.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

5 Ekim 2013 Cumartesi

El Kaide ve DHKP-C: Ortak hedef Türkiye / İbrahim Karagül

İbrahim Karagül’ün Yeni Şafak’taki “El Kaide ve DHKP-C: Ortak hedef Türkiye” başlıklı 5.10.2013  tarihli yazısından özet:

Türkiye içeride DHKP-C ‘nin dışarıda El Kaide’nin hedefi haline getiriliyor.
Gezi olaylarından darbe çıkarmak isteyenler şimdi aynı örgütü kullanarak bir Alevi ayaklanması çıkarmak istiyor.
İçeride ve dışarıda ortak hareket eden bir akıl her olayı kullanarak hükümeti devirmeye ve Türkiye’yi hizaya sokmaya çalışıyor.
İstanbul’da Başbakanlık ofisini, Ankara’da Başbakanlık ofisini ele geçirmeye çalışan örgütleri engelleyen güvenlik güçlerini yerden yere vuranlar, Washington’da silahsız bir kadının infazında susuyor.
Somali’den Pakistan’a kadar yeni dalga El kaide saldırılarına karşı bütün devlet yetkililerimiz bu yeni tehditle ilgili açıklamalar yapıyor.
Türkiye sınırındaki Nusra cephesi ve diğer gruplara karşı tavır almaya başlıyor. Türkiye bu örgütlerin hedefi haline geliyor.
Makalenin son bölümü:
“İçeride DHKP-C, dışarıda El Kaide.. Odak noktaları Türkiye. Sanki koordineli hareket ediyorlar. Çok dikkatli olmak gerekiyor. Senaryoyu kimler yazmış olabilir?”

Yazının linkinden okunup irdelenmesi önemli:

1 yorum:

 1. SAYIN KARAGÜL ÇOK SEVDİĞİMİZ,CESUR VE OBJEKTİF BİR ARAŞTIRMACIDIR.

  BU YAZISINDA ANLATTIĞI EL KAİDE TEHLİKESİNE BİZ DE DİKKAT ÇEKMİŞ,İLGİLİ YERLERE MAİLLER ATMIŞ,SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞMIŞ VE KATKIDA BULUNMAYA ÇALIŞMIŞTIK.

  MAALESEF ÜLKEMİZDE HALA EL KAİDE'YE KÜRESEL CİHATÇI GÖZÜYLE BAKANLAR VARDIR.

  BUNLAR İKİ GRUBA AYRILIYOR.

  BİRİNCİ GRUP; ABD İLE KÖRFEZ ÜLKELERİ ARASINDAKİ İLİŞKİYE BENZER BİR ŞEKİLDE AK PARTİ İLE İLİŞKİLİ OLANLAR.

  BUNLAR AK PARTİ' NİN POLİTİKA DEĞİŞİKLİĞİNE BAĞLI OLARAK DEĞİŞECEK VE GERÇEKLERİ GÖRECEKLER.

  AMA İKİNCİ GRUP RADİKAL İSLAMCI BAZI GRUPLAR Kİ BU KARDEŞLERİMİZİN ACİLEN UYARILMASI VE TÜRKİYE' Yİ BEKLEYEN EL KAİDE TEHLİKESİNE KARŞI AYDINLATILMASI GEREKİYOR.

  EL KAİDE CIA,MOSSAD ÜRÜNÜ ÜCRETLİ TETİKÇİ ÖRGÜTÜDÜR.

  EL KAİDECİLER "LADİN'İN MİLYARLARCA DOLAR PARASI VARKEN NİÇİN MENFAAT KARŞIIĞI ABD'YE HİZMET ETSİN?" SORUSUYLA BU KARDEŞLERİMİZİN AKLINI ÇELİYORLAR.

  BİZ DE ONLARA ŞU CEVABI VERİYORUZ:

  LADİN BUNDAN SONRA ALACAĞI ÜCRETLER İÇİN ABD'YE HİZMET ETMİYOR.BUGÜNE KADAR ELDE ETTİĞİ MİLYARLARCA DOLARIN ELİNDEN GİTMEMESİ İÇİN ABD'YE HİZMET EDİYOR.ABD, İSTESE BİR GÜNDE ELİNDEN ALIR.ZATEN BU SERVETİ KAZANDIRAN DA ABD' DİR. SUUDİ ARABİSTAN'DA ABD' NİN ONAYI OLMADAN KİMSEYE BİR DOLARLIK İŞ VERİLMEZ.

  ÖLDÜĞÜ DE DOĞRU DEĞİLDİR VE ABD 'NİN KİM BİLİR NERESİNDE HİZMETLERİNİN KARŞILIĞINI ÇAR ÇUR ETMEKLE MEŞGULDUR.

  YanıtlaSil