.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

23 Mart 2014 Pazar

SURİYE UÇAĞI DÜŞÜRÜLDÜ

Sınır ihlali yapan Suriye savaş uçağı TSK tarafından düşürüldü.

Uçağın saat 13.14'te vurulduğunu belirten TSK konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Suriye’ye ait iki adet MIG-23 uçağının, Suriye hava sahasında kuzeye doğru uçuşu, 23 Mart 2014 saat 13.01’den itibaren Diyarbakır’daki Birleştirilmiş Kontrol İhbar Merkezi (BİKİM) tarafından 80 deniz mili mesafeden izlenmeye başlanmış ve Suriye uçakları Türk hududuna on deniz mili mesafeden itibaren Türk hava sahasına yaklaştığına ilişkin dört kez ikaz edilmiştir.

Yapılan ikazlar üzerine, Suriye uçaklarından birisi hava sahamıza girmeden bölgeden uzaklaşmış; ancak ikinci Suriye uçağı, uyarılara rağmen saat 13.13 sularında Hatay/Yayladağı’na bağlı Çamlı Tepe Hudut Karakolu bölgesinde Türk hava sahasına girerek yaklaşık bir kilometre kadar hava sahamızı ihlal etmiş, daha sonra batıya doğru yönelerek 1,5 kilometre kadar hava sahamızda uçmaya devam etmiştir.

Bu esnada bölgede hava devriye görevinde (havada hazır) bulunan iki adet F-16 uçağımızdan birisi, angajman kuralları gereğince saat 13.14’te Suriye uçağına füze atmış ve isabet alan Suriye uçağı hududun 1200 metre güneyinde ve Suriye topraklarında yer alan Kesep bölgesine düşmüştür. Uçağın Kesep bölgesine düşüşü, bölgede bulunan hudut birliklerimiz tarafından gözlemlenmiştir.


11 yorum:

 1. ISİD'in Süleymanşah Türbesi ile ilgili tehditinin süresi yarın dolacaktı, acaba bu uçak düşürülmesi bir cevap mıydı bu tehdite karşı?

  http://www.haber7.com/ortadogu/haber/1139465-isidten-turkiyeye-kustah-tehdit

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir güç Türkiye'yi batağa çekmek istiyor. O güç Erdoğan'ı yok etmek isteyen aynı güçtür.
   CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Caber Kalesi'ne yönelik saldırılar sebebiyle seçimden önce ordunun Suriye'ye sokulacağını iddia etmişti. İngiltere güdümündeki güçler Türkiye'nin hassasiyetlerini kaşıyarak hata yaptırmaya uğraşıyor. Mesele Suriye'de ne olursa olsun biz karışmayalım demek değil, sadece çok dikkatli davranmak gerekiyor.

   Sil
  2. Aksiyon Dergisi’nin haberine göre 4 ay önce Şangay’da yapılan ve taraf ülkelerin katıldığı Suriye zirvesinden federasyon çıktı, ülkenin 5 parçaya bölüneceği öngörüldü. Zirvede Türkiye’ye tampon bölge için müdahale hakkı verildi.

   Sil
  3. Bu haberler nedense hep cemaat medyasında yer almış !!

   Sil
 2. arkadaşlar 2 3 aydır bu siteyi takip ediyorum öncelikle tşklr emeğiniz için
  bildiğiniz gibi sahte mesihi(deccal) bekleyen bir grup yada örgüt (ulliminati) var ve bu örgütün kraliçesi olarak bilinen madonnanın bir haber sitesinde resimlerine bakarken biri ile resim çektirmiş ve bu kişi peygamber efendimizin (s.a.s) deccal tarifine çok benziyor kıvırcık saçlar iri cüsse üzüm tanesi gibi dışarıya cıkmış gözler açık alın birde resim üzüerinde oynamışlar belliki görünmesini istemedikleri bişey var resme bir bakıp analiz ederseniz sevinirim haber sitesi milliyet link bu
  Ünlü şarkıcı şoke eden bu fotoğrafın altına "Uzun kıllarım umrumda değil" yazdı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Link görünmüyor :(

   Sil
  2. googleden ünlü şarkıcı şoke eden bu fotoğrafın altına ''uzun kıllarım umrumda değil'' yazdı
   diye yaz çıkıyor kardeş

   Sil
 3. Today's Zaman'dan skandal Suriye manşeti
  Today's Zaman gazetesi, internet sitesinde Suriye'nin sınır ihlali yapan uçağının düşürülmesiyle ilgili skandal bir yoruma daha imza attı.
  Cemaat yayın organı olan Today's Zaman, bugün 4 kez uyarılmasına rağmen sınır ihlali yapan Suriye uçağının düşürülmesini manşetine taşıdı.

  Gazete bu müdahaleyi "30 Mart seçim öncesi sızdırılabilecek olası bir ses kaydını örtbas etme girişimi" olarak değerlendirdi.

  YanıtlaSil
 4. Mihraç Ural kafiri muhalifler tarafından öldürülmüş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gebertildi öldürüldü değil. ..

   Sil
  2. darısı esadın başına oda yakındır sanırım

   Sil