.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

16 Haziran 2014 Pazartesi

CHP VE MHP'NİN KÖŞK ADAYI EKMELEDDİN İHSANOĞLU

KILIÇDAROĞLU RESMEN AÇIKLADI: TEKLİFİMİZ EKMELEDDİN İHSANOĞLU

Ekmeleddin İhsanoğlu çatı adayı mı olacak? (Ekmeleddin İhsanoğlu kimdir?)Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli ile yaptığı görüşmenin ardından MHP'ye çatı aday olarak Prof. Ekmeleddin İhsanoğlu'nu önerdiklerini resmen açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde merakla beklenen çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu oldu CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı aday arayışları devam ederken ortaya Ekmeleddin İhsanoğlu ismi çıktı. 

CHP’nin Cumhurbaşkanı adaylığı için eski İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu'nun ismini önereceği öğrenildi. Kılıçdaroğlu Bahçeli ile görüşmesinin ardından aday olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nu teklif ettiklerini açıkladı.

İslam Konferansı Başkanlığı görevi yürüttüğü dönemde Ak Parti iktidarıyla yakın ilişkiler içinde olan Eklemettin İhsanoğlu'nun hükümetle arası Mısır'daki darbe sonrası açılmıştı. Mısır'da askerin iktidarı ele almasını 'darbe' olarak nitelendirmeyen ve gelişmelere karşı sessiz kalmaya tercih etmişti.

12 yorum:

 1. MHP ve CHP İngiltere'den üflenen siyasete kulak kabartan iki partidir. Hoş AKP içinde de kulağı Londra'ya hassas olanlar vardır. Londra'nın başını çektiği odakların son zamanlarda temel amacı Erdoğan'ın gönderilmesidir. Gezi Erdoğan’ın gönderilmesini sağlamaya yönelik olduğu gibi, Lice de Cumhurbaşkanlığı yolunu tıkamak içindi. Anlaşılan İngiliz siyaseti Erdoğan’ın önünü kesmek için dindar görünümlü bir adayı Erdoğan'ın karşısına çıkarmak istiyor.

  YanıtlaSil
 2. Son zamanlarda TR de çılgın proje kelimesi çok lanse edilmeye başlandı.Ne yapılsa işte yeni çılgın proje denilmeye başlandı.Bu da MHP ve CHP nin yada birilerinin çılgın projesi vesselam.
  Şu Çılgın TÜRKLER.

  YanıtlaSil
 3. Abdulkadir Selvi: Ekmeleddin İhsanoğlu neyin projesi isimli yazıdan....Yeni Şafak

  Ekmeleddin İhsanoğlu bir proje.

  2015'e uzanan bir projenin önemli bir parçası.

  Beykoz Konakları'nın bir projesi.

  Hüsamettin Özkan ile Cihan Paçacı'nın aracı olduğu bir proje.

  Başarabilirlerse Erdoğan'ın Çankaya'ya çıkmasını önleyecekler.

  Başaramazlarsa, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ortaya çıkacak tablo üzerinden, 2015 seçimlerine hazırlanacaklar.

  CHP ve MHP'nin seçim ittifakıyla, 2015'te bir koalisyon hükümeti kurmayı hedefliyorlar.

  Benzer planı Özal'a karşı yapmışlardı. O zaman ANAP'ı Özal fikriyatına karşı olan Mesut Yılmaz ele geçirmişlerdi. Köşk'e dişi tırnağı sökülmüş olarak çıkan Özal orada yalnız kalmıştı.

  Benzer bir tuzağı Erdoğan için hazırlıyorlar.

  YanıtlaSil
 4. Kulislerden gelen bilgiye göre Erdoğan aday olmayacakmış.

  Peki kim olabilir, "ters köşe" yaptıracak derece?

  Numan Kurtulmuş mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. olabilir paralel yapının kulakları kocamandır aleyhine düzme tape ler hazırlamışlar o da cevap vermişti
   http://haber.stargazete.com/politika/numan-kurtulmustan-bomba-cemaat-iddiasi/haber-833696
   http://www.youtube.com/watch?v=ElwXCDqq7_Q

   Sil
  2. Talut savaşta ölecek, yerine Davud geçecek...
   Acaba böyle bir durum olabilir mi?

   Sil
  3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  4. Mustafa kardeşim M.Ali Şahin in bir açıklaması vardı izlemiştim,adayımız Erdoğandır başkanlık sistemini getireceğiz 2023 e kadar da başkanımız o olacak diye.

   Sil
  5. Ben bu söylemi bir kaç ay evvel "birilerinden" duymuştum. Bu bilgiler kamuoyuna sunulmadan önce bir yerlerde karar alınır. Ona göre vakti zamanı gelince kamuoyu o yönde hazırlanır. Mesele bir kişinin başa geçmesi değil. O kişinin istemesi değil, devleti oluşturan mercilerin o kişiyi seçmesi önemlidir. Ben böyle anlıyorum.
   Dikkat ederseniz şimdiki Başbakanın bazı dış mihraklarca istenmemesinin nedeni onlara göre uzlaşmaz tutumudur. Onun için yumuşak başlı ve her dayatılan karşısında direnemeyecek olan kişileri öne sürmekteler. Halbuki zaman ve zemin milli menfaatler için taviz vermeden inat edecek şahıslara ihtiyaç vardır.

   Sil
 5. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kardeşim ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Benim kişisel olarak hiçbir ehemmiyetim yok. Bu yazıları toplayıp burada yayınlıyorum, ta ki sizin gibi daha iyi anlayanlar okur ve açıklar inşaallah.

   Sil
  2. Hasan kardeşimizin mesajı telefon numarası içerdiği için kendi isteği üzerine silinmiştir.

   Sil