.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

12 Mart 2014 Çarşamba

TÜRKİYE UKRAYNA OLMAYACAK

İbrahim Karagül'ün 12.03. 2014 tarihli yazısını ilgili linkten okuyabilirsiniz... 

http://yenisafak.com.tr/yazarlar/IbrahimKaragul/turkiye-ukrayna-olmayacak/50753?ref=manset-11

Yazıdan bir bölüm: 


Türkiye'ye Ukrayna senaryosu uygulamak isteyenlere bu ülke ağır bir cevap verecektir. Bunu denediler, denemeye devam edecekler. Ancak şunu bilsinler ki, bugün Ukrayna'ya bu hazin sonu hazırlayan ülkeler ve güçlerle ortaklık kurup Türkiye'yi yeniden dizayn etmek isteyenler bu milletin çok ağır tepkisiyle karşı karşıya kalacaktır.
Buna hazırlanıyorlar, Karadeniz'in güneyini de Kuzey'i gibi sarsmaya, etkisizleştirmeye, bir cepheye dönüştürmeye hazırlanıyorlar. Mezhep krizinden iktidar krizine, etnik çatışmalardan sokak isyanlarına kadar bu yönde planlar yapıyorlar.
Ama unutmasınlar ki, bizler 20. Yüzyıl'ı bu kavgalarla geçirdik. Tecrübelerimiz var. Bir daha o tuzaklara düşmeyeceğiz. Düşenler de amaçlarına ulaşamayacaklar. Bugünlerde Türkiye için tezgahlanan ve masum gibi görünen bir söylem üzerinden pazarlanan senaryo ellerinde patlayacak. Bu millet o bombayı kucaklarına atacak.
Türkiye'nin ahmakları, Türkiye'nin beyinsizleri Ukrayna'dakiler gibi başarılı olamayacak. Erzurum'dan, Trabzon'dan, Maraş'tan İzmir'e, Çanakkale'ye kadar bütün ülkeyi kaplayan o direnç, buna izin vermeyecek. Günübirlik hezeyanlarla hareket edenler değil, tarihin hafızası, Anadolu'nun basireti, geleceğe dönük ufuk zafer kazanacak.

25 yorum:

 1. Abdurrahman Dilipak'ın iddiası:
  'Başbakan ameliyattan çıkmayacaktı'
  Dilipak, "Tayyip Erdoğan zehirlendi. Bir balyoz bulunup arabasının camı kırıldı da can çekişirken son anda kurtarıldı. Hapishanede zehirlemek istemişlerdi. Hastanede. Ameliyata girdiğinde çıkamayacaktı ve aynı anda da MİT Müsteşarı gözaltına alınacaktı. Enjeksiyon düştü de iğneyi yapamadılar. Tayyip'i dışarı çıkarttılar da o da MİT Müsteşarıyla görüşüp, 'Sakın teslim olma' dedi.

  YanıtlaSil
 2. Dün ve bugün iki haberin üslubu ilginç...
  F. Gülen, Financial Times'a 'Hükümetin yönetim kadrosundaki küçük bir grup ülkenin ilerlemesini haraca bağlıyor' dedi.
  CHP lideri Kılıçdaroğlu…yazılı açıklama yaptı. "Başbakanlık makamını işgal eden zat, çevresindeki dar bir kadro ile birlikte …..

  Demek ki bir üst akıl bu zatlara sufleyi veriyor. Onlarda aynı sufleyi mikrofonlara üflüyor.
  Ayet-i kerimede: "Ve min şerri'n-neffasati fil ukad" der. "Ukdelere nefes edenlerin şerrinden" Allaha sığınırız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mustafa bey şu savunma yazısı var okuyup değerlendirsek http://www.farukarslan.com/genel/munafik-bir-ustad-tanimiyorum/

   Sil
  2. Yazı oldukça uzun. Yazıdaki alıntıların çoğundan haberdarım. ben tarafımı daha önceden belli ettim. Risale okuyan bir çok Nur cemaat grupları var. 10 yıldan beridir aktif hizmetin içinde değilim. Nur cemaati adına konuşmayacağım. 12 Nur cemaatinden 10 tanesinin iktidarı desteklediği beyan etmiş. Demekki F.Gülen grubu ile Yeni Asya grubu iktidar aleyhindedir. Herkes kendi anlayışını ve içtihadını yüceltmekte ve diğerlerini dışlamaktadır. Faruk Aslan'ın F.Gülen taraftarı olarak Bediüzzamanın halen hayatta olan varis talebeleri de dahil ağabeyleri dışlamasını konuya aşina olanların takdirine bırakıyorum.
   Benim kanaatim Gülen şu anda bilerek yada bilmeyerek, isteyerek yada ikrah-ı mülci şartları altında mühim bir fitnenin tarafı durumundadır. Batılılar adına iktidarı devirmek için ardına ardına darbeler vurmakta ama sonuç alamamaktadır. Bu fitnede söz kılınçtan daha şiddetlidir. Bizim tavrımız devletimizden ve milletimizden yana olmaktır.

   Sil
  3. Bir olay ona bakan iki taraf için farklı olarak algılanır. Bu açıdan her taraf kendini haklı görür. F. Gülen yumruğu masaya vurmuş ve kendine göre bir Bediüzzaman algısı geliştirmiştir. Anlaşılan bu algı Bediüzzamanın talebelerinin anlayışının dışındadır. Burada taraflı değil, objektif bir okuma yapıyorum.
   Nur cemaati içinde ilk önce yazıcı kardeşlerin anlayışı ortaya çıkmış. Ancak genel eğilim onlarla aynı fikirde olmaıştır. Sonra Nur cemaat siyasi bir çizgiye çekilmiş. Ancak cemaatin ana bünyesi siyasi hareket edenlerden ayrılmıştır. Sonra F.Gülen kendi anlayışına göre Bediüzzamanı yorumlamış. O da ayrı bir yol tutmuştur. Şimdi yazıcılar eski yazı konusunda, Yeni Asyacılar siyasetteki doz konusunda, F. Gülen Talebe hizmeti yönünde kendi eğilimleri yönünde ayrışmışlardır. Daha sonra bazı kardeşler risaleerde tahrifat yaptınız diyerek onlar da ayrı bir eğilim tutturmuşlardır. Dikkat edelim ki hepsinin iddiası gerçek Bediüzzaman anlayışı ve hizmeti budur demişlerdir. Şimdi bu tartışmalara girersek kıyamete kadar tartışma sürer. Halbiki zaman tartışma zamanı değil. Herkes kendi hak bildiği yolda, kendi yolunun muhabbetiyle hizmet etsin. Ama başkasıyla uğraşmasın. Onun için F. Gülen hareketi Nur camiasından çıkmış ama giderek bu ana kökten uzaklaşmıştır diyoruz. Yakın zamana kadar bu Nur hizmetim i değil mi demeden uluslararası bir nitelik kazanmış olan hizmeti hüsnü zanla karşılıyorduk. Ben halen tabanı ayrı tavandaki bazılarını ayrı tutarım. Hatayı genelleştirmek istemem. Ama gözlemlediğim kadarıyla cemaatin tabanındaki kardeşlerin de çoğunun yukarıdan enjekte edildiği tarzda düşündüğünü görüyorum. Artık Allah hepimize basar ve basiret versin.

   Sil
  4. Yukarıdaki mesajda iktidarı desteklemeyen Nur cemaatlerinden birisi olarak Yeni Asyacılar zikredilmiştir. Yeni Asya gazetesinden yayınlanan bir açıklamada Yeni Asya'nın F.Gülen cemaati ile asla aynı çizgide olmadığı bildirilmiştir. Yani bunun anlamı budur. İktidarı desteklemiyoruz ama F.Gülen cemaatini de onaylamıyoruz. derler....

   Sil
 3. 1-bir numaralı talebe sayılacak ahmet hüsrev le alakalı bir şey bahsetmemiş halbuki 1977 yılında vefat etti(cenazesine katılmak nasip oldu) kadir mısıroğlunun da belirttiği gibi gülen hakkında olumsuz görüşleri vardı
  2-Star gazetesi yazarı Elif Çakır, tarihçi-yazar Kadir Mısıroğlu'nun kitabından Fethullah Gülen'e ait olduğu iddia edilen bir olayı köşesinde paylaştı.

  Hükümet cemaat kavgasında eleştirilerin odağındaki isim olan Gülen'in geçmişi sorgulanıyor.

  Kadir Mısıroğlu’nun ‘Dünden bugüne: Tahrifat Hareketleri’ isimli kitabının üçüncü cildinde Fethullah Gülen’e ilişkin bomba anı bugün Çakır'ın köşesinde yer buldu. İşte Gülen taraftarlarını kızdıracak o kitaptaki ilgili bölüm:

  "MİLLETİ ZORLA YATIŞTIRDIM"

  "(...)325. sayfada, 1969 ve 73 yılları arasında Adalet Parti ve Demokratik Parti’den Mersin ve Samsun milletvekilliği de yapan emekli vaiz Hilmi Türkmen’den bir hatıra aktarıyor Mısıroğlu...

  “İskenderun’da askerlik yaparken ben de orada vaizdim. Bir gün benim de bulunduğum camide vaaza çıktı ve orada millete Kuran-ı Kerim’in kıymetini bilmedikleri yolunda nasihatte bulunurken o mukaddes kitabı ‘Siz işte böyle yaptınız!..’ diyerek kürsüden atmış, (bu vaka daha sonra Salihli’de de cereyan etmiştir) ve cemaat arasında büyük bir galeyan meydana gelmişti.

  Milleti zorla yatıştırdım. Fethullah’ı alıp evime götürdüm. Genç ve tecrübesiz olduğunu düşünerek nasihatlerde bulundum kendisine.

  "O'NU MANİSA AKIL HASTANESİ'NE SEVK ETTİLER"

  Aradan yıllar geçti. Yıl 1965 veya 66 idi. Gayet perişan bir vaziyette bana geldi. İstanbul’daki arkadaşlarının kendisini beş parasız sokağa attıklarını söyledi ve benden iş istedi. İskenderun’daki vak’a dolayısıyla ihtiyatlı davrandım ve Müftü’ye müracaatla o sırada izinli olan bir vaizin yerine vazifelendirmesini teminle bir deneme yapmak istedim. Bir gün vaaz verirken düşüp bayıldı kürsüde. Hastaneye kaldırdık. Doktorlar depresyon geçirdiğini söyleyerek O’nu Manisa Akıl Hastanesi’ne sevkettiler. Bir iki ay burada yatıp çıktıktan sonra yine yardım istedi. İzmir’in Kestane Pazarı’ndaki Kuran-ı Kerim Kursu’nun idarecilerini tanıyordum. Manisa’da adı ‘deli hoca’ya çıkar endişesiyle, arkadaşlarla görüşerek oraya yerleştirdim. Beş on gün sonra halini hatırını sormak için yanına uğradığımda, baş başa bir kimseyle fiskos ettiğine rastgeldim. Konuştuğu adam, beni görünce yaydan çıkmış ok gibi fırlayıp kaçtı. Kendisine ‘Bu kimdir?” diye sorduğumda ‘Bir talebe velisi!” diye cevap verdi.

  "MİT GÜDÜMLÜ"

  Bu söz doğru değildi. Konuştuğu o adam, bu karşılaşmadan 5-6 ay evvel bana gelmiş ve MİT’çi hüviyetini gösterdikten sonra, benimle açıkça bir mesele konuşmak istediğini söylemişti. Mesele şuydu:

  ‘Bizim teşkilat (MİT) Müslümanların Mustafa Kemal Paşa’ya menfi bir tavır almasından rahatsız. İstiyoruz ki bu münaferatı giderelim. Sen, Süleymancı Cemaati içinde söz sahibi birisin. Sen bizimle çalış bizden ne istersen iste... Diyanet İşleri Başkanı yapalım seni!’

  Kendisine yanlış kapıda olduğunu söylemiştim. Şimdi anlıyordum ki, buldukları adam Fethullah Gülen’di. İşi takip ettim o günden sonra. MİT güdümlü olarak nasıl nafiz bir mevkiye getirildiğine safha safha şahit oldum.”

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yazıyı dün okudum, ama bloguma almayı düşünmedim. Ateşe benzinle gitmek doğru değil... Hocanın gizli müthiş mahiyeti hakkında internette daha dehşetli yazılar var. Bu hususa "Kırk yıllık Kani olur mu Yani" şifresiyle işaret etmiştim. Hatta dedim ki: Ya kendini Kani diye tanıtan zat aslında Yani idiyse, işte o daha vahim tarzında demiştim. Bilmem kendimi anlatabildim mi?
   Memleket hızla bir yangın terine dönüşüyor. Bu nilletin ve devletin sahipleri tamamen dış tahriklerle yangın yerine çevrilmeye çalışılan ülkemizi korumak için her türlü tedbiri almaya hazırdır. Çok çetin günler gelebilir. Karşı taraf bu iktidarı devirmek için ümidini seçimlerin sonucundan da kesmiş olduğundan her türlü bahane ile kanlı bir kaos üretmeye çabalıyorlar.
   Milletimiz sessizdir. Beklemede... Gerekli karşılığı seçimlerde verecektir. Görünen o ki, karşı taraf boyunun ölçüsünü alacaktır. İşte ondan sonra Amerika Neocon, İngiltere, İsrail cephesi, AB bundan sonra kanlı bir sayfa açacaklar... Bunun için biz Türkiye Ukrayna olmayacak dedik. Türkiye, Türkiye olduğunu gösterecektir. Müslümanlara sesleniyorum. Gitsin dediğiniz iktidar giderse yerine Batı işbirlikçileri, Milliyetçi olmayan Ulusalcılar, Dindar sandığımız ama İngiltereye çalışanlar, İngilterenin 100 yıllık hakimiyetinin devam etmesine çalışanlar, İngilteredeki locaya bağlı olan yalı sakinleri bir kere daha kalın bir düğümü boğazımıza atacaklar. O düğüm boğazımızda iken fatiha bile okuyamayacağız. Haberleri olsun. Bilin ki artık açıkça Başbakanın idamını dile getiriyorlar. Bilin ki niyetleri acımasızcadır.

   Sil
  2. Hala ayakkabı kutusunu milletin burnuna sokuyorlar. Halbuki o paranın Üsküp vakfınca Balkan üniversitesine verilmek üzere müdüre teslim edildiği, bunun sebebinin Makedonya hükümetinin para bağışının naklinde sorun çıkarttığı için parayı ilgili vakfa iade etti.

   Sil
  3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 4. Deccal aldatmakla iş görecek. Deccal hak ile batılı birbirine karıştıracak. Herhalde insanların tamamına yakını hangisi gerçek, hangisi yalan ayırt edemeyeceği için Deccali hakkı savunan biri sanacak. İşte Deccal bütün silahlarıyla dünyayı ateşe veriyor. Kendisini kurtarıcı gibi gösteriyor. İşte Deccal öyle yalanlarla Irakı ateşe attı. Sonra kurtarıcı rolüyle Iraka girdi. İşte Suriyenin kıvama gelmesini bekliyor. İşte Afganistan batağa dönüştürülmüş. Son kertede hedefte Türkiye var. Bunu biliyoruz. Ama diyelim ki ülkenin yarısı ateşe atılmaya hazır.
  Müslümanlara basar ve basiret gerekiyor. Müspet hareket etmeliyiz. Ortalığı yakıp yıkanlara alet ve tabi olmamalıyız. Başımızda zenci bir köle dahi olsa itaat ehli sünnetin prensibidir. Beğenmiyorsan seçimde değiştireceksin. Ve en önemlisi milletimiz neyse idarecilerimiz de odur. Milletin çoğu köşe dönmeci zihniyette ise idareci gökten mi gelecek? Hepimiz Ömerleri başımızda istiyoruz ama Ömere layık mıyız acaba?

  YanıtlaSil
 5. Yazar tüm iyi niyeti ile Türkiye'nin Ukrayna olmayacağını yazmış..Biz söze değil icraate bakalım.Gerçektende bahsettiği şekilde mezhep ve etnik çatışmalar,üstüne sokak isyanlarına karşı ülkemizin hazırlıklı bir gücü bulunuyor mu? Ben tomalardan biber gazlarından bahsetmiyorum.Bu saldırıları bertaraf edecek stratejik derinlikli bir oluşumumuz var mı? Nato,Abd vs.güdümlü olanları(özel harp dairesi) saymıyorum. Şu anda elimizde adamakıllı bir kurum var mı? Bana istihbarat teşkilatından bahsetmeyin bile..Başı bizden olabilir ama ana gövdede kurtlar halen dolaşıyor.

  Takip ettiğim stratejistlerin kahir ekseriyeti dünya üzerinde şu an için çatışan iki büyük gücün meydan muharebesinin yerinin Türkiye olacağını çok önceden yazmaya başlamışlardı.Ben aceleci davranarak bu çatışmaların,ayrılıkların,kavgaların,ölümlerin daha önce olabileceğini tahmin etmiştim,ancak beşer şaşar derler,yanılmışım..

  Nisan-Ağustos ayları çok kritik geçeceğe benziyor. Her yerden üzerimize geleceklerini ve gerçek hedefin Başbakan olduğunu görüyorum.Başbakan partisini ayakta tutan direk.Onu yıkarlarsa Akp'yi kolayca yerler..O'nun gibi cesaretli adam göremiyorum..

  Biz Cenabı Allah'a dualarımızı edelim,yalnız işin realist tarafını da görelim : Küresel sermayenin her türden ve her cepheden şiddetli saldırıları karşısında maalesef mevcut hükümet dayanamayacaktır..Buna dayanabilmesini sağlayacak stratejik akıldan ve kadrolardan yoksundur..Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 'derin stratejik bir aklı' yoktur..Ruhumuza el fatiha diyelim..

  Ha bir ihtimal var o da Zaman Sahibinin şu zaman diliminde çıkması..Öyle olursa kurtuluruz..inşallah..Bütün göstergelerde aşağı yukarı 2014-2016 yıllarını gösteriyor gibime geliyor..

  İki seçenek var önümüzde : İslâm Birliğini kurmak(Abd-Rusya destekli,AB ve Çin'e karşı),diğer seçenek ise parçalanıp işgale uğramak..

  YanıtlaSil
 6. 2013-2023 ARASINDAKİ OLAYLARI ANALİZ EDEN VE BU ANALİZLERİ DE ''KURANI-KERİM,HADİSLER,ALİMLER,İFŞAATLAR,EBCEDİ HESAPLAR'' DAN YARARLANAN ARKADAŞLAR hem onlar hemde benim beklediğim olayları özetle sıralarsak.
  2013 GEÇTİ ŞİMDİ 2014 VE SONRASI İÇİN
  FIRAT NEHRİ-3.DÜNYA SAVAŞI-SÜFYANIN ÇIKIŞI VE ÖLDÜRÜLMESİ-SİYAH BAYRAKLILARIN ÇIKIŞI-HZ MEHDİNİN MÜJDELENMESİ-KUDDÜSÜN FETHİ VE İSRAİLİN YIKILMASI-DECCAL VE HZ İSANIN NUZÜLÜ İLE DECCALİN ÖLDÜRÜLMESİ.....arada bazı olaylar da var ama ana konu olarak bunları sıralayabiliriz.2014-2015-2016-2017-2018-2019-2020-21-22- ve 2023 bu yılıda sayarsak tam olarak önümüzde 10 yıl var.ALLAHU ALEM diyelim ve hayırlısıyla bekliyoruz.Selametle...

  YanıtlaSil
 7. simdi bizi aldatan, hirsizlik yaptigi alenen kayitlara gecmis, bunu reddetemeyen bir insani hala daha boyle ovmekten, pesinden gitmekten bahsetmek sanirim en hafif tabiriyle akil tutulmasi yasamak, baska kelime bulamiyorum. Aldatan bizden degildir diyor Hz Peygamber, adam Turkiye gemisini aldi okyanus dibine dogru goturuyor, hala keramet ariyorsunuz. Vallahi ya bizim inandigimiz islam, muslumanlik baska ya da bilmiyorum ne diyebilirim. Suphesiz ki burda yapilan yorumlara dikkat edilmesi gerekir, bir insani sevmek le dinin emrettigi seriatin emrettigini yapmak ayri seyler, hele devlet yonetimi soz konusu ise. Bu arada ne hacivatciyiz, ne karagozcu. Kuran akil sahiplerine hitap eder, seklen ibadet taklitcilerine degil, kacimizin ibadeti Allah katinda makbul bunu kim bilebilir. Hadislerde ne diyor kisinin namazi orucu sizi aldatmasin mevki makam ve parayla olan ilsikisine bakin diyor. Yani ne diye uckagitci siyasetci tayfasini savunacak yazilar yazabiliyoruz burda ve Mehdi A.S. asker olmayi bekliyoruz cogumuz, aklim almiyor. Nasil olacak bu isler, hirsiza hirsiz arsiza arsiz , vatansiza vatansiz , kediye kedi ne zaman diyebilecegiz. Kardeslerim, Hakki konusalim, dogruyu savunalim, dogruyu konusalim, batili savunmayalim, batilla is tutmayalim, unutmayin zafer cokta degil, imanli azinliktadir. Gelmeyelim bu oyunlara, bu logdaki tum kardeslerimize selam olsun, ama vicdanen rahatsiz oldugum icin yazma hissi duydum.Allah a hamd olsun, milletimiz devletimiz varolsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli kardeşim,, bundan önce ifade ettiğimiz gibi Türkiyenin İngiltere (yada daha geniş bir cephenin) kontolundan çıkmaya başlaması elbette onlar açısından felaket olduğundan, onlar Türkiyenin Erdoğan eliyle bir felakete sürüklendiği iddiasını kendi tarafındakilere empoze etmektedir. Türkiyenin bağımsızlaşması onlar için felakettir.

   Sil
  2. Üstad Bediüzzaman'ın talebelerinden Fikri Meriç Hoca, 17 Aralık operasyonu sonrası hükümetin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın durumu ile ilgili istihareye yattığını açıkladı.

   Talebelerinin "Tayyip Erdoğan hakkında bir rüya gördüğünüzü söylemiştiniz onu anlatabilirsiniz?" sorusu üzerine 17 Aralık sonrası gelişmelerle ilgili istihareye yattığını istihare sonucu ümmetin, Tayyip Erdoğan'ın arkasında olarak gördüğünü ifade etti.

   Meriç gördüğü rüyayı ve düşündüklerini şöyle açıkladı:

   "Bu işler böyle olduktan sonra "bu Tayyip'in hali şanı nedir, nasıldır?" diye istihareye yattım. Akşamdan istihareye yattım. Hemen gözüme uyku girdi. Baktım ki bütün alemi İslam toplanmış Tayyip'in kapısında, Tayyip'e dua ediyor. Böyle Arabistan halkının kıyafetleri gibi uzun uzun elbiseli insanlar, Müslümanlar toplanmışlar Tayyip'e dua ediyor.

   Duada şöyle idi:

   "Allahümmensuruhu biyedike leke allhümmeyyidhu biyedike leke vezma beyne ve beynek"

   Manası:

   Ey Allahım sen kuvvet ve kudretinle ona yardım et. Allahım sen kuvvet ve kudretinle onu teyid et, destekle... Allahım kudretinle Senin ile onunla senin aranı birleştir.("Yani himayen altına al" diye...)

   Akşamdan sabaha kadar bu dua uykumda devam etti. Uyandığımda yine bu dua dilimde devam ediyordu. O zaman dedim ki "inşaallah memleketimiz için akibeti iyi olacaktır. Bu durumda hükümetimizi desteklemek en doğrusu olacaktır."

   Sil
 8. Kim kimi aldatıyor hemşerim ? Ya da şunu söyleyeyim : Doğruluğundan emin olmadığımız operasyonlar gerçekleşiyor şu sıralar. Velev ki doğru, bu aldatma para ile olmuş oluyor. Ya peki yıllardır Ehli Sünnet İslamlığını bozan Cemaatin aldatmasına ne diyeceksin ? Parayı kazanırsın bir süre sonra peki ya itikadını ?

  Elimizde bakan çocuklarının adının karıştığı bir dava var,doğru. Bu dava ile ilgili ses kayıtları da servis ediliyor bu da doğru. Yalnız şunu söyleyeyim bu polisler savcılar neden kendi amirlerinden gizlice iş yürütüyorlar ? Neden bazı medya daha gözaltılar birinci gününde peşin peşin bu insanları suçlu ilân ediyor ?

  Aldatan bizden değildir,evet biliyoruz. Bu durumda aldatanların ekser kısmı Gülen Cemaatinde bulunuyor.Tabana karşı sempatisi olanları da uyarıyorum,onlarında maalesef itikadı bozulmuş. E tepedeki adam Cebrail bile parti kursa desteklemem diyor ya..En salak adam bile bilmez mi melekler Cenabı Allah'ın emrinden çıkmazlar. E o zaman tapınılan kainat imamınız Allah'a isyan etmiyor mu ? Aklınızı başınıza devşirin diyeceğim ama öfke aklınızı esir almış.

  Ha şuna da dayanamıyorsunuz : Hocanız;Efendiniz çözümsüzlük içindeki Türkiye'ye humeyni gibi gelip sorunları çözecekti ama Başbakan ondan evvel davrandı,bazı şeyleri çözmekle meşgul..Buna sinir olduklarını biliyorum.

  Bakın o adamı orada vaazlarında boynu bükük görüp,barış havarisi gibi görmeyin. Çok tehlikeli,paranoyak adamlar bunlar.Hele bağlıları inanın bir demesiyle adam öldürürler. İnanmayanlar çok olabilir aramızda yalnız adamların gözlerindeki nefreti görürseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

  Hapse atılan askerlerin hepsinin suçlu olduğuna hiçbir zaman inanmadım. Bakın göreceksiniz malum davalardan salıverilen askerlerde inşallah şerre değil bilerek ya da bilmeyerek hayra hizmet edecekler. Asker, cemaate karşı hükümetin yanında daha sağlam duracak.

  Türkiye gemisini alıp okyanus ötesine gönderen Başbakan'mı? Buna kargalar bile güler. Yapılan hizmetler ortada. Asıl bizi küresel sermayenin dümen suyuna götürmek isteyen cemaati görün ey Ümmeti Muhammed. Bu adamlar çok tehlikeli. Masum göründüklerine bakmayın. Bakın bazı yazarlar da yazdı seçimden sonra işler çirkinleşecek diye..Tahminlerime göre bu adamlar bulundukları mevkileri terketmeyecek,çatışma yolunu seçecek,dolaylı veya dolaysız..

  Ben üçkağıtçı bile olsa itikatı bozuk cemaatçiden üstün tutarım o dediğiniz siyasetçiyi onu da söyleyeyim.

  Hırsıza hırsız diyoruz : Kafirlerle işbirliği yapıp kozmik bilgileri onlara verenler,satanlar Ciamaat.

  Arsıza arsız : Makam,mevki için her türlü naneyi yiyen,insanlara şantaj yapan hatta bu uğurda eskort kızlarla bile iş tutan Ciamaat.

  Vatansıza vatansız : Yıllardır ülkesinden uzakta vatansız,hiçbir gerçekci sebebi olmadan yurtdışında yaşayan mehdi(!) mesih(!) günahsız(!) hatasız(!) Ciamaat önderi.

  Doğruyu konuşalım evet : Kendi menfaatleri için kendi vatanlarını bile satan bir Ciamaat var ortada. İtikatları bozulmuş,şantajcı bir yapı.

  Cenabı Allah bu yolda Başbakan'a güç kuvvet versin. İnşallah en kısa zamanda temizler bunları devletten.

  Siz hala yolsuzluk diye kendinizi avutun..Adamlar resmen psikolojik harekât yaptılar,milletin zihnini de bulandırdırlar..Saf Müslümanlarda bunlara kandılar..

  YanıtlaSil
 9. Vardır bir bildikleri

  BEKİR HAZAR
  13 Mart 2014, Perşembe
  GönderYazdır

  BEKİR HAZAR

  Dünya 20. Yüzyıl'a girmek üzere...
  İngiltere'de seçimler yapılıyor.
  Liberal Parti seçimi kazanan oluyor.
  Londra'da artık patron o partinin lideri Gladstone.
  O bir Türk ve Osmanlı düşmanı. "Hindistan yolu bizim için çok önemli.
  Türkler Avrupa'dan atılmada ortadoğuya hakim olamayız" diyor.
  İngiliz Müstemleke Nazırıyken Lordlar kamarasında kürsüye çıkıyor.
  Elindeki Kur'an-ı Kerim'i havaya kaldırıyor. "Eğer bu kitabı Türkler'in elinden alamazsak onları asla yenemeyiz" diyerek haykırıyor.
  Aradan yıllar geçiyor.
  Gladstone'un İngiltere'si İstanbul'a giriyor.
  Osmanlı'yı paramparça ediyor.
  Ordularını çekiyorlar ama bu ülkeden hiç çıkmıyorlar.
  İnönü zamanında Gladstone kurallarını devreye sokuyorlar.
  Bu ülkede Kur'an-ı Kerim okumayı yasaklatıyorlar. Ezanı Türkçeleştiriyorlar.
  Buna karşı çıkanı hapse attırıyorlar. (Bunlardan biri de rahmetli babamdır) Tarihçi Ekrem Buğra ile sohbet ettik dün.
  İnönü'yü anlattı.
  İstanbul'u geziyor, "Çok fazla cami var" diyor. Camileri kapattırıyor.
  Her ilde birkaç cami bırakıyor.
  Sultanahmet Camii kışla ve askerlik şubesi oluyor.
  Gladstone'un PROJESİ bir bir uygulanıyor.
  Türkler'i bitirme OPERASYONU o günlerde başlıyor...
  Rejimi ellerinde tutmak için ZENGİN AİLELER üretiyorlar.
  Bu ülkeyi yıllarca BOĞAZ'dan yönetiyorlar.
  Prof. Dr. Mahir Kaynak yıllar önce altını çiziyor. "Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra İngiliz İstihbarat Teşkilatı'nın Türkiye'de aileler kanalı ile örgütlendiğini, bunların iktisadi ilişkilerinin olduğunu düşünüyorum.
  İngiltere istihbarat stratejisinin de ailelere dayandığını biliyorum.
  Eğer cumhuriyetin kuruluşundan bu yana hem politikanın içinde hem de iktisadi gücü olan insanları görüyorsanız bunların çıkar ilişkisini aramak lazımdır" diyor.
  İngiltere'ye çalışan BARONLARA dikkat çekiyor.
  Ve yüzyıl sonra Türkler İNGİLİZ sistemine başkaldırıyor.
  Bizi inançlarımızdan koparıp, türbanla birbirimize düşüren sisteme direniyor.
  Türkler gözünü içeriye değil dışarıya çeviriyor. Sen misin bunu yapan...
  Bu ülkeyi karıştırmak için medyasıyla, istihbaratı ile her yerden İngiliz saldırısı başlıyor.
  ZENGİN AİLELER, "Kahrolsun burjuva, yaşasın işçi sınıfı" diyen solcularla Taksim'e çıkıyor.
  İngiltere'nin İstanbul Konsolosluğu aynı günlerde Kraliçe'nin doğumgününü kutluyor.
  Partiye katılan tüm konsolosluk hanımları "KIRMIZI" giyerek "GEZİ"ye destek veriyor.
  Taksim'e çıkan o ZENGİN AİLELERDEN biri de Cem Boyner.
  Yıllar önce bir kitap yazıyor. "İnkar edilemeyecek bir gerçek şudur ki:
  Yeryüzünün neresinde olursa olsun...
  Hangi uygarlık seviyesinde bulunursa bulunsun... Demokrasiyle yönetilen ülkelerde... Ülkeyi yönetenler CAHİLLERDİR" diyor.
  Ve gepegenç bir can önceki gün vefat ediyor.
  Üzülüyoruz, yasa boğuluyoruz.
  Berkin'e içimiz acıyor. Cenaze töreni sabahında ZENGİN AİLE patronu beyefendi tüm mağazalarına mail geçiyor.
  Olaylara karşı hazırlıklı olunmasını istiyor. "Evi uzak olan personeli erken gönderin" çağrısı yapıyor.
  Su ve ilaç tedarik edilmesi talimatını veriyor.
  Kendisi safari avcısıdır ve hayvan vurur.
  Vardır bir BİLDİĞİ diyoruz.
  İşyerine geliyorum.
  Çalışma arkadaşlarımdan birinin babası taksici. Az önce telefonla aramış. "Oğlum bu gün eve erken gel.
  Sabah İngiltere konsolosluğundan bir personeli aldım. Konsolosluk tatil edilmiş ve kapatılmış. Bu hayra alamet değil" demiş. "Allah Allah" diyorum. Vardır herhalde bu İNGİLİZLER'İN bir BİLDİĞİ.

  YanıtlaSil
 10. Emre AKÖZ:
  Bana kimse... Berkin Elvan'ın, yüz binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninin akşamında... 22 yaşındaki bir Ülkücü gencin, hem de Berkin'in evinin bulunduğu Okmeydanı'nda öldürülmesinin "tesadüf" olduğunu söylemesin.
  ..................

  Devlet Bahçeli son zamanlarda sürekli Sokaklara inmeyin. Sokaklar karanlık diyordu. Biliyormuş da söylemiş. Birileri biz terkrar 12 Eylül öncesine itmek istiyor. Vatanını, Milletini seven dikkat etmeli...

  YanıtlaSil
 11. Serdar Turgut'un Habertürk gazetesindeki 11 mart 2014 Salı günkü yazısı "Erdoğan'a 'X' mi çekildi?" başlığını taşıyor. Bu yazıda Suriye'deki krizinden sonra Başbakan'ın isminin yanına X kondu diyor. Yazının sonunda da yaşadıklarımızın paralel bir örgütten daha karışık olduğunu söylüyor.
  Yazıyı linkten okuyalım. Çünkü kendi düşüncem Amerika Neocon, İngiltere ve İsrail'in Türkiye ile savaştığını, araya cemaatin konduğunu, savaşın cemaat üzerinden yürütüldüğünü söylemekteydim. Bu yazı bunu doğruluyor. Aradaki fark şu: Serdar Turgut, Amerika tarafında doğrudan Obama adını kullanıyor. Biz ise bunun Neoconlar olduğunu söylüyoruz. Sonuçta Erdoğan yeni dünya düzeninde yerleşiklerin düzenine çomak sokmuş ve bu yüzden X konmuş görünüyor. Bir kişi yada ekip yeni dünya düzeni kompradorlarına ne kadar dayanabilir? Cemaat ne adına hareket ediyor, farkındalar mı? Belki de kendilerinin ifade ettiği gibi ülke felakete gidiyor, bu yüzden onların yanında yer alalım. Hem biz herşeye sahip çıkalım. Hem de ülke tamamen yok olmasa da onların kontrolunda var olmaya devam eder. Yani bu gömlek bize çok bol gelir. Küçük kalalım. Bu suretle ayakta kalalım stratejisi...
  Yada bilinçli bir biçimde yeni dünya düzeni ile uyumlu hareket eden, islamı gerçek haliyle değil, egemenlerin istediği gibi yendien dizayn eden, protestanlaştıran, savunma gücü zayıflatılmış, boyun eğmiş bir islam... İçi boşaltılmış, silahları alınmış bir islam..
  Hangisi doğru....

  YanıtlaSil
 12. http://www.haberturk.com/yazarlar/serdar-turgut-2025/928626-erdogana-x-mi-cekildi
  Serdar Turgut'un yazısının linki...

  YanıtlaSil
 13. 30 Mart ta TR de yerel seçimler var.Seçim sonucu ne olursa olsun genel yorumlara bakarsak sonu iki ucu pis değnek. 30 Mart ta kırımda refarandum var.ABD refarandumun sonucu ne olursa olsun tanımayacağını ifade etti.Ruslarda eskisi gibi değil vazgeçmeyecekler.Kırımda ki refarandum da İki kelin bir tarak için kavga etmesine benzeyecek.Sureyedeki TR toprağı fitne için müsait .Gerisi de cem karacanın şarkısı bindik bir alemete.......

  YanıtlaSil
 14. AKP'den ayrılan milletvekilleri, Ertuğrul Günay'ın geçen hafta sinyalini verdiği yeni parti için yerel seçimlerden sonra düğmeye basacak.
  Yeni kurulacak partide AKP’den istifa eden Bağımsız milletvekilleri Ertuğrul Günay, İdris Naim Şahin, Hami Yıldırım, Haluk Özdalga, Muhammed Çetin, Hakan Şükür, İlhan İşbilen, Erdal Kalkan, İdris Bal ve İhsan Barutçu’nun olması ve TBMM’de ilk etapta 10 vekil ile temsil hedefleniyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. https://www.youtube.com/watch?v=vLzcslzrgbw

   Sil
 15. alıntı bugünkü gazetelerden
  Rusya, Ukrayna’nın yeni yönetiminin, nükleer başlık taşıyabilen “Şeytan” füzesinin çizimlerini Türkiye ve üçüncü ülkelere satmak için temaslarda bulunduğunu iddia etti.

  Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilime füze krizi de eklendi. Moskova, Kiev’deki Avrupa yanlısı yeni yönetimin, Kırım’ın Rusya’ya bağlanmasının intikamını almak için, Rusya savunmasının belkemiğini oluşturan bir balistik füzenin çizimlerini Türkiye dahil üçüncü ülkelere satmaya çalıştığını iddia etti.
  Rusya Dışişleri Bakanlığı “Ukrayna’ya ciddi uyarı” başlıklı bir yazılı açıklama yayınlayarak, Kiev yönetimini nükleer başlık taşıyabilen P-36M2 “Voyevoda” füzelerinin teknik çizimleri üçüncü ülkelere satmaya çalışmakla itham etti. NATO tarafından “Şeytan” füzesi olarak adlandırılan P-36M2 füzeleri Ukrayna’da üretiliyor. Rusya, Şeytan füzelerini nükleer savunma şemsiyesinin en önemli parçası olarak görüyor. Ayrılabilen birçok nükleer başlık taşıyan bu füze aynı zamanda ABD ve NATO’nun kurmakta olduğu füze kalkanına da direnebilen en ciddi silah olarak gösteriliyor.

  SAKIN SIZDIRMAYIN

  Rus Dışişleri Bakanlığının açıklamasında şöyle denildi: “Ukrayna’nın içine sürüklendiği kaos ortamına rağmen şimdiki Kiev yönetiminin stratejik silahlar ve özellikle P-36M2 “Voyevoda” füzesi sırlarını dünyaya sızdırmayacağını umuyoruz. Ukrayna’nın Lahey’de imzalanan ‘Füze Teknolojilerini Yaymama Anlaşmasını’ imzaladığını da hatırlatırız. Bu temennimizi dile getirmekle birlikte son zamanda basında yer alan bazı haberler bizde kuşku uyandırmıştır. Füzenin üretildiği Ukrayna’nın Dnepropetrovsk bölgesindeki Yujmaş fabrikası yetkililerinin dış ülkeleri ziyaret ederek bu füzeyle ilgili görüşmeler yaptıklarını öğrenmiş bulunuyoruz. Rusya yönetimi, Kiev’deki yeni iktidarı bu tür davranışlardan kaçınmalarını ısrarla tavsiye ediyor.”
  Rusya hükümeti yayın organı Rossiyskaya gazetesi de dünkü sayısında, bir Ukrayna heyetinin Şeytan füzesi çizimlerini satmak amacıyla Türkiye’yi ziyaret ettiğini yazdı. Rus sosyal paylaşım sitesi “Livejournal’” da bazı anonim hesaplarda Ukrayna heyetinin Türkiye’yi 5 Nisan’da ziyaret ettiğini ileri sürüldü. Fabrikadan başka bir heyetin de Çin’de temaslarda bulunduğu da iddialar arasında.

  Read more: http://savunmaturk.net/hava-kuvvetleri-projeleri/turkiye-ukraynadan-uzun-menzilli-fuze-teknolojisi-transfer-ediyor-t17761.0.html#ixzz2yQXVdwnz
  Kaynak: savunmaturk.net

  http://savunmaturk.net/hava-kuvvetleri-projeleri/turkiye-ukraynadan-uzun-menzilli-fuze-teknolojisi-transfer-ediyor-t17761.0.html

  YanıtlaSil