.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

30 Ekim 2013 Çarşamba

AMİN...

34 yorum:

 1. Bir müslüman olarak bu fotoğraf beni duygulandırdı. Bunun dışında başka bir yorumda bulunmayacağım.

  YanıtlaSil
 2. Belki de yıllar yılı dua etmeyen, kemalist düşünceli insanlar tarafından yönetildiğimiz için bu fotoğraflara hasret kaldık. (sözcü gazetesinin sevmemesi de otomatik olarak onun aleyhinde bulunmamızı sistemimize emrediyor)

  Yine de kazanan siyonist bankalar oldu. Bu da asıl hakikat

  YanıtlaSil
 3. Beni asıl duygulandıran Shinzo Abe kardeşimizin ellerini açması oldu. :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 4 milyar dolarlık yatırım 3 bankadan kredi çekilerek yapıldı. Bunların içinde en fazla borçlandığımız japon bankası oldu. Daha çok el açar :)

   Allah'tan yakında bu ekonomik sistem gümleyecek de kurtulacağız. Yoksa 40 sene de öde babam öde bitmez.

   Sil
 4. Bu fotoğraftan acaba bir gaybi haber çıkar mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zorlarsak çıkar :) Rus saldırısı olduğu zaman; Almanların batıdan, Japonların da doğudan Ruslara karşı saldıracağını Şeyh Nazım Kıbrısi, Muhiddin Arabiden biliyoruz diye anlatıyordu.

   Sil
  2. Mehdi Konstantiniyye'nin fethi sırasında sabah namazı için abdest alırken bir bayrak dikecek, deniz ikiye ayrılarak su kendiliğinden uzaklaşacak ve açılan yolu takibeden Hz.Mehdi karşı kıyıya geçecektir.
   Kıyamet Alametleri, 181
   El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, 57

   Sil
  3. Ahanda çıktı Mustafa abi. Hemde kaynak çok sağlam;

   http://video.haberturk.com/eglence/video/marmaray-mehdi-icin-yapildi/102925

   :D

   Sil
  4. Valla önce Adnan abimizin haberini yüklemiştim. Ardından bu hadisi de ekleyecektim. Kaynak nedeniyle vazgeçtim. Tabi kaynak derken hadis kitaplarını kastetmedim.

   Sil
  5. Newroz kardeşimizin mesajındaki hadisi değerlendirelim.
   Mehdi zamanında olacak. Demek Mehdi halen mevcuttur. Konstantiniyye -İstanbul'da olacak. Denizin ikiye ayrılıp yol olması Marmaray olma ihtimali kuvvetlidir. Mehdi karşı kıyıya geçecek derken sakın bu Mehdi Erdoğan olmasın. Gerçi en sıkı Erdoğan destekçileri bile halen onun Mehdi olduğunu ima etmediler. Ama zaman ve zemin günümüzü gösterdiği kesin...

   Sil
  6. Yada Mehdi bunların arasında mıydı?

   Sil
  7. Sayın başbakan Mehdi a.s a zemin hazırlayan zatlardan birisidir.

   Sil
  8. Değerli kardeşlerim, bugüne kadar beklenen Mehdi'nin çıkmaması hep hadisleri saptırmaktan ötürü oldu. Böyle açık bir hadisi Marmaray'a yorabiliyorsanız size diyeceğim hiçbir sözüm yok! Yani Mehdi'nin keramet sahibi bir zat olarak tıpkı Hz. Musa (a.s.)'ın denizi yarması gibi yaracağına inanmıyorsunuz da, yok önceden köprü, şimdi de Marmaray olarak saptırıyorlar! Böyle bir düşüncenin günahı da vebali de çok olur mazallah!

   Sil
  9. Cenab-ı Hak imtihan şartları gereği mucizeleri dahi açıkça vermemiştir. Mesela Peygamberimizin elinden su akması ve ordusuna içirmesi mucizesinde önce ellerine az miktarda su döktürmüş, yani bu mucizeye zayıf da olsa bir sebep perdesi koymuştur. Bir avuç hurma ile büyük bir topluluğa yemek yedirmesinde de böyle zayıf bir sebep perdesi hikmeten konulmuştur. Şimdi Mehdi'nin denizi yarmasına itikad ederiz, ama nasıl zuhur edeceğini zamana bırakırız. Marmaray dahi bir ihtimal bu hadisin külliyetinden bir cüzi ferdi olabilir. Ama aksi de olabilir. İşin gerçeğini Allah bilir. Eğer herkes tasdik edecek derecede açık olsa imtihan ortadan kalkar.

   Sil
  10. Hazret-i Mehdi keramet sahibidir

   Sual: (Mehdi sıradan bir insandır, kerameti, harikulade halleri yoktur, bir meleğin, “Bu Mehdi’dir” demesi gibi bir şey olamaz. Böyle bir şey imtihana aykırıdır, insanın seçme iradesini kaldırır. Mehdi’nin geldiğinin gökten haber verilmesi, telefonla, radyo veya TV ile bildirilmesi demektir) diyenlerin maksadı nedir? Kendilerini veya hocalarını mı Mehdi yapmak istiyorlar?
   CEVAP
   Belki de o maksatla söylüyorlardır. Hazret-i Mehdi’de birçok olağanüstü olaylar görülecektir. Bu harikulade olaylar, imtihana aykırı değildir. Öyle olsaydı, Peygamberlerin mucizelerini gören bütün müşrikler, hemen iman ederdi. Her peygamberden mucize görüldüğü halde, inanmayanlar daha çok olmuştur. İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:
   Hazret-i Mehdi’nin zuhurunun alametleri, Peygamber efendimizin peygamberliğinin bildirilmesinden önce ortaya çıkan irhasat gibidir. Nitekim Peygamber efendimiz ana rahmine düşünce, yeryüzündeki bütün putlar yüzüstü düştü. Bütün şeytanlara işlerinden el çektirildi. Melekler, İblis’in tahtının altını üstüne getirerek, onu denize attılar ve ona kırk gün azap ettiler. Doğduğu gece, Kisra’nın sarayı sallandı, 14 kulesi düştü. Mecusilerin bin senedir sönmeyen ateşi söndü. Hazret-i Mehdi de, büyük bir zat olup, sayesinde İslamiyet’e ve Müslümanlara üstün bir takviye hâsıl olacağından ve evliyalığının maddî ve manevî açıdan büyük bir etkisi bulunacağından, kendisi harikulade birçok keramete sahip olup, döneminde olağanüstü alâmetler zuhur edecektir. Bu yüzden, Resulullahın irhasatı gibi olağanüstü işler, Hazret-i Mehdi’nin zuhurundan önce de ortaya çıkarak, onun alametleri olacaktır. (2/68) [İrhasat, bir peygamberden, peygamberliği bildirilmeden önce meydana gelen harikulade [olağanüstü] haller demektir. İsa aleyhisselâmın beşikte konuşması, Muhammed aleyhisselama, ağaçların, taşların selam vermeleri gibi hâllere irhas denir. Henüz peygamberlikleri bildirilmediği için, mucize denmez.]

   Yine İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:
   Hindistan’da biri, Mehdi olduğunu iddia etmişti. Meşhur, hatta manası tevatür derecesine varmış birçok hadis-i şerifler, böylelerinin bu itikat ve sözlerini yalanlamaktadır. Birçok hadis-i şeriflerde, (Mehdi’nin başı hizasında bir bulut olacaktır. Buluttan bir melek, “Bu Mehdidir, sözünü dinleyiniz” diyecektir) buyuruldu. O halde insaf etsinler ki, bu alametler, o adamda var mıdır, yok mudur? Hazret-i Mehdi’nin daha birçok alametlerini, Peygamber efendimiz haber vermiştir. Ahmed ibni Hacer-i Mekki hazretleri (El-kavl-ül-muhtasar fi alamat-il-Mehdi) ismindeki kitabında, Hazret-i Mehdi’nin iki yüze yakın alametlerini yazmıştır. Geleceği bildirilen Mehdi’nin alametleri meydandayken, başkalarını Mehdi sananlar, ne kadar cahildir! (2/67)

   İmam-ı Rabbani hazretlerinin bildirdiği bu hadis şerifte açıkça, Hazret-i Mehdi’nin zuhurunu, meleğin haber vereceği bildiriliyor. Melek için nasıl olur da, telefon, radyo veya TV denebilir? Demek ki, tevilcilerden her şey beklenir. Nitekim melekler için (Tabiat kuvvetleridir) diyen sapıklar da çıkmıştı. Buna, tevil yoluyla inkâr denir. Açıkça inkâr edemedikleri için, böyle tevil ederek inkâr ediyorlar. Her şey böyle tevil edilirse, ortada din diye bir şey kalmaz.

   Sil
  11. Te'vil: müteşabih ayet ve hadislerin gerçek manası bu olması muhtemeldir demektir. Müteşabihin gerçek manasını Allah'tan başka kimse bilmez. İlimde rasih olanlar da bunun Allahtan bir hak olduğunu tasdik ederler.
   Te'vil yoluyla inkar ise başka bir şeydir. Mesela İncil'de geçen Peygamberimize delalet eden Faraklit'in te'vil yoluyla inkarı gibi...
   Mehdiyi bir melek'in haber vereceği konusuna gelince: Bu hadisin Allah katındaki hakikatına iman ederiz. Nasıl zuhur edeceğini de zamana bırakırız. Peygamberimize bazen Cebrail, sahabeden Dıhye suretinde geliyordu. Belki de Peygamberimiz bunu ashabına bildirmese kimse bilmeyecekti. Bir mesajımda ki cümlemi burada da tekrarlıyorum. Hikmet gereği Allah Teala sınav şartları gereği birer zayıf hikmet perdesi koymuştur.
   Bir müslüman olarak mümkün olduğu kadar müslümanlar hakkında hüsn-ü zan ediyoruz. İnsanların gizli mahiyetlerini bilmeden onlar hakkında hüküm vermiyoruz. Tekfir etmekten sakınıyoruz. Tekfirde isabet edersek sevap yok. Tekfirde hata varsa felakettir. Varsın hüsn-ü zanda hata edelim. Biz bütün nüslümanlar hep birlikte islama hizmet etmek istiyoruz.
   Peygamberimiz kendi zamanındaki münafıkları Allahın bildirmesiyle bilmiş, ama ashabından Huzeyfe hariç kimseye söylememiştir. Allahın Peygamber efendimize kafir oldukları hakkında bilgi verilmedikçe kimseye kafir dememiştir. Biz de açıkça ehl-i sünnet itikadı gereği hakkında bilgi sahibi olmadığımız kimseler hakkında hükmü Allaha bırakıyoruz.

   Sil
 5. Madem konu İsrail'e dokunanın üstüne gök kubbeyi indirecek olan Adnan Oktar'a gelmiş yardımcısı olan kişi hakkındaki

  http://gercekoktarbabuna.blogspot.com/

  bu blogu nasıl değerlendirirsiniz? İnternette gezinirken denk geldim. İçeriği biraz abartımı bilemedim. Birde sizin fikirlerinizi almak isterim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siteyi inceledim. Bir kez daha herşeye karşı şüphelerim arttı. Allah bilerek veya bilmeyerek islama zarar vermekten bizleri korusun. Hizmet edeceğim derken islam düşmanlarının hilelerine alet olmaktan Allaha sığınırız. Adamlar sürekli proje üretmişler. İslama hizmetlerin dahi naylonunu en parlak ve çekici ambalajlar içinde bize sunmuşlar. Bu milletin en büyük sıkıntısı hem harici hem dahili düşmanlarının çok olması...

   Sil
  2. Kadir Mısıroğlu'nun sohbetlerini dinlediğimde Adnan Oktar'ın Harun Yahya olarak piyasaya sürdüğü kitapların tamamen bir çeviri olduğunu kendisine ait birşey olmadığını söylüyor. Hatta bir konuşmasında "tamamını çevirtmemiş diğer kitaplar da bende var gelsin vereyim" diye de alay konusu ediyor.

   http://www.youtube.com/watch?v=1zVcP1oytHU

   Tuncay Güney, şimdi Kanada'da museviliğe kendini adamış kişi :). Ergenekon soruşturmasında ise Adnan Oktar'ın İsrail iş birliğinin olduğunu öne sürüyor.

   http://www.youtube.com/watch?v=ZMgkhd4yq1w

   Kur'an ayeti, hadis veya diğer alimlerimizin kitaplarındaki cümleleri sözde ebced hesapları ile internet sitesinde yayınlıyor ve bu bulunan tarihler ne hikmetse ya kendi doğum tarihini veriyor, ya İstanbula gidiş tarihini veriyor ya da takribi planlanan Mehdi'nin çıkış tarihidir diye sunuluyor...

   http://tr.wikipedia.org/wiki/Adnan_Oktar

   buradaki tarihlerle

   http://www.kurandaebcedtarihleri.com/

   bu sitesindeki tarihlere bakabilirsiniz...

   Ayrıca bir kaç programını izledim, sevenleri kusuruma bakmasın ama önüne kurufasulyenin faydalarını anlatan bir yazı bile koysanız onu Mehdi ile ilişkilendiriyor...

   Aradaki cümlelerine dikkat edin bu alttaki videoda..

   http://www.youtube.com/watch?v=-Aw_4WQevPY

   Bir insanın iyi bir kalple kötü olan bir iş yapabilmesine hata denir. Ancak ben hata değil kasıt arıyorum bu Adnan Oktar hareketinde...

   A9 logosu ayrı bir dava, neden diye soru gönderdim maille, cevap gelmedi. Logo hususunda sanki özenle seçilmiş, bir Horus bile çıkarılabilir.

   Programların binlerce kişi izliyor, bir kaç gün öncesinde web sitelerinin canlı yayın bölümünde 176000 gibi bir rakam gördüm. Broşürler bedava kitaplar fuarlar vs. İnsanlar bu yapı işin emek sarf ediyorlar.. Her programında farklı illerden gönderilmiş resimler paylaşılıyor.. Mesela "Malatya'da xxx kardeşimiz bizizm broşür lerimizi dağıtmışlar" gibi.

   Bu kadar paranın nereden geldiğini sormuyorum artık ama youtube'da kendi ekiplerinin yüklediği bir video başlığı sanırım açıklıyor birçok şeyi:

   "Hz. Mehdi ve Hz. İsa ile ilgili yeni hadisler"

   Adam mason rütbesi taktı geçen gün mesela.. O kadar masonluk üzerine saldıran yazısı varken, tapınakçıları toplayıp sohbet edebiliyor! Nasıl bir cesaret? Nereden bu özgüven!

   http://forum.memurlar.net/konu/1544241/

   Bu linkte bir yazı var.. Doğruluğunu ve kaynağını bilemem... ama ilk giriş paragrafı manidar.. Alta kopyalıyorum...

   "Adnan Oktar'in babasi Habib Gerez'dir. Habib Gerez ressam,sair ve hahamdir. Habib Gerez kadim bir arap yahudisidir. Adnan Oktar'in annesi ise Sami Günzberg'in kardesi Hani'dir. Sami Günzberg bir alman yahudisidir ve Osmanli sarayinda discilik yapmistir."

   Bence sonuç: Kimse kusuruma bakmasın bu adamları samimi bulmuyorum. Özellikle bu dönemde sahte Mehdi'lerle insanların oyalanmasını sağlamak amaçlı dış mihrak oyunları olarak görüyorum. Hatta üç beş seneye kadar kendini Mehdi olarak ilan eder diye düşünüyorum. Bu benim yorumum.

   Doğrusunu elbet Allah c.c. bilir ancak bu hitabımdan sonrada ancak diyebileceğim hatalarımdan dolayı Rabbim affetsin olur.

   Sil
 6. Stick and Code kardes :

  Allah'tan yakında bu ekonomik sistem gümleyecek de kurtulacağız. Yoksa 40 sene de öde babam öde bitmez.

  diyorsun nasil olacak bu is ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Matematiksel olarak çökmemesi imkansız bir ekonomik sistemin içinde yaşıyoruz. Sınırlı imkanlarla sınırsız bir borcu ödemek düşünülemez. Yakında ABD doları çökecektir. Çöktüğü zaman toptan gideceğiz. Zaten bunu planlayanlar, kulu kula taptırma mantığında olan zümreler. Büyük ihtimal savaş çıktığında yada çıkmaya yakın zamanda bu işi halledecekler. Büyük buhran'dan kat be kat fena bir buhran bizi bekliyor.

   Sil
 7. Mehdî kelime olarak; doğru yolu bulmak, hidayet yoluna girmek, yol göstermek ve yol târif etmek mânâlarına gelen “hidâyet” masdarından meydana gelmiştir.
  Bir başka ifadeyle Mehdî, hidâyete eren, doğru yolu bulan kimse demektir.
  Kelime mânâsı itibariyle mehdî, “kendisine rehberlik edilen” demek olduğu halde, hidâyetin Allah’tan olması sebebiyle daha husûsi bir mânâ kazanmış ve “Allâh’ınhidâyetinenâil olan, O’nun tarafından yol gösterilen kimse” için kullanılır olmuştur.
  İslâmî ilimler ıstılâhında Mehdî, kıyâmet kopmadan önce gelecek ve kendisinden evvel zulümle dolmuş olan dünyayı adâletle dolduracak olan Ehl-i Beyt’ten bir zâttır.

  Mehdî, kıyâmetin büyük alâmetlerindendir

  Bir gün bir kimse, Hz. Ali’nin oğlu Muhammed Hanefiyye’nin (r. anhüm) yanına geldi ve “es-Selâmüaleykeyâ Mehdî!” diye selâm verdi. Muhammed Hanefiyye hazretleri o zâta, biraz da lâtîfeli bir tarzda buyurdu ki:

  “Doğru söylüyorsun. Ben insanları hidâyete, hayra/iyiliğe dâvet etmek ve doğru yolu göstermek bakımından Mehdî’yim. Lâkin,âhir zamanda gelecek olan Mehdî değilim. Öyle anlaşılmaması için, bana selâm vereceğiniz vakit, ismimle veya künyemle hitab ediniz.”

  Mehdî ile alâkalı hadislerin bir kısmı, bizzat ResûlüllahEfendimiz’in (s.a.v.) mübârek ağızlarından, bir kısmı da Hz. Ali’den (k.v.) nakledilmektedir. Bu hadislerde Mehdî’nin, Ehl-i Beyt’ten, Hz. Fâtıma’nın (r.anhâ) çocuklarından olacağı, yani nesebinin hem Hz. Hasan hem de Hz. Hüseyin’e (r.anhümâ) dayanıp seyyid ve şerif ünvanlarına sahip bulunacağı, ahlâken de aynen ResûlüllahEfendimiz’e benzeyeceği bildirilmektedir.

  YanıtlaSil
 8. Mihmendâr-ı ResûlEbûEyyûbi’l-Ensârî (r.a.) anlatıyor:

  Resûlüllahsallallâhü aleyhi vesellem [Efendimiz, bir gün kızı] Fâtıma radıyallâhüanhâ’ya şöyle buyurdu:

  “Nebîmiznebîlerin hayırlısıdır. O, babandır. Şehidimiz, şehitlerin hayırlısıdır. O, babanın amcası Hamza’dır. İki kanadıyla cennette dilediği yerde uçan bizdendir. O, babanın amcasının oğlu Ca‘fer’dir. Ve bu ümmetin torunları Hasan ve Hüseyin bizdendir. Onlar senin oğlundur. Mehdî de bizdendir.”[1]

  Hadîs-i şerifte Peygamberimiz’in, (s.a.v.) Uhud Harbi’nde şehit düşen amcası Hz. Hamza’nın (r.a.)... Mûte Harbi’nde şehit olan amcasının oğlu Hz. Ca‘fer’in (r.a.)... Torunları Hz. Hasan ve Hüseyin’in (r.anhümâ) faziletine dikkat çekildikten sonra... Hz. Mehdî’nin (aleyhirrahmetiverrıdvân) de Ehl-i Beyt’ten olduğu hatırlatılmaktadır.

  Nakşibendî yolu Müceddidîn kolu silsilesi kendisiyle ikmâl ve tamamlanmış bulunan, bu zincirin 33. ve son halkasını teşkil eden Süleyman Hilmi Tunahan (k.s.) hazretleri, bir sohbetlerinde bu hususta şu îzahatta bulunurlar:

  “Hz. Mehdî (aleyhirrıdvân) hakkında vâkihadîs-i şeriflerde, Fahr-i Âlem Efendimiz’den (s.a.v) sırran haber sâdır olmuştur; ancak, anahtarı kimde ise o açar ve işin hakikatini o anlar, başkası anlayamaz. Herkes anlasa sır zâhir olur, usûlemuhâlif gelir. Yani zamanın sâhibi, Resûlüllâh’ın vârisi perdeyi kime açarsa, ancak o anlar. Nüzûl-i İsa aleyhisselâm’daki (Hz. İsa’nın yeryüzüne inişindeki) sır da böyle... Allah dostlarının rütbesindeki büyüklükleri nisbetinde halleri ve sırları kapalıdır.”[2]

  İkinci bin yılın müceddidi, Silsile-i Aliyye-i Nakşibendiye’nin 23. halkası İmâm-ı Rabbânî (k.s.) hazretleri de Mektubat’ında, Hz. Mehdî (aleyhirrıdvân) ile alâkalı şu açıklamalara yer vermektedir:

  Haberde şöyle bildirildi: Geleceği va‘d edilen Hz. Mehdî aleyhirrıdvân, saltanâtı zamanında dînintervîcini (kıymet ve itibârını artırmayı) ve sünnetin ihyâsınımurâd ettiğinde, bid‘at ile ameli âdet edinen ve onları güzel zannedip bu zannı sebebiyle dîne ilhak eden Medîne âlimi, hayretle şöyle diyecektir: ‘Şüphe yok ki bu şahıs, dinimizi ortadan kaldırmak ve şerîatimizi yok etmek istiyor!’ Bunun üzerine Hz. Mehdî aleyhirrıdvân, onun öldürülmesini (bid‘atlerinin ortadan kaldırılmasını) emreder. Böylece onun, güzel sandığı fiillerin kötü yani birer bid‘at olduğu da görülmüş olur. ‘Bu Allâh’ın fazlıdır, onu dilediğine verir. Allah en büyük fazlın (lûtuf, ihsan ve inâyetin) sahibidir.”[3]
  “Öyle zannediyorum/o kanaatteyim ki, ekmel-i velâyetle geleceği va‘dedilen Mehdî (aleyhirrıdvân), bu nisbet (yani kendisinin mensûbu bulunduğu Tarîkat-ı Aliyye-i Nakşibediyye-i Müceddidîn kolu) üzere olacak ve bu Silsile-i Aliyye’yi tamamlayıp ikmâl edecektir. [Bu zincirin son halkası o olacaktır.]”[4]

  İmam-ı Rabbani (k.s.) hazretleri, adı geçen Mektuplarını ve diğer pek çok telifatını kaleme alış sebebini açıklarken, aşağıdaki dikkat çekici cümleye de yer veriyorlar:

  “Bize, bütün yazılarımızı âhir zamanda geleceği va‘d edilen Mehdî’nin (aleyhirrahmetivettahiyyetiverrıdvân) okuyacağı ve hepsini makbul bulacağı bildirildi. Bu kadar yazı yazmamızın sebebi budur” [5]

  Mazanne-i hayr/mazanne-i kirâmdan dinleyip işittiğimize göre Süleyman Hilmi Tunahan (k.s.) hazretleri bir gün buyuruyorlar ki (mealen): ‘İmam-ı Rabbani hazretlerinden Allah razı olsun, bu mektupları yazmışlar, hepsi de makbulümüzdür. Eğer o bunları yazmamış olsaydı, bunları da bizim yazmamız icap edecekti’.

  Son söz; Allâhua’lem…

  Her şeyin olduğu gibi “Mehdî” meselesinin de en iyisini, en doğrusunu bilen Allah Teala’dır.


  DİPNOTLAR
  [1] Taberânî, Mu‘cemü’s-Sağîr (Terc.), 1, H. no: 66.
  [2] Erol, Ali, Hatıratım, s. 31.
  [3] el-Mektûbât, 1, 255; K.K.,Cum‘âsûresi, 4.
  [4] el-Mektûbât, 1, 251.
  [5] Hocazade Ahmed Hilmi, Hadîkatü’l-Evliya; Muhammed Haşim-i Keşmî, Berekât.

  HALİS ECE

  YanıtlaSil
 9. Dünyada büyük kaoslar olacak (geçmişten günümüze kadar neler olmadı ki), savaşlar oldu olacaklar yolda,nice din sömürüsü yapan alim geçinen zalimler hep vardı yine var olacak islama kurana hep kötü bir tavır vardı halada var olmaya kıyamete kadar devam edecek v.s..v.s..Olacaklar bir tarafa Ne tek gözlü deccaller çıkacak ne 3-5 kafalı ejderhalar olacak , mehdide eline kılıcı alıp YEEEYYTTT yettim gayri deyip kafirlerin kafasına kılıç vurmayacak.Onun yegane gayesi islamın sönmekte olan nurunu aydınlatmak bidatleri yok etmek ,peygamber efendimizin sünnetini icra etmek ve icraya memurlar yetiştirmektir. Bu gayede yetiştirdiği talebesi çok olacak ki dünyanın her yerinde bir kolu bir mensubu bulunacağına dalalettir.Kısa zamanda çok ilim öğretebilmesi ve kalpleri fuyuzati ilahi ile doldurabilmesi(gönülleri mest edebilmesi ,rabıta ehli mürşidi kamil olması) kerameti hasıl olacak.Dilleri sussa halleri islamı anlatacak.Tek silahı KURANI KERİM ve DUA olacak.Tek derdi ümmeti muhammedin sıkıntısı , kuranı kerim , islam da olan Bid'atlerin çokluğu,ve talebeleri.Ümmeti muhammet sadece Türkiye ye yada islam ülkesi namı ile geçen yerlerde olmadığı için kasıt dünya alemi ve belkide bilmediğimiz uygarlıklarda yaşayan mümin kişilerin tamamı.Cinniler de dahil.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tamam da Deccal niye çıkmayacak? Yada garip bir şekilde 3-5 kafalı ejderhalar olmayacak demenizin nedeni nedir? Mehdi as. talebe yetiştirip dünyaya mı yollayacak? Artık şu cemaatçi kafadan sıyrılıp, hadisler ışığında olaylara bakmamız lazım. Bal gibi milyarlarca kişinin öleceği nükleer savaşlar olacak, Mehdi as çıkıp kafirleri kesecek özellikle süfyani ve ordusunu ve rumları! Bidat ehline merhamet gösterilmeyecek. Kaderi inkar eden sapıklar istisna geçilmeyecek. Hak sahibi hakkını alacak. Kalpler mucizevi şekilde ehli sünnet İslamına kayacak onun zamanında. Bu hippiler hoppalar demokratlar solcular laikler çıkarcılar zaten yetişemeyecek onun zamanına Allah-u Alem. Tek silahı Kuran ve Dua olmayacak. Belinde kılıcı da hazır olacak!

   Sil
  2. Sizin beklentiniz buysa şayet öyle olsun.Şimdi birisi çıkıp size ben mehdiyim al şu keleşi vur şu imansız beşeri dese vuracak mısınız? Yoksa evladım al şu dersi öğren ,şu fani bilmiyor ,şu ilmihali bir öğretiver dese öğretir misiniz.?Çok fazla amerikan filmi izlemekten kafası bir milyon olmuş bir milletiz.Beklediğimiz Alametlere bak.Deccal kafirin alasıdır,insandır.Mehdi nasıl kendisine saf saf talebe yetiştirmişse oda küfrü ilan için eleman toplayan avanaktan başkası değil.Ha bu arada cemaatci değilim.Fettoşi hiç değilim.Lakin oda bir bakıma Kıyamet alameti.Adnan oktar gibi.

   Sil
 10. Hem yukarıda İmamı Rabbani gibi büyük bir din Alimi yazıyor yukarıda Mektubatında Mehdi hakkında düşüncelerini.Boş mu? konuşuyor sen ondan dahamı alimsin? Daha çok mu Hadis ve ayet bilgin var ??? Mehdinin ordusu olacakta cemaati olmayacak mı? Ordu cemaatin karşılığı değil mi burada ???

  YanıtlaSil
 11. Elinde sihirli deynekle gelecek ,kafasına vurdun mu müslüman olacak,baktı kafir sevmedi kellesini uçuracak birisini beklemeyin hiç boşuna.

  YanıtlaSil
 12. Cemaati aynı zamanda ordusudur. "Onun ordusu sabahleyin mücahid akşamları abiddir" hadisi şerifi ne olacak peki?

  Sihirli değnekle falan tabi ki de gelmeyecek. Bidat ehli karşısında duramayacak. Bir çok alimin ve zalimin kellesi gidecek. Hatta kılıcından korktukları için karşı gelemeyen bir çoğu içinden sevmeyecek.

  Neden çok kanlı savaşlar olacağına inanmak istemiyorsunuz? Mehdi'nin çıkmasını bazıları çok hafife alıyor. Bir alim ve devlet başkanı olarak görüyorlar. Mehdi geldiği zaman, teknoloji çökecektir. Dünya değişecektir. Devletler yıkılacaktır. Görülmemiş olaylar vuku bulacaktır. Bu devrin fitneleri asla elle düzeltilemez. İlla ki büyük savaşlar ile önce temizlik olması gerekir. Şimdi sizin bize anlatmak istediğiniz nedir? Mehdi çıkacak millete ilmihal mi öğretecek bu mu hepi topu? Tüm dünyayı yavaş yavaş, talebeleri ile birlikte, Müslüman mı yapacak? Peki ya hadisi şerifte; "Süleyman as gibi dünyaya hükmedecek" diyor, o ne olacak?

  YanıtlaSil
 13. Dünyada bir çok savaş oldu.Osmanlı yıkıldı binlerce zaiyat verildi , canakkale savaşı ,1-2 dünya savaşları , hitlerin yaptıkları ,japonyaya atom bombası atıldı ,SSCB bölündü, sadece osmanlı zor zamanlar yaşamadı ,o dönemlerde dünya çalkalanıyordu ,Amerika da özgürlük namına donsuz geziyorlar ,aya çıkacagız diye hopluyorlardı,avrupalarda abuk subuk modalar ,yeni kanunlar ,yeni yasalar uçuşuyordu v.s.vs..Yakın geçmiş zamanımız da oldu bunlar.Türkiye de bir zamanlar ezan Türkçe okunuyordu, Kuran okumak okutmak yasaktı.Ne çabuk unutuldu bunlar.Çok sıradan basit şeyler mi bunlar.Şimdiki şu zamanda olanlar bunlardan çok çok mu daha önemli.O devirlerde o zamanlarda çekilen eziyetler zorluklar karşısında şimdiki bu olaylar çok gülünç ve sıradan bence.İslam bu dönemlerde Peygamber efendimizden bu yana hiç bu kadar eziyet görmedi,cefa çekmedi,nice alimin kellesi nice paşaların ipliği çarmağa çekildi.Padişahlarımıza suikastlar düzenlendi Abdülhamithan hazretleri tahttan indirildi ,halifelik kaldırıldı ,arap alfabesi kalktı (Bu ne demek kuran ilmine hakaret demek) medreseler,tedrisatlar kapatıldı hatta yerine askeri üsler camilere mandıralar yapıldı,topraklarımız yabancılara satıldı,Koskoca osmanlı kala kala bu yerlere sığmak zorunda bırakıldı.V,s, vs.v.s Çok sıradan değilmi harbiden.Şimdi kimse bana o zamanların tarihini açıp okumasın,o günleri savunmasın.Şimdi şu zamanımızda ise çok çok rahatız kim ne derse desin.TV de internette şurda burda kaos dalgası sürenler oooo neler oluyor yaaa diye feryat yakanlar var.Almış başını bir baş örtüsü meselesi çözüm arayışı,ergenekon , PKK .bunlar hepsi oyun palavra siyasi dalga dümen.Çıktıysa mehdi hazretleri onca dalavere yaşanırken osmanlının son yıllarında çıkmıştır.1880 lerin altını bilemem 1970 leri geçmez.Dünya hala dönüyorsa, illaki varlığı yoksada muhakkak vardır salih yardımcıları.Din yenilendikce kıyamet kopmaz.Her kez kendini tartsın inancını muhasebe etsin.Kurana ve Sünnete sarılsın.Ölümün ne zaman geleceğini kimse bilemez.Bid'atlere ,kerametcilere ,cincilere kanmayın.İnançsızlara nasipsizlere Mehdi hz'leride yardım edemez.Bu zamanda müslümanın tek silahı kuranı kerime hizmettir okumak okutmaktır DUA'dır.Biz müslümanlara bu yakışır.Cihat sadece eline topu tüfeği alıp harp etmekle olmaz,islama aykırı siyasetle de hiç olmaz.Bu zamanda cihat Ümmeti muhammede hizmet etmekle kitabullaha sarılmakla,sünnete sahip çıkmakla ve bu vesile ile ALLAH (c.c) Dua ve ilticayla olur.Geregini Rabbim bilir.GAYBI zaten o yarattı o bilir.Hz mehdi her önüne geleni kendisine talebe yapmak istese de belki Allah (c.c) katında nasibi yok kimilerinin , nicelerinin.Hep gelecek kılıçı tabancası topu tüfeği olacak yok ordusu dünyayı sarsacak.Bunların hepsi Teşbihen söylenmiş sırlı sözler.ONUN GAYESİ İSLAMI VE DİNİ YENİLEMEK YÜCELTMEK.ONUDA YAPAN VE HALA HİZMETLERİ DEVAM EDEN SİZİN ORDU BENİM CEMAAT DEDİĞİM BİR KESİM.HEN HEP BİR BEKLENTİ VAR GELECEK GELECEK ,GELİP GEÇMEDİĞİNİ,BU DÜNYADAN GÖÇMEDİĞİNİ NEREDEN BİLEBİLİRSİNİZ?????

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Suriye'de, Filistin'de, Irak'ta, Burma'da, Doğu Türkistan'da yaşıyor olsaydınız, Mısır'da yaşıyor olsaydınız yine aynı şeyleri söyleyebilirmiydiniz acaba? Unutmayın ki ne ümmet bu devletten ibaret, nede islam bizim alim gördüklerimizin anlattıklarından.

   Bu nedenle "O devirlerde o zamanlarda çekilen eziyetler zorluklar karşısında şimdiki bu olaylar çok gülünç ve sıradan bence" sözünüze katılmam mümkün değil.

   Sil
 14. Allah razı olsun. Selametle.

  YanıtlaSil
 15. Sn; yelkenli tren arkadaşım , topla bakalım onca dediğin memlekette ölen insanların kanı bir bayrağa daha kırmızı rengini verebilecek mi? sadece Çanakkale de Ölen osmanlı evladının dökümü aha da bu kadar;
  Genel Zayiat:________ 251.359
  Şehit:______________ 55.177
  Yaralı:______________ 100.177
  Kayıp:______________ 10.067
  Geriye Sevk:________64.440
  Hastalıktan dolayı ölüm: 21.493
  Bu da birinci dünya savaşı kayıpları ;
  Hayatını Kaybeden Asker:
  5,525,000
  Yaralı Asker:
  12,831,500
  Kayıp Asker:
  4,121,000
  Toplam:
  22,477,500 Hayatını Kaybeden Asker:
  4,386,000
  Yaralı Asker:
  8,388,000
  Kayıp Asker:
  3,629,000
  Toplam:
  16,403,000
  Buda kapak olsun 2.dünya savaşı;
  Kayıplar
  Askerî kayıp:
  - 16,000,000
  Sivil kayıp:
  - 45,000,000
  Toplam Kayıp:
  - 61,000,000
  Hitler cephesi
  Askerî kayıp:
  - 8,000,000
  Sivil kayıp:
  - 4,000,000
  Toplam Kayıp:
  - 12,000,000
  Nükleer saldırı istiyorsanız ;
  Tarih 6 Ağustos 1945
  Bölge Hiroşima
  Sonuç Hiroşima'da yaklaşık 140.000 kişi öldü.
  1880 ve 1970-80 arası savaşlara , ülkeler arası siyasetlere , Ülkemiz Tarihine bir bakın araştırın inceleyin.Siyasi ,Dini ideolajilere bir bakın.
  Şimdi sizlere desem ki Dünyayı kim yönetiyor ,kimlerin elinde Dünya ????
  cevaben ; Yahudiler , masonlar , inmünati , kominist , v.s.. şeyler yazacaksınız. Bunların kökü ve kökeni Taaaaa eski mısır dinlarine hazreti süleymandan bile eskilere giderken ,tarih boyunca bunların önüne kimler geçmişte hala Dünyanın egemenliğini elde tutamamış ve hala emelleri için savaşıyorlar.İsraili kurdular bu zaten ahir zaman alameti ,lakin onlar için ( Yahudiler için) topluca helak olacakları müjdesi kuranda da ,hadis kaynaklarında da ap açık belirtiliyor.Onuda araştırma gereği duyarsanız eğer açıp bakarsınız. Hitleri başka açılardan da araştırmanızı tafsiye ederim mesela.Uzatmaya gerek yok bence ben benim bildiklerimle mutluyum.
  "Kıyamet Gününe kadar, Müslümanlardan bir cemaat, hak için cihada muzaffer olarak devam edecektir."(2)
  "Bu cemaatin en son grubu ise Mesih-i Deccalla savaşacaktır."(3)
  (2) Müslim, Îman: 247.
  (3) Ebû Davud, Cihad: 4.
  "Cenab-ı Hak kendine isyan edenleri te'dip, onlara sû-i azap ile tazib için her asırda bir şahsiyeti gönderir''(Araf suresinin, 167, ayeti celilesin).

  YanıtlaSil
 16. Önce saygılı olalım kardeşim.

  Kapak olsun gibi bir hitabı hak edecek bir cümlem yok!

  Çanakkale'de sadece bu ülke evladı ölmedi. Tarihi sonradan isteğe göre yazılmış bir milletin evlatlarıyız kimse kusuruma bakmasın. Bugün arap alehtarlığı yapacak da değilim ama benim saydığım yerlerdeki insanların da trablusgarp, dimetoka, şibka ve dahi hazar kıyılarında savaştığı tarihi güzel okuyabilen bir insan için yeterli delildir. Ay Yıldızın hikayesi de Çanakkale değildir!! Çanakkale'de de nice Yemen'li vardır! Bugün o insanların evlatları bir fitne ile boğuşuyorken, atalarının hatırına "topla bakalım onca dediğin memlekette ölen insanların kanı bir bayrağa daha kırmızı rengini verebilecek mi?" böyle bir cümle müslümana yakışmaz...

  Osmanlı Evladı SADECE TURKIYE CUMHURIYETI değildir, bunu her ne kadar bugün diğer milletler kabul etmesede o gün için savaşan insanlar bunu kabul etmektedir. O gün ölenlere saygımızı inkar ile göstermemek gerekir. Ki, o günün samimi müslümanlarının evlatları da ümmettendir!

  Dünya hakimiyeti konusunda söylediğiniz "Gelenler" dizisini anlatmakta, kandırmayalım kendimizi bir şeytani soya bağlayıp geçmek sadece 1 zümrenin gerçekliğidir, onun yanında "...diyeceksiniz" dediğiniz cümlelerden daha da fazlası vardır.

  Hitleri başka açıdan okumaya lüzum yok arkasındaki yerleşimci planı ve dahi Sovyet Rusya'nında nasıl dağıldığı açıktır. Araştıran için bir gizem yoktur. (Araştırdım dediğinize göre bildiğinizi düşünüyorum.) Siyonizm gerçeğinin en zirvesini inanç yahudileri oluşturmaz bunuda araştırmanızı tavsiye ederim.

  Evanjelizm dedim bununda arkasını araştırınız..

  Bu kadar çok bilginizle mutlu oluyorsanız size yaklaşan ateşi göremiyorsunuz demektir. Bilginizi gözden geçirmenizi de tavsiye ederim.

  Ayrıca, İç savaş farklıdır, savaş farklıdır. Bugün fitnenin adı savaş kurallarının hiçbirine uymaz! Maksadım tarihin mukaddes kanını küçümsemek değil, bugün olanların tarihe bakarak olduğundan daha küçük görülmemesini anlatmaktır.

  İster Mehdiyet bir cemaat hareketidir deyin, iserseniz Mehdi'ye inanın veya inanmayın, ve dahi isterseniz gün geçtikçe güllük bir dünya oluşacak deyin ne isterseniz onun tanımlamasını yapın. Siz eğer analizinize güveniyorsanız size iki yollu bir cümle:

  "Eğer ahirzaman hadisleri gerçekten uydurma değilse (Ki ben hadislere inanan birisiyim), savaş yakındır... Eğer uydurma ise, uyduranlar planlarına göre oynuyor hazırlık buna göre yapılmalıdır" kardeşim. Önerim ise haricilerin yaptığı gibi Ali'yi yalnız bırakma gafletine düşülmemelidir. Ve dahi gün gelir şehit etmek içinde uğraşırlar aman dikkat!

  Bunu neden yazdığıma gelince, iki farklı kaynağın hadisleri alt alta yazılıp sanki alttaki üstekinin devamıdır şeklinde anlaşılsın istiyorsunuz. Halbuki devamı değildir!

  Kaynak isterseniz :4. Cihadın (Kıyamete Kadar) Devam Edeceği kısmını
  http://www.enfal.de/ebudavud/ adresinden okuyabilirsiniz...

  Eğer saygı çerçevesinde cevap olursa devam ederiz, ancak bu saygıyı koruyamayacaksak size mutluluklar.

  Vesselam.

  YanıtlaSil