.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

26 Nisan 2014 Cumartesi

3.DÜNYA SAVAŞI ÇIKABİLİR

'3.Dünya Savaşı çıkabilir'

Rusya'nın Ukrayna sınırındaki askeri tatbikatı devam ederken dün silahlı milisler Ukrayna ordusuna ait bir helikopteri düşürdü. Ukrayna Başbakanı, "Rusya 3'üncü Dünya Savaşı çıkarmak istiyor" uyarısında bulundu.

Ukrayna ordusunun önceki gün ülkenin doğusunda Slavyansk'ta operasyon başlatılıp Rus yanlısı milisleri öldürmesinin ardından savaş noktasına gelen gerginlik devam ediyor.

Rusya, milislerin öldürülmesine Ukrayna sınırında önceki gün yeni bir askeri tatbikat başlatarak karşılık vermişti. Ukrayna Savunma Bakanlığı, dün Rus askerlerinin Ukrayna sınırına 1 km mesafede askeri tatbikat yaptığını ve savaş uçaklarının bölgeye çok yakın uçtuğunu açıkladı. Dün ayrıca Donetsk'teki Slavyansk kasabası yakınında Rus yanlısı güçlerin kontrol ettiği Kramatorsk kasabasında, Ukrayna ordusuna bağlı Mi-8 tipi helikopter uçuş pistinde iken vuruldu. Helikopter, kısa sürede infilak etti. Helikopter pilotunun patlamadan sağ kurtuldu. Slavyansk milisleri lideri Vyacheslav Ponomaryov, helikopteri kendilerinin vurduğun açıkladı.

KİEV PANİKTE: Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk, Rusya'nın "askeri ve siyasi" olarak Ukrayna'yı işgal etmeye hazırlandığını söyledi. Yatsenyuk, "Putin resmen intikam alıyor. Sınır bölgesinde tatbikat başlatmasının amacı ise Batı'yı bizden uzaklaştırmak. Putin'in başlattığı bu tehlikeli oyun, tüm Avrupa güvenliğini tehdit ediyor. Dünya İkinci Dünya Savaşı'nı unutmadı, Rusya ise Üçüncü Dünya Savaşı'nı başlatmak istiyor" uyarısında bulundu.

49 yorum:

 1. Rus ordusu Ukrayna sınırında
  Ukrayna savunma bakanlığından yapılan açıklamada, Rusya ordusunun Ukrayna sınırına bir kilometre mesafede askeri tatbikat yaptığı ancak henüz bir sınır ihlalinin söz konusu olmadığı bildirildi. Tatbikata Rusya ordusunun hava unsurlarının da katıldığı ve Rus savaş uçaklarının bölgede uçuş manevraları yaptıkları belirtildi. Ukrayna savunma bakanlığı, Ukrayna ordusunun sınır bölgesinde yapılabilecek herhangi bir ihlale karşılık vermek üzere konuşlu bulunduğunu duyurdu.

  Haberin devamı:
  http://yenisafak.com.tr/dunya-haber/rus-ordusu-ukrayna-sinirinda-26.04.2014-639377?ref=manset-7

  YanıtlaSil
 2. Medineli Osman Akfırat Efendiye göre: Ruslar Avrupa üzerine yürüyüp taş üstünde taş bırakmayacaklar. Bu savaş bazı kaynaklara göre 200 gün sürecek. Ancak savaş Rusların aleyhine dönecek. Ruslar Almanyaya kadar ilerledikten sonra karşı harekat ile yenilgiye uğratılacaklar. Rusya İran ve Türkiyeye de girecek. Hataya kadar gelip orada yenilecekler. Ruslar Bediüzzamana göre Doğu Anadolu'da teslim olacaklar.

  YanıtlaSil
 3. Hocam, artık anladım ki, bunlardan bir cacık olmaz. Savaş için Hitler gibi manyak cesareti lazım, şimdikilerin hiçbirinde bu yok. (Hitleri övmüyorum tabi ama adam kişisel hırsları o kadar gözünü kararttı ki, ikbalini bile düşünemez oldu; işte böyle biri savaş başlatabilir ve sürdürür) Hepsi koltuğunu koruma ve cebini şişirme derdinde. Dünya savaşı, bunlara yaramaz. Sistemleri çöker ve sıfırlanır. Bütün edindiklerini çarçur edemezler bu dünya tapıcıları. Göze alamazlar. Ama alt kademedeki bir generallerden sıra dışı biri, delice hamle yaparsa (nükleer füze'nin fırlatılması gibi) o ayrı. Fakat bu da o kadar basit değil tabi. Bu didişmenin nedeni tarafların birbirine anlaşamadıkları konularda (enerji yolları meselesi) "ne kadar ciddiyiz bakın" mesajı göndermeleri. İş savaş duruma ramak kala hepsi pek güzel anlaşırlar.

  YanıtlaSil
 4. Valla Allah'ın kaderini kimse bilmez. Biz de bilmiyoruz. Sadece bu konuda yazılmış olan gaybi haberler ile güncel olayları yan yana getirip bir öngörüde bulunuyoruz. Elbette isabet edip etmediğimizi zaman gösterecek.
  Şimdi Rus-Ukrayna gerilimi 3. Dünya savaşının ateşleyicisi mi zamanla anlaşılacak. Zaten böyle olacak demek Allahın kaderine aykırı... Sadece tahminde bulunuyoruz.
  Bana kalırsa yakın yada uzak bir zaman dilimi içinde bu gerilim pekala bir savaşı tetikleyebilir. Ne olduğunu anlayamadan çevremizi bir alev denizi içinde bulabiliriz.
  Zaman zaman düşünüyorum. Ben Türkiye'de yaşıyorum. Tuzum kuru... Ama Suriyedeki insanlar bir ateş içinde imtihan edilmekteler. Savaşın şimdilik sonu görünmüyor. Gazze aynı biçimde... Afganistan'da... Irak savaşını neredeyse unutmak üzereyiz. Nede olsa bu ateş bize dokunmadı. Benim keyfim iyi.. Ama Allah bizi de bu imtihanlara atarsa halimiz ne olacak. Ailemizi nasıl koruyacağız. Şimdi marketler dolu iken, o vakit kuru ekmek ve suyu nasıl temin edeceğiz.
  Allah tokluk ile imtihan ediyor. Ama açlıkla da imtihan edebilir. Allah hepimize sabır ve şükür ihsan etsin.
  Ben çok merak ediyorum. Şu sıralar sakin görünen dahili durum inatçı keçilerin çekiştirmesi gibi ne zaman çatışmaya dönüşecek.. İnşaallah yeni bir gerilim ve çatışma olmasın duası içindeyiz. Allah devletimize zeval vermesin. Devlet giderse ortalık eşkiyanın cirit attığı bir ortama döner.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi ki, savaş asla çıkmaz demiyorum, yarın sabah bile dünya savaşı başlayabilir; fakat bunu başlatacak olanların tek derdi var: PARA. Savaş para kaybettirir mi kazandırır mı dengesinde hangi tarafın ağırlığı olursa o tarafa yönelirler. Şimdilik bu "kaybettirir" ibresini gösteriyor olacak ki, kimse savaşa yanaşamıyor. Ama öyle bir durum oluşur ki, savaşla para kazanacaklarını anlayan ağababaları bunun startını verir. Dediğim gibi şimdilik ibre o tarafta. Tek dert Para. İnsan kanı, vatan, millet, sınırlar vs hepsi hikaye bunlar için.

   Sil
  2. Benim görüşüme göre amaçları para değil. Asıl perde arkası oyuncuları, parayı kullanarak bu büyük devletleri yönlendiriyor. Diyor ki; Eğer dediğimizi yapmazsan ülkeni 1 ay içinde ekonomik olarak batırırız. Onlarda eli mahkum yapıyorlar. Asıl amaç haşa; Tanrıyı kıyamete zorlamaktır. Sapık inançlarına göre bunu yaparlarsa bekledikleri mesih gelecektir. Sonuçta bu uyduruk para sistemini de, bugünleri görerek inşa ettiler ve zamanı gelince kullanılmış mendil gibi, asıl amaçları için atacaklardır. Sanırım o zaman çok çok yakın.

   Sil
  3. http://www.hurriyet.com.tr/dunya/26372508.asp

   Ne demiştim, daha önce: "İş savaş duruma ramak kala hepsi pek güzel anlaşırlar." Dün savaş çıktı çıkacaktı bugün noldu, yukardaki habere bakın. Sağolsunlar, beni yanıltmadılar. Herşeyin bir "şov" olduğunu, esas amacın başka olduğunu başından beri düşünüyordum-söylüyordum, her ne kadar işin içinde ölenler yaralananlar olsa bile, bunlar bu şovun OLDUKÇA "kabul edilebilir" kayıplarıydı. Yüz milyarlaca dolarlık enerji pastası için 100 - 1000 kişi ölmüş ne ki bunlar için? Gerekirse milyonlarcasını öldürürler (bkz. Irak) Yanlış anlaşılmasın, benim söylediklerim bir marifet değil, bu dünya tapıcılarını çok iyi tanıyorum ondan dolayı.

   Sil
 5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. 1990'lar öncesi soğuk savaş dönemi Abd-Sscb arasında oluşturulan dengenin, Sovyet Rusya ve komünizmin yıkılmasıyla tek kutuplu dünyaya dönmesi, özellikle 11.09.2001 olayı ile Abd içindeki iki gücün kutuplaşmasıyla dünya üzerinde yeniden bir denge arayışı başlamıştı ve anlaşıldığı kadarıyla bu denge Abd-Rusya arasında tekrar eskisi gibi kurulacak gibi.

  Şöyle ki Ukrayna konusunda hasım gözüken 2 güç Abd ve Rusya gibi ancak yukarıda da belirtildiği gibi aısl mücadele Avrupa-Rusya arasında. Sebebi de enerji savaşı. Rusya Devlet Başkanı Putin hatırlandığı üzere ilk göreve geldiğinde Küresel Sermaye-Küresel Elit bağlantılı sermayeyi tasfiye etmişti. Şu anda da bu mücadelesine devam ediyor. Suriye'de de Ukrayna'da da yaşanan bu. Küresel Sermaye-Avrupa, Abd-Rusya ulus devletine karşı enerji savaşı içerisinde. Kuzey Irak Bölgesel yönetimi ile Irak Merkezi Yönetimi arasındaki, Suriye'de Esad ve karşıtları arasındaki mücadele aynen bu cenahlar arasındaki enerji yolları ve kontrolü savaşı gibi gözüküyor. Avrupa, Irak'a veya İran'a ulaşmak istiyor ve en önemli ihtiyacı enerjiyi ucuza almak istiyor. Rusya ise Ukrayna benim arka bahçem deyip bu bölgede Küreselcilerin-Avrupa'nın güç kazanmasını istemiyor.

  İfade edildiği gibi hayli sıkıntılı bir mücadele ancak bunu, bölgedeki tüm bilinmezlikleri Türkiye'nin seçeceği taraf dengeye getirebilir kanaatindeyim. Çok büyük değişiklikler olmazsa kısa vadede Avrupa-Küresel Sermayenin konjonktürel olarak çökeceğini ve AB'nin miladını tamamladığını düşünüyorum. Rusya'nın da çok kuvvetlenmesinin Türkiye ve dünyadaki dengeler açısından tehdit oluşturmasından da endişeliyim. Ama son sözü hiç süphem yok ki Büyük Türk Devleti söyleyecektir cihana nizam vermek bizim düsturumuzdur.

  YanıtlaSil
 7. Kardeşler, yorum yazıp birşeyler iddia ediyor ve beklentiye giriyorsunuz. O gün geliyor birşey olmuyor, yüzünüz kızarmadan tekrar iddialaşmaya başlıyorsunuz, bunlar Müslüman adama yakışmaz.

  YanıtlaSil
 8. Kardeşim blog size hitap etmiyorsa size uygun site ve bloglarla ilgilenmenizi tavsiye ediyorum. Burada yüz kızartıcı faaliyet yapılmıyor. Gaybi konular islami ilimlerden bir kısımdır. Burada Allahın gayb yasağına aykırı hareket etmemeye dikkat ederek, gerek Kur'anın gaybiyatı, gerek hadisin gaybiyatı ve gerekse evliyaullahın gaybiyatı konusunda düşünce ve yorumlarımızı paylaşıyoruz. Bunları yüz kızartıcı olarak görmenin ucu nereye varıyor siz anlayınız.. Lütfen kardeşim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kardeşim bloğunda ki kaynakları belli bilgiye birşey demedim. savaş çıkacak, amerika kaçacak, rus kovalayacak, dolar mark altın illuminati :))) diye kafadan yorum sallayan, ama hiçbiri tutmayan yorumcularına dedim. düşünsene adam çorabını, donunu yıkamaktan aciz iken burada gelip Mehdi hakkında görüşlerini paylaşabiliyor :))) ben Müslüman kardeşlerimi rencide etmek istemem, ahirette hesap vereceğiz, ama bazı kardeşlerin yorumları toto loto tahminlerine dönmüş sanki. Yoksa sizi kınamadım.

   Sil
  2. av.chi kardes bayagı birseyler kurmussun kafanda belli.

   Buradaki arkadaslar görebildigim kadarıyla genel olarak gayet güzel yorumlar yapıyor.Kaldı ki evliyaullah bile kesiflerinde hata edebiliyor.

   Rencide etmek istemem demissin sonra da corabını donunu yıkamayanlar güruhu icad etmissin.
   Kisi haddini bilmezmiş ama herkesi de kendi gibi bilirmiş.

   Sil
  3. Kardeşler.. Hatamız olduğu vakit onu da itiraf ediyoruz. Mümkün olduğunca kaynaklı konuşmaya çalışıyoruz. Ancak bizler sonuçta hatakâr insanlarız. Evliyaullah dahi insandır ve keşifleri hatalı çıkabilir. Kendimizi onlar yerine koymaktan sakınırız. Burada yorum yapanların birbirine karşı saygılı olmasına dikkat ediyoruz. Hatamızın eleştirilmesine açığız. Yeter ki birbirimii rencide etmeyelim. Burası özgür bir alan.. Eleştiriler sansürlenmez. İsteyen istediğini yazabilir. Tabi karşı tarafın cevap hakkını kullanmasına razı olacağız.
   Blog arkadaşlarımın absürd sayılabilecek yorumları da oluyor. Bunu bir dereceye kadar makul karşılıyoruz. Gaybi konular tabiri caiz ise kısmen muğlak, rijit olmayan konulardır. Geleceği öngörmek de fütürizm anlamıyla hatırı sayılır bir kavrayış ve basiret ister. Bu konuda her zaman isabet zor. Hatamızı gösterene elbette teşekkür ederiz.

   Sil
  4. Turker kardeşim, kafam da birşey kurmadım. Kursaydım bende şeyhimin dedemin hocamın dediğini, kahvehanede duyduğumu feysbukta okuduğumu buraya yorum diye yazardım. Bir adam neden gelecek hakkında tahminde bulunur ? Bir adam neden doğru tahmin etse veya yanılsa bile kendisine birşey kazandırmayacak işlerle uğraşır ? bakkaldaki ekmeğin kaç gram eksik olduğunu anlayamayan aklıyla neden dünya siyaseti hakkında atıp tutar ey Müslümanlar.

   Sil
  5. Don çorap meselesi ise bizim yörede bir deyim. 15 yaşına gelmiş erkek evlad, çamaşırını başkasına yıkatmaz, evlenene kadar kendisi yıkar. Yani yorum yapan kardeşlerin yaşı 10 bile olabilir. Yoksa aşağı görmek değil.

   Sil
  6. Av.Chi kardeş yukarda admin kardeş açıklamış aslında....
   gelecekten haber vermek (futurizm-duru görü,tarihi döngüler veya stratejik analizler kullanılarak yapılan) ile gaybiyatı anlamlandırmak farkı şeylerdir.İkisi de gelecekten haber vermek gibi gelebilir uzaktan bakınca oysa gerçekte burada yapılmaya çalışılan güvenilir farklı kaynaklardan (ayet,hadisler,keşifler vs) gelen bilgilerin ortak noktalarını bularak tevil etmektir.

   Bazı arkadasların yorumlarında kaynak göstermemesi onların uydurdukları anlamına gelmez.Cogunlukla arka planında bir bilgi vardır ama her seferinde her yorumun kaynaklarını kitap yazar gibi dipnotlayarak tekrar etmek icap etmez.
   Zaten kaynak soruldugunda da genel olarak cevap "kaynagın bir ifşaat" oldugu yönünde olur.Bu noktada da zaten kimse inanmak zorunda değildir

   Sil
  7. Zamanında bazı arastırmalar yaparak "aya inisin" bir aldatmaca olduguna vakıf olmustum.
   Bunu bir tanıdıgımla paylastıgımda bana cevaben benim de tanıdıgım bir mürsidi kamilin aya inis sırasında 1969 yılında yanındaki müridlerden birine ne düşündüğünü sorduktan sonra kendisinin "aya hiç kimse gitmemiştir" dediğini aktardı.Fakat tabi bunu o zaman bir sır olarak söylemiş müridine.Muhtemelen insanların bir kısmının o zaman O'na değil de tvde gördüklerine inanarak zarar etme ihtimalleri vardı.
   Benim bu keşiften habersiz olarak yaptığım araştırmalarla bu evliya keşfi aynı sonucu verince insan daha bir "mutmain" oluyor..Bu gayb sohbeti de buna benzer..

   Sil
  8. İsmi lazım değil, dinimize hizmeti büyük olan bir şeyh efendi, dediler ki "2013 yılı dünyada harp olacaktır." Bu kişinin bağlıları da bunu video ile ses ile yazı ile yaydılar. Ama 2013 bitti, bak 2014 yarısına geldik, iddia edilen dünya harbi olmadı. Şimdi bazı kardeşler bu yaydıklarını silme peşine düştü, bazısı ne diyeceğini bilmedi, bazısı sizlerin dediği gibi evliyaullah keşfinde yanıldı dedi, bazısı ise harp birden patlamaz, şeyhimiz savaşın ön hazırlığını bildi dedi :)))) Ya Allah ! Haydi bu adam büyük şeyh ve üstad. Haydi olası bir savaşta bahsettiği memleketlerdeki Müslümanlar hazır olsun zarar etmesin diye kendisini mecbur hissettiği için kendini tutamadı diyelim, yanılmak büyük ihtimal olsa bile söyledi diyelim. Buradaki yorumcu kardeşlerin muradı nedir ? Bakkaldaki ekmek kaç gram onu bilmek gerek, evdekiler sana güveniyor sen doğru tartıya uygun helal ekmek almalısın. Yani Müslüman erkekler bence şimdiyi konuşmalıdır, istikbal konusu bizi şimdiki sorumluluklarımızı unutturur. Bence.

   Sil
  9. Av. kim kardeş siz de şimdiyle ilgilenin. Akıl verdiniz, admin de blogu mu kapatsın, ne yapsın? Bu da bizim hobimiz diyelim. Siz ekmek gramı, çorap vs kendi hobilerinizle ilgilenin. Biz burada dünyayı yıkıp tekrar kurmaya devam edelim...
   Şahsen ben ekmeğin gramının çok da önemli olduğunu düşünmüyorum. GDOlu Amerikan bugdayının onlarca katkı maddesiyle karıştırılmış o sahte lezzetin gramını bilsem ne bilmesem ne.... Belki de bu sahte yaşam tarzından bıktığımız için gerçeğe dönmek arzusu ve bundan kaynaklanan bir özlemle biz bu tarz blogları takip ediyoruz... Yansın, bitsin, gitsin ve öz açığa çıksın, İslamın Sancakları yükselsin umuduyla gelecek yorumlarına önem veriyoruz...

   Sil
  10. Dünya savaşı olması için önce Türkiye'nin karışması lazım. Sn Başbakanımız PKKyı bugüne kadar iyi idare etti. Bölünme veya çatışma olmadı. Şimdi de Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar idare ediyor. Destek verirseniz, istekleriniz olur şeklinde. Dolayısıyla zamanda erteleme oluşuyor. Belki de kader planında 2013de olması beklenen hadiseler, bu oyalamalarla 2014 ağustos sonrasına kalıyor. Evliyanın yanlış keşfi sözkonusu değil, ülkemizi yönetenlerin feraseti ile olaylar öteleniyor.

   Sil
 9. Bu 2-3 site de olmasa savaş patlamadan biz patlarız :) Çünkü herkesin çevresinde bu konuları konuşacak insan yok. Bak bu forumda bile kaç kişiyiz.

  YanıtlaSil
 10. http://www.ntvmsnbc.com/id/25512777

  Bakın bu eleman da 15 yaşına bile gelememiş (!) demekki, ama dünya haber ajanslarına konu olmuş. (Roubini'ye bu açıklamalarından sonra bir mail atmayı düşünüyorum: "yaşadığın şehirde ekmeğin kaç gram olduğunu biliyor musun da böyle konuşuyorsun ileri geri", diye) Tabi, elin 'ekonomist' gavuru yapınca ciddi haber olur, buna bir de 'futurizm' diyip ciddi düşünce alanları açarlar, saygı duyarlar, yanılsa bile yine konuşmasına 'think tank' faaliyetleri içinde görürler ama 'gariban' müslüman kendi blogunda yapınca aşağılanır, saçma sapan işlerler uğraştığı söylenir, hep yanılıyorsunuz ama hala konuşuyorsunuz denir hem de kendi çevresinden. Ne güzel, aynen devam. Sonra müslümanlar niye bu halde sorusunun cevabını bulmaya çalışırız. Neden olacak, biz bize yeteriz sorun olarak. Başka soruna ne hacet.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sacred kardeş güzel nokta...
   Daha absurd birşey söyleyeyim ben de.
   Türkiyeden/Anadoludan rahmani rüya devşiren ve buna gore gelecek okuması yapmaya çalışan veya insanların rüyalarına eklemleme yapan cia ajanları olabileceğine dair de fikir yürütmesek mi ne dersin..
   Iyisi mi inception deyip, film deyip geçelim...Gayri ciddi bulunma riski yüksek ne de olsa...

   Sil
  2. Boyle bisey yapiyolar zaten. Kaynak: mehmet ali bulut.

   Sil
 11. yaradandan izinsiz yaprak düşmez, bu blogların açılmasıda muhakkak bir hikmete taabidir, belkide yarın fırtına koptuğunda bu blogların kıymeti o zaman belli olur. Çünkü bu konular hakkında hazır bilgiler sadece buralarda var. istemeyen gelmez,

  av.chi kardeşim yaradan buradaki bilgileri nasip ettide bana gösterdi diye şükretmen lazım, sen tam tersini yapıyon.

  YanıtlaSil
 12. :)))) Kardeşler bu gavur zamanda, Müslüman erkekler, Müslümanca yaşayabilmek için ya dağlara çıkıp şehirleri terketmeli, veya şehirde yaşıyorlarsa bir Müslüman topluluk ile beraber hareket etmelidir. Yoksa kayıp olur, yazık olur giderler. Şehirde yaşam için iş, ev, evlilik gibi zorunluluklar var. Çevremde gençler var, ve onlar hem şehir hayatından kopmayı istemiyorlar, hem de kendilerini haramdan sakındıracak evlilik müessesine yanaşmıyorlar, helal rızık kazanacakları ama zor mesleklere de yanaşmıyorlar, ve en acısı onlar şehirde kendilerine bir huzur ortamı verecek Müslüman arkadaşlardan yoksunlar. Bu gençler sizin dediklerinizi diyorlar: Harp çıkacak, açlık olacak, katliam olacak, depremler olacak, ölecek, ölecek, ölecek... İşte bu yüzden evlenmezlermiş, iş tutmazlarmış, ev kurmazlarmış :))))

  Ölüm savaşta da barışta da geliyor. Açlık ise evde ekmek olsa bile bazen seni bulur. Evlenmezsen rezil hayatın olur. Ben bunları anlatamıyorum, anlamıyorlar. Sizin dediklerinizi diyorlar, şeyhlerin ifşaatlarını, Şiilerin kitaplarında yazanları okuyup bir felaket gözlüyorlar. İki sene önce harp çıkacak diyen adama inandı ve evlenmedi diyelim, 2 sene sonra harp çıkmadığında bu adam daha akıllanmıyor :))) Oysa savaş çıkacak diyenin Allah bilir 4 hanımı vardır. İşi de vardır, dükkanı da var. Ya savaş çıkacak diyen genç kimselerin neyi var ? Hangi çocuğu seni sünnet edeceğiz, felan şeyini keseceğiz diye büyütürler ? zamanı gelince olur gider.

  Bu çocuklar kendilerine zulüm ediyor, ve gerekli gereksiz, bir türlü tarihi tutmayan iddialar ortaya atanlar da bu zayıf ruhlu gençlere zulüm ediyor bence. Sakalı kocaman adamlar ortaya tarih vererek birşey atıyorlar, tutmuyor ve tutmayınca tekrar birşeyler söylüyorlar. Yahu bu milletin evladı, sen harp çıkacak, yer yarılacak, 9 da 8 i batacak, 10 da 9 u çıkacak :)) dedin diye evlenmesin mi ? iş tutmasın mı ? ruh hastası olup gazetelerde felaket haberleri mi okusun devamlı ! Ben bunu diyorum, bu millete müjde yerine felaket haberleri veriyorlar. Gençlerimiz zaten bıkkın, bezmiş. Bu gelecek yorumları onları iyice keçeyi suya attırıyor bence. Bazı kimseler diyorki, haber vermeyelim mi ? Savaş çıkacaksa git orduya haber ver, fırıncının oğlu ne yapsın bu haberi ? Deprem olacaksa kandilli rasathane ve akut, ölüm olacaksa mezarlıklar müdürü... :))) bence.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Müslüman iç ölmeyecekmiş gibi dünya için çalışmalıdır. Bu yüzden kader gelecek, yat uyu, boş ver diyen kimse yok bu forumda. Sizin bulunduğunuz ortam daha farklıymış anladığım kadarıyla. Bizler burada daha çok alametleri araştırıyoruz ve güncel ile bağlantı kurmaya çalışıyoruz. Allah'ın izni ile 2017 yılına girdiğimizde bildiğimiz düzenin çok farklı olacağını düşünüyoruz.

   Sil
  2. av. kardeş,
   buradaki konuşulan bazı konular ilmi havasstan bir cüzdür...Sizin anlattığınız güruhun daha şeriatten haberi yok gibi..Yani onlar daha itikaden düzgün düşünemiyorsa suç, bu alametleri konuşanların değil bu amaletleri kendi bozuk itikadına ve nefislerinin doğrultusuna kullananlarındır.Sizin dediğiniz bahsettiğiniz kişilerin itikadı ehli sünnet itikadı değildir.Daha çok cebriyye görüşüdür.Burda benim görebilidğim arkadaşlar hep ehli sünnet itikadına sahip.

   Tabi o kişiler için bu blog ve bu tür haberleri okumaktan çok daha once evvela 50-100 sayfalık bir ehli sünnet akaid kitabı okumaları gerekir.sonra ilmihal bilmek gerekir sonra da hakiki bir ehli sünnet alimine tabi olmak

   Sil
  3. tabi bu arada kusura bakmayın ama siz de temel bir kuralı atlıyorsunuz..
   Sui misalden misal olmaz...

   Sil
 13. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 14. Artık bir yerden sonra konuyla ilgisiz, bütünüyle, evet bütünüyle "KİŞİSEL" yorumların silinmesi, en azından bunun sürdürülmemesi yönünde tedbir alınması gerekir ki, konuyla bağlantısız-alakasız yorumların çöplüğü haline gelmesin burası. (Kişisel yorumlar, kişisel tartışma ve polemiklere yol açar, blogun kalitesini düşürür, amacından saptırır) Tabi site sahibinin takdirinde.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uzun süredir çok yoğun iş düzeni nedeniyle zaten bloğuma doğru dürüst yazı ekleyemedim. Zaten kardeşler bana bile gerek kalmadan canlı bir tartışma ortamını sürdürüyorlar.
   Blogda zaman zaman alakasız yada protest yorumlar olsa da kimseye kavl-i leyyin ricası dışında karışmadım. Herkes benim gibi Uyaroğlu olmak zorunda değil. Düşüncelerini dobra dobra ifade edenler de ihtiyacımız var. Olsun onları da öylece kabul ettik.
   Gaybi konular üzerinde fikir ayrılıkları olması normal.. Geleceği Allah'tan başka kimse bilmez. O nedenle gayb hakkında söylediklerimiz esnek durumda kalmak zorunda.
   Gaybi konuları beyan edenler genellikle üstü kapalı ve dar bir çevrede sarf-ı kelam etmişlerdir. Biz de onları buldukça bloglarımızda yayınlıyoruz. Hepimiz bir şeyler öğrenmeye çalışıp onların arasındaki münasebeti çözmeye çalışıyoruz. Ben hala bu blogda yazdıklarımdan tam ve bütüncül bir teori oluşturabilmiş değilim. Belki kardeşlerimiz bizden daha iyi okuyup burada derli toplu bir teori sunabilir. Bunu bekliyoruz.
   Herşeyde, islami anlayışlarda farklılıklar var. O yüzden benim anladığım en doğru demiyorum. Birbirimiz doğrultacağız...
   Blogda bazı mesajları silsem bunun vereceği zarar belki faydasından fazla olur. İnsanlar burada kendini ifade edemeyeceğini düşünüp kaçarlar. Zaten herkes buradaki karşılıklı etki tepki ortamında sivri mesajlarını yumuşatır.
   Benim de görüşlerim olduğu gibi herkesin de bağlı olduğu bir cemaati, tarikatı, grubu yada bağımsız tarzı olabilir. Burada herkes kendi tarzını yansıtabilir. Burası ümmetin küçük bir aynası olsun.
   Blogumuz Mehdiyi arıyor ve onu müjdeliyor. Temel düşüncemiz Allah ümmet-i Muhammedi inşallah Mehdi ile karanlıklardan aydınlığa çıkaracaktır. Bu ümidi yayıp bu doğrultuda islamın güzelliğini ortaya çıkaran çalışmalara teşvik ediyoruz.
   Blogda yazmasam bile bu bloğun canlı tartışma ortamının sürmesini diliyorum. Gaybi keşif ve haberleri buldukça yayınlayacağız.

   Sil
  2. Sizi anlıyorum, fazlasıyla iyi niyetlisiniz ve mutlaka duymuşsunuzdur: "cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla döşelidir". Bu sadece öylesine bir söz değil, bir çok kişinin deneyimlediği bir hakikat olmuştur. Blogunuzda nasıl bir yönetim stratejisi sergileyeceğiniz tamamen size kalmış, fakat uzun süredir bir çok blog takip ettiğim için, yukarıdaki uyarımın esas amacı aslında bu blogu önemli bulmamdan, kalitesini ve çizgisini koruyarak devam ettirmesidir. Tartışma, fikir söyleme özgürlüğü çok güzel, fakat eğer bir konu varsa, bu konuyla ilgisiz, o konuya hiçbir katkı sağlamayan, o blogu ve yorumcularını satır aralarında alaya alan, aşağılayan, kendince ti'ye alan yorumların yayınlanmaması ile yayınlanması halinde konuyu dağıtması ve aşağılanan diğer blog sakinlerine saygısızlığın sürdürülmesi noktasında bir tercihin yapılması gerekir. Ben de bazen burdaki bazı yorumların "BANA GÖRE" saçmasapan olduğunu görüyorum fakat gidip te o yorum sahibini aşağılamıyorum, gülücükler atarak onu ti'ye almıyorum, o kişinin bana göre problemli halini çözme adına bir şey sunmadan o probleme üstten bakarak onu malzemeleştirmiyorum kendime, bu bir fazilet değil, olması gereken minimum insani tavır. Ve bu tavır korunmadığı müddetçe, verimli tartışma ortamının kısır polemiklere dönüşeceği kesinlik arz ediyor. Bu konudaki son mesajım olup, bu insani tavrı yüreğinde hissedenlere ve lafta değil özde yaşayanlara saygılarımı sunar, suskunluğa bürünürüm.

   Sil
  3. "kutsal ruh" kardeşim :))) neden bana : sen yazma ! diye kısaca söylemiyorsun. bu site sahibi sana da bana da izin vermiş. ben size kesin bir sual sordum. gelecek hakkında tarih verip yorum yazıyorsunuz, çıkmayınca neden tutmadığını da yazmıyorsunuz ? Çıksaydı 88 kere şöyle dedik şöyle oldu, şeyhimiz şöyle dedi böyle oldu denmez miydi ?. Ama çıkmayınca da kamuoyundan özür dilenmelidir. Tahmin ettik olmadı demelisiniz. Bir adam çıktı 2013 dedi, olmadı, o adamdan evvel tarih verenler de vardı, onlar da tutmamıştı. Yukarıda bir mesaj da başka bir kardeş ise 2017 diye tarih verdi. Yahu ne yaparsınız Müslümanlar ! Sizinle aylar ve yıllar hakkında kim antlaşma yaptı, nasıl tarih verebiliyorsunuz korkmadan ? Dediğiniz beklediğiniz olmayınca neden yaptığımız hata oldu diye vazgeçmiyorsunuz da, yeniden tarih veriyorsunuz ? Buna bir açıklama sizden gel-e-miyor.

   Yaşınız genç ise bilmezsiniz. 1999 senesine ümit bağlayanlar vardı, ebced hesabı yaparlardı. Ne olacaksa 1999 senesi ? beklediler, çalışmadılar ! beklediler, senaryolar yazdılar. Bekledikleri olmayınca "bu bir başlangıçtır, ama derinden" dediler. :))) Sonra Roma Papası çıktı, takvimimiz hatalıdır dedi :))) Meğer bekledikleri miladi 1999 senesi o sene değilmiş :))) Alay etmeye gelince. Neden seninle alay edeyim ? gelecekte olacak olaylar hakkında dini bilimler ve pozitif bilimsel istatistiklere dayanan bilgiler ile olacak olan olayların İÇERİĞİ VE SIRALAMASI hakkında elbette yazmalısınız, bilginiz varsa ! Alay etmek nasıl olur bilirmisin ? olacak olan olayların TARİHLERİ hakkında iddialar ortaya atıp dinimizi müneccim dini gibi tanıtan, tarih tahminleri de tutmadığı halde yine tarihler vermeye devam eden bunca din kardeşim varken, alay etmek bana düşmez. Neden tarih veriyorsunuz ? bir talebe şöyle diyebilir, inşallah 2017 senesi mezun olmayı umuyorum, bana düşen çalışmaktır.

   Ben kendimden sorumluyum, siz de kendinizden. Ama buraya şu tarihte şu olacak olmayacak yazı turası atıp da yazdıkların çıkmadığında tevbe yarabbi nice Müslümanı yanılttım diye yazmıyorsan sen kendinle alay etmiyormusun kardeşim ?. Şimdi ben size cevap yazmaktan vazgeçeyim pekala, 2017 senesine de takvime işaret koyacağım, eğer unutmazsam ve bu blog daha yayındaysa inşallah gelip size soracağım, Sizden evvel gelip geçenlerin aldığı dersi aldınız mı ? Zaman konusunda ne sizinle ne atalarınızla hiçbir antlaşma yapılmadığını, ister uzatıp ister kısaltıldığını, bu vakit böyle olacak şu tarihte şöyle olacak diyenlerin ise kendi tüylerini yolan kazlar gibi ortada kaldıklarını :))) Daha ben yazmam.

   Sil
  4. Allah'ın izni ile 2017 yılı dedim değil mi? Ben 2017 de olmazsa, gömün beni kesin çıkacak diye yemin mi ettim? 2017 olmazsa daha sonrasına tarih verilecektir. Sen neden daha sonralarına tarih verilmesini "sıkıntı" olarak görüyorsun? Zaten bir çok verilen tarihi çok fazla umursamıyoruz. Bir şeyh efendi 2013 dedi ve tutmadı. Kezzab mı diyelim şimdi biz bu adama? Hata etmiştir deriz geçeriz. Ona cephe mi almamız lazım. Ama bizim gördüğümüz artık dünyanın zahiri olarak da bir savaş zeminine, bir ekonomik kriz zeminine iyice yerleştiğidir! Bunun sonucu olarak da bir patlama ve hercümerc'in yaklaştığını sezinliyoruz. Sen iyisi mi dediğin gibi yap yani 2017 senesine bir çeltik at ve o zaman geri gel. Şimdilik sana hoş çakal diyorum 2017'ye kadar :)

   Sil
 15. 1-Tr Futbol federasyonu verdiği tarihte maç oynanmadı.Çünki hava şartları müsait değildi.Demekki TR Futbol federasyonu bişey bildiği felan yok.Federasyona küstük.
  2- Meteoroloji Hava durumu tahminin de yarın yağmur yağacak dediği tarihte yağmur yağmamıştır.Bundan sonra artık meteoroloji verilerine inanmayalım.
  3-Milli eğitimin ders günü saydığı günde okullar tatil etmiştir.Çocuğumu artık okula yollamıyorum.
  4-Devletin yaptırdığı yol inşaatı verilen tarihte bitmemiştir.Artık o yoldan gitmeyeceğim yani evden dışarı çıkamıyorum.

  Daha birçok insanın,kurumun,yetkilinin verdiği tarihler tutmamıştır.Ne yapalım yani :)))

  Demekki bazılarının yaşadığı dünyada verilen tarihler de şaşma olmuyor.

  Selametle kalın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. siyahtepe kardeş daha basit örnekler de var...
   hz ömer r.a ibni sayyadın deccal olduğuna yemin ederdi.
   Sahabe bile deccali kendi vakitlerinde beklemişlerdir.
   Rum suresiyle ilgili süreye dair Hz.Ebu bekir bahse girmiş..............
   Ne yapalım biz şimdi bu sahabiler hakkında?Haşa ileri geri mi konuşalım cehaletle...

   Sil
 16. Blogumda yediğim eleştiri ne ilktir ne de son... Ben bunlara kafayı takacak olsaydım hiç bu işe kalkışmazdım. Ya da ilk eleştiride bozulur ve gururuma yediremeyip kapatırdım. Onun için siz de geniş ruhlu olunuz. Burası geniştir, ümmet genişliğinde... Herkesin fikri de benim için çok kıymetlidir. Onlar içinde uygulamaya çalıştığım da olur, kaale almadığım da... Ama hepsi değerlidir. Bunun sebebi Allah esmasının aynalarını sonsuz sayıda kılmıştır. Hepsinde o esmanın farklı bir rengi ve ışığı yansır.
  Diğer yanda evliyanın dahi keşfiyatı bazı arızalarla aynen zuhur etmeyebilir. O zaman öyle görmüş ama onun görüşüdür. Hakikat ise başka şekilde çıkmıştır. Şimdi bundan evliyaullah yanlış yolda sonucu çıkmaz. Ancak bir şey var ki keşifte beklenen olayı genel hatlarıyla anlatmak yerine belirli bir tarih verildiğinde büyük ihtimalle çıkmaz. Bunu ben bir çok olay, his ve rüya da bizzat deneyimledim. Hissedersin ama tam tanımlayamazsın. Sonra olay zuhur ettiğinde senin hissettiğin yada rüya olarak gördüğün olayın arasındaki bağlantıları anlarsın. Ama önceden yaptığın tahminler tam doğru çıkmaz.
  İşin tabiatı böyledir. O yüzden bir çok tarihler o kişinin zannettiği gibi çıkmıyor.
  Mesela ben geçmişte: Kur'an-ı Kerimin "Ve duribet aleyhimüzziletü vel meskenetü" ayet cümlesinden hicriye göre 986 tarihi çıkarmıştım. Ban göre o ayet yahudilerin sonunu gösteriyordu. 1986 benim istediğim gibi değil, başka suretle zuhur etti. O sene intifada zuhur etti. Şimdi yahudilere vurulan zillet tokatlarından bir tanesi böyle çıktı. Ama benim beklediğim gibi değil.. Bizim kendi tahminlerimiz elbette kısa kalıyor. Onun için bu durumlarda ben de heyecanlanıyorum ama çıkmadığı zaman, ya ertelendi, ya da hadisenin şiddeti bir sebeple değişti diyorum. Onun için en selametli yol tarih vermekten kaçınmaktır.
  Benim işin doğru yada yanlış yayınlanmış gaybi haberleri nakletmek.. Ondan kendimize bir senaryo kurmaya çalışmaktır. Ne var ki Allah gaybı kendi ilminde saklıyor. Onun perdeler arkasında bir ucunu bir kimseye açar. Kişi kendi feraset ve basireti ile o olayı ne kadar doğru yansıtır o başka mesele..
  Kardeşler burası hepimizin platformu. Boş konuşan ancak kendini küçük düşürmüş olur. Dolayısıyla benim işim kişilerin kusuruyla meşgul olmak değil. Birine dokunan bir laf edildiyse dinimiz misliyle mukabeleyi makul görmüştür. Söze söz kısası makuldür.
  Daha başka ne diyeyim. Kavgacı biri olmadıysam o kusur da benim olsun. Gel yine gel...

  YanıtlaSil
 17. RUSYA 25 MAYISA KADAR UKRAYNAYI İŞGAL EDEBİLİR.ABD DE BUNA KARŞI GÜRCİSTAN'I KARIŞTIRABİLİR.RUSYA GÜRCİSTAN'I DA İŞGAL EDİNCE ALLAH CC TÜRKİYE'YE GİRECEĞİ HER MÜCADELEDE İNAYET NASİP ETSİN İNŞAALLAH. ÇÜNKÜ BUNDAN SONRA SIRA AZERBAYCAN'A GELİR Kİ TÜRKİYE DOĞRUDAN TARAFTIR.EFENDİM ERDOĞAN PUTİN İLE İYİ İLİŞKİLERİ OLDUĞU İÇİN ENGEL OLUR. ECEVİT DE RUMLARLA İYİ KONUŞURDU. AMA 1974 BARIŞ HAREKATI OLDU. ALLAHU ALEM.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 25 mayisin onemi nedir ?

   Sil
  2. Sayın safa bey mail bekliyorduk inşallah.

   Sil
 18. 25 mayıs ukrayna'da serbest seçimlerin yapılacağı gündür ve AB taraftarı mevcut yönetimin seçimi kazanacağı da bugünden bellidir. O nedenle Rusya 25 Mayıs tarihine kadar Ukraynayı iyice karıştırabilir ve işgal edebilir.

  Siyahtepe kardeş safaasya@hotmail.com adresine gelen mailleri atlamadan cevaplıyoruz ancak mailinizi ya görmedik ya gelmedi.Sorularınızla beraber tekrar atar mısınız.

  YanıtlaSil
 19. Ukrayna'da iç savaş başladı
  Rusya yanlıları ile Kiev'e bağlı güçler arasındaki gerginlik çığrından çıktı. Odessa'daki olaylarda onlarca kişi can verdi.

  http://www.dw.de/ukraynada-i%C3%A7-sava%C5%9F-ba%C5%9Flad%C4%B1/a-17609903

  YanıtlaSil
 20. Ukrayna'daki durum hızla kötüleşiyor. Odesa'daki yangında 50 civarında Rus yanlısının ölümünün ardından iç savaş Ukrayna'nın her tarafına yayıldı. Bu durum pek çok gaybi haber, keşif ve kehanette bildirilen Rusya'nın Avrupa üzerine yürümesine yol açacak gibi görünüyor.

  YanıtlaSil
 21. Ukrayna: Rusya ile savaştayız
  Ukrayna silahlı kuvvetlerinin kuşattığı Slavyansk'ın yakınındaki çatışmalar yeniden başladı. Ukrayna ordusu, Rus yanlılarının kontrolündeki Slaviansk kentine operasyon düzenliyor. Ukrayna Devlet Başkanı Turçinov, "Savaştayız" açıklaması yaptı.

  YanıtlaSil
 22. Putin geri adım attı

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna sınırındaki askerlerini çektiklerini duyurdu.

  YanıtlaSil
 23. İtalyan gazetesi La Repubblica, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna krizine ilişkin telefon görüşmesi sırasında Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso’ya, “İstersem Kiev’i iki hafta içinde alırım” dediğini yazdı.

  YanıtlaSil
 24. Papa“Üçüncü Dünya Savaşı'nın ilk aşamaları başladı“
  Papa Fracesco dünyanın farklı bölgelerinde parça parça devam eden insanlığa karşı suçların, katliamların ve çatışmaların 'Üçüncü Dünya Savaşı'nın ilk aşamaları' olabileceğini söyledi.

  YanıtlaSil