.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

14 Kasım 2013 Perşembe

ERDOĞAN’IN CUMHURBAŞKANI OLMASI HERKESİN İŞİNE GELECEK

Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olması Amerikanın, Akpartinin yada muhalefetin işine gelecek. Bu görüşü 27 Ekim 2013 tarihli yazısında Hürriyet’ten Tolga Tanış dile getirmiş. Özetliyelim…

Birçoklarına göre Erdoğan kararlarında rasyonel olmaktan uzaklaşıyor. Erdoğan kendisine ulaşılması ve uzlaşılması zor biri. Bu nedenle Erdoğan’dan kurtulmanın en iyi yolu onu sembolik bir makam olan Cumhurbaşkanlığına getirmek.

Türk-Amerikan ilişkilerinde birçok konuda fikir ayrılıkları var. İç muhalefet açısından Erdoğan hiç yenilmemiş siyasi bir figürdür. İş adamları açısından da kendisi ulaşılması ve uzlaşılması güç biri... Akparti içinde bile Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olmasıyla Erdoğan kadar güçlü olmayan birisinin yönlendirilmesi daha kolay olacak.  Sarıgül ekibi İstanbul'u kaybetse bile CHP'nin başına geçecek.. Yani herkes için süper sonuçlar doğuracak. 

Bunun için İstanbul’un bir kez daha AKP tarafından kazanılması şart.  Böylece Erdoğan sorunsuz şekilde Cumhurbaşkanlığına uzanacak.

Bu yüzden Amerika’dan Türkiye’ye, iktidar partisinden muhalefete kadar herkes Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olup sembolik bir makama taşınmasını bekliyor.

Yazıyı merak eden kaynağından okusun.

14 yorum:

 1. Burada beni sevindiren kısım: Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığına seçilme konusunda Türkiye'nin geleceğini karartabilecek bir çatışma olmadan konunun genel bir uzlaşma ile çözülmesi yönünde bana ümit vermesidir.
  Mesele şu ya da bu kimsenin bir yerlere gelmesi yada engellenmesi değil, önemli olan ülkenin zarar görmemesi, ülkenin kazandığı gelişme ivmesinin sekteye uğratılmamasıdır. Şahsen ben Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olmasını, yerine Ahmet Davutoğlu'nun başbakan olmasını diliyorum. Ancak Allah ne takdir etmiştir, onu bilmem...

  YanıtlaSil
 2. Erdoğan, bugün itibariyle bitmiştir. Halk çok kızgın dershane olayına...

  Yerel seçimlerde AKP büyük oy kaybına uğrar...

  Sonrasında Gezi'den daha ağır bir ayaklanma ile hükümet düşer...

  Erdoğan çok yanlış yaptı, çevresindeki 3-5 gerizekalının gazıyla yanlış işler yapıyor...

  Gezinin planlayıcıları keyiften dört köşe...

  Halkı bölmeyi başardılar...

  Ne yazık ki, Evliyaların bahsettiği kargaşa yaşanacak...

  Sorumlusu Erdoğan...

  YanıtlaSil
 3. http://www.haberform.com/yazi/cemaat-osloda-satildi-mi-2691.htm

  YanıtlaSil
 4. Değerli kardeşim...
  Verdiğiniz linkteki yazıyı ve yazar Bahri Şenkal'ın yazılarının bir kısmını okudum. Şimdi daha önce ülkemizin içine sürüklendiği kaosun sadece sol ve ulusalcı kaynaktan geleceğini düşünürdüm. Şimdi sorunun daha çetrefil ve derin olduğunu bir kez daha anladım. Üzüntümden şimdilik yazdığım yorumları siliyorum. Zira üzüntülü iken karar vermemek lazım diye biliyorum. Demek dünya çapında çatışan iki ekibin kavgasında ülkemiz ortadan çatırdamak üzere...Mesele sadece Türkiye ile sınırlı değil... Ama savaşın en önemli alanlarından başta geleni Türkiyede...

  YanıtlaSil
 5. Kurtlar vadisi dizisini hiç izlemiyorum. Ama Kurtlar Vadisi'nin 204. bölümünde önemli bir uyarı olduğu belirtilmiş.
  Armageddon Timi ülkeye girdi. Bu tim girdiği yerlerde sansasyonel eylemler, suikastler yapıyor ve kaos çıkarıyor.

  YanıtlaSil
 6. Kurtlar vadisini hiç izlemiyorum. Ancak 204. bölümde bir uyarıya göre Armageddon timi ülkeye giriş yaptı deniyor. Eğer film senaryosundan ibaret değilse, bu tim girdiği yerde sanssasyonel eylemler ve suikastler yapıyor, ülkeyi kaosa sürüklüyor.

  YanıtlaSil
 7. Medyada Akparti içindeki yaklaşan hesaplaşmaya dair haberler çoğalıyor.
  Haber 7 'de Ömer Turan'ın yazısı:
  Başbakanın önündeki en büyük engel AK Parti mi?

  http://www.haber7.com/yazarlar/omer-turan/1095448-basbakanin-onundeki-en-buyuk-engel-ak-parti-mi

  YanıtlaSil
 8. Her ne kadar memleket adına faideli "çok bir şey" göremesem de, başbakana yapılan bu ihanete ve başına geleceklere üzgün olduğumu belirtmem gerekir.

  Fethullah Gülen siyasi idareyi tek kullanımlık mendil gibi kullanıp atıyor. Kendi adamları olan Bülent Arınç gibi kimseleri ise o partiyi bölmek için kullanıyor. Yarın bir gün başbakanı eli kelepçeli bir şekilde görürsek bunun arkasında kimin olduğunu bilmemiz lazım. Para için dini kullanan güruhların Allah belasını verecektir. Onların okuduğu Kuran boğazlarından aşağıya inmez.

  Hiç bir zaman herkesi mutlu edemezsiniz. Bu "kural" gereği bazı çevrelerin sindirilmesi, bazılarının yok edilmesi, bazılarının ise göç ettirilmesi mecburiyettir. Hatırlarsanız; cumhuriyetin ilk yıllarında İslam düşmanları kestiler biçtiler sürgüne gönderdiler! Neden? Çünkü; bir ideolojiyi hayata geçirmek istiyorsanız ve taban dediğimiz grup ona zıt ise mecbur güç kullanmak gerekir.

  Şimdi ise,güya İslamı, hayata geçirmek için bu hükümet yavaştan yol alıyor. (Zerre inanmıyorum, çünkü; birden semirince Müslümanlar, Paşa karılarını indirip kendi karılarını ciplere bindirdiler) Ama bilmedikleri şey; tabanın çok değiştiği. Taban artık sosyalist, demokrat, dinsiz, kemalist yada holigan sekt taraftarı Müslümanlar ile dolu. Bunları memnun edemezsiniz ama Allah'ı memnun edebilirsiniz. Allah'ı memnun etmek için, kimisine güzel sözler ile yaklaşılacak, kimisinin ise katline ferman gerekecek. Bunu yaparken de sürat ile İslamı ülkede uygulamaya koymak lazım, Allah'ın tek yar ve yardımcı olduğunu bilerek...

  Bunların hepsi imkansızdır. Ta ki; Mehdi as. gelsin ve yukarıdaki iki yönlü yaklaşımı uygulasın. Madem böyledir, çok fazla siyasilere güvenip, inanmak ahmaklıktır en amiyane tabirle. Ak Partisi de batsın, cumhuriyeti de batsın, anayasası da batsın, karma okulları da batsın, 7 yıldızlı otelleri de batsın, stadyumları da batsın, cemaat evleri de batsın, otobanları da batsın, faiz ekonomisi de batsın, adaletsiz mahkemeleri de batsın...

  "Ne kadar memleket varsa hepsini kıyamet gününden önce ya helâk edeceğiz, ya da şiddetli bir azapla cezalandıracağız. İşte bu, Kitap’ta (Levh-i Mahfuz’da) yazılmış bulunuyor." (İsra, 17/58)

  YanıtlaSil
 9. Abiciğim ne bu Mehdi saplantınız ya. Tamam ben de Mehdi bekliyorum, en kısa zamanda gelir İnşallah, İnşallah tüm dünya barışa kavuşur, bunu herkes istiyor. Ama tek kişi herşeyi düzeltmeyecek, bir önhazırlık var, bir ekip lazım.

  Göz göre göre ülkende operasyon yapılıyor ve Fethullah Güleni suçluyorsun. Güneydoğu'da PKK, TCye ait hiçbir kurum istemiyor. Dershaneler benim düzen kurmamı engelliyor diyor ve kapatılmasını istiyor. FG ısrarla dershaneleriyle ve diğer kurumlarıyla doğuda gençlerin dağa gitmesini engelliyor. Bunu doğulu olmayan tam anlamaz. Hiçbir şey batıdan göründüğü gibi değil. İnanın şu an doğu Türkiye'den ayrılmak üzere. Benim FG ile bir bağım yok. İster suçlayın ister küfredin ama vebali size. Benim için doğunun bölünmesi de önemli değil. İnanın umurumda değil, düzgün bir devlet kurulacaksa. Ama Do[u PKKya teslim ediliyor, Doğu İran Şiasına teslim ediliyor, Doğu ateizme teslim ediliyor. Deccal Anadoludan bir parça daha kopartıyor. Olay FG - AKP kavgası değil. AK Partilileri bu suni kavga ile uyutuyorlar.

  YanıtlaSil
 10. Fethullah gülen denilen kişi çıkarları nerelere götürürse o partiyi destekleyen biri olduğu en cahil kesim tarafından bile bilinen bir gerçektir. Bunu refah partisi döneminde gördük. Dsp ile yakınlaşması, Akp ile yakınlaşması. Çok ilginçtir ki; mavi marmara olayında safını belli etti. İsrail den yana durdu... Neyse beni bayıyor bu konular. Biz diyoruz ki kadın erkek okumak en büyük fitnedir ahlakı namusu bitiriyor. Başkaları çıkmış dershaneler kapatılırsa şöyle olur kapatılmazsa böyle olur. Bakın gördünüz mü; tamamen farklı kulvarlardayız. Bir kere insanlar hakikati anlamazlarsa, neye basıl bakmalılar bunu bilmezlerse başlarına gelecek olan belalara ki gelecek, sızlanmamalılar.

  Doğuda bir fitne var, batıda bir fitne var. Öyle bir anlatmışsın ki; sanki Fethullah'ın dershaneleri kurtarıyor oraları gibi. Fethullah'ın karma dershaneleri!!! Ancak zinayı artırır onlar. Orayı kurtarsa kurtarsa, medreseler, şeyhler yani İslam kurtarır. Ama bak ne yazmışım; İmkansız bunların olması. Neden? Çünkü; hadislerde var Mehdi gelmeden olmaz.

  Bir diğer konu sizin Mehdi as. konusunu hakikaten bilmemeniz. Kim nereden soktu aklınıza bilmiyorum ama yok ekip lazım, yok ön hazırlık, yok talebeleri, yok bilmem neleri, İslamı şöyle anlatacak böyle anlatacak. Kardeşim sıyrılın artık o zamanı bu zamanın kıstaslarına göre değerlendirmekten. Aklıma aynı kemalistlerin Osmanlıyı, Osmanlı zamanına göre değil de, kendi zamanının algısına göre değerlendirip yermesi geldi.

  Çok az zaman kaldı. Başbakan da, Fethullah gülen de, ABD de, İsrail de, Rusya da, İblis de, bir plan içindeler ama;

  "Ve mekerû ve mekarallâh, vallâhu hayrul mâkirîn".

  Koltuğunuzun arkasına yaslanın ve seyredin çünkü; cümbüş çok yakında başlıyor.

  YanıtlaSil
 11. StickandCode Allah senden razı olsun.Bu insanlar Süleyman'ın mülkünü, emaneti gelip alacak olan Mehdi'nin ilmi ve kudretinin sınırlarını hayal bile edemezler...

  YanıtlaSil
 12. Çok az zaman kaldı diyorsun...
  Mehdi tek başına mı kurtaracak dünyayı? Onun da bir ordusu olacak.
  Mehdinin ordusunda olmak istemiyor musun geldiğinde?
  Ateist PKK ile sevişenler mi o orduda olacak, savaşanlar mı?

  YanıtlaSil
 13. Kimmiş ateist pkk ile savaşanlar? Fethullah'ın dershaneleri mi? Yahu farklı kulvarlardayız diyorum sen hala bir şeyler diyorsun. Sen inandığına inanmaya devam et, bende inandığıma inanmaya devam edeyim. Zamanı geldiği zaman batıl üstteki köpük gibi uçup gidecektir. Hadi selametle.

  YanıtlaSil
 14. http://www.youtube.com/watch?v=HaJAyxy8Gsc

  YanıtlaSil