.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

14 Mayıs 2014 Çarşamba

SOMA KÖMÜR MADENİNDE FACİA


“Şüphesiz Biz Allah’tan Geldik ve Şüphesiz Dönüşümüz O’nadır." Bakara suresi / 156MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN. 
ALLAH ÖLEN KARDEŞLERİMİZE RAHMET, YAKINLARINA SABIRLAR VERSİN. 

57 yorum:

 1. İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raci'un

  E'zemellahu ecrekum ve ehsene âzaekum ve ğefere limeyyitikum

  YanıtlaSil
 2. Soma ile ilgili olarak Der Spiegel ve BBC'nin kışkırtma haberleri ilginç...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onların işi bu; fakat, biraz da kendimize bakalım, maalesef kabul etmek gerekir ki, bizim yönetim/hükümet yine sınıfta kaldı. (Dünkü Başbakan'ın açıklamalarını, olaya yaklaşım biçimini ve hatta yüz ifadesini, ses tonunu bile hayret ve şaşkınlıkla izledim) Kriz yönetimi konusunda (gezi olaylarındaki gibi) yönlendirici, kuşatıcı, çözüm üreten bir akil adam(lar) eksikliği var tepede.

   Sil
  2. kazadan hemen sonra trafo patlaması dendi
   eğer burada yağlı trafo varsa tipine göre 3veya 4 koruması vardır velevki biri trafoya gidip ........gevşeterek sabotaj yapsın ki patlasın imkan yok
   eğer kuru tipse zaten patlama olmaz
   neden hemen trafo patladı dediler?
   radikal sol örgütler hemen oraya gelip taziyeye gelen başbakana..saldırdılar
   kökü bizden bazı kanallarda düşman aratmıyorlar
   eskinin doğruları bu günün yanlışlarını meşru kılmaz başbakan düşmanlığı gözlerini kör kulaklarını sağır etmiş
   bir felaket vadisine devleti göturmek istiyorlar ALLAH(C.C)fırsat vermesin
   inşaallah bu kaza görünümlü bir sabotaj değildir

   Sil
  3. Bağımsız kaynaklar olayın trafodan değil maden içerisinde bir bölümde 3 ay önce meydana gelen yangının tam olarak söndürülmeyerek o bölgenin üstüne beton atılması ve bunun zamanla sıkışıp basınça patlamasıyla meydana geldiğini söylüyorlar. (Trafo da zaten böyle bir patlamada zarar görmüş ve infilak etmiş olabilir deniyor.) Zaten şu an bile devam ettiği söylenen yangının nedeni de buymuş. Sürekli su pompalanıyormuş ve dipte bir çok cesede ulaşılamamış.İlk başta Trafo denmesinin nedeni, iş veren/idareci üç kağıdı veya bilgisizliğidir çünkü böylece kendi hatasından kurtulup tazminatla kurtulacağını sanmıştır.
   Şimdiye kadar her zaman savunduğum Başbakan'ı bu olaya yaklaşımında müspet göremiyorum. Ciddi anlamda sinirleri yıpranmış. Normal değil. İlk esnada 2 sorumlu bakanı derhal görevden almalıydı ki sosyal gerilim biraz dinsin. Hiç kimse sorumluluğu üstlenmiyor, herkes yakasını kurtarma derdinde ve toplum nerede bunun sorumlusu sorusuyla günlerini geçiriyor. Hiç iyiye işaret değil, hiç...

   Sil
  4. patlama olsa ölenlerde yanık ve darbe olur ama böyle bir şey şu ana kadar bakan bundan sorumlu ise alsın ancak sebebsiz suçsuz sarı öküzü bu saldırganların önüne atarsa arkası gelmez bunun diğer olaylarla diğerlerinide isterler

   Sil
  5. Dediğim senaryodaki gibi patlamada ölenlerin hepsinde darbe ve yanık olmaz, ancak o bölgeye yakın olanlar varsa onlarda olur.. maden katman katmandır, patlamadan sonra yangın çıkar o bölgede kalırsa, onun dumanı (CO) yeter de artar bile diğer katlardaki ölümler için. siz naaşların durumu hakkında somut bilgiye sahip misiniz, hiçbirinde darbe veya yanık olmadığını söyleyebilir misiniz ? (Benim söylediklerim sadece şu an kanıtlanmayan bilgilerdir, muhtemeledir ki zaten bu olay açıklığa tam olarak kavuşturulmaz eğer anlattığım gibiyse; çünkü çük kişinin başı ağrır, göze alamazlar)
   G.Kore başbakanının gemi faciasından sonra sorumluluk bana aittir diyerek istifa ettiğini biliyor muydunuz? Gemiyi başbakan mı batırdı?

   Sil
  6. http://www.milliyet.com.tr/gemi-faciasi-istifa-getirdi/gundem/detay/1873748/default.htm

   Sil
  7. tv den canlı yayında gördüklerimizle söylüyoruz işcinin biri şöyle diyor AŞAĞI DOĞRU İNEN ALEV TOPU ŞEKLİNDEKİ BANT NASIL BÖYLE ALEV ALDI? BURASI OLAYIN KİLİDİ
   chp nin yüzlerce ocak dururken 15-20 gün önce soma ocakları için önerge vermesi herkesi düşündürüyor
   ayrıca bir müddet önce oralara trafo bakımı için gelenlerden bahsediliyor
   gemiyi başbakan batırmadı ancak burası türkiye ben başbakana oy veren birisi olarak istifa etme ve ettirme hadisesine karşıyım

   Sil
  8. Dünya'da bu gibi facialara baş sağlığı dileyip destek olan dünya medyası ne hikemtse dün baş sağlığı diledikten sonra bugün Erdoğan'ı hedeflerine koydular bile.
   Hele alman medyası tamamen rayından çıkmış ''Bu bir kaza değil, hükümetin yapmış olduğu bir katliyamdır'' şeklinde açık açık başlık atıyorlar amaç hükümetten taş koparmak istifa bunlara yarar

   Sil
  9. Başbakan istifa etsin demedim zaten en azından böyle bir olayda, dünyada hiçbir bakan yerinde kalmazdı, örnekleri onlarca var. Bakan'ın istifa etmesi, o olayan bakan veya hükümet tarafından yapılmasını göstermez veya suçlu olduğunu, bu bir semboldür, sorumluluk bizdeydi ve bunu üstleniyoruz demektir. Herkes bu olayda yine birbirini 'komplovari' suçlamaya devam ediyor. İşte bu sosyal gerilimi arttırıyor, bu suçlamalar bi işe yaramaz, bize çözüm gerek çözüm. Var mı suçlamadan başka yapılacak bir adım?

   Sil
  10. alıntı
   SOMA TESADÜFLERİ..

   Olaydan iki hafta önce Mecliste kimse yokken CHP Milletvekilleri SOMA' da ki maden hakkında önerge veriyor ve önergeyi Akparti li vekiller görmeden hemen geri çekiyor..! TESADÜF DİYELİM.
   Ve sürekli ülkeyi karıştıran derin odaklar tarafından yönlendirilen bu grubun siyasi kolu neden Zonguldak Kozlu değilde Soma için soru önergesi veriyor ? TESADÜF DİYELİM.
   Milletvekili ve madenci maaşı karşılaştırması yapan foto birkaç haftadır sürekli sosyal medyada servis ediliyordu .Böylece topluma zihinsel ve psikilojik olarak hazırlayıcı etkilerde mi bulundular? TESADÜF DİYELİM.
   Köylülerin iddialarına göre bir kaç haftadır bölgeye elektrik ve trafo kontrolü yaptıklarını idda eden bazı kişiler geliyor.TESADÜF DİYELİM.
   Tam mesai değişimi esnasında yani bütün çalışanlar aynı anda içerdeyken ne hikmetse trafo patlıyor.TESADÜF DİYELİM.
   İşçiler dışarı çıkarılırken bu seferde bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıkıyor.
   Yangın kısa sürede söndürülüyor ama bir süre sonra daha şiddetli çıkıyor.TESADÜF DİYELİM.
   Başbakanın kendisini geçenlerde rezil ettiği ve 2009'da, Bursa'da 19 kişinin öldüğü maden ocağı sahibi Nurullah Ercan'ın avukatlığını yapan Feyzioğlu olay akşamı Soma'ya gidiyor ve insan haklarından dem vuran açıklamalar yapmaya çalışıyor ! TESADÜF DİYELİM.
   Ve bir kaç saat geçmeden ellerinde pankart bazı insanlar SOMA' da madencilerin göçük altında kaldığını yazan pankartlarla meydanlara fırlıyorlar.TESADÜF DİYELİM.
   Tıpkı Hrant Dink cinayeti (Failleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor) gibi. Binlerce pankart kısa süre içinde nasıl basılır ve dağıtılır. DİKKAT EDİN HİÇBİRİ ŞİRKETİN SAHİBİNE SALDIRMIYOR BAŞBAKANA SALDIRIYOR. TESADÜF DİYELİM.
   Soruşturma başlatılıyor ve hemen ardından Cumhuriyet Baş Savcılığı sorumlu olan herkesin madende olduğu ve sorumlu tutulacak kişilerin öldüğünü bildiriyor.TESADÜF DİYELİM.
   Ve Mehmet Baransu'nun Twitter hesabına bakın olaydan önce neler yazmış.Sanki birilerine talimat verir gibi.

   Sil
  11. Erdoğan'ı ben de seviyorum ama körü körüne bu süreçteki hatalarını görmezden gelemem, hele hele dünkü yaptığı konuşma ve bölgeyi ziyareti tam bir hayalkırıklığıydı.

   Sil
  12. alıntı
   1)
   https://twitter.com/mehmetbaransu/status/461817172759941120
   2)
   https://twitter.com/mehmetbaransu/status/461817640991092736
   Dün A haberde birisi çıktı telefonda enteresan şeyler söyledi.Madende tuhaf şeyler var böyle modern bir madende bu kadar büyük ihmallerin üstüste olması tesadüfi olamaz diyor ! BİZ TESADÜF DİYELİM.
   Şimdi, 29 Nisan öncesi, trafo kameralarının tümü incelenecek.Savcılar harekete geçti ve olay yeri inceleme ekipleri göreve başladılar.İşin ucu nereye varırsa varacak.
   Böyle bir trafo,durup dururken patlamaz.Bir trafonun patlaması icin,çok aşırı bir yüklenmenin olması gerekir veya trafoyu patlatacak kadar çok kısa devre.
   Olayın,vardiya değişiminde olduğu söyleniyor,o halde hiç patlamaması gereken bir anda patlamış.Yani en az yüklenmenin olduğu anda !
   Birileri çok büyük operasyon yapıyor isteyen inansın istemeyen inanmasın ama tarih bunları yazar.
   Birgün bunlar ortaya çıkar.
   Ayakta uyutulmaya çalışılıyoruz.

   Sil
  13. Valla siz olaya tek yönden bakıyorsunuz, bir de karşı tarafın iddialarını görseniz, sayfalar dolusu iddialar-sorular.. Herkes kendi cephesinin haklılığından o kadar emin ki, o güvenle birbirlerini suçlamaya devam ediyorlar. İşte belki de bir "üst plan" bu suçlamalarla birlikte toplumsal kaosu planlıyor ki, kavga edenler birbirlerini suçlamaktan bu planı bile sezmiyorlar. Hayırlısı..

   Sil
  14. Akdoğan kardeşim paylaşımların çok dikkat çekici.Devamını merakla bekliyorum.
   Bu iş hırsızın hiç mi kabahati yoka döndü resmen.Maden sahibi devlet değil özel bir şahıs ama hiçkimse patron şöyle yapsın böyle yapsın demiyor.
   Varsa yoksa bakan şunu yapsın başbakan bunu yapsın.
   Türkiye tarihinde yapılmamış derecede iş güvenlik kanunlarını çıkarmış devlet ama hemen tüm çalışanlar,patronlar iş güvenlik yaptırımlarına hala direniyor...Herkes yalvarıyordu yeni isg kanunu 10 yıl ötelensin diye..Tüm baskılara ragmen hükümet geri adım atmadı.
   İNSAF

   Sil
  15. maden sahibinin şimdi işi çok nasıl yırtarım kaygısından bir şey düşünemez verdiği kararlarda isabetsiz olu

   Sil
 3. Dikkat ! Birileri düğmeye bastı. 2. Gezi ayaklanması teşebbüsü Soma acımız istismar edilerek başlatılmak isteniyor.

  YanıtlaSil
 4. Milletin acısından kaynaklanan hissiyatı birileri iktidara yönelik bir şiddet dalgasına dönüştürmek istiyor.

  YanıtlaSil
 5. Birileri bizim duamızla dalgasını geçerken, tam da şimdi yeniden güçlü bir biçimde duaya sarılma zamanıdır.

  YanıtlaSil
 6. Zaten bu günlerde yaşanılan karşılıklı gerilim, mayıs ayı sonundaki gezi olayları yıldönümüne bir hazırlık. Belki o güne kadar başka şeyler de yaşanabilir. Ak koyun kara koyun o gün belli olacak gibi.

  YanıtlaSil
 7. Gün içinde kafamı kurcalayan bazı konular…
  1) Soma faciası iki vardiyanın değişim vaktinde meydana geldi. O sırada ocakta 787 madenci bulunuyordu. En kalabalık olan zaman seçilmişti.
  2) Soma faciası yıllardır düzenli bir şekilde denetlenen ve örnek olarak gösterilen bir maden ocağı idi. Görünürde aksayan bir durum yoktu.
  3) Sosyal medyada bu facianın acısı istismar edilerek hükümete karşı yoğun bir kara propaganda başlatıldı. Sanki birileri aradığı fırsatı buldu ve bu acının yol açtığı travmayı şiddetli bir öfke patlaması halinde hükümete yöneltmeye başladı.
  4) Manipüle edenlerin başında yabancı basın ve odaklar gelmektedir Der Spiegel açıkça “Erdoğan cehenneme git” yazmıştır. Birden bire sokaklar göstericilerle dolmaya başlamıştır. Bu faciadan 2. bir Gezi olayı üretme girişimi vardır.
  5) İktidarın Paralel örgüte karşı yürüttüğü mücadelede altın madeni sahibi bir kimseye karşı yaptırımlar uygulamaktadır.
  6) Sosyal medyada Soma’daki kömür madeninin patroniçesi olarak bir bayan Belediye Meclis Üyesi afişe edilmektedir.
  7) İnsanın aklına maden teması üzerinden yürütülen bir savaş olgusu imajı gelmektedir. Ya da altın madencilerinin kömür madencileri üzerinden iktidara karşı yaptığı hamle akla gelmektedir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Admin kardeş yukarda akdoğanın ve senin dediklerinin toparlandığı bir makale çok yararlı olurdu.
   Kesinlikle incelenmesi gereken bir olay

   Sil
  2. Bir tesadüf te Cumhur Başkanımız da yanılmıyorsam maden kazası olduğunda çindey di.Ve geziyi yarım bırakıp ülkeye ye döndü.

   Sil
 8. Albert Camus

  Bir ülkeyi tanımak istiyorsanız, o ülkede insanların nasıl öldüğüne bakın.

  Son günlerde ki çocuk istismarı ve son olarak soma da maden kazası.
  `
  Benim kişisel fikrim;

  Ülkemize son zamanlar da basın yoluyla çok tehlikeli ve sinsi duygular pompalanmaktadır.İnsanları temelde kaderine terk etme yöneticileri çaresizliğiyle baş başa bırakma her şeyin bittiğine,geriye dönülemeyecek bir yola girdiğine, telafi edilemez kayıplara uğradığına, çok büyük hatalar yaptığı ve bunların bedelini ödeyeceği gibi zehirli ve gizli duygular la yöneticilerin hata yapmaları amaçlanıyor.

  Böylece insanların sağlıklı düşünmeleri engelleniyor.Asıl düşünmesi gereken önemli görevleri unutturulup düşünceleri dağıtılmaktadır.Asıl hedefleri önümüzdeki yapacakları şeytani planlarını bize unutturmak ve bizi zayıf düşürmek amaçlanmaktadır.

  YanıtlaSil
 9. "Bu kadar büyük bir acı bile bizi bir araya getirip birbirimize kenetleyemiyorsa Allah belamızı vermiş de haberimiz yok." @AHamdiTanpinar

  YanıtlaSil
 10. Bir başka ciddi iddia: Bu patlamanın doğuda özerk kürdistan planı kuranların işi olduğu, Başbakan'ın bu minvalde barış sürecinde verilen sözlere uymadığı, geciktirdiği gerekçesiyle "sizi batı bölgenizden bile vururuz" gözdağı olduğu iddia ediliyor. Eğer bu yönde adım atılmazsa, bu gibi saldırıların devam edeceği söyleniyor. Gezi yıldönümünde fitil ateşlenebilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sacred kardeş yanlışsam hakkını helal et ama direct söyleyeceğim.

   Kasıtlı olarak dezenformasyon yaptığını düşünüyorum.

   Sil
  2. Ben bir iddiayı dile getiriyorum ve talihsiz mesajınızdan ötürü size hakkımı helal ediyorum bu cuma günü.

   Sil
  3. Maden kazasının özerk kürdistan ile bağlantısı şu an için bana çok makul gelmiyor. Bilakis mesajımda yazdığım gibi altın madeni-kömür madeni bağlamını kendimce önemsiyorum. Paralel bağlantı pekala mümkün...

   Ancak kafama basmayan şey şu: Bir taraftan maden sahibi ve AKP 'li belediye meclis üyesi bayan iddiası ile diğer yandan maden sahibi birader bağlamı birbiriyle uyuşmuyor. Birader olan birine bunu yapmazlar sanıyorum.

   Sil
  4. Soma'daki maden faciasıyla ilgili Akihisar Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında savcılığın Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep ettiği ancak bu talebin mahkemece reddedildiği öğrenildi.
   Savcılığın Alp Gürkan hakkında yakalama kararı talebini mahkeme heyeti, "Şirkette pay sahibi olması olaydan sorumlu olduğu anlamına gelmez" diyerek reddetti.

   Sil
 11. Madenle ilgili olayın trafo ile alakasının olmadığı bilgileri geliyor.

  http://haber.stargazete.com/guncel/facianin-nedeni-trafo-degilmis/haber-883930

  Eğer gerçekten de olay trafodan ilgisiz ise bu kesinlikle psikolojik bir harekatın olduğunu gösterir (bu da bir komplo anlamını taşır) ve aynen Yazıcıoğlu cinayetinde olduğu gibi bir manipülasyon söz konusudur.

  YanıtlaSil
 12. Burada sizin düşüncenize uymayan her iddia dezonformasyonsa, bunu dile getiren de size göre "kasıtlı" olarak bunu yapıyorsa, buyrun dükkan sizin olsun, yazışın kendi aranızda.

  Allaha emanet olun. Benden bu kadar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geniş olalım. Fikirlerimizi serbestçe savunalım ve alınganlık göstermeyelim. Lütfen...

   Sil
  2. Doğru söylüyorsunuz alınganlığa gerek yok, neden ciddiye aldığımı ben de anlamadım, hassas bi saatime denk gelmiş olmalı (artık ciddiye almayacağım böyle "kişisel" değerlendirmeleri). Başka bir iddiayı daha yazayım:


   Bu bir sabotaj ve açıklanamayacak faili geçenlerde BB tarafından küfürle toplantıdan ayrılan bir avrupa liderinin istihbaratı. (O toplantıda BB'nin açıkça tehdit edildiği ve BB'nin o cumhurbaşkanını sin kaflı şekilde toplantıdan kovduğu söyleniyor)

   Amaç, ukrayna'daki ile aynı. Ukrayna hangi avrupa ülkesinin satranç tahtasına döndü? O avrupa ülkesinin enerji yollarında sıkıştırılmasının bedeliydi ukrayna. (Patlamanın Madende olması sembolik anlamda, "sen benim enerji yollarımı daraltırsan, ben senin enerjini sağladığın kalbini yararım" denmek istendi)

   Rusya bu bedeli ödemekten kıl payı kurtuldu, ama hala başı ağrıyacak bölgesinde. Putin boyun eğer gibi yaptı ve paçayı şimdilik kurtardı. (Tabi onun da planı var) Putin-Erdoğan neden yakınlaştı son dönemde..? Soma olayından sonra ilk başsağlığında bulunan lider Putindi. Tesadüf mü sanıyorsunuz? (Çünkü böyle bir saldırıyı -tam olarak nasıl ve nerede olacağını bilemese de- Erdoğan bekliyordu ve Putin'in bundan haberi vardı; şaşırmadılar ve hatta Erdoğan'ın çokça eleştirilen "olağan şeyler bunlar" lafı, aslında ölenleri veya olayı küçümsemesi değil, bu işi yapanlara" "vız gelirsiniz" anlamındaydı*) Rusya-Türkiye yakınlaşmasından rahatsız olan ülke, Soma sabotajında bir numaralı fail. Erdoğan boyun eğmezse, Ukrayna olacak Türkiye ve Soma sadece bir başlangıç. Plan bu.


   * Buradaki yorumum Erdoğanı korumak ve kollamak değil, okurken ve değerlendirirken partilerüstü düşününüz lütfen, Kısırdöngüsel politik kişisel tartışmalara girmem.   Sil
  3. Aynı iddiaya ek yorum gelmiş :

   Buradaki yorumda tabi ki Almanya'dan bahsediyorum fakat Almanya, sadece bir ülke değil, aynı zamanda AB treninin lokomotifidir. Dolayısıyla, şu an Rusya ve Türkiye, AB ile savaşıyor. Sadece Almanya değil, fakat Almanya öncülüğünde, Avrupa kıtasıyla savaş yaşanıyor. Bu savaşta, küresel sermaye tabi ki AB'nin yanında (Çünkü küresel sermayenin yüreği Londra'dır). Onun için dünyanın 2 numaralı gücü Rusya bile geri çekilir gibi yapmak durumunda kaldı. Erdoğan'ın tavrı kilit rolü üstleniyor. C.başkanı olmasına asla katlanamazlar, adaylığını açıkladıktan sonra ki bu gezi olaylarının yıldönümüne denk gelecektir, işte esas o zaman dananın kuyruğu kopacak gibi görünüyor. Bütün kozlar ortalığa dökülecek, pandora'nın kutusu açılacaktır. Eğer Rusya-Türkiye ittifakında Türkiye kalesi düşerse, Putin (Rusya) sessiz kalmayacak, Ukrayna'daki gibi kabuğuna dönmeyecektir, aktif bir şekilde duruma müdahil olacaktır çünkü olmak zorundadır, Türkiye düşerse, Putin de düşer.

   Sil
  4. iddia hangi sitede ilginç bir yorum takip edebilmek amaçlı soruyorum

   Sil
 13. sacred kardeş iddiayı gündeme getiriyor dezenfarmasyon yapacak olsa memurlar net v.b gibi binlerce kişinin okuduğu sitelerde bunu yazar samimi olarak mahdut sayıda kişinin okuduğu samimi gördüğü arkadaşlarla düşüncesini paylaşmış konu budur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başta da söyledim yanlışsa hakkını helal etsin diye ama sürekli bir yönde iddiaları yazdığını gördüm.
   Peşin hüküm vermişsek özür dileriz ama bu olayı pkkyla irtibatlandırmak veya bunu iddia diye söylemek bana iyi niyetli bir davranış gibi gelmedi.

   Sil
  2. her şey masaya seriliyor
   hükümete düşman her kesim pkk dahil bundan faydalanmak istiyor
   hükümet in bu zaafa düşmesinden herkes istifade etmek istiyor hükümette direniyor
   hayat müddetiniz mücadele azminiz gücünüz kadardır

   Sil
 14. Allah gani rahmet eylesin makamlarını yüce eylesin ve ailelerede teselli ve dayanma gücü versin.

  YanıtlaSil
 15. Olaydan dolayı direkt Başbakanı sorumlu tutanlar nedense Maden ocağı sahibini unutuyorlar. Bu madende tedbirleri almaktan sorumlu olan en başta o iken bazı medya bunun üzerine şal çekiyor. Varsa yoksa iktidar ve Erdoğan suçlu...

  Meğer maden şirketi sahibi Mason Mimar Sinan dergisinde yazı yazan bir birader imiş. Birader dayanışması bu işte...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Mustafa kardeş...

   O biraderlerin birbiriyle dayanışdığı kadar biz müslümanlar neden birbirimizi kollamıyoruz.Oysaki ancak müminler kardeştir.

   Sil
 16. 2005 YILINDA O MADEN OCAĞINI O MASONA KİM VERMİŞ? BU GÜNE KADAR O MASONUN ÜRETTİĞİ KÖMÜRLERİ KİM SATIN ALMIŞ? RÖDAVANS OLARAK (ÜCRETSİZ) ALINA KÖMÜRLE KİMLERE DAĞITILMIŞ? (OY KARŞILIĞI)

  KARDEŞİM MAKARNA , KÖMÜR ALMIYORSANIZ BOŞUNA SİYASET YAPMAYIN. ESKİDEN MASONLARLA CHP ÇALIŞIRDI, ŞİMDİ AKP ÇALIŞIYOR. GÖRÜN BUNLARI.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Safa kardeş her yeni yazdığın şeyi okuduğumda artık bundan başka da şaşırmam herhalde diyorum ama her seferinde yeniden şaşırıyorum yazdıklarına...Çünkü her seferinde çıtayı giderek daha da yükseltiyorsun.

   Bundan bir adım sonrası herhalde başbakanın yahudi olduğu gibi bir iddia olsa gerek.

   Şimdiden böyle bir iddiaya hazırlanayım ki sen söylediğinde yine şaşırmayayım.

   Sil
  2. Rahmetli Erbakan derdi ki: "Yahudi çok akıllıdır"

   Sil
 17. Kardeş sen de kusura bakma ama hiç sorulara cevap vermiyorsun ve tahmin yapıyorsun. Orada sorular var cevap vermeyi denesene..

  Önceki yazılarda da sorularımızın hiç birine cevap vermedin. Veremedin ama yakıştırmayı kolayca yaptın.

  Sorulara cevap verirsen gerçekleri sen de görürsün. Hadi başla cevaplara..

  YanıtlaSil
 18. Sadece soğan yiyenin nefesi her zaman soğan kokar. Akıllı adam her türlü karşıt görüş ve bilgiye ulaşır, yanlışları ALLAH'ın CC verdiği AKIL ile ayırarak DOĞRULARA ULAŞIR.
  Ulaşamazsa da kuldur, hatalar kullar içindir.Ama sadece soğan yiyenler için değildir.
  Bu Yahudiye bu maden ocağını AKP verdi.Ürettiği kömürlerin tamamını parayla TKİ satın aldı. Bir kısmı da (Rödavans Devlet Payı) ücretsiz olarak alındı. Ve bu ücretsiz olanlar da üzerine "Parayla Satılmaz" yazılıp bir torba kömür için oyunu verebileceklere dağıtıldı. Şimdi siz karar veriniz bu kömürler bedelsiz miymiş? Tabi ki bedelsiz değilmiş. Bedeli de Devlet Malını çizmesiyle kirletmekten korkan o temiz kalpli işçinin mesai arkadaşlarının canı imiş. Ve bu da kader değilmiş. Kader her türlü tedbir alındıktan sonra sonucu ALLAH'a CC dua ile teslim etmektir.Mason Bey yaşam odası var demiş ama yokmuş.TKİ'nin 120 dolara mal ettiği kömürü 23 dolara mal etmekle övünmüş.Tabi yasal zorunluluk yok diye yaşam odası yapılmazsa maliyet de 23 dolara düşer. Peki yasal zorunluluğun sorumlusu kimdir? İşçi yakınını belki bir çuval kömür karşılığı değil ancak yüklü bir maaş karşılığı tekmeleyen bir saygısızı istihdam edip sonra da savunma gereği duyanlarındır. Biz de eğer gerçekten Müslüman isek önce bunları göreceğiz."Sen o masona o madeni niçin verdin?" diyeceğiz." Niçin yaşam odası yasasını çıkarmadın" diyeceğiz.Niçin o kömürleri kendi parti teşkilatlarınız (ilçe başkanlıkları dağıtıyor) aracılığıyla sadece kendi yandaşlarınıza dağıttınız? diyeceğiz. Bu yardımların Kaymakamlıklar aracılığı ile ve mahalle muhtarlarına sorularak parti ayrımı yapılmadan tüm ihtiyaç sahiplerine dağıtmanız gerekmez mi?" diyeceğiz.

  Denecek çok şey var vesselam.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başbakan tv'ye çıkmış 1800'lü yıllarda da bu kadar işçi ölmüştü diyor. Enerji bakanı facianın olduğu gün işçiler kart basarak madene girdiği halde, içerde kaç işçi var bilmiyoruz diyor. Ölü sayısını gizliyorlar, belki de madende kaçak işçi çalıştırmışlar. Başbakanın müsteşarı canı yanmış başbakan istifa diye bağıran maden işçisini yerlerde tekmeliyor. Ve bu müsteşar yaptığı zalimlikten sıyrılmak için 1 hafta sağlık raporu alıyor. İşçi bana saldırdı diye iftira atıyor, raporlu raporlu başbakan ile birlikte cuma namazına gidiyor. Başbakan süpermarkette başka bir maden işçisini yumrukluyor. Bütün bu olayların kamera çekimleri var. Ama arkadaşlar yine inanmayacak, montaj diyecek. Türkiye ILO'nun madencilikte işgüvenliği ile ilgili sözleşmesini 19 yıldır imzalamayan 3 ülkeden biri. Safa kardeşim sen bu olaya makro düzeyde açıklık getirdin. Allah razı olsun. Ben ise daha çok mikro düzeyde katkıda bulunmaya çalıştım. Ama boşuna nefesini tüketme. Bu insanlar madeni geziciler, yada dış mihraklar patlaşmış diyebilecek kadar paranoyaklaşmış. Bu insanlar hiç bir hakikat karşısında ikna olmazlar. Ama zalimin zulmü varsa mazlumun Allah'ı var.

   Sil
  2. madenciliğin tehlikeli bir uğraş olduğunu söylüyor türkiyede uçak kazalarındaki ölü sayısı karayolu nun belki yüzde biridir ancak havadaki ölüm kitle halinde olduğu için diğerlerinden daha fazla basında yer tutar
   yangın vardiyada olduğu için kart basarken kaç kişi yangını fark edip içeri girmedi veya çıkmadı bilmek zor
   ölü sayısını gizleyemezler kapıda oğlum kocam babam diye bekleyenler var
   oraya devletin başı vatandaşım diye ayağına kadar gelmiş sanki kazaya o sebeb olmuş gibi istifa diye bağırmak haksızlık görgüsüzlük kadir kıymet bilmemektir
   tgb ve marjinal örgütler madenci kardeşi karısı v.b sahte sıfatlarla orayı doldurup yaraları sarmak için gelen devlet yanlısı herkese saldırmıştır geçmişte güney doğudan gelen şehit cenazelerinde yaptıklarını bugün burda yaptılar
   müşavir sağa sola herkese tekme atmadı bize hakaret ediyordu kendime hakim olamadım diyor
   bir kişi elini kaldırmadan sana küfrediyor izzeti nefsine dokunuyor hadise bu
   başbakanın adam yumrukladığı yalan
   türkiyenin ilo sözleşmesini neden imzalamadığını bilmiyorun araştırmak lazım tahminim imza ile o kuruluşa madenlerimize teftiş iznini kabul etmiş sayılma gibi bir ihtimal olabilir

   Sil
  3. oradaki asıl sorun kandan beslenen vampirler
   http://www.haber7.com/guncel/haber/1159298-erdogani-protesto-icin-para-teklif-etti-izle

   Sil
 19. f.gülen i aklama çabaları...
  hani şu beddua da demişti ya...

  "evlerini ateşler sarsın, evleri başlarına yıkılsın"

  şimdi bu olaydan sonra diyorlarki...
  "bakın beddua tuttu, " siye güleni evliya gibi göstermeye çalışıyorlar.
  giden itibarını geri kazanmak için...

  çok büyük bir suikast...

  daha öncede ve dünyadaki diğer örneklerde de görüldüğü üzere
  maden felaketlerinde ya gruzu patlaması yada çökme gibi durumlarda ölümler olurdu.

  herkezin dediği böyle bir olay hiç yaşanmadı, ilk defa yaşanıyor...

  bu paralelcilerin en büyük ihaneti ve ülkeye suikasti...

  hükümet bu sefer daha şiddetli bir saldırının altında...

  Allah c.c. yardımcımız olsun.
  iç savaş kapıda...

  YanıtlaSil
 20. Selamun aleyküm kardeşler. Çok güzel bir blog bu blog tam bana uygun. Çok faydalı bilgiler edindim elhadülillah ve daha önce öğrendiklerimle pekişen ve birbirini tamamlayan bilgilerede ulaşmışımdır elhamdülillah. Allah hepinizden razı olsun idrak, basiret, feraset, ilim ve tefekkürünüzü daha da artırsın inşallah.

  YanıtlaSil
 21. ZAMAN DAN ALİ ÜNAL IN YAZISI
  (peki hükümete neden tuzak kurdunuz)

  Bugün Türkiye’de bir başbakan ve hükümeti var ki, tatminsiz bir hırsla belki tarihin en büyük, en kapsamlı yolsuzluk ve rüşvet bataklığına düşme suçlamasına muhatap; ve bunu örtmek için, dünyanın her tarafında hiçbir ferdi yolsuzluk, hırsızlık, zina, fuhuş gibi fiillerle anılmamış yüz binlerce mensubu bulunan masum bir Cemaat ve onun masum ve mazlum bir rehberine her gün tarihte eşine rastlanmadık yalan ve iftiralarla hücum ediyorlar; bununla kalınmıyor, görevlerini hakkıyla yapmaktan başka suçu olmayan binlerce Emniyet ve Yargı mensubu, memur ve bürokrat, zulüm üstüne zulme maruz; hukuk, “Sen yap, kanununu ben çıkarırım!” tavrına emanet. Vatandaşı tokatlayan, azarlayan Başbakan’ın, yerdeki vatandaşı tekmeleyen müşavirinin yüzlerinden okunduğu üzere, tarifi imkânsız bir kin ve düşmanlık, kalb katılığı ve kibir, vicdanları esir almış. Bütün bunları asla hata kabul etmezlik enaniyeti içinde savunan parti sözcüleri, mensupları ve bütün bunlar karşısında lâl kesilmiş, hattâ destekçi hocalar, kanaat önderleri, Diyanet görevlileri. Ve Kur’ân, helâk edilen kavimlerin aldatma, ahlâksızlık, ölçüde-tartıda hile yapma, zulüm, zalimlere körü körüne itaat, bol geçimlikle şımarma, fısk, ikazlara kulak asmama gibi sebeplerle helâk edildiğine vurgu yaparken, nefsi ruha, cebi, cüzdanı vicdana, mideyi kalbe, parayı ahlâka tercihten başka manâya gelmeyen “Çalıyor ama çalışıyor”la böyle bir iktidarı tercih edenler. Allah buyuruyor: “Zulmedenlere destek olmayın; yoksa size ateş dokunur.” Evet, Hocaefendi’nin duasıyla, “Allah, ülkemizi başka ve daha büyük felâketlerden korusun.”

  YanıtlaSil
 22. Mustafa kardeşim.. Blogun için çok uygun bir makale buldum.. Yayınlarsan mutlu olurum.. Sevgiler.. Link veriyorum:
  http://www.habervaktim.com/yazar/65173/israilin-74-yillik-omru.html

  YanıtlaSil
 23. Soma'da facia...Bosna'da sel... Marmara'da deprem.. Felaketler sıklaşıyor. Bu deprem beklenen buyuk depremin yanında bir okşama sayılır belki. Umarım vatandaşın tedbir alması açısından bir rahmet olur bu deprem.

  YanıtlaSil