.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

25 Kasım 2013 Pazartesi

BEDİÜZZAMAN YA DA CEMAAT

Medyada yayınlanan haber ve yorumlara bakacak olursak; cemaat yerel seçimlerde Sarıgül’ü destekleyecektir. Bundan amaç İstanbul’u AKP’nin elinden almak, yerel seçimde AKP’nin oylarını mümkünse yüzde 40’ın altına düşürüp mevcut iktidarın yıkılış sürecini körüklemektir.

Bediüzzaman eserlerinde “Bu asil Türk milleti ihtiyarıyla o partiyi (CHP’yi) katiyen iktidara getirmeyecek” demiştir.  Çünkü: “Halk Partisi iktidara gelecek olursa, komünist kuvveti aynı partinin altında bu vatana hâkim olacaktır.”

Bu sözleri o zamanlar için söylenmiş sözler olarak varsayarsak, o takdirde cemaatin lahikaları okumasının manası kalmazdı.  Kendini hizmet olarak telakki eden bir cemaat o lahikalarla kendini bağlı saymayıp, taban tabana zıt hareket ediyorsa; ya o zat ile bir alakası yoktur, ya da köklerinden geldiği zatın prensiplerini bir kenara koymuş demektir. 

Bediüzzaman; Demokrat Parti gibi liberal bir partinin dine sınırlı ölçüde hizmeti nedeniyle onları ehvenüşşer sayıp, iktidarda muhafaza etmek istemiştir. O zaman için mevcut CHP ve Millet Partisi gibi partilere tercih etmiştir. Şimdi ise dindar kimselerin çoğunlukta olduğu, dinimize, milletimize hatta dünyanın her tarafındaki Müslümanlara hizmet eden bir iktidarı devirmek için iç ve dış sermaye baronlarına dayanıp koçbaşı olarak kullanılmak hangi prensibe uyar.

En çok üzüldüğümüz konu cemaat medyasının Ergenekon kampanyasında sürdürdükleri kampanyanın aynısını şimdi mevcut iktidara karşı tutturmaları olmuştur. Bir taraftan kardeşlik reklamları, diğer taraftan tezvirat kampanyası… Bunlar bizim bildiğimiz şakirtler değil….

Tekrar tekrar cemaat içindeki samimi şakirtleri eleştirilerden ayrı tutuyorum. Cemaat içindeki şakirtlerin Bediüzzaman’ın lahikalarından az çok haberdar olduğunu düşünüyorum.  Yazının başındaki Bediüzzaman’dan alıntı yapılan ikinci cümledeki dehşetli ihtimalden hazer edeceklerine inanıyorum.  Bize göre Bediüzzaman’ın “Halk Partisi iktidara gelecek olursa, komünist kuvveti aynı partinin altında bu vatana hâkim olacaktır.” cümlesi geçerlidir. Zira Gezi olaylarında ortaya sürülen kalabalıkların yüzde 75’inin CHP’ye oy verenlerden oluştuğu görülmüştür.

Gezi’nin başarıya ulaşmamasının analizleri yapılırken, muhafazakarların dahil edilmediği hiçbir kalkışmanın başarıya ulaşamayacağı belirtilmişti. Demek şimdi en önemli koçbaşı olarak cemaat meydana sürülmek istenmektedir. Ancak az çok Bediüzzaman’ın meşrebine sahip şakirtlerin akıllarını bu cemaat önde gidenlerinin cebine koymayacaklarını, akli selimle kendi vicdani kanaatlerine göre hareket edeceklerine inanıyoruz.

Mesele ne bu iktidardır, ne de Erdoğan’dır. Mesele Türkiye’dir. Mesele İslamiyettir. Mesele Müslümanlardır. Uluslararası bir dış güç: 100 yıldır hükmettiği ve sınırlı bir rol biçtiği Türkiye’nin büyümesini istemiyor. Onların elinin altında böyle dindar kılıklı bir sürü adamları var. İstediği adamlarını meydana sürerler. Çoğu zaman sessiz operasyonlarla, gerektiği zaman kaos planlarıyla istedikleri sonucu almasını bilirler. 

Ancak bu güç aylardır tutuşturmak istedikleri ateşi bir türlü yakamadılar. Çok denediler. Gitgide hırçınlaşıyorlar. Her çareye başvuruyorlar. Şimdi Müslümanların da bir kısmı bu iktidarın gitmesini istiyorlar. Yerine ne koyacakları bilinmez. Herkesin bir hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı var.

Bize düşen aldanmamak, ülkemize zarar verecek oluşumlardan uzak durmaktır.


46 yorum:

 1. din olcer mi var elinizde, kimin dinini hangi prensibe gore olcuyorsunuz, vatan sevgisi imandandir, adamlar vatani satti, bu mu dindarlik, buyulenmissiniz siz, Deccal- tepegoz sizi buyulemis

  YanıtlaSil
 2. Deccal tepegöz dediğiniz oluşumun global sermaye tarafından ortaya sürüldüğünü / sürüleceğini düşünüyorum. Yani bizim karşı olduğumuz taraf...
  Burada hizmet cemaati Nur cemaatinden ayrılmış olduğundan o ölçüyü, Bediüzzamanın koyduğu prensipleri kullanıyoruz.
  Vatanı satma edebiyatını herkes birbirinin üzerine atıyor.
  Büyülenmiş iddiasını Kuran mealini okuyan herkese tanıdık gelecektir. Peygamber efendimize atfedilen laflardandır.
  Hoca efendi esir konumundadır. Sözlerini aleyhine delil olarak dahi almıyorum. İkrah-ı mülci kaideleri geçerlidir.
  Vatan sevgisi imandandır. Bu sözünüz için Allah razı olsun.

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  2. Silinmiş yoruma yorum yapacağım. Ahmet Bey iddianız çürüdü, üzgünüm :)

   http://www.haber7.com/guncel/haber/1102209-97-stkdan-hukumete-tam-destek-bildirisi

   Sil
  3. Evet ben de fark ettim. Aslında Ahmet bey yorumlarını silmeseydi daha iyi olurdu. Kendisine saygı duyuyorum. Ama yorumlarını silmiş olmasından üzüntü duydum.

   Sil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz şucuyuz bucuyuz demiyorum. Dünya üzerindeki mücadeleyi hadisler çerçevesinde petrol ve doğal gaz kaynaklarının son paylaşım savaşı olarak algılıyorum. Dünya üzerinde iki güç savaşıyor. Biz de bu iki gücün savaşında hesabımızı ona göre yapmalıyız diyorum. 100 yıldır İngiliz gücü Ortadoğunun hakimiydi. Osmanlıyı parçalayan da bu güçtür. İslam Birliğine karşı olan da bu güçtür.

   Sil
 5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz yazılarımızda hem nalına hem mıhına yazdık. AKP nin ömrünün 12 yıl olduğu ve halen 12. yıl içinde olması münasebetiyle bu sene önemli sarsıntılar olması muhtemeldir. Şimdi bu durumda müfrit siyasetçiler gibi oturup sevinelim mi? İnşaallah bu olaylar turnusol kağıdı gibi hayrı şerden ayıracaktır. Dindar hükümetin devrilmesinde yani global tertipçilerin tarafında olmayacağız.

   Sil
 7. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahmet Bey, Menzil - Çarşamba - Hoca Efendi'nin bu meselede ittifak ettiği iddianızı ispatlar mısınız? İnternette böyle bir şeye rastlayamadım. Hem bizdeki dini otoriteler pek öyle ittifak eden cinsten değillerdir, biliyorsunuz...

   Sil
 8. beyler bu mantıkla sizden bir cacık olmaz.....bu mantıkla barzani ve şivan perverle diyarbakırda miting yapan erdoğan pkklı olur....150 ülkede milyonların imanına vesile olan hoca efendi amerikada diye cıa ajanı olur...kürt olan bediüzzaman bölücü olur....ayı ikiye bölen efendimiz s.a.v büyücü.....vs...vs...vs...sayyyımmı daha...herkez sizin bu mantığınızla herşey olur...arkadaşlarım.....memleketin yarısı laf müslümanı kimlik müslümanı...bu memleket için eğer TÜM DÜNYA bir kalkışmada karar kılmışsa ve bu evliyaların ifşşaatıyla evvelden görülmüşse ve bu kaçınılmazsa yapacak tek bir şey vardır oda bunu yumuşatmak yada azaltmak yada azkan dökülecek yada hiç kan dökülmeyecek şekilde bu kaçınılmazın yolunda tedbir almaktır....yoksa tayyib erdoğan ahmak salak ifşşatleri bilmeyen armagedondan habersiz...20 sene daha bu memleket bende diyen biri değildir...hocaefendide aynı şekilde ....ikiside istese bu işi bir dakikada çözer...siz anayasadan vazgeçen tayyibin dersanelerden vazgeçmeyeceğinimi sandınız...yada hocaefendinin....bu memleketin hayrına gelecekteki bazı olayların şiddetini hafifletmek hatta ve hatta mehdinin büyük komutanlarından birine(albay olabilir)yol vermek adına tezgahlanmış bir danışıklı döğüştür...ikiside mecbur....zira bu oyun oynanmazsa armagedona mecali kalmamış bir türkiye ihtimali var...benim düşüncem bu...birbirini hain ilan eden arablarınkafasından olmayın....

  YanıtlaSil
 9. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 10. ha şöyle....demekki cemaaatle akp arasındaki bu kavgada göremediğimiz bir hayır var ...adamlar görmüş ...e adamlarda gidip rus harbine tedbirdir bu diyecek halleri yokya...dersane kılıfı bu işin...yapacak bir şey yok...cemmaatin akp den ayrılması icap ediyormuş ....barzaninin diyarbakıra gelmesi icap ediyormuş....hoca efendinin amerikaya gitmesi icap ediyormuş...icap icap....akp de mehdi den yana cemaatte...biz de ikisindende yanayız...işte reklamda verilen mesaj bu...bir ihtimal daha var...biz oturup çayımızı içeriz...olması gerekenler oladurur ...biz gelecekte bunun hikmetini anlar imanımızı artırırız...olay budur....selametler mehdi dostları...allah size mehdiye biatı nasib etsin..amin amin amin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. felsefem kardeşim... hadiselerin kaderi vechine gelince, zahiren şer görünen olaylarda hayır vardır, ona amenna... Belki bu karanlık gidişatın sonu hayırdır.
   Bazıları hala anlamamış olabilir ama yine yazayım, Bediüzzamandan aldığım derse istinaden parti ve siyaset taraftarlığında uzak olmakla beraber, harici ve dahili düşmanlar karşısında mevcut dindar hükümetin muhafaza edilmesi taraftarıyım. Cemaatin doğru mu yanlış mı bilmem ama yazılanlara bakacak olursa Erdoğan ile kavgaya tutuşmuş olmasını asla onaylamıyorum. Bunun hangi hikmete binaen aynı oldukları halde çatışır göründüklerini bilemediğimden kendimce Endişe yazıları yazıyorum.
   Erdoğan hakkında hem lehinde hem de aleyhinde bir çok veli zatların haberleri var. Artık kim isabet eder bilmem. Menzil-İsmailağa-Hoca efendi ittifakı ifşaatı ilginç olmuş... Artık ben de bir karşı taraf çıkarsam aferin alır mıyım şüpheliyim. Demek Menzil dahi 12 eylül darbecilerine -vatan ve milletin selameti için- karşı durmadığı halde, şimdiki dindar hükümete karşı olduklarını şimdi öğreniyorum. Bediüzzaman namazla alakası olmayan Demokratları dahi dindar ilan edip desteklerken, namazlı idarecilerimiz -herhalde gizli mahiyetleri var ki- bu ehemmiyetli zatlar ve cemaatler bu hükümete karşı çıkıyorlar.

   Son söz: Ben Bediüzzamanı böyle anlıyorum. Kişisel görüşümü yazıyorum. Nurculuk adına hareket etmiyorum. Vatanın ve milletin selameti için böyle düşünüyorum.

   Sil
 11. Ahmet kardeş.. Yazılarımın hiç bir yerinde ben nurcuyum diye bir cümle geçmemiştir. 1970 yılından bu yana risalelerle ilgim var. Ancak cemaatlerin dini holdinglere dönüşme sürecinde ben biraz geri kaldım galiba... Artık kusuruma bakmayın. 10 yıldan fazladır risalelerden değil ama cemaatten uzakta kaldım. Ancak dahilden bir kişi olarak konuları gayet iyi bilirim.
  Blogumda dikkat ederseniz çok aykırı laflar yediğim halde kavl-i leyyinden uzaklaşmadım. Aksine müslüman kardeşlerimin hasbelkader kendilerine dokunulduğunda ne kadar şedit oldukları ortada... Bakınız Sızıntının uzun yıllar önceki bir sayısında bir yazı okumuştum. Orada İslamın kuruluş savaşlarında (Bedir-Uhud-Hendek) hem müslüman hem kafirden toplam 100 kişinin öldüğü, ancak daha sonraki müslüman ile müslümanın savaşlarında yani Cemel-Sıffin-Havariç ve Haccacın zulmünde yüzbinlerce müslüman öldürülmüştür.
  İşte bu sosyolojik olgu beni hep düşündürmüştür. Müslümanlar başkalarına karşı temkinli ve müsamahalı iken kendi içindeki mücadelelerde çok sert oluyor. Bu nedenle bakıyorum ki bana yapılan en sert eleştiriler şimdilik şakirtlerden geliyor. Varsın olsun, Mesajda yazdığı nicki rakamlardan oluşan kardeşim olsun, samimi olarak eleştirilerini yazan diğer kardeşlere sözüm yok. Cemaat hakkında görüşüm açıktır. Ben şakirtleri eleştirilerimden uzakta tutuyorum. Hoca efendinin hakkında ileri geri bir sürü şey okuyup dinlediğim halde onun hakkında hükmü Allaha havale ettim. İç yüzünü bilmediğim şeylerden dolayı ehl-i küfre bahane vermemek için Hocamız hakkında suizan etmiyorum. Ancak cemaat çok genişlemiş ve o cemaati yönlendiren kimseler artık cemaati Koç ve diğerleri ile beraber hareket eder hale getirmiştir..Hiç değilse bunu inkar etmeyiniz. Sadece bir tek örnek dahi çok ciddi bir göstergedir. Ben bunu eleştiriyorum. Diğer taraftan cemaat medyasının ergenekon kampanyalarının aynısını hükümete karşı yürütmesi de çok rahatsız edici...
  Efendim dünya üzerindeki savaşan taraflar aslında aynı elden yönetiliyor. Kafamdaki şablon İsa AS.ın Mehdi'ye namazda tabi olması metaforuna dayanmaktadır. Yani İsa gelecek ümmetimden olacak. Ben bu temelden hareket ediyorum. Dünya üzerinde çatışan iki taraf bence aynı değil, zıt ve düşmandırlar. İsa'nın tarafı ile Deccalın tarafı nasıl aynı olur. Ancak henüz bu oluşum perde altındadır. İslamı netice vermesi zaman alacaktır. O yüzden bu kadar senelik risale tecrübeme istinaden karşı tarafın Deccal olduğunu düşünüyorum. Artık kim hangi tarafta kalıyor, iş kendi ferasetine kalmış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. emevilerin yıkılışında emevi yanlısı veya iddiası ile 600000 altıyüzbin kişi öldürülmüştür yılmaz öztuna dan okumoştum haccac muhtar v.b hariç

   Sil
  2. Doğru... verdiğim örnekte Emevilerin yıkılışından bahsetmedim. O kadar insan ölmüş mü bilmiyorum. Dikkat edelim ki, Emevi denilenler de müslümandı. İşin manevi, kaderi arka planını bilmiyoruz. Kader neden müsaade etti. Müslümanın müslümana kılıcı yaman oluyor demekki...

   Sil
 12. cemaat sarıgülü destekliyoruz der fakat cemeaten kimse kalkıp sarıgüle oy vermez sanmıyorum
  aklıma gelen bir şey daha var ABD geçmişte menderes hükümetini rusyaya yakınlaştığı için devirtmişdi
  şimdide çin füzeleri ruslara nükleer santral v.b nedeni ile hükümet bölgede yerel bir güç olma yolunda
  ABD hükümeti devirmek istiyorsa ve becerek gibiyse neticede cemeat galiplerin safında yer alnış olacak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  2. Ahmet Bey, Menzil ve Çarşamba Cemaatinin Gülen hareketine arka çıkacağını da nerden çıkardınız? İspatlayabilir misiniz?

   Sil
  3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  4. Ama siz öyle bir anlatmışsınız ki... Yok efendim ifşaatlarda Menzil- Çarsamba -Gülen birliği varmış gibi.. Ben sizden Menzil şeyhinin konuyla ilgili birkaç cümlesini istiyorum, ya da Mahmut Efendinin görüşlerini, ya da bu camiaların ileri gelenlerinin görüşlerini... Fethullah Gülen'le aynı siyasi tercihi paylaşacaklarına dair elinizde bir cümle olsun belgeniz yoksa uyduruyorsunuz diyeceğim. Gülen hareketine de sesimizi cıkarmayalım diye tarikatleri işin içine sokuyorsunuz... ifşaatlarmiş.... Bize bunların işbirliği içerisinde oldugunu söylüyorsunuz, sadece şahsi görüşünüz... Buna inanmak Türkiye şartlarında komik geliyor.Gerçi daha önce ecevite oy veren cemaat chp ye de kolaylıkla verir, bunda şasılacak birsey yok. Ama çarsamba ve menzil hakkında kafanıza göre konusmayın, Saadete verebilirler, zaten saadetin belli bir tabanı var, bu Gülenle işbirliği içerisinde olduklarını göstermez.

   Sil
 13. Kanaatim şakirtlerden çoğunun elleri CHP'ye oy vermeye gitmez. Şahsen ben mezardan abiler çıksa yine vermem. Bediüzzaman: bu millet ihtiyariyle -seçimiyle katiyyen bu partiyi iktidara getirmez diyorsa bu bana yeter. CHP nin islamiyete yaptığı ihanetin üzerinden bütün ülkenin suları geçse temizlemez.
  Daha önce yazmıştım: Muhterem hocam yada cemaate yön verenler baktılar ki Erdoğan aleyhinde dünya çapında bir tertip var. Global islamofobia saldırısında ayakta kalabilmek için bu stratejiyi güdüyorlar diye tahmin ediyorum. Sonuçta bu da onların içtihadıdır diyorum. Ancak hükümet yıkılırsa inşaallah daha sağlamı kurulacak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. nasıl daha sağlam kurulacakki
   görünürde hükümetin yıkılmasını gerektirecek bir şey yok
   tayyip beye ALLAH(C.C) vermesin hastalıkdan veya suikast gibi bir şey olursa 10 yıllık emek heba olur
   erdoğan aleyhine dünya çapındaki tertip cemaat e güvenirmi
   diyelim tertip başarılı oldu türkiyede islami çevrelerin iktidara gelmemesi için her şeyi yapar
   cemaat hükümete karşı çıkmıştı diye onları es geçmez

   Sil
  2. İşte onun bir yerde demiştik. Bu günleri ararız diye... Cemaat için hava hoş, nasıl olsa o bir dünya devi... Türkiye olmasa da hizmetini yapar artık... :-)

   Sil
  3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  4. cemeat içinde aynı şey geçerli tek kişiye bağlı

   Sil
 14. Diyelim tertip başarılı oldu ve Erdoğan gitti. Global sermaye cemaati mi iktidar yapacak?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. cemeat dünya devi ama onu dev yapan kaynak buradan yani 10 liraya ihtiyacı varsa 8-9 u türkiyeden
   cemaati iktidar mı yapacak iki buçuk cevabı var
   1-cemaate dokunmaz
   2-içeriye hakim olmak için cemeate dayanmak zorunda iş birliği yapar
   2.5-dilim varmıyor

   Sil
 15. İbrahim Öztürk bir, Bahri şenkal iki... vadesi doldu artık Allah köpüğü kaldırmaya başladı!

  YanıtlaSil
 16. Kavganın İçyüzü
  Mehmet Şevket Eygi
  27 Kasım 2013 Çarşamba 02:00

  Share on facebookShare on twitterShare on emailShare on printMore Sharing Services0
  BU şiddetli kavganın içyüzü nedir?.. Lafı eveleyip gevelemeden söyleyeyim: Birkaç yıldan beri ülkemizde devlete sahip olma derin kavgası vardır. Devlete nasıl sahip olunur? Seçimleri kazanırsın, iktidar olursun ve devleti idare edersin. Başka yollar yok mudur? Vardır… Ordu darbe yapar ve devlet idaresini istediği kişilere, kadrolara, zihniyetlere verir. 27 Mayıs’ta, 12 Mart’ta, 12 Eylül’de bunu gördük.
  Başka?.. Ordu darbesine benzer sivil darbe teşebbüsleri olabilir. Polis, yargı, üniversiteler, temel kurumlar ele geçirilir ve saray darbesi yapılır.
  Bir ülkede sadece siyasî iktidar değil, ona paralel başka iktidarlar da vardır.
  Büyük ve derin finans, para iktidarı.
  Medya iktidarı.
  Egemen güçlü azınlıkların gölge iktidarı.
  Vaktiyle İspanya’da olduğu gibi dinî bir tarikatin veya sektin (Opus Dei) iktidarı.
  Sabataycıların görünmez iktidarı.
  İşte zamanımızda Türkiye’de çok derin, çok şiddetli bir iktidar savaşı hüküm sürmektedir.
  Bu savaşın içinde ABD, İsrail, Haçlı merkez ve mihraklar, uluslararası kapitalizm var mıdır? Hiç olmaz olur mu? Düğün olur da Kamber olmaz mı?
  Türkiye’nin önünde sonunda islamî bir rejime kaydığını gören İslam düşmanları, daha çevik ve atik davranarak sahte bir islamî rejim kurmak istemektedir. Kendilerine bağlı, kendi direktiflerini uygulayan, güdümlü, fantoş ılımlı light bir islamî iktidar. Başına da o biçim bir Halife getireceklerdir.
  Türkiye’de bütün İslam dünyasına “örnek” ve model olacak yeni bir İslam türetmek istiyorlar. Fıkıhsız, mezhepsiz, Şeriatsız, cihadsız bir İslam.
  Allah katında tek hak din İslam’dır inancını rafa koyup, zamanımızda üç hak ibrahimî din vardır, bunların üçünün de bağlıları ehl-i necat ve ehl-i Cennettir bâtıl inancını getirmek istiyorlar.
  Gerçek İslam’da yer alan cihad fisebilillah farzını ibtal ve tatil etmek istiyorlar.
  Ehl-i Sünnet İslamlığını geri plana atıp kendi yeni din anlayışlarını hakim kılmak istiyorlar.
  Bir yanda bütün hatâ ve sevaplarıyla bugünkü siyasî iktidar… Öte yanda bu iktidarı ya güdümüne almak, yahut devirmek isteyenler.
  Yıllarca aramızda kavga ve anlaşmazlık yoktur, söylenenler yalandır, iftiradır denildi ama bugün gerçek ortaya çıktı.
  Yıllarca önce yazmıştım, birtakım dosyalar derin dondurucularda bekletilmektedir diye. İşte o dosyalar ortaya çıkartılabilir.
  Seçimle işbaşına gelmiş iktidarın dolaplarında da elbette dondurulmuş dosyalar vardır.
  Kemalistlerin, Kriptoların, Dönmelerin, Ergenekoncuların, Gezicilerin, Vesayetçilerin etekleri zil çalıyor; bu kavga onlar için büyük bir fırsat olabilir.
  Halkın büyük kısmı kavganın, savaşın içyüzünü, derin taraflarını biliyor mu? Maalesef… Bu konuda dehşetli bir karartma, dezenformasyon var..


  YanıtlaSil
 17. Bendeniz bir Ehl-i Sünnet Müslümanı olarak ne düşünüyorum:
  1. Seçimle gelen bir iktidar ancak seçimle gitmelidir.
  2. Darbenin askerîsi de sivili de kötüdür, felakettir.
  3. Sivil saray darbesi istemem.
  4. ABD, İsrail, Vatican hesabına darbe istemem.
  5. Yağmurdan kaçarken doluya tutulmak istemem.
  6. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak istemem.
  7. Gerçek, ehliyetli, bağımsız, râşid bir Halife isterim ama ABD ve İsrail güdümünde kukla bir Halife istemem.
  8. İçkili mekanlarda papaz yahnili iftar ziyafeti istemem.
  9. Ümmet şuuruna sahip olmayan, Ümmet birliği için çalışmayan Müslümanların ipiyle kuyuya inmem.
  10. Ehl-i Sünnet ve Cemaat dairesi içindeki çeşitliliği ve çoğulculuğu kabul etmeyen, Müslümanların tamamını kucaklamayan, bütüncü olmayan bütün sekter doktrinlere ve hareketlere şüphe ile bakarım.
  11. İktidarın vesayet, resmî ideoloji, egemen azınlık sistemini değiştirip; onun yerine millî kimlik ve millî kültüre, insan haklarına, tarihî devamlılığa dayalı çoğulcu bir düzen kurma teşebbüslerini sempati ile karşılarım.
  12. Yanlış ve kötü icraatı, yıkıcı olmamak şartıyla tenkit ederim.
  Bugünkü büyük kavga nasıl neticelenecektir?
  Bu kavga, eski vesayet sisteminin geri gelmesine yol açarsa Müslüman çoğunluk için bir felaket, facia ve yıkım olur.
  Cenab-ı Hak selim akıl, doğru ve isabetli fikir, itidal, firaset, uzak görüşlülük, insaf, dirayet nasip buyursun.
  27.11.2013

  YanıtlaSil
 18. Mehmet Şevket Eygi üstad gene döktürmüş! Tabi anlayana. Fantoş halife istemiyoruz ama adamlar durmuyorlar ki...

  YanıtlaSil
 19. benzer bir yazı:
  http://www.gercekgundem.com/siyaset/6978/akpnin-elinde-cemaati-bitirecek-arsiv-var

  Burdan Çarşamba- Menzil - Fehullah Gülen ittifakı oldugunu iddia eden arkadaşa de şu linki göndereyim:
  http://www.youtube.com/watch?v=POfiX6D0STU

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçek Gündem'deki yazıdan bir alıntı:

   "Ancak 7 Şubat 2012'de ve sonrasında yaşananların ardında Cemaat'in olduğu, Başbakan Erdoğan ve Beşir Atalay'ın öncelikli hedef olduğu bir sivil darbe girişimiydi. Görünen hedefi MİT yöneticileri olmakla birlikte nihai hedef Erdoğan'dı. O MİT'çiler ifadeye gitse kesinlikle tutuklanacaklardı. Ardından da bu dokunulmazlık zırhının kapsamında olmayan bu "suçun" azmettiricileri olan Başbakan ve müzakere sürecinin koordinatörü sıfatıyla Beşir Atalay da tutuklanacaktı. Hükümet bu tehlikeyi görüp tartışmalı birtakım yasal değişikliklerle, polis teşkilatı ve yargı başta olmak üzere devlet bürokrasisi içindeki kritik noktalarda görevli Cemaatçi personel temizliğiyle bu saldırıyı savuşturdu. Ama AKP ve Cemaat arasındaki ilişkiyi bir daha tamir edilemeyecek derecede zedeledi bu girişim. "

   Sil
  2. Yaşar Taşkın Koç: Göktürklerde c harfi de yoktu...yazısından...
   http://yenisafak.com.tr/yazarlar/Yasar_Taskin_Koc/gokturklerde-c-harfi-de-yoktu/42563

   Cemaatten bahsetmiyorum, Cemaat adına konuşan yazan bu kavgayı körükleyen yirmi bilemedin elli kişiden bahsediyorum.

   Kim bunlar?

   Cemaatin temsil ettiği yüz binlerce tertemiz, özverili, olup biteni de şaşkınlık ve kaygıyla izleyen Müslüman insanların yerine konuşan, iktidarla böyle bir savaşı başlatıp sürdürüp büyüten bu insanlar kim?

   Sayıları az, o yüz binlere hiç benzemeyen ama bir şekilde onlar adına konuşma, icra etme yetkisini ele geçirmiş bir grup.

   Propaganda yetenekleri çok yüksek.

   Zamanlama harikası işler yapıyorlar.

   Ellerinde bilmem onlara mı ait, bir takvim bulunan değişik bir ekip.

   Sil
 20. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cemaat dinleme yapmış iyi mi yapmış?
   Aklıma bir şey geldi. Bildiğimiz bir rektör beyin kaseti varmıs, Cemaatten bir öğr. üyesi rektörü kasetle tehdit edip mecburen cemaatten akademisyen aldırıyor üniversiteye. Hatta bu arkadaş kendi kız kardeşini henüz kurulmamış, binası bile olmayan bir birime asistan olarak aldırmış,
   Kasetlerle tehdit caiz midir dinimizde? Hak etmeyenlerin bu şekilde ceşitli kurumlarda kadrolaşması caiz midir? KPSS sorularını vermek caiz midir? Ateist bile olsa kim hak ediyorsa o kazanmalı.
   Yeter ki hizmet yürüsün diye farzları es gecmek doğru mu? Kişinin sadece kendini ilgilendiren konulara karışmam, basını mı acıyormuş, rengini belli etmemek için içki mi içiyormuş, o kendi bileceği şey. Ama diğer insanların hakkına gecerek kadrolaşmaya karşıyım da karşıyım. Gülen hareketinden en cok bu yüzden soğudum... zamanında sol kesimin yaptıgının aynını şimdi bunlar yapıyor. kendilerinden olmayana hayat hakkı tanımıyorlar. Bu şekilde yükselenler de düşmeye mahkumdur, tarih bunu göstermiştir.
   Bu ne garip bir hizmet anlayışı...
   Her meselede kazın ayağı öyle değil, o işin aslı böyle,.. Milyonlar da inanıyor. Belki de işlerine geliyordur. Cemaatin meyveleri tatlı.( Gecen gün bir üniversite ögrencisi bu aralar cemaate takıldığını söylüyordu. Çok geziyorlarmış, Türkiye içinde gezdirilmedikleri bölge kalmamış,Gezmeyi seviyormuş)

   Şu aralar samanyolu yayın grubu devletin eğitim sisteminin aksaklıklarını dile getiriyor. Çok da haklılar, cok yanlışlar var... Peki ama şimdiye kadar nerdeydiler, niye sususyorlardı, Haksızlık karşısında susan dilsiz medyanın kuyruguna basılınca nasıl da dilleri uzadı. Bu bile ne kadar haktan yana olduklarnın göstergesidir. Şöyle ki; bizimleysen doğrusun, bizimle değilsen eğrisin. Mihenkleri kendileri. İslam değil...

   AKP de hayır yuvası değil muhakkak, fakat şimdi fitne cıkarmanın ne alemi var. Milletin gözü önünde birbirini yemeye çalışıyorlar. kazananı olmayacak bir savaş. Ne halleri varsa görsünler...
   YAŞ üyeleri toplanmadan önce bir tapınma töreni yapıyorlar, öyle toplanıyorlar. Aldıkları kararlara eminim(!) göklerden nurlar yağıyordur...
   Nasılsak öyle yönetiliriz, tartışılmaz kanundur bu... O yüzden
   Ne halimiz varsa göreceğiz....

   Efendim, Fethullah Gülen Cübbeliye imzalı kitap göndermiş, o da ona aşık olmuşmuş.. bana ne...
   Aşagıdaki linktekileri okuyunca (cok sıkıldım, çok uzundu) artık gına geldi... herkes ne hali varsa görsün, kimseye karışmayacagım. Akp, gülen, ağlayan bağıran çığırana karışmayacağım. Artık ne şerri seçebiliyorum ne hayrı bu baş aşağı olmuş dünyada...
   Acaba fitne zamanı susan konuşandan hayırlıdır diyebilir miyiz? Rabbim cümlemize basiret versin...

   http://www.necmettinerbakan.net/haberler/fetullah-gulen-dosyasi-graham-fuller-kitabinda-sunlari-yaziyordu-.html
   Sil
  2. Taraf gazetesindeki haber: 28 Kasım 2013 tarihli MGK toplantısını etkilemek için yayınlanmış ve hemen o gün cevabı verilmiştir. Askerler tarafından hükümete dayatılan cemaate karşı bir kararı hükümet kaale almamış olmamasına rağmen sanki asker-hükümet işbirliği ile cemaate karşı bir kararmış gibi lanse etmek gerçeği ters yüz etmektir.

   Her neyse ki Allah'tan hükümet ve cemaat arasındaki bu inatlaşmanın hepimiz için selametle sonuçlanmasını dilemekten başka elimizden gelen bir şey yok.

   Sil
 21. Konu ile ilgisiz site sahibine bir rica: Yorumların daha kolay takibi açısından, blogun bir köşesinde "en son yapılan yorumlar" gibi bir köşe olursa -ki bu teknik açıdan mümkün- çok iyi olur. Mevcut şekliyle, hangi konuya yorum yapıldığını, hele bir de konu eskiyse, takip etmek hemen hemen imkansız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlginiz için teşekkürler... Blog imkanları dahilinde görsel bir çalışma yapmak iyi olacak...

   Sil
 22. Müslümanın gayrımüslime karşı mücadelesi cihaddır. Ancak müslümanların kendi aralarındaki mücadelesi kim haklı olursa olsun fitnedir. Bu açıdan hükümet ve cemaat arasındaki çekişmenin tez vakitte sulha tebdilini dua ediyoruz. Enerjimizi harice yöneltelim. Yoksa bundan sadece islam düşmanları kazançlı çıkacaktır. Bizce hiç bir islam cemaati koçbaşı olmamalıdır.

  YanıtlaSil