.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

14 Mart 2014 Cuma

SAİD NURSİ GÜLEN'İ Mİ İŞARET ETTİ?

Said Nursi Gülen'i mi işaret etti?
Haber Tarihi :24-12-2013
Gülen cemaatini siyasete bulaşmakla eleştirenler, şu sıralar Said Nursi'nin bir yazısını birbirleriyle paylaşıyor.
Bediüzzaman Said Nursi'nin Nur talebelerinin siyasetten uzak durmasını istediği Şualar risalesinin bir bölümünde "Her halde bir cereyan onun hareketini kendi hesabına alacak, dünyevî maksadına âlet edecek, o hizmetin kudsiyetini bozacak." sözü yeniden gündemde.

Hükümet-cemaat geriliminde ilginç bir tartışma yaşanıyor. Gülen'in beddua etmesiyle kızışan kavgada cemaate kızan kesim, Said Nursi'nin sözlerini referans gösteriyor. 

Risalelerde pek çok kez siyasetten uzak durulmasını isteyen Bediüzzaman Hazretlerinin öğüdü var ki, kimilerine göre bu Gülen'i işaret ediyor. 
BİR CEREYAN ONUN HAREKETİNİ KENDİ HESABINA ALACAK

İşte Bediüzzaman Said Nursi’nin Şualar risalesinde geçen bölüm:

“Beşinci esas: Risale-i Nur şakirtlerinin, mümkün olduğu kadar siyasete ve idare işine ve hükümetin icraatına karışmamak bir düstur-u esasîleridir. Çünkü hâlisâne hizmet-i Kur’âniye, onlara herşeye bedel, kâfi geliyor.

Hem şimdi hükmeden öyle kuvvetli cereyanlar içinde siyasete girenlerden hiçbir kimse, istiklâliyetini ve ihlâsını muhafaza edemez. Her halde bir cereyan onun hareketini kendi hesabına alacak, dünyevî maksadına âlet edecek, o hizmetin kudsiyetini bozacak. 


Hem maddî mübarezede şu asrın bir düsturu olan eşedd-i zulüm ve eşedd-i istibdat ile, birinin hatâsıyla onun mâsum çok taraftarlarını ezmek lâzım gelecek. Yoksa, mağlûp düşecek. 

Hem dünya için dinini bırakan veya âlet edenlerin nazarlarında Kur’ân’ın hiçbir şeye âlet olmayan kudsî hakikatleri, bir propaganda-i siyasette âlet olmuş tevehhüm edilecek. 

Hem milletin her tabakası, muvafıkı ve muhalifi, memuru ve âmisinin o hakikatlerde hisseleri var ve onlara muhtaçtırlar. Risale-i Nur şakirtleri, tam bîtarafane kalmak için siyaseti ve maddî mübarezeyi tam bırakmak ve hiç karışmamak lâzım gelmiş. Şuâlar, On Dördüncü Şuâ, s. 568”
82 yorum:

 1. Risaleleri benim de kabul ettiğim bir okuma ve yorumlama yöntemine göre; Risalelerde bahsi geçen konular rastgele değildir. Madem belli bir konuda ders verilmiş, bu dersin uygulanacağı bir yada birden fazla olaylar olması gerekir. Taki o ders muallakta kalmasın. Bu olaydaki durum yani: "şimdi hükmeden öyle kuvvetli cereyanlar içinde siyasete girenlerden hiçbir kimse, istiklâliyetini ve ihlâsını muhafaza edemez. Her halde bir cereyan onun hareketini kendi hesabına alacak, dünyevî maksadına âlet edecek, o hizmetin kudsiyetini bozacak. " dersindeki olay bir yada birden fazla olayda zuhur etmiş ve edecek olabilir. Ancak burada Gülen'e uygulandığı üzere bu uygulama isabetli mi değil mi, işte o konuda hakikati Allah bilir. Bu dersteki kasıt bu mudur bilemeyiz. Ama bu yada buna benzer olaylara işaret ettiği muhakkaktır.
  Burada esas mana bu zamanda kim siyasete girerse girsin, dünyada hakim akımlar siyasete giren o adam yada partiyi kendi maksadına uygun davranmaya zorlar, kendi hedeflerine alet eder. Bu açıdan halen Türkiye'de milletin % 60-70'i tam dindar mütedeyyin olmadıkça islami siyasetin tam manasıyla yapılabilmesi müşkildir. Onun diyoruz ki Erdoğan dahi icazeti Amerika'dan almış, şimdi onun sözünden çıkmaya başlayınca ortadaki kaos onların eseridir. Ne zaman ki Ayasofya camiye çevrilir, işte o zaman Türkiyede hakim olan mason zinciri kırılmış olduğunu anlarız. İşte o zamandan sonra o vakit başta kim varsa onlar tam bağımsız siyasi hareket edeceklerdir. Şimdi başta kim olursa olsun ehvenüşşer'den öteye geçemez. Cemaatin bu iktidarı neredeyse CHP'den beter azamüşşer olarak gösterme gayretlerinin risale ölçülerine göre hiç bir değeri yoktur. Hatta ben şimdiki iktidarın ehvenüşşerden daha ötede müspet olduğu kanaatindeyim. Bu vatan ve milletin hayrına çalışılıyor ki, onları devirmeye uğraşanlar şiddetle üzerine gidiyorlar. Devirirler mi bilemem. bu konuda bazı gaybi haberler var. Ama Erdoğan giderse Sertdoğan gelir ve onları pişman eder.

  YanıtlaSil
 2. Dikkat ederseniz, Erdoğan'a destek verme yada vermeme konusunda iki anlayış vardır. F. Gülen Cemaati hasbelkader Nur ağacından ayrılmış ve sonra bambaşka bir hal almış olduğundan, ne zaman ki cemaatten bazıları Bediüzzaman referansını öne sürünce, bu konuda hakiki söz sahibi ve Bediüzzamanın halen hayatta olan varis talebeleri bu yanlışı düzeltmek için açıklama yayınlamak, Risale-i Nurun gerçek görüşünü vurgulamak ve dine hizmet eden bu iktidarı diğerlerine karşı destekleme kararı aldılar. Bu destek tamamen manevidir, dua iledir, seçimde oy iledir.

  Risale okuyanların hiç biri Nur cemaati adına Akparti dahil hiç bir siyasi partinin mitinginde yer almaz. Yer alanlar vatandaş hüviyetiyle kendi namına katılırlar. Nur cemaati adına oralarda bulunulmaz. Cemaatin asıl işi iman hizmetidir. Siyasetle uğraşmak değil.

  Ne var ki bu halihazır durumlar bütün dini hizmetleri de olumsuz yönde etkileyebilecek nitelikteki durumlar olduğundan buna karşı susulmaz. Bir kenara çekilip tepkisiz kalınmaz.

  Allah muhafaza bu cephe başa geçerse, ulusalcılar bu milletin bütün dini kazanımlarına tuz ekeceklerdir.

  Eğer cemaat herşeyi ele geçirirse bu arkadaşların her yerde kendilerinden başka hiç bir cemaati barındırmadıkları ve engelledikleri nedeniyle Türkiyede maalesef içi boşaltılmış, batıya itaatkar, Batı güdümünde protestan bir islam anlayışını bastıracaklardır. Halbuki bu durum, yani tek bir dini anlayışın hakim olması bir başka çeşit diktatörlüktür. Vesselam.

  Bütün hayatı boyunca en yakınındaki kimselerden başlayıp, ulaşabildiği herkesi izleyen, dinleyen bir anlayış ne demokrasiye, ne islama, ne insan haklarına hiç bir şeye uymaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. belki görmüşsünüzdür gazetelerde gülenin şu beyanı var varda buradaki gayri meşru muhabbetten maksadı geçmişteki hükümete yakın olmalarımı yoksa kefere ve fecereye yakın olmak mı orası anlaşilmiyor doğru olan tarfı ise gayri meşru muhabbetin tokatını yemiş olmak
   Gayrimeşru muhabbetin tokadını yiyoruz 29.11.2013
   FETHULLAH GÜLEN: Liyakati olmayan insanlara aşırı destek vermek suretiyle hakikatı alt üst ettik.
   ONLARIN HAKKI O KADAR DEĞİLDİ
   “′Gayrimeşru bir muhabbetin neticesi, merhametsiz azap çekmektir′ diyor Hz. Pir. Birinin o ölçüde sevgiye, takdire, tayine, desteklenmeye hakkı yoksa, siz o mevzuda aşırı gittiğinizden dolayı, Allah, ′Onların hakkı o kadar değildi!′ diye sizi tokatlayabilir. Ben yediğim tokatları bundan biliyorum.”
   KADER AĞZIMIZIN PAYINI VERDİ
   “Şimdiye kadar hiç kimseye yapmadığımız şeyleri yaptık. Kamet-i kıymetinin üstünde, o ölçüde liyakati olmayan insanlara değer atfetme mevzuu, hakikati alt üst etme demektir. Kader, ′Öyle değil bu mesele; alın siz ağzınızın payını!′ dedi ve bize tokat üstüne tokat indirdi.”
   BAŞBAKAN ERDOĞAN: Bu kardeşlerimiz de bize şamar atmak istiyorlar
   Fethullah Gülen’in ‘tokat’ açıklamasından önce, Başbakan Erdoğan, Rusya dönüşünde dershanelerin geleceği ile ilgili bir soruya, “...Dershanecilikten okula dönüşelim, bu okullardan hizmet alalım, dedik. O zaman basın bize ‘Cemaatin okullarına hükümet şu anda destek vermek için böyle bir yasal düzenleme yaptı’ dediler. Biz bu yüzden şamar yedik. Şimdi bakıyorum, farklı bir şamarı da bu kardeşlerimiz hükümete atmak istiyorlar” şeklinde cevap vermişti.
   Gayrimeşru muhabbetin tokadını yiyoruz
   Fethullah Gülen, herkul.org’da yayınlanan son sohbetinde ‘Gayr-ı meşrû bir muhabbetin neticesi, merhametsiz azap çekmektir’ diyor Hazreti Pir. Birinin o ölçüde sevgiye, takdire, tayine, desteklenmeye hakkı yoksa şayet, siz o mevzuda aşırı gittiğinizden dolayı, Allah, ‘Onların hakkı o kadar değildi!’ diye sizi tokatlayabilir. Ben yediğim tokatları bundan biliyorum” ifadelerini kullandı. Geçen hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘bize şamar vurmak istiyorlar’ diye suçladığı Gülen’in açıklamaları Erdoğan’a cevap olarak nitelendirildi.” ‘Gayr-ı meşrû bir muhabbetin neticesi, merhametsiz azap çekmektir’ diyor Hazreti Pir. Birinin o ölçüde sevgiye, takdire, tayine, desteklenmeye hakkı yoksa şayet, siz o mevzuda aşırı gittiğinizden dolayı, Allah, ‘Onların hakkı o kadar değildi!’ diye sizi tokatlayabilir. Ben yediğim tokatları bundan biliyorum. Şimdiye kadar hiç kimseye yapmadığımız şeyleri yaptık; ‘Gayr-ı meşrû bir muhabbetin neticesi, merhametsiz azap çekmektir’, Allah tarafından tokat yiyorum, Allah affetsin. (…) Zira kâmet-i kıymetinin üstünde, o ölçüde liyakati olmayan insanlara değer atfetme mevzuu, hakikati alt üst etme demektir. Kader, ‘Öyle değil bu mesele; alın siz ağzınızın payını!’ dedi ve bize tokat üstüne tokat indirdi. Şamarı bir başkası değil, biz yiyoruz” diye konuşan Gülen, şunlardan bahsetti: “Doğru istikâmetinde sâbit-kadem olmalı; dimdik durmalı, taviz vermemeli, evet dememeli, tabasbusta bulunmamalı, yaltaklık yapmamalı!.. Saygıda kusur etmemeli, ama yaltaklık da yapmamalı!.. Yanlışlarımız varsa, birbirimizle konuşurken onları düzeltelim, ama doğru bildiğimiz şeylerden de taviz vermeyelim. O, hakka karşı, Allah’a karşı, Peygamber’e karşı dünyanın hatırına, dünyevî geleceğin hatırına saygısızlık olur.”

   Sil
 3. bayağıdır yazmamıştım....selamün aleyküm herkeze....cepten yorum yazamıtorum kısmet bugüneymiş..daha dershane olayı yeniyken 17 aralıktan evvel yazdığım yorumların arkasında olduğumu ve haklıçıkmanın gururunu taşıyarak malum muta nikahlı uygunsuz kasetlerin çıkmadan yorum yazıp herşeyi tüm çıplaklığıyla yazayım dedim....zira admin çapsız yazarların esiri olup yine evliya ifşaatlerini bir yana brakıp siyaste dalmış....baştan sona kadar olayları tek tekanlatıcam bakın işin aslı neymiş...

  YanıtlaSil
 4. MOSSADIN PLANI
  bizim mossad elemanları yani deccalın adamları sene 2006 da adamlarımız olan ergenekoncular işi beceremedi...bizimbu kuranı türklerin elinden almamız lazım...zamanımız daralıyor demişler...deccalden aldıkları taktikle yeni bir plan yapmışlar...plan şuymuş...iş has adamları olan iranlılara havale edecek akpli bazı adamları allem edip kallem edip tongaya düşürüp bu yolla elde edilen kozları mossada satacak karşılığında iran ortadoğunun yeni abisi olacak...plan başlamış...iranlı iş adamları akp ye yanaşmış iki ülke iş yapsın ikimizde kazanalım demiş...büyük işler yapmışlar...yüzde yüzhelal para kazanmışlar...zerre hırsızlık yokmuş bu işlerde...amerika israil mossadda karışmamış pek...bunlar iyice samimi olmuş ..kanka olmuşlar...el ense tokat olmuşlar iranlılarla...planın 1. kısm ı2010 civarına kadar böyle tamamlanmış...devamına bakın şimdi

  YanıtlaSil
 5. demişler iranlılar türklere ya bizim ülkede ambargo var delellim şunu allem edelim kallem edelim delelim şu ambargoyu görsün amerika israil türk iran işbirliğini... ...türkler demiş olurmu ya....rüşvetsiz avantasız bu iş olmaz bu dinede aykırıdır...iranlılarda yok dine aykırı değil kafiri çatlatan şey niye dine aykırı olsun demişler...bizim otuz kırk mandaval ak partili zokayı yutmuşlar...bu arada hem mossad hem cia hem iran bilimum türk düşmanları başlamış kayda...recort düğmesine basıp herşeyi kaydetmişler..amerika göstermelik bir ne oluyor lan yaptırım yaparım haa demiş...bizim mandavvallar(akpde küçük bir gruptur 30 40 kişi ve bazı işadamları sanmayınki akpyi kötülüyorum)da havaya girmiş..lan amerikanın kuyruğuna bastık...bak doğru yoldayız demişler...bilmiyorki sazanlar kayıt altına alındıklarını...bunlar olurken iranlılar 3. planı devreye sokarlar...bizim sazanların meyva suyuna akol ve viyagra bilimum hap atıp allem edip kallem edip alttan girip üsten çıkıp muta yaptırıp deniz baykal gibi akpli sazanları yıldız haline getirirler...plan başarıya ulaşmıştır..tüm belgeler kasetler vs mossada satılmış karşılığında nüklüer anlaşma imzalanmıştır...tam bu sırada kriptolu telefonlarda kayda alınmaya başlamıştır...şindisurada planın son aşaması kalmıştır....devam edecek

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çapın kaç çaplı yazar. Komedisiniz inan ki. Admine ''çapsız yazarları okuyup siyasete dalmışsın gene'' gibi abuk subuk bi cümle kurup sonrada kıçından senaryo üretip buraya yazıyorsun. Ya dur ya ben asıl kıçının çapını merak ettim şimdi ?

   Sil
  2. aşağıya bak cevap orda evliyaullahın gaybi keşifleri star gazetesi yazarlarıyla bir tutulmamalıdır...zira star takvim gazetesi yazarları evliyaullah yanında çapsızdır....katılmıyorsan söyle kardeşim....laf olsun diye konuşma...karşı tez sunabiliyorsan buyur...


   Sil
  3. Cemaatten olduğunu hatırlıyorum "felsefem". Yanlışım varsa uyarırsın. Eğer hizmet hareketinin savunmasını yapıyorsan sadece sana şu kadarını söyleyeyim: "Hizmet hareketi artık miadını doldurmuştur."

   Bugün değil yıllar öncesinden bu kanıya varmış birisiyim. Cemaatten çıkma sebebim de aynı nedendendir ki bu neden cemaatin "Kul hakkı" yemesidir. Son çırpınışları yaşıyor ve malesef ki bu çırpınış içerisinde, temiz gönülle bağlılığı olan insanlar da onlara birşeyler anlatmak isteyenler de zarar görecek gibi duruyor. Bu hareketi haklı çıkarmak için senaryolar üretmeye gerek yok bence.

   İnsandır. Beşer şaşar. Bu F.Gülen bile olsa. İnsan hata yapar. Ancak bu hataların altından cemaat nasıl kalkar bunu bilmem.

   Sil
  4. yelkenli tren...yanlış hatırlamıyorsam menzilcilerin 3 5 karısı varmış...cübbelinin jet skisi varmış...şunun bunsu varmış şu şöyle demiş ...şa amuda kalkmış...şu göbek atmış.vs vs vs....yarın öldün kimin safında haşr olmak istersin sen orda haber ver ...böyle uslup olmaz kardeşimmm....yanlış hatırlamıyorsannnn tek bir müslümanın arkasından laf söylememişimdir....bunuda hatırlıyormusun....uslubüm dengesiz olabilir ama kişilerin yada zümrelerin günahını üstüme alacak kadar lafım meclisten dışarı aptal değilim ...kasa çürük elma gördüm diye kasayı atma....gaybi hadislerin yanında başka hadislerede bakın arada bir ...1 ama 1 kişinin imanına vesile olanın kazandığı sevabı melekler sayamazmış....

   Sil
  5. Uslubumda yazımın neresi dokundu sana? Edeb biraz! Yazdığın senaryo apaçık cemaati ak çıkarmak ve cemaate bir kurtarıcı misyonu yüklemekten ibaret. Öncelikle sen uslubuna dikkat edeceksin ve benim kelimelerimin seninkiler yanında ne kadar naif kaldığını göreceksin!

   Bir cemaatten bahsediyoruz. Ben ne kasayı tanırım nede meyvesini. Bu beni ilgilendirmez ben görünen olan olaylara bakar ona göre kendi fikrimi beyan ederim. Edeb! Edeb!


   Cemaat.. Sayalım mı cemaat dediğin yapının iç yüzünü? Bir hoca var, papa'nın elini öpüp misyon kardeşliği yapan, bir hoca var cemaatinde kimin var olduğunu bile bilemeyen, bir hoca var cemaatinin %80'ini maddi menfaat için orada bulunan kişilerden oluştuğunu göremeyen? Bir hoca var devletin kadrolaşmasını artık tam tamına tamamlayıp biraz da "Benim kıymetimi bil" cilik oynama hevesiyle iktidara kafa tutan! Daha sayalım mı? Kul hakkını 10-20 kişi yemiyor kardeşim. Binlerce cemaat üyesi yiyor. Tabiki bitecek bu düzen!

   En eski sızıntı dergilerinin yanında ufak bir kitapçık dağıtılırdı bilmem yaşın yetermi bilmeye. Orada "Hizmet İnsanı" diye bir kısım vardır. Aç bir oku orayı. Bugün cemaatinizden olan kaç kişi oradaki "Hizmet İnsanı" profiline uyuyor? Bitecek bu düzeniniz. Gayretullah'a dokunduğunu çok çok yakında göreceksiniz kardeşim.

   "Cemaat bitemeyecekmiş" neden? Allah ile bir antlaşmasımı var bu cemaatin? Nedir Allah aşkına cemaatin bu takındığı tavır? Son dönemde STV'nin takındığı tavıra bakın! Kaçıncı hata bu? Bunları mazur mu göreceğiz? Todays zaman ortada!

   Daha niceleri sayılabilir. Biraz tekdüze anlatılanlardan çıkın dışarı.

   Sil
  6. cemaatin allahla bir anlaşması yok elbette ...ama benim bildiğim allah cc.kendilerinden başka hiç kimsenin gitmedi yerlere gidip orda islamı yayan 1 değil 2 değil yüzlerin imanına vesile olanları bitirmeyip vesile olduklarıyla beraber mehdi kaime asker eyler diye düşünüyorum(burda cemaati kastediyorum) ...yanlışmı düşünüyorum..yoksa 3 5 karılılarmı mehdiye asker olacak....karılarıda asker olacakmı....(burda türkiyedeki hiçkimseyi kastedmiyorum örnek veriyorum)

   Sil
 6. so safhada şudur bu belgeler tek tek sızdırılacak içerdeki hakim ve savcılar tarafında operasyonlar yaptırılacak sokak eylemleri artırılacak meshe kavgası körüklenece pkk özerklik ekonamiye darbe manipilasyon spekülasyon provakasyon artı kesin ıspatlı sazanların hırsızlıkları ayakkabı kutuları muta kasetleri...vs vs vs...temel olarak türkiye 2 parçadır...yüzde 60 dinle imanla alakası olmayan gözü dönmüş menfaatçi zinakar beynamaz başı k...açık sol görüşlü yada meyiilli cahil kısmını alıp diğer yüzde 40 lık TAMAMI akp etrafıda tolanmış yukarıdaki özelliklere sahip olmayan yada kısmen olan müslüman olarak tanımlanabilecek kesimin üstüne salıp onları yok olma seviyesine çekmek yada yok etmek..plan mükemmel...kusursuz...işlememesi için allahtan bir mucize olması lazım....ama ne yazıkki müstehak olduğumuz için bu mucize gelmeyecek...BUNU EVLİYAULLAH KESİN BİR DİLLE DİLE GETİRMİŞTİR HZ. ALİ TÜRKLER CUŞ EDECEK DİYE HABER VERMİŞTİR...BU SİTEYEDE 1. ELEŞTİRİM BUDUR....SANKİ BU PLAN İŞLEMECEKMİŞ GİBİ BİR TAVIR ORTAYA KONUYOR...BU SİTENİN ADI GAYBİ HABERLER...SİYASİ DİLEK VE TEMENNİLER SİTESİ OLMAMALI...gel gelelim cemaate....cemaat bunun neresinde...işte zurnanın zurt dediği yer ..birazdan...

  YanıtlaSil
 7. cemaat bu işin hiçbir yerinde yok oda yok edilecekler listesinde hem baş taraflarda...2012 de tayyip erdoğan bu planı anladığında iş işten geçmişti...karşı tarafın elinde yeterince delil vardı artık....usta tayyip ve gülen biliyordiki kurtulacak olan cemaat olmalıydı ve bunun tek yolu yüzde 60 ın tamamının inanacağı şekilde cemaati yüzde 40 tan ayırmalıydı...böylede oldu...olmadımı...mossadda planı şu şekilde revize etti...cemaati akpden sonra bitiririm...hem böylesi daha iyi onlar için ...kendi görünmez olucaktı...akpyi bitirecek...o kesin...sıra cemaate gelince hiç beklemediği birşe olacak ve cemaati bitiremeyecek...ne olacak bilmiyorum...ama bitiremeyecek...YANİ İŞİN ÖZÜ ŞU BEDİÜZZAMANIN DEDİĞİ GİBİ ŞERİAT İNCELİR AMA KOPMAZ....KOPMADIĞI YERDE CEMAATTİR...BUDA HERKEZİN İNANACAĞI BİR ŞEKİLDE OLAN CEMAAT AKP AYRILIĞIDIR.....

  YanıtlaSil
 8. felsefem biraz fazla zorlama olmuş bu senaryo. Mossadın ne planladığını nerden biliyorsun? Sen mossaddan mısın? Dünyanın en gelişmiş teknolojisi muhtemelen mossaddadır, onları da dinledik deme bana şimdi.

  Başbakan kesinlikle cemaati kurtarmak için rol falan yapmıyor. 17 aralıktan önce, dershane meselesi yeni başlamışken senin uçuk senaryolarına biraz inanmıştım ama şimdi mümkün değil inandıramazsın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. valla ahmetcim...diyosunki devletin tüm sırlarına vakıf etrafında evliya ordusu olan bir adam...müthiş zekalı akıllı..dindar..vsvs...(ki öyle doğrudur)diyosinki cemaat tarafından on yıl boyunca keklenmiş...yemlenmiş...yenmiş...vay anam vay...bizim yelkenli tren arkadaşımız yememişte tayyip nası yemiş....demekki tayyip saftirik salak ahmak burnunun ucunu göremeyen bir adammış...bizim yelkenli tren arkadaşımızı başbakan yapsak ondan iyiymiş...YERSEN..

   Sil
  2. Iyide kardeşim bak düştüğün hataları sayayım sana.

   1- Yapılan amelde Allah'ın ecrinin ne kadar olduğunu tayin ediyorsun. Bunu Allah'dan başka kimse bilemez.

   2- Burada sanki herhangi bir cemaati savunan birisi var ve ona cevap veriyor gibisin. Kalpleri bilemezsin.

   Defaatle her fırsatta söylediğimi tekrarlayayım. Daha önce sana bunu anlatmıştım. Tekrar anlatayım. Cemaat 3 kısımdır. 1. kısım, gerçekten sadece ve sadece Allah rızasını gözeterek evini yurdunu terkeden veya bu yolda canla başla çalışanlar. 2. kısım cemaatten maddi menfaat sağlayan müslümanlar. 3. kısım da cemaate ideolojik olarak bir yön vermek isteyenler..

   Şerr içinde Hayr oluşturma kudretinde olan Allah'a iman etmişiz biz. Hayr'ı görüp "Şerr"i de savunuyor olabiliriz, "Hayr"ı görüp "Şerr"i de savunuyor olabiliriz.. Önce sorgulamak gerekir. Bir adamın binlerce doğrusu olsa, 1 tane yanlışı olsa yinede bu yanlışa yanlış demek müslümanın vazifesi. Benim gördüğüm artık "şerr" hakim kitlede.. Binlerce örnek verilebilir. Kimseye iftira atmam. Yakınen tanıdığım ve bildiğim durumlara göre konuşurum.

   Bugün cemaat CHP'i desteklemiyor mu? Neden? Daha dün yaşananlar unutuldu mu? Bu millet değilmiydi bu cemaate destek verip Allah c.c.'ın adını güneşin doğduğu ve battığı her yere götürülmesine vesile olmaya çalışan? %40 mı başardı yoksa bunu? Yoksa o %40'ın içerisindeki daha ufak kısım mı? Kaos tellalığı yaparken ekmek yediği kabı bir kenara atmış olmuyor mu cemaat?

   Allah'ın adaletinden şüphen olmasın hiç. Dünün doğruları bugünün hatalarını affettirmez. Bu osym sınavı değil. Allah'ın sınavı. Kabullenmek gerek.

   Menzil dedin, 3,5 karısı olan vs dedin. Kaç tane tarikatin içerisinde bulundun? Sadece "Hizmet" mi var "Hizmet" eden? Bir kıyas müslümana ne kadar yakışır... Zaten bu tutum değilmi ki birçok cemaatle/tarikatle hizmetin arasına keskin çizgiler çeken? "Biz".. "Biz".. "Biz"..

   Hizmet de bitecek. Partide bitecek. Madem Mehdi gelecek, ona talebe/yardımcı olacak olanı Allah bilir ancak herşey bitecek!

   Sil
 9. son olarak şunu söylüyeyim...cemaatin ayrldığı yüzde 40 bitirilmeden evvel şu olacak....iranlıların tuzağa düşürüp kandırdığı yemlediği sattığı kumpas kurduğu aklını çeldiği 30 40kişilik akpli sazan ekibinin yaptığı pislikler mossad tarafından kesin bir şekilde ortaya konunca yüzde 60 tarafından öyle bir sözlü saldırıya uğrayacaksınızki ki( onlar heryerde etrafınızda ailenizde iş yerinizde okulunuzda adım atsanız o yüzde atmıştan birine değer) akp liyim diyemeyeceksiniz keşki bulunduğum zümre evvelden akpden ayrılsaydı...diyeceksiniz....önümüzde bu var...alın size gaybi keşif....ha birde iranı el muharebatı işin içine katarak yorum yapacak arkadaşların fikrine açığım...selamün aleyküm

  YanıtlaSil
 10. Felsefem şeriat zahire bakar, benim gözümde Feto ikiyüzlüdür, İslam düşmanıdır, yalancıdır ve haindir..

  Cemaatin savcılarıda ve tüm diğer organlarıda inşallah gelmemek üzere temizlenecek..

  Sen Bediüzaman hzlerinin üstat seviyesindeki abilerini dikkate alma, kafana göre yorum yap..

  Senin kötü niyetli olmadığın kanaatindeyim fakat bu yorumlar - teviller haddi aşan yorumlar - teviller..

  Haddi aşan teviller yapma Değerli Kardeşim..

  Not :

  Bu arada son yorumda yaptığın durumu ben hergün yaşıyorum fakat en sonunda saygı ortadan kalkıyor (Ak Partiye oy verenler gerizekalı vb cümleler) ve ben Ak Partiliyim son seçimde oy verdim, ilk seçimde de onlara oy vereceğim diyorum ve geçiyorum..

  Bulunduğum yerde Ne Laiklerin hakaret ve iftiraları, ne de Fetocuların (onların ki benim için daha kırıcı oldu, hem yalan söylüyorlar, hemde ayetleri ve hadisleri değiştiriyorlar, Mollalar - Alimler bize bunlardan uzak durun diyorlar, bunlar sapık Mehdilerden binlerce kat şerliler diyorlar ) hakaret ve iftiraları benim doğrumu değiştiremedi, aksine çok şükür Allahıma sayımız daha çok arttı..

  Felsefem, değerli kardeşim, Biz Allah'a güvendik ve ondan yardım istiyoruz, istikametide ondan talep ediyoruz, Allah bizim yanımızda olduktan sonra kimseden korkmayız..

  Feto ikiyüzlüdür, ona da sözüne de güvenmem..

  YanıtlaSil
 11. Okurların yorumları bu gece coşmuş.. Epeydir görünmeyen kardeşler yine gelmişler. . Sadece bir iki yerde sözler şirazeyi delmiş. Yine de eyvallah. Lütfen karşımızdakine biraz daha toleranslı olalım.
  Admin denen kişi sizlerden daha akıllı değil. Mazur görünüz. Ben de araştırmalarımı yazıyorum. Ulaştığım bilgiler doğru yada yanlış olabilir. Ben de sizin açıklamalarınıza göre kendimi test ediyorum. Fikir ayrılığı olmazsa sadece kendimizi doğru kabul edersek bizi kim doğrultacak. Mücadelelerde insaflı olmak, doğruyu bulma niyetini taşımak şart.

  YanıtlaSil
 12. Akparti Türkiyenin siyasi hayatında sadece bir merhaledir. Particilikten ziyade Türkiyedeki Müslümanların daha iyi durumda olmalarını hedefliyoruz. Şu anda gördüğümüz mevcut iktidarın iç ve dış saldırı altında olduğudur. Bu yüzden normalde siyaset dışı kalmak istediğimiz halde bir derece siyasete temas ediyoruz. İnşaallah şu seçim atmosferi geçer de ortalık biraz durulur. (Ancak ortam pek durulacağa benzemiyor)

  YanıtlaSil
 13. Bir tahmin: Erdoğan bir kaç gün önce Akparti içinde sessiz kalanlara dokundurma yaptı. Seçim büyük ihtimalle -Sırrı Süreyye Önder'in görebildiği gibi "Seçimden sonra hepimiz boyumuzun ölçüsünü alacağız" şeklinde sonuçlanacak. Erdoğan önce cemaatin etkisini kırma operasyonu yapacak. Belki bu arada Akparti içindeki sessiz kalanlara da sıra gelebilir. Bu durum -bir yerlerde yazmıştı- Akpartinin çatlamasına yol açabilir. Bu durum belki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde olabilir. Yada onun ardındaki erken genel seçimlere Akparti yada onun ardından yeni oluşacak parti seçimlere girer ve ortalığı siler süpürür. Bazı yorumcuların yazdıklarından bunu çıkarıyorum.

  YanıtlaSil
 14. Nazım Kıbrısi'nin üç aylık tertibi ne zaman?
  17 Aralıktan başlayıp 30 Marta kadar mı? Tertip 30 Martta bitecek mi?
  Yoksa 30 Martta muhalefet boyunun ölçüsünü aldıktan sonra "ya herro, ya merro" deyip son kalkışmaya mı cüret edecek. Erkin Elvan'ın cenazesi böyle bir kalkışma girişimiydi. Seçim sonuçlarının kendi lehlerine tecelli edebileceğini sanıyorlardı. Olmayacak... Olmazsa iyice ümitsizliğe kapılacaklar. Tek çareleri kalıyor. Bir çılgınlık yapacaklar. Ya başarılı olacaklar. Türkiyenin gidişatını tekrar büyük deccalın emri altına alacaklar. Ya da tahminen üç ay hakim olup karşı reaksiyon ile silinip süpürülecekler. Türkiyenin 100 yıldır ayak bağı olan batıcılar -sol, sağ, dindar farketmez- oyunu kaybedecekler...

  YanıtlaSil
 15. Israrla vurgulamak istediğim şey: Mesele parti meselesi, Akparti vs değil.. Mesele Türkiyenin bekasıdır. Mesele milletin bekasıdır. Akparti giderse başka gelir. Hatta ve hatta.. Türkiye giderse yenisi kurulur. TC giderse TR gelir.

  YanıtlaSil
 16. Bu arada Bediüzzamanın Türk milletinde ebedi iltiyam olmamak üzere bir inşikak çıkacak sözü şimdiki durumudur. Yani millet tam ortadan dindarlar ile laik, solcu, sağcı, ulusalcı vs. diye ikiye bölündü. Bu durum kalıcı olacak. Ta kıyamete kadar sürecek. Türkiye uzun bir süre Müslümanların iktidarında kalacak. Kıyamete kadar bu sefer dinsizlerin eline geçecek.

  YanıtlaSil
 17. Türkiyedeki mücadelenin ekonomi-politiği şudur. Osmanlının yıkılmasından sonra İngilizlerin yönlendirmesiyle dini hayatından çıkarması şartıyla TC kuruldu. Belli aileler seçilerek Rotschild'lerin güdümünde zenginleştirilip Türkiye kontrol altına alındı. Büyük şehirlerin laik sermayesi hakim oldu. Ancak Anadolu sermayesi boy gösterdi. Gelişip büyük şehirler sermayesine kafa tuttu. Anadolu sermayesi nisbeten dindar olduğundan 28 Şubat ile bunu tasfiye etmek istediler. Şimdiki kavga bu iki sermaye arasındadır. Büyük şehirler sermayesi dışa bağımlı, Anadolu sermayesi ise millidir. Uluslararası sermaye milli sermayeyi ortadan kaldırmak istiyor. Bu arada cemaat sermayesi Anadolu sermayesinden kaynaklandığı halde saf değiştirdi ve global sermayeye iltihak etti. Meseleye bir de bu açıdan bakalım.
  Bu arada traji komik olan solun maskesi düşmüştür. Sol güya sermaye karşıtı iken, Türkiyede bütün sol hareketlerin arkasında sermaye bulunmaktadır. Sol batının Truva atı olmuştur. Sol milli değildir. Emekle falan işi yoktur. Uluslararası güçlerin Türkiyeyi karıştırma aletidir.

  YanıtlaSil
 18. Felsefemin yazdıklarını kendimce tahlil ettim,bilmiyorum ne kadar kardeşim bu fakire katılır katılmaz. Buyrun :

  '''malum muta nikahlı uygunsuz kasetlerin çıkmadan yorum yazıp herşeyi tüm çıplaklığıyla yazayım dedim..'''

  *Felsefem böyle kasetlerin çıkacağını biliyor ise çıkacak kasetlerin ÖRGÜT tarafından yahut ÖRGÜT'le iş tutanlar tarafından piyasaya sürüleceğini de bize göstermiş oluyor. İş tutanlar bahsinde aşağıda kendi ağzından iş tutanları Mossad olarak gösteriyor. Cümle başlangıcına da dikkat ediniz :

  '''bizim mossad elemanları'''

  *Aklı başında hiçbir Müslüman böyle bir cümleyi kuramaz. Kuruyorsa biliniz ki kendisi de yahudileşmiştir. Gerçi bu bir bakıma doğrudur zira ÖRGÜT yahudileşmiştir. Bunun en son örneği için buyrun linke :

  http://www.ensonhaber.com/samanyolu-haber-filistinlilere-terorist-dedi-2014-03-14.html

  *Biz devam edelim :

  '''bizimbu kuranı türklerin elinden almamız lazım...'''

  *Bu yazılan cümle merhum Said Nursi'nin galeyana gelip iman müdafii olmasına sebebiyet vermiş Lord Curzon'un sözüdür ve feslefemin anlattığı hikaye içine haklılığını göstermek maksadıyla koyduğu bir cümledir.

  *Yazını devamında sazanların kayıt altına alındıklarından bahsediyor. İki ihtimal var benim yazılanlardan anladığım : Ya o kaydı sizin ÖRGÜTÜNÜZ yaptı ya da Mossad yapıp sizinle paylaştı.

  *Kriptolu telefonların dinlenmesi meselesinde açıkca yazıyorum felsefem : HAİNSİNİZ ve de ALÇAKSINIZ.

  '''çapsız yazarları okuyup siyasete dalmışsın gene'''

  *Bu dediğin cümleyi admine yöneltmene çok şaşırdım zira ÖRGÜTÜNÜZ yıllardır siyasete batmış durumda. İyi hatırlarım Erbakan'a git deyişinizi,Ecevit'e şefaatlerinizi,Demirel'e 'Sultan'a Sultanlık gedaya gedalık yakışır' deyipte yaptığınız yalakalıkları.

  Birde şu var :Melekler yalnızca Cenab'ı Allah'ın dediklerini yaparlar,itaatsizlik etmezler. Cebrail ve parti meselesinde ÖRGÜTÜNÜN LİDERİ inşallah iman tazelemiştir. Boyundan büyük ettiği laf belki de kendisini kâfir yapmıştır,bilemiyorum.

  '''cemaatin allahla bir anlaşması yok elbette''

  *bunu derken de genetiğin bozulmuş,mutasyona uğramışsın. Cenabı Allah'ın adını da küçük harfle yazabilecek kadar ileri gidiyorsun. Senin bu hallerin Cenabı Allah'la -haşa- güreşipte yenen yahudilere benzemiş olduğundan kaynaklanmasın ?

  '''karşı tez sunabiliyorsan buyur'''

  *demişsin ya sana karşı tezi de yazacağım.

  '''ama benim bildiğim allah cc.kendilerinden başka hiç kimsenin gitmedi yerlere gidip orda islamı yayan 1 değil 2 değil yüzlerin imanına vesile olanları bitirmeyip vesile olduklarıyla beraber mehdi kaime asker eyler diye düşünüyorum(burda cemaati kastediyorum) ...yanlışmı düşünüyorum..yoksa 3 5 karılılarmı mehdiye asker olacak....karılarıda asker olacakmı....'''

  *Öyle edepsizsin ki sana anladığın dilden cevap vermek gerekir ama neyse..Önce yine zatı Zülcelâl'in adını küçük harfle yazma haysiyetsizliği, imanına vesile oluyor dediğin hangi İslam inanışına acaba ? Sizin anlattığınız çorba İslam'a inanıyorlarsa yandılar.Sana sağlam istihbarat : Mehdi a.s. geldiğinde sizi asker masker yapmayacak,halt etmişsiniz. Kesecek sizi kesecek. İyi oku bak kesecek sizi KESECEK. O alim dediğiniz provokatör elemanı da öldürecek. Görürüz inşallah günümüz var ise..

  Hem teaddüdü zevcat Cenabı Allah'ın verdiği bir haktır. Bunu alaya alanın, inkâr edenin ne olacağını git Ehli Sünnet alimlerinden birisine sor bakalım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. *Senaryonu öyle yazmışsın ki neler yapacağınızı daha önceden yazıvermişsin..

   Sokak eylemleri evet artırılacak TARAFINIZDAN. Mezhep kavgası da körüklenecek TARAFINIZDAN. Ekonomik Darbe evet sizin ağababalarınız tarafından seçimlerden sonra piyasadan yüksek miktarda para çekilmek suretiyle olacak,burada hedef belli. Pkk özerklik meselesinde de kesinlikle parmağınız olacak,kışkırtıcı yayınlarınızı bu millet iyi biliyor..Sonunda Akpliler ve diğerleri arasında çıkacak bir kavga..İnan bana bunların olması ağzınızı sulandırıyor. Hükümet,Devlet zora düşsünde ne olursa olsun zihniyetindesiniz. Gemileri yakmışsınız,imanınızda arada kaynayabilir..

   *Bahsettiğin Türklerin kaynaması zamanında Sahibi Zaman'ın çıkıp alayınızı keseceğini zannediyorum. Bu benim zannımdır. O alayınıza yeter ve yetecek. Hocanızı da kesecek,ömrü olan görür.


   ***Şimdi sana benim tezimi yazıyorum : Seçimlerden Akp birinci parti çıktıktan ve oylarını düşüremediğinizden sonra sizinde açık-kapalı teşvik ettiğiniz her türlü toplumsal olay C.Başkanlığı seçimlerine kadar artarak devam edecek. O ara zaman Sahibi gelip alayınızı kesecek..Mustafa Bey'in bahsettiği Sertdoğan o olmasın ?!

   Mustafa Bey ? O konu ile alâkalı bilgilerinizi paylaşırsanız memnun oluruz.

   Sil
  2. Hadislerdeki Cehcah elindeki asası ile insanları yöneteceği, yani oldukça sert davranacağı yazılmış. Eğer Mehdi ile Cehcah aynı kişi ise, O zat elbette zıvanadan çıkmış insanları zapturapta almak için elindeki sopasını kullanacak.

   Sil
 19. Evet kesinlikle doğru elinde sopası olacak sert olacak ama inanılmaz derecede osertlikten ayrılma özelliği var sanki az önceki kişi odegdi der insan.

  YanıtlaSil
 20. tek savunma yapıp gideceğim bu blogdan...birdahada asla yazmıcam...ben düşüncelerimiyazarken sizden çok faydalanmıştım...türklerin cuş edeceğini..akp nin yıkılacağını..mehdiden bile bir haber olduğum dönemlerde önce onyedinci hilal...sonra siz...sizlerden çok şey öğrendim...ama buraya kadarmışşş...ben sizin gibi değilim...ben imanımı seviyorum... seviyorumki kimseye ama hiç kimseye kötü gözle bakmam...olurya imanlının imanından şüphe ederimde imanım gider diye...nasıl yani şöyleki..ben mevlana celaleddin ruminin "mesnevi kurandır"sözünü duyduğumda mesnevi bir tefsirdir derim hz mevlanaya rum ajanı homoseksüel vs.diyenlerden olmam...ben imamı rabbaniyi sözlerinden ötürü hücreye atanlardan olmam..ben muhiddin arabiye deli diyenlerden olmam rabbine yakındır derim...ben bediüzzamanın "risaleleri bana allah yadırıyor" dediğinde peygamberlik iddasında bulunuyor demem...amenna derim...tayyip "ben bop un eşbaşkanıyım demesini yada barzaniyle görüşmesini yadırgamam...stratejidir derim..alkışlarım...ben şeyhlerin yaşam tarzına bakmam...irşad için güç gösterisidir der...icabı budur der geçerim...vs...vs..vs...ben buyum hüsnüzan adamı...ben müslümana sövmem...ben severim....bilirimki bir elin beş parmağı bir değil...serçe parmağına küçüksün diye sen parmak değilsin dersem parmağın yaradanını inkar etmiş olurum...siz kimin imanını yargılıyorsanız yargılayın...ama ben yargılamam....İMAN ÖYLE BİR HAZİNEDİRKİ SUNİZANA KURBAN EDİLEMEZ....selametle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli Kardeşim,

   Bizler seni seviyoruz, en azından ben hüsnü zannımda dahil seni seviyorum, Şeriat zahire bakar dostum, Bütün risâleyi Nur üstatları onu sevmiyor, Büyük üstatlardan bazıları daha ilk çıkışında ona ajan dedi, ona tevil yapılmaz, Savcıları ve polisleri ile yaptıkları ortada, benim gözümde İslam düşmanıdır Feto..

   Benim şahsımda sana karşı bir düşmanlığım yok, aksine sempatim var fakat böyle aşırı teviller yapma değerli dostum..

   Sil
  2. felsefem kardeşim... geniş yürekli olalım... Ben de zaman zaman blogu kapatayım da kafam dinç olsun diyorum ama, burada yazan arkadaşların hatırına derin bir nefes çekip devam ediyorum. Elbette bize aykırı fikirler ve dokundurmalar olacaktır. Hoş göreceğiz...

   Sil
  3. mustafa bey büyük ihtimal okumuşsunuzdur ama burada itiraflar var
   http://www.son.tv/haber-242536

   Sil
  4. Bu yazıyı okudum. Hizmetin bu yazıda ifade edilen fedakarlık yapısının hiç bozulmamasını dilerdim. Burada hizmetin 7 katmanından bahsedilmiş. Daha önceleri bir başka yazar 3 katmandan bahsetmişti. Sonuçta gerçek cemaat alt katmandakiler. Allah niyete göre haşr edecektir. Allah kimsenin ihlaslı hizmetini iptal etmez. Cemaat dış güçler tarafından ele geçirilmiştir.
   İçerdekiler de dış güçlerin adamlarıdır. Bunlarla onları aynı kefede tutmam.

   Hocanın üstadın talebelerine karşı yumruğunu masaya vurması, Özelı, Erbakanı vesair dini ve siyasi şahsiyetleri küçümsemesi, hatta Erzurumda Alvarlı Hocanın vefatından sonra medresenin başına geçen oğlunun F.Gülen gençliğinde karakola ihbar edilip elleri kelepçeli götürülmesi ve böylece F.Güle'in medreseden ayrılması vs. vs. bir sürü olay alt alta sıralanınca buradan taa Amerikaya yol oluyor. F.Gülenin kişiliğinde bir tuhaflığın olduğu ortaya çıkar.

   Ayrıca Abdullah Yeğin Ağabeyin röportajını da okudum. Orada Hocanın Amerika'da esir olduğunu söylemiş. Aynı fikirdeyim. Birisi Hocayı istediği gibi konuşturuyor.

   Sil
 21. KYE Kardeş dünya gözüyle görmeyecek malum yaşı müsayit değil ömrü yetmez Aynışey Dogru yolda olupta yaşı 50 60 olanlarında görme ihtimali az.Fakat iyi kötü kimsenin yaptığı yanına kalmaz.Bu yolda emek sarf eden kişi belki ölür ama emek ölmez oyüzden kimse ben yaşlandım göremeyecegimdiye üzülmesin.Aynı şekilde kötülük yapanlarda yırtım zannetmesin.Onların nesillerinin yiyeceği sopayı ölenlerde hissedecek hücrelerine kadar.İyi olanlarda evlatlarının aldığı nevarsa onlarada yansıyacak ve sevinecekler.

  YanıtlaSil
 22. Yeri gelmişken olayların devamıyla alâkalı şöyle düşünüyorum :

  Kırım referandumda Rusya'yı seçti. Batı ittifakı bu referandumu kabul etmeyeceğini söyledi. Önlerinde iki yol var gibi : Ya Rusya'yı içten çökertecekler(ayaklanmalar ve ekonomik operasyonlarla) ya da direkt savaş açacaklar ama bu da çok zor..

  Her iki durumda da Batı İttifakı ile Rusya'nın birbirine girmesine kesin gözüyle bakıyorum,tabi en doğrusunu Cenabı Allah bilir.

  Bu dediğimi tasdikler biçimde Said Nursi Avrupa'da 3.bir deccalane vahşet doğacağını haber vermiş..Ayrıca Gaybi Hadisler bloğunda Ekim 2014 gibi büyük bir dünya savaşının patlak vereceğine dair ebced değerleri mevcuttu.

  Kırım'ın eti ne butu ne,sende her vızıltıyı felaket tellallığına dayanak yapıyorsun diyenlere şunu diyeceğim : Kırım Rusya açısından vazgeçilmez stratejik bir yer,Akdeniz'e açılan ve Karadeniz'i kontrol altında tutan kapısı,vazgeçmesi için deli olması gerekir.

  Birde Ruslar'ın 6 ay İstanbul'u muhasara altına alacağı/işgal edeceği rivayetleri vardı. O rivayetlerde yerine oturuyor sanki. Zira Batı donanmalarının olası bir savaş durumunda Karadeniz'e -deniz yoluyla- geçebilmesinin tek yolu Boğazlar..Ruslar akıllıca hareket edip İstanbul Boğazını bir şekilde bloke edecekler. Yüksek ihtimalle boğazın iki yakasına savaş gemilerini demirlerler diye düşünüyorum. Bu durumda Türkiye'nin kazancı şu şekilde olur : Türkiye direkt Ruslar'a savaş açacağı yerde Nato ittifakı -tabi eğer sözlerinin eri iseler- Rusya'ya savaş açar. Türkiye arada bağımsız eli kolu bağlı kalır.

  Amerika'nın son anda Avrupa'yı satma ihtimali de var ve eğer bu satış gerçekleşirse Rusya Avrupa'yı tahrip gücü yüksek silahlarla vurur. Hadi hayırlısı bakalım.

  Birde Türkiye'nin savaş çıkmazdan evvel Nato'dan atılacağı/ayrılacağı rivayetleri var ki bu da ABD tarafından olabilir. Tabi ABD millî kanadı tarafından.

  Ha eğer Gülen'in ABD'den İngiltere veya onun mandası ülkelerden birine gittiğini görürseniz ABD'de savaşı millî devlet(pentagon/obama) küresel sermayeye(cia ve müttefikleri) karşı kazanmış demektir. Bu bizimde elimizi rahatlatır.

  Selametle..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ek olarak Ukrayna işinde Batı ittfakı Ukrayna'yı kazandı ama son derece önemli stratejik Kırım'ı Ruslar'a terkediyor gibi gözüküyor. Şimdilik oradaki savaşları devam ediyor ama durakladılar. Yeni hedef maalesef ülkemiz. Var güçleriyle her koldan bize gelecekler. Savaş dahil her türlü seçenekleri masada.

   Seçimlerden sonra ortalığın çok karışacağını daha önceden yazmıştım ve yazdıklarım Devletimiz tarafından da teyid edildi. Sokaklar çok karışacak çok..Örgüt Ciamaatin yatacak yeri yok,Şer ittifakıyla beraber hareket ediyorlar ve edecekler.

   Sil
  2. Hak ile batıl keskin biçimde nasıl ayrılabilir diye de düşündüm ve şu kanaate vardım : Rus muhasarası ile Rus yanlısı olanlar ile -tabi bunlar belli tüm ateist,komunist,anarşist,marjinal sol örgütler,kızılbaş inançsız aleviler,güneydeki esad yanlısı nusayriler,doğudaki komunist olan pkklı kürtler,askeriyedeki komunistler-kemalistler-aleviler- Müslüman olan halk kesin biçimde ayrılacak.

   Nasıl işgal güçlerini rumlar istanbulda bayraklarla karşıladı ise bu lanetlerde Rusları coşkuyla karşılayacak. Aynı şekilde askeriyenin ikiye ayrılması da bu olay sonucunda olur diye düşünüyorum. Askeriyenin komunist,dinsiz kızılbaş tarafı halâ çok var içinde.

   Düşünsenize yıllardır içinizde duygularınızla biriktirdiğiniz rus hayranlığınız rusların mahallenize gelmesiyle ayyuka çıkıverir,hemencecik yanında saf tutarsınız.

   Ha işin güzel yanı ne ? Hak ile batıl böylesine keskin biçimde ayrıldığında Zaman Sahibi de gelir batıl tarafındakileri kesip atıverir.

   Her şerde bir hayır vardır..

   Sil
  3. Bu konuda milletin yarısı silah atmadan teslim olacak diye işittim. Kalan yarısı mücadele edecek. denmiştir.

   Sil
  4. Blogumun 1 yıl önceki 3. dünya savaşı başlıklı uzun yazıyı okuyanlar 200 gün sürecek bu savaşın detaylarını göreceklerdir. Ancak bu kaynak müslüman olmayan kaynaklardır. Hatta yazar hadisleri de kendi açısından değerlendirmiş.
   Sonuçta Bediüzzaman Avrupada deccalane bir vahşetten bahsetmiş. Bazı veliler Avrupada taş üstüne taş kalmaz demiştir. Amerika bu savaşta Avrupaya yardım edemeyecektir. Rusya silip süpürecektir. Ancak sonlara doğru bir ayaklanma çıkınca Putin devrilecek. yeni rejim batı ile birlik olup islam ülkelerine saldıracak deniyor. Ancak bana göre bu senaryo fazlasıyla karışıktır. Türkiye savaşa girmeyecek denirken işgale uğruyor. Tam olarak bir kronoloji elde etmek zor. Galiba başta zamanın sahibi zuhur etmeden evvel Türkiye felaket durumlara düşer. Parçalanır. Sonra o zat çıkar hepsini siler süpürür.

   Sil
 23. Ankara Hacıbayram'da Ahmet Emin Acar Ağabeyimiz yakınlardaki sohbetlerinde "teheccüde kalkın. Ülkemizi savaştan koruması için Allaha dua edin" demiş. Demek ki ciddi manada bir savaş tehlikesi var ki böyle demiştir.

  YanıtlaSil
 24. Gerçek şudur. kimsenin kendisini zirvelerde görmesine gerek yoktur. Bu duygular insanı kesin aldatır. Kendini Mehdi sananlar hem aldanıyor, hem aldatıyorlar. Bütün maraza nefsin şişmesinden kaynaklanıyor.
  Gerçek şu ki Allah herkesin hakiki halini bilmekle beraber, aslında hepimiz gırtlağına kadar kusura batmış haldeyiz. Kusurlu bir insanın kendisini bırakın Mehdi sanması, Mehdinin kumandanı vesaire sanması dahi çok ciddi bir hastalıktır. Bizler sadece ve sadece hizmetkar olabiliriz. En altta, rütbesiz asker kabul edilirsek öpüp başımıza koyalım.
  Hiç birimiz akıbetimiz bilmiyoruz. Kendini bir şey sanmak ucub'tur. Ucub ise amelleri siler götürür. Mehdi malum rical-i gayb tarafından zorla görev kendisine kabul ettirilecektir. Artık o zat kimi kendine karin edecekse o bilir.

  YanıtlaSil
 25. Kazanacak olan sadece ihlastır. Safi ve temiz bir kalb sahibi olmaktır. Dünyevi ve uhrevi bir karşılık beklemeden Mehdinin çok zorlu olan yolunda sebat etmektir. Malum Onun yolundan dahi ayrılanlar olacaktır. Kimin ayakları sabit kalırsa ona maşaallah..

  YanıtlaSil
 26. Ahirzamanın en büyük fesadı ve zulümatı gelmektedir. Bu fesad ve karanlık Allahın izniyle ancak Mehdi ile izale edilebilir. Tahminen ortada hür bir müslüman ülke bile kalmayacaktır. Batılı ordular Medineyi bombardıman edecek. Yahudi orduları Haybere kadar yaklaşacaktır. Tabi bu arada ülkemizin durumu buradan anlaşılmaktadır. Mehdi Mekkeden sefere başlayıp yedi aşamada İstanbulu yeniden feth edecektir. Rus orduları Amik ovasında darbe yedikten sonra geri çekilirken Doğu Anadolu'daki halk tarafından teslim alınacaktır. Yani ümmet öldürülmek istenecek, Ancak yeniden dirilecektir. Bu arada Peygamberimizin bir hadisinde kendini benden sanan, ancak benden olmayan birisinin yol açacağı fitneden bahsetmektedir. Bu fitnekar kim olabilir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de kaç gündür bunu düşünüyordum. Hadiste geçen ifade sanırım Süfyan için söylenmiş. Safaasya sadece bir tahmin diye Kardavi olabilir mi diyor. Gerçi Süfyanla ile ilgili diğer hadislerle pek örtüşmüyor amaa... Acaba bizim Kainat İmamı'mız olabilir mi bu zat? Şüphe işte....

   Sil
 27. Topal adamın fitnesi de önemli... Topal adam kim? Bu hadisin mana külliyetine dahil bir ferdi kim?

  YanıtlaSil
 28. Topal çıktı ve yakıp yıkmaktan bahsediyor. Uyanalım... Müslümanları sakallarından yollarda sürüklemek isteyenleri teşhis edelim. Albayrağa sarılı tabutlarla, kızıl bayraklı tabutları bilelim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kimdir Mustafa abi size göre? Bizim bildiğimiz, süfyani den önce zuhur edecektir bu Topal adam ve Mısırı işgal edecektir. Siz çıktığından bahsediyorsunuz.

   Sil
  2. geçmişteki örneği olarak timur aklıma geliyor karşısında kimse tutunamamış bugün rusya varsa timurun sayesinde altınordu devletini timur yıkınca altınorduya bağlı moskova özgür kaldı

   Sil
  3. StickandCode kardeşim... Hadisteki mana asıldır. Ancak ben hapisten yeni çıkan topaldan bahsediyorum. O da mühim bir fitne çevirmekte...

   Sil
 29. bahsettiğinizde antepli olan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Wiki'ye baktım. Öyleymiş...

   Sil
 30. hadisteki için söylüyorum.ALLAHU alem bu zamana göre topal adam ABD dişişler bakanı John Kerry olabilir.Nette aksadığını görmüştüm . Yada bu arada başka topal çıkar mı yada sakatlanan biri mi olur bilemem.

  Mustafa bey antepli dediklerini yaparsa bu hükümet nasıl olurda buna zemin hazırlar sorusu akla gemez mi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben hadisin mana külliyetine dahil bir ferdi dedim. Topal adam sadece o değil.. Topal adam zaten uzun süredir fitne kaynatıyor. Belki yakın bir süreç içinde sol bir kalkışmanın ateşleyicisi rolünü oynayabilir. Mısır'daki topal ise hadisin asıl manasıdır.

   Ergenekon ve Balyoz hakkında net bilgim yok. Bildiğim sadece askeriyde bir grup darbe hazırlığına girdi. Bu grup içeri alındı. Ancak karşı ekip te duruma müdahele edip, milli askerleri içeri aldı. Ancak sadece genel şablon sunuyorum. Şu anda dahi kim milli kim gayrımilli bilemem.
   Demekki çok önemli gelişmeler olduğundan bir musalaha, mütareke ve anlaşma sözkonusu olmalı. Yani şu burnumuzun önündeki Kırım meselesi Rusyanın Avrupayı yerle bir etme savaşının fitili niteliğinde olduğundan acil bir hareket atıldı.
   Hatta yakın zamana kadar milli olduğu sanılan cemaat hareketinin son kulvarda gayrımilli olduğu anlaşıldı. Savaş öncesi acil tedbirler alınmış olabilir mi diye düşünüyorum. Dikkat ettiyseniz blogumda bu konuya hiç girmedim. Benim için de halen karakutu durumunda...Biz sonuçta sade bir vatandaşız. Devletin içindeki mahrem bilgileri bilemeyiz.
   Eğer ülke içinde bir karmaşa yaşanıyor ve yaşanacaksa zaten topal bunun çok önemli bir süjesi...

   Sil
  2. bu ara benim bir beklentim var oda şu avrupanın gazına muhtaç olmamak için israil gazını avrupaya götürmek için hükümeti sallamaya devam edebilirler gösteriler artar
   veya hükümetle anlaşıp türkiyedeki doğal gaz ve petrol rezervlerinin yerlerini kendilerinin de kullanmaları şartıyla hükümete gösterebilirler
   hükümeti sevdikleri için değil rusyanın burnunu sürtmek için gazına tuzuna muhtaç olmamak için

   Sil
 31. topal adam ceza evinden yeni çıktı  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Topal cezaevinden çıkmadan önce de bütün hayatı boyunca yolu belli bir adamdır. Cezaevinden çıkınca ilk ağızda söyledikleri bellidir. Yalnız dikkat ederseniz onun dışındakiler hep temkinli ve dikkatli sözler sarf ettiler. Bir tek o içinde ne varsa ortaya döktü.

   Sil
  2. Doğu Perinçek, Ulusal Kanal'da katıldığı canlı yayında, “Türkiye 3 yıl içinde bir devrime gidiyor” dedi.

   Sil
  3. Perinçek, Türkiye'de bir devrimin nesnel koşullarının oluştuğunu söyledi. Konuyla ilgili olarak Perinçek, “Buradan iddia ediyorum: Türkiye 3 yıl içinde bir devrime gidiyor. Hep birlikte süpüreceğiz bunları. Fethullah Gülen, Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül'ü feda ederek kendisini kurtaramaz. Diğerleri de bunlar hırsız diyerek kurtulamaz. ABD Türkiye'yi artık Tayyip Erdoğanla, Abdullah Gülle, Fethullah Gülenle yönetemez. Enstrümanlar eskimiştir” şeklinde konuştu.

   Sil
  4. Şimdi Ergenekon'dan çıkıyoruz. Cemaatlerin, tarikatların kökünü kazıyacağız.
   Bunların hepsinin kökünü kazıyacağız.

   Sil
  5. Slogan adamıdır, ömrü boyunca da öyle olmuştur, ciddiye almayın. Tabi ki böyle bir isteği olabilir, ama eyleme geçirebilecek olan güç kendisi değildir. Sadece bir figüran olabilir. Bir de şu cümlesine dikkat: " ABD Türkiye'yi artık Tayyip Erdoğanla, Abdullah Gülle, Fethullah Gülenle yönetemez."

   Adama sormazlar mı, ne yani seninle mi yönetecek?

   Adama demezler mi, hani anti-emparyalisttin sen kuzum?

   Sil
 32. Belki yeri değil ama aklıma gelmişken buradan yazayım dedim.Etrafıma bakıyorum herkes bir yol tutmuş gidiyor.Kimin neyi önemsediği belli değil.Çoğu kişi vaktini spor,siyaset,para kazanma yada aklıma gelmeyen birsürü şeye zaman harcıyor ve bizim burada tartıştığımız konular da onlara basit yada uçuk geliyor.Bende Kendi kendime bazen soruyorum onlar da müslüman namazın da niyazında aceba ben de mi bir problem var diye.Deccalizim ya bizi aldatıyor ya da onları herneyse.

  Suriye de olaylar başlamadan önce Umreye gitmeyi düşünüyordum.Suriye ve şam bölgesindeki olaylar başlayınca ve olaylar da hadislere paralel gelişince umreye gitmeyi erteledim.Bu arada para biriktirip birkaç yıl üst üste gitmeyi planladım.

  Asıl sormak istediğim şey ise. İmkan bulursak ve ALLAH bize ömür verirse.
  -Mekke - Medine - (oraya gitme planı olanlar için)

  Bunun için Bir planı olan yada fikri olan varsa.
  Aklınız da olan en uygun tarih veya tarihler hangisi olmalı.
  Ben üst üste birkaç yıl gitmeyi düşünüyorum.Benim gibi düşünen varsa mekke-medine de onlarla buluşmak isterim.Daha erken yada şimdi şu olmadı bu çıkmadı diyenler olabilir.Önümüz deki yıllarda başımıza ne gelecek ALLAHU alem bilmiyoruz.Şimdi imkanımız var yarın ne olur bilmiyoruz.Şimdi Nette rahat yazabiliyoruz bu imkanı bulamayabiliriz.Yarı ne olur ALLAHU alem.Bulunduğum yerde muhacir olmuş bir sürü suriyeli var.Dün neydiler bugün başlarına ne geldi.Allah haklarını yerde bırakmasın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dikkat ederseniz yakınlarda blogumun kenarında" Biz muhacirlerin gidecek başka yeri yok" demiştim. Bizler muhacir torunuyuz. Koskoca Rumeli islam yurdu iken şimdi çoğu yeri dini açıdan kararmış durumda... Elimizdeki bu yurdun kıymetini en fazla biz biliriz. Onun için rahat kendine batmış olan çok kimse olsa da biz dedelerimizin başına gelenleri unutmadık.

   Sil
  2. Blogum aslında kişisel araştırmalarımı paylaştığım bir blog niyetiyle başlamış iken şimdi pek çok kardeşimizin düşüncelerini paylaştığı bir platform niteliğine erişti. Şimdi zaman zaman başımı ağrıtan durumlar nedeniyle kapatmak aklıma geldikçe artık mücadelenin ortasında bırakıp gitmek yanlış olur diyorum. Sabırla yazılarımı sürdürüyorum. Aslında aktif siyasi yazılara bulaşmamış olmayı dilerdim. Ancak halen bu çalışmalarımı siyaset açısından değil, vatan ve milletin selameti açısından yürütüyorum. O yüzden Akparti dediysek siyeset için değil, Şu anda Akparti denilerek devlet büyük bir saldırı altındadır. Bizler devlet ve milletimizin selamet ve bekası için dua ediyoruz. Partiler ebedi değil... Sanırım yakın bir zamanda Akparti dahi kendini revize edecek ve başka bir hüviyetle yine devletin başında olacaktır.

   Sil
  3. BlackHill kardeş, bence umre işini fazla ertelememek lazım. Eğer benim şu an vakit imkanım olsa şimdi giderdim. Suud kralı Abdullah ölmeden önce, Türkiye'de iç çatışmalar başlamadan önce... Henüz ulaşım problemleri başlamadan önce... Haccı bile uzatmadan farzlarını yerine getirip çarçabuk geri dönün deniliyor evliyaullah tarafından. Umreyi de çarçabuk, fazla uzatmadan ve bu aralar yapmak bence en makulu... Allah yardımcınız olsun...

   Sil
 33. Topal 'ın başka manası : ABD'de 2 dönemini dolduran Başkanların görev sürelerinin bitimine yakın 'topal' olarak anılması diye de bir durum var onu da ayrıca belirteyim.

  2.dönemin sonunda Kasım ayında yapılan seçimle Ocak ayı arasındaki yeni başkanın yemin töreni arasındaki 2-3 aylık zaman diliminde eski başkan 'topal ördek' olarak anılır. Bilginize.

  YanıtlaSil
 34. Konu dışı gibi olacak ama nereye yazacağımı bilemedim: Cemaatin yurtdışındaki öğretmenlerinin yurda dönüş trafiğinde önemli bir hızlanma yaşıyor son günlerde, bayram değil tatil değil.. Bilin bakalım neden? :)

  YanıtlaSil
 35. Aranızda ümüdi azalan varsa bol bol ıspanak yesin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mesele ıspanak olunca Akşemseddin'in hikayesi hatırıma geldi. Akşemseddin Fatihin Kostantiniyeyi muhasarası esansında kırlardaki ebegümeci otlarını toplatıyor. Gaybi haberlere göre ahirzamanda büyük savaş olacak. Bu savaş sırasındaki toz ve duman sebebiyle güneş uzun süre perdelenecek. Pekçok bitki gelişemeyecek. Ebegümeci hariç... İnsanlar ebegümeci yiyerek hayatta kalacaklar. Bunun üzerine evliyaullah Akşemseddini uyarmışlar. Bu savaş ileride olacak demişler. Bundan sonra Akşemseddin müridlerine mümkün olduğu kadar kırlara ebegümeci dikilmesi görevini vermiş.
   Bu durum gösteriyor ki savaş esnasında uzun süre hava karanlık olacak. Bu nedenle karanlıkta dahi gelişebilen ebegümeci çok önemli bir bitki...
   MS 537 tarihinde Endonezyadaki Krakatao volkanı patlamış. Külleri bütün dünyaya yayılmış. Bir kaç yıl güneşin ışıklarını engellemişler. Bitkiler gelişememiş. Bu yüzden Doğu Roma imparatorluğu çökmüş.. Buna benzer kıyamet alameti duhan hadisesi olacak. Bununla bir ilgisi var mı bilmem.

   Sil
  2. Şeyh imran hüseyine göre duhan hadisesi; 3.cihan harbi sırasında oluşacak nükleer silahların dumanı ile dünya semasının kaplanması. Tabi ne derece doğrudur bilinmez. Halbuki ilk alamet Deccal olarak biliyoruz. Sıralama yoktur diye söylüyor kendileri.

   Sil
  3. bende öyle düşünüyorum.

   Sil
 36. Bediüzzaman Said-i Nursi'nin talebeleri, Türkiye'de yaşanan süreçle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

  http://www.sabah.com.tr/Gundem/2014/03/22/bunlar-hakiki-musluman-degil-menfaatci

  Abdullah Yeğin: Hükümetin dine sarılmasına çok iyi baktıklarını, hükümete dua ettiklerini belirten Yeğin, hükümetin icraatları sayesinde İslam aleminde de Türkiye'nin sevilmeye başladığını anlattı.
  Yeğin, hatasız bir hükümetin olamayacağını vurgulayarak, "Mutlaka bazı hataları olur. Ama ekseriyeti iyiyse İslamiyet'e hadim ise desteklememiz lazım. Müslüman Müslüman'ın aleyhinde olmamalı" dedi.

  Mehmet Fırıncı, Bediüzzaman'ın devlet ricaline daima tavsiyelerde bulunduğunu dile getirerek, "Üstad, 'Siz oradan kalkın ben oraya oturayım, bunu yapayım' katiyen dememiş. Daima tavsiyede bulunmuş. 'Siz orada oturun, bunları böyle güzel yapın' demiştir.

  Abdülkadir Badıllı: Türkiye'de bir Kürtçülük, bir de Türkçülük adına bir parti kurulmuş. Bu Türkçülük adına kurulan parti, Kürtçülüğü doğurdu maalesef. Böyle olmaması lazım. BDP'liler geldi, 'Biz sizinle görüşmek istiyoruz.' Dedim ki, 'Bakınız, ben oyumu Kürt'e Arap'a vermiyorum, ben oyumu Türkiye'ye ve Urfa'ya veriyorum.'
  Bugünkü parti ve Başbakan düşse ne olacak. Üstad'ın dediği gibi CHP gelecek. CHP geldi mi o dindarların işine gelir mi?


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mehmet Fırıncı: Töhmet altında kaldık.
   "Hükümete muhalefet etmek için bir izah bulamadığını anlatan Fırıncı, "Durup dururken bir Müslüman böyle bir idareye karşı nasıl böyle tavır içine girebilir? Bunun manasını bulamıyoruz. Bu arkadaşlar katiyen bu işten vazgeçsin. Biz de töhmet altında kaldık. Bu töhmetten bizim de kurtulmamız lazım. Biz böyle bir şeyi kabul etmiyoruz. Hizmetimize devam ediyoruz. 60-70 sene evvel nasıl başladıysak aynen öyle devam ediyoruz. Onlar bu yanlışlıktan vazgeçsin" şeklinde konuştu.

   Sil
 37. Yeni Şafak:

  Abdülkadir Badıllı: Allah onlara insaf versin

  Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Abdullah Yeğin, Mehmet Fırıncı, Abdülkadir Badıllı ve Barla Platformu Başkanı Said Yüce, TRT Haber'de vefatının 54. yılı münasebetiyle düzenlenen programda Said Nursi'nin bilinmeyenlerini anlattı.

  Talebelerinden Mehmet Fırıncı ve Abdülkadir Badıllı son zamanlarda bazı grupların hükümete karşı aldıkları tavrı eleştirdi.

  "Gelişen hadiseler Müslümanları derinden sarstı"

  Bediüzzaman'ın talebelerinden Mehmet Fırıncı, "Türkiye'mizde çeşitli İslami hizmet anlayışları vardı, halende var. Hepsi de hizmet ediyorlar. Fakat son zamanlarda hakikaten farklı bir şey çıktı ortaya. Eskiden beri bildiğimiz hoşgörü, müsamaha kişiliğiyle ufak tefek şeyler olsa da biz onları bütün cemaati İslamiye hoş görür bir vaziyette yürüdük. Fakat son zamanlarda gelişen hadiseler hakikaten Müslümanları derinden sarstı. Biz öyle olduk. Bir yanlış var bu işte" dedi.

  Her alanda eskiye göre daha iyi olduğunun altını çizen Fırıncı, "Gençlerimiz hakikaten hakka hakikate hizmet etmek isteyen, tefekkür ehli gençlerimiz en mükemmel şahsiyetle yetiştiğini görüyoruz. Dolayısıyla tam bir hürriyet. Hiç bir şeyde sakınılacak bir şey yok. Sohbetler dersler, hepsi yerinde yapılıyor. Risale-i Nur hizmeti olarak, diğer İslami gruplarla da bizim münasebetimiz var. Onlarda fevkalade memnun şikayet eden kimseyi görmedik" şeklinde konuştu.

  "Üstad bir partinin içişlerine girmeyiniz diyor"

  Bediüzzaman'ın talebelerinden Abdülkadir Badıllı ise, "Bu tartışmalar maalesef durup duruken iki senedir başlatıldı. Üstadımız diyor ki, 'Bir partinin az bir zararı da dokunsa size, sizin ona faydanız dokunsun zararınız dokunmasın. Onun siyasetine karışmayınız, içişlerine girmeyiniz diyor. Ama herkesin gözü önünde cereyan eden bir zümre bunu zıddını yapıyor. Daha evvel Üstad ile birlikte olduklarını iddia ederlerken, şimdi tamamen değişik bir şekilde, tamamen hükümeti yıpratmak, pençeleşmek, bu hiç birimizin hoşuna gitmiyor. Allah onlara insaf versin diyorum başka bir şey demiyorum" dedi.

  http://yenisafak.com.tr/aktuel-haber/abdulkadir-badilli-allah-onlara-insaf-versin-22.03.2014-627851?ref=manset-3


  Bediüzzaman'ın talebelerinde Abdülkadir Badıllı, Bediüzzaman'ın 'Bir partinin size az bir zararı da dokunsa, sizin ona faydanız dokunsun, zararınız dokunmasın. Onun siyasetine karışmayınız, içişlerine girmeyiniz' dediği ve bir zümrenin ise bunun zıddını yaptığını belirterek, "Bu hiç birimizin hoşuna gitmiyor. Allah onlara insaf versin" dedi.

  YanıtlaSil
 38. Kırkıncı Hoca'dan o röportaja yalanlama!

  Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Mehmet Kırkıncı Hocaefendi ile ilgili bir yalan haber daha... Kırkıncı'nın Fethullah Gülen'le ilgili, "Hep iyi işler yaptı. Risale-i Nur ışığında yürüdü. 50 yıllık süre içerisinde Allah O'na hiç yanlış yaptırmadı" dediği iddia edildi. Ancak, mehmedkirkinci.com'dan yapılan açıklamada bu röportaj yalanlandı
  Mehmet Kırıkıncı'nın resmi sitesi mehmedkirkinci.com'dan "Tavzih" başlıklı açıklama şöyle:


  Bir kaç gün önce Dr. Ali Bayram ziyaretime geldi. Sohbet sırasında Fetullah Gülen Hocaefendi hakkındaki kanaatimi sordu. Ben de kendisine, elli yıldan fazla bir zamandan beri tanıdığım hocaefendi hakkındaki kanaatlerimi beyan ettim. Bu konuşmalarımız günlük siyasi atmosferle alakadar olmayıp tamamen sohbet mahiyetindeydi. Sohbetimizin siyasi bir röportaj ve hükümetimiz aleyhinde bir siyasi beyanat gibi yayınlanmasından ve sohbet sırasında ifade etmediğim bazı cümlelerin bana aitmiş gibi neşredilmesinden cidden rahatsız oldum. Efkârı umumiyeye arz ederim.

  YanıtlaSil
 39. Bugün bir zaman gazetesini elime aldım ve baktım. Gazeteye bakınca F.Gülen ve cemaatin "paralel kısmı" sanki hükümete darbe vuran, montaj kasetlerle kişilik ve itibar suikasti yapanlar kendileri değilmiş gibi davranıyorlar. Hükümeti devirmek için rüzgar ekenler şimdi fırtınanın kendi aleyhlerine döndüğünü görünce, özellikle bu ateşi tutuşturanlar soluğu çoktan dışarıda aldılar. Şimdi bir mazlumiyet ve masumiyet tavrı içindeler. Unutulmamalı ki devlete kafa tutmak oyun değildir. Devletin ve milletin bekası ile oyun oynayanlar bunun karşılığını görmezse o devlet, devlet olmaz. Hükümeti devirselerdi şimdiki gibi mazlumane şekilde mi davranacaklardı?

  YanıtlaSil
 40. Kişisel olarak eleştirilerim cemaate değil, paralel örgütedir. Canıyla ve malıyla hizmet etmeye çalışanlara vurmak istemem. Hizmet hareketinin altında cemaat, üstünde uluslararası bir örgüt vardır. Bu örgüt başta Yahudi, İngiliz ve ve neoconların yardımını almaktadır. Onların verdiği hükümeti devirme ihalesini almışlar, ancak başaramayıp altında kalmışlardır. Sanırım gelecek darbe bu örgütü tarumar edecek ancak hizmet ehli zarar görmeyecektir.
  Bu arada her türlü sınavın sorularını çalarak kendi adamlarına verenler, devlet kadrolarını haksız yere kendi adamlarıyla dolduranlar bunun hesabını vereceklerdir. Haksız yollarla haklı yerlere gelinemez. Haram yöntemlerle hizmet edilemez. Kendi adamlarını kayırmak her şeyden önce ahlaki bir sorundur. Maksada erişmek için her yol mübah demek ahlaki ve dini bir durum değildir.

  YanıtlaSil
 41. Altın vuruş bugün mü?

  Fehmi Koru:
  Sizler önem vermiyor olabilirsiniz, ama Türkiye’de belli çevreler, siyasi partilerden bazı isimler, internet üzerinden bugün açıklanacak müthiş bir ifşaatı heyecanla beklemekteler... ‘Altın vuruş’ değerinde bir ifşaatı...

  Anamuhalefet partisinin önemli bir ismi, erkenden heyecanlanıp, “Tayyip Erdoğan 30 Mart’tan önce gidebilir” açıklaması bile yaptı.

  YanıtlaSil
 42. Suanda 2016 yili agustos feto darbe yapti artik daha onceki yorumlariniza bir bakin iman tazeleyin.kucuk bir katkida yapayim: yil 1989 son devrin en buyuk alimlerinden Allah rahmet eylesi. ISMAIL CETIN hoca fethullah hoca hakkinda ne dersiniz seklindeki sorum:a ALlah bu millete onun gercek yuzunu gostermesi eger gosterirse bircok insanin imanina sebep olacak dedi.ozamanlar biz bazan alimler birbirini cekemiyor her hade diye husnu zanda bulunmustuk

  YanıtlaSil
 43. Artık vakit tamam. Fetih'e az kaldı. Kimse üstüne alınmasın, rol sahipleri bellidir, perde açılır, senaryoyu yazan Rabbim:"oynayın" der ve İslam, dünyaya hakim olur. 2019'u da geçmez Biiznillah...

  YanıtlaSil