadis-i İmam Mehdi Cilt:1 Sayfa 296 ve Keşf-ul Ğumme Cilt:2 Sayfa 470 ve Muntehab-ul Eser Sayfa:554
   Hem Hz. Mehdi a.s.'ın hem de Hz. İsa a.s.'ın zamanında altın çağda insanlar tabiat teknolojisinin nimetlerinden yararlanacaklar. O zamanlardaki olağanüstü hallerin yaşanacağı dönemler olacaktır.

   Sil
  5. gezegenler arası etkileşimin "madde alemin materyalleri ile" mümkün olmadığını düşünüyorum hala.
   Hele hele dünyayı saran manyetik alandan geçip gitmek imkansız.
   Nasa bile insanlı uzay/ay seyahatleri ile ilgili olarak artık insanları kandırdığını itiraf etme noktasına geldi.

   http://ronabbass.wordpress.com/2012/08/30/moon-landing-hoax-nasa-unwittingly-reveals-van-allen-radiation-belts-prohibit-human-spacef
   light-2min-vid-incl/

   Sil
  6. mehdi alametleri kardeşim mümkünse şia kaynakları verirken ifade etseniz de biz de karıştırmasak hangisi sünni hangisi şia kaynağı diye.

   Sil
  7. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  8. Şia dan rivayet edilen ahir zaman hadislerinin güvenilirliği konusunda bilgisi olan arkadaşım varsa bilgilendirebilirmi acaba.

   Sil
  9. Değerli arkadaşlar... Nazarımda blogumda yazı yazan herkesin ayrı bir değeri var. Kardeşlerimin sorunlarını makul sözlerle ifade etmesinden çok memnun olacağım.

   Sil
  10. Türker kardeşim senin ay la ilgili iddiana benzer bir açıklamayı Süleyman Hilmi Tunahan Hazretleri k.s. güneşle ilgili olarak yapmış.

   Güneşte sıcaklık ve ziya (ışık) yoktur. O billura benzer bir varlık olduğu için, arşı-alâdan dağılan nuru, alem-i ecsada(cesedler alemi, maddi alem) aksettirir.

   Nitekim Almanya'nın en büyük bir fen alimi Güneşin sudan ibaret olduğunu söylemiştir. Henüz hakikati bulamadılar fakat bulacaklar!..

   Kalbin de iki yüzü vardır.
   Biri alem-i ervaha (ruhlar alemine) diğeri alem-i cesede bakar.
   Kalb, ruhtan aldığı feyzi bütün vücuda dağılan mecraları vasıtasıyla cesede bahşeder. Bu mecralardan biri kalbin feyzinden bir an münkati olsa (kesilse), beden saatinde helak olur.

   İşte maneviyatımızı temin eden kalbin de arş-ı alaya nisbeti vardır. Cennet ve Cehennem dahil arş-ı azama, daire-i arş veya avalim-i arş denir.

   | Süleyman Hilmi Tunahan (kuddise sirruhu) - See more at: http://gerceksuleymanhilmitunahan.blogspot.com.tr/2013/12/guneste-isi-ve-isik-yoktur-suleyman-hilmi-tunahan.html#.dpuf

   Sil
  11. ömer kardeşim çok ilginç bir bilgi.Kesinlikle araştırmak isterim inş.Diğer yabancı kaynaklardan da araştırıp ilginç birşeyler bulursam paylaşmak isterim.

   Bu bahisle genel bir not olarak şunu ilave etmek isterim.
   Modern bilim sözde herşeye "şüphe ile" yaklaşmayı emrediyor.
   Ancak biz nedense bize "bilgi" diye verilenler hakkında şüphe etmiyoruz.

   Mesela bize verilen (bir ekrandan gösterilen) bilgi nedir?
   Mesela insanın aya gidişidir.Bu bilgiyi tartışmasız doğru kabul edip bazı ahmaklar gibi kuranı kerimdeki şakkı kameri bu aldatmacaya delil getiriyoruz.
   Bu o kadar büyük bir felakettir ki bu yüzden asırlardır ehli sünnetin tefsir ettiği kuranı kerim sayısı çok azdır.
   Hatta içtihat ilmine vakıf alimler bile içtihat kapısını kullanmıyor.

   İnsanın ayeti kerimeleri,hadisi şerifleri kıstlı ve manipüle edilmeye çok açık kıt bilgisi ve aklı ile yorumlaması çok ama çok büyük felakettir.

   Allah bizi muhafaza etsin ve haddini bilenlerden eylesin.

   Sil
 5. Selamlar,paylaşımlarınızı ilgiyle takipediyorum.Gaybi Hadisler bloğu buranın bir bağlantısımıydı acaba?Orayıda takipediyordum ama artık paylaşım yapılmıyor.Kendi adıma çok yararlı bilgiler paylaşıyorsunuz.Takipetmeye devam edicem.

  YanıtlaSil
 6. Gaybi konularda kardeş blog ve siteler olarak kendimizi tanımlıyoruz. Ancak Her site ve blog kendi çapında müstakildir. Gaybi hadisler sitesinde arkadaşlar şimdilik paylaşıma ara verdiler.
  Gaybi konularda sürekli yazı yazmak zor. Zira her gün yeni konu bulmak mümkün olmuyor. Bazen durgunluk dönemleri oluyor. Ben özellikle şu iki aydır yoğun iş dönemindeyim. Medyayı bile takip edemez durumundayım. Siyasete temas eden gaybi konular heyecanlı oluyor. Mesajları yoğun oluyor. Ama mesela ilim ve teknolojiye temas eden gaybi hususlar o kadar ilginç görülmüyor ki fazla mesaj alamıyor. Olsun her malın alıcısı var. Biz yazalım zamanı gelince okuyanı çıkar.
  Gaybi konularda temel amacımız islamın çağlar üstü olduğu, her zaman üstün olduğu, şu bir-iki asırdır görülen sarsıntının ardından son defa muazzam bir bilgi, maneviyat ve teknoloji patlaması yaşanacağını müjdeliyoruz. Ümidimiz güneş kadar parlak... Gelecek bizimdir.

  YanıtlaSil
 7. Mehdi alametleri; bilgisayarı yeni açtım:

  Şu ifadene bak:

  "Safa Asya senin kafan mı güzel! Kafayı mı buldun sen! Ne sitesi ne engellemesinden ne sorusundan bahsediyorsun sen. Ben ne kimseyi engelledim, ne de bana sorular geldi."

  Bunlar laf mı? Sorun varsa cevabını al. Yoksa sorduğumuz soruya cevap ver.

  Engellemedim diyorsun. Mehdi alametleri Facebook sayfanda önceden yorum yazabiliyordum, şimdi sadece PAYLAŞ kısmı çıkıyor, YORUM kısmı çıkmıyor. Tam da sorulara cevap beklerken.Sorular orada vardı, sildin. Madem burada yazacağız bir soru yazalım sadece:

  Hz.Mehdi AS dili peltek olacaktır, konuşmakta zorlandığı anlar olacak ve bu durumlarda sağ elini sol dizine vuracaktır.

  Senin Mehdi adayına uyuyor mu bu hadis?

  YanıtlaSil
 8. Kardeşim, o ifadeler sana az bile! Sen ne biçim adamsın o senin kastettiğin facebook sayfası benim değil manyak mısın sen? Benim face sayfam yok bi kere iftiracı herif seni! Sen beni kimle karıştırdın öyle! Dolayısıyla bizim kendi Mehdimiz falan yok, uydurup durma, git sen o sayfa kime aitse ve onun sahte Mehdisi kimse ona hesap sor! Ben senin beni kiminle karıştırdığını tahmin ediyorum. Dolayısıyla günahımı aldığın için hakkım sana kesinlikle helal değil!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üslubunuz aynı ama.Deli misin, sarhoş musun, kafayı mı yedin, manyak mısın? O safa senin değilse bil bu sayfada yazdıklarının da aynı üslupla yazıldığı pervasızca tepeden bakarak, alay edilerek,aşağılanarak yazıldığı ortada. Bak kardeşim biz sadece soru sorduk cevap istedik. Cevap vereceksen güzelce ver.Vermeyeceksen bilmiyorum de geç.Böyle seviyesiz cümleler kullanma akıllı ol. Sen giderken biz geliyorduk.

   Sil
  2. Bir kere üsluplarda bile fazlasıyla iftira atıyorsun. Asıl sen kendi üslubuna bak! Adam azarlar gibi etiksiz bir şekilde hesap soruyorsun! Asıl sen güzel üslupla yazaydın da biz de adam gibi muamele etseydik. Sen kimsin be 'Böyle seviyesiz cümleler kullanma akıllı ol. Sen giderken biz geliyorduk.' diyorsun. Asıl sen akıllı ol. Doğru biz gelirken sen gidiyordun ama biz doğru yoldan geldik senin gibi eğri gelip gidenlerden olmayacağız!

   Sil
 9. Arkadaşlar birbirinize kızmayın böyle. Yanlış anlaşmalar olabilir.
  Mehdi a.s. ın sancağı altında nasıl duracağız biz ya !! Lütfen.
  Af edin birbirinizi.

  YanıtlaSil
 10. Mehmet Ali Bulut: Haber 7
  Işid'in çağrıştırdıkları yazısından alıntıdır.

  Bu zaman ahir zamandır. Haber verilenlerin ortaya çıkması zamanıdır! O zatlar ve o olaylar gelmeden önce benzerleri gelecektir, Nasıl ki Mehdiden önce Kahkah’ın geleceği haber verilmişse… Mesih’ten önce de bilerek bilmeyerek deccal düzenine hizmet edecek Mesihimsiler gelecek. Binlerce insanın imanın ave ahiretime mal olacak! Yoksa Rasulullah bu kadar ikaz etmezdi!
  Her şeyin bir zevali vardır.
  Dünyanın da bu dinin de zevali vardır. Peygamber efendimiz (asv), daha hayatta iken, mübarek işaret parmağı ile orta parmak arasındaki farkı göstererek “benimle kıyamet arası bu kadardır” buyurduğuna ve aradan 1435 yıl geçtiğine göre biz ahir zaman hallerini bütün dehşetiyle yaşıyoruz, demektir. Nitekim başka bir hadiste de “ümmetim istikamet üzere gitse ona bir gün var” diyerek ümmetinin -Bediuzzamanın yorumuyla- bin yıl galibine yaşayacağını haber vermiş. Hilafetin bin yıllık galibiyet zamanı Osmanlı’nın sahneden çekilmesiyle sona erdi. Bugünün Müslümanlarına mağlubiyetli kısımlar kalmış. Eh biz de bu hale layık olduğumuzu, her halimizle gösteriyoruz zaten!
  Ancak yine onun (asv), verdiği bir başka haber var ki geleceğe dair de umudumuzu alevlendiriyor:
  “Dünyanın ömründen sadece bir gün kalsa bile, Allah (c.c.) benim ehl-i beytimden bir adam gönderecektir. O dünyayı, (daha önce) zulümle olduğu gibi, Adaletle dolduracaktır. (Süneni Ebu Davud Terceme ve şerhi cilt. 14, Şamil yayıncılık, K. el-Mehdi (35), s. 402)
  Bediuzzaman da bu nebevi ihbarlardan esinlenmiş olacak ki, "Evet, ümitvâr olunuz; şu istikbâl inkılâbâtı içinde en yüksek gür sedâ, yine İslam’ın sedâsı olacaktır!” demiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kahkah mı yoksa Cehcah mı? Hadislerde Cehcah denmektedir. Kahkah'ı ilk defa duydum. Araştırmak lazım. Bu nasıl bir zattır.

   Sil
  2. yazım hatasından kahtani ve cehcah karışımı olarak kahkah yazmış olmasın

   Sil
 11. IŞİD: İnşallah İstanbul'u da alacağız
  IŞİD'in Suriye ve Irak gibi, Türkiye’yi de 'cihat alanı' ilan ettiği ortaya çıktı
  Bu haberi okuduğumda IŞİD'in kendilerini Mehdiyet olarak gördüğünü anladım. Malum Mehdi Mekke'de zuhur eder ve 7 konakta İstanbula erişir.
  Tabi ne IŞİD Mekkede zuhur etti.Ne de yaptıkları Mehdinin işleriyle uyuşmuyor. Görünen odur ki IŞİD olsa olsa Süfyani gibi müslümanların kanını döken bir İngiliz kurgulamasıdır o kadar.

  YanıtlaSil
 12. mustafa hocam, dunya liderinin arka ciktigi bir orgute sufyani benzetmesi yapmissin, hayirdir hukumete toz kondurmazsin normalde, yoksa yanlis mi anliyoruz, bir de iki kelam da katledilen Turkmenler icin etsen ne olur fena olmaz degil mi hocam?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bundan önce Peygamberimizin bu dinin başlangıcında Müslümanlarla kafirlerin savaşlarında (bedir-uhud-hendek) toplam 100 kişi civarında insanın öldüğünü, ondan daha sonra Cemel, Hendek, Havariç, Haccac, Seffah ve giderek daha sonraki dönemlerde Müslümanın Müslümanla iç savaşlarında yüzbinlerce Müslümanın öldüğünü yazmıştım. Benim için önemli olan Müslümanın kanının akmamasıdır, Ehl-i sünnet Müslümanı olarak ne sünni, ne de şii olsun hiçbir Müslümanın kanının akmasına razı değilim. Türkmenlerin şii olması karşısında suskunluk yapacak adam değilim. Mesleye ırki açıdan değil, ümmet açısından bakmaktayım. Diğer yandan halen Müslüman cemaatlerin çoğu tarafından desteklenen Erdoğan konusunda kimsenin kara kaşı kara gözü için destek vermek diye bir şey yok. Bizi ilgilendiren Erdoğan'dan ziyade onun karşısında olan kapsamlı koalisyonun niteliğidir. Bu mesele parti ve cemaat çıkarlarının çok çok üstünde hayati bir devlet meselesidir. Burada hükümet taraftarı yada aleyhtarı herkes dilediği gibi yazmış ve ona karışılmamıştır.
   Irak'taki Türkmenlerle ilgim çok ama çok uzun yıllara dayanmaktadır. Türk Milletinin beka ve salahı için bütün gücümle dua etmekteyim. Balkan kökenli bir Müslümanım. Temel ayrımımım Müslümanlıktır. Mezhepçi değilim ama ehl-i sünnet ile amel etmekteyim.
   IŞİD görünürde sünni görünen ama İngiltere ve Amerika (İngiliz Amerikası) tarafından başımıza sardırılan bir beladır. Sünni ve Şiilerin kavga etmesini değil, birbirlerine ilişmemelerini diliyorum. Müslümanın Müslüman ile kavgası ancak batılıların işine yaramaktadır.
   Hükümetle alakamın da siyasetle kesinlikle ilişkisi yoktur.

   Sil
  2. IŞİD'in yaptığı işlere baktıkça Süfyaninin işleri arasında oldukça paralellikler gördüğümden o nitelemeyi yaptım. Kanaatim şimdilik o yöndedir.

   Sil
 13. her şey karman çorman oldu.belki olması gereken de budur

  YanıtlaSil
 14. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 15. suudlar işidle ve mısırın darbecileri ile dost
  bahreyn yemen kuveyt idareci ile dost bu idareciler halkları ile düşman
  ırak ve iranla düşman
  abd ile araları işid ve 11 eylülden dolayı limoni
  çeçenistan yüzünden rusya ile arası açık
  işid ve mısır nedeniyle katar ve türkiye ile düşman
  bu ülke sadece petrolden günde milyar dolar kazanıyor
  geçen yıl 60 milyar dolarlık silah aldılar bizdende kobralar ve t-155 obüsler aldılar abd nin bize vermediği veya alamadığımız herkül uçaklarını eskidikleri için envarterden çıkardılar bizde bunların 6 sınıa talip olduk
  şimdi bunların bakımını kayseride yapıp modifiye edip silahlı hale getirip tonlarca bomba yükü ile savaş uçaklarına yardımcı olması için dizayn ediyoruz
  ırak şii yönetimi abd den işid i vurması için hava desteği iştedi abd ile iran ın arası da düzeliyor gibi
  suud ların arkasında kim var ingilizler var
  suudlar kimin yanında ise ingilizlerde onun yanındadır işid sisi gibi
  bence kıyamet kuveyt ve bahreynde kopacak buranın yöneticileri azınlık durumdaki idarecilerdir halkın çoğu şii dir
  bu ara abd bizi mahallenin delisi gibi ırak a bulaştırmak istiyor
  yöneticiler sağolsun bu tuzağa düşüp yıllarla kazanılan dostluğu bir anda heba etmediler
  suudlar silahlanmada haklı aldıkları silahlar israil için değil çünkü yazılımı gavurda israil karşı çalışmaz bütün bunlar iran ve ırak için alıyor
  iranı yenebilirmi
  zor
  bence hem iran nükleer silahını yaptı adedini artırıyor

  YanıtlaSil
 16. IŞİD, Kabe‘yi yıkma kararı aldı!
  30 Haziran 2014 Pazartesi -
  Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD), Suudi Arabistan’a saldırarak fethetmeleri durumunda, Kabe’ye tapılan Allah’ın evini tahrip edeceklerini duyurdu.

  Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü el-Anbar şehrinin çöllerinden geçerek Suudi Arabistan’ın “Arur” şehrini kontrolleri altına alarak Allah’ın evini tahrip etme kararı aldılar!

  Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) grubu üyelerinden birisi Mekke’de bulunan Allah’ın evini tahrip etmek tehdidinde bulunarak şöyle dedi: “Allah’ın izniyle Şeyhimiz el-Bağdadi önderliğinde Mekke taşlara ibadet edenleri (Hacıları) öldürecek ve Allah’ın yerine ibadet edilen Kabe’yi de yıkacağız!”

  “Ebu Turab el-Mukaddesi” adlı terörist twitter hesabından bir mekanın Allah için ibadet edilemeyeceği açıklamasını yayınlayarak şunları söyledi: İnsanlar taşlara dokunmak için Mekke’ye gidiyorlar, Allah için değil.

  Yayınlanan mesajın devamında, “Allah’a yemin olsun eğer Suudi Arabistan’ı fethedersek Allah’tan başkasına ibadet edildiği için Kâbe’yi yıkacağız”.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hocam haberi yapan site sahte çıkmış
   http://www.diken.com.tr/dikene-takilanlar/mekkeyi-basip-kabeyi-yikacagiz-diyen-isid-hesabi-sahte-cikti/

   Sil
 17. Bize Ziyâd ibn Sa'd, ez-Zuhrî'den; o da Saîd ibnu'l-Müseyyeb'den; o da Ebû Hureyre (ra)'den tahdis etti ki, Peygamber (sav): "Ka'be'yi (zamanın sonunda) Habeşlilerden iki cılız bacaklı birisi tahrib edecektir." buyurmuştur.

  Bana İbnu Ebî Muleyke; ona da İbn Abbâs (ra) tahdîs etti ki, Peygamber (sav): "Ka'be'yi yıkacak olan o apışık, iri ayaklı, koyu siyah Habeşli'yi Ka'be'nin (duvar) taşlarını birer birer koparır hâlinde görür gibiyim." buyurmuştur.

  "Şüphesiz Kâ'be'nin definesini, Habeşlilerden iki cılız bacaklı birisinden başka­sı çıkarmayacaktır."(Buhârî, Hac 49: Müslim, Fiten 57. 58, 59; Ahmet b. Hanbel V, 371.)

  ----------------------------------------------


  Bu hadiste geçen habeşli'nin, köken itibariyle oralı olduğu için Obama olduğuna dair yorum okumuştum bir yerlerde.. IŞID'in arkasında ABD-İngiltere varsa, birde bu açıdan değerlendirmek gerekir.

  Bu arada Suud Kralı, Irak sınırına 30 bin asker göndermişr. Durum ciddi sanırım.

  YanıtlaSil