.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

14 Ocak 2014 Salı

2014 SENDROMU / Abdurrahman Dilipak

Akit Gazetesi / 11 Aralık 2013 Çarşamba 

Kahinlerin dediklerine inanın ya da inanmayın, dünyada buna inanan yüz milyonlarca insan var ve bunlar bu bilgilere göre hareket ediyorlar.. Onların bu tutumları da ister istemez herkesi etkiliyor.
Batıda “Kahin”, “Falcı-büyücü” gibi anlaşılmaz.. Peygamber varisi gibi algılanır.. Bu işi kilise himayesinde yapıyorsanız “aziz” seviyesine yükseltirseniz, “kiliseye karşı/onun izni dışında“ yapıyorsanız, “Anti Crist” ilan edilir, yakılırsınız!
Eski Mısır’da kahinlerin önemli bir yeri vardı. Güç ve otorite sahibi idiler.. Babil Sürgününden sonra Babil’de büyücülük aldı başına gitti.. Endülüs’ün sonra da hem Yahudiler , hem de Müslümanlar arasında “geleceği okuma” konusunda ciddi çalışmalar yapıldı. Ebced, cifir, müneccimlik, Ay ve yıldızların dünyanın geleceği ile ilişkisi, ya da kutsal metinlerdeki şifreler, sırlar, İlmi ledun sonraki yıllarda Tasavvuf çevreleri ve Kabbala öğretisi içinde önemli bir yer tuttu.
Hala bu gün batıda falcılık önemli bir etki gücüne sahiptir.. Stratejik araştırma merkezlerindeki Fütüristler, stratejik öngörüleri ile adeta modern birer kahin gibi davranırlar..
Şu günlerde, Yahudiler ve Hıristiyan dünyasında en çok okunan kitaplar 2014 kehanetleri ile ilgili. Bu gelenekten gelenler tarafından, 2014 batı için “Felaketler Yılı” olarak değerlendiriliyor..
Aslında “İslami Fobia” biraz da bu kehanetlerden destek alıyor.. 1503-1566 tarihleri arasında yaşamış ünlü Nostra Damus, kitaplarında şifreli biçimde gelecekten söz ettiği satırlarda 2013-2014 yılları arasında için şu dikkat çekici tespitler var.. 2013-2014: Üçüncü Dünya Savaşı çıkacak.. Bu tesbit, “Tanrıyı kıyamete zorlamak isteyen çevreler” tarafından da kullanılıyor.. 2013-2016 yılları arasında dünya genelinde 4 devlet başkanı ya da başbakan öldürülecek.
Kehanetin en çarpıcı bölümü ise 2016’de Avrupanın dağılmaya başlaması, Müslüman güçlerin Avrupa’nın içlerine doğru yayılacakları. Şeytani bir öfkenin Avrupa’yı saracağı iddiası.. Sonuç: 2018 de sömürenler, sömümürülenlerin sömürgesi olacak!
Bulgaristan’ın bir köyünde yaşayıp orada öldü. Vangelia Gushterova ya da kısaca Vanga 2014’de Avrupa’nın Kimyasal silah saldırısına uğrayacağını, ardından büyük bir panik yaşanacağını, muhtemelen bir radyoaktif madde gibi, insanların derisinde sorunlara yol açacak bir şeyin dünyadaki insanlarının çoğunun deri kanserine yolaçacağını Söylüyor.. Vagna’ya göre 2016’da Avrupa güçlerle neredeyse bomboş bir hale gelecek. Nüfus iyice azalacak.. Yani “Tarihin sonu” derken, Batı uygarlığının sonu, Avrupa’nın kıyametini haber veriyor!
Vagna’ya göre 2018’de Çin, Yeni Dünyanın en büyük gücü olacak. 2023 ise yeni bir Jeolojik çağın başlangıcı olacak ve dünyanın yörüngesi hafifçe değişecek!
Batıda daha ilginç kehanetler de var. Mesela, Norveç’te bulunan Viking Enstitüsü’nden Danielle Daglan, Viking efsanelerine göre dünyanın sonu 22 Şubat 2014’te gelecek! Yani şunun şurasında iki aydan biraz daha fazla bir zaman kaldı..
2014 En korkulan yıl batıda.. Kehanetlere bakılırsa çılacak savaşlar yüzünden Kuzey Yarımküre’de oluşan radyoaktif serpintiler hayvan ve bitkilerin yok olmasına neden olacak. Nükleer savaştan sonra sağ kalan Avrupalılar ise Müslümanlara teslim olacaklar. Savaşta kullanılan kimyasal ve nükleer silahların etkilerinin atmosphere yayılması sonucu olarak dünya nüfusunun yarısı cilt kanseriyle mücadele edecek.
2018 Dünyanın yeni süper gücü Çin Cumhuriyeti olacak. Evet; Sömürenler sömürge haline gelecek.
Bir Fransız kahin, yıllar önce yazdığı bir kitabında şöyle diyordu: “Müslümanlar bu kadar parçalanmış, bu kadar kendi iktidarları tarafından control altında tutulurken, bu kadar yoksul ve cahil bırakılmışken, bizim gibi her anlamda çok güçlü bir medeniyetle nasıl başedebilirler. Doğrusunu isterseniz, ben de bu soruyu kendime sormuyor değilim, bunun mantıklı bir açıklaması yok. Tek bir açıklaması var, batı uygarlığının yıkılıp, Müslümanların dünyada yeni bir güç merkezi haline gelmelerinin tek bir açıklaması var: O da Tanrı böyle istiyor”
Kahinler hiç de içaçıcı şeyler söylemiyor kendi dindaşlarına.. Şüphe yok ki, geleceği tek bilen Allah’tır (cc).. Hz. Yusuf örneğinde olduğu gibi Onun ilim, hikmet ve haber verdikleri dışında kimse gerçeği bilemez. Onlarınki tahminden ya da bir takım çıkarımlardan, bir takım işaretlerden yola çıkarak ileri sürdükleri iddialardan ibarettir.. Akılla ulaşılan ihtimaller ise ilmi yollardan sünetullahın tecellisinin muhtemel olduğu bir alanı bize gösterir. Yoksa mutlak bir zorunluluk ifade etmez..
Sonuçta 2014 bana göre de insanlık tarihi açısından kritik bir eşik, ya da kavşak noktası olarak görünüyor.. Dünyada askeri, ekonomik, siyasi hareketlilik artacak gibi.. Görünen köyün hikayesi böyle. ABD ve AB’yi her anlamda zor günler bekliyor.. Şam çevresinde, Hazar’ın Alt ve üst yakasında da önemli gelişmeler olacaktır.. Afrika’daki uyanış devam edecek, Arap yarımadasındaki siyasi kriz derinleşecek.
Bakarsınız AB dağılmanın eşiğine gelir.. Gelecek günlerin neye gebe olduğunu bilmiyoruz..
Bize gelince Cemaat konusu tartışılmaya devam edecek ve bu çerçevede çok çarpıcı, derin iddialar gündeme gelecektir diye düşünüyorum.. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Federasyon, Kürt meselesi, Alevi Açılımı, Terör yine gündemde olacak.. Anayasayı tartışmaya devam edeceğiz.. Türkiye’nin siyasi hayatında yeni dengeler ortaya çıkacak gibi gözüküyor.. Yerel seçimlerden sonra, Milletvekili seçimleri, Cumhurbaşkanlığı, Anayasa Referandumu gündemde olacak. Herşeye rağmen gelişmelerin doğru yönde ileri doğru olduğunu söyleyebiliriz. Fırtınalı bir denizde ve gece karanlığında mayınlı bir arazide yol alır gibi gidiyoruz ama, tüm olumsuzluklara rağmen ilerliyoruz! Selam ve dua ile..

16 yorum:

 1. Meraklısı varsa "Ünlü astrolog Türkiye'nin 2014 falına baktı" haberi...
  http://metrosfer.com/unlu-astrolog-turkiyenin-2014-falina-bakti/

  YanıtlaSil
 2. Temmuz 18, 2011yılında yazılmış bir yazı
  http://kehanet.tumblr.com/post/7743847153/2014-turkiye-buyuk-felaket

  2014 Türkiye Büyük Felaket

  Size ufak bir tüyo. Yandaki haritaya çok iyi bakın.

  Bu haritayı ve 5 Ocak 2014, 10 gün öncesi ve sonrası olarak düşünün.

  Bahsettiğimi zaman aralığında iki çok önemli olay olacaktır. Birinden birisi ya da ikisi bir de benim açımdan daha olası.

  1. Türkiye’de cumhuriyet tarihimizde görülmemiş düzeyde bir iç savaş. Binlerce insanın bir günde öleceği, toplu bir katliamların olacağı zamanlar. Her şey olabilir hatta iddialı bir şekilde diyebilirim ki bölünmeye doğru dahi gidebilme ihtimalimiz çok yüksek. Şahsen ben bunu 2022-2024 döneminde beklesem de bu tarihlerde bunların olabilmesi için bütün gökyüzü hazrolda beklemekte.

  2. En kısa tabiriyle Beklenen Büyük İstanbul ya da Marmara depremi. Bunu okuyorsanız eğer ve İstanbul’da ve de Marmara bölgesinde yaşıyorsanız ailenizi, sevdiklerinizi alıp oralardan taşınmaya, taşınmak için planlar yapmaya başlamanızı öneririm. Bu yazdıklarımı emin olun kimse size söylemeyecek, ne devlet ne de ülkece tanınmış astrologlar. Çünkü bunları söylemek direkt içeri alınmanızla birebir demek. Bir de şöyle bir şey var, devlet babamız tüm bunları biliyor ve beklemekte, hükümetin çok iyi çalışan astrologları var, seçim tarihlerini ayarlayan, referendum tarihlerini ayarlayan. O yüzdendir ki bu seçim zaferleri boşuna değil. Onca krize rağmen böylesine başarının başka bir açıklaması olamaz. Neyse ne diyordum, devlet bunu biliyor ve bekliyor, onlar da her şeyin farkında buna olan hazırlıkları boşuna değil, İstanbul’u kuzey bölümüne taşıma istekleri boşuna değil hatta kanal projesi hiç boşuna değil. İstanbul ve çevre illerin yerle bir olacağını, ekonomik olarak çökeceğimizi her şeyi bilerek, ona göre işlemler yapmaktalar.

  Önümüzdeki aylar 2. bir proje daha, köprü tarzında şeyler duyarsanız şaşırmayın. Bunların hepsi birer hazırlık. Şimdilik bu kadar. Unutmayın deprem 7.5 büyüklüğünün üzerinde olacak, o yüzdendir ki o zamana yaklaşırken önlem olarak alınabilecek her şeyi yapın. Deprem sigortası mı yaparsınız, özel sigortalar mı yaparsınız yoksa yopyekün şehir mi değiştirirsiniz bilemiyorum ancak hiçbir şeyden kaçamıyorsanız, minimum düzeyde tutun, önleminizi alın.

  İlerideki yazılarımda beklenen, yıkıcı ege deprem(ler)inden bahsedeceğim sizlere. İzmir-Afyon-Aydın-Denizli, önleminiz alın ve bekleyin. Geliyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı siteden:
   İleride yazacağım daha çok şey var, iran-israil-abd savaşı, suriye ve iran’ın yerle bir olması, japonya’nın kaderinin tekerrür etmesi ve bir devrin bitişi. bekleyin suudi arabistan devrimini.

   Sil
 3. Suudi Arabistan devrimi: Muhyiddin-i Arabiye göre Mehdi zuhur ettiğinde ilk iş olarak Arabistanda yanakları sakalsız olan bir taifeyi (yani Vehhabileri) ortadan kaldırarak işe başlayacak der...

  YanıtlaSil
 4. Japonya'nın kaderinin tekerrür etmesi ne olabilir. Bu konuda Abdullah Dağistani'ye göre: Uzakdoğuda Koreler dahil Çin- Japonya savaşında Çin Japonya üzerine atom bombası atacak der.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olabilir. Üçüncü Dünya Savaşı'nın 2020'ye kadar başlayacağı (hatta başlayıp biteceği) ileri sürülüyor, Dördüncü Dünya Savaşı içinse (ki bunun son dünya savaşı olacağı söyleniyor) 2050 ile 2100 arası bır dönem verilmekte, yalnız (olursa) bu son dünya savaşından sonra bazı alimlerin ve kahinlerin söylediklerine göre "bir avuç insan" kalacak dünyada (kimisi bunu birkaç yüz bin diyor, kimisi de birkaç milyon..).

   Sil
 5. İran'ın İsrail-ABD savaşında Suriye ve İran'ın yerle bir olacağı.... Biz hadislere ve evliyaullaha itibar ediyoruz. Hadislerde Rumlar ve Araplar birlikte İran'a saldıracak der.

  YanıtlaSil
 6. 17 Aralık bir dolunay günüydü.. Yarın da öyle, görelim bakalım bir şeyler olacak mı?

  YanıtlaSil
 7. Astrolog Medyum Kağan’a göre 2014′de yaşanması muhtemel olaylar…
  1) ”Türkiye erken seçime hazır olsun!
  Ben bu öngörümü 01 Ocak 2013 tarihinde Akdeniz Tv ana haber bülteninde de dile getirmiştim. 30 Mart 2013′de yapılması planlanan yerel seçimlerle genel seçimlerin birleştirilmesi gündeme gelecek. Seçimler birleştirilmese bile Türkiye en geç 2014 yazı gibi erken seçime gidecek.” dedi.
  2) Mossad Suikastleri Gündeme Damga Vuracak:
  014′de İsrail gizli servisi Mossad’ın süikastleri gündeme damgasını vuracak. Özellikle Ortadoğu’da önemli süikastler gündeme gelecek. Buna paralel olarak Suriye’deki iç savaşa son vermek adına Esad ve çevresindekilere karşı süikastler söz konusu olabilir.
  3) Avrupa Birliği dağılacak:
  2014 yılında Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi, Portekiz ve İspanya gibi ülkelerin Avrupa Birliği’nden çıkarılması gündeme gelecek. Birlik içindeki ekonomik kriz giderek büyüyecek ve Avrupa Birliği yavaş yavaş dağılmaya başlayacak.” dedi. 2014 ile 2016 yılları arasında Avrupa Birliği dağılacak.” demişti.
  4) Türk Birliği kurulacak:
  Astrolog Medyum Kağan 2014 kehanetlerine ilişkin olarak ”Ülkemizde idol olmuş bir siyasi lider tarafından Türk Birliği’nin ilk temeli atılacak.” dedi… Bu iddiasını 2 yıl öncede dile getiren Medyum Kağan, ”2014 ile 2016 yılları arasında Türk Birliği’nin ilk temeli atılacak.” dedi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Küresel Felaketçilerin Yalanı
   Son yıllarda gündemin modası haline gelen küresel ısınma, kuraklık ve kıyamet senaryoları gibi meselelerin aslı tam olarak anlatıldığı gibi değil. Yüzyılın büyük planlarından birisinin kod adı : " İZRYEHOSA=2014 "( İsrailoğulları Yahova Beklenen Kralı. Krallığın beklenen tarihide 2014) olan büyük senaryonun bir parçasıdır. Hareket planı tüm dünya insanlarının zihninde kuraklığa bağlı küresel bir felaketin senaryosunu yerleştirmektir. Korku psikolojisi ile bu operasyona beş yüz milyar dolar kadar (bilinen) finans sağlanmıştır.

   Dünya çapında kampanyalar düzenlenerek, yazılı ve görsel medya kullanılarak insanlığa bu bilinç aşılanmaktadır. Dev kampanyalar (özellikle ikinci, üçüncü dünya ülkeleri ve tabi ülkemizde) düzenlenip küresel felaket haberleri günlerce medya yolu ile halka sunulmuştur. Bu kampanyalar için çeşitli kaynaklar bazı medya ve tv kuruluşlarına destek vermiştir. Bu konuda bazı kurumlar aracı olmuştur. Görünüşte her şey legaldir. Bu işlerin dünya çapındaki oyuncuları, bilim adamları, gazeteciler, kurum ve kuruluşlar sempozyumlar ve etkinlikler düzenleyerek destek olmuşlardır. Gerçek amaç Büyük Ortadoğu Projesinin temel sebebi olan Büyük İsrail Projesi ile bizzat alakalıdır. Bu korku havası ile İsrail, emelini gerçekleştirmek istediği topraklardaki insanları kendi istekleriyle ya da metazori olarak göç ettirmek istemektedir. Değerli madenler ve su yatakları bu projenin bir parçasıdır. Yanlış politikalar yüzünden yurdumuzda da tarım toprakları, su yatakları ve göller hızla kurutulmaktadır.

   Dikkatinizi çekerim kurumamakta; KURUTULMAKTADIR. Birçok resmi belgede şu ibareler yer almaktadır: "Kuruyan göllerin sularının çekilme nedeni yanlış tarım ve sulama politikalarıdır." Yağmurun yağmaması ve kuraklık belli aralıklarla belli senelerde görülmektedir. Ana sebep bu değildir. Bu tetikleyici bir sebeptir sadece. Mesela yağan yağmuru tutacak yeterli baraj yapılmamaktadır. Daha birçok örnek verilebilir. Bizim anlatmak istediğimiz küresel felaket senaryosunun aslında bir İsrail projesi olmasıdır. Tohumlarımızın nesli bilinçli şekilde tüketilmiştir. Genetik tarım adı altında İsrail`den tohum alınmaktadır. Genleri ile oynanmış bu tohumların Türk insanının genetik yapısına uygun hastalık hormonları taşıdığı ehlince araştırılsa ortaya çıkacaktır. Karakıta Afrika`daki 12 ülkede, elmas madenleri yüzünden aynı şer güçler AİDS mikrobunu yaymışlardır. Ve tıpkı küresel felaket senaryo yalanı gibi AİDS hastalığı da büyük kampanyalar sonucu insanlığın zihnine enjekte edilmiştir. Her ülkenin kültür ve inanç yapısına göre AİDS hastalığının bir homoseksüel hastalık olduğu beyinlere kazınmıştır. Oysa istatistikler bunu yalanlamaktadır. Çıktığı günden bugüne kadar AİDS`ten ölen insanların % 82,7`si kadındır. Araştırmak isteyenler intenette AİDS ile alakalı istatistiklere girebilir. Çarpıcı bir başka durum ise bu hastalığın Afrika`nın sadece 12 ülkesinde 35 milyon kişiyi öldürmesidir. 12 ülkenin özelliği bu ülkelerin hepsinde değerli elmas madenlerinin bulunmasıdır. Madenleri işletenlerin %100`ü Yahudiler ve batılı beyazlardır. Bir başka çarpıcı gerçekte 12 ülkede 35 milyon insanı öldüren AİDS mikrobu sadece siyahları öldürmektedir ve bu ülkelerdeki beyaz efendilere bu hastalık bulaşmamaktadır. Nedeni AİDS mikrobunun sadece siyahları öldürecek şekilde genlerine uygun olarak üretilmesidir. (Tohumlara dikkat) Bunları da istatistiklerde bulabilirsiniz.

   Sil
  2. Peki ne olmuştur? Bu AİDS hastalığı dünyaya lanse edildikten sonra Afrika`daki zenciler iğfal edilmiş, aç bırakılmış ve milyonlarca insan soykırıma uğramıştır. Çıkartılmak istenen sonuç: "Bütün bunların sorumlusu AİDS hastalarıdır(!)" Çünkü o topraklar siyonizmin ve batılı güçlerin rüyalarını ve kurdukları haremlerdeki kadınların boyunlarını süslemektedir. Gelelim küresel felaket çığırtkanlıklarına. Burada yapılmak istenen yukarıdakilerle aşağı yukarı aynıdır: İnsanlar göç ettirilecek ve bu insanlar kuraklığa bağlı kolera, tifo veya adı sanı duyulmamış hastalıklar yayılarak telef edilecek(!) ve bu topraklar boşaltılıp İsraillilerin yerleşmesine zemin hazırlanacak. Dilerseniz bir beyin fırtınası yapalım: Topraklarımızda bu tip olaylar olsa, devletten de kanun çıksa ve buralar terk edilecek dense ne olur? Ankara`da suların kesilmesinde kuraklığa bağlı yağmurun yağmayışı sebep gösterilerek medyaya bir sürü bilgi yansıdı. Ankara belediye başkanı Ankaralı hemşerilerine Ankara dışına tatile çıkmalarını önerdi. Bu tamamen iyi niyetli bir öneri olmasına rağmen demek ki zaruri hallerde böyle öneriler resmi olmasada şifahen mümkün olabiliyor. Bu örneği vermemizin sebebi Allah korusun çok ciddi bir kuraklıkta devletin politikasının ne olacağı hakkındaki merakımızdır. Küresel felakete ve kıyamete dini açıdan bir bakış Hiçbir insanın ya da toplumun gücü kıyameti koparmaya yetmez, kıyametin sahibi Allah`tır. Rahman suresinde insan, yaratılışın dengesini bozmaması yönünde uyarılır.

   Bazı ayetler insanın bozduğu denge yüzünden cezasını çekeceğini söyler ama insanoğlu kıyameti asla koparamaz. Tabiri caizse Allah dünyayı bir ev gibi yaratmış, evi yerli yerince dayamış döşemiş ve anahtarlarını insana vermiştir. Bu insan evin içindeki her şeyi bozabilir, iradesiyle evi çöp eve çevirebilir lakin evi yıkamaz buna gücü yoktur. Çünkü evin yani mülkün sahibi Allah`tır. Bir örnek daha: "Kıyametin vaktini yalnızca Allah bilir." (Lokman süresi 30. ayet ) Bu ayete göre beşer kıyameti yapma gücüne sahipse yapacağı vaktide biliyor demektir ki bu yüce İslam inancına, yüce kitabımız Kuran`a terstir. İstedikleri kadar nükleer bomba patlatsınlar, istedikleri kadar daha bilmediğimiz operasyonlar yapsınlar İsrafil Aleyhisselam sûra Bush`un, İsrail`in veya bir başka şer gücün bombasının sesiyle üfleyecek değildir. O yüce Allah`tan aldığı emir ile sûra üfler. Anlatmak istediğimiz dünya küresel şeytanların üflemelerine gelmeyecektir. Küresel felaketin bu anlattığım çerçevede tekrar düşünülüp araştırılmasını istirham ediyorum. "İZRYEHOSA=2014" kodu ile kodlanan, İsrail`in Yahovasının beklenen krallığını daha çok bekletelim. Türkiye bu tür anlaşmalara imza atmaz.

   Oktan Keleş

   Sil
 8. Kaygılarımızda ne derece haklıyız bilmiyorum ama umarım bunlar da sadece burada kalmazlar. Artık bir şeylerin olacağına inanabilmek istiyorum. Her şey o kadar belirsizlik içerisinde ki.

  YanıtlaSil
 9. İntenet üzerinden resim kanalıyla bir haberleşme yada talimat verme keşfettim ama nekadar dogrudur bilemiyorum.Son resimde ki talimat bir uçakla ilgili galiba muhtemelen biryeri uçakla vuracaklar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de meraklandım şimdi.. Benim son resim Nazım Kıbrısi ile ilgili bir siteden alınmış, dekor maksatlı bir resimdir. Hatta acaba bu kılıç bir imitasyon mu, yoksa hakikaten Hz. Ali'nin kılıcı Zülfikar mı, bilemiyorum. Konu ile alakası halihazırda devletin kılıcını temsil ediyor dense yeridir. Şeriatın kestiği parmak acımaz manasındadır. İstifham kalmasın diye yazdım. Fazla derin manası yok...

   Sil
 10. Yanlış anlaşıldı galiba benim bahsettigim resim burada degil google anagirişte yayınlanıyor

  YanıtlaSil
 11. siz uyumaya dvm edin..savaş çoktan başladı bile;her alanda..asıl bunu nezaman anlayıp karşı koyacaksınız,merak ettiğim bu!

  YanıtlaSil