.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

18 Aralık 2013 Çarşamba

BÜYÜK OPERASYON’DA DÜĞMEYE BASILDI

Büyük operasyon: 

İstanbul Organize ve Mali Suçlar polisinin yolsuzluk suçlamasıyla başlattığı operasyonda Ankara ve İstanbul'da aralarında bakan çocuklarının da bulunduğu 51 kişi gözaltına alındı. Operasyonla ilgili 3 ayrı soruşturma yürütülüyor. Operasyonun bir yıldan bu yana devam ettiği bildirilirken soruşturmayı yürüten savcılık dışında hiçbir makama bilgi verilmediği öğrenildi.

Bir yıldır hazırlık yapılan soruşturma kapsamında birçok dinleme kararı alındığı öğrenildi. Bazı bakanların oğullarıyla konuşmalarının da kaydedildi. Başbakan Erdoğan'ın bakanlarla yaptığı konuşmaların da yasa dışı dinlendiği belirtildi.
İstanbul Cumhuriyet Savcısı Celal Kara, 1 yıldır hazırlığını yaptığı yolsuzluk soruşturmasında dün düğmeye bastı. Kamuoyunda ses getirmesi için 3 ayrı soruşturma aynı gün operasyona dönüştürüldü. Gözaltı kararları 'uygun hakim'in nöbetine denk getirildi.

Başbakan Erdoğan “Türkiye'ye içeriden ve dışarıdan yapılan saldırılara sert tepki gösterdi: Aziz milletimiz arkamızda olduğu müddetçe Hak yolunda mücadele etmeye devam edeceğiz. Hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğiz. Geri adım atmayacağız” dedi.

Yolsuzluk iddiaları ile yapılan gözaltılar Ankara'da "Siyaseti itibarsızlaştırma operasyonu" olarak yorumlandı. Kulislere göre hedef, yerel seçim ve Köşk seçimi öncesinde siyaseti dizayn etmek… Başkent kulislerindeki ilk değerlendirme "bu olayın hukuki boyutundan ziyade siyasi mühendislik tarafı ağır basıyor" şeklinde oldu. Hedefin, 30 Mart yerel seçimleri ve Cumhurbaşkanı seçimleri öncesi siyaseti dizayn etme arayışı olduğu belirtildi.

Medyada operasyonun asıl amacının Halk Bankası olduğu öne sürüldü. Bundan önce ABD Kongresi Temsilciler Meclisi’nin Halkbank’ın İran ile olan ticari ilişkilerinden duyduğu rahatsızlık dile getirilmişti.

İsrail lobisi AIPAC’ın Türkiye aleyhine kampanya başlatarak İran ile ticarette aracı olarak suçladıkları Halkbank’ı hedef aldıkları, bu amaçla da ABD Dışişleri Bakanı Jhon Kerry ve Hazine Bakanı Jack Lew’a mektup göndererek, “Sizden Halkbank’ın İran’a altın transfer edilmesindeki işlemleri ele almanızı istiyoruz” dedikleri belirtildi.

Türkiye'nin İran'dan petrol alıp karşılığını Halkbank üzerinden altın olarak ödemesinden rahatsız olan İsrail'in bu konuda soruşturma başlatılması için uzun süredir baskı yaptığı ileri sürüldü. 

Dün sabahtan beri gündemi meşgul eden operasyon Türkiye ekonomisini de vurdu. Bazı şirket ve kamu kurumu yöneticilerine yapılan operasyon Borsa'da sert düşüşe neden oldu. BIST 100 endeksi günü yüzde 5.21 düşüşle kapatırken Halkbank, Emlak Konut hisseleri yüzde 10'un üzerinde değer kaybetti.

Operasyonun borsaya bir günlük maliyeti ise 29 milyar lira oldu. Borsanın piyasa değeri 528 milyar liraya geriledi. Dolar 2.04 lirayı geçti.

Operasyon dünya basınında:

* Reuters: Başlatılan soruşturma ile Başbakan Erdoğan'a karşı hamle yapıldı. Yorumcular operasyonda, bağlantıları emniyetten gizli servislere ve yargıya uzanan Gülen'in parmağı olduğunu belirtti. 

* BBC: Analistler, soruşturmanın özel eğitim kurumlarının kapatılması gündeme gelen Gülen grubuyla bağlantılı olabileceğini ifade etti. 

* Financial Times: Soruşturmanın perde arkasında, AK Parti ile Türkiye'nin birçok kurumuna sızan Gülen hareketi arasında derinleşen kriz var. 

* Wall Street Journal: Polis ve yargının yüksek mevkileri kontrol eden Gülen hareketi, bu gücünü hükümet aleyhine kullanmaya çalışıyor. 

* Washington Post: Operasyon, Gülen hareketinin büyük gelir kalemi özel eğitim kurumlarını kapatma girişimine cevap olarak değerlendiriliyor. 

*Bloomberg: Gülen hareketinin devleti kontrol edebilmek için kurumlara sızdığı söyleniyor. Krizin diğer öznesi ise Halkbank; İran'dan alınan petrol ve doğalgaz ödemelerini gerçekleştiren, ABD yaptırımlarına rağmen İran ile ticarete devam eden bir kuruluş olarak dikkat çekiyor.

Sosyal medyada yorumlar:

* Hedef Halk Bankasıdır. Halk bankası üzerinden bağımsız finansal politikalar hedeftedir.

* Yapılan operasyon Türkiye’ye boyun eğdirme operasyonunun finansal ayağıdır. Gözaltına alınan isimler perdeleme asıl hedef Halk Bankasıdır. Halk Bankası operasyonuyla İran’a yaptırımların hafiflemesiyle birlikte Türkiye’ye yoğun miktarda girecek İran parasının önü kesilmek isteniyor.  Halk Bankası operasyonu finansal bir 7 Şubattır. İran Türkiye arasındaki para transferi genelde Halk Bankası üzerinden dönüyordu. Reuters Halk Bankasını defalarca hedef göstermişti.

* Kilit Halk Bankası mı? Erbil-Ankara petrol ve doğalgaz ilişkilerinden üretilen para Halk Bankasında toplanacaktı. İran’la da hakeza… 


83 yorum:

 1. Güncel siyasetten uzak durmaya çalışsak da olmuyor. Bu haber uzun süre beklenilen kaos planının başlangıcı olması muhtemel olduğundan yayınlanmıştır. Ana amacımız siyaset değil, Türkiyenin geleceği ile ilgili gaybi haberlerin zuhura gelişi ile ilgilidir. Fitnelerden uzak durmak istiyoruz, amma bir yandan kaynatılan bu cadı kazanının sönmesini de istemekteyiz. Bu konuda görüş beyan edenlerin düşüncelerine de saygılıyız. Biz ülkemizin bağımsız siyaset gütmesini, ülkemiz içinde başka yerlerden emir ve talimatla hareket edenlerin faaliyetlerin,n akim kalmasını, hükümetlerin milletin serbest oylarıyla gelip gitmesini, dindar cemaatlerin hizmetlerine huzur içinde devam etmesini diliyoruz. Dindar cemaatlerin amacının da dine ve millete hizmet etmek olduğunu, dünyevi menfaatlerin dini hizmetler yoluyla aranmayacağını, bunun ihlasa muhalif olduğunu düşünüyoruz.
  İmam-ı Azam hem kendisi siyasetten uzak durmuş, hem de talebelerini siyasetten uzak durmalarını öğütlemiştir. Dileyenler İmam Ebu Yusuf'a olan nasihatlerini okuyabilirler.

  YanıtlaSil
 2. Bundan bir kaç yıl önceki bir kardeşimizin meşhudatında "Kurtuluş günü 20 Aralıktır" denmişti. Ancak yıl belirtilmemişti. Bu meşhudatın görüldüğü yıla ait husui bir olaya ait olabilir, ya da yıl verilmediğinden ilerdeki herhangi bir yıla ait olabilir. Dolayısıyla bu konuda gerçeği Allah biliyor.
  Diğer yandan yine bir meşhudata göre "kendinizi 2 gün koruyun" denmiştir. Bu da bir ikaz olarak gelmiş ama gerçeği Allah bilir.

  YanıtlaSil
 3. http://www.takvim.com.tr/Yazarlar/ergundiler/2013/12/18/kumpas

  YanıtlaSil
 4. -gazete yorumlarından sanki tüm hükümet bir şebeke şu anda sadece bu şebekenin bir kısmı ele geçmiş ve bu iş yukarılara yani başbakana tırmanacak şeklinde yorumlar var
  diyelim başbakan düştü iktidara gelenler türkiyanin gündeminden islamı çıkarmak için hiç bir cemaatı hizmeti bırakmaz bir hüsran yaşanacak ve kaybeden biz olacağız
  camoka ile cengiz savaşırlar camoka yenilir ve kaçar mağlup camoka nın subayları af ve taltif için çamokayı bağlayıp cengize götürür
  cengiz efendisine ihanet eden banada ihanet eder deyip camoka yı kendine getirenlerin hepsini infaz eder
  https://www.youtube.com/watch?v=skO-REnw0nw
  https://www.youtube.com/watch?v=6_My6tLgtM4

  YanıtlaSil
 5. Ergün Diler: Kumpas -alıntılar-
  * Her köşede, her alanda ipi dışarıda olan insanlar vardı!
  * Oynanması geç bile kalan FİNALE doğru hızla ilerliyoruz! Hep yazdığım gibi yer İSTANBUL!
  Maç burada olacak!
  * Yerli ve yabancı BARONLAR ile arkalarındaki KRALİÇE, Türkiye'de Tayyip Erdoğan diye birini görmek istemiyor!
  * İngiltere hiçbir zaman Ankara'ya doğrudan saldırmadı!
  İstiklal Savaşı'nda bile!
  Daima araya tampon aldı! Bu çoğu zaman Amerika, bazen Avrupa, bazen de İsrail oldu!
  Aradaki ilişkilerin SON DURAĞI Buckingham olduğu için aslında içeriyi karıştıran Londra'ydı!
  * İRAN'ın petrol ve altın trafiğini logosunda 33. DERECE Mason işareti olan İngiliz HSCB ve Standart Chartered Bank yönetiyordu! Tablo böyleyken hiçbir BARON ya da İsrail devletinden biri çıkıp itiraz etmiyordu!
  *İşte Hakan Fidan, Dışişleri ve Halk Bankası muhtemelen bu akışı Türkiye'ye çevirdi!
  Ülkenin en büyük yaralarından birini kapatmak için yapılması elzem hareketlerden biri yapılmış ve suyun İstanbul'a akması sağlanmıştı!
  * İran'ın parası, altını ve petrolü Türkiye üzerinden alıcı buluyordu!
  Hindistan bunlardan sadece biriydi! Halkbank bu iş için devredeydi! Ayrıca KÜRT petrolü de dünya ileAKDENİZ'de buluşacak ve alım-satımın parası yine HALKBANK'a akacaktı!
  Bu BARONLAR için ciddi tehditti!
  Bölgede Türkler'in oyun kurmaya başlaması onlar için ÖLÜMDÜ!
  Dengelerin değişmesi demekti!
  Bunu göze alamazlardı! Amerika'daki MUSEVİ lobisi ayağa kalktı!
  *Start verilmişti!
  Erdoğan gidecek, değişen CHP koltuğa oturacaktı!

  YanıtlaSil
 6. Hiç şüphesiz, çok pis kokuların geldiği bir operasyon ve çoğunluk bunu basit bir "cemaat-hükümet" savaşı zannederek (operasyonun zamanlaması bu manipülatif algının oluşturulması içindi), kendi kendilere saflar oluşturup çatışıp duruyorlar, ki zaten bu tip uluslararası operasyon planlayıcılarının kılıfları malum ve meşhurdur. (Eskiden kemalist bir yazarı öldürtüp, radikal islam kılıfıyla süslemeleri gibi; bu oyun bitti, başka kılıflar bulunuyor şimdi). Sosyal medya denilen garabet, bu çatışmanın-cedelleşmenin ne kadar vıcık vıcık, ne kadar düzeysiz, ne kadar gayri insanı ve akıldışı bir hale geldiğinin göstergesi, ciddi anlamda eğer ülkenin "beyin potansiyeli" buysa ümitsizliğe düşmemek için yoğun çaba sarfetmek, Allah'a sığınmaktan başka çaresi kalmıyor insanın.

  YanıtlaSil
 7. İktidar tarafının karşı hamleleri... Hükümet satrancı oyunun kurallarına göre oynuyor:
  Soruşturmayı yürüten savcıların yanına iki savcı görevlendirdi. İstanbul'da 5 polis müdürünü görevden aldı. Savcı Zekeriya Öz görevinden alındı.

  YanıtlaSil
 8. Allah aşkına neyi savunduğunuza bir bakın! Borsa düşmüş, bilmem ne olmuş... BBC, reuters şöyle böyle demiş... Geziciler de o yazdığınız gavur gazetelerinden medet ummuştu hatırlayın. Şimdi onların dediklerine bakarak mı hareket edeceğiz?

  Banka müdürünün evinde ayakkabı kutuları içinde 4,5 milyon dolar bulunuyor. Karısı: "Yeşiller geldi.. http://www.ensonhaber.com/aslanin-ayakkabi-kutusundan-45-milyon-dolar-cikti-2013-12-18.html

  Siyaset denen kurum lanetlidir, siyasetin şerrinden Allah'a sığınırız. Ama vebal olduğu için gider oyumuzu kullanırız. Peki biz bu partiye neden oy verdik? Alemi İslam'ın bekası için ve adı üstünde Adaleti ve Kalkınmayı sağlasın diye değil mi? "Yolsuzluk yapan babam olsa acımam" diyen, Kuran okuyan alnı secdeli başbakanımıza emanet ettik memleketin idaresini. Şimdi bakanların oğullarının, sözde müslüman iş adamlarının vs yolsuzluklara adı karışıyor; uçak dolusu altınlar, milyon dolarlar...

  Şu anda başbakanın yapması gereken tüm yolsuzlukların üzerine gitmek; işin içinde kendi oğlu da olsa tutup kolunu kesmek ve bu fitne dönemini zaferle sonlandırmak. Eğer bunu yaparsa yerelde de genelde de alacağı oyun haddi hesabı yok. Yapmazsa ve yolsuzlukları örtbas ederse... İnşallah öyle olmaz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu haberi neden yayınladığımız zaten ilk mesajda ifade ettik. Şimdi çevremdeki herkes bakar kör kabilinden bu operasyonda 87 milyer euro rüşvet yendiğini sanıyor. Halbuki bu para İran'ın petrol ve doğalgaz alımı karşılığı Halk Bankasındaki İran'ın hesabına yatan TL dir. İran'a uygulanan ambargo nedeniyle İran bu parayı altına çeviriyor. Bu olay İsrail'i rahatsız ettiği için en sonunda bu operasyonları yaptırıyorlar.
   Diğer yandan birileri yemiş içmişse herkes bunun hesabını hem adaletin hem de Allahın huzurunda verecektir.

   Sil
  2. Ömer Eroğul kardeşim... Uzun yıllar cemaatleri yakından tanıyan birisi olarak son on yıldan itibaren cemaatlerin hızla eski ihlaslı Kur'ani ve manevi hizmet anlayışından uzaklaştığını görerek ben de cemaatlerden uzaklaştım. Cemaatlerin çoğu başlangıçlarındaki gaye ve hedeften uzaklaştılar. Birer dini holdinge dönüştüler. Eskiden dünyadan, dünya menfaatlerinden, paradan, makam sevdasından uzak, siyasete mesafeli dindarlar giderek hızla verilen derslerin tam aksi istikamette hızla dünyaya, siyasete, makam kapma yarışına, paraya, cennet saraylarının dünyevi örneklerine daldılar. Bu kavga onun kavgası... O yüzden masum çocukların ve eli ayaktan kesilmiş yaşlıların ve bu arada sağda solda mecnun kisvesiyle görünen Hak katında kıymetli zatların yüzü suyu hürmetine hepimiz ekmek yemekteyiz. Bu arada inşaallah bu benim yanlışımdır, hizmet ve zikirlerimizde eski tadımız kalmamıştır. Bu da Allah korusun bir musibete müncer olmasın inşaallh.

   Sil
 9. Hürriyet'ten Zeynep Gürcanlı'nın haberine göre, savcıdan gelen "başlayın" talimatı üzerine operasyon için düğmeye, İstanbul Emniyeti Mali Şube ve Organize Suçla Mücadele Şubesindeki amirler, üstlerindeki şube müdürlerine haber vermeden bastı.
  Ancak iki şubede yeterli polis olmadığından, terör, asayiş gibi diğer şubelerdeki amirlerden de destek istendi. Ancak bu şubelerdeki amirler de, kendi birimlerini operasyon için görevlendirirken, kendi şube müdürlerine bilgi vermedi.

  YanıtlaSil
 10. Yolsuzluğu savunan var mı aramızda? Kimse zaten aşikar savunmaz, yapan yapar. Aşikar biçimde yapan veya savunan çıkmaz. Fakat, tüm bu olanlara, nasıl ve neye dayanarak "kesin bir biçimde" yolsuzluk ve rüşvet operasyonu deniliyor? Haber kanallarına bakarak değil mi? Peki bundan nasıl emin oluyoruz? Haber kanalları da çağımızın manipülasyon aygıtları değil mi? Haber kanalları resmin işine gelenlerini yansıtmazlar mı? Olayları olduğu gibi mi yansıtırlar, yoksa çarpıtma huyları var mıdır? Bakınız, nasıl tüm bunlara "yolsuzluk/rüşvet operasyonudur " demek hatalıysa, "yolsuzluk falan yok" demek te bir o kadar yanlıştır; çünkü, elimizde bunlardan ikisini destekleyecek tek bilgi temeli, manipülatif haber kaynaklarıdır. İsteyen bunlara güvenir elbette. Büyük resmi [herkesin büyük resmi kendine tabi ] görmek için haber kaynakları dışında bazı bilgilere, bazı okumalara ve değerlendirmelere sahip olmalıyız ki, işte bunlardan bazıları da bu işin içinde bir oyun/kumpas olduğunu veya olabileceğini fısıldıyorlar. Bunlardan da yüzde yüz emin olamayız elbette, ama puzzle'ın parçalarını hangisi daha çelişkisiz ve bütünlüklu bir biçimde bir araya getiriyor ve olan biteni daha sarih ve sahici biçimde önümüze sürüyorsa seçimizi ondan yana kullanırız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir ekleme yapmalıyım: Umarım tüm bu olanlar göründüğü gibi sadece yolsuzluk ve rüşvet'ten ibarettir. Hiçbir uluslararası kumpas veya planın bir parçası olarak belli amaçlarla hazırlanıp uygulanmaya konmamıştır.Dünyanın hemen her ülkesinde yolsuzluk ve rüşvet operasyonları yapılır, fakat çok azında bu operasyonlar daha üst bir amaca hizmet etmek için kullanılır. Elbette yolsuzluk yapanlar bi biçimde ortaya çıkarılmalı, fakat bu ortaya çıkarken eğer "üst amaç" -varsa tabi- deşifre edilmezse, kısır siyasi çekişmelerde harab oluruz. Çok mu iyi niyetliyiz acaba, hükümetin içinde veya çevresinde yolsuzluk ve rüşvet varsa, başka türlü iktidarların içinde yok mu sanıyoruz? İktidar yozlaştırır. İktidarın ve paranın çevresinde yozlaşmanın olmadığı dönem tarihte görülmemiş. "Herkes kendi evinin önünü temizlesin" veya "ilk taşı günahı olmayan atsın" gibi klasik fakat nedense uygulanamayan argümanların ardına sığınmayacağım. Herkes eteğindeki taşları dökebilse, şu an "vay vay malı götürmüş bu iktidardakiler" diyenlerin çoğunun bunu diyebileceğini pek sanmıyorum. Nasıl ki iktidar ve para yozlaştırıyorsa, toplumun yapısı onu yönetenlerin de yapısını şekillendiriyor. İktidar çevresinin bozuk olup, rüşvet yiyip kasalarını paracıklarla dolduğunu görüp, toplumun melek gibi mi olduğunu sanıyoruz? İmkanları olsa var ya,.... Neyse..

   Sil
 11. Şamil Tayyar'dan iddia: "Yeni bir küresel denklem oluşuyor. Bu denklemde Türkiye ağırlık kazanmak istiyor. Ancak küresel aktörler, Türkiye'nin yeni rolünden ve taleplerinden rahatsız. Onun için Türkiye'ye ayar vermek istiyorlar. 2014 yılında yapılacak mahalli seçimler ve cumhurbaşkanlığı seçimleri kritik gözüküyor."
  "Erdoğan'sız bir Türkiye hayal edenler, hem yerel seçimlerde hem de cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Parti'nin kaybetmesini hedefliyor. Bu amaçla bir süredir, iç içe girmiş birbiriyle ilintili oyunlar sahneleniyor."

  YanıtlaSil
 12. Bu işbirliği biliniyordu ama ne yazık ki bazı ebleh mi diyeyim yoksa hakikaten bilmemezlikten kaynakladıgından dolayımı diyeyim ..bazı bakanlarımız aile baglarının duygusallalıgına kapılar hatalar yaptılar..Evet bunlar ufak tefek hatalar ama bu şekilde halkbank örtüsünün altından devlete güçlü bir şekilde yüklenilmesine sebebiyet verdiler..Yazık!!!! bunun olmaması gerekiyordu...Biraz daha dikkatli olmakta fayda vardı ama oldu bir kere artık..Bunu tartısmanın zamanı değil zira zamanımız çok amaçok kısıtlı her an her dakika adamlar medya ile saldırıyor...Devletin acilen revizyon tarihini öne alması gerekiyor ve bu şekilde davranan kim varsa uzaklaştırılması hatta devlet işlerine bir daha mudahil olmamaları için gerekirse ellerine oyuncak verielrek mesgul edilmeleri gerekiyor.Zira insanogludur yerinde durmaz yine..Gider bir eblehlik yaparlar.İnsan 7'sinde ne ise 70'inde de o'dur...!..Meselenin ne oldugunu hepimiz biliyoruz..Devlete yukleniyorlar..Burada artık bir şekilde elimizden geldigince sosyal medya da aydınlatıcı ve destekleyici yazıların ve duyuruların yapılması farzdır....Yoksa Butun planlar alt ust olur...Biz yapacagız sonra en çok tevekkül edenleri seven Allah swt havale edecegiz...Allah cc yar ve yardımız ola..!

  YanıtlaSil
 13. Takvim: 19 Aralık 2013: Yeni hedefin Menzil Cemaati olduğu belirtildi. Sıradaki dalga için "Menzil grubu yaklaşık iki yıldır dinleniyor. İçerisinde genç ama önemli görevlerde 20-30 kadar sızdırılmış isim bulunuyor. Bir sonraki operasyon dalgası Menzil'e yapılacak"

  YanıtlaSil
 14. Cemaat medyasında yakın zamanda dindar cemaatlere baskı yapılıyor tarzında haberler çıkmıştı. Şimdi hazırladıkları planlar sonucu -eğer planları tutmayıp da hükümeti deviremezlerse- bunun karşı atağında cemaatin zarar göreceğini hesapladıkları anlaşılıyor. Yani cemaate yapılacak bir ayarı onlar dindarlara baskı şeklinde sunacaklar. Bu arada yukarıdaki haber gösteriyor ki Menzili neden hedefe koydukları bilinmez ama tahminen rakip olacak herşeyi izledikleri ve gerektiği zaman kullanmak için arşivleme yaptıkları anlaşılıyor.

  YanıtlaSil
 15. ergün diler bey den alıntı
  AYAKLANMA PROVASININ adı da gariptir "İstanbul İsyanı!" oluyordu!
  55 bin üyesi bulunan kuruluşun başındaki ve arkasındaki isim ünlü YAHUDİ, kumarhaneler kralı Sheldon Adelson'du...
  Doktor ÖZ'ü özel uçağıyla İsrail'e götüren kişi yani!
  Neyse...
  Bu toplantılardan 3 ay sonra, İsrail lobisi AIPAC, Türkiye aleyhine kampanya başlattı.
  47 milletvekili, İran'la ticarete aracılık ettiği gerekçesiyle Halkbank'a yaptırım istedi.
  ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden da, çalışmaya destek verdi.
  Amerika'da Museviler işi pişirmeye çalışırken, bizim BARON, Sarıgül'ü devreye sokuyor, Kemal Bey'i de Washington'a gönderiyordu!
  Amerika'daki Museviler'le bizim Türk görünümlü BARONLAR arasında TEK TUŞLA sağlanan bir ilişki vardı! Kraliçe de bütün olanları CANLI izlerdi!
  Bunların canı kanı PARA ve Türkiye idi!
  Paranın asla ve kat'a başkası tarafından yönetilmesini istemezlerdi! Buna dayanamazlardı! Ama TÜRKLER bunu başarmıştı! Kağıt üzerinde AMBARGO uyguladıkları ama el altından hazinesini yönettikleri İRAN Ankara'yı seçmişti!
  Hindistan da yanına gelmişti! Irak sıradaydı!
  Bir anda Türkler PETRO DOLARLARIN buluştuğu adres olmuştu! Paranın aktığı yerde HALKBANK'tı! İngilizler bir ülkenin rejimi ile ilgilenmezler!
  Sadece kontrol ederler! Bütün bunlar Kraliçe'nin felç geçirmesine neden olacak işlerdi!
  "PARA kaçmasın" diye bir araya geldiler!
  Amerikan Merkez Bankası'nın ortakları arasında olan Rothschild, Lazard Brothers, Israel Moses Seif Bank, Warburg, Lehman Brothers, Kuhn Loeb, Chase, ve Goldman Sachs'ı da alarak saldırdılar!
  Tabii biz bu saldırıyı bizim çocuklar üzerinden hissettik! Amaç Türkiye'yi durdurup Erdoğan'ı indirmekti!
  Onlarca saldırı sonunda NİHAYET kendileri ortaya çıkıyordu!
  200 yıldır hep PARAVANLARLA uğraşıyorduk!
  Şimdi kavga, kavgaya benzedi!
  Yahudiler'in daha doğrusu Rothschildler'in Ortadoğu'da 10 dolara yaptıkları işleri Ankara 1 dolara yapıyordu!
  Bu dükkanın onların yüzüne kapanması demekti! Din, dil, coğrafya, tarih bizi çok ama çok öne çıkarıyordu!
  Rahatsızdılar!
  Erdoğan'ın Köşk'e çıkıp işaret ettiği birinin BAŞBAKAN olması gizli sahiplerimizin tamamen buradan kovulması anlamına geliyordu!
  Dahası Ortadoğu, BARONLAR için pasaportla bile giremeyecekleri bir yer olacaktı!
  İçeride gördüğümüz her şey aslında BARONLARIN yansıması!
  Hep dediğim gibi KOALİSYON içinde yok yok!
  Ama bizim bunları seçecek kadar gözlerimiz keskin!
  Hangi partiye oy verirseniz verin!
  Kimseye AK Parti'yi sevin ya da gidip oy verin diyemem!
  Ama düşünün!
  Ülke ve millet için kafa yorun!
  Erdoğan giderse ülkenin bir daha asla bizim elimize geçmeyeceğini bilin!
  Bunu söylüyorsam bir bildiğim var!
  Pişmanlığı bile yaşayacak vaktimiz olmaz!
  Size benzeyen ama ipi dışarıda olanlar tarafından yönetilmek istiyorsanız, kişiliksiz, kimliksiz bir TÜRK olarak yaşamak istiyorsanız bilemem!
  16 DEVLETİ el ele kurduk! Bu 17'ncisi olmayacak ama en büyüklerinden biri olacak!
  Erdoğan onlar için Abdülhamit'ten sonraki en güçlü rakip!
  Haa unutmadan gitmediler!
  Buradalar!
  Gelecekler!
  Safları sıklaştırın...

  YanıtlaSil
 16. Fehmi Koru: 19.12.2012
  "Operasyonu kim, kimlerle işbirliği halinde ve hangi sonucu almak için yapıyor?" sorusunun bütün unsurlarını iyice değerlendirip her birine doğru cevaplar bulmadan veya yanlış cevaplar verilerek girişilecek bir karşı çıkış her şeyi berbat edebilir.
  Karşı tarafın bu soruya doğru cevabı bulmayı zorlaştıracak bir sis perdesi gerisinde iş gördüğünü de beklemeli."

  YanıtlaSil
 17. Haber 7'de Mehmet Ali Bulut "Ve Sıffin perdeyi araladı" başlıklı yazısında hükümet ve cemaat arasındaki çatışmayı yorumluyor. Yazısında Bediüzzaman'dan alıntı yapıyor ve bu çatışmanın Cememl ve Sıffin savaşları benzeri müslümanların gücünü zayıflatacağını söylüyor. İki kahraman döğüşürken güçleri zayıfladığı için bir çocuk ikisini de dövebilir diyor.
  Hükümetle cemaat arasındaki bu çatışmada cemaat darmadağınık olacak. Acaba cemaati hükümete kışkırtan dış güçler bu çatışmada cemaatin gücünün de kırılacağını hesap etmiş olabilirler. Bir taşla iki kuş vurmak...

  “Ey ehl-i iman! Zillet içinde (aşağılanarak) esaret altına girmemek isterseniz, aklınızı başınıza alınız. İhtilâfınızdan (ayrılıklarınızdan) istifade eden zalimlere karşı “müَminler kardeştir” hükmünün kutsal kalesi içine giriniz, tahassun ediniz (sığınınız). Yoksa ne hayatınızı muhafaza ve ne de hukukunuzu müdafaa edebilirsiniz.
  Malûmdur ki, iki kahraman birbiriyle boğuşurken, bir çocuk ikisini de dövebilir. Bir mizanda (terazide) iki dağ birbirine karşı muvazenede (dengede) bulunsa, bir küçük taş, muvazenelerini (dengelerini) bozup onlarla oynayabilir; birini yukarı, birini aşağı indirir. İşte, ey ehl-i iman! İhtiraslarınızdan ve husumetkârâne tarafgirliklerinizden (birbirinize karşı düşmanca tutumunuz nedeniyle), kuvvetiniz hiçe iner; az bir kuvvetle ezilebilirsiniz.”

  "Âhirzamanın Süfyan ve Deccal gibi nifak ve zındıka başına geçecek olan o zararlı müthiş adamları, beşerin -ve inananların da- tabiatında bulunan hırs ve şikakından yararlanarak, az bir kuvvetle nev-i beşeri hercümerc eder ve koca âlem-i İslâmı esaret altına alırlar”

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bediüzzaman’ın bu ibarelerinden çıkarılan istihraçlar:
   *İhtilaf çıktığında islam kardeşliği esas alınmazsa durumdan istifade eden dış güçlerin istilası ile zillet içinde esaret altına girme tehlikesi vardır. Önümüzdeki yıllara bakan bir gaybi haber….
   *İki kahraman dövüşürken bir çocuğun ikisini de dövdüğü bir durum gerçekleşebilir. Müslümanlar arası çatışmanın adı fitnedir. İç çatışmaları tanımlar. İç çatışmalarda zayıflayan kuvvet yüzünden islam aleminin az bir kuvvetle ezilmesini haber verin. İsterseniz böyle bir şey olmaz deyip rahat uykumuza devam edelim.
   *Husumetkarane tarafgirlik (birbirine karşı düşmanca tutum) nedeniyle kuvvet hiçe inecek. Müslümanlar az bir kuvvetle ezilebilir hale gelecektir. Az kuvvet kimdir, bunu anlamak müminin ferasetine kalmış.
   *Ahirzamanın müthiş şahısları hırs ve parçalanmasından yararlanarak az bir kuvvetle insanlığı darmadağınık edecek ve koca islam alemini esaret altına alırlar. Evet Deccal ve Süfyan geçen yüzyılda kalmadı. Dünyayı yöneten 9 lar çetesi Deccalı yakında canlı olarak piyasaya sürecekler. Süfyan ise Müslümanların içinden çıkarılacak. Ağacı kesecek baltanın sapı o ağacın dalından yapılacak.
   Bunlar önümüzdeki döneme ait müthiş olayların uyarısı olabilir. Tabi hadiseler zuhura gelmeden olabilir diyoruz ama siz isterseniz olacak şeklinde değerlendirin. Bediüzzaman bunları yazdığına göre bir hakikat var.

   Sil
  2. Allah Türkiye'deki dindarların eski ceberut iktidarların baskısına sabrettikleri ve sabırla çalıştıkları için onların duasına icabeten giderek daha iyi iktidarları verdi. Bu iktidarların hepsi giderek kontroldan çıktığını gördükleri için tasfiye edildi. Şimdi de erken rehavete kapılan müslümanlar ganimet paylaşım kavgasına giriştiler. Elbette bunun bir tokadı olacak. Bundan en çok zararı hizmet cemaati görecek. Ancak bu rekabetin devlet ve milletin kuvvetini zayıflatması muhtemelen yukarıda belirtilen zaafa yol açabilir. Bunun cezasını da bütün dindarlar çeker.

   Sil
  3. İki kahramanın dövüşürken küçük bir çocuğun onları dövmesi metaforu bir çok şekilde gerçek olabilir. Bunlardan muhtemel olanı: İki dindar grubun çekişmesi sonucu her ikisi de zayıflar. Bundan ulusalcılar yararlanır. Kısa bir süre duruma hakim olurlar. Ardından büyük bir nefretle bu güruh milletin sinesinden sökülüp atılır. Millet iradesinin tam olarak tecelli ettiği bir idare gelir.

   Sil
 18. Gaybi konularda araştırma yaparken internette halen yayında olan bir kronolojik çalışmada -müslümanların asr-ı saadette ve hemen akabindeki dönemde başına gelen Cemel ve Sıffin gibi iç savaşların benzeri bir fitnenin olacağı öngörülmüştü. Yazar kendince bir Şeyhin ismini vererek ikinci menemen olayı gibi bir olayın olacağını tahmin ediyordu. Cemaat ve hükümet arasındaki gerginlik bana bu anekdotu hatırlattı. Bu konuda erken olduğu için yazılmayan keşifler var. İsabetli mi değil mi onu zaman gösterecek.

  YanıtlaSil
 19. Bülent Erandaç: Takvim 20.12.2013 "İngiltere'ye dokunan yanar"
  Türkiye'nin İran'la yaptığı işlerde kilit görev yapan Halkbank'ın, Hindistan'a yönelmesi, özellikle Derin İngiltere ve onun dünya çapında etkili MI6 İstihbarat Servisi'nin dikkatindeydi. Dünyanın önemli petrol-gaz tüketimcisi Hindistan Milli Petrol şirketinin, İran-Hindistan arasında Halkbank'ı aracı banka olarak seçmesi, Londra'yı herhalde çok rahatsız etti.

  YanıtlaSil
 20. Bülent Erandaç: Takvim 20.12.2013 "İngiltere'ye dokunan yanar"
  Korkunç senaryonun 1'inci aşamasının, Başbakan Erdoğan'ın Çankaya çıkışına bariyer olmak, aday olmasını engellemek, sonrasında Köşk'ü yeniden ele geçirmeye ve halkın elinden almaya yönelik olduğu net bir şekilde görünüyor... 2'nici aşama, "İç siyaseti dizayn ederek, enerji havzaları ve boru hatlarının kontrolünü ele geçirmek" olarak değerlendiriliyor.

  YanıtlaSil
 21. Ergün Diler: Takvim/ 20.12.2013 / Operasyon
  Artık film koptu!
  Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendisine meydan okuyanlarla kapışacak! Devleti ele geçirip BARONLARA teslim etmek için varedilen YAPI hiç görmediği bir şiddetle karşılaşacak! Devletin bütün kademeleri hoşgörüyü kaldırarak gelecek!
  Can alıcı yerlere inilecek! Hesabını veremeyecekleri sorular sorulacak...
  Velhasıl birilerinin canı çok yanacak!
  Emniyetteki kasırga ilk adımdı!
  Arkası inanılmaz bir şekilde gelecek!
  Yıllardır devletin bildiği ancak ellemediği odaklar etkisiz hale getirilecek... Ve Türkiye, İngiltere'nin içeri sokup büyüttüğü karanlık ellerle tanışacak!

  YanıtlaSil
 22. Emre Aköz: Sabah 20.12.2013 / Dikkat: Cemaat yeni bir hamle yapacaktır" yazısından ...
  "Bu itiş kakıştan Cemaat zararlı çıkar. 'Mesafeli, akil, bilge, iyiliksever, hizmet etmeye odaklı cemaat' imajı silindi... Yerine 'savaşçı, komplocu, devleti içten fethetmeye kararlı cemaat' imajı geldi... Orta vadede cemaat çok zarar görür (Erdoğan gitsin veya kalsın, fark etmez). Fransa'da Cizvitlerin, İspanya'da Opus Dei'nin akıbetini hatırla..."
  Cemaat kapsama alanına giren kimi emniyetçileri ve adliyecileri Hükümetin üstüne sürdü. Bu bir kamikaze hareketiydi. O kadroların oyundan çıkmasına yol açtı.

  YanıtlaSil
 23. Emre Aköz:
  Son durum şu: Cemaatin, partiyi çamura bulamak için yaptığı operasyonu, AK Parti kendini ve çevresini temizlemek için kullanıyor. En tepedekiler de dahil, çürük elmalar temizlendikten sonra, beyaz bir sayfayla yola devam edilecek.
  Ancak tetikte durmak gerek: Cemaatte gayet zeki insanlar var. Bir tanecik operasyonla Başbakan Erdoğan'a pes ettiremeyeceklerini önceden hesaplamışlardır.
  Ben Cemaatten yeni bir hamle bekliyorum. Çünkü girdikleri yolun dönüşü yok. Kaybedeceklerini bilseler de kanlarının son damlasına kadar savaşmak zorundalar. Ayrıca dün anlatmaya çalıştığım gibi, "okyanus ötesi" onları arkadan itiyor.

  YanıtlaSil
 24. Operasyonla, Türkiye ekonomisinin uluslararası politikalarında kritik rol oynayan Halkbank üzerinden devlet sırlarını ele geçirme planı yapıldığı ifade ediliyor.

  Kaynak: Devletin sırlarını mı ele geçirmek istiyorlar? - Ekonomi - Star Gazete http://haber.stargazete.com/ekonomi/devletin-sirlarini-mi-ele-gecirmek-istiyorlar/haber-818563#ixzz2nzvlQHyQ

  YanıtlaSil
 25. MAHREM BİLGİLER VAR
  Olayın bu boyutuyla ilgili SABAH'ın konuştuğu üst düzey bürokrat "Bankada birçok bilgisayara el konuldu. Datalar alındı. Her ülkede olduğu gibi bunların içinde Türkiye'nin mahrem sırları var. Eğer İsrail bağlantılı olduğu ifade edilen bir örgüt doğruysa ve o bilgiler başka ülkelere sızacaksa telafisi olmayan bir durumla karşı karşıyayız" dedi.

  YanıtlaSil
 26. Polis ve yargı görüntüsü altında Amerika ve İsrail mahrem sırlarımıza el koyuyor.

  YanıtlaSil
 27. İşte yeni bir 28 Şubat süreci başlıyor. Hedef Türkiye!

  YanıtlaSil
 28. Sapla saman karıştırılıyor. Yolsuzluk soruşturması görüntüsü altında bir taşla beş kuş vurmaya çalışılıyor. cemaat bu işte sadece bir paravan. Daha önce denilmişti: Muhafazakarların işin içinde olmadığı hiç bir Gezi planı başarıya ulaşmaz. İşte Zındıka cereyanının kullandığı alet...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer bunlar alet oldularsa bu pis plana, şu hadisi bir kere daha düşünelim : “Müminin ferasetinden sakının; çünkü o Allah'ın nuru ile bakar.” . Hiç ehl-i feraset (=mümin) alet olur mu böyle bir plana? Menfaat ehlinde feraset ne gezer...

   Sil
  2. Onlar bir tuzak kurdular, Allah'da bir tuzak kurdu. Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır. (Ayeti-i kerime meali)

   Sil
 29. Operasyonu yerinde izlemek:
  Amerikan Hazine Bakanlığı Terör ve Mali İstihbarattan Sorumlu Müsteşarı David Cohen'in Almanya, İngiltere, Türkiye ve İsrail'i kapsayan bir görüşme turu çerçevesinde Türkiye'ye geldiği belirtiliyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haber 10: Halkbank Genel Müdürü'ne yönelik yapılan operasyonda ele geçirilen bilgilerin, para casusu David Cohen'e verileceği iddia edildi.

   Sil
 30. Abdurrahman Dilipak'ın açıklamaları:

  "Bu ilk etap, arkası gelecek"

  "Eskiden darbeler ordu içerisinde yuvalanan bir çete tarafından gerçekleştiriliyordu ve silahlı kuvvetler buna aracı olarak kullanılıyordu. Şimdi bir cemaat yapılanması içersindeki bir kripto grup, bu defa polis üzerinden bir operasyon yapıyor. Bu işin daha ilk etabı. Bunun arkası da gelecek çünkü bu sadece Türkiye'de olup biten bir olay değil Amerika,İngiltere ve İsrail'in de işin içinde olduğu, sadece iktidarın değil bir adım sonrasında İHH'nın ve bazı İslami Vakıfların da hedef seçildiği uluslararası bir komplodan söz ediyoruz."

  Kaynak: Abdurrahman Dilipak: 'Bu ilk etap, arkası gelecek' - Güncel - Star Gazete http://haber.stargazete.com/guncel/abdurrahman-dilipak-bu-ilk-etap-arkasi-gelecek/haber-818439#ixzz2o01pRYh9

  YanıtlaSil
 31. Bercan Tutar: Yeni Şafak: 20.12.2013

  Türkiye'yi bölgesel ve küresel iddialarından vazgeçmeye zorluyorlar.

  Ama bilmedikleri şu.

  Liderleri pes etmedikçe hiçbir millet pes etmez.

  YanıtlaSil
 32. Bercan Tutar:
  Türkiye'ye diz çöktüremeyecekler.

  YanıtlaSil
 33. Bercan Tutar:
  Kim ne derse desin, 22 Ocak'ta Cenevre'de Ortadoğu'nun yeniden şekilleneceği süreç ve ufukta üç önemli seçimin bulunduğu bir dönemde düğmesine basılan bu kirli operasyon, Türkiye'yi frenlemek isteyen iç ve dış cemaatlerin niyetlerini deşifre etmesi bakımından 'siyasi hayırlara' yol açacaktır.

  YanıtlaSil
 34. Yusuf Kaplan: Erdoğanı ve Türkiye'yi bitirme operasyonu:

  'İSLÂM'A KARŞI İSLÂM' SAVAŞI: MEZHEBÎ VE MEŞREBÎ ÇATIŞMA STRATEJİSİ

  Bendeniz, her şeye rağmen Cemaat'le ilgili eleştirilerimi bu süreçte hep saklı tuttum.

  Gerekçem şuydu: Küresel sistem, önümüzdeki -yüzyıllık- süreçte, 'İslâm'a karşı İslâm' stratejisini fiilen uygulamaya koymuştu. Ve bu stratejiyi, İslâm dünyasında, makro düzlemde mezhebî olarak, mikro düzlemde de meşrebî olarak Müslümanları birbirine düşürecek şekilde adım adım hayata geçirmeye başlamıştı.

  YanıtlaSil
 35. Yusuf Kaplan:
  Hükümetin hem yolsuzlukların, hem de bu operasyonu tezgâhlayanların üzerine sonuna kadar gitmesi, Türkiye'nin bu belayı defedebilmesinin tek çıkar yoludur.

  YanıtlaSil
 36. İsrail Jerusalem Post Gazetesindeki Türkiye’deki gelişmeler ile ilgili haberde Erdoğan’ın akıbetinin hapse girmek yada Suudi Arabistan’a sürgüne gitmek olduğu yorumu yapıldı.
  İlginç olan husus asıl hedefin Erdoğan olduğu, AK partinin ise iktidarda kalacağı iddiası…
  F5 haber sitesinden alıntı:
  Eski Pentagon yetkilisi Michael Rubin'in Rubin'in ayrıca Erdoğan'ın akıbetiyle ilgili sözleri dikkat çekti. Pentagon yetkilisi, Başbakan Erdoğan'ın düzinelerce yolsuzluk suçlamasıyla karşı karşıya olduğunu söyleyerek, "hapse de girebilir, Suudi Arabistan'a sürgüne de gidebilir" yorumunu yaptı. Bu süreçte Erdoğan'ın zarar göreceğini vurgulayan Michael Rubin, Ak Parti'nin ise iktidarda kalacağını iddia etti.

  http://www.f5haber.com/haber7/abd-ile-israil-in-derdi-belli-oldu-haberi-4383479/

  YanıtlaSil
 37. EDİRNEYİ ENVER ALACAĞINA BULGAR ALSIN

  1900 lu yıllarda bugünkü gibi devlette paralel yapılanma vardı resneli niyazi enver bunlar birliklerini alıp dağa çıkmışlardı
  daha sonra enver ihtilal yaptı damad olunca binbaşılıktan harbiye nazırı ve paşa oldu ve iran ı işgal etmek için 80000 askerimizi dağda donarak ölmesine neden oldu burası şimdilik mevzumuz değil
  istanbulda herkes abdülhamit karşıtıdır abdülhamid gitse her şey düzelecektir
  halbuki abdülhamid kendi vatandaşı olan o zamanki yahudilere kudüs den bir yurt verse bunlar başına gelmeyecekti
  bugünkü gezi olayları gibi numayişler istanbulda başlar neticede o vakit yahudilerin yoğun olarak yaşadığı selanikden kalkan bir ordu sultan abdülhamiti devirir her yer bayram yeridir
  içlerinde filozof rıza denilen rıza tevfik in de bulunduğu bir grup kutlama için ingiliz sefaretine gider
  kapıda hizmetli bunları buyur eder ne içeceklerini sorar onlarda sefir nerde derler öyle ya kuçaklaşacaklar
  hizmetli sefir rahatsız sizinle görüşemeyecek derler
  sefirin kendileri ile görüşmek istemediğini anlayıp orayı terk ederler
  çok zaman geçmez balkan savaşı başlar ordu falan komutan zafer kazanmış olmasın diye bir diğer birliğe yardım etmez neticede 400 yıllık rumeli 4 ayda kaybedilir
  bu savaşta mesela harbiyede bir karar alınır şarköyde iki tümenimiz var denizden de bir kolordu gönderelim birleşip bulgara taarruuz etsin denir
  bu işte başarı sağlanabileceğini anlayan şarköydeki iki tümen komutanı gelecek kolordu komutanının meşhur olmaması için taarruzu kolordu gelmeden başlatır ve 20000 mehmetciğin ölümüne sebeb olurlar
  yine balkan savaşında komutan şükrü paşadır şükrü paşa bir gün bakarki istanbuldan gelenler bu paşa meşhur olmasın diye askere siz bu mavi gözlü boşnaklar pomaklar için neden savaşıyorsunuz diye ordu içiine fesad sokuyorlar bunları idamla tehdit ederek oradan kovar
  neticede edirne düşer bulgarlar o sırada romanya ile de harp eder bir miktar askerini edirneden çeker
  bulgarın askerinin bir kısmını buradan çektiğini ve savaşa girdiğini gören enver paşa bir hareketle edirneye girer

  YanıtlaSil
 38. enver paşanın edirneye geri alınca itibarının artacağını düşünenler edirneyi enver alacağına bulgarda kalsın derler
  aradan yıllar geçer filozof rıza mısırda sürgündür beş parasızdır bir oğlu vardır buna üniversitede tahsil yaptırmak ister çaresizdir
  aklına ingiliz sefiri gelir ona bir rica mektubu yazar
  aradan iki ay geçer bu mektubu unttuğu sırada bir mektub gelir içinde iki bilet vardır bununla ingiltereye gider sefir bunun oğlunu bir okula yazdırır ve burs bulur
  filozof rıza memnundur fakat sormadan edemez siz abdülhamid i devirdiğimiz zaman bize iltifat etmediniz ama şimdi bize bu iyiliği yapıyorsunuz der
  sefirde o devlet meselesi bu ise şahsi dostluğumuzdu der ve devam eder siz kullanamayacağımız kadar aptaldınız der
  şimdi kullanabileceğiniz varmı der sefir gülümser
  fakat biz bugünkü chp nin öncüsü olan ittihat terakki yüzünden 14 milyon kilometre kareden 700 bin kilometreye düştük ha bunuda vermeyeceklerdi ama canakkale savaşı nedeni ile rusyaya müttefik yardımı gitmedi rusya aç kaldı rusyada bir ihtilal oldu rusyanın sıçak denizlere inmemesi için bu kadar toprak almamıza müttefik olmamız komunist olmamamız şartıyla izin verildi
  Halbuki abdülhamit han yıkılmamış olsaydı balkan savaşı ve cihan savaşına girilmezdi tarih daha başka olurdu abdülhamid han 8 sene sonra vefat etti
  bu güne gelelim arkadaşlar bu ülkenin genelkurmay başkanı beni zehirlerler korkusu ile evinden sefer tası ile yemek getiriyor bu dehşet bir şeydir
  arkadaşlar o zaman tayyip yoktu tayyip bir ateşi eline aldı
  bir ülkede devletten maaş alan ama ayrı bir devlet gibi davranan bu ülke için bir tehdittir adı cemeat olsun ne olursa olsun
  arkadaşlar burası genelkurmay başkanın altlarından korktuğu bir ülke tayyibe neden örgütle cözüm anlaşmasına girdi diye kızmayın çünkü 30 senedir bunun hakından gelinemedi
  tayyip israil devlet başkanına one minute dedi bunlar bize kin besliyorlar
  bu israil akdenizde gaz buldular bunu avrupaya satacaklar bu ise türkiyeden geçmesi ile mümkündür fakat bakan bunu kabul etmedi bunlarda bu gazı avrupaya götüremediler
  türkiye kuzey ırak gazını bir miktarını yarı fiyattan alıp kalanı avrupaya satılacaktı ABDbuna karşı çıkdı
  şimdi büyükelçisi chp başkanı ile konuşuyor cemeaat bir yerden saldırıyor memlekette her şeyin suçlusu tayyip
  sanki bakanın oğlu aldığı iddia olunan rüşvetin bir kısmını tayyip e veriyor
  tayyip istifa cemeatte olsa alet olanlara yazıklar olsun
  filozof rıza nedamet getirir ama artık çok geçtir
  Divane sen değil, meğer bizmişiz!
  Bir çürük ipliğe hülya dizmişiz!
  Sâde deli değil, edepsizmişiz!
  Tükürdük atalar kıblegâhına"

  YanıtlaSil
 39. Efendim yazı çok manidar ve hüzünlü hatıralar içermekte.... Ben mavi gözlü Boşnaklar, Pomaklar konusunda biraz gülümsedim. Zira Balkanlarda Osmanlı bereketiyle Müslüman olan Boşnak, Pomak vs. milletlere Sırp ve Bulgarlar Türk oldu diyorlardı. Zira o zamanki tabirle müslüman olmak eşittir Türk olmak idi. Şimdi Balkanlarda onca göçlerden sonra 10 milyon balkan Müslümanı bulunmaktadır. Bunlardan 1 milyonu Türkçe konuşmakta kalanı kendi dillerini konuşan Müslümanlardır. Onların bir kısmı da Boşnaklar ve Pomaklardır. Dikkat ederseniz bugünlerde bloğumda üç tane ayyıldızlı bayrak var. Bunlardan birisi Türk Bayrağı, Mavi olanı Doğu Türkistan bayrağı, yeşil olanı da Balkan Müslümanlarının Birlik bayrağıdır. Bugün Makedonya'da, Bosna'da ve Sancak 'ta bu bayrak camilerin içinde asılıdır. Bayramlarda da minarelere asılır.
  Sonuçta biz işte bu örneklerini verdiğiniz ihanet sahneleri yüzünden balkanlardan koparıldık. Gelip sığındığımız son umut toprağımız Anadolu'dur. Zahiren Müslüman ve Türk sanılıp da gizli din taşıyan kriptoların inadına bu milletin din ve imanına biat ettik. Onun için bu devlet ve milletin başına bir şey gelmemesi için en ziyade hassas olanlar biziz.

  YanıtlaSil
 40. Mehdî aleyhisselâm geldiğinde, kişi ya Mehdî aleyhisselâmın yahut Deccâl’in askeri olur. Bunun ortası yoktur. Mehdî aleyhisselâma asker olabilmek için de 4 haslet kâfî gelir:

  1. Îsâr hasleti.
  2. Farzları yerine getirmek.
  3. Kebâirden sakınmak.
  4. Az da olsa, zikir

  YanıtlaSil
 41. -bu zamandan sonra ehli küfrün ocağında incir bitecektir..........http://www.kadirmisiroglu.com/vdeolar/cumartesi-sohbetleri/286-21-12-2013.html

  YanıtlaSil
 42. Hepsinin makbuzu bulunuyor

  Polisin gözaltına alınanların evlerine yaptığı baskın görüntüleri soruşturmanın gizliliğine karşın bazı basın organlarınca an be an yayınlanırken, en dikkat çekici görüntü Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın evindeki ayakkabı kutularından çıkan 4.5 milyon dolar oldu. Paraya ilişkin komplo teorileri medyanın manşetlerini süslerken, sözkonusu paraların İmam Hatip için toplandığı bizzat savcı tarafından da bilinmesine rağmen basıkın yapıldığı öğrenildi. Halkbank Genel Müdürü Aslan evinde bulunan 4.5 milyon dolara ilişkin savcılık sorgusunda paranın yardımseverlere ait olduğunu söyledi. Paranın tamamının Makedonya'da Balkan Üniversitesi ve Osmancık'ta İmam Hatip Lisesi'nin yapımında kullanılacağını ve paranın yardım severlerden toplandığını belirten Aslan, "Paraları onlara gönderecektim" dedi. Aslan'ın avukatı ceza hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen de, paranın tümünün makbuzlu bağış olduğunu söyledi. Avukat Şen, "Süleyman Bey ifadesini verdi. Bu paraların hepsi bağış için toplanmıştır. Bunların delileri sabit ve savcılığa da sunuldu. Korkumuz yok" dedi.

  YanıtlaSil
 43. S.a Mustafa bey
  Uzun bir süredir sitenizi takip ediyorum. Sütten agziniz yanmış bütün yazdiklariniza ve paylastiklariniza dikkat ediyorsunuz.bu dönemde bu çizgiyi yakalayip Hakki arayip bulmaya çalışmak kolay değil. Sizden Allah razi olsun.

  Şimdilerde yeni bir yol ayrimina daha geldik. Hem cemaat olarak hem de hükümet olarak curukleri temizleyip yola devam etmeliyiz yoksa tekrar başa saracagiz filmi.
  Ama iki tarafin gösterdiği tarafgirlik ve mudahaleler kimsenin kafayi önüne eğip acaba biz nerede hata yaptik diyen olmadığını gösteriyor.
  Allah sonumuzu hayir etsin.
  Selametle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. nançlı ve oldukça merhametli bir adam bir yılanın kaya kovuğundaki hâline acır ona yiyecek ve içecek götürür yılan da ona bir altın verir. Karşılıklı bir dostluk kurulur her seferinde adam yiyecek götürür yılan bir altın verir bu böyle yıllar sürer. Günlerden bir gün adam çok hastalanır ve günlerce hasta yatar. Yattığı sürece de yılanın yemeksiz kaldığını düşünerek oğluna durumu anlatır ve yılana yiyecek götürüp bir altın almasını söyler. Oğlu ise hemen babasının sözüne uyarak yiyecekleri yılana verir yılan da yuvasından bir altın getirir. Bunu gören delikanlı demek ki “yılanın yuvasında altın dolu her gün gelip altın alana kadar yılanı öldürür altınların hepsini alırım” der ve yerden bir taş alıp yılana fırlatır.Yılanın kuyruğu kopar yılan da atılıp oğlanı sokup öldürür.
   Baba oğlunun gelmediğini görüp bir şeyler olduğunu hisseder. Hasta yatağından kalkarak yılanın yanına gider ve sorar
   -Yılan kardeş burada neler oldu ?
   Yılan da olup biteni anlatır;
   O zaman adam oğlunun suçlu olduğunu anlar yılandan özür diler
   -Yılan kardeş olan olmuş gel yine eskisi gibi dost olalım
   Yılansa;
   -Olmaz artık; (sende evlat, bende kuyruk acısı) olduktan sonra asla eski dostluk olamaz, der..

   Sil
  2. Değerli Alex Defrak... Hissiyatımı çok doğru yansıtıyorsunuz... Hükümeti desteklerken partici değilim. Cemaatin içindeki operasyonel unsurları eleştirirken cemaateki şakirtlere düşman değilim. Bu operasyonda hükümette cemaatte yıprandığı için bundan islam zarar görecek.
   Hükümetin de bu olayda nasıl davranacağına bakıyoruz. Hakkın hatırı yücedir. Beytülmale el atan varsa bu eller kesilmelidir. Meşru hedeflere erişmek için meşru yolda yürümek şarttır.

   Sil
 44. HERKESE HAKKIMI HELAL ETTiM Madem ki nur-u hakikat,
  imana muhtaç gönüllerde
  tesirini yapıyor; bir Said değil,
  bin Said fedâ olsun. Yirmi
  sekiz sene çektiğim ezâ ve
  cefalar ve mâruz kaldığım
  işkenceler ve katlandığım
  musibetler hep helâl olsun.
  Bana zulmedenlere, beni
  kasaba kasaba dolaştıranlara,
  hakaret edenlere, türlü türlü
  ithamlarla mahkûm etmek
  isteyenlere, zindanlarda bana
  yer hazırlayanlara, hepsine
  hakkımı helâl ettim.
  Âdil kadere de derim ki: Ben
  senin bu şefkatli tokatlarına
  müstahak idim. Yoksa herkes
  gibi gayet meşrû ve zararsız
  olan bir yol tutarak şahsımı
  düşünseydim, maddî-mânevî
  füyûzât hislerimi feda
  etmeseydim, iman hizmetinde
  bu büyük mânevî kuvveti
  kaybedecektim. Ben maddî ve
  mânevî herşeyimi feda ettim,
  her musibete katlandım, her
  işkenceye sabrettim. Bu
  sayede hakikat-i imaniye her
  tarafa yayıldı. Bu sayede Nur
  mekteb-i irfanının yüz
  binlerce, belki de milyonlarca
  talebeleri yetişti. Artık bu
  yolda, hizmet-i imaniyede
  onlar devam edeceklerdir. Ve
  benim maddî ve mânevî
  herşeyden feragat
  mesleğimden
  ayrılmayacaklardır. Yalnız ve
  yalnız Allah rızası için
  çalışacaklardır.
  Benimle beraber çok
  talebelerim de türlü türlü
  musibetlere, ezâ ve cefâlara
  mâruz kaldılar, ağır imtihanlar
  geçirdiler. Benim gibi onlar da
  bütün haksızlıklara ve haksız
  hareket edenlere karşı bütün
  haklarını helâl etmelerini
  isterim. Çünkü onlar
  bilmeyerek kader-i İlâhînin
  sırlarına, derin tecellîlerine
  akıl erdiremeyerek bizim
  dâvâmıza, hakikat-i imaniyenin
  inkişafına hizmet ettiler. Bizim
  vazifemiz onlar için yalnız
  hidayet temennisinden
  ibarettir. Bize ezâ ve cefâ
  edenlere karşı hiçbir talebemin
  kalbinde zerre kadar intikam
  emeli beslememesini ve onlara
  mukabil Risâle-i Nur’a sadakat
  ve sebatla çalışmalarını tavsiye
  ederim.
  Ben çok hastayım. Ne
  yazmaya, ne söylemeye
  tâkatim kalmadı. Belki de
  bunlar son sözlerim olur.
  Medresetü’z-Zehrâ’nın Risâle-i
  Nur talebeleri bu vasiyetimi
  unutmasınlar.
  Târihçe-i Hayat, —

  YanıtlaSil
 45. Biraz önce bir yorum okudum. Buraya da yapıştırayım dedim. Derdim kimseyi ikna etmek değil. İlk defa bu kadar değişik bir bakış açısına rastladığımdan burada bulunsun dedim...  Amerika Ruhani ile anlaştı. Ruhani, Ahmedinejad dönemi işadamlarını temizliyormuş şu an. Bizim Reza çaresiz yani. İran da artık Amerika'nın yanında. Ve İran'ın elinde bir sürü seks kaseti varmış, Muta nikahlı ziyaret yapmış Vekillerimiz İrana.

  Yani, piyasaya sürülecek kasetler The Cemaatin işi değil, ama The Cemaat olacaklardan haberdar ve kendini temiz tarafta konumlandırmak istiyor. Halk gözündeki itibarını kaybetmemek için mecburen AKP ile olan dostluğunu bitirmek zorunda kaldı. Diğer dini gruplar bu uluslararası oyunu çözemediği için tuzağa düşmüş durumdalar. Çıkacak seks kasetlerini, rüşvet belgelerini, gizli çekilmiş küfürlü ses kayıtlarını din adına savunmak zorunda kalacaklar.

  Tüm yaşadıklarımız aslında acem oyunu. Acemler Mısır'da başarılı oldu. Suriye'de başarılı oldu. Yani Büyük Ustamız acemlerden 2 gol yedi, şimdi acemler altın vuruş ile İslam aleminin liderliğini ele geçirmek peşinde. Satrancın şimdiki hamlesi ise Türkiye'de siyasal islamı halk nazarında küçük düşürüp, %10 - %15 civarı kemikleşmiş Milli Görüşçü vatandaşlarımızı da büyük umutsuzluğa sevketmek.

  Büyük Usta Tayyip ne yazık ki satrançta İranlılar kadar Usta değil. İran hiç Tayyip'in halifeliğini, mehdiliğini kabul eder mi? Bizim AKPli sazanlar twitterda halife Tayyip diye çığlık atıyorlar. Bunlarda gram beyin kalmamış. Nasıl halife oluyorsun sen? Gücün nedir? İran'da teknoloji de var doğal kaynak da var. Neden halife Türkiye'den çıksın?

  Halifemiz, mehdimiz Tayyip bu sefer bir şey yapamayacak, en geç belediye seçimlerinden sonra gidici...

  Milliyetçilik ayağına Tayyip'in pisliklerini savunanlar da ne yazık ki bu oyunu yemiş durumda.

  İçlerinde en akıllısı Hoca imiş. Kendi cemaatine kir sıçratmadan sıvışacak aradan...

  İzleyip göreceğiz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yazıyı tarattım internette yok şahsi görüşünüzmü veya adresi verebilirmisiniz

   Sil
 46. umuma kapalı, şifre ile girilen bir ekonomi sitesinden.

  sadece, konunun tarafı olmayan, borsacı vs. kesiminin ne konuştuğunu bilmeniz için buraya koyduım.

  YanıtlaSil
 47. Mesela, bu da aynı siteden Hoca'yı kınayan bir yorum:

  Daha on sene önce gerekirse "Hakim Kiralayın", "ölüler mezardan çıksın" diyeceksin, sonra "mazlum ahı aldıysan" Allah, hem sizin hem bizim belasını versin diyeceksin.

  2007 senesinde çıkmIş fontlarla, 2003 senesi için belge düzenletecek, insanları hapiste çürüteceksin..

  Bir beddua da benden, hemde yürekten.

  ALLAH TOPUNUZUN GANİ GANİ BELASINI VERSİN.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hisse net mi benim üyeliği var

   Sil
  2. hayır değil, hisse.net'i ben de takip ederim, orada da enteresan yorumlar var. şifre girmeden umum okuyor hisse.neti. Bahsettiğim sitede referanslı üyelik lazım okumak için.

   Şahsi düşüncemi merak edenler için birkaç satır yazayım.

   Bu çekişmeden cemaat çok zarar görecek. Zaman abone sayısı arttı ama hükümete tepki koymak isteyenlerin 250 tl verip yıllık abone olması ile gelen bir artış bu. Himmet, burs, kurban gibi konularda bu desteğin gelmeyeceğini, hatta eski miktarların da toplanamayacağını düşünüyorum. Birkaç yıl büyüyemeyip olanı döndermeye çalışacaklar.

   Buna mukabil akparti de ciddi oy kaybedecek. Başbakana kim akıl veriyorsa intihar ettiriyor. En azından internette oğullarının görüntüleri çıkan bakanlar istifa etmeliydi.

   Sonuçta iki taraf da kaybedecek.

   Benim uluslararası yorumum yukarda alıntıladığımdan farklı. 3. dünya savaşı için amerika ve rusyanın Türkiye'yi kendi tarafına çekme çabası olarak görüyorum. HE Amerika tarafında AKP Rusya tarafında. Şu an kimse 3. dünya savaşını konuşmuyor, sadece bu sitedeki arkadaşlar gibi gaybi meselelere kafa yoranlar için geçerli bu yorum. Gezicilere veya Koçlara sorarsan, AKPyi indirip CHPyi getireceğiz derler ama ondan ötesini bilmezler. Onları da Amerika kullanıyor sonuçta.

   Bu yaşananlar, bu sitede aylardır yapılan yorumlar ile de çok atbaşı gidiyor. Demek ki beklenen büyük savaş ve büyük Zat'ın zamanı yaklaşıyor.

   Sil
  3. kardeş zamanın tirajını düşürmezler basar geri kağıd fabrikasına gönderirler gene düşmez
   ayrıca artık kurban burs parasına da ihtiyacı olmayabilir akşam bir tv de izliyordum hizmete yakın bir grup 6,5 milyon dönüm maden arazisi kapatmış diğer bir grupta 6 milyon dönüm maden arazisi kapatmış ayrıca en fazla teminat mektubu verende yine yakın bir banka yani işlevini sürdürmesi için başka yardımlara bence ihtiyacı yok

   Sil
 48. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sorduklarımın cevabını aşağıdaki alıntıda bulduğum için sildim

   Sil
 49. tıme türkden bir alıntı

  12 Eylül darbesinden yıllar sonra gazetecilere geçmişe dönük bir değerlendirme yapan Süleyman Demirel; 'MİT her gün size Afrika'da hangi kabile hangi kabileden kaç kişiyi öldürdü diye haber verir ama Ankara'da altınız oyulur, darbe hazırlanır haber vermez' demişti. Ne kadar haklıymış? Bizim İslamcı camia birde Demirel’i beğenmez. Oysa devlet umuru görmüş üç askeri darbe atlatmış bu tecrübeli devlet adamından öğrenilecek ne çok şeyimiz var. 2002 Kasım ayından bugüne iktidar koltuğunda tek başına oturan bir hükümet, kendisine yönelik post modern bir darbe girişimi karşısında kusura bakmayın ama apışıp kaldı.

  Hadi Emniyet Genel Müdürlüğü cemaatin etkin olduğu bir yerdi peki Milli İstihbarat Teşkilatı’na ne demeli? Bürokrasideki cemaat mensuplarının tasfiyeleri ve dershanelerin kapatılması kararından sonra cemaatin yaralı aslan gibi ölümüne saldırmayacağını öngörememek, bunun önlemlerini ve her şeyden önemlisi cemaati bu tür asimetrik operasyonlardan caydırmak hususunda gerekli tedbirleri alamamakta neyin nesi? Benim aklıma havsalama sığmıyor.

  Demek bu cemaat, sadece polis teşkilatında değil devletin tüm kademelerinde çoktan örgütlenmiş ve paralel devlet gücüne erişmiş. Bu saatten sonra hangi valiyi hangi emniyet müdürünü bu göreve getirseniz dahi değişen bir şey olmayacağı son gelişmelerle çoktan anlaşılmış bulunuyor. Yeni atamasını sevindirik şekilde eline ayağına bulaştıran taşralı tiplerle bu iş olmaz. Yani dostlar deyim yerindeyse atı alan Üsküdar’ı geçmiş bazılarının haberi yok! Gel de Demirel’e hak verme!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet akla gelen sorulardan biri bu... MİT neden haber vermedi? Yoksa bu olayların patlaması bilerek mi böyle... MİT'in hiç haberi olmadığını sanmam. Demek ilk ateşi karşı tarafın açması beklendi.

   Sil
 50. Daha öncede değinmiştim. 17 Aralık yolsuzluk operasyonu, Ak Parti’nin adalet açılımını halk nezdinde itibarsızlaştırma ve hükümetin güvenirliğini eritme operasyonudur. Bu bir darbedir, hem de Sayın Başbakanın, TBMM Başkanının, başbakan yardımcılarının ve bakanların habersiz ve hazırlıksız oldukları bir darbedir. Başbakanın arka çıktığı, destek verdiği, cemaate yedirtmediği Milli İstihbarat Teşkilatının dahi haber vermediği veremediği bir darbedir.

  Ben dahi kaç gündür bağıra bağıra yazdım çizdim, darbe geliyor bunlar bildiğiniz gibi değil dedim. Acaba köşke birileri haber verdi mi? Üzerinde durmaya değer. Ayrıca sadece ben değil, İngiltere'de yayımlanan Sunday Times gazetesi Türkiye'deki yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını, Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığına yönelik en ciddi tehdit olarak niteledi.

  Eğer bu 17 Aralık yolsuzluk soruşturması hükümet kanadının iddia ettiği gibi dış kaynaklı bir operasyon ise vay halimize! Neden mi? Çünkü bu ülkenin, mali istihbaratı (Masak) var, kamu güvenlik teşkilatı var, askeri istihbaratı var, jandarma istihbaratı var, emniyet istihbaratı var, efsane bir MAH veya günümüzdeki adı ile Milli İstihbarat Teşkilatı var. Tüm bunlara rağmen yabancı istihbarat örgütlerinin ajanları ellerini kollarını sallayarak beşinci kol faaliyetlerinde bulunuyorlarsa, topunu fesh edin gitsin.

  Hayda Atilla Mayda dediğinizi duyar gibiyim. Ne yalan söyleyeyim bende kendi kendime öyle deyiverdim. Sebebine gelince; İstihbarata Karşı Koyma, karşı istihbarat veya kontrespiyonaj denilen bir şey var. İstihbarat teşkilatı tarafından yapılan hasım ve düşman haberalma teşkilatlarının kendilerine karşı bilgi toplama ve elde etmelerini önleme veya elde edilecek bilgiyi manipule etme faaliyetleridir.

  Tüm bunlar olmadıysa, devletin derinliklerinde egemen bir güç, hükümetin haber alma kaynaklarını tıkamış, kulaklarına kar suyu kaçmasını sağlamış. Benim aklıma bir şey geliyor, sakın bu istihbaratçılar, Afganistan’da, Irak’ta yüz binlerce masum insanı öldüren haçlı ordusuna, Gazze’de beşikteki masumları katleden İsrail’e, kendi halkının katili olan Baas Rejimine, Myanmar’da cayır cayır Müslümanları yakan Budistlere bırakın beddua etmeyi, yapmayın dahi itirazında bulunmayan Hocaefendi’nin iktidar mensuplarına ve destekçilerine yönelik tüylerimizi dilken diken eden bedduasından korkmuş olmasınlar!

  Çünkü Amerika’nın Sesi Radyosu Türkçe servisi davul zurnayla, Pennsylvania eyaletinde kaldığı evde ziyaretçilerini kabul eden Fethullah Gülen’in, herkul.org sitesinde yayınlanan vaazında tepkisinin tonunu arttırdığı ve beddua ettiği haberini duyurduğuna göre, Hocaefendinin bu ‘elemtere fiş kem gözlere şiş’ repliğinin iş yapacağını umuyorlar demektir. Demek ki gönül diliyle konuşmak böyle oluyormuş, diyalog böyle oluyormuş, hoşgörü böyle oluyormuş! Dua ehlikitap Musevi ve ve İsevilere, bedduaya gelince o da Müslümanlara..! Allahım sen bize akıl fikir ver, aklımıza mukayyed ol, bizi kurda kuşa yem etme.

  YanıtlaSil
 51. Berlin merkezli Bilim ve Politika Vakfı'ndan Türkiye uzmanı Günter Seufert, Gülen Hareketi ile AKP arasındaki çekişmeye ilişkin DW'nin şu sorusuna verdiği cevap umarım, birçoğumuzun ayılmasına vesile olur. Gülen Hareketi de Erdoğan’ın AKP’si de İslamcı muhafazakâr temellere dayanıyor. Peki, onları birbirinden ayıran ideolojik farklılıklar neler? diye kendisine soru yöneltilen Günter Seufert, İdeolojik açıdan aralarında pek fark yok. Her ikisi de Müslüman kimliği ile ön plana çıkıyor, muhafazakâr toplumsal ahlak anlayışına sahipler, geleneksel cinsiyet rollerine ve ulusal kimliğe de sık sık vurgu yapıyorlar.

  Ayrıca hem Erdoğan’ın AKP’si hem de Gülen Hareketi Türkiye’nin Osmanlı geçmişini yüceltmekten hoşlanıyor. Ancak aralarında önemli siyasi farklar var, bu farklar Kürt meselesinin yanı sıra İsrail ve ABD ile ilişkilerde ortaya çıkıyor. Gülen Hareketi ile hükümet arasındaki anlaşmazlık, 2010 yılında Mavi Marmara olayında tarafların farklı tutum sergilemesi ile gün yüzüne çıkmıştı.

  Gemi, İsrail ablukasını kırmaya çalışmıştı ve gemidekiler iktidar partisi AKP yandaşıydı. O dönemde neredeyse bütün Türkiye İsrail’in tutumunu sert bir şekilde eleştirirken, Fetullah Gülen ise gemidekilerin davranışını kınamış ve İsrail’le anlaşma sağlanarak yardımların belirli bir noktada verilmesinin de mümkün olabileceğini söylemişti diyerek Gülen hareketinin en büyük farklılığının İsrail dostluğu olduğunun altını çiziyor.

  omurcelikdonmez@hotmail.com

  YanıtlaSil
 52. Bugün Ergün Diler'i okudunuz mu? Bahsettiği kişinin N.K. olabileceği konuşuluyor, günahını almayalım da. Cemaat memaat deyip cambaza bak cambaza yapmış bunlar galiba. Koç 2 yıl önce bir ekip yerleştirmiş AKP içine. Ergün Diler liderin adını söylememiş ama N.K olabileceği konuşuluyor.

  AKP içinden bir grup tam bu davalar açılmadan önce, dershaneler konusunda başbakanı gaza getirip tüm suçu cemaate atmak istemiş. Dershaneler kapatılacak deyip, bu düşmanlık sürecini başlatan cemaat değil AKP. Ve yolsuzlukların açıklanacağı tarih zaten belli imiş, tabii cemaatçi bazı polisler de dershane saldırısı ile gaza getirilip Koç tarafından kullanılmıştır.

  YanıtlaSil
 53. numan beyi de yedirecekler yani peki hakan fidan meselesi nereye bağlanacak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ergün Diler onu da araştırıp iç yüzünü öğrenir ve açıklarsa biz de öğreniriz.

   Az önce attığı twitlere bakın:

   Ergün Diler ‏@ergun_diler 7m
   Oyunu, senaryoyu okuyamadık!
   Kurguyu çözemediğimiz için başımıza geçirilmek istenen çuvalı göremedik!

   Ergün Diler ‏@ergun_diler
   Taş hiç de uzaktan gelmedi!
   Belki hükümet de aşınacak! Erdoğan zor durumda kalacak! Ama KARŞIDA boylu boyunca duran güç kazanamayacak! ..

   Burada daha önce yazmıştım diye hatırlıyorum ama tekrar yazayım.

   4 yıl önce N.K Ekrem Dumanlı'ya gelir ve AKPyi karalar, RTEye akıl almaz küfürler savurur. Ekrem Dumanlı da N.Kya böyle ağır konuşma biz hükümetin yanındayız der ve gönderir.

   Sonra N.K. AKPye yanaşır ve ne hikmetse Amerika ziyaretinde hiçbir sıfatı olmayan N.K. başbakanın yanındadır.

   HE bir sohbetinde İsrail soyu tertip kuruyor dedi ya, hani Firavun falan da geçiyordu sohbette. AKP medyası RTEye firavun mu diyorsunuz siz deyip kapattı. İşte orda tertip yapan İsrail soyu dediği N.K. dır, çünkü N.K nın ailesi yahudi dönmesi. RTEnin ise İsrail soyu ile alakası yok Gürcü.


   Böyle ince detaylara dikkat etseydi AKP medyası bu oyuna gelmeyecekti...

   Sil
 54. Müslümanı müslümana kırdırma savaşında hepimiz dikkatli olalım. Bu durum tipik bir sıcak savaş öncesi psikolojik harptir. Dikkat... sıcak savaş öncesi psikolojik çökertme uygulanıyor. Artık ne diyeyim.

  YanıtlaSil
 55. Ergün Diler: 23.12.2013 Takvim...
  Memleket sevgimiz ortak payda olsun yeter! Erdoğan ve Fidan'ı götürüp ÜLKEYİ ele geçirmek istiyorlar! Bu kez kazanırlarsa sadece kasaları boşaltmayacaklar, ülkeyi 6 ayda bölecekler! İç savaş en iyi tahmin!
  Türkler bir daha ŞAHLANMASIN diye her tedbiri alacaklar! Oyun bu! Karar sizin!"

  Ergün Diler böyle demiş. Şimdi bir önceki mesajımı yeniden okuyun.... 6-7 ay var...

  YanıtlaSil
 56. Ergün Diler ‏@ergun_diler 5m
  Başndan beri AK Parti'nin içnde yer alan ve BARONLARIN gzli adamı olan ve hiç ortada görünmyen isim için "O BAŞBAKAN OLSUN!" imzası atıldı!

  N.K. değil galiba başka biri, Ergün Diler yukardaki twiti attı. Birkaç isim geliyor aklıma ama, gıybet yapmayayım. N.K nın günahını aldık zaten. Ama yukarda anlattığım olay gerçektir. Ekrem Dumanlı'ya sorabilirsiniz.:)

  Demek ki bahsedilen şahıs ile beraber hükümeti düşürecek sayıda milletvekilinin istifası söz konusu.

  YanıtlaSil
 57. ahmet bey bugün cemeaat e yakın şirketler dip yapmış bundan şirketin ne zararı olabilir zarar etse etse elinde hisse olan KY zarar eder

  YanıtlaSil
 58. Borsayı, ekonomiyi bilmeyenler böyle sallıyor işte. Halkbank 1.6 milyar kaybetti diyen tipler var ya AKPyi savunmak için. İşte bu tiplerden uzak durun, bunlar zır CAHİL. Cahil cesareti ile seni savunan bir gün gelir sana da zarar verir. Borsada şirket hiçbirşey kaybetmez, o kağıdı elinde tutan yatırımcı kaybeder.

  Hem AKP medyasında hem karşı TARAFta koça çalışan gazeteciler var, isim isim vermek istemiyorum şimdi. Hepsinin tek patronu KOÇtur. Cemaat bu işin tuzu biberi. Hatta sabah alıntıladığım yazıya inanmaya başladım. Cemaat birşey yapmadı, yapacak kadar gücü de yok, ama olacakları haber aldı ve önlemini aldı.

  Borsayı takip eden arkadaşlar izlesin, geçmiş hareketleri de incelesin. İpek grubu anlamsız bir şekilde düşer sonradan Türkiye ile ilgili kötü bir haber gelir, sadece grup ile ilgili değil, Veya tam tersi, bu grubun kağıtları yükselir, haber sonradan gelir. Yani haber ağları iyi. Bizden çok önce herşeyin haberini alıyorlar. Ama, icrada sadece tuz biberler, asıl patron KOÇtur.

  YanıtlaSil
 59. Operasyondan 10 gün önce DÜNYA PARA İMPARATORU Yahudi Rotschild'in İngiliz dergisi THE ECONOMİST'e yazdırdığı haberi bile görmeyiz. 07.06.2013... Şöyle yazıyor The Economist; "Erdoğan liderliği Güle devretmeli İktidarda kalırsa, ÜLKESİNİ ARTAN BİR BİÇİMDE YÖNETİLEMEZ HALDE bulabilir."

  YanıtlaSil
 60. Kuzey Irak'tan boru hatları ile gelecek petrolün yıllık 38 milyar dolarlık geliri bile hangi bankaya yatacak?
  Bunun SAVAŞ'ı var Türkiye'de.
  ABD "Bizim bankaya yatacak" diyor.
  Sen "Halkbankası" dersen Ashwin Bijanki denen densizi kapı kapı dolaştırırlar... "Hükümeti devirme Lobisi" için adam toplarlar. Biz de oturup 17 Aralık'tan itibaren "Aaa hükümete yargı operasyonu var" diye seyrederiz. Anlamayız olanları...

  YanıtlaSil
 61. Alıntılar Bekir Hazar'dan 26.12.2013 Takvim... Gölgelerin gücü aşkına!!! yazısından

  YanıtlaSil
 62. KARDAVİDEN HÜKÜMETE DESTEK

  Dünya Müslüman Alimler Birliği, İstanbul'da rüşvet ve yolsuzluk iddialarıyla ilgili yürütülen operasyonun 'komplo' olduğunu söyleyerek, 'Türk halkını meşru hükümetin çevresinde kenetlenmeye' çağırdı.

  Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Kardavi imzasıyla yayınlanan açıklamada, 'Dünya Müslüman Alimler Birliği, AK Parti döneminde özgürlükler, insan onuru ve hakları alanlarında aziz Türk halkının şahit olduğu ilerlemeleri, elde ettiği ilmi, siyasi, iktisadi ve içtimai kazanımları, daha önce çok yüksek seviyelerde olan enflasyon, yolsuzluk ve işsizlik oranlarının düşürülmesini ve Türkiye'nin AK Parti döneminde küresel ekonomik güç olarak yükselmesini büyük bir gururla takip etmektedir. Politika alanında Türk dış politikası, uluslararası güvenirliğe sahip olmayı ve Kürt meselesine yönelik doğru yaklaşımları ortaya koymayı başarmıştır' denildi.

  MÜSLÜMANLARI UYARMALIYIZ

  Bu ve benzeri büyük başarıların farkına varan İslam düşmanlarının, İslam dünyasında özgürlük, onur ve kalkınmayla ilgili her başarılı girişimi baltalamak için Mısır, Libya ve Tunus'ta olduğu gibi ardı ardına komplolar sıralanmaya başladığına dikkat çekilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 'Türk halkının birlik olması gerekmektedir. Tefrikada herkes için tehlikeler, büyük yozlaşmalar ve fitneler vardır. Bu tehlikelerin boyutlarını en iyi Allah bilir.'

  TÜRKİYE İÇİN DUA EDİN

  Açıklama, şu ifadelerle sona erdi: 'Birlik, İslam ümmetini, ulemayı ve salih kulları, Allah'ın Türk halkını düşmanların şerrinden ve hilebazların hilelerinden koruması için namazlarında halisane dua etmeye çağırır.'

  YanıtlaSil
 63. Genel Kurmaydan açıklama:
  Türk Silahlı Kuvvetleri, hiçbir şekilde siyasi tartışmaların içerisinde yer almak istememektedir. 27.12.2013

  YanıtlaSil
 64. ŞU HABER DOĞRU İSE İSLAMA BİR İHANETTİR MÜSLÜMANI GAVURA İHBAR VE ONUN GAVUR TARAFINDAN EZİLMESİNİ ARZU ETMEKTİR TABİ BU ARA MÜSLÜMAN EZİLİRKEN VATANIN NE OLACAĞI TEFERRUATTIR
  http://www.gazeteciler.com/gundem/todays-zaman-yazarindan-el-kaide-numarasi-72823h.html

  YanıtlaSil