.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

13 Ekim 2013 Pazar

ABDULLAH GÜRBÜZ HOCA EFENDİ' NİN MÜRİDLERİNDEN DİNLEDİKLERİM..

Tuğrul Çalışkan

İlgili arkadaşlar iyi biliyorlar ki, Abdullah Efendi bazı sohbetlerinde Türkiye'nin geleceğine dair bazı keşifler belirtiyor .. Ben acizane burada, Efendi hazretlerinin şahsî sohbetlerinde bulunanlardan dinlediğim konuları aktarmak istiyorum. Efendi hazretleri şunları belirtmiş:

* (AK Parti daha seçime girmeden önce) 3 dönem üst üste iktidar olacaklarını..
* İlk iki dönemlerinde İslam adına güzel gelişmelerin olacağını..
* Askerin başörtüsüne selam duracağını..
* Erdoğan'a darbe girişimi olacağını..
* Bu darbe girişiminin bir genel kurmay başkanı tarafından engelleneceğini.. ( Zaman göstermiştir ki, bu kişi Hilmi Özkök'tür)
* Ordu içerisinde sağcı ve solcuların ayrışacağını.. (Ergenekon davası)
*Ak Parti'nin üçüncü döneminde, Tayyip Erdoğan'ın zorla koltuktan indirileceğini.. (Gezi ayaklanmaları bizi bu sonuca götürebilir)
* Ak Partinin 3.döneminde İsrail'in önce Suriye'yi işgal edeceğini, Suriye’lilerin Türkiye’ye kaçacağını ve Türkiye’nin de İsrail tarafından vurulacağını.. Akabinde İsrail’den sonra Yunanistan’ın da Türkiye’ye saldıracağını.. ( Bu sohbet internette mevcut. İlgililer biliyor zaten..)
Türkiye'ye savaş açıldığında İran'ın Türkiye'ye yardım edeceğini belirtiliyor Abdullah Efendi.. 
* İsrail ve Yunanistan saldırılarından sonra ülkede bir bölünme olacağını, hangi ülkeyle savaşa ağırlık verileceği hususunda görüş ayrılıkları yaşanacağını..
* İslâm’ın ilk yıllarındaki sıkıntılar dönemi gibi bu dönemin de çok zor olacağını..
*Savaş devam ederken Hz.Mehdi’ nin zuhuruyla alakalı Abdullah Efendi’nin sohbetleri de internette mevcuttur..

Katkımız olduysa ne mutlu bize.. Sevgilerimle..

Tuğrul ÇALIŞKAN

Not: Tuğrul Bey'in bildirdiği düzeltmeleri metne işledik.

28 yorum:

 1. Tuğrul Çalışkan beyin paylaşımı için kendisine çok teşekkür ediyorum.

  YanıtlayınSil
 2. MUSTAFA BEY, TUĞRUL ÇALIŞKAN BEY'İN PAYLAŞIMINI BİZ DE safaasyablogspot.com'a HOŞGÖRÜNÜZE SIĞINARAK VE ADRES GÖSTEREREK ALIYORUZ.ÇOK BEĞENDİK VE SİZLERE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Elbette... Asıl hak sahibi Tuğrul beydir. Tuğrul beyin adını belirtmek şartıyla paylaşım serbesttir.

   Sil
 3. İlgi gösteren kardeşlerime teşekkür ediyorum.. Fakat iki notum daha olacak: 8. maddede yazdığım ''Akabinde Suriye’den sonra Yunanistan’ın da Türkiye’ye saldıracağını..'' cümlesinde hata olmuş.. ''İsrail'den sonra Yunanistan'ın da Türkiye'ye saldıracağını'' şeklinde olması gerekiyordu, özür dilerim.. Diğer notum da şu: Türkiye'ye savaş açıldığında İran'ın Türkiye'ye yardım edeceğini belirtiliyor Abdullah Efendi.. Bu bilgiyi de yukarıdaki ana metinin uygun yerine yerleştirirseniz mutlu olurum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tuğrul Bey, yanılıyorsunuz Abdullah Efendi şu makalesinde ise İran'ın Türkiye'yi vuracağını beyan ediyor:

   ''Dikkat Vakit Daralıyor. Bundan 25 yıl önce Ledün ilmi olan Mürşidi Kamil Değerli zat Abdullah Gürbüz (Abdullah Baba) Hazretleri' nın 1900' lü yıllarda, Mehdi Aleyh Resulun inşallah çok yakında zuhur edeceğini anlatıyor. Ve günümüzde ki Suriye'yi o zaman bilmesi ve insanların oradan hep Türkiye'ye akın edeceğini anlatması, bizi bir hayri derinden etkiliyor...
   2012 yılından itibaren Türkiye'de gerçekleşecek olaylardan bazılarını açıklayalım !!!
   1.Suriye Savaşı
   2.Büyük İstanbul Depremi
   3.Doğu'da ve Batı'da İSYANLAR başlar
   4.İran'ın Türkiye'de Amerikan Üslerini bahane edip Türkiye'yi füzeler ile vurması
   5.Rusya'nın Füze kalkanlarını bahane ederek Türkiye'yi vurması.''

   Hem hadislere göre İsrail tek başına ne Suriye'yi vuracak, ne de Türkiye'yi. Bunu yapacak olan Mağraip halkı; Batılılar; Avrupa ve Amerika'dır. İsrail hiçbir zaman önden hedef olmak istemez ve Amerika da menfaati gereği buna izin vermez, onu korur.

   Sil
  2. Öncelikle Tuğrul Çalışkan beyin bildirdiği düzeltmeleri metne işledik.
   İran Türkiye'ye vuracağına dair haberler de var, İran'ın Türkiye'ye yardım edeceğine dair haberler de var.
   Nostradamus'a göre İran Trabzonu almak için gelecek. Hadi onu kehanet olarak itibar etmeyelim, Hakan Yılmaz Çebi'nin Net Pano'daki eski yazılarında İran'ın Türkiyeyi vuracağı konusu epey işleniyordu.
   Ramuz-ul Ehadis'te İbni Abbas'tan mervi rivayette: Siyah bayraklar gelip de karşınıza çıktığında, Farslılara ikramda bulunun. Zira devletiniz onlarla beraberdir. denilmektedir. Tabi bu hangi devlet ayrı konudur.

   Sil
 4. ABD VE BATI,MISIR'IN İŞGALİNDEN SONRA SURİYE VE İRAN'I VURACAK. BURADA İHTİLAF YOK.TABİ RUSYA DA TÜRKİYE'Yİ VURUP AMİK OVASINA İNECEK.BU ORTAMDA İRAN İNCİRLİK'İ VURABİLİR,ÇÜNKÜ TÜRKİYE O ANDA HALA NATO ÜYESİ OLACAK VE ABD VE BATI'NIN YANINDA YER ALACAK. AMİK OVASINDA TÜRKİYE ABD İLE BERABER RUSYA İLE SAVAŞIRKEN İSRAİL DE BİZE YARDIM EDECEK.

  SURİYE'NİN BAŞINA SÜFYAN GEÇERKEN HZ.MEHDİ DE MEKKE EMİRİ OLACAK VE BÜYÜK ORDUSUNU HAZIRLAMAYA BAŞLAYACAK.SÜFYANIN ORDUSU BEYDA'DA BATTIĞINDA İRAN,IRAK,MISIR VE DİĞER AFRİKA ÜLKELERİ İLE ARAP YARIMADASININ TAMAMI HZ.MEHDİ'NİN EMRİNE GİRECEK.

  BU ESNADA AMİK OVASI SAVAŞI DA DEVAM EDİYOR OLACAK.FAKAT İRAN HZ.MEHDİYE BİAT EDİP ABD VE TÜRKİYE'YE KARŞI RUSYA'YI YALNIZ BIRAKINCA RUS ORDUSU YOK EDİLECEK.

  HZ.MEHDİ DE SURİYE'DEKİ SÜFYANI YOK ETMEK İÇİN ÜRDÜN ÜZERİNDEN YÜRÜYECEK.ÜRDÜN KRALI ABDULLAH İŞTE O ORDU ÜRDÜN SINIRINA GELDİĞİNDE BİAT EDECEK."AMCA OĞLU" HADİS YORUMU BUNA İŞARET EDER.

  HZ.MEHDİ SURİYE'YE GELİP GUTA'YA KARARGAH KURDUĞUNDA TÜRKİYE İLE BİRLİKTE RUS ORDUSUNU YOK EDEN ABD ORDUSU AMİK OVASINDAN ÇIKMAYIP TÜRK ORDUSU(KAHRAMAN ORDUMUZ) İLE SAVAŞA BAŞLAMIŞ OLACAK.

  O ANDA HZ.MEHDİ'NİN KARARGAHI GUTA'DIR VE EN GÜÇLÜ BİRLİĞİ DE İRAN ORDUSUDUR.TÜRKİYE'YE YARDIM EDECEK OLAN İRAN ORDUSU HZ.MEHDİ'NİN EMRİNDEKİ BU ORDUDUR.

  YANİ İRAN TÜM BU OLAYLARIN EN BAŞINDAN EN SONUNA KADAR DAİMA DOĞRU TARAFTA OLACAK.AMA TÜRKİYE'MİZ SON ANA KADAR (YANİ ABD GENERALİ "SAVAŞI HAÇ KAZANDI,BİZ BURADAN ÇIKMAYIZ DİYENE KADAR VE TÜRK GENERALİ DE "VALLAHİ SAVAŞI İSLAM KAZANDI" DEYİP ABD GENERALİNİ ALNININ TAM ORTASINDAN VURUP GEBERTENE KADAR YANLIŞ TARAFTA OLACAĞIZ VE BU OLAYLA BİRLİKTE DOĞRU TARAFA GEÇECEĞİZ.

  BUNDAN SONRA KOMUTAN HZ.MEHDİ AS'DIR.ÜÇ BÜYÜK KOMUTANININ BİRİNCİSİ TÜRK KOMUTANI,İKİNCİSİ İRAN KOMUTANI (ŞUAYB BİN SALİH), ÜÇÜNCÜSÜ İSE PAKİSTAN VE AFGANİSTAN ORDULARININ KOMUTANI YEMENLİ SARI GENÇTİR.

  GELECEĞİ BÖYLE GÖREN BUGÜN DE YANLIŞ YAPMAZ.AMA İRAN BİZİ BOMBALAYACAKMIŞ,GÖRDÜN MÜ BAK DÜŞMANIMIZ DEMEK YANLIŞTIR.

  İRAN'IN DOĞUSUNDA RUS ÜSSÜ OLSA RUSYA TÜRKİYE'YE SALDIRDIĞINDA BU ÜSTEN DE SALDIRILAR OLSA BİZ BU ÜSSÜ BOMBALADIĞIMIZDA İRAN'A YANLIŞ MI YAPMIŞ OLURUZ?

  TÜRKİYE, BUGÜN NATO'DAN ÇIKIP İRAN,IRAK,SURİYE VE PAKİSTAN İLE İSLAM BİRLİĞİ' Nİ KURSA,ÜÇ AY İÇİNDE KÖRFEZ EMİRLERİ HARİÇ TÜM İSLAM DÜNYASI BU BİRLİĞE KATILIR VE ABD,RUSYA,HATTA ÇİN HEP BİRLİK OLSALAR DA ALLAH'IN CC İNAYETİYLE HEPSİNİ DE DARMADAĞIN EDERİZ İNŞALLAH.

  DOĞRU YOL ARIYOR İSEK KURAN'A GÖRE DOSDOĞRU YOL BUDUR VE BİZLER İDARECİLERİMİZİ BU YOLA SEVK ETMEYE ÇALIŞMALIYIZ.

  AKSİ TAKDİRDE İMANIMIZI KURAN OKUYARAK GÜÇLENDİRMELİYİZ.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. benim anlamadığım hergün hz. ömer e hz. osman a lanet okuyan bu iran değil mi
   nedir bu iran sevgisi anlamıyorum.

   Sil
 5. ALLAH-U ALEM

  ALLAH-U ALEM

  ALLAH-U ALEM

  YanıtlayınSil
 6. Genel hatları itibariyle makul bir yorum olmuş. Tümü itibariyle aynen gerçekleşir mi bunu zaman gösterecek. İran'ın hep doğru tarafta olduğu tezine karşı rezervim var. Doğru tarafın neresi olduğu konusu halen kesin kabullerim yoktur. Gerçeğin çoğu zaman görünenden farklı olduğunu seziyorum. Bu ülkenin evladı olan bir Balkan Müslümanıyım. Bu nedenle olayları Türkiye merkezli olarak değerlendiriyorum. Dolayısıyla yukarıdaki mesajımda belirttiğim Ramuz-ul Ehadis'te İbni Abbas'tan mervi rivayette: Siyah bayraklar gelip de karşınıza çıktığında, Farslılara ikramda bulunun. Zira devletiniz onlarla beraberdir" hadis-i şerifini dahi hilafetin kutsal emanetleri halen bizde olduğundan bu devlet bana göre Türkiyedir. Mehdi de hizmetlerini Türkiye beraberliğinde gerçekleştirecek diye ümit etmekteyim.
  Şu var ki kripto gizli azınlıklar bir asırdır devletimizi eline geçirmiş olduğundan bu devletin yönü o yüzden batı gölgesinde kalmıştır. Devletimiz bu gölgeden kurtuluyor. Şu anda batı tüm gücüyle Erdoğan, Özel Paşa, Fidan ve Davutoğlu üzerinden bu ekibe yüklenirken ben devletimin yanında olmayı bir iman borcu olarak telakki ediyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ama gerçekler sizin düşüncenize göre değil Mustafa abi, ama sizinkisi de hüsn-ü zan sonuçta, saygımız var. Ama Siyah Bayraklılar Maveraünnehir (Kazakistan, Özbekistan ve Türkmenistan ülkeleri arasında kalan bölge) Horasan-Fars (İran), doğu'dan (Sicistan) tarafından çıkacaklardır. Tabi ki Horasan- Fars (İran) tarafından çıkan Siyah Bayraklılar da Acem değil Arap halkından olacaklardır. Bu hadislerle sabittir. Hz. Mehdi (a.s.) da hadislere göre kutsal emanetleri Türkiye'den almayacak, kutsal emanetler yanında olduğu halde Mekke'de zuhur edecektir. Bu emanetleri de ona melekler eski pörsümüş halleri gitmiş vaziyette sapasağlam teslim edecekler vesselam.

   Sil
 7. Benim gerçeklerim bin yıldır islamın kıvamı olmuş ve bayraktarlığını yapmış olan Türk milletine olan sevgi ve saygıya dayanır. Bizim müslümanlığımz da bu mübarek milletin Balkanları fethine dayanıyor. Bu açıdan benim gerçeklerim kendime göre haktır. İran'a düşmanlık hissi duymadığım gibi sempati de duymuyorum. sadece bu iki devlet ve milletin dış güçlerin etkisiyle birbirine soğuk bakmasının ve aleyhinde olmasının yanlış olduğunu düşünüyorum. Mümkünse Türkiye ve İran , Araplarla beraber İslam birliğinin çekirdeğini oluşturmalıdır.
  Siyah bayraklılar konusunu iyi araştırmalıyız. Bu tabir neye alamettir. Zira burada naklettiğim hadiste "Siyah bayraklılar gelip de karşınıza çıktığında" denilmektedir. Bunun manası ne olabilir. Kimisi bunu batılı orduları olarak yorumluyor. Zaten konu burada... Yorumları kendimize göre yapmaktayız. Gerçekler nasıl zuhur edecek onun hak şeklini ancak zuhurundan sonra bileceğiz. Daha öncekiler tahmini birer yorum olarak kalıyor. Sonuçta ben de hata ihtimalini kabul ederek yorumda bulunuyorum.
  Bu arada hadisler konusunda kanaatim nedense hadisler fazlaca Arap merkezli nakledilmiş ve yorumlanmıştır. Her şeyi Araplar yapacak gibi yorumlanması ne derece doğru bilmem. Ben şu anda Türkiye, İran gibi bir kaç islam ülkesinin dışında bu işleri başarabilecek Arap ülkelerinde hiç bir potansiyel görmüyorum.
  Kutsal emanetleri Türkiye'den almayacak söylemi de bana göre gerçeküstü geliyor. Diyelim ki: İstanbul işgal altına düştüğünde bazı kimseler kutsal emanetleri oradan kaçıracak ve Mehdi'ye teslim edecek diyelim.

  YanıtlayınSil
 8. Gerçekler: Mutlak gerçeğin yanında izafi gerçekler var. Kur'an Allahın kelamı olarak mutlak gerçektir, ama Kur'anı açıklayan bir müfessir yada ondan hüküm çıkaran bir müçtehid'imn Kur'andan çıkardığı hüküm ise mutlak gerçeğin kendisi değil, Kur'andan anladığı gerçektir. Dolayısıyla mesela İmam Şafinin Irak'taki mezhebi ile Mısır'daki mezhebi birbirinden farklıdır. Bu bağlamda kişilerin -hayata, olaylara diyelim ki hadislerin yorumlanmasına dair gerçekleri hep durduğu yere göredir. Bu açıdan gerçek budur yerine beim gördüğüm gerçek budur demek daha insaflı olur. Gerçek budur dediğimizde muhatabın düşüncesi yanlış kabul edilir. Ama ben gerçeği böyle görüyorum desek kendi düşüncemizin doğruluğu karşısında başka fikirlerin de doğru ve tutarlı olduğunu kabul etmiş oluruz. Bu konuda kaidem mezheplerin ihtilafı rahmettir kuralıdır. Fikirler ve mezhepler birbiriyle çatışmadığı sürece fitne değil, ümmetin farklı ihtiyaçlarına cevap veren rahmet olur. Çatışma olursa, yani birbirini red ve inkar yoluna giderse o zaman dahili fitne hükmüne geçer. Kim haklı kim haksız şu anda dahi çözülmesi gayrı kabil duruma girer. Ehl- sünnet de Şia da kendini mutla surette haklı görür. Çözüm Allahın huzurunda olacaktır.
  Benim tarzım budur. Aynı şekilde düşünmediğim fikir sahiplerine doğrudan vurmayı uygun bulmam. İrana sempati duymuyorum. Bu konuda saygı duyduğum arkadaşlarımın kalbini kırmadan düşüncemi açıklamak için kelimeleri seçerek söylerim. Mutlaka aynı fikirde olmak zorunda değiliz. Ama hepimiz mümin ve müslümanız. Batı kafirleri ve dahili münafıklar müslümanları birbiriyle çatıştırmak için her fırsatı değerlendiriyorlar. Onlara prim vermeyiz. Eğer Allah insanların akıl ve anlayışlarını tektip yapsaydı o zaman herşey aynı şekilde algılanırdı. Halbuki gözümüzün önündeki olayları farklı algılayıp değerlendiriyoruz. O yüzden maksadımız islamın yücelmesi ancak yöntemler farklı olur. Maksatta birleşmek önemlidir. Tarihsel gerçeklerin devamlılığı açısında bir balkan müslümanı olarak benim osmanlı ve Türk milleti merkezli düşünce tarzımı kendi açımdan tutarlı görüyorum. Aynı zamanda başka düşünce dünyalarının varlığını da kabul ediyorum.

  YanıtlayınSil
 9. Bu blogda tek bir bakış açısı değil, geniş bir perspektiften bakmaya çalışıyoruz. Farklı düşünce sahiplerine saygı duyuyoruz. Ehl-i sünnet müslümanıyız ancak müslümanların maksatta ittifak etmelerini arzuluyoruz. Mezhebi ihtilafları körüklemekten kaçınıyoruz. Bize göre mezheb-i hak Ehl-i sünnettir. Şiaya bize dokunmadıkça karışmayız. Bize dokunursa biz de kendimizi savunuruz. İran halkı ile sorunumuz olmaz. Sorun İran derin devletini etkileyen İsfahanlılar ve Pakradunilerden kaynaklanıyor. Zaten muhtemel bir savaşta bizi kazara bombalayacak olanlar da bu gizli ellerdir.

  YanıtlayınSil
 10. Enver Baytan'ın Geleceğin Tarihi isimli kitabında İran'ın 7 gece boyunca yıldırımlarla vurulacağı yazılmıştı. O kitap şimdilik elimin altında değil. Bu olay Abdullah Dağistaninin haber verdiği İranın körfez bölgesine müdahale edince batının İrana saldıracağı olay ile bağlantılı olsa gerek.
  Keşif sahibi bir kısım mübarek zatlar İrana saldırı olayının akabinde Türkiye'de iç savaşın çıkacağını, bunun ardından Mehdi'nin zuhur edeceğini keşfen görmüşler...

  YanıtlayınSil
 11. Şimdi bunlar keramet mi? Gerçek oldu yada olacak mı?.Dünyada bir çok savaş oldu.Osmanlı yıkıldı binlerce zaiyat verildi , canakkale savaşı ,1-2 dünya savaşları , hitlerin yaptıkları ,japonyaya atom bombası atıldı ,SSCB bölündü, sadece osmanlı zor zamanlar yaşamadı ,o dönemlerde dünya çalkalanıyordu ,Amerikada özgürlük namına donsuz geziyorlar ,avrupalarda abuk subuk modalar uçuşuyordu v.s.vs..Yakın geçmiş zamanımız da oldu bunlar.Türkiye de bir zamanlar ezan Türkçe okunuyordu, Kuran okumak okutmak yasaktı.Ne çabuk unutuldu bunlar.Çok sıradan basit şeyler mi bunlar.Şimdiki şu zamanda olanlar bunlardan çok çok mu daha önemli.O devirlerde o zamanlarda çekilen eziyetler zorluklar karşısında şimdiki bu olaylar çok gülünç ve sıradan bence.İslam bu dönemlerde Peygamber efendimizden bu yana hiç bu kadar eziyet görmedi,cefa çekmedi,nice alimin kellesi nice paşaların ipliği çarmağa çekildi.Padişahlarımıza suikastlar düzenlendi Abdülhamithan hazretleri tahttan indirildi ,halifelik kaldırıldı .....Şimdi ise çok çok rahatız kim ne derse desin.TV de internette şurda burda kaos dalgası sürenler oooo neler oluyor yaaa diye feryat yakanlar var.Almış başını bir baş örtüsü meselesi çözüm arayışı,ergenekon , PKK .bunlar hepsi oyun palavra siyasi dalga dümen.Çıktıysa mehdi hazretleri onca dalavere yaşanırken osmanlının son yıllarında çıkmıştır.1880 lerin altını bilemem 1970 leri geçmez.Dünya hala dönüyorsa, illaki varlığı yoksada muhakkak vardır salih yardımcıları.Din yenilendikce kıyamet kopmaz.Her kez kendini tartsın inancını muhasebe etsin.Kurana ve Sünnete sarılsın.Ölümün ne zaman geleceğini kimse bilemez.Bid'atlere ,kerametcilere ,cincilere kanmayın.İnançsızlara nasipsizlere Mehdi hz'leride yardım edemez.Bu zamanda müslümanın tek silahı kuranı kerime hizmettir okumak okutmaktır DUA'dır.Biz müslümanlara bu yakışır.Cihat sadece eline topu tüfeği alıp harp etmekle olmaz,islama aykırı siyasetle de hiç olmaz.Bu zamanda cihat Ümmeti muhammede hizmet etmekle kitabullaha sarılmakla,sünnete sahip çıkmakla ve bu vesile ile ALLAH (c.c) Dua ve ilticayla olur.Geregini Rabbim bilir.GAYBI zaten o yarattı o bilir.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. hhkubi "...Şimdi ise çok çok rahatız kim ne derse desin." demişsin. Gercekten çok mu rahatız? Yanı basımızda Suriye'de ümmet-i Muhammed kedi- köpek yemek zorunda kalıyor, açlıktan ve zulumden kırılıyorlar. Somali vs hakeza. Doğu Türkistan'da son 3 ayda 300 bin kişinin katledildiği söyleniyor, Mısır, Filistin Malum. Tr ve birkaç İslam ülkesi hariç her yer kan içinde, zulum altında. Ama bize ne di mi? Biz cok rahatız. Tv 'de her gün vur patlasın çal oynasın, diziler harika, olmadı yemek programından geçilmiyor, önemli değil, komsumuz fare, kedi, köpek yesin. Hepimiz cok dindarız, ne kadar cok kızımız kadınımız mestur, tesettür modası da harika oldu canım, herkesin gözü gönlü açılıyor. Genclerimiz de o kadar rahat ve baskı altında olmadan islamı yasıyorlar ki camiler dolup tasıyor. Hele krediler ne iyi oldu, Artık herşeye kolayca sahip oluyoruz. GDO , katkı maddeleri vs ne yediğimiz belli değil, haram mı helal mi, hepimiz şişmanlıyoruz, çünkü islamı hakkıyla yasıyoruz, rahatız. tıpkı asr-ı saadetteki gibi... duyarsızlaşıyoruz, ümmete karsı, zulme karsı, kainata karşı, günaha karşı ama önemli değil biz cok rahatız. Haklısın kardeşim, İslam hic bu kadar hakkıyla ve dosdoğru yasanmamıstı belki de(!)

   Sil
  2. Hasbelkader bir cemaat içinde uzun yıllar bulundum. Hangi cemaat mensubu olursa olsun "Küllü hizbin bima ledeyhim ferihun" "Her bir grup kendi yanındaki ile ferah bulur" ayeti gerçeğince kendini dünyanın merkezi sanmaktadır. Her bir cemaat üyesi kendi reisini gavs, mehdi, kutup vesaire kabul etmektedir. Herbir cemaat mensubu kendisi o cemaatte bulunduğu için kendini kurtuluşunu neredeyse garanti görmektedir. Her bir grup cemaatler arasında gerçeğin sahibi olarak kendilerini bilmektedir. Herkes fırka-i naciyenin kendileri oladuğunu düşünmektedir.
   Başka cemaatlere ve mensuplarına acıyarak bakmaktadır. Kendilerini nasipli başkalarını nasipsiz varsaymaktadır. İslama en doğru hizmet ve cihadı kendileri yapmakta, başkaları ise yanlış yapmaktadır.
   En son olarak maalesef faraza kendileri cennetin kapısına bekçi tayin edilse, müslümanların çok büyük bir kısmını o kapıdan içeri sokmayacaklardır.
   Cemaatler ifrat ve tefritten kurtulmak şartıyla herbiri islam için lüzumludur. Ancak kendi yoluna muhabbetin ötesinde başkalarıyla uğraşmamaları elzemdir. Şimdi bile ben hüsn-ü zan ettiğim kimse yada cemaatler hakkında yazılanları okuduğumda herkesten şüphe eder oluyorum. Ortada adam kalmamış gibi oluyor.
   Neyse dindarlığın sekülermesi yada dünyevileşmesi tehlikesini bizi ya yiyip bitirecektir, ya da Talut'un ordusunun şeria nehrinden karşıya geçirmesindeki imtihan benzeri bir olay ile halis müslümanlar ile dünyaya batmış olanlar birbirinden ayrılacaktır. Ki bu da islamın geleceği için elzem ve mecburidir.

   Sil
  3. Siz sayın Fatihkaya ; Dininizi gereği gibi yaşamaya gayret eden birisi iseniz ,ailenize sahip çıkabiliyor ,elinizdeki imkanlarla maddi manevi islama ve kurana katkınız varsa Elhamdürillah rahatsınızdır inşaallah . Suriye'nin , mısırın ,filistinin v.s yerlerin acısı sadece seni beni alakadar etmez.Ne yapacaz ? Dua etmekten başka caremiz mi var? elimize silahı alıp harp mi? yapalım şimdi.Gençlere söyle kimse niye camiye gidiyorsun diye kızmaz ona , her dalavereye de kızmasınlar derslerine çalışsınlar,,Arkadaşlara da söyle GDO' mu ne ürünleri yememeye yedirmemeye gayret etsinler, TV illaki herkesi köle etmiş izlemeyi verirsiniz olur biter illa izlenecekse haberler belgeseller v.s eğitici konularla alakalı olunmasını tafsiye edin.Ama önce siz kendinizi düzeltmeye gayret edin,düzgün bir insansanız öyle kanaatteyseniz rahatsınızdır.Zor şeyler değil bu mevzular nefsi çok yorar ama bunu çözümü yine islam hükümlerinde işte.Konuşmayla yada siyasetle ,yada her mesele de kahretmeyle ,küfretmeyle , her keze bir kulp takmayla da olmuyor.Çoğu kimse herkesi her kesimi kendisi gibi zannettiği için ruhi bunalıma girmiş olabilir.Ne demiş büyükler '' Ayağınıza taş dokunsa kendinizden bilin,başkasını suçlamayın'' .Birilerinin burnu kanıyorsa bunu Kafire yormayın o vazifesini ifşaa ediyor , biz müslümanlar neyi yalnış yapıyoruz acaba demek lazım.Ve her kez kendi dini vazifesini yaşantısını kurana göre yapmaya sünnete göre işlemeye çalışsa Tıpkı osmanlı zamanındaki gibi adaletli bir toplumumuz ve yönetiçilerimiz olur.O zaman dünya ya yeniden hükmederiz.Asrı saadet zamanında da dünya günlük gülistanlık bir yer değildi , kafir yine kafirliğini yapıyordu ,o zamanlar islamla meşgulüyet ve ilim çoktu,en değerli şahsiyetler o devirlerde zuhur buldu.Bu zamanda da sen eğer istersen öyle değerli şahsiyetlerle karşılaşabilir ve ilmi yönden zenginleşebilirsin.Gözünüzün önün de olup bitenler ,duyduğunuz her söz ,her konu doğru yada yalnış sadece akılla mantıkla çözülmez.Her kez aynı yola gidiyor diye o yolun doğru olduğu anlamı çıkmaz.Sn mustafa efendi yazılarınızla ne yapmaya neyi çözmeye çalıştığınızı anlamaya çalışıyorum.Ama mehdi,mesih,deccal böyle bulunmaz.Kehanetlerle devletlere milletler yönetilmez ya yani.Demeye çalıştığım kimilerine hak verip kimilerine haksızlık ederek kendi şahsiyetinizle akılla mantıkla bulunmaz.Hz. Allah dileseydi biz insanları müslüman bile yapmaz kendisini bizden bir haber yaratırdı.Yoksa darwin,Aynştayn,edison,Newton, gibileri de çok zekiydi ama malumunuzdur gidişatları.Ve insanlar zamanında çok ama çok kötü üne sahip kişilere küfrediyor , hakkında yalnışlar yapıyor ,ama dünyaya hatta islama çok faydası olan gizli müslümanlar da var .İsimleri bizlere malum. Bence Hz. mehdiyi Allahtan niyaz edin.Bu siteye girmeyeceğim bir daha.Çok acayip mevzularda çok büyük yalnışlar , çok gereksiz ve manasız tartışmalar var.Her gerçek her yerde söylenmiyor maalesef.

   Sil
 12. Değerli kardeşim…
  yazılarımla ne yapmaya çalışıyorum?
  Öncelikle objektif olarak bütün kaynakları tarayıp ortak bir sonuca varmayı umuyorum. Biribirinden farklı hatta zıt kaynakları burada yayınladığım doğru… Blogumda nurani ve zulmani kaynakları neden yayınladığımı da zaman zaman ifade ettim. Dolayısıyla blogumun internet dünyasında örnekleri olduğu gibi belirli bir çizgisi ve hedefi olan yani kendi tek yanlı bir cemaatin görüşlerini yansıtan bir blog olmadığını görüyorsunuz. O nedenle belki herkesi birden memnun edemiyebilir.
  Amacım objektif olmak.. Uzun yıllarımı içinde geçirdiğim ve ciddi bir şekilde etkilenmiş olduğum kişisel cemaati görüşümü yazılarımda çok yansıtmamaya çalışıyorum. Öyle yapsaydım, yani tek bir cemaatin eserlerinden alıntılar yapıp, onları yorumlamakla yetinseydim, blogumda sadece kendi görüşüme yakın kimseler mesaj atardı. Dolayısıyla dikensiz bir gül bahçesi içinde, tamamen birbirimizi olumlu ifadelerle değerlendirirdik.
  Halbuki ben şimdi tuttuğum yol nedeniyle çok geniş bir çerçevede, farklı fikir sahipleriyle mesaj alış verişinde bulunuyorum. Dolayısıyla görüşlerimiz her zaman başkalarıyla uyum içinde olmuyor. Buna rağmen mümkün olduğu kadar herkesi dinlemeye, onlarla ayrılık tarafına değil, ortak noktalarda birleşmeye çalışıyorum. Yani bardağın boş tarafını değil, dolu tarafını görmeye çalışıyorum.
  Zaman zaman iğneli ifadeler nefsime batsa da bunu hoş karşılıyorum. Herkes beni tasdik etmek zorunda değil… Allah insanları farklı meşreplerde yaratmış olduğundan birine hoş gelen başkasına nahoş geliyor. Bu açıdan geniş ruhlu olmak lazım.. Hemen her cemaatin kendine göre bir algı şeması var. Bu nedenle burada yazıların aynı anda herkesin kabullerine uyumlu olamayabilir.
  Bloguma girip girmeme düşüncenize saygı duyuyorum. Ancak sizden kendi hak bildiklerinizi yazmaya devam etmenizi rica edeceğim. Eğer yanlış olarak gördüğünüz konularda bizi aydınlatmazsanız bunları nasıl düzeltebiliriz ki..

  YanıtlayınSil
 13. slm bu abdullah ababnın bir videosuna denk geldim bu videoda insanlara şiş felan sokup çıkarıyor bu nedir ? dinimiz kendi vucuduna zarar vermeyi yasaklamıştır

  YanıtlayınSil
 14. Selam Millet, yukarıdaki yorumlar yüzüklerin efendisi gibi olmuş. Şimdi tabi ebced konusunu Üstad Bediuzzaman da çok kullanmıştır ve diğer alimlerde. fakat yorumlarda sıkıntı var ve bu yorumlar müslümanların şuan ki hali melaline hiç bir fayda sağlamıyor. Sevgili dostlar. Amerika bizi biz başka müslümanları israil bizi yunanlılar bizi ruslar bizi vs. vs saldırıp yakıp yıkarken. Mesela dünyada Kore, Çin, Japonya, Güney Afrika, Almanya, İspanya,Meksika, Brezillya, Avusturalya gibi yüzden fazla ülke ve ortadoğudan başka onlarca önemli bölge vardır. Burda yazılanlar içimizi karartmanın yanında bir işe yarıyormu. Ben şahsen mehdinin zamanın silahı ile ki bu büyük ihtimal ilim silahı ile geleceğine herkez tarafından kabul göreeğine göre ki buda kimse ile en azından çoğunluk ile husumeti omayacağını tahayyül ediyorum. Dünya yeni gezegenlere mesala Mars üst, plütona gözlemci uydu gönderirken Mülümanların önünde haddinden fazla kara tab lo varken şu ebced hesabın biraz da bizim adımıza işimize yarayacak kısımlarından bahsetseniz. Mesala yeni gezegenler keşfedilecek müslümanların matematik fizik bilimlerinde ağırlık vermesi nesiller yetiştirmesi yararlarına olacak gibi. Mehdi gelsin başımızın üstünde yeri var fakat ordusunun vasıfları ne olacak iyi insanlarmı yok sa kelle koparan güçlü insanlarmı. vs.Sevgili dostlar dünya orta doğudan türklerden vede müslümanlardan ibaret değil biz 6 da 1 iz ve orta doğu dünya yüz ölçümünde küçük bir yer. Vel hasıl Amerika "neden biz kendi askerimizi öldürüyoruz bırakılım müslümanlar kendi kendini öldürsün tezi ile şii sünni savaşını çok başlatmışken"vede petrolü harıl harıl taşırken organ mafyası, silah mafyaları ile paraları kendi ülkelerine akıtırken bu iş petrolün bitmesi ile biter fakat cehalet bitene kadar müslüman kavgası bitmez. Kaldıki orta dünyayı kendinden ibaret sayan ortadoğu yorumlarına dünayanın en kalabalık müslüman ülkesinin Endenozya olduğunu dünyada Malezya diye milyonlarca nüfüsu olan bakşa bir müslüman ülkenin var olduğunu. Nüfüs hesaplamalarına göre 2050 yılında Amerikada 58 milyon müslüman nüfüsun olacağını avrupadaki her 3 kişiden 1 inin müslüman nüfüs olacağını bilimsel olarak söylemek isterim. Yani meseleyi 5 yada altı ordunun savaşı ile bitirmek biraz yanlış olur. büyüklerin keşifleri de kendileri gibi büyüktür fakat keşifleri yorumlamak da büyüklük ister. burda yazanlar sözümün dışında olsun ama mehdi çalakalem yorumlarla ortaya çıkmaz dostum mehdi bir iyilik hareketi olacaktır zira müslümanlık + iyilikdir mesele biz bu harekette olacakmıyız nasıl olmalıyız. biz onu kabul edecek zihniyette olacakmıyız. Tüm dünya Ortadoğu yada Türkiyemidir kafamızı biraz kaldırsak müslümanlar sadece ortadoğudamı vardır, lider ülke sadece türkler ve türkiyemidir. Yani kazaklar lider olamazmı yada kırgızlar yada azeriler yada türkmenler bunların 100 yıl sonra ne olacağını kim biliyor. bu işlerin sonu yok elimizde topu topu maksimum 100 yıl var bırakalım bu savaş senaryolarını dinimizi dilimizi öğrenelim Amerika japonya savaşan robot askerler üretmek için harıl harıl çalışıyor yarının dünaysının müslümanlarını bizde onların çocukları gibi güçlü ve bilgili olması için yetiştirelim bu işler ilimle oluyor filimle değil. Köle ve katil müslümanların dünyaya vereceği hiçbirşey olamaz tam tersine öbür tarafa daha ağır veballe gidilir. Mehdi palavraları ile bakın birsürü insan suriyede ırakta afrikada kandırılıp cihat diye kimin niye öldüğü belirsiz bir kumpasa götürülüyor. Bu mehdi kurtarma olayına biraz ara verip sebeplere riayete sarılsak nasıl olur. Hem namaz kıslak hem roman yazsak hem ilim yapsak hem silah yerine sözlü münazaralar yapsak müslümanca yaşasak müslümanca şeyler düşünsek. Kalem yaradanın değilmi belki değiştiri verir. Güzellikler eker yollarımıza depremde olmaz 7 düvelle savaşta. Vaktini aldıklarım hakkını helal etsin Allah hepimizi güzel neticelerle yaşatsın ve öldürsün ve cennetine koysun. Savaşları katliamları fakirlik bilgisizlik ve cehaleti bizden ve düşüncelerimizdne uzak etslin Saygılar.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Degisik bir bakis acisi. Ama sunu bilmeni istetim ki Allahin yeryuzune gonderdigi butun bilinen Peygamberler senin begenmedigin bu ortadogu cografyasina gelmis. Birde buradan bakmayi dene?

   Sil
 15. Zorla indirilecek olan başbakan, Davutoğlu

  YanıtlayınSil
 16. Selam aleykum arkadaslar yorumlarin cogunu okudum bi cok olay oldu bi coguda olmadi alimlerin tahminin hepsinin tutacagida diye bir kesinlik yok onlarda yanila bilir sevgili peygamberimiz bir tek mehdi icin hataya dusmez demistir oyle bir zaman diliminin icindeyiz ki maalesef carka comak sokan biri cikmadi henuz bizi aslimiza dondurecek kimseden medet ummayin Allahin halifesi gelene kadar bu karkasa bitmez.ben mehdi asigi biriyim ve onu ozlemle bekliyorum...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Gerek Abdullah Gürbüz, gerekse Dağıstani gerekse benzerleri velayet-i suğra sahibidirler. Yani tasavvuf evliyasıdır. Gördükleri doğru ama bazen nakillere hem sırlı, hem de kendi anlayışlarına göredir. Genel değildir. Onları bağlar. Bazen birbirleriyle ihtilafa dahi düşerler. Bunların verdiği haberler keşfe dayanır. Yani ya kendilerinden evvel yapılan keşiflere keşifler ekleyerek haber verir veya kendileri keşifte bulunurlar. Bazen doğruyu görürler ama ilimleri el vermediği için hatalı naklederler. Sözün kısası onlar müceddit değiller, kutup değiller. Hususi olarak taltif-i İlahiyeye mazhar olmuşlar. Lakin hüccet-ül İslam ve iman olmadıklarında hataya düşebilirler. .

   Dikkat ederseniz keşifleri dini ve manevi değil siyasi ve dünyevidir. Olabilir, olma ihtimali var demiyorlar. Direk olacak diye kesin haber veriyor. Ki bu İslam’da makbul bir hal değildir. Çünkü gayb mutlak anlamda Cenab-ı Allah ‘ın tasarrufu altındadır.

   Abdullah Hoca, Deccalden bahsetmiyor, ayrıca geçmişe ait rivayetleri olacak gibi naklediyor. Yuna-Rus saldırıları gibi. Aynı hataya Dağıstani de düşmüştü. Oturduğu Şam’da deccal taslağı Hafız Esed’in birkaç metre uzağında onun ehl-i iman ve iİslam’a yaptığı ve yapacağı zulümleri görmüyor. Türkiye ile ilgili mazide olmuş hadiseleri olacak gibi gösteriyor. Bunun çeşitli sebebleri olabilir. İzahı uzun. Kaldı ki, bazı ihbari hadiseler şarta bağlıdır. Şartları oluşmazsa gerçekleşmez, meşiet-i İlahi devreye girer iptal ve tehir eder..

   Abdullah Gürbüz, Mehdiyet’in manevi desteği ve Mehdiylet’in fütuhatına gölge düşürür tarza açıklamaları yani ihbarları çıkmadı. Yani tarih ve yıl ve zaman belirterek dediklerinin hiçbir gerçek olmadı. Ayrıca bunları nakleden kardeşimiz kendi anlayışını katarak tevil suretiyle doğruluklarını hatalı bir arzda doğrulamaya çalışıyor.

   Şimdi Abdullah Gürbüz 3. Dünya Savaşı’nın başladığını, 1990 NATO toplantısında alınan ve çok kimse tarafından bilinen kararları bırakın keşifleriyle aktüel olayları takip etmediğinden göremiyor. Böylece ihbarların kendine ait olmadığı rivayetleri naklediyor.


   Şu unutulmasın Körfez Harekatından başlayarak, Somali olayları, 28 Şubat, Irak operasyonu, Ak Parti’yi devrime teşebbüsleri 2007’den itibaren, Mısır olayları, Suriye olayları atlanıyor Üzerine vazife olmadığı halde bütün mesaisini bu komplonun neticesi olan siyasi teferruatı allayıp pullayıp naklediyor. Şimdi mezarında bunun hayıflanması içinde olsa gerek.

   Herkes şunu kafasında yer vermelidir. 12. Müceddid’in doğumundan tam tamına 100 yıl sonra doğacak 13. Müceddit Mehdi’dir. Mehdi küfr-ü mutlak rejimlerinin hakim olduğu bir zamanda hizmet görecek. Yani dini ve İslami şeairin yasak olduğu bir dönemde. Hiçbir evliya Kıbrısi, Dağıstani, Abdullah Gürbüz gibileri görüp keşfedip ona yardımcı olmuyor. Ama geçmişten kotarılan bazı rivayetler şişirilip bize pazarlanıyor,

   Ahir zamanda din zayıflayacak. Dini ve manevi mesai harcamayanlar, manevi fütuhatı göremeyip siyasi ve dünyevi meseleler kafa yormaları üzüntü kaynağıdır.


   Sonra Allah'ın halifesinin gelmediğini nereden biliyorsunuz? O herkes uykuda-gaflette iken hizmetini yapıp gidermiş. Öyle olsaydı 3. dönemle ilgili ihbarların doğru çıkardı değil mi?

   Sil
  2. siyah bayraklı kardeşim yorumunuza katılıyorum,imanımızı muhafaza edip sabırla ALLAH cc takdirini bekleyecegiz insaallah ayrıca şunu belirtmek isterim ki gerçekten Mehdiye biat etmek tabii olmak isteyen samimi kardeşler üzerlerinde hiç bir biat bulundurmasınlar yani siyasi partilere,tarikatlara.cemaatlere ve özellikle bilinen ve bilinmeyen ALLAH cc düşmanlarına ve onlarla işbirliği yapanlardan uzak dursunlar,zira mehdi de müslümanlar için bir imtihan vesilesidir ve emin olun mehdiyi bekleyenlerin çogu bu sınavı geçemeyecek mehdiyi görecek bilecek fakat biat ettikleri tabii oldukları kişiler mehdiye biatına engel olacaklardır.En dogrusunu şüphesiz ALLAH cc bilir.

   Sil