.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

3 Ekim 2013 Perşembe

ARAKAN MÜSLÜMANLARINA YÖNELİK VAHŞET

Müslüman köyünü basıp evleri ateşe verdiler

Myanmar'da Müslüman nüfusa yönelik şiddet devam ediyor. Ülkenin batı bölgesinde Budistler tarafından gerçekleştirilen saldırılarda 5 Müslüman hayatını kaybetti.

Müslüman köyünü basıp evleri ateşe verdilerGörgü tanıkları, 800'e yakın Budist'in Müslümanların yaşadıkları yelere saldırdıkları, birçok evi ateşe verdiklerini bildirdi. Müslüman yetkililer, Müslümanların korku içinde yaşadığını kadın ve çocukların ormanlık alanlarda saklandığını açıkladı. Müslüman yetkililer güvenliğin hükümet tarafından sağlanması gerektiğini, Müslümanlar olarak derin hayal kırıklığı içinde olduklarını söyledi.

Hayatını kaybeden 5 Müslüman'ın bıçaklanarak öldürüldüğünü belirten yetkililer, ölenlerin arasında 94 yaşında bir kadının da olduğunu bildirdi. Polis yetkilileri geçen Cumartesi'nden bu yana devam eden şiddet olaylarında 59 ev ve bir caminin ateşe verildiğini söyledi.

Uluslar arası toplum bölgede huzursuzluğun giderek yükseldiğine dikkat çekerek, hükümetin biran önce tedbir alması gerektiğini ifade ediyor.

Nüfusunun büyük çoğunluğunu Budistlerin oluşturduğu Myanmar'da Haziran 2012'de başlayan gerginlik, çoğu Müslüman yüzlerce kişinin ölümüne neden olmuş, olaylar yüzünden 140 bin civarında kişi yer değiştirmek zorunda kalmıştı.

2 yorum:

  1. Budistleri bize kazara sinek yutmamak için ağız maskesi takacak kadar hayat taşıyan her şeye saygılı diye kim yutturdu merak ediyorum.

    YanıtlaSil
  2. Yaklaşık 50 yıldır devam eden bir zulm mevcut orada. Özellikle doğu Türkistan ve Burma da bugün yapılanlar katliam olarak gözler önünde. Ancak yıldırdır süregelen eğitim görme hakkından tutun da devlet içerisindeki görevlendirmelere kadar çocuk yapma hakkına kadar birçok zulm görmüştür bu insanlar. Allah c.c. zulmedenlere de birgün hesap soracaktır inş.

    Mübarek zatın dediği gibi. "Yaşasın zalimler için CEHENNEM!!!"

    YanıtlaSil