.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

21 Mart 2014 Cuma

NİĞDE TERÖR OLAYI


Türkiye'yi el Kaide üzerinden karıştırmak isteyen odaklar bir kez daha sahneye çıktı. Hatay'dan İstanbul'a doğru yola çıkan 3 terörist, Niğde yolunda çevirme yapan ekiplere saldırdı. Çatışmada 3 kişi şehit düştü. 2 saldırgan yakalandı.1'i Arnavut, 1'i Balkan kökenli 1'si Suriyeli 3 teröristten ikisi yakalandı, birisi kaçtı. Yaralı olarak ele geçirilen tedavi altına alınan teröristleri hastane önünde vatandaşlar linç etmek istedi.


İçişler, Bakanı Efkan Ala, "Niğde'deki saldırganların uyrukları batı ülkelerinden. Kendi ülkeleriyle teyit halindeyiz. Teyit ettikten sonra açıklayacağız. Teröristlerin çantalarındaki el bombaları ve silahlar ele geçirildi. Yapılan saldırı tamamen seçime dönük bir kaos ortamı oluşturma çabasıdır." dedi.

Saldırganların İstanbul'a gitmek istediğini sanıyoruz. Seçime dönük kaos ortamı oluşturulmak isteniyor." diye konuştu.

4 yorum:

 1. İbrahim Karagül'ün bu olayla ilgili Yeni Şafaktaki yazısı:

  İstanbul'u teröre hedef gösteren kim?

  http://yenisafak.com.tr/yazarlar/IbrahimKaragul/istanbulu-terore-hedef-gosteren-kim/50903

  YanıtlaSil
 2. Seçimden az önce Türkiye terörle sarsılmak istendi. Teröristler ister el-kaide olsun ister başka örgüt olsun sonuç aynıdır. Aynı konsorsiyum Türkiye ile savaşıyor.

  YanıtlaSil
 3. İbrahim Karagül'den alıntı:

  Türkiye diken üstünde. İçerideki bir yapı ile çokuluslu bazı güç çevrelerinin ortak operasyonlarıyla başa çıkmaya çalışıyor. İstihbarat, terör ve Türkiye'yi yeniden dizayn etmeye dönük kapsamlı bir müdahale var. Bu müdahalenin hedefi sadece Başbakan Tayyip Erdoğan, sadece Ak Parti değil. Bu şer koalisyonu Türkiye'ye ayar vermeye, onu biçimlendirmeye, diz çöktürmeye, yönetilebilir hale getirmeye, ehlileştirmeye çalışıyor.

  Açık söyleyelim: Ülkemiz çokuluslu müdahale ile karşı karşıyadır. Millet bunu anladı. Anladı ki, ani reaksiyonlar gösteriyor, ülkesine sahip çıkıyor. Bu hassasiyeti gösteren Türkiye kamuoyu, koalisyonun öncü güçlerine hesap sormayı da bilecektir. Siyasi kavga, çekişme gibi sunulan senaryonun kendini hedef aldığını bilen Türkiye, birilerine fena halde bedel ödetecektir.

  Niğde'de belki de başarıya ulaşamadan bozulan plan, bu koalisyonun kurgularından biriyse, Türkiye'ye savaş açılmış demektir. Çatışma kan dökme safhasına gelmiştir.

  Sadece bir örgüt saldırısı ise, bir El Kaide saldırısı ise güvenlik problemi vardır. Ama arkasındaki oyun kurucular deşifre olursa olayın güvenlik değil Türkiye meselesi olduğu anlaşılır.

  YanıtlaSil
 4. Melih Gökçek'ten şok iddialar:
  “Allah korusun, muhalefet partilerinin lider konumundaki şahıslarına suikast yapılmasından korkuyoruz. Kılıçdaroğlu’na, Bahçeli’ye, Mansur Yavaş’a veya İstanbul’da Mustafa Sarıgül’e olmasından korkuyorum. Bu kadar açık ve net söylüyorum. Bir siyasi suikast yapılacak Türkiye’yi kaos ortamına sürüklemek isteyecekler.”

  YanıtlaSil