.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

13 Aralık 2013 Cuma

BANGLADEŞ İÇİN KAOS PLANI


Bangladeş'te İslami hareketlerin önünü kesmek isteyenler Cemaat-i İslami'nin Genel Sekreter Yardımcısı Abdülkadir Molla'yı idam ettirdi. Ülkede kaos planı devreye girdi. İnfaza tepki çığ gibi büyürken ilk gün 15 kişi öldü.

Başbakan Erdoğan, Abdulkadir Molla idam edilmeden saatler önce Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina'yı arayarak infaza engel olunmasını istedi. Erdoğan, 'Molla'nın idamı ülkede yeni yara ve sorunlara yol açar' dedi.8 yorum:

 1. İbrahim Karagül: Yeni Şafak.. 13.12.2013

  Bir idam ve yine o kirli tasfiye planı

  Bangladeş'te Cemaat-i İslami liderlerinden Abdülkadir Molla dün idam edildi. Türkiye dahil, bir çok ülkede idama yönelik çok ciddi bir hassasiyete tanık olduk. Özellikle sosyal medya üzerinden sınırları aşan bir tepki söz konusu. Aklıma Mısır Cuntası'nın göstermelik mahkemeleri geldi. Allah korusun, benzer sonuçlar bu ülkede de ortaya çıkarsa, Abdülkadir Molla'nın idamına yönelik hassasiyetin çok çok üstünde bir tepki şekillenecek demektir.

  YanıtlaSil
 2. İbrahim Karagül: -devam-

  Pakistan ile Bangladeş'in ayrılmasına, o dönemde iki ülkenin de entelektüel ve dini çevrelerinde karşıt olanların sayısı oldukça çoktu. Pakistanlı Ebu'l A'lâ El-Mevdudî gibi, düşünceleriyle İslam dünyasında yankı uyandırmış bir isim bile bu ayrışmaya karşı çıktı. İki ülkede, özellikle İslami grupların önemli bir kısmı, parçalanmaya haklı sebeplerle karşı çıkmıştır

  YanıtlaSil
 3. İbrahim Karagül: -devam-
  ABD ve Avrupa Birliği Pakistan'da uyguladıkları programın aynısını bu ülkede uygulamaya soktu. İslami hareketleri, cemaatleri, grupları, eğitim kurumlarını, özellikle medreseleri denetim altına almak için Bangladeş yönetimiyle ortak bir proje yürütüyor.

  YanıtlaSil
 4. İbrahim Karagül:
  Abdülkadir Molla'nın idamının sadece Bangladeş-Pakistan savaşına ilişkin bir yargı kararı olmadığını, İslamcı grupları sindirmeye dönük söz konusu kapsamlı projenin bir parçası olduğunu düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 5. İbrahim Kargül:
  ABD ve Avrupa'nın 'İslamcı tehdit' eksenli güvenlik stratejisi bir Müslüman ülkeyi daha kurban haline getirdi.

  YanıtlaSil
 6. İbrahim Karagül:
  Hatırlarsanız Burma-Arakan'da uzunca bir süredir inanılmaz kitlesel kıyımlar yaşanıyor. Budizm öne çıkarılarak, Arakan bölgesinde yaşayan Müslümanlar topraklarından sürülüyor, köyleri-evleri hatta kendileri yakılıyor, bunlardan bir kısmı Bangladeş'teki mülteci kamplarına ulaşıyor, bir kısmı ise hayatlarını kaybediyor. Rohingya Müslümanları konusunda Türkiye'de de belli bir hassasiyet oluştu. Ne yazık ki yeterli değil ve kıyımların önüne geçilemiyor.

  Olay; bir Hindu-Müslüman çatışması olarak öne çıkıyor, değil mi? Oysa işin gerçeği daha başka. Burma'dan Çin'e uzanan doğalgaz ve petrol boru hatları projesinin bedelini ödüyor Rohingyalılar. Bildiğimiz, çok yerde karşımıza çıkan 'enerji güvenliği', 'güvenlik koridoru' kavramları burada da önümüze çıkıyor. Boru hatlarının geçtiği bölgelerde yaşayanlar Müslümansa o bölge insansızlaştırılıyor. Çünkü Müslüman topluluk, gelecekte enerji güvenliği için bölgesel istikrarsızlık alanı olabilir.

  YanıtlaSil
 7. güzel yorum olmuş ALLAH(C.C) taksiratını affetsin mekanını cennet eylesin kolay değildir can çömertliği

  YanıtlaSil
 8. Bangladeş cemaat-i İslamiye yapılan baskılar, Orta Afrika cumhuriyetindeki Müslümanların katledilmesi birbiryle ilgisiz değildir. Türkiyedeki gezi olaylarıyla hükümetin devrilmeye çalışılmasıyla Mısırda Mursi'nin devrilmesi birbirinden bağımsız değildir. Bütün dünyada bir islamofobik baskı süreci sürmektedir. Teker teker hallediyorlar. Kimse bizim ülkemize gelmeyecek demesin. Dünyanın en önemli doğal zenginlikleri bu İslam ülkelerinde oldukça sömürgecilerin yağması devam edecektir. Başımıza vurup ekmeğimizi elimizden alacaklar. Ta ki bir sahibimiz çıkıncaya kadar.

  YanıtlaSil