.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

9 Ekim 2013 Çarşamba

YUNANİSTAN VE İSRAİL ARASINDA "STRATEJİK" İLİŞKİ DÖNEMİ

Yunanistan ve İsrail arasında bugün yapılan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konsey toplantısı sona erdi. Yunan Başbakan Antonis Samaras ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 'stratejik' olarak tanımladıkları iki ülke ilişkilerini daha da güçlendirmek için çalışma konusunda mutabık kaldı.
Mavi Marmara sonrası Türkiye ile ilişkileri bozulan İsrail, Yunanistan ile yaklaşık 2 yıl önce başlattığı yakınlaşma sürecini bir adım ileriye taşıdı. 

İsrail'de bugün yapılan İsrail-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konsey toplantısına iki ülke başbakanlarının yanı sıra yaklaşık 20 bakan katıldı.

Ortak basın açıklamasında Yunan lider Samaras, İsrail ile gerçekleşen işbirliği toplantısını tarihi diye tanımladı. Samaras, Yunanistan ile İsrail arasındaki uzun soluklu stratejik kalkınma ilişkisine vurgu yaptı. 

Ortak bakanlar kurulu toplantısından sonra, ilgili bakanlıklar arasında toplam 9 protokol, memorandum ve anlaşmaya imza atıldı.

2 yorum:

  1. Abdullah Gürbüz Baba'nın keşfiyatına göre İsrail Şam üzerine yürüyüp hızlı bir şekilde Suriye'yi işgal edecek ve Hatay'dan Türkiye'yi vuracak. Bu sırada Yunanistan da batıdan Türkiye'ye saldıracak.

    Diğer yandan Osman Akfırat Efendi de Yunanistan'ın Türkiye'ye haksız bir biçimde saldıracağını ve savaşın sonucunun Yunanistan için hüsran olacağını ifade etmiştir.

    Bizim açımızdan bu haberin bizde uyandırdığı izlenimler budur. İsrail ve Yunanistan yakın bir gelecekte Türkiye'yi güneyden ve batıdan preslemenin hesabını yapmaktadırlar. Ancak bildirilen gaybi haberler onların aleyhinedir.

    YanıtlaSil
  2. Şu aralar çok ters düz olaylar cereyean ediyor.İnsan analiz etmekte zorlanıyor..Lakin Allah cc kötü planları bozandır....Suriye politikamız esed'in halk tv ile gorusmesiyle-ki bana göre eski kayıttır- çöktüğünün resmidir...Teferruata girmeyecegim..Fakat abd ve ab bizi ateşe itti ve kaçtılar..Görünürdeher ne kadar olaylara müdahil olan taraf olarak gözüksekte , maalesef çok hızlı gaza gelmemiz yüzünden olsa gerek çamura battık..insAllah cabucak cıkarız yoksa sorunlar ust uste yıgılıp memleket druganlıgını kaybedecektir..!

    YanıtlaSil