.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

26 Kasım 2013 Salı

ANGOLA'DA CAMİLERİ YIKIYORLAR

 

Medyada pek çok yayın organında çıkan bu haberin yalan olduğu ortaya çıktığı için yayından kaldırıyoruz. Bu konuda mesaj atan arkadaşımıza bir hatadan dönülmesi adına teşekkür ediyoruz. Angola'lılardan özür diliyoruz!!! 

5 yorum:

 1. Yeni devrin ebabil kuşları ne zaman ortaya çıkacak, hepimiz göreceğiz. Allah dost ve düşmanı ayırmayı nasip etsin.

  YanıtlaSil
 2. onyedinci hilal neden kapandı bir bilginiz var mı?

  YanıtlaSil
 3. “Angola’da İslam yasaklanmadı”
  Angola’da İslam dininin yasaklandığı ve camilerin yıkıldığına dair haberler yalanlandı.
  Son güncelleme: 27 Kasım 2013 02:08 Mynet haber bugün 9.028.319 defa, bu haber 6.742 defa okundu.
  Türkiye’nin Luanda Büyükelçiliği’nden bir diplomat, "Haberler doğru değil. İslam yasaklanmadı, camiler de yıkılmıyor." dedi.
  Cihan Haber Ajansı'na konuşan ve konunun hassas olduğu için isminin açıklanmasını istemeyen diplomat, "Büyükelçimiz konuyla ilgili resmi görüşmelerine devam ediyor. Haberlerde eksik ve yanlışlıklar var. Luanda’da yaşayan Türk’lerden de yıkıma ve yasağa dair bir bilgi almadık." şeklinde konuştu.

  Öte yandan, birçok dilde yayın yapan International Business Times (IBT) haber sitesine konuşan Washington'daki Angola Büyükelçiliği yetkilisi de, "Angola Cumhuriyeti, insanların dini inançlarına karışan bir ülke değildir. Ülkemizde birçok din var ve bu inanç özgürlüğü demektir. Katolik, Protestan, Baptist, Müslüman, Evanjelik insanlar yaşıyor Angola’da." diye konuştu.
  IBT’ye konuşan aynı büyükelçilikteki başka bir diplomat ise, "Henüz Angola’da İslam’ın yasaklandığına dair bir bilgi almadık. Biz de sizler gibi konuyu internetten takip ediyoruz." dedi.
  FOTOĞRAFLAR ANGOLA’DAN DEĞİL
  Haber sitesinde, Angola’daki İslam yasağına delil olarak gösterilen fotoğraflardan birinin, ilk olarak geçen yıl Ekim ayında bir minarenin yıkılmasının ardından medyada kullanıldığı, aynı resmin 2008’de de bir sitenin haberinde yer aldığı ifade edildi.
  Angola medyasında İslam yasağına dair haberler yer almazken, net bir açıklamada için yurtdışında olan Devlet Başkanı Jose Eduardo dos Santos ‘un Luanda’ya dönmesi bekleniyor.

  YanıtlaSil
 4. şimdi resmi tarattım cezayirde deprem sonrası çekilen bir fotğraf
  adreside burada buradan yeni fotoğraflarla uyduruk haber yapabilirler
  http://wikiislam.net/wiki/Images:Mosques

  yine bu cümleden arakanlı müslümanları budistlerin yediğine dair foto da güney kore veya japon sapık bir tarikata ait çıkmıştı

  YanıtlaSil