.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

1 Nisan 2014 Salı

OSMAN TURHAN / ÇİZİYORUM

30 Mart 2014 Yerel seçimleri sonucu için ne yazacağımı düşünürken bu karikatür her türlü sözün üstünde durumu en iyi ifade ediyor. Osman Turhan'a tebrikler....

http://yenisafak.com.tr/karikatur-galeri/osman-turhan-58

33 yorum:

 1. Ak Partililerden ve bu karikatürü malzeme yapanlardan yarın Kürt Devleti ilan edilirse yine aynı YUMRUĞU bekliyoruz. O yumruk yine her zamanki gibi MHP' lilerden beklenecekse o zaman SAHTE KABADAYILIĞA da gerek yok vesselam..

  YanıtlaSil
 2. Sayın safa asya bey Kurtuluş savaşımızda ben MHP ye rastlamadım.Atatürk te MHP li değildi.Yani anlayacağınız milliyetçi olmak başka MHP li olmak başka.Siz daha MHP nin milliyetçiliği (TÜRKÇÜLÜĞÜ) alet ederek siyaset yaptığını anlamadınız mı.Tıpkı BDP nin milliyetçiliği (KÜRTÇÜLÜĞÜ) kullandığı gibi.AKP nin ılımlı islamı CHP nin Atatürkü vs. vs. kullandıkları gibi....
  Özetle yorumunuzda AKP nin TÜRKİYEYİ böleceğini ve bu bölünme karşısında MHP den medet umulacağını öngörmüşsünüz.Türkiye bölünecekse bunu ne MHP nede bir başka parti engelleyemez.Çünki Bunu engelleyecek projesi yok.
  Yukarıdaki karikatür Türkiyenin seçim öncesi durum ile seçim sonrasındaki durumu ve TÜrkiyede yaşayan insanların iradesini göstermektedir.Ha bu irade doğrumu yanlışmı bunu zaman gösterecek.
  Ülkemizin düştüğü bu fitneden kurtaracak olan düşünce ,fikir,projesi olan herhangi bir parti ve bu partilerin yaptığı hiçbir mitinginde duymadım.Ülkemizdeki tüm partiler Sadece birbirine gıybet etmekten başka birşey duymadım.
  Ben kimseye oy vermedim.Ve bu düzende de vermeyi düşünmüyorum.Ülkemiz natodan çıkmadan ve incirlikteki müttefikleri evlerine yollamadan bana milliyetçilik ve particilikten bahsetmeyin.
  Bizi birleştirecek islamdır parti değildir.Partilerin hepsi bölücüdür.Ülkemizi diyanet işleri yönetirse ülkemiz ne bölünür nede fitne girer.Bende o zaman oy kullanırım.Sizi severek okuyan bir okur olarak ricam yazılarınızda islam birliğini öne çıkarmanızdır.Bu ülkede en büyük fitne milliyetçiliktir.Kürtlere milliyetçilik anlayışı pompalanarak bu ülkeye düşman etmişlerdir.İslam birleştirici millyetçilik bölücülüktür.Vatan sevgisi islamda milliyetçilik değildir.
  2023 projesi belkide güneydoğunun bölünme projesi olabilir.Köylerin ve dağların boşaltılması ve orada ki yer altı kaynaklarının insanlardan uzaklaştırılıp malum şirketlere sunulması olasılığı yüksektir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Safa asya'nın bu CIAmaatci ve milliyetçi tutumu yazılarını kale alma konusunda tereddüt oluşturuyor...

   Sil
  2. SİTEMİZDEKİ CEMAAT İLE İLGİLİ ELEŞTİRİ YAZILARINA BAKAR MISINIZ?
   ÖNYARGI ÇOK KÖTÜ BİR ŞEY.

   AK PARTİLİLER CEMAAT İLE SARMAŞ DOLAŞ GEZERKEN BİR CEMAATİ DE ELEŞTİRİYORDUK.

   BİZİM İSLAMCILIĞIMIZ HER MÜSLÜMANA SAHİP ÇIKMAKTIR.
   TÜRKLÜĞÜMÜZ İSE KENDİ SEÇİMİMİZ DEĞİL ALLAH VERGİSİ VE KURAN'DA ÖVÜLMÜŞ BİR MİLLETİN MENSUBU OLMAKTAN İBARETTİR.

   CIA ,Türkiye'deki işlerini sadece bir Cemaat ile yapacak kadar aptal bir gizli servis değildir.

   İsterseniz öbürlerini de bir araştırın.

   Sil
 3. Alakasız olacak ama türkiye, suriye ile sizce savaşırmı ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkye natoya üye bir ülke ve nato buraya müdahalesi olursa bu türkiyeyi rusyayı çini iranı vs. ilgilendirir.Süfyani ile ilgili hadislere bakmanız gerekir.Selametle

   Sil
  2. KARDEŞ NACİZANE; OKUDUĞUMUZ İÇİN CEVAP VERİVERELİM:

   İSRAİL SURİYE' Yİ İŞGAL EDECEK AMA İRAN VE RUSYA'DAN TIRSTIĞI VE TÜM İSLAM DÜNYASINI KARŞISINA ALMAK İSTEMEDİĞİ İÇİN TEK BAŞINA HAMLE YAPMAK İSTEMİYOR. TÜRKİYE'Yİ KIŞKIRTIP SURİYE'NİN KUZEYİNE SOKACAKLAR, ARKASINDAN GÜNEYDEN ÜRDÜN'DEKİ YEDİ BAYRAKLILAR, İSRAİL'İN YARDIM VE YATAKLIĞI İLE SURİYE'YE GİRECEKLER. TÜRKİYE DE SURİYE'DEN ÇIKSIN DİYE KIBRIS'I KARIŞTIRACAKLAR VE TÜRKİYE YUNANİSTAN HARBİ İLE FATİH SULTAN MEHMET HAN HZ.'RİNİN TOPRAKLARINI BOSNA'YA KADAR GERİ ALACAK İNŞAALLAH.2014 ÜN SONUNA DİKKAT!

   Sil
 4. Siyahtepe BLackhiLL KARDEŞ:

  YORUMUNUZDA İTİRAZ EDECEĞİMİZ BİR HUSUS YOKTUR TAMAMINA KATILIRIZ.

  ANCAK BU KARİKATÜR AK PARTİ KARİKATÜRÜDÜR.
  SANDIKTAN ÇIKAN AK PARTİ'DİR VE YUMRUK DİĞERLERİNE ATILMIŞTIR ANLAMINA GELİR.

  BİZ DE DİYORUZ Kİ ARAŞTIRMALARIMIZA GÖRE KÜRT DEVLETİ KURULMAYA ÇALIŞILIYOR VE TÜRKİYE'NİN PARTİSİ OLMUŞ AK PARTİ İÇİNDE DAHİ BUNA HİZMET EDENLER VAR VE BÖYLE BİR GELİŞME OLURSA TEK TÜRKİYE İÇİN EN BÜYÜK SİVİL KİTLE MHP EKSENİNDE OLUŞACAKTIR.YOKSA 20 YAŞINDAKİ ANA KUZULARIMIZI SIRTLANLARA YEM EDECEK DEĞİLİZ.BUNU HERKES BİLSİN.

  YAZDIĞIMIZ ÖNCEKİ YORUM İLE DE AK PARTİ' LİLERİ KARİKATÜRLERLE SAHTE KABADAYILIK YAPMAK YERİNE PARTİLERİ İÇİNDE KÜRT DEVLETİ KURMAYA ÇALIŞANLARLA MÜCADELEYE DAVET ETTİK. OLAY BUDUR.BU KARİKATÜRÜN YAYINLANMASI DA YANLIŞTIR. MUSTAFA KARDEŞİN KALDIRMASINI DA TEMENNİ EDERİZ.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pardon ama "TEK TÜRKİYE İÇİN EN BÜYÜK SİVİL KİTLE MHP EKSENİNDE OLUŞACAKTIR." yorumunu neye göre yapıyorsunuz. MHP eksenini sandıkta görmediniz mi?

   Sil
  2. Sayın safa asya bey bende sizin yerinizde olsam aynısı düşünürdüm ve sizi düşüncelerinizden dolayı da suçlamıyorum.selametle kalın.

   Sil
  3. Karikatürü bir Akparti karikatürü olarak düşünmemiştim. Sadece milletin iradesini yansıtan bir ifade beyanı olarak görmüştüm. Kendimi bu kadar keskin bir siyasi fikirli olarak görmüyorum. Akparti % 45 ile kazandığı halde kendimi nedense buruk hissetmiştim. Akparti'nin zaferi ile değil, devletin ve milletin bekası ile ilgiliyim. Seçim sonrası dönemde muhtemelen Akparti'yi zor günlerin beklediğini seziyorum. İslam ekseninde düşündüğüm zaman Kürtlere negatif bir bakış açım yok. Türkçü ve Kürtçü partilerin hayırlı olmadığını düşünüyorum. Bediüzzamanın varis talebelerinden halis bir Türk olan Abdullah Yeğin ağabeyin bana yaptığı ilk sohbetinde -o zaman için islami tarafı ağır basan bir ülkücü olmam hasebiyle- bana "Türk var, Türkçülük yok; Kürt var, Kürtçülük yok" dersi halen bana yol gösteriyor. Nazarımda Kürtler de bu vatanın evlatlarıdır. Onları bölücü bir unsur değil, İslam Birliğine vesile olacakları yönünde görmekteyim. Ayrışmaya değil, birleşmeye ihtiyacımız var.

   Sil
  4. inşallah başbakan cumhurbaşkanlığına adaylığını koymaz yoksa parti eski gücünü kaybeder bence davudoğlu gibi bir cumhurbaşkanı dar bölge seçim sistemi mevcud başbakan devam etmeli

   Sil
  5. Erdoğan, klasik şu ana kadar görülen bir cumhurbakanı olmaz, bakanlar kuruluna sürekli başkanlık eder, gayet aktif olur, minimum zıtlaşma yaşayacağı bir başbakan (A. Davutoğlu) ile gayet iyi bir yönetim sergiler. Zaten böyle iyi yönetimle ülke daha olumlu yerlere gelirse, artık halk o partiyi destekler başında kim olursa olsun. Erdoğan aday olmazsa, halkın seçeceği bir cumhurbaşkanın gölgesinde kalır ister istemez.

   Tarihe not düşüyorum; doğrusunu elbette Allah bilir:

   Erdoğan - Cumhurbaşkanı
   Davutoğlu- Başbakan

   A. Gül ne olacak diyenler olabilir, kendisi şifreli olarak bunun cevabını vermişti zaten. Sanırım dinlenmek istiyor, bir süre.

   Sil
  6. Allah yanıltmadı. Hayırlısı olsun.

   Sil
 5. AK PARTİ TEŞKİLATLARINI DA , MHP TEŞKİLATLARINI DA YAKINDAN TANIYORUZ, İÇ İÇEYİZ VE ŞUNU GÖRÜYORUZ:

  AKP PARTİ TEŞKİLATLARINDA BÖLÜNME ENDİŞESİ VE BU İHTİMALE KARŞI SÖYLEMLER HİÇ YOK.

  MHP TEŞKİLATLARINDA İSE BU KONULAR ÇOK YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR VE TEK BAYRAK, TEK VATAN, TEK MİLLET SLOGANLARI İLE DAHA ŞİMDİDEN "BÖLDÜRMEYİZ" DÜŞÜNCESİ HERKESTE HAKİM OLMUŞ DURUMDA.

  AK PARTİ DE AYMAZLIK,VURDUMDUYMAZLIK,KONDURAMAMAZLIK, İHTİMAL VERMEMEZLİK HAKİM.VE BİR DAVA PARTİSİNİN TEŞKİLATLARINDAN ZİYADE; TEŞKİLAT İLE TEŞKİLATÇILAR ARASINDAKİ İLİŞKİ AZ VEYA ÇOK BİREYSEL ÇIKARLARA DAYANIYOR.

  TOPLUMSAL ÇIKARLAR SADECE MAKRO EKONOMİK DÜZENİN BAŞINDAKİ BAŞBAKANA GÜVENLE İFADE EDİLİYOR.

  BİZE GÖRE İSE YAKIN GELECEKTE TÜRKİYE'NİN SİYASİ ÇIKARLARI EKONOMİK ÇIKARLARI UNUTTURACAK KADAR ÖNEM ARZ EDECEKTİR.

  SİTEMİZDE YAZMAYA DEVAM EDECEĞİZ.ALLAH CC EMANET OLUNUZ.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu arada Sayın Safa asya sitenizde "beyaz sarıklı genc" diye öve öve bitiremediğiniz F. Gülen ekibi bulunduğum ilde kapı kapı gezip AKP aleyhinde broşür dağıttılar. BDP'ye oy verdiler. Yaklaşık 150 oy farkıyla BDP kazandı. Nerede sizin siyasi çıkarlarınız? Nerede sizin ideolojileriniz? Sürüm sürüm sürünmeyi hak ediyoruz işte, ne derseniz deyin...

   Sil
  2. Yanlış bilginin yayınlanması okuyanı yanıltabilir vebali vardır. Cemaat büyükşehir başkanlıklarında CHP, ilçe başkanlıklarında MHP yi desteklemiştir.
   Cemaat'in BDP ye oy vermesi asla ve asla mümkün değildir.Bu yanıltıcı bir bilgidir.İspatı da şudur:

   Cemaate Türkiye'de en büyük düşmanlığı PKK yapmaktadır ve güneydoğuda okul açmasına engel olmaktadır.Ak Parti ile tartışmanın başlangıç sebebi de budur.

   Yanlış bilgi paylaşmayalım,lütfen mail atınız..

   Beyaz Sarıklı genç de Fetullah Gülen'dir. değildir diyenler kim olursa olsun Beyaz Sarıklı gencin kim olduğunu açıklamak zorundadır.

   Sil
  3. Cemaat evlerinde kalan öğrencilerle ben konuşuyorum. Siz hangi serhat iline geldiniz ve araştırma yaptınız? Bulunduğum şehri elbette ben bilirim. Cemaatte bulunan bazı vicdan sahipleri güya vicdanlarının sesine kulak verip Saadet'e oy verdiler. Fakat buralarda Ak Partiye gitmeyen her oy BDP lehinedir. Çok küçük oy farklarından bahsediyoruz, eğer 100-200 kişi AKPye verseydi BDP kazanamazdı... Hala sayım yapılıyor... Karısıklıktan baska işe yaramayacak.
   F Gülen'in bir zamanlar başına taktığı şey SARIK değildir. Sarığın bir türbanı olur ve dolana dolana sarılır. Sarık kelimesi bu sarmaktan gelir zaten. Diyanet işleri başkanının başına taktığı şeye benzer, ama sarık değildir. Fesimsi irice bir başlık... Ayrıca Beyaz Sarıklı Genç bahsi hangi risalede, hangi bahiste geçiyor? Açıklarsanız araştırırız.

   Sil
  4. Sarıklı Genç hakkında Bediüzzamanın ifadeleri şudur:
   "Sarıklı, küçük, genç bir zat ise, Hulûsi'ye omuz omuza verecek, belki geçecek birisi, naşirler ve talebeler içine girmeye namzettir. Bazılarını zannederim, fakat katî hükmedemem. O genç, kuvve-i velâyetle meydana atılacak bir zattır. Sair noktaları sen benim bedelime tabir et."
   Burada kişi şudur diye belirlenmemiştir. Kimisi şahıs değil, şahs-ı manevidir, yani birden fazkladır. Kimisi de "birisi" yani bir kişidir demiş. Kimisi şu abi, bu kimse demiş. Ama açıkçası Bediüzzaman "hafa turabı (gizlilik toprağı) altında kalsın, ta ki neşv ü nema bulsun (gelişsin)" ifadesiyle belli bir kişi tahsis etmemiş, ta ki çokları o sarıklı gencin makamı için çalışsın demiş.
   Geçen de yine halen hayatta olan bir Nur talebesinin Bediüzzamana atfen F.Gülen için söylemiş olduğu "iddia edilen" O m....... kimseyi takip et, Mahiyetini sonra ilan edersin" ifadesine dahi temkinle yaklaşıyorum. Ama kendi açımdan F.Gülen " o sarıklı genç" değildir kanaatindeyim. Çünkü zihnimde toplana birçok veri o kişinin bir proje olduğu etkisini güçlendiriyor. Ben açık küfür görmeden tahminlere göre hüküm vermem. Allah hepimizi korusun.

   Sil
 6. Türkiye elbette bölünecek. Kimisi Kürt, Kimisi Türk milliyetçiliği yaparsa neden bölünmesin? "Nasılsanız öyle yönetilirsiniz." Birleştiricilik sadece "tek vatan" bilincinden gelmez, tek din bilincinden de gelir. İdeolojiler ve şahsi çıkarlar dinin önüne geçerse elbette bölünecek ve bu kacınılmaz son, kendi ellerimizle yaptıklarımızdandır. Ayrıca bu duruma niye endişe ediyorsunuz? MHP'nin sevemeyip gittiği Kürtler ayrılsın. bunda ne var? herkes kendi topraklarında devlet kurma hakkına sahiptir. MHP zihniyetine verilecek en güzel cevap budur. Madem Kafatasçılık yapıyorsunuz, bırakın ayrılsın gitsin sizin kafatasınızla aynı yapıda olmayanlar... Neden bu kadar gocunuyorsunuz? Vatan küçülecek diye mi korkuyorsunuz? Kalan topraklar Avrupadaki bircok ülkeyi misliyle katlar, yani yeterli yaşam alanı kalıyor. Neden TC'yi bir butun halde tutmak bu kadar KUTSAL, bana söyler misiniz? Dinse din,diğer dindaşlarımızla onlarca farklı ülkelerde yaşıyoruz. Yine de hepimiz Müslümanız. Diğer Türki Cumhuriyetlerle farklı ülkelerde yaşıyoruz yine de Türküz. Demek ki Doğu TC'den ayrılabilir, halkı bunu istiyor, neden bunu bir ölüm kalım haline getiriyorsunuz? Cevap lütfen? Sizdeki bu duygu menfaat değil de nedir?
  Her iki taraf da milliyetçilikte bu kadar ayyuka çıkarsa TC bölünecektir, hikmet gereği... Her iki taraf da bin pişman olacaktır amma hak edilen çekilir vesselam....

  YanıtlaSil
 7. Öncelikle uzun yazı yazmak vacip olduğundan safaasya@hotmail adresine bir mail atmanızı rica ederim. Size mail atacağım.

  Burada da açık konu edildiğinden açık cevap verilmesi gereken husus şudur:

  Türkiye'de Türk olan hiç kimse ve MHP de dahil olmak üzere asla ve asla kafatasçılık yapmamış ve Kürt halkını canı ciğeri bilmiştir.Fakat bugün gelinen noktada Kürt halkı kendi kaderini tayin yetkisini PKK, KCK,BDP,HDP ye bıraktırılmış gözüküyor. PKK ve uzantıları ise doğrudan doğruya İsrail'in emrindedir. O PKK asla ve asla Kürt halkına bölünmeyelim, bu vatan bizim demeyecektir. İsrail istemediğini PKK isteyemez. Kürt halkımız bu PKK yı temsilci olarak kabul etmezken, AKP nin hatasıyla temsilci kabul eder hale gelmiştir.Müslüman Kürt halkını dinsiz, marksist, leninist, ateist PKK mı temsil edecektir? Temsil ederse Kürtlere Türkler bizim canımız ciğerimiz mi diyecektir? İsrail dedirtir mi?
  Türkiye'de Türkçülük hiç bir zaman kafatasçılık olmamıştır, olmayacaktır da. Ancak masum Kürt Halkımızı da PKK fitnesi ile İsrail'in namlularının ucuna atacak değiliz.

  Yüzde 99'u muhafazakar Müslüman olan Kürt Halkımızı yüzde birlik Ateist ve siyonist uşağı bir terör örgütünün emrine veremeyiz.

  Mail atarsanız çok detaylı ve geniş yazarız inşaallah.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ülkemizin bölünme tehlikesi ile ilgili olarak Emre Aköz ne yazmış:

   Önce şunu bilelim: Türkiye çok önemli bir ülke. Çünkü kuzeyinde Rusya, doğusunda İran, batısında Avrupa, güneyinde ise petrol-doğalgaz çıkaran ülkeler ve ABD'nin fevkalade önemsediği İsrail var. Baştan söyleyeyim: Türkler günün birinde kafayı yiyerek, "Biz ülkemizi batıracağız" deseler bile Batı buna asla izin vermez.
   Türkiye'nin bu coğrafyada "sağlam" durması gerekiyor. (Hem askeri, hem ekonomik, hem de demokrasi açısından sağlam.)
   Bu nedenle... Bazı siyasetçilerin, "Türkiye büyüdüğü için Batı bizi çekemiyor, o yüzden saldırıyorlar" filan demesinin hiçbir dayanağı bulunmuyor.
   Türkiye'nin zenginleşerek havaalanı, kanal, yol, köprü, metro filan yapması Batı'nın işine gelir.
   TSK'nın güçlü olması Batı'nın işine gelir... Mesela bölgeden Avrupa'ya uzanan enerji hatlarının güvenliği veya Boğazların denetimi çok önemlidir.
   Demokrasinin işlemesi, insan hakları ve hukukun üstünlüğünün tanınması Batı'nın işine gelir.
   Çünkü... Zenginleşme, tüketime yol açtığı... Ordunun gücü bölgenin korunmasına yaradığı... Demokratik değerler ise diğer Müslüman ülkelere örnek oluşturduğu için Batı tarafından desteklenir.
   Tabii bir şartla: Başta ABD olmak üzere, Batı'nın temel çıkarlarına aykırı davranmamak şartıyla...

   Sil
  2. Yazıda eksik var diyecektim ki en son satırda biraz bu eksikliği gidermeye çalışmış ama yetmemiş.Temel çıkarlarına aykırı davranmamak şartından daha çok bölgedeki digger islam ülkeleriyle birlik oluşturmayacak ve model teşkil etmeyecek bir gelişmeye izin verilir.Yani once türkiyenin hristiyanvari bir islama dönmesi gerekir.Ha türkiye giderek islami bir ülke olursa zerre kadar ilerleme batının canını çok yakar ve kesinlikle istemezler

   Sil
 8. Selamun Aleyküm,

  Partileri konuşmaktan evvel öncelikle "Millet" nedir buna bakmak gerekir.

  "Millet" yaşayışı itibariyle her ne kadar günahkâr olsa da bugün ruhunun derinliklerinde "İslam" şuuru varlığının olduğunu ispatlamıştır. Seçimler bu eksende incelenmeli, eğer "Yönetim" isteniyorsa da bu şekilde bir öz eleştiri bütün partiler tarafından yapılmalıdır.

  "İyi" denilebilecek bir parti oluşumu bana göre olmamakla beraber bugün "Kötünün iyisi" modunda göründüğü için Ak parti bu kadar teveccüh sahibidir. Bunu da bilmek gerekir.

  Ayrıca şunu söyleyeyim. "Türkiye bölünecek", "Kürtler ayrı bir devlet kuracak" naraları asılsızdır. Nasıl ki geçmiş zamanlarda millet "Laiklik elden gidiyor, İran tehdidi.." vb siyasi kavramlarla meşgul edilmişse de bu son 30 yılın ayrı bir meşgul konusu da bu ülkenin bölüneceğidir. Kimse korkmasın, "biz" oldukça bu vatan asla bölünmez. Büyür belki ama asla bölünmez.

  Akıl sahibi hangi bir kavim kalkıp İzmir'in yeşilliklerine gidip oralarda yaşayabilme özgürlüğünü bırakıpta toprak altındaki iki zenginlik için (ki bu zenginliği de kendisinin kullanamayacağını bile bile) ayrı bir vatan olmayı ister? Gerçekten bu mümkün müdür? Kimse kusura bakmasın benim Kürt kardeşim durumun farkında ancak malesef ki PKK tehtidinden dolayı gruplaşma giderek artmakta.(Ki kan ise insanı farklılaştıran kanımda kürtlük de vardır.) Siz dünün çocuklarını bu açılımlarla büyütmediğiniz için bugünün gençleri kimlik savaşı vermekte ve doğal olarak oradaki oy oranı artmakta. Bu nereye kadar gidecek? Bugün bunlara dur denilmesinin zamanı değilmi? Yoksa daha fazla kan mı akmalı? Hem Safa Bey. Korkmayın. Bu millet önce Allah'tan medet umar sonra "MHP nerdesin?" der. O da "Belki"..

  Kaldı ki gönlü MHP ile atan bir aileden gelen birisi olarak, eski bilinenlerin ne kadar yanlış olduğunu bugün daha iyi anlamaktayım. MHP tabanı olarak yapılan yanlışlar, Türkeş hususundaki bazı ayrıntılar sizin gözünüze neden hiç çarpmadı? Veya MHP'li belediyelerin son 20 yıldır yaptıklarına bakalım mı beraber? Hani Türk-İslam şuuru vardı o belediyelerde? O osmanlı padişahlarının resimleri, o yeşil üç hilal bayrakları nerelerde? Eskiden MHP'li belediyelerde bunlar vardı. Bugün yok! Seçimden seçime otağının önüne asılmak için çıkar.. Sonra yerine saklanır. Farkına varalım artık MHP ve Türk-İslam yan yana değil. Devlet Bahçeli'yi özellikle kendi kitlesinin nabzını yönetmekte oldukça başarılı bir devlet adamı olarak gördüğümü söyleyeyim. Ancak bu gerçek "Ülkü" yani bugünlerde çok moda olan sanki yeni bir mevzuymuş gibi gösterilen aslında insanların daha öncelerden bilmesi gereken "Kızıl Elma" ideolojisinden uzaklaştığında ortada sadece "Türkçü" kalır ve artık sadece bu kavram bi arap milliyetçisinin veya bir BDP'li nin milliyetçiliğinden öte gitmez. Malesef. MHP özellikle taban faaliyeti olarak daha çok mahallede arka edinme dürtüsünde bir görüntü ile bugünün gençlerini yetiştirmektedir. Eskiden belki kalbim 3 hilali gördüğünde daha farklı atardı ama bugün.. Üzgünüm...

  Ayrıca belirteyim ki, "Irkçılık" kavram olarak kötü çağrışımlar yapsa da ben ne Türkçü nede Kürtçü olarak kendi ırkını öven birilerine kötü gözle bakmıyorum. Nasılki en kuvvetli baba benim babam anlayışı varsa bir çocukta bir kavimde de en güzel "Ben", en kuvvetli "Ben" anlayışının olması gayet normaldir. Öncelikle eğer biz yarınlara hazırlanan bireyler isek yorumlarımızda ve yazılarımızda değil sadece, yaşantımızda dahi şuna dikkat etmemiz gerekir, "Bu milletin evveli ve bugünü ve dahi yarını Bendendir ve benden olan güzeldir." Bunu demediğimiz için bu kadar ayrılık, ötekileştirme ve birbirine hakaretler havalarda uçuşuyor.Dünden bugüne MHP ve Osmanlı ilişkisi de bunu gayet iyi açıklıyor. Safa bey, bari siz yapmayın.

  YanıtlaSil
 9. Ben bu seçimde Ak partiye oy vermiş birisi olsam da, ben AK partili değilim. Ne zaman ki iş ehline verilir, ne zaman ki gördüğüm yanlışlar düzeltilme yolunda olur, kul hakkına daha fazla önem verilir o zaman belki Ak partiliyim diyebilirim. Ancak bu seçimin durumu en azından avamdam biri olarak benim gözümde daha farklı. Madem bir gruplaşma var, madem bu kadar grup ip'si, tkp'si, mhp'si, Chp'si, cemaati vs. birleşmiş saldırıyor, sadece huzuru mahşerde "Rabbim, ben, yaptıkları yanlışlar dahi olsa en azından 'Allah' diyenin yanındayım, senin kitabına karşı olanların karşısındayım. Safım belli olsun!" demek ve özellikle muhalefeti savunan adamların kendini bilmez hakaretleri yüzünden gittim AKP'ye verdim oyumu. Yoksa açıkçası sitenizdeki yazıyı okudum ve şu sözünüze katılıyorum, eğer bu bir yerel seçim havasında olsaydı bende gidip MHP adayına oyumu verecektim. Onun yapabileceklerine, adaylar arasında en layığı olduğuna daha fazla inanıyordum. Ama malesef bu gruplaşmalar seçimi yerel'den kitle seçimine çevirmiştir.

  "Ötekileştirme" sürekli dile getirdiğim bir kavramdır. Üzgünüm. 90 yıllık bir ötekileştirme mevcut ülkemizde. Sağ ve sol malesef ki her ikiside bir sözde "Elit" kısımdan dolayı ötekileştirilmektedir. Malesef halen zihniyetleri seçim sonuçlarına rağmen değişmemektedir. Geçen gün bir Tv programında sözüne itibar edilmese konuk olarak çağırılmayacak birisinin şu iki sözünü aktarayım, "Muhafazakarlık azaldıkça CHP'nin oyu artar", "Entellektüellik ile CHP'li olmak paraleldir". Bu milleti böyle gördükçe birileri hep kendilerince "Entel" olacak ve hep kendilerince avunacaklar. Kendileri adına üzgünüm. (Bilmem bu yazdıklarım "İslam" dan arındırılmış "Türkçü" söylemlerine de ışık olurmu?)

  Evet biz kimisi fakir, kimisi belki kendince zengin ama gidip yurt dışında aylarca yaşayıp o kültürü görmemişler olabiliriz ANCAK mevzu entel olmaksa atladıkları tek şey, bu bizim kesim kati suretle onlardan fazla bilgili ve okur/yazarız. Evet biz belki roman okumayı o kadar da seven insanlar olmayabiliriz ama emin olun özellikle muhafazakar diye aşağılanılan bu tabanın gençleri onların niçesini de kendi risalelerinide okuyor.. Kaldı ki ben oy vermesem de kimse benim akrabama "makarnacı", "kömürcü", "şahsiyetsiz" kardeşime "sıkma baş", "örümcek kafa" deme özgürlüğünü kendinde bulmamalı. Bunu insanlar anlamalı. Ve eğer bu durumdan vazgeçilmez ve siyasetçiler kalkıp "Mezheb" sohbetlerini ortaya dökmeye devam ederse korkarım sonu iç savaştır. Ve bunun adı da "Türkler'in cüş ettiği zamandır". En azından ben bu söz ile kastedilenin "Gezi" vb gibi bir olay olduğunu sanmıyorum.

  Biraz acele yazdığımdan dolayı hatalar olabilir yazımda. Bir kırgınlık oluşturduysam veya uslubumda bir yanlışlık varsa özür dilerim.

  Hayırlı günler.

  YanıtlaSil
 10. Nasıl bu millet zamanında Demokrat, sonra Adalet, Sonra Anavatan, sonra Akparti olarak dindar ve dine hürmetkar partilere çoğunluk olarak destek verdiyse, Akparti de ebedi değildir. Bir takım iç ve dış operasyonlara rağmen bu milletin sağduyusu yine zamanın şartlarına uygun olarak bir yerde toplanacaktır.
  Cemaat kullanılarak bu milletin milli iradesi manipüle edilmeye çalışılmışsa da millet bu karikatürde olduğu gibi yumruğunu kendi iradesini çarpıtmaya çalışanlara cevabını vermiştir. Biz dahi Akparti için değil, vatan ve millet selameti için şimdilik Akpartiye oy atmışız ve geriye çekilmişizdir. Dindar millet cemaatin yönlendirmesiyle gidip Chp'ye asla oy verecek değildir. Milletin çoğu üniversite okumamış olsa da irfanı sahibidir. Önünü ardını okumuşlardan daha iyi bilir. Bizim elimizden sadece dua gelir. Allah millete tuzak kuranların tuzaklarını boşa çıkarmıştır.

  YanıtlaSil
 11. Bediüzzamana göre Kürtler bölücü bir unsur değildir, olmamıştır ve inşaallah olmayacaktır. Ancak maalesef "Türk Milleti içinde ebedi iltiyam olmamak (birleşmemek üzere) bir inşikak (ayrılık-çatlama) çıkacak" demiştir. Bu cümle beni her zaman üzmüştür. Yani maalesef bölünmüş ve bölünecek olan Türk Milletinin kendisidir. Bu ayrılık maalesef ebedidir. Yani önce uzun bir süre -altın dönem denilen Mehdi'nin döneminde bu milletin dindarları dindar olmayanlara galip gelecek, daha sonra yeni gelen nesiller bunun kıymetini bilemeyecekler, Ondan sonra Türk Milletinin dindar olmayan unsurları galebe edecek.
  Bunu gösteren bir hadis var. Mealen söyleyeyim. Ümmetin hayırlılarından sonra şerlileri hükmedecekler. Bunlar da Türklerdir denilmiş. Bu şerli idare de 150 yıl sürecek denmiştir. Elbetteki yoruma açık ibarelerdir.

  YanıtlaSil
 12. Yani Türk Milletindeki dindar-dindar olmayan çekişmesi kıyamete kadar sürecek. Allah doğrusunu bilir.

  YanıtlaSil
 13. Türkiye vurulduğu zaman bölünecektir denmiş. Ama Bediüzzaman benim hemşehrilerim yani doğuda oturanlar yada Kürtler Rus'u dahi teslim alırlar demiştir. Yani Rusya saldıracak, Bu hengamede Türkiye bölünecek. Ama Ruslar savaşı kaybedecekler. Batağa saplanacaklar. Rus ordusu doğu Anadoluda teslim alınacak.
  Devlet kısa bir süre bölünmüş olsa da sonra tekrar birleşecek, ümidindeyiz.

  YanıtlaSil
 14. Evet bizler ehven-i şer diye Akp'ye oy verdik... Bütün şer odakları birleşmişti Akp karşısında. Başka bir alternatifimiz olmadığı için Akp'ye oy vedik. Bütün sağduyulu insanlar da bunu algılayıp ona göre oyunu kullandı. Bir önceki secimlerde oy vermeyen biri olarak, hatta demokrasi palavrasına karşı biri olarak memleket daha da kötüye gitmesin diye Akp'ye ben de oy verdim. Fakat MHP'li arkadaşlar niye bu gruplaşmada ehl-i küfürün hizmetinde olan bir cephede yer aldı? Sayın Safaasya bunun izahını merak ediyorum. Şimdi kalkmış son çare MHP olacak Türkiye'nin dertlerine diyorsunuz. İhanet içerisindeki Cemaati savunuyorsunuz. Bugun artık o eski MHP tabanı olmadığı için batıda serseri gencler MHPli, doğuda serseri gencler BDPli. Bir ideoloji falan değil, sadece takılıyorlar. Genel ahir zaman gençliği. Bu arada serseri kelimesini tam lügat manasıyla kullandım, başıboş demek istedim. Hakaret kastım yok..

  YanıtlaSil
 15. Konuyu Amerikan ve Rus taraftarlığı açısından ele almıyorum. Amerika Türkiye büyüsün ama benim gölgemde olsun der. Rusya benim tarafımda olsun der. Hala kafamın basmadığı husus şu: İddia olunan Obama Amerikası, Putin Rusyası, Erdoğan Türkiyesi arasındaki gizli ittifakın esamesi Amerikanın Türkiyedeki Erdoğan idaresini devirmeye çalışması (bunun için arada cemaati kullanması), Kırım meselesinde Rusya ile Amerikanın zıtlaşması, Kırım konusunda bizim Ukraynadan yana tavır almamiz... Bütün bunlardan ya bu ittifak iddiası ayrılış yada bu ülkelerin içindeki karşıt tarafların varlığı, yada ittifak iddialarının ülkelerin temel milli çıkarları ile çatıştığı durumlarda o ülkelerin milli menfaatleri neyi gerektiriyorsa öyle davrandığı, yani ebedi dostlukların değil, çıkarların hakim olduğunu düşünürüz.

  YanıtlaSil
 16. Şu dönemde Türkiye kabuğunu kırmaya çalışıyor. Ancak içte ve dışta bazı odaklar kendi çıkarlarına uygun düşmediği, yeni dönemde kuvvet kaybedecekleri için Türkiyenin büyümesini istemiyorlar. Amerikanın, İngilterenin, İsrailin (global sermayenin) Türkiye içinde bağlantıları var. Türkiye büyürse pazarlık payı büyüyecek ve pasta Türkiye lehine değişecek. Pasta paylaşımında kavga aslında dış sermayedarlar ile içerideki sermayedarlar çarpışıyor. İç sermayedarların bir kısmı milli anadolu sermayesi, bir kısmı ise dıştaki sermayenin içerideki uzantılarıdır. Biz onları Türkiyeli zannederken aslında onlar global sermaye adına iş görürler.
  Bu arada George Orwell der ki: iktidar daima iç parti arasında el değiştirir. Yani halk hiç bir zaman iktidar olmaz. Halk ihtilallerde kullanılır ama sonra bir kenara atılır. Şimdi Türkiyede olan da budur. Biz diyoruz ki, şimdiye kadar Türkiyede Roçild sermayesinin milli zannedilen ama gayrımilli uzantıları hakimdi. Onlar siyaseti dizayn eder, yoldan çıkanı devirirdi. Bu gayrımilli sermaye bu milletin değerlerine ve dinine de karşıydı. Bunlara göre irtica demek aslında islam idi. Bunlara göre müslüman mürteci idi. Şimdi az çok dinine bağlı yeni anadolu sermaye sınıfı yükseliyor. 28 Şubat ile bu sermayenin önü kesilmeye çalışıldı. Ters dalgalar onları tasfiye etti. Akparti'de on numara olmasa da önemli ölçüde dindarlığı temsil ediyor. Millet ne kadar dindar ise Akparti de o kadar dindardır. Millet daha iyi dindar olursa bu milletin idarecileri ve partileri de o kadar dindar olacaktır.
  Eğer Erdoğan yenilirse kçkü dışarıda olan sermaye Türkiyeyi ele geçirecek ve bir daha dindarların palazlanmasına asla fırsat vermeyeceklerdir.
  Cemaat dahi Anadolu sermayesi içinde yer alırken Roçild ve Rakıfelır sermayesi ile ittifak kurdu. Bunlar görünüşte dindar ama tümüyle kendilerine bağlı bir ülke istediler. Bu ülkede cemaatin devlet içine yerleştirdikleri kadrolar eliyle devleti derdest edip içeri atmak istediler. Ama Allahı unuttular. Bu milletin Allaha ettikleri duaları hesaba atmadılar. Kendilerini dev aynasında gördüler. tekrar ediyorum cemaatin devlet içindeki yuvalanması bileğinin hakkıyla değildir. Hak ederek bu kadrolara gelmediler. Sınavlara çalışan bir çok kimsenin hakkı yenilerek bu kadroları gaspettiler. Bu yüzden haksız yöntemler kullanarak bir yere gelmeye çalıştılar. Sonuç 44 yıllık gayret boşa çıktı.
  Cemaat müslüman sermayenin içinde yer almaktan çıktı. Saf değiştirdi. Seçimler gösterdi ki bu millet halihazırdaki milletin oylarıyla gelen ve halen dualarının gücüne mazhar olan bu yönetimden yanadır. A partisi değil, B partisi değil... Parti meselesi değil, devlet ve millet meselesidir.

  YanıtlaSil
 17. Fehmi Koru'dan çarpıcı iddia... Koru, "17 Aralık sonrası ortaya dökülen tapelerin ve ses kayıtlarının ABD'nin dinlemeleri ile elde edildiğini" ileri sürdü.

  YanıtlaSil